PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آرش

Leon
Saturday 10 November 2007, 09:14 AM
You can see links before reply

آرش لباف خواننده و تهيه کننده ۲۸ ساله ايرانی مقيم سوئد امسال با آهنگ "بروبرو" تونست اولين ايرانی ای باشه که در جدول پرفروشترين های سوئد برای چند هفته مقام اول رو پيدا می کنه. بعد از اون آهنگ، " تيکه تيکه" هم تونست آهنگ موفقی بشه و چيزی نگذشت که صدای آرش از ديسکوهای آسيای ميانه و حتی روسيه شنيده شد

آرش وفيلم هندی

يک ماه پيش آرش رفت بمبئی که در فيلم "خدای کلک" ( Bluff Master ) بازی کنه. آرش در يک صحنه از فيلم آهنگ "برو برو" رو در يک رستورانی اجرا می کنه و هنرپيشه اصلی فيلم، پسر آميتا باچان دست تو گردنش می ندازه و می زنه زير آواز و رقص.
فيلم قراره ماه دسامبر که می شه آخر پائيز بيرون بياد.

آرش درباره بازی در اين فيلم می گه: "نمی دونين چند تا آدم پشت صحنه بودن. چقدر هم وقت صرف يک صحنه می کنن! صحنه من ۱۵ ساعت طول کشيد و اينقدر آدم دور و بر اين فيلم کار می کردن که من تا آخر فيلم قيافه های جديد ديدم. اونجا هم متوجه شدم که اسم يکی از هنرپيشه های معروفشون بهمن ايرانی بود، بعد فهميدم که از پارسی های هنده."

آرش چند روز بيشتر هندوستان نموند ولی تلخ و شيرين روزگار رو کشيد. "غذای هندی عالی بود ولی ديدن فقر تو اين شهر اشتهای آدم رو کور می کرد. در بعضی مناطق بمبئی بعضی ها بودن که حتی لباس نداشتن!"

آرش و وسوسه مالزی

آهنگ "وسوسه" (Temptation) آرش با ويديوی جديدش بيرون آمده. البته ناگفته نماند که اين آهنگ در آلبوم "آرش آرش" هست ولی با ساخته شدن ويديوش دوباره آرش و آلبوم و آهنگش زبونزد مردم می شه. بيرون آمدن اين تک آهنگ دوباره صدای آرش رو در راديوهای سوئد بلند کرده.

وسوسه، که اجرای متفاوتی از يکی از آهنگهای معروف گروه آلابيناست تونسته که در جدول آهنگهايی که راديوهای سوئد پخش می کنن (جدول air chart) سوم بشه.

آرش: اين موفقيت بزرگيه. چون آهنگ "برو برو" با اينکه پرفروشترين آهنگ بود ولی در جدول "پخش راديوها" يا همون air chart سيزدهم شده بود.

آرش اين آهنگ رو با ربکا (Rebecca) دوصدايی اجرا کردن.

برای ضبط موزيک ويديوش يا به قول بعضی ها "کليپ" سه روزی رفتن کوالالامپور در مالزی. روزی ۱۷ ساعت فيلمبرداری داشتن و در بين ۴۰ نفر خدمه و فيلمبردار و رقصنده، دوتا دختر ايرانی هم بودن.

آرش: رقصيدن و لبخند زدن تو دوربين زيرآفتاب داغ ۴۰ درجه زندگيمو سياه کرد. بخصوص که دائما بايد با يک دوچرخه مخصوص، که حالت خوابيده پا می زنی توی جاده می رفتم و می خوندم. پوستم کنده شد. صبحها ساعت ۵ بيدار می شديم تا لباسهامو اتو کنن و بعد ازگريم ساعت می شد هفت. فيلمبرداری شروع می شد تا ساعت ۱۲ شب.

می دونم که داری روی آلبوم جديدت، با يک شاعر جديد کار می کنی. درسته؟

بله. کار آلبوم جديدم رو به تازگی با شاعری با استعداد به نام آقای شاهکار بينش پژوه شروع کردم. ضمناً آقای شاهکار شعر آهنگ تيم ملی فوتبال که من با دی جی اليگيتور اجرا می کنم رو هم گفته

قراره برای ویدئوی این آهنگ، یعنی آهنگ "فوتبال" چیکار کنی؟

ويدئوی اون رو دارم توی لس آنجلس درست می کنم. دوست دارم ويدئويی جالب بشه که مردم باهاش حال کن

اوائل کار بيشتر برای خارجی ها کنسرت می دادی. اما الان برای ايرانی ها هم اين کار رو می کنی. الان چه حسی داری؟

من وقتی با ايرانی ها برنامه اجرا می کنم خيلی حال می کنم. اجرا با خارجی هام خيلی خوبه ولی با ايرانی ها يک احساس ديگه داره

سال تحويل چيکار می کنی؟

به پدر و مادرم سر می زنم و به فاميل و برادرام زنگ می زنم. همین طور به دختری که خيلی دوستش دارم

آلبوم جديدت قراره کی به بازار بياد؟

تقريباً ۱۵ ماه ديگه

چرا انقدر دير؟

چون من روی آلبوم هام خيلی کار می کنم و کار ساخت اونها خيلی طول ميکشه. مثلاً من برای آلبومی که ۱۲ تا آهنگ توش دارم، ۲۵ تا آهنگ درست می کنم و از اونها انتخاب می کنم. مثلاً از آلبوم قبلی من ۱۰ تا آهنگ اضافه مونده

بازیهای جام جهانی شروع شده و آرش، یکی از اولینهایی که آهنگ ساخت، در بازی فوتبال ایران و پرتغال در فضای بیرونی استادیوم، به روی صحنه می ره.

آرش : اول باید بگم که اصلا مهم نیست که کدام آهنگ به عنوان آهنگ اصلی انتخاب میشه، به نظر من هر چی بیشترآهنگ در حمایت تیم ملی ساخته بشه بهتره.

خبر اینکه قراره برنامه اجرا کنم، خیلی دیربه من رسید ( چهارشنبه فهمیدم) ، الان سوئد هستم و تا فردا خودم رو می رسونم آلمان . یکی از رادیوهای ملی آلمان به اسم HR3 از من دعوت کرده که در فضای بیرون استادیوم روی صحنه اصلی بهمراه تعدادی از خوانندههای معروف بین المللی، برنامه اجرا کنم.

کدام آهنگها را اجرا میکنی؟

آرش : چهار پنج تایی را می خونم و تا کنسرتمو تموم کنم، فکر کنم دیگه بازی شروع شده. فوری از روی صحنه می رم بین مردم تا تیم ملی رو تشویق کنم.

پس مراقب باش که حواس تماشاچیهای ایرانی را پرت نکنی!

آرش : ما همه برای ایران دست می زنیم و همه حواسمون به تیم

Leon
Saturday 10 November 2007, 09:15 AM
شنبه ۹ سپتامبر / ۱۸ شهريور آرش وارد تاجيکستان شد تا کنسرتهائی رو بمناسبت جشن استقلال اين کشور برگزار کنه. چند ماه پيش که با آرش حرف زدم می گفت آرزوشه که تاجيکستان رو ببينه و تا لب مرزش هم روسيه کنسرت داده
با اينکه مديريت سوئدی آرش اصلاً علاقه ای به برگزاری کنسرت درتاجيکستان نشون نمی داد، سه هقته قبل گروه آريان ميديا در تاجيکستان باهاشون به توافق رسيد که کنسرت آرش رو در شهر دوشنبه و کولاب برگزار کنن. ( به دفاع از خود آرش بايد بگم که کار کنسرت و اينجور چيزا فقط بعهده آقای هنريک مدير آرشه و خود آرش دخالت نداره

تاجيکها هم مثل ما ايرانی ها در آخرين لحظه چيزها رو تغيير می دن و مسئله ای هم پيش نمياد! ولی وقتی که گروه از سوئد ميره تاجيکستان، مسئله فرق می کنه. شنبه که آرش می رسه فرودگاه دوشنبه می فهمه که بجای اجرا در کاخ رئيس جمهوری ( که گويا احتياج به گروه نداره) بايد بره استاديوم ورزشی شهر دوشنبه و برای بيست هزار نفر بخونه! اين مژده آرش رو شوکه کرد چون اصلا چنين قراری نبود.

آرش همراه سوت و تشويق تماشاچيان در استاديوم پای ميکروفن می گه: ببخشيد من گروهم هنوز نرسيده .فردا ظهر بياين همينجا.

آرش: مردم بحدی سوت می زدن که انگار تيم فوتبالشون گل زده. همه اين صحنه ها رو در فيلم مستندی که فيلمبردار تاجيک "اسکندر" درست کرده، می تونين ببينين.

مردم هم که ساعتها زير آفتاب جا گرفته بودن شديدا بهشون بر می خوره و وقتی که استاديوم رو ترک می کنن، چندين اتوبوس و ماشين رو درب و داغون می کنن. اونجا شلوغ می شه و مردم با شکستن در و پنجره نارضايتيشونو نشون ميدن. با دخالت پليس جمعيت مهار شده. گفته می شه که حداقل سه نفر زخمی شدن.

آرش: راه طولانی ای بود و پر از دامه و جاده های ناهموار. ولی منظره های بسيار زيبائی رو ديدم . دوستهای سوئديم هاج و واج مونده بودن. به کولاب که رسيديم ديديم که صحنه آماده نيست و کنسرت با تاخير شروع شد.

آرش: اين استقبال و مهمون نوازی رو به عمرم نديده بودم و واقعا از تاجيکها متشکرم. خيلی با من مهربون وخاکی بودن. هر جا که رفتم خيابونها رو می بستن و عجيب نگران امنيت من و گروهم بودن.

به همه بچه های گروه خوش گذشت. مديرم " هنريک " حاج و واج مونده بود و باورش نمی شد. اينبار مادرم نتونست بياد . من فقط يک سفر خيلی کوتاه به تاجيکستان داشم و خيلی سريع همه چيز جور شد و فرصت نشد برنامه خانواده گی ای رو تنظيم کنم.

اين گروه رقص از معروفترين گروههای رقص تاجيکستانه . توو ويديوهای صدرالدين که ممکنه روی ماهواره ديده باشين می رقصن . توو فيلم " سکس و فلسفه " مخلمباف بازی کردن ( که در تاجيکستان به اسم عشق و فلسفه معروف شده) و گروهی بودن که در اولين کنسرت زن در افغانستان بعد از طالبان ( سال پيش ) با منيژه خواننده تاجيک رفتن کابل ولی بهشون اجازه رقص داده نشد!

خيلی ها ويديوی جديد "چوری چوری" آرش با خواننده هندی آنيلا (که در آلبوم خودش در آهنگ بمبئی دريمز آواز خونده ) رو ديدن. اين ويديو که در کشور اسلواکی ساخته شده، ويديوی بسيار پرخرجی بوده و در ايستگاه قطار شهر" پوپرات" فيلمبرداری شده. همون کارگردانی که ويديوی آهنگ " آرش " رو ساخته اين ويديو رو کارگردانی کرده.

آرش: من و آنيلا برای حرکات کاراته اين ويديو يه دو، سه هفته ای کلاس کاراته رفتيم .

ولی خوب بعضی از بزن بزنها رو هم بدلم تو ويديو انجام می ده. تمام ميز و صندلی ايستگاه قطار و ماشينهای تو ويديو واقعآ داغون شده، بوده و مجبور شديم کلی خسارت بديم.

خرج اين ويديو به چند صد هزار دلار رسيده. آرش آلبوم جديد آنيلا رو براش ضبط کرده. در حال حاضر هم داره روی آلبوم خودش کار می کنه و تا تابستان سال بعد ضبط آلبوم طول می کشه. اما بدون شک تا اون موقع تک آهنگها و ويديوهای جديدی از آرش پخش خواهد شد.

آرش چطوری؟

ممنون. ( توام با خنده و بزنم به چوب دندونهای ردیف و سفید)

قبل از بازی فوتبال ایران و پرتقال، کنار رودخانه "ماین" رفتی و روی صحنه برنامه اجرا کردی. چطور بود؟

خیلی باحال بود. این برنامه از طرف بزرگترین رادیوی فرانکفورت برگزار شده بود که برای مسابقه های مختلفی که در فرانکفورت انجام می شد خواننده های مختلفی رو دعوت کرده بودن.
اونجا روی صحنه قرار بود که انگلیسی حرف بزنم چونکه برنامه داشت برای شنونده های آلمانی و خارجی پخش می شد. من ایرانی های جلوی صحنه رو که دیدم، دیگه احساستی شدم و دیگه فقط پای بلندگو فارسی حرف زدم.

پس این برنامه ازرادیو هم پخش می شد؟

بله. زنده از رادیو پخش می شد.خیلی برنامه جالبی بود.

آرش شب مسابقه یک کار جالب هم کرد . وقتی ابی داشت کنسرت می داد و آهنگ " بگو ای یار بگو " رو می خوند، آرش پرید روی صحنه و باهاش همآواز شد.

امشب دیدم که دوست خوبم ابی اینجا برنامه داشت و تصمیم گرفتم آهنگ "بگو ای یار بگو" رو با هم روی صحنه اجرا کنیم. خیلی جو خوبی بود. مخصوصا که دیگه خیالم خیلی راحت بود چون ارکستر و صدا برداری ها شده بود و من دیگه لازم نبود مثل کنسرتهای خودم هی نگران صدا باشم. خیلی خوب اجرا شد. مردم همه آهنگ رو با من و ابی همصدا شدن.

آرش رقص مخصوصش رو روی صحنه انجام داد و با اینکه صحنه ارتفاعش زیاد بود چند بار نزدیک بود بکشنش پائین. آرش تا ز گی آلبوم REMIX هاش رو بیرون داده که "پیام" remixهاش حرف نداره. ولی هنوز خبری از آلبوم جدیدش نیست!
آلبوم جدیدت قراره کی بیرون بیاد؟

آلبوم جدیدم تقریباً یک سال دیگه بیرون میاد. آلبوم قبلی من توی خیلی از کشورها تازه داره وارد بازار میشه. مثل انگلستان و آمریکا. به خاطر همین بیرون اومدن آلبوم بعدی یه مقدار بیشتر طول میکشه. ولی قول میدم یه آلبوم توپی بیرون میدم که همه حال بکنن.

راستی وقتی که قبل از مسابقه ایران و پرتغال کنار رودخانه ماین روی صحنه بودی، و برای ایرانی ها می خوندی، چه آرزوهائی داشتی که به باد رفت؟

حس خیلی خوبی بود. چون قبل از بازی بود و بعد از باختن نبود! اتفاقاً بعداً با ابی رفتیم بازی رو دیدم و کلی با هم حرص خوردیم! ولی کلاً دم بچه ها گرم

Leon
Monday 28 January 2008, 11:20 AM
مصاحبه با آرش
مصاحبه گر : پویان مقدسی

پویان : آرش جان سلام می کنم به شما نازنین و تشکر می کنم از وقتی که به من دادید.
آرش : سلام پویان جان. خواهش می کنم، خیلی خوشحالم که باهات صحبت می کنم.
پویان : اول از همه چیز دوست دارم که موفقیت بی سابقه ی شما رو بهتون تبریک بگم. من که خودم هیچوقت فکر نمی کردم که آلبوم یک ایرانی در بسیاری از کشورهای جهان، پر فروشترین آلبوم باشه. اما این اتفاق با موسیقی شما افتاد. بالاخره آرزوی دیدن یک آوازخوان ایرانی در کانال های مطرح موسیقی جهان به دل ما نموند .
آرش : ممنونم پویان جان. خیلی لطف داری. به هر حال خوشحالم که این تلاش هم نتیجه داده و خدا لطف کرد و تونستم موفق باشم.
پویان : خوب بریم سراغ سوالها. آرش جان فکر می کنی علت موفقیتت با این وسعت در جهان، به عنوان یک آهنگساز و تنظیم کننده و خواننده چی بوده ؟ موسیقی تو، ترانه هات، یا صدات ؟ چه چیزی رو عامل اصلی این موفقیت می دونی ؟
آرش : خیلی ممنون، امیدوارم که واقعا این موفقیت این قدر بزرگ باشه. اما فکر می کنم علت اصلی موفقیتم علاقه ی شدیدم به موسیقی و تنظیم بود. من توی این کار خیلی پشتکار داشتم و براش خیلی وقت می گذاشتم و بهش فکر می کردم. اما فکر می کنم توجه بیشتر مردم به آهنگسازی من بود و اون بیشتر مورد توجه قرار گرفت.
پویان : چرا پیش از شما کسی نتونست به این جایگاه در موسیقی پاپ و روز جهانی برسه ؟
آرش : من فکر می کنم خیلی از این دوستان بدشانسی آوردند که نتونستند در جهان مطرح بشن. ما آرتیست ها و خواننده های عالی ای داریم که واقعا می تونن جهانی باشن و از من هم بهتر هستن. اما علت موفقیت من میکسی بود که از موسیقی ایرانی با غربی انجام دادم. این نوع موسیقی بیشتر با گوش شنونده های خارجی آشنا بود و تونستن که اونو بپذیرند. به هر حال شاید اگر منم یه موسیقی فقط ایرانی رو ارائه می دادم، نمی تونستم به سلیقه های مردم کشورهای دیگه نزدیک بشم.
پویان : آرش جان فکر می کنی در آینده می تونی به عنوان آوازخوانی که در جهان شنونده داری، صدای ملت رنج کشیده ی ایران باشی ؟ تا به حال به این موضوع فکر کردی ؟
آرش : نه فکر نمی کنم که با موسیقی وارد این کار بشم. من از آغاز کارم، یک سبک رو برای خودم انتخاب کردم و هدفم هم شاد کردن و سرگرمی برای مردم بود. من دوست دارم که مردم آهنگهامو برای یک مدت گوش بدن و ازش لذت ببرن. البته مشکلات در ایران اینقدر زیاده که یک کمی بیان اونها در شکل ترانه برای من سخت هست. اما من نسبت ابن موضوع بی تفاوت نیستم و قلبم برای ایران و جووناش که باید آینده ی اون کشورو بسازن می زنه. کاری که من تا حالا انجام دادم، اثبات خودم به عنوان یه خواننده ی ایرانی و فارسی زبان به همه ی دنیا بوده. من توی شوها و برنامه های معروفی شرکت کردم و همیشه تاکید کردم که یک ایرانی هستم و به این موضوع افتخار کردم.
اما برنامه دارم که توی برنامه ها و مصاحبه هایی که می کنم از این مشکلات حرف بزنم و این خبرها رو منعکس کنم. در ضمن من برنامه هایی هم دارم که در آینده کارهایی هم به صورت خیریه انجام بدم.کارهایی مثل کمک به کودکان یتیم و انسان هایی که دچار مشکل هستن. البته قبلا هم به این موضوع فکر می کردم، اما اول باید مطرح می شدم و از نظر مالی به جایی می رسیدم تا بتونم این کارها رو انجام بدم.

پویان : در مورد آلبوم جدیدت برامون بگو. فکر می کنی کی این آلبوم به بازار بیاد ؟ فکر می کنی این آلبوم موفقیت آلبوم قبلی رو داشته باشه ؟
آرش : این آلبوم تازه رو، یک سال و نیمی هست که روش کار می کنم و تقریبا 85% کار انجام شده. آهنگها و صداها اکثرا ضبط شده و تقریبا کارهای نهایی آلبوم باقی مونده. فکر می کنم تا 4، 5 ماه دیگه این آلبوم توی بازار باشه. در مورد موفقیت آلبوم هم، من تمام تلاشمو کردم که آلبوم بهتر از کار قبلی باشه و امیدوارم که این طور باشه.
پویان : می رسیم به کار " بگو ای یار" و همکاری با ابی جان. این همکاری چطور شکل گرفت و چرا ابی رو انتخاب کردی ؟
آرش : راستش من تو خواننده های ایرانی ابی رو از همه بیشتر دوست دارم. هم صدای بی نظیرشو و از اون مهمتر، اخلاق خوب و شخصیت نازنینش هست. ابی واقعا انسان نازنینیه، تعارفم نمی کنم، اون واقعا آدم خوبیه که من ازش یاد می گیرم و همیشه باهاش در تماسم. بهش زنگ می زنم و گاهی به خونه ش می رم. ابی واقعا الگوی هنری منه .
اما در مورد آشنایی، ابی رو اولین بار در آمریکا دیدم و باهاشون آشنا شدم. بعدا توی سوئد فرصت وشانسی پیش اومد و ایشون رو دعوت کردم تا تنظیم های منو بشنوند. همون شب به سرم زد که از ابی جان در مورد ریمیکس یه ترانه ی قدیمی ایشون که خیلی دوستش داشتم، یعنی "بگو ای یار" سوال کنم. راستش خجالت کشیدم که موضوع رو مستقیم به ابی بگم. واسه همین رفتم سراغ مهشید جان و موضوع رو به ایشون گفتم . ایشون هم گفتن که چرا با خود ابی جان صحبت نمی کنید. برای همین من موضوع رو با ابی درمیان گذاشتم و ایشون هم با کمال میل پذیرفتن. جالبه که همون شب این ترانه رو به صورت تمرینی ضبط کردیم و باورتون نمیشه که همون اجرای تمرینی توی کاست اصلی قرار گرفت و منتشر شد.
من و دوستان توی سوئد یه گروه بودیم که با هم کار می کردیم. من اون زمان بیشتر کار تنظیم و آهنگسازی فیلم و ترانه برای دیگران رو انجام می دادم. به همین دلیل تو جایی که بگو ای یار رو ضبط می کردیم، تعدادی از این دوستان سوئدی بودند. باورتون نمیشه که وقتی ابی جان شروع به خوندن کرد، این ساختمون کوچیک دفتر ما از صداش می لرزید. تا شروع کرد، همه ی همکاران و دوستان توی این ساختمون، جمع شدن تو اتاق و هاج و واج مونده بودن که این صدا مال کی هست. بالاخره ما هم اونجا حسابی خودمونو گرفتیم و به همه گفتیم که ما هم از این صداها داریم !
پویان : آرش جان قصد همکاری دوباره با ابی جان رو دارید ؟ در این زمینه صحبت هایی شده ؟
آرش : آره صحبت هایی برای کارهای آینده شده، که فکر می کنم کارهای بزرگ و متفاوتی باشه. اما فعلا بهتره تا زمانی که تصمیمامون قطعی نشده چیزی در موردش نگم و شما و باقی دوستداران ابی رو بعدا سورپرایز کنیم.
پویان : خوب آرش جان، باز هم ممنونم که وقتت رو به من دادی. البته من خیلی سوالات در مورد سبک خودت و موسیقی امروز جهان ازت داشتم که در فرصت های بعدی، و مفصل تر باهات مطرح می کنم.
آرش : خواهش می کنم پویان جان. واقعا خوشحالم که می بینم اینقدر خوب و حرفه ای از ابی جان حمایت می کنید و براش از اون ور دنیا تلاش می کنید. من هم خوشحال شدم که باهات صحبت کردم.

/ پایان /

MonaLisa
Friday 23 October 2009, 03:03 PM

موزیک ویدئو جالب آرش و لومیدی این کلیپ در کوبا فیلمبرداری شده و از نکات بسیار

زیبا این کلیپ گریم آرش در چند نقش متفاوت و هنر پیشه های برجسته هستش

kandi (You can see links before reply)

mp3 (You can see links before reply)

payamf1
Friday 23 October 2009, 03:50 PM
خواننده بدی نیست

کاش میشد خواننده های ایرانی ازش الهام بگیرن (منظورم خواننده های خوب و خوش صدا نیست البته)