PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد درامز

Hes_r
Wednesday 14 November 2007, 02:51 PM
دوستان سلام

آیا درامز هم مثل ساز دف یا تنبک احتیاج به گرم کردن داره قبل از زدن ؟؟

MonaLisa
Wednesday 14 November 2007, 03:08 PM
حسام جان فکر نمیکنی حمید جان قیلا یه تاپیک با این محتوی زدن ؟ فکر کنم جواب سوالت رو بتونی از توی اون تاپیک بگیریا....

Hes_r
Wednesday 14 November 2007, 06:33 PM
اون در مورد گرم کردن خود فرد هست برای ساز زدن من منظورم گرم کردن رویه ی ساز هست .

یه کم دقت میکردی شاید بد نبود .

Hmd_N
Saturday 17 November 2007, 03:12 PM
اگه منظورتون یعنی مثل تنبک پوست ساز رو قبل از نوازندگی گرم کنیم نه، همچین چیزی نه داریم و نه احتیاج است.
پوست قسمتهای مختلف درامز مثل پوست تنبک از پوست حیوانات و ... تهیه نشده بلکه پلاستیکیه. فقط باید بعد از نوازندگی اونارو در کاورهای مخصوص گذاشت، کاورهایی که روی آنها یه لایه ابر ضخیم یا از چیزایی تو این مایه ها درست شده است قرار داد تا نه ضربه ای موقع حمل به آنها وارد بشه و نه سردی و گرمی هوا روی اونا تاثیر بزاره.

aliesesi
Saturday 5 June 2010, 09:01 PM
سلام من علي هستم 25 ساله از كرج من به موسيقي علاقه دارم اما به دليل مشكلات نتونستم تا الان برم سراغش اما اخيرا وقتشو پيدا كردم وعشق درامز دارم آيا مي تونم موفق شم تو اين سن بعدش مىخوام دانشگاه برما رشته موسيقي سازجهاني آيا درامزجزسازهايي هست كه به چشم بياد وبازار كار داشته باشه ممنون ميشم اگه بهم ايميل بديد باتشكرdoostetakotanha@yahoo.com

avm
Saturday 5 June 2010, 09:22 PM
سلام من علي هستم 25 ساله از كرج من به موسيقي علاقه دارم اما به دليل مشكلات نتونستم تا الان برم سراغش اما اخيرا وقتشو پيدا كردم وعشق درامز دارم آيا مي تونم موفق شم تو اين سن بعدش مىخوام دانشگاه برما رشته موسيقي سازجهاني آيا درامزجزسازهايي هست كه به چشم بياد وبازار كار داشته باشه ممنون ميشم اگه بهم ايميل بديد باتشكرdoostetakotanha@yahoo.com

سلام
در مورد شروع اش هیچ وقت برای یادگیری سازی دیر نیست، فقط میتونه مشکلتر باشه، و موفق بودن بر میگرده به میزان تمرین ات، در دانشگاهای ایران رشته درامز تدریس نمیشه، ولی سارهای کوبه ای هست، به جزء کنسرواتوار تهران، در واقع اگه به فکر بازار کار سازی باشی بهتره اصلا سراغ ساز نری، چون یه کار دلی هست و شاید بتونه پولساز باشه که احتمالش زیاد نیست

مرسی ارسلان

cont_shahab
Sunday 8 August 2010, 12:52 AM
سلام علی جان یه بیوگرافی از خودم میگم شاید کمکت کنه
شایدم نه ولی اگه خواستی بخون این حس من هست.

سلام عزیزان شهباز هستم 24 ساله چند سالی هست با دوست عزیزم درام کار میکنم .
از بچگی فقط عاشق این ساز بودم تا اول دبیرستان با جمع کردن روزی 1000 تومان و بعضی وقتها بیشتر طی 2 سال به آرزوم رسیدم چون پدرم برای خرید این ساز پول نمیداد ولی بعد که خریدم نظرش عوض شد و تا حالا 3 تا ست عوض کردم .
با کسای زیادی سعی کردیم یه بند جمع و جور کنیم ولی هر بار با مشکلات زیادی که همه دوستان میدوونن مواجه شدیم که بیخیالش شدم تا وقتیکه بتونم 50 ملیون تومان جمع کنم و یک جا و استدیوی خوونگی راه بندازم که خودم سرپرستی یک بند رو بکنم و سبک و شعرامم آمادست .
خدارو شکر تا الان مقداری جمع کردم و تا چند وقت دیگه کارم و عملی میکنم .و میخوام از یک جا شروع کنم اونم به صورت حرفه ای .
6 سال خودم گوشی کار میکردم تا پارسال برای تکمیل دوره پیش استاد نواپور رفتم که ایشون خیلی کمکم کرد شیفراژ و مترونوم و پیش استاد یاد گرفتم و الان دوباره خودم کار میکنم ولی به همه دوستانی که تازه میخوان شروع کنن یه چیز کوچیک میگم اونم اینه که هی سعی نکنن همه چیزارو از استاد یاد بگیرن چون وقتشون و تلف میکنن و باید سالها کار کنن ولی پایشون با استاد باشه خیلی خوبه .اولین ستم san carlos بود ؛بعد Mapex بعدم به دلیل مشکلات آکوستیک فروختم و v drum با تنوع زیاد sample گرفتم که الان مثل ... پشیمونم.و دوباره می خوام یه hardware خوب جمع کنم.بالاخره باید از یک جا به صورت حرفه ای شروع کرد .که نمیدونم تو ایران عزیز کی این قضیه اتفاق میوفته .... به هر حال باز خدا رو شکر...
ببخشید سرتون درد آوردم ...این درد دل و بیوگرافیه خیلی مختصری از بنده حقیر بود

mamad gonzo
Friday 24 September 2010, 11:47 AM
مخلصيم ...
اقا ما تا حالا با 18 تا زمستون حال كرديم!!!
ميخوام درامز ياد بگيرم و حرفه اي بشم ....
يه اشنا پيدا كرديم تونستيم يه دارمز با چند تا چك مدت دار ازش بگيرم ...
اهل موسيقي گفتن يه چيز بگير كه تا 2/3 سال عوضش نكني ... ما هم گفتيم باشه يه mapex سري p يا q ميدونم يكي از اينا بود گفتن اين خوبه بدون سنج هستش كلا با سنج در اومد 900 تومن ...
چند روز ديگه كه چك اولم پاس بشه ساز هم به خونه ميارم....
نظرتون در مورد اين مپكسه چيه ؟؟؟
به نظرتون ميتونم به يه جاهايي برسم؟؟؟
به سبك راك علاقه دارم ....

avm
Friday 24 September 2010, 08:50 PM
سلام
راستش درامز مپکس اینجا نمایندگی داره، والا من مدل q یا p شو نمیدونم من سری های V , M, Pro M Satern, Orion اش رو میشناسم که سری Satern و Orion اش بالاترین اشل ساز رو دارن و کم سازهای دیگه نداره شاید هم در بعضی جهات بهترم باشه. بعد این ساز دست دوم هست؟!! فکر کنم برای دست نو کمی گرون باشه!!! بعدش جایی رو برای کلاس رفتن باید در نظر بگیری که سریع تر بتونی راه بیافتی، والا باید آزمون و خطا بری جلو که مثلا ره 10 ساله رو میتونی تو 2 سال بری

درمورد ساز هم بیشتر بگو چند تام داره، و هادور و پدال و صندلی اش هم هست اگه هست چه مدلی؟!

مرسی ارسلان

mamad gonzo
Saturday 25 September 2010, 06:48 PM
اقا پرسيدم ...
ويگولنزجگ كه 2 تا تام داره ... صندلي و پدالم داره ... سري q مپكسه .... حدود 700 خودش در اومده ...
يه سنج پيست 101 هم گذاشته روش با اون ميشه حدود 900 .....
من با تكيه به رفيم كه خودشم ساز ميزنه رفتم جلو و رفيقمم خيلي كارش درسته ... فروشنده هم رفيق رفيقمه كه فروشگاش تهرانه ....

اين داستان ازمون و خطا رو نفهميم چي شد!!!؟؟؟؟؟

10 /11 همين ماه درامز ميرسه دستم و پيش رفيق رفيقم كه درامز ياد ميده ميرم كلاس ...
تا اون موقع تمرين خاصي هست كه بشه اجام داد ؟؟؟ مثلا كار بدون توپ!!!!
خيلي ذوق دارم .. اينشالا كل جان داگلاس (درامر انادما) رو خواهم شكوند

kak_maki_new
Saturday 25 September 2010, 07:20 PM
نه دوست عزیز درام اصلا نیاز به گرم کردن نداره

paorva
Thursday 25 November 2010, 10:22 PM
بروبچه ها اگه امکان داره یه مقدار در مورد v-drums توصیح بدن و اینکه آیا می شه با وی درام وی آپارتمان تمرین کرد یعنی صداش قابل کترله ؟

cont_shahab
Friday 26 November 2010, 02:08 AM
بروبچه ها اگه امکان داره یه مقدار در مورد v-drums توصیح بدن و اینکه آیا می شه با وی درام وی آپارتمان تمرین کرد یعنی صداش قابل کترله ؟

درود دوست عزیز
با اجازه ی بزرگان
V-drums از مجموعه پد هایی تشکیل میشه که داخل هر کدوم از پدها بسته به برند ساز تعدادی سنسور هست که با نواختن ضربه روی اون مقدار شدت ضربه ی شما سنس میشه و به سنتر کنترل ساز فرستاده میشه و اونجا باز بسته به نوع ساز و نوع صدایی که برای ساز تعیین کردین صدا به اسپیکرهای شما منتقل میشه ...
تنوع در V-drums بسیار بالاست شما اگر تخصصی میخوای درامز بزنی و فقط صدای ساز ذرامز با کیفیت بسیار بالا بشنوی از سازهای تخصصی تر مثل Roland استفاده کن اگر تنوع صدا برات مهمه کلی ساز در بازار وجود داره مثل moco oriental و و و...

حالا سواله اصلیتون شما تو وی درامز اصلا لازم نیست اسپیکر داشته باشید , یک هدفون برای تمرین کارتو راه میندازه ...
ولی با اسپیکر کجا و ب هدفون کجا !!!
ولی با درامز آکوستیک کجا و وی درامز کجا!!!!:dw26i1:

paorva
Friday 26 November 2010, 09:22 AM
مرسی از لطفت دوست عزیز . آخه مشکل من جای تمرینه ! یعنی درامز آکوستیک نیاز به اتاق خاص خودش رو داره که صدا زیاد بیرون نره ! من این امکان رو قعلا ندارم !
چون هم سازهای دیگه ای زدم می دونم لازمه ی یادگیری هر ساز تمرین زیاده و فکر کنم خوبی وی درام اینه که بشه شبانه روز باهاش تمرین کرد ومشکلی هم برای کسی ایجاد نکرد ! حالا به نظر شما برای خرید یه وی درامز چقدر می شه هزینه کرد ؟ ( سبک راک و متال ) . کا در مورد برندهایی که وی درام می زنن اگه یه توضیحی بدید ممنون می شم . بازم مرسی

cont_shahab
Friday 26 November 2010, 12:00 PM
مرسی از لطفت دوست عزیز . آخه مشکل من جای تمرینه ! یعنی درامز آکوستیک نیاز به اتاق خاص خودش رو داره که صدا زیاد بیرون نره ! من این امکان رو قعلا ندارم !
چون هم سازهای دیگه ای زدم می دونم لازمه ی یادگیری هر ساز تمرین زیاده و فکر کنم خوبی وی درام اینه که بشه شبانه روز باهاش تمرین کرد ومشکلی هم برای کسی ایجاد نکرد ! حالا به نظر شما برای خرید یه وی درامز چقدر می شه هزینه کرد ؟ ( سبک راک و متال ) . کا در مورد برندهایی که وی درام می زنن اگه یه توضیحی بدید ممنون می شم . بازم مرسی

خواهش میکنم عزیزم ...
البته زیاد فکر نکن که با وی درامز بتونی شبانه روز تمرین کنی چون شما روی همون پدهام که ضربه بزنی باز بسته به برند ساز صدا داره یعنی یه صدای یکنواخت ممکنه بعد از یه مدت خانوادتو اذیت کنه ولی صدا زیاد نیست , کم و یکنواخت...مورد بعدی اکثر وی درامزها جون یه لایه پروتیساژور یا لایه های محافظ ,برای آسیب ندیدن سنسوراش داره باعث میشه ضربه که نواخته میشه بیشتر جذب بشه تا دفع و همین امر باعث خستگی نوازنده تو طول مدت میشه , برندها و مدلاشو باید بری تو بازار ببینی که کدومش باتوجه به کارت و سرمایت بکارت میاد , من خودم برند Roland میپسندم و فکنم بهترین تو وی درامز باشه ...

paorva
Friday 26 November 2010, 01:03 PM
قسمتها چجوری هست رفیق ؟ بودجه ام فعلا تا 700 تومنه ! دست دوم پیدا می شه ؟

cont_shahab
Friday 26 November 2010, 03:20 PM
قسمتها چجوری هست رفیق ؟ بودجه ام فعلا تا 700 تومنه ! دست دوم پیدا می شه ؟

شاید بتونی دست 2 پیداکنی ,باید بگردی؟ من خودم خیلی وقت گذرم جمهوری نیوفتاده ,از کارای جدید بی اطلاعم,برو دنبالش به امید خدا گیر میاری.

avm
Friday 26 November 2010, 08:13 PM
با این قیمتها فکر نمیکنم که رولند بتونی بگیری، فکر کنم یاماها بتونی پیدا کنی.

ارسلان

cont_shahab
Saturday 27 November 2010, 11:32 PM
البته یاماها ی دست دو که بخوای گیر بیاری فکر نمیکنم چیزی ازش مونده باشه ...
عین آکوستیک نیست که هارد ورش سالم باشه یا خراب بفهمی, اگه فقط سنسور پدال های هتش مشکل داشته باشه تو تست اول متوجه نمیشی ولی بعد موقع کار اذیتت میکنه اینا سنسوراش خیلی حساسه.

paorva
Monday 29 November 2010, 09:31 AM
مرسی بچه ها . به نظرم بهتره پو.لم رو جمع کنم تا یه نو بگیرم . قیمت نو یاماها یا رولند چنده ؟ حدودا

avm
Tuesday 30 November 2010, 11:26 AM
فکر کنم از 800-900 میتونی پیدا کنی تا 9000000

مرسی ارسلان

Doom_Drummer
Wednesday 2 March 2011, 04:18 PM
سلام من 1 ساله درامز میزنم.اگه ممکنه ادرس نمایندگی مپکس و دوستانی که میدونن به من بدن.چند وقته دابل پدال میخوام و اسپلش و .... میخوام از نمایندگی بگیرم چون هم قیمتش پائینتره هم درصد اطمینانش بیشتره.مرسی.
{کسی که دلش را به بند کشد جانش را ازاد کرده است. (نیچه)}

Dr_ali
Sunday 20 March 2011, 06:03 PM
سلام.
این درامرهایی که التریکی هستند اسمشون چیه؟
با چه رنجی میشه یک حداقلش رو خرید؟

HADILLICA
Friday 20 May 2011, 05:53 PM
آقا این هدفونی که معمولا درامرا توی اجراهای لایو میذارن برای چیه دقیقا؟

TheGoldMAN
Friday 20 May 2011, 08:33 PM
سلام.
این درامرهایی که التریکی هستند اسمشون چیه؟
با چه رنجی میشه یک حداقلش رو خرید؟

به درامز هاي الكتريكي پِركاشن ميگن
من يه زماني كه ميخواستم درامز بخرم يه رولند 9 تيكه رو 950 ميفروختن
فكر كنم كمترين قيمتي كه ارضا كننده هم باشه همين باشه
البته از بزرگان هم بايد سوال كرد

TheGoldMAN
Friday 20 May 2011, 08:35 PM

فكر كنم اون هدفونا به مترونوم وصل هستن و باعث ميشن كه درامر از ريتم نيفته
و اين كه صداي زياد درامز اذيتشون نكنه
(همونطور كه ميدونين شدت صوت 95 دسيبل گوش رو كاملاً كر ميكنه ولي شدت صوتي كه نوازنده هاي راك و متال هنگام اجرا ميشنون 110 تا 120 دسيبل هستش)

avm
Thursday 26 May 2011, 12:48 PM

سلام

منظورت مارک اش هست ؟!! یا منظورت اینه که چی پخش میشه؟!

ارسلان

HADILLICA
Saturday 4 June 2011, 08:28 PM
نه دیگه...منظورم اینه که واسه چی میذارن؟

rumour
Saturday 4 June 2011, 09:10 PM
head phone monitoring, برای اینکه بشنون چی دارن میزنن. اگر دقت کرده باشید، گیتارسیت ها معمولا 2 تا اسپیکر بزرگ دارن رویه زمین جلوشونه به طرف خودشون، یا اینکه یه چیزی تو گوششون. این برای اینه که بشنون چی میزنن خودشون! درامر ها معمولا جای اسپیکرشو ندارن از هدف فون استفاده می کنن. البته هستن کسایی هم که نکنن!

کوروش هوی متال
Thursday 21 July 2011, 11:29 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز ، چند تا سوال داشتم میخواستم اگه میشه لطف کنید بهم پاسخ بدید :
من خودم دارم گیتار الکتریکو دنبال میکنم ، میخواییم برای برادرم یه درام ست جمع کنیم که با هم این مسیرو طی کنیم و یه گروه کوچیک ابتدایی داشته باشیم . سبک مورد علاقه ی ما هم ثرش متال هستش ( فقط و فقط متالیکا )
حالا سوال من از شما دوستان این هستش که با 700 الی 800 تومن بودجه چه درام ستی رو ( با توجه به سبک ) برای شروع پیشنهاد میکنید ؟ لازم به ذکر هست که تا حالا برادرم یه درامم از نزدیک ندیده !!! یعنی فوق ابتدایی !!! و اینکه آکوستیک میخواییم نه از این الکتریکیا . یادم رفت بگم ، یه چیزیم باشه که حداقل 3 تا 4 سالی جوابگو باشه ( کلماتی که قرمزن خیلی مد نظرمونه )
یه دنیا ممنون.... :25:

Ramin2
Saturday 23 July 2011, 04:52 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز ، چند تا سوال داشتم میخواستم اگه میشه لطف کنید بهم پاسخ بدید :
من خودم دارم گیتار الکتریکو دنبال میکنم ، میخواییم برای برادرم یه درام ست جمع کنیم که با هم این مسیرو طی کنیم و یه گروه کوچیک ابتدایی داشته باشیم . سبک مورد علاقه ی ما هم ثرش متال هستش ( فقط و فقط متالیکا )
حالا سوال من از شما دوستان این هستش که با 700 الی 800 تومن بودجه چه درام ستی رو ( با توجه به سبک ) برای شروع پیشنهاد میکنید ؟ لازم به ذکر هست که تا حالا برادرم یه درامم از نزدیک ندیده !!! یعنی فوق ابتدایی !!! و اینکه آکوستیک میخواییم نه از این الکتریکیا . یادم رفت بگم ، یه چیزیم باشه که حداقل 3 تا 4 سالی جوابگو باشه ( کلماتی که قرمزن خیلی مد نظرمونه )
یه دنیا ممنون.... :25:

من چند ماه پیش ارزون ترینش رو خریدم کلا در اومد 1.200
دقیقا همین رو که عکسش رو گذاشتم:
You can see links before reply

کوروش هوی متال
Saturday 23 July 2011, 10:59 PM
من چند ماه پیش ارزون ترینش رو خریدم کلا در اومد 1.200
دقیقا همین رو که عکسش رو گذاشتم:
You can see links before reply
یاااااااااااااااااااااااا اا علییییییییییییییییییی !!! چه خبره !!! تازه ارزونترینش یک و دویست درومده !!! تو صفحه های قبلی قیمتای بهتری بود یذره امید وار شدیم !!! فکر کنم چون دلار گند زده شده توش اینجوری شده نه ؟ واقعا ارزونتر از یک و دویست نبود ؟؟

Ramin2
Sunday 24 July 2011, 07:30 AM
فکر کنم 100 تومانش بخاطر پد صداگیر بود. چون تو آپارتمان هستیم.
100 تومان هم برای صندلی چون بهترینش رو انتخاب کردم. مدل های ارزون ترش هم هست. ولی صندلی چیز مهمیه.
300 تومان هم برای سنج ZBT. که باز مدل ارزون ترم بود.

ولی به نظرم به جای کم کردن از اینها به فکر دست دوم باشی بهتره.

کوروش هوی متال
Sunday 24 July 2011, 02:01 PM
فکر کنم 100 تومانش بخاطر پد صداگیر بود. چون تو آپارتمان هستیم.
100 تومان هم برای صندلی چون بهترینش رو انتخاب کردم. مدل های ارزون ترش هم هست. ولی صندلی چیز مهمیه.
300 تومان هم برای سنج ZBT. که باز مدل ارزون ترم بود.

ولی به نظرم به جای کم کردن از اینها به فکر دست دوم باشی بهتره.
سنچ zbt چی هست که اینقدر گرونه ؟ من هیچ اطلاعاتی از درام ندارم . همونه که یه پدالم باهاشه و با زدن پدال بالا و پایین میره ؟:ad

avm
Wednesday 27 July 2011, 06:44 PM
سلام
البته Sonor مارک معروفی هست ولی اگه از این چینی ا باشه ارزون ترم میتونی پیدا کنی یه سر جمهوری بزن

ارسلان