PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک

pardis
Sunday 18 November 2007, 01:57 PM
سلام .من تازه شروع به یادگرفتن ویولن کردم.می شه چند تا توصیه کاربردی بهم بکنید ؟:h
(من از درد دست دارم میمیرم)

hichnafar
Sunday 18 November 2007, 02:05 PM
سلام
خیلی خوش اومدید به نت آهنگ.
برای اینکه دست وگردنتون دردنگیره موقع تمرین وزودخسته نشید بهتره قبل ازشروع یه مقدارنرمش کنید (برای انگشت ها ودست وگردن )
هرچنددقیقه یکبار(10-15 دقیقه)هم استراحتی داشته باشید .
ازبالشتک هم می تونید برای راحت ترگرفتن سازاستفاده کنید.
به مرورکه تمرین کنید بدنتون عادت می کنه وبراتون دیگه سخت نیست .
اوایل یک مقدارسخت هست اماپیشرفت درش واقعا"ارزش این سختی روداره .

Amir
Sunday 18 November 2007, 02:08 PM
از جو منفی که ممکنه اطرافیانتون درست بکنند نترسید و با قدرت به کارتون ادامه بدید
چون صدای ویولن زدن تازه کارها یه مقدار بده شاید اطرافیان هی بزنن تو ذوق
ولی شما همیشه این تو ذهنت باشه که اگر سعی و تلاش بکنی روزی آهنگ های قشنگ هم می تونی بزنی

Hes_r
Sunday 18 November 2007, 02:59 PM
1- به نظر من به هیچ وجه خودت رو به بالشتک عادت نده .

2- سعی کن در ابتدا از علامت واسه انگشتت استفاده کنی . ولی اگه استادت مخالفه ( هی کسی یه نظری داره ) هر بار که داری سار میزنی چند جای آهنگ ( که هماهنگ نکردی با خودت ) دیاپازون رو نیگاه کن ببین داری دست میزنی یا نه ای نشدیدا به فالش نزدن کمک میکنه .

3- سعی کن هر کی بهت گفت بز میزنی ، گوشم درد گرفت و ... که موجب تضعیف روحیت شد بگی گوشات بد میشنوه و به خودت امیدواری بدی چون تا سختی نکشی نمیشی اینه بزرگان .

4- تمرین تمرین تمرین

5- تمرین تمرین تمرین

Hes_r
Sunday 18 November 2007, 03:00 PM
در ضمن بعد یک مدت هم سعی کن بیای تو سایت و نت آهنگ های ساده رو بگیری و بزنی تا هم برا خودت انگیزه شه هم برای خانوادت .

Majed
Monday 19 November 2007, 05:03 PM
من که زیاد از این ساز سر در نمیارم

اما همون طور که دوستان گفتن چون ویولون تا بشه ازش صدای زیبا در اورد طول میکشه سعی کن جو اطراف از پشتکارت کم نکنه....

بعدن تو به ریش همه میخندی

pain
Monday 19 November 2007, 08:12 PM
منم با پردیس موافقم.منم تازه شروع کردم و می خواستم بدونم که چطوری باید از همین اول خوب شروع کنم یعنی باید چه کارایی انجام بدم؟
من سلفژ هم کار نکردم می خواستم ببینم لازمه حتما؟

Hes_r
Tuesday 20 November 2007, 06:58 AM
در ضمن یه چیز یادم رفت .

هیچ وقت اطمینانت رو نسبت به استادت از دست نده . از دست دادن اطمینان به استاد یعنی دیگه هیچی .

akanani
Tuesday 20 November 2007, 10:38 AM
به نظر من همانطور که دوستان گفتن باید هر وقت دست و گردنت درد می گیرد بین نواختنت وقفه ایجاد کنی . و اگر می خواهی نوازنده خوبی بشی فقط تمرین و پشتکار . روزی 6-7 ساعت :ak

Hes_r
Tuesday 20 November 2007, 12:31 PM
صد در صد

منظور من این بود که اگه یه اشتباه کرد استادش فکر نکنه که دیگه هیچی نمیدونه

homa f
Tuesday 20 November 2007, 02:02 PM
دوست من به حواست به آرشه کشی هم باشه یعنی باید حداکثر استفاده رو از طول آرشه بکنی نه اینکه فقط از وسط آرشه استفاده کنی ودقت داشته باشی که آرشه باید در جهت موازی با خرک کشیده بشه . کتاب لویلن برای تمرینهای آرشه کشی خیلی خوبه.

Hes_r
Tuesday 20 November 2007, 03:26 PM
انتقال - حسام

pain
Wednesday 21 November 2007, 01:17 PM
آره استادم هم بهم گفته که باید تا می تونم آهنگ گوش بدم اما نمی دونم چه آهنگهایی.من خودم راک و متال گوش میدم مدت زیادیه و البته کلاسیک هم گوش میدم البته فقط باخ و بتهوون.اینا کافیه؟ من آهنگهای سنتی ایرانی گوش ندادم اصلا...

arian
Wednesday 21 November 2007, 01:35 PM
گويند سنگ لعل شود در مقام صبر
آري شود ليك به خون جگر شود.

Hes_r
Wednesday 21 November 2007, 02:42 PM
شما چه سبکی میزنی ؟؟؟؟؟

Hes_r
Wednesday 21 November 2007, 08:36 PM
خوب منم بهت پیشنهاد میکنم برای سنتی ردیف ویولن مال بدیعی رو بگی ( ردیف صبا رو زده ) برای شناسایی دستگاه ها کمکت میکنه .

همچنین میتونی آلبوم هایی از ملک و یاحقی و ... ( دارای هولوگرام ) تهیه کنی کمکت میکنه .

pain
Saturday 24 November 2007, 10:52 PM
من اصلا هنوز تصمیم نگرفتم چه سبکی کار کنم.گفتم من تازه شروع کردم یاد گرفتن.می شه خواهش کنم راجع به سبکها و ویژگیهاشون توضیح بدین؟
من کارای ایرانی رو برای گوش دادن بدم نمی یاد ولی برای زدن نمی پسندم! آم...از همین اول که دارم یاد می گیرم باید سبکمو مشخص کنم؟(فکر کنم خیلییی ناشیانه دارم حرف می زنمd:)
پاگانینی رو از کجا میتونم گیر بیارم؟

Amir
Saturday 24 November 2007, 11:02 PM
اگه یه نگاهی به بخش های سبک های سایت بیاندازید توضیحات کاملی در مورد سبک مورد علاقتون پیدا می کنید

Hes_r
Saturday 24 November 2007, 11:27 PM
دوست من به نظر من باید بیشتر به علاقت توجه کنی . شاید هر کدوم رو یه مدت تجربه کنی بد نباشه .

سنتی یعنی حس و حال . یعنی با حس زدن . کلاسیک هم تکنیک بیشتری داره .

حالا باز هم میتونی سوالت رو تو هی تاپیک جدید بزنی تا جواب بگیری .

s_violin
Sunday 25 November 2007, 01:14 AM
البته كلاسيك هم حس و حال مخصوص به خودش رو داره ...

akanani
Sunday 25 November 2007, 08:07 AM

به نظر من هم کلاسیک هم سنتی هر دو دارای حس و حال مخصوص به خودش هست و ما در این سایت برای هر دو سبک احترام قائلیم :ak

Hes_r
Sunday 25 November 2007, 12:43 PM

درسته ولی از لحاظ حس و حال ( در نواختن ) به سنتی نمیرسه . همونطور که سنتی از لحاظ تکنیک به کلاسیک نمیرسه .

n25l
Thursday 13 March 2008, 12:19 PM
من میگم هیچ وقت نمیشه موسیقی کلاسیک و سنتی رو با هم مقایسه کرد .چرا؟ چون این دو سبک موسیقی زمین تا آسمون با هم فرق دارن و به نظر من
هیچ کس نمی تونه بگه کلاسیک حس کمتری داره و یا سنتی تکنیک
کمتری. من چون تقریبا هر دوتاشم کار کردم نظرم اینه که اگر عمیق
وارد هر کدوم بشین هر دو خصوصیت تکنیک و حسو به طور کامل در
هر کدوم از اونها پیدا میکنین چون اعتقاد دارم هر دو تای آنها خیلی
غنی هستن .ومهم یادگرفتن اونهاست

n25l
Thursday 13 March 2008, 12:21 PM
من میگم هیچ وقت نمیشه موسیقی کلاسیک و سنتی رو با هم مقایسه کرد .چرا؟ چون این دو سبک موسیقی زمین تا آسمون با هم فرق دارن و به نظر من
هیچ کس نمی تونه بگه کلاسیک حس کمتری داره و یا سنتی تکنیک
کمتری. من چون تقریبا هر دوتاشم کار کردم نظرم اینه که اگر عمیق
وارد هر کدوم بشین هر دو خصوصیت تکنیک و حسو به طور کامل در
هر کدوم از اونها پیدا میکنین چون اعتقاد دارم هر دو تای آنها خیلی
غنی هستن .ومهم یادگرفتن اونهاست
:21ox66r:

Leon
Thursday 13 March 2008, 01:24 PM
به نظر من مقايسه موسيقی سنتی ايرانی با کلاسيک،مثل مقايسه سيب با پرتقال هست،که هر کدوم از اين دو سبک،در جايگاهه خودشون قرار داره،
موسيقی سنتی ايرانی برای ما ايرانی ها ،حال و هوای خودشو داره،اون هم به خاطر وجود ربع پرده ها در دستگ های ايرانی هست که به گوش ما خوشايند مياد،ولی آيا اين ربع پرده ها برای يه خارجی هم همون حال و هوا رو داره؟مسلمن ازار دهنده هست،ولی نميتونه بگه که موسيقی دستگاهی ما حال هوا نداره،
خيلی از بزرگان موسيقی ما مثل ملک،يا فريد فرجاد،يا حتی جواد معروفی،در ابتدا کلاسيک کار بودن،مثلاً معروفی تماميه قطعات موسيقی کلسّيک از باخ و شوپن رو ميزد و وقتی به موسيقی ايرونی رو اورد به گفته خودش به خاطر انعتاف ،و قدرت انگشتان و همچنين تکنيک هايی که ياد گرفته بود،موسيقی ايرونی رو بهتر اجرا ميکرد،که ميشه نتيجه گرفت که موسيقی ايرونی دارای تکنيک های بيشتری هست تا کلاسيک!
ولی به نظر من آدم نبايد خود را محدود به سبک بکنه،از اين لحاظ که در ابتدا اموزش های طاقت فرسای مقدماتی مهمترين تمرين هست،که بهتره که آدم يک سازی مثله پيانو يا ويلن رو که غرب ی هستن با سبک اموزش های مقدماتی کلاسيک آغاز بکنه!
ولی در گزر زمان و با افزايش توانايی در اجرا و مهارت های موسيقيايی شما هر دو سبک رو ميتونيد بزنيد،من خودم هم ايرونی ميزنم هم خارجی،و اين بستگی به نوع انتخاب آهنگ ،و علاقه و محارت شما در سبک ها داره،ولی خودتون رو محدود نکنيد،و به نظر من فقط به اموزش های مقدماتی ارج بزاريد،که به گفته يک پيانيستی برای اجرای اولين آهنگ خود روی پيانو،بايد 5 سال فقط اموزش های مقدماتی رو بزنيد!!!
اگر دقت کنيم کسانی که در هر سبکی توانايی دارن،در دنيای موسيقی امروز برجسته تر هستن،
اگر از شما بپرسن که پرويز يا حقی بهتره يا فريد فرجاد،همه ميگن يا حقی،ولی اگر از يه کلاسيک کاره قهار سؤال ميکنن ،ميگه 100% فرجاد،چون به نظر اين شخص،يا حقی در يک ارکستر سمفونيک خارجی حرفی برای گفتن نداشت،و فقط در موسيقی دستگاهی ايرونی سبکی رو و آهنگ هايی رو ايجاد کرد،ولی فريد فرجاد،ميشه گفت از نادر نوازندگان ويلن ايرونی هست که به گفته خودش هر آهنگ سخت و مشکل کلاسيک رو به زيبايی،ميتونه اجرا کنه،و در مقابل ويلن که يک ساز غرب ی هست،در مهافل خارجی خيلی شناخته شده تر هست،فريد فرجاد،در موسيق سنتی هم به همون اندازه توانايی داشت،يک نمونه همون فايلی که امير زمانی برای دنلود گزاشته بود ،بزم هايده و گلپا،که با ويلن فريد فرجاد اجرا ميشد!