PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دوره هاي آموزشي ويولن كلاسيك غربي

arian
Sunday 18 November 2007, 06:10 PM
معمولا پس از اتمام ويولن 3 خالقي و هجده قطعه و هريمالي و شروع رديف 1 صبا آموزش متد كلاسيك غربي از انتهاي كتاب لِ ويولن 3 شروع ميشود كه علاوه بر استحكام آرشه كشي و تغيير پوزيسيونها ،گام ها و آرپژ هاي مختلف را نيز در بر ميگيرد.در ايران علاوه بر لِ ويولن از متد شوچيك نيز استفاده ميگردد . .با توجه به اهميت سبك و استحكام آرشه كشي و اجراهاي دوئت و اكمپانيمان سعي شد تا تعدادي ديگر از متدهاي آموزشي ويولن كلاسيك در اينجا معرفي گردد.متدهاي معرفي شده متدهايي است كه امكان تامين نسخه هاي نرم افزاري (pdf) آن وجود دارد . لكن موسسات مختلف آموزش و برگزاري امتحانات با توجه به grade مربوطه ،دوره هاي آموزشي متفاوتي را پيشنهاد ميكنند كه اميد است در آينده به كمك دوستان جمع آوري ، مدون و بصورتي كاملا متمركز معرفي گردد تا از اتلاف وقت كاربران جلوگيري گردد.

1 – دوره ي آموزشي سوزوكي : در اين دوره آموزشي همچون كتاب ويولن شادروان خالقي از تمرينهاي مكرر گام و آرپژ كمتر استفاده ميگردد و آموزش ويولن بصورت مستقيم با استفاده از قطعات كوتاه و ساده فولكور شروع و تا سطح پيشرفته كليه دروس و سلفژ را بصورت پراتيك بانجام ميرساند .هدف از اين دوره ي آموزشي تربيت يك شاگرد مبتدي تا سطح كاملا حرفه اي ميباشد و به همراهي اجراهاي بسيار زيباي قطعات و توصيه مكرر به هنرجويان به گوش كردن به قطعات سعي در پرورش تواناييهاي آنان دارد. همچنين با استفاده از قطعات دوئت و اكمپانيمان با پيانو و در نهايت قطعات اركستري توانا ييهاي هنر جو را به حداكثر ميرساند. اين دوره آموزشي شامل :

SUZUKI VIOLIN SCHOOL در 10 مجلد

SUZUKI VIOLIN SCHOOL(violin concerto) در 1 مجلد

DUETS FOR VIOLINS در 3 مجلد

SUZUKI VIOLIN SCHOOL PIANO ACCOMPANIMENTS در 5 مجلد

2-FLESCH BASIC STUDIES FOR VIOLIN :اين كتاب در يك مجلد به تكنيكهاي متنوع آرشه كشي و نكات متفاوت حركتي دست چپ ، بازو و انگشتان در اجراي هارموني و پيزيكاتو جهت سوليست و همراهي اركستر ميپردازد.

3-KREUTZER 42 STUDIES OR CAPRICES در يك مجلد ويا نسخه اصلاح شده آن توسط F. DAVID بنام KREUTZER 40 STUDIES OR CAPRICES در 4 مجلد.

4-LAOUREUX , A PRACTICAL METHODE FOR VIOLIN شامل 2 مجلد كه علاوه بر اتود ، گام و آرپژ آموزش صحيح حركات آرشه و دست و ساير تكنيكهاي تركيبي مربوطه را به دقت آموزش ميدهد.

5- MAIA BANG, VIOLIN METHODE شامل 5 مجلد كه آموزش را از سطح ابتدايي شروع نموده و با ارائه اتودها و قطعات در پوزيسيون هاي مختلف آموزش را بصورت پيشرفته ادامه ميدهد.

6- CORRETTE METODO DE VIOLIN شامل 2 مجلد و بسيار قديمي است و بنظر نميرسد جهت آموزش نوين زياد مناسب باشد.

7-RICHARD HOHMANN , PRACTICAL VIOLIN METHOD كتابي بسيار جامع در 5 مجلد ميباشد و خصيصه ي بارز آن استفاده بسيار از دوئت ها در ايجاد هماهنگي بيشتر براي هنرجو است.

8-SCHRADIECK , SCHOOL OF VIOLIN TECHNICS دوره اي بسيار عالي و مشكل جهت ارتقاء تكنيكهاي نوازندگي ويولن

9-SEVCIK, SCHOOL OF VIOLIN TECHNIC دوره اي بسيار عالي و مناسب تكنيكهاي نوازندگي در 10 جلد.

10- SPOHR,VIOLIN ETUDES در يك مجلد شامل اتود.

11- TARTINI,THE ART OF BOWING(VIOLIN) در يك مجلد ومختص هنر آرشه كشي

akanani
Monday 19 November 2007, 08:41 AM
سلام آرین جان از تاپیکت تشکر . شما مطمئنی این کتاب SUZUKI VIOLIN SCHOOL در 10 جلد است . چون من این کتاب را زدم ولی سه جلد بوده نه 10 جلد ؟؟

arian
Monday 19 November 2007, 04:43 PM
بله در ايران 3جلد كتاب اول در يك مجلد چاپ شده است ولي اصل دوره در 10 جلد است و pdf آن هم موجود است.
You can see links before reply

Yehudi Menuhin
Monday 26 November 2007, 12:07 PM
سلام به دوستان عزیز .
میتونم ازتون خواهش کنم لینکهای اون 10 جلد کتاب رو دوباره بزارید.
لینکهای قبلی کار نمیکنن و من واقعا نیاز دارمشون.
با تشکر .

akanani
Monday 26 November 2007, 12:12 PM
سلام به دوستان عزیز .
میتونم ازتون خواهش کنم لینکهای اون 10 جلد کتاب رو دوباره بزارید.
لینکهای قبلی کار نمیکنن و من واقعا نیاز دارمشون.
با تشکر .

دوست عزیز ضمن خوش آمد گویی به شما . من از آرین جان خواهش می کنم اگر امکانش بود مجددا بزاره شاید اشتباهی شده :ak

Yehudi Menuhin
Monday 26 November 2007, 12:44 PM
ممنون از لطفتون.
من منتظر می مونم.

arian
Monday 26 November 2007, 02:11 PM
بر روي چشم.بفرماييد كدام مجلد را تا از طريق سايت در اختيارتان قرار گيرد.

Yehudi Menuhin
Monday 26 November 2007, 05:24 PM
اگه زحمتی نیست همشون رو ولی اگه مشکلی هست 3 جلد اول.ممنون از لطفتون.

arian
Monday 26 November 2007, 06:36 PM
براي امير خان پيام گذاشتم تا به ميل ايشون بفرستم و در سايت قرار بگيره تا امكان دانلود خيلي راحت باشه.مطمئن باش خيلي سريع انجام ميشود.

ماریا
Monday 26 November 2007, 08:24 PM
سلام خدمت همگی
چه جالب فکر میکردم 3 جلده
پس در صورت امکان یه خبر کلی یا یه تاپیک جدا بزارید که راحت متوجه حضور این ده جلد ( فایل pdf) در سایت بشیم
ممنون

موفقیت چیزی نیست جز تلاشهای کوچک روزانه :aq

arian
Tuesday 27 November 2007, 10:12 AM
سلام خدمت همگی
چه جالب فکر میکردم 3 جلده
پس در صورت امکان یه خبر کلی یا یه تاپیک جدا بزارید که راحت متوجه حضور این ده جلد ( فایل pdf) در سایت بشیم
ممنون

موفقیت چیزی نیست جز تلاشهای کوچک روزانه :aq
من هم به امير خان همين پيشنهاد را دادم تا در كنار بخش نت ، بخشي هم بعنوان متدهاي آموزشي باز بشه تا دوستان دوره اي آموزشي مختلف را بتوانند در آنجا قرار بدهند . لطفا شما هم يادآوري كنيد تا در صورت تائيد زودتر انجام بگيره .در ضمن 2 جلد اول در اختيار مديران سايت قرار گرفت ولي جلد سوم به تنهايي حدود 9 مگ است بايد كم كم ارسال كنيم و به مرور در سايت قرار بگيره

ماریا
Tuesday 27 November 2007, 07:25 PM
بر روي چشم.بفرماييد كدام مجلد را تا از طريق سايت در اختيارتان قرار گيرد.

میشه برای این مجله ها نیز یه تاپیک جداگانه بزارید
ممنون میشم

راستی یه سوالی به نظرتون فعالیت بچه های ویالن تو این سایت نسبت به دیگر بخشها جالب توجه نیست ؟:aq

موفقیت چیزی نیست جز تلاشهای کوچک روزانه

Yehudi Menuhin
Wednesday 28 November 2007, 01:49 PM
می تونم خواهش کنم که حداقل جلد اول رو بزارید یا اگه مشکلی هست برای من بفرستید تا من آپلودش کنم و لینکش رو بزارم در اختیار دوستان.
ممنون می شم .

akanani
Wednesday 28 November 2007, 03:26 PM
من هم به امير خان همين پيشنهاد را دادم تا در كنار بخش نت ، بخشي هم بعنوان متدهاي آموزشي باز بشه تا دوستان دوره اي آموزشي مختلف را بتوانند در آنجا قرار بدهند . لطفا شما هم يادآوري كنيد تا در صورت تائيد زودتر انجام بگيره .در ضمن 2 جلد اول در اختيار مديران سايت قرار گرفت ولي جلد سوم به تنهايي حدود 9 مگ است بايد كم كم ارسال كنيم و به مرور در سايت قرار بگيره

آرین جان لطفا برای آپلود کردن یا گذاشتن لینکهای این مجله ها یک تاپیک جداگانه درست کن . تا دوستان هم راحتر باشن :ak

arian
Thursday 29 November 2007, 08:32 AM
ببخشيد چهارشنبه سرور down شده بود و من امكان ديدن پيام ها را نداشتم وليكن من 3 جلد اول را براي امير خان از طريق ميل ايشان روز سه شنبه فرستاده ام تا در سايت قرار بگيرد. ايشان امكان آپلود بهتري از من دارند. قسمت آپلد سنتر همين صفحه نيز درست عمل نميكند و وب پيج اصلا باز نمي شود.ولي در مورد تاپيك من فكر ميكنم بايد در كنار بخش نت ، بخش متدهاي آموزشي هم استفاده بشه و اين متدها در يكجا جمع آوري شود تا پس از به حد لازم رسيدن حتي بصورت cd در فروشگاه قرار بگيره چون هزينه كمتري براي كاربران خواهد داشت. گويا امير خان سرش شلوغه و فرصت نكرده پيامهاي ما را بخواند خواهش ميكنم در قسمت ارسال پيشنهادات با امير خان حتما هماهنگ فرماييد.به خدا من وظايفم را انجام داده ام

akanani
Thursday 29 November 2007, 09:04 AM
ببخشيد چهارشنبه سرور down شده بود و من امكان ديدن پيام ها را نداشتم وليكن من 3 جلد اول را براي امير خان از طريق ميل ايشان روز سه شنبه فرستاده ام تا در سايت قرار بگيرد. ايشان امكان آپلود بهتري از من دارند. قسمت آپلد سنتر همين صفحه نيز درست عمل نميكند و وب پيج اصلا باز نمي شود.ولي در مورد تاپيك من فكر ميكنم بايد در كنار بخش نت ، بخش متدهاي آموزشي هم استفاده بشه و اين متدها در يكجا جمع آوري شود تا پس از به حد لازم رسيدن حتي بصورت cd در فروشگاه قرار بگيره چون هزينه كمتري براي كاربران خواهد داشت. گويا امير خان سرش شلوغه و فرصت نكرده پيامهاي ما را بخواند خواهش ميكنم در قسمت ارسال پيشنهادات با امير خان حتما هماهنگ فرماييد.به خدا من وظايفم را انجام داده ام

آرین جان . اگر سر امیر شلوغه شما بفرس برای حسام ایشان کمک می کنه . یا دوباره سعی کن الان که سرور درسته امکان آپلود محیا است . لطفا دوباره سعی کن . چون دوستان به من پیغام خصوصی می زنن و از من پیگیر می شن :ak

arian
Thursday 29 November 2007, 09:38 AM
جلد 1و 2 و 3 كه فرستاده ام حدود 11 -12 مگ است و ميدونيد چقدر انتظار كشيدم تا تونستم attach كنم . با عرض شرمندگي فكر ميكنم اگر امير خان براي آقا حسام فوروارد كنه بهتر باشه.در ضمن الان هم آپلد سنتر باز نميشه . امتحان كنيد لطفا.

arian
Thursday 29 November 2007, 10:11 AM
الان از طريق آپلد سنتر سايت امتحان كردم بعد از بيست دقيقه اين پاسخ را داد
Couldn't connect to ftp.mptiri.net (ftp://ftp.mptiri.net) فكر ميكنم هر چه فرياد داريد بايد بر سر امير خان بكشيد. اگر ايشان 3 جلد اول را درست گرفته باشند و در سايت قرار دهند باقي مجلد ها را هم از طريق ايشان يا آقا حسام ، هر كدام كه خودشان صلاح بدانند بفرستم خواهم فرستاد ولي دقيق مشخص نمايند تا وقت همه كمتر گرفنه بشه آنهم با اين اينترنت ايراني!

Yehudi Menuhin
Saturday 1 December 2007, 02:26 PM
سلام دوستان.
واقعا از تمامی دوستان ممنون برای تلاشها ولی من اینجا گله ای داشتم از دوستان گرداننده این سایت که فکر کنم تا حدی دلیل خیلی فعال نبودن این سایت مفید هم باشه .
چند روزی هست که از درخواست لینکها می گزره و کسی حتی 1 لینک اون رو هم نتونست دانلود کنه و این اصلا جالب نیست وفتی دوستانی هستند که لینک را دارند ولی نمی تونن اون هارو SHARE کنند .
امیدوارم این انتفاد سازنده باشه چون بنده اصلا قصد کوبیدن کسی رو ندارم.
این هم تمام لینکها که من بالاخره پیدا کردم وتقدیم به نوازندگان و دوستداران این ساز جادویی :

Volumen 1:

Volumen 2:

Volumen 3:

Volumen 4:

Volumen 5:

Volumen 6:

Volumen 7:

Volumen 8:

Volumen 9:

Volumen 10:

Amir
Saturday 1 December 2007, 02:37 PM
با سلام

دوستان من مجلات را دریافت کردم تا چند روز دیگه در سایت قرار می دهم

واقعا دوستانی مثل آرین جان قابل تحسین و ستایش هستند که اینقدر برای سایت زحمت می کشند

شرمنده کمی دیر رسیدم , نت آهنگ هرروز که بزرگتر می شود کار ما هم بیشتر می شود
:ak

akanani
Sunday 2 December 2007, 09:17 AM
واقعا در این جا . جا داره من هم از آرین جان تشکر کنم بسیار فعال و مثبت در انجمن ویالن حاضر شدند . با تشکر از ایشان :ak

arian
Monday 3 December 2007, 05:17 PM
دوستان ،ميشه متدهاي ديگر را هم كه ميشناسند و در اينجا ذكر نشده اضافه كنند.با تشكر

mehdi d
Tuesday 4 December 2007, 05:15 PM
از همه دوستان به خاطر مطالب زيباي سايت به خصوص اين تاپيك تشكر ميكنم دم همتون گرم :bh:ak

arian
Tuesday 4 December 2007, 05:29 PM
از همه دوستان به خاطر مطالب زيباي سايت به خصوص اين تاپيك تشكر ميكنم دم همتون گرم :bh:ak
نظرات و كمك هاي شما ؟

kaya
Wednesday 5 December 2007, 01:16 AM
سلام برا شروع آموزش ویلن چه کارها باید کرد .
باتشکر

mehdi d
Wednesday 5 December 2007, 07:53 AM
من كاپريسهاي پاگانيني رو دارم اگه دوست دارين بزارمشون تو سايت

ماریا
Wednesday 5 December 2007, 09:34 AM
Volumen 1:

Volumen 2:

Volumen 3:

Volumen 4:

Volumen 5:

Volumen 6:

Volumen 7:

Volumen 8:

Volumen 9:

Volumen 10:
You can see links before reply[/qu

من با دانلود اینها مشکل دارم می شه یک مقدار در مورد نحوه دانلودش توضیح بدید منتظرما
مرسی

akanani
Wednesday 5 December 2007, 09:45 AM
سلام برا شروع آموزش ویلن چه کارها باید کرد .
باتشکر

سلام ضمن خوش آمد گویی به شما . لطفا بفرمائید اول چه سبکی می خواهی کار کنی ؟

akanani
Wednesday 5 December 2007, 10:20 AM
دوستان طی صحبتی که من با مدیریت سایت داشتم . فردا PDF این فایلها آپلود می شود . :ak

arian
Wednesday 5 December 2007, 01:06 PM
با تشكر از محبت تمام دوستان و مديريت سايت ،همانگونه كه جناب آقاي اكانيني فرمودند 3 جلد اول در اختيار مديريت قرار گرفته كه بر روي سايت قرار خواهد گرفت مجلدهاي 4 و 5 و6 و 7 و8 نيز تحويل مديريت شد. و مابقي نيز به مرور انجام خواهد شد . و حتما ساير متدهاي معرفي شده را نيز ارسال خواهم كرد. فايلهاي صوتي متدهاي سوزوكي كه بسيار زيبا ميباشند نيز حتما به مديريت ارسال خواهد شد.مطمئن باشيد كه بزودي متد ها بصورت كامل در اختيار تمام بچه هاي سايت خواهد بود.باز هم تشكر از همه دوستان ، لطفا ساير متدهاي آموزشي كه ميشناسند را حتما محبت فرموده ودر اين تاپيك اعلام فرمايند تا انشا... بسيار كامل و جامع مورد استفاده همه ما قرار گيرد.

Hes_r
Wednesday 5 December 2007, 02:43 PM
کایا جان برای این موضوع یه تاپیک جداگانه باز شو و سعی کن سوالت رو دقیق تر و موشکافانه تر بیان کنی .

Amir
Thursday 6 December 2007, 09:34 AM
pdf های سوزوکی رو برای دانلود گذاشتم

mehdi d
Thursday 6 December 2007, 01:49 PM
سلام ماريا جان براي دانلود اول روي لينك مورد نظر كليك ميكني بعد از اينكه صفحه باز شد در قسمت پايين گزينه free رو انتخاب كن بعدا حدود 1.5 دقيقه صبر ميكني يه صفحه جديد باز ميشه و اونجا در قسمت here يه اسم رمزو كه خود سايت بهت ميده تايپ ميكني و بعد روي گزينه دانلود كليك ميكني فقط يادت باشه هر نسخه حدود 25 مگا بايته و با اينترنت كم سرعت كار مشكليه اگه نتونستي بايد از نسخه pdf كه Amir جان تو سايت گذاشته استفاده كني ولي اگه تونستي از لينك استفاده كن چون فايلهاي صوتي هم داره

Yehudi Menuhin
Saturday 8 December 2007, 12:07 PM
pdf های سوزوکی رو برای دانلود گذاشتم

سلام خدمت آقا امیر گل.
دوست عزیز من تقریبا بیش از 6 روز می شه که هر 10 تا جلد این دوره رو در صفحه 2 همین تاپیک قرار دادم .
کاش حداقل یکم بچه های انجمن مطالب رو می خوندن تا دوباره کاری پیش نیاد .
بدرود دوستان عزیز و نوازندگان ویولن .
موفق باشید .

akanani
Wednesday 12 December 2007, 08:59 AM
سلام خدمت آقا امیر گل.
دوست عزیز من تقریبا بیش از 6 روز می شه که هر 10 تا جلد این دوره رو در صفحه 2 همین تاپیک قرار دادم .
کاش حداقل یکم بچه های انجمن مطالب رو می خوندن تا دوباره کاری پیش نیاد .
بدرود دوستان عزیز و نوازندگان ویولن .
موفق باشید .

دوست عزیز از محبتی که کردی تشکر . من و امیر جان پست شما را دیدیم . ولی اکثر دوستان به من PM خصوصی دادند و با دانلود فایلهای ارسالی شما مشکل داشتن از جمله کاربر ماریا که یک پست در این تاپیک زده . به هر حاتل تشکر از زحمات شما و امیدوارم شاهد فعالیت بیشتر شما در انجمن ویولن باشیم . :ak

arian
Monday 4 February 2008, 01:33 PM
متد هاي ويولن

1. Courvoisier, C. Violin School

يك متد استادانه در 3 قسمت ، با 5 قسمت متمم كه كلاسي با سرعت را تشكيل ميدهد با توضيحان فراوان به زبانهاي انگليسي ، آلماني و فرانسه .

2. David, F. Violin School

3. Hofmann, R.

نخستين دستورا لعمل آموزشي در نواختن ويولن بصورت يك مجلد(كامل)همچنين در دو مجلد (A,B)
موارد اوليه آموزشي بصورت كامل و سيتماتيك شرح داده شده است.اين كتاب براي نوآموزان مزيت استفاده مكرراز ملوديهاي شناخته شده ي مورد علاقه ي شان در جاييكه اشكال خشك و بي مفهوم قرار گرفته است را دارا ميباشد.

4. Kayser, H.E.

خودآموز ويولن محبوب و مردم پسند (مقدماتي)
شامل اصول روشن و سيستماتيك كه هنرجو را به كمك ملوديهاي محبوب كه هميشه براي هنرجويان جوان جذاب خواهد بود تشويق و ترغيب مينمايد.

5. Mazas.

متد كوچك

6. Popular Instructor

كتابي در دو مجلد در نواختن ويولن (A,B)
ساده و جامع ،بيشتر جهت استفاده در حال و هواي اپرايي و ملوديهاي ملي استفاده دارد.

7. Ritter, E.W.

متدعملي شامل 10 مجلد .متن توضيحي شفاف و مرتبط با موضوع

8. Scholz, Richard.

متد نواختن هنرمندانه ي ويولن . كتابي با دستورات تئوري وعملي در تمامي موارد مربوط به سبك نوازندگي پيشرفته .اثري عالي براي سبك و عبارات سازي. توضيحات جامع و روشن در هر بخش ،
كتاب را بخصوص براي كساني كه امكان تعليم انفرادي را ندارند بسيار سودمند ميباشد.

9. Schoen, M

روش عملي دستورالعمل هاشامل 12 مجلد.

10. Spohr, L.

مكتب ويولن
اين اثر گرانبها براي هنرجويان پيشرفته بسيار مفيد و سودمند است.اما بندرت جهت مبتديان توسط استادان مجرب استفاده ميگردد.تمرينات به ميزان لازم بتدريج به سمت سخت شدن پيش نمي روند.

11. Schroder, prof.C

كتاب سئوال و جواب نوازندگي ويولن و ويولا

در مرحله بعد به معرفي معرفي متدهاي تكنيك ويولن خواهيم پرداخت

arian
Saturday 9 February 2008, 12:54 PM
متد هاي تمرينات تكنيك

1. Casorti.

تكنيكهاي آرشه

2. Courvoisier

متد سرعت
كتاب 1 : تمرينات سيستماتيك انگشتها
كتاب 2: مرور گام ها و تركيبهاي هارمونيكي نتها

3. Dancla

دوره آموزشي مكانيسم

4. Krez, e

گام و آرپژ در 3 مجلد

5. Lutgen, h

گام ها و تمرينات

6. Ritter.

گام ها و تمرينات تركيبات هارمونيكي

7. Wohlfahrt, f

تمرينات روزانه

arian
Saturday 9 February 2008, 02:26 PM
متدهاي تمريني ويولن

مرحله اول : فقط پوزيسيون اول و گامهاي ساده

Bohmer, C.
75 تمرين در آهنگ براي تمامي گامها در 2 مجلد .اثري گرانقدر جهت روان سازي شناخت تمامي گامها . جلد دوم مربوط به مرحله بعدي ميباشد.

Courvoisier, C.
متد سرعت . جلد 1 تمرينات انگشت گذاري سيستماتيك در پوزيسيون اول
جلد 2 تمرينات گامها و اكوردها به روش سيستماتيك
جلد 3 تمرينات ملوديك در گامهاي ماژور
جلد 4و5 مربوط به مراحل بعدي ميباشد.

Gradus ad Parnassum.
جلد 1 پوزيسيون اول : 30 آموزش ابتدايي در گامهاي ماژور قابل اجرا
جلد 2 پوزيسيون اول : 18 آموزش پيشرفته تر در گامهاي ماژور و مينور. دابل استاپهاي ساده ،
10 مجلد شامل تمرينهاي به تدريج پيشرفته شامل تمامي موارد جدي مربوط به ويولن و قطعات دو تايي و اكمپانيمان هاي پيانو.

Hering, C.
25 روش براي دو ويولن در تمامي كليدهاي ماژور و مينور.

Hermann, F. (Le Commencement de 1'Etude.)

در دو مجلد شامل روش هاي ساده و متفرقه مشابه آسان به همراهي بخشي با ويولن دوم.

Hofmann, R. The First Instruction in Violin Playing.
(Der erste Unterricht im Violinspiel.)

جلد 1 متد آموزش تدريجي مناسب شامل 80 آموزش ملوديك

جلد 2 مربوط به مرحله بعدي ميباشد.و بسيار مناسب جهت آماده سازي 36 اتود كايزر.

Kreuz, E. Progressive Studies.

جلد 1 شامل 40 تمرين تدريجي معرفي كننده نتها گام دو ماژور در پوزيسيون اول.

A. Laubach. Scale and Arpeggio Manual for the Violin,

اثري براي تمام هنرجويان در تمامي سطوح

Popular Instructor in Violin Playing:

بخش 1 : ابتدايي و پوزيسيون اول

Schon, M. Practical Course of Instruction:

بخش 1 . آموزش مقدماتي نواختن ويولن

بخش 2- تمرينات مقدماتي پيشرفته در نواختن ويولن

بخش 3- تمريناتي در پوزيسيون اول و تمام گامها

بخش 4 در 3 مجلد.

بخش 5 تا 12 مربوط به مراحل بعدي ميباشد.

Steffani, R. 1 2 Progressive Studies, in the first position.

مرحله دوم :چهار پوزيسيون اول

Alard, D. Op. 10. Etudes melodiques et progressives.

همچنين با ويولن دوم در 2 مجلد.

Bohmer, C. 75 Exercises in Intonation,

با تمام گامها .جلد دوم

Courvoisier, C. The School of Velocity.

جلد 4 (12 دوره ملوديك در پوزيسيون اول ، مينور) بجز شماره هاي 6،8،9 و 15 كه به مرحله سوم مربوط ميباشد.

Gradus ad Parnassum.

مجموعه اي از مطالعات در دستورات پيشرفته ،انتخابي ،اصلاح شده ، انگشت گذاري و تصحيح و تفسير شده .

جلد 3 . پوزيسيون اول .آكوردها و آرپژهاي ساده ،پاساژهاي كروماتيك . پوزيسيون دوم . تعويض از پوزيسيون اول به دوم.

جلد 4 . پوزيسيون سوم. تعويض پوزيسيون اول و سوم .پورتامنتو و ترمولو

هر كتاب شامل تمرينات تدريجي پيشرفته و دوئت ويولن ها و همراهي هاي پيانو فورته ميباشد.

Hermann, F.

30 آموزش در پوزيسيون اول. همچنين با ويولن دوم.

Hofmann, R.

آموزشهاي ملوديك .جلد دوم

Kayser, H. E.

آموزشهاي ويولن ، اصلاحات جامع ،انگشت گذاري شده به همراه توضيحات و پانوشتهاي دستوري.

36 دستور ابتدايي و پيشرفته (مقدمه اي بر كروتزر)در يك مجلد يا در 3 كتاب.

دستورات خلاصه در انتهاي هر درس به روش اجرايي . بخشهاي مورد نظر آرشه و شماره گذاري انگشتان مختلف .

شامل نسخه ي چاپ شده ي ديگري با قسمت مخصوص ويولن دوم و اكمپانيمان پيانو فورته.

Kreuz, E.

پيشرفته، جلد 2 و 3

جلد دوم شامل 20 درس پيشرفته در كليدهاي مينور و ماژور ديز ، جلد سوم شامل 20 درس در كليدهاي مينور و ماژور بمل.

Mazas, F.

75 درس پيشرفته و ملوديك براي ويولن . تصحيح و انگشت گذاري شده .

كتاب اول 30 درس مخصوص

كتاب دوم 27 درس درخشان

بخش اول:ابتدايي و پوزيسيون اول

بخش دوم:پوزيسيونهاي بالاتر

Schon, M.

متد عملي دستورات:

جلد پنجم ، 46 تمرين كوتاه براي ويولن با همراهي ويولن دوم.

ادامه دارد...

Majed
Saturday 9 February 2008, 02:29 PM
واو .... بابا ترکوندین..... دستتون درد نکنه... خدایی یه پست تشکر نیاز بود

در ضمن من با دانلود فایل ها مشکل دارم .... کس دیگه آدرس دیگه داره؟

arian
Saturday 9 February 2008, 02:32 PM
واو .... بابا ترکوندین..... دستتون درد نکنه... خدایی یه پست تشکر نیاز بود

در ضمن من با دانلود فایل ها مشکل دارم .... کس دیگه آدرس دیگه داره؟

arian
Saturday 21 June 2008, 11:57 AM
مرحله سوم:پنج پوزيسيون اول ص113

Corelli, Arcangelo.
Livre I., Op. I. Sonate da Chiesa a tre (Due Violini, eViolone, o Arcileuto col Basso per 1'Organo). In Roma,
1683. Op. 2. Sonate da Camera a tre (Due Violini,e Violone, o Cembalo). In Roma, 1685. (4936 a).
Livre II., Op. 3. Sonate da Chiesa a tre (Due Violini, eViolone, o Arcileuto, col Basso per TOrgano). In Modena,
1689. Op. 4. Sonate da Camera a tre (Due Violini,e Violone, o Cembalo). In Bologna, 1694. (4936 b).
Livre III., Op. 5. Parte Prima. 6 Sonate a Violino Soloe Violone, o Cimbalo. Parte Seconda. Preludii, Allemande,
Correnti, Gighe, Sarabande, Gavotte, e Follia aViolino Solo e Violone o Cimbalo. (4936 c)
Livre IV.. V., Op. 6. Concerti Grossi con duoi Violini, eVioloncello di Concertino obligati, e duoi altri Violini,
Viola e Basso di Concerto Grosso ad arbitrio che sipotranno radoppiare. In Roma, 1712. 2 Livres. (4936 d,e).

Dont, Jacques.

20 درس پيشرفته براي ويولن(با همراهي ويولن دوم ) اپوس 38 . آخرين مرين اين دوره مربوط به مرحله 4 ميباشد.

Gradus ad Parnassum.

مجموعه اي از دروس پيشرفته دستوري ، انتخابي ، به دقت تصحيح شده ، انگشت گذاري و اديت شده با حاشيه و توضيحات

جلد پنجم .پوزيسيون چهار . 15 درس .تغيير بين پوزيسيونهاي اول و چهارم ( بوسيله بريوت ، كرامر ، دونت ، هوفمن ، كايسر ، كروتزر، مازاس ، رود .)

پوزيسيون پنجم .25 درس . تغيير بين پوزيسيونهاي يكم تا پنجم(بوسيله بريوت ، دونت ، هوفمن ، كايسر ، كروتزر، مائورر ،مازاس ، رود)

دروس پيشرفته توسط ارنست حيم اصلاح گرديده اند. به ترتيب سخت شدن دروس دوئت ويولن ( در كتاب آرنا) و همراهي ويلن (در كتاب پالائسترا) ارائه ميگردند.

Hermann, F.

اپوس 24 كتاب دوم 25 درسدر پوزيسيونهاي اول ، دوم و سوم .

Hofmann, R

اپوس 91 . 40 درس در تمام پوزيسيونها . براي تمرين در حركت انگشتان . 2 كتاب.

Kayser, H. K.

36 درس ابتدايي و پيشرفته به دقت تصحيح و انگشت گذاري شده و با توضيحات دستوري بوسيله ارنست حيم .اپوس 20 كتاب سوم.

همچنين با ويولن دوم يا با همراهي پيانو فورته .

Kreuz, E.

دروس پيشرفته ، اپوس 34 . كتاب هاي چهارم و پنجم . كتاب 4 شامل دروس مقدماتي پوزيسيون هاي دوم و سوم .15 درس گام هاي ماژور و مينور در 3 پوزيسيون اول .كتاب چهار شامل 12 تمرين كوتاه تكنيكي و 15 درس در سه پوزيسيون اول به معرفي سختي هاي تكنيكي و آرپژ ها ميپردازد.

Schon, M.

دستورات عملي دروس : كتاب هشتم . دستورات بنيادي در پوزيسيونها ، با مثال ها و مدل هاي ساده اي از دوئت ها براي دو ويولن در گام هاي مختلف مينور و ماژور.

كتاب نهم .مانند كتاب هشتم جهت پوزيسيون دوم.