PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال:ناخن

sara
Monday 19 November 2007, 10:47 AM
ناخنای دست چپ که حتما باید کوتاه باشه.
به نظر شما ناخن های دست راست توی گرفتن آرشه می تونه آدم و دچار مشکل کنه؟
باید بلند باشه یا کوتاه؟

akanani
Monday 19 November 2007, 11:01 AM
سارا جان همانطور که گفتی برای گرفتن بهتر سیم ناخنهای دست چپ باید کوتاه باشه دست راست هم از نظر من انگشت سشت و انگشت کوچک باید کوتاه باشه . چون برای آهنگهای تند مثل رقص پروانه که حرکات آرشه پرانی زیاد داره مجبوریم که آرشه را درست از روی استیل بگیرم :ak

Hes_r
Monday 19 November 2007, 01:12 PM
چیزی نیست که حتمی باشه و بدون اون نشه زد ولی همونطور که شما گفتی خیلیا این طوری راحت ترن ولی بنده به شخصه مشکلی ندارم .

ولی ناخن دست چ÷ اگه باشه خیلی بد صدا میکنه .

Hmd_N
Monday 19 November 2007, 01:18 PM
دست چپ درسته، کوتاه باشه بهتره در بعضی از موارد حتما باید کوتاه باشه ولی دست راست فکر نکنم موردی داشته باشه ! اگرم باشه که من تا حالا بهش برخورد نکردم !

Hes_r
Monday 19 November 2007, 03:20 PM
در مجموع یه امر سلیقه ای هست و به عادت نوازنده بستگی داره .

sara
Thursday 13 December 2007, 09:45 AM
به نظر من اگرناخن های دست راست بلند باشه آدم بهتر می تونه آرشه رو دست بگیره.مخصوصا انگشت کوچیکه

akanani
Thursday 13 December 2007, 10:00 AM
به نظر من اگرناخن های دست راست بلند باشه آدم بهتر می تونه آرشه رو دست بگیره.مخصوصا انگشت کوچیکه

سارا جان به نظر شما برای اجرای قطعات تند فکر نمی کنید آرشه به خاطر ناخن بلند یکدفعه از دست نوازنده در بره ؟؟؟

sara
Thursday 13 December 2007, 10:06 AM
نوازنده باید بیشتر از مچش استفاده کنه تا انگشتش
انگشت گوچیک برای نگه داشتن آرشه روی سیم سوم و چهارم به کار می ره.
من خودم از انگشت کوچیکم زیاد استفاده نمی کنم چه قطعم تند باشه چه کند.بیشتر از مچم استفاده می کنم.و پیش هر استادی هم رفتم گفته خیلی آرشه تو قشنگ می گیری و قشنگ ازش استفاده می کنی.
به نظر من ناخن بلند یه ضرافت خاصی توی گرفتن آرشه به آدم می ده

Hes_r
Thursday 13 December 2007, 01:27 PM
به نظر من که کلا ناخن برخورد خاصی با آرشه نداره که بلند یا کوتاه بودنش خیلی موثر باشه . مگر این که دیگه ناخن خیلی خیلی بلند باشه .

ماریا
Thursday 13 December 2007, 07:36 PM
سارا جان به نظر شما برای اجرای قطعات تند فکر نمی کنید آرشه به خاطر ناخن بلند یکدفعه از دست نوازنده در بره ؟؟؟

به نظر من باید و باز هم باید ناخنهای دست راست کوتاه باشه مخصوصا انگشت کوچک دست راست که باید روی یکی از وجهای ارشه بشینه و در یک سری قطعات تند که نوع ارشه کشی میشه تورموله انگشت کوچک از روی ارشه برداشته میشه ولی در سایر قطعات باید روی ارشه بمانه

در مورد ارشه کشی هم جانم براتون بگه که بسته به نوع قطعه ، سرعت قطعه و نتهای موجود در قطعه استفاده از مچ یا ناحیه ارنج تا انگشتان حالتهای خاصی داره مخصوصا برای ایجاد نوانسهای تمیز در قطعات ( لااقل کلاسیک اینجوری ) و کلیه این حالات بسته به نوع مصرف ارشه، وزن ارشه و سرعت ارشه تغییر میکنه .:ax

Hes_r
Thursday 13 December 2007, 09:58 PM
ماریا جان بایدی وجود نداره بستگی به : 1- استیل هر فرد . 2- حالت دستش . 3- عادتش داره . پس فک کنم گفتن جمله ی باید و باید اصلا درست نباشه .

melika1377
Saturday 23 March 2013, 05:41 PM
من بدم میاد ناخن هام کوتاه باشه چندشم میشهاستادم بهم راهکار داده میگهناخنای دست راست بذار بلند بمونه دست چپ هم کنارشو بلند کن وسطشو با سوهان کوتاه کن همون جوری که تو عروس های میکننمنم گفتم استاد شما به دست خانوما تو عروسی چیکار داشتین D:.

jaqartal
Saturday 30 March 2013, 07:06 AM
من در کنار ویولن گیتار هم میزنم و ناخن های دست راستم بلنده ولی فک نکنم مشکلی باشه استاد ویولنم هم با اینکه ناخن هامو می بینه ولی گیر نمیده

piano4all
Saturday 30 March 2013, 07:18 AM
من بدم میاد ناخن هام کوتاه باشه چندشم میشهاستادم بهم راهکار داده میگهناخنای دست راست بذار بلند بمونه دست چپ هم کنارشو بلند کن وسطشو با سوهان کوتاه کن همون جوری که تو عروس های میکننمنم گفتم استاد شما به دست خانوما تو عروسی چیکار داشتین D:.

من اصلن نمیتونم ناخن بلند رو تحمل کنم .

حاظرم 10 تا انگشتر تو دستام داشته باشم ولی ناخن هام کوتاه باشه . تازه هر روز به ناخن هام سوهان هم میکشم

You can see links before reply

مبحث ناخن های بلند و لاک زده بیشتر برای خانوم ها مهمه تا آقایون . :21:

کوچیک و بزرگ رو هم نمیشناسه .

یه پیانیست باید ناخن های همیشه کوتاه داشته باشه

cerulean
Saturday 30 March 2013, 11:00 AM
فکر کنم حداقل چهار تا انگشت دست چپ برای انگشتگذاری و دو تا انگشت شصت و کوچک دست راست برای گرفتن ارشه باید کوتاه باشه
حداقل استاد من که جلسه ی اول این رو گفت
:)

melika1377
Thursday 11 April 2013, 08:15 PM
درسته واسه دخترا این قضیه خیلی مهمه استاد من همیشه ناخن گیر دستشه داره ناخن میگیره. من که جرئت نمیکنم با این که بدم میاد کوتاه نکنم چون کلی دعوام میکنه