PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شناسائي يك ويولن با مارك amonzio&carlandini

mehdi d
Tuesday 20 November 2007, 04:39 PM
با سلام به همه دوستان من يك ويولن قديمي ايتاليائي با مارك amonzio &carlandini دارم كه در صفحه پشتي هم مارك stainer به صورت سوخته حك شده از دوستان خواهش مي كنم هرگونه اطلاعاتي در اين مورد دارند اعلام كنند.:ax

Amir
Tuesday 20 November 2007, 08:32 PM
منم پیگیر قضیه می شم شاید بتونم اطلاعات خوبی براتون پیدا کنم

akanani
Wednesday 21 November 2007, 10:52 AM
مهدی جان می شه لطف کنی اگر می توانی یک عکس ازش بزاری توی سایت

arian
Wednesday 21 November 2007, 04:14 PM
اگر پشت ويولن حك شده stainer قطعا كپي است. stainer يك اتريشي است‌ (آلمان آن زمان)قرن هفدهم كه با آماتي برابري ميكند. موتزارت و باخ هم از سازهاش استفاده كرده اند.فقط ليبل او بصورت زير بوده است كه داخل ويولن بوده : Jacobus Stainer in Absam
prope Oenipontum fecit 1663

mehdi d
Monday 26 November 2007, 08:01 AM
چند تا عكس از ويولن مورد نظر

arian
Monday 26 November 2007, 06:41 PM
اين كه پشتش آرم stainer نداره . رو گوشي ها برجستگي به سمت بيرون داره يا نه؟ داخل ويولن ليبل داره با مشخصات بالا؟

mehdi d
Tuesday 27 November 2007, 08:25 AM
arian جان پس اين كه پشتش نوشته چيه تو عكس كه كاملا مشخصه
داخلش هم ليبلش به صورت زيره

Amonzio & Carlandini
premiato Stabilimento Strumentale
Via large 20 Milano
MADI IN ITALI

arian
Thursday 29 November 2007, 09:55 AM
ويولن با مارك stainer از آنجايي كه خيلي با كيفيت است و آنتيك امروزه در حد ميليون دلار خريد و فروش ميشه و چون خودش مثل آماتي و گوارنري صاحب سبكه (اگر آقاي پاگانيني ناراحت نشوند) خيلي ها ازش تقليد يا بهتر بگوييم به سبك اون ويولن ميسازند.اگر ليبل داخل ويولن هماني است كه قبلا به آن اشاره كردم بايد بررسي كني كه ليبل از نوع كاغذ فكس بصورت سوخته (نوع جعلي )نباشه . اگر در پشت آن stainer درج شده است كه قطعا از نوع كپي برداري شده ميباشد نه نوع اصلي ولي خصوصيات ويولن stainer اين است كه انحناء پشت آن كمي بيشتر از ويولن هاي ديگر است . پل زير خرك در سمت چپ قرار گرفته (در داخل) روي گوشيها برجستگي ديده ميشود و يك تعدادي از ويولنهاش هم بجاي مارپيچ كله شير يا چيزي شبيه آن را دارد و در ضمن او يك اتريشي است كه زماني هم در ايتاليا بوده است(گويا زمان آماتي) ولي ليبل هاي او شهري در آلمان آنزمان را معرفي ميكند.نه ايتاليا. و مورد ديگر هم سال ساخت ويولن ميباشد كه مربوط به قرن هفدهم ميباشد و عدد 16 بصورت چاپي و دو رقم بعدي مثلا 46 بصورت دست نويس است و با اين تفاسير قطعا ويولن stainer نميباشد . من اطلاعاتي از آمونژيو پيدا نكردم

akanani
Thursday 29 November 2007, 10:07 AM
ويولن با مارك stainer از آنجايي كه خيلي با كيفيت است و آنتيك امروزه در حد ميليون دلار خريد و فروش ميشه و چون خودش مثل آماتي و گوارنري صاحب سبكه (اگر آقاي پاگانيني ناراحت نشوند) خيلي ها ازش تقليد يا بهتر بگوييم به سبك اون ويولن ميسازند.اگر ليبل داخل ويولن هماني است كه قبلا به آن اشاره كردم بايد بررسي كني كه ليبل از نوع كاغذ فكس بصورت سوخته (نوع جعلي )نباشه . اگر در پشت آن stainer درج شده است كه قطعا از نوع كپي برداري شده ميباشد نه نوع اصلي ولي خصوصيات ويولن stainer اين است كه انحناء پشت آن كمي بيشتر از ويولن هاي ديگر است . پل زير خرك در سمت چپ قرار گرفته (در داخل) روي گوشيها برجستگي ديده ميشود و يك تعدادي از ويولنهاش هم بجاي مارپيچ كله شير يا چيزي شبيه آن را دارد و در ضمن او يك اتريشي است كه زماني هم در ايتاليا بوده است(گويا زمان آماتي) ولي ليبل هاي او شهري در آلمان آنزمان را معرفي ميكند.نه ايتاليا. و مورد ديگر هم سال ساخت ويولن ميباشد كه مربوط به قرن هفدهم ميباشد و عدد 16 بصورت چاپي و دو رقم بعدي مثلا 46 بصورت دست نويس است و با اين تفاسير قطعا ويولن stainer نميباشد . من اطلاعاتي از آمونژيو پيدا نكردم

مهدی جان با این تفاسیری که آرین گفت تو می توانی از الان خودت را یک مرد 6 میلیون دلاری ببینی . البته اگر اصل باشه :bg:ak

abdollahkhashayar
Monday 14 November 2011, 09:00 PM
ببخشید آقای mehdi d
میشه لطفا بگین این ویولن رو چند خریدین؟(قیمتش چنده)

napoleon
Tuesday 15 November 2011, 10:48 AM
این که ظاهراً پشت یه تیکه است !
این چیزی که من توی تصویر دیدم ... اگه اشتباه می کنم بگو .

پشت یه تیکه من شنیدم صدای خوبی نمیده ... مواظب باش گولت نزنن !

2raj
Tuesday 15 November 2011, 12:06 PM
این که ظاهراً پشت یه تیکه است !
این چیزی که من توی تصویر دیدم ... اگه اشتباه می کنم بگو .

پشت یه تیکه من شنیدم صدای خوبی نمیده ... مواظب باش گولت نزنن !

تاپيك مال 4 سال پيشه:23:

napoleon
Tuesday 15 November 2011, 11:42 PM
تاپيك مال 4 سال پيشه:23:

مواظب بود گولش نزنن ؟!

atiyehtaj
Thursday 1 November 2012, 12:51 AM
آقای مهدی من هم یک ویولون دقیقابا همین مشخصات دارم که اطلاعات لیبل آن با آنچه شما نوشته اید مطابقت دارد من هم خیلی مشتاق هستم اطلعات بیشتری در مورد این ساز(سال ساخت آن.دست ساز بودن وقیمت)بدانم.

mehdi d
Friday 2 November 2012, 03:24 PM
والا ما که نتونستیم اطلاعات درست و حسابی گیر بیاریم اگه شما تونستین به من هم بگین خوشحال میشم من این ویولنو سال 1374 200 تومن خریدم