PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گوگوش : نماد موسیقی ایران ؟؟؟؟!!!! ( تعریف نماد ... دوستان کم لطفی نکنید نظر بدهید )

Hes_r
Friday 23 November 2007, 01:15 PM
این کیه که گوگوش رو نماینده ی موسیقی ایران میدونه ؟؟؟

توضیح : دوستان در یه تاپیکی در بخش پیانو گفته شده بود که خانم تارا انقدر به موسیقی ایران علاقه داره تحقیقش رو در مورد گوگوش انجام داده .

حالا به نظر شما ما میتونیم گوگوش رو نماد موسیقی ایران زمین بزرگ بدونیم ؟؟؟

Leon
Friday 23 November 2007, 01:29 PM
مگه تو فکر ميکنی که گو گو ش کم شخصيتيه ،تو موزيک پاپ ايران،گو گو ش يکی از خبر ساز ترين هنرمندان تاريخ موسيقی پاپ بوده،و قدم های بزرگی در رهه پيشبرد موسيقی پاپ انجام داده،من کنسرتش هم رفتم تو آلمان،،صداش خيلی قوی و گيراست،اين تری نگاش نکن،کارش خيلی عالی هست

Hes_r
Friday 23 November 2007, 01:32 PM
شاید بشه گوگوش رو به خاطر صداش خوب دونست . ولی با وجود اساتیدی مثل صبا ، وزیری و ... واقعا نمیشه کسی مثل گوگوش رو نماینده ی موسیقی ایران دونست .

Leon
Friday 23 November 2007, 01:38 PM
اساتیدی مثل صبا ، وزیری و ...

در موسيقی پاپ جای ندارن،اون ها هم جايه خودشون رو در موسيقی کلاسيک ايران دارن،ولی دليل نميشه که ديگه هيچ کس رو هنرمند ندونيم چون اينها 50 ساله پيش بهترين بودن،ما به
هنرمندان

جديدی احتياج داريم تا بتونيم موسيقی ايران رو در دنيا ترويج بديم،بد با موسيقی کلاسيک ايران ،اين
کاره

سختی هست که به خارجی ها بگيم کی هستيم،،موسيقی پاپ بهتره برايه اين کار

Hes_r
Friday 23 November 2007, 01:42 PM
اگه ما میخوایم خودمون رو نشون بدیم باید با چیزی نشون بدیم که خودمون مبدعش هستیم . مبدع موسیقی کلاسیک ایران ما هستیم نه مبدع پاپ . افرادی مثل گوگوش سواد موسیقی کشور ما رو ندارند . پس نمیتونیم اونها رو اساتید کشور خودمون به حساب بیاریم . کی گفته باید به کار افراد 50 سال گذشته اتکا کنیم ؟؟؟ همین الان کشور ما اساتید عالی داره که شما نمیشناسیشون .

Leon
Friday 23 November 2007, 01:51 PM
من طرف دار گو گو ش نيستم اصلاً،ولی ميگم که سواد موسيقی پاپ رو داره،و اسارش در موسيقی پاپ مثله کار های اساتيد ما در موسيقی سنتی هست،ما اهتياجی به نشون دادنه موسيقی کلاسيک ايرونی به خودمون نداريم،،ولی هدف جا دادن اسم ايران در موسيقی جهانی هست،بدش هم مقايسه موسيقی پاپ با کلاسيک ،و پا پيش کشيدن اساتيد کاره اشتباهی هست،من کار های گو گو ش رو در کنسرتش در آلمان،جای که بزرگان موسيقی دنيا برنامه اجرا ميکنن رو ديدم،که چطوری با سلو پيانو و گيتار برنامه اجرا ميکنه،در سطح موسيقی پاپ،کارش خوبه،و يکی از بهترين هاست

Hes_r
Friday 23 November 2007, 01:58 PM
یه بار گفتم بازم میگم : اگه ما میخوایم اسم ایران رو در موسیقی جهان جا بندازیم باید با موسیقی ایران جا بندازیم . موسیقی که برای ایران هست و اساتید ایرانی برای رشد و ایجادش زحمت کشیدن . هدف ما از جا انداختن ایران تو موسیقی جهان اینه که خواننده هاش رو جا بندازیم ؟؟؟ یا اینه که اصل و روح موسیقی ایران رو جا بندازیم ؟؟ اساتید میزن . صبا ، ملک ، یاحقی ، وزیری ، مرزا عبدالله همه رفتند . ولی اونان که موسیقی ایران رو جا انداختن . هدف ما باید این باشه که اصلیت موسیقی ایران رو د دنیا جا بندازیم . اصل موسیقی ایران موسیقی دستگاهیش هست نه موسیقی که متعلق بهش نیست .

Leon
Friday 23 November 2007, 02:03 PM
حرفت درست،ولی موسيقی پاپ رو هم ميشه در دستگاه های اسيل ايرونی هم ساخت،بدش هم اگه فکر ميکنی که فقط با موسيقی کلاسيک ايرونی ميشه اين کار رو کرد بايد بگم که اشتباه ميکنی،مگه چند نفر تو دنيا که ايرونی نيستن به اين موسيقی علاقه دارن،من ميگم که هم با موسيقی پاپ و هم سنتی با هم بايد اين کار انجام بشه،و فکر نکن که موسيقی پاپ درست و حسابی چيزی از موسيقی سنتی کم داره،نه بدش هم اگه ميخوای که اين بحث ادامه داشته باشه يه تاپيک بزنيم که به بخشش هم مربوط بشه

Hes_r
Friday 23 November 2007, 02:13 PM
ولی من مخالفم

موسیقی پاپ نشان ایران نیست . اون طوری شاید هزاران نفر در هزاران سبک دیگه هم ایرانی باشند و خیلی حرفه ای . پس باید اینطوری بگیم ؟

Hes_r
Friday 23 November 2007, 02:14 PM
در ضمن یه توضیح بده ببینم چطوری میشه موسیقی پاپ رو در موسیقی کلاسیک ایرانی گنجوند ؟؟ واسم خیلی جالبه موسیقی که فاقد هر گونه علامت هایی مثل سری و کرن هست و حس و حال ایرانی مهم تر از اون نداره چطوری میتونه توی دسته ی موسیقی ایرانی باشه ؟؟؟

Hes_r
Friday 23 November 2007, 02:22 PM
البته یه موضوعی هست که یادم رفت بگم . درخشش اساتید ایرانی در هر سبکی برای ایران افتخاره و میتونی به پیشرفت موسیقی اصلی ایران هم کمک کنه . ولی این حرفایی که من میزنم به این دلیله که خانوم تارا گفته بود که من برام زدن موسیقی ایرانی زیاد مشکل نیست و اون رو از پدرم یاد گرفتم . منظور ایشون از موسیقی ایرانی سبک پاپ و شاید خواننده هایی مثل گوگوش بوده ؟؟؟

Leon
Friday 23 November 2007, 02:35 PM
گو گو ش،نماد موسيقی ايران نيست،گو گو ش در سطح موسيقی پاپ ايران مطرح هست،ولی هيچ ميدونی چرا کسّی مثله تارا که يه پيانيست حرفه اي هست ،رجبه گو گو ش تز ميده،چون که گو گو ش نه بيشتر به خاطره موسيقيش بلکه بيشتر به خاطره فاليت هاش در قبل از انقلاب به اون وانه سفير فرهنگی ايران،و يکی از پايه گزاران موسيقی پاپ در دهيه 40 و 50 ايرون بوده،و همچنين به خاطره همکاری های فرهنگيش با خانواده پهلوی،و همچنين سال های در تعبيد به عنوانه يه هنرمند بعد از انقلاب اسلامی در ساله 57 در موسيقی پاپ ايران مطرح هست،و همچنين همکاری با بهترين آهنگ سازان اون دوره و اجرا آهنگ های به ياد ماندنی در وقتی که همه تو کوچه لا له زار برنامه اجرا ميکردن.

You can see links before reply (1) امین الله حسین - افسانه ایرانی، پرلود: به یاد خیام، رقص قفقازی و شب تابستانی
(2) هرمز فرهت - سه مینیاتور ایرانی
(3) بهزاد رنجبران - نکتورن: شبی در یک باغ ایرانی
(4) جواد معروفی - راپسودی اصفهان

Hes_r
Friday 23 November 2007, 03:34 PM
دوستان کسی نظری نداره ؟؟؟

Hes_r
Friday 23 November 2007, 03:45 PM
در ضمن یه توضیح بده ببینم چطوری میشه موسیقی پاپ رو در موسیقی کلاسیک ایرانی گنجوند ؟؟ واسم خیلی جالبه موسیقی که فاقد هر گونه علامت هایی مثل سری و کرن هست و حس و حال ایرانی مهم تر از اون نداره چطوری میتونه توی دسته ی موسیقی ایرانی باشه ؟؟؟

راستی سعید جان در این مورد هم توضیح بده لطفا . تو چند تا پست قبلت در مورد گنجوندن پاپ در اصیل صحبت کردی .

Leon
Friday 23 November 2007, 04:40 PM
منظور من سبک پاپ سنتی بود که آهنگ های و ترانه های پاپ رو ميشه در دستگاه های ايرانی هم اجرا کرد،و خواننده های خوبی هم داريم که در اين سبک کار ميکنن،،مثله معين يا محمد اصفهان ی يا ترانه های قديمی که دلکش يا پوران اجرا ميکردند،بد مثلاً دستگاه ماهور که کرون نداره که،،مثله دستگاه های ديگه

Hes_r
Friday 23 November 2007, 04:50 PM
درسته دستگاه ماهور شبیه به موسیقی کلاسیک هست و سری و کرون نداره . ولی اون حرفت وقتی درسته که بشه تو هر دستگاهی جاش داد نه به طور محدود توی یه دستگاه .

Leon
Friday 23 November 2007, 05:29 PM
نه فقط ماهور،بلکه تو هر دستگاه اي ميشه ترانه ساخت،، آهنگ های معين در دستگاه اصفهان هست يا دشتی،يا ماهور،،تو هر دستگاهی که بخوای ميتونی بسازی

Hes_r
Friday 23 November 2007, 06:51 PM
عزیز من اگه تو دستگاه باشه که میشه سنتی . مگر این که از موسیقی تلفیقی توش استفاده شه . البته که بحث ما سر گوگوش هست و نه خواننده ی استاد و ماهری مثل معین یا اصفهانی که واقعا در نوبه ی خودشون استادن .

Leon
Friday 23 November 2007, 07:07 PM
راجبه گو گو ش من نظرم رو گفتم،

بزار ببينيم ديگران افتخار ميدن به جای بخش سرگرمی اينجا هم پست بزنن

Hes_r
Friday 23 November 2007, 09:00 PM
شما نظرت رو بگو .

Amir
Friday 23 November 2007, 09:42 PM
به نظر من اگه قراره گوگوش نماد موسیقی ما باشه

بهتره همه کاسه کوزه رو جمع کنیم بریم

مایکل جکسون هم تو آمریکا زیاد طرفدار داشت کسی مگه گفت نماد موسیقی اون کشوره

نماد یعنی نشانه .... وای بر ما که بخواهیم نشانه موسیقی کشورمون رو گوگوش بخوانیم

به نظر من نشانه موسیقی ما شخص یا اشخاصی هستند که تغییر بزرگی در قسمتی از موسیقی ما بوجود آورده اند

نه گوگوش که چیزی نداره ... صدای خوب یا نوازندگی خوب نمی تونه کسی رو نماد کنه

مهم تغییر و تحوله که از آدم یک بت میسازه

Leon
Friday 23 November 2007, 10:04 PM
البته اسم اين تاپيک اشتباه هست،چون کسی نگفته که گو گو ش نماد موسيقی ايران هست فقط تارا نوازنده پيانو،گفته بود که يه تزی در مورده گو گو ش داده،همين

MonaLisa
Friday 23 November 2007, 10:13 PM
منم با نظر سعید جان موافقم به نظر منم تارا همچین حرفی نزده یا شاید اصلا منظورشم همچین چیزی نبوده فقط از روی علاقه اش به موسیقی ایرانی تز خودشو درباره ی یک ایرانی در عرصه ی موسیقی قرار داده همین ....حالا شاید گوگوش رو بیشتر دوست داشته

Hmd_N
Friday 23 November 2007, 10:29 PM
به نظره من گوگوش رو به هیچ عنوان نمیشه نماد موسیقیه ایران دانست، فقط میشه اونو یکی از خواننده های خوی پاپ ایران دونست ( تازه اونم کاراش قدیمش، نه کارای الانش که اصلا نمیشه گوش داد ).

در مورد اینکه موسیقی ایرانی یا به قول بعضیا سنتی رو در قالب موسیقیه پاپ اجرا کرد میتونم بگم که چرا که نشه ! خیلی از آهنگهای امروزه ی خوب پاپ کشورمون که میشه گفت موسیقیه تلفیقی هستند ( ایرانی و پاپ ) در خیلی از دستگاه های ایرانی اجرا میشن و با تنظیم خیلی عالی و اجرای خیلی زیبا بهترین طرفدارها رو دارن و از لحاظ موسیقایی هم خوب هستند. اسم قطعه رو یادم نیست ولی یکی از کارهای اصفهانی که خیلی هم زیباست تو همایون ساخته شده و خیلیای دیگه ! چرا که نشه ؟؟؟ میشه بگین چرا نمیشه دستگاه های ایرانی رو در قالب موسیقیه پاپ بصورت تلفیقی اجرا کرد ؟؟؟؟

Amir
Friday 23 November 2007, 10:34 PM
کی گفته نمیشه

حتما میشه خوبش هم میشه

پیشنهاد می کنم سه خط آخر پست اول تاپیک زیر رو بخونید

You can see links before reply

Hes_r
Saturday 24 November 2007, 05:52 AM
به نظره من گوگوش رو به هیچ عنوان نمیشه نماد موسیقیه ایران دانست، فقط میشه اونو یکی از خواننده های خوی پاپ ایران دونست ( تازه اونم کاراش قدیمش، نه کارای الانش که اصلا نمیشه گوش داد ).

در مورد اینکه موسیقی ایرانی یا به قول بعضیا سنتی رو در قالب موسیقیه پاپ اجرا کرد میتونم بگم که چرا که نشه ! خیلی از آهنگهای امروزه ی خوب پاپ کشورمون که میشه گفت موسیقیه تلفیقی هستند ( ایرانی و پاپ ) در خیلی از دستگاه های ایرانی اجرا میشن و با تنظیم خیلی عالی و اجرای خیلی زیبا بهترین طرفدارها رو دارن و از لحاظ موسیقایی هم خوب هستند. اسم قطعه رو یادم نیست ولی یکی از کارهای اصفهانی که خیلی هم زیباست تو همایون ساخته شده و خیلیای دیگه ! چرا که نشه ؟؟؟ میشه بگین چرا نمیشه دستگاه های ایرانی رو در قالب موسیقیه پاپ بصورت تلفیقی اجرا کرد ؟؟؟؟
صدرصد اگه بخواد تلفیقی باشه میشه . اون طوری حتی خیلیا تو فکرن که موسیقیایی مثل جاز رو هم با ایرانی به صورت تلفیقی اجرا کنن .

در ضکم حمید جون اصل صحبت بنده درمورد گوگوش بود که حتی علم تلفیقی اجرا کردن با سنتی رو هم نداره .

Hes_r
Saturday 24 November 2007, 05:56 AM
دوستانی که میگن این حرفو نزده ایو بخونن :

علاقه تارا به موسیقی ایرانی به حدی بوده که مقاله پایانی مقطع کارشناسی خودش را در مورد گوگوش نوشته و تصمیم داره رساله دکترای خودش را در زمینه موسیقی سنتی ادامه بده.

این رو بخونین . حداقل تحلیل من این هستش که منظور اون چنین حرفی بوده . و من هم رو تحلیل خودم این تاپیک رو باز کردم دوستان نظر بدن .

اگر هم دوستان دیگه تحلیلشون با من فرق داره مشکلی نداره میتونن اینجا تو بحث شرکت نکن .

بازم میگم : علاقه به موسیقی ایران زمین رو باید به کسی نشون داد که در عرصه ی موسیقی خود ایران فعال باشه نه ... .

Hes_r
Saturday 24 November 2007, 06:05 AM
فقط از روی علاقه اش به موسیقی ایرانی تز خودشو درباره ی یک ایرانی در عرصه ی موسیقی قرار داده همین ....حالا شاید گوگوش رو بیشتر دوست داشته

اگه میخواد به موسیقی ما ابراز علاقه کنه باید به یکی ابراز علاقه کنه که از یه جهتی و از یه طرفی بشه اون رو انتخاب شده یا برگزیده ی موسقی کشور انتخاب کرد . ولی از هیچ طرفی نمیشه به گوگوش چنین منصبی داد .کارارای جدید گوگوش اصلا خوب نیستن . میتونست اگه به پاپ هم علاقه داره در مورد افراد بهتری مثل معین یا ... تحقیق کنه که بفهمند موسیقی رو به معنای واقعی . و یا افرادی مثل هایده .

MonaLisa
Saturday 24 November 2007, 10:21 AM
اگه میخواد به موسیقی ما ابراز علاقه کنه باید به یکی ابراز علاقه کنه که از یه جهتی و از یه طرفی بشه اون رو انتخاب شده یا برگزیده ی موسقی کشور انتخاب کرد . ولی از هیچ طرفی نمیشه به گوگوش چنین منصبی داد .کارارای جدید گوگوش اصلا خوب نیستن . میتونست اگه به پاپ هم علاقه داره در مورد افراد بهتری مثل معین یا ... تحقیق کنه که بفهمند موسیقی رو به معنای واقعی . و یا افرادی مثل هایده .

حسام با پست قبلیت کاری ندارم که یکمیش درسته ولی تو این پستتت چرا حرف زور میزنی خوب دوست داشته ...

alireza_amirsamimi
Saturday 24 November 2007, 11:45 AM
این حرف جکی بیش نیست.

Leon
Saturday 24 November 2007, 12:15 PM
دوستانی که میگن این حرفو نزده ایو بخونن :

علاقه تارا به موسیقی ایرانی به حدی بوده که مقاله پایانی مقطع کارشناسی خودش را در مورد گوگوش نوشته و تصمیم داره رساله دکترای خودش را در زمینه موسیقی سنتی ادامه بده.

این رو بخونین . حداقل تحلیل من این هستش که منظور اون چنین حرفی بوده . و من هم رو تحلیل خودم این تاپیک رو باز کردم دوستان نظر بدن .

اگر هم دوستان دیگه تحلیلشون با من فرق داره مشکلی نداره میتونن اینجا تو بحث شرکت نکن .

بازم میگم : علاقه به موسیقی ایران زمین رو باید به کسی نشون داد که در عرصه ی موسیقی خود ایران فعال باشه نه ... .

اولاً که اون تارا سواد موسيقيش خيلی بيشتر از منو تو هست،پس نميتونيم واسش تصميم بگيريم که چه کار بايد بکنه،بدش هم اگه به کنسرتش نگاه کنی،ميبينی که از موسيقی سنتی و کلاسيک ايران هم اجرا داشته،پس به موسيقی و رديف های ايرانی هم تسلت داره حتماً،به هر حال کسی که تمامه زندگيش در دانشگاه ها صرف موسيقی شده،شناخت بهتری از ما داره که واسه هبی موسيک ميزنيم،،بدش هم دوره کارشناسی يا به خسوس دکترا مگه فکر کردی چيه،ممولن يه مزو انتخاب ميکنن که اولاً جالب باشه و کمتر کسی تا به حال داده باشه،اين جالب تر هست واسه اون پرفسو ر که درجيه دکترا به کسی ميده،بدش هم باز ميگم ،گو گو ش بيشتر به خاطره مسائل سياسی مطرح هست،و اينکه چه کسانی از طريق اون پول ها به جيب زدن،مثلاً دادن کنسرت هاش در خارج از کشور بيشتر سياسی بود چون به گفته خودش،به طوره غير مستقيم از طرف هکومت ايران فرستاده شده بود ،تا ايران نشون بده که با هنرمند ها مشکلی نداره ،و به همه آزادی ميده،هسام،تو کمی از مسائل ها شيه اي بی خبر هستی ،اگه ببينی،،تارا داره واسه دکترا رو موسيقی سنتی کار ميکنه،پس يه موسيقی دان ميتونه و بايد در همه سبک ها صاحب اختيار باشه ،

Amir
Saturday 24 November 2007, 01:19 PM
ببخشید دوستان چرا تعصبی برخورد می کنید ؟؟

مگه سواد موسیقی داشتن دلیلی بر نماد بودنه ؟؟

به نظر من بحث داره به بیراهه میره

Hes_r
Saturday 24 November 2007, 02:15 PM
تو از کجا ميدونی نداره آخه،مگه باهاش کار کردی که ميگی،،پس حرفت بی اعتباره

تا اونجایی که شنیدم و توی سرگذشت هاش خوندم توشون نداشت که در مورد موسیقی کلاسیک ایران اطلاعاتی داشته باشه یا تحت نظر استادی باشه . حالا شما اگه سند داری که در مورد موسیقی ما میدونه بگو بنده هم با اطلاع شم .

Hes_r
Saturday 24 November 2007, 02:27 PM
اولاً که اون تارا سواد موسيقيش خيلی بيشتر از منو تو هست،پس نميتونيم واسش تصميم بگيريم که چه کار بايد بکنه،بدش هم اگه به کنسرتش نگاه کنی،ميبينی که از موسيقی سنتی و کلاسيک ايران هم اجرا داشته،پس به موسيقی و رديف های ايرانی هم تسلت داره حتماً،به هر حال کسی که تمامه زندگيش در دانشگاه ها صرف موسيقی شده،شناخت بهتری از ما داره که واسه هبی موسيک ميزنيم،،بدش هم دوره کارشناسی يا به خسوس دکترا مگه فکر کردی چيه،ممولن يه مزو انتخاب ميکنن که اولاً جالب باشه و کمتر کسی تا به حال داده باشه،اين جالب تر هست واسه اون پرفسو ر که درجيه دکترا به کسی ميده،بدش هم باز ميگم ،گو گو ش بيشتر به خاطره مسائل سياسی مطرح هست،و اينکه چه کسانی از طريق اون پول ها به جيب زدن،مثلاً دادن کنسرت هاش در خارج از کشور بيشتر سياسی بود چون به گفته خودش،به طوره غير مستقيم از طرف هکومت ايران فرستاده شده بود ،تا ايران نشون بده که با هنرمند ها مشکلی نداره ،و به همه آزادی ميده،هسام،تو کمی از مسائل ها شيه اي بی خبر هستی ،اگه ببينی،،تارا داره واسه دکترا رو موسيقی سنتی کار ميکنه،پس يه موسيقی دان ميتونه و بايد در همه سبک ها صاحب اختيار باشه ،

ایشون شاید عقایدش با من متفاوته . من هنوز هم رو حرفم هستم که به نظر من پروژه خودش رو میتونست روی چیزی بزنه که توی موسیقی ما ارزش بیشتری داشته باشه . من اصلا با سواد موسیقی ایشون کاری ندارم . و بیشتر نظر بچه ها رو در این باره خواستم .

shbaharehs
Saturday 24 November 2007, 05:50 PM
من بپرم وسط حرف شما! ولي به نظر من كارايي كه گوگوش توي زمان خودش كرد تاثير خيلي زيادي روي خواننده هاي جديدتر گذاشته و كاراشم هميشه از زمان خودش جلوتر بوده. ولي نميدونم بشه گفت كه ايشون نماد ايرانه يا نه, چون نماد بايد از هر نظر ايران و توصيف كنه, و اينم درسته كه گوگوش كارش عاليه ولي فكر نكنم درست باشه كه گفت ايشون "نماد" ايرانه. مثلا بگيم جك بلك نماد امريكاست.
ممنون

Amir
Saturday 24 November 2007, 06:08 PM
بابا جان من اینجا بحث سر تاثیر نیست

بحث سر نماد هست

جون مادرتون نماد رو تعریف کنید

اول تعریف کنید بعد با هم به نتیجه می رسیم که واقعا چه کسانی نماد هستند

من آخر از دست شماها سکته می کنم

Hes_r
Saturday 24 November 2007, 06:11 PM
خوب دليلی هم نداره که از موسيقی سنتی چيزی بدونه،چون کرش چيزه ديگهی هست،من کنسرتّش رفتم،و ميگم تو موسيقی پاپ واقعاً کارش حرفه اي هست،،در مقايسه با خواننده های زن ديگه،نماد نميتونه باشه،ولی تأثير بزرگی در موسيقی پاپ داشته،بدش هسام جان،چرا ميخوای بگی که اگه کسی فقط سنتی بلد باشه،ارزش صحبت کردن راجبش هست،مگه سنتی کار های ما ميتونن،يه آهنگی رو مثله ابی يا معين بخونن،هر کی تو کاره خودش مفيده،بدش مگه مثلاً علی زاده ،که من بهش خيلی علاقه دارم،ميتونه مثله ارميک گيتار پاپ بزنه،پس هر کی تو رشته و سبک خودش

البته منظور من این نبود سعید جان . منظور من در مورد موسیقی ایران بود که ای نخانوم میتونست گزینه های بهتری رو هم از موسیقی ایران انتخاب کنه . و البته هر سبکی ارزش خودش رو داره و من هم در مورد هیچ کدوم بد صحبت نمیکنم . و نظر شخصیم بود .

shbaharehs
Saturday 24 November 2007, 06:24 PM
بابا جان من اینجا بحث سر تاثیر نیست

بحث سر نماد هست

جون مادرتون نماد رو تعریف کنید

اول تعریف کنید بعد با هم به نتیجه می رسیم که واقعا چه کسانی نماد هستند

من آخر از دست شماها سکته می کنم

:bg:bg هي هي چشم اقا امير:ai راستش منظورم اين بود كه نماد كسي يا چيزيه كه بتونه يه كسي يا يه چيزه ديگه اي رو به غير از خودش و بالاتر از خودش توصيف كنه.

hichnafar
Saturday 24 November 2007, 07:15 PM
سلام
منم یه دخالتی بکنم
تعریفم از نمادموسیقی:چیزی یاکسی (به قول بهاره)که بتونه هم تحولی برای موسیقی یک کشورایجادکنه وهم مشخصه های موسیقی اون کشوررودرخودش داشته باشه واون موسیقی رو به مردم کشورهای دیگه هم معرفی کنه.
به نظرمن گوگوش نمادموسیقی ایران نمی تونه باشه ،البته می تونه یکی ازنمایندگان خوب پاپ باشه که محبوب هم هست .

arian
Tuesday 4 December 2007, 10:41 AM
قبلا هم چند جا به اين حرف شاملو تاكيد داشتم " اين ملت حافظه تاريخي ندارد"
گوگوش را شايد سمبل جوانان دهه ي پنجاه ايران بتوان نام برد البته آن هم با تلاش مجله ها و دستگاه . با تقليد از مدل مو و شلوار و... ولي حتي در آن زمان هم بعنوان سمبل موسيقي ايران مطرح نبود.همانطوري كه در همين سايت به افرادي مثل .... عنوان بهترين ويولنيست را ميدهند. ولي اينها كف روي آب هستندو در جزر ومد بعدي محو خواهند شد و اين درياست كه ميماند. شايد اگر بخواهيم دقيقتر بگوييم در دهه ي پنجاه براي آواز پاپ و نه موسيقي در بين جوانان مطرح بود و اگر امروز طرفداراني دارد و در كنسرت هاش شركت ميكنند بيشتر همان جوانان قديم هستند. و اما در مورد نماد موسيقي دوستان لطف كردند و اسم بسيار بزرگان را مطرح كردند ولي چون موضوع بيشتر به بحث آواز برميگردد جهت يادآوري ميخواهم نام يگانه بانوي آواز ايران ، قمر را ببرم كه بر تارك آسمان موسيقي ايران ميدرخشد.خيلي ها سعي ميكنند تا كساني مثل .... را قمر ثاني بنامند دوستان اجازه بدهيم هر كس در جاي خودش باشد. شايد نام آنها هم روزي همسطح اين بزرگان قرار گيرد.

Mona
Wednesday 17 December 2008, 11:26 PM
این کیه که گوگوش رو نماینده ی موسیقی ایران میدونه ؟؟؟

توضیح : دوستان در یه تاپیکی در بخش پیانو گفته شده بود که خانم تارا انقدر به موسیقی ایران علاقه داره تحقیقش رو در مورد گوگوش انجام داده .

حالا به نظر شما ما میتونیم گوگوش رو نماد موسیقی ایران زمین بزرگ بدونیم ؟؟؟

گوگوش به نظرم يه نماينده يا نماد از موسيقي پاپ ايرانه. چرا؟ چون مردم قبولش دارند و اين مردم شامل 3 نسل ميشه تا الان (البته بيشتر منظورم ترانه هاي قديميشه).