PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اجرای ردیف های ابوالحسن صبا با ویولن همایون خرم

akanani
Sunday 25 November 2007, 08:07 AM
ردیف های «ابوالحسن صبا» با صدای ویولن «همایون خرم» به صورت آلبوم از طریق انتشارات چهارباغ بانگ به بازار موسیقی عرضه شد.

ردیف های «ابوالحسن صبا» با صدای ویولن «همایون خرم» به صورت آلبوم از طریق انتشارات چهارباغ بانگ به بازار موسیقی عرضه شد. «همایون خرم» آهنگساز و نوازنده ویولن با اعلام این خبر گفت: این آلبوم كه به صورت CD و كاست توسط انتشارات چهارباغ بانگ منتشر شده شامل ردیف های ۱ و ۲ استاد «ابوالحسن صبا» است كه من آنها را با ویولن اجرا كرده ام كه به تازگی در بازار موسیقی منتشر شده است. در واقع هدف من از انتشار این آلبوم قرار دادن آن به عنوان الگو برای كسانی است كه دوست دارند ردیف های «ابوالحسن صبا» را بیاموزند و دنبال كنند. شاگرد «ابوالحسن صبا» از انتشار ردیف های خود در قالب آلبوم خبر داد و افزود: كتاب «نوای مهر» شامل مجموعه ردیف های من است كه مدت ها پیش منتشر شده اما هم اكنون آنها را نیز با ویولن اجرا كرده ام كه در آن ۱۰ تا از مقامات آوازی، قطعات ضربی و چهار مضراب به چشم می خورد. همچنین در انتهای هر كدام از این مقام ها یكی از آهنگ های خود را نیز نواخته ام كه این آلبوم در قالب CD و كاست تا ۱۰ روز دیگر توسط انتشارات چهارباغ بانگ منتشر می شود. «خرم» در خاتمه خاطرنشان كرد: كتاب سوم استاد «ابوالحسن صبا» را نیز كه شامل قطعات بسیار مشكل اما در عین حال زیبا است اجرا كرده ام كه امیدوارم به زودی منتشر شود.

منبع : روزنامه شرق

Hes_r
Sunday 25 November 2007, 11:40 AM
واقعا استاد کار خوبی میکنه که نوای مهر رو عرضه کنه روی سی دی خیلی خوب میشه .

در مورد ردیف صبا هم که فک کنم بیشتر بشه گفت تکرار میشه . چون هم آقا کارمند و هم آقای بدیعی اون رو ضبط کردند قبلا .

راستی نوای مهر 2 ( راست کوک ) رو هم ضبط میکنن ؟؟

خوشحال میشم سی دی نواز مهر زودتر بیاد چون واقعا دوست دارم تکنیکای ایشون رو ببینم در این کتاب .

akanani
Monday 26 November 2007, 11:23 AM
واقعا استاد کار خوبی میکنه که نوای مهر رو عرضه کنه روی سی دی خیلی خوب میشه .

در مورد ردیف صبا هم که فک کنم بیشتر بشه گفت تکرار میشه . چون هم آقا کارمند و هم آقای بدیعی اون رو ضبط کردند قبلا .

راستی نوای مهر 2 ( راست کوک ) رو هم ضبط میکنن ؟؟

خوشحال میشم سی دی نواز مهر زودتر بیاد چون واقعا دوست دارم تکنیکای ایشون رو ببینم در این کتاب .

حسام جان من می دانم این کار در دست اقدام هست ولی هنوز ضبط و منتشر نشده ولی می دانم از کارهای بعدی ایشان هست :ak

arian
Thursday 29 November 2007, 07:46 AM
رديف چپ كوك شامل 2 cd و رديف راست كوك شامل 4 cd را كه توزيع شده است.در ضمن آقاي شاملو كاربند ( نه كارمند ) هم قبلا اجرا كرده اند ولي رديف بديعي را اگه كسي داره در سايت قرار بده تا ما هم بتونيم استفاده كنيم. در ضمن موارد خرم و كاربند را بنده دارم ولي نميدونم كه اجازه قرار گرفتن آن در سايت قانوني ست يا نه؟

akanani
Thursday 29 November 2007, 08:02 AM
رديف چپ كوك شامل 2 cd و رديف راست كوك شامل 4 cd را كه توزيع شده است.در ضمن آقاي شاملو كاربند ( نه كارمند ) هم قبلا اجرا كرده اند ولي رديف بديعي را اگه كسي داره در سايت قرار بده تا ما هم بتونيم استفاده كنيم. در ضمن موارد خرم و كاربند را بنده دارم ولي نميدونم كه اجازه قرار گرفتن آن در سايت قانوني ست يا نه؟

آرین جان 100 درصد از نظر قانون منصفین و ناشرین این کار غیر قانونی است چون سی دی و کتای ردیف این آقایون از طرف وزارت ارشاد دارای شابک یا ISBN است . :ak

Hes_r
Thursday 29 November 2007, 09:25 PM
آرین جان ردیف صبا که بدیعی زده رو شما میتونید تهیه کنید چون اگر توی سایت قرار بدم با قانون کپی رایت تضاد داره .

arian
Sunday 2 December 2007, 11:34 AM
آرین جان ردیف صبا که بدیعی زده رو شما میتونید تهیه کنید چون اگر توی سایت قرار بدم با قانون کپی رایت تضاد داره .
حسام خان 2تا سئوال داشتم:
1- آيا ايشان كل رديف را اجرا كرده اند يا خير ؟ و از كجا ميتوان تهيه نمود؟
2-آيا share كردن به همان معناي copy كردن است (در ايران) يا نه share كردن موزيك هم در ايران ممنوع است.چون فكر ميكنم در خارج ايران مشكل share شدن حل شده و دادگاهها اجازه رسمي صادر كرده اند.مثل همين سايتهاي معروف كه در اروپا هستند.ولي كپي برداري به قصد فروش مجازات سنگيني داره.

akanani
Sunday 2 December 2007, 11:46 AM
حسام خان 2تا سئوال داشتم:
1- آيا ايشان كل رديف را اجرا كرده اند يا خير ؟ و از كجا ميتوان تهيه نمود؟
2-آيا share كردن به همان معناي copy كردن است (در ايران) يا نه share كردن موزيك هم در ايران ممنوع است.چون فكر ميكنم در خارج ايران مشكل share شدن حل شده و دادگاهها اجازه رسمي صادر كرده اند.مثل همين سايتهاي معروف كه در اروپا هستند.ولي كپي برداري به قصد فروش مجازات سنگيني داره.

با عرض شرمندگی حسام جان شما باید جواب می دادی من گفتم

آرین جان بله ایشان سه جلد ردیف صبا را ویرایش کردن و با سی دی توسط انتشارات سرود چاپ و در بازار عرضه شده و در کلیه فروشگاههای شهر کتاب و انتشارات پارت و چهار باغ در انقلاب موجود است .

2- دریاره share همانطور که شما گفتی اصلا ایراد نداره ولی عزیزم آنجا اروپا و امریکا است من متن کامل حقوقی حمایت از پدیدآورندگان منصفین و ناشرین را دارم . کپی کردن هر چیزی که از وزارت ارشاد مجوز داشته باشد بین 6 ماه تا 3 سال حبس دارد . بازم حسام می دانه چیکار کنه :ak

arian
Sunday 2 December 2007, 01:28 PM
آقاي اكانيني باز هم فرموديد كه كپي كردن هر چيزي كه از وزارت ارشاد مجوز داشته باشه؟ share كردن چي ؟

Hes_r
Sunday 2 December 2007, 01:42 PM
آرین جان بنده اطلاعی ندارم که آیا مجاز هست یا غیر مجاز . ولی بنده به شخصه وجدانم اجازه نمیده که بخوام اثر ایشون رو که مطمئنا زحمت زیادی روش کشیدن رو یذارم . ولی خوب قیمت چندانی نداره : هر جلد کتاب ( ردیف صبا با کمی ویرایش و اصلاح ) : 2500 . سی دی اجرا شده هم فکر میکنم 3 تومن باشه .

arian
Sunday 2 December 2007, 01:43 PM
آخه ببخشيد ببخشيد فهميدم رديفي كه رحمت ... بديعي زده را ميفرماييد . من همه ش توفكر حبيب ... بديعي بودم و خب كلي هم خوشحالي و تعجب كه چرا تا حالا نشنيده بودم.حق با شماست بايد خريد باز هم تشكر.ببخشيد من همه اش به فكر حبيب ا... بديعي بودم كه اگر وجود ميداشت خيلي ناب بود.

akanani
Monday 3 December 2007, 08:09 AM
آخه ببخشيد ببخشيد فهميدم رديفي كه رحمت ... بديعي زده را ميفرماييد . من همه ش توفكر حبيب ... بديعي بودم و خب كلي هم خوشحالي و تعجب كه چرا تا حالا نشنيده بودم.حق با شماست بايد خريد باز هم تشكر.ببخشيد من همه اش به فكر حبيب ا... بديعي بودم كه اگر وجود ميداشت خيلي ناب بود.

آرین جان آقای حبیب اله بدیعی که سالهاست فوت کردند . این ردیف ها توسط رحمت االه بدیعی ویرایش شده و دارای سی دی هم می باشد :ak

Mojtaba
Monday 3 December 2007, 01:23 PM
علی جان ردیف 3 بدیعی زده؟

من فقط ردیف 2 رو دارم

Hes_r
Monday 3 December 2007, 01:39 PM
1 ، 2 ، 3 رو زده استاد بدیعی . کتاب 3 هم 5 تا قطعه اضافی داره . در کل ویرایش خوبی هم از لحاظ غلط های چاپی هم سایر موارد انجام شده .

akanani
Monday 10 December 2007, 07:57 AM
علی جان ردیف 3 بدیعی زده؟

من فقط ردیف 2 رو دارم

بله مجتبی جان آقای بدیعی ردیف 3 را هم زده همراه با یک سی دی است :ak

Mojtaba
Thursday 13 December 2007, 08:29 AM
علی جان چرا yahoo رو تو مشخصاتت نمی زاری
بی زحمت نمره خودتو برام بفرست گرفتی مطلب و قربونت

akanani
Thursday 13 December 2007, 09:58 AM
مجتبی جان ای دی من Mr_daryasalar@yahoo.com است . :ak

amiraris
Wednesday 26 December 2007, 03:54 PM
نواي مهر مگه cd داره؟من كتابشو گرفتم هيچ چيزي همراش نبود

Hes_r
Wednesday 26 December 2007, 04:45 PM
خیر نوای مهر سی دی نداره .

ایشون نوشتند که قصد دارند تا اینکار رو روی سی دی انجام بدند .

شاید در آینده ضمیمه ی کتابش بشه .