PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سؤال :آموزش پوزیسیون

hichnafar
Sunday 25 November 2007, 08:25 PM
سلام
دوستان محترم وگرامی لطفا"بگین که پوزیسیون ها به شما به ترتیب آموزش داده شدن (دو -سه و...)ویا نه؟(ترتیبش روبگید )
به نظرتون کدوم روش بهتر هست ؟
استادتون چرااون روش رو انتخاب کردن ؟
ممنون.

Mojtaba
Sunday 25 November 2007, 08:47 PM
والا به ما از روی کتابهای خالقی درس دادن

به نظرمن بهتره که اول پوزیسیون 3هنرجو یاد بگیره البته یاد گرفتن پوزیسیون 5 هم مهم هست چون تو ایرانی کاربرد زیاد داره

Hes_r
Sunday 25 November 2007, 09:15 PM
البته ایشون کلاسیک کار میکنن .

والا به نظر من اول باید 3 آموزش داده بشه . بعدش هم به ترتیب خود ل ویولن فک کنم بهترین کار باشه .

s_violin
Sunday 25 November 2007, 11:58 PM
معمولا اساتيد كلاسيك اول از پوزيسيون 3 شروع مي كنند سپس به 4 و بعد 2 و 5 و 6 و 7 و 8 مي رسند البته هركسي كه بتونه پوزيسون 3و 4 رو خوب بزنه بقيه پوزيسيون ها با يكم تمرين بقيه رو به راحتي ياد ميگيره . از پوزيسون 4 به بالا چون فواصل خيلي به هم نزديك مي شوند با يكم دقت راحت مي تونيد بزنيد...

akanani
Monday 26 November 2007, 10:23 AM
والا اول به من پوزیسیون 3 را یاد دادند بعد 5 و به ترتیب به صورت فرد تا آخر ولی ترتیبی کتابی اول سه است و بعد مثل اینکه 4 :ak

poryawixx
Tuesday 1 January 2008, 09:41 PM
والا اول به من پوزیسیون 3 را یاد دادند بعد 5 و به ترتیب به صورت فرد تا آخر ولی ترتیبی کتابی اول سه است و بعد مثل اینکه 4 :ak

والا معموليشم همينه چون كه به ترتيب مياد منم اول پوزيسيون سه رو كار كردم بعد پنج رو

sayeh
Tuesday 15 January 2008, 01:56 PM
به نظر من هم بايد از پوزيسيون3 شروع كرد اخه بعد از پوزيسيون اول اسون ترينه و بعد هم ديگر پوزيسيون هاي فرد و در اخر زوج ها رو كار كرد چون پوزيسيون هاي زوج نسبتا سخت ترند

akanani
Tuesday 15 January 2008, 01:59 PM
درسته پوزیسیونهای زوج کمی سخت تر است

E_h_s_a_n
Sunday 3 February 2008, 11:19 PM
پوزیسیون 3 که بدون شک آسونترین پوزیسیونه و اول آموزش داده میشه بعدش فکر کنم 4 و 5 و بعد 2 و بعدم پوزیسیون های بالاتر

akanani
Monday 4 February 2008, 01:40 PM
احسان جان من فکر کنم اول پوزیسیونهای فرد آمزش داده می شود چون پوزیسیونهای زوج سخت تر و ممارست بیشتری می خواد

mamali_1382
Sunday 20 July 2008, 03:22 PM
من به ترتیب از پوزیسیون 2 تا 7 به ترتیب یاد گرفتم .
یعنی من از روی ل ویلن کار نکردم ، از روی شوچیک یاد گرفتم !

ماریا
Tuesday 16 December 2008, 09:32 PM
درسته پوزیسیونهای زوج کمی سخت تر است

فرمایش تمام دوستان صحیح منتهای مراتب من خودم الان از دو شروع کردم . اصولا تو ویالن کلیه پوزیسیونهای زوج شبیه فرد قبلی خودشون مثلا تو پوزیسیون دو اکثریت حرکات دست و خیلی مسائل دیگه مثل 1 هست فقط دست و شصت کمی جلو می یاد .خیلی اطلاع ندارم اخه تازه این هفته دوشنبه که گذشت دو رو شروع کردم قبلا رو ی یک کار کردم دو هم در حد نحوه صحیح حرکت بوسیله انگشت اول که بیاد جای انگشت دوم قرار بگیره هنوز جلوتر نرفتم .
ولی چند بار تاکید کردم که استاد دلیل اینکه از 3 شروع نمیکنید چیه گفت که چون پوزیسیون های زوج شبیه فرد قبلیشون هست و چون تا حالا روی 1 کار کردیم الان دو رو شروع میکنیم .
البته دوستم که میخواست ازمون عملی موسیقی بده استادم باهاش از سه شروع کرد بعد به خاطر قطعش 5 و 7 و 6 یاد داد حالا این هفته دقیقا دلیل کار میپرسم براتون می نویسم .

violin-m
Wednesday 17 December 2008, 12:20 AM
من اول 3 را یاد گرفتم. بعد وقتی پیش استاد کلاسیک رفتم از 2 شروع کرد و همزمان استاد سنتی 5 را یاد داد و بعد کلاسیک باز 3 خلاصه خیلی خر تو خر بود
ولی من به این ترتیب یاد گرفتم
3 2 5 4 6 بقیه هم هنوز کمی فالشی داره که تا اون رفع نشه نمیشه گفت که بلدمشون

Hmd_N
Wednesday 17 December 2008, 12:50 AM
همانطور که دوستان گفتند، معمولا و به صورت آکادمیک اول همیشه پوزسیون 3 آموزش داده میشه طبق بیشتر کتابها و روشهای آموزش موجود مثل کتابهای خالقی و ل ویولن و به ترتیب 3 و 5 و بقیه .
ولی بعضی از اساتید طبق روش خاص خودشون که دارندشاید در میانه ی کار پوزسیون های دیگر را هم بسته به نیاز و شرایط آموزش دهند.

Arman_awn
Wednesday 17 December 2008, 07:59 PM
پوزیسیون های زوج معمولاً کاربردهای موقعیتی دارند (البته نه همیشه)
چون انگشت های دست به اندازه فاصله ی بین دو پوزیسیون فرد جواب می ده
و اون استفاده ی وسیعی هم پوزیسیون های فرد داره زوج نداره.

در ضمن یادگیری پوزیسیون ها ارتباطی به استاد نداره شما اگر فقط پوزیسیون سوم
رو بلد باشید، با در نظر گرفتن گام مورد نظر به راحتی می تونید هر پوزیسیونی رو بنوازید،
بقیه کار تمرین هست و تمرین و استاد کاری از دستش در این مورد بر نمیاد که بهتون بخواد
آموزش بده.

violin-m
Wednesday 17 December 2008, 09:14 PM
درسته آرمان جان ولی تو بعضی آهنگها ملودی طوری هست که باید در پوزیسیون زوج زده بشه

یا بعضی گام ها در پوزیسیون زوج آسون تر هست

ماریا
Thursday 18 December 2008, 09:19 PM

رو بلد باشید، با در نظر گرفتن گام مورد نظر به راحتی می تونید هر پوزیسیونی رو بنوازید،
بقیه کار تمرین هست و تمرین و استاد کاری از دستش در این مورد بر نمیاد که بهتون بخواد
آموزش بده.

اتفاقا استادم در این مورد یه صحبتی کرد بر این مبنا که یکی از دلایلی که اکثریت نوازنده ها بلا نسبت بعضی ها تو پوزیسیون های زوج مشکل دارند همینه که هیچ وقت علاقه ای به یادگیری پوزیسیون های زوج به صورت اکادمیک نکردند و اگر هم یاد گرفتند همیشه سعی کردند که یه جوری با استفاده از پوزیسیون های فرد قبل و بعد ان پوزیسیون زوج قطعات بزنند ولی خوب بازم از انجایی که من هیچ ادعایی ندارم و استادم به این نتیجه رسیده که من دوست دارم همه چیز از عمق وریشش درست ودرمان یاد بگیرم در مورد خیلی مسائل با حساسیت بیشتر ی نسبت به دوستای دیگم جلو میره و من هم خیلی خوشحالم .
حالا باز اطلاعات بیشتر میپرسم بهتون میگم .این هفته انقدر ازش سوال دارم که نگو و نپرس .

انسانهای موفق کارها رو به روشهای متفاوتی انجام میدن. انتونی رابینز

ماریا
Thursday 18 December 2008, 09:20 PM

آموزش بده.

من نمیدونم چرا امشب هر چی مینویسم باید دوباره بنویسم ارسال نمیشه

violin-m
Friday 19 December 2008, 12:20 AM
من نمیدونم چرا امشب هر چی مینویسم باید دوباره بنویسم ارسال نمیشه

نه ماریا خانوم میرسه اگه دوبار نیاد 1 بار را حتما" میرسه.

ماریا خانوم شما چه پوزیسیون هایی را یاد گرفتی تا الان؟؟؟

omshooter
Thursday 26 July 2012, 01:15 AM
با عرض سلام خدمت دوستان
این فایل رو همین الان edit کردم و نوشتم خیلی طول کشید ولی ارزشش رو داشت... برای اونایی که با پوزیسیون سوم مشکل دارند شاید یک کمکی بکنه اولین بار که خودم مشکل داشتم یکی مثل این رو کاغذ کشیدم و خیلی بهم کمک کرد اگه خیلی شلوغه ببخشید خواستم همه چی یکجا باشه ...
اینم لینک:

You can see links before reply
با تشکر

digitalmind
Friday 27 July 2012, 04:48 PM
ممنون دوست عزیز ، کار جالب و نوعی بود که من تا حالا جایی ندیده بودمش

ghaazal
Sunday 29 July 2012, 10:56 AM
سلام
دوستان محترم وگرامی لطفا"بگین که پوزیسیون ها به شما به ترتیب آموزش داده شدن (دو -سه و...)ویا نه؟(ترتیبش روبگید )
ممنون.

من اول پوزوسیون 3 رو یاد گرفتم چون راحت تره بعد 2 و 4 و5
درحال حاضر هم مشغول یادگیری 6و7 هستم

omid4500
Sunday 19 August 2012, 11:09 PM
سلام
ممنون.

سلام. ابتدا یک. بعد سه و بعد از گذشت مدتی که هنرجو صدای نت ها را شناخت همهی پوزیسیون ها همزمان با هم و طبق تمرین هایی که در بعضی از قشمت هایی که در کتاب شوچیک تغییر پوزیسیون و دابل استاپ هست و با اضافه کردن متد هایی خاص یاد گرفت

boomb
Sunday 26 January 2014, 11:13 AM
ســـــوال:
سلام
میشه پوزیسیون سوم را کامل و واضح توضیح بدید؟اگه تصویری هم باشه که خیلی بهتره.
آخه استادم که تدریس کرد هیچی نفهمیدم.

vahid65
Sunday 26 January 2014, 03:30 PM
سلام
تغییر پوزیسیون سه مرحله دارد 1- برداشتن انگشت از روی سیم 2-حرکت به پوزیسیون مورد نظر 3- قرار دادن انگشت در پوزیسون مورد نظر و نیااز به تمرین بسیار زیاد دارد و در ابتدا نیز باید خیلی آهسته تمرین کرد و به صدا خوب گوش داد تا خارج یا اصطلاحا فالش نباشد و مواظب بود شکل دست چپ به هم نخورد که این امر به این مرتبط است که دست چپ خیلی آزادانه حرکت کند (شصت دست چپ خیلی آرام فقط دسته ویولن را لمس کند و فشاری به دسته وارد نیاورد)

boomb
Sunday 26 January 2014, 10:05 PM
سلام
فایلتون خیلی به دررم خورد.یه چیزی...این فقط برای پوزیسیون سوم بود؟چون من متوجه خطوط قرمز و آبی شدم و لی چیزی از نوشته های مشکی سر درنیاوردم.خطوط مشکی یعنی چی؟

- - - Updated - - -

خیلی ممنون

majid55
Sunday 26 January 2014, 10:35 PM
دوستان پس باب باز شد منم درمورد انگشت گذاری سوالم را بپرسم استادم فقط رو فینگر برد برام دوتا خط کشید گفت این برا انگشت یکم و دومی انگشت وصل به خط اول سومی روی خط دوم و انگشت کوچک حالا برای شما کاربردی ندارد ایا انگشت نوک قسمت خاصیش باید روی سیم قرار بگیره و یا حالت خاصی داشته باشه چون انگشت میذارم صدا سیم قطع میشه از ایشون پرسیدم تواما انگشتم سیم مجاور را بفشارد چی گفتن چون رو اون ارشه کشیده نمیشه ایرادی نداره ایشون نگفت کدوم پزیشن را داره میگه زنگ زدم گفتم نمیام ایشون گفت بیا ششماه نشده حرفه ای میشی چون حساسی اینا برات مهمه حساس نباش خواهشا نظر کارشناسی بدهید؟

boomb
Monday 27 January 2014, 12:23 PM
راستی اگر یه همچین چیزی در مورد پوزیسون های 2و..یا غیره دارید لطفا" ارائه کنید.چون استاد من این مبحث ها را خیلی بد تدریس میکند.ممنون

javadvjj
Sunday 9 February 2014, 03:19 PM
دوستان پس باب باز شد منم درمورد انگشت گذاری سوالم را بپرسم استادم فقط رو فینگر برد برام دوتا خط کشید گفت این برا انگشت یکم و دومی انگشت وصل به خط اول سومی روی خط دوم و انگشت کوچک حالا برای شما کاربردی ندارد ایا انگشت نوک قسمت خاصیش باید روی سیم قرار بگیره و یا حالت خاصی داشته باشه چون انگشت میذارم صدا سیم قطع میشه از ایشون پرسیدم تواما انگشتم سیم مجاور را بفشارد چی گفتن چون رو اون ارشه کشیده نمیشه ایرادی نداره ایشون نگفت کدوم پزیشن را داره میگه زنگ زدم گفتم نمیام ایشون گفت بیا ششماه نشده حرفه ای میشی چون حساسی اینا برات مهمه حساس نباش خواهشا نظر کارشناسی بدهید؟

استفاده از هرگونه علامت برای نشان دادن جای نت امری کاملا اشتباه است اگر نیاز بود در ساخت آن لحاظ می شد مثل ( گیتار و ...)
من نه خودم این چنین آموزش دیدم نه اینچنین آموزش می دهم

rezakeyvani
Sunday 9 February 2014, 09:31 PM
دستت درد نکنه فایلت رو جالب درست کردی من جایی ندیده بودم . :41:

samsamane
Monday 29 August 2016, 03:21 PM
سلام کسی میتونه یه توضیح مختصری راجع به نحوه انگشت گذاری تو پوزسیون ها بده؟ ممنون میشم دوستان

virtuoso
Monday 29 August 2016, 10:53 PM
سلام دوست عزیز. میشه سوالتونو دقیق تر در مورد پوزیسیون ها بگین؟ متشکرم

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز. میشه سوالتونو دقیق تر در مورد پوزیسیون ها بگین؟ متشکرم

Meybin
Wednesday 31 August 2016, 01:18 PM
ما انواع پوزیسیون داریم یک که عادیه دو انگشت اولش انگشت دوم یکه و سه انگشت اولش انگشت سوم یکه تا آخر به این ترتیب پیش میره..... توی ویدیو های اموزشی میتونید ببینید.. (:

Amirhossein_o
Tuesday 27 December 2016, 08:13 PM
دوستا من تقریبا 3 ماهه ویولن رو شروع کردم و ل ویولن میزنم از همون ل ویولن اول هم شروع کردم ... من نمیدونم ل ویولن های بعدی پوزیسیون رو اموزش میده یا نه و چند شروع میکنه اگه کسی بگه ممنون میشم

sigismond
Tuesday 27 December 2016, 09:40 PM
دوستا من تقریبا 3 ماهه ویولن رو شروع کردم و ل ویولن میزنم از همون ل ویولن اول هم شروع کردم ... من نمیدونم ل ویولن های بعدی پوزیسیون رو اموزش میده یا نه و چند شروع میکنه اگه کسی بگه ممنون میشم

اموزش پوزیسیون در کتاب های ل ویولن از جلد 3 شروع میشه.
موفق باشید/

Amirhossein_o
Tuesday 27 December 2016, 10:44 PM
اموزش پوزیسیون در کتاب های ل ویولن از جلد 3 شروع میشه.
موفق باشید/
ممنونم عزیز

ayaramv
Wednesday 23 May 2018, 09:16 AM
اول پوزیسون سوم بعد چهارم بعد پنجم چون انگشت گذاری این پوزیسیون ها و وجود خط وسط سیم یا خط فلاژوله به ژوست زدن کمک میکنه..بعد دو و بعد بقیه ی پوزیسیون ها
به ترتیب کتاب ل ویالون یا سوزوکی برین..راحت جواب میگیرین..با کارکردن سلفژ کانتاتی میتونین صداهارو تشخیص بدین درنتیجه تو پوزیسیون بالا فالش نمیزنین