PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زندگی نامه سامی یوسف

sara
Monday 3 December 2007, 06:53 PM
زندگينامه سامي يوسف :
سامی یوسف (sami yusuf) متولد ماه جولای ۱۹۸۰ بوده و اصالتا اهل جموری آذربایجان است. اما او به همراه خانواده اش به انگلستان رفت و در آنجا نوجوانی و جوانی اش را سپری کرد. و ساکن لندن شد . او که از همان ابتدا به موسیقی علاقه داشت در ۱۸ سالگی به مدرسه موسیقی لندن Royal Academi of Music رفت و در آنجا با تحصیلات آکادمیک موسیقی آشنا شد. او تا کنون ۲ آلبوم روانه بازار کرده به نامهای : ( المعلم ) (You can see links before reply) و ( مای امة ) (You can see links before reply) و اولین کنسرت موسیقی اش را در مصر برپاکرد که بعد از استقبال وسیع از آن برنامه به کشورهای زیادی از جمله آلمان ترکیه هند و... برای اجرای برنامه دعوت شده ...
او تا به حال با آمیختن موسیقی اصیل شرقی با نواهای کلاسیک غربی و اشعاری که اکثرا در وصف پیامبر اسلام و دین اسلام است مخاطبین بسیاری را جذب کرده و از ویژگی های دیگر کار های او این است که هم به زبان انگلیسی و هم عربی کارهایش را خوانده و اخیرا در آهنگ ( حسبی ربی ) (You can see links before reply) اوج کارش را با ارائه به چهار زبان انگلیسی عربی ترکی و اردو نشان داده .

------------------

اوج هنر در موسیقی ، مخلوط کردن موسیقی زیبای شرقی و خاورمیانه با موسیقی غرب که فوق العاده و زیبا از آب درآمده است . سامی یوسف خود آهنگ ساز بسیار ماهر می باشد و همچنین از آهنگساز های بسیار ماهری مثل هانی اساما و ... دیگر آهنگ سازهای ماهر شرقی و غربی
همچنین از چندین آهنگ فارسی هم برای ترانه های خود استفاده کرده است آهنگ غار حرا (The Cave of Hira ) آهنگی از مرحوم علی تجویدی است همچنین آهنگ مناجات (Munajat) هم از این آهنگ ساز بسیار معروف ایرانی است ...
او همچنین در آهنگ عید ( Eid Song) هم از موسیقی ایرانی بهره گرفته که فکر می کنم از آهنگهای قدیمی و بسیار زیبای ایرانی می باشد که بطور ماهرانه و استادانه از این موزیک ها استفاده کرده و همچنین اوج هنر خود را در ترانه ی حسبی ربی (You can see links before reply)با چهار زبان سروده است ، آهنگ ترانه ی حسبی ربی برای ما ایرانی ها بسیار آشنا است چون محمد اصفهانی در ترانه ی (مولا ممد جان ) از این ترانه استفاده کرده که این آهنگ از آهنگهای قدیمی و بسیار زیبای افغانی می باشد.
همچنین سامی یوسف در ترانه ی سعی کن گریه نکنی (You can see links before reply)((Try Not to Cry (You can see links before reply)از یک گروه معروف رپ عرب زبان به نام Outlandish استفاده کرده که یکی از بهترین و زیباترین ترانه های سامی یوسف می باشد که مضمون آن درباره فلسطین و انتفاضه فلسطین می باشد که از مضمون و شعر بسیار زیبایی برخوردار است که لینک دانلود اون در همین وبلاگ قرار داده ام .
سامی همچنین در آلبوم پر بار امت من خود از نوع دیگر موسیقی یعنی موسیقی آرامش نیز استفاده کرده او این هنر زیبا را در ترانه آرامش (You can see links before reply)( (You can see links before reply)Meditation (You can see links before reply) ) (You can see links before reply)استفاده کرده که اگر کسی این ترانه را در اوج ناراحتی و عصبانیت گوش می دهد به طرز عجیبی آرام می شود ، سامی یوسف در آلبوم بعدی خود از این نوع موسیقی بیشتر استفاده خواهد کرد .

یکی دیگر از زیباترین ترانه های سامی یوسف ترانه آزاد (Free (You can see links before reply)) می باشد که در مورد حجاب زنان مسلمان می باشد سامی یوسف در این ترانه تمجید از کسانی که حجاب اسلامی خود را در غرب انجام داده و مورد تمسخر دیگران واقع می شوند پرداخته است .
---

آلبوم اول وی در سال 2003 به نام المعلم (You can see links before reply) وارد بازار شد و آلبوم دوم آن یعنی امت من (You can see links before reply) در سال 2005 وارد بازار شد و آلبوم بعدی او یعنی آلبوم سوم سامی فکر می کنم در سال 2007 روانه بازار شود و موسیقیدانها و کارگردانان پیش بینی می کنند این آلبوم پرفروش ترین و محبوب ترین آلبوم در تاریخ خاورمیانه می باشد ..
یکی از ویژگی های بسیار جذاب سامی یوسف ، برگزاری کنسرت های بسیار زیبای او می باشد ، سامی یوسف اولین کنسرتش را در مصر برگزار کرد که از استقبال بسیار عجیبی از مردم مصر مواجه شد ، طوری که نصف جمعیت که برای دیدن کنسرت وی راهی سالن کنسرت شدند در سالن جا نشدند و کنسرت او را از داخل خیابان تماشا کردند ، همچنین او کنسرت های زیادی در فرانسه ، آلمان ، انگلستان ، هند ، ترکیه انجام داده که آرزو می کنم به همت مسئولین یکبار هم سامی را به کشور ایران فرخوانند و کنسرتیرا هم در ایران برگزار کند . هم در ایران برگزار کند .
--- بیشتر ترانه های او را استاد بارا کریخی (Bara Kherigi ) سروده است ولی بعضی از ترانه ها را هم خود سامی یوسف سروده است از ترانه هایی که سامی سروده است می توان به ترانه ی مادر و امت من اشاره نمود .
ضمنا در مورد رابطه سامی یوسف با یوسف اسلام سوال شده بود که با توجه به این که سامی آذربایجانی الاصل است و ذاتا مسلمان است هیچ ارتباطی با یوسف اسلام ندارد اما یوسف اسلام در مورد سامی یوسف گقته است که سامی یوسف آینده درخشان موسیقی اسلامی است که خود یوسف اسلام پس از پیوستن به دین مقدس اسلام این نوع موسیقی را اختراع کرد.
با آرزوی موفقیت و سربلندی برای سامی عزیز که در غرب و در اوج فساد تلاش برای تبلیغ دین مقدس اسلام از طریق موسیقی دارد .

hichnafar
Saturday 8 December 2007, 03:53 PM
ساراجان لطفا"منبعش روهم بگو.

fana
Tuesday 16 September 2008, 08:52 AM
لطف کند منبع رو که ذکر میکنید آهنگش رو هم با با دانلود ذکر کنید من خیلی وقته دنباله آهنگهای سامی می گردم. خیلی ممنون

hichnafar
Tuesday 16 September 2008, 09:03 PM
می تونید درخواستتون رو در بخش دانلود و درخواست آهنگ (You can see links before reply) مطرح کنید