PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استاد جليل شهناز

Babak_mix
Tuesday 4 December 2007, 07:45 AM
جليل شهناز (تاريخ تولد 01/03/1300
You can see links before replyجليل شهناز نوازنده‌ي تار و شاگرد پدرش شعبان خان و تاثير پذيرفته از تار نوازي و همنوازي عبد الحسين شهناز وي داراي تجربه و قريحه‌ي ممتاز در بداهه نوازي و همنوازي و صاحب توانايي فوق العاده در ارائه مطالب موسيقي او كنسرتهاي بسياري در داخل و خارج از كشور اجرا كرده است و از آثار وي مي‌توان به ضبط راديويي ، ضبط هاي خصوصي و نوار هايي از تكنوازي همراه با تنبك محمد اسماعيلي اشاره كرد.

Amir
Tuesday 4 December 2007, 07:57 AM
واقعا مضراب شهناز آدم رو از خود بی خود می کنه

دیشب یه کلیپ تصویری خیلی قدیمی از استاد داشتم می دیدم , واقعا حال کردم

خان
Monday 7 January 2008, 01:43 PM
استاد شهناز واقعا بی نظیر تربن استاد معاصر بود.کارش حرف نداره.
کسی از حالشون خبر نداره؟؟؟

خان
Monday 7 January 2008, 01:58 PM
دلم نیومد این قسمت از سخنان استاد شجریان که در مراسم نکوداشت استاد جلیل شهناز گفته شده بود رو براتون نزارم.

«درباره ساز شهناز نمي شود حرف زد. ساز شهناز را بايد شنيد. اما حال و هوايم را درباره اين ساز مي گويم. اولين آشنايي من با اين ساز به سال هاي 37 و 38 بر مي گردد زماني که در دانش سراي شبانه روزي بودم و چون آن زمان هنوز در خانه ما راديو و تلويزيون حرام بود، موسيقي را از بلندگوهاي دانشسرا که برنامه هاي راديو پخش مي کرد، گوش مي دادم. آن روز ها راديو شش روز در هفته برنامه موسيقي داشت که سه روزش هنرمندان مختلفي حضور داشتند اما سه روز ديگرش را صداي ساز عبادي، ورزنده و شهناز پر مي کرد.
من با ساز شهناز زندگي مي کنم. در اتومبيلم غير از ساز شهناز هيچ موسيقي ديگري نيست. ساز او مرا مثل يک رهرو سال ها به دنبال خودش کشانده است. اما چرا مگر من خواننده نيستم؟ فکرم آوازي است پس چه چيزي در ساز شهناز هست که مرا با خود مي برد؟ ساز شهناز تنها ساز آوازي است. صداي ساز او درست به اين مي‌ماند که کسي آواز بخواند. من از ساز زدن بسياري از هنرمندان لذت بردم اما شهناز دنياي ديگري دارد.
من ساز شهناز را تنها دوست دارم ،حتي دوست ندارم با آن تنبک بزنند. تنها کسي که با او يگانه بود حسن کسايي بود. آنها در کنار هم يک پارچه هستند. شهناز به بيان واقعي رسيده است .آنچه تصوير مي کند در لحظه رخ مي دهد و هرگز با جمله ديگرش يکي نيست چون او خالق است. رديف را آموخته اما سر در گرو آن ندارد.
کاش دستي در فيلمبرداري داشتم و کليپي مي ساختم. البته هيچ کس نمي تواند آنچه را که ساز شهناز با انسان مي کند ثبت کند. صرف نظر از موتيو ها و رعايت قرينه هاي دور و نزديک هر نت او با ديگري فرق دارد. ارزيابي من از آنچه امروز هستم را برايتان مي گويم. نتيجه آنچه اساتيد در من گذاشتند چهل درصد است اما آنچه شهناز در من گذاشته ا، شصت درصد است. سال ها آن را گوش و با آن زندگي کردم. ساز شهناز خاص اوست. درست مثل اثر انگشت. پيام او را کسي نمي تواند تقليد کند. من تنها خواننده اي هستم که استادم را يک نوازنده مي دانم. من به او مديون هستم.»

yade_ostad shahnaz
Monday 1 November 2010, 02:32 PM
سلام
بسيار زيبا و با احساس بود
دوست عزيز خان (You can see links before reply) واقعا مرسي
وقتي احساس زيباي استاد شجريان رو داشتم ميخوندم واقعا از خود بي خود شدم و اشك توي چشمم جمع شد
مرسي
يا حق