PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فریبرز لاچینی

Leon
Sunday 16 December 2007, 04:32 AM
نویسنده : پرويز براتي You can see links before reply

خالق آلبوم‌ خاطره‌انگيز
پاييز طلا‌يي
تاكنون هفت فيلم خارجي
را آهنگسازي كرده است

نام فريبرز لا‌چيني تداعي‌كننده آلبوم‌هاي خاطره‌انگيزي چون پاييز طلا‌يي، پرواز، ناروني، قبيله عشق و امواج خاطرات است؛ هرچند اين آهنگساز ايراني موسيقي صد فيلم ايراني از جمله طوطيا، سفر پرماجرا، نابخشوده، قلب‌هاي ناآرام، بوتيك، نوك برج، شام عروسي، روياي خيس، چپ‌دست و وقت خوب مصائب را هم ساخته است.

لا‌چيني اين روزها در كانادا به سر مي‌برد و مي‌توان او را تنها آهنگساز ايراني دانست كه تاكنون حدود هفت فيلم خارجي را آهنگسازي كرده است. او در سال گذشته ميلا‌دي برنده بهترين موسيقي متن فيلم براي جشنواره ‌Humber College شد و فيلم "365 چكمه بر زمين" با موسيقي وي در جشنواره نيويورك‌پيچ آمريكا شركت كرد. اين آهنگساز 58 ساله به تازگي آلبوم ‌پاييز طلا‌يي 3 را در خارج از ايران منتشر كرده و درصدد است كه ميكس نهايي فيلم اتاق تاريك را اين هفته به پايان برساند. با او در مورد آخرين فعاليت‌هايش به گفت‌وگو نشستيم. او در اين گفت‌وگو درباره مسائل مختلفي صحبت كرد. ‌
فريبرز لا‌چيني بخشي از محبوبيت خود را مرهون ساخت آلبوم پاييز طلا‌يي است؛ آلبومي كه مدت‌ها در زمان خودش جزو پرفروش‌هاي موسيقي بود و هنوز هم طرفداراني در سراسر جهان دارد و توسط اساتيد پيانو تدريس مي‌شود. ‌

به گفته لا‌چيني بخش سوم اين آلبوم با عنوان پاييز طلا‌يي 3 مدتي است در كانادا منتشر شده و قرار است به زودي نشر آواي باربد اين آلبوم را در ايران منتشر كند. او در مورد انتشار اين آلبوم در ايران گفت: "در حال حاضر آواي باربد در ايران به دنبال دريافت مجوز نشر اين آلبوم است، من را دعوت كرده‌اند تا در ايران براي طي كردن مراحل مقدماتي عقد قرارداد جهت انتشار اين آلبوم حضور داشته باشم." آلبوم جديد پاييز طلا‌يي، ادامه پاييز طلا‌يي 1 و 2 است؛ هرچند به سياقي مدرن‌تر اجرا شده و تلفيقي از كلا‌سيك، جاز و مدرن است. لا‌چيني در مورد ساخت پاييز طلا‌يي گفت: حدود 26 سال پيش كه در پاريس زندگي مي‌كردم تحت تاثير موسيقي روز دنيا و موسيقي خودمان اين آلبوم را ساختم. سعي كردم موسيقي‌اي بنويسم كه ايراني‌ها را به ديگران معرفي كنم." ‌

هدفم معرفي موسيقي ايراني است ‌

اما دريافت جايزه ‌Humber College آخرين موفقيت بين‌المللي اين آهنگساز در زمينه ساخت موسيقي متن فيلم بوده. لا‌چيني اين جايزه را در سال 2006 به خاطر موسيقي فيلم "خاك غريب" ساخته مازيار خليقي دريافت كرد. او تاكنون براي فيلم‌هايي زيادي در آمريكا، كانادا و فرانسه آهنگسازي كرده است. آخرين فيلمي كه مشغول آهنگسازي آن است، "اتاق تاريك" نام دارد و ساخته يك كارگردان فرانسوي‌‌زبان ساكن مونترال است. ‌

اين فيلم كه در ژانر علمي تخيلي مي‌گنجد، داستان فرشته‌اي را بازگو مي‌كند كه عاشق يك آدم زميني مي‌شود و منتظر مي‌ماند او بميرد تا به او برسد. او در مورد ساخت موسيقي متن اين فيلم گفت: "من موسيقي خاصي براي اين فيلم نوشته‌ام. در بخشي از آن از كامپيوتر استفاده كرده‌ام و در بخشي ديگر از سازهاي دوره باروك بهره برده‌ام. به هر حال هميشه هدفم اين است كه موسيقي ايراني را به جهانيان معرفي كنم."

موسيقي نيوايج ضربه مي‌زند

گفته مي‌شود موسيقي فريبرز لا‌چيني پلي بين موسيقي ايراني و اروپايي است. مارك نورتهام در مجله موسيقي فيلم درباره او نوشته است: "موسيقي فريبرز لا‌چيني آواي منحصربه‌فردي دارد كه احساسات فيلم را منتقل و كامل مي‌كند. او به طرز خاصی موسيقي فيلم مي‌سازد كه من به ندرت در اين صنعت ديده‌ام." استفاده لا‌چيني از آلا‌ت موسيقي متفاوت، بيگانه و گاه غیر متعارف، طنین خاصي به موسيقي وي مي‌بخشد، ضمن اينكه در اين موسيقي توجه به موسيقي ايراني مشهود است. او كه هم‌اكنون فعاليت منسجم و فشرده‌اي هم در داخل ايران و هم در خارج دارد، در مورد وضعيت فعلي موسيقي كشورمان مي‌گويد: "الا‌ن موسيقي ايراني خيلي خالص و ارگانيك و طبيعي است و بايد سعي كنيم دستخوش استحاله نشود. بعضي‌ها مي‌خواهند موسيقي ايراني را در سبك نيوايج معرفي كنند كه به نظرم به اين موسيقي صدمه مي‌زنند."

كانادا، گذرگاهي به سوي آمريكا

كانادا چند سالي است كه به مركز ثقل هنرمندان ايراني تبديل شده و حتي خانواده‌هاي بسياري از هنرمندان پيشكسوت ايراني در اين كشور زندگي مي‌كنند. لا‌چيني در مورد اقامت ايراني‌ها در كانادا مي‌گويد: "هدف هنرمندان از آمدن به كانادا در حقيقت رفتن به آمريكاست چون دو سه سالي در اينجا مي‌مانند و بعد اقامت گرفته و به آمريكا مي‌روند." او البته آب و هواي اين كشور را سرد و غيرقابل تحمل مي‌داند و معتقد است اين كشور پلي است ميان ايران و آمريكا.

وي با اين حال مي‌افزايد:"من بيشتر مواقع در ايران هستم و تنها زماني كه كار دارم به اين كشور مي‌روم."

قرار است فريبرز لا‌چيني يك ماه ديگر به ايران برگردد و فعاليت‌هاي خود را در ايران از سر بگيرد.
منبع: روزنا/ ‌ پرويز براتي

You can see links before reply

faezeh
Sunday 16 December 2007, 06:21 AM
فریبرز لاچینی آهنگساز و نوازنده پیانو متولد 1328 ، تحصیلات موسیقی خود را از سن ده سالگی در هنرستان موسیقی آغاز کرد...
پس از چندی هنگامیکه هنوز کودکی بیش نبود با تصنیف چند اثر به نام های ((فصلها و رنگها)) ، ((آوازی دیگر)) ، ((قطعاتی برای ترومپت)) و غیره ، استعداد خود را در آهنگسازی به نمایش گذاشت و بدین ترتیب راه آینده خود را به عنوان یک آهنگساز انتخاب نمود...

پس از اتمام دوره مقدماتی موسیقی همراه با کوله باری از تجربیات عملی و حرفه ای که محصول سالها همکاری وی با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بود ، جهت ادامه تحصیل و تکمیل معلومات راهی اروپا شد.
چهار سال بعد ، به عضویت انجمن آهنگسازان فرانسه در آمد و همزمان به دعوت تلویزیون فرانسه همکاری خود را با این سازمان با نوشتن موسیقی برای کودکان آغاز کرد.
در زمان اقامت در اروپا با موسیقی کامپیوتری و الکترونیک آشنا شده و تحصیلات تخصصی خود را در این رشته دنبال کرد ، به طوری که اکنون یکی از معدود آفرینشگران متخصص این رشته در ایران می باشد.

لاچینی پس از بازگشت به ایران در سال 1364 به خاطر علاقه زیادی که به موسیقی کودکان داشت همکاری خود را با کانون پرورش فکری از سر می گیرد و همزمان با دیگر فعالیتهای موسیقی به نوشتن موسیقی فیلم می پردازد.

faezeh
Sunday 16 December 2007, 06:23 AM
آثار فریبرز لاچینی :

در زمینه موسیقی فیلم :

1- موسیقی فیلم " نارونی"
2-موسیقی فیلم " تیغ آفتاب"
3-موسیقی فیلم "دندان مار"
4-موسیقی فیلم"یکبار برای همیشه"
5-موسیقی فیلم "رد پای گرگ"
6- موسیقی فیلم "نابخشوده"
7-موسیقی فیلم"نوک برج:
8-موسیقی فیلم"چپ دست"
9-موسیقی فیلم"مرثیه برف"
10-موسیقی فیلم " رستگاری در هشت و بیست دقیقه "
11-موسیقی فیلم"دیشب باباتو دیدم آیدا "
12-موسیقی فیلم " بوتیک"

و غیره....

موسیقی باکلام :

1-مجموعه ترانه های کودکان
2-ابیات تنهایی (روی اشعار سهراب سپهری)
3-مجموعه "از بهار تا بهار "
4-در شب سرد زمستانی(روی اشعار نیما یوشیج)
5- آوازهای سرزمین خورشید
6-کودکانه(مجموعه قصه و ترانه های کودکان)

موسیقی بدون کلام :

1- پائیز طلائی 1
2- پائیز طلائی 2
3-مجموعه پرواز
4- پائیز طلائی 3
5- سپیدار ( بخشی از پائیز طلایی 1و2و3 )

faezeh
Tuesday 29 January 2008, 06:39 PM
You can see links before reply (You can see links before reply) سایت فریبرز لاچینی

faezeh
Friday 22 February 2008, 10:18 AM
سلام.

آهنگ فلیم دیشب باباتو دیدم آیدا از فریبرز لاچینی :

پیشنهاد می کنم حتما دانلود کنید. خیلی قشنگه.

Leon
Friday 22 February 2008, 11:49 AM

پاييز طلا‌يي 1

Track List

1.Autumn, Autumn, Autumn 4:06

2.Autumn Lightness 5:29
3.Autumn was lost in the leaves 4:49

4.In Autumn, the Leaves Came to Our House 4:39
5.Perplexed, I reached the Edge of Autumn 3:17

6.Faces Lost in the Autumn Leaves 4:00
7.In my Little Autumn, the trees had Only One Leaf 4:19
8.In a Corner of the Sky, were the leaves of Autumn 4:25

9.Confused, the Leaves went to the Sea 3:37

10.You were a Guest in Our House in Autumn 4:02

11.The Autumn Leaves went Towards Winter 3:39

12.The End of Autumn 3:04

13.Me without the Autumn 3:53

14.The End of Autumn ¼br /> 15.Me without the Autumn

Download links:

Fariborz Lachini - Golden Autumn 1 [RS] (You can see links before reply)

Fariborz Lachini - Golden Autumn 1 [MH (You can see links before reply)]

Fariborz Lachini - Golden Autumn 1 [MF] (You can see links before reply)

Fariborz Lachini - Golden Autumn 1 [ZS] (You can see links before reply)

Fariborz Lachini - Golden Autumn 1 [XR] (You can see links before reply)

پاييز طلا‌يي 2

Tracklist:
1. Dance of Leaves
2. Memories of Autumn
3. Whirlwind in Autumn
4. Stellar Silence
5. Loneliness
6. Desire to Stay
7. Childhood
8. I remember...
9. Staring at a mirror
10. Stranger
11. The trail of Loneliness
12. What must have been
13. Autumn Slumber
14. Reincarnation

Download links:

Fariborz Lachini - Golden Autumn 2 [RS.com] (You can see links before reply)
Fariborz Lachini - Golden Autumn 2 [RS.de] (You can see links before reply)
Fariborz Lachini - Golden Autumn 2 [XR] (You can see links before reply)
Fariborz Lachini - Golden Autumn 2 [MF] (You can see links before reply)
Fariborz Lachini - Golden Autumn 2 [FU] (You can see links before reply)

faezeh
Saturday 16 August 2008, 09:15 AM
حذف شد.

:piano:

faezeh
Saturday 26 September 2009, 04:09 PM
You can see links before replyدانلود آلبوم پائیز طلایی 4 You can see links before reply

forever_autumn (You can see links before reply)

raindrops (You can see links before reply)

whisper_in_the_wind (You can see links before reply)

moonlight (You can see links before reply)

morning_dews (You can see links before reply)

lonely_leaf (You can see links before reply)

as_dusk_falls (You can see links before reply)

bare_branches (You can see links before reply)

distant_dawn (You can see links before reply)
[/URL]
[URL="You can see links before reply"]days_gone_by (You can see links before reply)

words_to_say (You can see links before reply)

sunlight_through_the_mist (You can see links before reply)

reflections (You can see links before reply)

a_leafs_caress (You can see links before reply)

autumn_theme (You can see links before reply)

keeps_gettin_better
Saturday 26 September 2009, 10:55 PM
من در اینجا یه کتاب و آلبوم دیگه از فریبرز لاچینی اضافه کنم به نام "مرثیه" که کتاب نتش همراه با سی دی در بازار به فروش می ره. به دوستداران و طرفداران لاچینی اکیدا توصیه می کنم این کتاب رو تهیه کنید و از دستش ندید، منی که اصلا طرفدار لاچینی نیستم، با دو سه تا قطعه اش خیلی حال کردم. یه حس واقعا غمگین و غریبی داره، من رو یه کم یاد نوکتورن های شوپن انداخت، ولی با حال و هوای تقریبا ایرانی. نتش هم خیلی سخت نیست، در حد همون پاییز طلاییه تقریبا.

faezeh
Sunday 27 September 2009, 09:13 AM
اینم دانلود آلبوم مرثیه که جناب leon زحمت کشیده بودند تو یه بحث دیگه گذاشته بودند.

اما چون اینجا بحث فقط بحث فریبرز لاچینیه، این آلبوم رو اینجا اضافه می کنم.:ilovemusic:

فریبرز لاچینی - مرثیه

"مرثیه"، برای تکنوازی با پیانو، اثر تحسین برانگیز جدیدی است از آهنگساز و پیانیست ایرانی-کانادائی ، فریبرز لاچینی. شاید به سختی بتوان آهنگی پر احساستر یا شیواتر از این آهنگ که به تنهائی عرضه شده است، در ژانره ای از موسیقی برای سوگواری یافت. ساختار "مرثیه" کلاسیک و قابل مقایسه با بسیاری از آثار شاعرانه/غم انگیز شوپن و قطعات کلاسیک دیگری است که انسان را به تفکر در زوایای تاریک تر و دردناک زندگی فرامیخوانند. ولی احساسات لاچینی از دنیای مملو از اندوه و دشواری امروز الهام میگیرد. تحت تاثیر موسیقی وطنش، مرثیه لاچینی یادبود مرگ هرگونه عشقی است. احساس فقدان و خلا در سراسر این قطعه موج میزند به طوریکه عمیقا با شنونده اش ارتباطی مستقیم برقرار میکند. هرکدام از ما به گونه ای در زندگیمان گاهی این احساسات را تجربه کرده ایم ( امیدوارم کمتر) ولی به ندرت کسی میتواند آنها را به این عمق و زیبائی متاثر کننده ای که لاچینی بر روی پیانو آفریده است، ابراز کند. صمیمیت و احساس خلوص این قطعه، عمق حق است و به سادگی میتوان تجسم کرد که لاچینی چگونه روحش را در موسیقی اش جاری میکند و پای پیانو در کنار تنها شمعی که اتاق تاریکش را روشنائی میبخشد، به جستجوی آرامش در قدرت تصلی بخش موسیقی است.

"مرثیه" به جرات قویترن اثر لاچینی و زیباترین قطعه موسیقی تا به امروز است

Rapidshare

You can see links before reply (You can see links before reply)

128kbps CDrip

..........................................

Mediafire

You can see links before reply (You can see links before reply)

128kbps CDrip

sasan 2010
Sunday 27 September 2009, 09:35 AM
salam ba tashakkor az ahanghaee ke gozashtid mikhastam bedoonam note in ahang haro az koja mitoonam download konam chon halahalaha gozaram be tehran nemikhore.

ببخشید که نوشتتون رو ویرایش میکنم لطفا قوانین انجمن رو رعایت کنید و فارسی تایپ کنید
اگه با نوشتن فارسی مشکل دارید به این تاپیک مراجعه کنید
__________________________________________________ ____________

سلام با تشکر از آهنگهایی که گذاشتید میخواستم بدونم نت این آهنگ هارو از کجا دانلود کنم چون حالا حالاها گذرم به تهران نمیخوره

jenab
Saturday 7 November 2009, 10:34 PM
سلام

ولي تمامي لينكهاي بالا از كار افتادن! لطفا اصلاح كنيد.

Leon
Sunday 8 November 2009, 08:54 PM
سلام

ولي تمامي لينكهاي بالا از كار افتادن! لطفا اصلاح كنيد.

دوست عزيز،
اين لينک ها توسط پيگرد قانونی پگاه لاچينی از تمامی سايت ها ی share حذف شدند حالا نميدونم با اين وجود کار درستی باشه دوباره آپلود کنيم.

Hes_r
Sunday 8 November 2009, 09:16 PM
با سلام

سعید جان بهتره این کار رو انجام ندید ، چون رعایت حق قانونی افراد و کپی رایت از هر چیز دیگری مهم تره .

با تشکر از شما

موفق باشی

یا علی

jenab
Sunday 8 November 2009, 10:53 PM
دوست عزيز،

اين لينک ها توسط پيگرد قانونی پگاه لاچينی از تمامی سايت ها ی share حذف شدند حالا نميدونم با اين وجود کار درستی باشه دوباره آپلود کنيم.

لينكهار و پيدا كردم

اگر كپي رايت براي دوستان واقعا اهميت داره اصولا نبايد چنين تاپيكي در انجمن وجود داشته باشه تا بنده چنين درخواستي بكنم.

من يك برنامه نويسي ++C هستم و در انجمن برنامه نويسان زياد فعاليت مي كنم، همين مشگل رو اونجا هم دارند . وقتي من درخواست لينك دانلود يك كتاب رو مي كنم يكي ميگه ما قانون كپي رايت رو رعايت ميكنيم بعد ميبينم با پيام خصوصي منو راهنمايي ميكنن. خلاصه هركي يك نظري داره و يك دعوايي اونجا با همديگه مديران دارند.

Hes_r
Monday 9 November 2009, 09:21 AM
با سلام

این تاپیک با عنوان دانلود آثار آقای لاچینی در انجمن زده نشده ، بلکه می بینید اطلاعات و نام آثار ایشون و موارد دیگری هم در این تاپیک هست .

وقتی آثار ایشون به خواست خودشون از سطح اینترنت پاک سازی شده ، به این معنی هست که ایشون رضایت ندارند .

در ضمن در نت آهنگ حرف اول و آخر رو قانون میزنه ، بحث در این مورد هم بیش از این فایده ای نداره چون به هیچ وجه موضوع قابل بررسی نیست .

موفق باشید

یا علی

faezeh
Thursday 19 November 2009, 09:52 AM
سلام.

حالا این آهنگی که من می خوام واسه تون بذارم تا دانلود کنید رو خود سایت فریبرز لاچینی واسه دانلود گذاشته.

دانلود اهنگ پروانه در برف از آلبوم پیانو آدجیو (آلبوم آخر فریبرز لاچینی)

دانلود (You can see links before reply)

پس با خیال راحت دانلود کنید.You can see links before reply

faezeh
Monday 21 December 2009, 09:08 AM
یه آهنگ فوق العاده دیگه از لاچینی...از دست ندینش You can see links before reply

پیانو و دکلمه: فریبرز لاچینی

خواننده: پری زنگنه

دانلود (You can see links before reply)

pegaht
Sunday 31 January 2010, 08:07 AM
تمام آلبومها و نتهای آقای لاچینی از سایتشون lachini.com بصورت دانلودی و از طریق کارتهای شتاب قابل خرید هستند.

اگر قصدتان معرفی آثار استاد است لطف کنید کل آهنگ یا نت رو قرار ندید و به حقوق ایشان احترام بگذارید

با تشکر
پگاه