PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشخصات آرشه مناسب

سالومه
Wednesday 19 December 2007, 10:00 AM
سلام به همه دوستای خوبم در نت آهنگ
می شه مشخصات یه آرشه خوب رو به من بگیید؟البته منظورم بیشتر تناسب آرشه با شرایط فیزیکی دسته مثلا اینکه کنترل آرشه های سنگین تر(از نظر جرمی)با وجود مرغوبیتشون برای من خیلی سخته و به ناچار از آرشه سبک استفاده می کنم که اون هم صدای سازم رو خراب می کنه .
لطفا این آماتور رو راهنمایی کنید:aq
قبلا ،از لطفی که می کنید تشکر میکنم.

Mojtaba
Wednesday 19 December 2007, 10:12 AM
به نظرم خیلی فرقی نمی کنه که آرشه سبک یا سنگین باشه ولی آرشه ای که من دارم هشت پر هست من خیلی ازش راضی هستم وزن سبکی هم داره توصیه می کنم شما از این نوع آرشه بگیرید

موفق باشید

akanani
Wednesday 19 December 2007, 11:45 AM
سالومه خانم من یک چیز کلی بگم . چون 90 درصد بازار ایران آرشه چینی است
ضعف این آرشه ها دو مورد است
1- این آرشه ها با توجه به مشخصات فنی خود امکان اجرای موسیقی را در تمپوهای بالا، به نوازنده نمی دهد
2- اینکه امکان اجرای باکیفیت نت های پریده با این آرشه ها بوجود نمی آید.

ولی آرشه بسیار سبک و عالی آلمانی - ایتالیائی هم در ایران در برخی از شرکتها وارد کننده موجود است که من از قیمت 350 هزار تومان به بالای آن را دیدم

Hes_r
Wednesday 19 December 2007, 12:44 PM
آرشه ی خیلی خوب میخواید قیمتش بالا هست تو همین 350 تومن و اینا .

ولی اون آرشه های عادی هم نباید انقدر سنگین باشه با زدن باهاش از لحاظ وزن مشکل داشته باشید ( مگر برای آرشه پرانی های زیاد و سنگین که اگه شما آماتور هستید نباید فعلا چنین آهنگهایی رو زده باشید ) .

سالومه
Wednesday 19 December 2007, 05:28 PM
فکر می کنم سوالم رو کمی بد مطرح کردم فقط وزن آرشه برام مطرح نیست اگر بخوام دوباره سوالم رو بپرسم باید بگم: فرض کنید می خواهید یه آرشه بخرید و350هزار تومان پول هم ندارید به چه ویژگیهایی توجه می کنید تا آرشه ای بدتر از مال خودتون بهتون نفروشند.
متشکرم

Hes_r
Wednesday 19 December 2007, 07:14 PM
خوب جنس موهاش خیلی مهمه . اگه از جنس موی اسب باشه خیلی بهتره .

انهنای آرشش نباید بیش از حد زیاد باشه و یا بی از حد راست باشه .

باید پیچ ته آرشه کاملا روون باشه و خوب بتونه آرشه رو سفت و شل کنه .

وزن سبکی باید داشته باشه و ... .

moorcheh
Wednesday 19 December 2007, 09:08 PM
شما هر ويولني كه تهيه كنيد آرشه متناسب با آن ويولن(چه از نظر سطح كيفي و چه از نظر قيمت) هم همراهش در جعبه وجود داره.اما اگه ميخواهيد يك جنس عالي تر تهيه كنيد بايد پول بيشتري بپردازيد.مطمين باشيد كه هر قدر بيشر پول بدهيد بيشتر آش ميخوريد.آرشه هاي خوب معمولا از 150 هزار تومان تا......هر چقدر كه فكرش را بكنيد قيمت دارند.

sara
Saturday 22 December 2007, 08:36 AM
الان بهترین آرشه توی بازار که قیمت زیادی هم نداره حول و حوشه 20-30 تومن هست آرشه با آرمه T.F. هست.
آرشه رو خودت باید بگیری دستت ببینی نسبت به تواناییتت چه جوریه.جوری که نه انقدر سبک باشه که نتونی حسش کنی و دائما روی سیم حرکت کنه نه انقدر سنگین که اذیتت کنه.
موهای آرشه از دم اسب باشه.که اگر ببینی هم خودت متوجه می شی.اگر پلاستیک باشه رنگ خیلی روشنی داره.
انحنای آرشه جوری باشه که اگر سفتش کردی اون انحنا رو از دست نده.
سعی کن آرشه دست دوم هم نگیری چون بهت می ندازن.و طول آرشه از اون چیزی که هست کمتره.
موفق باشی.

Hes_r
Saturday 22 December 2007, 11:52 AM
موهای آرشه با دم اسب قیمت بالای 200 هزار تومن دارند .

sara
Sunday 23 December 2007, 09:05 AM
این همه اسب توی دنیا با موهاشون می شه بار ها ازشوت آرشه ساخت.این همه هم گرون نیست.
اون سری هم بهتون گفتم من رفتم و فرق آرشه ی پلاستیکی با موی اسب رو دیدم.
تازه آقا حسام همه مثل شما پول دار نیستن که بتونن از این آرشه هایی که شما می گین بخرن.دو ماه باید جون بکنن تا یه همچین پولی گیرشون بیاد.
بهترین و ارزون ترین آرشه توی بازار همینه.

Hes_r
Sunday 23 December 2007, 05:09 PM
بنده خودم تا حالا آرشه ی جدا نخریدم . آرشه خودم با سازم هست که قیمت جفتشون رو هم 400 تومن هست . اگر هم این حرف رو زدم از یه ساز فروشی توی ساری پرسیدم . فک کنم دوست خوبم آکانانی هم اطلاع داشته باشن .

و اگه صحت داره لطفا آدرس بدید که بنده برم اونجا و تهیه کنم آرشه ی موی اسب رو .

akanani
Sunday 23 December 2007, 08:42 PM
دوستان همانطور که دوست عزیزمان مورچه گفت شما که ساز می خرید متناسب با سازتان آرشه هم روش هست ولی اگر آرشه درست حسابی می خواهین از شرکت سورنا در تهران تهیه کنید من هر چی که می خواهم درست حسابی بگیرم و مطمئن از این شرکت می گیرم . این شرکت آرشه خوب از 400 تومان به بالا داره :ak

sara
Tuesday 25 December 2007, 09:42 AM
تو بهارستان پره.
من 2 سال پیش آرشه ی خودم و با مارکT.F. خریدم 20 هزار تومن.تا الانم هیچیش نشده حتی یه ذره از انحناشم کم نشده سره جمع 5 تا از موهاشم نریخته

parsa006
Tuesday 25 December 2007, 03:53 PM
مي بخشيد جسارتآ پيشنهاد مي كنم براي خريد كليه محصولات TFبهتره سري به ..................................قيمتهاي محصولاتش هم از جاي ديگه مناسبتره واز مهمتر شخصيت بي نظير استاد كه قابل ستايشه.

Arman_awn
Monday 27 October 2008, 10:51 AM
آرشه ی TF اگه تو قیمت های پایین بخواین بهترین کیفیت رو به شما می ده، در مقایسه با
آرشه های دیگه ی تو بازار مگه اینکه ارشه های حرفه ای برای کارهای حرفه ای بخواین
که باید از 200 به بالا واسش هزینه بذارین. من خودم هم در حال حاضر از همین TF ها
استفاده می کنم منتها یک ذره سنگین تر هست و مواقعی که بخوام سریعتر بزنم از
آرشه ی سبک تر دیگه ای استفاده می کنم.

bamdadonline
Monday 27 October 2008, 04:21 PM
آرشه های TF خوب هستن اما نباید انتظار داشته باشین با مثلا 30 هزار تومن یه آرشه با کیفیت بالا که موهاش از دم اسب باشه گیر بیارین. جنس اونها معمولا الیاف مصنوعی هستش...

violin-m
Sunday 2 November 2008, 10:43 PM
خوب هر کسی باید به جثه بدن و فیزیک خودش نگاه کنه و با توجه به اون آرشه را انتخاب کنه.
یا مثلا به سازش کسی که یک ساز 100 تومانی داره زیاد عاقلانه نیست که آرشه 500 تومانی بخره

توی این لینک یک سری خصوصیات کفته شده اینجا (You can see links before reply)