PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ضبط خونگي؟

amiraris
Sunday 23 December 2007, 02:56 PM
سلام.دوستان شما واسه ضبط خونگي از ميكروفون استفاده ميكنين يا پيك آپ.اگه با ميكروفون كار ميكنين ميكروفون استاتيك يا ديناميك؟چه ماركي چه قيمتي؟خلاصه هر چي كار ميكنين كه هم راضي هستين هم با كيفيت معرفي كنين ممنون ميشم.
چاكر آقا:t

Hes_r
Sunday 23 December 2007, 04:43 PM
لطفا در انتخاب بخش مناسب دقت کنید

انتقال - حسام

amiraris
Sunday 23 December 2007, 07:22 PM
شرمنده من اصلا اين بخشا رو نديده بودم:f

Hes_r
Sunday 23 December 2007, 08:20 PM
اشکال نداره دوست من . وظیفه ی ما هم راهنمایی شماست .

amiraris
Wednesday 26 December 2007, 08:43 PM
دوستان كسي قصد كمك نداره؟؟؟

Guitaro
Thursday 10 January 2008, 12:53 PM
ببخشید من یه مدت تو سایت نبودم ، واسه همین این تاپیک رو یه خورده دیر جواب میدم ، ولی خب :

من برای ضبط با ویولن و گیتار از پیکاپ استفاده میکنم ولی واسه وقتی که میخوام با پیانو ضبط کنم از روش های انسان های اولیه استفاده میکنم ! You can see links before reply با دوربینم فقط صدا رو ضبط میکنم که متاسفانه چون پیانوم به پنجره نزدیکه ، معمولا صداهای دیگه هم ضبط میشه و زیاد جالب نمیشه کیفیت کار ... (کمبود امکاناته دیگه !)

ولی در کل وقتی با پیکاپ ضبط میکنم کیفیت خوب میشه ...

خوش باشید و Musical ! You can see links before reply

Khashayar
Thursday 10 January 2008, 01:54 PM
خوب دوست من هر جور که امکانات شما اجازه میده ظبط کنید.اگه پیکاپ دارید میتونید با اون ظبط کنید و کیفیت تقریبا قابل قبولی هم داره.اما اگه ندارید و قصد خرید دارید میتونید با50000 تومن یه میکروفن خوب بخرید که خوب از پیکاپ حیلی بهتره.در کل میگم سعی کنید از تمام امکانات موجودی که دارید استفاده کنید با 1 میکروفن 2000 تومنی که برای چت استفاده میشه هم میشه کار قابل قبولی در آورد.موفق باشید.

amiraris
Monday 14 January 2008, 04:07 PM
مرسي بابت راهنمايياتون.راستش من پيك آپ دارم ولي خوب صداي ويولون خفه ميكنه.گفتن پيك آپ با كيفيت 180000 تومنه.ميكروفونم كه دارم خيلي صدا رو ضعيف ضبط ميكنه گفتن ميكروفون ساز فرق ميكنه استاتيك يا ديناميك دقيق دميدونم كدوم مال سازه.كه اونم ظاهرا از 120000 تومن شروع ميشه قيمتش.حالا موندم واقعا از كدوم بايد استفاده كنم.بازم مرسي بابت كمكاتون

Khashayar
Tuesday 15 January 2008, 11:18 AM
درود.
اول بگم برای ظبط با کیفیت بالا بیشتر از میکروفن محیط ظبط مهمه.که اگر اکوستیک خوبی داشته باشه خیلی رو ظبط صدا تاثیر داره و بعد از اون شیوه صدا برداری و ظبط و بعد هم که خوب کارت صدا یا کنسول ظبط شما. اما راجع با میکروفن و پیکاپ.الان پیکاپ با مارک fishman خیلی پیکاپ خوبیه و قیمت مناسبی هم داره حدود 60-70 تومن البته مدلای مختلف قیمتاش متفاوته اما متوسط همین قیمته.و میکروفن هم اره میکروفن وکال و ساز اکوستیک تقریبا با هم فرق داره.اما برای ساز میکروفن های کاندنسر هست با قیمت 170-180 میشه یه میکروفن خوب خرید.اما اگر قصد خرید داری یه میکروفن کاندنسر خوب بگیر که خیلی مزیت نسبت به پیکاپ داره.میکروفن هم رو میکرفن rode فکر کن خیلی عالی.

amiraris
Tuesday 15 January 2008, 11:39 AM
اي ول.مرسي محيط اكوستيك كه در دسترس نيست ولي ميشه يه كوچولو هم راجع به كارت صوتي كمك كني؟اون قدري تاثير داره كه يه كارت صوتي خوبم بگيرم يا با همون ميكروفون كارم راه ميفته؟
مرسي

.t.A.T.u
Tuesday 15 January 2008, 12:16 PM
ببخشید پابرهنه می پرم وسط بحث، ولی منظور از محیط آکوستیک همون محیط درون استدیوهای ضبط هست؟

Khashayar
Tuesday 15 January 2008, 02:18 PM
بله محیط آکوستیک همون محیط اطاق رکورد استودیو هاست.اگر بخوام خیلی ساده بگم که چه جور محیطیه باید بگم.محیط آکوستیک محیطیه که صدا از بیرون به داخل وادر نشه و برعکس که بهش میکن آکستیک انتقالی.اما مهمتر اکوستیک انعکاسی است که شرایط انعکاس صدا های داخل خود اطاق مثل ساز و خواننده و.. که باید شرایط خاصی داشته باشه که مهندسین صدا طراحی میکنن.و در ظبط خیلی مهم و موثره.اما برای ظبط خونگی همون اکوستیک انتقالی اگر رعایت بشه خیلی خوبه و کفایت میکنه.

Khashayar
Tuesday 15 January 2008, 02:37 PM
راجع به کارت صدا بحث خیلی زیاده من خیلی مختصر میگم اگه لازم بود در تاپیک جدا گانه بحث میکنیم.
کارتهای صوتی چند دستند یکی کارت های معمولی که در اکثر کامپیوتر ها استفاده میشه و کاربرد معمولی با کیفیت صوتی پایین تا متوسط هستن.دسته دیگه کارت های مخصوص بازی های کامپیو تری هستن که شرایط هیجان یک بازی رو با پردازش صدا به وجود میارن که این کارت ها برای کارای ظبط و موسیقی و آهنگ سازی اصلا مناسب نیستن چون صدای اصلی یا فلت رو پخش نمی کنن و تزییناتی رو به صدا اضافه میکنن.اما کارت های تخصصی صدا برداری که میشه به مارکهایی چون.m-audio.juli.motu.pro tool
اما اینکه لازمه برای ظبط خونگی از کارت صدا استفاده بشه بله لازمه.اما بسته به اینه که چه کیفیتی لازم داری اونو انتخاب میکنیم.اگه کارت صدای آنبورد رو سیستمته حتما به فکر یه کارت صدا باش که میتونه یه کارت صدای معمولی کریتیو باشه که قیمت بالایی هم نداره.اما اگه نیاز به کیفیت بالایی داری دیگه نیاز به طراحی استودیو داره.
موفق باشید.

amiraris
Wednesday 16 January 2008, 08:57 PM
خیلی ممنون واقعا ممنون آقا.کامل کامل بود توضیحاتت.نه در حدی میخوام ضبط کنم که روم شه اینجا کاری بذارم.÷س اول یه کارت صوتی میخرم بعدشم یه میکروفون امیدوارم که خوب شه.بازم دستت درد نکنه خیلی کامل بئد راهنماییت:bg

bsh689
Monday 11 February 2008, 06:23 AM
سلام دوستان نرم افزاري هست كه بشه به صداي درحال پخش از كامپيوتر اكو بده يعني سيستم را تبديل به اكو كرد من نمي خام رو صداهاي ضبط شده اكو بزارم ميخواهم در حين پخش صدا به اون اكو بده

rsad
Friday 18 April 2008, 10:37 PM
سلام دوستان نرم افزاري هست كه بشه به صداي درحال پخش از كامپيوتر اكو بده يعني سيستم را تبديل به اكو كرد من نمي خام رو صداهاي ضبط شده اكو بزارم ميخواهم در حين پخش صدا به اون اكو بده

تقریباً تمام نرم افزارهای مالتی مدیا یعنی نرم افزارهایی که میشه باهاش موزیک گوش داد این امکان رو دارن. مثل WinAmp, Jet Audio و... حتی Sound recorder خود ویندوز هم این امکان رو در منوی Effects داره که میتونه به موزیک اکو بده که البته فقط برای فایلهای (Wav) مناسبه.

montreux
Tuesday 22 July 2008, 04:53 PM
او لیین و بهتریین وسیله برای ضبط خونگی که باید تهیه کرد mixer sound card کوچیک هست که به سیستم خونگی وص میشه

بعد از اونبه راحتی میشه انواع میکروفن و پیکاپ و غیره رو به کامپیوتر وصل کرد بدون کوچکتریین نویز و بالا تریین کیفیت ممکن ریکرد کرد

arian
Tuesday 22 July 2008, 05:04 PM
او لیین و بهتریین وسیله برای ضبط خونگی که باید تهیه کرد mixer sound card کوچیک هست که به سیستم خونگی وص میشه

بعد از اونبه راحتی میشه انواع میکروفن و پیکاپ و غیره رو به کامپیوتر وصل کرد بدون کوچکتریین نویز و بالا تریین کیفیت ممکن ریکرد کرد
سلام
اين ميكسر است يا sound card ؟ و به صورت اينترنال در كامپيوتر نصب ميشه يا نه؟ اگر ميكسر است و اكسترنال چند تا ورودي براي صدا داره ؟ و امكاناتي براي ميكس سخت افزاري داره يا امكانت اون به صورت نرم افزاري است؟ممنون از توضيحات شما

montreux
Tuesday 22 July 2008, 09:32 PM
سلام
اين ميكسر است يا sound card ؟ و به صورت اينترنال در كامپيوتر نصب ميشه يا نه؟ اگر ميكسر است و اكسترنال چند تا ورودي براي صدا داره ؟ و امكاناتي براي ميكس سخت افزاري داره يا امكانت اون به صورت نرم افزاري است؟ممنون از توضيحات شما

هردو

براي نصب ميکسر ابتدا کارت صداي FireWire که pci هم هست نصب ميشه

سپس ميکسر رو ميتوني مستقيم به FireWire يا اگر مايه بيشتر داشتي
ميتوني اول ميکسر رو به مانيتورينگ و سپس مانيتورينگ رو به کارت متصل کني
ميکسر ها هم مدلهاي مختلف داره هم نرم افزاريه هم knob هست و از هردو می شه استفاده کرد

که مدلهاي مختلف و با ورديها وخروجيهاي مختلف

مدل های جدید به همراه کارت pci و سی دی نرم افزاری و... تو بازار هست

کوچکترينش 6 تا ورودي ميکروفن + 12 تا ورودي aux + تا 4 خروجي aux
که خروجيهاش براي گوش کردن اهنگ و ... عاليه اگر يک امپلي فاير و ساب مشتي داشته باشي از هر سيستم صوتي فکر شو کني بهتر جواب ميده

ايين ميکسر فقط به درد رکرد ميخره کار هاي صوتي خونگي ويا يکم بزرگتر براي کارهاي زنده جواب نميده

ehsanmir
Tuesday 4 August 2009, 10:00 AM
سلام
من یه سوال دارم.
ایا من میتونم با کیبرد که توسط کابل midi به کامپیوتر وصله audio ضبط کنم.؟
به چه برنامه های احتیاج دارم؟
راستی کابل استریو هم دارم.
از طریق mic نمیخوام.فقط با کابل.
ممنون .............

ehsanmir
Tuesday 4 August 2009, 09:49 PM
چه برنامه ای برای ضبط صدا بصورت audio وجود داره؟
البته یه برنامه مثل cakewalk میخوام رو چند کانال بتونم ضبط کنم.
ممنون

ast1356
Wednesday 5 August 2009, 09:21 AM
چه برنامه ای برای ضبط صدا بصورت audio وجود داره؟
البته یه برنامه مثل cakewalk میخوام رو چند کانال بتونم ضبط کنم.
ممنون

sony sound forg بد نيست. راحت هم هست

Arash-hadian
Friday 7 August 2009, 11:11 PM
سلام
از دوستان یه سوال داشتم
من برای ظبط صدای سازم از یه پیک آپ استفاده میکنم که یه سرش رو به PC وصل میکنم و یه سرش رو هم به یکی از گوشی های سنتورم. مشکلی که دارم اینه که برنامه ظبط صدا ندارم و از برنامه Sound recorder ویندوز استفاده میکنم که اونم تا 1 دقیقه بیشتر ظبط نمیکنه.
گفتم شاید کسی آدرس دانلود یکی از این برنامه های ظبط صدا رو داشته باشه و لطف کنه بگه.
ممنون

Khashayar
Friday 7 August 2009, 11:31 PM
درود

سلام
از دوستان یه سوال داشتم
من برای ظبط صدای سازم از یه پیک آپ استفاده میکنم که یه سرش رو به PC وصل میکنم و یه سرش رو هم به یکی از گوشی های سنتورم. مشکلی که دارم اینه که برنامه ظبط صدا ندارم و از برنامه Sound recorder ویندوز استفاده میکنم که اونم تا 1 دقیقه بیشتر ظبط نمیکنه.
گفتم شاید کسی آدرس دانلود یکی از این برنامه های ظبط صدا رو داشته باشه و لطف کنه بگه.
ممنون

choolak جان برنامه های ظبط اصولا حجم بالایی دارند و اگر از اینترنت سرعت پائین استفاده میکنی فکر دانلودش نباش.در فروشگاه سایت این نوع برنامه ها ورژن جدیدش موجود هست که فکر کنم راحت تر از دانلود باشه.
اما من سونار یا کیوبیس یا نوئندو رو پیشنهاد میکنم که سونار رو بیشتر دوست دارم و تقریبا احتیاجات من رو برآورده میکنه.اما هر سه تای این نرم افزار ها خوب هستند.
اما برنامه movie maker ویندوز هم امکان ظبط با مدت طولانی رو در اختیارت میتونه بزاره اا خوب زیاد جالب نیست ولی کار راه انداز هست وقتی مجبور باشی.
HamedSedighi
Friday 7 August 2009, 11:48 PM
نرم افزار هایی که بقیه نوشتند خوب هستند
در ادامه ی صحبتشان:

اگه فقط می خواهید ضبط کنید از sony sound forg 7 و 8 استفاده کنید من 9 رو کار نکردم احتمالا آن هم شبیه ورژن های قبلیست.

اما اگر با پلاگین و ... کار میکنید و ویرایش نهایی توی کامپیوتر انجام می دهید از نرم افزار های زیر بهتر که بهره بگیرید

Flstudio
Sonar
Cubase
Nuendo
Cool Edit Pro
Adobe Audition

حجم تمام نرم افزارهایی که اسم بردم بالاست در صورتی که می خواهید دنلود کنید

کافی است اسم هر کدام را می خواهید در گوگل تایپ و سرچ کنید

و حواستون به کرک و سریال از این قبیل موارد هم باشه

من از7 sony sound forg و 8Flstudio استفاده می کنم

ehsanmir
Saturday 8 August 2009, 08:57 AM
نرم افزار هایی که بقیه نوشتند خوب هستند
در ادامه ی صحبتشان:

اگه فقط می خواهید ضبط کنید از sony sound forg 7 و 8 استفاده کنید من 9 رو کار نکردم احتمالا آن هم شبیه ورژن های قبلیست.

اما اگر با پلاگین و ... کار میکنید و ویرایش نهایی توی کامپیوتر انجام می دهید از نرم افزار های زیر بهتر که بهره بگیرید

Flstudio
Sonar
Cubase
Nuendo
Cool Edit Pro
Adobe Audition

اقای arch
یه سوال
توی برنامه fl میشه صداهای ورودی رو بصورت audio ضبط کرد؟میخوام هر ساز رو بصورت جدا جدا بر روی هم ضبط کنم.یه چیزی مثل موزیک های midi که از چند تا تراک ساخته شدند.اگه میشه لطفا بگید چطور میتونم.من برنامه sony sound forg 9 رو هم دارم.ولی اونطور که میخوام نمیتونم کار کنم.نمیدونم من بلد نیستم یا این برنامه نمیتونه به این صورت ضبط کنه.
ممنون میشم از راهنمایی تون...............