PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه yamaha psr or700 با a1000

aminmusic
Monday 24 December 2007, 09:46 AM
سلام
سوال من اینه که کدوم یک از کیبوردهای psr-or700 و a1000 از نظر کیفیت صدا و ریتم بهتره
اگه ممکنه یه آنالیزی کنید ممنون میشم.
با تشکر

mosy_khoda
Thursday 10 July 2008, 04:35 PM
سلام
این کیبرد psr-or700 رو نمی شناسم ولی تو یاماها بهترین کیبرد برای ما ایرانی ها آ1000 هست و برای کارهای آهنگ سازی تو یاماها 2000 هست بقیه به درد نمی خورن
حالا شاید این یکی جدید باشه؟!!!!!!!!!!!

بهرنگ توتال موزیک
Thursday 21 August 2008, 02:14 AM
سلام!
or700در واقع یک a1000 جدید است.
کیفیت خروجی بهترشده-صداهای غربی دستگاه فوق العاده بهتر شده-درام کیتهای psr3000 به ان اضافه شده-
چندین پرکاشن جدید به ان اضافه شده-سیستم اکوالایزر دارد-افکت های صدا خیلی اضافه شده که تاثیر زیادی
دارد-با کابل usb به راحتی با کامپیوتر می دی میشود-دارای پورت usb برای اتصال انواع حافظه جانبی است-دو پیچ بند دارد-کلیدهای روی پانل دستگاه همه از جنس لاستیک نرم هستند-همراه با هر ریتم 4حافظه صدا دارد-و غیره

ما فعلا مشغول پر کردن دستگاه هستیم.دستگاه بسیار خوب و قوی است.
تفاوت قیمت ان با a1000 حدود 150 هزار تومان است که واقعا می ارزد.البته a1000دیگه تولید نمیشود.
با تشکر از دوستان کیبورد دوست.
من بهرنگ هستم ویاماها Tyros2 دارم. (روان ترین ارنجر دنیا)
البته درکنارش روی or700 با کمک دوستان کار میکنم.

mosy_khoda
Thursday 28 August 2008, 11:17 AM
عزیز جان قیمت دقیقش رو میدونی؟
با این توضیحاتی که دادی باید از PA-50 هم گرون تر باشه که!!!!!!

damoon2
Thursday 28 August 2008, 06:19 PM
با سلام دامون هستم .
اين كيبورد از لحاظ كاركرد 90٪ همون آ1000 هست ولي با كمي بهبود سازي در وردوي و خروجي ها
البته ظاهر كيبورد و ارنج دكمه ها بهتر شده از همه مهتر اينكه وكال نداره و كلاويه هاي ظريفتر وميشه گفت ضعيفتري نسبت به مدل قبليش داره . در كل با اين قيمت همون PA50 بهتره .

mosy_khoda
Wednesday 3 September 2008, 07:14 AM
با سلام دامون هستم .
اين كيبورد از لحاظ كاركرد 90٪ همون آ1000 هست ولي با كمي بهبود سازي در وردوي و خروجي ها
البته ظاهر كيبورد و ارنج دكمه ها بهتر شده از همه مهتر اينكه وكال نداره و كلاويه هاي ظريفتر وميشه گفت ضعيفتري نسبت به مدل قبليش داره . در كل با اين قيمت همون PA50 بهتره .

عزیز شما هم قیمتش رو نمی دونی؟

amir_psr
Wednesday 24 September 2008, 06:24 PM
بنده یک 6 ماهی هست که or700 دارم و قبلش هم یک psr1000 داشتم در کل مزایا و معایب or700 را در این 6 ماه بصورت زیر دیدم:

مزایا:
قیمت مناسب با توجه امکانات زیاد
ریتم های بهتر از a1000 برای کارای شرقی
ریتم های غربی فوق العاده بهتر از a1000
کیفیت صدای خوب و همتراز با pa50 و PA500
امکان اتصال به نرم افزار ها با usb و استفاده از فلش بجای فلاپی (این امکان در PA50 و PA80 نیست)
ظاهر بسیار بهتر از pa50 و a1000
ریتم های کلاسیک خوب

معایب:
کیفیت ساخت کلاویه نسبتا پایین است
اسپیکر ضعیف نسبت به مدل های قبلی یاماها
عدم امکان استفاده از صداهای Mega بعنوان ساز ملودی(Right) یعنی فقط می توان از صداهای Mega در ریتم استفاده کرد (این امکان در PSR_900 و Tyros است)
پردازنده نسبتا ضعیف

در کل کیبورد پیشرفته ای با امکانات مناسب است که نمره کارایی به قیمت آن به نظر من از korg pa50 و a1000 بالاتره.

m_abdi
Sunday 12 October 2008, 12:33 PM
برای امکان تغییر voice با style بصورت real time در or700 باید دکمه auto fill را off کنید. این ساز دارای پردازنده کاملا قوی نیز میباشد

amir_psr
Monday 13 October 2008, 05:12 PM
برای امکان تغییر voice با style بصورت real time در or700 باید دکمه auto fill را off کنید. این ساز دارای پردازنده کاملا قوی نیز میباشد
با تشکر در مورد تغییر voive حق با شما است و من معایب این کیبورد را در پست قبل اصلاح کردم اما در مورد پردازنده این کیبورد باید بگم که هنگامی که ریتم های کلاسیک مثلا Orchestra bolero انتخاب می شود و تمام 8 ساز ریتم در حال نواختن باشند پردازنده کم می آورد و در خروجی صداها در حد چند میلی ثانیه اختلال ایجاد می شود( بیشتر روی صدا های زیر ) که متاسفانه 100 درصد شنونده متوجه ایراد فوق می شود در صورتی که این ایراد را نه در مدل های دیگر yamaha دیده ام و نه در Korg البته ایراد فوق بیشتر زمانی روی می دهد که دکمه Auto Fill روشن باشد .

m_abdi
Friday 17 October 2008, 09:58 PM
با سلام مجدد
باید عرض کنم این کیبورد یک کیبورد کاملا حرفه ای با 98 پلی فونی محصول 2007 یاما ها میباشد و مقایسه آن با a1000 یا psr2000 و s700 وحتی تا حدودی با 3000 اشتباه است

در موردی که پردازنده آن و حافظه rom ان یک شاهکار است . بدلیل افزایش قدرت صدا در خروجی و پردازنده با قدرت توان مصرفی بالا این کیبورد احتیاج به یک آداپتور 58 وات یاماها یا بالاتر دارد و ایردای که شما دوست عزیز بیان کردید بدلیل استفاده از ac adaptor pa 300 45w یا کمتر از آن است.

در ضمن اگر کسی اطلاعاتی در مورد ریتم ها وصدا های ساخته شده مخصوص این کیبورد است (نه مال a1000) لطفا اطلاعاتشو بزاره ممنون
امیر جان امکان ارسال پیام خصوصی رو تو ایت سایت انتخاب نکردی. یاهو آیدی من هست mehdi_abdi2002 لطفا من رو add کن کارت دارم.

در ضمن هر کس در مورد or700 اظلاعاتی داره تو همین تاپیک بزاره. شایدم بهتر باشه یک تاپیک جدید برای این ساز باز کنیم چون کیبورد جدیدی و اطلاعات به فارسی در موردش کم است.

m_abdi
Friday 24 October 2008, 08:14 PM
کیبورد yamaha or 700:
من معتقدم که بزودی از این کیبورد استقبال فراوانی در ایران بشه . یک کیبورد حرفه ای خوش قیمت و مظلوم که کمتر کسی اطلاعات کاملی راجه به اون داره.
امروز می خوام یک مطلب کاملا حرفه ای و جالب در مورد اون بنویسم.

طریقه آپگرید کرد or 700 که بسیاری از bug ها و ایردات جزئی اون برطرف میکنه. خصوصا در مورد امکان تغییر voice با style بصورت real time .

این کیبورد امکان ارتقا bios و framework رو داره که امکانات جدید ی رو به شما میده. برای این کار نیاز به یک flash usb ساده و یا یک memory card ساده دارین.
version فعلی کیبورد خود را میتوانید با زدن کلید function و بعد utility در قسمت owner/version با زدن کلید 7و8 ببینید.
(یا همون اول که دستگاه رو روشن میکنید)
اگر Version دستگاه شما زیر 1.05 است باید دست بکار بشین چون از غافله خیلی عقب هستید.
در صورتی که این مطلب براتون جذاب پست بعدی رو بزودی میزارم.

آرش2850
Saturday 25 October 2008, 02:29 PM
کیبورد yamaha or 700:
من معتقدم که بزودی از این کیبورد استقبال فراوانی در ایران بشه . یک کیبورد حرفه ای خوش قیمت و مظلوم که کمتر کسی اطلاعات کاملی راجه به اون داره.

طریقه آپگرید کرد or 700 که بسیاری از bug ها و ایردات جزئی اون برطرف میکنه. خصوصا در مورد امکان تغییر voice با style بصورت real time .

این کیبورد امکان ارتقا bios و framework رو داره که امکانات جدید ی رو به شما میده. برای این کار نیاز به یک flash usb ساده و یا یک memory card ساده دارین.
version فعلی کیبورد خود را میتوانید با زدن کلید function و بعد utility در قسمت owner/version با زدن کلید 7و8 ببینید.
اگر Version دستگاه شما زیر 1.05 است باید دست بکار بشین چون از غافله خیلی عقب هستید.
با تشکر لطفا بیشتر توضیح بدید.

amir_psr
Monday 27 October 2008, 04:56 PM
کیبورد yamaha or 700:

من با شما در مورد حرفه ای بودن و خوش قیمت بودن آن با شما موافقم اما متاسفانه چون تو ایران مد شده که فقط کیبورد های korg حرفه ای هستند تا به الان از این کیبورد استقبال شایسته ای نشده که بیشترش هم به دلیل نبود اطلاعات وتبلیغات کافی درباره آن در ایران است در حالی که شرکت وارد کننده korg برای آن بسیار تبلیغ و مراسم معرفی ترتیب می ده.
به هر حال از شما ممنون بخاطر اطلاعات خوبی که درباره این کیبورد در اختیار دیگران قرار می دهید .
در ضمن امکان ارسال پیام را فعال کردم.:dj10:

m_abdi
Wednesday 29 October 2008, 10:31 AM
دوستان با دورد فراوان
اونهایی که کیبورد یاماها دارن حتما در سایت یاما ها کیبورد خود را رجیستر کنید تا از امکانات بهتری از این سایت برخوردار شوید.

در پی گیری مطلب قبل جهت ارتقا سیستم عامل yamaha or 700 یک سر به سایت یاما ها زده و پس از انتخاب ساز or 700 (یا هر نوع کیبورد دیگه یاماها که امکان ارتقا داره)به قسمت download آن رفته و اخرین update bios و نرم افزار سیستم عامل اون رو download کنید. پس از download آن را unzip کرده و فایل ها محتوی آن را برروی root یک flash usb یا memeory cart که با کیبورد شما سازگار است (کیبورد اونو میشناسه من خودم یک flash usb kingmax 8g.bدارم ) or 700 اکثر flash usb ها رو به غیر از قلابی ها میشناسه . و بعد flash خود را به کیبورد خاموش وصل کنید. حالا دکمه start/sopt ریتم را نگاه داشته و ول نکیند و بعد کیبورد را روشن کنید. اگر اشتباهی نکرده باشید دستگاه از شما جهت ارتقا اجازه میگیرد و با زدن yes ارتقا پیدا میکند.

اخطار: در حین ارتقا به هیچ وجه فلش را بیرون نکشید. دستگاه را خاموش نکیند. لوازم پر مصرف مثل لباسشویی در حال کار نباشند. برق نرود!(این دیگه دست شما نیست). از اتصال صحیح flash usb اطمینان داشته باشید. فلش شما آلوده به گرد و غبار نباشد.

در ضمن دوستان بهتر است در قسمت تنظیمات این سایت آیدی مسنجر خود را برای دیگران قبال نمایش کنید.

فایل ها را با Adsl دانلود کنید بهتر است . حجم آنها به 8 مکا میرسد. ارتقا 5 دقیقه طول میکشد.از درست download شدن آن اطمینان پید ا کنید.

اگر برایتان نکته ای مبهم است قبل از ارتقا اینجا بنویسید تا پاسخ دهم. عواقب اشتباه جبران پذیر است! اما طریقه آن را من نمیدانم!!!
یعنی چون به مشکل نخوردم دنبالش نبودم.

در ضمن دوستان بهتر است در قسمت تنظیمات سایت آیدی یاهو مسنجر خود را برای دیگران قابل رویت کنید.

sepin
Thursday 30 October 2008, 07:49 PM
کسی قیمت or700 رو نمیدونه چنده؟

m_abdi
Saturday 1 November 2008, 07:01 PM
قیمت or 700 بین 900 تا 980 هزار تومان بدون ترانس است

amir_psr
Saturday 1 November 2008, 09:26 PM
قیمت or 700 بین 900 تا 980 هزار تومان بدون ترانس است

پس OR700 گرون شده چون من یک هفته بعد از اومدنش به ایران خریدم 800 بدون ترانس.

راستی شما قیمت ترانس A301 رو میدونی ؟

aminmusic
Saturday 1 November 2008, 11:26 PM
من دفترچه فارسی این کیبورد رو واستون آپلود کردم که فایل pdf هستش تا دوستان استفاده کنن

You can see links before reply

m_abdi
Sunday 2 November 2008, 05:45 PM
قیمتش بین 930 تا 1 میلیون تومانه بدون ترانس
ترانس a301 رو من هنوز تو بازار ایران ندیدم
ولی یاما ها تولیدش کرده .فرقشم اینکه اون 57 واته نه 45 وات

amir_psr
Sunday 2 November 2008, 09:12 PM
قیمتش بین 930 تا 1 میلیون تومانه بدون ترانس
ترانس a301 رو من هنوز تو بازار ایران ندیدم
ولی یاما ها تولیدش کرده .فرقشم اینکه اون 57 واته نه 45 وات

خوب پس با توجه به نبود ترانس 57 وات چه باید کرد باید با همون 45 وات بسازیم یا ترانس مشابه PA301 (با وات بالا) وجود داره؟

m_abdi
Monday 3 November 2008, 12:06 PM
امیر جان دو راه وجود داره. البته من در مشهد فقط میدونم که نیست در تهران شاید باشه.

1- یک ترانس 16.5 ولت 57 وات پیدا کنی(مهم نیست مارک یاما ها باشه) یا بدی برات بسازن. نکته مهم اینکه در اداپتور های یاماها از ترانس سیم پیچ (البته در اداپتور های نسبتا جدید بعد از a3) کاهنده استفاده نمیشه. از مدا سوییچینگ با فرکانس بالا استفاده میکنه . شما هم بهتره اینطوری سفارش بدی . اما با ترانس کاهنده هم مشکلی پیش نمیاد.

راه دوم اینکه صدا رو خیلی زیاد نکنی

holyprot
Tuesday 11 November 2008, 09:26 PM
می خواستم از دوستانی که or700 دارند سوال کنم که آیا اونا بدون استفاده از سمپل هم می تونن آهنگ ها رو خوب بزنند ؟
آخه خیلی وقتها صدای سمپل بهتره .
من الان می خوام یه ارگ بخرم و بین or700 و pa50 تبدیل شده به or700 موندم و نمی دونم چه کار کنم .
آخه pa50 تبدیل شده هم جدیدترین ریتم ها و سمپل ها و سانگ ها براش ساخته می شه و هم اینکه چون usb می خوره خیلی خوبه .
ولی خوب or700 هم امکانات خودش رو داره مثل 97 polyphonic و usb و اتصال به pc و...
حالا نمی دونم چه کار کنم من بیشتر می خوام آهنگهای ایرانی بزنم ولی آهنگهای tarnce و ... رو می خوام بزنم .
بنظر شما کدوم بهتره ؟
لطفا کمک کنید .

amir_psr
Thursday 13 November 2008, 05:25 PM
می خواستم از دوستانی که or700 دارند سوال کنم که آیا اونا بدون استفاده از سمپل هم می تونن آهنگ ها رو خوب بزنند ؟
آخه خیلی وقتها صدای سمپل بهتره .
من الان می خوام یه ارگ بخرم و بین or700 و pa50 تبدیل شده به or700 موندم و نمی دونم چه کار کنم .
آخه pa50 تبدیل شده هم جدیدترین ریتم ها و سمپل ها و سانگ ها براش ساخته می شه و هم اینکه چون usb می خوره خیلی خوبه .
ولی خوب or700 هم امکانات خودش رو داره مثل 97 polyphonic و usb و اتصال به pc و...
حالا نمی دونم چه کار کنم من بیشتر می خوام آهنگهای ایرانی بزنم ولی آهنگهای tarnce و ... رو می خوام بزنم .
بنظر شما کدوم بهتره ؟
لطفا کمک کنید .
جواب شما در تاپیک or700 داده شده است.

Mehran Roland
Friday 5 December 2008, 12:08 AM
اين 700 ورودي ميكروفن داره؟ منطورم وكاله داره يا نه؟؟؟
و اينكه سمپل ميخوره يا نه و چقدر ظرفيت داره واسه سمپل منظورم چند مگابايت مثلاً 80 و 50 تبديل شده 16 مگابايت سمپل ميگيره اين ارگ چقدر ميگيره؟؟؟

و اينكه فايلهاي Mp3 رو ساپورت ميكنه يا نه؟!!!؟

amir_psr
Friday 5 December 2008, 06:54 AM
اين 700 ورودي ميكروفن داره؟ منطورم وكاله داره يا نه؟؟؟
و اينكه سمپل ميخوره يا نه و چقدر ظرفيت داره واسه سمپل منظورم چند مگابايت مثلاً 80 و 50 تبديل شده 16 مگابايت سمپل ميگيره اين ارگ چقدر ميگيره؟؟؟

و اينكه فايلهاي Mp3 رو ساپورت ميكنه يا نه؟!!!؟

کیبورد OR700 دارای بورد وکال نیست و سمپل هم نمی خوره و فایل های MP3 هم پشتیبانی نمی کند اما نسبت به قیمتش قابلیت های خوب دیگری دارد.

قابلیت های این کیبورد در تاپیک OR700 توضیح داده شده.

amir_psr
Monday 5 January 2009, 10:35 PM
يك نكته جالب البوم جديد ش.شبپره كه خودش اهنگساز و نوازنده كيبرد است حدود 80 درصدش با OR700
نواخته شده.اگه گوشتون قوي باشه كاملا صداها و پركاشنها مشخص هستند.
اخرين البوم اميد هم مثل ترانه آره توبهاي بااستفاده از A1000 بود. البوم جديد شبپره رو گوش بديد
مثلا با صداهاي Fargo - Square Lead - Oud استفاده كرده.:dw26i1:

فکر نمی کردم در ضیط آلبوم از OR700 استفاده شده باشد چون معمولا در ضبط آلبوم از صداهای کیبورد ( اونم کیبورد MidRange) استفاده نمی شه اما بعد از گوش کردن آلبوم علاوه بر سازهایی که شما ذکر کردید در آهنگ زمستان آخر صدا گیتار دقیقا صدای گیتار OR700 است.

ebru
Saturday 24 January 2009, 12:00 AM
ولی فکر کنم با این قیمت pa50 خیلی بهتر باشه تا or700

ebru
Sunday 25 January 2009, 01:50 PM
ممنون از شما به خاطر راهنماییتون من اون موقع که می خواستم کییبورد بخرم بین pa 50 و a1000 مونده بودم کدوم رو بگیرم
با استادم جناب اقای شیرانی صحبت کردم گفتند که هر دو خوبه ولی شما فعلا برای کارهای اهنگ سازی a1000 بگیر چون که pa50 گرفتی خودت دیگه دنبال اهنگ سازی نمیری و وابسته به سانگهای اماده میشی به همین خاطر فعلا خودم با A1000 کار میکنم ساز خوبیه ولی اون موقع مثه اینکه or700 نبود

amir_psr
Sunday 25 January 2009, 02:36 PM
PA 50 سازی است که تکنولوژی اون مال سال های 2002 و 2003 است نه 2007 . در صورتی که OR700 مال سال 2007 است پس قاعدتا مشخصه که OR700 از PA50 خیلی بهتره . بهتره که OR700 رو با PA500 مقایسه کرد و a1000 رو با PA50 . حالا اینکه تو ایران PA50 رو تغییر میدن مثلا میشه PA800 یه بحث دیگس و ربطی به شرکت سازنده نداره . مثلا اگه کسی روی PSR 640 صداهای Motif رو میریخت که نمی شد گفت yamaha از Kurzweil بهتره. بحث تغییر سخت افزار در همه دستگاه های الکترونیکی دیده می شه اما هیچ موقع مورد تایید شرکت سازنده نبوده مثل OverClock کردن cpu یا کارت گرافیک کامپیوتر یا مثلا تغییر برد صدا و بلندگوی موبایل. دوستانی هم که PA50 رو تغییر میدن در واقع کاری رو میکنن که مورد تایید شرکت korg نیست. :dj10:

ast1356
Monday 26 January 2009, 03:39 PM
سلام آستارا يه دونه آوردند.

500 سمپل دار

خوشبختم

amireza2000
Tuesday 27 January 2009, 09:49 PM
ببخشيد كه اين سوال بي ربط رو اينجا مطرح مي كنم. چون نمي خواستم يه تاپيك ايجاد كنم. به نظر شما بحران اقتصادي اين روزها روي قيمت كيبورد هم تاثير مي ذاره؟

amir_psr
Wednesday 28 January 2009, 12:40 PM
ببخشيد كه اين سوال بي ربط رو اينجا مطرح مي كنم. چون نمي خواستم يه تاپيك ايجاد كنم. به نظر شما بحران اقتصادي اين روزها روي قيمت كيبورد هم تاثير مي ذاره؟

احتمال داره خارج از کشور قیمت کیبوردهای حرفه ای کمی ارزان شود اما در ایران هیچ تغییری ایجاد نمی شه.

mksat
Wednesday 28 January 2009, 09:27 PM
من دفترچه فارسی این کیبورد رو واستون آپلود کردم که فایل pdf هستش تا دوستان استفاده کنن

دوست عزیز لینک مشکل داره لطفا اصلاح کنید.

ebru
Tuesday 3 February 2009, 01:15 AM
سلام خدمت اساتید
یه سوال داشتم ایا با امدن کیبوردهای کرگ که این همه طرفدار داره وازش استقبال میشه به نظر شما اشتباه نیست با یاماها کار کنی مثلا خود من دارم با A1000 کار می کنم و ایا از کسانی که حرفه ای کار میکنند عقب نمی مونم در هرجا هم که این سوال رو کردم گفتند فقط کرگ ....یعنی این قدر محیط کار کردن با یاماها و کرگ متفاوته؟

amir_psr
Tuesday 3 February 2009, 09:15 AM
سلام خدمت اساتید
یه سوال داشتم ایا با امدن کیبوردهای کرگ که این همه طرفدار داره وازش استقبال میشه به نظر شما اشتباه نیست با یاماها کار کنی مثلا خود من دارم با A1000 کار می کنم و ایا از کسانی که حرفه ای کار میکنند عقب نمی مونم در هرجا هم که این سوال رو کردم گفتند فقط کرگ ....یعنی این قدر محیط کار کردن با یاماها و کرگ متفاوته؟

یه نکته رو توجه کنید که شما باید مشخص کنی با کیبورد می خوای چی کار کنی و از نظر شما حرفه ای کار کردن چیه؟

اگه حرفه ای کار کردن تنها مجلس رفتن و داشتن ریتم های جدیده(البته خریدن ریتم نه ساختن) باید بگم که کیبوردهای Korg بهتره اما اگه می خوای سبک های مختلف بتونی کار کنی از کلاسیک گرفته تا بندری و بخوای ریتم سازی و آهنگ سازی کنی یاماها خیلی سرتره. این نکته رو فراموش نکن که حرفه ای های موسیقی دنیا از یاماها استفاده می کنن(نه فقط کیبورد بلکه بیشتر سازها این موضوع صدق می کنه)

amireza2000
Wednesday 4 February 2009, 05:04 PM
یه نکته رو توجه کنید که شما باید مشخص کنی با کیبورد می خوای چی کار کنی و از نظر شما حرفه ای کار کردن چیه؟

اگه حرفه ای کار کردن تنها مجلس رفتن و داشتن ریتم های جدیده(البته خریدن ریتم نه ساختن) باید بگم که کیبوردهای Korg بهتره اما اگه می خوای سبک های مختلف بتونی کار کنی از کلاسیک گرفته تا بندری و بخوای ریتم سازی و آهنگ سازی کنی یاماها خیلی سرتره. این نکته رو فراموش نکن که حرفه ای های موسیقی دنیا از یاماها استفاده می کنن(نه فقط کیبورد بلکه بیشتر سازها این موضوع صدق می کنه)

امرجان ديگه به نظرمن نميشه گفت كه كدوم ساز و چه ماركي سرتره . هرسازي يك سري خصوصيات و معايب و مزايايي داره. مثلا يكي از خصوصيات مهم كيبوردهاي ياماها user friend بودن آنها است كه اين نوع از user frindy رو ما تازه داريم تو كيبوردهايي مثل pa800يا pa1x ميبينيم. در صورتي كه pa80 اصلا اينگونه نبود. ولي خوب خيلي از موزيسين ها از كرگ استفاده مي كنند . مثل ياني كه از انواع ترايتون استفاده مي كنه . و يا كيتارو كه از دستگهاي كرگ مثل korg M1 استفاده كرده. اين محصول جديد كرگ هم OASYS كه واقعا غوغا كرده.

همينطور از roland هم اصلا نبايد غافل بشيم كه من با خوندن كاتالوگ x6 واقعا متحول شدم.

amir_psr
Wednesday 4 February 2009, 06:40 PM
امرجان ديگه به نظرمن نميشه گفت كه كدوم ساز و چه ماركي سرتره . هرسازي يك سري خصوصيات و معايب و مزايايي داره. مثلا يكي از خصوصيات مهم كيبوردهاي ياماها user friend بودن آنها است كه اين نوع از user frindy رو ما تازه داريم تو كيبوردهايي مثل pa800يا pa1x ميبينيم. در صورتي كه pa80 اصلا اينگونه نبود. ولي خوب خيلي از موزيسين ها از كرگ استفاده مي كنند . مثل ياني كه از انواع ترايتون استفاده مي كنه . و يا كيتارو كه از دستگهاي كرگ مثل korg M1 استفاده كرده. اين محصول جديد كرگ هم OASYS كه واقعا غوغا كرده.

همينطور از roland هم اصلا نبايد غافل بشيم كه من با خوندن كاتالوگ x6 واقعا متحول شدم.
در مورد roland با شما موافقم.

amireza2000
Thursday 5 February 2009, 09:42 PM
سلام خدمت اساتید

همونطوركه اميرجان هم اشاره كرد ،مطمئن باش كسايي كه بهت گفتند فقط كرگ،افرادي هستند كه حتي شايد اصول اوليه نوازندگي رو هم ندودنند. و فقط با شنيدن چند تا ريتم سمپل دار كرگ فكر مي كنند كه ديگه به انتها رسيدند. نه در بعضي قسمتها ياماها از كرگ سرتره. منكر قدرت بالاي دستگاههاي كرگ هم نمي شم . ولي همونطوركه قبلا هم گفتم هر دستگاهي در يك قسمت از بقيه برندها سرتره.

نادراسپورت
Wednesday 11 February 2009, 04:59 AM
من که برای خرید کیبورد رفته بودم اولین سوالی که ازم میپرسیدن این بود که شما میخایی مجلس بری یا نه!
اگر میگفتم آره میگفتن فقط PA80 و اگر میگفتم نه میگفتن فقط A1000 ...
برای افراد مبتدی مثل من همه A1000 رو پیشنهاد میدادن...
و در مورد OR700 میگفتن که هنوز درست حسابی جا نیافتاده و زیاد پیشنهادش نمیدادن...
من خودم از OR700 خیلی خوشم اومد...
به نظر من هیچکس منکر این نیست که PA80 از PSR-A1000 و PSR-A2000 و PSR-OR700 بهتره ولی باید یه نگاه به قیمت و استفاده ای که یوزر میخاد بکنه هم داشته باشیم...
همه ی فروشنده ها و نوازنده ها به یوزر فرندلی بودن YAMAHA و همچنین سختی کار با KORG اعتراف میکردن...

rainysky50
Thursday 12 February 2009, 10:03 PM
سوال رو اشتباها در این تاپیک پرسیدم!سوال رو به تاپیک or700 منتقل کردم!

pianist_h
Friday 13 February 2009, 09:47 AM
با سلام
با نگاهي كه به اين تاپيك و تاپيكهاي مشابه انداختم صحبتي در مورد psr-1000(كيبورد خودم) نديدم.آيا psr-1000 يه كيبورد غير استاندارده؟؟؟

amireza2000
Friday 13 February 2009, 10:06 AM
با سلام
با نگاهي كه به اين تاپيك و تاپيكهاي مشابه انداختم صحبتي در مورد psr-1000(كيبورد خودم) نديدم.آيا psr-1000 يه كيبورد غير استاندارده؟؟؟

نه اينطورنيست. ولي خوب چون هميشه دستگاه 1000 زير سايه 2000 و A1000 بوده،اين مسئله پيش مي ياد.

amir_psr
Friday 13 February 2009, 12:57 PM
با سلام

خیر
کیبورد 1000 اولین کیبورد از نسل جدید ارنجر های یاماها بود و در زمان خودش امکانات عالی داشت مثل صفحه lcd عالی و سیستم عامل خوب و registration و one touch setting و ... که همه رو هم از 9000 به ارث برده بود . باند های کیبورد هم در دوران خودش محشر بود (حتی از سری S یاماها که مال سال 2007 است خیلی بهتره) و ریتم های تکنو جالبی هم داشت . امکان lyric گذاری رو هم داره .اما score نداره و صداهاش نسبت به 2000 ضعیف و خامه و امکان صدا سازی ضعیفی داره و برد وکال نداره به همین دلیل بیشتر از 2000 استفاده می کنند

ebru
Friday 13 February 2009, 06:14 PM
منظور psr 1000 هست یا a1000 خودمون؟

amir_psr
Friday 13 February 2009, 09:38 PM
منظور psr 1000 هست یا a1000 خودمون؟

منظور psr 1000 است که قبل از a1000 تولید شد . A1000 تقریبا تمام امکانات 1000 رو بعلاوه پرکاشن ها و صداهای اورینتال داره ( البته فکر کنم A1000 قابلیت One Touch Setting نداشت ).

ali5481b
Thursday 19 February 2009, 01:23 PM
سلام
سوال من اینه که کدوم یک از کیبوردهای psr-or700 و a1000 از نظر کیفیت صدا و ریتم بهتره
با تشکر
شک نکن or700 بهتره این کیبورد خیلی با کیفیته به نظر من ازpa50 بهتره اگه اصلش گیرت بیاد طلاست

mehdi_f
Wednesday 26 August 2009, 04:56 PM
من حدود 1 سال بود a1000 داشتم .الان or700 گرفتم .از نظر کیفیت صدا ، ریتم ، کارائی واقعا عالی هست.از نظر قیمت هم خیلی میرزه.POLYPHONY 96 هست.

ashkeiran
Monday 31 August 2009, 09:44 AM
سلام من 2 هفته پیش جمهوری بودم صادقانه بگم هیچکس ازش تعریف نمی کرد چون براش ریتم ساخته نمیشه ؟
شما ریتم 8/6 دارید ؟

HamedSedighi
Monday 31 August 2009, 02:38 PM
سلام من 2 هفته پیش جمهوری بودم صادقانه بگم هیچکس ازش تعریف نمی کرد چون براش ریتم ساخته نمیشه ؟
شما ریتم 8/6 دارید ؟

ببینید وقتی توی یک کیبرد قسمتی برای ساخت ریتم وجود داره برای همین مواقع .نوازنده ای که توانایی ساخت ریتم دلخواهش رو نداشته باشه نوازنده ی خوبی نخواهد بود.اما شاید شما بگی وقت زیادی میبرده درسته.پس راه حل چیست؟

هرچه ریتم برای یاماها وجود داره یعنی مدل های پائین تر از او آر 700 همگی بر روی or700 اجرا می شوند
یعنی تمام ریتم های آ1000 و 2000. ریتم دو کیت 3000 و 9000 بدون سمپل . شما همین آ1000 رو ببین چقدر ساخته شده براش خب همین ها رو روی 700 بذار

ashkeiran
Tuesday 1 September 2009, 09:17 AM
سلام . من اولین باره که این موضوع رو میشنوم آیا شما خودتون امتحان کردید ؟ ریتمهای آ 1000 روی OR 700 با همون کیفیت اجرا میشه؟
در ضمن تو جمهوری فقط آداپتور 300 موجوده و 301 پیدا نمیشه؟ با مشگل اسپیکر چه کنیم؟

HamedSedighi
Tuesday 1 September 2009, 11:15 PM
سلام . من اولین باره که این موضوع رو میشنوم آیا شما خودتون امتحان کردید ؟ ریتمهای آ 1000 روی OR 700 با همون کیفیت اجرا میشه؟
در ضمن تو جمهوری فقط آداپتور 300 موجوده و 301 پیدا نمیشه؟ با مشگل اسپیکر چه کنیم؟

سلام
شما تو این چند سال که نوازنده هستید هنوز نمی دونید ریتم های کیبرد های یاماها برای مدل هایی که جدید تولید می شوند قابلیت اجرا دارند .وقتی درام کیت ها و احیانا صداهای gm gm2 در مدل جدید موجود باشند مثل مدل پائین تر اجرا میشوند و با توجه به افکت های به روز تر در 700 با یک ادیت ساده ریتمی بسیار شفاف خواهید داشت .

یه چیزی میگم ناراحت نشو.
یکباره از بحث ریتم میری روی آداپتور چه ربطی داره؟این به اون معنی است که بدون دلیل محکم می خواهی برای او آر 700 ایراد بگیری.

من ریتم روی 700 ساختم که صدای تمبک اون از خیلی از سمپل های pa80 شفاف تر و طبیعی تر.

پس بهتر که ما روی برند ها متعصب نباشیم

چون هر مدل و کیبردی امکانات خاص و ضعف های خاص خودش روداره.

بله بایستی لعنت بفرستیم بر کارخانه ای که مدلی روانه بازار کرده که سپیکرش توانا نیست.اما این باعث نمیشه بگیم که خوب نیست.اتفاقا عالیه

فقط بی تدبیری سازنده این مشکل رو ایجاد کرده .توجه داشته باشید که اگر نمایندگی در داخل کشور وجود داشت می توانستیم جبران خسارت کنیم.پس بحث دیگر عوض می شود.

من مشکل رو با یک میکسر حل کردم.اگه واقعا مشکل نویز داری بگویید یک تاپیک بزنم کامل توضیح بدم.

ashkeiran
Wednesday 2 September 2009, 11:02 AM
سلام ARC
ممنون از جوابتون . من تعصب خاصی روی برند ندارم و سابقا PSR 1000 داشتم و الان KORG PA 50 دارم و صادقانه yamaha رو ترجیح میدم.
با توجه به اینکه ریتم سازی بلد نیستم باید دستگاهی بگیرم که براش ریتم به وفور پیدا بشه.

شما چه اسپیکری استفاده میکنید و چند گرفتین؟

HamedSedighi
Saturday 5 September 2009, 01:44 AM
سلام ARC
ممنون از جوابتون . من تعصب خاصی روی برند ندارم و سابقا PSR 1000 داشتم و الان KORG PA 50 دارم و صادقانه yamaha رو ترجیح میدم.
با توجه به اینکه ریتم سازی بلد نیستم باید دستگاهی بگیرم که براش ریتم به وفور پیدا بشه.

شما چه اسپیکری استفاده میکنید و چند گرفتین؟

از سپیکر هایی که برای pc ها استفاده میشه ، که به میکسر وصلشون کردم.

golden touch sp-2018
قیمت یادم نیست فکر کنم 50 یا 60 همین حدودا

mehdi_f
Saturday 5 September 2009, 10:54 AM
سلام
من تازه عضو انجمن شدم.من چند ماهی هست که or700 گرفتم.قبلا a1000 داشتم. وقتی میخواستم or700 رو بخرم به فروشنده این موضوع رو گفتم که شنیدم اسپیکراش مشکل داره و باهاش شرط کردم.فروشنده میگفت مشکل اونایی که نویز دارن استفاده از ترانس غیر اورجینال PA-300 هست.چنتا نکته گفت که میشه فهمید ترانس اصلی هست یا نه.

HamedSedighi
Saturday 5 September 2009, 12:15 PM
سلام
من تازه عضو انجمن شدم.من چند ماهی هست که or700 گرفتم.قبلا a1000 داشتم. وقتی میخواستم or700 رو بخرم به فروشنده این موضوع رو گفتم که شنیدم اسپیکراش مشکل داره و باهاش شرط کردم.فروشنده میگفت مشکل اونایی که نویز دارن استفاده از ترانس غیر اورجینال PA-300 هست.چنتا نکته گفت که میشه فهمید ترانس اصلی هست یا نه.

سلام ،خوش آمدی
به نکته خوبی اشاره کردی . من تا حالا به اصل بودن ترانس pa300 توجه نکردم .به احتمال 89% مشکل همینه.
یه زحمت بکش توی تاپیک or700 نحوه تشخیص اصل بودن ترانس و بگو؟

مژگان
Saturday 5 September 2009, 01:53 PM
آره منم با یک ترانس دیگه امتحان کردم
مشکل نداشت ولی با ترانس خودم چرا

mehdi_f
Monday 7 September 2009, 02:12 PM
سلام
ترانس اصلی سیم دوشاخه برقش از ترانس جدا میشه یعنی دو تیکه هست.وزنش هم از غیر اصلی بیشتره. لیبل پشت ترانس هم از نظر کیفیت چاپ و کیفیت کاغذ با هم فرق میکنه.خود فروشنده میگفت ترانس اصلی تو بازار خیلی کم گیر میاد .میگفت منم چنتا از قدیم داشتم.اونی که به من داد MADE IN JAPAN هست.البته ترانس اصلی ساخت مالزی هم داشت.احتمال خیلی زیاد مشکل نویز از ترانس غیر اورجینال هست. چون من PSR-2000 ، PSR-A1000هم دیدم که دقیقا این مشکل رو داره.که با تعویض ترانس مشکل رفع شده.اگه لازم بود بگین تا عکس هم بزارم

HamedSedighi
Monday 7 September 2009, 08:59 PM
ترانس منم سیم دو شا خه اش جدا میشه.ولی ژاپنی نیست.برگه روی آن سفید مرغوبی است.توی فروشگاهی که من گرفتم خودش می گفت همه ترانس های من سوت میکشن(وقتی دو شاخه رو به پریز بزنید و گوشتون رو نزدیک ترانس کنید صدای سوت شنیده میشه که نسبت به سوت های عادی بلند تر)

Arminparham
Monday 7 September 2009, 11:54 PM
من فکر میکنم دوره یاماها تو ایران به اتمام رسیده و الان کورگ حرف اولو میزنه به جرات میشه گفت که تمام کیک های ریتم سازی و صداها در کورگ خیلی بهتر از یاماهاست

mehdi_f
Saturday 12 September 2009, 11:37 AM
دوست عزیز فکر کنم جواب شما رو آقای arch توی چنتا پست قبل دادن.بعدم بخاطر یه سری فروشنده سود جو که حاضر نیستن جنس اصلی بدن دست مردم باید بگیم دوره یاماها توی ایران تموم شده.اگر مثل همه جای دنیا یه نمایندگی توی ایران بود بازم این مشکلات پیش میومد؟

m_abdi
Saturday 12 September 2009, 12:42 PM
به نظر من با برند های جدید یاماها مثل or700 و s910 و قیمت مناسب tyos2 ,3 تازه داره دوره جدیدی برای یاماها توی ایران رقم میخوره.

m_abdi
Saturday 12 September 2009, 12:45 PM
از بچه های مشهد کسی هست or700 داشته باشه؟

ehsanmir
Saturday 12 September 2009, 05:57 PM
به نظر من با برند های جدید یاماها مثل or700 و s910 و قیمت مناسب tyos2 ,3 تازه داره دوره جدیدی برای یاماها توی ایران رقم میخوره.
مهم ورود جنس به بازار نیست.
مهم مرغوبیت جنسه.مهم پیدا کردن بازار در ایرانه.
که اگه یاماها بخواد با برند های چون کورگ رقابت کنه کار سختی در پیش داره.........

m_abdi
Saturday 12 September 2009, 09:41 PM
من هم بهمین دلیل کیفیت و مرغوبیت اون مدل ها رو نام بردم.

در عین حال کسی منکر مارک کورگ نیست. اما یاماها با این محصولات جدیدش حرفهای زیادی برای گفتن داره. مهمترین اون راحتی کار و رستم و آهنگ سازیه.

در عین حال مصرف کننده ها از بازار رقابتی همیشه سود میبرن. هم از نطر قیمت و هم امکانات.
اگه این رقابت بین این دو مارک بوجود بیاد

که در اصل اومده مصرف کننده سود رو میبره و حق انتخاب داره.
مثل معرفی or700 و در پی اون korg pa500 persia

در عین حال یادمون نره نوازندگی خوب مهمتر از کیبورد خوبه

mehdi_f
Sunday 13 September 2009, 02:12 PM
ro-700 کیبوردی هست که کافیه 1ماه باهاش کار کنی تا متوجه بشی نسبت به پولی که دادی امکانات بیشتری تحویل گرفتی.در ضمن از نظر کیفیت ساخت هم در حد قابل قبولی هست.من قبلا کورگ داشتم ولی جدی میگم از نواختن با or700 واقعا بیشتر از اون لذت میبرم.

ehsanmir
Sunday 13 September 2009, 05:02 PM
ro-700 کیبوردی هست که کافیه 1ماه باهاش کار کنی تا متوجه بشی نسبت به پولی که دادی امکانات بیشتری تحویل گرفتی.در ضمن از نظر کیفیت ساخت هم در حد قابل قبولی هست.من قبلا کورگ داشتم ولی جدی میگم از نواختن با or700 واقعا بیشتر از اون لذت میبرم.

خوب هر کسی یه سلیقه ای داره.باید هم کیبردی که برای کار شرقی ساخته شده از کیبرد دست کاری شده بهتر باشه.
ولی من خودم به شخصه کلا با سیستمهای شرقی مثل persian korg یا or700 حال نمیکنم.چون از این سبوک کار خوشم نمیاد.
انتخاب سیستم بستگی به نوع کار, بازار و سلیقهء شخصی داره.

ashkeiran
Tuesday 15 September 2009, 10:40 AM

سلام شما مشگل ریتم 8/6 نداری؟ منضورم ریتمهای ساخته شده و آماده تو بازار هستش؟ ریتمهای یاماها آ 1000 و پی اس ار 2000 روش با کیفیت خوب اجرا میشه؟

من KOG PA 50 sampler دارم میخوام OR 700 بگیرم دارم روش فکر میکنم. راهنمایی کنید.

m_abdi
Tuesday 15 September 2009, 11:24 AM
ریتم های 2000 و آ1000 روی or700 بدون مشگل اجرا میشن

mehdi_f
Tuesday 15 September 2009, 12:30 PM
از نظر اجرای ریتم های a1000 مشکلی نداره فقط باید بعضی از ریتم ها رو باید آدیت کنی.در اصل باید درام کیتهاشو عوض کنی.ولی ریتم هایی که میشه روی خودش بسازی خیلی از a1000 بهترن.از نظر ریتمای اورجینال خودش هم اصلا با a1000 قابل مقایسه نیست.چون توی ساختنش علاوه بر استفاده از درام کیت های جدید از تکنولوژی MEGA VOICE هم استفاده شده.
PLOYPHONY OR700 =96
POLYPHONY A1000 =32

arashkorg
Saturday 19 September 2009, 01:03 PM
سلام
من تمام اینترنت رو خوندم . ولی آخر نفهمیدم کرگ pa50 sampler یا yamaha or700 ؟؟؟؟؟
از یه طرف پلی فونیه pa50 کمتره . از یه طرف سمپل میگیره !!!
تازه متریال or700 بهتره ولی اسپیکرش مشکل داره !!!!
آخر یه ارگ واسه اجرای زنده با خروجی قوی و ریتم اورینتال خوب کدومشه ؟؟؟
میگن pa50 خروجی قوی داره ولی صدای or700 اورینتال تره !!!!!!!!
آخر چی شد ؟ هلپ می !!!!
pa50 sampler یا or700 ؟؟؟ ( واسه اجرای زنده با خروجی قوی و ریتم اورینتال خوب )

mehdi_f
Saturday 19 September 2009, 01:12 PM
یه سایت هست ریتمهای اصلی اکثر کیبورد ها رو داره .من ریتمهای PSR-9000 یا TYROS رو دانلود کردم راحت روی OR700 اجرا میشن.اینم آدرس سایت You can see links before reply

m_abdi
Monday 21 September 2009, 11:28 AM
خروجی or 700 نسبت به pa50 رو تست کردن. or700 کمی بهتره.
or700 مشکل اسپیکر نداره مال ترانس غیر فابریک. تازه با ترانس غیر فابزیکم نداره فقط نباید صداشو تا آخر باز کنی.

pa50 سمپل نمیکیره . سمپل خورش کردن که مشکل هنگ هم داره.

اگه می خوای کورگ بگیری برو دنبال pa800 یا pa500

arashkorg
Monday 21 September 2009, 02:33 PM
مرسی از جواب
حالا pa500 چه مدلی ؟ از or700 بهتره ؟

arashkorg
Monday 21 September 2009, 02:54 PM
منظورم پرشین اورینتال یا معمولی ؟؟؟
بازم ممنون

ehsanmir
Monday 21 September 2009, 07:17 PM
منظورم پرشین اورینتال یا معمولی ؟؟؟
بازم ممنون
من pa500 معمولی دارم.برای کارهای ایرانی به or 700 نمیرسه.چون سبکش چیز دیگه ست.اگه کار ایرانی میکنید و یا شرقی به pa500 معمولی فکر نکنید.

ERAM
Thursday 15 October 2009, 09:55 AM
ضمن تشکر و سپاس از تمامی دوستان در خصوص توجه به سولات و پاسخهای خوب آنان در مورد نویز اسپیکر or700 مشکلم حل شد باز هم ممنون . سوال دیگه ای داشتم و ان هم اینه که چه نوع اسپیکری برای نصب روی or700 پیشنهاد میکنید در صورت امکان مشخصات و قیمت ان را بفرمائید( قدرت خوب و قیمت مناسب ) از لطف همگی ممنون

HNESFEJI
Saturday 17 October 2009, 01:21 PM
سلام من يه A1000 دارم اگه بخوام OR700 بگيرم چقدر بايدروش بذارم

HamedSedighi
Saturday 17 October 2009, 01:57 PM
سلام من يه A1000 دارم اگه بخوام OR700 بگيرم چقدر بايدروش بذارم

سلام
من دقیقا نمیدونم. بسته به تمیز بودن سازت و جایی که می خواهی تعویض رو انجام بدی این رقم متغیر خواهد بود.

یکی از کاربران قیمت اکبند او ار 700 رو 850000 تومان ذکر کرده بود.

ehsanmir
Saturday 17 October 2009, 06:11 PM
or 700=850000
تومن
2 ماه پیش این قیمت بود.احتمالا الان پایینتره.

stronglife
Tuesday 14 September 2010, 05:38 PM
سلام
با تشکر
سلام بر دوست عزیز/ من با هر دو سازی که گفتید کار کردم و باید به شما عرض کنم که psr-or-700 جدیدتره و آکبند اون هم در بازار موجوده اما A1000 برعکس . از نظر کیفی هم شک نکن or-700 بهتره.
***** اما باید بگم کهor-700 مشکل آداپتور داره که باید یکی دیگه براش بگیری *****

stronglife
Tuesday 14 September 2010, 05:45 PM
سلام
من تمام اینترنت رو خوندم . ولی آخر نفهمیدم کرگ pa50 sampler یا yamaha or700 ؟؟؟؟؟
آخر چی شد ؟ هلپ می !!!!
سلام. اگه نوازنده عالی ای هستیدو مجلس میرید pa 50 واگر نه که or-700 بسیار عالیه که تنها مشکلش همون باندشه که میگی/ اما مشکلی نیست / یعنی کافیه که آداپتورشو 57W کنــــــی.

d-b
Saturday 18 September 2010, 09:52 AM
سلام
آخر چی شد ؟ هلپ می !!!!

سلام دوست من

در خرید or700 اصلا شک نکن ...
این حرفهایی هم که در مورد نویز اسپیکرش میگن مال سری اولاش هستش و الان دیگه وجود نداره
من خودم or700 دارم و هیچ مشکلی هم باهاش ندارم و نسبت به پولی که دادم خیلی چیز عالی بدست اوردم .

در ضمن یه سریها میگن مشکل نویز از اداپتورشه اگه خواستی بخری اداپتور pa 300 b بخر
م.فق باشی

joojefarary
Saturday 18 September 2010, 10:06 AM
دوست من تو که میخوای هزینه کنی اگه pa50 بر نمیداری میخوای or 700 بگیری برو pa500 persian بگیر . بزودی یک جدولی میذارم که مقایسه این کیوبردها باهم هستش .

arashkorg
Saturday 18 September 2010, 12:09 PM
ممنون از پاسخ همه ی دوستان
ولی این پست های من مربوط به خیلی وقت پیش هستش
و من همون pa50 سمپلر رو دارم و ازش راضی هستم
بازم یک دنیا سپاس به خاطر راهنماییتون

mirox12
Saturday 6 November 2010, 11:51 AM
جديدا از شركت پرسيدم قيمت اقاي or700 رو يك ميليون و دويست هزار اعلام كرد...خلاصه بچه هايي كه دارنش كلاهشونو سفت بچسبن كه بدزمونه اي شده.

FARIDTABRIZ
Tuesday 26 February 2013, 12:01 PM
دوست عزیز لینک مشکل داره لطفا اصلاح کنید.

من راهنمای فارسی A-1000 رو میخاستم این فایل هم که مشکل داره

_amin_
Monday 29 June 2015, 04:36 PM
آیا سازهای ایرانی a1000 مثلا تار و کمانچه و... داخل or700 هست؟:ad

omidreza63
Tuesday 2 May 2017, 01:10 AM
آره هست دوست عزیز