PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کاروان

violon_malek
Sunday 6 January 2008, 05:42 PM
سلام
میخواهیم در این تاپیک در مورد یکی از چهار مضزابهای استاد صبا به نام "کاروان"صحبت کنیم ؟هر کسی هم که این قطعه را دارد برای دانلود بزاره ممنون میشم

arian
Tuesday 15 January 2008, 09:06 AM
منظورت از قطعه ؟ اجراي اين قطعه هست.نت كه نميخواهي؟مورد ديگر هم اجراي ويولن فقط منظوره يا با هر ساز ؟

akanani
Tuesday 15 January 2008, 09:23 AM
منظورت از قطعه ؟ اجراي اين قطعه هست.نت كه نميخواهي؟مورد ديگر هم اجراي ويولن فقط منظوره يا با هر ساز ؟

آرین جان منظور دوستمان با ساز ویولن است چون ایشان در قسمت ویالن درخواستشان را دادن :ak

violon_malek
Tuesday 15 January 2008, 01:44 PM
اگر که اجرای قطعه را با هر سازی بگذاری ممنون میشم

AliB
Tuesday 15 January 2008, 03:42 PM
دوستان عزیز سلام
من فکر می کنم یک بار دیروز تو این تاپیک مطلب نوشتم ولی نمی دونم چرا الان اثری ازش نیست.
از این که بگذریم من تقربیا نوشته بودم که این قطعه ی ساخته ی استاد صبا مثل بقیه ی آثار ایشون جزو شاهکارهای موسیقی ایرانیست و اجرای اون از تکنیک بسیار خوب و بالایی نیازمند هست.
من این قطعه رو با سه تار زدم و چند پاساژ سخت داره و تکیه کاریهاش هم برای اجرای تمیز و کامل نیاز به تمرین فراوون داره(البته می دونم که اینجا بخش ویولن هست) و آروز دارم که روزی با کمانچه هم بتونم این قطعه رو بزنم.
من اجرای مسعود شعاری با سه تار رو از این قطعه دارم و البته فکر می کنم به ویلن رحمت الله بدیعی و سنتور استاد پایور هم توی نوارام داشته باشم. اگر دوستان فکر می کنن که این اجرا کمیاب هست بگردم ئنبالش و برای دوستان بگذارم.
و یک سوال اینکه این قطعه رو در ویلن (کمانچه) بهتره از کدام مایه بزنیم یعنی مثلا در دشتی سی روان تر میشه اجراش کرد یا از جای دیگر؟
با تشکر

arian
Tuesday 15 January 2008, 03:55 PM
دوستان عزیز سلام
من فکر می کنم یک بار دیروز تو این تاپیک مطلب نوشتم ولی نمی دونم چرا الان اثری ازش نیست.
از این که بگذریم من تقربیا نوشته بودم که این قطعه ی ساخته ی استاد صبا مثل بقیه ی آثار ایشون جزو شاهکارهای موسیقی ایرانیست و اجرای اون از تکنیک بسیار خوب و بالایی نیازمند هست.
من این قطعه رو با سه تار زدم و چند پاساژ سخت داره و تکیه کاریهاش هم برای اجرای تمیز و کامل نیاز به تمرین فراوون داره(البته می دونم که اینجا بخش ویولن هست) و آروز دارم که روزی با کمانچه هم بتونم این قطعه رو بزنم.
من اجرای مسعود شعاری با سه تار رو از این قطعه دارم و البته فکر می کنم به ویلن رحمت الله بدیعی و سنتور استاد پایور هم توی نوارام داشته باشم. اگر دوستان فکر می کنن که این اجرا کمیاب هست بگردم ئنبالش و برای دوستان بگذارم.
و یک سوال اینکه این قطعه رو در ویلن (کمانچه) بهتره از کدام مایه بزنیم یعنی مثلا در دشتی سی روان تر میشه اجراش کرد یا از جای دیگر؟
با تشکر
سلام دوست عزيز گويا اشتباها دو تاپيك به همين نام باز شده و ديروز شما در آن تاپيك زده بوديد.احتمالا بايد يكي حذف شود.

AliB
Tuesday 15 January 2008, 03:58 PM
آریان جان خیلی متشکر از توضیح شما خودم هم حدس می زدم باید اینجوری باشه.
امیدوارم که مدیران محترم تاپیک اضافی رو پاک کنند.
مرسی

Hes_r
Tuesday 15 January 2008, 04:02 PM
ملک جان به علت حجم بالاش نمیتونم بهت قول آپلود بدم . ولی میتونی سیدی اجرای ردیف صبا ویرایش بدیعی رو بگیری که بدیعی در سی دی کتاب سه این قطعه رو اجرا گرده .

این قطعه واقعا قطعه ی بسیار زیبا و در این حال مشکلی هستش . و واقعا کسی که چنین آهنگایی رو میزنه میتونه ادعا کنه که پنجه ی آماده ای داره .

در موردش هم خوب باید انگشت چهار آدم خیلی قوی شده باشه که تیکه ی اولش که که انگشت چهار در ساز باید بره بالا و بیاد پایین احتیاج بخ پنجه ی قوی داره .

قدرت آرشه کشی هم باید بالا باشه . که بشه قسمت های آخرش رو درست و بدون اشتباه آرشه کشید .

نکاتی بود که به نظر من رسید اگه ناقص بود ببخشید .

راستی در مورد اون چیزی که قولش رو دادم رو قولم هستم . شرمنده که دیر شد . به خاطر امتحانات و خرابی اسکنر من بود .

Hes_r
Tuesday 15 January 2008, 04:35 PM
آریان جان خیلی متشکر از توضیح شما خودم هم حدس می زدم باید اینجوری باشه.
امیدوارم که مدیران محترم تاپیک اضافی رو پاک کنند.
مرسی

مدیر محترم بخش تاپیک رو قفل کردند .

موفق باشید .

avaye_asemani
Wednesday 16 January 2008, 06:34 PM
سلام
کاروان در سایت shakhegol.comهست کسی می تونه منو راهنمایی کنه نوت این آهنگ را از کجا پیدا کنم؟؟؟؟خیلی مهمه می شه زود بگید؟؟؟:ak

Hes_r
Wednesday 16 January 2008, 07:19 PM
دوست من توی ردیف 3 استاد صبا اگه اشتباه نکنم آهنگ دومش هست .

در کوک می لا سی می نواخته شده .

قطعه بسیار سخت هست اگه خیلی خوب تمرین میکنید حد اقل باید یه کتاب از ردیف رو زده باشید تا بتونید این آهنگ رو درست اجرا کنید .

AliB
Wednesday 16 January 2008, 07:25 PM
دوست عزیز نت ویلن رو نمی دونم ولی نت برای سه تار تو کتاب کاروان صبا مسعود شعاری هست. ولی ظاهرا در کتابهای ردیف ویلن استاد صبا هم نت اون هست.

arian
Thursday 17 January 2008, 10:37 AM
سلام
کاروان در سایت shakhegol.comهست کسی می تونه منو راهنمایی کنه نوت این آهنگ را از کجا پیدا کنم؟؟؟؟خیلی مهمه می شه زود بگید؟؟؟:ak
دوست عزيز سلام .با تشكر از محبت شما.دستورتان اطاعت شد. همين الان نت كامل آن براي امير خان به آدرس ميل ايشان ارسال شد تا در بخش نت ها قرار گيرد . خواهشمند است با ايشان هماهنگي فرماييد.

در مورد اجراهاي كاروان خود استاد صبا آنرا اجرا كرده اند .آقاي شاملو كاربند هم اجرا فرموده اند .آقايان بديعي / پايور/اسماعيلي هم اجرا فرموده اند .كامكارها هم اجرا كرده اند.در رديف هاي كانون پرورش فكري هم هست.سايرين هم كه دوستان فرمودند.در ضمن در حال حاضر adslمن تخليه شده و امكان عحمخشي ندارم و از طريق dial up به سختي همين نت را تونستم بفرستم.ببخشيد.