PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدام شیوه ی نوازنگی؟؟؟؟؟

AliB
Friday 18 January 2008, 12:02 PM
دوستان عزیزم سلام
در این جستار می خواهم نظر دوستان رو راجع به شیوه های مختلف نوازندگی سه تار جو یا بشوم و سوال اصلی این هست که در بین قدمای این ساز شما بیشتر به شیوه کدامیک از اساتید توجه دارید و توجه کردید و مورد علاقه ی شماست و چرا و همینطور در بین نوازندگان جدید نیز از شیوه ی نوازندگی کدامیک از نوازندگان حاضر بیشتر لذت می برید و ناخود آگاه سعی به نزدیک شدن به اون شیوه رو دارید؟
با تشکر

AliB
Friday 18 January 2008, 12:14 PM
دوستان عزیز نظر خود من این هست : من اوایل بیشتر به شیوه ی استاد هرمزی توجه داشتم و روی آن کار کردم و نکات شیرین و ظریفی از نوازندگی ایشون دریافتم و بیشتر به اون متمایل هستم حتی الان ولی بعد به شیوه ی استاد صبا و اخیرا استاد فروتن بیشتر توجه کردم و دارم روی اونها به نوعی کار می کنم. شیوه ی سه تار نوازی استاد صبا بسیار عالی و ممتاز و ویژه هست و هرچه روی اون کار کنید به نکات بیشتری در مورد اصالتهای ساز سه تار پی می برید.
در نوازندگان معاصر بی پرده بگویم که من مجذوب شفافیت و قدرت مضراب و نوازندگی استاد طلایی هستم جمله بندی های فاخر ایشون من رو دیوانه می کنه و بعد مسعود شعاری . خیلی شیوه ی ایشون "مسعود شعاری" مخصوصا در کارهایی که در زمینه ی شیوه های قدما و اجرای آثار موسیقی دستگاهی ایرانی" انجام داده اند مورد علاقه ی من هست
و بعد می رسیم به ابر مرد و غول موسیقی ایران محمدرضا خان لطفی که نمی شود دم از احساس زد و جمله بندی و لحن بیان محمد رضا لطفی را نادیده گرفت . و البته جناب علیزاده هم صاحب نوآوریها و بیانی مخصوص هستند که من به شخصه هیچ وقت سعی نکردم از کار ایشون تقلید کنم ولی به عنوان شنونده از کارهای ایشون لذت فراوان می برم.
منتظر نظر دوستان هستم.

Kamanche
Friday 18 January 2008, 03:41 PM
با سلام
من از بین قدما عاشق سه تار استاد هرمزی و اون ملاحت زیباش هستم
از بین معاصرین هم اساتید محمد رضا لطفی و حسین علیزاده که هر دو به بیان هنری مستقلی رسیدن و کارهای با ارزشی در زمینه ی نواختن سه تار انجام دادن.

AliB
Friday 18 January 2008, 07:10 PM
با سلام
من از بین قدما عاشق سه تار استاد هرمزی و اون ملاحت زیباش هستم
از بین معاصرین هم اساتید محمد رضا لطفی و حسین علیزاده که هر دو به بیان هنری مستقلی رسیدن و کارهای با ارزشی در زمینه ی نواختن سه تار انجام دادن.
:av کمانچه جان کاملا با نظر شما موافقم.

Hes_r
Saturday 19 January 2008, 12:45 PM
من خودم عاشق کارهای علیزاده هستم . که کار هاش خیلی شیرینه و به دلم میشینه .

البته دلایل و نظرات تخصصی تر رو باید دوستان سه تاریست مثا علیرضا و علیب عزیز بدن . نظر من فقط نظری بود که با شنیدن ساز این استاد بهم دست داد .

AliB
Saturday 19 January 2008, 02:22 PM
حسام جان نظر شما بسیار ارزشمند و محترم هست.
همه ی این اساتید و بزرگان موسیقیدانان این مرزو و بوم و کسانی هستند که عمری رو در راه اعتلای موسیقی زحمت کشیدند . هم جناب علیزاده و هم همه ی هم قطارانش . بسیار مورد احترام و تکریم همه هستند چه در داخل ایران و چه در خارج از ایران.
جالب اینجاست که من با چندین دوست موزیسین غیر ایرانی که علاقه مند به موسیقی خاور میانه(به اصطلاح رایج خودشان!) بودند تماس داشتم و همگی آقای علیزاده و کارهاشون رو می شناختند و این مایه ی افتخار و مباهات همه ی ماست.
ارادتمند شما
علی

heiran
Wednesday 9 April 2008, 12:25 AM
با اجازه! بنده از قدما استاد عبادی رو میپسندم و فک میکنم ایشون واقعا سه تار رو میفهمیدن.
و اما از جددا! نمیشه گفت "سه تار علیزاده " یا" تار عیزاده" چون این قول بزرگ!!! هر سازی رو مطیع خودش میکنه:ad و به نظرم از میان تار نوازهای حال حاضر بهترین سه تار نواز ایشون هستن. اما کسی که فقط کارش سه تار باشه من استاد ذوالفنون رو میگم!!!
چرا هیشکی اونو نمیگه؟!! شاید به این خاطره که کارهاش از غنای زیادی برخوردار نیست! قبول!!! اما این ربطی به ساز سه تار نداره . به نظر حقیر ایشون سه تار رو واقعا درک میکنه و باهاش ارتباط بی غل و غشی برقرار میکنه(جونه من روش خوب فک کنید:3: )
ببخشید اگه زیاد حرف زدم

alireza_amirsamimi
Wednesday 9 April 2008, 09:34 AM
من از قدما عاشق حس عجیب استاد عبادی هستم.واقعا با حس و بدون شلوغی و با لطافت عجیبی ساز میزنند.از هم نسل های خودمون هم شیفته استاد حسین علیزاده و استاد بهداد بابایی هستم

Majed
Wednesday 9 April 2008, 01:54 PM
ساز عبادی واقعا قشنگ و با حسه ...

از جدیدی ها هم علیزاده ..... بابایی هم با حاله.. فقط بعضی وقتا که جو میگیرتش دیگه خودش هم نمیتونه خودشو کنترل کنه... لول

AliB
Monday 21 April 2008, 08:42 PM
خیلی عالیه
منتظر نظر دوستان دیگر هستیم.

drkarbassi
Saturday 20 September 2008, 10:29 PM
من اندک اثار استاد صبا بویزه سه تار نوازی ایشان در نوا(در کاست صد سال سه تار 1 اول روی ب)را بی نظیر و همه کس را در تکرار ان ناتوان دیدهام و از چند نفر نزدیکتر باید نام ببرم دکتر صفوت که بسیار رها و قلندرانه سه تار میزند بسیار مورد پسند من است سه تار نواز کم نام و نشان نصرت الله ابراهیمی در جشن هنر شیراز سال 47 فوق العاده ساده و درخشان مینوازد از معاصرین جناب شعاری متفاوت است و البته استاد بینظیرعلیزاده که البته در سهتار نوازی مستقل از اواز بیداد میکند و جناب لطفی البته قبل از قلندری خود(خصوصا در شوری که در به یاد برومند زده)غوغا میکند خواهش میکنم قطعه کوتاهی از بهداد بابایی در افشاری را هم در نوار شهر اشنایی سراج بشنوید از اعاظم قطعات نواخته شده با سه تار است به هر روی و به گمان من صبا برتری قطعی بر تمام نوازندگان سه تار دارد

drkarbassi
Thursday 25 September 2008, 08:50 PM
دوستان گمان میکنم اهمیت پرسش این بخش زیاد است و میتوانیم ادامه دهیم برای مثال نوازندگی برای ضبط متفاوت از نوازندگی برای شنونده است و حتی کوک ها متفاوت میشوند یا در جواب اواز هم شیوه و هم کوک متفاوت خواهد بود برای مثال به راستی چند نفر برای دل خودشان حاضرند افشاری را با کوک ردیف یعنی کوک فا بنوازن د نه کوک رایج تر دو سل دو یکی از علتهای پسندیده بودن ساز استاد عبادی توجه وی به پسند شنونده و قایلبت بیان کوک است برای مثال اجرای ماهور منحصرا روی سیم زرد در چند قطعه بیشتر برای اجرای ویبره خاصی است که وی میخواهد به گوش برسد یا هماهنگی عروض با نغمه ساز برای صبا اهمیت خاصی داشته است میخواهم نظرات دوستان در شیوهی نوازندگی زاویهی دست راست و تحرک دست چپ بازتر شود و ادامه پیدا کند اگر موافقید ادامه دهیم

بهنام77
Tuesday 22 September 2009, 08:37 AM
سه تار استاد عبادی رو بسیار می پسندم،از نوع کار مسعود شعاری خوشم میاد،اما تنها سازی که می تونه باهام حرف بزنه و خیلی باهاش ارتباط برقرار می کنم استاد لطفی است

sma_jazayeri
Sunday 10 January 2010, 12:53 PM
سلام
من از قدما شيوه استاد هرمزي و استاد فروتن را دوست دارم و از معاصرين استاد عليزاده ، استاد لطفي و جناب مسعود شعاري را مي پسندم.

alireza_talieh
Sunday 10 January 2010, 04:15 PM
دوستای عزیز هر چند من سه تار نمی زنم ولی کارای حسین علیزاده به نظر من فوق العاده است و ذوالفنون یکی از کارای ظریف علیزاده آهنگ ساری گلین هست که در قسمت یک سوم پایانیش یه 20-30 ثانیه سه تار می زنه من عاشق اون قسمتم کمی هم بلدم اون قسمت رو بزنم.

alireza_talieh
Sunday 10 January 2010, 04:16 PM
AliB جان ممنون از اینکه این سوال رو پرسیدی حداقلش واسه من مزیتش این بود که برم و کارای اونایی رو که نمی شناختم رو گوش کنم و بشناسم.

رضايي
Wednesday 5 May 2010, 05:56 PM
درود بر دوستان عزيز
اگه اجازه بديد منم نظر خودمو بگه.
به نظر من يكه تاز سه تار نوازي در حال حاظر استاد ذوالفنون هستند هرچند خودم بي اندازه به كارهاي ساخته استاد عليزاده هم علاقه دارم . همچنين سه تار نوازي حافظ ناظري رو خيلي مي پسندم.

Faraz
Friday 7 May 2010, 09:55 AM
سلام
من هم ستار نوازی استاد علیزاده رو میپسندم و از کار های مسعود شعاری هم خیلی خوشم میاد.

farid_64
Friday 7 May 2010, 09:02 PM
استاد ذوالفنون و استاد علیزاده .
فکر کنم استاد علیزاده تار شون بهتر از سه تار باشه .
مو افق هستین ؟

AliB
Wednesday 12 May 2010, 05:29 AM
مو افق هستین ؟

من موافق نیستم :)

رضايي
Friday 14 May 2010, 11:17 PM
مو افق هستین ؟

استاد علیزاده كه تارشون محشره
تقريبا موافقم با نظرتون ولي اگه تكنوازي هاي سه تار استاد عليزاده رو گوش نكرديد حتما گوش كنيد

Lonely3tar
Saturday 3 July 2010, 08:57 PM
یکی از کارای ظریف علیزاده آهنگ ساری گلین هست که در قسمت یک سوم پایانیش یه 20-30 ثانیه سه تار می زنه من عاشق اون قسمتم کمی هم بلدم اون قسمت رو بزنم.
دوست عزیز اگه اشتباه نکنم شما منظورتون قطعه ی ساری گلین تو کار « به تماشای آب های سپید » با ژیوان گاسپاریان باشه .
تو ارکستر این اثر ساز سه تار نیست . سولویی که استاد می ره تو پایان قطعه شورانگیز هستش .

bigah
Wednesday 8 September 2010, 04:04 PM
باسلام خدمت دوستان و هنرمندان عزیز
بنده از اولین باری که صدای سه تار استاد عبادی رو شنیدم بی اختیار مجذوب تکنیک وملاحت ساز ایشون شدم وشاید جالب باشه که اعتراف کنم صدای ساز ایشون بود که من رو به انتخاب ساز سه تاربرای نوازندگی ترغیب کرد.
در بین نوازنگان فعلی هم ارادت خاصی نسبت به استاد ذوالفنون دارم و اشاره مینمایم که آقای مجتبی یحیی هم ادامه دهنده سبک استاد عبادی هستند شما میتونید کار ایشون رو در کاست (شب بارانی )با صدای استاد ایرج گوش کنید. باتشکر....یاعلی......

AliB
Wednesday 8 September 2010, 08:12 PM
نقل از آقای شعاری : مکاتب سه تار نوازی رو در ایران و بطور عمده میشه به دو دسته تقسیم بندی کرد1-سبک استاد صبا 2-سبک استاد عبادی و نقل به مضمون از مصاحبه ی اخیرشون با روزنامه ی (موقوف) آسیا شیوه ی نوازندگی استاد عبادی در روح و جان همه ی نوازندگان سه تار حضور داره اگرچه حتی در ظاهر نفی اش کنن اما در درون از زیبایی اون لذت می برن و تاثیر می گیرن.
و بشخصه هم مجذوب خلاقیت و کمال و زیبایی نوازندگی استاد عبادی هستم . ایشون انسان نورانی و معنوی بوده اند ... دوستی نقل می کرد که پدر استاد شجریان با اومدن ایشون به تهران و ورودش به دنیای موسیقی مخالف بوده(که همه می دونیم) و زمانی که قضیه رو شده بود یک بار که جناب شجریان در مشهد بودن و استاد عبادی میاد به مشهد و خلاصه میره دنبال جناب شجریان و پدر استاد شجریان که استاد عبادی رو می بینه و نورانیت و معنویت و رفتار استاد عبادی رو می بینه! راضی میشه و میگه خیالم راحته اگر با همچین انسان هایی دمخور باشی ... حالا با قوت و ضعف و اصالت وجودی چنین دیالوگی کار ندارم به هر روی اونچه مسلم هست و از هر آنکه با ایشون در تماس بوده نقل میشه ، انسانیت بزرگی و معنویت و صفای درون ایشون هست . خدایش بیامرزاد ....
در مورد آقای مجتبی یحیی من متاسفانه ساز ایشون رو نشنیدم . این آلبوم رو کدوم موسسه منتشر کرده و چه سالی منتشر شده ؟ که اگر باشه تهیه کنم.

bigah
Sunday 12 September 2010, 12:32 AM
آلبوم شب بارانی زمستون سال 84 منتشرشد وظاهراً آخرین کار زنده یاد میرزاده بود. صاحب امتیاز تولید اون هم خود آقای یحیی هستش. در مایه دشتی و اصفهانه و نوازندگان بزرگی هم در این اثر همکاری کردن: مجتبی میرزاده -جمشید عندلیبی- ارسلان کامکار- مسعود حبیبی- جمال جهانشاد- آندره آرزومانیان- محمود فرهمند- نیما یحیی. که این آخری فکر کنم پسر آقای یحیی هستش.من شخصاً خیلی خوشم اومد. کار خوبیه. این تمام اطلاعاتی بود که میتونستم دراختیارتون بذارم......یا علی.

AliB
Sunday 12 September 2010, 09:56 AM
مرسی دوست خوبم . حتما می خرم اش.

amir3tar70
Friday 17 December 2010, 08:34 AM
اول و آخر و ختم همه سه تار نوازان استاد احمد عبادیه.......روحش شاد
کسی که اهل دل باشه و تکنوازی های استاد رو گوش کنه انوقته که میفهمه سه تار یعنی چه
به جز استاد عبادی که سرور ماست بقیه سه تار نوازای معاصر هم خیلی خوب میزنن مثلا :علیزاده ذوالفنون شعاری کیون ساکت.....
از بین همه اینها هم من عاشق بداهه نوازی راست پنجگاه در ترکمن کار استاد علیزاده هستم....محشره...
سرعتش ادمو دیوونه میکنه....هر وقت به قطعه 11 دقیقه ایه ترکمنش گوش میدم مخم ریست میشه:)):))
حتما بگیرید و گوش کنید

mehdi m
Tuesday 11 January 2011, 06:40 PM
با سلام من سه تار نوازی استاد درگاهی را بسیار دوست دارم و در حال حاضر به سه تار نوازی استاد علیزاده و شعاری بسیار علاقمند هستم

mae_6677
Wednesday 12 January 2011, 02:23 PM
سلام دوستان
منم بیشتر کار استاد علیزاده رو میپسندم.البته استاد شعاری هم باحال میزنه.البته من برای گوش دادن به آهنگای سه تار زیاد به نوازندش دقت نمیکنم و اصولا خود آهنگ برام مهمه.حال فرقی نمیکنه کار کدوم استادی باشه.و هر اهنگی با هرسبکی اگه بهم آرامش بده برام زیبا و دلنشین هستش.حتی اگه کار یه آماتور باشه.
برای پیروی از یکی از اساتیدهم در کارام باید بگم فکر کنم برای من خیلی زودباشه که از الان بدنبال سبک خاصی برم.من فعلا آماتورم

delnavazan114
Tuesday 21 June 2011, 01:03 PM
سلام
من از كارهاي اقاي عليزاده واقعا لذت مي برم.همچنين سه تار ذلفنون و بهداد بابايي را هم مي پسندم.ولي اقاي عليزاده با ظرافت و كيفيت عالي تري مي نوازند.

badsos
Friday 24 February 2012, 02:52 PM
با درود....
دوستان همه نظر دادند....
به نظر بنده ساز استاد عبادی و تک سیم نواختنشون با مضراب های بسیار قوی و شماره سیم دو شون 21 یا 24
بود در حالی که دوستان مطلعند که معمولا با شماره 18 میزنن.
بله اینها همه باعث شده بود ساز و زخمه هایی که استاد به ساز میزدن بی نظیر باشه واقعا....
بدرود

AliB
Friday 24 February 2012, 07:07 PM
با درود....
دوستان همه نظر دادند....
به نظر بنده ساز استاد عبادی و تک سیم نواختنشون با مضراب های بسیار قوی و شماره سیم دو شون 21 یا 24
بله اینها همه باعث شده بود ساز و زخمه هایی که استاد به ساز میزدن بی نظیر باشه واقعا....
بدرود

منبع شما برای شماره سیم استاد عبادی از کجاست؟ اگر بیان کنید ممنون میشم :)

badsos
Sunday 26 February 2012, 10:19 PM
با درود خدمت سروران گرامی ....
من این مطلب رو از استادم شندیم ..
فکر کنم اسم سه تار استاد عبادی رم گفتن . اگر خاطرم مونده باشه حاج هاشم گفتن اسم سه تار استاد عبادیه..
البته موضوع سال ها پیشه منم که حافظه ی درست و حسابی ندارم .. باید به بزرگواری خدتون ببخشین کند ذهنی بنده رو..
پیروز باشد ...

alireza3tar
Friday 2 March 2012, 12:11 PM
به نظر من هر شیوه نقاط قوت خودشو داره.من سعی میکنم از نقاط قوت تمام سبکها استفاده کنم تااجرای خوبی داشته باشم.

hamed_ozturk
Monday 23 April 2012, 12:10 AM
در قدما استاد عبادی. و معاصر استاد ذوالفنون با اینکه دیوانه کارای استاد لطفی هستم

AliB
Monday 23 April 2012, 06:27 PM
در قدما استاد عبادی. و معاصر استاد ذوالفنون با اینکه دیوانه کارای استاد لطفی هستم

فکر نمی کنم در تقسیم بندی های موجود برای شیوه های نوازندگی سه تار ، استاد عبادی جزو قدما طبقه بندی شده باشند .
به نوعی استاد عبادی آغاز جریان سه تار نوازی نوین هستند .

faramarzlotfy
Tuesday 10 July 2012, 03:52 PM
1-استاد ابوالحسن صبا2-استاد حسین علیزاده3-استاد مسعود شعاری

h_honarmand
Tuesday 10 July 2012, 08:08 PM
بنده علاوه بر شیوه ی نوازندگی استاد صبا شیفته آثاری هستم که ایشون خلق کردن.
همچنین طنین خاصی رو در مضراب استاد هرمزی میبینم.
از اساتید حاضر هم بنده شیوه ی نوین استاد علیزاده دوست دارم،عاشق نوازندگی غنی استاد شعاری هستم.

sol_do
Thursday 12 July 2012, 08:42 AM
بین اساتید حاضر سه تار استاد لطفی رو دوست دارم. از اساتید قدیم استاد هرمزی . استاد صبا هم که سه تارش بی نظیره

ismailiMohammad
Thursday 26 July 2012, 11:30 AM
دوستان عزیزم سلام
در این جستار می خواهم نظر دوستان رو راجع به شیوه های مختلف نوازندگی سه تار جو یا بشوم و سوال اصلی این هست که در بین قدمای این ساز شما بیشتر به شیوه کدامیک از اساتید توجه دارید و توجه کردید و مورد علاقه ی شماست و چرا و همینطور در بین نوازندگان جدید نیز از شیوه ی نوازندگی کدامیک از نوازندگان حاضر بیشتر لذت می برید و ناخود آگاه سعی به نزدیک شدن به اون شیوه رو دارید؟
با تشکر
سلام
ضمن آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز
یه سوال داشتم از خدمتتون
فکر میکنید بدون داشتن استاد و فقط یادگیری از طریق کتاب و cd چقدر میتوان موفق بود؟

LiOneL999
Thursday 26 July 2012, 12:27 PM
سه تار صبا خیلی خوبه

AliB
Friday 27 July 2012, 12:31 AM
سلام
ضمن آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز
یه سوال داشتم از خدمتتون
فکر میکنید بدون داشتن استاد و فقط یادگیری از طریق کتاب و cd چقدر میتوان موفق بود؟

سپاسگزارم
والا میزان موفقیت رو نمی تونم تخمین بزنم ولی می دونم بدون معلم ، کار خیلی سخته و دست کم برای مدتی حتما باید معلم داشت .

dewdrop1989
Wednesday 13 March 2013, 12:42 PM
با درود....
دوستان همه نظر دادند....
بدرود

ببخشید منظورتان از شماره سیم چیست؟اگه ممکنه توضیح بدید..ممنونم

m_b
Wednesday 13 March 2013, 03:28 PM
منظور از شماره ی سیم, قطر سیم هست...

youtab_f
Thursday 4 April 2013, 11:51 PM
با توجه به صحبت های دوستان گفتن اینها بدک و بی ربط نیست:
استاد عبادی می فرمودند : "من سه تار را به تفکیک نوازی و تک سیم زدن رساندم که زیبا باشد ولی بعد دوباره میبینم همون شلوغی را می کنند و مثل چگور ، سه تار را میزنند" و استاد از این ناراحت بودند !
از استاد حسن کسایی:
توصیه ای که می کنم ، به سه تار استاد صبا که نوارهایش موجود است و استاد ارسلان درگاهی و استاد عبادی گوش و توجه کنید. بقیه هم خوب سه تار زدند، اما این سه استاد را ترجیح می دهم » .

AliB
Friday 5 April 2013, 04:42 AM
شاید خوب باشه این سوال بصورت نظر سنجی مطرح بشه تا یک نتیجه ی آماری از گرایش دوستانی که سه تار کار می کنن داشته باشیم به شیوه ها ی مختلف نوازندگی این ساز .
هر چند شیوه های نوازندگی از منظر های مختلف می تونه دسته بندی بشه ! مثلا قدیم و جدید -تکنیک محور و یا احساس محور - مبتنی بر شیوه ی قدما و یا مدرن ! - مبتنی بر مضراب قوی یا مبتنی بر پنجه ی قوی و یا حتی به تفکیک اشخاص مثلا شیوه ی استاد صبا ، شیوه ی استاد هرمزی ، استاد فروتن و... (که جزو قدمای سه تار نوازی دسته بندی میشن) و یا شیوه ی استاد لطفی و استاد علیزاده و جناب شعاری و ... (که از متاخرین هستند هرچند تفاوت هایی رو در سبک سیاق نوازندگی از نظرم فرم و محتوا و تکنیک ها با هم دارند)

animator
Tuesday 16 April 2013, 08:47 PM
سلام
من ساز احمدعبادی مسعود شعاری و جلال ذوالفنون را دوست دارم

sepehr13671013
Saturday 12 October 2013, 12:22 PM
برای من خیلی عجیبه که کمتر کسی از استاد ذوالفنون نام برده؟!؟ اگر الان سه تار اینقدر طرفدار داره و همه دنبالش هستن به خاطر استاد ذوالفنون هست... وگرنه کسی تار رو به سه تار ترجیح نمیداد به خصوص اگر قرار بود کنسرتی اجرا بشه...من به ساز استاد ذوالفنون عاشق سه تار شدم و تاحالا هیچ سازی مثل ساز ایشون باهام حرف نزده حقیقتا نمیدونم چجوری دوستان اساتیدی مثل آقای ساکت یا بابایی رو در سه تار نوازی با استاد ذوالفنون مقایسه می کنن.
سه تار وام دار استاد ذوالفنون هست و ایشون نه تنها در نوازندگی که در سلوک هم استاد بودن...

endvb6
Saturday 12 October 2013, 03:43 PM
برای من خیلی عجیبه که کمتر کسی از استاد ذوالفنون نام برده؟!؟ اگر الان سه تار اینقدر طرفدار داره و همه دنبالش هستن به خاطر استاد ذوالفنون هست... وگرنه کسی تار رو به سه تار ترجیح نمیداد به خصوص اگر قرار بود کنسرتی اجرا بشه...من به ساز استاد ذوالفنون عاشق سه تار شدم و تاحالا هیچ سازی مثل ساز ایشون باهام حرف نزده حقیقتا نمیدونم چجوری دوستان اساتیدی مثل آقای ساکت یا بابایی رو در سه تار نوازی با استاد ذوالفنون مقایسه می کنن.
سه تار وام دار استاد ذوالفنون هست و ایشون نه تنها در نوازندگی که در سلوک هم استاد بودن...
درود سپهر عزیز
در اینکه آقای ذوافنون تاثیر زیادی در معرفی و پیشرفت سه تار داشتن شکی نیست. اما از دو جنبه میشه یک سبک رو بررسی کرد: به لحاظ سلیقه و به لحاظ فنی. شما اگر دقت کنید سوال این تاپیک اینه که کدام شیوه نوازندگی را "می پسندید"؟ که معنی سلیقه می ده. قرار نیست همه افراد تنها ساز آقای ذوالفنون رو بیشتر بپسندن. به لحاظ سلیقه هر سبک و مکتبی زیبایی های خاص خودش رو داره و به نظر منم مقایسه اساتید با هم کار درستی نیست چون فیلد کاری هر استادی با اون یکی فرق داره، مهم اینه که چه کسی بیشتر باعث پیشرفت این ساز زیبا و اصیل خواهد شد. :3:
موفق باشید

sepehr13671013
Saturday 12 October 2013, 04:02 PM
درود بر امیر عزیز
من هم انتظار ندارم جامعه ای ماشینی که همه به یک سبک علاقه داشته باشن، داشته باشیم اما واقعا برام جای تعجب داره این کم پسندیدن ها! برحال به نظرم این هم نوعی بی مهری هست امیدوارم ما بتونیم یک صدم راه اساتید بزرگی مثل جناب ذوالفنون رو در موسیقی طی کنیم... و به قول شما به اعتلای این موسیقی و این ساز کمک کنیم.

endvb6
Sunday 13 October 2013, 04:13 AM
درود بر امیر عزیز
من هم انتظار ندارم جامعه ای ماشینی که همه به یک سبک علاقه داشته باشن، داشته باشیم اما واقعا برام جای تعجب داره این کم پسندیدن ها! برحال به نظرم این هم نوعی بی مهری هست امیدوارم ما بتونیم یک صدم راه اساتید بزرگی مثل جناب ذوالفنون رو در موسیقی طی کنیم... و به قول شما به اعتلای این موسیقی و این ساز کمک کنیم.
ممنونم از نظرت...
گفتم بحث بیشتر پسندیدنه. وگرنه یه سه تارنواز امکان نداره از ذوالفنون خوشش نیاد. من خودم به لحاظ تکنیکی زیاد نمی پسندمش ولی روح بسیار بزرگی در بعضی از کارهای ایشون هست. همین الان خود بنده دارم چندتا از قطعات زیباشون رو به شدت تمرین می کنم :)

amirrezahamzeloee
Tuesday 15 October 2013, 01:12 PM
استاد لطفی از نظر حس و حال و جمله بندی و در کل پکیج نوازندگی سه تار فوق العاده عالی مینوازند

danesh72
Monday 16 December 2013, 09:25 AM
از نوازندگي اساتيد ٰ عبادي ٰلطفي ٰعليزاده ٰبابايي و ذوالفنون لذت مي برم ولي اگر قرار باشه يکي رو براي گوش کردن انتخاب کنم .شيرين نوازي ذوالفنون رو به بقيه ترجيح ميدم البته اگر مجبور به انتخاب يکي باشم.

hoda_92
Sunday 5 January 2014, 11:53 AM
به نظرم ردیف نوازی استاد طلایی شیوه ی کامل وزیباییه

endvb6
Sunday 5 January 2014, 01:37 PM
به نظرم ردیف نوازی استاد طلایی شیوه ی کامل وزیباییه
سلام دوست عزیز...
خیلی خوش اومدید به این انجمن و ایشالله مطالب خوبی در کنار بقیه بی آموزیم...
واسم جالب بود که به شیوه جناب طلایی اشاره کردید. خیلی جالبه که از بچه های این نسل هستن کسایی که به این شیوه علاقه مندن.
موفق باشید ایشالله

Ahunawad
Thursday 9 January 2014, 02:14 PM
من از نوازندگان قدیمی از سبک نوازندگی استاد هرمزی ، صبا بسیار تاثیر گرفتم و خیلی استایل نوازندگیشون مخصوصا استاد صبا رو می پسندم ، البته استاد عبادی و ذولفنون هم که جای خود دارن
در بین استید معاصر هم اولین الگوی من استاد شعاری بعد از اون استاد علیزاده و بعد از اون استاد لطفی هست
البته با اینکه
سعی کردم سبک نوازندگی مربوط به خودم رو داشته باشم و از کسی تقلیدی نباشه ولی به نظرم تاثیر بسیاری از سبک اساتیدی که گفتم گرفتم

کارای استاد ساکت رو هم گوش میدم و دوست دارم ولی نوازندگی خودم زیاد گرایش به سمت استایل ایشون نداره

piottel
Saturday 25 January 2014, 07:48 AM
بنظر حقیر در وادی موسیقی، "بهترین" شناختن بسیار دشواره و تنها میشه به گفتن این جمله که "من این شیوه رو بیشتر می پسندم و اون شیوه رو نمی پسندم" اکتفا کرد. و باز هم از دید بنده تموم اساتید سه تارنواز صاحب سبک هرکدومشون حرفهای برای گفت دارند.... شکل جمع نوازیِ استاد فروتن و یا تک زخمه های استاد عبادی........... اما برای من در صدای ساز استاد عبادی، ملاحت و قربتی هست که در هیچ ساز دیگه ای نیست و جالب اینکه فقط ایشون و شاگردانشون می تونند این صدا رو از ساز دربیارند..... بنده خودم در زمان حیاتشون خدمتشون رسیدم و بواقع آخرش نتونستم بفهمم که این صدا، بخاطر خود سازه و یا شکل زخمه های ایشون.. و دوباره عرض می کنم که شاگردان ایشون هم با هر بضاعت تکنیکی، همین صدا از سازشون در می آمد!... جدا از استاد عبادی...از ساز جناب علیزاده ...جناب شعاری.... و صدای ساز مرحوم جنگوک لذت بیشتر می برم. صدای ساز اساتید متقدم فروتن و هرمزی و صدای زحمه هاشان، فراتر از حوصله این کمترین است و البته از متاخرین آقای بهداد بابایی هم!... از سه تار جناب لطفیِ سی سال پیش به قبل هم لذت می برم....استاد طلایی..جناب ذولفنون... استاد صبا و جمیع اساتید دیگر گر هستند که تنشان سالم و اگر پرواز کردند یادشان گرامی!.....ضمنا صدای سه تارِ "ابو سه تار، مرحوم آقاخان ایرانی" را هم دوست ندارم....والله!0

piottel
Saturday 25 January 2014, 08:10 AM
ردیف نوازیِ زیبا رو میتونم بفهمم، اما منظور از ردیف نوازی کامل، اینه که ایشون تموم گوشه ها رو نواختن و یا معنای دیگری داره؟0

floradin
Wednesday 5 February 2014, 11:42 PM
تمام اساتید ساز سه تار صاحب سبک هستن وبه نوبه ی خود قدر می باشند.
من از سه تار نوازی اساتیدی چون عبادی،ذوالفنون،لطفی، بابایی و همچنین ردیف نوازی داریوش طلایی بسیار لذت می برم.

ymail_100
Monday 3 March 2014, 11:16 AM
نوازندگی استاد عبادی که جای خود داره. از لحاظ شیرینی نوازندگی و جمله بندی ساده و پر از احساس فکر نمیکنم کسی به پای لطفی برسه.
اما ناگفته نمونه که موسیقی سنتی ما در در حال غرق شدن در باتلاق تعصب ورزی سرسختانه هست. در این بین نوازندگی اساتیدی مثل شعاری و کیوان ساکت و دیگر اساتیدی که کارهای تلفیقی انجام میدن بسیار به چشم میاد و به نظرم بعد از مدتها در جا زدن گامهای بسیار مهمی در موسیقی سنتی هست.
من شخصا از کارهای کیوان ساکت و ترکیب تکنیک فوق العاده و احساس در نوازندگی ایشون بسیار لذت میبرم.