PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال: همه چيز درباره پاپ

Leon
Sunday 20 January 2008, 02:41 PM
از ريتم های مختلف پاپ چی ميدونيد?کی ميتونه این ريتم ها رو به شکل نت نشون بده?

avm
Sunday 20 January 2008, 02:51 PM
از ريتم های مختلف پاپ چی ميدونيد?کی ميتونه این ريتم ها رو به شکل نت نشون بده?

سلام
منظورتون از ریتم چیه خیلی کلی سوال کردین:e

مرسی ارسلان

Leon
Sunday 20 January 2008, 02:56 PM
ببينيد در اجرايه يه اهنگ پاپ يا تنزيم ان اهنگ در پاپ ريتم ها شکله خاسی دارن¡که مشخس کننده ان سبک هستش..هالا ميخاستم که در مو رد این ريتم ها هر چی ميدونيد .بگيد

avm
Sunday 20 January 2008, 04:10 PM
ببينيد در اجرايه يه اهنگ پاپ يا تنزيم ان اهنگ در پاپ ريتم ها شکله خاسی دارن¡که مشخس کننده ان سبک هستش..هالا ميخاستم که در مو رد این ريتم ها هر چی ميدونيد .بگيد

مرسی از دوست عزیزم leon که خیلی مدرن جواب میده، خوشم اومد رهایی از اصول

در مورد ریتمها سبکهای پاپ راستش من دو مورد دارمش میتونم نظر بدم چون نیمتونم بگم تو سازهای ملودیک تبحر دارم ولی بهروز صفاریان حرف خوبی زد اونم این بود تو پاپ باید سطح موزیک رو به اندازه شعور شنونده عادی (منظورم شعور موسیقیایی هست توهسن نشه ها ) اورد پایین پس بهتره تو اجرای موسیقی پاپ زیاد به اجرای تکنیکهای خاص نپردازیم، میزان زمان طولانی نشه که خسته کننده بشه در بین اهنگ بهتره دست به میزان ها نزنیم و میزانهای لنگ بکار نبریم مثلا از 4/4 به 7/8 بعد 5/4 تغییر نکنه، بر خلاف بسیاری از آهنگهای rock و Jazz، چون شنونده عادی دوست داره چیزی که میشنوه بتونه مثل قبل ارتباط برقرار کنه فکر کنم نکته دیگه ای که به ذهنم میرسه مثلا تغییر ندادن temp زیاد توی طول کار باشه، و تو گامها اگه از گامهای عادی مینور و ماژر استفاده کنیم به گوش شنونده راحتتر میشینه در مورد اون بحثی نمیکنم و فعلا ریتم رو بررسی میکنیم، در مورد سازهای کوبه ایش که بیشتر تجربه دارم خیلی وقتها آدم اگه مثلا اگه 4/4 هست یه ریتم ساده داشته باشه و بزاره خیلی بهتر هست تا شلوغ بازی و اجرای تکنیک، ریتم درام معمولا توی تمام آهنگهای پاپ مردمی و پر طرفدار یه LOOP از یه ریتم ساده هست که وسطهاش چندتا پاساژ ساده وجود داره و ریتم درام باید پایین باشه و FLAT بشه تا زیاد محسوس به نظر نیاد
راستش اینها به ذهنم رسید، اساتید بخشن اگه کم بود چیز دیگه ای به ذهنم نرسید، :f
بیاد واقعا بررسی کنیم دوستان تا شاید به چیزهای جالبی برسیم

مرسی ارسلان
:ak

moomak
Sunday 20 January 2008, 04:54 PM
سعید جان
سوالات خیلی خیلی کلیات رو در بر میگیره
ببین عزیزم موسیقی پاپ به ریتمش نیست
ما هم در پاپ هم در راک هم در بلوز هم در کلاسیک هم سنتی ایرانی و هم ...... ریتم سه چهارم داریم و ریتم جهار جهارم و لنگ و دو چهارم و والس و ........ داریم
نمیشه بگی که چون این موسیقی ریتمش دو چهاره پس پاپه و اگر این یکی نه هشتمه پس کانتری
بهتره سوالت رو دقیق تر بیان کنی
Goten nacht

Leon
Sunday 20 January 2008, 07:14 PM
سؤال دقيقهست،نشون دادن شکل ريتم به صورت نت،در موسيقی پاپ با زير مجموعه ها،ميدونم شکل کلی نداره و قابل تغيير هست،ولی يه حالات استاندارد داره ،بخسوس واسه کسانی که درام ميزنن،مسلا،در نواختن پيانو ،که اکورد و ريتم رو با دسته چپ ميزنيم،در هر سبکی نحوه اجرا فرق ميکنه که بستگی به سبکه اون موسيقی داره

moomak
Sunday 20 January 2008, 11:25 PM
توی گیتار هم چندین نوع از هر ریتم داریم که بسته به arrenge کار از یکیشون باید استفاده کرد
اما توی درامز؟؟؟؟؟؟
نمیدونم
باید از حمید بپرسیم
فعلا

avm
Sunday 20 January 2008, 11:46 PM
توی گیتار هم چندین نوع از هر ریتم داریم که بسته به arrenge کار از یکیشون باید استفاده کرد
اما توی درامز؟؟؟؟؟؟
نمیدونم
باید از حمید بپرسیم
فعلا

moomak جان سلام
در مورد درامش هم 100 ها ریتم وجود داره، ولی خیلی وقتها خیلی از ریتمها استفاده نمیشه در گروهای پاپ چون دارمشون واقعا درامر نیست و فقط تو چند ریتم خاص محدود میشه) در کارهای غیر گروهی جون خیلی از ریتمها باعث شلوغ شدن میشه و دلیل مهمتر اینه که، تنظیم کننده درامر نیست و نتهایی که مینویسه استاندارد نیست، یا تنوع در ریتمهای درامز رو نیمیدونن

خیلی از تنظیم کننده های بزرگ پاپ که کلی اسم و رسم دارن و ده ها آلبوم دادن بیرون دیدم مثلا توی ریتمهاشون هم Ride Cymbal داره میخوره هم Hi-Hat هم Snare اونم به صورت همزمان، خوب در این حالت در صورتی این ریتمها اجرا میشه که درامر بنده خدا 3 تا دست داشته باشه و 2 تا پا :agکه همچین چیزی غیر ممکنه البته هستند دارمر هایی تو دنیا که این کاره همزمان انجام میدن، ولی تو Funk مثلا دنیس چمبرز ، ولی در حالت عادی این نوع ریتمها ایراد فنی دارن.

moomak
Sunday 20 January 2008, 11:57 PM
ایول داداش
کارت خیلی درسته و قبولت دارم
اما من که گفتم در مورد درامز چیزی نمیدونم اما در گیتار این سیستم یه کم ( به خاطر وسعت ساز و نحوه های اجرای ریتم های مختلف) زیر سوال میره به طوری که هنر گیتاریست در اجرای ریتمی که آرنجمنتور می خواد اینجا به تجلی میرسه
توجه کن در گیتار دست راست وظیفه اجرای ریتم رو بر عهده داره اینکه با کدوم یک از انگشتان و بر کدوم سیم ها و به چه صورت ضربه وارد کنه و از چه تکنیک هایی استفاده بشه choice های زیادی رو برات باز می کنه که به خاطر Aaccordic بودن صدا بر خلاف درامز که صدای پایه رو داره شما میتونی Harmony های زیادی رو در حین اجرای ریتم و آکورد پیاده کنی.
والا من بازهم می گم در مورد درامز شما که استادی و داش سعید هم درست میگه............. هیچ خطی نتوان بر آن کشیدن
فعلا