PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چهارمضراب دشتی (استاد صبا)_سه تار

AliB
Thursday 24 January 2008, 03:20 AM
دوستان عزیز سلام.
این قطعه از روی تصویر برداشته شده یعنی فایل ویدیویی بوده و من صدا را جدا کردم. چهار مضراب دشتی استاد صباست که با توجه به نت نگاری مسعود شعاری اجرا کردم.
خلاصه دوستان محبت دارند و ما هم به سرمان می زند که هر چه دم دست می یابیم در اینجا قرار بدهیم.قبلا از کم و کاستی های اجرا پوزش می خواهم.
لینک ویدیوی این قطعه را در سایت یو تیوب دارم اگر بخواهید می تونم قرار بدهم.

You can see links before reply
در سایتی دیگر
You can see links before reply (You can see links before reply)
ارادتمند شما
علی

Kamanche
Thursday 24 January 2008, 03:54 AM
علی جان مثل اینکه مشکلی داره
download نمیشه!

.t.A.T.u
Thursday 24 January 2008, 11:09 AM
سلام!
من دانلود کردم.
به نظر من خوب شده، خیلی خوب شده، لذت بردم.
اما کسانی که با دانلود مشکل دارن، فایل و آپلود اون مشکل نداره، فقط مشکل از راپید هست، فکر می کنم راپید گیر به آی پی شما می ده و می گه با این آی پی داره فایل دانلود میشه، چون از راپید همزمان فقط یه فایل میشه دانلود کرد، تنها راه این مشکل این هست که صبر کنید یا از وی پی ان یا چیزی شبیه این استفاده کنید که آی پی شما تغییر بکنه.

AliB
Thursday 24 January 2008, 11:16 AM
t.A.t.U جان مثل همیشه از شما متشکرم که محبت دارید و زحمت کشیده و کار ها رو گوش می دهید و دوستان رو راهنمایی می کنید.
راپید این مشکلات رو هم داره . من سعی کردم که بر روی سایت آپلود کنم که امکان پذیر نشد و چندین بار با خطا مواجه شد(به صورت فایل زیپ).
سعی می کنم بر روی آپلود سنتر دیگری آپلود کنم که دوستان با مشکلات کمتر ی زحمت دانلود رو بکشند.
ارادتمند شما علی

.t.A.T.u
Thursday 24 January 2008, 11:37 AM
ببخشید بحث را دارم منحرف می کنم، ولی:
بله راپید با کسانی که به صورت مجانی دانلود می کنن میانه خوبی نداره
می تونید در سایت های زیر آپلود کنید:
divshare.com
4shared.com
box.net

AliB
Thursday 24 January 2008, 11:44 AM
دوستان عزیز بر روی سایت 4shared آپلود کردم.امیدوارم که بی دردسر قابل دانلود باشد.
با تشکر
You can see links before reply

AliB
Thursday 24 January 2008, 11:49 AM
ببخشید بحث را دارم منحرف می کنم، ولی:
بله راپید با کسانی که به صورت مجانی دانلود می کنن میانه خوبی نداره
می تونید در سایت های زیر آپلود کنید:
divshare.com
4shared.com
box.net
t.A.t.U جان این اطلاعات بسیار مفید و ارزشمند هست و به نوعی به موضوع این انجمن مربوط. چون مثلا من به شخصه خیلی با این آپلود سنتر ها کار نکردم و شاید سایر دوستان هم همینطور و این سایتهایی که معرفی کردید بسیار مفید خواهد بود مخصوصا برای ادامه ی کار حتما کمک می کند که آپلود و دانلود بی دردسری برای کارهای همه دوستان داشته باشیم.
ارادتمند شما
علی

Kamanche
Friday 25 January 2008, 03:11 AM
علی جان با این ساز زدنت هر روز بیشتر شیفته ات میشم.
واقعا عالی و قدرتمندانه و بود.
یه تکنوازی کوتاه و مقتدرانه و نواختن استادانه ی چهارمضراب استاد صبا.
نواختن چهارمضراب های استاد صبا با این سرعت و به این تمییزی کار هر کسی نیست!
باور کن بی اغراق میگم بعضی موقع ها یادم میرفت که این نوازندگی علی آقای خودمونه!
من رو یاد اجرای قدرتمندانه ی آقای شعاری انداخت در آلبوم کاروان صبا.
گویا کوکت هم کوک سه تار ایشون بود اگه اشتباه نکرده باشم.
سه تارت هم واقعا زیبا میخونه.

اون جمله ی ثانیه 33 رو اولین بار که شنیدم یه به به حسابی گفتم که جات خالی بود بشنوی واقعا جمله ی زیبایی بود.

خلا صه هر چی بگم کم گفتم در غیبت بزرگای موسیقی کشور تو خوب داری علاقه مندارو تغذیه میکنی!
با آرزوی موفقیت روز افزون برای تو دوست عزیز .
ویشتاسب

AliB
Friday 25 January 2008, 12:19 PM
ویشتاسب جان خیلی بنده نوازی می فرمایید و خواندن نظرات محبت آمیز شما حسابی دل ما رو تو این زمستان سرد ،گرم می کند.خلاصه بی اندازه سپاسگزار مهر و محبت شما هستم.
در مورد کوک از کوک دو سل لا ر برای دشتی استفاده کردم که همون کوکی هست که آقای شعاری این قطعات رو اجرا کرده و در مورد مبنای کوک ، من دو ی سازم رو سی بمل گرفتم یعنی یک پرده پایین تر از دو دیاپازون اما الان که چک کردم با مبنای کوک نوار دیدم که 4/3 پرده مبنای کوک آقای شعاری بالاتر هست و یعنی تقریبا ایشون سازشون رو دیاپازون کوک کرده بودند در اجرای نوار کاروان حال احتمالا در ضبط و نوار اندکی تغییر کرده.
همانطور که گفتم این ساز من بسیار مضراب خورش خوب هست و مثلا وقتی شما دو رو برابر با لای دیاپازون میگیرید اساسی سیمها زیر دست احساس می شود و تا هر میزان می شود مضراب زد و صدایی زنگدار و پخته بیرون می آید.
و مطلب دیگر اینکه این چهارمضرابها رو من تغریبا 5 یا 6 سالی هست که کما بیش می زنم و البته خودم با استفاده از نت کار کردم و الی ماشالله هم نوار کاروان شعاری رو گوش دادم .صلابت شعاری تو اجرای این نوار خیلی من رو تحت تاثیر قرار داده.
ارادتمند شما
علی

Leon
Sunday 27 January 2008, 11:04 AM
بسيار زيبا و دلنشين.مرسی دوست عزيز

AliB
Monday 11 February 2008, 02:50 PM
دوستان دیگر علاقه ای به شنیدن ندارند؟
بچه های زیادی هستند اینجا که سه تار میزنند !!!!!
خبری نیست؟!

zxcv
Monday 18 February 2008, 04:17 PM
سلام دوستان.من تازه عضو انجمن نشدم ولی آخرین باری که اومدم اینجا مدت زیادی میگذره و از اینکه میبینم کاربرها خیلی زیادتر شدند خوشحالم.آقایalib کارتون رو هم رفته خوب بود.ولی چندتا اشکال داشت.وقتی شروع کردید آواز زدید خفه کردن سیمها و بالا اومدنتون به نت شاهد در بعضی جاها خیلی کند هست باید تمرین بیشتری کنید.آخر قطعه رو هم غیر شفاف و بد زدی .به نظر میات سرعت دستت کمه.چند اتود شاید بتواند به شما کمک کند.و به نظر میات یا پرده سل شما درست نیست یا کوک سیم سل درست نیست.سازتون ساز خوش صدایی هست.روی هم رفته بد نبود.به نظر میات 3 یا 4 سال میزنید و به نظر من استادتون تو این بازه زمانی خوب کار کرده ولی اتود کم زدید.موفق باشید منتظر کارهای بهتر هستیم.دوستدار شما محمد امین

Hes_r
Monday 18 February 2008, 05:37 PM
ایشون 10 سال هست سه تار میزنن .

AliB
Monday 18 February 2008, 07:40 PM
سلام دوستان.من تازه عضو انجمن نشدم ولی آخرین باری که اومدم اینجا مدت زیادی میگذره و از اینکه میبینم کاربرها خیلی زیادتر شدند خوشحالم.آقایalib کارتون رو هم رفته خوب بود.ولی چندتا اشکال داشت.وقتی شروع کردید آواز زدید خفه کردن سیمها و بالا اومدنتون به نت شاهد در بعضی جاها خیلی کند هست باید تمرین بیشتری کنید.آخر قطعه رو هم غیر شفاف و بد زدی .به نظر میات سرعت دستت کمه.چند اتود شاید بتواند به شما کمک کند.و به نظر میات یا پرده سل شما درست نیست یا کوک سیم سل درست نیست.سازتون ساز خوش صدایی هست.روی هم رفته بد نبود.به نظر میات 3 یا 4 سال میزنید و به نظر من استادتون تو این بازه زمانی خوب کار کرده ولی اتود کم زدید.موفق باشید منتظر کارهای بهتر هستیم.دوستدار شما محمد امین

از نظرات شما متشکرم و اینکه زحمت دانلود و گوش کردن این قطعه را کشیدید.
اگر مایل به دیدن این قطعه به صورت تصویری هستید به این لینک مراجعه کنید.You can see links before reply
متشکرم

moomak
Monday 18 February 2008, 07:45 PM
بسیار زیبا و دلنشین اجرا کردین اما یه کمی شلوغش کردین تا جایی که بعضی از نت ها گم شد
سرعت دستت خیلی خوب بود کمی عجله کردین
اما در مجموع بسیار عالی بود و من هم آفرینی در خور و شایسته در دلم بهتون گفتم
کاره زیبایی هم انتخاب کردین
به نظرم ارزش 10 سال نوازندگی رو داشت
با احترام

AliB
Monday 18 February 2008, 08:23 PM
بسیار زیبا و دلنشین اجرا کردین اما یه کمی شلوغش کردین تا جایی که بعضی از نت ها گم شد
سرعت دستت خیلی خوب بود کمی عجله کردین
اما در مجموع بسیار عالی بود و من هم آفرینی در خور و شایسته در دلم بهتون گفتم
کاره زیبایی هم انتخاب کردین
به نظرم ارزش 10 سال نوازندگی رو داشت
با احترام
هومن جان خیلی متشکرم که گوش دادید و از نظر لطف و محبت شما خیلی خوشحال و سپاسگزارم.
نظر شما و همه ی دوستان بسیار محترم است زیرا فکر و احساس شماست از گوش دادن این قطعه.
در توضیح به دو نکته اشاره می کنم: همانطور که در ابتدا گفتم این کار را از روی ویدیو جدا کردم یعنی با دوربین فیلم برداری ضبط شده بوده و دوربین در فاصله ی چند متری قرار داشته و صدایی که می شنوید صداییست که در اتاق می پیچد و میکروفونی نبوده تا صدای اصلی ساز را بگیرد. نکته ی بعد اینکه شما خود سه تار می زنید و می دانید که شفافیت مضراب در سه تار آن هم در قطعه ای تکنیکی و سرعتی کاریست دشوار و من همیشه از شلوغ و غیر شفاف ساز زدن سعی کردم دوری کنم و همواره هنوز هم در این راه تلاش می کنم.
در این قطعه دو پرش از ر بالا دسته به سل وسط دسته وجود دارد که در کسری از ثانیه اجرا می شود و نت سل را باید با انگشت چهارم گرفت که من با رعایت همه ی اصول و مضراب گذاری ها آن را اجرا کردم و در این پرش مخصوصا در بار اول کمی نت سل نامحسوس اجرا شده که خطای پنجه ی من هست من این قطعه را بعد از چند روز زدن ضبط کردم و تمرین خارق العاده ای برای زدن آن انجام ندادم.
در پاساژ های آخر قطعه که همرا با تکیه کاری و پرشهای پی در پی و گرفتن نت آخر هر جمله پاساژ از سیم دوم است مضراب گذاری خاص وجود دارد به صورت"راست چپ راست، چپ راست چپ ،راست چپ راست ،راست چپ راست" که در سیر پایین رونده ی نتها تکرار می شود و مضراب راست آخر این ست مضرابی بر روی سیم دوم قرار دارد که اجرای آن در سه تار کار دشواریست و فکر می کنم با این اوصاف بد از کار در نیامده باشد.
اما همیشه جا برای پیشرفت وجود دارد و من به اجرای این قطعات به دید اتود نگاه می کنم و صرفا تلاشیست برای نزدیک شدن به حس و هوای این قطعات .
بسیار متشکرم.

Hmd_N
Wednesday 20 February 2008, 01:13 AM
علی جان داداش دست و پنجت درد نکنه !

خیلی حالی کردم !

منتظر کارای زیبای بعدیت هستیم جیگر !

قربونت

moomak
Wednesday 20 February 2008, 12:32 PM
عزیز
بعد از اینکه دوباره و با دقت بیشتری کارت رو با هندزفری گوش دادم نکاتی به نظرم رسید که گفتم بد نباشه بگم
اول اینکه برای بار دوم و سوم هم که گوش دادم آخرش یه آفرین درست و حسابی گفتم و خدایی گفتم دمت گرم!!!
اما دو تا مشکل داره که اولی رو در بالا گفتم یعنی همون نت خوری و قاطی شدن نت ها بود که روش بحث کردیم
اما مشکل دوم که کیفیت بالاتر صدا باعث شد تا متوجه اون بشم این بود!!!!
عدم هماهنگی میان انگشتان راست و چپ
در واقع شما بین پنجه و مضرابت تناقضی هست که کمی ایجاد مشکل میکنه
این مشکل در حد میکرونه و یک شنونده بدون علم موسیقی نمی تونه از عهده تشخیصش بر بیاد
کاملا پر واضحه شما تمرینات بسیار زیادی رو انجام دادین و جای تشکر فراوان هم داره
اما از دیدگاهه من مضراب شما کمی جلوتر از پنجه شما حرکت می کنه و این باعث میشه در بعضی جاها که تعداد نت ها در سرعت ثابت بالاتر میره پنجه بعضی جاها جا بمونه که این هم با تمرین بیشتر کاملا رفع خواهد شد
این نقص در جاهایی که از مضراب چپ و راست استفاده می کردین بیشتر مشهود بود
در پایان قطعه هم کمی ایراد دیده میشد که البته چیز مهمی و قابل ذکری نبود
اما در کل بازهم میگم 3تا آفرین پر معنا به شما در دلم گفتم و واقعا هم لذت بردم
با احترام
فعلا

AliB
Wednesday 20 February 2008, 12:33 PM
حمید جان سروری داداش خیلی محبت داری .

AliB
Wednesday 20 February 2008, 12:49 PM
هومن جان سروری داداش:b اکتیو سه تار در اجرای این قطعات بالاست و تمرین و تکنیک بالایی می خواد و ما هم فعلا در حل تمرین هستیم . ایشالا در آینده قطعه ای بذاریم که داش هومن هم کاملا راضی بشه:ak
ولی کاملا درسته خود شما می دونی که پنجه ی فرزی داشتن و اجرای مثلا تکیه های پی در پی موقعی که راست و چپ می زنی یا از اون بد تر اجرای تکیه کاری روی مضرابهای ترکیبی واقعا کار سختیست و زمانی که این دو به هماهنگی کامل برسه دیگه من هم مسعود شعاری خواهم بود ((::guitarplay2:

Hmd_N
Wednesday 20 February 2008, 01:59 PM
حامد جان سروری داداش خیلی محبت داری .

علی جون، جیگرررررررررررررررررررررر ررر:connie_24:

من حمید هستم نه حامد !!!!!!!!!!!:ilovemusic:

قربونت

AliB
Wednesday 20 February 2008, 02:39 PM
مخلص داش حمید گل . دوزاری جا افتاد .زود برم جاهای دیگه هم اصلاح کنم تا بیشتر از دست من شاکی نشدی ((:.
قربانت
علی

amiraris
Wednesday 20 February 2008, 09:01 PM
مثل کار قبلیت که گذاشته بودی خیلی قشنگ بود.من این مدت فکر میکردم که این کارتو قبلا دانلود کرده بودم و گر نه زود تر میگرفتمش.شرمنده که دیر شد ولی عالیه واقعا.

Kamanche
Sunday 24 February 2008, 12:09 AM
با سلام
با دیدن اجرای تصویری این چهارمضراب استاد صبا با نوازندگی علی عزیز ،هر چه بیشتر به دشواری اجرای این قطعه پی بردم.البته علی جان به غیر از یکی دو جا (خلی کوچیک) شما با توانایی و قدرت تمام اجراکردی.دستت در نکنه.

راستی بزنم به تخته ،چشم دشمن کور ، خیلی هم خوش تیپی علی جون

AliB
Sunday 24 February 2008, 12:48 AM
ویشتاسب عزیز (آقا من با اسم شما خیلی حال می کنم و دوست دارم مدام تکراز کنم واقعا اسم زیبایی دارید) خیلی متشکرم و خوشحالم که تصویری این قطعه را هم دیدید. D: باید اعتراف کنم که یک جا مخصوصا در پرش از ر به سل خراب شد و یک جا هم در اون پاساژ های آخر نتی از سیم دوم فالش زده شد(آقا فالش زدن با سه تار هم توانایی می خواد فکر کردید که فقط با کمانچه میشه فالش زد ((: ) خلاصه ظاهر و باطن. اجرای نسبتا خوبی بود در سطح کار من. البته شده بی عیب هم در خلوت این قطعه اجرا بشه ولی خوب دیگه جلوی دوربین سخته .
در مورد تیپ هم آقا خیلی دیگه بنده نوازی فرمودبد چشمهای شما خوب میبینه. ولی ویشتاسب جان یوتیوب هم سایت خوبیست و میشه با قرار دادن ویدیو خیی ها رو جذب کرد. من تو این سایت با خیلی ها در ارتباط بودم و هستم و خیلی ها اظهار علاقه به موسیقی ایرانی می کنند و خلاصه موثر هست.
مخلص شما
علی

Kamanche
Sunday 24 February 2008, 12:57 AM
ویشتاسب عزیز (آقا من با اسم شما خیلی حال می کنم و دوست دارم مدام تکراز کنم واقعا اسم زیبایی دارید) خیلی متشکرم و خوشحالم که تصویری این قطعه را هم دیدید. D: باید اعتراف کنم که یک جا مخصوصا در پرش از ر به سل خراب شد و یک جا هم در اون پاساژ های آخر نتی از سیم دوم فالش زده شد(آقا فالش زدن با سه تار هم توانایی می خواد فکر کردید که فقط با کمانچه میشه فالش زد ((: ) خلاصه ظاهر و باطن. اجرای نسبتا خوبی بود در سطح کار من. البته شده بی عیب هم در خلوت این قطعه اجرا بشه ولی خوب دیگه جلوی دوربین سخته .
در مورد تیپ هم آقا خیلی دیگه بنده نوازی فرمودبد چشمهای شما خوب میبینه. ولی ویشتاسب جان یوتیوب هم سایت خوبیست و میشه با قرار دادن ویدیو خیی ها رو جذب کرد. من تو این سایت با خیلی ها در ارتباط بودم و هستم و خیلی ها اظهار علاقه به موسیقی ایرانی می کنند و خلاصه موثر هست.
مخلص شما
علی

علی جان بنده هم هم عقیده هستم با شما .اجرا د رمقابل دوربین یه مقدار مشکل تر هستش.برای من هم خیلی پیش اومده که در خلوت خودم سازی یا قطعاتی رو بزنم که بعدا هر چه قدر تلاش کردم نتونستم به اون زیبایی بزنم.
ضمنا بعضی مواقع همین فالش زدن ها هم قشنگه.

خلاصه باز هم به خاطر این اجرای قدرتمندانه و زیبا از شما تشکر میکنم.همین که شما بدون ادعا اجراهات رو توی سایت اون هم به صورت تصویری قرار میدی (چون خیلی ها حتی میترسن از قراردادن نمونه ی صوتی کارهاشون) خودش جای تشکر فراوان داره.
قربانت

Mojtaba
Sunday 24 February 2008, 08:41 AM
علی جان والا من تازه گوش کردم و تصویری رو دیدم واقعا عالی بود و کاملا روان و شیوا ساز زدی خیلی خیلی عالی بود

منتظر کارهای بعدی شما هستیم

Hes_r
Sunday 24 February 2008, 11:32 AM
علی جان من فایل تصویری رو گوش دادم .

به جز همون یه اشکالی که خودت پی بردی ( به نظر من چیزی که آدم خودش میدونه اشکال نیست چون عواملی مثل این که دوربین بود گاهی اوقات باعث این میشه ) واقعا عالی بود . به نظر من که دشتی خیلی خوبی زدی .

من که لذت بردم . واقعا صدای سه تار تو و علی رضا رو من خیلی دوست دارم .

با تشکر

AliB
Sunday 24 February 2008, 01:29 PM
حسام جان خیلی محبت داری .
حقیقتا ادعایی در کار نیست و ظاهر و باطن همونطوریه که من ساز می زنم (حالا شرایط ضبط و دوربین هم موثره اما نمی خوام براش یه حساب ویژه باز کنم).
مخلص همه ی دوستان و سروران
علی

enghab2
Friday 8 May 2015, 11:20 PM
بسیار زیبا، تمیز و دلنشین. احسنت بر شما دوست عزیز. اگر امکان قراردادن نت هست ممنون میشم لطف بفرمایید