PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالات در مورد ریتم.....!!!!!!!

shahyar.guitar
Thursday 24 January 2008, 02:07 PM
سلام به همه دوستان
در این قسمت به سوالاتی که دوستان در مورد ریتم دارند پاسخ داده خواهد شد(البته نه الزاما توسط من).
اولین سوال رو هم خودم میپرسم:
آهنگی از مرحوم عبدالهی برای دانلود میزارم که بسیار زیباست.اگر امکان داره به من بگید ریتمش چطور نواخته میشه؟
سپاسگزارم

You can see links before reply

shbaharehs
Thursday 24 January 2008, 08:37 PM
به نظر من با 6/8 جور درمیاد. یعنی سیمهای بیس< تریبل از بالا< تریبل از پایین. ساکت کردن گیتار و دوبار تریبل.
ممنون

shahyar.guitar
Friday 25 January 2008, 09:17 AM
متوجه توضیحتون نشدم.ممکنه بهتر شرح بدید.

shbaharehs
Friday 25 January 2008, 04:22 PM
شما اینو میتونین با 6/8 خیلی خوب دربیارین. منظور منم این بود:
1. سیمهای بیس از بالا
2.سیمهای تریبل از بالا
3.سیمهای تریبل از پایین
4.ساکت کردن سیمها
5.سیمهای تریبل از بالا
6.سیمهای تریبل از پایین
همشونم میتونین با انگشت i بزنید. امیدوارم بهتر توضیح داده باشم.
ممنون

ArmaneKamali
Friday 14 March 2008, 10:38 PM
سلام دوستان خوب من چند تا سوال دارم ممنون میشم که توضیح بدین.
1-اینکه من عادت دارم ریتم ها رو با i , p بزنم یعنی ختی اگه سیم های سولو رو میزنم به پایین با i و به بالا با p میزنم میخواستم ببینم که مشکلی پیش میاد یا نه
2-اینکه چند تا آهنگ و نمیدونم با چه نوع 6/8 ی بزنم 1-گنجشک های خونه گوگوش 2-فرنگیس سیاوش 3-گل گلدونه من سیمین
ممنون

shbaharehs
Saturday 15 March 2008, 04:46 PM
سلام دوستان خوب من چند تا سوال دارم ممنون میشم که توضیح بدین.
1-اینکه من عادت دارم ریتم ها رو با i , p بزنم یعنی ختی اگه سیم های سولو رو میزنم به پایین با i و به بالا با p میزنم میخواستم ببینم که مشکلی پیش میاد یا نه
2-اینکه چند تا آهنگ و نمیدونم با چه نوع 6/8 ی بزنم 1-گنجشک های خونه گوگوش 2-فرنگیس سیاوش 3-گل گلدونه من سیمین
ممنون

سلام خوبین؟ راستش سوال اولتون رو من زیاد متوجه نشدم. یعنی شما از دو انگشت p , i بیشتر استفاده میکنید؟ اگر اینطوره اکثر ریتمهای ایرانی با همین دو انگشت (البته با m) هستن که معمولا نوازنده وقتی به صدای ریتم عادت بکنه اون ریتم رو اونطوری که راحتتره میزنه. اگه منظورتون فقط ریتم هست که تا موقعی که ریتم تغییر نکرده مشکلی نباید پیش بیاد< ولی اگه مثلا چند خط ملودی هم توش باشه شاید مجبور بشین انگشتها رو کمی تغییر بدین.

راجبه سوال دوم هم به نظر من بهتره با صدا جلو برین تا اینکه ریتمها رو حفظ کنین. اهنگ اول که از گوگوش هست به نظر من با 8/6 شکسته خوب درمیاد. متاسفانه اهنگ دوم رو من نشنیدم و بهتره نظر ندم! اهنگ سوم هم که گل گلدونه به 8/6 معمولی میشه زد.

ممنون

puriya
Wednesday 3 December 2008, 05:01 AM
اگه خدا قسمتم کنه من آموزش کامل ریتمهای تلفیقی رو البته نه همه ولی اوهایی که دوستان بخوان رو براشون میزارم به نظر من در ریتم زدن استفاده از بعضی تکنیکها به ریتم ما کمک میکنه
1- اول اینه که ریتم ما یه ضرب نره جلو یه مثال ساده تر مثل تیک تاک ساعت یعنی یه نواخت بخوای بزنی شنونده رو بیهوش میکنی
2- استفاده درست و به جا از تکنیک راسگودا " در بعضی ریتمها واقعا حال و هوای بی نظیری به ریتم میده "
3-توانایی سنگ کوپ کردن " ضد ضذب زدن "
4- اسفاده درست از تکنیک آپاگادو
5-تلفیق ریتمها "من عاشق این اخریه هستم"
به نظر من رعایت این 5 اصل میتونه به ما کمک کنه که شنونده رو با خودمون همراه کنیم حالا نمیدونم نظر دوستان چیه ؟

puriya
Wednesday 3 December 2008, 01:44 PM
ریتم زدن چرا و چگونه

دانلود مقاله (You can see links before reply)