PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : می خوام ویولن یاد بگیرم، کمک

shahrzadi
Thursday 24 January 2008, 08:51 PM
salam man ye dokhtare 21 sale hastam ke mikham violon ro shooroo konam vali az sakhtish mitarsam,man dastaye koochoolooi daram mikhastam beporsam vase navakhtane violon moshkel saz nist?be nazare shoma behtare violon shooroo konam ya violon cel?ghablan ham moosighi kar nakardam.

.t.A.T.u
Thursday 24 January 2008, 09:03 PM
سلام دوست عزیز!

عضویت شما را در نت آهنگ تبریک می گم.

امیدوارم که به هدفت برسی، فکر می کنم تاپیک های زیادی هم درباره شروع ویالون باشه، بهتره یه گشتی بزنی احتمالا به شما کمک خواهد کرد

نکته ای که باید عرض کنم این هست که نت آهنگ یه انجمن فارسی زبان هست پس باید در اون از زبان فارسی استفاده بشه، این قانون در تمام قسمت های سایت باید اجرا بشه( تیتر تاپیک، متن تاپیک )

امیدوارم یکی از کاربران فعال این سایت بشی.

E_h_s_a_n
Friday 25 January 2008, 12:45 AM
سلام
سخت که هست ولی اگه اولاش با سختیش بسازید روز به روز شیرینتر میشه
برای انگشتاتتون هم فکر نکنم مشکلی باشه میگن فقط اگه انگشتا باریک و کشیده باشه بهتره ( البته اصلا شرط لازم برای ویولن زدن نیست )
راجع به اینکه ویولن بزنید یا ویولنسل هم بستگی به خودتون داره ولی من ویولن رو پیشنهاد میکنم

akanani
Friday 25 January 2008, 11:01 AM
دوست عزیز ضمن خوش آمد گویی به سایت خودتان لطفا من بعد فارسی تایپ کنید

ضمنا ویالن درسته ساز سختی است ولی اگر علاقه و پشتکار داشته باشید مطمئنا یاد می گیرید . فقط تحقیق کنید با یک استاد خوب شروع کنید تا از این ساز زده نشید . :ak

حسین ایرانی
Friday 25 January 2008, 04:11 PM
سلام دوست عزیز.بهت تبریک میگم که ویلن را انتخاب کردی.نگران نباش.شاید اولش سخت باشه ولی مطمئن باش که برات شیرین میشه

Guitaro
Saturday 26 January 2008, 08:49 PM
shahrzadi

اول از همه در مورد سختیش :
بزرگترین مشکلی که "سخت بودن" ویولن ایجاد میکنه همون ترسیه که ازش به وجود میاد که ظاهرا خود شما هم یه همچین حالتی داری ...
مساله اینجاست که ممکنه این ساز سخت باشه ولی اونقدر سخت نیست که لازم باشه ازش ترسید ، این ترس های الکی فقط ساز رو سخت تر و سخت تر میکنه ؛ تا جایی که ممکنه یه ساز خیلی راحت هم به خاطر این ترس ها بشه سخت ترین ساز واسه اون فرد ...
پس بهتره الان که میخوای شروع کنی ، با اعتماد به نفس قدم اول رو بذاری و عقب نکشی ، مطمئن باش بعد از یه سال یا کمتر خودت میگی چه خوب شد کنار نکشیدم ...

اما در مورد سایز دستات ، فکر نکنم اونقدر کوچیک باشه که مشکلی ایجاد کنه ، ولی میتونی قبل از خرید ساز با استادت مشورت کنی و اگر استاد لازم دید به جای ویولن عادی ویولن سایز سه چهارم بخری ...

و اما در مورد سوال آخر (که ویولن شروع کنی یا چلو) باید بگم یه چیز کاملا سلیقه ایه ، به هیچ وجه نمیتونی طبق گفته های دیگران جواب این سوال رو پیدا کنی و فقط و فقط باید ببینی خودت از کدوم بیشتر خوشت میاد و اون رو پیش بگیری ...
اگر هر دوشون رو یه اندازه دوست داری ، باید ببینی با کدوم بیشتر ارتباط برقرار میکنی ، از صدای کدوم بیشتر خوشت میاد ، از ابعاد کدوم بیشتر لذت میبری و در کل این جور چیزا ... چون ساز اول باید دوست آدم باشه بعد ساز آدم ... باید ببینی با کدوم ارتباط عاطفی بیشتری برقرار میکنی ...
(مثلا من خودم به شخصه فوق العاده از صدای چلو خوشم میاد ولی زیاد نمیتونم باهاش ارتباط برقرار کنم ولی برعکس ، با ویولن ارتباط خیلی خوبی هم برقرار میکنم و به همین دلیله که ویولن میزنم)

امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم ...

خوش باشید و Musical ! You can see links before reply

Anonymouse
Sunday 27 January 2008, 12:54 AM
من بهتون قول می دم اگه با علاقه کار کنید و سعی کنید هر روز وقت بیشتری رو نسبت به روز قبل اختصاص بدید وسعی کنید روزی 3 ساعت یا بیشتر کار کنید طی 3 سال یه نوازنده ی خوب و موفق شید. در مورد دستاتون هم این نکته رو ذکر کنم که جنگو راینهارت نوازنده ی معروف گیتار جز در سن18 سالکی طی یه سانحه ی اتش سوزی انگشتهای 3 و 4 رش رو از دست داد ولی نا امید نشد و به تمرین ادامه داد تا اینکه یه گیتاریست معروف شد. شما که هر 5 تاشم داری فکر نمی کنم مشکلی باشه . از قدیم (گفتن تو پای به ره گذار خود راه بگویدت که چون باید رفت)

alizandieh
Saturday 9 February 2008, 10:25 AM
سلام به شما تبريك مي گم خيلي زياد .
من هم مثل شما خيلي ميترسيدم ولي بايد بدونيم كه ترس وكيل مدافعي است كه ما آن را به زندان بان تبديل كرديم . اميد وار بتوني فقط ترس و كنار بزاري .
مطمئن باش موفق مي شي.
من كه موفق شدم:ax

hosien
Wednesday 21 May 2008, 12:29 PM
man che tori not shenasi konam ba seda

.t.A.T.u
Wednesday 21 May 2008, 12:42 PM
سلام دوست عزیز!
لطفا در انجمن فارسی تایپ کنید...

Hmd_N
Thursday 22 May 2008, 12:01 AM

فکر کنم منظورتون سلفژ باشه عزیز درسته ؟

سلفژ، خوندن نت بوسیله صدای خودتونه .

اگه منظورتون اینه که، میتونین با رفتن به کلاسهای سلفژ و صداسازی این مشکلتونو حل کنین.

Hes_r
Thursday 22 May 2008, 03:49 PM
حمید جان با تشکر از شما فک کنم منظورش واسه در آوردن نت یه قطعه بوده

دوست من حسین جان سوالت رو در یه تاپیک دیگه مطرح کن تا دوستان راهنماییتون کنن .... این تاپیک به این موضوع مربوط نیست

شاد باشید

یا علی

milad_flower
Tuesday 1 July 2008, 03:41 PM
سلام به همگي
من دو ساله گبتار ميزنمو از نوختن خودم راضيم پاپ كار ميكنم و تقريبا انگشتام سرعت خوبي دارن
حالا ميخوام ويولنو شروع كنم در همون سبك
خوشحال ميشم راهنمايياتونو بخونم با توجه به شرايط من ...
ممنون

Hes_r
Tuesday 1 July 2008, 08:35 PM
چیزی به نام ویولن پاپ نداریم

اصولا با یکی از کتاب هایی مثل خالقی یا ل ویولن کار میکنن ... بعد از این که ماهر شدید ... زدن آهنگ های پاپ براتون مثل آب خوردن میشه .

یا علی

safa
Sunday 12 October 2008, 11:39 AM
سلام ...من خودم مدرس ویولون هستم و کارت مربیگری دارم .....توصیه می کنم که اگر پشتکار زیادی داری شروع کن چون مدت زیادی طول می کشه تا راه بیفتی ولی سختیه کار حدوده 2سال هست بعدش دیگه راه می افتی......نگران ویولون هم نباش واسه همه سایزی ویولون هست گیرت می آد.......و اگرم دستات کوچیکه بهتر که سراغ ویولون سل نری چون دستای بزرگ و قدرتمند می خواد به نسبت ویولون.....

arian
Sunday 12 October 2008, 12:44 PM
سلام خدمت شما دوست عزيز و گرامي .
صفا خان مدتي بود كه امكان استفاده از محضر شما را نداشتيم .
فرصت مغتنمي پيش آمد تا دوباره از نظرات ارزشمند و گرانقدر جنابعالي در بخش هاي مختلف استفاده كنيم . اميدواريم بيشتر شاهد پست هاي زيباي شما باشيم . منتظر الطاف جنابعالي هستيم .

poyaomidi
Thursday 13 November 2008, 11:59 AM
سلام خدمت خانم shahrzadi (You can see links before reply)
لطفا بفرمایید کجای تهران زندگی میکنید تا من یک استاد خوب به شما معرفی کنم
در ضمن اصلا نترس سختی ویلن همون شروع کردنشه بعد از 2 ماه انقدر شیرین میشه که دیگه حاضر نیستی با هیچ چیز عوضش کنی.
به هر حال من در خدمت شما هستم اگر کمکی از دستم بر بیاد خوشحال میشم کمک کنم میتونی برام میل بزنی آدرس من هست:
poyaomidi@yahoo.com
موفق باشید

violin-m
Thursday 13 November 2008, 02:26 PM
اگه به یک ساز (مثلا ویلن یا هر ساز دیگه ای) علاقه داشته باشی اون ساز واست آسان ترین ساز هست و اگه هم به اجبار یا واسه رو کم کنی این کار را شروع کنی حتما" سخت ترین ساز میشه و مشکل!!!!!!!!!

marzi_a1732
Thursday 13 November 2008, 06:55 PM
اگه به یک ساز (مثلا ویلن یا هر ساز دیگه ای) علاقه داشته باشی اون ساز واست آسان ترین ساز هست و اگه هم به اجبار یا واسه رو کم کنی این کار را شروع کنی حتما" سخت ترین ساز میشه و مشکل!!!!!!!!!

sharzadi عزیز
حرف violon-m کاملا درسته
به نظر من هم اگه عاشق یک هنر باشی سختی یادگیری اون هنر نه تنها اشتیاقت رو کم نمی کنه بلکه زیبایی یادگیری اون هنر رو چند برابر می کنه............
پس اصلا از سختی یادگیری ویولن نترس چون وقتی شروع کنی دیگه نمی تونی کنار بذاریش.
امیدوارم موفق بشی

bamdadonline
Thursday 13 November 2008, 07:29 PM
با سلام. دوست عزیزم اگه قبلا ساز دیگه ای کار کردی یادگیری ویلن برات ساده تره. اگرم با ویلن می خوای شروع کنی باز هم هیچ مسئله ای که شما رو بترسونه نیست. معمولا ترس از ساز برای کسایی پیش میاد که تمرین و پشتکار کمی دارن و یا کم علاقه هستن به اون ساز.... موفق باشی.