PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بداهه نوازی از مالاریا به سبک بدیعی

Mojtaba
Tuesday 29 January 2008, 06:16 PM
دوستان یک بداهه نوازی از خودم میزارم که در دستگاه شور هست و به سبک بدیعی زدم البته شروع چهارمضرابش را یکی از آهنگهای یاحقی زدم ولی در ادامه بدیعی شبیه بدیعی میشه

خواهشا دوستان نظر یادشون نره
منتظر آثار دوستان دیگه هستیم

AliB
Tuesday 29 January 2008, 06:41 PM
مالاریا جان بسیار عالی و خوب بود. یک سوال اینکه شما چند سال است که ساز می زنید و مربی و یا استاد شما چه کسانی بوده اند.
"البته اگر نظر بنده را در مورد قطعه موسیقی به عنوان یک شنونده بخواهید در خدمت هستم . نظراتی دارم که البته اگر شما تمایل داشته باشید اونها رو خدمتتون عرض می کنم(البته فقط به عنوان یک شنونده و در همین حد چون من فقط ویلن رو از نزدیک دیدم و چند باری هم با این ساز بازی کردم ((: و اصلا نوازنده ی ویلن نیستم و طبعا نظرات هم تخصصی و یا لزوما صحیح نخواهد بود)"
با تشکر
علی

.t.A.T.u
Tuesday 29 January 2008, 08:21 PM
مالاریا جان!
من گوش کردم، به نظرم من قشنگ بود.

Mojtaba
Wednesday 30 January 2008, 07:48 AM
مالاریا جان بسیار عالی و خوب بود. یک سوال اینکه شما چند سال است که ساز می زنید و مربی و یا استاد شما چه کسانی بوده اند.
"البته اگر نظر بنده را در مورد قطعه موسیقی به عنوان یک شنونده بخواهید در خدمت هستم . نظراتی دارم که البته اگر شما تمایل داشته باشید اونها رو خدمتتون عرض می کنم(البته فقط به عنوان یک شنونده و در همین حد چون من فقط ویلن رو از نزدیک دیدم و چند باری هم با این ساز بازی کردم ((: و اصلا نوازنده ی ویلن نیستم و طبعا نظرات هم تخصصی و یا لزوما صحیح نخواهد بود)"
با تشکر
علی

والا من 5 سال ویلن میزنم ولی همنطور که قبلا گفتم تازه 5 ماه فهمیدم ویلن چی هست در حال حاضر من پیش آقای اباذری و و بعضی اوقات پیش مهران مهتدی میرم ولی استاد اصلی من حبیب الله بدیعی هست

من اینو گذاشتم تا بچه ها نقدم کنند منتظر هستم

arian
Wednesday 30 January 2008, 08:58 AM
مالارياي عزيز سلام .بسيار زيبا و لطيف و عالي بود اميدوارم در سايه زحماتي كه ميكشي و چنين به علم موسيقي ميپردازي و به دنبال جمع آوري اين علم از همه ي استادان در جهت كاملتر كردن خودت هستي روز به روز موفقتر باشي. فقط مطلبي را بايد بگم اينكه از قوانين طبيعت يا فيزيك جهش از حالت كمي به كيفي است .اگر 5 ماهه كه فهميدي ويلن چيه به خاطر اينه كه 5 ساله ويولن ميزني .مطمئن باش آن پتانسيل جمع آوري شده 5 ساله قبل توست كه امروز تورا به اينجا رسونده.نه فقط اين 5 ماه .دوست عزيز موسيقي را علم بدون و باهاش علمي برخورد كن و اگر تونستي از همه ي استادان استفاده كن و هر چي از موسيقي پيدا كردي كند وكاوش كن . مسلما همه چيز را همگان دانند.بخاطر همين هم هست كه با استادهاي جديدت احساس ميكني كه جهش داشته اي.پس ما هم نبايد تعصب داشته باشيم روي استاد خودمون يا فقط رديف صبا يا برومند يا فلاني .بايد همه را تجربه كنيم اگر ميخواهيم كه بالاتر از آنها قرار بگيريم . با عشق و علاقه اي كه شما داريد و اين بعد مسافت را به خاطر استاد تحمل ميكنيد حتما در آينده بسيار موفق خواهيد بود.در ضمن قرار بود راجع به استاد مهتدي توضيحات بيشتري توي يكي از تاپيكها بديد كه گويا فراموش شده. موفق باشيد.

Mojtaba
Wednesday 30 January 2008, 09:10 AM
مالارياي عزيز سلام .بسيار زيبا و لطيف و عالي بود اميدوارم در سايه زحماتي كه ميكشي و چنين به علم موسيقي ميپردازي و به دنبال جمع آوري اين علم از همه ي استادان در جهت كاملتر كردن خودت هستي روز به روز موفقتر باشي. فقط مطلبي را بايد بگم اينكه از قوانين طبيعت يا فيزيك جهش از حالت كمي به كيفي است .اگر 5 ماهه كه فهميدي ويلن چيه به خاطر اينه كه 5 ساله ويولن ميزني .مطمئن باش آن پتانسيل جمع آوري شده 5 ساله قبل توست كه امروز تورا به اينجا رسونده.نه فقط اين 5 ماه .دوست عزيز موسيقي را علم بدون و باهاش علمي برخورد كن و اگر تونستي از همه ي استادان استفاده كن و هر چي از موسيقي پيدا كردي كند وكاوش كن . مسلما همه چيز را همگان دانند.بخاطر همين هم هست كه با استادهاي جديدت احساس ميكني كه جهش داشته اي.پس ما هم نبايد تعصب داشته باشيم روي استاد خودمون يا فقط رديف صبا يا برومند يا فلاني .بايد همه را تجربه كنيم اگر ميخواهيم كه بالاتر از آنها قرار بگيريم . با عشق و علاقه اي كه شما داريد و اين بعد مسافت را به خاطر استاد تحمل ميكنيد حتما در آينده بسيار موفق خواهيد بود.در ضمن قرار بود راجع به استاد مهتدي توضيحات بيشتري توي يكي از تاپيكها بديد كه گويا فراموش شده. موفق باشيد.

مرسی آریان جان

درباره استاد مهتدی باید بگم که یکی از بچه های سایت به نام آقای رضا رجبی و با آیدی electroloverایشون از شاگردان آقای مهتدی هستند و پنجه بسیار شیرینی دارند و از من 10 برابر قویتر ویلن میزنن باید ایشون اول پیش قدم بشن

akanani
Wednesday 30 January 2008, 09:58 AM
مجتبی جان بسیار خوب بود . آقا تو خودت استادی برای چی اینقدر اصرار داری بیایی بشی شاگرد خرم :bh به هر حال موفق باشی کارت عالیه

Mojtaba
Wednesday 30 January 2008, 02:44 PM
مجتبی جان بسیار خوب بود . آقا تو خودت استادی برای چی اینقدر اصرار داری بیایی بشی شاگرد خرم :bh به هر حال موفق باشی کارت عالیه

علی جان شما لطف دارین ولی ما شاگردی بیش نیستیم

امثال استاد خرم جزو محدود بازماندهای نسل شاگردان صبا هستند برای همین میخوام ببینمشون

akanani
Wednesday 30 January 2008, 04:19 PM
علی جان شما لطف دارین ولی ما شاگردی بیش نیستیم

امثال استاد خرم جزو محدود بازماندهای نسل شاگردان صبا هستند برای همین میخوام ببینمشون

به هر حال مجتبی جان کارت خوبه . کار خوب هم تعریف کردن داره . امیدوارم روز به روز بهتر بشه . در ضمن آن مورد هم مزاح بود . ارزش استاد خرم بیش از این حرفهاست :ak

AliB
Wednesday 30 January 2008, 04:55 PM
با سلام مجدد.
ضمن تشکر دوباره آز آقا مجتبی عزیز
به عنوان شنونده و کسی که از سختی های ساز ویلن آگاه هستم همانطور که گفتم کار شما در خور تحسین هست و با توجه به اینکه 5 سال ساز می زنید به نظر من پیشرفت خوبی داشتید.
اما اگر دقیق تر بخواهم نظر بدهم و کمی هم بی رحمانه و منتقدانه باید بگویم که آنچه که احساس می شود جسارت کم شما در آرشه کشیدن است که شنونده را آزار می دهد.به نظر آرشه ها با تردید سیمهای ساز را لمس می کند و آن توان لازم را ندارد. مطلب بعد رعایت آکسانهاست مخصوصا در چهارمضرابها که از اهمیت فراوانی برخوردار است و در کار همه ی نوازندگان صاحب سبک کاملا مشهود است از جمله و بیش از همه در آرشه کشی استاد بدیعی. نکته ی بعد که به نظرم می رسد این است که اگر شما بداهه می زنید بر مبنای مثلا نواخته های استاد بدیعی یا مثلا چهار مضراب استاد یاحقی دست کم جمله بندی ها را رعایت کنید و شما باز از روی بداهه بداهه برداشت نکنید. مثلا سعی کنید فلا چهار مضراب استاد یاحقی را که نت هم ندارد عینا و بی کم و کاست اجرا کنید این مفهوم و استیل بیشتری به کار شما می دهد. نکته ی بعد در مورد مطالبیست که در ابتدا زدید همانطور که گفتم تسلسل جمله بندی ها و ارتباط معنایی آنها دچار مشکل است که مانع از بروز احساسی پیوسته در شنونده می گردد. و مطلب بعد هم که طبیعیست خارج شدن فواصل شماست در حین نواختن که نیاز به تمرین و ممارست فراوان دارد.
با تشکر از شما و اینکه این مطالب را با حسن نیت مرقوم داشتم و امیدوارم که مفید باشد.
یا علی

Hes_r
Wednesday 30 January 2008, 05:56 PM
سلام

جسارت بنده رو ببخشید در مجموع خوب بود بنده چیزایی که به نظرم میرسه رو میگم پیشاپیش از روجیه ی پیشنهاد پذیرت ممنونم در ضمن یادت باشه نظر ما فقط نظره و شما در مجموع باید اون چیزی که فکر میکنی بهتره رو انجام بدی .

1- یکی از اشکالات آرشه ی نا مطمئن هست و این که گاهی انگشت و آرشت با هم قاطی میشن مثلا ثانیه ی 25 تا 28 . یا 32 تا 35 .

2- گاهی بعضی نت ها رو فالش زدی مثلا : ثانیه ی حدود 27 تا 29 . یا 1:08 .

3- توی آکسان ها خیلی خوب نبود .

فک کنم یه کم رو سرعت انگشتات کار کنی عالی بشه .

مالاریا جان اینا صرفا نظر بنده بود و ممکنه اشتباه باشه امیدوارم موجب نارحتیت نشه .

Hmd_N
Thursday 31 January 2008, 12:38 AM
مرسی از مجتبی عزیز !

خیلی حال کردم و بسیار قابل تحسین بود جیگر ! بابا خودت یه پا استادی عزیز !

جیگر ما که در اون حد نیستیم که بخواهیم کاره دوستان رو نقد کنیم ولی اگه یه نظره کوچولو بخوای میتونم بگم که یکی تردید در انگشت گذاری، استفاده از بیت های تکراری زیاد، کمی هم فالش در بعضی از انگشت گذاریا.

شرمنده به خدا فضولی کردیم جیگررر ! ولی در کل به اندازه ی 5 سال نوازندگی خیلی عالی بود !

moomak
Thursday 31 January 2008, 07:31 AM
داداش
وقتی استادایی مثل داش حمید خودمون و آقا حسام هستند من جرئت نظر دادن رو پیدا نمی کنم اما دمت گرم
باحال بود
خیلی حال کردم

Mojtaba
Thursday 31 January 2008, 08:37 AM
از نظر تمام دوستان تشکر میکنم و در بیشتر موارد حق با شما بود مثلا در اکسانها و یا در اینکه بعضی اوقات نت فالش میشد ولی در نظر آقای alibباید بگم نکته اولی که اشاره کردید در مورد لمس کردن آرشه با سیم بعدی باید بگم که من با سیم بعدی آکورد میگرفتم که زیبایی کار خیلی بالا میبره ولی با بقیه گفته های شما کاملا موافقم در ضمن حسام جان نظر شما روی تخم چشم ما جا داره و کاملا درست بود

بازم از دستان که تحمل کردند و صدای ساز این بنده حقیر رو شنیدند تشکر میکنم منتظر بقیه دوستان هم هستیم

AliB
Thursday 31 January 2008, 01:26 PM
با سلام مجدد.
ضمن تشکر دوباره آز آقا مجتبی عزیز
به عنوان شنونده و کسی که از سختی های ساز ویلن آگاه هستم همانطور که گفتم کار شما در خور تحسین هست و با توجه به اینکه 5 سال ساز می زنید به نظر من پیشرفت خوبی داشتید.
اما اگر دقیق تر بخواهم نظر بدهم و کمی هم بی رحمانه و منتقدانه باید بگویم که آنچه که احساس می شود جسارت کم شما در آرشه کشیدن است که شنونده را آزار می دهد.به نظر آرشه ها با تردید سیمهای ساز را لمس می کند و آن توان لازم را ندارد. مطلب بعد رعایت آکسانهاست مخصوصا در چهارمضرابها که از اهمیت فراوانی برخوردار است و در کار همه ی نوازندگان صاحب سبک کاملا مشهود است از جمله و بیش از همه در آرشه کشی استاد بدیعی. نکته ی بعد که به نظرم می رسد این است که اگر شما بداهه می زنید بر مبنای مثلا نواخته های استاد بدیعی یا مثلا چهار مضراب استاد یاحقی دست کم جمله بندی ها را رعایت کنید و شما باز از روی بداهه بداهه برداشت نکنید. مثلا سعی کنید فلا چهار مضراب استاد یاحقی را که نت هم ندارد عینا و بی کم و کاست اجرا کنید این مفهوم و استیل بیشتری به کار شما می دهد. نکته ی بعد در مورد مطالبیست که در ابتدا زدید همانطور که گفتم تسلسل جمله بندی ها و ارتباط معنایی آنها دچار مشکل است که مانع از بروز احساسی پیوسته در شنونده می گردد. و مطلب بعد هم که طبیعیست خارج شدن فواصل شماست در حین نواختن که نیاز به تمرین و ممارست فراوان دارد.
با تشکر از شما و اینکه این مطالب را با حسن نیت مرقوم داشتم و امیدوارم که مفید باشد.
یا علی

از نظر تمام دوستان تشکر میکنم و در بیشتر موارد حق با شما بود مثلا در اکسانها و یا در اینکه بعضی اوقات نت فالش میشد ولی در نظر آقای alibباید بگم نکته اولی که اشاره کردید در مورد لمس کردن آرشه با سیم بعدی باید بگم که من با سیم بعدی آکورد میگرفتم که زیبایی کار خیلی بالا میبره ولی با بقیه گفته های شما کاملا موافقم در ضمن حسام جان نظر شما روی تخم چشم ما جا داره و کاملا درست بود

بازم از دستان که تحمل کردند و صدای ساز این بنده حقیر رو شنیدند تشکر میکنم منتظر بقیه دوستان هم هستیم
مجتبی جان جای تبریک دارد روحیه ی مثبت و نقد پذیر شما بزرگ ترین سرمایه ی شما خواهد بود در راه پیشرفت و تعالی در هر یک از امور زندگیتان.
در مورد مطلبی که من خدمت شما عرض کرده بودم ظاهرا متن را به دقت مطالعه نکرده اید. من نگفتم که آرشه ی شما سیمهای دیگر را لمس می کند من گفتم که آرشه با تردید سیمها را لمس می کند و الا استفاده از سیم بعد و یا قبل به عنوان واخوان(آکورد) کاری معمول است و من هم در نواخته های استاد بدیعی مخصوصا به کرات شنیده ام. نکته ی دیگر اینکه من ویلن نواز نیستم ولی به یمن آرشیو نسبتا بزرگ ابوی گرانقدرم که از برنامه های گلهای تازه ، گلهای رنگارنگ ، گلهای صحرایی ، برگ سبز ، تکنوازان دارند، آثار زیادی از نوازندگی های استاد بدیعی و یا حقی و ملک و تجویدی و خرم را شنیده ام و هنوز هم می شنوم و با ویژگیها و حالات به عنوان شنونده آگاه هستم.
با تشکر از شما
علی