PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آنها که پس از مرگ ستاره شدند !

Leon
Wednesday 30 January 2008, 10:44 AM
موضوع : آنها که پس از مرگ ستاره شدند !

نویسنده : پیروز جعفری

مقدمه

چالشها و مسایل مختلفی در موسیقی و ترانه نوین ما در این 28 سال به وجود آمده. دراین مقاله نیم نگاهی خواهم داشت به یکی از چالش ها و مسایل در موسیقی و ترانه نوین ایران . وآن توجه به هنرمندان است .
لازم به ذکر است این مقاله دیدگاه شخصی من می باشد.
اصل مطلب

از کجا شروع کنم ! از فریدون فروغی یا فرهاد مهراد بگویم یا از مازیار – از فرهاد مهرادی که اجازه کنسرت نداشت یا فریدون فروغی که حق انتشار آلبوم نداشت و ....
چند وقتی است که شاهد پخش آثار این هنرمندان از رادیو و تلویزیون های دولتی ایران هستیم . عجیب است ! ترانه جمعه با صدای فرهاد مهراد را از رادیوی دولتی می شنویم پوستر این هنرمندان در فرهنگسرا های تهران بر دیوار قرار می گیرد روی نشریات دولتی نام آنها را می بینیم . این هنرمندان همان قدغن ها بودند .عجیب است !
وزارت فرهنگ و ارشاد چه دست و دلباز شده، از این هنرمندان تقدیر می کند آن هم در خانه هنرمندان اما پس از مرگشان .
سیاست و دیدگاههای اشتباه مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد، ضربات سختی بر پیکره موسیقی و ترانه نوین ما وارد می کند و این جای تاسف دارد .
از دیدگاه این آقایان اینگونه می توان برداشت کرد که این هنرمندان ستاره هایی شدند پس از مرگشان !!!

نظر شما چیست ؟

arian
Wednesday 30 January 2008, 11:41 AM
باز هم فرهنگ مرده پرستي ما ايرانيان است يا چون ديگر وجود خارجي ندارد تا تهديدي عليه ما باشد و يا با تقدير از آنها ميخواهيم خودمون را به نوعي به مردم نزديكتر نشان بدهيم ،كه ما نيز براي احساسات و علائق مردم ارزش قائليم.

geladeyator
Sunday 14 March 2010, 11:16 PM
ما ایرانی ها مرده پرست هستیم ! شاید تعجب کنید اما چرا وقتی یک نفر در قید حیات است اصلا توجهی به او نمی کنند اما وقتی از دنیا رفت فرد مهمی جلوه می کند و همه از او یاد می کنند. امسال فریدون ها و فرهاد ها زیادند . هم نسل آنها یعنی کوروش یغمایی نیز در سکوت و خفقان به سر می برد . حیف !!!

Mohsen_M
Monday 15 March 2010, 08:35 AM
درود،
آرزو می کنم این ستاره های پشت ابر همیشه سالم و سلامت باشند!
امیدوارم هین امروز که بین ما هستن قدرشون دوسته بشه، نه فردا که دیگه دیــــــرهههههه!!!!
آخه یکی نیست بگه شما که مجوز ها رو خودتون می دید، دیگه نگران چی هستید!!! چرا نمی زارید از این فرصتی که امروز هست استفاده کنیم!
به خدا حیفه که قدر این آدم های بزرگ دونسته نشه!!!
تو رو خدا اونایی که باید، یکم توجه کنن! دیگه به چه زبونی باید گفت...!!!
:17::12:
موفق باشید

MEHRNAM
Monday 15 March 2010, 08:35 AM
خیلی تاسف دارد واقعا"...و متاسفانه برای من اصلا" قابل درک نیست و چیزی را که درک نمیکنم نظری درباره اش ندارم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AFRooGH
Monday 15 March 2010, 09:01 AM
فریدون که بی چون وچرا به خاطر زجر هایی که این اقایون یه اون دادن با زندانی کردنش تو خونه
مجوز کنسرت رو بهش دادن و روز کنسرت برای تحقیر او حمله به سالن کنسرت.واقعا برای یک هنرمند خیلی سخته این چیزا تقدیر از گذشتگان خوبه ولی این تقدیر ها رو ما هرگز نمیخایم اطمینان دارم خانواده این عزیزان هم نمیخان.میدونی مثل چی میمونه>>بریزن تو خونت فرزندتو بکشن و1هفته بعد بیان بگن میخایم از فرزندت قدردانی کنیم حالا شما باشد این قدردانی رو میخاید؟؟؟

violonclub
Monday 15 March 2010, 02:00 PM
وقتی بودن این آقایون نمیدونستند کی هست!
وقتی رفتن بازم نتونستن بفهمن که کی رفت!
حالا یادشون افتاده این هنرمند ها رو مطرح کنن!!!
زنده یاد بابک بیات وقتی فوت کرد تلویزیون خودمون اصلا توجهی به از دست دادن این هنرمند بزرگ نکرد و تنها یه اشاره کوچک به استاد کرد و تمام...
هنرمندای ما هیچوقت نمیمیرن و همیشه مثل یه ستاره توی دلمون زنده هستن وهیچ احتیاجی به ستاره شدن توسط این آقایون رو ندارن.