PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی: ویلنیست مورد علاقه شما کیست؟

صفحه ها : [1] 2

saeed
Tuesday 13 December 2005, 04:07 PM
با سلام
از بین چهار ویلنیست زیر کدام یک را بیشتر خودتان دوست دارید و چرا :?: به ترتیب هر چهار ن?ر را مرتب کنید و چرا ?راموش نشود :!:
حبیب الله بدیعی - همایون خرم - اسدالله ملک - پرویز یاحقی
البته ?قط تکنوازی و هم نوازی ها را در نظر داشته باشید نه مثلا تصانی?ی که ساخته اند .

soheil hoseini
Tuesday 20 December 2005, 02:34 AM
اول استاد ملک به خاطر مجموعهء گریه لیلی و همایون خرم هم به خاطر کرشمه و گوشهء شهناز و بدیعی هم به خاطر سدره و یاحقی هم به خاطر طوبی ولی هیچ کس ملک نیست و در آینده نخواهد بود چون او ?رزند ویالن بودو بس
(من رو که از زمین و زمان ?ارق میکند شما رو نمیدونم) :oops: :oops: :shock: :lol:

javid
Saturday 18 February 2006, 01:54 PM
سلام
من هم میگم ملک چون عشق او سازش بود
?قط گریه لیلی
?قط ساز ویلن
:D

Mohamad_J2006
Tuesday 1 August 2006, 10:01 AM
كاري با اينا ندارم ?قط شادمهر عقيلي

poyaomidi
Sunday 27 August 2006, 01:27 PM
سلام
اول پرويز يا حقي
دوم همايون خرم
سوماسدالله ملك
چهارمبديعي

katayon
Wednesday 6 September 2006, 05:55 PM
من کاری با اینا ندارم ! ?قط شادمهر عقیلی و سیامک خاهانی .

Hes_r
Thursday 26 October 2006, 03:20 PM
به نظر من استاد ملک بسیار عالی ساز میزدن و واقعا پنجش عالی بود

Amir
Monday 13 November 2006, 06:54 AM
منم همین نظر و دارم استاد صبا واقعا سمبل موسیقیه ایرانه :)

Hes_r
Monday 13 November 2006, 11:54 AM
استاد یاحقی هم بسیار در ساز توانا بودند

چاکریم : حسام

Amir
Monday 13 November 2006, 12:00 PM
به نظر من علی نقی وزیری هم خوب بوده

اصلا اکثر قدیمی ها خوب بودن چون ساز رو به خاطر پول نمی زدن :)

Hes_r
Monday 13 November 2006, 12:11 PM
این علی نقی وزیری کی هست ؟؟

من که تا حالا نشنیدم اسمشو

اگه آثارشو داری بذار ما هم گوش کنیم

قربونت : حسام :wink:

vioman
Saturday 18 November 2006, 04:51 PM
اقا سعید سلام

امیدوارم حالت خوب باشه

چرا اسمی از استاد تجویدی نیاوردی؟

من ?کر می کنم این ترتیب خوبی باشه

صبا

یا حقی-تجویدی

ملک-بدیعی

خرم

Hes_r
Saturday 18 November 2006, 04:59 PM
ولی خداییش ملک هم خوبه ها

یاعلی : حسام :wink:

mehrdad288
Saturday 25 November 2006, 10:10 AM
من نمیدونم سواد موسیقی شما چقدر است که میخواهید نوازندگان ویلن را باهم مقایسه کنید

چون این اساتید اصلاً با هم قابل مقایسه نیستند

استاد پرویز صدیقی پارسی معر? به پرویز یاحقی استاد مسلم بداهه نوازی که نه کسی روی دستش خواهد امد و نه کسی دیگر مثل او پیدا نخواهد شد البته در ویلن( بزرگترین بداهه نواز موسقی استاد جلیل شهناز است به نقل از تمامی اساتید بنام موسیقی )
استاد همایون خرم استاد آهنگسازی و تنظیم آهنگ
استاد حبیب الله بدیعی استاد بی مانند تکینک و آرشه
استاد اسدالله ملک استاد در اجرای آرشه ( اصلاً نمیشه متوجه آرشه چپ و راست استاد شد )
استاد علی تجویدی استاد در آهنگ سازی و پزیسیون
.....

پس میبیند که هر کدام در یک بخشی تبهر خاص دارن و اصلاً نمیشه هیچکدام را با دیگری مقایسه کرد
واین که چند تن از دوستان شادمهر عقیلی و یا سیامک خواهانی را به جمع این اساتید اضا?ه کرده اند ( با عرض پوزش ) از موسیقی وسازه ویلن هیچگونه اطلاعی ندارند چون امثال اینها بسیار زیاد است - توصیه میکنم به چند کلاس موسیقی مراجعه کنید -

Hes_r
Saturday 25 November 2006, 11:43 AM
سلام دوست عزیز :lol:

ببین آقا مهرداد هر کسی تو این جهان به یه چیز یا یه کس علاقه داره ..

ممکن شما عاشق کسی باشی ولی من بگم اون بدترینه ولی من نمیتونم بگم که شما عقل نداری که این حر? رو میزنی یا هیچی از دوستی حالیت نیست :wink:

شما دلایل خاص خودت رو داری

پس بهتره واسه نظر دیگران احترام بذاریم دوست عزیز

خوش باشی : حسام :wink:

Amir
Monday 27 November 2006, 10:08 AM
با احترام به تمام دوستان

هرکسی یه نظری داره

بقال سر کوچه ما هم که حتی نمی دونه موسیقی رو با کدوم ق می نویسن وقتی بهش
می گی نظر بده در مورد موسیقی واست داستان راستان تعری? می کنه تا ک? کنی

این دلیل نمی شه
هرکی هر نظری داره می تونه بده :wink:

البته با پوزش از اساتید محترم انجمن از جمله mehrdad288

mehrdad288
Saturday 9 December 2006, 12:53 PM
باسلام

من به هیچ کس بی احترامی نکردم ?قط عرض این بود که نمیتوان نوازنده ها را باهم مقایسه کرد شما که خودتان نوازنده هستید و دست اندرکار موسیقی باید بهتر بدانید
مثل اینکه بخواید موسیقی سنتی و پاپ را با هم مقایسه کنید و بگوئید شجریان بهتر است یا رضا صادقی

و در جواب دوست عزیزمان امیر خان بله متاس?انه در جامعه ما همه در تمامی زمینه ها سررشته دارن و منتقد ولی شنونده باید عاقل باشه

Hes_r
Saturday 9 December 2006, 01:26 PM
ممنونم ازت ولی باید به نظر همه احترام گذاشت اگه کسی گ?ت شجریان بهتره حتی اگه از روی بی اطلاعیش باشه نباید بهش گ?ت تو نمی?همی بلکه باید گ?ت که به نظر من اینما قابل مقایسه نیست

قربانت : حسام cheshm

*nvidia*
Saturday 9 December 2006, 01:31 PM
واین که چند تن از دوستان شادمهر عقیلی و یا سیامک خواهانی را به جمع این اساتید اضا?ه کرده اند ( با عرض پوزش ) از موسیقی وسازه ویلن هیچگونه اطلاعی ندارند چون امثال اینها بسیار زیاد است - توصیه میکنم به چند کلاس موسیقی مراجعه کنید -
من با اين بخش از سخنان مهرداد موا?قم.
البته نظر همه محترمه.

Hes_r
Saturday 9 December 2006, 02:35 PM
بچه ها به نظر من این بحثو تموم کنیم و هر کی نظر خودشو بگه

قربانتون : حسام cheshm

mojgan
Sunday 10 December 2006, 04:14 PM
آقا مهرداد288 دست به دلم نذار
که واقعا درست گ?تی
آخه مگه آدم قحطیه؟ مگه شادمهر هم ویولن میزنه؟؟؟
به نظر من ویولن شادمهر رو میزنه.
اون یکی رو هم که اصلا خوشبختانه نمیشناسم

اینهمه نوازنده بی بدیل هست
اونوقت میگن شادمهر
بابا اینهایی که می بینین میزنه ..همه اش ا?کته!! همش کامپیوتریه
یه کمی به خودتون بیاین ... جوونا
.(برین ویلن بدیعی رو توی جام تهی (پر کن پیاله را
گوش کنین تا ب?همین ویولن یعنی چه؟؟؟

در ضمن به کسی بر نخوره آدم باید چیزرو که مطمئنه خوبه ترویج بده.

به نظر بنده آدم باید به چیزهای خوب احترام بذاره...تا چیزهای بد کمرنگتر بشن!!!

Hes_r
Sunday 10 December 2006, 04:28 PM
من نمیدونم واقعا باید چی بگم چون با هر دو موا?قم منم قبول دارم که شادمهر هیچی نیست مثلا در مقابل ملک یا بدیعی یا ... و ویولن زدنش به قول مژگان خانوم ?قط ا?کتهاما ?کر میکنم باید بذاریم یکی نظرشو بده بعد ما هم نظرمون رو بدیم و توجیح کنیم تا اون ?رد هم با ما موا?ق شه و ?رهنگ درست رواج پیدا کنه . شما به این ?کر ا?تادین اگه اون کسی که نوشته شادمهر بهترینه بیاد این پستای شما که انقد این رو کوبیدین مثلا همین آقا مهرداد که گ?ت نمیدونم سواد موسیقی شما چقدره رو بخونه دیگه روش نمیشه پست بزنه و کله میکنه میره .

تازه شاید اصلا ویولن زدنه شادمهر به دل اون میشینه و همون طور که همه میدونیم آوای موسیقی سلیقه ایه یکی سنتور دوستداره یکی ویولن یکی گیتار و... به هر حال هر کی یه چیز دوست داره پس بهتر بود هر کی نظر خودشو میگ?ت .

مرسی : حسام cheshm

vioman
Sunday 10 December 2006, 04:44 PM
سلام دوستان

من ?کر می کنم این بحث داره ار روند عادی خودش خارج می شه.و ممکن منشا توهین یا دل ازردگی کسی بشه.بهتره در چنین مواقعی بدون رد یا قبول نظر دیگری نظر خودمون را بیان کنیم مسلما کسی که نظر شما را می خونه به شرط اینکه نظر شما درست و منطقی و قابل قبول باشه متوجه می شه که منظور شما چی بوده و کدام نظر را شما قبول دارین و چه نظری را ردمی کنین ینی عملا حر? خودتون رو می زنین اما موجب جناح گیری و ازردگی دیگران نمی شین این شعار بزرگ در نگارش و ترجمه را به یاد داشته باشین:always remain (or stand)in the safe margin!

Hes_r
Sunday 10 December 2006, 04:47 PM
دادا واسه همینه باهات حال میکنم دیگه چون خیلی مشتی

دوستان منم موا?قم پس بهتر اینه که دیگه اون بحث پیدا نکنه و خواهشا دیگه ادامه ندید اگه هم کسی ادامه داد منتظر جواب من نباشه cheshm

پس هرکی نظر خودشو بگه

ممنونم : حسام cheshm

mojgan
Monday 11 December 2006, 12:27 AM
سلام

قبول دارم نباید کسی رو به خاطر نظر اشتباهش کوبوند اما
از قدیم گ?تن چو میبینی که نابینا و چاه است
اگر خاموش بنشینی گناه است
موضوع اینه که همه میدونن سلیقه مردم روز به روز بد و بدتر میشه
اگه ماها به خاطر اینکه کسی ?راری نشه حر?مونو نزنیم
پس برای چی اینجا جمع شدیم؟؟
پس کی باید درست وغلط رو نشون بده

اگه نوشته های اونایی که گ?تن ??قط شادمهرو بخونین میبینین که گ?تن
به ایناش کاری نداریم ?قط شادمهر
یعنی بی هیچ منطق ودلیلی شادمهر و
اینکه هیچ آگاهی از موسیقی ایرانی ندارن پس نترسین اگه ر?تن ودیگه پست ندادن
گاهی وقتا شوک لازمه...از بحث نترسین
یه مثال ساده اگه برادر شما برای ازدواج شخصی رو در نظر بگیره که آدم خوبی نباشه
شما جلوش با تمام وجود می ایستی یا برای این که قهر نکنه و ناراحت نشه
باهاش موا?قت می کنی؟؟؟؟؟؟؟

Amir
Monday 11 December 2006, 07:45 AM
خوشم میاد شما ها همتون از دم

نظراتی می دید که آدم نمی تونه رو حر?تون حر? بزنه ولی...

هد? نت آهنگ : ( تو پرانتز : نت آهنگ سه ساله را ا?تاده ولی من یک ساله دارم بهش

می رسم می دونید چرا ؟؟؟؟؟؟ --- دلیلش رو پایین می گم )

چون جلوی چشم خودم در یک کنسرت در کرج به موسیقیه ایران توسط سازهای غول پیانو - گیتار و ویولن بی احترامی شد

واسه همین عزمم رو جزم کردم که حال همشون رو بگیرم

داریم مو?ق می شیم

ما در این سایت باید اصولی کار کنیم

باید همه به سطح هم برسند

اگه کسی بر اساس بی تجربگی می گه شادمهر

با مهربانی راهنماییش کنیم

من با کوبیدن مخال?م و به شدت با این مساله برخورد می کنم

اگه شخصی گ?ت شادمهر ( البته با عرض پوزش از طر?داران شادمهر)

سعی می کنیم راهنماییش کنیم و روشنش کنیم

اگه حر? ما منطقی بود و حر? او غیر منطقی اونوقت ترکش می کنیم

به این می گن امر به معرو? و نهی از منکر

با تشکر :)

Hes_r
Monday 11 December 2006, 01:12 PM
به نظر من ملک یه چیز دیگست
-----------------------------7d6222c8 form-data; name="t"

51

mojgan
Sunday 17 December 2006, 07:08 AM
آ?رین به ?هم ودرایت و پشتکار شما...

Hes_r
Sunday 17 December 2006, 11:32 AM
در ضمن خدایی خدماتی که صبا به موسیقی کرده و دوره ایس داره واقعا عالیه

حسام cheshm

oracle
Friday 29 December 2006, 12:17 AM
عزيز من اين 4 استاد هر كدام سبك مخصوص خودشون را داشته اند و به طور كامل نميشه بگي كدوم خوب بودن از نظر پنجه به نظر من پنجه استاد ملك چيزه ديگست و از نظر سبك هم بيشتر سبك استاد ملك و بديعي رو دوست دارم ! البته ناگ?ته نماند استاد ياحقي ( استاد مسلم ويولن ايراني ) و استاد خرم و استاد سياوش زندگاني ( استاد خودم بودن ، خدا بيامرزتشون ) جاي خود دارند !!!
ممنون

Hes_r
Friday 29 December 2006, 10:44 AM
پنجه ی ملک که خدایی تکه آدم دیوونه میشه :)

Hmd_N
Friday 29 December 2006, 01:41 PM
با نهايت احترام به همه ي اساتيد

به نظر بنده تا وقتي كه استاد ياحقي هستند بحثي در اين مورد نميمونه !!! مگه شك دارين ؟

Hes_r
Monday 1 January 2007, 10:14 PM
من شک دارم

شما خدایی تا حالا چند تا کار از ملک گوش کردی ؟؟؟

Hmd_N
Saturday 6 January 2007, 10:13 PM
عزيز من يه سوال از شما داشتم !!!
شما خودت ويولن ميزني ؟؟؟
اگه آره چه مدتيه ؟؟؟
چند تا نوار گوش دادي ؟؟؟
پاي صحبت چه اساتيدي نشستي ؟؟؟؟

مرسي !!! ديگه صحبتي ندارم !!!

Amir
Sunday 7 January 2007, 07:19 AM
کی عزیزم ؟؟

Hes_r
Sunday 7 January 2007, 10:51 AM
با منه امیر جان

من ویولن میزنم

حدود3-4 سال میشه دوره میزنم

نوار تا دلت بخواد گوش دادم

استاد منم خیلی برام صحبت میکنه

Hmd_N
Wednesday 10 January 2007, 10:56 PM
مرسي !!! كارت درسته !!!

Amir
Thursday 11 January 2007, 09:15 AM
خوب شما بزن

Hes_r
Thursday 11 January 2007, 11:01 AM
عزیزم درمورد کلاسیک میتونی یه تاپیک بزنی بهترین ویولنیست کلاسیک

navid_o_khial
Friday 19 January 2007, 08:47 PM
ها ؟ kar

Hes_r
Friday 19 January 2007, 08:56 PM
چی ها ؟؟؟

لط?ا پستای بی دلیل نزنین

Hmd_N
Sunday 21 January 2007, 12:52 AM
سلام
والا چون من ايراني كار كردم اطلاعات زيادي در مورد اساتيد كلاسيك ايران ندارم ولي يكي دو استادو ميشناسم كه كارشون نه تنها در ايران بلكه در كشورهاي ديگه حتي كشورهاي داراي اساتيد عالي موسيقي كلاسيك شناخته شده هستند مثل استاد ارسلان كامكار يا استاد مازيار ظهيرالديني و...

( oracle )

Mojtaba
Monday 22 January 2007, 04:25 PM
من نظرم همایون خرم که ارزو دارم یه روزی شاگردیشو بکنم

electronlover
Tuesday 23 January 2007, 03:35 PM
به به دوست عزیزم مالاریا این طر?ا

Amir
Wednesday 24 January 2007, 07:55 AM
لط?ا از زدن پست های بیهوده خودداری کنید

Hes_r
Wednesday 24 January 2007, 11:24 AM
به نظر من اینا خوبن

ملک - صبا - خرم -

electronlover
Wednesday 24 January 2007, 04:53 PM
به نظر من همه اساتید برجسته که میشناسیمشون تو حد عالی هستن ولی من به شخصه پنجه استاد یاحقی رو می پسندم

malek جان ID من MR_ELECTRONLOVER HAST کمکی از من بر بیاد در خدمتم

ویلنیست کوچک

Hes_r
Wednesday 24 January 2007, 05:16 PM
دوستان لط?ا برای این مسائل از پیام خصوصی است?اده کنید ممنون میشم

مرسی : حسام cheshm

electronlover
Sunday 28 January 2007, 04:33 PM
حسام جون شما کاری جز ایراد گر?تن از پستها به ذهنت نمیرسه ؟؟؟؟!!!!!!!!
قربونت برم بالاخره باید با همه آشنا شد مگه نه؟؟
نه این که خشک و مقرراتی بود نا سلامتی یه محیط هنریه

Hes_r
Sunday 28 January 2007, 05:15 PM
چشم

شما منو ببخشی عزیزم شرمندتم

راحت باش داداش تو رو خدا اگه خواستین همین جا چت کنین ( شوخی)

?دات ببخشید از دست من ناراحت نشو قصدی نداشتم

Majed
Thursday 30 August 2007, 02:29 PM
آقا منم مثل خیلی از دوستان ملک رو بیشتر دوست دارم... با سازش بیشتر حال میکنم....

bahare
Sunday 9 September 2007, 02:19 PM
توی نوازنده های کلاسیک کار christian ferras - nathan milstein - oistrakh

Hes_r
Sunday 9 September 2007, 04:34 PM
بیخیال نوازنده های ویولن خودمون رو ول کردی رفتی کلاسیک ؟؟؟

اگه نوازنده های سنتی رو هم بگی بهتر میشه .

یا علی

Masoud_Nine
Sunday 9 September 2007, 07:13 PM
شادمهر عقیلی
تعصب خاصی نسبت به شادمهر دارم،
تعصبی که بر پایه توانایی های خودش شکل گرفته. ویولن زدنش رو هم با هیچ کس عوض نمی کنم.

akanani
Monday 10 September 2007, 07:38 AM
بیژن مرتضوی

Hes_r
Monday 10 September 2007, 03:49 PM
شادمهر عقیلی
تعصب خاصی نسبت به شادمهر دارم،
تعصبی که بر پایه توانایی های خودش شکل گرفته. ویولن زدنش رو هم با هیچ کس عوض نمی کنم.

دوست من کاملا به نظرت احترام میذارم ولی با کمال اجترام بهت میگم که یه کم در این مورد تحقیق کن و به هیچ وجه با این صراحت شادمهر رو از نوازندگان بزرگی چون یا حقی ، ملک ، بدیعی و ... عوض نکن .

Masoud_Nine
Monday 10 September 2007, 11:27 PM
دوست من کاملا به نظرت احترام میذارم ولی با کمال اجترام بهت میگم که یه کم در این مورد تحقیق کن و به هیچ وجه با این صراحت شادمهر رو از نوازندگان بزرگی چون یا حقی ، ملک ، بدیعی و ... عوض نکن .
فرمایش شما متین، اما توجه کنید آیا اون ملودی رو که شادمهر میزنه جناب یاحقی همون ملودی رو میزنه؟
اون ملودی که شادمهر میزنه با ذائقه ی من سازگارتر هست با وجود این که نواختن زیبای دیگر هنرمندان رو به هیچ عنوان زیر سوال نمی برم و احترام خاصی براشون قائل هستم و لذت هم می برم.
با این وجود شما هم باید کسی رو که از 5 سالگی شروع به نواختن ویولن کرده و متولد 51 هست و تا حالا هم فعالیتش رو ادامه داده رو به عنوان یک استاد قبول کنید!

Hes_r
Tuesday 11 September 2007, 09:34 AM
دوست من هر کسی با زدن هر ملودی نمیتونه تو دل کسی که تفاوت اون ملودی رو با آهنگی که یه استاد میزنه جا کنه ( که فک کنم هر ویولنیستی بتونه )

ولی همونطور که گفتم کاملا به نظرت احترام میذارم

یا علی

Amir
Tuesday 11 September 2007, 12:22 PM
با سلام

به نظر من شادمهر و امثال اونو نمیشه با تجویدی یا ملک مقایسه کرد

چون اینان در دوره های مختلفی بودند و سبک نوازندگیشون با هم فرق می کنه

در ضمن امثال تجویدی خالق کتبی به نام ردیف بودند و صرفا نمی نواختند و انتشار کتاب ردیف یعنی آخر موسیقی

Hes_r
Tuesday 11 September 2007, 12:28 PM
اگه دقت کرده باشید شاید صبا نوازنده ی خوبی نبوده در ویولن ولی با انتشار ردیف همه اون رو یکی از برترین اساتید میدونستند

Mojtaba
Tuesday 11 September 2007, 04:35 PM
سلام این همه ویلن نواز هست تو ایران مثل سیاوش زندگانی مهران مهتدی شاهپور نیاکان که پرویز یاحقی دربارش میگه شاهپور هروقت اراده کنه بیاد رادیو ساز بزنه میتونه رویه همه ما رو کم کنه

استاده مورده علاقه من بدیعی و زندگانی هستند چون هیچکس من ندیدم مثل اونها ارشه کشیهای خوبی داشته باشند

lionel messi
Tuesday 11 September 2007, 07:40 PM
به نظر من الان فقط ايراني استاد "بيژن مرتضوي"و در خارجي ها "ساموئل وينين" ارمني

Hes_r
Tuesday 11 September 2007, 08:28 PM
من تو خارجی ها سارا چانگ و اون مردی که توی آخرین کنسرت یانی آهنگ میزنه رو دوست دارم ( اسمش رو نمیدونم )

akanani
Wednesday 12 September 2007, 08:20 AM
آقا حسام : سه مرد در آخرین کنسرت یانی می زدند که اولی از سمت راست آرمان سالیوان است که از کشور ارمنستان بود و به آهنگهای ایرانی هم بسیار مسلط و آشنا بود و سومین نفر که فقط در آخر کنسرت تکنوازی داشت ایرانی بود و تبعیت کشور آمریکا به نام مجید بدرخشان

Mojtaba
Wednesday 12 September 2007, 08:32 AM
درسته بیژن ویلن زن خوبی ولی هرکس ضعیف تر از بیژن مرتضوی هم میرفت اون ور اب معروف میشد خیلی بهتر از بیژن هم تو ایران هست

akanani
Wednesday 12 September 2007, 09:12 AM
درسته بیژن ویلن زن خوبی ولی هرکس ضعیف تر از بیژن مرتضوی هم میرفت اون ور اب معروف میشد خیلی بهتر از بیژن هم تو ایران هست

دوست عزیز : من به نظر شما احترام می گذارم. ولی شما ایشان را با یک مطربی که رفته آن ور آب معروف شده یکی ندانید . ایشان آهنگساز هستند . پس حتما سواد موسیقی دارند در ضمن بیژن مرتضوی از شاگردان مرحوم تجویدی و مرحوم حسین یاحقی است .

Hes_r
Wednesday 12 September 2007, 11:56 AM
آرمان سالیوان رو منظورم بود که عالی میزد و بیشتر ایشون و اون خانومه تکنوازی میکردن

من هم با آکانینی موافقم شاید نشه بیژن رو با افرادی مثل یاحقی و ... مقایسه کرد ولی واقعا بیژن سواد موسیقی داره و به قول آکانینی نمیشه اون رو یه مطرب دونست .

bahare
Wednesday 12 September 2007, 12:59 PM
بیخیال نوازنده های ویولن خودمون رو ول کردی رفتی کلاسیک ؟؟؟

اگه نوازنده های سنتی رو هم بگی بهتر میشه .

یا علی
ببخشید نمیتونم بی خیال بشم من نوازنده کلاسیکم موسیقی سنتی نه دوست دارم نه راجع بهش چیزی میدونم به نظر من ویولون یک ساز کاملا کلاسیک و از نظر من بایدهر سازی با هویت خودش نواخته بشه تو نوازنده های ایرانی فکر می کنم شهرداد روحانی یه نوازنده عالی ویولون کلاسیکه.:v

moomak
Wednesday 12 September 2007, 02:03 PM
فرمایش شما متین، اما توجه کنید آیا اون ملودی رو که شادمهر میزنه جناب یاحقی همون ملودی رو میزنه؟
اون ملودی که شادمهر میزنه با ذائقه ی من سازگارتر هست با وجود این که نواختن زیبای دیگر هنرمندان رو به هیچ عنوان زیر سوال نمی برم و احترام خاصی براشون قائل هستم و لذت هم می برم.
با این وجود شما هم باید کسی رو که از 5 سالگی شروع به نواختن ویولن کرده و متولد 51 هست و تا حالا هم فعالیتش رو ادامه داده رو به عنوان یک استاد قبول کنید!

جيگرا مي دونين كه استاد بيژن مرتضوي يكي از معدود اساتيدي هستند كه مرحوم استاد ياحقي ايشون رو قبول داشتند؟
استاد بيژن مرتضوي از سه سالگي ويولن كار كردند يعني حتي ويولن رو نميتونستند راحت بگيرن يعني زورشون نميرسيد!
در ضمن در خاطراتشون گفته كه با پدرم هر هفته سوار اتوبوس مي شديم و به كلاس استادم ميرفتيم
خوان مارتين هم با كتك باباش گيتار تمرين مي كرده
محض اطلاع گفتم
من قبلا نظر دادم بازم مي گم من استاد ياحقي ورو اول و استاد تجويدي و استاد ملك رو خيلي ددارم اما ياحقي رو از همه بيشتر
با احترام

Hes_r
Wednesday 12 September 2007, 03:08 PM
ببخشید نمیتونم بی خیال بشم من نوازنده کلاسیکم موسیقی سنتی نه دوست دارم نه راجع بهش چیزی میدونم به نظر من ویولون یک ساز کاملا کلاسیک و از نظر من بایدهر سازی با هویت خودش نواخته بشه تو نوازنده های ایرانی فکر می کنم شهرداد روحانی یه نوازنده عالی ویولون کلاسیکه.:v

نظرت در مورد ویولن در موسیقی سنتی رو قبول ندارم ولی خوب احتیاج به یه تاپیک جداگانه داره که اگه علاقه داری میتونی باز کنی تا همه نظرون رو بگن

Mojtaba
Thursday 13 September 2007, 09:51 PM
دوست عزیز : من به نظر شما احترام می گذارم. ولی شما ایشان را با یک مطربی که رفته آن ور آب معروف شده یکی ندانید . ایشان آهنگساز هستند . پس حتما سواد موسیقی دارند در ضمن بیژن مرتضوی از شاگردان مرحوم تجویدی و مرحوم حسین یاحقی است .

عزیزم من اصلا قصد توهین نداشتم من عاشق ویلن زدن بیژن هستم من فقط منظورم این بود اگر کسانه دیگری هم باشند برن اونجا خیلی زود معروف میشن خیلی ها هستند در ایران و جهان که من وشما اونها رو نمیشناسن ولی با یک کنسرتروی زبون همه میافتند

Hes_r
Thursday 13 September 2007, 10:15 PM
منم با مالاریا موافقم

ولی واقعا بیژن از افراد پر مهارت در ویولن هست

Masoud_Nine
Thursday 13 September 2007, 10:18 PM
جيگرا مي دونين كه استاد بيژن مرتضوي يكي از معدود اساتيدي هستند كه مرحوم استاد ياحقي ايشون رو قبول داشتند؟
استاد بيژن مرتضوي از سه سالگي ويولن كار كردند يعني حتي ويولن رو نميتونستند راحت بگيرن يعني زورشون نميرسيد!
در ضمن در خاطراتشون گفته كه با پدرم هر هفته سوار اتوبوس مي شديم و به كلاس استادم ميرفتيم
خوان مارتين هم با كتك باباش گيتار تمرين مي كرده
محض اطلاع گفتم
من قبلا نظر دادم بازم مي گم من استاد ياحقي ورو اول و استاد تجويدي و استاد ملك رو خيلي ددارم اما ياحقي رو از همه بيشتر
با احترام
کاملاً حق با شماست. من هم حدود یک و نیم سال داشتم که گیتار الکتریکی و همچنین پیانو رو به خوبی می زدم.البته اولی یه مقدار سخت بود اما دومی چون نیازی به زور زیاد برای نگه داشتنش نبود و وزنش روی زمین می افتاد در موردش راحت بودم!

Hes_r
Thursday 13 September 2007, 10:44 PM
تو یک سال و نیمی |؟؟؟؟؟؟

Masoud_Nine
Thursday 13 September 2007, 10:53 PM
تو یک سال و نیمی |؟؟؟؟؟؟
بله خب چه اشکالی داره؟ وقتی کسی تو سه سالگی ویولن بزنه منم....
من فکر می کنم این دوستمون یا نمی دونه سه سالگی چیه و یا نمیدونه ویولن چیه!
البته قصد من بی احترامی نیست یک موقع کدورتی پیش نیاد. فقط منظورم رو کمی رک گفتم.با تشکر

Hes_r
Thursday 13 September 2007, 11:00 PM
بیخیال دوستان بحث رو ادامه بدید

Masoud_Nine
Thursday 13 September 2007, 11:37 PM
ضمن عذرخواهی از دوستان بابت وقفه در موضوع اصلی تاپیک، من بعد از پرس و جو و غیره فهمیدم که آقای مرتضوی در یکی از کنسرت هاشون به این موضوع اشاره کردند و این دوست عزیزم هم به استناد به اون این حرف رو زدند. در این صورت باید حرفم رو به این شکل اصلاح کنم:از نظر من بیژن مرتضوی در این مورد کذب محض میگه!
ضمن عذرخواهی مجدد به خصوص از جناب Hes_r از دوستان میخوام ادامه بحث تاپیک رو ادامه بدین...

Amir
Friday 14 September 2007, 12:12 AM
با سلام

مسعود جان مطمئن باش کذب محض نمیگه چون استاد قبلی من هم که از شاگردان استاد تجویدی بودن این مطلب رو تصدیق کردند

در ضمن در پایگاه های موسیقی خارجی هم که دنبال این قضیه بری به این نکته می رسی که آهنگ معروف حماسه را بیژن کوچولو در سن یازده سالگی ساخت

اینها تنها حرف خود او در کنسرت سال 94 گریک تیتر نبود بلکه اساتید و کتب و سایت های مرتبط این موضوع رو تصدیق کردند

البته کاری به این کارها ندارم ولی جناب بیژن خان مرتضوی برای معروف شدن کلکی زدند که این قضیه را یکی از دوستان ایشان چند سال قبل به بنده گفتند که اگر در همین بخش جستجو کنید مطلب را نوشته ام

ولی در مورد سن نوازندگی ایشون مطمئن باشید اگه لازم شد با سند و مدرک ثابت می کنم

Mojtaba
Friday 14 September 2007, 08:49 AM
امیر جان میشه همین جا بنویسی چه کلکی سوار کرد

Hes_r
Friday 14 September 2007, 11:38 AM
دوستان بحث ـتاپیک خیلی داره منحرف میشه

مالاریا جان ایشون اولین آهنگش رو بعد از زدن یه اکتاو آورد بالاتر و عرضه کرد .

دوستان خواهشا اینجا دیگ در مورد 3 سالگی بیژن حرف نزنید .

میتونید یه تاپیک جدید باز کنید و اونحا ادامه بدید .

یا علی

arian
Sunday 14 October 2007, 01:04 PM
از اسطوره هاي موسيقي ايران نظير مرحوم صبا به خود اجازه نميدهم كلامي بگويم ولي دوستان گويا استاد مهدي خالدي را فراموش كرده اند از اين عاليقدر هم بسيار بگوييد.

پاگانینی
Sunday 14 October 2007, 03:10 PM
با عرض معذرت از همه ی کسانی که توی تاپیک پستهایی دادن که هیچ ربطی به تاپیک نداشت هرکی دوست داره در مورد شادمهر بیژن و نوازنده های کلاسیک بحث کنه من تاپیک جدا میزنم بیاد اونجا هر چی دوست داره بگه البته با حفظ ادب در کلام
وضمنا به نضر من استاد یاحقی برای بداهه نوازی
استاد ملک برای حسو حال و ارشه کشی بهترینند

arian
Wednesday 17 October 2007, 08:00 AM
دوستان ويولونيست عزيز عاشق موسيقي - مطلبي را در مورد تمام علايق و سليقه هاي خودتان در نظر بگيريد و آن سن وميزان تجربه شماست . و مطمئن باشيد بسياري از استاداني را كه امروز مي پرستيد روزي خواهد رسيد كه حاضر نخواهيد شد حتي دقايقي به موسيقي او گوش كنيد پس با اين قاطعيت كسي را در اوج و قله قرار ندهيد.
فقط در باره خالدي بگوييم تنها كسي است پس از صبا سوليست برنامه هاي راديو بوده است و متاسفانه به ميزان كافي از او آثاري بجا نمانده است و مانده ها هم مسلما كيفيت ضبط امروزي را ندارد ولي دنيايي از عشق است به قطعات شور و ماهور او با آن همه متانت و استواري و قدرت و صلابت گوش كنيد تا مو بر تنمان سيخ شود.ما 3 سبك در نوازندگي ويولن داريم و استاد به كسي اطلاق ميگردد كه صاحب سبك باشد و در نوازندگي ويولن تا كنون 3 سبك عنوان گرديده است : 1 سبك صبا 2- سبك حسين ياحقي 3- سبك خالدي
پس براي اين عزيز هم هر چه ميدانيد بگوييد بگذاريد بداند فراموش نشده است و در دل همه ما جاي دارد.متاسفانه ما داريم بزرگان خود را فراموش ميكنيم و به كساني ميپردازيم كه بيشتر بايد از آنها به عنوان مطرب هاي روحوضي ياد كرد .فراموش نكنيم نوازندگان بزرگ موسيقي غربي قرون قبل نظير پاگانيني چگونه تكريم و احترام مي شوند.

akanani
Wednesday 17 October 2007, 08:54 AM
مهدي خالدي به سال 1299 خورشيدي در محله سنگلج که تبديل به پارک شهر شد، به دنيا آمد، پدرش مرحوم ((حسين خان)) از اهالي خالد آباد کاشان بوده، با نواختن سه تار آشنايي و با استاد صبا دوستي داشته است. در 16 سالگي مقارن 1314 پدر، خالدي نوجوان را براي آموختن سه تار، نزد استاد بي مانند موسيقي ايران ابوالحسن صبا مي برد. استاد، ابتدا انگشتهاي او را برانداز مي کند و خطاب به پدرِ مهدي مي گويد: حسين خان اين انگشتان کشيده و بلند، براي نواختن ويلن مناسب تر است.
در سال 1317 صبا به همراه چند تن از هنرمندان به منظور ضبط صفحه به بيروت و دمشق مي رود، با اينکه شاگردان با سابقه تري از خالدي وجود داشته، استادش، خليفه گري کلاس و تعليم ساير شاگردان را به او مي سپارد. بعد از افتتاح راديو در چهارم ارديبهشت 1319 خالدي به علت کمي سن، به وسيله استاد صبا در ارکستر به صورت اِستاژ کار مي کند.
اشعار بيشتر آهنگهاي خالدي را اسماعيل نواب صفا ساخته است و به طور کلي آهنگسازي را با اشعار وي شروع کرد. نخستين اثر مشترک آنها به نام "رفتي" معروف شد و اشعار آن چنين آغاز مي شود: ((ما را زچه پابند جنون کردي و رفتي؟ / آخر چه بگويم که تو چون کردي و رفتي / در ساغرم اي يار / اي يار وفادار / خون کردي و رفتي.)) که به وسيله بانو دلکش اجرا شد. سال 1327 بود که اثر مشترک جاودانه آنها ترانه آمد نوبهار (نشاط) ساخته شد و توسط دلکش اجرا شد. حدود سي سال تا قبل از انقلاب، در آغاز سال نو، اين آهنگ از راديو پخش مي شد.
خواننده اصلي و ثابت ارکستر خالدي، دلکش بود . گاهي بعضي آهنگهاي او را علي زاهدي اجرا مي کرد. علي زاهدي باجناق خالدي بود، وي خواننده و نوازنده تنبک بود و به عقيده مرحوم خالقي، براي ارکستر، يکي از بهترين نوازندگان تنبک به شمار مي آمد.استاد مهدي خالدي در نهم آذر 1369 در بيمارستان مهر، به علت سرطان بدخيم گلو بدرود حيات گفت. روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

از معروفترین آثار او می توان آمد نوبهار - به کنارم بنشين نام برد

kasrabahal
Tuesday 23 October 2007, 02:16 PM
دوستان بد نیست کمی هم به کلاسیک اهمییت بدید

Hes_r
Tuesday 23 October 2007, 07:49 PM
دوست من شما میتونی یه تاپیک جدید بزنی و توش درمورد نوازند های کلاسیک بحث شه ( البته چنین تاپیکی زده شده بهتره تو انجمن دنبالش بگردی )

هر موضوع جدیدی هم که به ذهنت رسید درباره ی کلاسیک میتونی تو یه تاپیک جدید بزنی .

akanani
Wednesday 24 October 2007, 08:48 AM
دوستان بد نیست کمی هم به کلاسیک اهمییت بدید

دوست عزیر با سلام و خوش آمد گویی به شما در همین انجمن در قسمت ویالنیستهای کلاسیک برخی از دوستان از جمله پاگانینی و Nice-Girl یک سری اسامی کلاسیک کارهای حرفه ای را نام بردند . شما می توانید به آن تاپیک رجوع کنید یا تاپیک جئیئی در این زمینه ارسال کنید .

موفق باشی

arian
Saturday 27 October 2007, 08:58 AM
كاشكي امكانات بيشتري فراهم بود تا نواخته هاي شور از اين استادان بزرگ خالقي و تجويدي و بديعي و پرويز ياحقي ومهندس خرم را راحت تر ميشد آپلود كرد بعد از شنيدن همه دوستان راجع به سبك نواختن آنها صحبت بيشتري ميشد كرد .

Hes_r
Sunday 28 October 2007, 01:57 PM
در سایت You can see links before reply میتونی بدون هیچ محدودیتی آپلود کنی .

arian
Wednesday 31 October 2007, 12:04 PM
فايل يك ساعتي با حجم حدود 500 مگ خيلي سخت است بهتر نيست تا ترتيبي اتخاذ بشه تا سي دي در اختيار سايت قرار بگيره(البته رايگان) و سايت آن را تكثير كنه و با قيمت مناسب در فروشگاه دراختيار علاقمندان قرار بده.از اين راه فكر ميكنم بشه از كاربران آرشيو موسيقي مناسبي جمع آوري كرد و كمك بزرگي باشه تا بتونيم داشته هامون را با هم تقسيم كنيم و به كيفيت كار هم لطمه كمتري بخورد.

Hes_r
Wednesday 31 October 2007, 02:56 PM
دوست من چر ااین امکان هست .

اگه بری در صفحه اول سایت ( You can see links before reply ) و در بخش فروشگاه یه سری محصولات وجود داره .

شما می تونی محصولت رو بدی به سایت تا در اون بخش ( فروشگاه ) قرار داده بشه .

arian
Thursday 1 November 2007, 12:45 PM
ولي چطوري به اين فروشگاه مجازي تحويل بدم؟

Hes_r
Thursday 1 November 2007, 01:25 PM
می تونید در این باره با امیر تماس برقرار کنید ( از طریق پیغام خصوصی ) .

bathaM
Tuesday 20 November 2007, 10:31 AM
paganini

amiraris
Saturday 5 January 2008, 07:55 PM
استاد بديعي-استاد ياحقي-استاد ملك و استاد خرم رو يه اندازه دوست دارم.اساتيديم هستن كه تو گزينه هاي شما نيستن .هر كي بتونه ويولن قشنگ بزنه دوسش دارم ولي خوب اينا واقعا استادن.دكتر برومندم خيلي خيلي قشنگ ساز ميزنن به گزينه ها اضافه كن

Mojtaba
Saturday 5 January 2008, 08:05 PM
من از مدیران محترم میخوام که یک رای گیری به این بخش اضافه کنند تا هرکی اون کسی رو که بیشتر دوست داره بهش رای بده با تشکر

azade
Saturday 5 January 2008, 09:31 PM
حبيب الله بديعي

akanani
Sunday 6 January 2008, 10:01 AM
من از مدیران محترم میخوام که یک رای گیری به این بخش اضافه کنند تا هرکی اون کسی رو که بیشتر دوست داره بهش رای بده با تشکر

مجتبی جان نظر خوبیه من پیگیری می کنم :ak

.t.A.T.u
Sunday 6 January 2008, 12:14 PM
دوستان!
نظر سنجی ایجاد شد!
اگر مشکلی داره بگید!
میشه به نظر سنجی گزینه اضافه کرد.
با تشکر.

akanani
Sunday 6 January 2008, 12:22 PM
سعید جان از زحمتت تشکر

دوستانی که فکر می کنید افرادی بیشتری به این نظر سنجی باید اضافه بشن لطف کنن به من یا سعید بگن ( تاتو)

E_h_s_a_n
Monday 7 January 2008, 11:50 PM
سلام
من که از همه لحاظ حبیب الله بدیعی رو بیشتر دوست دارم

Kamanche
Tuesday 8 January 2008, 12:22 AM
با احترام به نظر دیگران

به نظر من استاد کامل ابوالحسن صبا اسطوره ی ویولون نوازی در ایران هستند. رشد ویولون در ایران مدیون ایشونه.

arian
Tuesday 8 January 2008, 07:55 AM
نميشه نظرسنجي به صورتي باشه كه 1- 2- 3- باشه بر فرض من ميخواهم به ترتيب 3نفر مورد علاقه خودم را نام ببرم؟

akanani
Tuesday 8 January 2008, 08:14 AM
نميشه نظرسنجي به صورتي باشه كه 1- 2- 3- باشه بر فرض من ميخواهم به ترتيب 3نفر مورد علاقه خودم را نام ببرم؟

آرین جان والا تا آنجا که من می دانم این فرمهای نظر سنجی یک نفر را می شه انتخاب کرد ولی شما می توانی نظرت را در یک پست جدا هم بگویی :ak

darabi
Tuesday 8 January 2008, 10:22 PM
واقعا كه بعضيا ديگه حرمت قديميارو نگه نداشتن.آخه شادمهر عقيلي. . . ..لنت بر شيطون

Hmd_N
Wednesday 9 January 2008, 12:40 AM
آکانانی جان یا تاتو جان، اگه زحمتی نیست لطف کن استاد سیاوش زندگانی رو هم به لیست اسامی در نظر سنجی اضافه کن.
فکر کنم بد نباشه در این جمع اساتید نام استاد زندگانی هم بردی بشه ! بالاخره ایشون هم از نوازندگان بزرگ برنا مه ی گلها بودند !

ممنون

arian
Wednesday 9 January 2008, 09:20 AM
1- ابوالحسن خان صبا
2-مهدي خالدي
3-حبيب ا.. بديعي

Mojtaba
Wednesday 9 January 2008, 10:00 AM
آکانانی جان یا تاتو جان، اگه زحمتی نیست لطف کن استاد سیاوش زندگانی رو هم به لیست اسامی در نظر سنجی اضافه کن.
فکر کنم بد نباشه در این جمع اساتید نام استاد زندگانی هم بردی بشه ! بالاخره ایشون هم از نوازندگان بزرگ برنا مه ی گلها بودند !

ممنون

اتفاقا منم میخواستم بگم داش حمید خوب شد گفتی واقعا استاد زندگانی از نابغه های ویلن بودن

akanani
Wednesday 9 January 2008, 10:41 AM

ممنون

حتما حمید جان اضافه می کنیم . از راهنمائیت تشکر :ak

arian
Thursday 10 January 2008, 08:42 AM
فكر ميكنم استادتجويدي از قلم افتاده است.

akanani
Thursday 10 January 2008, 08:45 AM
فكر ميكنم استاد تجويدي هم از قلم افتاده است

آرین جان ایشان را هم حتما اضافه می کنیم . از راهنمایت تشکر :ak

E_h_s_a_n
Saturday 19 January 2008, 12:24 AM
دوستان فکر کنم اگه حسین یاحقی ، بیژن مرتضوی و مجتبی میرزاده هم اضافه بشن کامل میشه

Hes_r
Saturday 19 January 2008, 10:42 AM
دوست من مرتضوی پاپ کار میکنن . اینجا اسامی اساتید سنتی کار هست .

AliB
Saturday 19 January 2008, 11:01 AM
دوستان نظر سنجی عالی هست فقط چند تا نکته به ذهن من می رسد که بیان می کنم.
اول اینکه شما نوازندگان حداقل دو دوره ی مختلف رو در کنار هم قرار دادید و از این رو امکان قیاس نیست. مثلا استاد صبا پدر ویلن نوازی ایرانیست و اکثر نوازندگان بعد از او یا مستقیم شاگرد ایشون بودند و یا تحت تاثیر شدید کارهای ایشون پس از این دید نمی شود استاد صبا را با هیچ کس قیاس کرد. نکته ی بعد اینکه اگر امکان رای به چند مورد بود خیلی خوب بود چون انتخاب یک نفر امکانپذیر نیست گاهی.
و نکته ی بعد اینکه ای کاش دوستان که زحمت کشیدند و این نظر سنجی رو آماده کردند معرفی مختصری از هر کدام از این اساتید به همراه نمونه ی کوتاهی از نوازندگیشون رو میگذاشتند تا کسانی هم که آشنایی ندارند بتونن با اونها آشنا بشوند. مثلا خوشبختانه من صدای ساز مهدی خالدی رو شنیدم و همینطور سیاوش زندگانی (در نوارهای قدیمی پدرم) ولی از جهانشاه برومند فکر نمی کنم و خوشبختانه از بقیه هم شنیدم.
ولی خیلی از دوستان ممکن است که نشنیده باشند.
با تشکر

Hes_r
Saturday 19 January 2008, 12:27 PM
علیب جان ( اسمت رو هم بگی خیلی خوب میشه ) باید خدمتت بگم که درسته حرفهای شما در مورد صبا . ولی منظور این نیست که چه آهنگهایی ساخته و یا چه ابداعاتی در ویولن داشته .

منظور فقط و فقط نوازندگی این استاد است همونطور که از اسم تاپیک بر میاد . و ما میخوایم بدونیم که به نظر شما کدوم فرد در مجموع از مواردی مثل پنجه ، شیرینی نوازندگی ، آرشه کشی و در مجموع استفاده ی به موقع از تمام تکنیک های ویولن ( مثل گلاسیکو ، تری ، آرشه پرونی و ... ) بهترین هست .

یا علی

akanani
Saturday 19 January 2008, 12:31 PM
دوستان فکر کنم اگه حسین یاحقی ، بیژن مرتضوی و مجتبی میرزاده هم اضافه بشن کامل میشه

دوست عزیز ضمن خوش آمد گویی به شما . مجتبی میرزاده و آقای حسین یاحقی را اضافه می کنیم ولی استاد مرتضوی را به این اسامی نمی شه اضافه کرد و دلیلش را هم دوستمان حسام جان گفتن . :ak

AliB
Saturday 19 January 2008, 02:25 PM
با تشکر از دوستان عزیز و حسام گرامی. بنابر این اگر یک معرفی کوچک و نمونه ی کوتاهی حتی چند ثانیه از نوازندگی این اساتید در صدر تاپیک قرار بگیرد خیلی ارزشمند خواهد بود.
اسم من هم علی هست ارادتمند شما و همه ی دوستان.

E_h_s_a_n
Saturday 19 January 2008, 05:48 PM
دوست من مرتضوی پاپ کار میکنن .
تا اونجا که من میدونم از شاگرد خوب استاد یاحقی و استادای بزرگ دیگه بودن و ویولون ایرانی رو خیلی خوب میزنن
البته خوب درسته الآن پاپ کار میکنن:ak

Hes_r
Saturday 19 January 2008, 06:46 PM
در اینکه ایشون شاگرد یاحقی بودن شکی نیست .

ولی ما در مورد اکثریت کارهای موجود ایشون صحبت میکنیم .

یا علی

arian
Sunday 20 January 2008, 08:02 AM
با سلام من هم با خيلي از حرفاي علي آقا موافقم.
بسياري از بزرگان نظير مفتاح ،ركن الدين خان ، ابراهيم خان منصوري ، كاكايي و ديگر از اساتيد هم جا افتاده اند.
فكر ميكنم بريم تحقيق كنيم از استادامون بپرسيم سبك اينها چه طوري بوده ،كارشان چه طوري بوده ، چه قدر زحمت كشيده اند. توي تاپيك ها ازشون قدراني كنيم . بزرگشون كنيم ،گرامي بداريمشان ، افتخار ملي بدانيمشون به دنيا اعلام كنيم ما هم نظير بتهوون و باخ و موتزارت توي كشورمون زياد داريم . اين فرهنگ را اشاعه بديم. ولي اگر ميخواهيم نظر خواهي كنيم بايد حتما دليلي براي اين كار وجود داشته باشه و شرايطي. شرايط نظرخواهي چطوريه؟ نظرخواهي علمي منظورمه. شرايط سني و تجربي و دانش مخاطب چقدره ؟ از چه تعداد داره نظر خواهي ميشه ؟ كاشكي ميتونستيم اين نظرخواهي را از اساتيد اين فن انجام بديم . خيلي خوب و عالي ميشد.
مطلب ديگه اي هم اضافه كنم من قبلا توي يكي از تاپيكها نظرم را گفته ام نميشه در اين قبيل موارد نظرخواهي را به يك مورد محدود كرد استادي سبك عالي داشته ، استادي تكنيك برتري داشته و....خلاصه هر كدوم گلي بودند و داراي رنگ و بوي خودشون . كدوم گل زيباترين گل است؟درسته هر كسي ميتونه الگويي داشته باشه بايد هم داشته باشه ولي اين دليل نيست كه ديگري بد بوده است.امروز اين استاد الگوي ماست فردا به اميد خدا اگر ازش بگذريم الگوي جديدي ميخواهيم و بعدي و بعدي .آخرش همه ي ما به جايي ميرسيم كه به جز زيبايي كار همه ي اين استادان چيزي نبينيم . فقط زمان خواهد برد تا به آن مرحله از تكامل برسيم . همانروزي كه همگي فقط سيمرغ ببينند.انشاء... آخرش به اين نتيجه گيري برسيم همه آنها خوب و عالي بوده اند. هر كدوم به نوعي . سعي كنيم اين نوعها را پيدا كنيم . و اين خصوصيات برجسته ي استادان را با دقت و تفصيل زياد به دوستداران موسيقي نشان بدهيم .اميدوارم همه ي دوستان موفق و سر فراز باشند.

akanani
Sunday 20 January 2008, 08:23 AM
با سلام من هم با خيلي از حرفاي علي آقا موافقم.
بسياري از بزرگان نظير مفتاح ،ركن الدين خان ، ابراهيم خان منصوري ، كاكايي و ديگر از اساتيد هم جا افتاده اند.
فكر ميكنم بريم تحقيق كنيم از استادامون بپرسيم سبك اينها چه طوري بوده ،كارشان چه طوري بوده ، چه قدر زحمت كشيده اند. توي تاپيك ها ازشون قدراني كنيم . بزرگشون كنيم ،گرامي بداريمشان ، افتخار ملي بدانيمشون به دنيا اعلام كنيم ما هم نظير بتهوون و باخ و موتزارت توي كشورمون زياد داريم . اين فرهنگ را اشاعه بديم. ولي اگر ميخواهيم نظر خواهي كنيم بايد حتما دليلي براي اين كار وجود داشته باشه و شرايطي. شرايط نظرخواهي چطوريه؟ نظرخواهي علمي منظورمه. شرايط سني و تجربي و دانش مخاطب چقدره ؟ از چه تعداد داره نظر خواهي ميشه ؟ كاشكي ميتونستيم اين نظرخواهي را از اساتيد اين فن انجام بديم . خيلي خوب و عالي ميشد.
مطلب ديگه اي هم اضافه كنم من قبلا توي يكي از تاپيكها نظرم را گفته ام نميشه در اين قبيل موارد نظرخواهي را به يك مورد محدود كرد استادي سبك عالي داشته ، استادي تكنيك برتري داشته و....خلاصه هر كدوم گلي بودند و داراي رنگ و بوي خودشون . كدوم گل زيباترين گل است؟درسته هر كسي ميتونه الگويي داشته باشه بايد هم داشته باشه ولي اين دليل نيست كه ديگري بد بوده است.امروز اين استاد الگوي ماست فردا به اميد خدا اگر ازش بگذريم الگوي جديدي ميخواهيم و بعدي و بعدي .آخرش همه ي ما به جايي ميرسيم كه به جز زيبايي كار همه ي اين استادان چيزي نبينيم . فقط زمان خواهد برد تا به آن مرحله از تكامل برسيم . همانروزي كه همگي فقط سيمرغ ببينند.انشاء... آخرش به اين نتيجه گيري برسيم همه آنها خوب و عالي بوده اند. هر كدوم به نوعي . سعي كنيم اين نوعها را پيدا كنيم . و اين خصوصيات برجسته ي استادان را با دقت و تفصيل زياد به دوستداران موسيقي نشان بدهيم .اميدوارم همه ي دوستان موفق و سر فراز باشند.

آرین جان از نظرات بسیار تشکر و تمامی حرفات درسته . چند تا موارد من بکلیه دوستان می خوام بگم
1- تمامی اساتید دارای سبکی هستند و هر سبک هم طرفداران مخصوص به خود دارد
2- در این نظر سنجی منظور ما شاگران مرحوم صبا و خود ایشان بود ولی بدلیل گفتن دوستان چند تا از اساتید دیگر اضافه شد و ما نمی توانیم کلیه اساتید را در این نظر خواهی بگذاریم . اگر بخواهیم این کار را انجام بدیم در حال حاضر سرکار خانم بهشتی را هم باید بیاریم در این نظر خواهی بزاریم چون یکی از اساتید معاصری هستند که باید از ایشان هم نام برد

به هر حال با احترام به عقاید همگی و احترام به همگی اساتید اگر می خواهید تاپیک جداگانه ای بزنید و نظر خواهی کلیه اساتنید را بیان کنید با دلیل یعنی هم رای بدهید و هم نظر تان را که چرا این استاد از نظر شما عالی است .

:ak

AliB
Sunday 20 January 2008, 10:01 PM
آرین جان از نظرات بسیار تشکر و تمامی حرفات درسته . چند تا موارد من بکلیه دوستان می خوام بگم
1- تمامی اساتید دارای سبکی هستند و هر سبک هم طرفداران مخصوص به خود دارد
2- در این نظر سنجی منظور ما شاگران مرحوم صبا و خود ایشان بود ولی بدلیل گفتن دوستان چند تا از اساتید دیگر اضافه شد و ما نمی توانیم کلیه اساتید را در این نظر خواهی بگذاریم . اگر بخواهیم این کار را انجام بدیم در حال حاضر سرکار خانم بهشتی را هم باید بیاریم در این نظر خواهی بزاریم چون یکی از اساتید معاصری هستند که باید از ایشان هم نام برد

به هر حال با احترام به عقاید همگی و احترام به همگی اساتید اگر می خواهید تاپیک جداگانه ای بزنید و نظر خواهی کلیه اساتنید را بیان کنید با دلیل یعنی هم رای بدهید و هم نظر تان را که چرا این استاد از نظر شما عالی است .

:ak
من هم از آرین عزیز تشکر می کنم و از شما هم تشکر دارم . فکر می کنم انجام این کار بسیار مفید و آموزنده خواهد بود. از دوستانی که در زمینه ی ویلن کار می کنند تقاضا دارم این پیشنهاد رو پیگیری کنند و در تاپیکی جداگانه زحمت معرفی ویلن نوازان ایرانی رو آز آغاز به همراه شرح مختصری از زندگینامه ی هنر اونها بکشند.
پیشاپیش از همه ی دوستان عزیز متشکرم.

Hmd_N
Sunday 20 January 2008, 11:46 PM
آرین جان ممنون از نظره بسیار خوب و ارزشمندت ! من تمامه حرفای شما رو قبول دارم و صد در صد هم موافق انجام و پیگیری موارد گفته شده توسط شما هستم، ولی عزیزم اگه به اسم این تاپیک توجه کنی متوجه میشی که در این نظر سنجی گفته شده : ویولنیست مورد علاقه ی شما کیست ؟ یعنی هر کدوم از دوستان ویولنیست مورد علاقشونو از بین اساتید ذکر شده میگن. ما تو این نظر سنجی درباره ی کار یا سبک و ... اساتید صحبت نمیکنیم بلکه اسم تاپیک اینو میگه که ویولنیست مورد علاقه ی خودتونو از بین اساتید زیر بگین ! گفته های شما رو باید در تاپیک دیگه ای بزاریم. اتفاقا نظر بسیار خوبی هم دادی و ممنون که به یاد بزرگان موسیقیه کشورمون هستی عزیز !

موفق باشی !

akanani
Monday 21 January 2008, 10:43 AM
من هم از آرین عزیز تشکر می کنم و از شما هم تشکر دارم . فکر می کنم انجام این کار بسیار مفید و آموزنده خواهد بود. از دوستانی که در زمینه ی ویلن کار می کنند تقاضا دارم این پیشنهاد رو پیگیری کنند و در تاپیکی جداگانه زحمت معرفی ویلن نوازان ایرانی رو آز آغاز به همراه شرح مختصری از زندگینامه ی هنر اونها بکشند.
پیشاپیش از همه ی دوستان عزیز متشکرم.

علی جان از پیشنهادت ممنون ولی اگر می خواهین درباره ویولنیستها توضیح دهید یا بیوگرافی آنان را بگویید لطفا تکراری نباشه . چون در قسمت نوازندگان اکثرا زندگینامه ها ی اساتید ویالن زن در آنجا گفته شده . :ak

AliB
Monday 21 January 2008, 10:54 AM
akanani عزیز فکر می کنم مطلبی که این تاپیک را متفاوت از معرفی ویلن نوازان در تاپیکی که ذکر کردید خواهد کرد قرار دادن چند ثانیه ای از اجرای این اساتید هست که امیدوارم که به همت دوستان خوب انجام شود من هم سعی در آماده کردن مطالبی خواهم داشت.
با تشکر
علی

akanani
Monday 21 January 2008, 01:26 PM
akanani عزیز فکر می کنم مطلبی که این تاپیک را متفاوت از معرفی ویلن نوازان در تاپیکی که ذکر کردید خواهد کرد قرار دادن چند ثانیه ای از اجرای این اساتید هست که امیدوارم که به همت دوستان خوب انجام شود من هم سعی در آماده کردن مطالبی خواهم داشت.
با تشکر
علی

علی جان کاملا پیشنهاد خوبی است ولی بحث اینه که اگر در انجمن یک مهمان بیاد ببینه 3 تاپیک به اسم مرتضوی است . خوب گیج می شه .

violinistin
Tuesday 13 May 2008, 11:34 AM
از ویولن سنتی ایران متنفرم:21ox66r:

Mojtaba
Wednesday 14 May 2008, 10:28 AM

دوست عزیز شما میتونید نظرتون رو در یک تاپیک جداگانه اعلام کنید تا دوستان بتونن اونجا نظر بدن

Mojtaba
Wednesday 14 May 2008, 10:36 AM
سلام

دوستان یکی از اساتید خوب که من این دفعه با ایشون آشنا شدم محمدرضا اتابکی هستن که واقعا شیوه تدریسشون برای من خیلی جالب بود باتوجه به سنی که حدود60_65 دارن خیلی با حوصله زیاد درس میدن

Hes_r
Wednesday 14 May 2008, 12:46 PM

با سلام

لطفا ابتدا به بخش قوانین سایت سر بزنید .

ابتدا از شما خواهش میکنم همونطور که ماریا جان گفت در هر تاپیک درمورد موضوع خود اون تاپیک صحبت کنید .

همچنین به هیچ سبکی بی احترامی نکنید چون به شدت با شما برخورد میشه .

بهتره به جای اینکه تنفرتون رو از یه سبک اعلام کنید علاقتون رو نسبت به سبک خودتون اعلام کنید و اگر واقعا در فکرتون مطمئنید میتونید یه کار از ویولن زدن خودتون که توی سبکی غیر از سنتی هست اجرا کنید و بذارید که شاید خیلی از دوستان علاقه مند به موسیقی سنتی هم به سبک شما روی بیارند .

لطفا در این تاپیک به بحث اصلی ادامه بدید .

شاد باشید

یا علی

maryam_kh
Saturday 17 May 2008, 08:47 PM
سلام به نظر من کارهای استاد یا حقی بسار زیبا بود ولی غیر از این استادان استاد گیتی وزیری تبار بسیار استاد خوبی هستند و نوازنده فوق العاده ای هستند

Hmd_N
Saturday 17 May 2008, 11:12 PM
سلام

دوستان یکی از اساتید خوب که من این دفعه با ایشون آشنا شدم محمدرضا اتابکی هستن که واقعا شیوه تدریسشون برای من خیلی جالب بود باتوجه به سنی که حدود60_65 دارن خیلی با حوصله زیاد درس میدن

مرسی مجتبی جان

به قول دوست بسیار خوبم مجتبی عزیز، آقای اتابکی هم یکی از ویولنیستای خوب کشورمون هستند جزو قدیمیها هستند که جدای از نوازندگیه خوبشون اخلاق بسیار خوبی هم دارند. من تقریبا سه سال پیش بود که یه جلسه پیش ایشون رفتم برای تست دادن برای کلاسای استاد ظهیرالدینی، که البته به دلیل مشکلاتی نتونستم برم پیششون.

پسرشون هم آقای هومن اتابکی هم یکی از ویولنیستای خوبمون هستند که مشغول به تدریس هم میباشند.

safa
Wednesday 28 May 2008, 11:41 AM
والا به نظر من ضمن اینکه تمام این اساتید اسطوره ویولون ایران هستند ولی آرشه ح.بدیعی با همشون فرق می کنه و به نظر من آرامشی که توی شاز بدیعی هست هیچ جا نمیشه پیدا کرد.......نا گفته نماند حبیب الله از جمله اساتیدی هست که در حین کشیده و آرام ساز زدن نهایت تسلط و تکنیکو داره.:micfwi:

Mojtaba
Wednesday 28 May 2008, 05:43 PM
والا به نظر من ضمن اینکه تمام این اساتید اسطوره ویولون ایران هستند ولی آرشه ح.بدیعی با همشون فرق می کنه و به نظر من آرامشی که توی شاز بدیعی هست هیچ جا نمیشه پیدا کرد.......نا گفته نماند حبیب الله از جمله اساتیدی هست که در حین کشیده و آرام ساز زدن نهایت تسلط و تکنیکو داره.:micfwi:
ظاهرا شما هم مثل من عشق بدیعی هستین و باید ویلونیست خوبی هم باشین لطفا در بخش معرفی اعضا خودتون رو بیشتر معرفی کنید

Mojtaba
Wednesday 28 May 2008, 05:52 PM
مرسی مجتبی جان

به قول دوست بسیار خوبم مجتبی عزیز، آقای اتابکی هم یکی از ویولنیستای خوب کشورمون هستند جزو قدیمیها هستند که جدای از نوازندگیه خوبشون اخلاق بسیار خوبی هم دارند. من تقریبا سه سال پیش بود که یه جلسه پیش ایشون رفتم برای تست دادن برای کلاسای استاد ظهیرالدینی، که البته به دلیل مشکلاتی نتونستم برم پیششون.

پسرشون هم آقای هومن اتابکی هم یکی از ویولنیستای خوبمون هستند که مشغول به تدریس هم میباشند.

سلام حمید جون ... داداش میدونی ایشون پیش کی کارکردن من که پیششون بودم یادم رفت ازشون سوال کنم در ضمن باید بگم که چندتا از شاگردان ایشون در ارکستر ملی هستند و پسر ایشون هم کلاسیک تدریس میکنند

Hmd_N
Friday 1 August 2008, 11:41 PM
سلام حمید جون ... داداش میدونی ایشون پیش کی کارکردن من که پیششون بودم یادم رفت ازشون سوال کنم در ضمن باید بگم که چندتا از شاگردان ایشون در ارکستر ملی هستند و پسر ایشون هم کلاسیک تدریس میکنند

نه مجتبی جون راستش منم نمیدونم. من فقط حدود 1 ساعت شد که پیش ایشون بودم و راستش همشم در حال یا ساز زدن بودیم یا ایشون صحبت می کردن و اصلا وقت نشد صحبت متفرقه بکنیم.

Mojtaba
Monday 4 August 2008, 09:50 AM
من از اول تا آخر این تاپیک رو خوندم ولی کمتر کسی طرفدار بدیعی بودن تقریبا بیشتر به ویلن ملک و یاحقی علاقه دارند و در گزینه بندی انتخابشون استاد بدیعی در گزینه آخرشون قرار داره من فکر کنم بیشتر به خاطر این هست که کسی شناختی از بدیعی نداره شاید به خاطر این باشه نوارهای ایشون و آثارشون در بازار خیلی کم هست و دلیلش رو هم من تو تاپیک بزرگان ویلن گفتم من سعی میکنم در روز جشن تولد نت آهنگ کاملا قدرت سازه ایشون رو به دوستان ثابت کنم

hesam.p
Monday 4 August 2008, 09:52 AM
با قسمت اول نظر مهرداد موافقم اين مقايسه درست بنظر نمياد .و قطعا همه سزاوار احترام و ستايش هستند.

Mojtaba
Monday 4 August 2008, 10:01 AM
با قسمت اول نظر مهرداد موافقم اين مقايسه درست بنظر نمياد .و قطعا همه سزاوار احترام و ستايش هستند.

دوست عزیز من مالاریا هستم ولی دوستان مجتبی صدام میکنند

arian
Monday 4 August 2008, 11:14 AM
من از اول تا آخر این تاپیک رو خوندم ولی کمتر کسی طرفدار بدیعی بودن تقریبا بیشتر به ویلن ملک و یاحقی علاقه دارند و در گزینه بندی انتخابشون استاد بدیعی در گزینه آخرشون قرار داره من فکر کنم بیشتر به خاطر این هست که کسی شناختی از بدیعی نداره شاید به خاطر این باشه نوارهای ایشون و آثارشون در بازار خیلی کم هست و دلیلش رو هم من تو تاپیک بزرگان ویلن گفتم من سعی میکنم در روز جشن تولد نت آهنگ کاملا قدرت سازه ایشون رو به دوستان ثابت کنم
مجتبي جان سلام
اين نظر سنجي از ميان كاربران سايت انجام شده است و حتما معيار دقيقي براي يك نظر سنجي كامل نيست . من بر خلاف شما كه مي فرماييد مرحوم بديعي كمتر شناخته شده است. وقتي از ميان دوستان خودم نظر سنجي ميكنم اتفاقا مرحوم حبيب ا... بديعي رتبه اول را پيدا ميكنه و وقتي باز به يك نسل قبل تر يعني خود مرحوم بديعي ، ياحقي ، ملك و استاداني با اين سن و تجربه سئوال ميكنم يا توي خاطراتشون ميخونم يا سبك هاي آنها را پيگيري مي كنم به خالدي ميرسم . و وقتي نسل قبل از اينها را بررسي كني ، مي بيني استادان بزرگ تاريخ موسيقي ايران در سازها ي مختلف ،سازصبا را بي نظير ميدونند . متاسفانه از استادان بزرگ قديم ايران حتي مرحوم ملك نيز كارهاي خيلي كمي در دسترس است و خوب اين استادان پس از انقلاب هم گوشه نشين شدند و ديگر چيزي از آنها ارائه نشد . البته آقاي ياحقي علاوه بر نبوغ با توجه به سوژه بودن در بسياري از مجلات توانستند بيشتر در ميان مردم مطرح باشند . شايد امروز هم اقبالي كه شادمهر داره بيشتر از همين جهت باشه كه در بسياري از ماهواره ها ديده ميشه و يا بيژن مرتضوي ولي شما كسي ديگه اي نمي بينيد.
يك روز مرحوم مجتبي مير زاده كه يكي از پديده هاي ويولن ايران به حساب مي اومد براي دوستي تعريف كرده بود كه بچه هام بهم ميگن : چي ميشد بابا تو هم ميتونستي مثل بيژن ساز بزني. تعريف ميكرد كه خون خونمو مي خورد . نميدونستم چي بايد جواب بدم .
من هم مثل شما قيلا اين پيشنهاد را داه بودم تا دوستان در تاپيك هاي مختلف سعي كنند تا الگوهاي مورد نظر خود را به ساير دوستان نيز بشناسانند . از زندگي و سبك و كار و آثار آنها بگويند . اميدوارم شما هم محبت بفرماييد و مرحوم بديعي را در تاپيكي كامل بررسي كنيد تا بتونيم از اون مقاله جامعي درست كنيم و در سايت قرار بديم .

Hes_r
Sunday 10 August 2008, 04:26 PM
دوستان اگه نظر بنده رو بخواید علت کمتر توجه شدن به استاد بدیعی اینه که ایشون بسیار در اجرای تکنیک ها مسلط هستند ولی به هیچ وجه از لحاظ شیرینی بنجه و اجرای ریز کاری ها به اساتیدی مثل یاحقی و ملک نمیرسن .

البته این نظر شخصیه بنده هست امیدوارم موجب ناراحتی دوستان نشه .

همچنین علت توجه بیشتر به استاد یا حقی نسبت به استاد ملک رو این میدونم که استاد ملک نسبت به استاد یا حقی بسیار کم بیدا تر و گوشه نشین تر بودند.

یعنی استاد ملک نسبت به استاد یا حقی کمتر در مراسم و برنامه ها شرکت میکردند نسبت به استاد ملک . این دلیل رو یکی از شاگردان ایشون هم همیشه ذکر میکردند . کمتر کسی هست که اسم یا حقی رو نشنیده باشه ولی خیلی ها استاد ملک رو نمیشناسن.

میتونید این موضوع رو از بوستر هایی که توی موسسات موسیقی هست هم متوجه شید .

خوشحال میشم نظر سایر دوستان رو هم بشنوم.

شاد باشید

E_h_s_a_n
Monday 11 August 2008, 01:13 AM
به خاطر این هست که کسی شناختی از بدیعی نداره

کاملا موافقم ( این گفته در مورد استاد تجویدی هم کاملا صادقه )
و این به خاطر حضور کمرنگ این اساتید نسبت اسیاتیدی چون استاد یاحقیست. خود من با همه ی تلاشی که در بدست آوردن آثار بدیعی کردم روی هم رفته کمتر از دو سه ساعت از آثار ایشون رو شنیدم ولی اینقدر شیفته شدم که صدای سازشون رو به بقیه ی اساتید ترجیح میدم
در مورد استاد تجویدی هم تقریبا چیزی نشنیدم که بخوام چیزی بگم

Mojtaba
Monday 11 August 2008, 08:58 AM
سلا حسام جون از این ورا پارسال دوست امسال آشنا

منم با نظرت موافقم حسام . استاد بدیعی شاید شیرینی پنجه ملک رو نداشته و حتی اگر کسی که اصلا اهل موسیقی سنتی نباشه ویلن زدن استاد ملک شاید براش دلنشین باشه خوده من هم اینجور نیستم که فقط روی استاد بدیعی تعصب داشته باشم من هم ملک گوش میکنم و هم یاحقی ولی بدیعی یکم بیشتر گوش میکنم

حرف اصلی من این بود که کسی اصلا شناخت جامه ای از بدیعی نداره ان شا الله در روز تولد نت آهنگ سعی میکنم بدیعی رو کاملا بشناسونمش

ولی حرف پایانی من این هست حسام جون که باید عاشق ساز بدیعی باشی تا ببینی استاد حبیب الله بدیعی چی میزنه

sadaf
Thursday 4 September 2008, 04:23 PM
بین این استادا انتخاب یک نفر واقعا کار سختیه منم با اکثریت موافقم استاد ملک ویلن زن قهاری بودن

Mona
Thursday 4 September 2008, 06:36 PM
سلام. زنده ياد ابوالحسن خان صبا كه در واقع ايشون استاد تمامي اين بزرگان بودند.

violin-m
Tuesday 21 October 2008, 07:55 PM
دوستان عزیز مالاریا و مجتبی من هم از شیفتگان استاد بدیعی هستم البته حبیب الله چون فکر میکنم توی نظر سنجی عجله کردم و اشتباها" به رحمت الله رای دادم در ضمن هم اکنون هم سبک استاد بدیعی را پیش استاد خسرو چناریان که از شاگردان ایشون بودن تعلیم میبینم.

Mojtaba
Friday 24 October 2008, 10:26 AM
سلام دوست عزیز مالاریا من هستم . دوست عزیز منظور شما همون آقای جناریان هست که نایبنا هستند؟ مگه ایشون تدریس میکنن؟

violin-m
Tuesday 28 October 2008, 05:35 PM
بله تدریس میکنند و فامیلشون هم چناریان هست زندگینامه ایشون هم توی کتاب مردان موسیقی ایران جلد چهارم هست.

hmdtop
Wednesday 29 October 2008, 09:53 PM
من هم با مهرداد موافقم و اول نوانزدگی آقای اسدالله ملک و پرویز یاحقی رو عاشقشم و معنویت نوازندگی حبیب الله بدیعی و بعدش کارای ساده دل انگیز آقای خرم و خلاص همشون عالین.

Arman_awn
Thursday 6 November 2008, 10:12 PM
من بعد از چندین سال و چندین و چند و چند بار گوش سپردن به انواع برنامه هایی
که این اساتید اجرا کردند، به استاد بدیعی دل بستم. هر چند زمانی بود که عشق
استاد ملک رو در دل داشتم، اما بعد از مدت ها بیشتر آهنگ های اجرایی استاد
بدیعی به دلم نشست. یکی از کسانی بودم که البته جسارت به کسی نشود ولی
آن چنان که از کارهای استاد بدیعی و ملک لذت می بردم به کارهای استاد یاحقی
تا این حد علاقه مند نبودم.

سبک استاد یاحقی به نوازندگی ویولونیست های عربی شباهت اندکی دارد و همین
باعث شده است سبک این استاد بزرگ ایرانی تر به نظر برسد. بالعکس، استاد بدیعی
سعی در استفاده از تکنیک های کلاسیک غربی برای ویولن در آهنگ های ایرانی
و موسیقی دستگاهی ایران داشتند. سبک استاد بدیعی بسیار تمیز و فنی است،
هیچ نت اضافه، آرشه کشی بی مورد، یا اشکال دیگری در آثار ایشان دیده نمی شود.
ایشان یکی از بهترین تقلید کنندگان استاد صبا هم بودند چنان که می دانید یکی از
آهنگ های ایشان را چنان نواختند که در رادیو با نام استاد صبا پخش شد و کسی
هم خبردار نشد!

feri menohin
Monday 24 November 2008, 12:52 PM
با عرض سلام
میخوام بدونم خانوم بهشتی کجا درس میدن.:ax

violinistin
Monday 24 November 2008, 02:06 PM
همشون عزیزن اینا موسیقی ما رو زنده نگه داشتند ولی من هنوز خیلی جوونم وقتی 50 -60 سالم شد از اینا گوش میدم:21ox66r:

marzi_a1732
Monday 24 November 2008, 04:36 PM
اول از همه استاد اسدالله ملک و بعد استاد یاحقی

Hmd_N
Wednesday 26 November 2008, 01:23 AM
با عرض سلام
میخوام بدونم خانوم بهشتی کجا درس میدن.:ax
عزیز هر سوالی رو در هر تاپیک، با توجه به موضوع اون تاپیک بیان کن.

شما سوالتو در تاپیک اساتید خوب در مناطق مختلف بیان کن تا در اونجا به جوابت برسی
تاپیک مربوطه : You can see links before reply

موفق باشی

shadnaz
Wednesday 10 December 2008, 08:26 PM
اول استاد اسدالله ملک بعداستاد یاحقی و بعد استاد زندگانی

violin-m
Wednesday 10 December 2008, 09:36 PM
از نظر تکنیک نوازندگی کسی به گرد پای مرحوم حبیب الله بدیعی رحمت الله علیه نمیرسه. ولی همه این عزیزان در نوازندگی خود جادویی دارند که منحصر به فرد هست و آنها را از سایر اساتید تمیز میده

Mojtaba
Wednesday 10 December 2008, 09:54 PM
منم تا چند وقت پیش هیچ کسی رو بهتر از بدیعی نمیدیدم . ولی دیدم که یک خلا های ساز بدیعی وجود داره ولی یاحقی همون خلاها رو جبران کرده یا ملک یک سری خلاهایی داره ولی بدیعی اون چیزها رو داره.

آدم باید همه چیز رو کنار هم داشته باشه شما وقتی یک تکنیک از یاحقی یاد بگیرید یک تکنیک از بدیعی و یک تکنیک از ملک اونوقت هست که سازت شنیدنی میشه.

ولی ساز استاد حبیب الله بدیعی و یاحقی یک چیز دیگه هست.

violin-m
Wednesday 10 December 2008, 10:05 PM
درسته منم همین موضوع را به شکل دیگری بیان کردم گفتم که همه اینا توی سازشون جادویی خاص هست

ولی هر گلی بوی خودش را داره

Black_Violin
Thursday 11 December 2008, 10:31 AM
سلام به همه...
استاد ياحقي ...
استاد ملك...
استاد حبيب الله بديعي
استاد صبا

اينم از راي من.
موفق باشيد.

negar24
Friday 3 July 2009, 10:23 PM
man khodamo dar hadi nemibinam ke nazari raje be in honarmandaye bozorg dashte bashamchon oona ba eshgh vialon mizadan ama man har vaht kare digii nadashte basham miram soraghesh

alidaei32
Friday 3 July 2009, 11:52 PM
آقا مهرداد راست میگه. البته موسیقی سلیقست و نمیشه کسی رو با کسی مقایسه کرد.

شادمهر هم خوبه . ولی من با اینکه از منتقد هاشم خوب کار می کنه. ولی تقلید زیاد می

می کنه. اکثرا هم آهنگها مال خودش نیست. البته هنرمند خوبیه و نمیشه گفت خالدی بهتره

یا بدیعی یا عقیلی.

همه موسیقی ها خوبه. حتی رپ هم خوبه. شادمهر عقیلی فهم موسیقی بالایی داره.

فقط خیلی ها نمی دونن که ملودی ها مال خودش نیست. نوتیس یکی از نوازنده های معروفه

که شادمهر از اون تقلید می کنه. پاپ کورن هم یه موسیقی مشهور یونانیه که اون بدون

هیچ کم وکاستی اجرا کرده.

vdod
Saturday 4 July 2009, 12:17 AM
این علی نقی وزیری کی هست ؟؟

من که تا حالا نشنیدم اسمشو

اگه آثارشو داری بذار ما هم گوش کنیم

قربونت : حسام :wink:

من ندارم ولی میدونم یک اهنگ به نام دخترک ژولیده در دستگاه چهارگاه ساخته.

vdod
Saturday 4 July 2009, 12:19 AM
اول: استاد ملک به خاطر احساس
دوم: """"" یاحقی به خاطر تکنیک

Hes_r
Saturday 4 July 2009, 12:36 AM
من ندارم ولی میدونم یک اهنگ به نام دخترک ژولیده در دستگاه چهارگاه ساخته.

دوست عزیز ضمن تشکر از شما به خاطر توجهتون و سعیی که در راهنمایی دوستان دارید .

دوست من اون پست مال 3 سال پیش بوده و اوایل ورود بنده به دنیای سنتی چون من اوایل کلاسیک کار میکردم .

و البته آقای وزیری با این که ویولن هم میزدند ولی بیشتر در تار دست داشتند و ویولن ایشون به اندازه ی تار ایشون زبانزد نیست . هر چند که ویولن هم میزدند .

دخترک ژولیده هم از آثار زیبای ایشون هست که با تار اجرا کردند . و البته آثار زیبای دیگه ای مثل به سوي تخت ، بندباز و ... هم در آثار ایشون وجود داره .

با تشکر

یا علی

helenmortazavi
Wednesday 8 July 2009, 01:30 AM
سلام خسته نباشید به نظر شخصی من استاد یا حقی

nina
Friday 17 July 2009, 12:08 PM
والا چی بگم ! میلشتاین

nina
Wednesday 22 July 2009, 02:21 PM
اینا که ول نمیکنند و باز میگن شادمهر اخه جیگر طلا ها شادمهر خوب!اصلا ماه!من خودم یه سری کارای قدیمشو هنوز گهگاهی میبینم ولی امثال اون زیادن و حتی خیلی بهتر از اونم تو همین اموزشگاههای ایران هست فقط معروف نیستن مثل اینکه بگی بتهون بهتره یا مایکل جکسون! نه بابا بدتر!همین خود شما ها یه کم به خودتون فشار بیارین میشین شادمهر حتی بهتر چیزی که میدونم ایرانیا نسبت به غربیا کمتر انتقاد میکنن ایرونیا زودی از یه چیزی تعریف میکنن زود راضی میشن یه نوجوون 15 ساله المانی جوری میاد مثلا فلان نویسنده معروف امریکاییو نقد میکنه که ادم کف میکنه ولی اینجا همه زود میگن اره خوبه فلانکه هم اهان اونم خوبه بقال سر محلم خوبه و واقعا در حد انیشتین از الور جات سر در میاره و فلانکه واقعا نایب امام زمانه فلانکه هم خدا و فلانکه پیغمبر! این دیگه چه مدلشه

hamidviolon
Wednesday 22 July 2009, 07:28 PM
اینا که ول نمیکنند و باز میگن شادمهر اخه جیگر طلا ها شادمهر خوب!اصلا ماه!من خودم یه سری کارای قدیمشو هنوز گهگاهی میبینم ولی امثال اون زیادن و حتی خیلی بهتر از اونم تو همین اموزشگاههای ایران هست فقط معروف نیستن مثل اینکه بگی بتهون بهتره یا مایکل جکسون! نه بابا بدتر!همین خود شما ها یه کم به خودتون فشار بیارین میشین شادمهر حتی بهتر چیزی که میدونم ایرانیا نسبت به غربیا کمتر انتقاد میکنن ایرونیا زودی از یه چیزی تعریف میکنن زود راضی میشن یه نوجوون 15 ساله المانی جوری میاد مثلا فلان نویسنده معروف امریکاییو نقد میکنه که ادم کف میکنه ولی اینجا همه زود میگن اره خوبه فلانکه هم اهان اونم خوبه بقال سر محلم خوبه و واقعا در حد انیشتین از الور جات سر در میاره و فلانکه واقعا نایب امام زمانه فلانکه هم خدا و فلانکه پیغمبر! این دیگه چه مدلشه
سلام
متاسفم ، در جوابت فقط میتونم اینو بگم که ما ایرانیا تا وقتی اینجوری فکر می کنیم و حرف می زنیم بایدم این شرایط جهان سومی و آقابالاسری رو تحمل کنیم و هرچی گفتن بگیم چشم .
شما که یه بچه ی 15 ساله ی آلمانی رو به سلطان پاپ ایران ترجیح میدین با این کارتون دارن مثل همینا که دارن حکومت می کنند شان و شوکت ایران و ایرانی رو زیر پاهاتون لح میکنید .
شما اگه راست میگید خودتون چرا یه خورده به خودتون فشار نمی یارید که بشید از شادمهر بهتر . حتما از نظرتون مشهور شدن هم بد !!!!!!!!
راستی شما که مرد نقد هستید و هیچکسی رو بدو نقد کردن نمیگید که خوبه یکی از اشکالات آهنگسازی و یا نوازندگی و یا خوانندگی و یا . . . شادمهر رو بگید که ما هم بدونیم الگومون کیه و چه اشکالاتی داره .

nina
Wednesday 22 July 2009, 10:26 PM
خوشحالم که اینطور از عقیده شخصیتون دفاع میکنین من که گفتم شادمهر خوبه قابل تحسین هم هست من فقط با بزرگ کردن بیش از اندازه انسانها مخالفم در مورد اون نقدی که بر من کردین باید بگم که من انسانها و قدرت تعقلشونو میبینم نه میزان معروفیت یا محبوبیتشونو شهرت یک افسانه است و نیازی نیست برای اونکه بزرگ باشیم همه ما را بشناسند همانطور که شکسپیر میگوید دنیا صحنه نمایشیست که هر کس رل خود بازی میکند و میرود اصلا اگر شکسپیر هم نگفته بود خیلی های دیگه هم اینو میدونن اما ما اغلب سرگرم تماشای نمایش دیگران هستیم افسوس و صد افسوس بله راست میگویید برای من نام ها مهم نیستند بله برای من شاید ارزش یه کودک 15 ساله از مایکل جکسون هم بیشتر باشد تو چشم من ممکنه یه پیرمرد گمنام دهاتی توی یه روستای دور افتاده همین وطن خودم بسیار بزرگتر از فلان نویسنده مشهور دنیا باشه

nina
Wednesday 22 July 2009, 10:33 PM
فقط یه سوال دارم شما دقیقا چند تا کار از ویولن شادمهر دیده این شاید اطلاعات من ناقص هست

hamidviolon
Thursday 23 July 2009, 05:08 PM
سلام
حالا درست شد . این حرفی که شما الان دارید میزنید با حرفی که قبلا زدید زمین تا آسمون فرق می کنه . من با این نظرتون موافقم و همیشه حرف منم همین بوده که باید آدم ها رو از روی عقل و کارهاشون بشناسی همونطور که آقامون امیرالمومنین امام علی(ع) می فرمایند : به جای اینکه نفی (من قال) بکنید نفی (ما قال) کنید .
بر این اساس من از شادمهر یه کارایی رو دیدم که فهمیدم واقعا از موسیقی حتی موسیقی اصیل ایرانی هم سردرمیاره و به خاطر همین هم هست که من به نوازندگیشون علاقه دارم . شما فکرشو بکنید آدمی که از 10-12 سالکی ویولون رو انتخاب میکنه و روزی 10ساعت (( به گفته ی خودش در یک مساحبه ))تمرین میکرده چه طوری باید ساز بزنه . حالا شما فکر نکنید من که این حرفا رامیزنم از موسیقی ایرانی بدم میاد نه اتفاقا عاشقشم .
در مورد سوالتون هم من تقریبا همیه موزیک ویدئو های ایشون و که در اون ها ویولون میزنه رو دیدم . اگه می خواید یه نمونه کار از ایشون ببینید میتونم یک قسمتی از کنسرتش با بیژن مرتضوی رو که در اون اول یک قطعه ایرانی کارمیکنند و بعد آهنگ شیراز بیژن رو میزنند رو براتون بگذارم البته اگه ندیده باشین .
ولی در کل ازین طرز فکرتون که حالا گفتین بسیار خوشم اومد و خوشحال شدم که یکی هم هست که مثل من فکر می کنه .
راستی نظر من : همه ی اساتید درحد خودشون عالی عالی عالی هستند .
ببخشید . فعلا

rumour
Friday 24 July 2009, 08:45 AM
من زیاد به سبک سنتی علاقه ای ندارم ولی استاد یا حقی

Amirrelax
Friday 24 July 2009, 09:11 AM
ویولنیست مورد علاقه منم استاد یاحقی هستند

MEHRNAM
Tuesday 23 February 2010, 04:08 PM
خیلی دیر این تاپیکو دیدم
1-استاد یاحقی
2-استاد بدیعی
3-استاد ملک(من خودم ردیفهای ایشون رو مینوازم)
4-استاد همایون خرم(تنها بازمانده ی این 4 بزرگوار)

Mehraneh
Tuesday 23 February 2010, 06:02 PM
1-استاد یا حقی
2-استاد همایون خرم

Wieniawski
Tuesday 23 February 2010, 07:02 PM
آقا الکی درگیر نشید فقط یاحقی

Sohrab Iwis
Tuesday 23 February 2010, 07:43 PM
درود

پس استاد شاملو چي دوستان ؟؟؟؟

خوب اينم اون ترتيبي كه گفتيد :

استاد يا حقي -- استاد خرم --- استاد ملك --- استاد بديعي

meykou
Tuesday 23 February 2010, 10:07 PM
چرا حبيب الله بديعي اول نيست؟؟؟؟؟؟؟؟

schadmehr
Thursday 25 February 2010, 02:19 PM
با اينكه ويولنيست مورد علاقم،استاد(بازم ميگم استاد...)شادمهر عقيليه ولي تو اين سبك
ااستاد خرم و از همه بيشتر دوست دارم.

schadmehr
Thursday 25 February 2010, 02:31 PM
1-شادمهر عقيلي
1-شادمهر عقيلي
1- شادمهر عقيلي
2-همايون خرم
3- استاد يا حقي
(اين اساتيدي كه شما گفتين نميشه مقايسه كرد و بهترينشون و انتخاب كرد.
الانم كه جز استاد خرم،اساتيد بزرگ اين فهرست زنده نيستند(اساتيد بزرگ).
پس شادمهر الان از همه بهتره
استاد شادمهر عقيلي

MEHRNAM
Thursday 25 February 2010, 02:33 PM
قرار شد اسم ویولون نوازان اصیل فقط باشه که قطعا" شادمهر جز اونا نیست.
دیدم بچه ها اطلاعات ناقصی از وزیری دارن حیفم اومد هرچی میدونم و یادم
هست رو نگم
کلنل علینقی وزیری پدر موسیقی نوین ایران که 5 سال در اروپا به یاد گیری
موسیقی علمی و ویولون کلاسیک پرداخت و با کوله باری پر به وطن بازگشت.
از شاگردانش:ابوالحسن صبا،غلامحسین بنان،روح الله خالقی و... را میتوان
نام برد. وزیری اولین کسی بود که ویولون را با تکنیک خاص آن و نه با تکنیک
کمانچه نواخت و به شاگردان خود آموخت.
(من خودم نوازندگی او را در 77 سالگی اش شنیدم و حیرت کردم از قدرت پنجه هایش)

rumour
Thursday 25 February 2010, 02:44 PM
1-شادمهر عقيلي
1-شادمهر عقيلي
1- شادمهر عقيلي
2-همايون خرم
3- استاد يا حقي
(اين اساتيدي كه شما گفتين نميشه مقايسه كرد و بهترينشون و انتخاب كرد.
الانم كه جز استاد خرم،اساتيد بزرگ اين فهرست زنده نيستند(اساتيد بزرگ).
پس شادمهر الان از همه بهتره
استاد شادمهر عقيلي

شادمهر استاد نیست. لطفا به استاد هایه دیگه توهین نکنید.

schadmehr
Thursday 25 February 2010, 02:47 PM
شادمهرم يه ايراني اصيله!!
منم نظرم و توي اصيلها به استاد خرم دادم ولي بازم ميگم:
فقط
استاد عقيلي
:ax:21ox66r:

schadmehr
Thursday 25 February 2010, 02:50 PM
قبول دارم شادمهر سنتي،در حد كاراي اين اساتيد نيست،ولي اين اساتيد به اقتضاي زمان و مكان و امكاناتشون بايد اين سبك و مينواختن،الانم توي ايران و ايرانياي خارج از ايران كسي نيست كه در حد است ادعقيلي ويولن بزنه ويولني كه نسل من بپذيرنش نه بابابزرگم!
استادي فقط به سن نيست،به نواختن آهنگاي سنتي نيست، به نوشتن كتاب نيست،
استادي به هنره،هنر يه استادم توي دلشه.
شادمهر استاده،شما به اساتيد ديگه توهين نكن.

MEHRNAM
Thursday 25 February 2010, 02:50 PM
خوشحالم که یه نفر پیدا شد که فرق اساتید موسیقی(ویولون یا هر ساز دیگه)
را با شادمهر و امثال اون میدونه. امیدوارم بقیه هم هرچه زودتر بفهمند...

MEHRNAM
Thursday 25 February 2010, 02:51 PM
البته اگه هنری باشه(من به کامپیوتر و افکت نمیگم هنر)

schadmehr
Thursday 25 February 2010, 02:59 PM
1-صداي شادمهر خالص براي همينم هست كه كسي نميتونه آهنگاي شادمهر و قشنگ بخونه.
2-اصلا اگه صداي شادمهر و صداي سازش كامپيوتريه،هنر توي زمان ما همينه،نيست؟
اين اساتيدي كه شما گفتين هنر زمان خودشون و داشتن و شادمهر (به گفته ي شما كه ميگي افكت و كلمپيوتر) هنر زمان خودش و داره.
100% آهنگ عادت شادمهر و گوش كرديد و كسايي كه گوش كردنش و ميشناسيد.
كدوم آهنگ توي زمان ما، روي نسل ما اينقدر تاثير گذار بوده؟ كدوم آهنگ اينقدر موندگاري داشته؟
اساتيد شما(اساتيد كهن موسيقي،قابل احترام و تقديسن،ولي نسل من به شادمهر ميگه استاد.
نوازش دستاي تو،عادته تركم نميشه ...

MEHRNAM
Thursday 25 February 2010, 03:15 PM
اولا" هنر زمان نمیشناسه
دوما" من هرگز افکت و کامپیوتر را هنر حساب نمیکنم
من هم از نسل جدید هستم ولی قصد توهین به سلیقه ی کسی
را هم ندارم فکر کنم جوانان ایران قبل از این که کسی را به عنوان
استاد یا الگو انتخاب کنند باید باید باید باید
فکر کنند
این که جوانان ما فرق هنر و افکت را نمیدونند تقصیر جامعه نیست
من هم تو همین جامعه بزرگ شدم ولی دور از تعصب هنر واقعی
را درک میکنم
به امید روزی که همه فکر کردن بیاموزند...

rumour
Thursday 25 February 2010, 03:18 PM
قبول دارم شادمهر سنتي،در حد كاراي اين اساتيد نيست،ولي اين اساتيد به اقتضاي زمان و مكان و امكاناتشون بايد اين سبك و مينواختن،الانم توي ايران و ايرانياي خارج از ايران كسي نيست كه در حد است ادعقيلي ويولن بزنه ويولني كه نسل من بپذيرنش نه بابابزرگم!
استادي فقط به سن نيست،به نواختن آهنگاي سنتي نيست، به نوشتن كتاب نيست،
استادي به هنره،هنر يه استادم توي دلشه.
شادمهر استاده،شما به اساتيد ديگه توهين نكن.

استادی به معتادیشه....؟؟؟

fagher
Thursday 25 February 2010, 03:28 PM
دوست من هر کس هرچقدر هم بتونه سازی رو خوب بزنه نمیتونه استاد باشه...
استادی به ساز زدن نیست.یک آدم تا اخلاقش استادانه نباشه استاد نیست.شما کلیپ هایی که از شادمهر هست رو دیدی حتما...
این کلیپ ها در حدی هستن که من خجالت میکشم نگاهشون کنم...
شادمهر هرچقدر م خوب ساز بزنه(که به هیچ عنوان به گرد پای این اساتید هم نمیرسه) باز هم من به عنوان یک استاد نمیشناسمش و این رو هم به هیچ عنوان نمیتونم قبول کنم که این آقا اسمش کنار اسامی این اساتید باشه.

schadmehr
Thursday 25 February 2010, 03:35 PM
هنر زمان نميشناسه رو قبول دارم،ولي نسبيه.
شما 5 تا آهنگ ازين اساتيد بزرگ موسيقي ايران و كه توي اين ليست هستن
به 10-20-1000...... نفر از نسل من و خودتون بدين،بعد 10 تا آهنگ شادمهرم بدين،ببينيد كدوم بيشتر توي ذهنشون مونده،شعر چندتاشو ميتونن بخونن؟اصلا همه ي آهنگهاي اساتيد كهن موسيقي رو گوش دادن يا نه؟
هنر براي هنرمند زمان نميشاناسه،ولي همه هنرمندن؟همه ميفهمن اجراي قطعات سنتي ما چقدر سخته؟
نه! همه نميفهمن خيلي خيلي خيلي كم كسايي هستن كه اينو درك كنن(منم تماما نميتونم درك كنم، من هنر مند نيستم)
مثل فيلماي سينمايي كه اينهمه آدم زحمت ميكشن براش ولي فقط بازيگر نقش اولش(بازده مرئي كار) معروف ميشه، زحمت هنرمند براي مردم شايد 10 % ارزش داشته باشه،مهم چيزيه كه براشون ملموسه،چيزي كه مثلا توي موسيقي ميشنون مهمه،نه تكنيكهايي كه باعث شده اين صدا از ساز بيرون بياد.
با نظرتون كه كامپيوتر و افكت هنر نيست،هم مخالفم.
اگه الان يكي از اين اساتيد بزرگ زنده بود و يه اهنگشو با ويولن الكتريك،افكتهاي كامپيوتري و .. ميخوند و مينواخت ، اين اثر مثل آثار كهن ما از نظر نسل جديد(نسل زمان حال)بازم مثل آثار موسيقي سنتي ما اينقدر مظلوم و متروك بود؟ نه چون زمان اينو ميخواد،هنر زمان اينو ميخواد.
صداي شادمهر پاك و خالص(بجز تعداد خيلي كمي از آهنگاش كه هيچ كدوم هم معروف و محبوب نشدن).
به اميد روزي كه ارزش هنر شادمهر براي همه معلوم بشه...

schadmehr
Thursday 25 February 2010, 03:47 PM
دوست من هر کس هرچقدر هم بتونه سازی رو خوب بزنه نمیتونه استاد باشه...
استادی به ساز زدن نیست.یک آدم تا اخلاقش استادانه نباشه استاد نیست.شما کلیپ هایی که از شادمهر هست رو دیدی حتما...
این کلیپ ها در حدی هستن که من خجالت میکشم نگاهشون کنم...
شادمهر هرچقدر م خوب ساز بزنه(که به هیچ عنوان به گرد پای این اساتید هم نمیرسه) باز هم من به عنوان یک استاد نمیشناسمش و این رو هم به هیچ عنوان نمیتونم قبول کنم که این آقا اسمش کنار اسامی این اساتید باشه.
سلام دوست عزيز.
منم نگفتم اسم اين استاد در كنار اساتيد بالا باشه.
بازم ميگم توي اين سبك خود من استاد خرم و قبول دارم(به خاطر نتها و آهنگايي كه ازشون شنيدم) شادمهر هم به خاطر نتها و آهنگايي كه ازش شنيدم(توي سبك موسيقي جديد و امروزي) ميگم استاد.
در مورد اخلاق،،،اين اساتيد معصوم بودن؟
نميشده براي اين آثار كليپ ساخت چون 2 تا سبك مختلفه،
اگرم ويديويي هست،الان براي كسي جذابيت داره؟
هنري كه به نياز زمانه ي خودش نتونه پاسخ بده،هنره؟
كليپهاي شادمهرم قبول دارم بعضيهاش نامناسبه(از نظر من كه يه جوون نيمه معتقدم)
ولي بحث ما در مورد موسيقي شادمهره نه موزيك ويديويي كه يه كمپاني پول مييده تا يه نفر ديگه براي آهنگي كه شادمهر ساخته،بسازه.

schadmehr
Thursday 25 February 2010, 03:50 PM
استادی به معتادیشه....؟؟؟
1- شادمهر معتاده؟ خودش به شما گفته عزيز؟!!!
2-شما استادي،من و شادمهر 2 تايي كوچيك شما و افكارتيم.:ilovemusic:

schadmehr
Thursday 25 February 2010, 03:53 PM
جديد ترين اثر استاد:
آزادي
هنر با زمان زدست،هنري كه نياز مردم زمانشو در نظر نگيره هنر نيست.
You can see links before reply

MEHRNAM
Thursday 25 February 2010, 03:59 PM
دوست ندارم به بحث دامن بزنم و ادامه بدم.
اما دوست عزیز قبل از این که اینهمه تایپ کنی و به شادمهر بگی استاد یکه چند دقیقه ای آهنگ از
ملک یاحقی بدیعی یا حتی جوانترها مثل اردشیر کامکار گوش کن بعدش هم حتما" حتما" فکر کن
اون وقت بیا این جا.

fagher
Thursday 25 February 2010, 04:02 PM
سلام دوست عزيز.
منم نگفتم اسم اين استاد در كنار اساتيد بالا باشه.
بازم ميگم توي اين سبك خود من استاد خرم و قبول دارم(به خاطر نتها و آهنگايي كه ازشون شنيدم) شادمهر هم به خاطر نتها و آهنگايي كه ازش شنيدم(توي سبك موسيقي جديد و امروزي) ميگم استاد.
در مورد اخلاق،،،اين اساتيد معصوم بودن؟
نميشده براي اين آثار كليپ ساخت چون 2 تا سبك مختلفه،
اگرم ويديويي هست،الان براي كسي جذابيت داره؟
كليپهاي شادمهرم قبول دارم بعضيهاش نامناسبه(از نظر من كه يه جوون نيمه معتقدم)
ولي بحث ما در مورد موسيقي شادمهره نه موزيك ويديويي كه يه كمپاني پول مييده تا يه نفر ديگه براي آهنگي كه شادمهر ساخته،بسازه.
اصلا من کاری ندارم به معصومیت دوست من.به نظر شما این اساتید حاضر بودن برای پول یا هر چیز دیگه اینطور کارهایی رو بکنن که این آقا که شما استاد صداش میزنی انجام میده؟؟؟
طبق این چیزی که شما میگی کار این به قول شما استاد هم هنر نیست چون به هیچ وجه نمیتونه نیاز من نوجوون و مخاطب رو تامین کنه.این چیزی که شما میگی کاملا اشتباهه.همه چیز به خود آد برمیگرده.
بحث ما سر این کلمه استاده عزیز.شما نمیتونی به همین دلیلی که قبلا هم گفتم به این آقا بگی استاد چون اخلاق یک استاد رو نداره.که من برای اثبات اینی که میگم کلیپ های همین استاد گرانمایه رو سبه عنوان مدرک در نظر گرفتم.

schadmehr
Thursday 25 February 2010, 04:17 PM
من و شما هر كدوم فقط يه نفريم،ولي ببين چند تا جوون مثل شما(به قول شما من جوون) وجود داره و چند تا هوادار شامهر كه عاشقونه ميپرستنش.
در مورد سوالت گفتي :
"""".به نظر شما این اساتید حاضر بودن برای پول یا هر چیز دیگه اینطور کارهایی رو بک...."""""
-ميخوام بگم شما ميدوني نميكردن؟ا اگه همسن شادمهر،توي موقعيت شادمهر،توي زمان شادمهر و.... بودن.
اجباري نكردم كه شما هم به شما هم به شادمهر بگي استاد.
شما هرچي ميخواي صداش بزن ولي ارزش لفظ به هنر موسيقيشه نه يه كليپش.
ديگه ادامه نديم بهتره!
اگه حق با شماست،خدا من و به راه راست هدايت كنه و اگه حق بامنه شما رو
در ضمن آهنگهايي كه گفتين چند تا بيشتر نداشتم و راستش بايد بگم چيزي جز زيبايي نشنيدم،ولي بعد از يه بار كه اين 3تا رو گوش دادم، توي جمع 7 نفره ي ما،همه گفتن بزن آهنگ بعدي،
اين راز موفقيت شادمهر براي بدست آوردن دل جووناست،دل نسل جوون عادي،نه اساتيدي مثل شما دوستان.
ممنون كه تحمل كرديد سخنان من و كه مثل كليپاي شادمهر موهن بودن

MEHRNAM
Thursday 25 February 2010, 04:34 PM
این فلسفه غلطه که هر کیو که مردم عادی قبول کردن اون حتما" هنرمنده یا به قول شما استاده.
به خدا قسم تو همین ایران شلوغ ده ها یا شاید صدها انسان هنرمند و در حد استاد واقعی هست که به نون شبش محتاجه چرا اون نمیره مثل شادمهر از این کلیپها پر کنه؟ چون هنرمند و استاد واقعی ارزش خودش رو به ارزش دنیا ترجیح میده.
نمیخواستم اینو بگم ولی باید بگم: بهمن رجبی بزرگ مرد تاریخ هنر ایران (لطفا" نگید قدیمیه چون خوشبختانه هنوز هم زندست وشاگردان زیادی داره) سالها در زندان به سر برد و الان که یه پیرمرد شده توی یه خونه ی تنگ و تاریک با درماندگی زندگی میکنه. توی کلاسهاش هیچ کس به اجبار شهریه نمیده و هر کس هر چقدر بتونه و بخواد شهریه رو میذاره توی یه پاکت تو کلاس و میره...هیچ کس نمیفهمه کی شهریه کلاسو داد ، نداد یا چقدر داد...
ما به بهمن رجبی میگیم استاد میگیم هنرمند خودت بگو کی هنرمند واقعیه؟
اگه بهمن رجبی اراده کنه میتونه زندگی هزار برابر بهتر از همون شادمهر داشته باشه ولی هنر یه چیز دیگه است.

schadmehr
Thursday 25 February 2010, 04:44 PM
بهمن رجبي تاج سر من و شادمهره،منم ميشناسمش حتي تا 13-14 سال پيش به خاطر كار، پدرم باهاش رفت و اومد داشت.(اگه اشتباه نگرفته باشم).
اين آدم استاد نيست،استادي براي 1 دقيقشه،منم به نظرم بهترين آدميه كه تو عمرم ديدم و خواهم ديد.
چند نفر ديگه مثل اين ابر استاد هستن كه به نون شبشون محتاجن؟ اين دليل بر استادي آدم نميشه.
اين كسايي كه گفتين توي ايران پرن،چرا شادمهر نميشن؟چرا چون يه استاد فكرش يزرگه و آينده رو ميبينه.
توي همين كلاساي موسيقي ببينيد چند نفر هنرجوي ويولن آرزو دارن آهنگاي شادمهرو بزن؟چند نفرشون به خاطر گوش دادن كاراي اساتيد كهن ويولنشون و شروع كردن؟چند نفر به خاطر كاراي اامروزي مثل شادمهر و بيژن؟
من خودم يه 1 ساله كه ويولن ميزنم،به خاطر شادمهر سبك ايراني و انتخاب كردم(خودش گفته ويولن سنتي ميزده).
رئز به روزم دارم پيشرفت ميكنم چون الگوم توي موسيقي شادمهره،كسي كه همه ي تنهاييام با اون پر شده.
بازم ميگم وقتي توي يه جمع بودين از هم سن و سالاتون،با آهنگاي شادمهر و آهنگاي اساتيد كهن امتحان كنيد كه هنر كدوم براي نسل ما قابل قبول تره.

خودشون الان زندن؟(آقاي رجبي)
بازم ميگم همونطور كه ويولن سنتي ما زمان خودش دل جووناشو بدست آورد و و كاراي خارجي يا قديميترها كه كمونچه ميزدن . از چشم جوونا انداخت و شد هنر زمان،،،،،،هنر زمان حال هنر شادمهره.
مرسي
فعلا.

MEHRNAM
Thursday 25 February 2010, 05:08 PM
من که همون اول گفتم کسی یا چیزی که اکثر جوونهای ایران (مثل شمای نوعی)
به عنوان هنرمند و استاد قبولش میکنن دلیل بر این نیست که اونها واقعا" استادن!
نظرخواهی در جمع افرادی که حتی زحمت درست فکر کردن به خودشون نمیدن
خطاست...اون جمع دوستانت و خودت که آهنگهای شادمهرها رو دوست دارید
حتی زحمت درست فکر کردن به خودتون نمیدید به نظر من چنین انسانهایی لایق نظر دادن نیستن(مثل شادمهر و بهتر از اون فراوونه
فقط معروف نیستن)

am3000
Thursday 25 February 2010, 05:44 PM
در مورد سوالت گفتي :
"""".به نظر شما این اساتید حاضر بودن برای پول یا هر چیز دیگه اینطور کارهایی رو بک...."""""
-ميخوام بگم شما ميدوني نميكردن؟ا اگه همسن شادمهر،توي موقعيت شادمهر،توي زمان شادمهر و.... بودن.
بله اساتید: علی تجویدی مهندس همایون خرم و حبیب الله بدیعی در اوج شهرت در رادیو بخاطر اینکه تلویزیون رو سبک میدونستند باوجود اینکه عواید ناچیز رادیو قابل مقایسه با تلویزیون نبود ،حاضر به همکاری نشدند.حتی در همون رادیو هم بارها اساتید بخاطر پافشاری بر اصولشون اصلا قطع همکاری کرده و ادامه ندادند تا اینکه به اصولشون احترام گذاشته شد و برشون گردوندن!

در ضمن آهنگهايي كه گفتين چند تا بيشتر نداشتم و راستش بايد بگم چيزي جز زيبايي نشنيدم،ولي بعد از يه بار كه اين 3تا رو گوش دادم، توي جمع 7 نفره ي ما،همه گفتن بزن آهنگ بعدي،
مشکل از موسیقی نبوده!مشکل رو جای دیگری جستجو کنید.

ا

اين راز موفقيت شادمهر براي بدست آوردن دل جووناست،دل نسل جوون عادي،نه اساتيدي مثل شما دوستان.
من برای شادمهر به عنوان نوازنده آهنگساز و تنظیم کننده موسیقی روزمره احترام قایلم و کارهای بی کلامش رو هم دوست دارم.ولی موسیقی روزمره ،موسیقی تفننی ،موسیقی مناسب رقص، یک ساعت در روز ،دوساعت در روز ،پنج ساعت(!!) ....پس کی نوبت تفکر میرسه!؟این مشکل نه تنها جوانهای ما بلکه بسیاری از جوانها در سراسر دنیاست منتها به نظرم بدلیل محدودیتها جوانهای اینجا حریص تر شده اند.
به نظر من شادمهر در این زمینه رمزی نداشته!کار خاصی هم نکرده!دیده سطح توقع جامعه کجاست عوض اینکه جامعه رو یک قدم بالا بکشه شده هم رنگ جماعت!یعنی کاری که یک هنرمند هرگز انجام نمیده...چون در قبال جامعه و فرهنگش احساس وظیفه میکنه.

fagher
Thursday 25 February 2010, 05:56 PM
بهتر نیست یکم به واقعیت ها بیشتر توجه کنیم؟؟؟
اصولا آدم با افرادی معاشرت میکنه که شبیه خودش باشن پس جای تعجب نداره که اون 7 نفر گفتن بزن آهنگ بعدی...
فکر نمیکنم اینجا کسی خودش رو استاد بدونه چون تقریبا همه میدنن که به چه کسی میشه گفت استاد جز عده معدودی.
یک تشکر هم میکنم از am3000 عزیز.

am3000
Thursday 25 February 2010, 06:02 PM
.
تا نیاز چی باشه!هنر وظیفه نداره به هر نیازی پاسخ بده.حتی اگر قرار باشه به بعضی نیازها پاسخ بده دیگه هنر نیست تنها تکنیکه.برای همین هم بسیاری افراد حتی هنرمند هم محسوب نمیشوند بلکه در واقع تکنسین هنرند...هنر وظیفه اش به کمال رساندن هنرمند و مخاطب است نه ارضا نیاز های معمولی و سطح پایین.مخاطب باید اهلیت پیدا کنه تا به مرتبه ای برسه که بتونه از هنر استفاده کنه.اصولآ مقایسه موسیقی جدی با موسیقی روزمره اشتباه هست.مشکل ما تو این مملکت اینه که بسیاری نه تنها جایگاه خودشون رو نمیدونن بلکه اصرار دارند در مورد کار سطح پایینشون مثل بهترین کارها قضاوت بشه.این که نمیشه!نمیشه طرف خالطور بازی در بیاره بعد خودش رو با یک نوازنده یا آهنگساز بزرگ این مملکت در سبکهای جدی مقایسه بکنه. موسیقی خالطوری ایرادی نداره در جای خودش خوب هم هست ولی حد و حدود باید درک بشه و مشخص بشه.

am3000
Thursday 25 February 2010, 06:34 PM
با نظرتون كه كامپيوتر و افكت هنر نيست،هم مخالفم.
اگه الان يكي از اين اساتيد بزرگ زنده بود و يه اهنگشو با ويولن الكتريك،افكتهاي كامپيوتري و .. ميخوند و مينواخت ، اين اثر مثل آثار كهن ما از نظر نسل جديد(نسل زمان حال)بازم مثل آثار موسيقي سنتي ما اينقدر مظلوم و متروك بود؟ نه چون زمان اينو ميخواد،هنر زمان اينو ميخواد.

حتمآ شوخی میکنید دیگه!
ضمنآ موسیقی ما چه در شاخه سنتی و چه در شاخه اصیل همیشه برای حفظ جوهره و ارزش والای خودش جنگیده و تاوانش رو هم داده!تاوانش هم همین مخاطب کمتر ولی دستچین شده هست.بیش از اونی که موسیقی ما مظلوم باشه مخاطبان ما مظلوم هستند...موسیقی ما عاشقانی داره که در طول اعصار با چنگ و دندان حفظش کرده اند و از این به بعد هم حفظش میکنند...اصولآ چون این نوع موسیقی هنر هست،نمیتونه متکی به مخاطب عام باشه.کثرت مخاطب که لزومآ به معنی والا بودن یک پدیده نیست،کیفیت مهم است نه کمیت...کیفیت مخاطبان باید سنجیده بشود.
موسیقی کلاسیک جهانی هم نسبت به بسیاری دیگر از شاخه های موسیقی غربی به مراتب مخاطب کمتری داره..این یعنی متروکه؟؟
پس طبق نسخه شما امثال سوفی موتر و گیل شاهام حتمآ دیوانه هستند که چند میلیارد پول ساز آکوستیک میدن!باید برن ویولن الکتریک بخرن و مثلآ کنسرتو ویولن بتهوون رو با ویولن الکتریک اجرا کنند!!!!!.دوست عزیز استفاده از ویولن الکتریک در یک چنین سبکهایی نشانه ضعف هست...چه ضعف در نوازندگی و چه در صدابرداری...

fagher جان من هم تشکر میکنم از شما...علی الخصوص بخاطر آواتارت که هر دفعه پستت رو تو یه تاپیک میبینم روحم تازه میشه...ان شا الله خداوند استاد شهناز و دیگر اساتید بزرگ این این مملکت رو به سلامت بداره و برامون حفظشون بکنه.

E_h_s_a_n
Thursday 25 February 2010, 09:01 PM
سلام جناب شادمهر عزیز
چند نکته به ذهنم رسید:

اول اینکه شما توی پست های قبلی تون بیشتر از اون که درباره ویلن شادمهر صحبت کنید حرف از آهنگ ها و صدا و محبوبیتش زدید و این دلیلی بر این نیست که بگیم چون فرضا بهترین آهنگساز و خواننده ی پاپه پس بهترین ویلنیست ایرانه

دوم اینکه از دوتا از جملاتتون توی پست های قبلی تون خیلی تعجب کردم
1-(( الانم كه جز استاد خرم،اساتيد بزرگ اين فهرست زنده نيستند(اساتيد بزرگ).
پس شادمهر الان از همه بهتره ))
2-(( الانم توي ايران و ايرانياي خارج از ايران كسي نيست كه در حد است ادعقيلي ويولن بزنه ويولني كه نسل من بپذيرنش نه بابابزرگم! ))
در جوابش باید بگم شما اساتیدی مثل ابراهیم لصفی ، ارسلان کامکار ، مجتبی میرزاده ، بیژن مرتضوی ، فرید فرجاد ، شهداد روحانی ( اونقدر اسم تو ذهنمه که نمیدونم کدومارو بنویسم !) و ........ رو نادیده میگیرید !!!!!!؟؟؟؟؟؟؟ اصلا اون هارو میشناسید که میگید توی ایران و ایرانیان خارج از ایران کسی نیست که در حد شادمهر ویلن بزنه ؟؟؟؟؟؟

توی پست های قبلی گفته بودید که یک ساله ویلن میزنید اصلا قصد جسارت به نوازندگی و درکتون از موسیقی ندارم ولی باید بگم یکم که تجربتون توی ویلن و نوازندگی ویلن بیشتر شد اونوقت بهتر میتونید تفاوت ها رو حس کنید و قطعا نظرتون عوض میشه

موفق باشید

schadmehr
Thursday 25 February 2010, 11:21 PM
باشه دوستان
تا ببينيم نسل جديد از اساتيد آهنگ گوش ميكنه يا از شادمهر.
ممنون از همتون كه همكاري كردين.
در ضمن در مورد فكر كردن بايد بگم اين جمعي كه باهاش بيرونيم يكيشون استاد فيروز بخت هستن كه به ما افتخار دادن و با ما همراه شدن.
ميتونيد زحمت يه سرچ كوچيك در موردشون و به خودتون بديد(من كه اساتيد و نمشناسم،شما همگي ميشناسيد)
بقيه همه آدماي بيفكري هستيم!

استاد گفتن بره آهنگ بعدي چون نياز نسلي كه صبح تا شب يا داره درس ميخونه،يا سر كاره يا توي ترافيك و ... با كارهاي به قول شما تامل برانگيز حل نميشه.اصلا وقتي براي فكر روي اين آثار هست؟
اونوقت كسي كه با گوش دادن به آهنگاش (توي همين وقت كم) اينهمه آدم و سمت ويولن كشونده تا اين ساز و مثل اون بنوازن،استاد نيست؟؟؟
استاد فيروزبخت از بزرگترين اساتيدد ويولن( به نظر من تنها استاد) توي كرج هستن.
كدوم هنر و هنرمند و ميشناسين كه خلاف جهت جامعه حركت كنه؟((شده هم رنگ جماعت!یعنی کاری که یک هنرمند هرگز انجام نمیده...))
همه ي هنرمندا و همون هنري كه شما ازش صحبت ميكني خلاف جهت مردم حركت ميكردن؟مردم سبز ميپوشيدن اونا سياه؟!
آهنگاشون وقتي مردم آزادي ميخواستن به مردم حس بيخيالي و رضايت از وضع حاضر و ميداده؟نه به خدا،هنر يعني هدايت حركت جامعه براي رسيدن به مقصدش. فروش آلبوم رندان مست استاد شجريان،مثال خوبي براي اثبات اين مدعي منه.
موسقي كلاسيك توي جهان كم طرفداره؟مثل موسيقي سنتي ما يه گوشه تو سكوت كاراشو ميكنه؟
نسل جديد توي جهان اينقدر كم به موسيقي كلاسيكشون گوش ميدن؟ نه به خدا
اينجوريم كه شما ميگين ما بيفكر و غيرهنرمند و "كامپيوتر و افكت جاي چهچه" گوش كن نيستيم.
نياز الان با آهنگاي سنتي ما بر طرف نميشه،راه اثباتشم 100 بار تو همين تاپيك گفتم.
((((شما اساتیدی مثل ابراهیم لصفی ، ارسلان کامکار ، مجتبی میرزاده ، بیژن مرتضوی ، فرید فرجاد ، شهداد روحانی)))))
شما 100 نفر از هم سن و سالاتون . انتخاب كنيد بگيد از هر كدوم ازين اساتيد 5 تا اثر اسم ببرن.
شادمهر شايد به قول شما به گردپاي اين اساتيد نرسه،ولي حداقلش تونسته به نسل من بگه كه موسيقي درست چيه يا نه؟تونسته بگه كه ويولن چيه يا نه؟چرا بقيه نتونستن؟به يكي از اين آموزشگاها سر بزنيد ببينيد چدتا مبتدي مثل من (نه اساتيدي مثل شما)اين ايمهايي كه شما گفتين و ميشناسن؟چندتا اثر ازشون بلدن؟از كجا با ويولن آشنا شدن؟
بيژن مرتضوي هم كاراش مدرنه ولي چرا ر(بين جوونا)ويولنش طرفدار كمتري نسبت به شادمهر داره؟دقيقا به اين خاطره كه دوز سنتي توي كاراش از كاراي شادمهر بيشتره.

(((مثل شادمهر و بهتر از اون فراوونه فقط معروف نیست)))
چرا معروف نيستن؟ شادمهر پسر خاله ي ريسس جمهور بود كه معروف شد؟نه وجدانا" كارش درست بود،تلاش زياد كرد،موسيقي رو فهميد،موسيقي رو درست نواخت،درست فكر ميكرد و درست عمل ميكرد و درست انتخاب ميكرد.
اينا هنر نيست؟
نميدونم چرا دركش براتون سخته كه شادمهر توي زمان خودش و توي سبك خودش استاده.
لين همه دليل آوردم شما به كليپ شادمهر گير ميديد؟ميگيد استاد تجويدي نون شب نداره؟و ...

Nassim_Agha
Thursday 25 February 2010, 11:47 PM
من به ترتیب اگه قرار باشه انتخاب کنم
1 بدیعی
2- یاحقی
3- ملک
4- خرم

البته چون قرار شده بین این چهاتا انتخاب کنم اجبارا خرم رو در جای چهارم گذاشتم والله اصلا ویولون زدن خرم رو دوست ندارم. فکر می کنم زندگانی مجتبی میرزاده خالدی و همه نوازندگان شناخته شده و نا شناخته دیگه و خیلی از بچه های این سایت که من گاهی سازشون رو می شنوم و حتی تجویدی از خرم بهتر ویولون می زنند. راستش خودم هم وقتی بچه هفت هشت ساله بودم و ویولون می زدم همیشه فکر می کردم از خرم بهتر ساز می زنم :-)
البته جدای از نواختن ویولون بنده همیشه در خدمت آقای خرم برای اجرای اوامرشان بوده ام حتی اگر واکس زدن کفشهایشان و یا کشیدن چمدانهای سنگین ایشان بر دوش باشد:-) نظرمان در مورد ویولون نواختن ایشان هر چه باشد ایشان حق استادی بگردن ما در آهنگ سازی دارند و از خدمتگزاران موسیقی این مملکت هستند و گروه ایشان و استاد شهناز در رادیو اثار ارزشمندی رو تقدیم موسیقی ما کرده اند ! عمرشان دراز باد
قربانتان نسیم

MEHRNAM
Thursday 25 February 2010, 11:49 PM
با حرفهای نا امید کننده تان نمیتوانید هنرمندان واقعی را انکار کنید این نسل جدیدی که شما ازش صحبت میکنید بهتره در جایی که اسم یاحقی،ملک،خرم وبدیعی آورده میشود پا نگذارند به خدا من هم وقتی میبینم جایی صحبت از شادمهر و کامران هومن و... است خودمو داخل نمیکنم.
وبدانید و همه بدانند کسانی که تلاش در از بین بردن فرهنگ و هنر ایران دارند ناکام خواهند ماند...چون ما هستیم.

schadmehr
Thursday 25 February 2010, 11:57 PM
منم براي شما متاسفم كه شادمهر و با كامران هومن مقايسه مييكنيد كه سوتم نميتونن بزنن.
بعد ادعاي هنر شناسي و هنرمند بودنتوتم ميشه.
سرچ كه كرديد حتما؟حالا شما بيشتر ميفهميد يا آقاي فيروزبخت؟
شايد سنشون به ما نخوره ولي دلشون جوونه و جوونارو درك ميكنن.
باشه اينجا بمونه با شما امثال شما تا ببينيم چي ميشه...
به اميد روزي كه همه ي ماشينا و خونه ها پر شه از cd هاي اين اساتيد كهن كه مردم توي اين دوره زمونه از گوش دادن بهش توي ترافيك،بعد از كار توي خونه،توي جمع هاي عمومي و خصوصيشون و.. از گوش دادنش لذت ببرن.
حتما"ميشه چون " شما هستين"

Nassim_Agha
Friday 26 February 2010, 12:26 AM
امّا در مورد این بحث استاد بودن یا نبودن من هم یک نظر کوتاه بدهم:
اولّا نان شب داشتن و یا نداشتن دلیل بر استادی یا استاد نبودن نیست! الّبته در بیشتر مواقع اساتید موسیقی و هنر ما در سادگی و گاه فقر زندگی کرده اند که یا انتخاب خودشان بوده است مثل همین آقای رجبی یا استاد عبدااله خان دوامی گاهی هم نه !بعنوان مثال محمودی خونساری یکی از بهترین خوانندگان آواز ایران بود که در فقر مطلق مرد امّا آقای شجریان که در همان حد بود میلیاردر شد و هست و استاد آواز هم هست!
دوبا اینکه داشتن اقبال عمومی دلیل بر استادی نیست!
بسیاری از نوازندگان و خوانندگان و هنرمندان بازاری بودند که چند صباحی از اقبال بسیاری برخوردار شدند و سپس ناپدید شدند! نمونه بسیار است اینجا مثال کم نیست ! امآ کسانی که خدمتگزار موسیقی بوده اند و از این میراث گرانبهای موسیقی ایرانی ما حفاظت کرده اند اگر در کوتاه مدّت از آنچنان اقبالهایی برخوردار نبوده اند اما بار اصلی را برداشته اند و با کاری طاقت فرسا و پیگیر حاصل کار گذشتگان را به ما انتقال داده اند! مثل مرحوم صبا یا کلنل و عبدالله خان و.. استاد بهاری و استاد پایور ....!

اقبال میلیونی و یا نسل جوان یک بحث است امآ استاد بودن بحثی دیگر. استادان موسیقی ما بسیار اندکند! از میان زندگان دو سه تا بیشتر نداریم مثل شهناز و شجریان و کسایی!
در ویولون هم بطور خاص همین داستان بوده و هست! تفاوتی است میان بدیعی و یاحقی با بیژن مرتضوی و فرید فرجاد!

am3000
Friday 26 February 2010, 12:35 AM
جتاب شادمهر عزیز جناب فیروز بخت اگه نگیم بهترین ولی از بهترین شاگردان زنده یاد استاد ملک هستند و به نظرم در تنظیم آثار استاد یاحقی هم فعال بوده اند...از نزدیک ایشان را ندیده ام ولی تعریفشان را زیاد شنیده ام...نوازنده قدری هم هستند.ولی اگر به ملاک قرار دادن شخصی باشد فکر کنم استاد ایشان(استاد ملک)ارجح باشند که تا پایان در موسیقی اصیل فعالیت کردند و این همه آثار زیبا رو خلق کرده اند....
کسی منکر لزوم وجود سبکهای متفاوت نیست بحث چیز دیگری بود...این نظر سنجی اصولآ مربوط به موسیقی اصیل بود نه پاپ...و هیچ کجای دنیا هم یک نوازنده پاپ رو نمیان با یک نوازنده کلاسیک مقایسه کنند چون کلاس کار متفاوت هست.به هر صورت امیدوارم از من نرنجیده باشی.

am3000
Friday 26 February 2010, 01:24 AM
من به ترتیب اگه قرار باشه انتخاب کنم
1 بدیعی
2- یاحقی
3- ملک
4- خرم

البته چون قرار شده بین این چهاتا انتخاب کنم اجبارا خرم رو در جای چهارم گذاشتم والله اصلا ویولون زدن خرم رو دوست ندارم. فکر می کنم زندگانی مجتبی میرزاده خالدی و همه نوازندگان شناخته شده و نا شناخته دیگه و خیلی از بچه های این سایت که من گاهی سازشون رو می شنوم و حتی تجویدی از خرم بهتر ویولون می زنند. راستش خودم هم وقتی بچه هفت هشت ساله بودم و ویولون می زدم همیشه فکر می کردم از خرم بهتر ساز می زنم :-)
البته جدای از نواختن ویولون بنده همیشه در خدمت آقای خرم برای اجرای اوامرشان بوده ام حتی اگر واکس زدن کفشهایشان و یا کشیدن چمدانهای سنگین ایشان بر دوش باشد:-) نظرمان در مورد ویولون نواختن ایشان هر چه باشد ایشان حق استادی بگردن ما در آهنگ سازی دارند و از خدمتگزاران موسیقی این مملکت هستند و گروه ایشان و استاد شهناز در رادیو اثار ارزشمندی رو تقدیم موسیقی ما کرده اند ! عمرشان دراز باد
قربانتان نسیم
دل پرخونی داری عزیزم!
ولی فکر کنم قرار بود کسانی که نظر میدهند دلایل خود رو هم ذکر کنند.اینکه شما در 8 سالگی چه فکری میکردی که دلیل نشد.صدالبته اینکه شما استاد خرم رو دوست نداری حق مسلم شماست و قابل احترام.ولی از جملات بعدیتان بوی خوشی به مشام نمیرسد.
در واقع شما بجای اینکه استاد تجویدی آقای زندگانی یا استاد خالدی رو که بهتر میدانید و در لیست هم وجود داشتند رو بعد از استادان بدیعی یاحقی و ملک در رتبه چهارم قرار بدی تصمیم گرفته ای استاد خرم رو در جایگاه 4 قرار بدی تا امکان مطرح کردن جملات بعدی که به زعم بنده کاملآ بی انصافیست و تسویه حساب شخصی رو داشته باشی تا ایشان رو تخطئه کنی حالا چرا؟الله اعلم.
شاید استاد صبا که تکنوازی ارکستر خودش رو به ایشون داده بوده چیزی سرش نمیشده...شاید مسولین رادیو آنهم در آن زمان صاحب تشخیص نبوده اند که ایشان را به رادیو راه داده اند وبه عنوان تکنواز ایشون رو پذیرفته اند! کارنامه پربار ایشون در تکنوازان و برنامه های گلها و موسیقی ایرانی و آثار خارج از رادیو ایشون بهترین دلیل بر رد ادعای شماست.
از همین آثاری که الان موجود هست
سرمستی در چهارگاه دلشکسته در اصفهان بهارگلها در راستپنجگاه شکوفه ها در ماهور و آلبوم پیانو ویولن (شرکت سروش) در بیات زند و عشاق ،برگریزان و ... رو توصیه میکنم دوستان گوش بدهند...بعد نظر جنابعالی رو هم بخوانند و خود قضاوت کنند.
بحث سر سلیقه شما نیست حق مسلم شماست که از سبک یک نوازنده خوشتان نیاید ولی آنچه باعث تعجب بنده است جملات بعدی شماست.
البته مشابه این صحبتها رو پیشتر در مورد اساتید دیگری مثل یاحقی ملک تجویدی شریف ورزنده و... هم شنیده ام و مواجه شدن با این اظهار نظرها اصلآ برایم غیر منتظره نبوده و نیست ولی به هر حال این نوع برخوردها همیشه برایم تعجب آور و سوال برانگیز بوده و هست.
"حتی تجویدی"رو هم خوب اومدی!!!فکر میکنید تجویدی کم کسی بود؟

این تاپیک فقط برای نظر سنجی ایجاد شده بود ولی متاسفانه داره تبدیل میشه به محلی برای بحثهای عجیب و غریب و تسویه حساب شخصی.

برای بنده موضوع کی بهتره کاملآ بیمعنیست چون اساتید صاحب سبک هرکدام با توجه به درونیاتشان برای انتقال حس ،روشی رو برگزیده اند که متفاوت از دیگریست و چون روشها متفاوتند ابزار بیان حس درونی هم که شامل تکنیک نوع جمله بندی و نوانسها و حتی تمپوی اجرا و .. هست هم طبیعتآ متفاوت خواهد بود.این حس و حال و حتی نوع جهان بینی و تفکر هنرمند صاحب سبک هست که تعیین میکنه از هرکدام از ابزارها چگونه و در چه جهتی استفاده بشه و همین که هنرمند صاحب سبک میشه گواه مقام والای اوست و دیگه کی بهتره معنا نداره چون روشها متفاوت هست و روش متفاوت ابزار متفاوت میطلبه ومقایسه رو بی معنی میکنه.
به هر صورت من آثار استادان خالدی تجویدی خرم یاحقی بدیعی و ملک رو بطور یکسان دوست دارم منتها بسته به حس و حالم هر از چندی بیشتر به سمت برخی آثار کشیده میشم...اما در نظر سنجی به استاد خرم رای دادم چون احساس کردم که ایشان کاملآ مظلوم واقع شده اند.

schadmehr
Friday 26 February 2010, 09:46 AM
جتاب شادمهر عزیز جناب فیروز بخت اگه نگیم بهترین ولی از بهترین شاگردان زنده یاد استاد ملک هستند و به نظرم در تنظیم آثار استاد یاحقی هم فعال بوده اند...از نزدیک ایشان را ندیده ام ولی تعریفشان را زیاد شنیده ام...نوازنده قدری هم هستند.ولی اگر به ملاک قرار دادن شخصی باشد فکر کنم استاد ایشان(استاد ملک)ارجح باشند که تا پایان در موسیقی اصیل فعالیت کردند و این همه آثار زیبا رو خلق کرده اند....
کسی منکر لزوم وجود سبکهای متفاوت نیست بحث چیز دیگری بود...این نظر سنجی اصولآ مربوط به موسیقی اصیل بود نه پاپ...و هیچ کجای دنیا هم یک نوازنده پاپ رو نمیان با یک نوازنده کلاسیک مقایسه کنند چون کلاس کار متفاوت هست.به هر صورت امیدوارم از من نرنجیده باشی.

نه دوست عزيز،رنجيدن براي چي وقتي دوستانه داريم بحث ميكنيم!
منم فكر كنم 10 بار گفتم شادمهر توي سبك خودش
توي زمانه ي خودش وتوي دل جووناي هم نسل خودش و نسلهاي بعد از خودش استاده.
من به هيچ كدوم ازين اساتيد جسارتي نكردم،گفتم توي سبك سنتي استاد خرم و توي سبك پاپ شادمهر عقيلي،ابعضي از دوستان بودن كه دل پري از موسيقي پاپ داشتن،بعضي از دوستان بودن كه فرق موسيقي شادمهر رو با كامران هومن متوجه نشده بودن و ادعاي استادي و استاد شناسي و هنر شناسي داشتن....
منم نميگم بايد مثلا جناب فيروزبخت بياد يه آهنگ مثل شادمهر بسازه،نه،من از اولش گفتم شادمهر توي سبك خودش استاده ولي استاده نه معتاد،نه منحرف و نه ضد مردم و...
مرسي

fagher
Friday 26 February 2010, 10:40 AM
من دوباره میگم که ما داریم سر استاد بودن شادمهر بحث میکنیم نه محبوبیت عمومیش و چیزی هم که کاملا روشنه و دوستان دیگر هم اشاره کردند اینه که نمیشه محبوبیت عمومی رو ملاکی برای استاد بودن در نظر گرفت،چیزی که خیلی روشن هست اینه که بسیاری هستند که حتی شاید اسمشون هم به گوش یک نفر نخورده باشه ولی استادند نمونه بارزش استاد شهناز.خیلی ها شاید ایشون رو نشناسند و شاید ایشون محبوبیت زیادی هم بین هم سن و سال های ما نداشته باشند ولی ایشون یک استاد هستند...
اما اینکه شما میگید در دل هم نسل خودش و نسلهای بعد از خودش استاده...
اتفاقا امروز به چند نفر از اقوام و دوستانم تلفن زدم و نظرشون رو در مورد شادمهر پرسیدم.جالبه که بدونید از 10 نفر 8 نفر گفتند که شادمهر رو نمیشه استاد دونست(این افرادی که من ازشون سوال کردم هیچ کدوم ساز نمیزنند و میشه گفت تماما هم نسل خودمون هستند و به هیچ عنوان مثل من تو 200 سال پیش زندگی نمیکنن و آهنگ های شادمهر رو هم خیلی بیشتر از آهنگ های به قول شما پدربزرگ پسند گوش میدن(با این حساب من هم میشم پیر مرد))
حالا نمیدونم جامعه آماری شما از کجا اومدن که همه شادمهر رو استاد میدونستن...
در آخر من یک سوال ساده از شما دارم که اگر لطف کنید و جواب بدید ممنون میشم...
ملاک یا ملاک های شما برای اینکه یک نفر استاد موسیقی باشه چیه؟؟؟ یا به عبارتی به نظر شما یک استاد چه ویژگی هایی باید داشته باشه؟؟؟

Nassim_Agha
Friday 26 February 2010, 01:00 PM
با سلام
از بین چهار ویلنیست زیر کدام یک را بیشتر خودتان دوست دارید و چرا :?: به ترتیب هر چهار نفر را مرتب کنید و چرا فراموش نشود :!:
حبیب الله بدیعی - همایون خرم - اسدالله ملک - پرویز یاحقی
البته فقط تکنوازی و هم نوازی ها را در نظر داشته باشید نه مثلا تصانیفی که ساخته اند .

AM3000 عزیز

با سلام و پوزش از اینکه احساسات شما را جریحه دار کردم.
اگر من خرّم را نفر چهارم انتخابم قرار دادم بدلیل سوالی بود که در ابتدا سعید پرسیده بود .
امّا من هیچگاه در هیچ تک نوازی ویولون آقای خرم و یا تجویدی و تاکید می کنم هیچگاه نشنیدم که لغزش آرشه و یا خطای انگشت گزاری پیش نیاید. یعنی همیشه این مشکل در کار هر دو ایشان در همه آنچه که شما ذکر نمودید و همه آنچه که من شنیده ام و شما نشنیده اید به نظر من بوده و هست.
البته همانطور که تاکید کردم این دو از آهنگسازان برجسته موسیقی ما هستند و زحمات فراوان کشیده اند. اما اینجا من در مورد ویولون نواختن آنها نظر دادم و نوشتم.
بگذارید همینجا برای تغییر فضا خاطره ای را خدمت شما دوستان عرض کنم!
شبی در محفلی استاد بدیعی با تقاضای دوستان شروع به نواختن ویولون نمود و یکی از دوستان ما هم با تمبک ایشان را همراهی می کرد! هر چه استاد تند و سنگین و ریتمهای متفاوت نواخت آن دوست هم با تمبک همراهی نمود. در پایان کسی از استاد بدیعی پرسید :
استاد نظرتان راجع به تمبک نوازی فلانی (نوازنده تمبک) چیست ؟
استاد بدیعی گفت: فلانی پسر خوبیه :-)
شاید بهتر بود من هم در جلو انتخاب چهارم همین را می نوشتم
خوش باشید

schadmehr
Friday 26 February 2010, 01:20 PM
من دوباره میگم که ما داریم سر استاد بودن شادمهر بحث میکنیم نه محبوبیت عمومیش و چیزی هم که کاملا روشنه و دوستان دیگر هم اشاره کردند اینه که نمیشه محبوبیت عمومی رو ملاکی برای استاد بودن در نظر گرفت،چیزی که خیلی روشن هست اینه که بسیاری هستند که حتی شاید اسمشون هم به گوش یک نفر نخورده باشه ولی استادند نمونه بارزش استاد شهناز.خیلی ها شاید ایشون رو نشناسند و شاید ایشون محبوبیت زیادی هم بین هم سن و سال های ما نداشته باشند ولی ایشون یک استاد هستند...
اما اینکه شما میگید در دل هم نسل خودش و نسلهای بعد از خودش استاده...
اتفاقا امروز به چند نفر از اقوام و دوستانم تلفن زدم و نظرشون رو در مورد شادمهر پرسیدم.جالبه که بدونید از 10 نفر 8 نفر گفتند که شادمهر رو نمیشه استاد دونست(این افرادی که من ازشون سوال کردم هیچ کدوم ساز نمیزنند و میشه گفت تماما هم نسل خودمون هستند و به هیچ عنوان مثل من تو 200 سال پیش زندگی نمیکنن و آهنگ های شادمهر رو هم خیلی بیشتر از آهنگ های به قول شما پدربزرگ پسند گوش میدن(با این حساب من هم میشم پیر مرد))
حالا نمیدونم جامعه آماری شما از کجا اومدن که همه شادمهر رو استاد میدونستن...
در آخر من یک سوال ساده از شما دارم که اگر لطف کنید و جواب بدید ممنون میشم...
ملاک یا ملاک های شما برای اینکه یک نفر استاد موسیقی باشه چیه؟؟؟ یا به عبارتی به نظر شما یک استاد چه ویژگی هایی باید داشته باشه؟؟؟

رنگ صدايي ، وسعت و كوك مناسب سازش،،كيفيت و تكنيك اجرا،تطابق با علاقه ي اكثريت جامعه،همه گير شدن آهنگهاش و علاقه مند كردن نسل جوون به نواختن درست ساز،شناسوندن موسيقي سالم به جوونا، تكنيك خوانندگي از مهم‌ترين مؤلفه‌هاي يك استاد-خواننده از نظر منه،براي اينكه بهتون ثابت بشه ميتونيد صحبتهاي بيژن مرتضوي رو در مورد ويولن زدن شادمهر-آهنگسازي و نوازندگي شادمهر،قبل از كنسرت مشتركشون در Washingtone بخونيد يا گوش بديد.
چند وقت پيش شادمهر به عنوان موفقترين هنرمند 2009 ايران انتخاب شد كه با يه سرچ ميتونيد مطالبش و پيدا كنيد.
استاد عقيلي خوب مينوازه،خوب مينويسه،خوب تنظيم ميكنه و خوب ميخونه،تمام احساسي كه توي شعرش هست و با اين خلاقيت خارق العادش به شنوده منتقل ميكنه،آهنگ آزادي شو كه من توي همين تاپيك گذاشتم و گوش بديد،ببينيد چطور از ويولن براي القاي هدف آهنگش استفاده،مهارتش رو توي اجراي لگاتو ها ببينيد.
اين آهنگ رو من به هر كي دادم گفته حتي از آهنگهاي سياسي داريوش هم بهتره،چرا؟چونكه از گوش دادنش آدم خسته نميشه،چون كه ساز مناسب، ملودي مناسب و اجراي مناسب شادمهر معني آزادي رو با احساس كامل منتقل ميكنه.
ميتونيد به آهنگهاي ستاره،پر پرواز ،مهال،بيتو ،آزادي و... آهنگاي شادمهر كه توش ويولن نواخته ميشه گوش بديد تا نظرتون رو بدونم.چون من هيچي نيستم توي ويولن كه بتونم تشخيص بدم ولي همه ي اساتيدي كه توي اين سالها ديدم باور دارن كه شادمهر از بهترينهاي حال حاضر ويولن پاپ-كلاسيك ايرانه،استاد فيروزبخت،استاد رنجبر،استاد هاديزاده،استاد مقدسي،استاد فارسي كساني هستن كه من توي اين مدت باهاشون در ارتباط بودم و هستم،همگي هم ميگن شادمهر بهترين تلفيق رو داشته(تلفيق ويولن اصيل ايراني با ويولن كلاسيك) استاد فيروزبخت ميگن از هر 10 نفري كه به آموزشگاه ما مياد(آموزشگاه مهيار-پاسا‍ژ آزادي كرج) 5 تاشون ميخوان آهنگ ستاره ي شادمهر و بزنن،بقيه هم حتما يكي از الگوهاشون توي ويولن شادمهره.
بازم ميگم من 1 ساله ويولن و شروع كردم ولي 2-3 سال با اساتيد بعلت كار پدرم رفت و آمد داشتيم.
اينه حرفاييه كه من از اين اساتيد شنيدم.
:dash2::dash2::dash2::dash2:

Nassim_Agha
Friday 26 February 2010, 02:08 PM
جديد ترين اثر استاد:
آزادي
هنر با زمان زدست،هنري كه نياز مردم زمانشو در نظر نگيره هنر نيست.

دوست عزیز امیدوارم از من به دل نگیرید اگه نظرم رو رک و راست می نویسم
من این ترانه رو چند بار گوش کردم و واقعا به نظرم از نقطه نظر خوانندگی و نوازندگی و آهنگسازی و کلام کار پیش پا افتاده ای اومد!
شما اگه فقط صدا رو در نظر بگیری و آهنگ رو حذف کنی چیزی توی مایه های برادر آهنگران و یا روضه خوان هایی از این دسته است! جمله های کلامش که به نظرم اساسا بی معنی است!
ویولونش هم واقعا بازاریه!
به نظرم دلیل خوبی ارائه نکردید! اگه اوستا اینه .....پس باید یه بقیه بگیم حاج اوستا :-)

Wieniawski
Friday 26 February 2010, 02:24 PM
به نظر من نباید اینقدر به اثر یه هنرمند توهین کنیم, یعنی چی ویولنش بازاریه.به نظر من استاد کسی که بتونه یه اثر هنری خوب خلق کنه و شادمهر هم تونسته تا الان رسالتش رو برسونه دلیلش هم اینه که هیچ کدوم از ما ها و مربی هایی که پیششون آموزش میبینیم و بهشون میگیم استاد از عهده این کار بر نمیان اکه قراره تصور شما ازاستاد یه آدم پیر و چروکیده باشه پس موتسارت که 36 سالگی مرد و هنوز آثارش جاودانست چی بود؟ حتما هنرجو بوده دیگه.

miladeskandary6000
Friday 26 February 2010, 02:28 PM
به نظر من اگه قرار هم باشه که ویولن زن پاپ انتخاب کنیم تا وقتی استاد مرتضوی هست بهتره کسی از ویولن زدن شادمهر حرفی نزنه

schadmehr
Friday 26 February 2010, 04:34 PM
دوست عزیز امیدوارم از من به دل نگیرید اگه نظرم رو رک و راست می نویسم
من این ترانه رو چند بار گوش کردم و واقعا به نظرم از نقطه نظر خوانندگی و نوازندگی و آهنگسازی و کلام کار پیش پا افتاده ای اومد!
شما اگه فقط صدا رو در نظر بگیری و آهنگ رو حذف کنی چیزی توی مایه های برادر آهنگران و یا روضه خوان هایی از این دسته است! جمله های کلامش که به نظرم اساسا بی معنی است!
ویولونش هم واقعا بازاریه!
به نظرم دلیل خوبی ارائه نکردید! اگه اوستا اینه .....پس باید یه بقیه بگیم حاج اوستا :-)

چقدر خوشحالم كه صاحب اين افكار،نه با من هم عقيدست و نه به شادمهر ميگه استاد:
aq:be:36:

Nassim_Agha
Friday 26 February 2010, 05:16 PM
چقدر خوشحالم كه صاحب اين افكار،نه با من هم عقيدست و نه به شادمهر ميگه استاد:
aq:be:36:
مطمئنا برای شادمهر هم مهم همینه که شما خوشحال باشید و بهش بگید استاد و گرنه سعی میکرد سطح کارها شو ببره بالا! :-)
شاد و خوشحال باشید

MEHRNAM
Friday 26 February 2010, 09:29 PM
به نظر من نباید اینقدر به اثر یه هنرمند توهین کنیم, یعنی چی ویولنش بازاریه.به نظر من استاد کسی که بتونه یه اثر هنری خوب خلق کنه و شادمهر هم تونسته تا الان رسالتش رو برسونه دلیلش هم اینه که هیچ کدوم از ما ها و مربی هایی که پیششون آموزش میبینیم و بهشون میگیم استاد از عهده این کار بر نمیان اکه قراره تصور شما ازاستاد یه آدم پیر و چروکیده باشه پس موتسارت که 36 سالگی مرد و هنوز آثارش جاودانست چی بود؟ حتما هنرجو بوده دیگه.
شما اثر هنری خوب را چی تعریف میکنید؟
من نمیدونم شما پیش کی میرید کلاس و بهش میگید استاد. ولی من که تو یه شهرستان کوچیک زندگی میکنم استادی دارم که شاگرد ملک بوده و بدون کمک افکتهای کامپیوتری و به طور زنده آهنگهای شادمهر را میزد ( دیگه نمیزنه چون الان فقط کارای خودش و اساتید واقعی رو میزنه اون موقع ها که اونا رو میزد واسه دست گرمی بود):30:

am3000
Friday 26 February 2010, 11:09 PM
AM3000 عزیز

با سلام و پوزش از اینکه احساسات شما را جریحه دار کردم.
اگر من خرّم را نفر چهارم انتخابم قرار دادم بدلیل سوالی بود که در ابتدا سعید پرسیده بود .
امّا من هیچگاه در هیچ تک نوازی ویولون آقای خرم و یا تجویدی و تاکید می کنم هیچگاه نشنیدم که لغزش آرشه و یا خطای انگشت نگاری پیش نیاید. یعنی همیشه این مشکل در کار هر دو ایشان در همه آنچه که شما ذکر نمودید و همه آنچه که من شنیده ام و شما نشنیده اید به نظر من بوده و هست.

سلام...
خواهش میکنم عزیز جان.ولی بحث سر احساسات نیست بحث سر حقیقتهاییست که متاسفانه نادیده گرفته میشوند.دوست عزیز بنده چند صد ساعت از اجراهای این اساتید رو شنیده ام ولی بعید نیست شما چیزی رو شنیده باشید که من نشنیده باشم...همینطور عکس مطلب نیز صادق است.
اولآ که در مورد ادعای شما قضاوت رو به عهده دیگران میگذارم...منتها خواهش میکنم آثار معرفی شده بنده رو گوش کنند...همینکه میفرمایید هیچگاه کاملآ غلو است!اینست که عرض میکنم غرض ورزیست و دل پرخونی دارید....البته در اینکه ریسک پذیری این استاد در اجرای بداهه نوازی حتی روی صحنه بالاست شکی نیست و در این زمینه به استادشان تاسی کرده اند اما شنونده باید عاقل باشد و بی غرض که زیبایی های اجرا شده در یک اثر رو بخاطر مسایل جزیی انکار نکرده و چشم را بر واقعیتها نبندد.شما آنهمه احساس ، شناخت عمیق ،سونوریته قوی و جملات زیبا رو رها کردی چسبیدی به یک لغزش آرشه یا یک لحظه خطای انگشت گذاری!!و بعد این جملات رو مینویسی!...این یعنی مته به خشخاش گذاشتن وغرض ورزی دیگه.چون اگر قرار باشد که اینگونه برخورد شود همه اساتید رو باید گذاشت کنار!چون در بداهه نوازی این مشکلات به هرحال پیش میآیند...
به هرحال در رد ادعاتون بازهم عرض میکنم که کارنامه پربار استاد خرم بهترین دلیلی بر رد ادعای شما هستند و به عنوان مثال نقض ادعاتون تکنوازان 166 که آخرین اثری بود که امروز گوش میدادم رو تقدیم شما و دوستان میکنم...البته کیفیت متاسفانه پایین است اگر شما نسخه با کیفیت رو دارید ممنون میشم آپلود بفرمایید.

در باب لغزش آرشه: هم در آثار استاد بدیعی و هم استاد یاحقی هم وجود دارد ودر آثار استاد بدیعی و استاد یاحقی به کرات شنیده ام...منتها به فرض استاد یاحقی از همین مساله به عنوان صدا دهی جدید استفاده کرده و اصلآ عمدآ هم این کار را انجام داده اند.همین باعث میشه که شنونده خطا رو هم به حساب عمدی بودن بگذاره و توجه نکنه.اصولآ توجه روی این مسایل جزیی بی معنی هست و سیل جملاتی که در لحظه خلق میشه آنقدر زیبایی دارد که اگر دنبال عیب جویی نباشید به این مسایل توجهی نمیکنید.
-در باب لغزش انگشت گذاری ...بازهم عجیب نیست چون جملات بصورت بداهه اجرا میشوند...در بین این اساتید وزن بداهه نوازی در آثار استاد خرم و استاد یاحقی به مراتب بیشتر است
با این وجود اینگونه اشتباهات جزیی و قابل اغماض در مورد دیگر اساتید هم وجود داشته و بارها شنیده ام منتها در مقایسه با نکات مثبت موجود در اجرا ها این مسایل به نظر من اصلآ مهم نیستند چون مگر در طول یک اجرا چند بار اتفاق میافتد؟؟الیته طبیعتآ چنین اشتباهاتی در نواخته های استاد بدیعی و استاد ملک کمتر است چون به گواه آثار باقیمانده از این اساتید، این اساتید در طول برنامه هایشان بیشتر از جملات پیش ساخته استفاده میکرده اند و بدلیل تمرین قبلی روی جملات، احتمال اشتباه بالطبع پایین میآید...شما جملات تکراری رو در آثار استاد بدیعی و استاد ملک به کرات میشنوید:

-دم دستی ترین مثال در مورد استاد بدیعی بخشهای معروف آرشه های دوتایکی و آرشه پرانیها هستند که تقریبآ همیشه عینآ تکرار میشوند و تنها فواصل، بسته به دستگاه تغییر میکنند و همینطور گام نوازیهای درخشان و معروف ایشان که از سیم دوم شروع شده و تا پوزیسیون ششم سیم اول(به فرض دیاپازون بودن کوک) رفته و روی تونیک میایستد که در بسیاری از نواخته های اصفهان و ماهور ایشان عینآ تکرار میشود...

-در مورد استاد ملک: تکرار عینی جملاتی که بعضآ ساخته خود ایشان نیستند و بر مبنای روایت عینی نواخته های استاد یاحقی شکل گرفته اند.شدت تکرار جملات آنقدر زیاد است که بسیاری از نواخته هایشان تفاوت چندانی از لحاظ جمله بندی های اصلی اثر ندارند حال وقتی ایشان تقریبآ همیشه از یک چهارم بالایی آرشه استفاده میکنند و تقریبآ تمام جملات رو در پوزیسیون اول مینوازند و اکثر جملات هم از قبل تمرین شده اند و تنها در تزیینات و بخشهای جزیی تفاوت دارند شما انتظار وقوع چه نوع اشتباهاتی رو میتونی داشته باشی؟؟
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*شدت این تکرارها در بسیاری از آثار این اساتید(بدیعی و ملک) به حدیست که میتوان برپایه این جملات تکراری یک ردیف رو به عنوان شالوده اجرایی ذر آثار این اساتید استخراج کرده و بخش بزرگی از باقی آثارشان را به عنوان ردیف نوازی بررسی کرد نه بداهه نوازی.(البته منکر بداهه نوازیهای این اساتید نیستم.)

*یک موضوع دیگر چرا این اساتید از اجرای صحنه ای گریزان بوده اند؟؟
تنها استاد خرم حاضر به اجرای اینسترومنتال روی صحنه شده اند و کنسرتهای موفق زیادی باهمکاری خانم جواهری و اقای احتشامی آنهم در سنین نزدیک به 70 سالگی اجرا کرده اند که حقیقتآ شاهکار هم بوده اند.
غیر از استاد خرم...تنها استادی که اجرای جدی داشته اند استاد ملک بوده اند که اجرای ایشان هم با همکاری خواننده بوده نه بصورت اینسترومنتال که تفاوت فشار اجرا بر روی نوازنده در یک اجرای اینسترومنتال قابل مقایسه با یک اجرای همراه با آواز نیازی به توضیح ندارد .

*در همین فیلمی که از استاد یاحقی موجود هست ایشان به وضوح تنها پوزیسیونی که مینوازند( پوزیسیون سوم) رو کاملآ خارج مینوازند...یعنی در تنها تصویری که از ایشان هست چنین ایرادی هست و میدانید که در کنسرت نمیتوان به راحتی این مشکل رو پوشش داد و جبران کرد.حال ما بیاییم آنهمه زیبایی رو بگذاریم کنار بگوییم همه از یاحقی بهتر مینوازند چون یک همچین "سوتی" ای داده؟؟؟این غرض ورزی نیست؟
نکته دیگر آنکه استاد یاحقی (و استاد بدیعی) در منزل خودشون استودیو داشته اند و اصلاح چنین مسایلی در استودیوی شخصی بسیار ساده خواهد بود کمااینکه پس از فوت ایشان ذکر شده بود که چندین بداهه نوازی "تنظیم نشده" از ایشان باقی مانده.طبیعی هم هست وقتی آنهمه جملات زیبا در یک بداهه نوازی ایشان هست و غیر قابل تکرار هم هست باید لغزشها رو ادیت کرد.
در مجموع عرض بنده اینست که در مورد آثار استاد خرم و استاد یاحقی و هر اثری که بر پایه بداهه نوازی باشد ، چون مساله بداهه نوازیست این مشکلات کاملآ عادی بوده و چیزی از ارزش کار نمیکاهد.منتها برخی ادیت میکنند برخی نه.شما فکر میکنی ادیت کردن چهارتا مشکل تا این حد جزئی در یک فایل صوتی چند ثانیه طول میکشد؟؟وچقدر زحمت دارد؟؟چه کسی اصلآ میفهمدکه ادیتی در کار بوده؟منتها ایشان ترجیح داده اند که کار بدون تغییر عرضه شود...من بودم حتمآ ادیت میکردم.در مورد استاد تجویدی هم متاسفانه بی انصافی میفرمایید منتها آثار مضبوط از ایشون در بازار فقط یک آلبوم هست که در سنین بالا و با ساز بد صدایی نواخته شده و تاآنجاکه به خاطر دارم تنها یک فالشی در آن موجود بود که به نظرم در پوزیسیون های بالای شوشتری بود که با توجه به بداهه بودن و زیبایی اجرا کلآ چیز مهمی محسوب نمیشود مگر اینکه زیبایی ها رو کنار بگذاریم و دنبال عیب جویی باشیم.

در ضمن دوستان توجه بفرمایند که بنده منکر زیبایی آثار و سطح بالای نوازندگی این اساتید گرانقدر نیستم (و خود را در این حد و اندازه نمیدانم) و آثار همه اساتید رو به یک اندازه دوست دارم و برایم این یا آن استاد اصلا تفاوتی ندارد تنها هدف بنده اینست که دوستان واقع گرا باشند و واقعیت ها را ببینند.

شبی در محفلی استاد بدیعی با تقاضای دوستان شروع به نواختن ویولون نمود و یکی از دوستان ما هم با تمبک ایشان را همراهی می کرد! هر چه استاد تند و سنگین و ریتمهای متفاوت نواخت آن دوست هم با تمبک همراهی نمود. در پایان کسی از استاد بدیعی پرسید :
استاد نظرتان راجع به تمبک نوازی فلانی (نوازنده تمبک) چیست ؟
استاد بدیعی گفت: فلانی پسر خوبیه :-)
شاید بهتر بود من هم در جلو انتخاب چهارم همین را می نوشتم
خوش باشید
یعنی شما نسبت خودت رو با استاد خرم مثل نسبت استاد بدیعی و اون دوستتون میدونید!!!!؟؟؟اگر واقعآ اینطور هست متاسفانه مثل اینکه تفکراتتون از 8 سالگی تا به حال تفاوت چندانی نکرده!شاید هم چمدانهای استاد خرم خیلی خیلی سنگین بوده!ای کاش من جای شما اونجا بودم و چمدانهاشون رو میبردم!!لطفآ کینه توزی رو کنار بگذارید و کمی انصاف به خرج بدهید.
شاد باشید

Nassim_Agha
Saturday 27 February 2010, 12:11 AM
سلام...

یعنی شما نسبت خودت رو با استاد خرم مثل نسبت استاد بدیعی و اون دوستتون میدونید!!!!؟؟؟اگر واقعآ اینطور هست متاسفانه مثل اینکه تفکراتتون از 8 سالگی تا به حال تفاوت چندانی نکرده!شاید هم چمدانهای استاد خرم خیلی خیلی سنگین بوده!ای کاش من جای شما اونجا بودم و چمدانهاشون رو میبردم!!لطفآ کینه توزی رو کنار بگذارید و کمی انصاف به خرج بدهید.
شاد باشید

دوست نازنینAm3000
بسیار متشکرم از اینکه وقت گذاشتید و توضیحات مفصّل دادید. آنچه که گفتید بسیار قابل تامل است ولی خوب چه کنم که این گوش و احساس بنده ویولون همایون خرّم و استاد تجویدی را بر نتابیده بر نمی تابد و برنخواهد تافت! این بحث گوش و احساس است که در هشت سالگی و هشتاد سالگی بنده بر همان بود و همان خواهد ماند!
البته من از شما پیشاپیش پوزش طلبیده بودم از اینکه احیانا ناخواسته عواطفتان را جریه دار سازم.

امّا توضیحی پیرامون آن خاطره:
پر واضح است که غرض من از نوشتنش این بود که استاد بدیعی نمی خواست نظری بگوید که دل آزردگی کسی را بدنبال داشته باشد و آنچه که گفت هم سخنی راست بود و هم بر سبیل محبت. این محتوای آن خاطره بود و اینکه گفتم می بایست همین حرف را در مورد انتخاب چهارم بگویم بدان جهت بود که خاطر همچون شما عزیزانی را آزرده نکنم وگر نه دوست عزیز بقول شمس تبریز ما محمد بن عبدالله را هم برادر خود می دانیم. اگر دقت می فرمودید به وضوح می توانستید دریابید که بحث بر سر شیوه بیانی است نه بحث میان نسبت این و آن و در موضوع بیان احساس و نحوه بیان آن صحبت کردن از نسبت میان این و آن بی معنی ترین است و من فکر می کنم که شما خود نیز همین را دریافتید.
در هر حال فکر می کنم بتوانم بفهممتان در آن لحظاتی که تیغ آخته خشم بر درایت پیشی گرفته تا به ضربتی گردن احساسات و تفکرات هشت سالگی تا امروز مرا بزند!
پیروز باشید

am3000
Saturday 27 February 2010, 12:58 AM
ای بابا دوست عزیز من که از اول عرض کردم سلیقه شما کاملآ مورد احترام است...در مورد خاطره هم منظور را دریافتم ولی احساس کردم منظور دیگری دارید...به هرصورت ارادتمندم و براتون آرزوی موفقیت دارم.

Wieniawski
Saturday 27 February 2010, 10:21 AM
:auباید خدمت mehrnam عرض کنم که استاد بنده هم شاگرد ملک بود و خیلی وقته که اصلا ایرانی نمیزنه و کلاسیک کار میکنه, معیار من برای اثر خوب فعلا احساسمه چون اینقدی حرفه ای نیستم که از لحاظ فنی بخوام نظر بدم. در ضمن شما خودت داری میگی استاد من کارای شادمهر رو بخوبی اجرا میکنه میشه بگی چرا استادت مثل شادمهر نشده و چرا فعالیتش محدود به یه شهرستان کوچیکه. میشه به من بگید معیارتون برای نامیدن استاد چیه؟

MEHRNAM
Saturday 27 February 2010, 01:53 PM
با درود خدمت محمود جان و دوستان دیگر
مثل شادمهر بودن برای بعضی افراد جز ننگ نیست...همانطور که من از درک احساسات شما نسبت به شادمهر عاجزم شما نیز از احساسات من نسبت به پرویز یاحقی یا قمرالملوک وزیری آگاه نیستید و این به نظر من هیچ ایرادی نداره که ما سلیقه های متفاوتی داشته باشیم مهم اینه که با همین سلیقه های مختلف بتونیم هنرمندانه در کنار هم زندگی کنیم هیچ کس نمیتواند به کس دیگر تحمیل کندکه چیز یا کسی را دوست داشته باشد.
البته استاد شما پس از سالها نوازندگی به این نتیجه رسیده که بهتر است کلاسیک کار کنه حتی استاد خود من هم برای تقویت انگشت گذاری مدتی کلاسیک کار کرده و این که الان سنتی میزنه و ردیفهای ملک رو درس میده
سلیقه ی خودشه.
اما ملاک استادی برای من هم احساس لطیف و تسلط بر ردیفها و گوشه های ایرانی است و هم اخلاق و رفتار استادانه، من اطمینان دارم اگر به شادمهر و امثالش بگید مثلا" گوشه ی گبری یا خسروانی را بزند درمیماند. علاوه بر این استاد واقعی هرگز حرکات سبک و خالتوری انجام نمی دهد و کلیپهای نا مناسب پر نمیکند چون پول آنقدرها برایش اهمیت ندارد که به خاطرش ارزش انسانی و هنری خود را دور بریزد.
همان مثال بهمن رجبی که زدم خیلی گویا بود که این استاد بزرگ هرگز تمبک خود را به مجالس عیش و نوش نکشاند هر چند فقیرانه زندگی کرد و شهرت چندانی پیدا نکرد(البته بین مردم معمولی)

Wieniawski
Saturday 27 February 2010, 02:26 PM
ببین عزیزم من به هیچ وجه شادمهر و پرویز یاحقی رو با هم مقایسه نمیکنم شادمهر کجا یاحقی کجا. ببین نمیدونم در مورد استاد چه جوری فکر میکنی اینکه همه تو یه سطحن یا نه شدت و حدتشون با هم فرق داره اینکه میگید ملاک استادی برای من هم احساس لطیف و تسلط بر ردیفها و گوشه های ایرانی است و هم اخلاق و رفتار استادانه اولا مگه شادمهر بی اخلاقه ثانیا اگر اینها ملاک استاد بودنه بتهوون و امسال اون چی بودن آیا همه استادها باید به ردیف های ایرانی مسلط بشن اینکه میگید شادمهر نمیتونه گوشه های ایرانی رو بزنه فکر میکنید استادتون میتونه قطعات وینووسکی و پاگانینی رو بزنه. اصلا چه لزومی داره هر استادی ایرانی بزنه. باور کنید من هیچ تعصبی به شادمهر ندارم حرف من اینه که چرا به یه هنرمند اینقدر بی احترامی میشه اونو درحد یه تعزیه خون و ویولن زن کوچه بازاری پایین میارن در هر صورت شادمهر یه آهنگساز و خواننده خوبه و اگه یه روزی شاگردش بشم بهش میگم استاد.

schadmehr
Saturday 27 February 2010, 05:37 PM
ببین عزیزم من به هیچ وجه شادمهر و پرویز یاحقی رو با هم مقایسه نمیکنم شادمهر کجا یاحقی کجا. ببین نمیدونم در مورد استاد چه جوری فکر میکنی اینکه همه تو یه سطحن یا نه شدت و حدتشون با هم فرق داره اینکه میگید ملاک استادی برای من هم احساس لطیف و تسلط بر ردیفها و گوشه های ایرانی است و هم اخلاق و رفتار استادانه اولا مگه شادمهر بی اخلاقه ثانیا اگر اینها ملاک استاد بودنه بتهوون و امسال اون چی بودن آیا همه استادها باید به ردیف های ایرانی مسلط بشن اینکه میگید شادمهر نمیتونه گوشه های ایرانی رو بزنه فکر میکنید استادتون میتونه قطعات وینووسکی و پاگانینی رو بزنه. اصلا چه لزومی داره هر استادی ایرانی بزنه. باور کنید من هیچ تعصبی به شادمهر ندارم حرف من اینه که چرا به یه هنرمند اینقدر بی احترامی میشه اونو درحد یه تعزیه خون و ویولن زن کوچه بازاری پایین میارن در هر صورت شادمهر یه آهنگساز و خواننده خوبه و اگه یه روزی شاگردش بشم بهش میگم استاد.
من شايد يه كم روي شادمهر تعصب داشته باشم ولي محمود عزيز چي؟
ما روي موسيقي پاپ(مخصوصا نوازندگي استاد عقيلي)تعصب داريم يا شما؟ تمام ذهنتون پر شده از قطعات زيبا بي بديل ايراني،ديگه جايي براي درك موسيقي شادمهر و امثال شادمهر نمونده.
ناراحت نشيد اصلا اهانت نكردم.
خواستم بگم اينجوري به قاضي نريد لطفا.

MEHRNAM
Saturday 27 February 2010, 09:02 PM
شادمهر چون یه ایرانیه سرشت ایرانی بودنش رو نمتونه انکار کنه و این سرشت به ما علاقه و استعداد ایرانی نواختن رو میبخشه . دوستان من شک نکنید که ردیفهای ایرانی برترین موسیقی جهان است ولی طبیعی است که ما ایرانیان استعداد نواختن آنرا به مراتب بیشتر از دیگران داریم. دلیل برتری موسیقی ایرانی این است که 7 دستگاه و5 آواز دارد که شامل گوشه ها و ربع پرده ها نیز میشود اما همه ی آهنگها وقطعات غربی را میتوان تنها در یکی از این دستگاه ها (ماهور) اجرا کرد آن هم فقط درآمد آن (بدون گوشه ها) حال گستردگی این نواهای آسمانی را با موزیک غرب مقایسه کنید.
دوستان از بحث لذت بردم و بهترین آرزوها رو برای همتون دارم.

Nassim_Agha
Saturday 27 February 2010, 10:21 PM
مهرنام عزیز دو نکته کوچک را من در رابطه با نوشته شما با اجازه می خواستم ذکر کنم:
1- موسیقی غرب تماما در ماژور نیست بلکه در مینور هم هست که چیزی در مایه اصفهان ما می شود.
2-موسیقی هند هم مثل موسیقی ایرانی بر مبنای ردیف هست و آموزش داده می شود که البته بسیار از موسیقی ایرانی تاثیر گرفته است.

در هر حال این شکل تقسیم بندی و آموزش موسیقی ایرانی یعنی دستگاه آواز و گوشه... در جهان بی نظیر است.

MEHRNAM
Saturday 27 February 2010, 10:32 PM
از اطلاعاتتون ممنون دوست عزیز. بدرود

nina
Sunday 28 February 2010, 02:45 PM
در بی بدیل بودن موسیقی ایرانی میون موسیقی مشرق زمین شکی نیست اما من به عنوان یه ایرونی موسیقی سنتی ایرانو زیاد درک نمیکنم نمیدونم اشکال کار کجاست در حالیکه میتونم ساعتها کلاسیک غربی گوش بدم .کارای شادمهر قشنگن برای همون یکی دوبار گوش دادن البته تقصیر شادمهر نیست کلا موسیقی تو ایران خیلی ضعیفتر از غربه حالا چه برند پاپ چه برند کلاسیک.اما در مقایسه شادمهر با اساتید موسیقی سنتی ایران باید بگم این اصلا کار اشتباهیه مثل اینه که پای بتهون رو هم بکشیم وسط.به هرحال یکی پایه رو میکوبونه بقیه رو اون جولون میدن به نظرم این اشتباه محضه که من بگم خب من چون مثلا اهنگای مدونا بیشتر جذبم میکنه(من که نه) و چون جوونای زیادی بیشتر کیف میکنن با این تیپ موسیقی حالا مدونا نه مثلا امینم یا 50 سنت هرچی اونوقت بگیم اینا هنرمندتر از بتهون هستن در حالیکه اگه روزی برسه که رو که روی این کره خاکی حتی یک نفر بتهون گوش نده اون همچنان خدای موسیقیه باید اول تعریف درستی از هنر داشته باشیم و اینو بدونیم البته که هنر سطح داره و در ضمن هنر یه کار صرفا احساسی نیست به نظرم نمیتونیم هر چی که با احساساتمون ور رفت اسمشو بذاریم هنر .

nina
Sunday 28 February 2010, 03:09 PM
به نظر من روی موسیقی امروزی زیاد نمیشه بحث کرد چون اغلب تم مایه های تکراری و کارای تقلیدی هستن که مشابهشون زیاده تفننی گوش دادنشون گهگاهی بد نیست اما واقعا در حدی نیستن که 10 ساعت در موردشون بحث بشه اغلب سطحی تر از این حرفان شما نمیتونین چیزیو که عمق نداره زیاد در موردش بحث کنین مثلا من نمیدونم اینکه شادمهر میخونه یا هر کی ...که مثلا ترک دستای تو عادتم نیست یا اغوشتو بروی کس دیگه باز نکن ..زیاد مسءله مهمی نیست اینا رو مقایسه کنین با مثلا سمفونی 5 بتهون که حس میکنی الان هستی و کل افرینشو داره به اتیش میکشونه و براستی هر کسی فقط به نسبت درک خودش میتونه مقدار ناچیزی از اون موسیقی رو درک کنه .در مورد موسیقی سنتی ایران نمیتونم نظری بدم دوستانی که علاقه مند هستن دوست دارم بگین که چه حسی بهتون دست میده یا شاید بهتر باشه یه تاپیک جدید باز بشه و تجربیات موسیقاییمونو با هم به اشتراک بزاریم حالا هر کی به هر سبکی که علاقه مند هست حتی ..حتی...حتی ترانه های شادمهر

MEHRNAM
Sunday 28 February 2010, 04:14 PM
داریوش طلایی(نوازنده و ردیف نویس بزرگ) میگوید 60 درصد موسیقی علم است و 40 درصد دیگر به سایر موارد از قبیل احساس ، گوش و... تعلق دارد.
با سپاس

مهدی ویولن
Sunday 28 March 2010, 12:08 PM
faghat meysam marvasti

مهدی ویولن
Sunday 28 March 2010, 12:09 PM
faghat meysam marvasti:21ox66r:

violon13
Sunday 28 March 2010, 12:14 PM
سلام به همگی.من از اونجایی که کلاسیک کار کردم کارای ایرونی رو آنچنان گوش ندادم.از بزرگان موسیقی کلاسیک ویوالدی واقعا محشره به خصوص آلبوم 4فصلش

Cellist
Sunday 28 March 2010, 05:05 PM
ایرانی: خرم
غربی: جاشوا بل

EmadS
Sunday 28 March 2010, 07:14 PM
سلام . دوستان من که میشه گفت کار ویلون زیاد گوش ندادم چون سازم پیانو هست و ایرانی هم زیاد کار نمی کنم ولی در مورد ویلونیست باید بگم که توی کنسرت یانی در لاس وگاس(2006) و آکاپولکو(2009) شخصی بود به نام سامول یرمنیان که خیلی قشنگ ویلون میزد . هم تکنیک بالایی داشت و هم سرعت بالایی . خیلی هم با احساس می زد . البته کار بقیه ویلونیست ها رو گوش ندادم که اینجور نظر میدم و اگر گوش می دادم ممکن بود که نظرم تغییر کنه .

از اساتید محترم اگه تخصصی نظر ندادم معذرت می خوام !!

MEHRNAM
Sunday 28 March 2010, 07:17 PM
کاش بچه ها یه نگاهی هم به اون بالا مینداختن! آخه اصلا" اسم اینهایی که میگن تو کاندیدای! رای گیری هم نیومده!!!! اینجا بحث موسیقی ملی هستش نه کلاسیک!!!!

BigBrother
Sunday 28 March 2010, 09:51 PM
والله من اومدم نظر بدم دیدم که چند صفحه پیش یکی میگه استاد شادمهر بعد چند صفحه هم باهاش بحث میشه که ثابت بشه شادمهر استاد نیست . اقعا الان موندم چی بگم ؟! یعنی احساسات یه نفر اینقدر مهمه که 2-3 صفحه در موردش بحث بشه ؟! استاد شادمهر همونقدر خنده داره که مثلا استاد سوزان روشن . عجیب ترین کار اثبات اینه که شادمهر استاد نیست !! . بگذریم که استاد اصلا مفهومی در موسیقی سنتی هست و در مورد موسیقی پاپ اصولا به کار نمیره حتی در مورد شاهکارهائی مثل بیژن مرتضوی که سونوریته ویولون ایرانی رو تغییر دادند و گونه ای جدید از صدا دهی بوجود آوردند که به شدت نشاط آور ولی ایرانیه . در مورد شادمهر هم بهتره از همون الفاظ تلویزیون های لس آنجلسی مثل "شاه پری جنگل های استوائی " استفاده کنیم .
در مورد بحث هم باید بگم که در دوره های مختلف زندگیم فکر میکردم یاحقی/خرم/ملک بهترین نوازنده های ویولون ایرانی هستند ولی بعد از گذشت چند سال دیگه حوصله شنیدن ساز این اساتید رو ندارم ملک و یاحقی رو اگه 5 تا از کارهاشون رو گوش کنید انگار صد تاشون رو شنیدید . خرم به نوعی جلوتر از این اساتید هست در نو آوری ولی بعضا آثار ایشون هم بیشتر به درد فضای دل انگیز کافه رستوران ها میخوره تا صدای زمینه رو پر کنه . گذاشتن تجویدی و صبا در زمره نوازندگان هم ظلم بزرگی در حق ایشون هست . این ها سوپر نابغه هائی هستند که ممکنه نوازنده های جالبی نباشند . ولی بعیده در زمینه آهنگ سازی کسی تا ابد به گرد پاشون برسه . مخصوصا استاد صبا که شاگرد های خیلی خوبی تربیت کرده اند . در نهایت من عاشق این 5 نفر هستم هرچه قدر هم چهار مضراب های یاحقی تکراری باشند , ملودی های ملک در هر اهنگ بارها تکرار بشند یا پنجه ی خرم اونقدر ضعیف باشه که توی کار اخیرش با قربانی حتی نشه یک بار گوش داد . یا صبا با گلیس های بی جاش از سازش صدای خر در بیاره و اگه تجویدی نمیتونه آزاده خودش رو بدون فاش بزنه این ها اصلا مهم نیستند . مهم اینه که این ها و باقی ویولونیست های اون دوره شاهکارهائی رو بوجود آوردند که تا سال ها میشه گوش داد / نواخت / دوباره تنظیم کرد و لذت برد . وگرنه چهار مضراب های تکراری نسبتا بداهه که احتمالا توی مجالس آرشه دوبل کشی !!! ضبط شذه ملاک خوبی برای ارزش گذاری روی این اساتید نیست .

EmadS
Sunday 28 March 2010, 11:32 PM
کاش بچه ها یه نگاهی هم به اون بالا مینداختن! آخه اصلا" اسم اینهایی که میگن تو کاندیدای! رای گیری هم نیومده!!!! اینجا بحث موسیقی ملی هستش نه کلاسیک!!!!

می دونم . معذرت می خوام . گفتم که . . . از اساتید به خاطر سطحی نظر دادن معذرت می خوام . خوب چون ویلونیست مورد علاقه ام توی نظر سنجی نبود به صورت پست گفتم وگرنه توی نظر سنجی می گفتم و پست نمی دادم . به هر حال من معذرت می خوام اگه پستی خارج از بحث دادم .

mahdi bayti
Monday 19 April 2010, 09:25 AM
بابا چرا همه ایرانی ان اینجا ..... یه ذره هم بد نیست از خارجی هایی که ایرانی ها ی ما رو قورت میدن هم بگیم ....

قوی زیبا
Monday 19 April 2010, 12:49 PM
ایرانی: من عاشق شهرداد روحانی ام.
خارجی: مرحومه مغفوره کارن بریگز

am3000
Monday 19 April 2010, 10:21 PM
بابا چرا همه ایرانی ان اینجا ..... یه ذره هم بد نیست از خارجی هایی که ایرانی ها ی ما رو قورت میدن هم بگیم ....
دوست عزیز این چه حرف بی معنی ایه!!؟یهودی منوهین با اونهمه دبدبه و کبکبه نتونست ایرانی بزنه و آقای رحمت بدیعی اون بنده خدا رو سرکار گذاشت.شما باید بدونید که موسیقی ایرانی تفاوت بنیادین داره با کلاسیک و کسی که کاپریسهای پاگانینی رو عالی میزنه دلیل نداره که بتونه همون دشتی ردیف اول رو درست بزنه!حتی یه کسی توی اون سطح از موسیقی غربی هم باید سالها زیر نظر استاد کار کنه و عرق بریزه تا بتونه موسیقی ایرانی رو اجرا کنه.تور رو خدا همینطور دیمی نیاین موسیقی یک مملکت رو زیر سوال ببرید.
بعد هم دوست گرامی اینجا تاپیک نظر سنجی در مورد نوازندگان موسیقی ایرانی هست...شما هم برو یک تاپیک برای نوازندگان سبک مورد علاقت یزن.

hamid_hr
Friday 7 May 2010, 06:53 PM
به نظرمن اول پرویز یاحقی دوم حبیب الله بدیعی و سوم ملک و دیگر هیچ...........

اهنگر
Friday 20 August 2010, 11:36 PM
اقای mehrdad 288 منم با شما موافقم کی میخواد کی رو مقایسه کنه ما که تو سطح اونا نیستیم که بخواهیم در موردشون نظر بدیم مثل اینکه طرف با سواد پنجم دبستان داره از یه پروفوسور انتقاد میکنه خوب سلیقه ها با هم فرق میکنه انصافا با جوابتون حال کردم با نوشتتون نوشتن منو کوتاه کردی الحق حرف دل من رو زدی دمت گرم اون استادا که رفتن و به نظر من دیگه استاد های مثل استاد یاحقی و استاد بدیعی دیگه پیدا نمیشن الان موسیقی شده تجارت

اهنگر
Friday 20 August 2010, 11:39 PM
اقای mehrdad 288 منم با شما موافقم کی میخواد کی رو مقایسه کنه ما که تو سطح اونا نیستیم که بخواهیم در موردشون نظر بدیم مثل اینکه طرف با سواد پنجم دبستان داره از یه پروفوسور انتقاد میکنه خوب سلیقه ها با هم فرق میکنه انصافا با جوابتون حال کردم با نوشتتون نوشتن منو کوتاه کردی الحق حرف دل من رو زدی دمت گرم اون استادا که رفتن و به نظر من دیگه استاد های مثل استاد یاحقی و استاد بدیعی دیگه پیدا نمیشن الان موسیقی شده تجارت

KingOFPop
Saturday 21 August 2010, 10:55 AM
واین که چند تن از دوستان شادمهر عقیلی و یا سیامک خواهانی را به جمع این اساتید اضا�?ه کرده اند ( با عرض پوزش ) از موسیقی وسازه ویلن هیچگونه اطلاعی ندارند چون امثال اینها بسیار زیاد است - توصیه میکنم به چند کلاس موسیقی مراجعه کنید -

خواهشا کوچیکتر بنویسید چشم در اومد
اما در رابطه با کلاس موسیقی من پرسیدم 70% اونها میگن فقط به عشق شادمهر اومدن ویالون زن بشن :106: