PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سه تار شما ساخته ی کیست؟

صفحه ها : [1] 2

AliB
Friday 1 February 2008, 10:31 PM
دوستان عزیزم سلام.
قصد دارم در این جستار از همه ی دوستانی که سه تار دارند _حال چه می نوازند و چه نمی نوازند_ بپرسم که:
مهر سازشان چیست؟
ساخته ی کیست؟(اگر می دانند) و اگر اطلاعاتی درباره ی سازنده دارند بیان کنند!.
و اینکه اگر می نوازند آیا از صدای ساز راضی هستند؟
آیا ساز کاسه بزرگ است یا کوچک؟
بم خوان است یا تیز خوان؟
کوک پایین را بهتر جواب می دهد یا بالا؟
از این طریق به طیف سازندگان و به نوعی کیفیت سازها می توان پی برد و با نامهای جدید آشنا شد که رای تهیه ساز می تواند به دوستان کمک کند.

Khashayar
Friday 1 February 2008, 10:39 PM
درود.ساز من مفاخری.صداش خوبه.کاسه کوچیک.کوک بالارو خوب جواب میده اما کوک پایین رو خیلی خوب جواب نمیده.اما 1 ساز حبیبی هم دارم که خوبه اما گز زیاد میزنه که فکر کنم وقت رگلاژ دسته باشه.اما مفاخری صدای خوبی داره.اما اصلا ساز عظیمی رو قبول ندارم.

AliB
Friday 1 February 2008, 11:43 PM
ashoo جان درباره ی حبیبی و عظیمی اطلاعاتی دارید. اینکه کارگاهشون در کجاست و اینکه آیا سازهای حرفه ای تر هم می سازند یا نه؟
با تشکر

AliB
Sunday 3 February 2008, 07:45 AM
دوستان عزیز سلام
ای بابا!
من همیشه با خودم فکر می کردم این روزها در هر خونه ای رو که باز بکنید حتما یک سه تار توی اون خونه پیدا می کنید!
یعنی کس دیگری از دوستان سه تار ندارد؟
منتظر نظرات هستیم.
اما خود من چند تا ساز داشتم تا حال که در حال حاضر دو تا سه تار دارم.
یکی یک ساز کاسه کوچک ساخت عباس مفاخری که متاسفانه صفحه ی اون نشست کرده به نحوی که تقریبا قابل استفاده نیست اما ساز خوش خوانی بود و یک ساز هم ساخت تورج جمالی.
در مورد عباس مفاخری که مقاله ای در سایت قرار دادم و نیاز به توضیح نیست و در مورد تورج جمالی هم ایشون به صورت تک ساز می سازند و کارگاهشون در کرج هست.
صدای این ساز رو هم در بخش کارهای دوستان در تاپیک برداشتی آزاد در مایه ی اصفهان و همینطور چهارمضراب دشتی می تونید بشنوید.

احسان
Monday 4 February 2008, 10:30 PM
درود دوستان و اساتید گرامیمن سه تار ساخته محمدی دارم که من فکر میکنم سازنده ساز زیاد مشهور نباشه ، از بهارستان هم خریدم . از نظر من خیلی بیشتر از پولش میارزه. در مورد صدادهیش هم با توجه به اطلاعات کم بنده در مورد صدای خوب و بد ، میتونم بگم که صداش بد نیست.فقط جدیدا دو رو روی سیم سل که میگیرم یه صدای گز میده که قبلا نبود. حالا نمیدونم ایراد سازه یا احتیاج به تعمیر داره. البته صداش زیاد مزاحم نیست .

Khashayar
Monday 4 February 2008, 10:36 PM
درود.
درسته منم ساز محمدی رو شنیدم راجع بهش.میگن سازای خوبی میسازه.اما فکر نکنم ساز های حرفه ای بسازه.اما برای شروع کار فکر کنم از سازای عظیمی و عطا و سپهر بهتر باشه.سازای عظیمی که فقط قیافش قشنگه و صدا نداره.اما سپهر بد نیست .عطا هم تا به حال ندیدم از نزدیک.اون گز هم میتونه از جابجایی پرده ها باشه .چون بعضی مواقع جوری نسبت به هم قرار میگیرن که ایجاد گز میکنه.شایدم باید دسته سازتو بدیز رگلاژ کنن.

AliB
Monday 4 February 2008, 11:46 PM
درود دوستان و اساتید گرامیمن سه تار ساخته محمدی دارم که من فکر میکنم سازنده ساز زیاد مشهور نباشه ، از بهارستان هم خریدم . از نظر من خیلی بیشتر از پولش میارزه. در مورد صدادهیش هم با توجه به اطلاعات کم بنده در مورد صدای خوب و بد ، میتونم بگم که صداش بد نیست.فقط جدیدا دو رو روی سیم سل که میگیرم یه صدای گز میده که قبلا نبود. حالا نمیدونم ایراد سازه یا احتیاج به تعمیر داره. البته صداش زیاد مزاحم نیست .
احسان جان خیلی متشکرم که در بحث شرکت کردید.
در مورد صدای گز ashoo عزیز به مطالبی اشاره کردند که محتمل هست . تجربه ی من می گوید که عوامل دیگری هم می تواند باعث این امر باشد.
1-اولین و مهمترین عامل سولفاته شدن سیم مخصوصا سیم دوم است. همانطور که می دانید سیم های فلزی مخصوصا سازهایی مثل تار و سه تار در مجاورت هوا و بسته به شرایط نگهداری به مرور دچار اکسیداسیون شده و کیفیت ارتعاشی خود را از دست می دهند. و راه آن تعویض به هنگام سیمهاست مخصوصا سیم دوم و مثلا اگر واقعا ساز میزنید(هر روز) سیم زرد هر دو هفته یک بار و بقیه ماهی یک بار بهتر است که تعویض شود. اکسیده شدم سیم از عوامل اصلی کز دادن و بد صدا شدن سیم هاست.
2-عامل بعدی که مهم هست (و کاملا تجربی دریافتم) گره ی سیم هاست. مقصود گره ایست که در انتهای سیم برای ایجاد حلقه ای برای محکم کردن سر سیم در سیم گیر می زنید. حتی الامکان این گره باید مرتب محکم و یک دست باشد و طولی که سیمها به دور هم پیچیده می شود از 5/1 سانتی متر حداکثر تجاوز نکند. نامناسب بودن این گره باعث گز زدن سیم خواهد شد.
3- شیارهای بر روی خرک و شیطانک. اگر این شیارهای خیلی عمیق باشد و یا سیم را به درستی فیکس نکند(به دلیل تخریب لبه های اطراف شیار) سیم به درستی ارتعاش نمی کنید . لازم به ذکر است که شیار خرک اهمیت بیشتری دارد زیرا شیار شیطانک فقط در حالت دست باز یک سر سیم را نگه می دارد و بعد از پرده گیری سیم بین پرده و خرک ارتعاش خواهد کرد.
4-مواردیست که Ashoo عزیز اشاره کردند در نشست صفحه (اگر گز هنگامی که پرده می گیرید و مخصوصا در پایین دستن گز می زند) و یا خراب و یا خورده شدن یکی دو پرده که در همان پرده ها گز می زند و دیگر عیب های ساختاری ساز که من زیاد مشاهده کردم از قبیل اتصال بد دسته به کاسه و انحنای نامناسب داخل دسته و ...
ولی موارد اول و دوم در بسیاری موارد دلیل اصلیست.
موفق باشید

AliB
Monday 4 February 2008, 11:50 PM
Ashoo تشکر من هم فکر می کنم یک نمونه ساز هاس سپهر را دست یکی از هنرجویان چدی پیش دیدم که خوش صدا و زنگ دار بود البته به عنوان یک ساز مشقی . ولی صدای قابل قبولی داشت.
در مورد عطا من سازهای زیاد از عطا دیدم به نسبه و نسبت به قیمت خوش صداست. اگر از کارگاه و یا بین تعدادی بتونید از سازهای عطا انتخاب کنید حتما سازهای خوش صدا هم دارد. یکی از همین سازهای عادی عطا رو یکی از دوستانم انتخاب کرده بود و صدای محشری داشت.
خیلی خوشحالم که دوستان مطالبشون رو می نویسند .
امیدوارم ادامه پیدا کند.

Khashayar
Friday 8 February 2008, 10:29 AM
درسته علی جان.
مرسی از مطالب خوبت.مهر سازنده زیاد شاید ملاک برای انتخاب ساز نباشه.خوب همونطور که گفتی اگر از بین تعداد ساز عطا هم بگردی توش سازای خوش صدا پیدا میشه.اما مسئله مهم اینه که تو ایران اصلا استانداردی برای ساز های سنتی تعیین نشده.مثلا ساز گیتار الان استاندارهای متفاوتی داره.و بسته به اون استاندارد روش قیمت گذاری میشه.حالا چون ساز وسیله ایه که هرچه قدر روش استاندارد بذاری باز نمیتونی مشخص کنی صدای تمام ساز های تو یه استاندارد مثلا b2 یکی باشه بعضی مواقع سازی توی اون استاندارد پیدا میشه که خیلی از نوعه خودش صداش بالاتره.اما تو ایران هر کسی یه قیمتی میذاره و هرکس یه جور ساز خودشو تعریف میکنه که اصلا نمیشه اعتمادی کرد به ساز.امیدوارم این مشکل ساخت و توضیع ساز یه روزی تو ایران هم حل بشه.اما اگه فروشگاه خوب و منصفی باشه میشه ازش خرید های خوبی کرد.

AliB
Friday 8 February 2008, 12:07 PM
بله ashoo جان درست می فرمایید. متاسفانه همینطور هست . هیچ وقت سیستمی مدون و نظام مند وجود نداشته (در خیلی از موارد) و این مورد ساز و ساز سازی هم یکی از اونها.
به مطلبی برخوردم در مورد تار و قیمت تارها در امروز که سرم سوت کشید. البته واقعا ساخت ساز تار بسیار سخت و باز ساختن تار خوش صدا بسیار سخت تر است. اما قیمت ها واقعا سرسام آور است . و اصلا با توان و بودجه ی یک نوازنده همخوانی ندارد.
و در مورد همه ی ساز ها همینطور است.نمی شود انتظاری داشت واقعا . مثلا وقتی آقای ایکس سه تار ی که می سازد(و بسیار عالی و خوش ساخت هم هست) نزدیک به یک ملیون تومان قیمت دارد! واقعا مثلا از ساز عطای 25 هزار تومانی نباید انتظار زیادی داشت . چه می شود کرد به دلیل نبودن استاندارد همونطور که اشاره کردید آشفتگی زیادی در بازار ساز سازی و ساز فروشی موجود هست که حاصل اون نبودن ساز خوب در دست اکثر نوازنده هاست.

Majed
Saturday 9 February 2008, 10:46 AM
ساز من اسمش نیما هست ..... کاسه کوچیکه ... کوک پایین رو بهتر جواب میده... البته یه ساز آماتوری هست.. سیم سل یه کم گز میزنه.. یادگاری از علی امیرصمیمی هست و هیچ وقت نمیفروشمش... به هیچ قیمتی

AliB
Saturday 9 February 2008, 02:36 PM
majeddotcom عزیز خوشحالم که حضور دارید. بله واقعا بعضی اوقات یه ساز یادآور خاطراتیست که آدم دوست داره اون ساز رو حفظ کنه.
آیا می دونید که سازنده ی سازهای نیما در کجاست کارگاهش و اسم سازنده چی هست؟
با تشکر

Khashayar
Saturday 9 February 2008, 10:18 PM
علی جان من یه تحقیقی کردم.مثل اینکه آقای حبیبی کارگاهش توی شهرک دانشگاه توی جاده مخصوص کرج هستش و سازاشو خودش سفارش بدی کمتر از 200000 تومن نمیده.اماکاراش از نظر ظاهری تمیزه.و خیلی خوش قیافست.اما اینکه تمام سازهاش کمتر از 200000 نیست یه خورده بده.اخه هیچکس نمیتونه تضمین کنه که سازش بعد از ساخت چه صدایی میتونه داشته باشه.البته حدودشو میشه حدس زد.به نظرت تو این رنج قیمت مدل های قابل اطمینان تر چی میتونه باشه.

AliB
Saturday 9 February 2008, 11:25 PM
Ashoo جان خیلی متشکرم . واقعا این اطلاعاتی که دوستان می دهند بسیار ارزشمند خواهد بود و از جمع آوری آنها مطالب آموزنده ی زیادی پیرامون سازهای موجود در بازار به دست خواهد آمد.
چه جالب! من حقیقتا ساز حبیبی تا حالا از نزدیک ندیدم اما اگر اینطوره که شما می گویید حتما از صنعت مطمئنی در ساخت ساز برخوردار هست و چوب خوب استفاده می کند . اما اینکه می گویید قابل تضمین نیست همینطوره این برای خریدار مشکل ساز خواهد بود مگر اینکه شما مثلا دو سه تا از ساز های ساخته ای ایشون رو قبلا ببینی و باهاش بنوازی و مثلا از تیپ صدادهی و کیفیت صوتیش خوشت بیاد و بپسندی و روی این حساب مطمئن باشی .
Ashoo جان شما این ساز حبیبی رو کی خریدید و اینکه اگر امکان داره عکسی از ساز خودتون در اینجا قرار بدهید .
البته پیشنهاد بدی نیست که همه ی بچه ها از سازشون عکس بگیرند از سه رخ مثلا و در این تاپیک قرار بدهند.
و دیگر اینکه (البته صدای صبط شده اصلا ملاک قضاوت بر روی صدای ساز نیست)اما اگر ممکنه چند مضرابی بر روی ساز بزنید و ضبط کنید و صدا رو در بخش قرار بدید .
این ساز حبیبی آیا بم خوان هست یا تیز خوان و اینکه عرض کاسه ساز چند سانتی متر هست.
(خیلی پرسیدم ((: )

AliB
Saturday 9 February 2008, 11:42 PM
شما پرسیدید که در رنج 200000 تومان چه سازهای دیگری هست والا ashoo جان حقیقتش من چهار پنج سال هست که اصلا از بازار ساز بی خبرم همه ی اطلاعاتم مربوط به زمانیست که به مغازه های ساز فروشی رفت و آمد زیادی داشتم و در ارشاد بودم و با هنرجو ها سر و کار داشتم که ساز های مختلفی می دیدم . اما در حال حاضر اطلاعاتم آپدیت نیست.
اما در هر دوره ای بهترین سازنده های ساز مشخص هستند و ساز بقیه باید از نزدیک کارشناسی بشود.
بعضی سازنده ها هم اسم دارند و شهرت و همین امر سازهایشان را گرانتر می کند.
مطلبی در مورد قیمت تار خواندم در روزنامه ی دنیای اقتصاد که سرم سوت کشید و در مورد سه تار هم به نسبه همانگونه است. البته باز هم ساز سه تار با توجه به شخصیتش از روی قیمت نمی توان بر روی صدایش قضاوت کرد(البته در مورد همه ی سازها هم همین است) بعضا سازی ارزان قیمت خوب صدا می دهد اما به هر حال صنعت خوب و هنرمندانه خود را نشان خواهد داد و اهل فن تفاوتها را متوجه می شوند.
مطلب دیگر اینکه هر سال به نحو زیادی بر قیمت سازها افزوده می شود که محصول طبیعی تورم موجود هست.
مثلا من سال پیش سه تاری از آقای تورج جمالی (در کرج) خریدم 250000(با 40 تومان تخفیف) که تقریبا مشابه آن دو سال قبل از آن 150000 بوده است.
من راضی هستم از صدا و کیفیت ساز جناب جمالی (مردی بسیار وارسته و کار درست).
مثلا پیمانی هم هست که هم سازهای ارزانتر می سازد(4 یا 5 سال پیش سازهای مشقی او از 60 تا 150000 تومان بود) و در همان سالها سازی حرفه ای ساخته بود برای استاد من که 450000 تومان قیمت داشت و انصافا بسیار خوش ساخت زیبا و خوش صدا بود.

Majed
Sunday 10 February 2008, 12:49 PM
کارگاه ساز نیما هم در کرج هست.. والا آدرسش رو نمیدونم....

ولی از لحاظ زیبایی زیباست.. دسته دو رنگ با کاسه ی قهوه ای تیره هارمونی رنگ زیبایی رو داره..

ولی عمده ترین مشکلش اینه که چوبش یه کم زیادی ضخیمه و این باعث شده که volume کمی داشته باشه نسبت به سازهای مشابه.. ولی از خیلی های دیگه تو رنج قیمت خودش خوش صدا تره....

AliB
Sunday 10 February 2008, 02:38 PM
majeddotcom عزیز از توضیحات شما متشکرم . اگر برایتان مقدور است عکسی از ساز خودتون گرفته و در قسمت تصاویر قرار بدهید.
اصلا تاپیکی برای همین منظور در نظر خواهم گرفت.
دیدن ظاهر ساز ها خالی از لطف و زیبایی نخواهد بود.
یک سوال. دسته ی ساز چطور هست چون فرمودید که چوب ساز کلفت هست . آیا دسته ضخیم تر از حد معمول است و یا قطر صفحه ی این ساز به چه صورت است؟

endvb6
Monday 26 May 2008, 11:43 AM
سلام. احسان عزیزی ساخته ماله من رو. صداش فوق العاده است. کاسش معمولیه. بیشتر بم خوانه. کوکاش رو هم تا حالا امتحان نکردم.

AliB
Monday 26 May 2008, 12:11 PM
عزیزی
پس از صداش راضی هستید
چند وقته این ساز رو دارید؟

endvb6
Thursday 29 May 2008, 06:43 PM
سلام علی جون. آره راضیم. در اصل مال خالم بوده. 4 سال دست خالم بود. 4 ماه هم الآن دست منه

AliB
Thursday 29 May 2008, 10:39 PM
چه جالب . فکر می کنم یکی از عواملی که صدای ساز شما خوبه همین هست که مدتی از ساختش میگذره .

mrbmaster
Saturday 31 May 2008, 06:49 AM
سه تار من ساخته كربلايي است ايشان خواهر زاده استاد بهاري نوازنده مشهور كمانچه و در تهران ساكن هستند اين ساز صداي عالي دارد .

Majed
Saturday 31 May 2008, 07:34 AM
bmaster عزیز در مورد مشخصات سازت هم یه توضیحی بده.. سایز کاسه . این جور چیزا

AliB
Saturday 31 May 2008, 01:56 PM
سه تار من ساخته كربلايي است ايشان خواهر زاده استاد بهاري نوازنده مشهور كمانچه و در تهران ساكن هستند اين ساز صداي عالي دارد .
چه جالب
یک مقدار در مورد سازتون توضیح بدید . صداش تیز خونه یا بم خون؟ زنگداریش چطوره؟ من با جناب کربلایی برای خریدن یه کمانچه تماس گرفته بودم.
ساز رو از خودشون مستقیم خریدی یا با واسطه؟ و کی خریدید؟ اگر ممکنه قیمت رو هم بفرمایید.
سپاس

sohrabdinyari
Friday 5 September 2008, 10:54 PM
سلام بر دوستان گلساز من ساخته ی استاد پالیزدار هست. کارگاه ایشون در کرج هست و به صورت تکی ساز میسازندیکسال پیش یکی از سازهاشون رو دیدم و تصمیم گرفتم بالاخره من هم یک ساز حرفه ای داشته باشم.بیش از یک سال براش صبر کردم ولی واقعا ارزشش رو داشت.

AliB
Saturday 6 September 2008, 02:22 PM
سلام بر دوستان گلساز من ساخته ی استاد پالیزدار هست. کارگاه ایشون در کرج هست و به صورت تکی ساز میسازندیکسال پیش یکی از سازهاشون رو دیدم و تصمیم گرفتم بالاخره من هم یک ساز حرفه ای داشته باشم.بیش از یک سال براش صبر کردم ولی واقعا ارزشش رو داشت.
دوست عزیز سلام
چه جالب . من سازهای پالیزدار رو در کلاس آقای شعاری دیدم زیاد . یک سوال اگر ممکنه قیمتی هم که خریدید رو بفرمایید . و اینکه اگر براتون مقدوره عکسی از سازتون بگیرید و در بخش گالری عکس در تاپیکی که به این منظور ایجاد شده ، قرار بدید.
تشکر از شما

moomak
Saturday 6 September 2008, 04:50 PM
سلام
ساز منم کار آقای بحیراییه
کاسه کوچیک

سپنتامهر
Sunday 7 September 2008, 08:53 AM
درود
من نوازنده سه تار نیستم ولی صداشو دوست دارم.
یکی از دوستانم که نوازنده سه تار ، سازش مهر جمشید با کاسه کوچیک و دسته قنبری،دستان سازش در مقایسه با سازای دیگه کمکی پهن تر،قسمت اتصال کاسه به دستانش زود باریک شده،خودش صدای سازشو دوست داره ، ولی به گوش من انگاری صداش تودماغی،با اینکه زیره ولی گرفتگی متفاوتی داره.
باز یکی دیگه از دوستام مهر سازش عبادی کاسه بزرگ،دسته سنتی،گلوگاهش با فرم مناسبی به دسته میرسه،یکمی صداش بم ولی گوشیاش خیلی سفته کلی واسه کوک کردن وقت میگیره.

sohrabdinyari
Wednesday 10 September 2008, 10:01 PM
دوست عزیز سلام
چه جالب . من سازهای پالیزدار رو در کلاس آقای شعاری دیدم زیاد . یک سوال اگر ممکنه قیمتی هم که خریدید رو بفرمایید . و اینکه اگر براتون مقدوره عکسی از سازتون بگیرید و در بخش گالری عکس در تاپیکی که به این منظور ایجاد شده ، قرار بدید.
تشکر از شما

پولی که من بابتش دادم 300 هزار تومان بود.
فکر میکنم مبلغ سفارش های جدید بیش از این باشه.
به روی چشم . عکس ساز را ارسال میکنم .
امکان ارسال صدای ساز هست؟

maryama
Saturday 13 September 2008, 08:02 PM
سلام و درود به دوستان نوازنده
یکی از ساز های من کاسه یک تیکه هست که مهر بختیار هستش_بم
یکی دیگش که 8 ترک هست عباس مفاخری هستش_زیر

AliB
Sunday 14 September 2008, 07:14 AM
پولی که من بابتش دادم 300 هزار تومان بود.
فکر میکنم مبلغ سفارش های جدید بیش از این باشه.
به روی چشم . عکس ساز را ارسال میکنم .
امکان ارسال صدای ساز هست؟
دوست عزیز سلام دوباره
سپاس از پاسخ شما
بله امکان ارسال نونه صدا هم هست.
هم می تونید تا حجم مشخصی پیوست کنید به پست هاتون و هم می تونید در سایت های آپلود سنتر آپلود کرده و لینک دانلود آن را قرار دهید.

drkarbassi
Wednesday 17 September 2008, 12:23 AM
سه سه تار معروف دارم که معرفی میکنم کسی علاقه مند بود بعدا یکایک توضیح میدهم و عکس میگذارم1 تورج جمالی کاسه کوچک2 رسولی کاسه بزرگ دسته ماندولینی منبت(سه تارهای کیوان ساکت را میسازد)گرانقیمت وزیبا ولی به درد مبتدی ها مطلق نمیخورد3سه تار زاد خیل این سه تار مورد علاقه و سه تار دست من است با صدای بم وبسیار حجم صدا بالاست سه سالی است که ان را دارم کاسه کوچک است

AliB
Wednesday 17 September 2008, 07:40 PM
سه سه تار معروف دارم که معرفی میکنم کسی علاقه مند بود بعدا یکایک توضیح میدهم و عکس میگذارم1 تورج جمالی کاسه کوچک2 رسولی کاسه بزرگ دسته ماندولینی منبت(سه تارهای کیوان ساکت را میسازد)گرانقیمت وزیبا ولی به درد مبتدی ها مطلق نمیخورد3سه تار زاد خیل این سه تار مورد علاقه و سه تار دست من است با صدای بم وبسیار حجم صدا بالاست سه سالی است که ان را دارم کاسه کوچک است
دوست عزیز سلام
چه جالب! سازهای خوبی دارید!
خیلی برام جالبه عکس هایی از سازهاتون رو ببینم و اگر ممکنه در بخش گالری عکس تاپیک مربوطه عکسی از سازتون بگذارید.
در ضمن تورج جمالی کاسه کوچیکتون ساخت کی هست؟
قیمت زمان خرید رو هم بفرمایید خیلی عالیست!
سپاس از شما

drkarbassi
Wednesday 17 September 2008, 08:56 PM
دوست ارجمندم عکس را گرفتم ولی چون از فدما هستم(نسل دوم)بلد نیستم چطور به پیام وصلش کنم!اگر راهنمایی فرمایید چگونه در پیام واردش کنم فورا تصاویر را ارایه خواهم کرد ضمنا سه تار جمالی را اسفند ماه سال گذشته به قیمت سیصد و شصت هزار تومان خریداری کردم با جعبه این سه تار با کوک پایین بسیار عالی میخواند(دامنه کوک از لا تا سی بمل 440هرتز)

drkarbassi
Friday 19 September 2008, 10:44 PM
ضمنا همین امشب سه تاری که مدتها میخواستم یعنی یکی از سه تار های فوقالعاده استاد رامین جزایری به دستم رسید که توسط یکی از اساتید از بین چندین سه تار ایشان انتخاب شده است فوق العاده است و به هیچ وجه علیرغم ظاهر سادهاش با هیچ یه تاری که داشته یا دیدهام قابل قیاس نیست اگر کمکم کنید عکس را اپلودد کنم عکس این یکی را هم خواهم فرستاد

AliB
Wednesday 24 September 2008, 11:27 AM
دوست ارجمندم عکس را گرفتم ولی چون از فدما هستم(نسل دوم)بلد نیستم چطور به پیام وصلش کنم!اگر راهنمایی فرمایید چگونه در پیام واردش کنم فورا تصاویر را ارایه خواهم کرد ضمنا سه تار جمالی را اسفند ماه سال گذشته به قیمت سیصد و شصت هزار تومان خریداری کردم با جعبه این سه تار با کوک پایین بسیار عالی میخواند(دامنه کوک از لا تا سی بمل 440هرتز)
دوست عزیز و سرور ارجمندم از وقفه ی طولانی در پاسخگویی پوزش می خواهم . چند بار اقدام کردم اما کارهای دیگر بر روی نت مجال ارسال پاسخ را نداد. برای ضمیمه کردن عکس ابتدا عکس خود را بر روی یک آپلود سنتر آپلود کنید(You can see links before reply) و سپس دایرکت لینکی که به شما می دهد را هنگام ارسال در صفحه ی ارسال پیشرفته بر روی آیکان ارسال عکس(که به شکل دوکوه و زرد رنگ هست) کلیک کرده و ادرس را در آن پیست می کنید و عکس نمایش داده خواهد شد)

ضمنا همین امشب سه تاری که مدتها میخواستم یعنی یکی از سه تار های فوقالعاده استاد رامین جزایری به دستم رسید که توسط یکی از اساتید از بین چندین سه تار ایشان انتخاب شده است فوق العاده است و به هیچ وجه علیرغم ظاهر سادهاش با هیچ یه تاری که داشته یا دیدهام قابل قیاس نیست اگر کمکم کنید عکس را اپلودد کنم عکس این یکی را هم خواهم فرستاد

خیلی مشتاقم که عکسی از این ساز ها ببینم و همینطور صدا رو هم می تونید در همون ضفحه در قسمت مدیریت ضمیمه ها از روی کاپیوتر خود بر روی سایت آپلود کنید .
من دیروز با آقای جمالی صحبت کردم وقصد دارم برم ببینم این ساز های کاسه کوچیکش رو ببینم .
ایشون می گفت با مشورت استاد لطفی این کار رو انجام داده و خیلی راضی بود از نتیجه ی کار.

drkarbassi
Wednesday 24 September 2008, 10:06 PM
دوستان عذر میخواهم که از سایت پارسا اپلود کردم متوجه نشده بودم سایت اپلود معرفی کردید عکس سه تار جزایریست تقریبا در تمام دامنه ممکن عالی میخواند بهترین دامنه سی بمل تا دو دیاپازون 440 هرتز پایین دسته بسیار شفاف
You can see links before reply/11c93635c901490eچون اولین عکس اپلود است اگر درست انجام دادهام بگویید You can see links before reply

arian
Thursday 25 September 2008, 07:48 AM
دوستان عذر میخواهم که از سایت پارسا اپلود کردم متوجه نشده بودم سایت اپلود معرفی کردید عکس سه تار جزایریست تقریبا در تمام دامنه ممکن عالی میخواند بهترین دامنه سی بمل تا دو دیاپازون 440 هرتز پایین دسته بسیار شفاف
You can see links before reply/11c93635c901490eچون اولین عکس اپلود است اگر درست انجام دادهام بگویید You can see links before reply
سلام دوست عزيز و گرامي
متاسفانه بنده كه قادر به ديدن تصوير نميباشم . شايد پي سي من مشكل داشته باشد . اميدواريم ساير دوستان نيز تاييد بفرمايند.

AliB
Thursday 25 September 2008, 08:58 AM
دوست عزیز سلام
از اینکه پیگیر این مطلب هستید متشکرم .
من هم متاسفانه قادر به دیدن عکس شما نیستم.
دوست من می توانید در قسمت مدیریت ضمیمه بر روی سایت خودمون آپلود کنید بعد روی لینکی که میده کلیک کنید و عکس در صفحه ی جدید باز خواهد شد و آدرس اون صفحه را در قسمتی که می تونید عکس اضافه کنید پیست کنید و عکس رو نشون خواهد داد.

ashkanos
Friday 13 February 2009, 05:59 PM
سه تار من ساخت عزيزي هست
استادم ميگفت صداي ساز كدره و گوشو بد عادت ميده
كاسه كوچك است و بم خوانه
كوك پايينم بهتر جواب ميده

endvb6
Friday 13 February 2009, 06:19 PM
سه تار من ساخت عزيزي هست
استادم ميگفت صداي ساز كدره و گوشو بد عادت ميده
كاسه كوچك است و بم خوانه
كوك پايينم بهتر جواب ميده

رفیق ساز من هم عزیزیه. شانسی خوب دراومده. به فکر تعویضش باش زودتر

ashkanos
Friday 13 February 2009, 06:26 PM
رفیق ساز من هم عزیزیه. شانسی خوب دراومده. به فکر تعویضش باش زودتر
مرسي ميخواهم از خود استادم يه ساز شاهرخي بگيرم خود استادم از هر 100 تا سازه شاهرخي،5 تا رو كه بهتره انتخاب ميكنه ميده به شاگرداش،ممنون دوست عزيز

مازيار كنعاني
Monday 6 July 2009, 02:24 AM
من الان يه ساز كاسه حاج طاهر ساخت آقاي رضي دارم، سازنده ي جون با استعدايه قبل از اين ساز يه ساز كاسه بزرگ كماليان ساخته ي همين آقا رو داشتم عالي بود ولي مجبور شدم بفروشمش الان كم كم داره شناخته ميشه چنتا از سازاشو واسه استاد لطفي برد حسابي پسنديده بودو ازش خريده بود ساز كمالينم تيز بود رو كوك پايين فوق العاده بود ولي خوش دست نبود يكم اذيت مي كرد

vdod
Monday 6 July 2009, 04:29 AM
من هم یک سپهر دارم.
و یک عطا جزو .
نمیدونم برای اینکه جز نده چه کار کنم

sarfarash
Friday 17 July 2009, 11:30 AM
سلام
من کلا تازه وارد هستم هم در سایت هم در ساز!
من چند روزی هست که سک سه تار از یک کرمانشاهی به نام عنایت ملک خریدم. نی دونم ساز خوبیه یا نه ! زیاد هم دانشی ندارم. تازه میخوام برم اموزشگاه مجازی مفاهیم اولیه رو یاد بگیرم. اما در استعداد خودم زباد نمی دونم چی بگم. همینکه بعدر از چند بار تمرین تونستم جند بیت اول مرغ سحر رو بزنم! البته نت ها رو نمی دونم چجوریه! پرده نمی دونم چیه و تازه از ویکی پدیا یه سری تعاریف رو خوندم. سخت نیازمند کمک شما هستم

sarfarash
Friday 17 July 2009, 07:29 PM
sarfarash عزیز مطالب آموزشی خوبی در بخش سه تار توسط دوستان عزیزمون نوشته شده که بسیار مفیده.من هم مثل خودت به تازگی این ساز رو شروع کردم اگر کمکی از دستم بر بیاد خوشحال میشم برات انجام بدم.

ممنونم Choolack عزیز، از ابراز کمکتون بسیار ممنونم. علاقه زیادی به این ساز دارم اما خوب مو دانم راه زیادی در ظیش دارم که از کمکتون بی شک استفاده خواهم کرد.

endvb6
Sunday 19 July 2009, 04:47 PM
سلام دوستان عزیز. خیلی خوشحالم که باز اومدم پیشتون. sarfarash عزیز، ورود شمارو به دنیای نوازندگان سه تار عمیقا تبریک میگیم. زیاد به فکر استعداد نباشید. عشق و پیگیری و پشتکار مهمترین بخش نوازندگیه. امیدوارم موفق باشین.

بهنام77
Tuesday 22 September 2009, 08:33 AM
سه تاری خریدم با مهر جناب آقای سکوتی که خوش صداست البته کوک پایین رو بهتر جواب میده و بسیلر نرم خونه
سازنده اون آقای سکوتی که در گروه همنوازان شیدا به سرپرستی استاد لطفی فعالیت می کنند.

AliB
Saturday 26 September 2009, 10:47 AM
سه تاری خریدم با مهر جناب آقای سکوتی که خوش صداست البته کوک پایین رو بهتر جواب میده و بسیلر نرم خونه
سازنده اون آقای سکوتی که در گروه همنوازان شیدا به سرپرستی استاد لطفی فعالیت می کنند.
درود بر شما بهنام جان .
اگر ممكنه قيمت سازت و همينطور عكسي از اون رو قرار بده تا دوستان ببينن.
منظورت از نرم خون رو متوجه نشدم اگر ممكنه بيشتر توضيح بده.
پاينده باشي

arjang
Sunday 10 January 2010, 04:35 PM
درود
من هم یک سه تار دو مهر زادخیل دارم
که تحت نظر استاد محمد فیروزی از ایشون خریداری کردم

AliB
Wednesday 13 January 2010, 10:51 PM
دوستان عزیز سلام
یک پیشنهاد برای دوستانی دارم که محبت می کنند و درباره ی سازشون می نویسند . اگر مطلبی که می نویسید حاوی اطلاعات کاملتری درباره سازتون باشه خیلی مفید تر خواهد بود . مثلا در مورد قیمت ساز و همینطور نظر خودتون درباره ی صدای ساز و کاسه بزرگ و یا کوچیک بودنش و همینطور عکسی از اون رو هم در قسمت عکس و یا همینجا بگذارید . با این روش کم کم مجموعه ای جالب فراهم خواهد شد که ساز ها و به نوعی سازنده ها رو معرفی می کنه از طریف معرفی سازهاشون.
از همه ی دوستان سپاسگزارم

3tar_piano
Thursday 14 January 2010, 12:51 AM
ساز من مهر ( ذوالقدر ) روش هست
تا حالا از هر نوازنده اي پرسيدم..گفتند كه ساز خوبيه..معروفه
البته هم خودم هم استادم خيلي ازش راضي هستيم
كاسه متوصط داره نه كوچكه نه بزرگ ولي كمي باز است
صداش خيلی باحاله..صداش باس است
و با كوك بالا و پايين هم جواب ميده

arjang
Thursday 14 January 2010, 08:56 AM
درود
من سه تارم رو به قیمت 500 هزار تومان خریدم البته ساخته علی زادخیل(پسر آقای زادخیل)
نکته جالب در موردش اینه که تو کوک بالا هم سیم ها لطافت خاصی هنگام مضراب زدن دارند
من به شخصه ازش راضیم
حتی استادم یک دو مهر زادخیل قدیمی داره که ساز من تقریبا با اون برابر
در ضمن حجم صدای بالایی داره

محسنی 1358
Monday 31 May 2010, 04:06 PM
با سلام می خواستم بدونم که کسی سه تار ذوالقدر داره واستفاده کرده؟چه طور سازیه صداوظاهرش منظورمه بم خونه یا نه

Gilda
Monday 31 May 2010, 04:43 PM
ای کاش 3 تارتون عکس داشت:29::33:

hasan_mn
Monday 31 May 2010, 10:57 PM
سلام من دو تا سه تار دارم یه با مهر ناظمی با کاسه ای متوسط و صدای فوق العاده که به هر استادی نشون دادم خاسته از من بخره تا 600000 تومان قیمت گذاشتن دیگری با مهر ترنج با صدای زیبا که من 8 سال هست این ساز رو دارم و با هیچ ساز دیگری عوض نمی کنم و مخصوص گروه نوازیه

بامدادی
Sunday 25 July 2010, 12:06 PM
من پنج تا ساز از آقای یدالله گودرزی دارم. یه دونه که جنس کاسه از توته بسیار زیبا با صدایی پخته. یکی که کاسه اش از جنس افراست که صدای قدرتمند و مخملی داره. یکی کاسه یک تکه داره از جنس توت که ثدای شفاف و قلدری داره. یکی هم از جنس کدو که صداش زیر و تو دماغیه و البته کسی باورش نمیشه از کاسه ای به این کوچکی صدایی قوی بیرون بیاد. یک سه تار باس هم تازه برام ساخته که ثدای جالبی داره. همه سازها بسیار زیبا هستند. من از آقایان قنبری- ملکشاهی- مفاخری- جزایری- محمدی- سکوتی و مهدی کمالیان ساز دیده ام و به نظرم ساز گودرزی با بهترین نمونه ها قابل مقایسه است.

Eshgheh3tar
Sunday 25 July 2010, 04:14 PM
من پنج تا ساز از آقای یدالله گودرزی دارم. یه دونه که جنس کاسه از توته بسیار زیبا با صدایی پخته. یکی که کاسه اش از جنس افراست که صدای قدرتمند و مخملی داره. یکی کاسه یک تکه داره از جنس توت که ثدای شفاف و قلدری داره. یکی هم از جنس کدو که صداش زیر و تو دماغیه و البته کسی باورش نمیشه از کاسه ای به این کوچکی صدایی قوی بیرون بیاد. یک سه تار باس هم تازه برام ساخته که ثدای جالبی داره. همه سازها بسیار زیبا هستند. من از آقایان قنبری- ملکشاهی- مفاخری- جزایری- محمدی- سکوتی و مهدی کمالیان ساز دیده ام و به نظرم ساز گودرزی با بهترین نمونه ها قابل مقایسه است.

بامدادی عزيز اگه در قسمت بحث و گفتگو فنی قسمتی هستب به نام مجموعه چند رسانه ای ،،، اگر سازتون رو اونجا با عکس معرفی کنيد و همينطور اگه شد صدا... خدمت بزرگی به ما هنر جويان خواهيد کرد

از اونجا که ما هميشه سر در گم در پيدا کردن ساز هستيم... و از اونجا که شما چند ساز داريد واقعا جالب ميشود.. من خودم تازه عضو سايت شدم منتظرم سازم برسه بدم استاد و چند تا عکس هم بگذارم...... ديگر دوستان هم اگر همکاری کنند اون تاپيکه جالبی ميشود

و اين کار باعث کمک به سازندگان گمنام ميشود که ساز های بسيار خوب ميسازند

موفق باشيد

Acoustic
Sunday 25 July 2010, 05:55 PM
من ستار نمیزنم ... اما داییم که ساز میسازه ( ستار و تنبور ) برام واسه تولد یک سالگیم ساخته و هنوزم دارمش . مُهرشم " مشتاق " هست . من که خودم بلد نیستم . ولی وقتی خودش میزنه آدمو مست میکنه واقعا

shahr_ashub
Tuesday 27 July 2010, 11:04 AM
درود
سه تار من ساخته ی استاد سکوتی هست
کاسه ی کوچیک داره و بسیار ازش راضی ام.با اینکه سیم سفید رو از سیم 20 استفاده کرده اولین بار که ساز رو دستم گرفتم احساس کردم سیم 16 انداخته چون به شدت نرم بود.
سیم زرد رو 16 استفاده کرده و این باعث ایجاد واخون های بسیار دلنشین به هنگام نوازندگی شده و در کل صدای ساز بسیار عالیه.قیمت هم 500
عکسش رو هم اینجا (You can see links before reply) می تونید ببینید

AliB
Tuesday 27 July 2010, 11:45 AM
دوستان زحمت بکشید سازهاتون رو در تاپیک "مجموعه ی چند رسانه ای سه تار" معرفی کنید... این کار رو دست کم نگیرید در آینده دایره المعارف ارزشمندی خواهد شد به شرط اینکه تک تک دوستان احساس مسوولیت کنند....

beti
Tuesday 27 July 2010, 02:29 PM
سلام ساز من ساخته استاد مفاخري پدر هستش
15 ساله دارمش

یوسفی
Wednesday 18 August 2010, 12:54 AM
با عرض ادب خدمت شما .
من سه تارم عظیمی است ازصداش راضیم فقط یک سئوال داشتم که بنده چپ دستم و برام خیلی مشکله که تکنیک بزنم چند ساله که تمرین میکنم اما زیاد موفق نشدم سئوال اینست که ایا سازم را از راست به چپ تغییر بدم یا سه تار را به تار ترجیح بدم

ali_20
Wednesday 18 August 2010, 04:12 PM
سلام دوست من
ستار من هم مسلمي سفارشي هست

AliB
Wednesday 18 August 2010, 05:36 PM
دوستان ، محبت فرموده زحمت بکشیند سازهاشون رو در این تاپیک معرفی کنند. (You can see links before reply)

سرو
Sunday 5 September 2010, 02:02 PM
سلام دوستان
من ساز زا دخیل دارم که خوبه سه تار مجید(صفری) دارم خیلی صنعت خوبی داره اما صداش نصبت به صنعت و قیمتش خوب نیست. امه میخوام یه سازنده بهتون معرفی کنم واقعا سازاش خوب و خوش صدا هستن کاسه بزرگن و الگوی استاد کمالیان هم دو نوع صدای بم و زیرو تو سازاش میشه پیدا کرد هم صنعتش عالی. اسم سازنده هادی لک.من با ایشون در ارتباطم نمیدونم میشه عکس سازشو بزارم ببینید؟

AliB
Sunday 5 September 2010, 03:40 PM
بله دوست خوبم می تونی عکس ساز ها رو بگذاری و ایشون رو بیشتر معرفی کن و حدود قیمت سازهاش رو هم اعلام کن.
مرسی

bigah
Sunday 5 September 2010, 08:20 PM
با سمام خدمت دوستان نادیده.... سه تار اصلی من دلنواز است کاسه کوچک با دسته دورنگ از نظر ظاهری ظریف و خوش ساخت دسته ساز کمی باریکترازحدمعمول و خوشدست تر ودورنگ از نظر صدا دهی هم کوک بالاوهم پایین روجواب میده صدای نسبتاً بمی هم داره در کل ازش راضی هستم. یه سه تار عطا هم دارم که دیگه حالا به خاطر کار کردن زیاد تقریباً صدای خوبی پیدا کرده. اگر خدا بخواد با هردوتاشون قطعاتی رو اجرامیکنم و میذارم تا مقایسه کنید.

bigah
Sunday 5 September 2010, 08:21 PM
معذرت ....سلام

bigah
Sunday 5 September 2010, 08:34 PM
با سلام دوستان سه تار اصلی من اسمش دلنواز است از نظرظاهری قابل قبوله کاسه کوچک و دسته اش کمی باریکتراز حد معمول وخوشدست تر و دورنگ هم کوک بالا و هم کوک پایین رو جواب میده صدای بمی هم داره در کل ازش راضی هستم . یه سه تار عطا هم دارم که به خاطرکارکردن زیاد کم کم داره خوش صدا میشه اگر فرصت شد حتماً باهردوتاشون قطعاتی رو اجرا می کنم و در اختیار دستان نادیده و عزیزم میگذارم.امیدوارم مطالب اینجانب به عنوان یک تازه وارد مورد قبول عزیزان قرار بگیرد. یا علی.....

AliB
Sunday 5 September 2010, 10:58 PM
دوستان دست کم یک زحمتی بکشید از سازتون یک عکس ناقابل تهیه کنید و همین توضیحات رو در تاپیکی که تو چند پست قبل تر معرفی کردم اونجا پست کنید تا یک مجموعه ی خوب تهیع بشه برای همه مفید باشه...

koronzo_piti
Sunday 5 September 2010, 11:11 PM
سه تار من صفری هست حتما عکش رو می زارم
البته ماله بابامه
ولی ازش راضیم
الانم هی داره پرداهاش پاره میشه

سرو
Monday 6 September 2010, 12:51 PM
سلام
نمونه سازهای آقای لک که دوستان درخواست کرده بودند

You can see links before reply

AliB
Monday 6 September 2010, 01:23 PM
ظاهرش که خوبه و از نظر صنعت هم خوب به نظر میرسه تا صداش چطور باشه و توی دست چطور باشه...
قیمت هاش چنده؟

سرو
Monday 6 September 2010, 03:42 PM
عالی ! من سه تار زیاد دیدم اما سازهای اقای هادی لک از همه بهتر بوده . معمولا حجم سازهاشون زیاده اما هم جنس صدای بم و هم زیر و زنگ رو دارن ای ساز من که کاملا بم در ست مثل ساز استاد لطفی و از اونجایی که ترکه هاش یکی در میو ن چوب افراست نسبتا سبک .من سه تار دیگه ای هم از ایشون دارم که اولین فرصت عکسشو میزارم .(قیمت سازها از دویست هزار تومان تا چهارصد) این ساز دویست تومانه البته یک سال پیش و خرید از کارگاه ایشون.

AliB
Monday 6 September 2010, 06:37 PM
خیلی خوبه سرو جان! آدرس کارگاه رو هم بگذار اگر کسی خواست بتونه مراجعه کنه و یا اگر شماره تلفنی از ایشون داری اون رو هم مرحمت کن .

سرو
Monday 6 September 2010, 10:57 PM
دوست عزیزم اقای لک از دوستان من.از اونجایی که ایشون دوتا کارگاه دارن یکی شهر درود(استان لرستان) به تازگی هم تهران اومدن فعلا شماره کارگاه ندارن من شماره خودمو میزارم دوستان مایل بودن تماس بگیرن من شماره شخصی ایشون رو میدم(09188640900) حضرتی

AliB
Tuesday 7 September 2010, 09:14 AM
دست شما درد نکنه . مهم اینه که بشه به ایشون دسترسی داشت در صورت نیاز .
پاینده باشید.

bass 2010
Tuesday 7 September 2010, 10:14 AM
ستار ، ساخته استاد حمید اشتری ساکن اراک

saze_khasteh
Tuesday 7 September 2010, 11:13 AM
سلام من یه ستار شاهرخ 1 سال پیش 90 تومن خریدم والان داره خاک میخوره میخام بفروشمش به نظر تون چند میارزه؟...سپاس

سرو
Thursday 23 September 2010, 12:46 AM
سلام استاد حمید اشتری از دوستان بنده هستن سازهای خوبی می سازن البته شهرت ایشون به خاطر سنتورهای بسیار نفیس هست.

سرو
Thursday 23 September 2010, 01:02 AM
سوالی دارم این قسمت چند رسانه ای که برای قرار دادن عکسها پیشنهاد کردین کجاست؟ متاسفانه پیدا نمی کنم

poorafrooz
Friday 24 September 2010, 07:31 PM
سلام-از دوستان میخواستم بپرسم سه تار دو مهر زادخیل به چه قیمتی میشود خرید؟ متشکرم

Eshgheh3tar
Friday 24 September 2010, 09:08 PM
مجموعه ی چند رسانه ای "سه تار" کاربران نت آهنگ

g-fius
Monday 4 October 2010, 01:06 PM
سلام
من هم تازگی یه سه تار خریدم با مهر "ماهان"
از نظر کوک هم بم رو جواب میده هم زیر رو ولی بم رو بهتر از زیر جواب میده به نظر من(البته من خودم بم بیشتر دوست دارم)
قیمتش هم ، من با واسطه ی یکی از دوستام 270000 تومن خریدم ، البته به گفته ی دوستم گرونتر از اینهاست(میگفت حدود 300000 تومن!!!)
کاسه ی متوسطی داره و دسته ی دورنگ، ظاهرش زیبا و صداش هم قوی

سرو
Tuesday 5 October 2010, 06:34 AM
سلام دوستای عزیزم ممنونم که به یادم هستین مدتی سرم خیلی شلوغ شده ،خودمم دوست دارم بشتر سر بزنم و از مطالبتون استفاده کنم.
اولین فرصت بنده هم عکس سه تار دیگری که از اقای هادی لک دارم با توضیحات قرار میدم .
باز هم سپاس.

حبیب ماهور
Sunday 14 November 2010, 03:25 PM
بچه ها نظرتون در مورد ساز جلیل وند چیه؟
کارش درسته
شاگرد مرحوم هاشمی من یه سه تار ازش دارم و راضیم فقط یه ایراد داره که زود کوکش قهر میکنه ومیپره

mixer
Sunday 14 November 2010, 05:43 PM
حبیب جان من فکر میکنم همه ساز ها اینطوری هستند ! نه ؟
من یه سه تار دارم که امضا ش " یکتا " هست . کسی نمیدونه ساخته ی کی هست این یکتا ؟؟

halajian
Saturday 11 December 2010, 03:57 PM
سلام سازهای استاد روزبهانی هم خوب هستند ولی قیمت اونها بالاست

netmooteler
Sunday 12 December 2010, 12:34 AM
درودبر دوستان
منم یه ستار مفاخری دارم ...

Avazekhan
Sunday 12 December 2010, 01:04 AM
مهر سه تار من - روناک - هست
دوستم که به من هدیه داد گفت از شهر کرد گرفته

amir3tar70
Tuesday 14 December 2010, 03:27 PM
3تار من مفتاحیه...
دنبال یه سه تار با صدای دلنشین تر و بهترم.....
کمکم کنید ... میخوام از خود سازنده بخرم... اگه آدرسشونو تو تهران دارید بهم بدید ...
ممنون

AliB
Thursday 16 December 2010, 03:40 PM
3تار من مفتاحیه...
دنبال یه سه تار با صدای دلنشین تر و بهترم.....
کمکم کنید ... میخوام از خود سازنده بخرم... اگه آدرسشونو تو تهران دارید بهم بدید ...
ممنون

دوست خوبم ، در بخش مناسب و در تاپیک مربوطه سوالتون رو عنوان کنید تا با دوستان تبادل نظر کنند.

mehdi m
Wednesday 29 December 2010, 10:03 AM
سلام سه تار من جمالی و کاسه کوچک و صدای بم

AliB
Wednesday 29 December 2010, 01:05 PM
سلام سه تار من جمالی و کاسه کوچک و صدای بم

تورج جمالی؟
کی و چند و از چه طریقی خریدید؟

Avazekhan
Wednesday 29 December 2010, 03:16 PM
علی آقا یه سوال
نظرتون درباره ی سازهای صدر ، کیوانشکوه ، و سه تار آقای کشاورز (که نمیدونم اسمش چیه! فکر کنم سارا!)
چیه؟

shahr_ashub
Wednesday 29 December 2010, 03:37 PM
با سلام
دوستان یه انتقاد دارم،اینکه سازهای ما ساخته ی کدوم استاد باشه زیاد به درد بقیه نمی خوره بهتره ساز رو خوب معرفی کنیم،اینکه هرکسی بیاد مهر سازش رو بگه چه ادزشی داره آخه.مثلا من خودم سازم معرفی می کنم
ساز من ساخیه ی استاد سکوتی هست کاسه ی کوچک،دسته،خرک و کاسه کاملا با هم همخوانی دارن،وزنش کمه،کاسش چند تکس،کوک رو خوب نگه میداره و کوک بالا و پایین رو جواب میده،از صداش هم داضیم توی دستش هم صدف کار شده
ساز دیگرم ساخته ی استاد سلطانزاده هست،کاسش متوسط و صدایش حجیم تر از اونیکیه،کاسش یک تکس و خرکش در جای خودش ثابت،این هم کوک رو خوب نگه میداره بخاطر اینکه کاسه ی بزرگ تری داره دستش هم کلفت تره و به همین دلیل سنگین تر از اونیکیه و صدای بسیار دلنشینی داره

AliB
Wednesday 29 December 2010, 03:43 PM
علی آقا یه سوال
نظرتون درباره ی سازهای صدر ، کیوانشکوه ، و سه تار آقای کشاورز (که نمیدونم اسمش چیه! فکر کنم سارا!)
چیه؟

آوازخوان جان هیچکدومشو ندیدم و برای همین هم نمی تونم نظر بدم.

AliB
Wednesday 29 December 2010, 04:07 PM
با سلام
دوستان یه انتقاد دارم،اینکه سازهای ما ساخته ی کدوم استاد باشه زیاد به درد بقیه نمی خوره بهتره ساز رو خوب معرفی کنیم،اینکه هرکسی بیاد مهر سازش رو بگه چه ادزشی داره آخه.مثلا من خودم سازم معرفی می کنم
ساز من ساخیه ی استاد سکوتی هست کاسه ی کوچک،دسته،خرک و کاسه کاملا با هم همخوانی دارن،وزنش کمه،کاسش چند تکس،کوک رو خوب نگه میداره و کوک بالا و پایین رو جواب میده،از صداش هم داضیم توی دستش هم صدف کار شده
ساز دیگرم ساخته ی استاد سلطانزاده هست،کاسش متوسط و صدایش حجیم تر از اونیکیه،کاسش یک تکس و خرکش در جای خودش ثابت،این هم کوک رو خوب نگه میداره بخاطر اینکه کاسه ی بزرگ تری داره دستش هم کلفت تره و به همین دلیل سنگین تر از اونیکیه و صدای بسیار دلنشینی داره

دوست خوبم انتقادت وارد نیست ، اگر خوب مطالب رو مطالعه کنید متوجه خواهید شد که تاپیکی برای معرفی دقیق سازها ایجاد شده به اسم مجموعه ی چند رسانه ای "سه تار" کاربران نت آهنگ

که پارامتر های مشخص و نسبتا کاملی برای معرفی ساز در اونجا معرفی شده و نمونه هایی هم ایجاد شده تا دوستان طبق همون ادامه بدن اما کسی چنین زحمتی رو بخودش نداده تا الان!
شما هم زحمت بکشید و در اونجا با همون استاندارد سازتون رو معرفی کنید.
موفق باشید.

shahr_ashub
Wednesday 29 December 2010, 07:54 PM
خب با این حساب این تاپیک خیلی بی محتوا می شه که!!!!
آخه اینکه ساز من و شما مهرش چیه چه اهمیت یا سودی می تونه برای دیگران داشته باشه؟
به فرض که تعداد زیادی از کاربرها سازشون مهر خاصی مثلا X رو داشته باشه اونوقت می تونیم این رو دلیل بر خوب بودن اون ساز بدونیم؟
به هر حال حدف شما هم در مورد انتخاب اشتباه تاپیک بوسیله ی من هم درسته،قبول دارم
موفق باشید

AliB
Wednesday 29 December 2010, 08:15 PM
خب با این حساب این تاپیک خیلی بی محتوا می شه که!!!!
آخه اینکه ساز من و شما مهرش چیه چه اهمیت یا سودی می تونه برای دیگران داشته باشه؟
به فرض که تعداد زیادی از کاربرها سازشون مهر خاصی مثلا X رو داشته باشه اونوقت می تونیم این رو دلیل بر خوب بودن اون ساز بدونیم؟
به هر حال حدف شما هم در مورد انتخاب اشتباه تاپیک بوسیله ی من هم درسته،قبول دارم
موفق باشید

شهرآشوب جان ، این تاپیک مربوط به خیلی قبل تر از این حرف هاست که تاپیک معرفی چند رسانه ای ایجاد بشه و برای زمان خودش خوب و مناسب بوده!(اضافه کنم که کارکرد این تاپیک معرفی بیشتر سازنده ها و صحبت پیرامون اطلاعات مربوط به اونهاست ! مثل نحوه ی سفارش گرفتن آدرس و شماره تلفن کارگاه و قیمت سازهاشون و مطالبی از این دست که بعضا در تاپیک چند رسانه ای جای طرحش نیست و بنابر این هنوز هم این تاپیک مناسب و مفیده) الان که تاپیک مناسب تری ایجاد شده این وظیفه ی کاربران انجمن هست که اونجا فعالیت کنن منتها چون مطلب زدن تو اون تاپیک کمی زحمت داره کسی طرفش نمیره!
حالا شما بسم الله تا تاپیک بیاد بالا بقیه ی بچه ها هم ادامه بدن.

shahr_ashub
Wednesday 29 December 2010, 09:46 PM
باشه پس من برای اینکه در راستای اهداف این تاپیکم یه کاری کرده باشم اعلام می کنم که اگه ساز سکوتی یا سلصانزاده یا بزرگی خواستن من می تونم کمکشون کنم

AliB
Wednesday 29 December 2010, 10:07 PM
خیلی خوبه شهرآشوب جان فقط لطف کن قیمت و زمان و نحوه ی خرید سازهات رو بگو و اینکه چه کمکی به دوستانی که این ساز ها رو بخوان می تونی بکنی .

mehdi m
Wednesday 5 January 2011, 05:27 PM
سلام بله تورج جمالی و تقریبا دو سال پیش سیصد هزار و به صورت حضوری خریداری شد

shahr_ashub
Wednesday 5 January 2011, 07:05 PM
خیلی خوبه شهرآشوب جان فقط لطف کن قیمت و زمان و نحوه ی خرید سازهات رو بگو و اینکه چه کمکی به دوستانی که این ساز ها رو بخوان می تونی بکنی .

من ساز استاد سکوتی رو از خود جناب استاد سال گزشته ۵۰۰ تومان خریدم ساز سلطلانزاده دو هم هدیه گرفتم اما کسی که ساز رو بهم هدیه کرد از خود استاد گرفته و اگر کسی خواست می تونم کمکش کنم که بره پیش استاد همینطود با جناب استاد بزرگی هم افتخار آشنایی صمیمانه دارم و می تونم به دوستان برای خرید ساز از ایشون راهنمایی بدم

mae_6677
Wednesday 5 January 2011, 10:28 PM
سلام
سه تار من مهرش بهار مست هستش.از كرمانشاه گرفتم.نسبت به قيمتش صداش خيلي خوبه.چونكه به سازندش قول دادم قيمتش رو نمي گم چون يه كم ارزون تر از سازاي ديگش گرفتم(پارتي داشتم).ولي فكر كنم قيمت سازاش در حدود دويست سيصد توماني باشن.در كل از صداي سازم خيلي راضي ام.

stwo
Saturday 26 February 2011, 04:53 PM
درود بر همه ساز من صباست صدادهیش خوبه البته دو سال بیشتر نیست دارم باهاش کار میکنم دوست خوبیه شاید هیچ وقت عوضش نکنم

kamyar_mir
Sunday 27 February 2011, 02:35 PM
صفري و230 تومان با بسيار عالي حجم صداي بالا دستش يكم كلفتره از بقيه ستار هامه واقا محشره ساز رو هم به دلاليلي خيلي ارزون گرفتم قيمت 320 خورده بود

rev3nge
Wednesday 16 March 2011, 08:11 PM
سلام به همه دوستان میدونم که 2 هفته از آخرین ارسالی گذشته اما یه سوال برام پیش اومده ساز من مهر سعید روشه که از تبریز برام فرستادن و کاسه کوچیک داره و حدودا 250 تومن گرفتم ولی پرس و جوهای من برای اینکه بفهمم سازنده کی بوده به نتیجه نرسید میخواستم بدونم کسی از دوستان در رابطه با اینکه سازنده کیه دارن؟ خیلی ممنون

j@v@d
Thursday 17 March 2011, 12:47 PM
سلام ستار من هم بیدل اصلا ازش راضی نیستم 120000 تومن گرفتمش صداش خیلی زیر کوک رو هم خوب نگه نمیداره. ببخشید دوستان من یه سوال داشتم دلیل اینکه کوک سه تار من همش در حال تغییر کردن چیه؟؟؟

j@v@d
Thursday 17 March 2011, 12:47 PM
سلام سه تار من هم بیدل اصلا ازش راضی نیستم 120000 تومن گرفتمش صداش خیلی زیر کوک رو هم خوب نگه نمیداره. ببخشید دوستان من یه سوال داشتم دلیل اینکه کوک سه تار من همش در حال تغییر کردن چیه؟؟؟

mixer
Thursday 17 March 2011, 02:52 PM
گوشی ها را به داخل سوراخ فشار دهید تا سفت تر شود .
امکان دارد که سیم ها اکسیده شده باشند . (تعویض کنید )
بد نیست نگاهی هم به پیچیده شدن سیم ها به دور هم در قسمت سیم گیر بیاندازید . ("علت رایج و اصلی" ، باز شدن تدریجی سیم ها به دور هم و عدم مقاومت در برابر کوک همین است . دقت کنید سیم ها محکم به دور هم تابیده شده باشد )
پرده ی قبل از شیطانک را چک کنید که آیا سیم ها را محکم نگه می دارد ؟! یا اینکه شل شده است؟!! .
در چه منطقه ای و با کدام شرایط آب و هوایی زندگی می کنید ؟!!

AliB
Friday 18 March 2011, 12:03 AM
تغییر کوک یا کوک خالی کردن به دلیل بد ساخته شدن گوشی های سازه! اینکه محور گوشی و سوراخ روی دسته خوب با هم هماهنگ نباشن و به اصطلاخ خوب درگیر نباشن باعث میشه ساز کوک رو نگاه نداره!

AliB
Friday 18 March 2011, 12:12 AM
گوشی ها را به داخل سوراخ فشار دهید تا سفت تر شود .
امکان دارد که سیم ها اکسیده شده باشند . (تعویض کنید )
بد نیست نگاهی هم به پیچیده شدن سیم ها به دور هم در قسمت سیم گیر بیاندازید . ("علت رایج و اصلی" ، باز شدن تدریجی سیم ها به دور هم و عدم مقاومت در برابر کوک همین است . دقت کنید سیم ها محکم به دور هم تابیده شده باشد )
پرده ی قبل از شیطانک را چک کنید که آیا سیم ها را محکم نگه می دارد ؟! یا اینکه شل شده است؟!! .
در چه منطقه ای و با کدام شرایط آب و هوایی زندگی می کنید ؟!!

اگر سوراخی که گوشی در اون قرار میگیره خوب ایجاد نشده باشه و حالت کونیک و مخروطی در اون نباشه و همینطور با محور گوشی همخوانی نداشته باشه با فشار دادن مشکل حل نمیشه ! گاها نیاز به اصلاح با سمباده و توسط فرد وارد داره. اکسیده شدن سیم ربطی به تغییر کوک نداره تا جایی من متوجه شدم ، فقط ممکنه سیم خوب کوک نشه در اثر اکسید شدن و بد صدا بده.
پرده ی قبل ار شیطانک هم عامل این مساله نیست معمولا یعنی من تا به حال بر نخوردم.
شل شدن و باز شدن گره درسته و می تونه باعث از کوک افتادن ساز بشه.

shahr_ashub
Thursday 18 August 2011, 01:29 PM
درود بر دوستان
ساز من ساخته ی استاد گودرزی هست که مهر ایشون « یداله » هست کاسه بزرگ و صدای بسیار زیبایی داره

faramarzlotfy
Friday 30 December 2011, 06:45 PM
سلام-جناب شهر آشوب اگه لطف کنید و منو راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم-چون میخواستم از ساز شما یکی رو بگیرم-لطفا در مورد قیمت و آدرس یا تلفن استاد گودرزی منو راهنمایی کنید

faramarzlotfy
Friday 30 December 2011, 06:49 PM
سازی که من ازش استفاده میکنم ساخت آقای رفیع محمودی است که در تبریز ساکن میباشند -ایشان از شاگردان استاد مشکاتیان بودند و سازهای بسیار خوش صدایی دارند-این هم شماره تلفن ایشان میباشد09144002663

AliB
Friday 30 December 2011, 11:04 PM
بچه ها اینجوری معرفی کردن سازهاتون البته خوبه ولی کافی نیست برای شناخت و تصمیم گیری دیگران! دست کم چند تا عکس از سازهاتون بگذارید! البته مسلما نمونه های صوتی قابل استناد نیست! ولی اگر گذاشتید خالی از لطف نیست!

J.D.M
Tuesday 17 January 2012, 09:11 AM
سه تار من روی دسته ش نوشته « صفری » ...
درست یادم نمیاد چقدر گرفتم ولی فک کنم بین 160/000 تومان تا 180/000
در مورد صداش هم بگم که یه خورده خیلی کم پایین هست و نیاز به تمرکز وبالا بردن ضرب دست داره که تو بعضی قطعه ها مشکل ساز میشه
دوستان اگه شما اطلاعی در مورد سازنده ی این ساز دارید به ما هم اطلاع بدید‼

AliB
Tuesday 17 January 2012, 09:52 AM
صفری (فکر کنم مجید صفری) دقیق نمی دونم ، یادم نیست ، ولی به گوشم خورده دوستان دیگه اگر اطلاعاتی دارن باید کمک کنن ، ولی فکر کنم مجید صفری هست که ساز با مهر مجید هم کار ایشونه! شما کی و از کجا خریدی سازت رو؟
عکس هم بذارید یکی دو تا خوبه :)

J.D.M
Tuesday 17 January 2012, 10:20 AM
من دقیقا پارسال اواخر بهمن خریدمش، از بیرجند (چون بیرجندیم دیگه)
عکس هم چشم، میزارم
رنگش قهوه ای سوخته هست و وسط دستش خط سیاه هست
و پشت کاسه ش هم قهوه ای سوخته و کرمی رنگ هست (به صورت خط خط)
البته رنگ سازم چون دستام زیاد عرق میکنه تقریبا رفته و زیاد جالب نیست ولی اوایل خیلی شیک بود...
فقط وقت کردم باس پرده هاش رو باز کنم و بدم واسم جلا بزنن ولی حوصله پرده بستن دوباره اصلا" ندارم چون خیلی وقت گیره

AliB
Tuesday 17 January 2012, 10:29 AM
جلا رو توصیه نمی کنم :) و اما در مورد عرق دست راه درمان قطعی دارم که ان شاالله در همین بخش به اطلاع دوستان می رسونم :)

J.D.M
Wednesday 18 January 2012, 12:05 PM
خب همون جور که قول داده بودم عکس سه تارم رو هم استاد کردم :21ox66r:
فقط حیف که سه تارم اینقد رنگش بد شده ...
علی آقا چیکار کنم که سه تارم از این وضع در بیاد و رنگ بهتر شه؟ :39:

AliB
Wednesday 18 January 2012, 01:30 PM
چه جالب ، J.D.M جان از عکس معلومه که جنس چوب کاسه ی سازت گردوست! حقیقت تو این عکس ها که خیلی بد به نظر نمی رسه! روی دسته که من چیزی نمی فهم ولی روی صفحه یک مقدار ظاهرا جای دستت مونده که تازه حرفه ای شده :دی نگرانش نباش! ببین میشه یه کارایی کرد ولی ضرورتی نداره به عقیده ی من چون انجام اون کارا ممکنه کمی توی صدادهی سازت اثر بذاره! البته منظورم بیشتر صفحه است که خیلی حساسه! ببین ، می تونی خیلی با احتیاط روی صفحه ی ساز رو سمباده بزنی در حدی که لایه ی رویی لاک الکل رو برداری و بعد با سمباده ی خیلی نرم پلیش کنی جوری که کاملا صیقلی بشه و بعد دو سه دست لاک الکل دبش بزنی روش و یکی دو روزی صبر کنی که خشک بشه و دوباره سیم بندازی روش! و مسلما برای لاک زدن صفحه با چسب لنت (یا چسب کاغذی که من بیشتر می پسندم) قسمت هایی که نباید لاک بخوره رو بپوشون! مثلا دور تا دور صفحه منتها روی لبه اون از سمت کاسه و محل اتصال صفحه به دسته! اما برای این کار نیاز به تجربه و مهارت داری ولی خوب اگر کمی فنی باشی به اصطلاح می تونی!
در کل توصیه نمی کنم همچین حرکاتی رو و این رد ها اثر تمرینه و باید افتخارم کنی بهش ! :دی

alireza_jafarian
Wednesday 18 January 2012, 01:55 PM
سه تار من روی دسته ش نوشته « صفری » ...
درست یادم نمیاد چقدر گرفتم ولی فک کنم بین 160/000 تومان تا 180/000
در مورد صداش هم بگم که یه خورده خیلی کم پایین هست و نیاز به تمرکز وبالا بردن ضرب دست داره که تو بعضی قطعه ها مشکل ساز میشه
دوستان اگه شما اطلاعی در مورد سازنده ی این ساز دارید به ما هم اطلاع بدید‼

مهر صفری همون مهر مجید قدیم هستش. مجید سازهای گرون قیمتی بود. تا جایی که میدونم سه چهار سال پیش مجید صفری اومد شروع به ساخت سازهایی با همین رنج قیمتی که گفتید کرد و خیلی هم از سازاش استقبال شد و حسابی کار و کاسبیش گرفت. سازهاش خوش ساخت و خوش ترکیبند و کاسه هاش هم هر چی من دیدم گردو بوده.
در کل توی این رنج قیمت یکی از انتخاب های خوب میتونه باشه.

AliB
Wednesday 18 January 2012, 03:15 PM
من از مجید یک ساز دیدم (نام نمی برم کدم فروشگاه لوازم موسیقی در تهران) که خیلی خوش ساخت و خوش صدا بود! کاسش از چوب گردوی فری (مثل پوست ببر) و بسیار زیبا بود و صدای زنگدار و گرم و گیرایی داشت! همین تابستون گذشته فکر کنم حدود 500 یا 600 می گفت مغازه دار که با توجه به کیفیتش به نظر می می ارزید ! اون هم تومغازه اون هم اون بالا بالا ها! :دی
کلا سازنده ی تو باغیه !

J.D.M
Wednesday 18 January 2012, 03:41 PM
چه جالب ، J.D.M جان از عکس معلومه که جنس چوب کاسه ی سازت گردوست! حقیقت تو این عکس ها که خیلی بد به نظر نمی رسه! روی دسته که من چیزی نمی فهم ولی روی صفحه یک مقدار ظاهرا جای دستت مونده که تازه حرفه ای شده :دی نگرانش نباش! ببین میشه یه کارایی کرد ولی ضرورتی نداره به عقیده ی من چون انجام اون کارا ممکنه کمی توی صدادهی سازت اثر بذاره! البته منظورم بیشتر صفحه است که خیلی حساسه! ببین ، می تونی خیلی با احتیاط روی صفحه ی ساز رو سمباده بزنی در حدی که لایه ی رویی لاک الکل رو برداری و بعد با سمباده ی خیلی نرم پلیش کنی جوری که کاملا صیقلی بشه و بعد دو سه دست لاک الکل دبش بزنی روش و یکی دو روزی صبر کنی که خشک بشه و دوباره سیم بندازی روش! و مسلما برای لاک زدن صفحه با چسب لنت (یا چسب کاغذی که من بیشتر می پسندم) قسمت هایی که نباید لاک بخوره رو بپوشون! مثلا دور تا دور صفحه منتها روی لبه اون از سمت کاسه و محل اتصال صفحه به دسته! اما برای این کار نیاز به تجربه و مهارت داری ولی خوب اگر کمی فنی باشی به اصطلاح می تونی!
در کل توصیه نمی کنم همچین حرکاتی رو و این رد ها اثر تمرینه و باید افتخارم کنی بهش ! :دی
اوه اوه بهتره این گونه حرکات فنی و تکنیکی رو روی سه تار قبلیم انجام بدم روی این ضریب ریسکش بالاست‼ :9:
بابا علی آقا ما اینقد حرفه ای نیستیم به جان شما :28:
دسته که زیاد تو ذوق نمیزنه چون کامل اون لایه براق کننده ی روش رفته شده کرمی رنگ، پس زیاد مشکلی نیست ...:43:
+ پی نوشت:
راستی علی جان ما کوچیک شما هستیم و اسمم هم جمال هست‼

nirvan
Tuesday 24 January 2012, 12:25 AM
با عرض سلام اولین سه تار من مهرش امیر بودخوش ساخت وزیبا الانم دارمش از ایشون تا به حال 7-8 تا سه تار حرفه ای گرفتم بیشتر طرح ساز ایشون روش استاد کمالیان هست و دسته بلند کاسه بزرگ و صدف کاری شده،ایشون ساکن شهسوارند وکارگاهشون رامسر با اکسره اساتید هم کار کردند برای فروش ولی متاسفانه در ایران معلم نصف بیشتر پول سازو بابت بازاریابی بر میداره
ساز شماره دو زادخیل 2 مهر حدوداٌ ساده و خوش صدا
ساز شماره سه سعید پیمانی ساده خوش ساخت ودقیق وصدای حجیم وبم
سازهای استاد فرمان مرادی و استاد گودرزی رو هم دیدیم از نزدیک ودر کارگاه خودشون ولی هنوز موفق به خرید نشدم.

AliB
Tuesday 24 January 2012, 11:10 AM
نیروان جان گذاشتن عکس و نمونه صدایی از ساز هاتون ، بسیار مطلوب خواهد بود.
مرسی

Arad2525
Sunday 29 January 2012, 01:52 PM
با درود خدمت همه ی دوستان!
راستش من یه سه تار دارم که ساخته ی "نعیم" هستش ،کار سنندجه ،قیمتش هم حدود 100-90 تومنه
هم کوک بالا خوب میخونه هم پایین.کاسش کوچیکه زنگشم عالیه شکلشم خیلی قشنگه.خلاصه بیشتر از قیمتش میارزه.

J.D.M
Monday 30 January 2012, 03:16 PM
خب با این تفاسیر اگه یکی عکس + یه قطعه ای چیزی هم از سازتون بذارید که نور علی نور میشه ....

alireza3tar
Friday 2 March 2012, 12:40 PM
[quote=احسان;41740]درود دوستان و اساتید گرامیمن سه تار ساخته محمدی دارم که من فکر میکنم سازنده ساز زیاد مشهور نباشه ، از بهارستان هم خریدم . از نظر من خیلی بیشتر از پولش میارزه. در مورد صدادهیش هم با توجه به اطلاعات کم بنده در مورد صدای خوب و بد ، میتونم بگم که صداش بد نیست.فقط جدیدا دو رو روی سیم سل که میگیرم یه صدای گز میده که قبلا نبود. حالا نمیدونم ایراد سازه یا احتیاج به تعمیر داره. البته صداش زیاد مزاحم نیست من ساز محمدی دست استاد وصال عربزاده دیدم توکلاس.باهش زدم صداش خوب بود.

alireza3tar
Friday 2 March 2012, 12:44 PM
ساز خودم علی زادخیل.ازش راضی هستم.البته بمخونه.

youtab_f
Monday 5 March 2012, 11:57 AM
سه تار من ساخته ی عطا هست.
سر تا پاش ایراده!
روی دستش گره داره.خرکشم حال خوشی نداره.
گوشیاش اینقدر سفته که هر موقع بخوای کوکشو عوض کنی قبلش باید اساسی ورزش کنی.دمبل بزنی.خلاصه بازو قوی کنی.با این حال کوک هم نگه نمی داره.
اما با این حال واسم ارزش زیادی داره.آخه هدیه ی تولدم بوده.همون پنج شش سال پیش.واسه ی همینم تا حالا نگهش داشتم.اما قصد دارم تا سه ماه آینده یه ساز جدید بگیرم.الانم در حال پژوهشم که چه سازی بگیرم بهتره؟

r_a_m_i_n
Monday 5 March 2012, 05:54 PM
سه تار من ساخته ی عطا هست.
سر تا پاش ایراده!
روی دستش گره داره.خرکشم حال خوشی نداره.
گوشیاش اینقدر سفته که هر موقع بخوای کوکشو عوض کنی قبلش باید اساسی ورزش کنی.دمبل بزنی.خلاصه بازو قوی کنی.با این حال کوک هم نگه نمی داره.
اما با این حال واسم ارزش زیادی داره.آخه هدیه ی تولدم بوده.همون پنج شش سال پیش.واسه ی همینم تا حالا نگهش داشتم.اما قصد دارم تا سه ماه آینده یه ساز جدید بگیرم.الانم در حال پژوهشم که چه سازی بگیرم بهتره؟

:21: عطا مهر قدیمیه و اصلا هم سازهاش خوب نیست...منم قبلا عطا داشتم

youtab_f
Tuesday 6 March 2012, 03:19 PM
:21: عطا مهر قدیمیه و اصلا هم سازهاش خوب نیست...منم قبلا عطا داشتم

ااااااا!؟بعد چیکارش کردید؟کسی حاضر شد بخردش یا اهداش کردید؟
----------------------------------------
ببینید بچه ها!عبرت بگیرید!
من دیوانه شدم با ساز ناکوک.
می خوام برم پیش روان شناس ببینه لازمه برم تیمارستان....!!!؟؟؟

rjhp
Tuesday 6 March 2012, 04:57 PM
ساز من هم کاسه کوچیک هست و کوک پایین رو خوب جواب میده. سازنده اش جاوید مقدم هست. ساز حرفه ای نیست اما ازش راضی هستم. دویست تومن خریدمش. کارگاه آقای جاوید مقدم هم کرج هست...

AliB
Tuesday 6 March 2012, 05:51 PM

البته بعضی از عطا ها در قدیم بودن که اگر بین مثلا بیست تاشون انتخاب مب کردی صدایی در حد بنز بدن :دی
به جای مراجعه به روانشناس شما گوشی های اون ساز بی نوا رو ریگلاز کن یوتاب جان تا ببینی چقدر عالی میشه . اگر خواستی بگو تا روشش رو بهت بگم :)
کلا هر ساز مشقی ای رو میشه با تنظیم شیطانک و خرک (شاید تعویض خرک) و انتخاب شماره ی مناسب سیم و سیم ریزی تمیز و رگلاژ کردن گوشی ها تا حد زیادی ارتقا داد و بهبود بخشید هم از نظر خوشدست شدن و هم از نظر خوش صدا شدن .البته اگر ساز عیب بنیادی داشته باشه نمیشه با این روش ها کاریش کرد مثلا اگر دسته تابیده باشه و یا بیش از حد کلفت و سنگین باشه و یا صفحه بیش از حد افتادگی داشته باشه و...

r_a_m_i_n
Tuesday 6 March 2012, 10:15 PM

توی انباری داره خاک نوش جان میکنه....اینقدر ازش بدم میاد که حتی حاضر نیستم تو اتاقم نگهش دارم....:icon_mrgreen:

Daamoon
Tuesday 6 March 2012, 11:18 PM
توی انباری داره خاک نوش جان میکنه....اینقدر ازش بدم میاد که حتی حاضر نیستم تو اتاقم نگهش دارم....

حیف است لااقل روی دیوار خونه آویزونش کن که نمایی بده. :icon_mrgreen:

youtab_f
Wednesday 7 March 2012, 12:10 PM
البته بعضی از عطا ها در قدیم بودن که اگر بین مثلا بیست تاشون انتخاب مب کردی صدایی در حد بنز بدن :دی
به جای مراجعه به روانشناس شما گوشی های اون ساز بی نوا رو ریگلاز کن یوتاب جان تا ببینی چقدر عالی میشه . اگر خواستی بگو تا روشش رو بهت بگم :)
کلا هر ساز مشقی ای رو میشه با تنظیم شیطانک و خرک (شاید تعویض خرک) و انتخاب شماره ی مناسب سیم و سیم ریزی تمیز و رگلاژ کردن گوشی ها تا حد زیادی ارتقا داد و بهبود بخشید هم از نظر خوشدست شدن و هم از نظر خوش صدا شدن .البته اگر ساز عیب بنیادی داشته باشه نمیشه با این روش ها کاریش کرد مثلا اگر دسته تابیده باشه و یا بیش از حد کلفت و سنگین باشه و یا صفحه بیش از حد افتادگی داشته باشه و...
ممنون از این توضیحات.
بله مشتاقم در مورد این روش بدونم.البته اگر زحمتی نیست.
استاد خودم که معلوم نیست کجاست!دبی؟فرانسه؟ایتالیا؟ برج پیزا!؟مونالیزا؟!!!!پیش میرزا؟!!!!....؟...

youtab_f
Wednesday 7 March 2012, 01:51 PM
توی انباری داره خاک نوش جان میکنه....اینقدر ازش بدم میاد که حتی حاضر نیستم تو اتاقم نگهش دارم....:icon_mrgreen:

الان این قیافه ی سازته: :17:

J.D.M
Wednesday 7 March 2012, 02:03 PM
فک میکنم این تاپیک داره از مبحث اصلی خودش خارج میشه ها :30:
این گفت وگو رو هم میشه توی گروه ها انجام داد :am

راستی این حرکت آویزون کردن ساز خیلی کار وحشتناکی هست دیدی و ساز افتاد و شکست :247:
کسی اگه راه حلی ایمن واسه این کار داره لطفا پیام خصوصی بده که این تاپیک از بحث اصلیش خارج نشه
ممنون

Daamoon
Wednesday 7 March 2012, 03:52 PM
فک میکنم این تاپیک داره از مبحث اصلی خودش خارج میشه ها :30:
این گفت وگو رو هم میشه توی گروه ها انجام داد :am

راستی این حرکت آویزون کردن ساز خیلی کار وحشتناکی هست دیدی و ساز افتاد و شکست :247:
کسی اگه راه حلی ایمن واسه این کار داره لطفا پیام خصوصی بده که این تاپیک از بحث اصلیش خارج نشه
ممنون

الان علی میاد دعوامون میکنه ... اگه خواستید یک تاپیک جدا گانه بزنید در این مورد ، من خودم یک خورده اطلاعات دارم ، که این موضوع رو اگر خواستید اونجا ادامه دهیم،همچنین میتوانید جواب های قبلی تون رو پاک کنید که این تاپیک از موضوع خارج نشود ، از طریق ویرایش و بعد حذف پیام این کار رو انجام دهید.

taal
Wednesday 7 March 2012, 11:24 PM
سه تار من ساخته ی آقای بهرامی از دورود لرستانه و ساز خیلی خوبیه.

r_a_m_i_n
Saturday 10 March 2012, 07:50 PM

توی اتاقم به قدری ساز هست....که جای نشستن هم به سختی پیدا میشه.....یک سانتی متر مکعب فضای خالی هم غنیمته واسه خودش :16: حتی روی دیوار هم حاضر نیستم بذارمش ...آخه چند سال پیش بود داشتمش ...بعد هنوز سه تار نمیزدم.....گوشی هاش خراب بود...خودم با سمباده افتادم به جونش که به اصطلاح ریگلاژش کنم......بدتر شد....منم دیگه نمیخوام باهاش چشم تو چشم بشم

r_a_m_i_n
Saturday 10 March 2012, 07:51 PM
الان این قیافه ی سازته: :17:

قیافش اینطوری هم باشه مهم نیست :31:

AliB
Saturday 10 March 2012, 09:41 PM
رامین جان اینقدر ازش متنفری پس بدش به من دستی به سر روش بکشم :دی شایدم ساز خوبی بود بیچاره!

r_a_m_i_n
Sunday 11 March 2012, 09:28 AM
رامین جان اینقدر ازش متنفری پس بدش به من دستی به سر روش بکشم :دی شایدم ساز خوبی بود بیچاره!

علی جان بعید میدونم بتونی کاریش کنی....ولی خب شاید اگه خرک و شیطانک و سیمها و پرده هاش و گوشی هاش عوض بشه یکمی بهتر بشه.......بعد شما که اصفهان نیستی

m_rv_2008
Sunday 11 March 2012, 11:39 AM
رامين جون سازه رو زجر كش نكن. برو بشكنش خيال يه ملتي راحت بشه.

r_a_m_i_n
Sunday 11 March 2012, 10:50 PM
دقیقا همون موقع ها این فکر به سرم زد......باورت نمیشه میخواستم بشکنمش......
اما حالا یکم آروم تر شدم....گفتم بدم به یکی از این هنرجو تازه کارتر ها .....اما باز دلم نیومد بدم به کسی

taal
Monday 12 March 2012, 08:06 AM
رامین جان آدرس بدم بفرستی تعمیرش کنم قول میدم از روز اولش بهتر بشه.
البته به صورت تبرعی.(کاملا رایگان)

nirvan
Monday 12 March 2012, 10:31 AM
سلام دوست عزیز خالی کردن کوک به 2 عامل بستگی داره 1. یا گوشی ها خوب رگلاژ نیستند2. و یا سیمها خوب تابیده نشده که رفته رفته یا داره باز میشه ویا سفت تر که پیشنهاد میکنم برا تابیدن سیم از سیم تاب ساخته ی استاد فقید ابراهیم قنبری مهر استفاده کنید.

r_a_m_i_n
Monday 12 March 2012, 10:33 AM
رامین جان آدرس بدم بفرستی تعمیرش کنم قول میدم از روز اولش بهتر بشه.
البته به صورت تبرعی.(کاملا رایگان)

taal جان....راستشو بخوای من اصلا این ساز رو نخریدم.....مال یکی از دوستام بود توی یک گروهی که ساز اصلیش یه چیز دیگه بود....و وقتی من گفتم میخوام سه تار شروع کنم....اون گفت نمیخواد بخری بیا من یکی تو خونه دارم.....بعدش هم تا امروز هرچی اصرار کردم دیگه ازم نگرفتش.....واسه همین نمیدونم چکارش کنم....بشکنم؟ ببخشم؟ تعمیر کنم؟ نمیدونم

taal
Monday 12 March 2012, 10:45 AM
نشکن ,یا تعمیر کن یا ببخش فکر کنم دور و بر ما افراد زیادی باشن که دوست دارن ساز بزنن به اونا ببخش. به یکی که با این هدیه ترغیب بشه دنبال ساز زدن بره.

mostafaAX
Monday 12 March 2012, 11:28 AM
با عرض ادب خدمت شما .
من سه تارم عظیمی است ازصداش راضیم فقط یک سئوال داشتم که بنده چپ دستم و برام خیلی مشکله که تکنیک بزنم چند ساله که تمرین میکنم اما زیاد موفق نشدم سئوال اینست که ایا سازم را از راست به چپ تغییر بدم یا سه تار را به تار ترجیح بدم

سلام

منم دست چپم ولی مشکلی ندارم

اگر بخواهی تغیر بدی جای مه چیعوض میشه (نت _پرده ها _سیم ها)کارت واقعا سخت میشه

با تمرین مشکلتو حل کن:redguitar:

rezakhodadadi
Monday 12 March 2012, 07:18 PM
AliB جان سلام اگرمیشه لطف کن وایمیلت را برام پیام خصوصی کن باشما کاردارم یا این که همین جا جوابم رابده ممنون میشم من تازه می خواهم سه تاریادبگیرم لطفا یک سه تارخوب تورنج قیمت 100-150 به من معرفی کن هم صداش خوب باشه ازنظرزیوبم وهم .... شرمنده جایی نبود که بتونم این پیام را بنویسم تعدادپست هام هم کمه نتونستم به شما پیام بدم

AliB
Monday 12 March 2012, 10:26 PM
رضا خدادای جان ، اطلاعات من از وضعیت بازار و سازهای موجود در بازار در اون حد نیست که بتونم به راحتی پاسخ همچین سوالی رو بدم! که بین 100 تا 150 دقیقا چه سازهایی هست و کدومش خوبه . همون نوا رو که قیمتش مناسب بود و صداش هم خوب بود من معرفی کردم . سازهای دیگری که تو بازار دیدم مثلا ذوالقدر هست که 250 بود تابستون و سازهای خوبی بودن چند نمونه دیدم. یزدان نژاد در مشهد هست که قیمت سازهاش از 400 تا 650 تومنه الان ولی قبلا 200 تومن بود (دو سال پیش) و اون موقع چند نمونه دیده بودم که نسبت به قیمتش صدای عالی ای داشت ولی خوب الان گرون شده. در کل دوستمون هم چند نفر رو در شهرستان در لرستان و کردستان معرفی کردن . من اینهایی رو که اسم می برم چند نمونه سازهاشون رو دیدم و به اینت نتیجه رسیدم که تو باغ هستن و مطلب ساز سازی رو گرفتن به قول معروف وگرنه ساز زیاده . کلا باید همونطور که دوستمون گفتن ، ساز رو دید بعد نظر داد.
در همین حد می تونم راهنمایی کنم.
اگر باز هم سوالی هست در خدمتم

rezakhodadadi
Tuesday 13 March 2012, 03:32 PM
ممنون عزیزجون من امروززنگ زدم فروشگاه آقای شیرانی تو مجتمع تجاری عالی قاپو اصفهان همایون داشت وچندتا دیگه میشه آی دیت رابدی تا من شماره این آقا رابه شما میدهم البته اگرزحمتی نباشه وشما ببینید تو اون رنج چه سه تارهایی داره ومن راراهنمای کنید ممنون میشم

saleh007
Friday 23 March 2012, 01:04 AM
سلام به همگی. من تازه به سه تار علاقه مند شدم و شب عید یه سه تار به کمک دوستم که تار و سه تار می نوازه و آواز خون خوبی هم هست، از بهارستان خریدم. تا برم آموزشگاه فقط می تونم نگاش کنم.
مهرش "صنوبر" هستش و نمی دونم سازندش کیه و کارگاهش کجاست.قیمتش هم 200 تومن بود.
ممنون میشم اگه کسی از صنوبر چیزی شنیده، بگه.
خیلی دوستش دارم و مطمئنم بهترین دوستم میشه.
اسمش رو گذاشتم "چکامه"
امیدوارم بعد تعطیلات که میرم آموزشگاه اطلاعات بیشتری درموردش، البته تو همون تاپیکی که علی آقا زحمتش رو کشیده بگذارم.
مراجعه که کردم خیلی خلوت بود.
فکر میکنم حیفه. از همه خواهش می کنم اطلاعات سازشون و عکسش رو اونجا قرار بدن.
ما که هنوز فقط ساز رو خریدیم. حداقل شما فعال باشید ما هم انرژی بگیریم.
تاپیک مجموعه چند رسانه ای سه تار (You can see links before reply)
راستی علی جان اگه یادت باشه از قبل ساز خریدن باهات در ارتباط بودم. می خواستم بازم ازت تشکر کنم.:ak
عید همگی علی الخصوص علی جان هم مبارک.

sinasetar
Monday 26 March 2012, 01:22 AM
سلام
من یه ستار حرفه ای زادخیل دارم. سفارش دادم از تهران برام آوردن. کاسه کوچک و کیفیت بسیار عالی داره.
500 هزار تومن خریدمش.

abuata
Monday 9 April 2012, 02:52 PM
درود بر دوستان و اساتید گرام. ساز من ساخته ی آقای درویشی هست که کارگاهشون تو فیروزکوهه.کاسه کوچیک و کوک پایین رو بهتر می خونه.که نسبت به قیمتش ساز خوبیه.
یه ساز دیگه هم دارم که مهرش واحد ساخته ی آقای واحد که کارگاهشون تو رشت هست. واقعا ساز خوبیه کاسه بزرگ و کوک بالا و پایین رو خوب می خونه هیچ زنگ و صدای اضافی نداره و با ظرافت ساخته شده. درسته اسمش زیاد شهرت نداره اما میشه این سازو با ساز جمالی و سکوتی مقایسه کرد و این سازو اساتید بزرگی چون مسعود شعاری بهروز همتی و محمود بهروز تایید کردن.

stargirl
Monday 9 April 2012, 03:51 PM
سلاام
ستار من مهر شهناز روش خورده کار دست استاد فدایی.با خیلی از ساز ها مقایسه اش کردم صداش بی نظیره...

abuata
Monday 9 April 2012, 03:56 PM
star girl عزیز
برای مقایسه از چه ساز هایی استفاده کردی؟
من فقط دو تا ساز بینظیر میشناسم که تو ایران تک هستند.
ساز کمالیان و جزایری

stargirl
Monday 9 April 2012, 04:00 PM
star girl عزیز
ساز کمالیان و جزایری

من منظورم ساز های دوستان و اطرافیان بود کلام شما کاملا متینه...
:5:

AliB
Monday 9 April 2012, 10:05 PM
star girl عزیز
ساز کمالیان و جزایری

هاشمی؟

adel2
Friday 13 April 2012, 12:11 PM
مهر ساز من دستجرديه .كاسه بزرگه واصلا نميدونم كارگاه سازندهاش كجاست من اونو سال 1380 توشهرستان خودم خريدم .

aphro_dite
Friday 13 April 2012, 06:51 PM
مهر سه تار من "مقامی" ه

ahmadtaj001
Wednesday 18 April 2012, 12:16 AM
سلام به دوستان.من یک سه تار دارم مال استاد فروغی کرمانی 8 سال دارمش ولی خدا را شکر تا حالا ایرادی پیدا نکرده الانم دارم حسابی درستش می کنم سیم و پرده و خرکش را عوض کردم هر د صدا هم خوب ساپورت می کنه قیافه نداره اما واقعا عالیه اما می خواهم اگر خدا بخواد یک چند هفته دیگه یک سه تار برای اجرا و اینم بزارم برای مشق.حالا به نظر شما توی رنج 450 تا 500 چه سازی خوبه پیمانی گرون می ده زادخیل و جلیلوند هم قیمتشونو نمی دونم دوستان یکم راهنمایی کنید ؟

abtine
Wednesday 18 April 2012, 10:17 AM
سلام

شما با این رنج قیمت ساز ملکشاهی بگیرید عالیه .زنگ سه تارش معروفه

morghesahar
Saturday 28 April 2012, 10:19 AM
من این سه تار رو چند وقت پیش خریدم حدودا 75 هزار تومن
خیلیییییییییییییییییییییی یییییی دوسش دارم
به نظرم قیمت ساز نشونه خوب بودنش نیست
باید صداش قشنگ باشه و بتونی با سازت ارتباط برقرار کنی

You can see links before reply (You can see links before reply)

You can see links before reply (You can see links before reply)

ahmadtaj001
Saturday 12 May 2012, 11:11 PM
از هم سلام .یک سوال داشتم ...
می خواهم یک سه تار خوب توی رنج 350 تا 400 بگیرم خیلی گیج شدم هر چی تحقیق بیشتر می کنم انتخابم سخت تر می شود الانم تحقیق کردم می گن سه تار های عباس مفاخری خوبه حالا راست و دروغشو نمی دونم به نظر شما چی بگیرم ؟ لطفا راهنمایی کنید دارم دیونه می شم ؟ به نظر شما برم سه تارمو از آموزشگاه آوای شیدا که زیر نظر لطفی هست بگیرم آخه قراره درآینده برم اونجا ردیف نوازی یاد بگیرم به همین دلیله الان گیج شدم.

edy_sbta
Saturday 26 May 2012, 11:41 AM
درود!
ساز من بابک هستش . صدای بسیار زیبا و بدون گزی داره و ازش خیلی رازیم. این ساز رو استاد شعاری هم قبول داره و به هنرجوهاش پیشنهاد میده.

mobin_eftekhari
Saturday 26 May 2012, 12:00 PM
ستار من رو استاد اسکندری 8 سال پیش درست کرده
واقعاً عالیه

AliB
Saturday 26 May 2012, 12:17 PM
سپاس از همه ی دوستان عزیزی که در بحث این تاپیک شرکت می کنند ، توجه داشته باشید که هدف این تاپیک صرفا ذکر نام مهر و نام سازنده ی ساز شما نیست ، بلکه سعی کنید درباره ی سازنده ی سازتون تحقیقاتی کنید و اطلاعات بیشتری در اختیار دوستان قرار بدید. از جمله اینکه ساز رو کی خریدید. به چه قیمتی خریدید . از خود سازنده یا مغازه خرید کردید؟ سازنده ی ساز شما در کدام شهر و کدام منطقه مشغول ساخت ساز هست و احیانا اگر آدرس و شماره تلفن هم دارید بگذارید و مهمتر از همه یک معرفی درست از سازتون هست به همراه عکس و احتمالا نمونه ی صوتی .

AliB
Saturday 26 May 2012, 12:19 PM
درود!
ساز من بابک هستش . صدای بسیار زیبا و بدون گزی داره و ازش خیلی رازیم. این ساز رو استاد شعاری هم قبول داره و به هنرجوهاش پیشنهاد میده.

این سازها ساخته ی بابک یزدان نژاد هست . سازنده ای هستن که در مشهد ساکن هستن و ساز میسازن. قیمت سازهاشون هم بین 400 تا 650 هزار تومن هست(البته در حال حاضر)
کسی آدرس و شماره تلفن خواست پیغام بده .

jamshidazizi70
Tuesday 29 May 2012, 08:28 PM
سلام
مشخصات ظاهری: دوستان ساز من ساخته ی حمید رضا مفتاحی است،رنگ ساز روشن است،رنگ دسته شبیه به رنگ تخته سه لای موج دار است یعنی بعضی جاها تیره و بعضی جاها روشن،کاسه متوسط
کیفیت صدا:در بالای دسته و وسط دسته عالی است اما تنظیم پرده در پایین دسته زیاد جالب نیست البته شاید این از بی تجربگی من باشه
در کل ساز خوبیه،نمی دونم کارگاهش کجاست موفق باشید.

saeed2fan
Tuesday 12 June 2012, 12:05 PM
سلام علي آقاي عزيز اگه زحمتي نيست لطف كن شماره تماس بابك يزدان نژاد رو كه فرمودي در مشهد ساز ميسازن رو واسم بفرست ممنون از لطفت

AliB
Wednesday 13 June 2012, 10:54 AM
سلام علي آقاي عزيز اگه زحمتي نيست لطف كن شماره تماس بابك يزدان نژاد رو كه فرمودي در مشهد ساز ميسازن رو واسم بفرست ممنون از لطفت

سعید جان برات فرستادم

cageezak
Wednesday 13 June 2012, 06:47 PM
سلام به همه...
ممنون از بحث خوبی که داشتید. من ایلام هستم. البته ایلامی هم هستم و سه تار کار میکنم. با وجود اینکه نزدیک کردستان هستیم و اونجا ساز سازهای خوبی وجود داره ولی ساز خوب واسه ایلام نمیاد چون مشتری نداره. من ده تا بیشتر سه تار عوض کردم. و کلا به این نتیجه رسیدم که با یه کم پشت کار و دست بردن توی سه تارهای مشقی میشه صدای قابل قبولی ازشون درآورد. البته این امر مستلزم دقت و پشت کار و سماجت خاصیه که من دارم.
هرسازی که دستم برسه اینقدر روش کار میکنم که بالاخره صدای خوبی ازش در بیاد...
الان هم یه سه تار معمولی دارم ولی اینقدر بهش رسیدم و درستش کردم که با صد تا سه تار عوضش نمیکنم...
البته هر از چند گاهی صداش رو از دست میده. ولی اینقدر دیگه باهاش ور رفتم و زیر و بمش رو میدونم که سریع درستش میکنم...
گاهی اشکالاتی که بوجود میاد خیلی راحت قابل اصلاح هستن. هنوز نتونستم به خاطر قیمت بالای سه تار های خوب یکی تهیه کنم. حسرتش موند رو دلمون....

fatemekh
Friday 22 June 2012, 02:55 PM
من تازه شروع کردم ازین چیزا سر در نمیارم ولی ف ف ف فک کنم قلی زاده یا یه همچین چیزی.....

saeed2fan
Friday 22 June 2012, 04:52 PM
سلام به همه دوستان عزيز

ساز من ساخته ي خودم هست كه حاصل 6 ماه تلاشم هست بدون هيچ امكاناتي سازم رو ساختم والان با نواختنش خستگي ساختش رو از تنم بيرون ميكنم ساز خوش صدايي هست ومشكلي با كوك بالا وپايين نداره اوايل كوك خالي ميكرد كه مشكلش رو رفع كردم وخداروشكر تا الآن مشكلي نداشته

صفحه چوب توت
كاسه چوب توت (صفحه و كاسه چوب 25 ساله -به گفته فروشنده چوبها)
دسته چوب درخت زرد آلو بسيار سبك و محكم (بازهم به گفته فروشنده 20 ساله)
گوشي ها چوب گردو
شيطانك استخوان شتر

كاسه بزرگ (الگوي استاد عشقي)

AliB
Saturday 23 June 2012, 10:22 AM
آفرین . خسته نباشی . بسیار عالی و خوبه که با زحمت خودت سازت رو ساختی .

saeed2fan
Sunday 24 June 2012, 02:02 PM
آفرین . خسته نباشی . بسیار عالی و خوبه که با زحمت خودت سازت رو ساختی .

ممنون علي جان تشكر:41:

idan
Thursday 28 June 2012, 04:44 PM
سلام ساز من ساخته ی یدالله گودرزیه.

sunny
Sunday 15 July 2012, 10:11 PM
سلام
(من تازه کارم و امیدوارم چیزای زیادی از دوستان عزیز یاد بگیرم)
من 2تا ستار دارم،هردو مارک مرادی.اولی رو 3 سال پیش 70،و دومی رو پارسال 120 گرفتم.
صدادهی دومی بهتره.
استادم گفتن برای شروع خوبه.

amirrreza
Thursday 19 July 2012, 10:56 AM
سه تار من ساخته ابو طالبی است و در تهران هم زندگی می کنند
کاسه ساز کوچک است و صدای خوبی دارد و در حد یک ادم مبتدی مثل من جواب میده
والا من ای ساز را با یک ارگ قدیمی عوض کردیم و بجاش یک سه تار و یک ویولن گرفتیم

راستی ممکنه یک سه تار در حد 100 _ تومان 150 معرفی کنید؟

متشکرم

youtab_f
Thursday 2 August 2012, 11:28 AM
درود به همگی.
سه تاری تهیه کردم با مهر همایون.
کاسه متوسط و متمایل به زیر خوان.
چوب کاسش از توت هست و چوب دستش از گردو.
یک اردیبهشت 91 خریدمش به قیمت 150 تومان.
در مقایسه با ساز قبلیم که مهر عطا بود و یک معلول جسمی،!،زنگ بسیار بیشتری داره و خیلی خوش دست تر و سبک تره.متاسفانه در مورد سازندش اطلاعی ندارم...
اون ساز عطا هم نگه داشتم که هر موقه به اطلاعات تعمیراتیه سه تاریم اضافه شد به خاطر حس نوستالوژیکی که بهش دارم تعمیرش کنم و کیف تعمیر کردنشو ببرم.
این هم از عکس های سه تارم با مهر همایون:

youtab_f
Thursday 2 August 2012, 11:32 AM
این دو تا عکس دیگه از همین سه تارم:

amir69
Thursday 2 August 2012, 12:47 PM
مهر ساز من مفاخری.170000 تومن خریدم.خوبه.لااقل برای من که مبتدیم.

setar90
Monday 13 August 2012, 07:38 PM
[سلام خدمت دوستان.یه راهنمایی می خواستم.مهر سه تار من عظیمی هستش که من اصلا ازش راضی نیستم.لطفا منو راهنمایی کنید که با تقریبا پونصدششصد هزار تومن چه مهری رو انتخاب کنم و بهترین سه تار به نظر شما چیه.تشکر

taranom65
Saturday 25 August 2012, 12:59 PM
سلام خسته نباشید. مهر ساز من ایمان کیخایی هستش. من از صدای سازم راضیم .ساز کاسه بزرگ هست و ضمن اینکه بم خوانه بالای دسته رو بهتر جواب میده. البته چون تازه کار هستم شاید حرفه ای ها نظر دیگه ای در مورد ساز من داشته باشند.

elf20
Sunday 9 September 2012, 08:37 PM
ســـــــــــلام
محمود رفيع

vviolinn
Monday 10 September 2012, 01:25 PM
مهر سه تار کجاشه؟من یکی دارم.ساخته ی یکی از اساتید شهرمونه.ولی نمیدونم مهرش کجاشه.این چیز های دیگه رو هم نمیدونم.موفق باشین.

elf20
Tuesday 11 September 2012, 03:54 PM
يا بالاي دسته است يا نزديك كاسه ميشه

vviolinn
Tuesday 11 September 2012, 08:34 PM
نداره.ولی ساخت استاد شهرمونه.استاد کاری.یه ساز متوسط بود.خیلی ارزون میده.اکثر استادا و فروشنده ها کارشو تایید کردن.

Yasin_santouri
Wednesday 19 September 2012, 10:07 PM
درود

ساز من ساخت یکی از استادان شهرمون هست ...ساز خوبی نیست :33:
نام مهرش نغمه هست ساخت استاد نجف قلی زاده...
البته بگما ساز من دو سال پیش خریدم 50 تومن شاید ساز های بالاترش صداش بهتره...

kjls
Saturday 29 September 2012, 12:46 PM
سلام و عرض ادب. من سه تارم زنگنه است و سازنده اش پدر زن استاد مرحوم ذوالفنون صدای خیلی شفافی داره هم کوک بالا و هم پایینش عالیه سه تار برادرم زاد خیل هم زیباست و هم صدای خوبی داره کارگاهشون شرق تهران طرف پاتریس لومباست در حال حاضر بهتر از اقای زادخیل سه تار ساز نداریم

hamed777
Sunday 30 September 2012, 10:17 AM
سلام دورود.من سه تار زنگنه رو ندیدم اما بسیار تعریفشو شنیدم باkjlsموافقم سه تار زاد خیل حرف نداره هم خوشگل هم صداش خوبه

hosein_mellat
Thursday 11 October 2012, 12:10 PM
سلام سه تار من امين هست و صداي خوبي دارد يكسال قبا 80 هزارتومان خريدم كاسه كوچك و تيز خوان

faramarzlotfy
Friday 12 October 2012, 03:36 PM
سلام سه تار من ساخته رفیع محمودی هست که ایشان از شاگردان استاد مشکاتیان بودند و همچنین استاد حسین علیزاده در اجرای تبریز از ساز ایشون استفاده کردند...

alnegar
Sunday 11 November 2012, 11:01 AM
سلام,من ۵ سال که نوازنده ی سه تارم و سازمو استادم ساخته و با مهر شکرخواه و سازهاش از بهترین سازهاست ولی قیمتاش پایین نیست از ۵۰۰۰۰۰ تومن شروع میشه ولی واقعا عالیه از زدن با اون نهایت لذت رو میبرید,کاسه ی کوچیک داره و هر کوکی رو عالی جواب میده,پیشنهاد میکنم اگه خواستین ساز سفارشی بخرین از سازهای شکرخواه خریداری کنید.

-

r_a_m_i_n
Sunday 11 November 2012, 11:37 AM
سلام,من ۵ سال که نوازنده ی سه تارم و سازمو استادم ساخته و با مهر شکرخواه و سازهاش از بهترین سازهاست ولی قیمتاش پایین نیست از ۵۰۰۰۰۰ تومن شروع میشه ولی واقعا عالیه از زدن با اون نهایت لذت رو میبرید,کاسه ی کوچیک داره و هر کوکی رو عالی جواب میده,پیشنهاد میکنم اگه خواستین ساز سفارشی بخرین از سازهای شکرخواه خریداری کنید.

-
درود
شهرتون رو نگفتید.....در تهران هستن ایشون؟ نشنیدم اسمشون رو

سعید وحیدنیا
Thursday 22 November 2012, 11:56 PM
سه تار من کار "عطا" ست که بسیار از اون راضی ام
نام سازنده اش عطا بحیرایی است که اهل و ساکن نهاوند هستند ایشان معلم بازنشسته و انسان بسیار شریف و منصفی هستند.

- - - Updated - - -

ضمنا" سه تارهای با مهر "سپهر " و "عطا" کار همین آقای عطا بحیرایی اند :21ox66r:

r_a_m_i_n
Friday 23 November 2012, 12:31 AM
سه تار من کار "عطا" ست که بسیار از اون راضی ام
نام سازنده اش عطا بحیرایی است که اهل و ساکن نهاوند هستند ایشان معلم بازنشسته و انسان بسیار شریف و منصفی هستند.

- - - Updated - - -

ضمنا" سه تارهای با مهر "سپهر " و "عطا" کار همین آقای عطا بحیرایی اند :21ox66r:

مهر عطا قدیمیه ...من خیلی سال پیش یه سه تار با این مهر داشتم......

hamed777
Friday 23 November 2012, 12:43 AM
مهر عطا قدیمیه ...من خیلی سال پیش یه سه تار با این مهر داشتم......

رامین منم عطا داشتم هم خوبه هم قیمتش مناسب اما تو صدابه پای مرادی یا زادخیل و جزایری نمیرسه میرسه؟

r_a_m_i_n
Friday 23 November 2012, 12:57 AM
رامین منم عطا داشتم هم خوبه هم قیمتش مناسب اما تو صدابه پای مرادی یا زادخیل و جزایری نمیرسه میرسه؟

نه معلومه که نمیرسه......
اون قدیم نسبت به قیمتش ( 15000 تومان ) میارزید و خوب بود....اما کلا سه تار خوش صدایی نیست....یعنی از جنبه ی حرفه ای که بهش نگاه کنی اصلا قابل قیاس نیست.......با بقیه

mamalkhan
Friday 23 November 2012, 06:04 PM
سلام.ابدارباشی.ساز خوبیه.بد نیست.160 000 البته قیمت ملاک نیست

- - - Updated - - -

سلام.ابدارباشی.ساز خوبیه.بد نیست.160 000 البته قیمت ملاک نیست

aref_sepiani
Friday 23 November 2012, 06:41 PM
سلام
من ستار نمی زنم ولی ستاری که دارم مهرش جمشیدی هست.

shahrokhsa
Monday 3 December 2012, 05:44 AM
ساز خوب ساخت "صفری" چنده؟ 1800000 تومان به نظرتون چطوریه؟ خیلیه یا الان قیمتا اینجوریه؟ اولین باره دارم میگیرم. البته استادم برام سفارش داده. مرسی

hamed777
Monday 3 December 2012, 05:01 PM
ساز خوب ساخت "صفری" چنده؟ 1800000 تومان به نظرتون چطوریه؟ خیلیه یا الان قیمتا اینجوریه؟ اولین باره دارم میگیرم. البته استادم برام سفارش داده. مرسی
یه خورده میزاشتی روش فرمان مرادی یا رامین جزایری میخریدی این مهر سه تار یه بار چند سال پیش دیدم اما یک میلیون 800 یه خورده بالاست البته با این گرونی ساز ادم نمیتونه هیچی بگه حالا باز رامین هم نر میده شاید اون از این مهر بیشتر دیده باشه؟

shahrokhsa
Tuesday 4 December 2012, 03:44 AM
حامد جان دستت درد نکنه از جوابت. من خودم هیچ شناختی ندارم و فقط اون حس اعتماد به استاده دیگه. البته اگه بازم بچه های دیگه با سه تارهای صفری آشنا هستن نظرشون و بدن ممنون میشم.

ghashghaei
Tuesday 4 December 2012, 01:19 PM
با سلام
مهر ساز سه تار من سپند هست ومن حدود 4 ماهی میشه که شروع کردم

r_a_m_i_n
Tuesday 4 December 2012, 02:44 PM
ساز خوب ساخت "صفری" چنده؟ 1800000 تومان به نظرتون چطوریه؟ خیلیه یا الان قیمتا اینجوریه؟ اولین باره دارم میگیرم. البته استادم برام سفارش داده. مرسیدروداگه اون مهر صفری باشه که تو ذهن منه.....مهر قدیمیه و دیگه ساز نمیسازه ایشون......اما سازهاش خوبه......اما این قیمت نه....هرگز....با کمتر از این قیمت سازهای بهتری گیرتون میاد....

hamed777
Tuesday 4 December 2012, 10:05 PM
حامد جان دستت درد نکنه از جوابت. من خودم هیچ شناختی ندارم و فقط اون حس اعتماد به استاده دیگه. البته اگه بازم بچه های دیگه با سه تارهای صفری آشنا هستن نظرشون و بدن ممنون میشم.
سلام
لطف داری شاهرخ خان وظیفه بود.اما اگر فرصت کردی به سایت فرمان مرادی سر بزن سه تار های خوبی داره با الگو های مختلف

- - - Updated - - -

سلام
لطف داری شاهرخ خان وظیفه بود.اما اگر فرصت کردی به سایت فرمان مرادی سر بزن سه تار های خوبی داره با الگو های مختلف

AliB
Thursday 6 December 2012, 08:20 AM
به نظرمن گرونه!
فکر کنم همون مجید صفری هست که من سازهاش رو دیدم ، خوب و خوش صداست پارسال تابستون یه ساز خیلی خوبش رو تو فروشگاه حصار تو تجریش دیدم 600 تومن ! تازه اون تو فروشگاه بود! اگر دو برابر هم شده باشه! شده یک و دویست که اصلا نمی ارزه به نظر من . همین الان هم تو این گرونی و ولبشو هنوزم سه تار های خوب قیمت هاش دو برابر نشده نسبت به سال گذشته!
مجید سازهاش خوبه ولی هر سازی یه قیمتی داره و خرید خوب اون خریدیه که آدم به قیمت بخره!

hamedkhademy
Friday 14 December 2012, 11:00 AM
سلام ساز من ساخته مجیده . تقریبا کاسه بزرگه صدا دهیشم خوبه ولی خودم از صدای بالا پردش بیشتر خوشم میاد

hami3d
Saturday 22 December 2012, 09:19 PM
سلام من سازم سماعه ولی می خواهم عوض کنم و سه تار جلیلوند ویا عبدالملکی را بگیرم عبدالملکی را دیدم استاد من هم داره خیلی صدای بلند و نرم و خوبی داره البته قیمتاش هم خیلی بالاست از 600 هست تا بالا ولی خیلی عالیه

mehdi56
Wednesday 26 December 2012, 09:27 AM
با درود فراوان سه تار من با مهر دلنواز میباشد

mehran_note
Thursday 27 December 2012, 09:39 PM
سلام
من 3 تار ندارم اما تو همین هفته ها قصد خریدش رو دارم
نمی دون چرا تاپیک مشاوره خرید نداشت اینجا اما خواستم ازتون مشاوره بگیرم که تا 150 تومان چه 3 تاری بگیرم ؟
ممنون از شما دوستان عزیز

DariushHamrahi
Monday 7 January 2013, 06:30 PM
سلاممن 3 تار ندارم اما تو همین هفته ها قصد خریدش رو دارمنمی دون چرا تاپیک مشاوره خرید نداشت اینجا اما خواستم ازتون مشاوره بگیرم که تا 150 تومان چه 3 تاری بگیرم ؟ممنون از شما دوستان عزیزسه تارهای با مهر صفری خوب هستند. با مبلغ مورد نظر شما سه تارهای با مهر شاهرخ هم خوبه... از بهارستان نخر. گرونه. پاساژ فروزنده. م.سیقی ایران زمین. روبروی در دانشگاه تهران. چند تا ساز شاهرخ خوب داره. قیمتش هم مناسبه.

- - - Updated - - -

با این قیمت میخوای چکار کنی؟؟؟؟؟ برای شروع خیلی ولخرجی نکن. ساز رو همیشه میشه عوض کرد و بهترش رو خرید... سازهای صفری از 800 شروع میشه. به نظر من بهترین سه تارها رو علی بخشی میساخت... اما حالا دیگه نیست. با یک ساز سبک شروع کن. ساز گرون و خوب دست تازه کار حیف میشه....

hyaghoobi
Wednesday 9 January 2013, 06:30 PM
سلام به همه دوستان گل
من امروز یه ساز مشقی با مهر ظفری که داشتم فروختم
و یه ساز با مهر " امیاری" گرفتم
ساز ظفری با اینکه مشقی بود 100 تومن ازم برداشتن ! ! ! طرف میگفت بین مشقی ها خیلی خوبه نوش رو 150 دارم میفروشم
و این امیاری رو حدود 450 هزینه کردم براش

به نظرتون چطوره ؟ تو مشهد مهر نسبتا معروفیه
ظاهرا کارگاه سازندش بیرجنده ( خراسان جنوبی)
در ضمن دو مهر هستش صداشم من که اصلا تو باغ نیستم ولی با کسی که رفته بودم حسابی تاییدش کرد

در ضمن تو مشهد پیشنهاد کردن که بالای 600 حتما از استاد شکرخواه یا باقری ساز بگیرم

mohammad_983
Wednesday 16 January 2013, 04:08 PM
دوستان الان سه تار حرفه ای حدودا قیمتش چنده. یه چیزی که بخری و موندگار برات باشه.
من یکی 9 سال پیش خریدم "شاهرخ" راستش اصلا ازش راضی نیستم. اصلا یکی از دلایلی که باعث شد ساز زدن رو بزارم کنار همین ساز بود.
و فروشنده منصفی سراغ دارید؟

royai
Thursday 17 January 2013, 11:42 AM
درود...در مورد سه تار مهر "نوا" هم لطفا اگه کسی اطلاعی داره بگه ..من از بهارستان گرفتم ، به اعتبار اینکه هم قیمتش خوب بود ، هم فروشندش خیلی تعریف کرد...چه میدونم والا!!

AliB
Thursday 17 January 2013, 12:17 PM
درود...در مورد سه تار مهر "نوا" هم لطفا اگه کسی اطلاعی داره بگه ..من از بهارستان گرفتم ، به اعتبار اینکه هم قیمتش خوب بود ، هم فروشندش خیلی تعریف کرد...چه میدونم والا!!
سه تار های با مهر نوا ساخته ی محمد مفتاحی هست که با این مهر می سازه . این ساز رو من به دوستان توصیه کرده بودم بخاطر قیمت مناسب . منتها مساله ای که هست اینه که باید یک نوازنده از بین 20 تا ساز با این مهر دو سه تا خوبش رو جدا کنه ، بعضی هاش خوب صدا نمیده ولی بعضی هاش هم صدای پخته و خوبی داره .
سازهای مهدی مفاخری هم هم قیمت با این مهر و صدای هخای خوبی میده بعضا و به نظرم بهتر از مهر نواست .

royai
Thursday 17 January 2013, 12:48 PM
سه تار های با مهر نوا ساخته ی محمد مفتاحی هست که با این مهر می سازه . این ساز رو من به دوستان توصیه کرده بودم بخاطر قیمت مناسب . منتها مساله ای که هست اینه که باید یک نوازنده از بین 20 تا ساز با این مهر دو سه تا خوبش رو جدا کنه ، بعضی هاش خوب صدا نمیده ولی بعضی هاش هم صدای پخته و خوبی داره .
سازهای مهدی مفاخری هم هم قیمت با این مهر و صدای هخای خوبی میده بعضا و به نظرم بهتر از مهر نواست .

ممنون از پاسختون...میگن مفاخری ها چند تا برادرن که دیگه از سازای اونا پیدا نمی شه...این مفاخری ای که الان هست در مقایسه با "نوا" بدتره.. هرچند سلیقه ای هم هست دیگه

AliB
Thursday 17 January 2013, 02:33 PM
ممنون از پاسختون...میگن مفاخری ها چند تا برادرن که دیگه از سازای اونا پیدا نمی شه...این مفاخری ای که الان هست در مقایسه با "نوا" بدتره.. هرچند سلیقه ای هم هست دیگه
دوست خوبم ، شما شنیدی اما من دیدم :)
این نظر شخصی من بعد از تست بیش از 20 تا ساز نوا در فروشگاه عارف و مقایسه همزمانش با چند تا ساز مهدی مفاخریست :) که دو تا ساز مهدی مفاخری رو برای دو تا از هنرجو هام انتخاب کردم و واقعا به نسبت قیمتش صدا و صنعت قابل قبولی داشت . البته تا قبل از دیدن سازهای مفاخری نظر من هم روی سازهای ارزون با قیمت زیر 100 تومن روی همین نوا ها بود که از اونها هم تعدادی برای هنرجو هام خریدم ولی در کل باید این سازها توسط نوازنده تست و بررسی بشه چون 20% صدا های قابل قبول دارن .

rezajahebi
Tuesday 22 January 2013, 04:12 PM
با سلام من از ساز استاد زادخیل در محل کارم استفاده میکنم و ساز جزایری در منزل

m_b
Friday 1 February 2013, 09:03 PM
دوستان اطلاعی راجع به سه تار های استاد ملک شاهی دارید؟؟ اگه اطلاعتتون رو در اختیار ا قرار بدید سپاسگزار خواهیم بود

AliB
Friday 1 February 2013, 11:01 PM
چه اطلاعاتی؟دو برادر و پدر ساز می سازند!
پدر تار و سه تار می سازه و پسز ها سه تار
مهر پدر ملک شاهی است و پسر ها با دو نام دیگه مهرمی کنن یکیش هاتف هست فکر می کنم .
از نظر استایل و الگو و صنعت هر سه تقریبا مشابه هم هستند یعنی پسر ها به شیوه ی پدر می سازند!
منتها سازهای پدر تفاوت معنا داری در قیمت با سازهای پسر ها داره .
اگرچه از نظر صنعت خیلی عالی و خوش ساخت هستند و تر و تمیز ولی از نظر صدا باید بین چند ساز انتخاب کنی تا صدای مطلوب رو پیدا کنی .
اگر شماره ی کارگاه رو خواستی پیام خصوصی بده تا برات بفرستم.

m_b
Saturday 2 February 2013, 07:24 PM
سپاس...همین اطلاعات رو میخواستم...
اطلاع دارید حدود قیمت های پدر و پسر ها چقدره؟

AliB
Saturday 2 February 2013, 08:51 PM
پدر در بازار حدود 600 (البته زیاد به روز نیست قیمت مربوط به تابستان گذشته است) و پسر ها در فروشگاه عارف 180 تا 200
البته این هم مربوط به چند ماه پیش هست. قیمت فعلی رو نمی دونم .

ali718
Sunday 3 February 2013, 09:47 PM
استاد نادر مفاخری -- ستارهای ایشون چطوره؟

abtinsalari
Monday 4 February 2013, 07:20 AM
سلام دوستان من یه ساز یاری دارم که مهر بقلش نوشته یاری و جلوی دستش هم یه برگه نظرتون راجبش چیه؟

ehsanrajabi
Tuesday 12 February 2013, 03:04 PM
سلام به همه
من هم یه ساز از برادرم بهم رسیده(می خواست بندازه بیرون من برداشتم) با مهر نوری ! ساز برای 6-7 سال پیش هست . نوازندگی خاصی بلد نیستم و به همین دلیل نمیتونم بگم چطور سازی هست . دوست دارم نظر دوستان رو در مورد این مهر بودنم . دوست دارم در آینده نوازندگی رو شروع کنم و به همین دلیل معتقدم که ساز نباید صاحبش رو دلسرد کنه . به همین دلیل اگر فکر می کنید این ساز خوب نیست بگید که بدونم و به فکز ساز بهتری باشم .

راستی بچه ها سازهای استاد ذولقدر چطور هستند ؟ یک مهر و دو مهر و سه مهر و .... . جریانش چیه که انقدر اختلاف قیمت دارند ؟ (َشد صد تا موضوع!!!! :21:)

nimkatneshin
Tuesday 12 February 2013, 04:09 PM
ساز من روزبه کاسه ی متوسطی هم داره صدای خووووووووووووووووووووفی هم داره .... و ووو .......... ممنون عکسش رو هم که می بینید آواتارمه

ehsanrajabi
Thursday 7 March 2013, 02:18 PM
ساز دیگر من ساخته استاد آبدارباشی ست . نوازندگی بلد نیستم اما صدای خوبی داره !!!

mohammad_983
Friday 8 March 2013, 11:05 AM
دوستان من یه سه تار دارم با مهر شهریار. خیلی خوش صدا هم هست.
میخواستم بدونم شما میدونید کی هست این "شهریار"؟
و حدود قیمت سازهاش چند هستش.
چون این ساز رو خودم نگرفتم

taffy
Saturday 9 March 2013, 06:41 AM
درود، می‌خواستم بدونم سه تار‌های آقای جزایری در چه رنج قیمتی هستند، و بین سه تار‌های زنگنه و جزایری کدام بهترین صدا دهی‌ را دارند

Melika64
Saturday 9 March 2013, 04:05 PM
ساز من و استادم تهیه کرد ، مهر "نوری" روش خورده ، با قیمت 250 هزار تومن.

mahsa_d
Monday 11 March 2013, 12:58 PM
سلام دوستان...
این ساز منه ، شخصی برام این سازو هدیه گرفته...که البته این ساز اصلیم نیست.
ولی خب من الان یک ساله این سه تارو دارم صداشم بد نیست ، نسبت به ساز خودم...اما خب من نمی تونم اسمشو از روی مهر بخونم
به نظرتون این مهر چه سازنده ایه؟

9253925492559256

AliB
Monday 11 March 2013, 03:08 PM
سلام دوستان...
این ساز منه ، شخصی برام این سازو هدیه گرفته...که البته این ساز اصلیم نیست.
ولی خب من الان یک ساله این سه تارو دارم صداشم بد نیست ، نسبت به ساز خودم...اما خب من نمی تونم اسمشو از روی مهر بخونم
به نظرتون این مهر چه سازنده ایه؟

9253925492559256
اسم سیروس رو من می تونم بخونم اما فامیلش خوانا نیست! سازنده ای با این نام نشنیدم من.

misar
Thursday 21 March 2013, 10:15 PM
سلام.
کسی ایمان کیخائی سازنده سه تار را میشناسه ؟ کیفیت سازی که میسازه چطوره ؟

baharestani
Thursday 21 March 2013, 11:25 PM
سه تار فقط زادخیل

amirmasood
Tuesday 26 March 2013, 11:02 AM
سه تار من ساخت آقای مرتضی پورابراهیم در شهر رشته.کارش خوبه.از استادای دیگه هم تعریفشو شنیدم.یک سال قبل 500 تومن خریدم

mahsa_d
Wednesday 3 April 2013, 01:23 PM
سلام.
کسی ایمان کیخائی سازنده سه تار را میشناسه ؟ کیفیت سازی که میسازه چطوره ؟
من تنها می دونم این سازنده در اصفهان مشغول هستند و با مهر "محبوب" سه تار می سازند و یک شماره همراه از ایشون دارم ؛ ۰۹۱۳۳۰۰۵۲۳۶
امیدوارم تونشته باشم کمکی کرده باشم ، موفق باشید.

siavash34
Friday 5 April 2013, 07:23 PM
من هم یک سه تار (۱۷ ساله) با مهر پیمانی دارم که اصلا نمیدونم کی هستن ایشان ، اما هم از نظر زیبایی و ظرافت و هم از نظر صدا تا بحال رقیبی برایش ندیده ام (ندیده ام ، نه اینکه نیست). نوازنده حرفه ای سه تار نیستم و سازم چیز دیگریست، اما سه تار هم مینوازم.

bahador1234
Saturday 6 April 2013, 05:04 PM
درود بر دوستان عزیز. ساز بنده ذوالقدر 2 مهر هست. 2 سال پیش 320000 تومان گرفتم. طنین صدای خوبی داره اما خوب الان احتیاج به ساز حرفه ای تری دارم. اگر کسی از دوستان قصد خرید سه تار داره با قیمت مناسب میفروشم.

tohid65
Friday 12 April 2013, 10:43 AM
با سلام خدمت دوستان کسی می دونه سهتار های استاد علیزاده سازندش کیه

bahador1234
Friday 12 April 2013, 02:39 PM
با سلام خدمت دوستان کسی می دونه سهتار های استاد علیزاده سازندش کیه

درود بر شما. دوست عزیز یکی از سه تار های ایشان و به نظر من خوش صداترین آنها ساخته ی زنده یاد استاد هاشمی است