PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی

shahinmusic
Monday 4 February 2008, 02:36 PM
سلام
چه جوری بفهمم که علاقه ام به ویولن واقعی است؟
بعد هر نکته ای که برای یک شروع کننده لازمه از روی تجربیات خودتون به من بگید ممنون.
(اعم از کلاس،خرید،تمرینو... ثواب داره)
(یاد روزهای اول شروع کار خودتون بیافتید)

Majed
Saturday 9 February 2008, 11:50 AM
البته من ویولون زن نیستم.. اما برای استارت هر سازی به نظر من کلاس خیلی جالب تره.. حالا واسه ادامه اگه طرف خودش ادامه بده بحث دیگه هست...

چون اصول نوازندگی صحیح اول کار شکل میگیره...

در مورد اینکه علاقت واقعی هست یا نه ... نمیدونم چی بگم.. اگه بین این همه ساز اینو انتخاب کردی پس حتما علاقه داری دیگه....

امیدوارم تو این سایت روز به روز خبر های پیشرفتتو بشنویم.. نوکر..

Khashayar
Saturday 9 February 2008, 03:19 PM
علاقه کاذب اونم به ساز در موقعی بوجود میاد که در شرایط خاصی از نظر روحی هستی.و مثلا باشنیدن یه آهنگ که با ویولن نواخته شده احساس علاقه مندی بیش از حد بهت دست میده و میفتی دنبال اینکه آهنگ های بیشتری از اون ساز پیدا کنی و گوش کنی.در طی گوش دادن ادای نوازند رو در میاری.و به اوج لذت از شنیدن این ساز میشه.اما بعد از گذشت مدتی شک میکنی که واقعا به این ساز علاقه داری یا نه.همین شک یعنی علاقه کاذب.اصولا علاقه به معنی دوست داشتن شدید قلبی یا همون عشقه.اگه عاشق ویولن هستی و فقط برای کلاس گذاشتن و... نمیخوای و واقعا با این ساز ارتباط برقرار میکنی.یعنی تا حدودی علاقه داری.اما اگه شیوه شروع کردنت اشتباه باشه حتی اگه دیوونه سازم باشی امکان داره از اون متنفر بشی.پس 2 تا کار بکن اول اینکه قبل از انتخاب ساز اول سعی کن اون سازو کامل بشناسی مثلا شیوه نواختن سبکها و..... و بعد بگرد دنبال 1 استاد خوب که بتونه راهنمای خوبی برات باشه.
موفق و پیروز باشی

AliB
Saturday 9 February 2008, 04:01 PM
شاهین جان یک سوال: شما به موسیقی ایرانی علاقه دارید یا موسیقی کلاسیک؟ یعنی می خواهید ویلن کلاسیک بنوازید یا ایرانی؟

shahinmusic
Saturday 9 February 2008, 07:16 PM
متاثفانه فرق بین کلاسیک و ایرانی رو نمیدونم اگه امکان داره یه توضیح مختصری دربارش به من بدید ، چون کلاس می خواستم برم همین دو نوع رو داشت لطفا راهنمایی کنید.ممنون

AliB
Saturday 9 February 2008, 09:30 PM
شاهین جان با این جوابی که دادید یک مقدار من رو دچار تردید کردید!
خوب این مساله اساسا بر می گردد به اینکه شما به موسیقی ایرانی علاقه دارید یا موسیقی غربی! اگر موسیقی ایرانی دوست دارید خوب بالطبع ویلن را با شیوه ی ایرانی و بر مبنای موسیقی ایرانی فرا خواهید گرفت و اگر یه موسیقی کلاسیک غربی علاقه مندید بالطبع ویلن رو با شیوه ی کلاسیک و بر مبنای موسیقی کلاسیک غربی(بین المللی) فرا خواهید گرفت.
نکات دیگری هم هست که بعد از پاسخ شما به این پرسش که شما اساسا چه نوع موسیقی گوش می دهید و چند سالتون هست به شما خواهم گفت.

Khashayar
Saturday 9 February 2008, 11:13 PM
علی درست میگه من که گفتم.سعی کن اول از تمام ابعاد ساز و موسیقی مورد نظرت آگاهی پیدا کنی.چون در آینده نوازندگی خودت نقش خیلی مهمی داره.تو ویولن خیلی مهمه که از اول سبک خودتو مشخص کنی.چون نوازندگی ویولن سنتی با کلاسیک خیلی تفاوت داره.اگه واقعا به ویولن علاقه داری.تمرکز خودت رو قبل از شروع ساز یک هفته ای بزار روی سبک شناسی.چند تا آلبوم کلاسیک گوش کن و راجع بع کلیات سبک کلاسیک مطالعه کن و همینطور راجع به سنتی تحقیق کن ببین کدومش بیشتر بهت حال میده و باهاش رابطه برقرار میکنی.شاید اصلا رفتی و بلوز کار کردی.