PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مدرسین کمانچه در نقاط مختلف کشور

Kamanche
Saturday 9 February 2008, 11:58 PM
در این تاپیک قصد داریم با مدرسین مختلف کمانچه در نقاط مختلف ایران آشنا بشیم.
از دوستان عزیزی که در این زمینه اطلاعاتی دارند،خواهش میکنم در پربارتر شدن این تاپیک به ما کمک کنند.

Kamanche
Monday 11 February 2008, 06:10 PM
خب مثل اینکه خودم باید شروع کنم.چون دو روز گذشت و کسی چیزی ننوشت.
بسیار خوب.

برای نفر اول از استاد علی اکبر شکارچی شروع میکنم.
سوابق ایشون که بر کسی پوشیده نیست و احتیاجی به توضیح نداره.

استاد شکارچی در آموزشگاه موسیقی آرش که با مدیریت خودشون اداره میشه آموزش کمانچه میدن.
جای بسیار خوشحالی است که در تعلل بسیاری از اساتید موسیقی از آموزش موسیقی ایشون به عنوان یکی از شاگردهای استاد بهاری به دوستدران تعلیم کمانچه میدن.

اما آدرس آموزشگاه ایشون :
تهران میدان رسالت،خیابان هنگام،خیابان زهرا،جنب شهرداری منطقه ی 4 ،ساختمان شماره 40،طبقه ی چهارم غربی
تلفن تماس با آموزشگاه موسیقی آرش :7897857

شیوه ی آموزش ایشون هم اینطوره که برای شاگردهای مبتدی آهنگ های ساده و اغلب محلی ایران رو به علاوه ی گوشه های ساده ی ردیف میرزا عبدالله آموزش میدن تا اینکه شاگرد با اصول انگشت گذاری صحیح و آرشه کشی درست آشنا بشه.بعد هر چه رو به جلوتر بریم درس ها پیرامون گوشه های ردیف میرزا عبدالله و چهارمضراب ها و رنگ های اساتید قدیمی میگرده.

یه موردخیلی جالب در کلاس های ایشون اینکه استاد از کسانی که از شهرستان به کلاس هاشون میرن ، مبلغی دریافت نمی کنند.

باآرزوی سلامتی برای ایشون.

Hes_r
Monday 11 February 2008, 07:19 PM
ماهانه چقد هست کلاس آقای شکارچی ؟

AliB
Monday 11 February 2008, 09:42 PM
ویشتاسب جان متشکرم کار بسیار ارزشمندی در معرفی محل و نحوه ی تدریس استاد شکارچی انجام دادید.
فکر می کنم که باید آموزشگاه استاد خودم رو معرفی کنم.
استاد حسن ادیب.
ایشان از ردیفدانان برجسته و بسیار باسواد حال حاضر ایران هستند. استاد ادیب از شاگردان استاد بهاری در کمانچه بوده اند و همچنین در سه تار شاگرد استاد طلایی و در آواز شاگرد استاد نصرالله ناصح پور. در ضمن استاد ادیب شیوه های کمانچه نوازی و آوازدوران قاجار را با مجید کیانی کار کرده اند. ایشان دارای مدرک درجه دو هنری می باشند و جدای این مساله انسانی بسیار وارسته والا و وطن پرست و با اصالت هستند.
اتفاقا استاد ادیب از دوستان استاد شکارچی هم هستند که ویشتاسب عزیز می توانند در باره ی ایشان از استاد شکارچی سوال کنند.
استاد ادیب رییس انجمن موسیقی استان سمنان و کارشناس هنری اداره ارشاد استان هستند و تا به حال اجراها و برنامه های پژوهشی فراوانی را برگزار کرده اند. ایشان دو نوار کاست سه تار نوازی به نامهای "پالیزبان" در سال 78 و "مهربانگ" در سال 80 با مجوز وزارت ارشاد منتشر و به علاقه مندان شیوه های اصیل نوازندگی سه تار تقدیم داشتند.در ضمن ایشان با همکاری استاد طلایی ردیف میرزا عبدالله را برای اولین بار برای کمانچه تدوین کرده اند که به دلیل هزینه های هنگفت چاپ و عدم حمایت مالی از چاپ آن باز مانده اند.
استاد ادیب سالیانیست که آموزشگاه موسیقی باربد را در شهر سمنان تاسیس کرده اند و به تدریس سه تار و کمانچه و به ندرت آواز مشغول هستند.
در مورد شیوه ی تدریس ایشان باید گفت که در محضر این استاد شما با نکات و ظرایفی در موسیقی ایرانی آشنا می شوید که شگفت انگیز است . اطلاعات بسیار عمیقی در شناخت ردیف و شیوه های اصیل نوازندگی ساز های سه تار کمانچه و همچنین آواز دارند.ایشان شیوه ای مخصوص به خود دارند برای آموزش که تلفیقی از ردیف و سایر مطالب می باشد.
آموزشگاه باربد
آدرس:سمنان-شهرک گلستان-ضلع جنوب شرقی نیروگاه برق-روبروی مجتمع آپارتمانی دهه فجر-خیابان یاس ششم-پلاک 143
تلفن:4441331-0231
فکر می کنم هر کس اگر بتواند که در محضر ایشون حضور پیدا کند دست خالی نخواهد رفت.
با آرزوی سلامتی برای ایشان و همه ی خادمان موسیقی ایران

Kamanche
Tuesday 12 February 2008, 02:59 AM
ماهانه چقد هست کلاس آقای شکارچی ؟

استاد شکارچی کلاس هاشون به شکل ترمی (سه ماه) هستش و برای هر ترم 90000 تومان

خان
Tuesday 12 February 2008, 09:01 AM
سلام .
تاپیک خیلی جالبی هستش .مرسی ویشتاسب.
میخواستم یکی از بزرگترین اساتید رو معرفی کنم.
آقای داوود گنجه ای. کلاس های آقای گنجه ای به صورت خصوصی نیست و همه شاگرد ها سر کلاس حضور دارن.خیلی خیلی خیلی سخت گیر هستن و یه جورایی ترسناک هستن.من در مورد اینکه چقدر باید شهریه بدیم خبر خاصی ندارم ولی حتما براتون می پرسم. خوشبختانه هر هفته میبینمشون.

خان
Tuesday 12 February 2008, 04:21 PM
آدرس : تهران خیابان شهید مطهری خیابان جم اولین کوچه روبروی بیمارستان جم انتهای کوچه پلاک ؟؟
پلاکو یادم نیست دقت نکردم چه پلاکی بود.:ay
تا دو شنبه هفته آینده صبر کنین همه اطلاعات رو بهتون میدم.:am

Kamanche
Wednesday 20 February 2008, 06:54 PM
کوروش بابایی نوازنده ی کمانچه : تهران، آموزشگاه عالمی، خیابان مطهری، خیابان لارستان، خیابان هجدهم، آبان شمالی پلاک-225

Kamanche
Sunday 9 March 2008, 11:58 AM
یه آدرس دیگه از محل تدریس آقای کوروش بابایی:

تهران شهرک غرب،فاز یک،خیابان ایران زمین،نبش کوچه ی هفتم،شماره 294(روبروی سفارت خانه ی الجزایر) موسسه ی فرهنگی هنری نوای آفاق

تلفن: 88076505

تلفکس: 88084039

.................................................. ................................
از دوستانی که آدرسی از مدرسان خوب کمانچه در سطح کشور دارند خواهش میکنم به ما در شناخت بیشترشان کمک کنند.

bardyaa
Sunday 9 March 2008, 01:21 PM
آقای [اردشیر] کامکار رو می‌شه توی آموزشگاه آزاد موسیقی کامکارها پیدا کرد.

آدرس آموزشگاه، اینه: خیابون شهید بهشتی (عباس‌آباد)، خیابون شهید کاووسی‌فر (بعد از سهروردی، اولین خروجی سمت چپه و بعدش مهناز‌ه)، خیابون نکیسا (دومین خیابون دست راست). پلاک 3

شماره‌ای که من دارم اینه: 88735986 و 88735987

یکشنبه‌ها و یه‌روز دیگه (احتمالاً چارشنبه) هستن. تو سال 86، جلسه‌ای 15000 تومن بود و معمولاً برا ده جلسه ثبت نام می‌کردن.

Kamanche
Wednesday 26 March 2008, 12:54 AM
استاد هادی منتظری رو که همه میشناسید .احتیاجی به معرفی نیست .از شاگردان به حق استاد بهاری و از جمله نوازنده هایی که کمانچه رو به زیبایی و به سبک قدما مینوازند. (همشهری ما هم هستند:4: )
آدرس:سعادت آباد،انتهای علامه جنوبی،مرکز تجاری طوس،طبقه 4،واحد 93
آموزشگاه راز و نیاز
تلفن:88686665
راستی ایشون ویولون ایرانی هم آموزش میدهند.

Kamanche
Wednesday 30 April 2008, 03:05 AM
چند وقتیه که هنرمند گرامی آفای کیهان کلهر در کانون فرهنگی عارف اقدام به برگزاری مستر کلاس کمانچه کردند. و فکر کنم اون طور که پیداست شاگرد ها قبلا خودشون کار کردند و این کلاس ها بیشتر در زمینه رفع اشکالات و سوالات و انتقال تجربه هاست.
از چند و چونش زیاد خبری ندارم اما چون به هر حال به مدرسین کمانچه مربوطه اینجا نوشتم.
اگر کسی از دوستان اطلاعات بیشتری داره ممنون میشم که ما رو هم در جریان بذاره.

You can see links before reply

آدرس کانون فرهنگی عارف :خیابان شهید بهشتی ،تقاطع قائم مقام فراهانی ،کوچه ی ایزد ،پلاک 9 ،طبقه ی سوم .
تلفن تماس : 88720837

Kamanche
Wednesday 18 June 2008, 02:07 AM
حمید رضا خلعتبری از نوازندگان جوان کمانچه است و کمانچه را به سبک قدما می نوازد.ایشان در آموزشگاه موسیقی آوای مهربانی با مدیریت خانم فندرسکی مدرس کمانچه هستند.لازم به ذکراست که ایشان یکی از سه کمانچه نواز گروه همنوازان شیدا به سرپرستی استاد محمد رضا لطفی است که همراه این گروه ،اردیبهشت ماه امسال به مدت سه شب در تهران کنسرت دادند که مورد توجه جامعه ی موسیقی و منتقدان قرار گرفت.
آدرس آموزشگاه آوای مهربانی : تهران ، سهرودی شمالی ، پایین تر از عباس آباد ، کوچه ی شاهرخ، پلاک 6 ، طبقه اول
تلفن آموزشگاه:88744303
-----------
تصویری از آقای خلعتبری و نوازندگان گروه شیدا همراه با استاد محمد رضا لطفی
(آقای خلعتبری ایستاده در کنار استاد لطفی با پیراهن زرد روشن :4:)

Kamanche
Saturday 19 July 2008, 03:43 PM
با سلام
یه سوال داشتم از جناب بردیا
ضمن عرض تبریک به خاطر تولدشون
اونطور که فهمیدم شاگرد آقای کامکار بودید.
من به شدت کنجکاو هستم بدونم شیوه ی آموزشی ایشون چجوریه ؟ تکیه بر ردیف دارند یا خودشون شیوه ی شخصی دارند ؟
در مورد مبلغ کلاس ها هم ممنون میشم اطلاعاتی بهم بدید.
شاید سعادت پیدا کردیم اگه بودجه یاری کرد ( که فکر نکنم به این زودیها یاری کنه) خدمتشون برسیم.
ممنون

bardyaa
Saturday 19 July 2008, 07:46 PM
ضمن عرض تشکر برا تبریکتون!

«تأکید» ندارن. کلاس با کتابهای ویولون هنرستان شروع می‌شه، از کتاب دوم در کنار درس معمول، هجده قطعه و ولفارت هم شروع می‌شه و یه کتاب دیگه که روسی‌ه و مفصلاً تمرین گام و آرپژه (و این دو تا چه اعصابی می‌خورن!)، و معمولاً یه سری تمرین «گوشی» هم درکاره. بیات شیراز آقای علی‌اف، اولین تمرین این‌جوری من بود! اما همیشه این‌جور نیست و خیلی وقتا، شکلهای مختلف «تکیه» خواسته می‌شه. کتاب سوم، معمولاً همراه کتابای آقای صبا شروع می‌شه و یواش‌یواش قطعات خودشون؛ اما اصرار نمی‌کنن! مثلاً، من که [arian نشنوه!] «ردیف‌میرزاعبدالله‌خور»م ، قرار شد که از همون شروع کنم. این روال، تا جایی که «گوش» (نه چشم!) کار می‌کنه، دیگه همین‌جوری ادامه داره.

شهریهٔ کلاس، بیشترین عددی‌ه که مصوب وزارت ارشاده! یه لیست دم در زده شده که بخشنامه‌ست به آموزشگاهها، و تا سر همین ده‌جلسه‌ای‌ای که ثبت نامش تموم شد، پونزده‌هزار تومن بود برای هر جلسهٔ 20 دقیقه‌ای، و معمولاً روال این‌ه که ده جلسه از پیش گرفته می‌شه. از ترم بعد، که تقریباً 6 یا 7 هفتهٔ دیگه‌ست، اون 15 انگار می‌شه 18.

اگه چیز دیگری هم هست که می‌خوای بدونی و فکر می‌کنی که ممکن‌ه من بدونم، لطفاً بگو.

Kamanche
Sunday 20 July 2008, 12:49 AM
با سلام
بردیا جان خیلی گرونه یعنی از ترم بعد باید 180 هزار تومن بدی برای یه ترم..........
به خدا مخم دود کرد.
بابا آقای شکارچی که ما پیشش میریم ترمی90 هزار میگیره بنده خدا.
فکر کنم پیش آقای کامکار رفتن رو باید به گور ببرم !

خب یه سوال دیگه هم برام پیش اومد (ما که دیگه نمینونیم پیش خودشون بریم از شما بپرسیم)
تمرینات آرشه کشیشون چطور بود متد خاصی داشتند یا پیرامون درس ها بهش رسیدگی میکردند.؟
اونجور هم که من متوجه شدم به نواختن قطعات خیلی توجه دارند .
حالا برام جالبه که گفتید این مراحل گوشی نواختن تا جایی که گوش کار میکنه ادامه داره. در این مورد یه مقدار اگه میشه بیشتر توضیح بدید . تو این مرحله بیشتر روی قطعات تمرکز دارند یا چیز دیگه ای.چون به نظر میرسه تو این مرحله شاگرد به یه سطحی از نوازندگی رسیده باشه ؟

----------
سوال زیاد دارم .شما لطف کنید اینها رو بگید تا ادامه بدم.همون آرشه کشی از همه مهم تر بود برام.
ممنون از لطف شما

bardyaa
Sunday 20 July 2008, 08:24 AM
چه عرض کنم؟ این، تازه عدد بخشنامه‌ای‌ه!

«متد» برای آرشه‌کشی، نمی‌دونم که چی‌ه. یعنی مثلاً بگن که سوچیک بزنی؟ اگه این‌ه، نه. شروع که می‌کنن، تقریباً تا ته کتاب اول، به‌طور ثابتی می‌خوان که آرشه‌ت رو صاف و قوی و یکنواخت بکشی. از کتاب دوم، هربار به‌ت می‌گن که حالا سعی کن آرشه‌ت بی‌حالت نباشه و به شدت و ضعف صدا و این که توی یه آرشه چه‌جور می‌شه صدا درآورد هم توجه کن، و این کار رو هر جلسه می‌کنن. تو ردیف، دیگه مدل آرشه کشیدنت مهم می‌شه، و تصویرشون معمولاً تصویر «آواز»ه. این البته غیر از تمرینای «استاندارد»ه که مثلاً تو ولفارت پیدا می‌شه.

در مورد «گوش»، نمی‌دونم که منظورت چی‌ه. کار معمولاً با قطعه‌های ساده شروع می‌شه، و یواش‌یواش کار بالا می‌گیره! این قطعه‌ها، از آهنگای قدیمی توشون هست تا قطعات محلی‌ای که تنظیمشون کرده‌ن، به علاوهٔ قطعه‌های اجرا شدهٔ خودشون. مثلاً، اون قطعه‌های «کنسرتینو برای کمانچه و ارکستر» هم تو بازی‌ه!

منظورت همین بود؟

Kamanche
Sunday 20 July 2008, 05:19 PM
با سلام
خودمم حدس میزدم سوال رو پیچونده باشم .به این خاطر ببخشید.
ولی در مورد گوشی زدن کاملا منظورم همین بود که شما نوشتید
در مورد آرشه اخه من از یه نابغه ای ! شنیدم که با آرشه ت توی هوا شکل های هندسی بکش! در واقع میخواست تمرین خاصی برای تقویت آرشه تجویز کنه!
منظورم اینجور تمریناتی بود که جدا از آرشه کشی روی ساز انجام میگیره.
که گویا ایشون از این تمرینات ندارند خوشبختانه. نه؟
تشکر فراوان از شما

Kamanche
Tuesday 22 July 2008, 03:37 AM
جناب بردیا جواب سوال آخری مارو ندادید؟
منظورم از تمرینات آرشه کشی این بود که آیا تمرینات خاصی جدا از آرشه کشی روی ساز هم میدن.
تمرینی جداگانه برای دست راست برای تقویت آرشه کشی.
راستش من فکر میکنم توی آرشه کشی ضعف دارم اینه که میپرسم.
بازم متشکر

bardyaa
Tuesday 22 July 2008, 08:32 PM
:-)

فکر خوبی‌ه ها! من البته یه‌بار با آرشه یه زنبور درحال پریدن رو زده‌م؛ ولی نمی‌دونستم تمرین به این مهمی انجام داده‌م! :-)

حالا شکل هندسی که نه؛ ولی یه مدت به من «گیر» داده بودن که یه جایی رو نشون کنم و بعد، اگه آرشه‌م رو با تولرانس بیشتر از یه سانت بکشم، درسم رو تحویل‌نداده حساب بیارم! اما دیگه شکل هندسی، خوب، نه دیگه!

یادم نمی‌آد که تجویز «آرشه‌بازی بدون ساز» کرده باشن، و اتفاقاً همیشه تأکید می‌کنن که آرشه بکش و تمرین کن که «حالت‌دار» باشه و نه خشک، و مثالشون معمولاً «آواز»ه. بدون ساز اما، توصیهٔ بازی دست چپ رو فراوون می‌کنن.

bardyaa
Tuesday 22 July 2008, 08:35 PM
ویشتاسب جان، ببخشید. من، به عادت، صفحه‌ها رو باز نگه می‌دارم که جواب بدم. بعد از این تغییرات اخیر اما، هربار که همچو کاری می‌کنم، ارسال که می‌کنم ارور می‌گیرم و متن هم پر!

jaametohi
Wednesday 13 August 2008, 12:19 PM
نوید دهقان، عضو گروه عارف و سرپرست گروه قمر،
آموزشگاه عارف، نشانی: خیابان شهید بهشتی (عباس آباد)، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ایزد پلاک 9 طبقه سوم
تلفن: 88728836 ، 88720837

کلاس هم یکشنبه‌هاست. هر ماه ۴ جلسه نیم‌ساعته، ۴۰۰۰۰ تومان

jaametohi
Wednesday 13 August 2008, 12:21 PM
دوستان کسی خبر دارد استاد فرج‌پوری، آقای سینا جهان‌آبادی و آقای شروین مهاجر تدریس آزاد دارند یا نه و اگر دارند کجا هستند؟
(منظورم از تدریس آزاد، تدریس در آموزشگاه‌هاست.)

Kamanche
Wednesday 13 August 2008, 05:27 PM
ممنون از شما دوست عزیز برای نوشتن مطلب .
من به شخصه اطلاعی از محل تدریس آقایون ندارم.شاید دیگر دوستان بتونند کمکی بکنند.
اما فکر کنم اقای مهاجر در اموزشگاه کامکارها هم تدریس میکنند.(البته بیشتر حدسه)

arian
Thursday 14 August 2008, 10:58 AM
جناب سعيد فرجپوري در موسسه ي چاووش فعاليت ميفرمايند.
نشانی: خیابان دکتر بهشتی (عباس آباد)، خیابان صابونچی (مهناز)، جنب بانک ملت، پلاک 95 ، طبقه اول تلفن: 88406119، 88736667

jaametohi
Thursday 14 August 2008, 11:55 AM
دوستان، آیا کسی از مدرسین مجرب کمانچه در کرج اطلاع دارد؟

jaametohi
Thursday 14 August 2008, 12:03 PM
جناب سعيد فرجپوري در موسسه ي چاووش فعاليت ميفرمايند.
نشانی: خیابان دکتر بهشتی (عباس آباد)، خیابان صابونچی (مهناز)، جنب بانک ملت، پلاک 95 ، طبقه اول تلفن: 88406119، 88736667

البته وقتی با موسسه چاووش تماس گرفتم تکذیب کردند!

arian
Thursday 14 August 2008, 12:06 PM
دوستان، آیا کسی از مدرسین مجرب کمانچه در کرج اطلاع دارد؟
دوست عزيز سلام
اميدوارم كه شاد و سلامت باشيد . جناب آقاي فيروز بخت كه شاگرد استاد ملك بوده اند و سرپرستي گروه ايشان در صدا و سيما را نيز بر عهده دارند در كرج به تدريس ميپردازند . اما 2 مسئله وجود دارد كه بايد در موردش بايد تحقيق كنم و خدمتتان عرض كنم . مورد اول آنكه آيا شاگرد جديد قبول خواهند كرد و مورد دوم اموزش ساز كمانچه است . چنانچه دسترسي داشتيد خودتان هماهنگ بفرماييد در غير اينصورت از فرزندان ايشان كه هر دو نيز از استادان ويولن ميباشند پيگيري و به اطلاع خواهم رساند.

jaametohi
Thursday 14 August 2008, 01:58 PM
دوست عزيز سلام
اميدوارم كه شاد و سلامت باشيد . جناب آقاي فيروز بخت كه شاگرد استاد ملك بوده اند و سرپرستي گروه ايشان در صدا و سيما را نيز بر عهده دارند در كرج به تدريس ميپردازند . اما 2 مسئله وجود دارد كه بايد در موردش بايد تحقيق كنم و خدمتتان عرض كنم . مورد اول آنكه آيا شاگرد جديد قبول خواهند كرد و مورد دوم اموزش ساز كمانچه است . چنانچه دسترسي داشتيد خودتان هماهنگ بفرماييد در غير اينصورت از فرزندان ايشان كه هر دو نيز از استادان ويولن ميباشند پيگيري و به اطلاع خواهم رساند.

حضرت arian،از آن‌جایی که من به ایشان دسترسی ندارم ممنون می‌شوم اگر بپرسید و در ضمن تاکید کنید که هنرجوی مبتدی می‌پذیرند یا خیر.

bardyaa
Friday 15 August 2008, 12:23 AM
ممنون از شما دوست عزیز برای نوشتن مطلب .
من به شخصه اطلاعی از محل تدریس آقایون ندارم.شاید دیگر دوستان بتونند کمکی بکنند.
اما فکر کنم اقای مهاجر در اموزشگاه کامکارها هم تدریس میکنند.(البته بیشتر حدسه)

یه لامپت سوخت!

شروین تو آموزشگاه کامکارها درس نمی‌ده. اون‌جا، فقط آقای [اردشیر] کامکار هستن.

Kamanche
Friday 15 August 2008, 01:46 PM
یه لامپت سوخت!

شروین تو آموزشگاه کامکارها درس نمی‌ده. اون‌جا، فقط آقای [اردشیر] کامکار هستن.

:21::21::21:

سلام
آخه ما هر جا کامکارها بودن آقای مهاجر رو هم باهاشون دیدیم.این بود که گفتم شاید اینجا هم با کامکارها باشه.
ممنون از توجهتون
مخلصیم

arian
Tuesday 2 September 2008, 04:01 PM
حضرت arian،از آن‌جایی که من به ایشان دسترسی ندارم ممنون می‌شوم اگر بپرسید و در ضمن تاکید کنید که هنرجوی مبتدی می‌پذیرند یا خیر.
دوست عزيز سلام و ببخشيد اگر خيلي دير شد.

جناب مهيار فيروز بخت كمانچه نيز تدريس ميكنند .چنانچه قصد داريد كه با ايشان كار كنيد حتما روز يكشنبه ها به آموزشگاه مهيار واقع در پاساژ آزادي طبقه ي هفتم سر بزنيد . معمولا جهت هماهنگي هاي لازم خانم ايشان حضور دارند . بفرماييد كه از طرف آقاي آرش سالمي اومده ام .
فرزند ايشون نيز آقاي آقاي عليرضا فيروزبخت هستند كه ساز تخصصي شان كمانچه است و روزهاي ديگر در همين آموزشگاه تدريس مينمايند و از شاگردان مرحوم داروغه ميباشند . باز هم ميتوانيد بفرماييد از طرف آقاي سالمي يا آرين معرفي شده ام . اگر مشكلي بود بفرماييد تا تلفني با ايشون هماهنگ شود .

jaametohi
Monday 6 October 2008, 06:37 PM
آقای مهدی آذرسینا، آموزش‌گاه چهارگاه، تقاطع بزرگ‌راه امام و مرزداران ، ساختمان 957 ، طبقه سوم ، واحد 8

jaametohi
Monday 6 October 2008, 06:40 PM
دوستان مسی در مورد جناب آذرسینا اطلاعات کافی و نمونه اثر از استاد آذرسینا دارد؟

Kamanche
Tuesday 7 October 2008, 01:31 AM
ممنون از شما jaametohi (You can see links before reply) عزیز
خود من خیلی دنبال ادرس ایشون بودم که به لطف شما محقق شد.
برای بیشتر دانستن در مورد آقای آذرسینا میتونید به تاپیک زیر مراجعه کنید.
ممنون از توجهتون

jaametohi
Thursday 16 October 2008, 03:05 PM
دوستان، کسی آدرس یا شماره‌ای از محل تدریس جناب سامر حبیبی ندارد؟

Kamanche
Thursday 16 October 2008, 04:31 PM
با سلام
بنده به شخصه نه .
توی چند سال گذشته اسمشون توی لیست اساتید بعضی اموزشگاههای موسیقی دیده می شد .
اما چند وقتیه که خبری از ایشون نیست .
امیدوارم دوستان دیگه اگر خبری دارند بنویسند .

jaametohi
Saturday 18 October 2008, 05:59 PM
دوستان تلفن‌های کانون فرهنگی عارف یک هفته‌ای هست که جواب داده نمی‌شوند. کسی اطلاعی از سرنوشت یا شماره‌ی جدید آن‌جا دارد؟

Kamanche
Sunday 19 October 2008, 12:59 AM
با سلام
متاسفانه jaametohi (You can see links before reply) عزیز من در این مورد هم نمی تونم کمکی بهتون کنم . ولی با اعتباری که این مرکز داره بعیده اتفاق خاصی براش افتاده باشه .اگه براتون ممکنه و تهران هستید به خود مرکز سری بزنید و پرس و جو کنید . اگر تغیراتی اتفاق افتاده به ما هم اطلاع بدید.
من متاسفانه شهرستان هستم و دست ما کوتاه و خرما بر نخیل.
مخلصیم.

mina_v57
Tuesday 28 October 2008, 02:05 PM
سلام
اگر کسی یه استاد خوب تو اصفهان سراغ داره ممنون میشم آدرسش را به من بده.

Kamanche
Wednesday 29 October 2008, 09:35 AM
سلام به شما و عرض خوش آمد به نت آهنگ و بخش کمانچه
در مورد اساتید کمانچه در اصفهان قبلا دوست دیگری در تاپیک زیر سوالی رو مطرح کرده بودند که جوابشون رو همونجا خدمتشون گفتم . شما هم میتنونید به این آدرس مراجعه کنید.

من اصفهانی نیستم و از سابقه ی فعالیت دوستان، نحوه ی تدریس و میزات تجربه شون ، زیاد اطلاع ندارم . و مسلما نمی تونم بهتون یک نفر رو معرفی کنم . بهتره خودتون برای پیدا کردن مدرس بهتر ، از اموزشگاه های محل تدریس یا محافل هنری مختلف ، چند و چون کار رو در بیارید.
جزییات بیشتر در اون تاپیک نوشته شده.
باز هم اگه سوالی بود در همون تاپیک مطرح کنید در خدمتتون هستم .

Kamanche
Saturday 1 November 2008, 04:00 PM
با سلام به شما

در مورد رفتن پیش استاد شکارچی زیاد میشه گفت . اول اینکه ، الان که مبتدی هستید اگر برید که خیلی بهتر خواهد بود چون با اون تلاشی که من از ایشون ( یا حتی بعضی اساتید دیگه ) در کار با شاگردا دیدم خیلی به نفعتون خواهد شد .
از طرفی خب مشکلات راه هست مخصوصا توی زمستون که خطراتی رو هم همراه داره دیگه .

من هم مشکل شما رو داشتم اما چون واقعا کسی در اون حد رو در شهرم پیدا نکردم هفته ای پیش استاد شکارچی میرم .
یه چیز دیگه هم اینکه استاد شکارچی شاگردایی هم دارند که به صورت ماهانه از شهرستان های مختلف پیشششون میان و درس میگرند تا ماه بعد . از این شاگردا ها هم شهریه ای نمی گیرند . در واقع رایگانه. منتها ادم یه مقدار باید صبر و حوصله داشته باشه چون ممکنه در دراز مدت کسل کننده باشه برای شاگرد .

سر جمع اینکه تصمیم گیری با خودتونه من نمیتونم پیشنهادی بدم.
اگر میتونید هفتگی تهران برید خیلی عالیه .هر چند فوق العاده مشکله .
یا اینکه اگه استاد خوبی در اون حد و حدود در شهرتون سراغ دارید از همونجا شروع کنید .
متاسفانه من اطلاع دقیقی از اساتید شهرتانی ندارم و استادی رو که اسم بردید نمیشناسم .
اگر امکان داره برامون بیشتر معرفیشون کنید . مثل بقیه تو همین تاپیک .
به هرروی تصمیم نهایی با خود شما . چون واقعا چیزی نیست که من پیشنهاد بدم .

mina_v57
Sunday 2 November 2008, 09:34 AM
سلام

من چند تا استاد که در حال تدریس کمانچه در اصفهان هستند را پیدا کردم مثل استاد میرزایی ،استاد اعظمی نژاد،استاد استیری واستادآزادفر .
سابقه تدریس استاد آزادفر بیشتربود ،به همین دلیل من ایشون را انتخاب کردم ولی بعد از صحبت شما مردد شدم که پیش ایشون برم یا پیش استاد شکارچی.
ممنون از لطفتون باید بگم من خیلی به اینترنت و اصول تاپیک ها وارد نیستم - ببخشید.

Kamanche
Sunday 2 November 2008, 05:36 PM
سلام بر شما خانم مینا
مردد چرا ؟
بالاخره همه ی جوانب امر رو بسنجید . پیش استاد شکارچی رفتن به صورت هفته ای واقعا طاقت فرساس . و اعتراف میکنم آدم رو از پا در میاره . اما نتیجه ش دلنشینه .لااقل برای من اینطور بوده . هر چند من قضیه ام فرق داره و کسی رو حتی نزدیک به سطح آموزش ایشون هم در شهرم پیدا نکردم . یا بهتر بگم اصلا مدرس کمانچه ای پیدا نکردم.
اگر به صورت ماهانه برید زیاد اذیت نمی شید اما چون جلسات ماهیانه ست ممکنه اون بازدهی کلاس های هفتگی رو نداشته باشه .

به نظر من تحقیقاتتون رو در مورد استادی که فرمودید بیشتر کنید و اطلاعاتی ازشون به دست بیارید . اینکه شاگرد کی بودند ؟ سازشون کمانچه س یا مثل هزاران معلم دیگه ویولون میزنند و در کنارش کمانچه . چه جور شخصیتی دارند؟ چند وقته تدریس میکنند ؟ شیوه ی تدریسشون چطوره ؟ و ... این موارد واقعا مهم و تاثیر گذاره .
بعد اون موقع تصمیم نهایی تون رو بگیرید.

در ضمن ممنون میشم اگر اطلاعات کاملی ازشون پیدا کردید توی همین تاپیک معرفی اساتید ، ایشون رو هم مثل بقیه اساتید که من یا دوستان دیگه نوشتند معرفی کنید تا لااقل به اصفهاتی های دیگه کمکی کرده باشید. چون تقاضا در این موارد زیاده و من هم به شخصه اطلاعاتم در زمینه اسانید شهرستانی خیلی محدوده . و باید از دوستان شهرستانی کمک بگیرم .
سپاس از شما .

MEHRNAM
Thursday 11 March 2010, 02:50 PM
سلام. من میخوام ساز کمانچه را تازه شروع کنم (ساز چهارمم میشه:دی)
این قیمتهایی که واسه کلاسها نوشتین مال سال 2008 بوده الان که 2010 هستیم مثلا" قیمت کلاسهای استاد اردشیر کامکار به چند رسیده؟ (امیدوارم خیلی قیمتهای دردناکی نباشه!) استاد کیهان کلهر کلاسهاشون چه طوریه؟ میزان شهریه اش چطوره؟ اصلا" شاگرد جدید قبول میکنن؟ استاد سعید فرجپوری که تا خرداد 89 مسافرت هستن ولی نمیدونم قیمت کلاسهاشون چه طوره؟
و اگه ممکنه دوستانی که اطلاع دارن یه مقایسه کلی طبق نظرات خودشون بین استاد فرجپوری استاد کلهر و استاد اردشیر کامکار بکنن و نتیجه رو بگن.سپاس.

Kamanche
Friday 12 March 2010, 01:27 AM
سلام
در مورد قیمت ها باید بگم که به سال خورشیدی حسابشون کنید . تا اونجایی که میدونم قیمت کلاس ها سالانه توسط ارشاد به آموزشگاه داده میشه و معمولا اگر تغییر قیمتی باشه مربوط میشه به اول هر سال . شهریه هایی هم که اینجا نوشته شده اند منهای اون چند تای اول فعلا ثابت هستند . البته تا آخر امسال و اگر تغییری کنه که من پیش بینی میکنم بدون شک تغییر میکنه و از آغاز ترم جدید در سال نو انجام میشه .
اما اساتیدی که ذکر کردید . جناب کلهر که میدونم کلا کلاسی به اون شکل سنتی ندارند و فعالیت های آموزشی شون بیشتر جنبه ی مستر کلاس و سخنرانی داره . توی یکی از پست های قبلی در مورد مکان و ... شرح کاملی دادم .
درمورد جناب کامکار هم باید عرض کنم تا اخر امسال شهریه ی کلاس ها برای 10 جلسه 180 هزار تومان هست .
جناب فرج پوری هم تا اونجایی که من میدونم در آموزشگاه سعدی تدریس میکنند و ترمی 150 هزار تومان (سه ماه ، تقریبا 12 جلسه) شهریه ی کلاس هاشون هست .
اما یه پارتی بازی هم بکنم . خواستم بگم هر کس ازم می پرسه من جناب شکارچی رو پیشنهاد میکنم . چه برای افراد مبتدی و چه پیش رفته . به خصوص برای افرادی که تازه میخوان شروع کنند . شاید از معدود کسانی باشند که اونقدر با صبر و حوصله و حسن خلق با شاگرد رفتار میکنند که من بین هیچ کسی تا به حال ندیدم . باید خودتون ببینید . چون من هر چه قدر تعریف کنم باز هم کمه . واقعا هر کس پیششون رفته شیفته شون شده . در بین دیگر اساتید هم واقعا شخصیتی قابل احترام دارند . شهریه ی کلاس هاشون هم از همه معقولانه تره . برای یک ترم 120 هزار تومان شهریه میگیرند .
خیلی زیاد نوشتم ولی نظر منو بخواهید استاد شکارچی رو از دست ندید .

MEHRNAM
Friday 12 March 2010, 10:09 AM
من تعریف آقای شکارچی رو خیلی شنیدم؛ ولی یه سؤال دیگه اینکه مگه آقای کامکار سر کلاس چندتا کتاب و چطوری کار میکنند که واسه یه جلسه ی 20 دقیقه ای 18000 تومان میگیرند؟؟؟؟؟
آقای فرجپوری با توجه به سابقه ای که دارن، خیلی معقولتره که جلسه ای 12500 هست! آقای شکارچی هم که خیلی ماهن دیگه جلسه ای 10000. نکنه خیلی سبکهاشون با هم فرق فوکوله؟ که این قدر قیمتها هم فرق فوکوله؟؟؟؟؟

AliB
Friday 12 March 2010, 03:28 PM
من اگر بخوام باز دخالت بیجا کنم اینجا :دی باید بگم که همونطور که ویشتاسب عزیز گفت ، شهریه ی آموزشگاه ها بر مبنای نظر ارشاد هست و هر سال ابلاغ میشه بهشون منتها ، تا اونجایی که من میدونم آموزشگاه ها هم درجه بندی دارن و میزان شهریه بر مبنای درجه بندی آموزشگاه ها تعیین میشه ! البته باید بگم مسلما اگر استاد شکارچی خودشون این همه بزرگوارن و به نحو باور نکردنی با شاگردها راه میان تو شهریه دلیل بر پایین تر بودن درجه ی آموزشگاهشون نیست این به مرام و سیستم ایشون برمیگرده . جهت اطلاع باید بگم که من هم برای 6 جلسه دارم 110 تومن میدم به آموزشگاه آقای شعاری که میشه جلسه ای 18300 تومن و جزو بالاترین رقم هاست تو آموزشگاه ها . ولی از شیر مادر حلالتر دارم و اگر داشتم والا بیشتر می دادم خودم چون ارزش داره برام.
جناب کامکار هم به نظر من ارزش داره و واقعا در برابر دستمزد آموزش موسیقی تو کشور های غربی چیزی نیست . یکی از دوستان من تو کانادا برای یک ماه یعنی 4 جلسه 100 دلار میداد به مربیش ! که میشه ترمی 300 تومن به پول ما پس اینجا اساتید طراز اول واقعا پولی نمیگیرن!
شاعر میگه : قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری!

MEHRNAM
Friday 12 March 2010, 04:43 PM
بله خوب شما درست میفرماییدAliB عزیز از راهنماییهای شما و دوستان دیگه خیلی استفاده کردم و فکر کنم همون استاد کامکار رو اگر قبولم کردن و قسمت بود (گوش شیطون کر) برم... یکی از اقوام ما هم واسه هر جلسه ویولن که کانادا میرفت 22 دلار میداد، ولی خوب حقوق هر ماهش هم حدود 8000 دلار بود! ( با این حال به نظر من باز هم به قول شما ارزشش رو داره)

Kamanche
Saturday 13 March 2010, 12:01 PM
سلام مجدد
یه جمله ی معترضه بگم . ممکنه به موضوع تاپیک ربط نداشته باشه . اگر دوست داشتید میتونیم توی یه تاپیک دیگه ادامه ش بدیم .
البته ما ارادت داریم خدمت علی جان . (به خصوص با بیت آسمان ...)
اما واقعا این جمله علی عزیز : اینجا اساتید طراز اول واقعا پولی نمیگیرن!
رو من زیاد قبول ندارم . اتفاقا نسبت به طیف عظیم شاگردهایی که دارند پول خوبی هم میگیریند .
اصلا مگه ماها خوب حقوق میگیریم که خوب هم حقوق بدیم .
به نظر من شهریه ی کلاس های موسیقی در تهران و شهرستان ها ابدا با بودجه ی عامه ی مردم همخونی نداره . دقت کنید عامه مردم .
ببینید ما توی کل ایران مثلا یه اردشیر کامکار داریم که ملت از سراسر ایران پیشش میرن و نمیدونید با چه ترافیکی و با چه تعدادی . این مقدار شاگرد رو که من والا دقیقا نمیدونم چند نفرن رو با یه جمع و تفریق میشه حساب کرد که سالانه یا ماهانه چقدر پول به حساب یه استاد می ریزند .
بله من هم با شما موافقم که نوش جونشون و حقشونه اما میشه شرایط رو تعدیل کرد . که مثلا من نوعی جرات داشته باشم در کنار کلاس جناب شکارچی فقط خیال رفتن به کلاس جناب کامکار رو هم در ذهنم بپرورونم . یا مثلا خانم مهرنام ننویسند امیدوارم قیمت ها زیاد دردناک نباشه !
ببنید الان اکثر شاگردهای موسیقی تک استادی هستند یه شیوه رو میرند و آموزش میبینند و بیرون میان اکثرا به دلایل مادی نمیتونند همزمان پیش دو تا استاد دیگه برند . همونطور که خودتون هم میدونید لازمه ی به وجود امدن تکنیک نوازندگی در یک فرد هنرجو ، دیدن استادان مختلف ، تجربه ی نواختن همه ی شیوه ها و هزار تا چیز دیگه است . اما واقعا با این شیوه ی که الان حاکمه یه هنرجو میتونه در طول دوره ی هنراموزیش از چند استاد استفاده کنه ؟
و این رو هم به خاطر داشته باشیم که همین اساتید که الان بزرگ شده اند زمانی چه اساتیدی رو همزمان در اختیار داشتند و با چه شرایط آسان تری ، روز و شب باهاشون زندگی میکردند درس میگرفتند و پس می دادند .

در اخر
میدونم که زمانه فرق کرده و دوره دوره ی چیپس و پیتزا و فست فود و ... ایناس . اما این حرفا هم فکر میکنم قابل تامل باشه . نه ؟

MEHRNAM
Saturday 13 March 2010, 12:24 PM
سلام.ببخشید حوصله تاپیک جدید رو نداشتم، همین جا بگم که آره واقعا" خیلیها رو میشناسم که به دلیل مشکلات مالی نمیتونن حتی پیش یه استاد که باب دلشون هست برن! میدونید رابطه ی استاد و شاگرد موسیقی و رابطه ی نوازنده و ساز روابطی پیچیده اند که به نظر من خیلی باید مورد توجه قرار بگیرن، سازی که دل نوازنده رو بزنه یا بدتر از اون استادی که دل شاگرد رو بزنه احساس خیلی بدی به نوازنده میده که به این آسونی ها قابل جبران نیست...
به هر حال ما هم (خودمو میگم) دستمون تو جیب ننه بابامونه! اگه به خودمون باشه که باید کلا" خیال اکثر تفریحامونو بزنیم...:46:

AliB
Saturday 13 March 2010, 11:26 PM
سلام مجدد
یه جمله ی معترضه بگم . ممکنه به موضوع تاپیک ربط نداشته باشه . اگر دوست داشتید میتونیم توی یه تاپیک دیگه ادامه ش بدیم .
البته ما ارادت داریم خدمت علی جان . (به خصوص با بیت آسمان ...)
اما واقعا این جمله علی عزیز : اینجا اساتید طراز اول واقعا پولی نمیگیرن!
رو من زیاد قبول ندارم . اتفاقا نسبت به طیف عظیم شاگردهایی که دارند پول خوبی هم میگیریند .
اصلا مگه ماها خوب حقوق میگیریم که خوب هم حقوق بدیم .
به نظر من شهریه ی کلاس های موسیقی در تهران و شهرستان ها ابدا با بودجه ی عامه ی مردم همخونی نداره . دقت کنید عامه مردم .
ببینید ما توی کل ایران مثلا یه اردشیر کامکار داریم که ملت از سراسر ایران پیشش میرن و نمیدونید با چه ترافیکی و با چه تعدادی . این مقدار شاگرد رو که من والا دقیقا نمیدونم چند نفرن رو با یه جمع و تفریق میشه حساب کرد که سالانه یا ماهانه چقدر پول به حساب یه استاد می ریزند .
بله من هم با شما موافقم که نوش جونشون و حقشونه اما میشه شرایط رو تعدیل کرد . که مثلا من نوعی جرات داشته باشم در کنار کلاس جناب شکارچی فقط خیال رفتن به کلاس جناب کامکار رو هم در ذهنم بپرورونم . یا مثلا خانم مهرنام ننویسند امیدوارم قیمت ها زیاد دردناک نباشه !
ببنید الان اکثر شاگردهای موسیقی تک استادی هستند یه شیوه رو میرند و آموزش میبینند و بیرون میان اکثرا به دلایل مادی نمیتونند همزمان پیش دو تا استاد دیگه برند . همونطور که خودتون هم میدونید لازمه ی به وجود امدن تکنیک نوازندگی در یک فرد هنرجو ، دیدن استادان مختلف ، تجربه ی نواختن همه ی شیوه ها و هزار تا چیز دیگه است . اما واقعا با این شیوه ی که الان حاکمه یه هنرجو میتونه در طول دوره ی هنراموزیش از چند استاد استفاده کنه ؟
و این رو هم به خاطر داشته باشیم که همین اساتید که الان بزرگ شده اند زمانی چه اساتیدی رو همزمان در اختیار داشتند و با چه شرایط آسان تری ، روز و شب باهاشون زندگی میکردند درس میگرفتند و پس می دادند .

در اخر
میدونم که زمانه فرق کرده و دوره دوره ی چیپس و پیتزا و فست فود و ... ایناس . اما این حرفا هم فکر میکنم قابل تامل باشه . نه ؟
:دی :))
کلا شاعر میگه آسمان رشک برد بهر زمینی که در او ، دو نفر بحر خدا یک نفسی بحث کنند :دی
ضمن عرض ارادت مجدد به ویشتاسب عزیز باید بگم که برادر من خودم هم درد کشیده ام ...
در کل می تونم بگم می فهمم چی میگی و کلا نظراتم رو در مورد اوضاع می دونی . بحث عمیق تر از این حرف هاست و اگر بخوایم ریشه یابی کنیم به مسایل زیادی باید اشاره کنیم که جاش اینجا نیست . اما همونطور که گفتم متوجه منظورت هستم ولی از زاویه ی دیگه نگاه کنیم ، 1_چند تا مثل اردشیر کامکار داریم؟ 2_ اردشیر کامکار برای اداره ی آموزشگاهشون آیا هزینه ای نداره؟ (همه ی درآمد رو که تو جیبش نمیگذاره بالاخره آموزشگاه هم خرج داره و مسلما هزینه ها باید توسط تک تک مدرسین تامین بشه) 3- تو جامعه (ی ما) همه ی آدم ها متناسب کاری که میکنن پول میگیرن؟ 4_ آیا اصلا همه ی آدم ها باید برابر دستمزد بگیرن؟ 5- حقوق یه مدیر دولتی آنچنانی چنده الان؟ 6- خیلی ها که یک شبه با یک تلفن ره صد ساله رو میرن چی؟ و و و و ... بازم میگم چند تا مثل اردشیر کامکار داریم؟ با چه خون دل خوردنی شده اردشیر کامکار؟ ارزش کاری که داره انجام میده چقدره؟ چقدر از طرف دولت ساپورت میشه؟ بیمه داره؟ تسهیلاتی داره؟ وام بهش میدن؟
بچه ها! ما اگر پا تو این وادی گذاشتیم باید همدیگرو ساپورت کنیم . من خودم با سختی هزینه های کلاسم رو میدم و واقعا هزینه ی سنگینیه برام . هر بار میرم تهران برمیگردم 20 30 تومن فقط کرایه راه میدم ... ولی نهایت تلاشم رو میکنم که حالا که با این هزینه دارم میرم کلاس بهترین کاری که از دستم بر میاد رو انجام بدم ...
به هر حال نظر من اینه که قرار نیست تاوان همه ی بی نظمی و بی برنامه گی و اختلالات اقتصادی این مملکت رو هنرمند تیپا خورده ... بده! هر چه میگیره نوش جانش !

Kamanche
Sunday 14 March 2010, 02:07 AM
سلام به دوستان .
بله منم کاملا معتقدم به حرف های شما و گزینه هایی که نوشتید مخصوصا به این حرف علی جان که : قرار نیست تاوان همه ی بی نظمی و بی برنامه گی و اختلالات اقتصادی این مملکت رو هنرمند تیپا خورده ... بده! هر چه میگیره نوش جانش !
من هم میگم نوش جانش . اصلا هنرمند حتما باید تامین باشه .
اما هنرجو این وسط چی کار کنه ؟ این تاوان رو باید هنرجو بده ؟
من نمیگم شهریه ی کلاسها نصف بشه .

حالا اگه بحث رو باز کنیم ( که نمیخوام باز کنم) پای همون بی نظمی و بی برنامه گی و اختلالات اقتصادی میاد وسط
اما به راحتی هر چه تمام تر ، این مشکلات رو میتونند در سطح مدیران موسیقی ارشاد حل کنند . با یه چیزی مثل یارانه ! یعنی مثلا بخشی از شهریه ی هر هنرجو رو ارشاد متقبل بشه . یه راه حل خیلی خیلی پیش پا افتاده س .
البته میدونم عملی شدن این حرفا در وضعیت فعلی محاله و یه چیزیه شبیه به شعار ، اما منظورم اینه که فقط این وسط هنرجو که داره قربانی میشه .
آثارش منفیش رو هم در نسل جدید وارد شده به موسیقی مون می بینم . که طیف وسیعی شون تهی از انچه که باید باشند هستند .
در آخر حرفم
میدونم بحث خیلی ریشه ایه و با دو کلام حرف حل شدنی نیست ، این حرف من بیشتر یه اظهار نظر یا نقد بود به انچه که پیش روم هست .
سپاس

MEHRNAM
Sunday 14 March 2010, 08:06 AM
با یه چیزی مثل یارانه !
اینو گفتی یاد خوشه افتادم.ههههههه.بابا بی خیال. این آموزشگاه کامکارها هر چی زنگ میزنم جواب نمیده :(
این آخرین امیدمه(گریه) کسی خبر نداره از کار و بارشون؟ چرا جواب نمیدن؟

MEHRNAM
Monday 15 March 2010, 08:47 AM
آقا جان، جواب دادن کامکارها! قضیه حله!:9:
(گرچه کسی اهمیت نداده بود):12::33:

AliB
Monday 15 March 2010, 02:27 PM
ا ِ هِم!
درودی چو بوی خوش بهاران بر برادر و دوست جان ، ویشتاسب عزیز .
در راستای مباحثات داغ و ریشه ای که در این تاپیک با هم آغاز کردیم باید عرض کنم که برادر ، من کاملا می فهمم نظرت رو ، وقتی از این زاویه ی دیدی که مطرح می کنی به قضیه نگاه می کنم ، می بینم که بله! این قضیه لطمه به سیستم آموزش میزنه و زده شاید ! اون هنرجوی مستعد شهرستانی (:دی مثلا من و شما ) که به سطحی میرسه که حتما باید از آموزش سطح بالا استفاده کنه برای پیشرفت و تکمیل یادگیریش و بناچار باید بیاد در تهران و از اساتید طراز اول استفاده کنه ، واقعا براش سخته انجام این کار با توجه به هزینه ها ... ولی همونطور که خودت هم در روند صحبتت بهش اشاره کردی ، کار از جای دیگه خرابه! (حوصله ندارم اصلا که بگم کار از کجا خرابه =)) :دی )
ولی ویشتاسب جان من یادمه که اقوامم که در تهران هستند ، مثلا 10 یا 12 سال پیش صحبت از جلسات خصوصی 30 تا 50 هزار تومنی کلاس های گیتار توسط هر ... ای می کردن . ببین همین الانم تو تهران خیلی ها بدون داشتن صلاحیت دارن بطور زیر زمینی بدور از هر مشکلی (که هنرمندان مطرح و اونایی که آموزشگاه دارن یا دارن تو آموزشگاه درس میدن) کار خودشون رو می کنن و پول های آنچنانی از هنرجو های ناآگاه می گیرن . اصلا چرا تو تهران فقط؟ تو همه ی شهرستان ها هم همینطوره حالا مبالغ شهریه مثل تهران نیست هر جایی به نسبت خودش .

خودت می دونی که کسی که آموزشگاه داره هزار و یک دردسر داره که واقعا نفس گیر و طاقت فرساست ! مثلا اولین مشکل با ارشاده ! دومین مشکل با اماکنه (من نمونه ای از برخورد باور نکردنیه یک جوان 27 -8 ساله شایدم کمتر رو با استادم آقای شعاری دیدم تو آموزشگاه که به عنوان مامور اماکن اومده بود اونجا و بماند که چقدر بی ادبانه و چه رفتار و گفتاری داشت! ) مشکل بعد داراییه و مسایل مالیاتی ! و و و و ....
همونطور که گفتم ضمن درک مسایل مرتبط و درهم تنیده ی این موضوع ، ولی نمیشه کل قضیه رو متوجه آموزشگاه های موسیقی و اساتید کرد . مطلب بعد اینه که همونطور که فکر می کنم اشاره کردم ، مگه ما چند تا مثل مسعود شعاری و اردشیر کامکار داریم؟ مگه همه ی مدرسین موسیقی همینقدر میگیرن؟
الان تو سمنان استاد سابق من که از ردیف دانان برجسته و اساتید واقعی موسیقی دستگاهی ایرانه تو آموزشگاهش داره ترمی 48 هزار تومن میگیره! خوب اونم روا نیست به نظر من !
بازم به اینجا میرسیم که ... بگذریم!

ghambari
Monday 2 August 2010, 12:46 PM
چه خوب ........!

oblivion
Tuesday 17 August 2010, 02:27 PM
آقای AliB یه لحظه فکر کردم شما آقای علی بیطرف هستین. ولی انگار اینطور نیست.سمنانی هستین؟

_RoshanaK_
Tuesday 8 November 2011, 12:50 PM
استاد عارف روستایی
کرمانشاه-نرسیده به میدان مرکزی طبقه ی فوقانی پیتزا کاکتوس
8368849-8359464
(4جلسه23000)

alvar
Tuesday 20 December 2011, 09:10 AM
سلام دوستان عزیز من تازه عضو این سایت شدم . خوشحالم از آشنایی با شما هنرمندان عزیز .
من دنبال یک استاد خوب کمانچه در شهر کرمان می گردم .. دوستان اگه میشناسید ممنون میشم راهنمایی کنید .
نظرتون چیه که با یه استاد معمولی شروع کنم بعد برای حرفه ای تر شدن بیام تهران کلاس ؟

can2000ada
Tuesday 20 December 2011, 02:20 PM
درود به همگی
خوش بحالتون که تو شهر بزرگ هستید همه نوع استاد هست ولی تو این شهری که من هستم هیچ نوع استادی نیست نه معمولی نه حرفه ای خودم از روی کتاب دارم تمرین میکنم بخاطر همینه 2ساله مشغولم ولی زیاد پیشرفت ندارم اگه کتاب خوبی سراغ داری معرفی کنید ممنون میشم لطفا کمکم کنید

_RoshanaK_
Wednesday 21 December 2011, 01:09 PM
سئوال خوبی پرسیدید
من با کتاب ((شیوه ی کمانچه نوازی نوشته ی استاد مهدی آذر سینا))(این کتاب 4جلد میباشد)شروع کردم
کتاب خیلی خوبه اما درکنارش کتاب اول هنرستان موسیقی(ویولن)رو هم کار میکردم(اسمش دقیقا یادم نیست)اونم کتاب خوبیه اما شیوه ی کمانچه نوازی از ساده ترین مباحث شروع کرده.به نظر من بهتره هردو کتاب رو تهیه کنید چون اینطوری که فهمیدم این دوتا کتاب مکمل همدیگه هستن اما چون میگید که دوساله دارید خودتون کار میکنید شاید درسهای شیوه ی کمانچه نوازی براتون خیلی آسون باشه

abcdefghijklmnop
Friday 3 February 2012, 06:02 PM
سلام.ميخواستم بپرسم جايي رو داخل تهران سراغ داريد كه هزيمه‌ي كلاس هاش بين 25 تا30 هزار تومن باشه(ماهيانه).
در ضمن ميخواستم بپرسم حتما براي نواختن اين ساز انگشت هاي بلند لازمه ويكي ديگه اينكه ياد گيري مقدماتي ساز حدودا چه مدت زماني ميبره.(يعني تا قبل از اين كه هنرجو براي رديف نوازي اماده بشه)ممنون0

AliB
Friday 3 February 2012, 09:01 PM
سلام.ميخواستم بپرسم جايي رو داخل تهران سراغ داريد كه هزيمه‌ي كلاس هاش بين 25 تا30 هزار تومن باشه(ماهيانه).
در ضمن ميخواستم بپرسم حتما براي نواختن اين ساز انگشت هاي بلند لازمه ويكي ديگه اينكه ياد گيري مقدماتي ساز حدودا چه مدت زماني ميبره.(يعني تا قبل از اين كه هنرجو براي رديف نوازي اماده بشه)ممنون0

دوست عزیز الان تو شهرستان ها هم کلاس های موسیقی تو آموزشگاه ها جلسه ای 9 تا 10 هزار تومان هست که میشه ماهی 36 تا 40 هزار تومان و باز هشت معلم بی نوا ( و آموزشگاه ) گروی نه شون هست! چطور ممکنه تو تهران با این قیمت گلاس موسیقی درست درمون پیدا بشه؟

taal
Saturday 4 February 2012, 08:42 AM
سلام.فکرکنم پیدا بشه من 6سال پیش کلاس استاد آذر سینا با ترمی 36 تومن رفتم (البته استاد نظارت داشت و آقای میرلوتدریس میکردن) الان اگه کلاسا 2 برابر هم شده باشه باز از همه جای ایران ارزونتره.خوبه یه سر بزنی. بلوار مرزدارانه.

taal
Saturday 4 February 2012, 08:50 AM
نه دوست گرانقدرم, انگشت های کشیده فقط یه امتیاز مثبته. و اگه واقعا وقت بزاری وعلاقه نشون بدی فکر کنم قبل از یک سال به قطعه نوازی وردیف برسی. اساتیدی هستند که زودتر ردیف نوازی رو با شاگرداشون شروع میکنن مث استاد شکارچی میتونی بری پیشش.

m_rv_2008
Saturday 4 February 2012, 10:10 AM
آقاي آذرسينا ميگه كمانچه را با اصالتش تدريس مي كنه. ولي ايشون بيشتر به نظر مياد به قدمت بستگي داشته باشه تا به اصالت. خيلي خيلي قديمي و كهنه درس ميده و تازه اون رديف ميرزا عبدالله هم براي سه تاره و حتي به درد تار هم نمي خوره چه برسه به كمانچه. بهتره بري پيش كامكار يا جديدترها كه بيشتر شاگردان كامكار و فرجپوري هستن. خيلي به روز تر هستن و از روي رديف صبا هم كار مي كنن. استاد كامكار كه قطعات و اتودهاي كلاسيك رو هم براي نرمي پنجه كار مي كنن. كلا رديف صبا با اين كه براي ويولن هست اما چون آموخته هاي صبا از مكتب حسين خان اسماعيل زاده هست بهتره براي آموزش سازي مثل كمانچه تا رديف ميرزا عبدالله. توي رديف ميرزا عبدالله كه آقاي آذرسينا نوشتن گاهي مشاهده ميشه كه دو نت متوالي رو براي يه مدت طولاني به صدا در مياره و بهش تازه ميگه زنجيره رديفي. اين اشتباهه و شايد اين كار روي سازي مثل سه تار جواب بده. اما درمورد كمانچه ميگم نه. اصلا بايد بگم تازگي ها رديفي از بيات كرد به همراه مجموعه راكها از استاد رحمت الله بديعي منتشر شده كه دوستان ميتونن از بازار تهيه كنن. انتشارات پارت داشت اين كتابو. بعد بيات كردش رو با بيات كردي كه در رديف ميرزا هست و آقاي آذرسينا نوشتن مقايسه كنن. مشخصا اون روي كمانچه بيشتر جواب ميده. چون براي ساز زهي نوشته شده.
البته در دوراني كه هيچ منبعي براي ساز كمانچه نبود واقعا آقاي آذرسينا زحمت كشيدن. اما امروزه ديگه اون روش به كار نمياد.

abcdefghijklmnop
Saturday 4 February 2012, 08:30 PM
ممنون.. يك سوال ديگه آيا ميشه اين ساز رو از روي كتاب و سي دي آموزشي ياد گرفت.(اگه نياز به تمرين زياد داره مساله اي نيست. فقط ميشه يا نه)سپاس

taal
Saturday 4 February 2012, 08:57 PM
البته دوست عزیزم میشه ولی تفاوتش با کار در کنار استاد مثل پیاده از تهران تا مشهد رفتنه وقتی که هواپیما هم فراهم باشه.و واقعا نیاز به گوش قوی ومطالعه ی فراوان داره.

shabsokutkavir
Wednesday 8 February 2012, 09:32 AM
درود دوستان
من 3 نفر در خوزستان میشناسم
1- آقای فاتح(استاد عزیز خودم) آدرس:شوشتر-چهارراه امام-باساژ شمال نسب-گالری موسیقی صبا
2-آقای حق شناس. آدرس:اهواز-چهارراه نادری-نرسیده به سینما اکسین-آموزشگاه غزل
3-آقای گردویی. آدرس:متاسفانه فقط میدونم دزفول هستن

saeedgolpesar
Thursday 9 February 2012, 07:57 PM
با سلام.
من یزد دانشجو ام .
تو یزد زیاد اهمیتی به موسیقی نمیدن .
وتو هیچ کدوم از اموزشگاههای این شهر کلاس امزش کمانچه ندارن .
با هزاز زحمت تونستم یه استاد پیدا کنم که اونم کارمند راه اهنه .
اسمش استاد کیانوش پیامنی هست . و خیلی زیبا کمانچه می نوازه.

jj_najibi
Thursday 26 July 2012, 08:30 PM
من نه استادی داشتم نه چیزی! به هزار بدبختی و روزی 3 تا 4 ساعت تمرین خودمو به یه جاهایی رسوندم.
حالا یه سوال.
شما استادی رو میشناسید که مثلا من یه هفته بیام تهران تو این یه هفته یه اصلاحاطی و... خلاصه هرچی بتونه کمک کنه برام انجام بده؟! به خدا از بی استادی خسته شدم...

leilalgh
Tuesday 22 January 2013, 10:08 AM
استاد علی فرشباف ساز تخصصی ویولن و کمانچه - آذری-
تبریز خیابان شهناز جنب پاساژ ارک - اموزشگاه فرشباف. هر چهار جلسه 520000 ریال
معمولا شاگرد کمانچه بدون معرف قبول نمیکنه.قبلا شاگردش رش که دانشجوی پزشکی هست اموزش میداد اما الان گویا درسهاش شنگین شده نمیاد

areffallahi
Saturday 27 July 2013, 01:52 PM
با سلام خدمت دوستان
استاد فرزاد جلیل زادگان. ایشون ساز کمانچه رو بصورت دانشگاهی هم آموخته و به لحاظ تئوری موسیقی و نوازندگی خیلی قوی هست. ایشون هم ردیف میرزا عبدالله آموزش میده(روی سه سیم و به سبک قدما) که ریزه کاریاش رو از سنتور استاد کیانی الهام گرفته.ایشون علاوه بر کمانچه به چند ساز دیگه از جمله سنتور تسلط دارن ضمن اینکه چندین نمونه ی اجرای ایشون تا حالا از رادیو و تلویزیون پخش شده. ایشون روزهای سه شنبه در فرهنگسرای خورشید تابان شهر گرمسار تدریس می کنند ضمن اینکه دو روز در هفته هم در سمنان در آموزشگاه ماورائ النهر تدریس می کنند.
هزینه ی کلاس ایشون ماهی 25 هزار تومان است.

jighebanafsh
Friday 13 March 2015, 01:16 PM
سلام دوستان کسی میتونه اساتید کمانچه در شیراز رو به من معرفی کنه و کمی از سبک تدریس و تفاوتشون رو بگه ? من تازه میخوام شروع کنم و خیلی برام مهمه هست که از همین ابتدا مسیر درست رو پیش یک استاد مجرب طی کنم و بعد برم تهران برای دوره های پیشرفته تر. میخواستم از ابتدا ماهی یک بار برم تهران پیش سامر حبیبی ایشون به من گفتن برای چند ماه اول حتما باید هفتگی کلاس بری و پیشنهاد کردن همین شیراز یه کم کار کنم. منتظر نظراتتون هستم ممنون

rdawoodi
Thursday 19 November 2015, 09:33 PM
سلام استاد مناسبی توی استان کردستان ترجیحا سنندج می شناسید؟

ehsanr1366
Wednesday 23 December 2015, 03:00 PM
سلام به همه
میشه لطف کنید یک استاد کمانچه که بصورت خصوصی منظورم در منزل هستش نه آموزشگاه
در اصفهان بهم معرفی کنید؟

ممنون میشم

kamanchenavaz
Monday 29 October 2018, 07:50 AM
آقای وحید سرابی
ایشان کارشناس موسیقی هستند و تو ایلام و شهرهای اطرافش تدریس میکنن. روش تدریسشون هم بر مبنای متد آموزشی جدید و آسانی به نام بهار کمانچه هست که هنرجوهاش با این متد از هفته ی سوم شروع به یادگیری آهنگ میکنند و از همان ابتدا وارد گروه ارکستر استان ایلام میشن.