PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بداهه نوازی سه تار و تنبک ( moomak & Hmd_N )

Hmd_N
Sunday 10 February 2008, 01:14 PM
سلام جیگرررررران

یه روز تو خونه نشسته بودیم با هومن ساز هم کنارمون بود و گفتیم یه بداهه بزنیم.

خلاصه این کار رو همینجوری بداهه زدیم و ضبط کردیم. ببخشید اگه خیلی اشکال داره هیچکدوممون سازه اصلیمون نبوده ! :aq

خوشحال میشیم نظرات خوبتونو بشنویم !

سه تار : هومن ( moomak )
تنبک : حمید (Hmd_N )
فرمت : Mp3
حجم : 1.09
زمان : 2:20
You can see links before reply

Majed
Sunday 10 February 2008, 01:24 PM
ممنون حمید جان و هومن جان.. خدایی مگه شما از کاراتون بذارین ما بشنویم.. البته این یکی رو هنوز نشنیدم.. ایشالا شنیدم نظرم رو میگم.... اما بقیه دوستان که ما رو مستفیظ نمیکنن:f

خان
Sunday 10 February 2008, 04:13 PM
بداهه نوازی زیبایی بود.همه چیز خوب شروع شد.سه تار ملایم حرکت کرد و به جا اوج گرفت و دوباره به خوبی آروم میگرفت. حمید هم خوب تنبک میگرفت.گرفتهاش آدمو یاد ضرب زدن آقای تهرانی و جهان گیر ملک مینداخت.
فقط در یکی دو جا هم تنبک و هم سه تار صداشون گنگ به نظر میرسید .شاید اشکال از ضبط بود.
به نظر من یه بار دیگه این بداهه رو بزنین و در جاهایی مثل زمانهای 1.02 که سه نار دیگه نمیزنه به نظرمن نباید تنبک تک ضرب یا مثل گرفته کار کنه و بهتره که آروم و پر ضرب بگیره که خیلیل خیلی زیبا میشه.ولی این کمی در زمان 1.22 به خوبی جبران شد و تنبک خوب ریتم و دستش میگیره.یه مطلب دیگه این که وقتی سه تار صدای خودشو آروم میکنه تنبک هم آروم میشه و وقتی که سه تار دوباره به اوج میره تنبک هم خروش میکنه و با ضرب آهنگ پر ولی در عین حال ساده باید به ریتم جانی دوباره بده که به خوبی رعایت شد.
همه چیز خوب بود.لذت بردیم. مرسی اساتید.

shbaharehs
Sunday 10 February 2008, 04:30 PM
به به چی بود! من در حدی نیستم که بخوام نظر بدم ولی به نظر من که خیلی خوب بود!!! اگه نمیگفتین من که نمیفهمیدم بداهه نوازی بود چون هردوتا ساز خیلی خوب باهم هماهنگ بود!!! یک عالمه خسته نباشید:ak:aq:az
ممنون

AliB
Sunday 10 February 2008, 04:40 PM
خیلی متشکر از قرار دادن این کار. جالب بود.
نظر انتقادی:
این کلمه ی بداهه نوازی هم حکایتست در موسیقی ما و خوب شد که این کلمه اختراع شد.
قطعه ای که اجرا شد به نوعی اجرای ساده و ابتدایی چهار مضراب "کاروان" استاد صبا بود و به نوعی طرحی بود برگرفته از جملات این قطعه.
در ابتدا تنبک خیلی بی مهابا شروع به نواختن کرد که در شنونده ایجاد شکی مقطعی می نماید و البته نشان می دهد که قرار مدارهایی هم بین شما بوده چون هنوز سه تار ریتم را به طور کامل نشان نداده بود که شما شروع کردید. شاید هم بداهه نوازی تنبک بود با همراهی سه تار!
نکته ی دیگر اینکه پرده ی ر بالادسته ی سه تار تنظیم نیست . و مضرابها به نوعی خشن بر ساز فرود می آید که صدا دهی ساز را از حالت نرمال خارج کرده و نت ها کمی بد صدا می شود.
نکته ی بعد همانطور که فرمودید مشخص است که سه تار ساز تخصصی نوازنده ی آن نیست . چون پایه ها و تکیه کاری ها به خوبی اجرا نمی شود.

amiraris
Sunday 10 February 2008, 08:38 PM
به به لذت بردیم.

alireza_amirsamimi
Monday 11 February 2008, 01:05 AM
دم برو بچه ها گرم.همچین تفسیر میکنن انگار مثلا فیلم دارن تفسیر میکنن!!!؟؟.دست جفتتون درد نکنه.هومن جون تو که به این خوبی میتونی حس رو بگیری برو درست حسابی سه تار رو دنبال کن.سعی کن سر ضرب ها رو دراب بزنی و مضراب راست چپ راست راست چپ راست و مضرابراست راست چپ و راست راست چپ رو تمرین کن که ایشالله بتونی دوباره همین قطعه رو با سر ضرب های دراب و مضرابهای صحیح بزنی.البته نظر دوستمون رو درباره خشن بودن مضراب کاملا قبول ندارم چون در بین اساتید هم این شکل مضراب زنی دیده میشه و بستگی به نوازنده داره و البته نباید توقع بی جا داشته باشیم چون ساز تخصصیت نیست.اما داش حمید گل.ایوالله خیلی خوب پیشرفت کرئی ئم استاد گرم.به استاد بگو سیبیلتم!!پنجه شیرینی در تنبک داری پیدا میکنی و خوشحالم که ساده تنبک نزدی و همراه با حالات مختلف ریتمیک و بعضا شیرین کاری بود.ولی خیلی زیادش نکن!!!!همین راهی رو که در تنبک شروع کردی ادامه بده.کارت درسته داداش

AliB
Monday 11 February 2008, 02:38 PM
دم برو بچه ها گرم.همچین تفسیر میکنن انگار مثلا فیلم دارن تفسیر میکنن!!!؟؟.دست جفتتون درد نکنه.هومن جون تو که به این خوبی میتونی حس رو بگیری برو درست حسابی سه تار رو دنبال کن.سعی کن سر ضرب ها رو دراب بزنی و مضراب راست چپ راست راست چپ راست و مضرابراست راست چپ و راست راست چپ رو تمرین کن که ایشالله بتونی دوباره همین قطعه رو با سر ضرب های دراب و مضرابهای صحیح بزنی.البته نظر دوستمون رو درباره خشن بودن مضراب کاملا قبول ندارم چون در بین اساتید هم این شکل مضراب زنی دیده میشه و بستگی به نوازنده داره و البته نباید توقع بی جا داشته باشیم چون ساز تخصصیت نیست.اما داش حمید گل.ایوالله خیلی خوب پیشرفت کرئی ئم استاد گرم.به استاد بگو سیبیلتم!!پنجه شیرینی در تنبک داری پیدا میکنی و خوشحالم که ساده تنبک نزدی و همراه با حالات مختلف ریتمیک و بعضا شیرین کاری بود.ولی خیلی زیادش نکن!!!!همین راهی رو که در تنبک شروع کردی ادامه بده.کارت درسته داداش
علیرضا جان اگر امکان دارد بفرمایید که در شیوه ی کدام اساتید مضراب زدن خشن و خارج از محدوده ی صدادهی ساز سه تار مشاهده می شود؟
توضیح اضافی :در مورد تنبک هم از نظر فنی نظری ندادم و از نظر یک شنونده بود چون تخصصی در ساز تنبک ندارم.
با تشکر

alireza_amirsamimi
Tuesday 12 February 2008, 07:11 AM
من میگم این بابا اینقدرا هم خشن مضراب نزده.بعد تو میگی مثال بزن؟؟؟؟ساز زدن نوازندگان نسل قبل رو گوش بدی میبینی که مضراب های قوی و خشن کم نیست.مثلا مرحوم علی اکبر شهنازی یا مرحوم یوسف فروتن.

AliB
Tuesday 12 February 2008, 09:47 AM
من میگم این بابا اینقدرا هم خشن مضراب نزده.بعد تو میگی مثال بزن؟؟؟؟ساز زدن نوازندگان نسل قبل رو گوش بدی میبینی که مضراب های قوی و خشن کم نیست.مثلا مرحوم علی اکبر شهنازی یا مرحوم یوسف فروتن.
علیرضا جان اولین بار از شما می شنوم که مرحوم استاد علی اکبر خان شهنازی سه تار هم می نواختند؟ یا منظورتون همون تار هست که ربطی به بحث ما ندارد.
در مورد استاد فروتن هم بنده ساز زدن ایشون رو گوش دادم و زیاد هم گوش دادم و هنوز هم گوش می دهم.
مفهومی به نام مضراب خشن در ساز زدن ایشون پیدا نکردم. البته نظر شما محترم است.
با تشکر

Babak_mix
Tuesday 12 February 2008, 10:45 AM
بسيار عالي بود...
بداهه نوازي رو خيلي تجربه كردم، وقتي حسش باشه خيلي لذت بخشه و بعضي وقت ها قطعه جالبي از كار در مياد (بازي در گام)

موفق و پيروز باشيد...

alireza_amirsamimi
Tuesday 12 February 2008, 04:02 PM
بله استاد شهنازی سه تار هم مینواختند که بی شباهت به تارنوازی ایشون نبوده.در جشن هنر هم کنسرت دادند

Hmd_N
Tuesday 12 February 2008, 10:48 PM
ماجد جان، بهاره جان، خان عزیز، علی جان، امیر جان، بابک جان و علیرضای جیگرررر واقعا از نظرات خوبتون ممنونم و اینکه شما استاد مایین و هنوز باید تجربه کسب کنیم از همتون !

قربونتون

AliB
Friday 15 February 2008, 11:35 PM
بله استاد شهنازی سه تار هم مینواختند که بی شباهت به تارنوازی ایشون نبوده.در جشن هنر هم کنسرت دادند
سلام به دوستان.
بعد ازسه روز برگشتم خدمت دوستان.
ابتدا از سعه صدر حامد گرامی تشکر می کنم. همواره همه کسانی که از شما تعریف می کنند دلسوز شما نیستند بلکه انتقاد سازنده همواره باعث پیشرفت خواهد بود.
مطلب بعد اینکه حقیقتا در این مدت نشنیده بودم که استاد علی اکبر خان شهنازی به سه تار نوازی هم شهرت عام داشتند و این نکته ای هست که شاید من آموختم .
علیرضا جان لطف کنید چند دقیقه ای از سه تار نوازی استاد شهتازی رو در سایت قرار بدید که با نوازندگی ایشون آشنا بشیم. چون در مجموعه ی کتاب نوار صد سال سه تار که کلکسیون نوازندگان سه تار در صد سال اخیر است نامی از استاد علی اکبر خان شهنازی به میان نیامده و اگر استاد شهنازی شهرتی به سه تار نوازی داشتند آن هم در حدی که در جشن هنر سه تار بنوازند پس باید نامی از ایشون برده می شد؟! نکته ی بعد اینکه اگر خاطرتان باشد در مجموعه برنامه های آوای ایرانی طی دو برنامه زندگی هنری استاد شهنازی بررسی شد و از همه ی فعالیتهای ایشان ذکری رفت و جناب پیرنیاکان هم که از نزدیک ترین شاگردان استاد شهنازی بودند درباره ی ایشان بسیار سخن گفتند اما صحبتی از سه تار زدن استاد شهنازی نبود؟!
با این اوصاف اگر هم استاد شهنازی سه تار می زده اند(که قطعا چنین است یعنی قطعا ایشان سه تار می نواخته اند) اما هیچ گاه بروز آشکار نداشته و ایشان معرفی کننده ی شیوه ای در نوازندگی سه تار نبوده اند.
از این رو نوازندگی سه تار استاد شهنازی قابل استناد نخواهد بود!
اما با همه ی این اوصاف لطف کنید و سه تار نوازی استاد شهنازی را به سمع ما هم برسانید که سخت مشتاقم.
با تشکر

alireza_amirsamimi
Saturday 16 February 2008, 08:45 AM
سلام به دوستان.
ابتدا از سعه صدر حامد گرامی تشکر می کنم. همواره همه کسانی که از شما تعریف می کنند دلسوز شما نیستند بلکه انتقاد سازنده همواره باعث پیشرفت خواهد بود.
مطلب بعد اینکه حقیقتا در این مدت نشنیده بودم که استاد علی اکبر خان شهنازی به سه تار نوازی هم شهرت عام داشتند و این نکته ای هست که شاید من آموختم .
علیرضا جان لطف کنید چند دقیقه ای از سه تار نوازی استاد شهتازی رو در سایت قرار بدید که با نوازندگی ایشون آشنا بشیم. چون در مجموعه ی کتاب نوار صد سال سه تار که کلکسیون نوازندگان سه تار در صد سال اخیر است نامی از استاد علی اکبر خان شهنازی به میان نیامده و اگر استاد شهنازی شهرتی به سه تار نوازی داشتند آن هم در حدی که در جشن هنر سه تار بنوازند پس باید نامی از ایشون برده می شد؟! نکته ی بعد اینکه اگر خاطرتان باشد در مجموعه برنامه های آوای ایرانی طی دو برنامه زندگی هنری استاد شهنازی بررسی شد و از همه ی فعالیتهای ایشان ذکری رفت و جناب پیرنیاکان هم که از نزدیک ترین شاگردان استاد شهنازی بودند درباره ی ایشان بسیار سخن گفتند اما صحبتی از سه تار زدن استاد شهنازی نبود؟!
با این اوصاف اگر هم استاد شهنازی سه تار می زده اند(که قطعا چنین است یعنی قطعا ایشان سه تار می نواخته اند) اما هیچ گاه بروز آشکار نداشته و ایشان معرفی کننده ی شیوه ای در نوازندگی سه تار نبوده اند.
از این رو نوازندگی سه تار استاد شهنازی قابل استناد نخواهد بود!
اما با همه ی این اوصاف لطف کنید و سه تار نوازی استاد شهنازی را به سمع ما هم برسانید که سخت مشتاقم.
با تشکر
با سلام.لطفا موضوع را در تاپیک مناسب خود درخواست کنید.اما نکته ای دیگر نوازندگان به نام ما شاید خیلی سازها رو مینواختند ولی در یک یا دو ساز مطرح میشدند.مثلا تا حالا کسی از تار نوازی استاد صبا چیزی ضبط نکرده.حداقل اینه که پخش نشده یا مثلا نی نوازی استاد صبا.استاد شهنازی نیز از این قاعده مستثنی نبودند.مجموعه صد سال سه تار هم تقریبا بر همین کوشش بوده ولی خوب نوازندگی استاد وزیری رو هم گذاشته!

alireza_amirsamimi
Saturday 16 February 2008, 08:51 AM
سلام به دوستان.

نکته دیگه:لطفا در استفاده از جملات دقت بفرمایید.شما در اینجا تازه کار هستی ولی دوستان قدیمی تر میدونن که ما از این بحث ها توی نت آهنگ نداریم.و اگر هم داشتیم با اخطار یا اخراج همراه بوده.لطفا شفاف و صریح صحبت بفرمایید و اگر منظوری هم ندارید از جملات اضافه استفاده نکنید چون برداشت مختلف میشه.اگر هم هدفتون نصیحت هست فکر نمیکنم اینجا جاش باشه.از این یه جمله شما برداشت های مختلفی میشه کرد که بعضی از اونها واقعا توهین آمیز هستند.باز هم میگم اگر منظور خاصی داری با جملات بازی نکن و حرفت رو بزن

AliB
Saturday 16 February 2008, 10:30 AM
نکته دیگه:لطفا در استفاده از جملات دقت بفرمایید.شما در اینجا تازه کار هستی ولی دوستان قدیمی تر میدونن که ما از این بحث ها توی نت آهنگ نداریم.و اگر هم داشتیم با اخطار یا اخراج همراه بوده.لطفا شفاف و صریح صحبت بفرمایید و اگر منظوری هم ندارید از جملات اضافه استفاده نکنید چون برداشت مختلف میشه.اگر هم هدفتون نصیحت هست فکر نمیکنم اینجا جاش باشه.از این یه جمله شما برداشت های مختلفی میشه کرد که بعضی از اونها واقعا توهین آمیز هستند.باز هم میگم اگر منظور خاصی داری با جملات بازی نکن و حرفت رو بزن
سلام به دوستان.
خیلی متشکرم که یادآوری کردید که در اینجا تازه کار هستم. اما این دلیل بر چیزی نیست . هر کس شیوه ای در سخن گفتن دارد .
جمله ی بنده هم خطاب به شما نبود که شما اقدام به پاسخگویی کردید. شما به آن قسمتی که مربوط به شما بود پاسخی روشن ندادید.شما در مباحث به حواشی می پردازید (مثل رنگ فونت و نوع جمله بندی و ادبیات) که اصلا پسندیده نیست لطفا به بحث موسیقی بپردازید.
با تشکر

AliB
Saturday 16 February 2008, 10:39 AM
با سلام.لطفا موضوع را در تاپیک مناسب خود درخواست کنید.اما نکته ای دیگر نوازندگان به نام ما شاید خیلی سازها رو مینواختند ولی در یک یا دو ساز مطرح میشدند.مثلا تا حالا کسی از تار نوازی استاد صبا چیزی ضبط نکرده.حداقل اینه که پخش نشده یا مثلا نی نوازی استاد صبا.استاد شهنازی نیز از این قاعده مستثنی نبودند.مجموعه صد سال سه تار هم تقریبا بر همین کوشش بوده ولی خوب نوازندگی استاد وزیری رو هم گذاشته!
علیرضا جان این مطلب را که من هم ذکر کردم . شما در بخش مناسب لطف کنید از سه تار نوازی استاد شهنازی بگذارید اگر هم سه تار نوازی ایشون موجود نیست پس چگونه به آن استناد کرده اید؟
با تشکر

alireza_amirsamimi
Saturday 16 February 2008, 10:48 AM
علیرضا جان این مطلب را که من هم ذکر کردم . شما در بخش مناسب لطف کنید از سه تار نوازی استاد شهنازی بگذارید اگر هم سه تار نوازی ایشون موجود نیست پس چگونه به آن استناد کرده اید؟
با تشکر
آقای محترم.راحت بگو که من دروغ میگم دیگه!!!؟؟؟لطفا توهین نکن
اگه موجود نبود استناد نمیکردم.
استادم هم این فیلم رو دیده بودند.من خودم فیلم رو ندارم ولی اگه تونستم گیر بیارم میذارم تو سایت و بار آخر هم هست که به شما اخطار میکنم مواظب باشید چی میگید

alireza_amirsamimi
Saturday 16 February 2008, 10:59 AM
سلام به دوستان.
خیلی متشکرم که یادآوری کردید که در اینجا تازه کار هستم. اما این دلیل بر چیزی نیست . هر کس شیوه ای در سخن گفتن دارد .
جمله ی بنده هم خطاب به شما نبود که شما اقدام به پاسخگویی کردید. شما به آن قسمتی که مربوط به شما بود پاسخی روشن ندادید.شما در مباحث به حواشی می پردازید (مثل رنگ فونت و نوع جمله بندی و ادبیات) که اصلا پسندیده نیست لطفا به بحث موسیقی بپردازید.
با تشکر
آقای محترم من گفتم قبلا هم از این بحث ها تو سایت بوده و حل شده و منظورم این بود که شما اون موقع داخل سایت نیومده بودی!!برای چی میخوای تشنج ایجاد کنی؟؟؟!!!ااینجا همه بچه ها با هم دوست بودند و هستند و از این مسائل نداریم و مدیران اجازه این توهین ها رو نخواهند داد.من یکی از وظایفم اینه که جلوی این مباحث زائد رو بگیرم.شما حق توهین به هیچ کدوم از اعضای سایت رو نداری به هیچ لحن و به هیچ وجه!دلیل اینکه جواب شما رو دادم چون یکی از وظایف من تو سایت اینه.و دلیل اینکه مدیر های ارشد و یا ناظمان دیگه هنوز عکس العمل نشون ندادند دلیلش اینه که احساس کردند که اخطار من کافی بوده یا هنوز این بحث رو نخوندند.باز هم تکرار میکنم شما به هیچ وجه حق نداری به این شکل کسی رو تو سایت مورد خطاب قرار بدی و حتما نباید مورد خطابت من باشم که جواب بدم.با جمله ها بازی نکنید و مورد خطاب رو مشخص کنید و به دور از هر گونه توهین حرفتون رو بزنید و همونطور که گفتم این اخرین باری هست که اخطار میکنم

AliB
Saturday 16 February 2008, 11:18 AM
آقای محترم.راحت بگو که من دروغ میگم دیگه!!!؟؟؟لطفا توهین نکن
اگه موجود نبود استناد نمیکردم.
استادم هم این فیلم رو دیده بودند.من خودم فیلم رو ندارم ولی اگه تونستم گیر بیارم میذارم تو سایت و بار آخر هم هست که به شما اخطار میکنم مواظب باشید چی میگید

آقای محترم من گفتم قبلا هم از این بحث ها تو سایت بوده و حل شده و منظورم این بود که شما اون موقع داخل سایت نیومده بودی!!برای چی میخوای تشنج ایجاد کنی؟؟؟!!!ااینجا همه بچه ها با هم دوست بودند و هستند و از این مسائل نداریم و مدیران اجازه این توهین ها رو نخواهند داد.من یکی از وظایفم اینه که جلوی این مباحث زائد رو بگیرم.شما حق توهین به هیچ کدوم از اعضای سایت رو نداری به هیچ لحن و به هیچ وجه!دلیل اینکه جواب شما رو دادم چون یکی از وظایف من تو سایت اینه.و دلیل اینکه مدیر های ارشد و یا ناظمان دیگه هنوز عکس العمل نشون ندادند دلیلش اینه که احساس کردند که اخطار من کافی بوده یا هنوز این بحث رو نخوندند.باز هم تکرار میکنم شما به هیچ وجه حق نداری به این شکل کسی رو تو سایت مورد خطاب قرار بدی و حتما نباید مورد خطابت من باشم که جواب بدم.با جمله ها بازی نکنید و مورد خطاب رو مشخص کنید و به دور از هر گونه توهین حرفتون رو بزنید و همونطور که گفتم این اخرین باری هست که اخطار میکنم
من علت ناراحتی شما را متوجه نمی شوم.در نوشته های من مطلب توهین آمیزی وجود ندارد.
بحث علمیست. شما مطلبی ذکر کردید و من منبع و سند خواستم . ظاهرا شما انتظار دارید که هر مطلبی که توسط شما عنوان شد همه بی چون و چرا بپذیرند؟!
شما هم به نحو شایسته به وظایفتون عمل کنید.
با تشکر

Hes_r
Saturday 16 February 2008, 11:25 AM
سلام

دوستان بحث در مورد استاد شهنازی بحث متفاوتی با این تاپیک هست لطفا دوستانی که علاقه به این بحث دارند تاپیک جدیدی باز کنن و در اونجا در این مورد صحبت کنن .

لطفا در این تاپیک چیز دیگه ای جز صحبت در باره ی موضوع تاپیک و نقد این اثر از دوستان عزیزمون صحبت دیگه ای نشه .

با تشکر

alireza_amirsamimi
Saturday 16 February 2008, 11:39 AM
بله.حق با شماست.خداحافظ

moomak
Sunday 17 February 2008, 09:22 AM
سلام:guitarplay1:
با عرض شرمندگی من حدود یک هفته ای نبودم و الان هم از فرصتی خداداده استفاده می کنم و تونستم بیام بالا
وقتی با کثرت پست ها مواجه شدم واقعا سردرگم شدم:Laie_28: و حق بدین که در این فرصت کمی که دارم و سرعت اینترنت پایینم نمی تونم برای همه دوستانی که از لطفشون ما رو بی بهره نگذاشتن تشکر و نقل قول بزارم اما توی این پست از همه دوستانی که لطف کردن و برای من و حمید عزیز ارزش قائل شدن ، کار رو دانلود کردن و اون رو به دقت بررسی کردن کمال تشکر رو دارم و روی گل همه رو می بوسم و بدونین که منم از صمیم قلب دوستون دارم:guitarplay2::9powok::guitarplay5:
از علیرضا امیر صمیمی دوست عزیزم بسیار متشکرم:ilovemusic:
ایشون جایگاه استادی رو بر دوش من دارن و نظرات سازنده ایشون بسیار کارساز و قابل اغماضه
متاسفانه بنده برای مدتی (حدودا 3 سال) بود که دو نوازی و اصلا تمرین سنتی هم نداشتم به طوری که بعد از قراری که با داش حمید گلمون گذاشتیم من حدود 4 روز فقط تمرین سنتی می کردم تا یه کم نسیان به جا مانده از روزگار رو با روانتر شدن انگشتانم فراموش کنم.
و به علت همین ضعف انگشتان و ترس از ریتم انداختن کار نتونستم از تکنیکهای زیادی بهره جویی کنم در واقع ترسیدم:guitarplay4:
در مورد خشونت باید بگم ای کاش اونجا بودین و نحوه ضبط رو میدیدن. ما یه میکروفون پیزوری داشتیم و یه پیکاپ آقا حمید که میکروفنه از اول پاسی خودش رو اعلام کرد و کار با پیکاپ آقا حمید میکس شد و جالب اینکه ما تنظیم صدامون رو با تنظیم فاصله خودمون با میکروفن انجام دادیم نه با تغییر میکروفن نسبت به خودمون:dj10:
دیگه باقیش رو خودتون بخونین
از علی آقا B هم تشکر می کنم به خاطر نظرات ، انتقادات و پیشنهاداتشون و به خاطر بحث علمی که با علیرضا جان راه انداختن:42::247_2: اما علی آقا از من میشنوی پی ه شر نگرد داداش:32: اون تالار با اینجا فرق داشت و منم با علیرضا خیلی فرق دارم!!!!:124:
در کل خیلی مخلصیم عزیز:az
اما در مورد سبک ساز زدنم که شما فرمودین:bgwzky:
اخوی خدمت شما عرض کنم بنده نه تنهادر ساز زدنم بلکه در همه امور زندگی یه مقداری خاص تشریف دارم!!!!!:9:
من مرید بالفطره جناب مولانا جلال الدین محمد بلخی هستم که می فرماید:
هیچ ترتیب و آدابی مجو .................. هرچه میخواهد دل تنگت بگو
من به استاد شهناز و پیر نیاکان و علیزاده و لطفی و .....کاری ندارم
من سازه خودم رو می زنم اونجور که فکر می کنم برای خودم دلنشین تره و بیشتر باهاش حال میکنم و هیچ وقت در قیدوبند رعایت قوانین دست و پاگیر و تعصب گرایی که انسان های دنیا به خصوص خودمون یعنی ایرانیا درگیرش شدیم نمیاندازم:icon_cool::g
من هومن معصومی هستم و به سبکه هومن معصومی ساز می زنم شایدم یه روزی در حد غلامحسین خان شدم خدا رو چه دیدی!!!!!!!:245::63:
این مسئله رو در کارهای دیگه ای همکه گذاشتم که نمونه هاش در سایت برای گیتار موجود هست رو میشه خیلی راحت مشاهده کرد:bgwzky:
انشالله طی همین چند روزه یه آواز هم با سه تار میزارم که سبکم کاملا در اون مشهوده و بعد هم نوبت به تار میرسه که کار هایی با اون رو هم برای عزیزان بزاریم:au
وای چه قدر حرف زدم حالا خوب شده که زود می خواستم برم
در کل بازهم می گم از همه دوستان مثل بهار جون، امیر عزیز ، علی آقا ، بابک گلمون و بقیه که ( اسامیشون رو یادم نمیاد) لطف داشتن و ارزش قائل شدن بسیار ممنونم و دست همشون رو میبوسم:tongue::aq
و تشکر ویژه دارم از مدیر ارشد انجمن یار بسیار عزیزم استاد گرامی علیرضا امیر صمیمی خودمون و همینطور از استاد گرامی علی آقا Bمدیر بخش سه تار
با احترام:connie_24:
فعلا

AliB
Sunday 17 February 2008, 10:22 AM
هومن جان دادا خوبه که وقت نداشتی و دوتا دوتا پست ارسال کردی .
خیلی متشکر از نظرات و سعه ی صدر شما . در مورد اینکه شما با علیرضا فرق داری البته اینطوره ولی برای من فرقی نمیکنه همتون بچه های گلی هستین.
اولین مطلبی که من نوشتم و نظرات خودم رو گفتم مربوط به کار شما می شد و بقیه ی مباحثات تقریبا ربطی به موضوع نداشت که خوشبختانه ختم به خیر شد ((: البته من اینطور فکر می کنم.
هومن جان اگر یادت باشه من در مورد یکی از کارهایی که با گیتار گذاشته بودی هم به عنوان شنونده نظر داده بودم و تعریف کرده بودم در مورد سه تار چون تخصص من هست و سازیست که 10 ساله به صورت مداوم دارم روش کار می کنم بنابر این ضمن تقدیر و تشکر مواردی که به نظرم رسید رو خیلی صادقانه عرض کردم . دلیل نداره که حتما شما و دیگر دوستان بپذیرید فقط نظر شخصی من بود . من کار شما را با علی اکبر شهنازی قیاس نکردم و با هیچ کس دیگر . این موارد در ادامه و در مطالب علیرضا مطرح شد .
در ضمن من هم دو کار با سه تار در سایت قرار داده ام و انتظار داشتم که شما و علیرضا گوش بدید و نظر بدید .
با تشکر

خان
Sunday 17 February 2008, 11:40 AM
بداهه نوازی که توسط دوستان زده شد از نظر من (که دوباره نظر میدم)کاره خوبی بود.
در حالت کلی مقایسه کردن باعث پیشرفت آدمی میشه به خصوص که روی تمامی نظرات به خوبی تامل بشه.و در جهت رفع کاستی ها ازشون استفاده کنیم.من در کل این قطعه رو پسندیدم .همین که بچه ها می ان و کار های خودشون رو توی سایت میزارن خیلی عالی هست.ولی این که کسی میآد و به حالتی دقیق تر نظر میده (مثل من)که جسارتا کمی در این ساز یه کمی یه چیزایی بلده به خاطره این هست که می خواد کار های دوستانش بهتر بشه و با نظراتش نشون بده که در درجه اول نوازندگان دیگه و بعد ساز براش مهمه.