PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرات ، پیشنهادات و انتقادات شما برای بهبود بخش سه تار!

alireza_amirsamimi
Friday 8 February 2008, 10:31 PM
دستت درد نکنه ولی لازم نیست اینجور مقاله ها رو مهم بزنی.مقالات خوبی میزنی ولی اکثرا تکراری هستند و از سایت های معروف که احتمالا همه خواندند و مشابه اون در مقاله ها هست.سعی کن خودت مقاله بنویسی

AliB
Saturday 9 February 2008, 12:26 AM
علیرضا جان از توجه و نظر شما متشکرم. به هر حال من این مطلب رو از چند نظر مفید دیدم که در اینجا قرار بدهم.
اول اینکه مطلب به هیچ وجه تکراری نیست در سایت ما ، من عناوین و مطالب دیگر رو مطالعه کردم. این مقاله در مورد ساز شناسی ساز سه تار نیست. بیشتر جنبه ی توصیف ماهوی ساز سه تار از نظر شخصیت و صدادهی و اثر این ویژگی در جایگاه این ساز در بین موسیقیدانان ایران زمین می باشد که از این وجه مطالبی مفید و ارزشمند بیان شده که در تنویر دیدگاه هنرجویان و علاقه مندان به این ساز نقش بسیار مفیدی دارد.
از این رو در بخش مقالات مناسب دبدم که در کنار سازشناسی این مقاله هم به عنوان تبیین ماهوی ساز سه تار برای مدتی در راس قرار داشته باشد تا حتما مورد مطالعه دوستان قرار بگیرد.
مطلب بعد اینکه تمام مقالاتی که بنده از سایتهای دیگر در این سایت نقل می کنم همراه به معرفی منبع و نویسنده می باشد که این از اصول کار علمی می باشد.
درست است که این مطالب در سایتهای دیگر به شیوه های مختلف نقل شده اما برای غنا بخشیدن به مطالب سایت و باز آن هم در یک چیدمان گزینش شده ذکر این مطالب بسیار مفید خواهد بود از این رو که مثلا کمتر سایتیست که به صورت مدون مقالاتی در مورد سه تار را در یک جا جمع آوری کند پس نقل این مطالب از این نظر بسیار حائز اهمیت است.
از نظر نوشتن مقاله هم علیرضا جان من پژوهش گر موسیقی نیستم که توان ارایه ی مقاله داشته باشم. و سعی هم ندارم که هر مطلبی رو از قول خودم نقل کنم .ان شاالله اگر مطالبی مفید به ذهنم رسید حتما درج خواهم کرد.
هر کس هم که مقاله ای دارد که اولین بار در این سایت ارایه می شود و واجد درجات علمیست و قابل ارایه ذکر کند که باعث بالا بردن جایگاه این سایت خواهد شد.
ارادتمند شما
علی

alireza_amirsamimi
Saturday 9 February 2008, 05:15 PM
بازم سلام.من نمیگم بدون منبع مقاله میزنی.میگم این سایت معروفه مقاله هاش رو همه میخونیم .به خصوص در مورد سه تار.دیگه من لزومی به تکرار نمیبینم.و نکته دیگه به نظر من فروم جای بحث هست.ما قرار نیست حجم سایت رو از لحاظ مطلب با کپی پیست ببریم بالا.باید بحث کنیم.و مطلب دیگه درست پژوهشگر نیستی ولی همه مقالات پژوهش نیست.میتونه یه تجربه شخصی باشه.حتما قرار نیست درباره فیزیک کوانتم مقاله بدی!!.ولی خسته نباشی.این روزها که کمتر من میرسم به سایت سر بزنم خیلی نگران بخش سه تار بودم.ممنون که توجه داری

AliB
Saturday 9 February 2008, 10:58 PM
بازم سلام.من نمیگم بدون منبع مقاله میزنی.میگم این سایت معروفه مقاله هاش رو همه میخونیم .به خصوص در مورد سه تار.دیگه من لزومی به تکرار نمیبینم.و نکته دیگه به نظر من فروم جای بحث هست.ما قرار نیست حجم سایت رو از لحاظ مطلب با کپی پیست ببریم بالا.باید بحث کنیم.و مطلب دیگه درست پژوهشگر نیستی ولی همه مقالات پژوهش نیست.میتونه یه تجربه شخصی باشه.حتما قرار نیست درباره فیزیک کوانتم مقاله بدی!!.ولی خسته نباشی.این روزها که کمتر من میرسم به سایت سر بزنم خیلی نگران بخش سه تار بودم.ممنون که توجه داری
با سلام به دوستان عزیز.
علیرضا جان مطالبی که من در سایت نقل کردم همگی مربوط به این یک سایت مشهور! نبوده.
در قسمت مقالات بخش سه تار من سه مطلب تا به حال نقل کرده ام که تنها مطلب بالا مربوط به سایت هارمونیاست . گزارش گونه ای که نقل کردم درباره ی انواع پرده ی تار و سه تار مربوط به سایت هارمونی تاک است و مصاحبه با عباس مفاخری مربوط به روزنامه ی همشهریست که در مروری که بر وب داشتم به اون برخوردم و به دلیل اینکه مطالب جالبی پیرامون ساز سازی مطرح شده بود جالب دیدم که نقل بکنم.پس بنابر این همه ی مطالب از یک جا کپی و پیست نشده و از سه منبع مختلف بوده و آن هم به صورت گزینشی و بنا به صلاح دید شخص من.
مساله ای که شما به اون توجه ندارید این هست که همه ی بینندگان این سایت افراد خبره و آشنا به ساز سه تار نیستند و همچنین عضو فعال سایت های به اصطلاح معروف بالا! شما اگر به مباحثی که بعضا در بخش سوالات و رفع اشکال بخش سه تار مطرح می شود توجه کنید به ضرورت قرار دادن مطالب آموزشی و حتی کپی پیستی پی خواهید برد . بسیاری از سوالات و ابهامات در اثر عدم اطلاع از مثلا ساز شناسی و یا هویت صوتی ساز سه تار است. با قرار دادن مطالب خوب و آموزنده در مورد چند و چون ساز سه تار نیاز به مطرح کردن سوالات بدیهی خود به خود مرتفع می گردد. بنابر این در قرار دادن این مطالب فقط به طیف عزیزانی مثل شما توجه نمی شود بلکه سطح کاربر عام و دوستانی که مبتدی هستند هم مورد توجه هستند. طبیعیست که چنین مطالبی برای شما جذابیتی نداشته باشد. نکته ی دیگر اینکه اگر دوستان دیگر هم از همین سایتهای معروف مشغول به کپی کردن مطالب هستند این بر گردن من نیست.
مطلب بعد اینکه من دو سه هفته است که این سایت رو پیدا کردم و بنا به پیشنهاد دوستان عزیزی که مطالبی که من مرقوم داشته بودم رو خوانده بودند و پسندیده بودند مسولیت بخش سه تار سایت رو به عنوان مدیر پذیرفتم و طبیعیست که به این بخش توجه داشته باشم چون محدوده ی فعالیت من در این سایت است و خوشحال هستم که شما رو هم به عنوان یک کاربر باتجربه و قدیمی تر و همچنین یکی از مدیران سایت و باز همینطور به عنوان فرد با تجربه(بنا به گفته ی دوستان) در ساز سه تار به عنوان همکار و همیار در کنار خودم و به همراه همه ی دوستان عزیز دیگر دارم.
همانطور که گفتید فروم جای بحث است + تبادل نظر + کمک و همیاری + ارایه مطالب آموزشی و مفید ...
مطلب بعد اینکه علیرضا جان در این چند روزی که من مسولیت این بخش رو پذیرفتم بسیار تلاش کردم که به این بخش که تا پیش از این مدیر جداگانه ای نداشته سر و صورتی مدیریت شده و منظم بدم و در این راستا ابتدا سعی کردم که در بخش تصاویر عکس های جذابی رو بگذارم که برای دوستان جالب باشد و همینطور از خودم یک سری عکس آموزشی قرار دادم از وضعیت ساز گرفتن از زاویه هایی متفاوت و روشنگر. در بخش گفتگوی فنی 4 تاپیک ایجاد گردم با مضامین ابتکاری که همه بتونند در اون شرکت کنند.در بخش نوازندگان هم سه عنوان و در این بخش هم همینطور.
به هر حال هر کس یک سطح توان دانش و بینش و خلاقیتی داره و البته این گونه تبادل نظر ها و پیشنهادات خوبه و مفید. کما اینکه همانطور که در اولین پاسخ عرض کردم ضمن اینکه من تجربیات شخصیم رو به صورت مفصل در تاپیکهایی که وارد بحثش شدم بیان کردم و دوستان شاهد هستند باز هم اگر مطالب جالبی که ارزش مطرح شدن در تاپیکی جدا داشته باشد بیان خواهم کرد.
این بخش بخش شخص من یا شما نیست همه ی عزیزان مطلب مرقوم می دارند و ما هم همینطور و من فقط دستم در مدیریت پستها و سامان دادن به بخش باز تر از کاربران عادیست.
ان شاالله من و دوستان دیگر و شما به حرکت ادامه می دهیم تا زمانی که وقت و توان ما اجازه بدهد به مطرح کردن مطالب ایجاد و شرکت در بحث ها می پردازیم.

Majed
Sunday 10 February 2008, 12:53 PM
ارایه ی مطالب با ذکر منبع هیچ مغایرتی با مفهوم فورم و قوانین سایت نداره و ممنونم علی جان که این اطلاعات رو منتقل میکنی..

البته بنا به گفته ی علی رضا قطعا اگه مطالب مال خود بچه ها باشه خیلی بهتره .. ولی استارت مقاله نویسی با خوندن این مقاله ها شروع میشه و زحمات علی جان هم بدون سود قطعا نیست...

لطفا بحث تاپیک رو ادامه بدید..

با تشکر

alireza_amirsamimi
Monday 11 February 2008, 12:19 AM
چی رو ادامه بدم بابا!!!هر چی میگم این علی جدیده از دست علی قدیمیه(خودم)ناراحت میشه یه چیز دیگه جواب میده فکر میکنه ما قصد بد داریم.بابا بی خیال علی آقا.کارت رو بکن بابا جان

AliB
Monday 11 February 2008, 01:02 AM
علیرضا جان همونطور که خود شما در پست قبل فرمودید فروم محل بحث هست . شما مطلبی ذکر کردید در مورد مطالب کپی پیتسی من و در این راستا من هم توجه شما را به نکاتی چند از دید خودم جلب کردم.
قضیه را در همین چارچوب بررسی کنید و بنگرید .
در ادامه ، هم من به فعالیت خود ادامه خواهم داد و هم شما و با همکاری و همفکری سعی در بهبود مطالب و کمک به دیگر دوستان خواهیم داشت و در کل گسترش موسیقی ایرانی و تبادل تجربه و اندیشه در این زمینه .
ارادتمند شما
علی

alireza_amirsamimi
Monday 11 February 2008, 01:15 AM
ببخشید برای بار دوم میگم .ولی تو را به خدا این فونتت رو تغییر بده و همون معمولی بنویس.رنگ رو هم قرمز نکن خوندنش سخته .یه پیشنهاد هم دارم اگه گوش کنی خیلی خوبه.بابا به خدا اینجا همه آشنا هستن!!تو خونه هم همینجوری حرف میزنی.مگه خط کش قورت دادی؟!!یه کم راحت تر حرف بزن بابا.انقدر رسمی آدم خسته میشه.قول میدیم به کسی نگیم!!! اینجوری عوض اینکه 5 خط بنویسی 2 خط مینویسی کار من و بقیه هم راحت میشه و کلی دعا به جونت میکنیم.

AliB
Monday 11 February 2008, 10:31 AM
عليرضا جان به هر حال آدم بايد در زندگي همه جور انساني را ببيند از جمله انواع خط کش و عصا قورت داده را.
اگر همه به يک سان صحبت کنند دنيا کسل کننده خواهد بود. بعضي جاها کار از دست خارج شده و ادبيات من هم شکل راحت تري به خود مي گيرد منتظر آن لحظات باشيد((:
رنگ فونت هم قرمز نيست و قهوه ايست . اما براي رضايت دوستان(و چون بار دوميست که اشاره مي کنيد) سعي مي کنم بيشتر از رنگ مشکي استفاده کنم. اندازه ي فونت هم بستگي به حس دارد.
مويد باشيد

خان
Monday 11 February 2008, 12:02 PM
راستی موضوع تاپیک چی بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

AliB
Monday 11 February 2008, 12:45 PM
محمد جان این هم از مواردیست که باید تذکر داده شود و خوشحالم که شما اشاره کردید . این موارد می توانست در بخش مدبران و پیشنهاد به مدیران مطرح شود . چون اساسا ماهیت تاپیک های بخش مقالات مباحثه ای و انتقادی نیست و برای بحث و گفتگو باید در قسمت بحث و گفتگوی فنی و نظر خواهی تاپیک زد و برای پیشنهاد و انتقاد به مدیران در انجمن مربوطه.
از این پس پست های نامربوط به موضوع تاپیک منتقل و یا پاک خواهد شد.

AliB
Monday 11 February 2008, 12:50 PM
دوستان عزیز سلام.
از این به بعد اگر مطلبی برای بهبود بخش سه تار و شیوه ی اداره ی اون دارید و یا اگر انتقادی در مورد مطالب و موارد در این بخش دارید در این تاپیک عنوان کنید.
با تشکر

alireza_amirsamimi
Tuesday 12 February 2008, 07:06 AM
عليرضا جان به هر حال آدم بايد در زندگي همه جور انساني را ببيند از جمله انواع خط کش و عصا قورت داده را.
اگر همه به يک سان صحبت کنند دنيا کسل کننده خواهد بود. بعضي جاها کار از دست خارج شده و ادبيات من هم شکل راحت تري به خود مي گيرد منتظر آن لحظات باشيد((:
رنگ فونت هم قرمز نيست و قهوه ايست . اما براي رضايت دوستان(و چون بار دوميست که اشاره مي کنيد) سعي مي کنم بيشتر از رنگ مشکي استفاده کنم. اندازه ي فونت هم بستگي به حس دارد.
مويد باشيد

علی جان ممنونم.دستت درد نکنه.این کار رو که انجام دادی باعث میشه از لحاظ روانی آدم داخل فروم چشمش احساس پیوستگی کنه.ممنونم فونتت رو تغییر دادی.و دلیل اون حرف من هم این بود که من به طور ذاتی سریع سراغ اصل موضوع میرم.از دستم ناراحت نشو

AliB
Tuesday 12 February 2008, 09:53 AM
علی جان ممنونم.دستت درد نکنه.این کار رو که انجام دادی باعث میشه از لحاظ روانی آدم داخل فروم چشمش احساس پیوستگی کنه.ممنونم فونتت رو تغییر دادی.و دلیل اون حرف من هم این بود که من به طور ذاتی سریع سراغ اصل موضوع میرم.از دستم ناراحت نشو
علیرضا جان اینکه مقصود و منظورتان را واضح و بی پرده بیان می کنید خصیصه ی مبارکیست ان شا الله که در زندگی کارگشای راهتان باشد.
بنده به هیچ وجه ناراحت نشدم از status بنده هم که fine هست می تونید این مساله را دریابد ((:
داشتن عقیده ی شخصی و چند و چون کردن و مباحثه پیرامون نظرات اصلا دال بر ناراحت شدن کسی نیست به هر حال هر گفتی را شنودیست .
این اتفاق مبارکیست و بسیار مفید خواهد بود هم برای ما هم برای دیگران.

mahtab2003
Saturday 28 June 2008, 02:40 PM
سلام
من تازه كارم! نه بهتره بگم هنوز شروع نكردم! من كه از مطالب خيلي استفاده بردم دست همه دوستان دردنكنه و آرزوميكنم موفق باشيد در تمام مراحل زندگيتون

drkarbassi
Friday 19 September 2008, 11:42 PM
من با اجازه دوستان عزیز فقط نکته ای را ذکر میکنم و میگذرم:انچه نه تنها در موسیقی بلکه در تمام ابعاد زندگی یک ایرانی مانع توسعه بوده و هست ناتوانی ما از team work یا کار گروهی است ما اندک اندک باید به این نتیجه برسیم که با رواداری میتوانیم با همدیگر تعامل توافق یا مخالفت کنیم بی انکه به همدیگر اسیب برسانیم در فضای مجازی به راستی اسن کار اسانتر وتمرینی برای فضای راستین میتواند بود همهی ما لااقل در این سایت از جو کینه جو خود خواه و حسود حاکم بر هنر اموزی در ایران اگاهیم نوازندگان سه تار که به نظر من نجیب ترین ومحتشم ترین ساز این مرز و بوم است باید دلی چون ساز خود نجیب و صادق و بی تکلف داشته باشیم و با این فضای رنجبار مبارزه کنیم قدم اول گذشتن از شخصی کردن انتقادات است و پذیرش و ترک مبارزه با یکدیگر و دیگر دست کشیدن از تعارف است و پذیرش این دست کشیدن از سو.ی همه ما نه یکدیگر را دیدهایم نه حسابی جز انچه در هنر وجود دارد و دلباختگی همگی بدان با هم داریم چرا از چیزی که نباید رنج اور باشد برنجیم نبود رواداری کار را بدینجا رسانده است که هر نوازندهای خود را برتر میداند و بر سر انکه استاد دیگری بوده است یا فلان ساز را سی سال پیش به کسی اموخته است به جدال میپردازند و تنها فرزندان خود را چون دوران قاجار لایق میراث داری خود میپندارند این رفتار های قبیلهای و مرشد و مرید بازی افت موسییقی و هنر ما شده است اگاهانه با ان بستیزیم

AliB
Saturday 20 September 2008, 09:22 AM
دوست ارجمند از نظر وزین و متین و زیبای شما بسیار استفاده کردم و از خواندنش لذت بردم.
من با شما هم نظر و هم عقیده هستم . تفکیک حوزه های تخصصی و به رسمیت شناختن تجربه های فردی و تبیین جایگاه های هنری به دور از تعارف و تکلف و اعتبار بی حساب دادن و یا خار شمردن بی دلیل ، بهترین شیوه برای گذر از هرج ومرجیست که در حال حاضر به نوعی بر فضای کاری و تصمیم گیری موسیقی در ایران حکم فرماست . این هرج و مرج در محیط های مختلف هنری و در سطوح مختلف از ابتدایی تا عالیترین سطح وجود دارد و ریشه دوانده است و منشا همه ی مشکلات و گرفتاری هایی است که ما امروز در حوزه ی موسیقی از نظر فنی و تکنیکی و علمی از یک سو و از سوی دیگر شالوده و نحوه ی روباط هنرمندان در جامعه ی هنری با آن روبرو هستیم.
امید است با بهره جویی از چنین بستر های زیبا و بی الایشی همچون سایت وزین نت آهنگ و به مدد دوستان هم دل و روشنفکر با افق های دید باز و بهره جویی از امکان تعامل و یادگیری از همدیگر ، به سوی این مهم حرکت کنبم ولی به شرط آنکه از همین امروز و از خود شروع کنیم. منصفانه بدانیم جایگاهمان کجاست و چه چیز هایی را می دانیم چه چیز هایی را نمی دانیم . در کدام وادی و شاخه از علم گسترده ی موسیقی می توانیم و حق داریم اظهار نظر داشته باشیم و در کدام حوزه ها چنین حق ی را نداریم(حق را در واقع دانش و تسلط ما بر ابعاد گوناگون هر وادی ایجاد می کند).
سپاس از شما و اینکه خوشحالم در جمع ما هستید.
پاینده باشید

بهنام77
Thursday 14 January 2010, 10:16 AM
سلام به همه دوستان
تشکر میکنم از دوست خوبمalireza.amirsamimi .
فکر میکنم بخش سه تار تبدیل شده به یک دوکون و دستگاه که بعضی ها با راه انداختن بحث های تکراری ، بی اهمیت و عموما بلا استفاده برای دوستانی که تازه نواختن سه تار رو شروع کردند فقط به فکر مطرح کردن خودشون باشن.
بهتره که به جای این همه ادعا کردن و جواب همه رو دادن و از همه تشکر کردن و با خط قرمز نوشتن ،یه خرده به فکر اونایی بودیم که به امیدی به این بخش سر میزنند.
ترجیح میدم به جای این بحث ها یه خرده بشینیم و بیشتر تمرین کنیم اونوقت به صورت کاملا خودکار از میزان حرف زدنمون کم میشه.
ممنون

AliB
Friday 15 January 2010, 10:36 PM
سلام به همه دوستان
تشکر میکنم از دوست خوبمalireza.amirsamimi .
فکر میکنم بخش سه تار تبدیل شده به یک دوکون و دستگاه که بعضی ها با راه انداختن بحث های تکراری ، بی اهمیت و عموما بلا استفاده برای دوستانی که تازه نواختن سه تار رو شروع کردند فقط به فکر مطرح کردن خودشون باشن.
بهتره که به جای این همه ادعا کردن و جواب همه رو دادن و از همه تشکر کردن و با خط قرمز نوشتن ،یه خرده به فکر اونایی بودیم که به امیدی به این بخش سر میزنند.
ترجیح میدم به جای این بحث ها یه خرده بشینیم و بیشتر تمرین کنیم اونوقت به صورت کاملا خودکار از میزان حرف زدنمون کم میشه.
ممنون
بهنام جان اگر مشکل و یا سوالی داری بهتره مطرح کنی چون دوستان که نمی دونن مشکل شما چیه ! اگر نیازمند دونستن مبحثی هستی بپرس .

Makao3000
Saturday 23 October 2010, 10:26 PM
آقای علیب خان درود برشما
تاآنجاکه من میدانم شما فردی هستید متین و انسان دوست یادم نمیرود که دربرابر چند برسشی که درگروهای دیگر ازشما داشتم جنابعالی بافروتنی وصبر و بدون هیچ گونه تکبری به من پاسخ های قانع کننده یی دادید من ازشما سپاسگزارم و امیدوارم با نیت خوبی که درشماست دراینجا هم موفق باشی البته این کارزمانی به بیشترین نتیجه مثبت خود میرسد که همه دوستان وارد وکاردان دراین راه یار و یاورشما باشند وکنارنباشند و تنها به تماشا کردن و.... بسنده کنند پس منتظر رهنمودهای دوستان هستیم. باآرزوی شادی و تندرستی برای همه دوستان چاکرهمه شما:ماکااو

shahparak
Wednesday 4 December 2013, 12:11 PM
با سلام به دوستان
من چندوقتیه که عضوانجمن شدم راستش برام این سوال پیش اومده که چرا بخش تاروسه تار این انجمن اینقدرفعالیتش کمه؟
هربارکه انجمن میام تمام پستهامعمولادرباره ویولن یاپیانوست بندرت درباره تاروسه تارمطلبی تازه گذاشته میشه

AliB
Wednesday 4 December 2013, 01:54 PM
با سلام به دوستان
من چندوقتیه که عضوانجمن شدم راستش برام این سوال پیش اومده که چرا بخش تاروسه تار این انجمن اینقدرفعالیتش کمه؟
هربارکه انجمن میام تمام پستهامعمولادرباره ویولن یاپیانوست بندرت درباره تاروسه تارمطلبی تازه گذاشته میشه
با توجه به سابقه ی انجمن های نت آهنگ و پیشینه ی انجمن سه تار تعداد کاربرانی که دستی بر سه تار دارن کم نیستن و من دیدم که بطور معمول هم به انجمن سر می زنن ، در مقاطعی هم فعالیت ها در این انجمن پر رونق تر بود. دلیل اصلی فعالیت کم دوستان این هست که اینجا همه دوست دارند بیشتر مصرف کننده باشن به نظر من.
تجربه نشون داده وقتی جند نفر با ایده های خوب مباحث خوبی رو در این انجمن مطرح و پی گیری می کنن ، باعث میشه مطالب به روز بشه و تبادل نظر هایی صورت بگیره پس نباید منتظر باشید . شروع کنید سوالاتتون رو بپرسید و درباره ی مطالبی که دوست دارید صحبت کنید تا همین مساله باعث گرم شدن فضای این انجمن مجازی بشه .
به شخصه همیشه اگر مطالبی مطرح شده که اطلاعاتی دربارش داشتم ، سعی کردم در اون مباحث شرکت کنم و با دوستان تبادل نظر کنم.

alireza_amirsamimi
Wednesday 4 December 2013, 07:39 PM
والا راستش من قدیما(جوون تر بودم:10: ) بحث میذاشتم مقاله مینوشتم و ... ولی واقعیتش اینه که الان نمیرسم ولی باز همیشه سعی کردم در حد دانشم جواب دوستان رو بدم و توی بحث ها کمک کنم
راهش به نظر من اینه که دوستان جوونتر بحث های تخصصی راه بندازن
خیلی بحث های انجمن (متاسفانه در همه بخش ها) بحث های تخصصی نیستند و نبودشون هم کمکی به کسی نمیکنه !(مثلا چه فرقی میکنه من چه خواننده ای رو بیشتر دوست دارم!) توی انجمن زیاد هستن و خب طرفدارشون هم زیاده! ( بیشتر بحث ها هم ازونجا شروع میشه که موسیقی سلیقه ای هست ودوستان دقت نمیکنند که نباید به سلیقه همدیگه توهین کنیم) من شخصا ترجیح میدم چیزی توی بخش تار و سه تار نباشه تا بخوات با این چیزا رونق بگیره چون واقعا چیزی به سواد کسی اضافه نمیکنه
وگرنه تا دلت بخوات میشه ازین بحث ها راه انداخت

endvb6
Thursday 5 December 2013, 02:29 AM
سلام دوستان عزیزم...
من با حرفای علیرضاخان بسیار موافقم. همچنین حرفای علی آقای بدری خودم. اینجا اکثرن همه میخان مصرف کننده باشن. کسی موسیقی رو جدی دنبال نمیکنه. همه میخان خوراک فکری بگیرن و فک میکنم واسه با تجربه های اینجا مثل علی آقا و دوستان دیگه یکم دلسردی ایجاد میکنه.
من خودم سعی کردم تحلیل ردیف رو شروع کنم، چند نفری هم هی گفتن زودتر اما استقبالی بعد از دو جلسه بحث نشد. بخصوص که سعی کردم بعضی جاهارو توضیح مفصل ندم تا سوال و بحث ایجاد شه ولی دیدم استقبالی نیست. با این سوال روبرو شدم خب برای چی؟ برای کی؟ برای آقای بدری و امیرصمیمی که صدتای من اینکاره ان؟ یا برای تمرین خودم؟
به هر حال به نظر می رسه که مشکل از دو جاست: یا سه تار برای اکثرن تموم شده است و سازهای دیگه هنوز جا داره یا اینکه نوازنده های سه تار هم مثل خود این ساز گوشه نشینی و عزلت رو انتخاب کردن.
ببخشید خیلی حرف زدم

seyyed97
Thursday 5 December 2013, 03:54 AM
سلام خدمت همه دوست عزیز بنده هم به نوبه خودم با نظر دوستان موافقم باید از سئوالات و بحث هایی که اهمیتی نداره کم کنیم و بیشتر در موارد تخصصی تو انجمن بحث بشه بطور مثل چه فرقی میکنه که ساز من ساخته کدام استاد باشه و یا ساز فلان استاد ساخته کیه بیایم در خصوص این هنر زیبا (موسیقی) تکنیکها ,ردیف , پایه مضرابها ,نحوه شکل گیری گوشه ها و حتی کسانیکه برایما زحمت کشیده و این موسیقی را به ارث گذاشته اند بحث کنیم و برای بهتر شدن و جا انداختن موسیقی ایرانی(سنتی) در بین نسل جوان راهکار ارائه کنیم . ببینید در بخش ویالون , گیتار و .... بچه ها در چه زمینه هایی بحث و گفتگو می کنند ما باید خیلی بهتر از اونا باشیم چونکه موسیقی ما سابقه چند صد ساله داره ..... ببخشید مثل اینکه زیاد حرف زدم امیدوارم که روزی برسه که انجمن بر باری داشته باشیم از همه دوستان معذرت خواهی میکنم موفق باشید.

AliB
Thursday 5 December 2013, 10:15 AM
امیر جان از لطفت ممنونم . حقیقتا من دوست داشتم تو اون بحث شرکت کنم اما واقعا مشغلات اجازه نداد و وقت اندکی که دارم و گاها سر میزنم اکثر اوقات سعی می کنم تو مباحثی شرکت کنم که به راهنمایی دوستان از بعد نظری و فکری کمک می کنه .
اما در اشاره به صحبت دوستمون سید باید بگم که همه ی مباحثی که تو بخش سه تار مرتبط با سه تار و به نوعی موسیقی ایرانی مطرح بشه ارزشمند و خوبه . مثلا همون تاپیک هایی که برای به نوعی جمع آوری اطلاعات مربوط به سازها و سازنده ها راه افتاد و بارها و بارها من تاکید کردم که دوستانی که اونجا سازشون رو معرفی می کنن حتما با عکس باشه ، اگر می تونن نمونه صدا بذارن و قیمت و زمان و مکان خرید رو بگن اگر از سازنده و کارگاهش اطلاعی دارن بیان کنن و هدف ایجاد یک مجموعه بود که همه بتونن اگر خواستن ساز بخرن و ساز عوض کنن ازش استفاده کنن اما متاسفانه با وجود اینکه من بارها تذکر دادم و در پست های که نوشتم الان هست ، کسی توجهی نکرده زیاد و همه اکتفا می کنن به ذکر اسم مهر و نظرشون درباره ی صدای ساز. یا مثلا یه تاپیک داریم معرفی آثار صوتی منتشر شده برای ساز سه تار که من و دوست خوبم ویشتاسب چند نمونه معرفی کردیم تا فتح بابی باشه و دوستان دیگه هم ادامه بدن اما هیچ کس چنین زخمتی به خودش نداد! کار خیلی تخصصی ای هم نبود اما خیلی جالب و آموزنده می تونست باشه .
یا مثلا اجرای قطعات مختلف که دوستان می تونن نمونه کار بذارن و سوالاتشون رو بپرسن. الان دیگه همه چیز مولتی مدیا شده و خوشبختانه سایت هم امکانات کاملی برای اینجور فعالیت ها در اختیار کاربرا قرار داده و به راحتی میشه محتوا رو چه فیلم چه صوت روی سایت قرار داد. یه زمانی دوستان نمونه کار میذاشتن و بقیه نظر میدادن و مباحث دیگری مطرح می شد.
همه ی این کارها با مشارکت تک تک اضای این انجمن اتفاق می افته و درسته که در حال حاضر کسی مدیریت این انجمن رو به عهده نداره اما هستن دوستانی که تجربه ی خوبی دارن حضور هم دارن و خیلی می تونن تو مباحث مختلف کمک کنن و مطالب خوب و آموزنده ای هم مظرح بشه.
پس باید بیشتر سعی کنیم سوالاتمون رو بپرسیم و تبادل نظر کنیم و تو جاهایی که برامون امکان داره محتوا تولید کنیم و با دوستان اشتراک بگذاریم.

shahparak
Thursday 5 December 2013, 04:59 PM
ممنون ازپاسخگویی دوستان
بله این خیلی خوبه که مباحث ومطالب پرمحتواومفیدگذاشته بشه تامورداستفاده دوستان قراربگیره
ولی مثلا خودبنده یه سوال پرسیدم که فرق اشاره وتکیه تونحوی مضراب زدن چطوریه؟
این دوچه تفاوتهایی باهم دارند ولی تاالان هیچکس پاسخگونبوده انگارهیچکس حال وحوصله جواب دادن نداره
این باعث میشه بخش سه تاربه مرورساکتر ومتروکتربشه این به خودمابستگی داره چقدرذوق وشوق بخرج بدیم واین بخشوارتقاببخشیم
وقتی به یک سوال جواب داده نمیشه خب طبیعیه من دیگه رغبت سوال کردن نخواهم داشت بازم سپاس

AliB
Thursday 5 December 2013, 07:17 PM
ممنون ازپاسخگویی دوستان
بله این خیلی خوبه که مباحث ومطالب پرمحتواومفیدگذاشته بشه تامورداستفاده دوستان قراربگیره
این دوچه تفاوتهایی باهم دارند ولی تاالان هیچکس پاسخگونبوده انگارهیچکس حال وحوصله جواب دادن نداره
این باعث میشه بخش سه تاربه مرورساکتر ومتروکتربشه این به خودمابستگی داره چقدرذوق وشوق بخرج بدیم واین بخشوارتقاببخشیم
وقتی به یک سوال جواب داده نمیشه خب طبیعیه من دیگه رغبت سوال کردن نخواهم داشت بازم سپاس
ببخشید این سوال تو تاپیک مستقل پرسیده شده؟ من ندیدم وگرنه به سهم خودم جواب میدادم. الانم ببینم شما کجا پرسیدی جواب میدم دوستان دیگه هم بیان و کمک کنن.

- - - Updated - - -

ممنون ازپاسخگویی دوستان
خب! الان پیدا کردم سوال شما رو ولی یه اشتباهی که شده و باعث این سوء تفاهم هم همین اشتباه هست اینه که شما سوالتون رو تو انجمن تار پرسیدین و طبیعیه امثال من که فقط بخش سه تار سایت رو چک می کنیم ندیده باشیم!
پس گناهی به گردن دوستان سه تاری و این انجمن نیست!
من تعجب کردم که شما گفتی همچین سوالی پرسیدی و کسی جواب نداده چون اساسا من بیشتر دوست دارم در مباحث تکنیک های اجرایی شرکت کنم و اگر میدیدم حتما نکاتی رو که می دونستم می گفتم.
حالا زحمت بکشین دوباره همین سوال رو در بخش سه تار مطرح کنید تا دوستان تبادل نظر کنن.

shahparak
Thursday 5 December 2013, 11:36 PM
پس من یه عذرخواهی بدهکارم معذرت میخوام ازشماوبقیه دوستان وممنون از دقت وتوجه تون