PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث در مورد گونه های مختلف موسیقی در مناطق مختلف

akanani
Saturday 16 February 2008, 08:38 AM
من، شخصا موسيقي بوشهر را در هفت رده مختلف، طبقه بندي مي‌كنم
هر طبقه، ويژگي هاي خود را دارد و اغلب گروه هاي بوشهري براي ساخت و اجراي قطعاتشان، سراغ اين هفت رده مي روند. اين طبقه بندي هم بر اساس تعلق ملودي شكل مي گيرد.
موسيقي كودكان اولين رده است كه در بازي هاي بچه ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اين كه مي گويند موسيقي ريتميك در خون جنوبي هاست، از همين موضوع سرچشمه مي گيرد. بخش ديگر، موسيقي است كه مادران براي فرزندان شان مي خوانند. اين نوع موسيقي يكي از بكر ترين و پردامنه ترين موسيقي هاي بوشهر (You can see links before reply) است كه در آن به ملودي هاي بي نظيري دست مي يابيم.
موسيقي درمان هم يكي ديگر از گونه هاي موسيقي بوشهر است. حتما اسم موسيقي زار را شنيده ايد. موسيقي لي وا كه در خارك رايج هست هم در اين رده، جاي مي گيرد. موسيقي بزمي هم كه در مجالس شادماني مورد استفاده دارد و براي دوستداران موسيقي جنوب آشنا تر است.
موسيقي مذهبي جنوب هم يكي از اين گونه هاست كه به دو تقسيم مي شود؛ موسيقي هايي كه براي تولد ائمه اجرا مي شوند و موسيقي هاي عزاداري. موسيقي هايي هم به خواندن اشعار بزرگان ادبيات اختصاص دارند؛ خيام خواني، شاهنامه خواني، نظامي خواني و مثنوي خواني جزء اين دسته اند.
يك موسيقي هم موسيقي كار است. آنها كه در دريا مشغول هستند، ني مه خواني مي كنند، در كشاورزي هم همين طور. به هرحال، ما سعي مي كنيم از تمام اين ژانرها در موسيقي خود استفاده كنيم.

همشهری امارات

You can see links before reply (You can see links before reply)

Amir
Sunday 17 February 2008, 12:07 AM
دوستان بهتره در ادامه تاپیک آکانانی عزیز به بحث در خصوص گونه ها موسیقی در مناطق مختلف بپردازیم

فکر می کنم خیلی ها علاقه مند باشند که اطلاعات خوبی از این تاپیک کسب کنند

به نظر من بهتره از گونه های مختلف موسیقی در تهران شروع کنیم

من اطلاعات زیادی در مورد تهران دارم

شما از گونه های موسیقی تهران چیزی می دونید ؟؟

برای اینکه بحث تاپیک شیرین تر بشه لطفا مطالبتون رو بخش بخش قرار دهید و بخش بعدی را فقط در صورتی قرار دهید تا دوستان دیگر نظراتشون رو گفته باشند

با تشکر