PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گیتاریست برتر

siavash_felamenco
Sunday 18 December 2005, 04:30 PM
سلام بچه ها
این سوال من یه نظر سنجیه:
به نظر شما بزرگترین گیتاریست دنیا کیه؟
:wink: :idea: :?:

Amir
Wednesday 22 November 2006, 05:26 PM
به نظر من جیپسی کینک کارش عالیه :)

Hes_r
Wednesday 22 November 2006, 05:31 PM
من هم واقعا با آقا امیر موا?قم کار جیبسی کینگ عالیه

قربونت : حسام :wink:

Dante May Rock
Tuesday 16 September 2008, 04:31 PM
Only SLASH , Just SLASH

Rasam Floyd
Tuesday 16 September 2008, 04:41 PM
David Gilmour
Roger Waters
همینا !

montreux
Tuesday 16 September 2008, 07:59 PM
نوازنده خوب زیاده

از نظر من هم جیمی هندریکس

مهرادقمري
Wednesday 19 November 2008, 05:40 PM
به نظر من در سبك اسپنيش جيپسي كينگ ودر كلاسيك سگويا كه شهرت جهاني داره ودر پاپ كار هاي كريس دي برگ عاليه البته در خارج...

metal-lord
Thursday 20 November 2008, 05:36 AM
در چه سبکی دارین بحث می کنین ؟؟

جیمی هندریکس - سانتانا - کرک همت - جو ساتریانی

سگوویا

mos167
Thursday 20 November 2008, 01:54 PM
پاکو د لوچیا بعد از اون شاید وینسنته آمیگو

guitar
Thursday 20 November 2008, 05:19 PM
سلام

گروه جیپسی کینک که از بزرگترین و مشهورترین گروه ها هستند و بعد از اون پاکو دلوچیو و جو ستریانی و آندرس سگوویا که به اعتقاد بعضی ها پایه و بنیان گذار گیتار و ... نوازندگان زیادی هستند.

jsprox
Thursday 20 November 2008, 07:26 PM
خوب این نظر شخصی منه که در زیر مینوسیم.

هر گیتاریستی که به fret نگاه کنه موقعه زدن من قبولش ندارم البته بعضی ها ناخواسته نگاه میکنن منظورم این ها نیستند. بعضی ها هم به strum نگاه میکنن که نتنها ایراد نیست بلکه باعث میشه نوازنده به قطعه روح بده(البته بنظر من).

جو ساترانی که جوجه گیتاریسته فقط بلده نمایش بده که اگر شرط به نمایشه که مایکل آنجلو بهتره اگر حرف سر استیله که باس گیتاریست سابق گروه متالیکا جیسون نیوستد بهتره!
جیپسی کینگ هم فقط موقع strum با مچ دستشون بازی میکنن هرز گاهی هم سر و کله تکون میدن همراه با مچشون همه فکر میکنن دارن چیکار میکنن.
کرک همت هم اگر دقت کنید و نتهاشو یه نگاهی کنید میبینید که ریتمیک میزنه و هر از گاهی چند تا نت وسطا ول میکنه که کارش قشنگ دیده بشه بهمراه استفاده از واح واح برای جلب توجه بیشتر

بنظر من دیوید گیلمور از گروه پینک فلوید کارش حرف نداره هیچ کسی واقعا نمیتونه صدای ناله واضحه از گیتار دربیاره و اصلا هم نمایش نمیده. اگر به یکی از کنسرتهاش خوب توجه کنید بهتر میتونید با بقیه مقایسه کنید.

جیمی هندریکس هم بد نیست ولی دیوید گیلمور نمیشه

endvb6
Thursday 20 November 2008, 11:42 PM
سلام. لطفا احترام نوازنده هارو نگه دارید. این حرف که جو ساتریانی جوجه نوازندست واقعا زشته. کاری مثل Always with me, always with you شاهکازه. یا کنسرت جی 3. یوهان انگوی مالمستین هم عالیه. کسی تو سرعت و زیبایی بهش نمی رسه ( دقت کنید نگفتم فقط سرعت، هم زیبایی و هم سرعت ). ممنون

jsprox
Saturday 22 November 2008, 12:40 AM
سلام. لطفا احترام نوازنده هارو نگه دارید. این حرف که جو ساتریانی جوجه نوازندست واقعا زشته. کاری مثل Always with me, always with you شاهکازه. یا کنسرت جی 3. یوهان انگوی مالمستین هم عالیه. کسی تو سرعت و زیبایی بهش نمی رسه ( دقت کنید نگفتم فقط سرعت، هم زیبایی و هم سرعت ). ممنون

من نوشته بودم که این نظر شخصی منه.
پس بهتره شما اول برای نظر من احترام بزاری و نظرات افرادی مثل من که مغایر با احساسات شما در باره ساترانی صحبت میکنند رو بتونید قبول کنید و با هاش کنار بیاید بعد وکیل و وسیع ساترانی باشید که از روی احساسات نظر ندید و فکر نکنید که جوجه گیتاریست بی احترامی حساب میشه.

دفعه بعد هم پستی بزنید که تاپیک از مسیر خارج و وارد مسایل احساسی نشه.

endvb6
Saturday 22 November 2008, 12:49 PM
عزیزم من وکیل وصی ساتریانی نیستم. اصولا موسیقی راک چیزی نیست که آدم بخواد وکیل وصیش باشه. ولی من میگم ساتریانی هر چی هم که باشه از من و شما خیلی بالاتره. پس سعی کن به حرفی که می زنی دقت کنی.

milad_flower
Saturday 22 November 2008, 03:15 PM
خیلی سوال گسترده ایه و البته سلیقه ای. هر کس یه دیدی به آثار هنری داره. و این نوع سوالا هم همیشه یه جورایی جنجال بوجود میاره مخصوصا را جع به نوازنده های گیتار.. و نکته جالبی که هست اینه که خیلیا تا گیتاریست میشن شروع میکنن به بدو بیراه گفتن به نوازتده های محبوب سابقشون مخصوصا تو سبک راک و متال.
اما از این یحثا بگذیم.. به نظر من جو ساتریانی یه استاده بزرگه. جیپسی کینگز هم یه گروه تجاری و عامه پسنده و نوازنده هاشون در مقابله بزرگای فلامنکو حرفی واسه گفتن ندارند.
ال دی میولا هم تو موسیقی جز به نظر من حرف اولو میزنه.
کرک همت به خاطر حضورش در متالیکا بالا اومد و به نظر من جان پتروچی و مارتی فریدمن سولوارتیست های خیلی بزرگتری از اونن. و دیوید گیلمور یه اسطورست و سولوهاشو فقط خودش میتونه اونطوری بزنه نه؟

jsprox
Saturday 22 November 2008, 04:08 PM
عزیزم من وکیل وصی ساتریانی نیستم. اصولا موسیقی راک چیزی نیست که آدم بخواد وکیل وصیش باشه. ولی من میگم ساتریانی هر چی هم که باشه از من و شما خیلی بالاتره. پس سعی کن به حرفی که می زنی دقت کنی.

اینجا کسی در مورد من و شما بحث نمیکنه که میگی از من و شما بهتره و بحث سر اینکه کدوم گیتاریست بهتره!.

افراد مختلف نظرات مختلفی دارن خیلی خوبه که دیگران ظرفیت داشته باشن و نظرات دیگران رو احترام براش بزارن.

ساترانی بجز چندتا جایزه گرامی چیزه دیگه ای کسب نکرده حتی به کلوپ فروش بیش از 100 میلیون آلبومهاهم بعد از این همه سال نرسیده.

guitar
Saturday 22 November 2008, 04:55 PM
سلام
تاپیک رو لطفا منحرف نکنید اگه نظری دارید خیلی مودبانه و صمیمی بهم بگید تا بتونید همدیگر رو قانع کنید نه با مسخره کردن و توهین به نوازندگان ...

endvb6
Saturday 22 November 2008, 06:12 PM
اینجا کسی در مورد من و شما بحث نمیکنه که میگی از من و شما بهتره و بحث سر اینکه کدوم گیتاریست بهتره!.

افراد مختلف نظرات مختلفی دارن خیلی خوبه که دیگران ظرفیت داشته باشن و نظرات دیگران رو احترام براش بزارن.

ساترانی بجز چندتا جایزه گرامی چیزه دیگه ای کسب نکرده حتی به کلوپ فروش بیش از 100 میلیون آلبومهاهم بعد از این همه سال نرسیده.

عزیزم نظرت باید قابل احترام باشه تا بشه بهش احترام گذاشت. منم شاید از کار یه استاد ایرانی مثل درخشانی خوشم نیاد دلیل نمیشه که بهش بگم جوجه نوازنده. اون استاده و احترامش واجب. پس وقتی شما احترام یه استاد رو نگه نمی داری انتظار هم نداشته باش که کسی به نظرت احترام بزاره. ممنون

jsprox
Friday 28 November 2008, 07:27 PM
عزیزم نظرت باید قابل احترام باشه تا بشه بهش احترام گذاشت. منم شاید از کار یه استاد ایرانی مثل درخشانی خوشم نیاد دلیل نمیشه که بهش بگم جوجه نوازنده. اون استاده و احترامش واجب. پس وقتی شما احترام یه استاد رو نگه نمی داری انتظار هم نداشته باش که کسی به نظرت احترام بزاره. ممنون

این ساتریانی که انقدر شما ازش طرفداری میکنه حتی بین 100 گیتاریست برتر هم نیست! پس همون که گفتم فقط یه جوجه گیتاریست که طرفدارانی مثل شما داره که احساسی برخورد میکنید
You can see links before reply

shbaharehs
Friday 28 November 2008, 08:29 PM
این ساتریانی که انقدر شما ازش طرفداری میکنه حتی بین 100 گیتاریست برتر هم نیست! پس همون که گفتم فقط یه جوجه گیتاریست که طرفدارانی مثل شما داره که احساسی برخورد میکنید

سلام دوست عزیز. لطفا به نظر بقیه احترام بذارید و توهین نکنید, هر کسی سلیقه ای داره و حتی اگر هم در موردی احساسی برخورد کنن بازم نظرشون رو بیان کردن و همین قابل احترامه. لطفا قوانین سایت رو رعایت کنید.

ممنون:ilovemusic:

jsprox
Saturday 29 November 2008, 01:58 AM
سلام دوست عزیز. لطفا به نظر بقیه احترام بذارید و توهین نکنید, هر کسی سلیقه ای داره و حتی اگر هم در موردی احساسی برخورد کنن بازم نظرشون رو بیان کردن و همین قابل احترامه. لطفا قوانین سایت رو رعایت کنید.

سلام و خسته نباشید.

تاپیک مشخصه نظر افراد رو پرسیده مگر غیر از اینه؟ منم نظرم رو دادم.:dash2: ایشون چیکارست که تو نظر من دخالت می کنه ایشون هنوز نمیدونه که نباید راجع به نظر شخصی افراد دیگه حتی اگر برخلاف میلشون باشه بحث کرد حالا شما هم از راه رسیده پست آخر رو خوندید و قضاوت میکنید!!! :dash1:
بهتر نبود اول شما تمام پستهای این تاپیک رو می خوندید بعد نظرتون رو مینوشتید . شما واقعا مسئول هستین یا فقط اسم مسئول رو تونه؟

1- شما نوشتید من توهین کردم دقیقا مشخص کنید من به کی توهین کردم؟
2- گفتید هر کسی سلیقه ای داره خوب منهم سلیقم رو بیان کردم چطور سلیقه من رو شما نادیده گرفتید؟

مرسی:ak

milad_flower
Saturday 29 November 2008, 02:27 PM
داداشه من درسته شما نظرتو اعلام کردی. اما من چند تا سوال ازت دارم ممنون میشم جواب بدی
چند وقته راک گوش میدی؟ گیتاریست مورد علاقت کیه؟ چه سبکی کار میکنی؟ چند وقته ساز میزنی؟ چقدر از کارای جو ساتریانی گوش دادی؟ و کدوم کنسرتاشو دیدی؟
در ضمن در بین این 100 گیتاریستی که تو این لیست بود یازدهمیش 2 سال شاگرد جو ساتریانی بوده. میدونم این دلیل نمیشه که ...
و اگه قرار به این لیستاست من برات کلی لیست میارم که مال مجله هاو شبکه های مختلفه که تو خیلیاش جو ساتریانی بین 8 تا اوله.. اینا سلیقه اییه داداش زیاد خودتو درگیرش نکن. راستش من کسیو که به جو ساتریانی بگه جوجه گیتاریست از نظر درک موسیقی اصلا قبولش ندارم به هر حال اینم نظر شخصیه منه..

endvb6
Saturday 29 November 2008, 04:51 PM
داداشه من درسته شما نظرتو اعلام کردی. اما من چند تا سوال ازت دارم ممنون میشم جواب بدی
چند وقته راک گوش میدی؟ گیتاریست مورد علاقت کیه؟ چه سبکی کار میکنی؟ چند وقته ساز میزنی؟ چقدر از کارای جو ساتریانی گوش دادی؟ و کدوم کنسرتاشو دیدی؟
در ضمن در بین این 100 گیتاریستی که تو این لیست بود یازدهمیش 2 سال شاگرد جو ساتریانی بوده. میدونم این دلیل نمیشه که ...
و اگه قرار به این لیستاست من برات کلی لیست میارم که مال مجله هاو شبکه های مختلفه که تو خیلیاش جو ساتریانی بین 8 تا اوله.. اینا سلیقه اییه داداش زیاد خودتو درگیرش نکن. راستش من کسیو که به جو ساتریانی بگه جوجه گیتاریست از نظر درک موسیقی اصلا قبولش ندارم به هر حال اینم نظر شخصیه منه..
حق کاملا با شماست. بعدشم این لیست اصلا معتبر نیست. لیستیه که هرکس می تونه توش نظر بده. کرک هکت مشخصا شاگرد جو ساتریانی بوده. در ضمن اگر اشتباه نکنم بهترین نوازنده 2006 یا 2007 جو ساتریانی بوده. ممنون

jsprox
Saturday 29 November 2008, 05:23 PM
بله لیست خیلی هست ولی کدومش معتبر تره این مهمه.
لیستی که من اشاره کردم بهش بر گرفته از مجله رولینگ استون. از این معتبرتر لیستی وجود نداره.

منم گفتم کسی که به fret نگاه کنه هنگام نواختن من قبول ندارم. چون دقیقا مثل راننده ای میشه که موقع تعویض دنده بخواد به دسته دنده نگاه کنه...:hessam4:
کرک همت رو منم دوست دارم ولی قبولش ندارم چون اونم مثل ساترانی fret نگاه میکنه بالاخره شاگردش بوده...

milad_flower
Saturday 29 November 2008, 05:34 PM
گروههای موسیقی معتبر و با استاندارد بالا هیچ موقع محبوب رولینگ استون نبودند،
غرض ورزی های شخصی در انتخاب بهترین آلبوم ها و ترانه ها و عدم توجه به نظرات مخاطبان نیز از جمله دیگر نقاط ضعف این مجله میباشد.
استفاده ابزاری از خوانندگان بالاخص خوانندگان زن یکی از شیوه های جلب مخاطب از طرف این نشریه میباشد
منبع :
guitar4all

مشهور بودن دلیل بر معتبر بودن نیست دوست من..

jsprox
Saturday 29 November 2008, 06:28 PM
گروههای موسیقی معتبر و با استاندارد بالا هیچ موقع محبوب رولینگ استون نبودند،
غرض ورزی های شخصی در انتخاب بهترین آلبوم ها و ترانه ها و عدم توجه به نظرات مخاطبان نیز از جمله دیگر نقاط ضعف این مجله میباشد.
استفاده ابزاری از خوانندگان بالاخص خوانندگان زن یکی از شیوه های جلب مخاطب از طرف این نشریه میباشد
منبع :
guitar4all

مشهور بودن دلیل بر معتبر بودن نیست دوست من..

اتفاقا معتبر بودن باعث مشهور شدن میشه.

همه جای دنیا رولینگ استون رو قبول دارن و تو خیلی از کشورها هم چاپ میشه اونوقت شما میگی غرض ورزی اگر غرض ورزی بود از سال 1967 تا به حال دوام نمی اورد
اینجا یه نگاهی کن: You can see links before reply

این guitar4all کجا هست که شما ازش بعنوان منبع ذکر کردید... آیا به اندازه رولینگ استون مخاطب داره.

رولینگ استون 1.4 میلیون تیراژ داره و هر دو هفته یکبار چاپ میشه یعنی ماهی 2.8 میلیون نسخه. اگر تمام کتاب فروشی های میدان انقلاب رو خالی کنی برای جا دادن فقط یک ماه تیراژ این مجله بازم جا کم میاد.

بابا یکم واقع گرا باشید.

shbaharehs
Saturday 29 November 2008, 06:41 PM
سلام و خسته نباشید.

تاپیک مشخصه نظر افراد رو پرسیده مگر غیر از اینه؟ منم نظرم رو دادم.:dash2: ایشون چیکارست که تو نظر من دخالت می کنه ایشون هنوز نمیدونه که نباید راجع به نظر شخصی افراد دیگه حتی اگر برخلاف میلشون باشه بحث کرد حالا شما هم از راه رسیده پست آخر رو خوندید و قضاوت میکنید!!! :dash1:
بهتر نبود اول شما تمام پستهای این تاپیک رو می خوندید بعد نظرتون رو مینوشتید . شما واقعا مسئول هستین یا فقط اسم مسئول رو تونه؟

1- شما نوشتید من توهین کردم دقیقا مشخص کنید من به کی توهین کردم؟
2- گفتید هر کسی سلیقه ای داره خوب منهم سلیقم رو بیان کردم چطور سلیقه من رو شما نادیده گرفتید؟

مرسی:ak

سلام دوباره دوست عزیز.

من همیشه پستها رو دنبال میکردم, اما اگر خودم پستی نزدم برای این بوده که نظر خاصی نداشتم. من قصد توهین به شما رو نداشتم. منظور منم از توهین استفاده ی "جوجه گیتاریست" بوده که مطمئنا کسانی هستن که طرفدار ایشونن و استفاده ی این جور کلمه ها درست نیست. البته همونطورم که خودتون فرموندین نظرتون رو بیان کردین و برای ما هم قابل احترامه, اما لطفا از اینجور کلمه ها استفاده نکنید, چون ممکنه مسائلی پیش بیاد که بین بچه ها تفرقه ایجاد کنه. باز هم عذر میخوام اگر اهانتی به شما کردم. و از شما و دوستان هم خواهش میکنم که این بحث رو همینجا خاتمه بدیم.

jsprox
Saturday 29 November 2008, 07:05 PM
سلام دوباره دوست عزیز.

من همیشه پستها رو دنبال میکردم, اما اگر خودم پستی نزدم برای این بوده که نظر خاصی نداشتم. من قصد توهین به شما رو نداشتم. منظور منم از توهین استفاده ی "جوجه گیتاریست" بوده که مطمئنا کسانی هستن که طرفدار ایشونن و استفاده ی این جور کلمه ها درست نیست. البته همونطورم که خودتون فرموندین نظرتون رو بیان کردین و برای ما هم قابل احترامه, اما لطفا از اینجور کلمه ها استفاده نکنید, چون ممکنه مسائلی پیش بیاد که بین بچه ها تفرقه ایجاد کنه. باز هم عذر میخوام اگر اهانتی به شما کردم. و از شما و دوستان هم خواهش میکنم که این بحث رو همینجا خاتمه بدیم.

این شد یه پست درست و حسابی!

در مورد جوجه گیتارسیت این نه بی احترامی بود نه توهین چون عملا اهانت و هتاکی حساب نمی یاد راحت تر بگم حتی تو روی ساتریانی هم این رو بگم ایشون نمیتونه ایرادی از من بگیره. چون جوجه گیتاریت یک لقبه حالا بعضی القاب تحصینی هستن و به گوش خوش می یان بعضی ها تضعیفی مثل همین جوجه گیتاریست.
ولی دوستان مثل اینکه متوجه نشدن که بین لقب و توهین و بی احترامی فرقی هست.
و نتونستن هضمش کن.

موفق باشید.

jsprox
Saturday 29 November 2008, 07:19 PM

سال 1991 کسی بهم آلبوم metallica - black album رو هدیه داد از اون موقع گوش میکنم.
از سال 1994 نوازندگی رو شروع کردم چون خارج از ایران بودم استادانم ایرانی نبودن که بشناسیدشون.
در مورد موسیقی بستگی داره از آلبومهای دهه 80 و 90 از آلبومهای metallica و pink floyd ولی آلبومهای سال 2000 به بعد metallica رو قبول ندارم.
از سال 2000 به بعد زیادن korn, slipknot, godsmack رو قبول دارم البته نه بعنوان گیتاریست برتر فقط بدلیل اینکه از موسیقی شون لذت میبرم...

کلا در سبکهای alternative, trash metall, speed metal کار میکنم. و علاقه ای به سبکهای black metal , dead metal ندارم

حالا من از شما یک سوال میپرسم... اینکه شما راجع به من بدونید به چه درد شما میخوره؟ در ضمن این جور پستها رو پی.ام بدید چون خصوصیه.

موفق باشید:ilovemusic:

milad_flower
Saturday 29 November 2008, 07:55 PM
پس با یه آدم بی منطق و سطحی نگر طرف بودم..
شب به خیر دوست من.. خدانگهدار..

jsprox
Saturday 29 November 2008, 08:53 PM
پس با یه آدم بی منطق و سطحی نگر طرف بودم..
شب به خیر دوست من.. خدانگهدار..

قربونه شما برم با این منطق بی اطلاع تون. خیلی خوب میشه آدم اگر در مورد چیزی اطلاع کافی نداره حق بجانب صحبت نکنه.
سعی کن قبل از اینکه راجع به چیزی نظر بدی اول خوب تحقیق کنی... و منابع رو هم درست انتخاب کن حداقل معتبر تر انتخاب کن. چون کم میاری بعد هم سعی میکنی بزنی تو حاشیه(بی منطق و سطحی نگر و ...)

:ztrompette6:

shbaharehs
Sunday 30 November 2008, 03:05 AM
سلام دوباره;

میلاد جان, jsprox عزیز, خواهشا به این بحث ادامه ندید. اگر کسی حرفی زده نظرش بوده, چه گفته باشن که ساتریانی استاده و چه اماتور. پس لطفا به نظر همدیگه احترام بذارین. اینجا انجمن موسیقیه, فکر کنم شما دیگه باید نسبت به بقیه با اینگونه مسائلی که پیش اومده بیشتر اشنایی داشته باشین, پس لطفا رعایت کنید و بحث رو خارج نکنید.

بازم ممنون

milad_flower
Sunday 30 November 2008, 08:26 AM
ببین داداش نمیخوام با کسی کل کل کنم اینم به عنوان آخرین پست..
من اولش فکر میکردم شما آدم ناآگاهی هستیو این حرفارو از رو ناآگاهی میزنی.. که مشاهده شد نه به گففته ی خودتون آدم با اطلاعاتی هستید که بازم من رو این شک دارم.. اولا thrash نه trash.. منم نپرسیدم که چه سبکیو نمیپسندید که اونا رو گفتید مثه اینکه همون 4 سبک از متال به گوشتون خورده.. حالا بالفرض شما آگاه.. کسی که گیتار زدن و نگاه کردن به fret رو با دنده عوض کردن تو ماشین مقایسه کنه از نظر من تعطیله.. و حرف شما هم یه طنزه واسه من. چون فک کنم هر آدمی که گیتارو شروع کنه بعد 2 ماه بتونه بدون نگاه کرده به سردسته بنوازه و اینی که شما رو حساب پایین بودن سطح گذاشتی یه چیز بی معنیه.. شما هم اگه گیتارست با تجربه ای بودی این حرفو نمیزدی.. اگه میخوای از خودت تز ذدی که به من بگو 4 تا چیز معقول بهت بگم اونارو تو محاغل موسیقی اعلام کنی.. حالا از این بحث بگذریم.. راجع به ائن مجله که شما گفتید چون معتبره مشهوره.. آخه دوست من معروف شدن زیاد سخت نیست اون مجله هم بخاطر سیاست کاربش به اینجا رسیده دنیا خیلی پیچیده تر ازین حرفاست عزیز..
منم زیاد از جو ساتریانی به دلایلی خوشم نمیاد فقط حرف شما کاملا سطحی نگریتونو رسوند که ... در ضمن راجع به ویکی پدیا گفتی منابع.. اون سایت یه منبع قابل ویرایش توسط همگانه پس راجع بع اون کله گنده ها نباید بری از اونجا اطلاعات بگیری. حرفای که من نوشتم راجع بهش حرفای خیلی از صاحب سبکان موسیقیه..
خلاصه دوست من زندگیرو زیاد سخت نگیر یه کم هم بیشتر به موسیقی گوش بده نه فقط شنیدنو دیدن..

jsprox
Sunday 30 November 2008, 02:58 PM
این هم آخرین پست من.

عزیز همون thrash metal درسته که من نوشتم.
هر موقع تونستی بدون نگاه کردن به fret حداقل یک ساعت قطعه های مختلف رو بزنی می فهمی من چی می گم.
من ویکیپدیا رو منبع اعلام نکردم برای اینکه راجعه به رولینگ استون اطلاعاتی داشته باشید به هش اشاره کردم و خود رولینگ استون رو معتبر ترین لیست منبع اعلام کردم.
شما تذ هاتو نگه دار برای خودت چون هنوز به thrash می گی trash. ولی مواظب باش یکی تو محافلت مثل من نباشه چون از طرز ساز دست گرفتنتم ایراد می گیره چه برسه به نظر دادن.
برعکس شما من از ساتریانی خوشم می یاد ولی نه بعنوان گیتاریست برتر تو این معقوله جوجه گیتاریسته.

دوست من من کنسرتهای زیادی رفتم اون چیزایی که تو فیلم شما می بینید من از نزدیک دیدم که چندتا شو زیر مینویسم عکس هم دارم خاصتی پی.ام بده برات می فرستم وب کم هم روشن میکنم من رو ببینی و با عکسها مطابقت کنی حتی می تونم بیام رو در رو بشیم البته اگر تهران تشریف دارید من از کارم مطمعنم و مطمئن باش اگر منرو ببینی نظرت عوض میشه و حق به جانب صحبت نمی کنی اونم با اطلاعات ناکافی و گاهن اشتباه.
metallica - texas
korn - texas
p.o.d - texas
system of a down - san diego
pink floyd - san diego
pantera - detroit
godsmack - chicago
satriani - san francisco
carlos santana - san francisco
و چندتا دیگه که فکر نکنم بشناسیدشون.

فکر کنم از نظر سنی از همتون مسن تر باشم نگنم جای پدرتونم چون اونقدر هم پیر نیستم ولی احتمالا جای برادر بزرگتر اکثرتونم. و خوشحالم که این تاپیک انقدر داغ بود شاید متوجه نباشید و لی من چیزای زیادی یادتون دادم و قصدم هم این بود مطمئن باشید بدردتون میخوره.
1- یاد دادم از روی احساساتتون صحبت نکنید. چون همیشه شکست میخورید.
2- یاد دادم اول اطلاعات کافی با مدرک معتبر داشته باشید بد صحبت کنید. نیاد الکی پست بزنید و برید. که اینطوری برای جواب دادن بچه گونه رفتار کنید.
3- یاد دادم به نظر شخصی دیگران احترام بزارید و براشون خط و مشی تایین نکیند چون این فقط نظر شخصیشه. حتی روزی یکی تون هم معروف شد یکی میاد حالوتن رو میگیره و شاید بهتون لقب بده که خوشتون نیاد چیکار میخواهید بکنید کتکش بزنید؟ یا یاد بگیرید چطور باید کنار اومد.
4- یاد دادم اول طرفتون رو بشناسید بعد بهش بپرید. که اینطوری کنف نشید. خدا شاهده من نیازی به کنف کردنتون ندارم ولی لازم دیدم محکم صحبت کنم که قبل از اینکه پست بزنید بیشتر فکر کنید که چی دارین میگین بهرحال براتون این تجربه مهمه که یک موقع تو جمعی که رو در رو هستین اینطوری صحبت نکنید. خیلی ها هستن که خوب نوازندگی میکنن ولی بلد نیست چطور هوا دارانشوت رو نگه دارن و چطور با مخالفانشون صبحت کنن. (این رو یاد بگیرید: وقتی تو یک برنامه زنده راجعه به korn یکی تماس گرفت و گفت شما مثل میمون!!! نوازندگی میکنید گروه گفت بسیار ممنون از اینکه شما بما گفتید میمون! چون این باعث میشه عمیق فکر کنیم و استیلمون رو بهتر کنیم)

دیگه اینجا من پیست نمی زنم بنابر در خواست shbaharehs عزیز ولی میتونید پی.ام بدین من جوابتون رو میدم.

مرسی
موفق باشید و پیروز:guitarplay5:

shbaharehs
Sunday 30 November 2008, 06:10 PM
دیگه اینجا من پیست نمی زنم بنابر در خواست shbaharehs عزیز ولی میتونید پی.ام بدین من جوابتون رو میدم.

نه اتفاقا من خیلیم خوشحال میشم که این تاپیک ادامه پیدا کنه و از فعالیت شما و میلاد عزیز هم تشکر میکنم. فقط درست نبود که بین بچه ها اختلاف بیفته. وگرنه که ادامه ی تاپیک خیلیم مفیده و همه هم از اطلاعاتتون استفاده میکنن.

موفق باشید:ilovemusic:

milad_flower
Sunday 30 November 2008, 07:56 PM
پسشکسوته من هیچ موقع با من جوون اینطوری صحبت نمیکنه. شما میگیو میبوریو میدوزی.. و میری پست قبلیتو ویرایش میکنیو از من ایراد میگیری که چون نوشتم thrash نه trash ایراد میگیری. منظور من این بود که اولی درسته نه دومی که شما اول نوشتیو بعد عوضش کردی.. واقعا متاسفم کسی که ادعای ریش سفیدی میکنه اونوقت ... من ارادت خاصی همیشه به هنرمندو هنردوستا داشتم و دارم و به شما هم احترام میذارم اما شما داری اشتباه میکنی عزیز من.. من میتونم 2 ساعت برات هرچی سولو و فالستا بخوای بزنم بدون نگاه به فرت ها جو ساتریانیم برات 24 ساعت اینطوری میزنه.. این که عده ای میان به فرت نگاه میکنن یا از رو عادته یا همینطوری عشقی.. و اینکه شمااا میای اینو رو حساب نقطه ضعف میذاری از نظر بنده اشتباهه.. و از کلی فاکتور دیگه میگذریو ... کلا این حرفارو بیخیال.. به نتیجه نمیرسیم من و شما.. راجع به رولینگ استونم من دیگه حرفی نمیزنم چون هرکی بیادو پستای قبلیو بخونه همه چیز براش روشنه
من و شما میتونستیم دوستای خوبی باشیم اما پست قبلی شما از نظر من معقولانه نبودو من فهمیدم با چه شخصی طرفم.. داداشه بزرگ من بیاو از بالا به اطرافیانت نگاه نکن. استفاده از واژه ی کنف در مورد من و بحثمون کاملا به دور از شخصیت یه آدم دنیا دیده و به حرف خودتون مسن بود که من رو حساب خود خیلی بزرگ بینی شما گذاشتم.. نه برادر من حرف شمارو قبول دارم لازم به رو کردن مدرک و سند نیست.. باشه ما میشینیم پای یه مانیتور 17 اینچی اینارو میبینیمو شما برو تو دنیا بچرخو تمام کنسرتارو ببین اما این ... نمیگم حرفمو ممکنه بهتون بی احترامی بشه..
دوس من بنده از روی احساسات به یاد ندارم حرفی زده باشم شما اگه دیدی بگو تا خودمم بدونم و به یاد ندارم اطلاعات غلطی گفته باشم که بی مدرک بوده.. حرفیم که راجه اون مجله زذم هم حرف گنده های موسیقی بوده نه افراد عام مثله من و شما.. و اینکه یه مجله بیادو معروف شه با استفاده از هر وسیله ای دلیل بر اعتبار نیست به گمانم شما به دلیل دوری از وطن مفهوم بعضی از لغات مثله اعتبارو فراموش کردی که منم رو همین حساب میذارم.. من از شما این چیزارو یاد گرفتم .. اینکه اول طرفمو بشناسم بعد بنا به درکش از مسائل باهاش صحبت کنم .. اینکه همیشه آدمای سن بالا و با تجربه! به اندازه ی سنشون حرف نمیزنو گاهی اوقات مثه بچه هان گاهی اوقاتم مثه پیرزنای بیمنطقو .. کی داداش واسه شما خط مشی تعیین کرد؟؟ شما نظرتو گفتیو من نظرمو راجع به نظر شما.. اینم میذارم رو حساب عدم درک درست از مسایل.
خلاصه دوست عزیز من کاش یه جوری تمومش میکردی که من از شما به عنوان بزرگتر یه چیز خوب تو ذهنم بمونه و ازتتون چیزای خوب یاد بگیرم نه .... از بهاره خانومم تشکر میکنم

panii60
Friday 5 December 2008, 11:16 PM
من هم کارهای جیپسی کینگ رو خیلی دوست دارم

metal-lord
Saturday 6 December 2008, 06:42 AM
وای پسر چه دعوایی راه افتاده !!!

همون لیست قبلی هست که یکی از دوستان گذاشته بود .

در مورد جو هم بگم که کسی حق نداره بهش توهین کنه .

خیلی ها مثل من هستن که با آهنگ های جو چشماشونو میبدنو میرن توی دنیای دیگه

در مورد کرک همت :
کرک جزو بهترین گیتاریست های لید دنیا هست .
یکی از دوستان در پست ها گفته بود کرک به خاطر متالیکا مشهور شد !!!

متالیکا رو کی مشهوور کرد ؟ همین کرک بود که اون سولو های دیوونه کننده ی one و master of puppets رو زد
fade to black . sanitarium همه سولو های تک دنیای متال هستن و همیشه زنده میمونن.

پینک فلوید - لد زپلین و نیروانا هم بهترین نوازنده ها رو دارن و داشتن .

Mohi_Liebert
Tuesday 30 December 2008, 01:12 PM
میشه منم یه نظر بدم؟!
به نظر من اوتمار لیبرت کاراش شاهکاره! وقتی چشاش رو میبنده و میزنه آدم حس میکنه داره به طور غریزی میزنه!
من که خیلی دوسش دارم !:guitarplay5:

shbaharehs
Tuesday 30 December 2008, 05:06 PM
میشه منم یه نظر بدم؟!
به نظر من اوتمار لیبرت کاراش شاهکاره! وقتی چشاش رو میبنده و میزنه آدم حس میکنه داره به طور غریزی میزنه!
من که خیلی دوسش دارم !:guitarplay5:

منم موافقم! یدونه اهنگ شنیدم ازش که اگر اشتباه نکنم barcelona nights بود که واقعا قشنگه!!

راستی sting هم چندتا اهنگ عالی و بیاد موندنی داره. فکر کنم اونم بهتر باشه به لیست اضافه کنیم:ی:guitarplay5:

hashemi810
Friday 10 July 2009, 10:11 AM
سلام بچه ها من دنبال كنسرت 1990 كريس دي برگ مي گردم اگر اطلاعي داشتيد لطفا به ادرس زير پيغام بديد با تشكر: hashemi810@yahoo.com

bamdadonline
Friday 10 July 2009, 11:10 AM
این سوال یه کمی جوابش سخته. چون اولا گیتاریست خوب زیاد داریم بدشم چجوری و با چه معیاری با هم مقایسه کنیم مهمهه. بعدشم یه گیتاریست حرفه ای ایرانی رو همگی فراموش کردید که بارها آلبومهاش جزو TOP10 در Billboard بوده. منظورم آرمیک هست.

پاکو دلوچیا - جیبسی کینگ و آرمیک.

rumour
Friday 10 July 2009, 11:55 AM
خیلی سواله کلیه.چه سبکی؟ جدید یا قدیمی؟
اینو همیه گیتاریست ها قبول دارن که خدای گیتار الکتریک جیمی هندریکسه.هر چند آهنگاش اعصابه.
توی سبک راک دیوید گیلمور و سانتانا.Santana,David Gilmour
پاپ استینگ خوبه.Sting
فلامنکو خوان مارتین و اوتمار لیبرت.
هارد راک و هوی متال هم یانیک گرز، دیو ماری، آدریان اسمیت.
Adrian Smith.Dave Murray,Janick Gers
من شخصا کارای ساتریانی قبول ندارم.بیشتر نمایشه.
کارهای مایکل آنجلو هم از نظر تکنیک عالیه ولی ملودی و آهنگ دل نشین داره.

Weather_Storm
Friday 10 July 2009, 07:23 PM
خوب بحث چه داغ شده منم بچسبونم تا سرد نشده

مالمستین در سبک خودش یعنی Neo-classical metal, power metal, heavy metal همتا نداره

پاکو د لوچیا هم احتیاجی به معرفی نداره هنوز که هنوزه با گذشت سالها کسی نتونسته جاشو بگیره Flamenco music

استیو ری ون رو همتون فراموش کردید تو سبک خودش بینظیره Electric blues, blues-rock, Texas blues

آندرس سگوویا هم شاهکاره تو سبک کلاسیک با گذشت سالیان سال از مرگش هنوز کسی به گردش نمیرسه

اریک کلاپتون هم عالیه تو همه این سبک Rock, blues, blues-rock, hard rock, psychedelic rock, reggae که نام بردم نشون داده غوله

استیو مورس تو سبک Rock, Instrumental rock, Fusion کارش خوبه

ال دی میولا هم خوبه مخصوصا زمانی که میچسبه به سبک جز از خصوصیاتش هم اینه که همه سبکها رو با جز ترکیب کرده Jazz, Funk, Jazz fusion, Latin jazz, Jazz rock

امیر2007
Wednesday 14 July 2010, 02:07 AM
سلام بچه ها من دنبال ریتم کرگ pa 2 میگردم.کسی میتونه کمکم کنه؟

SOBHANTOTo3
Wednesday 14 July 2010, 07:26 AM
به نظر منم سگويا

Mohammad_ngml
Wednesday 14 July 2010, 07:16 PM
آخه برادر من. بگو چه سبکی. فلامنکو که تابلو دیگه. پاکو دلوچیا(دلوسیا). کلاسیک یا جان ویلیامز یا سگوویا. پاپ آرمیک کارش توپه. البته اگه سبکش پاپ باشه که احتمالا هست. تو پروگسیو متال جان پتروچی. البته نمیگم بهترین گیتاریست. ولی کارش خیلی توپه. سرعتش خیلی عجیبه. با چشم غیر مسلح نمیشه انگشتاشو دید. در مورد بقیه سبکا نظری ندارم

hdhamid
Wednesday 14 July 2010, 08:26 PM
آخه برادر من. بگو چه سبکی. فلامنکو که تابلو دیگه. پاکو دلوچیا(دلوسیا). کلاسیک یا جان ویلیامز یا سگوویا. پاپ آرمیک کارش توپه. البته اگه سبکش پاپ باشه که احتمالا هست. تو پروگسیو متال جان پتروچی. البته نمیگم بهترین گیتاریست. ولی کارش خیلی توپه. سرعتش خیلی عجیبه. با چشم غیر مسلح نمیشه انگشتاشو دید. در مورد بقیه سبکا نظری ندارم

شدیدا موافقم ... کار آرمیک چیزیه که من خیلی تو کفشم .. سبکشم داداش گلم new age هستش .. یا به قول بعضی پاپ تلفیقی ...

زندگی خوش بگذره .... :redguitar: