PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی: دوستان گل نوازنده سه تار در سایت!!!

AliB
Monday 25 February 2008, 08:08 AM
دوستان عزیز سلام
بنابر پیشنهاد دوستان و چون در بخش سه تار این تاپیک وجود نداشت بر آن شدم که محلی درنظر بگیریم تا دوستان عزیزی که سه تار می زنند و در این بخش و در سایت فعال هستند معرفی مختصری از خودشون و مدت زمانی که ساز می زنند و فعالیت هایی که تا به حال داشتند ، بیان کنند.
این تاپیک متعلق به همه ی دوستان است . هر کسی حتی اگر یک ماه هست که ساز می زند می تواند خود را معرفی کند . از علایق و اهداف خود در موسیقی بگوید و هر چه دوست دارد در زمینه ی نظر شخصی خود درباره ی خود و سلایق و علایقش در موسیقی و ساز سه تار.:clapping:

خان
Monday 25 February 2008, 08:51 AM
علی جووووووون خودت شروع کن .
تا بقیه هم بیان.

:aq

AliB
Monday 25 February 2008, 11:29 AM
من علی بدری هستم و مدت 16 سال هست که مشغول فراگیری و تمرین نوازندگی ساز سه تار هستم .
در این راه تا به حال از محضر اساتید حسن ادیب در سمنان و مسعود شعاری در تهران بهره برده ام .

ماریا
Monday 25 February 2008, 06:27 PM
مرسی به این میگن یه معرفی توپ
کاراتم واقعا حرفه ای و زیباست
هی خدا
میشه یه روزی هم ما تو ویالن زدن انقدر پیشرفت داشته باشیم
واقعا که کارات ارامش بخشه
خدا برای خانوادت حفظت کنه
تندرست و خندان در کنار عزیزانت باشی
منتظر نفر بعدی هستیم

AliB
Tuesday 26 February 2008, 02:37 PM
ماریا ی گرامی از لطف و مهربانی شما بسیار سپاسگزارم.
منتظر سایر دوستان عزیز هستیم.

AliB
Saturday 15 March 2008, 09:28 AM
دوستان عزیز سلام.
عجب استقبالی از این تاپیک شد ها!
میگم پس اسمش رو میذاشتیم معرفی علی ب!

Leon
Saturday 15 March 2008, 10:59 AM
دقيقاً ALIB جان،اتفاقاً من 1 سال پيش همين تاپيک رو تو بخش پيانو زدم،تا الان هم انگشت شمار بودن کسانی که خودشون رو معرفی کردند.
ولی يک نگاهی به بخش درخواست ها بنداز،بيداد ميکنه!:confused:

AliB
Saturday 15 March 2008, 02:00 PM
لئون عزیز همینطوره. به هر حال این قسمت میتونه شناخت دوستان از هم رو کامل بکنه و در هر صورت هر کسی یک مدتیست که مشغول کار موسیقیه و در هر سطحی یک فعالیت هایی کرده یا نکرده میتونه خودش رو معرفی کنه و در حدی که دوست داره خودش رو به دوستانش بشناسونه.
من انتظار داشتم که واقعا استقبال بیشتری بشه و دست کم چند تا از دوستان بیان و خودشون رو معرفی کنند.

ماریا
Saturday 15 March 2008, 05:55 PM
لئون عزیز همینطوره. به هر حال این قسمت میتونه شناخت دوستان از هم رو کامل بکنه و در هر صورت هر کسی یک مدتیست که مشغول کار موسیقیه و در هر سطحی یک فعالیت هایی کرده یا نکرده میتونه خودش رو معرفی کنه و در حدی که دوست داره خودش رو به دوستانش بشناسونه.
من انتظار داشتم که واقعا استقبال بیشتری بشه و دست کم چند تا از دوستان بیان و خودشون رو معرفی کنند.

زمانی که من این پیشنهاد دادم منظورم این بود که این تاپیک یه تاپیک کلی باشه و همه از همه بخشا خودشون کامل معرفی کنند مثلا من از موقعی که تو سایت امدم یه جای واحد ندیدم که بدونم مثلا کاکا عزیز چه سازی میزنه به چه چیزی علاقه داره چند سالشه و و و و و
هزاران تا سوال دیگه از خیلی از کاربرای دیگه دارم منتها اگه کسی هم قبلا این کار کرده و به اندازه شما خودش معرفی کرده تو جای خاصی نیست تو تاپیک خاصی نیست خانم x خودش تو ان تاپیک معرفی کرده اقای y تو یه تاپیک دیگه من منظورم این بود که یه بخش باشه برای همه
حالا علی جان این قسمت گذاشتن برای بچه های تا رو سه تار ولی چرا نیامدن نمیدونم
الان اگه شما وارد قسمت ویالن بشید پیدا میکنید معرفی کلاسیک کارا معرفی ایرانی کارا ولی خوب پراکندست وبه نظر شخص من کامل نیست دست و پا شکستست
خودم خیلی دوست دارم که به طور جدی این مسئله دنبال شه حالا اگه مدیران سایت موافق باشن تو بخش سرگرمی یا هر جا که صلاح میدونند یه بخش باشه برای معرفی کلیه کاربرای نت اهنگ نه معرفی افراد جدید
مثلا خود من تازه 1 ماه میشه بخش سرگرمی رو پیدا کردم و فهمیدم که یه بخشی داره برای معرفی کاربرای جدید

نمیدونم هر چی د وستان بگن ما هم اطاعت میکنیم

Hes_r
Saturday 15 March 2008, 09:16 PM
1- بحث رو منحرف نکنید .

2- ابتدا انجمن رو جستجو کنید و ببینید که بخشی هست که همه خودشون رو اونجا معرفی کنند . لینک تاپیک :
You can see links before reply
این بخش برای همه ی کاربران سایت هست هدف ما اینه که کامل خودشون رو معرفی کنند پس نشان میده مدیران سایت موافقن . حالا این که کاربرا خودشون رو کامل معرفی نمیکنند باید توسط خود کاربران رفع بشه . اگر خواسته شده که کاربران بیشتر در تالار ساز خودشون خودشون رو معرفی کنند صرفا جهت نظم بیشتر است . برای مثال الان اگه 10 نفر برای 10 ساز خودون رو معرفی کنند اگه جدا باشه تاپیک ها پیدا کردن هر کدوم از 10 نفر و دیدن توضیحاتش خیلی راحت تره تا این که همه در یه تاپیک باشه و بخوای بین 50 نفر بخوای یه نفر رو پیدا کنید .

خوش باشید

یا علی

heiran
Thursday 10 April 2008, 12:05 AM
بسم ا...
من "محمد حسین قاسمی" هستم!
19 سال دارم و موسیقی رو با توجه به مشکلاتی که از طرف خونوادم داشتم حدود 2سال پیش با ساز رهوار "سه تار" شروع کردم.
قبل از اون(ا سال پیشش) اصلا از سنتی خوشم نمیومد!!! و 2سال قبل تر از اون هم (تحت تاثیر جو خونواده و اینکه تقریبا بچه بودم!) اصلا با موسیقی مخالف بودم!!!!!!!
حالا دست تقدیر بود که یکی رو میاره از اون! رو به این! رو میکنه دیگه!
بله... من هم مثل همه نابغه ها (مثلا علی جان) با سرعت و استعداد شگرفی به طی این مسیر شیرین مشغول شدم. و با کتابهای جلال خان ذوالفنون! شروع به کار کردم. گرچه بین راه چند وقفه چند ماهه تو رفتن به کلاس داشتم اما پسرفتی تو کار نبود...
اما استاد... واقعا حیف که همچین استادی مونده تو "تبریز" استاد: هومن عطار. واقعا عاشقشم هم انسان بلند نظری هستن هم تو کارشون بسیاااااااااااار واردن هم... در ضمن ایشون ساز هم میسازن که سونوریته سازاشون خیلی شبیه "جلیلونده" کلا سبک "هاشمی" دیگه. البته ویولن/نی/گیتار/تنبور/دف/سنتور/تار/تنبک/کمانچه/(دیگه چی موند از سازا؟!!!) رو هم تا حدی میدونن.
بزگریم!
خود من الان شاید به جرئت میتونم بگم علاقم به کلاسیک کمتر از سنتی که نیست شاید...
در کل به همه همه همه سازهای دنیا علاقه دارم(من عاشق موسیقیم) اما از بین اونا سه تار/ویولن/پیانو/گیتار رو میپرستم!!!(خدایا نوکرتیما!!!)
اما بعد: دوست دارم تو آینده حساب شغلم از احساسم جدا باشه! با این حال به آهنگ سازی به طور خیلی جدی فکر میکنم (بیشتر تو فضای کلاسیک البته)(که اگرم لیاقت داشته باشم تلفیقات علمی و اصولی و زیبایی بین کلاسیک غرب و شرق ایجاد کنم جای بسی مباحاته)
الان که دارم مینویسم همزمان موسیقی زیبایی از secret garden هم دارم گوش میکنم که تقدیمش میکنم به همه دوستای خوب و جدیدم تو نت آهنگ.

راستی....... سلام به همه

AliB
Wednesday 23 April 2008, 09:42 AM
دوست عزیز از شرکت در این تاپیک و معرفی خودتون بسیار سپاسگزارم.
اونچه که در کار شما مهم و بارز هست عشق به موسیقیست که راهگشای شما خواهد بود.
برای شما ارزوی موفقیت دارم.

alireza_amirsamimi
Wednesday 23 April 2008, 11:30 AM
آقا ببخشید دیر جواب میدم.منم که علیرضا امیر صمیمی هستم متولد شیراز 22 سالمه و 20 جای دیگه تو سایت خودم رو معرفی کردم.وجدانا تکراری شده !

AliB
Wednesday 23 April 2008, 11:42 AM
علیرضا جان لینک اونها رو محبت کن اینجا قرار بده.
persian.comrade
Friday 5 September 2008, 12:52 AM
سلام به همه ی دوستان گل!
البته من نوارنده نیستم و سه تار رو 3 ماه بیشتر نیست که کار میکنم ولی حالا.....
من ایمان هستم 22 ساله و دانشجوی مهندسی مکانیک.
راستش من 2سال و نیم 3 سالی میشد که میخواستم شروع به ساز زدن یا موسیقی کار کردن بکنم!! ولی نمیتونستم سازی رو که واقعا میخواستم پیدا کنم... تا اینکه بلاخره سه تار اونجوری که باید دلم رو لرزوند و الان هم خیلی خیلی دوسش دارم.
حقیقت اینه که من حدود 4-5 سالی به شدت کلاسیک گوش میدادم (البته ترکش نکردم) ولی واقعا چیزی رو که در حتی والا ترین شکل موسیقی غربی(از این عنوان خوشم نمیاد!) و یا اصولا غیر ایرانی ,(اونطوری که باید) , پیدا نکردم توی موسیقی خودمون پیدا کردم.
و امروز واقعا خیلی خوشحالم که در انتخاب ساز عجله نکردم
اتفاقا من هم داشتم تراک ششم سکرت گاردن رو گوش میدادم که چشمم به نوشته دوست خوبم محمد حسین افتاد و منم خواستم بنویسم .
شرمنده از اینکه مثل دوستان دیگه بلد نیستم خوب بنویسم!!
دوستدار همه ی ایرانی ها چه کلاسیک گوش بدن چه کلاسیک ایرانی
و به امید اینکه سازتون ساز دلتون باشه.
ایمان

endvb6
Friday 5 September 2008, 02:03 PM
سلام بچه ها. من امیر عابدیان 19 سالمه. از بچگی بابام تمام آثار فاخر و زیبای موسیقی رو تهیه می کرد و همیشه تو خونه ما بساط موسیقی فاخر پهن بود.ولی من اون موقع ها زیاد از این موسیقی خوشم نمیومد. یادمه همیشه مایکل جکسون گوش می کردم. تا اینکه به دبیرستان رسیدم و هوس گیتار الکتریک کردم. ولی با مخالفت شدید مامانم روبرو شدم. آخه خونواده ما اکثرا مذهبی سرسختن. خلاصه سوم دبیرستان گیتار دوستم رو به مدت 1ماه قرض گرفتم ولی اصلا به دلم ننشت. خلاصه بی خیالش شدم تا پیش دانشگاهی. اسفند همین سال 86 بود که کارای نامجو به دستم رسید. یه جورایی از سه تارش خوشم اومد. دوست صمیمیم که الکتریک نوازه گفت برو پی سه تار. منم کنسرت نیاوران لطفی رو که دیدم دیگه خوره سه تار شدم. تمام نوارهایی که توش اساتید سه تار می زدن رو از آرشیو بابام در آوردم. خوبه خوب گوش دادم. انقدر گوش دادم تا صدای سازارو خوب تشخیص دادم. بعدش سه تار خالم که ساخته احسان عزیزیه رو گرفتم. کتاب هنرستان رو 3 ماهه تموم کردم و الآن هم دستگاه شو رکتاب اول استاد ذوالفنونم. ممنون

868337
Saturday 17 January 2009, 08:42 AM
سلام
من 23 سالمه
من تقريبا 5 سال پيش تصميم گرفتم سه تار بزنم ولي چون همزمان شد با قبولي دانشگاه اونم شهرستان وقفه هاي زيادي پيش اومد که عملا بعد از دانشگاه فرق چنداني با صفر نداشتم. به صورت پيوسته تقريبا 7 ماهه سه تار ميزنم.
کتاب ذولفنون جلد 1 و جلد 1 هنرستان را زدم. کتابهاي جان مريم و در سايه سار بيد کيوان ساکت هم تا حدودي زدم.
فارق التحصيل مهندسي کامپيوتر دانشگاه سراسري کاشان هستم
يک سالي هم هست که ميرم سر کار با ساعت کاريه خيلي بد، واسه همينم وقت زيادي ندارم رو سه تار بزارم که باعث شده پيشرفتم کند شه
فکر ميکنم دير شروع کردم شايد اگر از دبيرستان ميرفتم اوضاعم اين نبود، الآن مشغله ها زياده...

arman405
Saturday 17 January 2009, 12:46 PM
سلام جناب 86.... خیلی خوش اومدی

از آشنایی شما خیلی خوشحالم.هیچ وقت دیر نیست.امیدوارم شاهد حضور هرچه بیشتر شما در بخش باشیم.

دوستان گل هم از جمله علی آقای گل مدیر بخش و امیر و محمد حسین(مفقود الاثر) هستن که میتونن به شما کمک کنن اگه

سوالی داشتین.

اسم گل شما چیه؟

868337
Saturday 17 January 2009, 01:17 PM
سلام جناب 86.... خیلی خوش اومدی

از آشنایی شما خیلی خوشحالم.هیچ وقت دیر نیست.امیدوارم شاهد حضور هرچه بیشتر شما در بخش باشیم.

دوستان گل هم از جمله علی آقای گل مدیر بخش و امیر و محمد حسین(مفقود الاثر) هستن که میتونن به شما کمک کنن اگه

سوالی داشتین.

اسم گل شما چیه؟

ممنون
ببخشيد نگفتم، حواسم نبود. سمانه هستم.

AliB
Saturday 17 January 2009, 01:36 PM
دوست من خوش آمدید و امیدوارم در کنار دوستان در بخش به فعالیت بپردازید و این حضور به پیشرفت شما در موسیقی نیز کمک کند.

endvb6
Saturday 17 January 2009, 06:13 PM
با درود به سمانه خانوم عزیز. ممنون که در جمع ما هستید. هیچوقت برای عاشق شدن دیر نیست. پس عاشق باشید و بهاری. ممنون

asemaneh
Sunday 18 January 2009, 03:12 PM
سلام
من محمدرضا هستم 23 ساله
از 13 سالگي آموزش تار رو شروع كردم و 2-3 سال بعدش هم سه تار تهيه كردم و بطور مداوم نواختن اين دو ساز رو ادامه دادم.
فارغ التحصيل مهندسي برق هستم و فعلا به تدريس مشغولم.
خوشحالم كه در جمع شما دوستان هستم.

endvb6
Sunday 18 January 2009, 04:02 PM
به به. بسیار خوشحالیم و به خود می بالیم که در خدمت شما دوست عزیز هستیم اقای محمدرضا. امیدوارم حضور شما به هرچه پیشرفت بیشتر دوستان این بخش (به خصوص من) کمک کنه. اگر میشه کاملا خودتون رو معرفی کنین. اساتیدتون و ... رو بگید

asemaneh
Sunday 18 January 2009, 07:03 PM
خواهش ميكنم.
اساتيد من آقايان ماشاءالله وحدتي (از شاگردان استاد عليزاده و استاد طلايي) و بهروز همتي بودند.

AliB
Sunday 18 January 2009, 07:31 PM
محمد رضا جان درود
از اینکه در جمع دوستانت هستی در سایت خیلی خوشحالم و حضورت رو به عنوان یکی از دوستانت خوش آمد میگم. امیدوارم با حضورت به غنای هرچه بیشتر سایت و اشاعه ی هرچه بیشتر موسیقی از این طریق کمک بکنید.
ارادتمند شما
علی

doo00ps
Thursday 22 January 2009, 03:53 PM
سلام من سید شهاب الدین هستم و سه تار رو الان 6ماهه کار میکنم با وجود فشار خانواده و 17 سال دارم .

endvb6
Thursday 22 January 2009, 08:14 PM
سلام دوست عزیز. بسیار خوشحالیم که پیش ما هستی. امیدوارم تو هم مثل بقیه دوستان استفاده کامل از این سایت و کاربرای پیش از حد خوبش رو ببری. بابت مخالفت خونواده هم هیچ نگران نباش. مثل خودمی. بعد از یه مدت عدی میشه. ممنون

arman405
Thursday 22 January 2009, 08:25 PM
سلام شهاب الدین عزیز به خونه نت آهنگ خوش اومدی.امیدوارم هر روز بهتر و بهتر بشی.

Majestic
Friday 23 January 2009, 10:43 PM
سلام دوستان !!! والا من هنوز نمیشه بهم گفت نوازنده !! ولی اینشاالله که بتونم این ساز رو در حد خودم یاد بگیرم !

احمد هستم و 15 سالمه !

از وقتی که یادم میاد به موسیقی علاقه مند بودم ( طبیعتا همه علاقهمندن ! ) ولی بی کلامش ! الان هم اکثرا آهنگ های راک دهه های شصت و هفتاد رو گوش میدم ولی همیشه علاوه بر اینکه از موسیقی سنتی خوشم میومد براش احترام خاصی هم قائل بودم ! تقریبا دوم راهنمایی بودم که میخواستم با گیتار فلامنکو شروع کنم ولی نشد ! بعد از گذشت یه مدتی نمیدونم چرا نظرم نسبت سازهای سنتی و به خصوص سه تار جلب شد ! از اینا گذشته با مقایسه هایی که انجام دادم و به خصوص سازها رو دست گرفتم و صداشون رو شنیدم ( حتی الکتریک هم :دی ) سه تار رو ترجیح دادم ! هرچند سازی نسبت به دیگری برتری نداره ولی از نظرم سه تار یه چیز دیگست !

شدیدا هم علاهمندم یاد بگیرم ! ولی متاسفانه به این بخش نامه شرط معدل برخورد کردیم و باید درس بخونیم :دی و وقتی هم برام میمونه یاد باید به کارهایی باقی موندم برسم و یا باید به باشگاه برم و ... و وقتی هم برام میمونه تو اون محدوده ای نیست که بشه برای یادگیری موسیقی تحت نظر استاد صرف بشه ! ولی جدا از این همیشه سعی خودم رو کردم که شاگرد خوبی باشم !

والا نمیدونم باید مسائل غیر موسیقیایی رو هم بگم یا نه !!!

باید از فرصت استفاده کنم و همین جا از همه دوستان خوبی که اینجا تلاش میکنن تشکر کنم :)

endvb6
Saturday 24 January 2009, 11:20 AM
خب بسیار عالی احمد آقای گل. لذت بردیم. آقا خیلی عالیه که داری از این سن شروع می کنی. 15 سالگی واقعا خوبه. برادر عزیز شما خیلی سخت می گیریاااااااا. مگه چقدر قراره درس بخونی یا چقدر قراره ساز بزنی؟؟؟ اگر همه چیز سر جاش باشه هیچ مشکلی واسه درست پیش نمیاد. من خودم اسفند و در حالیکه 4 ماه بعدش کنکور داشتم ساز بدست شدم. شما اصلا نگران نباش. همون تابستون زیر نظر مربی خوب(معتبر) شروع کن و با چون می خوای واسه دل و عشق خودت بزنی با روزی 1 ساعت تا 1.5 ساعت کاملا به هدفت می رسی. پس بگو یا علی و به خدا توکل کن. ممنون

AliB
Saturday 24 January 2009, 05:24 PM
سلام من سید شهاب الدین هستم و سه تار رو الان 6ماهه کار میکنم با وجود فشار خانواده و 17 سال دارم .

سلام دوستان !!! والا من هنوز نمیشه بهم گفت نوازنده !! ولی اینشاالله که بتونم این ساز رو در حد خودم یاد بگیرم !

احمد هستم و 15 سالمه !

از وقتی که یادم میاد به موسیقی علاقه مند بودم ( طبیعتا همه علاقهمندن ! ) ولی بی کلامش ! الان هم اکثرا آهنگ های راک دهه های شصت و هفتاد رو گوش میدم ولی همیشه علاوه بر اینکه از موسیقی سنتی خوشم میومد براش احترام خاصی هم قائل بودم ! تقریبا دوم راهنمایی بودم که میخواستم با گیتار فلامنکو شروع کنم ولی نشد ! بعد از گذشت یه مدتی نمیدونم چرا نظرم نسبت سازهای سنتی و به خصوص سه تار جلب شد ! از اینا گذشته با مقایسه هایی که انجام دادم و به خصوص سازها رو دست گرفتم و صداشون رو شنیدم ( حتی الکتریک هم :دی ) سه تار رو ترجیح دادم ! هرچند سازی نسبت به دیگری برتری نداره ولی از نظرم سه تار یه چیز دیگست !

شدیدا هم علاهمندم یاد بگیرم ! ولی متاسفانه به این بخش نامه شرط معدل برخورد کردیم و باید درس بخونیم :دی و وقتی هم برام میمونه یاد باید به کارهایی باقی موندم برسم و یا باید به باشگاه برم و ... و وقتی هم برام میمونه تو اون محدوده ای نیست که بشه برای یادگیری موسیقی تحت نظر استاد صرف بشه ! ولی جدا از این همیشه سعی خودم رو کردم که شاگرد خوبی باشم !

والا نمیدونم باید مسائل غیر موسیقیایی رو هم بگم یا نه !!!

باید از فرصت استفاده کنم و همین جا از همه دوستان خوبی که اینجا تلاش میکنن تشکر کنم :)
شهاب الدین و احمد عزیز ورودتون رو به جمع دوستانتون تبریک مگم.
امیدوارم تجربه ی خوب و زیبایی از حضور و فعالیت در سایت داشته باشد.

soleimani408
Monday 26 January 2009, 12:14 AM
سلام به دوستان هنرمند و اهل دل
من سارا هستم. 23 ساله که زنده ام و از این همه سال 4-5 سالی بیشتر نیست که در وادی موسیقی در تلاطم به دنبال گمگشته ای نه در ساز بلکه در وجود خودم هستم. حدود 2.5 سال خدمت استاد فربد ترین پیشه سنتور زدم و بعد از در به دری های مکانی به علت تحصیل و عشقی قدیمی که به سه تار داشتم با نامردی تمام با سنتور وداع کردم و سال 1383 سه تار را در آغوش گرفتم نزد استاد سپهر لاجوردی. بی استعداد نبودم ولی همان در به دری هایم و مشکلات دیگر منو از ساز دور کرد. و منو تو مرحله کتاب دوم استاد علیزاده نگه داشت. الانم خیلی دور از سرزمین عشق و هنر هستم و بی استادی.... ولی دوست عزیزی از ایران منو به شاگردی پذیرفته و امیدوارم پشیمون نشه از شاگردی مجازی و سر به هوایی مثل من! ولی تنها عنصر با ارزش و ماندنی زندگی من همین ساز بوده و هست.

برای همه هنرمندان که با عشق و علاقه موسیقی ایران رو زنده نگه داشتن آرزوی سربلندی میکنم.

AliB
Monday 26 January 2009, 05:09 AM
سارا گرامی حضورتون در سایت و بین دوستان اهل دل و هنر دوست و هنرجو و هنرمند رو خوش آمد میگم. امیدوارم در این وادی گمگشته ی درونتون رو بیابید...
اون بنده خدایی هم که یک کمکی خواسته بکنه امیدوارم بتونه در راه کمی همراهی کنه ... اونچه مهمه و در شما مشهود عشق و علاقه به موسیقی و ساز هست که بزرگترین سرمایه ی شماست.

endvb6
Monday 26 January 2009, 10:29 AM
با درود به روان پاک سارا خانوم عزیز (اااا راستی نوشته بودی که زنده ای!!! شرمنده آبجی) بسیار خوشحالیم که نوازندگان سه تار دنیا رو در دست خودشون گرفتن. خانوم عزیز اگه تو آمریکا هستید احتمالا بتونین شاگردای استاد لطفی رو پیدا کنین (با همین علی آقا ادامه بدی نتیجش بیشتره:دی) خیلی خوشحالیم که انقدر هنرمندین و هنردوست. امیدوارم جانشین خوبی واسه ما بشی که در حال رفتنیم...(بچه ها شنبه دارم میرماااااا دلداری بدین دیگه نامرداااا...تختی کجایی که امیرتو بردن؟؟؟؟)

AliB
Monday 26 January 2009, 01:49 PM
تختی اینجاست امیر آروم باش D:
ان شاالله که دانشگاهتون یه سایت خوب و مفت و مجانی و باز داره که بتونی بیست چا ساعت بهتر از زمانی تو خونه هستی تو سایت ولو باشی

endvb6
Monday 26 January 2009, 02:14 PM
اصلا کلا مدیران این سایت در جهت تخریب زندگی یک انسان با هم متحد شدن. اون از امیر حسین خان خوش لفظ که اینهمه آدم رو معتاد نت آهنگ کرد این هم از علی آقا که می خواد منو از درس و ساز بندازه و 24 ساعته تو نت نگه داره!!! (شوخی کردم خبببببببببببببببببببببببب بببببببببببب)

arman405
Monday 26 January 2009, 06:06 PM
سارا خانم خیلی خوش آمدید.امیدوارم که هر روز بهتر از دیروز باشید در کنار سازی که بهش عشق می ورزین.

soleimani408
Tuesday 27 January 2009, 05:39 AM
ممنون از خوش آمد گویی همه دوستان. بله متاسفانه و غریبانه من زنده ام و دور از وطن. شاگردهای استاد لطفی کجای آمریکا هستن؟ اینجا که من اثری از هنر ایرانی نمی بینم.

مازيار كنعاني
Monday 6 July 2009, 01:59 AM
درود من راستش يادم نمي ياد كي سه تارو شروع كردم ولي ميدونم كه شروع كردم ،تو اصفهان چنتا اجرا داشتم كه شايد فقط اسم جشنواره ي دلنوازان به گوشتون خورده باشه يه بارم ساله 85 تو جشنواره ي فجر برگزيده شدم اما به دلايل درسي تا حالا زياد وقت نكردم برنامه هاي اجرايي داشته باشم رديفامم از ميرزا عبدالله به روايت استاد طلايي كامل زدم الانم در خدمت شما دارم پيام مي نويسم

behradmostafaee
Thursday 14 January 2010, 11:04 PM
سلام
خیلی وقت است که عضو سایت شدم ولی امروز برای اولین بار است که سر میزنم ، و از آشنایی با این محفل خوشحالم
اسمم بهراد است .... سننم 20 ..... از چهارم ابتدایی تا اوایل دبیرستان به کلاس های آقای هریسچی میرفتم و سه تار می آموختم .... دانشجوی رشته مکانیک هستم ... در ضمینه عکاسی نیز 2 سال است که حرفه ای کار میکنم .
منتظر راهنمایی های دوستان هستم :-)

arjang
Friday 15 January 2010, 10:38 PM
درود
من هم همچون behradmostafaee به تازگی این تاپیک رو دیدم
20سالمه و نوازندگی سه تار رو از سال 80 شروع کردم ولی به دلایلی(تنبلی)پیشرفت آنچنانی نداشتم
در حال حاضر دارم ردیف میرزا عبدالله رو کار می کنم
که به غیر از سه دستگاه همایون نوا و راست پنجگاه ما بقی رو زدم

s.zareie
Thursday 8 July 2010, 10:11 AM
سلام دوستان
من سعید زارعی هستم، متولد 54 هستم،فوق لیسانس مکانیک هستم،از 17 سالگی پیانو می زنم ، برای تنهایی وخلوت خودم سه تار را انتخاب کردم و 1 سال نیم هستش که یادگیری سه تار رو شروع کردم.
کتاب 1 هنرستان رو تو 3 ماه با مرحوم رامتین مجاهدنیا تمام کردم..
جا داره اینجا به عنوان حق استادی و معلمی که ایشان در حق من داشتند عرض ارادتی نسبت به ایشان داشته باشم.
سه تار نوازی بی نظیر؛سه تارر ا مانند سه تار می زد.د هر وقت ساز مشقی منو می گرفت نمی دونم اون صداهای پر احساس را چه جوری در می آورد ؛,حتی وقتی که این درسهای کتاب اول را می زد، روحم پرواز می کرد. آقایون و خانم ها نمی دونید با چه احساسی می زد.حالا که سه تا استاد عوض کردم می دونم چی بوده
من یکی از درسهای کتاب اول که ایشون نواختند(به همراه صحبت ایشون) به یادگار دارم به نام (آگر باران – اما ایشون می گفتند: درستش هستش: آگر واران – در زبان کردی یعنی آتش باران)، اینجا آپلود میکنم(ببخشید اگر جای درستی نیستش برا آپلود کردن ).ایشان 31 سال داشتند و شاگرد استاد فرهنگ شریف بودند ودر اثر یک حادثه دلخراش آتش سوزی بعد از 6 ماه بستری بودن پارسال در گذشتند. روحت شاد ای بزرگ مرد.
کتاب دوم وهمچنین نصف کتاب سوم به اضافه چندین قطعه ازکتاب درویش خان را با استاد وحید بهروزی نیا (برادر زاده استاد حسین بهروزی نیا) کار کردم
الان هم خدمت استاد فیروزی هستم. ردیف میرزا عبدالله از روی کتاب استاد طلایی کار می کنم

Lonely3tar
Thursday 8 July 2010, 10:45 AM
منم تازه این تاپیکو دیدم ...
امید حسین هستم ! متولد 73
6 ساله سه تار کار می کنم ... البته اوایل چون پیش کس دیگه ای کار می کردم چند ماه طولانی برای انتخاب استاد معطل شدم و منو عقب انداخت . اهل زنجانم و در حال حاضر هم پیش استاد ریحانی ردیف شور رو کار می کنم به همراه قطعات ضربی ...
موسیقی رو می پرستم و چند سالی می شه به غیر از موسیقی ایرانی و اصیل خودمون روی آوردم به سایر سبک ها و تحقیقاتمو روشون شروع کردم ...
دیگه چیزی به ذهنم نمی رسه ! عاشق استاد علیزاده و استاد شعاری هستم ... بعد از سه تار به عظمت پیانو بسیار علاقمندم ... به خدا دیگه هیچی به ذهن نمی رسه !!!!!!

endvb6
Thursday 8 July 2010, 04:08 PM
خیر مقدم عرض می کنیم خدمت دوستان عزیزی که به تازگی عضو سایت شدن یا تازه اینجارو دیدن.ایشاا... همه دست به دست هم بدیم و اول واسه پیشرفت این قسمت و بعد واسه پیشرفت موسیقی این کشور تلاش کنیم.چاکر همه...یا هو

AliB
Thursday 8 July 2010, 08:29 PM
سلام دوستان
من سعید زارعی هستم، متولد 54 هستم،فوق لیسانس مکانیک هستم،از 17 سالگی پیانو می زنم ، برای تنهایی وخلوت خودم سه تار را انتخاب کردم و 1 سال نیم هستش که یادگیری سه تار رو شروع کردم.
کتاب 1 هنرستان رو تو 3 ماه با مرحوم رامتین مجاهدنیا تمام کردم..
جا داره اینجا به عنوان حق استادی و معلمی که ایشان در حق من داشتند عرض ارادتی نسبت به ایشان داشته باشم.
سه تار نوازی بی نظیر؛سه تارر ا مانند سه تار می زد.د هر وقت ساز مشقی منو می گرفت نمی دونم اون صداهای پر احساس را چه جوری در می آورد ؛,حتی وقتی که این درسهای کتاب اول را می زد، روحم پرواز می کرد. آقایون و خانم ها نمی دونید با چه احساسی می زد.حالا که سه تا استاد عوض کردم می دونم چی بوده
من یکی از درسهای کتاب اول که ایشون نواختند(به همراه صحبت ایشون) به یادگار دارم به نام (آگر باران – اما ایشون می گفتند: درستش هستش: آگر واران – در زبان کردی یعنی آتش باران)، اینجا آپلود میکنم(ببخشید اگر جای درستی نیستش برا آپلود کردن ).ایشان 31 سال داشتند و شاگرد استاد فرهنگ شریف بودند ودر اثر یک حادثه دلخراش آتش سوزی بعد از 6 ماه بستری بودن پارسال در گذشتند. روحت شاد ای بزرگ مرد.
کتاب دوم وهمچنین نصف کتاب سوم به اضافه چندین قطعه ازکتاب درویش خان را با استاد وحید بهروزی نیا (برادر زاده استاد حسین بهروزی نیا) کار کردم
الان هم خدمت استاد فیروزی هستم. ردیف میرزا عبدالله از روی کتاب استاد طلایی کار می کنم

سلام و درود بر دوستان خوبم امید و سعید عزیز که محبت کرده و خودشون رو اینجا معرفی کردن !
بخاطر گوش دادن نمونه کار معلم درگذشته ی سعید عزیز خواستم چند سطری بنویسم ...
با گوش کردنش دلم غصه دار شد ... واقعا متاسفم از این فرجام نافرجام ... امیدوارم که روحش در آرامش ابدی و قرین رحمت کبریای باشد. از شنیدن همین قطعه ذوق و قریحه ی خوب و هنرمندانش مشخصه...
پاینده باشید و سرفراز و امیدوارم شاهد فعالیت های شما تو بخش سه تار و برای تبادل نظر و انتقال تجربه هاتون باشیم .

oblivion
Saturday 14 August 2010, 01:07 PM
سلام.تا حالا شده حس کنید بعضی چیزا اصلا خودشون میان طرف آدم؟ حس اینکه خودت رو حتی قبل از اینکه اتفاق بیفته توی اون حال و هوا می بینی. نمیدونم چقدر متوجه شدید ولی من بل سه تارم اینطوری هستم. الان نزدیک 5 ماهه می زنم. اول تو سمنان شروع کردم. استادم اسمشون آقای بیطرف بود. بدون اغراق بگم از سر کلاساشون که برمیگشتم همیشه گریه م می گرفت یه احساس عجیبی بود اصلا انگار بچه ها تو کلاس یه جور عجیبی بودند.الان تهرانم و شاید هم کارای انتقالی دانشگاهم درست بشه اینجا بمونم. استاد جدیدم هم انصافا عالی کار می کنن.تازه می خوام دستگاه شور رو شروع کنم. از روی کتاب استاد ذوالفنون.
یه بیت هم می نویسم به یاد کسی که واقعا بزرگه البته از شعرای خودشونه شعرای من در مقابلش هیچی نیست:
به یاد شمس تبریزی روم سجده که او حقم
ببین حال دو ضدم را سرم هشیار و من مستم
موفق باشید

endvb6
Saturday 14 August 2010, 04:17 PM
سلام.تا حالا شده حس کنید بعضی چیزا اصلا خودشون میان طرف آدم؟ حس اینکه خودت رو حتی قبل از اینکه اتفاق بیفته توی اون حال و هوا می بینی. نمیدونم چقدر متوجه شدید ولی من بل سه تارم اینطوری هستم. الان نزدیک 5 ماهه می زنم. اول تو سمنان شروع کردم. استادم اسمشون آقای بیطرف بود. بدون اغراق بگم از سر کلاساشون که برمیگشتم همیشه گریه م می گرفت یه احساس عجیبی بود اصلا انگار بچه ها تو کلاس یه جور عجیبی بودند.الان تهرانم و شاید هم کارای انتقالی دانشگاهم درست بشه اینجا بمونم. استاد جدیدم هم انصافا عالی کار می کنن.تازه می خوام دستگاه شور رو شروع کنم. از روی کتاب استاد ذوالفنون.
یه بیت هم می نویسم به یاد کسی که واقعا بزرگه البته از شعرای خودشونه شعرای من در مقابلش هیچی نیست:
به یاد شمس تبریزی روم سجده که او حقم
ببین حال دو ضدم را سرم هشیار و من مستم
موفق باشید
سلام دوست عزیز...
آدم سمنان باشه بعد بشه شاگرد کسی جز استاد ادیب؟؟:45:

oblivion
Sunday 15 August 2010, 10:21 AM
سلام دوست عزیز...
آدم سمنان باشه بعد بشه شاگرد کسی جز استاد ادیب؟؟:45:
مي شناسيدشون؟ واقها مرد محترمي هستن آقاي اديب. راستش من موسسه باربد مي رفتم مسئل انچا خودون بودن.ولي ساعت كلاسا و اين جور چيزا باعث شد كه نشه. ولي من بهشون ارادت دارم

endvb6
Sunday 15 August 2010, 10:47 PM
مي شناسيدشون؟ واقها مرد محترمي هستن آقاي اديب. راستش من موسسه باربد مي رفتم مسئل انچا خودون بودن.ولي ساعت كلاسا و اين جور چيزا باعث شد كه نشه. ولي من بهشون ارادت دارم
به آقا بنده الآن افتخار شاگردی ایشون رو دارم.من به شما پیشنهاد میکنم همه کاراتو رو جوری ردیف کنین که بتونین برید خدمت استاد ادیب.این اتفاق تو زندگی هرکسی یه بار میفته هااا.شانس همیشه در خونه آدم رو نمی زنه دوست من...
در هر حال موفق باشید:am

oblivion
Tuesday 17 August 2010, 01:00 PM
اگه سمنان بودم حتما.ممنون. بنده آقا نیستم.راستی شما سمنانی هستین؟

mahbobeh_r
Tuesday 17 August 2010, 01:27 PM
سلام
من تازه عضو شدم و از این بابت بسیار خوشحالم که با شما دوستان گرامی آشنا شدم ولی انگار محفل مردانه اس !
خانوما کجان؟
راستش من سازمو خودم درست کردم و صداش الحمدالله خوبه و حدود دو سه ماهی هست نوازندگی کار می کنم . الان دانشجو ام . اما نوجوان بودم حدود 12 سیزده ساله که با این ساز آشنا شدم و تا پارسال در وصالش صبر کردم و بلاخره بزرگ شدمو به آرزوم رسیدم و تصمیم گرفتم خودم سه تارمو بسازم و به عینه در این راه به این بیت از حافظ رسیدم که میگه چو عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکلها . کار بسیار سختی بود خصوصا برای یه خانم ولی با همه سختیهاش گذشت

از دوستان شیرازی کسی هست که بتونه یه استاد عارف و هنرمند سه تار نواز معرفی کنه؟

mahbobeh_r
Wednesday 18 August 2010, 12:48 PM
دوستان در مورد سوالم کسی اطلاعاتی نداشت؟

Avazekhan
Wednesday 18 August 2010, 01:56 PM
سلام خانوم رفیعی
از شما دعوت میکنم به عضویت گروه شیرازیها در بیاین اونجا میتونیم با هم بحث کنیم

endvb6
Wednesday 18 August 2010, 09:50 PM
اگه سمنان بودم حتما.ممنون. بنده آقا نیستم.راستی شما سمنانی هستین؟
سلام دوست عزیز...
بنده حقیر گند کاووس زندگی میکنم و سمنان دانشجو هستم.خوشحال یشم شمارو سر کلاسای استاد ادیب ملاقات کنم...
پایدار باشید

endvb6
Wednesday 18 August 2010, 10:10 PM
سلام
من تازه عضو شدم و از این بابت بسیار خوشحالم که با شما دوستان گرامی آشنا شدم ولی انگار محفل مردانه اس !
خانوما کجان؟
راستش من سازمو خودم درست کردم و صداش الحمدالله خوبه و حدود دو سه ماهی هست نوازندگی کار می کنم . الان دانشجو ام . اما نوجوان بودم حدود 12 سیزده ساله که با این ساز آشنا شدم و تا پارسال در وصالش صبر کردم و بلاخره بزرگ شدمو به آرزوم رسیدم و تصمیم گرفتم خودم سه تارمو بسازم و به عینه در این راه به این بیت از حافظ رسیدم که میگه چو عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکلها . کار بسیار سختی بود خصوصا برای یه خانم ولی با همه سختیهاش گذشت

از دوستان شیرازی کسی هست که بتونه یه استاد عارف و هنرمند سه تار نواز معرفی کنه؟
با احترام دوست عزیز...
بسیار مفتخر که هنرجوی عاشقی مثل شما بین جمع کوچک و دوستانه ما حضور داره.شما کار بزرگی رو انجام دادید و خیلی خوشحالم که حتی سازتون رو هم خودتون ساختید.امیدوارم همیشه موفق باشید و بتونیم از تجربیات نیک شما نهایت استفاده رو ببریم.
زعفرونی باشید دوست من...

mae_6677
Wednesday 18 August 2010, 11:25 PM
باسلام خدمت دوستان
من مصطفي 23 ساله 3 ماهه سه تار ميزنم خيلي هم دوسش دارم من موسيقي و به خصوص سه تار رو براي تنهايي هام مي خوام.وبا شنيدن صداي سه تار آرامش پيدا مي كنم.

endvb6
Wednesday 18 August 2010, 11:32 PM
باسلام خدمت دوستان
من مصطفي 23 ساله 3 ماهه سه تار ميزنم خيلي هم دوسش دارم من موسيقي و به خصوص سه تار رو براي تنهايي هام مي خوام.وبا شنيدن صداي سه تار آرامش پيدا مي كنم.
درود جناب مصطفای عزیز...
خوشحالم که در کنار دوست با احساسی مثل شما هستم.
اوقات خوشی در کنار هم داشته باشیم انشاا...:36:

oblivion
Thursday 19 August 2010, 08:16 AM
سلام. آقا امیر راستش من تهرانی هستم ولی دانشجوی سمنان. قول میدم اگه قرار شد از مهر بیام سمنان باهاتون در ارتباط باشم.ممنون

endvb6
Thursday 19 August 2010, 03:33 PM
سلام. آقا امیر راستش من تهرانی هستم ولی دانشجوی سمنان. قول میدم اگه قرار شد از مهر بیام سمنان باهاتون در ارتباط باشم.ممنون
بسیار خوشحال میشم.واسم پیغام خصوصی بزارید اگه زحمتی نیست و بگید دانشجوی کودوم دانشگاه هستید و چه رشته ای.خواستید شمارتون رو هم بزارید که بتونیم در ارتباط باشیم و همدیگر رو پیدا کنیم.
ممنون دوست نوازنده من..

Michael_1899
Wednesday 29 September 2010, 10:47 PM
سلام به همگی......
پوریا هستم 17_18 ساله راستشو بخواین اوایل خیلی علاقه ای به موسیقی سنتی نداشتم(میشه گفت دوران جاهلیت:10:)اما یه روز خسته و داغون بودم یکی از قطعه های استاد بابایی رو گوش کردم(فکر کنم بغض بود:am)دیدم به!!!!!چه کیفی داد همه ی خستگیا و دغدغه هام پر پر شدن!!!!با خودم گفتم حیف نیست از موسیقی با اصالت خودمون بی بهره باشم؟؟:106:واسه همین پیگیر ساز دل ها!!!سه تار شدم و شدیدا به آرامشی که میده اعتیاد پیدا کردم.........کارآموز5_4 ماهه ام مخلص تک تکتون:am

lord-hamid
Saturday 30 October 2010, 01:14 PM
داداش ما نبودیم تایپکت رو گرم کنیم

من حمید رضا طبسی هستم اهل کرج 17 سالمه نزدیک به 8 ماهی میشه که سه تار و به حالت جدی شروع کردم
اگه خدا بخوادسال آخر دبیرستانم رشته ریاضی من هم همین محسن نامجو با آلبوم سنتی ها مخصوصا ای کاروانش دیونه ی سه تار کرد میشه گفت با شناخت کم اون موقع تنها همین ای کاروان من رو به سه تار کشوند

الان پیش استاد وحدتی هستم تو کرج استادی هستند بسیار فهمیده و با کمالات

Mehraneh
Saturday 30 October 2010, 01:26 PM
منم که معرف حضور هستم.
در حقیقت من سه تار رو از پدم یاد گرفتم...
6سالم بود که دست گرفتنشو یاد گرفتم اما ادامهی ماجرا یعنی نت خوانی و نواختن ساز رو 2 3 سال بیشتر نیس که شروع کردم ولی به هیچ وجه خودمو نوازنده سه تار نمی دونم چون ساز اصلیم پیانو هستش
ولی آسمون هم به زمین بیاد عاشقانه سه تار رو دوس دارم
دوست خوب دوران کودکیم

ahmad65e
Sunday 21 November 2010, 10:11 PM
:c:eek::al:dash1:سلام

24 سالمه حدود سه ماه دارم سه تار می زنم. ولی آرزوم این که سه تار بنوازم.سه تارمو دادم پر ده هاشو عوض کنند.به خاطر همین الان کاملا عصبی ام .نمیدونم چیییییییییییییییییییییییی ییییکار کنم.

koronzo_piti
Sunday 21 November 2010, 10:14 PM
منم سه تار می زنم توله بچه ای بودم با سه تار امات قایق رانی می کردم
تا به اندازه ای رسیدم که می شد شعور رو در خودم احساس کنم
فکر کنم 3 سالی هست 3 تار می زنم ولی هنوز قسمت نشده برم کلاس:)
ببین دیگه چی می زنم

ali3tar
Sunday 21 November 2010, 10:58 PM
:c:eek::al:dash1:سلام

24 سالمه حدود سه ماه دارم سه تار می زنم. ولی آرزوم این که سه تار بنوازم.سه تارمو دادم پر ده هاشو عوض کنند.به خاطر همین الان کاملا عصبی ام .نمیدونم چیییییییییییییییییییییییی ییییکار کنم.

سلام احمد آقا...
ببخشید احیانا از دست شما اسید سولفوریکی چیزی ترشح میکنه که 3ماهه پرده پاره کردین؟؟؟؟؟؟؟:43::43::43:

koronzo_piti
Monday 22 November 2010, 10:34 AM
احتمالا پرده هاشون کهنه بوده

lord-hamid
Monday 22 November 2010, 10:58 AM
سلام دوستان من حمید رضا بچه کرج 6ماه سه تار میزنم

سال سوم دبیرستان رشته ریاضی

AliB
Monday 22 November 2010, 02:12 PM
سلام احمد آقا...
ببخشید احیانا از دست شما اسید سولفوریکی چیزی ترشح میکنه که 3ماهه پرده پاره کردین؟؟؟؟؟؟؟:43::43::43:

احتمالا پرده هاشون کهنه بوده

زیاد تعجب برانگیز نیست! عوامل مختلفی بر فرسایش زود هنگام پرده ها موثره ! از جمله مهمترینش تعریق دست نوازنده است . مورد بعد میزان فشاری که نوازنده موقع پرده گرفتن وارد میکنه ! بعضی ها فشار بیشتری ایجاد میکنن و پرده زودتر زیر دستشون میره! و مورد بعدی میزان تمرین و کار کردن نوازنده است! کسی که روزی 5 6 ساعت ساز بزنه! طبیعتا در مدت زمان کوتاهی پرده ها از بین میرن و توجه داشته باشین که فقط پاره شدن پرده نشاندهنده ی خراب بودن پرده ها نیست! زمانی که پرده نشست کنه و سابیده بشه از شفافیت و کیفیت صداس ساز کم میکنه و باید عوض بشه!
عوامل جانبی هم کیفیت نخی هست که مورد استفاده قرار میگیره! بعضی نخ ها بی مایه اند و زود مستهلک میشن و برخی دیگه کیفیت خوبی دارن! فرم گره زدن هم مهمه! اگر پرده شل باشه که کم کم ساز زدن رو غیر ممکن میکنه چون حرکت میکنه در اثر تماس دست و اگر هم بیش از حد سفت باشه در اثر کشش زیاد آمادگی زیادی برای پاره شدن خواهد داشت.

marzie_samimiparvar
Monday 22 November 2010, 05:25 PM
سلام!!!من 1/5 ماهه تار رو بعنوان ساز دومم انتخاب کردم!!!!

marzie_samimiparvar
Monday 22 November 2010, 05:27 PM
ببخشین منظورم3تار بود!!!!

ahmad65e
Tuesday 23 November 2010, 01:38 AM
زیاد تعجب برانگیز نیست! عوامل مختلفی بر فرسایش زود هنگام پرده ها موثره ! از جمله مهمترینش تعریق دست نوازنده است . مورد بعد میزان فشاری که نوازنده موقع پرده گرفتن وارد میکنه ! بعضی ها فشار بیشتری ایجاد میکنن و پرده زودتر زیر دستشون میره! و مورد بعدی میزان تمرین و کار کردن نوازنده است! کسی که روزی 5 6 ساعت ساز بزنه! طبیعتا در مدت زمان کوتاهی پرده ها از بین میرن و توجه داشته باشین که فقط پاره شدن پرده نشاندهنده ی خراب بودن پرده ها نیست! زمانی که پرده نشست کنه و سابیده بشه از شفافیت و کیفیت صداس ساز کم میکنه و باید عوض بشه!
عوامل جانبی هم کیفیت نخی هست که مورد استفاده قرار میگیره! بعضی نخ ها بی مایه اند و زود مستهلک میشن و برخی دیگه کیفیت خوبی دارن! فرم گره زدن هم مهمه! اگر پرده شل باشه که کم کم ساز زدن رو غیر ممکن میکنه چون حرکت میکنه در اثر تماس دست و اگر هم بیش از حد سفت باشه در اثر کشش زیاد آمادگی زیادی برای پاره شدن خواهد داشت.

دقیقا حرف شما درست است.
من تو مازنداران زندگی میکنم.خیلی عرق میکنم اوایل مجبور بودم .تو گرما تو اتاق بسته برای این که کسی اذیت نشه تمرین کنم.همچنین پرده ها رو خیلی محکم میگرفتم و دست چپم همیشه بادرد همراه بود(الان مثل آدم میگرم:26:)تمرین منم نسبتا زیاده به خاطر همین همیشه سه تارم تو هوای آزاده.واینکه پرده ها کاملاسالم بودند ولی سل گز گز میکرد (تو اعصاب آدم راه میرفت).

حالا که پرده و سیما رو عوض کردم صداش خیلی بهتر شده .

به نظر من ارزش عوض کردن رو داره آدم لذت بیشتر میبره.:ad

feri021
Monday 27 December 2010, 05:37 PM
سلام به همه دوستان عزیز فرید هستم 19 سالمه نزدیک به 2 سال هست که سه تار میزنم البته تنبک هم میزنم الان دو هفته هستش که استادمو عوض کردم و پیش استاد فرید خردمند آموزش میبینم و خیلی هم راضی هستم وقصد دارم به صورت جدی ادامه بدم

EshghSetar
Monday 27 December 2010, 06:46 PM
با سلام. منم حدود سه ماه سه تار مي نوازم!
البته بدون استاد. اميدوارم از شما اساتيد درس بگيرم.

AliB
Tuesday 28 December 2010, 11:49 PM
سلام به همه دوستان عزیز فرید هستم 19 سالمه نزدیک به 2 سال هست که سه تار میزنم البته تنبک هم میزنم الان دو هفته هستش که استادمو عوض کردم و پیش استاد فرید خردمند آموزش میبینم و خیلی هم راضی هستم وقصد دارم به صورت جدی ادامه بدم

با سلام. منم حدود سه ماه سه تار مي نوازم!
البته بدون استاد. اميدوارم از شما اساتيد درس بگيرم.

آروزی موفقیت دارم برای شما دوستان خوب و امیدوارم که سالیان سال با همین عشق و علاقه به سه تار زدن ادامه بدید.

mixer
Wednesday 29 December 2010, 10:32 AM
سلام احمد آقا...

بنده خدا شاید کنسرت زیاد میذاره . . . یا شاید هم یکم وسواسی هست تا کثیف میشه عوضش می کنه .
---------------------------------------------------------------------------------------------------
حمید هستم 8 * 7 ماهی میشه که سه تار رو به صورت کاملا ابتدای دنبال میکنم .

j@v@d
Thursday 31 March 2011, 06:00 PM
سلام.من دیر با این تایپک اشنا شدم پست قبلی هم مال 4 ماهه پیش با خوندن تمام پست های این تایپک متوجه شدم که ماشالله همه بچه های سه تارزن نت آهنگ برای خودشون استادی هستن....ما چطوری خودمون رو معرفی کنیم.....جواد خلیلی هستم 20 سالمه دانشجوی حسابداری 7*8 که ماهه سه تار میزنم زیر نظر استاد ایرانبان

mahbobeh_r
Sunday 3 April 2011, 12:05 PM
سلام به دوستان سه تار نواز عزيز از آشنايي با شما خوشبختم و برايتان آرزوي موفقيت و شادكامي دارم
آقا جواد استاد ايرانبان شيراز هستن؟ تو شيراز استاد ايرانباني ميشناسم كه اگه اشتباه نكنم استاد تار هستن

alireza_jafarian
Sunday 3 April 2011, 12:26 PM
دقیقا حرف شما درست است.
من تو مازنداران زندگی میکنم.خیلی عرق میکنم اوایل مجبور بودم .تو گرما تو اتاق بسته برای این که کسی اذیت نشه تمرین کنم.همچنین پرده ها رو خیلی محکم میگرفتم و دست چپم همیشه بادرد همراه بود(الان مثل آدم میگرم:26:)تمرین منم نسبتا زیاده به خاطر همین همیشه سه تارم تو هوای آزاده.واینکه پرده ها کاملاسالم بودند ولی سل گز گز میکرد (تو اعصاب آدم راه میرفت).

حالا که پرده و سیما رو عوض کردم صداش خیلی بهتر شده .

به نظر من ارزش عوض کردن رو داره آدم لذت بیشتر میبره.:ad

من هم همین مشکل رو داشتم(زود به زود عوض کردن پرده) به دوستانی که مشکلی مشابه دارن پرده ی مشمایی رو توصیه میکنم. البته من وقتی خودم میخاستم مشما بندازم افرادی بودند که میگفتند احساس صدای ساز کم میشه.الان یک ساله این پرده ها رو دارم هیچ آسیبی ندیده، در مورد احساس شاید درست میگن، اگه علمی تر بخام بگم این پرده ها از پرده های معمولی حساس تر هستند یعنی با پرده ی معمولی انگشت شما تا چند میلی متر خطا صدای مناسبی از ساز در میآورد ولی در پرده های مشمایی انگشت گذاری خیلی باید دقیق تر باشه وگرنه صدای مناسب تولید نمیشه. به هر حال من راضیم و فکر میکنم به دقت اجرا هم کمک میکنه.مخصوصا برای نواحی مرطوب کشور خیلی مناسبه.

j@v@d
Sunday 3 April 2011, 02:39 PM
سلام به دوستان سه نواز عزيز از آشنايي با شما خوشبختم و برايتان آرزوي موفقيت و شادكامي دارم
آقا جواد استاد ايرانبان شيراز هستن؟ تو شيراز استاد ايرانباني ميشناسم كه اگه اشتباه نكنم استاد تار هستن
سلام:am
بله محبوبه خانم ایشون شیراز هستن ایشون هم استاد تار هستن هم سه تار واگه اشتباه نکنم آموزشگاه های چاووش-باریتون-شیناک و ماهور تدریس می کنن

z_m
Tuesday 12 April 2011, 05:43 PM
درود...:5:

من خیلی وقته اینجا عضوم البته از بچه های سنتوری هستم....ولی داشتم یه چرخی میزدم گفتم برم تو فروم ساز قدیمیه خودم " سه تار " و اینجا رو دیدم.... من تو قسمت سنتور خودمو معرفی کردم ولی اینجا هم معرفی میکنم چون یه دستی بر سه تار داشتم.....:5:

راستش من از سال 84 که وارد دانشگاه شدم تصمیم گرفتم همزمان با درسم موسیقی هم کار کنم و سه تار رو انتخاب کردم... شاید به خاطر حس و حال عجیبش و حس نزدیکی که به آدم داره ... حس میکنم خیلی آدم رو به درون میبره... فوقالعادست....(الان رفتم تو جو :21:).....
خلاصه یه 2 سالی کار کردیم کتاب 1 و 2 روحالله خالقی رو تقریبا داشتم تموم میکردم که رسیدم به جایی که باید پایان نامم رو شروع میکردم و سرم خیلی شلوغ شد مجبور شدم سه تار رو کنار بذارم البته خودم تو خونه میزدم ولی دیگه کلاس نرفتم...
بعد از اینکه دفاع کردم یه 2 سالی وقفه افتاد... نمیدونم چی شد که به سنتور گرایش پیدا کردم... شاید به خاطر اینکه صدای سه تار خیلی کم بود یا ..... نمیدونم خلاصه رفتیم سراغ سنتور که فوق العاده بهش علاقه دارم و خواهم داشت ولی اخیرا دوباره به سه تار هم علاقه مند شدم... و خوشبختانه هنوز سازم رو نگه داشتم .... ایشالا بعد ثابت شدن تو سنتور دوباره اون رو هم شروع میکنم...

ببخشید خیلی سرتون رو درد آوردم... :9:
ممنون :am
زینب :5:

J.D.M
Wednesday 11 January 2012, 05:39 PM
سلام
منم جمال هستم اهل بیرجند‼
15 سالم هست و حدودا 3 ساله که سه تار میزنم ...
کلا" با کتاب های استاد ساکت شروع کردم.
الآن هم دارم کتاب چهار دستورات مقدماتی تار و سه تار رو یاد میگیرم‼
در کل از قطعه های آوازی و قطعاتی که توی اصفهان هستن خیلی خوشم میاد

AliB
Thursday 12 January 2012, 06:42 AM
بسیار عالیست . ان شاالله که موفق باشی .

alireza_jafarian
Thursday 12 January 2012, 10:32 AM
جمال جان پاشو بیا تو گروه سه تار دور همیم!

behrooznm
Sunday 29 January 2012, 10:14 PM
سلام من بهروز هستم 22 سال سن دارم از تهران وهم اکنون دانشجوی رشته زیست شناسی مولکولی هستم
من از 10 سالگی موسیقی رو با ساز سه تار شروع کردم . اولین ساز من مسعود بود که هنوز هم دارمش. اولین استاد من آقای دیزانی بود که امیدوارم هرجایی که هست موفق باشه .به مدت 6 ماه پیش استاد عزیزم کیوان ساکت تکنیک های تکنوازی رو فرا گرفتم . بعد از اون پیش آقای ایلیا ابراهیمی ردیف نوازی رو شروع کردم .
سازهایی که من تا به امروز کار کردم به شرح زیر است
سه تار - تار - ویلون ( ایرانی) - دف - کمانچه و پیانو ( البته سبک کلاسیک که 3 ماه شروع کردم )
دیگه ببخشید نتونستم خوب توضیح بدم موفق باشید

shoorideh
Monday 30 January 2012, 12:21 AM
درود

بهروز جان چه جوری برای این همه ساز وقت تمرین پیدا می کنی؟

behrooznm
Monday 30 January 2012, 06:27 AM
درود
سازهای اصلی من سه تار و پیانو هست و بیشتر وقتم رو صرف تمرین پیانو میکنم . سازهایی که بالا نام بردم رو هر چند وقت یکبار باهاشون تمرین میکنم مثلا حدود 1 سالی میشه که دف نزدم

setaar
Monday 30 January 2012, 08:18 AM
salam.man ozve jadid hastam va asheghe setaram.man daghighan 1 sal hast k saz kar mikonam albate badaz gozarondane solfezh saz mizanam. reshteye daneshgahim bastan shenasiye. taghriban zir gorohe honar hast . khoshhal misham ba dostane ghadari mesle shoma ashna sham va az tajarobeton estefade konam.

J.D.M
Monday 30 January 2012, 03:14 PM
با سلام
از آشنایی با شما خرسندم‼
فقط دوست عزیز لطفا فارسی تایپ کنید
ممنونم

youtab_f
Wednesday 8 February 2012, 03:59 PM
به نام آنکه هستی نام ازو یافت/فلک جنبش زمین آرام ازو یافت

من یوتاب هستم و فروردین 19 سالم میشه.به این دلیل که همه می پرسند یوتاب اسم دختره یا پسر،با ید بگم که اسم دختره و به معنی درخشنده!من از همون بچگیا عاشق هنر بودم و دوستای عزیزم مداد و قلموهام بودن و هستن.توی خونه ی ما هم مثل خونه ی شماها آوای موسیقی سنتی شنیده میشد و من عاشق زنگ محزونی شده بودم که توی بعضی از آهنگ ها بود.که آخرش کشف کردم این صدای سه تاره!

دوم راهنمایی که بودم صاحب سه تار شدم.جالب اینکه در همون زمان استادان سه تار به غیبت کبری پرداختند و از شهرمون رفتند!من موندم و یه ساز تنها که غذای روزانش خاک بود.البته توی این مدت بی استادی خیلی هم تنهاش نذاشتم.تا اینکه من 17 سالم شد و کلی استاد سه تار اومدن به شهر ما! اما تا اومدم شروع کنم کلی اتفاق افتاد که وقفه های بزرگی شد تو کلاس رفتنم و سه بار به اجبار استادمو عوض کردم!تا اینکه الان 4 ماهه به طور پیگیر کتاب هنرستان رو پیش استاد جدیدم شروع کردم. و قبل از این کتاب ذوالفنون رو کار می کردم.و در حال حاضر استادم خیلی غایب میشه.چندتا دونه درس نمونده تا ته کتاب اما نمیاد که زودتر تمومش کنم.استادم میگه:کارم خیلی خوبه و پیش رفتم عالی بوده.خلاصه این هم خلاصه ی من.

r_a_m_i_n
Thursday 9 February 2012, 11:37 AM
درود.......یعنی من خودمو معرفی نکردم تاحالا؟ :-D
خب حق دارم.....تاحالا سه تار نمیزدم..........من رامین هستم از اصفهان....حدود 1.5 سالی میشه که سه تار میزنم....
الانم دارم 40 قطعه ی علیزاده رو میزنم با سه تار....واقعا سخته ;)

neda_a67v
Saturday 25 February 2012, 01:13 PM
سلام به همگی . من ناهید هستم - 23 سالمه - 1 ساله سه تار میزنم چند ماه پیش با اینجا آشنا شدم .
اینجا آدم احساس غریبی می کنه .

youtab_f
Saturday 25 February 2012, 04:21 PM
نه بابا ناهید جان :26:غریبی چیه؟!!!یکم بگذره و آشنا بشی،خودمونی میشی:as.باور کن:25:.هر چند که یکمی کم پیدا هستیم،ولی هستیم.

AliB
Sunday 26 February 2012, 12:35 AM
سلام به همگی . من ناهید هستم - 23 سالمه - 1 ساله سه تار میزنم چند ماه پیش با اینجا آشنا شدم .
اینجا آدم احساس غریبی می کنه .

چرا احساس غریبی؟

neda_a67v
Sunday 26 February 2012, 10:06 AM
ممنون از شما . شاید به این دلیل که اینجا یه کم شلوغ هست و من تازه اومدم احساس غریبی می کنم .

AliB
Sunday 26 February 2012, 12:20 PM
ممنون از شما . شاید به این دلیل که اینجا یه کم شلوغ هست و من تازه اومدم احساس غریبی می کنم .

فکر می کنم آدم وقتی بین هم مسلکان و گروه هم سن و سالان و کسانی که زمینه های علاقه مندی مشترک داره باهاشون قرار می گیره ، طبیعتا تو همچین فضایی نباید احساس غربت کنه. اینجا عاملی که ما رو به هم پیوند میده موسیقی هست و باز پیوند بیشتر با نوازندگی ساز سه تار برقرار میشه :)
این انجمن محلیست برای تبادل نظر و بیان تجربیات و پرسیدن سوالات و روند این 7 ، 8 سالی که من عضو این انجمن هستم نشون داده که جو صمیمی و سازنده است :)
امیدوارم شما هم بهره ی لازم رو از بودن در بین دوستانتون ببرید.

neda_a67v
Monday 27 February 2012, 07:17 AM
سپاس از لطف شما

badsos
Thursday 1 March 2012, 12:10 AM
با درود
الیاء هستم. زیاد نمی خوام مسدع اوقات بشم..
اهل تبریزم.. 24 سالم بیش نیست.... سه تاری دارم بهتر از برگ گل است....
((البته باید عرض کنم که سه تارم ثوابی است کاسه تاج خروسی ،تیز خوان ، کوک های پایین رو خوب می خونه(از تهران برام خریده بودن)))
بیش 5 سال از عمرم رو مضراب زدم. از کتاب های هنرستان شروع کردم. کتاب اول و دوم ذوالفنون رو کار شد بعد درویش خوان و رکن ادین خان رو . سپس صد رنگ رنگ و خوش نواز رو کار کردیم و آخر سر هم زحمت تدریس ردیف میرزا (ژان دورینگ) به من رو استادم کشیدن...
دیگر عرضی نیست . همین بدرود

aminsss
Friday 9 March 2012, 04:00 PM
سلام من امين مولايي هستم 16 سالمه و 5ساله كه ساز سه تار رو شروع كردم كتاب هاي هنرستان روطي دوسال زدم وكتابهاي استاد عليزاده و رديف ميرزاعبدالاه رو به روايت داريوش طلايي طي دوسال زدم والان روي بداهه نوازي و تكنيك ها كار ميكنم خوشحال هستم كه جايي براي صحبت در زمينه ي موسيقي و ساز سه تار وجود دارد من به كارهاي استاد عليزاده و شعاري علاقه دارم البته در اين بين كتابهاي درويش خان همساز ركن الدين خان و صد رنگ رنگ رانيز كاركردم.

alireza3tar
Monday 12 March 2012, 02:23 PM
سلام دوستان.من علیرضاهستم 2ساله ساز میزنم.بامتود استاد علیزاده شروع کردم.کتاب ابتدایی ومتوسطه رو تموم کردم.تازه ردیفو شروع کردم بااستاد عربزاده.شوشتری هستم(نه گوشه شوشتری توردیف ها!)اصالتاشوشتریم.روز عید20سالم میشه.هر نظری راجع بهم دارید بگیت.خوشحال میشم بخونم.

AliB
Monday 12 March 2012, 03:45 PM
همگی دوستان عزیز موفق و پیروز باشید ان شاالله و به جمع دوستانتون خوش اومدید .

amir69
Monday 12 March 2012, 07:40 PM
سلام.منم امیرم.21 سالمه حدوده 6 ماهه که سه تار منوازم.منم مثل دوستای دیگه اولش علاقه ی چندانی به موسیقی سنتی نداشتم.ولی برعکس بابام همیشه استاد شجریان گوش میداد.منم حدود ۲ سال بهش علاقه مند شدم.تقریبا همون موقع ها بود که تو شهر ما چند تا کنسرت موسیقی سنتی اجرا شد.یک گروه از اصفهان آمدخ بود یک گروه هم از شهر خودمون(که انصافا هر دو تاشون خیلی قشنگ بود).بالاخره هر جور بود رفتم کلاس.اول کتاب اول استاد جلال ذوالفنون شروع کرده تا آخر دستگاه ماهور .ولی الان کتاب اول استاد علیزاده هستم.

abuata
Monday 9 April 2012, 03:06 PM
سلام به همه منم علیم
18 سالمه.
4 ساله که دارم سه تار کار میکنم
به جز سه تار تو تار دف تمبک و سنتور هم دستی دارم.
تو 2 گروه موسیقی عضو هستم که با هر کدوم 3 بار رفتیم اجرا.
عاشق آهنگ سازی هستم و تا حالا چند تا قطعه تو دستگاه های ماهور و شور و همچنین آواز ابو عطا و بیات اصفهان ساختم. به بدبختی دارم موسیقی کار میکنم چند بار استادام کلاسارو تعطیل کردن و در حال حاضر میرم تهران کارمو ادمه میدم.

صادق
Friday 20 April 2012, 12:25 PM
لطفا نظر بدین

AliB
Friday 20 April 2012, 02:34 PM
صادق جان ، نمونه کارهات رو باید در تاپیک مجزا و مناسب قرار بدی این تاپیک برای معرفی دوستان هست :).

alireza60
Friday 8 June 2012, 11:23 AM
سلام
من علیرضا سلطانی هستم و از سال 76 به صورت متناوب سه تار میزنم و در صورت نیاز به همکاری آماده همکاری با گروه های موسیقی جهت تمرین یا شرکت در فعالیت های هنری و خیریه هستم.
از همکاری با شما خوشحال میشم
با تشکر
شماره همراه: 09126019519
ایمیل: alireza.soltani60@yahoo.com

lamerd
Friday 8 June 2012, 04:24 PM
آقا ببخشید دیر جواب میدم.منم که علیرضا امیر صمیمی هستم متولد شیراز 22 سالمه و 20 جای دیگه تو سایت خودم رو معرفی کردم.وجدانا تکراری شده !
tres bien,c'est genial,vous etes tres bon

h_honarmand
Monday 18 June 2012, 08:18 PM
به نام خدا.
من حسام هنرمند هستم.18 سال دارم،ساکن تهران هستم 4سال هست که سه تار می نوازم.
پدرم از عاشقان و طرفداران پروپا قرص مسیقی ایرانی بودند و هستند..اندک آشنایی با ساز ها داشتم.
خرید اولین ساز من بسیار جالب بود.یک روز که خانواده برای گردش و خرید بیرون رفته بودن من خانه مانده بودم.ساعت 11 شب بود که برگشتند پدرم شروع به تعریف کرد که دستفروشی را دیدیم آی ساز میزدو میفروخت.با این که پدر میگفت دیر است اما من اینقدر اصرار کردم که راهی شدیم،رسیدیم و دیدیم دستفروش نیست خواستیم برگردیم که دیدم آن طرف خیابان مردی با چند ساز در حال سوار شدن به یک پیکان جوانان است.خلاصه رفتیم و سازی خریدیم.اینقدر ور رفتم تا سیمش پاره شد.دوباری نزد سازفروش رفتیم و هر بار سازی زیباتر رو میکرد و ما هم مقداری پول سر میدادیم و ساز جدید میگرفتیم.یک باری هم دستفروش خانه مان آمد و گوشی درس داد. اما پدرم گفت این طور فایده ندارد.به آموزشگاهی رفتیم و ثبت نام کردم. بعد ساز مشقی خیلی خوبی گرفتم.بیشتر از خودم دوسش داشتم اما، وای شکست گفتنش خوب نیست اما اغراق نکرده باشم دو روزی گریستم.می خواسم موسیقی را کنار بگذارم که پدرم رفت و یک ساز برایم خرید.چند هفته ای از روی ناراحتی به ساز جدید دست نزدم.اما دوام نیاوردم و دوباره شروع کردم . یک سالی نزد استاد مولانیا بودم که انصافا استاد بود اما به یک باره کلاس لغو شد.2 ماهی دنبال استاد بودم مناسبش را نیافتم.با استاد سابق تماس گرفتم و از چند هفته بعد دوباره نزد ایشون رفتم.اما بعد از یکسالی دوباره به دلیل مشکلاتی کلاس تعطیل شد و من 3 ماهی نزد استاد جمشیدی بودم.که از اساتید به نام بربط بود که سه تار هم آموزش می دادند.این قدر پا پِی شدم که دوباره اساد مولانیا کلاس برگذار کرد و من تا کنون افتخار شاگردی این استاد بزرگوار که از شاگردان استاد شعاری بودند رو دارم..برادر کوچکترم دو سال است که تنبک میزند از برادرم تنبک را نیز تا حدودی آموختم.
به علت درس و کمبود تجربه فعالیت های زیادی ندارم.
-یکی از دوستان که در تئاتر حرفه ای فعالیت جدی دارد 3 باری دعوت کرد و من هم نواختم.
-2بار هم در یک افتتاحیه ی یک نمایشگاه خط و نقاشی (یک بار به همراه تنبک و یک بار هم به همراهی دف)سه تار نواختم.

اگر مسوب سردردی شدم عذر می خوام.

AliB
Monday 18 June 2012, 09:30 PM
حسام جان خوشوقتم از آشنایی شما و خوندن داستان زندگی موسیقایی اَت جالب بود . نشان از علاقه و عشقت به موسیقی و ساز سه تار داره. با توجه به اینکه در سن خوبی شروع کردی و اگر جدی باشی در امر فراگیری موسیقی و البته معلم خوب هم داشته باشی زمان و امکان پیشرفت زیادی خواهی داشت .
جای تحسین و تبریک هم به خانواده و پدر بزرگوارت داره که حمایت کرده شما رو در این راه و همینطور جای افتخار برای من که جوون های هم نسل شما همچنان به ساز و موسیقی ایرانی روی میارن و پاسدار فرهنگ و هنر اصیل مملکتشون هستند.
آرزوی موفقیت دارم برات .

AliB
Monday 18 June 2012, 09:30 PM
حسام جان خوشوقتم از آشنایی شما و خوندن داستان زندگی موسیقایی اَت جالب بود . نشان از علاقه و عشقت به موسیقی و ساز سه تار داره. با توجه به اینکه در سن خوبی شروع کردی و اگر جدی باشی در امر فراگیری موسیقی و البته معلم خوب هم داشته باشی زمان و امکان پیشرفت زیادی خواهی داشت .
جای تحسین و تبریک هم به خانواده و پدر بزرگوارت داره که حمایت کرده شما رو در این راه و همینطور جای افتخار برای من که جوون های هم نسل شما همچنان به ساز و موسیقی ایرانی روی میارن و پاسدار فرهنگ و هنر اصیل مملکتشون هستند.
آرزوی موفقیت دارم برات .

h_honarmand
Tuesday 19 June 2012, 09:06 AM
خیلی ممنون از لطف شما علی آقا،اگر از حق نگذریم استادم انصافا خوب است.2 باری هم که کلاس تعطیل شد و وقفه افتاد اصلا تقصیر ایشون نبود.تقصیره مشکلاتی بود که همیشه سر راه استادان هست.

sunny
Sunday 15 July 2012, 10:57 PM
سلام نام زیبای خداوند است.
سلام
من هدی،23ساله،دانشجوی روانشناسی و5ماهه که ستار کار میکنم.
ازچهار،پنج سال پیش به ستار علاقه مند شدم،ولی با اینکه بابام با این علاقه ی من مخالفتی نداشت و در این زمینه همواره ازم حمایت میکنه(البته میگه اولویتت باید درس باشه،منم میگم چشم!) ،مامان گلم حسابی مخالف بود،که با یه عالمه بحثای منطقی بالاخره راضی شد،و اولین ستارم رو خود مامانم به مناسبت روز معلم برام خرید(آره خب،معلم هم هستم!).
با اینکه محل کار و خونمون تو 2شهر مختلفه ولی به هر طریقی که میتونستم سعی کردم کلاسام رو قطع نکنم و امیدوارم به خوبی بتونم ادامه بدم.
حق نگهدارتون

r_a_m_i_n
Monday 16 July 2012, 05:56 AM
سلام نام زیبای خداوند است.
سلام
من هدی،23ساله،دانشجوی روانشناسی و5ماهه که ستار کار میکنم.
ازچهار،پنج سال پیش به ستار علاقه مند شدم،ولی با اینکه بابام با این علاقه ی من مخالفتی نداشت و در این زمینه همواره ازم حمایت میکنه(البته میگه اولویتت باید درس باشه،منم میگم چشم!) ،مامان گلم حسابی مخالف بود،که با یه عالمه بحثای منطقی بالاخره راضی شد،و اولین ستارم رو خود مامانم به مناسبت روز معلم برام خرید(آره خب،معلم هم هستم!).
با اینکه محل کار و خونمون تو 2شهر مختلفه ولی به هر طریقی که میتونستم سعی کردم کلاسام رو قطع نکنم و امیدوارم به خوبی بتونم ادامه بدم.
حق نگهدارتون

درود...خوش اومدید...آقرین به پشتوانه ی شما

amirrreza
Thursday 19 July 2012, 10:40 AM
من امیررضا هستم 14 ساله و یک ساله است که سه تار می زنم.
زمانی با سه تار آشنا شدم که ارگ قدیویمون را با یک سه تار و ویولن عوض کردیم
از همن موقع از صدای سه تار خوشم اومد و برای یادگیری به کلاس رفتم

endvb6
Monday 23 July 2012, 03:12 AM
درود امیر رضای عزیز...
امیدوارم همون برکتی رو که این سایتو دوستان عزیزمون برای من یکی داشتن برای شما هم داشته باشن و لحظات خوبی اینجا داشته باشین.
موفق باشید و خوش آمدید...

ckakavak
Wednesday 1 August 2012, 05:17 PM
سلام من عطیه طاهریان هستم حدود سه سال هست که سه تار همراه زندگیم شده 16سالمه و امیدوارم بتونم جایگاه این ساز رو به تمام جهان نشون بدم و کتاب های کیوان ساکت رو کار کردم و همین

endvb6
Friday 3 August 2012, 03:02 AM
سلام من عطیه طاهریان هستم حدود سه سال هست که سه تار همراه زندگیم شده 16سالمه و امیدوارم بتونم جایگاه این ساز رو به تمام جهان نشون بدم و کتاب های کیوان ساکت رو کار کردم و همین
خوش اومدید خانوم طاهریان...
امیدوارم که لحظات خوبی توی این سایت و کنار دوستانتون داشته باشید و در راه هدفتون تلاش کنین.

modoodi
Saturday 11 August 2012, 07:38 PM
سلام بچه ها. من محمد هستم و 2 سالی میشه میزنم سه تار و استادی ندارم..... کسی تا حالا واسم نظر نداده که چه جوریه صدای سه تارم..... میشه نظر بدید....

amirrreza
Sunday 12 August 2012, 09:11 AM
سلام بچه ها. من محمد هستم و 2 سالی میشه میزنم سه تار و استادی ندارم..... کسی تا حالا واسم نظر نداده که چه جوریه صدای سه تارم..... میشه نظر بدید....
خوش امدید
به نظرم انگشت شصتتون کمی جلو است و باید یک پرده از انگشت اشاره عقب تر باشه اما ریزاتون خیلی خوبه

موفق باشید

modoodi
Sunday 12 August 2012, 02:58 PM
خوش امدید
به نظرم انگشت شصتتون کمی جلو است و باید یک پرده از انگشت اشاره عقب تر باشه اما ریزاتون خیلی خوبه

موفق باشید

مرسی داداش ج دادی. خواستم ببینم صدای سه تار چه طوره بطور کلی ؟؟؟ دوستان هم کسی هست نظراتشونو پزیرا هستم

tarnava
Friday 15 February 2013, 09:43 PM
سلام دوستان من دو سه ماه سه تار رو شروع کردم خوشحال میشم ازکمک اساتید و دوستان عزیز بهره مند بشم مرسی

armanmohamadi
Tuesday 28 May 2013, 01:19 AM
سلام به همگی دوستان عزیزم
بنده آرمان محمدی هستم و به تازگی شروع به یادگیری سه تار زیر نظر استاد مهرنیا کردم
9سال ویلن کلاسیک کار کردم اما به دلیل نداشتن استادای خوب با پایه ضعیف رشد کردم و خلاصه بعد از 9سال متوقف شدم و نتونستم ادامه بدم
الانم بعد از 3سال ساز رو عوض کردم و از ویلن به سمت سه تار روی آوردم

Ehsaninen
Saturday 6 July 2013, 07:08 PM
با سلام.
احسان هستم. 28 سالمه. حدود 10 سالی هست که سه تار میزنم و یکی از بزرگترین و بهترین انتخاب های زندگیم بوده تا الآن :)
با کتاب هنرستان شروع کردم و بعد ردیف میرزا عبدالله رو به روش گوشی زدم. در کنار ردیف قطعه نوازی از کتاب های علیزاده یا سایر کتاب ها هم انجام دادم. در حال حاضر کلاس خاصی نمیرم. ولی به صورت پیگیر دارم رو شیوه نوازندگی به صورت بداهه کار میکنم. روشهای اساتید رو در این مورد بررسی میکنم و سعی میکنم تو اجراهام بیشتر به این موضوع فکر کنم.
خدود 3 سال پیش هم تار رو شروع کردم که به نظرم یکم دیر بود چون نتونستم از سه تار دل بکنم. ولی فعلن دارم یکم بیشتر رو تار کار میکنم تا مهارتم رو افزایش بدم.

endvb6
Monday 8 July 2013, 02:37 PM
با سلام.
احسان هستم. 28 سالمه. حدود 10 سالی هست که سه تار میزنم و یکی از بزرگترین و بهترین انتخاب های زندگیم بوده تا الآن :)
با کتاب هنرستان شروع کردم و بعد ردیف میرزا عبدالله رو به روش گوشی زدم. در کنار ردیف قطعه نوازی از کتاب های علیزاده یا سایر کتاب ها هم انجام دادم. در حال حاضر کلاس خاصی نمیرم. ولی به صورت پیگیر دارم رو شیوه نوازندگی به صورت بداهه کار میکنم. روشهای اساتید رو در این مورد بررسی میکنم و سعی میکنم تو اجراهام بیشتر به این موضوع فکر کنم.
خدود 3 سال پیش هم تار رو شروع کردم که به نظرم یکم دیر بود چون نتونستم از سه تار دل بکنم. ولی فعلن دارم یکم بیشتر رو تار کار میکنم تا مهارتم رو افزایش بدم.
درود جناب احسان...بسیار خوشوقت هستم که افرادی با تجربه و مهارت وارد این بخش و سایت میشن. امیدوارم که بتونیم از تجربیات و دانش شما به خوبی استفاده کنیم.:)

elahe_panahi
Tuesday 9 July 2013, 10:48 AM
درود به همگی دوستان
الهه پناهی هستم. 20 سالمه و نزدیک به یک ماهه که شروع به یادگیری نواختن سه تار کردم! فعلا با یک ساز مشقی تمرین می کنم.
چند جلسه با آقای قبادی کار کردم ولی از اونجایی که تابستون تهران نیستم فعلا خودم درس های کتاب معروفی-زرین پنجه و وبلاگ You can see links before reply (You can see links before reply) رو کار می کنم.
امیدوارم به امید خدا، تلاش خودم و لطف دوستان مجرب به خوبی پیش برم.

mahsa_d
Monday 15 July 2013, 11:23 AM
سلام به دوستان عزیز...
مهسا هستم _22 ساله .
از 12 سالگی سه تار داشتم ولی خب تصمیم قطعیمو برای یادگیری سه تارو از دو سال پیش گرفتم .
در حال حاضرم سه تارو صورت جسته و گریخته دنبال میکنم .(به دلایل شخصی )
خیلی دوست دارم یه نوازنده خوب سه تار بشم ...اما سرم خیلی شلوغه !
دوتا سه تار دارم _کاسه بزرگ مهر آوا _ کاسه متوسط مهر سیروس !
کمی هم در تنبک و سنتور مهارت دارم اما خودمو نوازنده نمیدونم _ چون هنرجوی مبتدیم در این دو ساز !
سپاس...

sarina9351
Friday 19 July 2013, 10:31 AM
سلام.من سارینا الیاسی هستم. 18سال دارم .موسیقی رو با اینکه علاقه شدیدی به ویلون و نی دو تا ساز متفاوت داشتم در رشته ستار شروع کردم و دارم ادامه میدم. من ستار رو از سال 89 شروع کردم ولی بنا به دلایلی به مدت 2سال ازش فاصله گرفتم و الان بعد از این مدت دوباره حدود 3ماهه که شروع کردم به زدن. اینجا باید از زحمات استاد عزیزم اقای زندی تشکر کنم. ممنون از این فرصتی که به کاربرا میدیدن که بیشتر از فعالیت هاشون و سوابق خود برای دیگر اعضا صحبت کنن.:give_rose:

hajebi
Tuesday 23 July 2013, 11:37 AM
با سلام خدمت دوستان و نوازندگان محترم.اینجانب مجید حاجبی 25 ساله از تهران از 10 سالگی سه تار مینوازم از محضر استادانی چون مرحوم ذوالفنون کیوان ساکت علی خشتی نژاد و برادر عزیزم محسن حاجبی بهره برده ام.اجراهای متعددی داشتم در حال حاضرهم مشغول به تدریس هستم و به امید خدا اماده شدن برای جشنواره فجر سال92 دوستانی که مایل به همکاری هستند خوشحال میشم از تجربیاتشون استفاده کنم.موفق باشید

elhamshahab
Thursday 8 August 2013, 12:59 PM
سلام به همه دوستان! انگار تو کل این سایت یه خانمو نی که سه تار بزنه.
الهام هستم 4.5، 5 ساله سه تار میزنم. علی اقا ادم وقتی هنرمند باشه نقاشی رو هم امتحان میکنه. منم از نقاشی شروع کردم بعد ساز به دست شدم. همیشه از موسیقی سنتی خوشم میومده و تو خونمون همه سنتی نوازن.
با سپاس...........

faramarzlotfy
Sunday 25 August 2013, 03:20 PM
سلام به همگی...من فرامرز هستم -ساز اصلی من کمانچه هست که مدت چهار ساله کار میکنم و بنابه توصیه استادم چون ساز من بدون پرده بندیه سه تار رو به عنوان ساز دوم انتخاب کردم برای تقویت گوشهای خودم .....مدت دو سالی میشه که سه تار رو به صورت خودآموز کار میکنم .....و توصیه من به همه کمانچه نوازها هم اینه که حتما سه تار رو یاد بگیرن

soodehali
Saturday 7 September 2013, 09:12 AM
سلام دوستان من 31 سالمه و حدود 3 ماهه که سه تار رو شروع کردم با استاد هومن مهدویان که به نظر من بی نظیر درس می دهند. البته در کنارش تنبک هم دارم یاد می گیرم. قبلا یه دوره کوتاه سه تار با استاد شجاعی گذروندم حدود سه ماه که باید بگم با کمال احترام و ارادتی که بهشون دارم چون رو ریتم اصلا تاکید نداشتن و فقط رو زدن تاکید داشتن تعالیمشون موندگار نبود در عرض سه ماه دو تا کتاب ساکت و بیشتر کتاب ذولفنون رو آموزش دادند البته یه خط در میون. پیشرفت من رو نمی سنجیدن و فقط تند و تند درس می دادند. در نتیجه می تونم بگم که داشته هام از اون سه ماه تقریبا هیچ بود. ولی استاد مهدویان تک به تک تمرین های کتاب هنرستان(کتاب فعلیم) رو با حوصله آموزش می دهند و واقعا می سنجند نقاط ضعف و قدرت من رو. البته در کنارش آموزش ریتم هم جداگانه آموزش می دهند. من که بی نهایت راضیم و باید بگم که عاشقانه هم سه تار رو دوست دارم. البته تنبک رو هم بی نهایت دوست دارم و امیدوارم این عشق به من کمک کنه که تو هر دو ساز تا آخرش برم جلو هرچند که ته ته ندارند.

dangsho
Wednesday 11 September 2013, 04:40 PM
سوده جان عزیزم آخه سه ماه زمان خیلی کمی هست که شما این طور صحبت می کنید:)
من با 4 سال ساززدن هنوز میگم نوپا هستم و رسما چیزی بلد نیستم.

در ضمن در مورد اینکه گفتید تند و تند درس میدادند، من خودم چندتا استاد عوض کردم.بعضیا تزشون اینه که سریع درس میدن و میرن جلو.این وسط شما اگه زرنگ باشی حق مطلب رو ادا می کنی و اگر نه از دست میدیشون.بعضی اساتید هم بالعکس بسیار کند جلو میرن و روی هر گوشه یا قطعه یا اتود زوم می کنند.
درمورد درست یا غلط بودن این روش ها نظری نمیدم.ولی شما اگر با روش دوم راحت ترید و حس بهتری دارید حتما بعدها هم با استادی کلاس بردارید که از این شیوه استفاده می کنه.
موفق باشید

soodehali
Saturday 14 September 2013, 10:23 AM
هیچی که من می گم یعنی درک نسبت به سه تار و نت و ریتم و غیره هرچند خیلی کم. ببینید وقتی من تمام تمرین ها رو تقریبا درست تحویل استاد می دادم ولی درکی نداشتم فقط مثل تقلید می کردم نمی دونم شاید به قول شما باید ادامه دار می بود ولی الان تو همین مدت مشابه می فهمم که چی می زنم. نمی دونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه

shahparak
Wednesday 20 November 2013, 11:10 PM
سلام به دوستان
من ماریاهستم 24 سالمه ازاستان اردبیل حدودا دوساله که به وسیله یکی ازدوستان باسه تارآشناشدم وشروع به فراگیری این ساز کردم
چندماهی هم هست که درکنارسه تارسازدف روهم کمابیش کارمیکنم علاقه خیلی زیادبه موسیقی همینطوربه ادبیات دارم
مخصوصاشعرگاهی خودم هم چیزای مینویسم که خودم میگم شعره دوست دارم موسیقی وادبیات روتاهرجاکه بتونم ادامه بدم

lebas
Thursday 21 November 2013, 09:13 AM
سلام دوستان عزیز

من مصطفی هستم حدود 10 سال در مکتب استاد ذوالفنون سه تار میزنم اساتیدم به چهار نفر میرسه که آخرین استادم استاد جلال ذوالفنون بود که باعث افتخار زندگیمه.

mohammadanavi
Thursday 21 November 2013, 05:46 PM
سلام.محمد اناوی هستم حدود 9 ماه سه تار می زنم و تازه ردیف میرزا عبدالله رو شروع کردم در حالت کلی عاشق چیز هایی هستم که سه ویژگی لوکس بودن و دارا بودن جایگاه عمیق سنتی و خاص بودن شخصیت ان برای من حداقل ثابت ومعلوم باشد وتمامی این ویژگی ها رو یک جا در سه تار دیدم واین باعث علاقه ی من به سه تار شد :26:

hoda_92
Sunday 5 January 2014, 11:55 AM
سلام من حدودا 1 ساله که سه تار میزنم عاااااااااااااااااشق سازم هستم!
همین دیگه اسمم که اون کناره نوشته!

floradin
Wednesday 5 February 2014, 11:49 PM
سلام.من سارا هستم حدود 1 سال و 8 ماه است که آموختن سه تار را شروع کرده ام و حدود سه ماه است که دف نوازی را آغاز کرده ام.امیدوارم در آینده بتوانم در زمینه سه تار به موفقیت برسم...

alireza_jafarian
Thursday 6 February 2014, 08:03 PM
خوش اومدید همگی
اینجا سایت به درد بخور و خوبی هستش. خصوصا به بچه هایی که مدت زیادی نیست سه تار رو شروع کردن پیشنهاد میکنم که توی این سایت فعال باشن و استفاده کنن از فضای ا ینجا.خیلی مفید میتونه باشه برای پیشرفت موسیقیایی.

parvane64
Tuesday 18 February 2014, 01:35 PM
سلام. من پروانه هستم و حدود 7 ساله که سه تار می زنم...البته با بگیر نگیر.... :)
عاشق سه تارم
و جدیدا هم بعضی وقتا تار تمرین می کنم
در ضمن ساکن اصفهـــــــــــــــــــــ ـــــــــان :)
از اشنایی با همتون خوشحــــــــــــــــالم :)

kosar71
Monday 3 March 2014, 02:18 PM
سلام
من کوثر هستم،21 سالمه،2 ساله سه تار کار میکنم..با کتاب استاد بزرگ ذوالفنون شروع کردم اما در حال حاضر تکنیک های کتاب استاد ساکت رو تمرین میکنم...
خییییییلیییی خیییلی ب موسیقی علاقه دارم دوس دارم همه سازاها رو امتحان کنم..
راستی من امروز عضو این سایت شدم...امیدوارم بتونیم بهم کمک های مفیدی داشته باشیم

rezamhdr
Tuesday 8 April 2014, 11:04 AM
سلام بنده رضا مهدوی هستم 18 ساله مدت یک ماه هست که سه تار را شروع کردم و خودم دارم کتاب استاد ذوالفنون را کار میکنم تا تابستون برم کلاس چون الان درسام نمیزاره الانم از محضر استاد پیرمرادی عزیز که سی سال شاگرد و همنواز استاد ذوالفنون بودن به صورت پیامکی و تماس تلفنی بهره میبرم.........ایشونم با وجود مشغله کاری لطف دارن و راهنمایی میکنن....البته یادم رفت بگم من نی و اواز را هم کار میکنم

endvb6
Tuesday 8 April 2014, 03:01 PM
سلام بنده رضا مهدوی هستم 18 ساله مدت یک ماه هست که سه تار را شروع کردم و خودم دارم کتاب استاد ذوالفنون را کار میکنم تا تابستون برم کلاس چون الان درسام نمیزاره الانم از محضر استاد پیرمرادی عزیز که سی سال شاگرد و همنواز استاد ذوالفنون بودن به صورت پیامکی و تماس تلفنی بهره میبرم.........ایشونم با وجود مشغله کاری لطف دارن و راهنمایی میکنن....البته یادم رفت بگم من نی و اواز را هم کار میکنم
سلام رضای عزیز...
خوشحالم که تو جمع ما هستی. امیدوارم بتونی فعالیت خوبی داشته باشی و کلی چیز یاد بگیری و یادمون بدی.
خوش اومدی...:48:

rezamhdr
Tuesday 8 April 2014, 05:39 PM
مرسی از شما ببخشید یه سوال عکس پروفایل منا شما میتونید ببینید با بارگزاری نشده

AliSalim
Monday 1 September 2014, 10:04 AM
سلام به همه
تایپیک های همه رو خوندم وخیلی لذت بردم،بنده علی عاشوری هستم 18 ساله،پارسال سه تار رو شروع کردم
بااینکه چهارسال پیش کیبورد میزدم و سال پیش هم تمایل زیادی به گیتار وپاپ داشتم ولی صدای عود خیلی روم تاثیر گذاشت وعلاقه مند به سنتی شدم...اولش سه تار رو برای رسیدن به بربط شروع کردم ولی به مرور زمان عاشقش شدم طوری که دیگه دوست ندارم از سه تار بیرون بیام.اوایلش تجربی شروع کردم که تلفات سیمش بالا بود...باکمک سی دی آموزشی و تمرین زیاد خیلی خوب پیشرفت کردم البته بخاطر کنکور نمی شد اونقدر که می خوام تمرین کنم... بعد از کنکور کتاب استاد ذوالفنون رو شروع کردم والان هم پیش یکی از دوستانم که شاگرد استاد کیوان ساکته دارم سه تار اصولی یادمیگیرم

AliB
Monday 1 September 2014, 12:01 PM
سلام به همه
تایپیک های همه رو خوندم وخیلی لذت بردم،بنده علی عاشوری هستم 18 ساله،پارسال سه تار رو شروع کردم
بااینکه چهارسال پیش کیبورد میزدم و سال پیش هم تمایل زیادی به گیتار وپاپ داشتم ولی صدای عود خیلی روم تاثیر گذاشت وعلاقه مند به سنتی شدم...اولش سه تار رو برای رسیدن به بربط شروع کردم ولی به مرور زمان عاشقش شدم طوری که دیگه دوست ندارم از سه تار بیرون بیام.اوایلش تجربی شروع کردم که تلفات سیمش بالا بود...باکمک سی دی آموزشی و تمرین زیاد خیلی خوب پیشرفت کردم البته بخاطر کنکور نمی شد اونقدر که می خوام تمرین کنم... بعد از کنکور کتاب استاد ذوالفنون رو شروع کردم والان هم پیش یکی از دوستانم که شاگرد استاد کیوان ساکته دارم سه تار اصولی یادمیگیرم
سلام علی جان
ممنونم که خودتون رو معرفی کردید و خوشحالم که در جمع دوستان سه تار نواز نت آهنگی هستی. آرزوی موفقیت روزافزون دارم برات در همه ی امور زندگی.

mehranrasa
Monday 1 September 2014, 02:51 PM
سلام خدمت عزيزان :) مهران رسا هستم. 24 سالمه. حدوداَ 3 سالى است كه سه تار تمرين ميكنم. كتاب يك هنرستان، كتب آقاى ساكت و كمى از كتاب مرحوم ذوالفنون رو كار كردم در اين مدت. اما تمرين پيوسته و منظمى نداشته ام. به هر جهت بعد از مدتى وقفه، تصميم گرفتم دوباره با انرژى، نوازندگى سه تار رو اينبار با يادگيرى رديف ماهور دنبال كنم. خوشحالم كه در جمع شما هنرمندان عزيز هستم :)

petrucci4eva
Monday 1 September 2014, 06:26 PM
منم یه سه تار با مهر امین از یکی از آشناها گرفتم تو این تابستون یه چیزایی زدم که افتضاحه :D

sadeghb
Monday 15 September 2014, 04:02 PM
سلام ب دوستان عزیز...بعد از 2 سال دوری من اومدم.:5:

samane3137
Monday 9 February 2015, 11:42 PM
سلام دوستان
سمانه هستم ۲۰ساله! عضو جدید سایت خوب نت آهنگو ۷ ماهه که سه تار وجود من شده و زیر نظر استاد عزیزم آقای فواد صفدری این هنر رو می آموزم...

alinux
Wednesday 11 February 2015, 08:55 AM
سلام به همه.
من علی حیدری هستم 17 ساله.حدود دوسالی میشه سه تار رو یاد گرفتم اما نه خیلی زیاد و یه مدتی ولش کردم.
اما حالا دوباره می خوام شروع کنم به یادگیری.
تازه اینم بگم من سه تارم رو با دنیا عوض نمی کنم.خیلی دوستش دارم.

behnam1987
Thursday 19 February 2015, 11:17 PM
من هم بهنام هاشمیان هستم...8 سال هست که سه تار میزنم...البته 2 سالی بینش وقفه افتاد و کلاس نرفتم با این وجود ساز میزدم...

somayeh_y
Friday 6 March 2015, 11:10 AM
خیلی جرات میخواد که من توی این تاپیک پست بزنم!!! :d

سلام
سمیه هستم. سال 85 با شنیدن یه تکنوازی سه تار از استاد ذوالفنون دیوونه سه تار شدم. شاید خنده دار به نظر برسه ولی حس کردم اون آهنگ با من حرف میزنه. چندین بار تا یه قدمی خرید ساز و شروع نوازندگی پیش رفتم اما متاسفانه مشکلات و درگیری های دیگه مانع شد. و فقط یه شنونده بودم

پارسال همین موقع ها ساز خریدم، الان ساز من یک سال و یه روزه شده :) عالمی داشتیم در این یه سال. بهش میگفتم ببین زبونت رو بلد نیستم پس خیلی نمی تونیم با هم حرف بزنیم :d ولی دستم که به سیم سه تار برخورد میکرد عجیب منقلب میشدم.

بعد از گذروندن سولفژ الان سه ماه که آموزش سه تار رو رسما شروع کردم. البته الان در پروسه کنترل احساس نسبت به سازم هستم تا بتونم اصولی تمرینات رو اجرا کنم.

و در نهایت میخوام بگم، من چون خیلی دیر شروع کردم، بعیده که بتونم قدمی در راستای حفظ و اعتلای موسیقی ایرانی بردارم. اما برای اونایی که توی این مسیر هستند ارزوی موفقیت می کنم. امیدوارم با انگیزه به راهشون ادامه بدهند. گاهی صداهایی که از ضبط ماشین ها توی خیابان می شنوم واقعا اذیتم میکنه.ما خودمون چنین موسیقی فاخری داریم و اونوقت ملت خوراک گوش و ذهن شون شده چی!!!!

AliB
Friday 6 March 2015, 07:56 PM
سمیه ی گرامی برای شما آرزوی توفیق روزافزون دارم و قطعا هر کسی در هر سنی و موقعیتی که گام در راه فرهنگ و هنر بگذاره در حفظ و اعتلای این فرهنگ و هنر موثر خواهد بود شما خودتون فراخواهید گرفت این هنر سنتی رو و احترام خواهید گذاشت به هنر و هنرمند و بعدا فرزندانتون رو با این فرهنگ بار خواهید آورد و این یک جریان فرهنگیست ...
شاد و پیروز باشید

miladsyd
Tuesday 21 April 2015, 01:18 AM
سلام خدمت دوستان عزیز و علی اقا من 11 ساله ساز مهجور سه تار رو شروع کردم و تا الان از محضر اساتید بهداد بابایی و مدت کمی مسعود شعاری بهره مند شدم

eli_22
Monday 8 June 2015, 07:49 AM
سلام صبح قشنگتون بخیر
الهام هستم متولدآذرماه 71 لیسانس حسابداری و شغلم هم حسابداری هست ..
حدود پنج شش ماهه که آموزش سه تار رو شروع کردم برام دعا کنیدکه بتونم ادامه بدم و موفق شم ..
از آشنایی با همتون خوشوقتم ..

mixer
Monday 8 June 2015, 07:05 PM
سلام صبح قشنگتون بخیر
الهام هستم متولدآذرماه 71 لیسانس حسابداری و شغلم هم حسابداری هست ..
حدود پنج شش ماهه که آموزش سه تار رو شروع کردم برام دعا کنیدکه بتونم ادامه بدم و موفق شم ..
از آشنایی با همتون خوشوقتم ..

من برای شما دعا میکنم که با عشق و نه تنها با علاقه با ساز سه تار همدم شوید . با ارزوی بهترین ها ، موفق باشید

eli_22
Tuesday 9 June 2015, 05:53 AM
من برای شما دعا میکنم که با عشق و نه تنها با علاقه با ساز سه تار همدم شوید . با ارزوی بهترین ها ، موفق باشید

ممنون منم برای شما آرزوی بهترین ها رو دارم ..

AliB
Saturday 8 August 2015, 09:30 PM
سپاس از دوستانی که خودشون رو معرفی می فرمایند.
آرزوی موفقیت برای همه عزیزان دارم.

hamed8624
Saturday 8 August 2015, 10:35 PM
سلام
حامد هستم
2 سال هست سه تار خریدم
اما نوازنده سه تار نیستم به هیچ عنوان. چون نمونه کار دوستان رو که گوش می کنم، می فهمم که خیلی کاردارم تا نوازنده بشم.

danesh72
Sunday 9 August 2015, 11:26 AM
سلام با استاد کیوان ساکت کار می کردین خیلی عالی بود

- - - Updated - - -

شما که در تهران تشریف دارین چرا نرفتید پیش پدر موسیقی ایران استاد کیوان ساکت؟

خود آقاي ساكت همچين ادعايي نكرده ولي ما شديدا مشغول بت سازي هستيم....

heydarney
Sunday 9 August 2015, 12:42 PM
با سلام خدمت دوستان سه تار نواز . بنده هم به تازگی سه تار را شروع کردم فقط چند سوال دارم . یک چجوری مضراب بزنیم که انگشت مضراب به صفحه برخورد نکنه و چکار کنم که نت های سه تار با صدای قوی و پر اجرا بشه . بنده این دو مورد رو اشکال دارم

zohre3tar
Monday 7 September 2015, 08:11 PM
با سلام خدمت دوستان هنرمند
میدونم خیلی وقته از شروع این تایپیک گذشته ولی من خودمو معرفی میکنم(چه کنیم خوب تازه عضو شدم)
من زهره هستم ۱۶ساله از تهران و دقیقاا یک ماهه که شروع کردم به اموختن سه تار و درس ۲۷ کتاب استاد خالقیم
امسال میرم سوم انسانی
از کودکی علاقه داشتم سه تار بزنم چون پدرم لیسانس موسیقی دارن و یکی از تخصص هاشون اواز سنتیه و چون در واقع سه تار بنده سه تار پدرم هست من از کودکی با صدای نواختن سه تار پدر بزرگ شدم و خوب تو این سال ها به دلایل درسی و سفر نتونستم زودتر شروع کنم ولی الان خیلی راضیم و استادم هم کاملا راضیه و دوست دارم در اینده تو این رشته یکی از بهترین ها بشم و بخاطرش همه تلاشمو میکنم
ممنون

!3tar!
Wednesday 28 October 2015, 04:58 PM
دنیا هستم متولد تهران 2 سال است که سه تار میزنم استادمم آقای مرادیان است 15 سالم سن دارم:5::9::aq

maryambarghamad
Wednesday 12 August 2020, 03:40 PM
سلام
مریم هستم
سه ساله سه تار کار میکنم