PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تا حالا ندیدید!شیوه های نوین استفاده از سه تار!!!(حتما ببینید)

AliB
Monday 25 February 2008, 05:55 PM
دوستان عزیز سلام
اتفاقی لینک ویدیویی رو دیدم از یوتیوب و چون تصویر سه تاری بر دستان فردی که در پیش نمایش ویدیو نشون داده می شد نقش بسته بود کنجکاوانه سعی کردم با اینترنت گازوییلی خودم تماشا کنم.
و چشمتان روز بد نبیند ای کاش تماشا نمی کردم(البته در ویدیو کار بدی انجام نمی شد و تصویری بود از اجرایی ساده ) اما محتوای موسیقایی آن اعصاب بنده را نابود کرد.
نظر خودم رو زیر ویدیو در سایت نوشتم.
شما هم ببینید و بعد با هم درباره ی اینگونه کارها و تلفیقات و نظر شما گفتگو کنیم.
You can see links before reply

shbaharehs
Monday 25 February 2008, 10:36 PM
به نظر من صداش بد نبود ولی هم اهنگش شبیه اهنگ چنگ دل بود همم زیاد از سازش استفاده نمیکرد!!! البته خود اهنگشم زیاد بد نبود ولی فکر کنم خیلی بهتر از اینا میشد دربیاد با همون محدودیت سازیم که داشت!
ممنون

AliB
Monday 25 February 2008, 11:35 PM
آقا یک وقت برداشت نکنید که مخالف این جور موسیقی ها هستم .
فقط به نظرم این کار خیلی ضعیف بود . حرکات ایشون مصنوعی بود و خارج می خوندن . ریتم تکراری و نامربوط بود(البته همه ی اینها نظر شخصی و دریافت مت از این کار بود).
مثلا من کارهای مامک خادم رو گوش دادم بعضا تو موسیقی فیوژن واقعا از یک استانداردی برخورداره و یا مثلا کارهایی که محسن نامجو انجام داده . اینها معلومه کارشون رو بلدند و بسیار هم قابل احترام ولی این کار خیلی سطح پایین بود از نظر کیفیت اجرا (باز هم به نظر من).
خلاصه اعصاب من که خورد شد ((:.
ولی اینها همش دید شخصیه منه و قطعا از زاویه های دید دیگر متفاوت خواهد بود.
ارادتمند شما
علی

خسروانی
Tuesday 26 February 2008, 12:37 AM
درود بر شما علی جان
این که ***** شده واسه من

واسه شما هم همینطوره یا نه؟

Leon
Tuesday 26 February 2008, 01:52 AM
درود بر شما علی جان
این که ***** شده واسه من

واسه شما هم همینطوره یا نه؟

اين طريق اين لينک هم ميتونيد ببينيد!

__________________________________________________ _

از اونجا که من آدم کنجکاوی هستم،خواستم ببينم که اين خانوم کی هست،منم دفعه اول بود که ميديدمش!

اين هم شرح مختصری راجب هاله.

NY-born vocalist Haale and her band create a swirling, hypnotic, and exaltative experience onstage, weaving Persian melodies through a lush soundscape that pays homage to Sufi musical traditions and pschedelic rock. Though she sings mostly in Persian, the music speaks all languages, loudly, passionately, defiantly.

click here (You can see links before reply) for more music

Majed
Tuesday 26 February 2008, 07:55 AM
منم با نظر علی موافقم.. نکته دیگه ای به نظرم نمی رسه که بگم...

منم زیاد باهاش حال نکردم... ولی خوب ارزش شنیدن رو داشت

Hes_r
Tuesday 26 February 2008, 02:39 PM
سلام

منم کاملا با علی موافق هستم .

به نظر من خیلی خارج میخوند و اصلا هم صدا و لحن خوبی نداشت . و کلا با موارد تخصصیش حال نکردم .

ولی به نظر من ارزشمنده که ساز کشورش رو فراموش نکرده . شاید همین هم نقش کوچیکی توی بزرگ شدن موسیقی کشورمون ایفا کنه .

یا علی

AliB
Tuesday 26 February 2008, 02:57 PM
البته حسام جان ایشون در آمریکا زندگی می کند و ظاهرا در همونجا هم به دنیا اومدن و من کاملا حرف شما رو قبول دارم . از این منظر قابل تقدیره و شاید حتی کارش برای شنونده ی آمریکایی همونطور که در مطلب لئون گرامی بود جالب و جذاب و خلاقانه باشه و شاید اونها فکر کنند که این موسیقی صوفیانه یا عرفانی ایرانی هست و به صرف تکان خوردن ایشون(مثل بهودیها موقع عبادت) و حرکت موهاشون و در دست داشتن سازی شبیه سه تار(یعنی البته خود سه تار) این یک نوع موسیقی عرفانی کامل ایرانیست که در ارایه ای نو به زیبایی تلفیق شده!. شاید خود ایشون هم همین فکر رو میکنه و معصومانه فکر میکنه این دیگه آخر موسیقی عرفانی ایرانیست . اونچه که در این ویدیو مشخصه گوش غربی و عدم درک عمیق ایشون از موسیقی ایرانیست. من با این مساله مشکل دارم و اینکه بدون آگاهی و تسلط و دانش کامل بر انواع موسیقی که اقدام به تلفیق اونها می کنیم نتیجه ی کار همین می شود که در ویدیو دیدید. این ویدیو اصلا برای گوش من ایرانی قابل فهم نیست و فواصل صوتی ایشون در این کار در ابتدا که معلوم نبود چیست واقعا انگار یک نوازنده و یا خواننده ی غربی که سالها موسیقی با فواصل معتدل کار کرده و گوشش عادت کرده به یکباره بخواد موسیقی شرقی و مثلا ایرانی بخونه و اجرا کنه که اصلا غیر ممکن خواهد بود و نتیجه به هیچ وجه یک ایرانی رو که این موسیقی متعلق به اوست و با تمام وجود می شناسدش راضی نخواهد کرد.
حرف من اینه : دست ایشون درد نکنه خیلی عالیست که در این وادی گام بر می داره حتما هم تحصیلات موسیقی دارند و از دانش لازم برخوردارند اما ای کاش بیشتر در موسیقی ایرانی تامل و کار کنند و ای کاش بیشتر با فرهنگ صوفیانه وموسیقی ما آشنا بشوند که کاری با اصالت و تفکر بیشتر ارایه بشود و صرفا یک آکروبات بازی ظاهری نباشد.

Hes_r
Tuesday 26 February 2008, 03:27 PM
کاملا باهات موافقم علی جان .

حرف درست جواب نداره .

alireza_amirsamimi
Wednesday 27 February 2008, 12:12 AM
آقا فالشه فالشه!!!!!همچین سه تار دست گرفته انگار چماقه!من اصلا با موسیقی تلفیقی مخالف نیستم.ولی این نه تنها تلفیق نبود بلکه بی ریشه کردن ساز بود.خیلی مسخره ساز و بی هویت بود.در حد یه خواننده کافه و خیلی ضعیف

AliB
Wednesday 27 February 2008, 06:08 AM
علیرضا جان شاکی شدی ها ((:
من باهات موافقم اصلا ربطی به موسیقی ایرانی و سه تار نداشت . و متاسفانه خیلی موسیقی ما هنوز ناشناخته است تازه تو این مدت افرادی مثل محمدرضا لطفی خیلی کارها تو امریکا انجام دادند اما آیا یکی دو نفر کافیه برای شناسوندن موسیقی و ساز های ایرانی به دنیا و مردم آمریکا ؟ حالا یه چیز دردناک علیرضا جان امثال این خانوم تو یه جایی مثل ایران و بین عوام الناس هم می تونند محلی از اعراب داشته باشند که دیگه این خیلی دردناکه چون شناخت از موسیقی و ساز های ایرانی بعضا در بین برخی هموطنان همسطح آمریکاییان محترم هست ((:

Hes_r
Wednesday 27 February 2008, 10:29 AM
آقا فالشه فالشه!!!!!همچین سه تار دست گرفته انگار چماقه!من اصلا با موسیقی تلفیقی مخالف نیستم.ولی این نه تنها تلفیق نبود بلکه بی ریشه کردن ساز بود.خیلی مسخره ساز و بی هویت بود.در حد یه خواننده کافه و خیلی ضعیف

موافقم

انگار فقط سه تار رو دست باز گرفته بود این ور اون ور میکرد و مضراب میزد .