PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فضل الله توکل - آهنگساز و نوازنده بزرگ سنتور

akanani
Wednesday 27 February 2008, 07:47 AM
استاد در سال 1321 دیده به جهان گشود. او ابتدا به محضر شادروان استاد حسین تهرانی رفت تا نواختن تنبک را فراگیرد و پس از چندی بنا به توصیه استاد مرتضی محجوبی که با پدر او آشنائی داشت ساز سنتور را انتخاب کرد . فضل الله توکل برای فراگیری این ساز ابتدا نزد هنرمندی به نام خائفی رفت و پس از آن نزد بهار نوروزی که از هنرمندان خوب شیراز و شوهر خواهر او بود رفت . سپس به مدت هشت سال نزد استاد علی تجویدی کار کرد و مکتب استادان دیگری چون روح الله خالقی ، شادروان نور علی خان برومند ، زنده یاد غلامحسین بنان را نیز تجربه کرد و از باغ هنر آنان گل هایی را چید تا به برنامه های گلها راه پیدا کرد . سبک و سیاق نوازندگی او در سال 1338 به اوج رسیده بود . به همین سبب در این سال از وی دعوت به عمل آمد تا همکاری خود را با برنامه های گلها آغاز کند و او این دعوت را پذیرفت و بعدها خود یکی از گلهای ریبا وخوشرنگ برنامه گلها شد . در هر برنامه ای شرکت داشت ، صدای ساز او جلوه ای خاص به برنامه می بخشید فضل الله توکل یکی از نوازندگان بی نظیر و استثتایی سنتور در نیم قرن اخیر موسیقی اصیل ایران است که صدای سازش در سطحی بالا و چشمگیر به گوش شنوندگان موسیقی ایران رسیده است

دراب
Saturday 31 October 2009, 12:12 PM
استاد در سال 1321 دیده به جهان گشود. او ابتدا به محضر شادروان استاد حسین تهرانی رفت تا نواختن تنبک را فراگیرد و پس از چندی بنا به توصیه استاد مرتضی محجوبی که با پدر او آشنائی داشت ساز سنتور را انتخاب کرد . فضل الله توکل برای فراگیری این ساز ابتدا نزد هنرمندی به نام خائفی رفت و پس از آن نزد بهار نوروزی که از هنرمندان خوب شیراز و شوهر خواهر او بود رفت . سپس به مدت هشت سال نزد استاد علی تجویدی کار کرد و مکتب استادان دیگری چون روح الله خالقی ، شادروان نور علی خان برومند ، زنده یاد غلامحسین بنان را نیز تجربه کرد و از باغ هنر آنان گل هایی را چید تا به برنامه های گلها راه پیدا کرد . سبک و سیاق نوازندگی او در سال 1338 به اوج رسیده بود . به همین سبب در این سال از وی دعوت به عمل آمد تا همکاری خود را با برنامه های گلها آغاز کند و او این دعوت را پذیرفت و بعدها خود یکی از گلهای ریبا وخوشرنگ برنامه گلها شد . در هر برنامه ای شرکت داشت ، صدای ساز او جلوه ای خاص به برنامه می بخشید فضل الله توکل یکی از نوازندگان بی نظیر و استثتایی سنتور در نیم قرن اخیر موسیقی اصیل ایران است که صدای سازش در سطحی بالا و چشمگیر به گوش شنوندگان موسیقی ایران رسیده است
من از ساز اين استاد چيزي نشنيدم امكانش هست يك فايل صوتي يا تصويري بذاري ؟

دراب
Monday 2 November 2009, 09:23 AM
رفتم . نديدم . شايد من درست متوجه نشدم . مي شه بفرمايئد دقيقا كجا هستش. تشكر.

دراب
Tuesday 3 November 2009, 12:02 PM
دوست عزیز در صفحه ای که لینکشو قرار دارم در قسمت آبی رنگ نوشته شده DOWNLOAD .روی آن کلیک کنید و در صفحه جدید یک شمارنده رو میبینید که هی داره عددش کم میشه .وقتی به صفر رسید عبارت click here to download this fie رو کلیک کنید تا دانلود شروع بشه.

اگر هم خواستید میتونید روی لینک زیر کلیک کنید و دیگه احتیاجی به انجام دادن کارهای بالا ندارید .

You can see links before reply (You can see links before reply)
موفق شدم . تشكر از محبت شما .من صداي ساز اين بزرگوار را در گلهاي رنگارنگ شنيدم اما نمي دونستم اسم ايشان چي هست ؟ بسيار متشكرم .

payamf1
Tuesday 3 November 2009, 12:27 PM
ممنونم از مطلب خوبتون
این استادان زحمت زیادی برای توسعه هنر ایران زمین کشیده اند ولی گمنام هستند و نامشان خیلی شنیده نمیشود.

دراب
Tuesday 3 November 2009, 12:32 PM
ممنونم از مطلب خوبتون
این استادان زحمت زیادی برای توسعه هنر ایران زمین کشیده اند ولی گمنام هستند و نامشان خیلی شنیده نمیشود.
از شما هم تشكر كه سعي در زنده نگه داشتن موسيقي و نام استادهاي اين ديار داريد . پاينده باشيد