PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تلويزيون ملي ايران سال 1347

arian
Wednesday 27 February 2008, 01:51 PM
در سال1347 تلويزيون ملي ايران پس از 11 سال از وفات مرحوم استاد صبا گزارشات ، مصاحبه ها و قطعاتي از ايشان را در تلويزيون ملي پخش نمود كه ترجيح دادم پس از قطعه قطعه كردن گزارش و پايين آوردن حجم آنها به دوستنا ارائه كنم تا راحت تر قابل دسترسي باشد. پس از ان مصاحبه تقي روحاني كه چندي پيش آقاي لئون در يكي از تاپيكها به آن اشاره فرموده بودند آورده شد. در انتها نيز قطعه اي از همراهي پايور و صبا .

مقدمه تلويزيون

You can see links before reply (You can see links before reply)

چار مضراب و دكتر بركشلي

بديعي -پايور و قباد ظفر

بياد گذشته

سنتور

تنبك

ويولن

سه تار-صفوت-

بديعي ، پايور ، تهراني

دكتر بركشلي و قباد ظفر

دشتي (بديعي –پايور- تهراني)

آينده ي موسيقي ايران

مصاحبه تقي روحاني با صبا

صبا و پايور

از امير خان هم خواهشمندم در صورت امكان موارد را با توجه به موضوع آنهادر سلسله مقالات صبا بگنجانند.تشكر

AliB
Wednesday 27 February 2008, 03:06 PM
آرین عزیز اول تشکر فراوان برای این محبت ای که کردید . خداوند به شما برکت بدهد. و بعد سوال اینکه ایا فایل ها تصویریست؟
من با کلیک کردن روی یکی از لینک ها به صفحه ای هدایت شدم که در اصطلاح پلی لیستیست از فایل های ام پی تری این عناوینی که ذکر کردید.
اگر ممکن هست توضیح بدید.
متشکرم.

arian
Wednesday 27 February 2008, 03:24 PM
آرین عزیز اول تشکر فراوان برای این محبت ای که کردید . خداوند به شما برکت بدهد. و بعد سوال اینکه ایا فایل ها تصویریست؟
من با کلیک کردن روی یکی از لینک ها به صفحه ای هدایت شدم که در اصطلاح پلی لیستیست از فایل های ام پی تری این عناوینی که ذکر کردید.
اگر ممکن هست توضیح بدید.
متشکرم.
جناب اقاي اليب ،اصل فايل به صورت تصويري است . ولي فايلهايي كه اينجا اشاره شده تماما صوتي يا همان ام پي تري است.
در سمت راست ليست ميتونيد گزينه download orginal را انتخاب و دانلود نماييد. انشاءا.. در آينده سعي ميكنم خيلي از آثار بزرگان موسيقي را كه در مجالس خصوصي است و يا گزارشات و مصاحبه هاي آنها و خاطرات است توي همين تاپيك قرار دهم حتما براي جنابعالي چيزهاي زيادي از حرفاي ني داوود و به خصوص ارسلان درگاهي عزيز كه خيلي ازش مطلب دارم را خواهم گذاشت.

AliB
Wednesday 27 February 2008, 04:24 PM
آرین جان اینجاست که شما اگر نزدیک من بودید بنده شما را در آغوش می گرفتم و دست شما را می فشردم چون خوب می دانید که اینها برای امثال من چقدر ارزشمند و گرانبهاست .
هم اکنون در حال گوش دادن این فایل ها هستم و تا سر حد مرگ در حال لذت و یادگرفتن هستم .
این کار خدمت بزرگی خواهد بود به موسیقی ایران و روشن شدن جوانان و همینطور فهم اینکه موسیقی واقعی ایرانی چیست و چه انسانهای آزاده و وارسته ای در این وادی عمر خود را صرف کرده اند.
باز هم متشکرم و منتظر مطالب شما هستم.
ارادتمند شما
علی بدری

arian
Wednesday 27 February 2008, 04:41 PM
علي آقا همه ي موسيقي ما مديون صباست . من فقط انجام وظيفه ميكنم و دست دوستان هنر دوست را ميبوسم. پيشنهاد ميكنم دوستان حتما به اين فايلها هم با استفاده از فيل شكن گوش كنند . متاسفانه قابل دانلود نيست يا من بلدنيستم. اين مطالب همبسيار بكر و دوست داشتني هستند.

You can see links before reply

Leon
Wednesday 27 February 2008, 05:48 PM
به به،عجب تاپيکي زدی،اين هم گفتگو با محمود خوشنام پژوهشگر موسیقی ایرانی درباره ابوالحسن صبا.

You can see links before replyگفتگو با محمود خوشنام، پژوهشگر موسیقی (You can see links before reply)

ارکستر انجمن ملی موسيقی به رهبری روح الله خالقی، خواننده غلامحسين بنان
، نوازندگان: ابوالحسن صبا (نفر چهارم از سمت چپ)، مرتضی محجوبی و ...

arian
Tuesday 11 March 2008, 02:36 PM
آقاي برومند در منزل آقاي قوامي در حضور آقاي مشحون نظراتي راجع به آقاي صبا ميگويند و پنجه اي ميزنند دوشنبه 28 اذر 1339 سه سال پس از مرگ صبا (آرشيو خصوصي)

download orginal را فراموش نكنيد.

arian
Thursday 13 March 2008, 02:20 PM
برنامه راديو ايران 29 آذر 1336(بخشهاي سوزناك ويولن خالدي و آواز بنان حذف گرديده است)
مقدمه

سه تار

آواز تجويدي

كوهستاني و گيلكي از صبا

Kamanche
Friday 14 March 2008, 01:23 AM
دوستان هر چه قدر فکر کردم دیدم واقعا دکمه تشکر برای تشکر از این همه لینک موسیقی زیبا که توسط جناب آرین تدارک دیده شده کافی نیست .واقعا از صمیم قلب از ایشان تشکر میکنم.

Amir
Friday 14 March 2008, 06:09 AM
آرین جان بنده هم به مانند ویشتاسب جان دکمه تشکر را کافی نمی بینم

از شما تشکر می کنم که به سایت این دم عیدی حال و هوای کلاسیک ایران دادی

Khashayar
Friday 14 March 2008, 11:33 AM
درود.
واقعا سپاس از این همه آثار زیبا که در اختیار ما قرار دادی.من نمیدونم دیگه چه طور تشکر کنم.بسیار زیبا بود.
اما چطور میشه تصویری این آثار رو هم پیدا کرد.

arian
Friday 14 March 2008, 11:48 AM
تلويزيون آن موقع سياه وسفيد بود . كيفيت تصويري زياد خوب نيست . فعلا سري هم به اين تاپيك بزن تا انشاءا... بعد از عيد:

کارهایی کمیاب از شجریان و ایرج ... عیدی نت آهنگ به کاربران عزیز

payamf1
Saturday 8 August 2009, 02:51 PM
جالب بود ممنون
من نميدونستم كه اون زمان چطور بوده

faramarzlotfy
Friday 13 July 2012, 01:01 PM
واقعا زیبا بودن جناب آرین...در مورد استاد صبا خیلی علاقه مند بودم مطالبی پیدا کنم که این قسمت خیلی به دردم خورد...عالی بود

rezapishroo
Saturday 9 April 2016, 01:55 AM
سلام دوستان عزیز شرمنده کسی کامل این اهنگ را داره
Recorded Audio 2011-Dec-13 06-50-28 ب.ظ.mp3 - 346 KB (You can see links before reply)