PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست مشاوره فوري براي خريد گيتار الكتريك و لوازم جانبی آن

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

sahandmsh
Tuesday 26 October 2010, 01:55 PM
با اینکه جواب منو ندادین .بازم آقاین .
یه سوال دیگه یه نفر بهم گفت می تونم صدای دیستروشن وچند نوع صدای دیگه رو از amp بگیرم .میشه ؟ (بدون افکت)
اگه میشه تو قیمت 200-300 چه amp هایی میشه گرفت که چند نوع صدا ساپورت کنه ؟

دوست عزیز نمی دونم چرا بچه های فروم کم پیدا شدن... خودم تا جایی که اطلاع دارم کمکت می کنم

در مورد سازت تو 600-800 تفاوت مدل ها زیاده... اگه دنبال سازی واسه متال هستی ltd بد نیست
تو همون قیمت Ibanez هم ساز داره... PRS هم مدل های خوبی داره... اما در نهایت نظر شما مهمه
ltd M400 گزینه خوبیه طوری که بچه ها میگن... قیمتش هم همون حدوده اما فکر کنم کم پیدا شه
---------------------------------
در مورد آمپ بله بعضی آمپ ها یه سری افکت دارن اما خوب به افکت نمیرسه
به نظر من شما یه آمپ 150 200 تومنی فقط واسه تمرین بگیری... زیاد مارک و اینا مهم نیست...
باقی پول رو بذاری رو ساز... چون اون پول رو سازت خیلی تفاوت بیشتر ایجاد می کنه تا آمپ...
می تونین افکت هم بگیرین و با اسپیکر و هدفون تمرین کنین... ( اینم به خودت بستگی داره )
دوستت عزیز پیام خصوصی رو بخون!!!

sina_zakeri
Tuesday 26 October 2010, 02:49 PM
با اینکه جواب منو ندادین .بازم آقاین .
یه سوال دیگه یه نفر بهم گفت می تونم صدای دیستروشن وچند نوع صدای دیگه رو از amp بگیرم .میشه ؟ (بدون افکت)
اگه میشه تو قیمت 200-300 چه amp هایی میشه گرفت که چند نوع صدا ساپورت کنه ؟

آقا ما کوچیکیم
ببین دیستورشن رو میتونی از آمپ بگیری ولی آمپ های ارزون دیستورشن تیز و بدی میدن واسه همین از افکت بهتر میتونی صدا بگیری. اما اگه آمپ خوب بخری بهترین افکت هم جلوش کشکه.توی 200-300 بهترین انتخاب فکر کنم Line6 Spider باشه که دیجیتال بهت صدای دیستورشن میده

Orpheus
Tuesday 26 October 2010, 05:38 PM
از اساتید کسی نبود که جواب منو بده...:106:
حداقل قیمت این RG420EG رو بدین
سپاس

symphony-x
Tuesday 26 October 2010, 06:01 PM
بین 500 تا 600

sahandmsh
Tuesday 26 October 2010, 06:15 PM
درود
دوستان محدوده قیمت و مشخصات این مدل ایبانز ها رو میخواستم خواهشا راهنمایی کنید
RG4570Z
RG420EG
RGD320
EGEN8
پیشاپیش سپاس

RG4570Z
حدود 1700-2000 دلاره تو ایران احتمالاً حدود 2400 اینا باشه اگه پیدا شه ( با نمایندگی تماس بگیر )
RG420EG
اینم حدود 500-600 دلاره
RGD320
این هم حدود همون 600 دلاره
EGEN8
800 دلار قیمتشه و باید تو مایه ها 1 تومن باشه

در مورد این ساز ها نمیشه که داداش من قضاوت کرد... مثلاً بین RG4570 , RG420
یه دنیا فاصلس ، تو قیمتش هم معلومه... مشخصات هم تو سایت Ibanez هست

symphony-x
Tuesday 26 October 2010, 06:57 PM
RG4570Z
حدود 1700-2000 دلاره تو ایران احتمالاً حدود 2400 اینا باشه اگه پیدا شه ( با نمایندگی تماس بگیر )
RG420EG
اینم حدود 500-600 دلاره
RGD320
این هم حدود همون 600 دلاره
EGEN8
800 دلار قیمتشه و باید تو مایه ها 1 تومن باشه

در مورد این ساز ها نمیشه که داداش من قضاوت کرد... مثلاً بین RG4570 , RG420
یه دنیا فاصلس ، تو قیمتش هم معلومه... مشخصات هم تو سایت Ibanez هست
تو نت قیمت این 3300 دلاره البته قیمت لیستش
قیمت استوک 2500 دلار
تو ایران هم که معمولا همه ی سازها رو به قیمت لیست میفروشن
پ.ن: بابا 3500 پول این ساز با احترام به فن های آیبانز اصلا این ساز ارزش این حرفها رو نداره تا وقتی ام-2 جکسون اس ال2 هست :دی

Orpheus
Tuesday 26 October 2010, 07:09 PM
این پیکاپ های V7 و V8 که رو این ساز ها ی RG420EG و سیگنچر هرمان لی استفاده شدن چه جور پیکاپ های هستن؟
با اون حرکاتی که هرمان لی روی گیتار انجام میده قطعا باید برای لید مناسب باشه؟
یه سوال دیگه: این مدل های RGD320 و EGEN8 در نمایندگی ایران موجود هست؟
سپاس

Orpheus
Tuesday 26 October 2010, 07:14 PM
قیمت استوک 2500 دلار
پ.ن: بابا 3500 پول این ساز با احترام به فن های آیبانز اصلا این ساز ارزش این حرفها رو نداره تا وقتی ام-2 جکسون اس ال2 هست :دی

ایبانز به این قیمت که خدایی ارزش نداره ولی سیگنچر هرمان لی اگه 1 تومن باشه که خیلی عالیه....
البته اینrgd320 هم خیلی ساز توپی به نظر میرسه فقط نمیدونم پیکاپاش چجورین؟
VK2-DTو VK1-DT تا حالا اسم این پیکاپ هارو هم نشنیدم....

sahandmsh
Tuesday 26 October 2010, 07:58 PM
قیمت استوک 2500 دلار

من تو سایت های خارجی چک کردم دیگه نمی دونم...:25:
باهات موافقم دادن 3 تومن واسه این ساز حرومه... آخه درسته سیستم توپی داره اما خوب همین سیستم تو ساز های دیگه ارزون تر میشه... ولی خوب ساز خوشگلیه...

symphony-x
Tuesday 26 October 2010, 09:01 PM
ایبانز به این قیمت که خدایی ارزش نداره ولی سیگنچر هرمان لی اگه 1 تومن باشه که خیلی عالیه....
البته اینrgd320 هم خیلی ساز توپی به نظر میرسه فقط نمیدونم پیکاپاش چجورین؟
VK2-DTو VK1-DT تا حالا اسم این پیکاپ هارو هم نشنیدم....
من از سیگنچر هرمن لی هم بدم میاد چون با 1 تومن میشه یه آیبانز japan خرید این مدل اندونزیه اون سیگنچر بنفشه خداست ولی این !!!!
rgd هم نکش خوشم نمیاد زیادی طویله :دی

Orpheus
Wednesday 27 October 2010, 02:30 PM
من از سیگنچر هرمن لی هم بدم میاد چون با 1 تومن میشه یه آیبانز japan خرید این مدل اندونزیه اون سیگنچر بنفشه خداست ولی این !!!!
rgd هم نکش خوشم نمیاد زیادی طویله :دی

از اون بنفشه زیاد خوشم نمیاد!!!قیافش خیلی تو ذوق میزنه ...
rgd هم فقط یک فرت بیشتر از بقیشون داره زیادم بلند نیست فقط به پیکاپ های این ساز زیاد اطمینان ندارم....
الان موندم بین rg420 و rgd کدومو انتخاب کنم؟!!؟:ad

patrick
Wednesday 27 October 2010, 06:35 PM
سلام به دوستان خوبم که همشون اهل دل هستن...
با 1500000 بودجه یه گیتار یه امپ معرفی کنید.البته یه افکت rp50 دارم.اگه بده که یه افکت هم معرفی کنید.یه دنیا ممنون

sina_zakeri
Wednesday 27 October 2010, 06:54 PM
یه آیبانز rg2550 بگیر فکر کنم الان 1100 باشه شاید کمی بیشتر یا کمتر
با 400 تومن به نظر من یه ای وی تی دسته دو گیر بیار بگیر. یا یه مولتی افکت شاخ بگیر مثل زوم یا بوس یا لاین سیکس

patrick
Wednesday 27 October 2010, 07:03 PM
مرسی
چنتا سوال...
این گیتاره پیکاپش چیه؟
من وقتی سردسته فندر رو میبینم خیلی حال میکنم.با این قیمت چه مدل از فندر گیرم میاد...؟
راستی در مورد افکت ها یکم بیشتر راهنمایی میکنید...
یه دنیا ممنون

Palasht
Wednesday 27 October 2010, 07:23 PM
قیمت استوک 2500 دلار

تو سایت قیمتش 2500 ه ! حالا اگه حتی فرض کنیم 3 چرا نمیارزه ؟
ماهاگونی و میپله
ایر نورتون و ترو ولوت و تون زون هم روشه که دیمارزیو های خدان !
اج زیروشم که خوبه
قیافشم که خیلی بهتر از ام 2 ه !
من با ام 2 خوب زدم !
اون قدر که همه جو میدن ساز فوق العاده ای نیست با یکی از مدلای وی کینگ جکسونم زدم ( اینا مال 2 تا از دوستای خوبمن )
ام 2 ایه چون 4570 پیدا نکرده بود اینو گرفته بود که با یه جی کاستوم قدیمی عوض کنه که طرف زده زیر حرفش ندادی جی کاستومرو !
جفتشون خوش دستن ولی خیلی هم عالی نیستن که بگی 4570 جلوشون به درد نمیخوره !
من خودم اگه قرار باشه یه ساز انتخاب کنم اول یه جی کاستومه بعدش 4570 !

patrick
Wednesday 27 October 2010, 07:34 PM
این گیتاره پیکاپش چیه؟
من وقتی سردسته فندر رو میبینم خیلی حال میکنم.با این قیمت چه مدل از فندر گیرم میاد...؟
یه دنیا ممنون

mika120
Wednesday 27 October 2010, 07:38 PM
مرسی
چنتا سوال...
این گیتاره پیکاپش چیه؟
یه دنیا ممنون

درباره فندر شما يا ميتوني يه فندر استاندارد دسته دو بگيري ( آقا موسوي ميتونه كمك كنه ) يا اينكه يه فندر highway one نو بگيري كه خيلي از اين آيبانز ها بهتره !!!

shahram201
Wednesday 27 October 2010, 07:40 PM
سلام به دوستان خوبم که همشون اهل دل هستن...
با 1500000 بودجه یه گیتار یه امپ معرفی کنید.البته یه افکت rp50 دارم.اگه بده که یه افکت هم معرفی کنید.یه دنیا ممنون

سلام عزیز خوش اومدی
اگه سبکی که میخوای کار کنی رو بگی بهتر میشه راهنمایی کرد.
سپاس

symphony-x
Wednesday 27 October 2010, 07:45 PM
تو سایت قیمتش 2500 ه ! حالا اگه حتی فرض کنیم 3 چرا نمیارزه ؟
ماهاگونی و میپله
ایر نورتون و ترو ولوت و تون زون هم روشه که دیمارزیو های خدان !
اج زیروشم که خوبه
قیافشم که خیلی بهتر از ام 2 ه !
من با ام 2 خوب زدم !
اون قدر که همه جو میدن ساز فوق العاده ای نیست با یکی از مدلای وی کینگ جکسونم زدم ( اینا مال 2 تا از دوستای خوبمن )
ام 2 ایه چون 4570 پیدا نکرده بود اینو گرفته بود که با یه جی کاستوم قدیمی عوض کنه که طرف زده زیر حرفش ندادی جی کاستومرو !
جفتشون خوش دستن ولی خیلی هم عالی نیستن که بگی 4570 جلوشون به درد نمیخوره !
من خودم اگه قرار باشه یه ساز انتخاب کنم اول یه جی کاستومه بعدش 4570 !
3 تومن واسه آیبانز !!!!!!!!
من باشم میرم سراغ گیبسون-جکسون
در مورد کیفیت من ای اس پی و جکسون رو ترجیح میدم
هر چند قیافه سلیقه ای هست ولی به نظر من خوشکلترین هد گیتار رو ام-2 داره!
ولی خوب علاقه به ساز هم متفاوته مثلا عادل عاشق ام-2 هست ولی دنیس حالش از ام-2بهم میخوره عشق هوریزونه !

symphony-x
Wednesday 27 October 2010, 07:46 PM
از اون بنفشه زیاد خوشم نمیاد!!!قیافش خیلی تو ذوق میزنه ...
rgd هم فقط یک فرت بیشتر از بقیشون داره زیادم بلند نیست فقط به پیکاپ های این ساز زیاد اطمینان ندارم....
الان موندم بین rg420 و rgd کدومو انتخاب کنم؟!!؟:ad
من آر جی 420 رو ترجیح میدم
در مورد ساز هر من لی اون بنفشه خدای کیفیته اصلا قابل مقایسه با هم نیستن

Palasht
Wednesday 27 October 2010, 08:03 PM
3 تومن واسه آیبانز !!!!!!!!
من باشم میرم سراغ گیبسون-جکسون
در مورد کیفیت من ای اس پی و جکسون رو ترجیح میدم
هر چند قیافه سلیقه ای هست ولی به نظر من خوشکلترین هد گیتار رو ام-2 داره!
ولی خوب علاقه به ساز هم متفاوته مثلا عادل عاشق ام-2 هست ولی دنیس حالش از ام-2بهم میخوره عشق هوریزونه !

و همچنان برای من عجیبه که چرا تو این سایت ایبانز منفور ترین سازه !

symphony-x
Wednesday 27 October 2010, 08:07 PM
من بدم نمیاد آیبانز اتفاقا سازای خوبین ولی خوب با 3 تومن خداییش گیبسون رو ترجیح میدی یا آیبانز ؟

Palasht
Wednesday 27 October 2010, 08:20 PM
من بدم نمیاد آیبانز اتفاقا سازای خوبین ولی خوب با 3 تومن خداییش گیبسون رو ترجیح میدی یا آیبانز ؟

ایبانز !
گیبسون 3 تومنی که گیبسون نیست !
گیبسون ساز اسطوره ای منه ! ولی اگه بخوام بگیرم زیر 5 تومن نمیگیرم !
و اونم وقتی میگیرم که یا کارم اون قدر ثبات پیدا کرده باشه که بدونم مثلا فلوید رز نمیخوام و کلا محدودیتای گیبسون اذیتم نمیکنه !
ولی منظور من بیشتر بین جکسون و ای اس پی ه !

shahram201
Wednesday 27 October 2010, 08:25 PM

یالله!! ... منم اومدم توی بحث!!:48:

والا من اگه 3 تومن داشته باشم هیچکدوم رو نمیگیرم! یه راست میرم سراغ PRS امریکایی!

قربان شما... با اجازه تون خارج میشوم از بحث!!:26:

pouyan_Ibariander
Wednesday 27 October 2010, 08:32 PM
برای منم عجیبه.آیبانز که سازای خوبی میزنه نمیدونم چرا اینجا هیچکی دوست نداره آیبانز ها رو.
البته این موضوع سلیقه ایه.مثلا من با گیبسون حال نمیکنم آیبانز رو ترجیح میدم:38:.نمیشه گفت من خیلی کج سلیقم!به هر حال هر کسی یه چیزی دوست داره.اما 3 تومن هم برای آیبانز نمیدم.دروغ چرا؟!
:redguitar:
برای انتخاب ساز بعدیم بد جوری تردید دارم.ته دلم فندر می خوام اما همشون 22 فرت هستن.آیبانز و .ltd 24 فرت هم توی همون رنج قیمت(زیر 1 تومن)فراوونه اما معمولا پیکاپ هاشون جوریه که به درد متال میخوره(من بیشتر راک کار میکنم) نمیشه به فندر سفارش بدیم که یه سازشو 24 فرت بزنه؟یا دستش رو maple کنه؟مثلا این مدل رو:

shahram201
Wednesday 27 October 2010, 08:37 PM

ظاهراً این قضیه فقط محدود به این سایت نمیشه. من اکثر کسانی رو که دیدم نظر چندان مساعدی نسبت به ایبانز نداشتن و حداکثر در حد ساز مبتدی بهش نگاه میکردن (نمیگم همه سازهای ایبانز اینطوریه ها! میخوام دید افراد رو نسبت به این ساز بگم). در واقع کسی که بخواد مبلغ قابل توجهی بابت ساز بده، معمولاً سراغ ایبانز نمیره و انتخاب های دیگه ای مد نظرشه. علتش رو بنظر من باید در خود ساز جستجو کرد نه در سلیقه افراد چون همونطور که میگین اکثر بچه ها از این ساز خوششون نمیاد (یکیش خود من!)

همونطور که قبلاً هم بحث شد، احتمالا علتش کیفیت پایین سازهای ایبانزیه که وارد مملکت ما میشه. وگرنه این همه گیتاریست کله گنده دارن با سازهای خوب ایبانز میزنن.

pouyan_Ibariander
Wednesday 27 October 2010, 08:42 PM
ظاهراً این قضیه فقط محدود به این سایت نمیشه. من اکثر کسانی رو که دیدم نظر چندان مساعدی نسبت به ایبانز نداشتن و حداکثر در حد ساز مبتدی بهش نگاه میکردن (نمیگم همه سازهای ایبانز اینطوریه ها! میخوام دید افراد رو نسبت به این ساز بگم). در واقع کسی که بخواد مبلغ قابل توجهی بابت ساز بده، معمولاً سراغ ایبانز نمیره و انتخاب های دیگه ای مد نظرشه. علتش رو بنظر من باید در خود ساز جستجو کرد نه در سلیقه افراد چون همونطور که میگین اکثر بچه ها از این ساز خوششون نمیاد (یکیش خود من!)

همونطور که قبلاً هم بحث شد، احتمالا علتش کیفیت پایین سازهای ایبانزیه که وارد مملکت ما میشه. وگرنه این همه گیتاریست کله گنده دارن با سازهای خوب ایبانز میزنن.
این موضوع ثابت شده است که کیفیت ساز هایی که به مقصد ایران فرستاده میشن پایین تر از ساز های دیگه هست.

patrick
Wednesday 27 October 2010, 08:45 PM
راستش سبکایی مثل مالمستین.سرعت انگشتام تو کلاسیک بد نیست...

mika120
Wednesday 27 October 2010, 08:46 PM
برای منم عجیبه.آیبانز که سازای خوبی میزنه نمیدونم چرا اینجا هیچکی دوست نداره آیبانز ها رو.
البته این موضوع سلیقه ایه.مثلا من با گیبسون حال نمیکنم آیبانز رو ترجیح میدم:38:.نمیشه گفت من خیلی کج سلیقم!به هر حال هر کسی یه چیزی دوست داره.اما 3 تومن هم برای آیبانز نمیدم.دروغ چرا؟!
برای انتخاب ساز بعدیم بد جوری تردید دارم.ته دلم فندر می خوام اما همشون 22 فرت هستن.آیبانز و .ltd 24 فرت هم توی همون رنج قیمت(زیر 1 تومن)فراوونه اما معمولا پیکاپ هاشون جوریه که به درد متال میخوره(من بیشتر راک کار میکنم) نمیشه به فندر سفارش بدیم که یه سازشو 24 فرت بزنه؟یا دستش رو maple کنه؟مثلا این مدل رو:

دوست عزيز شما ميخواي راك بزني شك نكن و برو فندر رو بگير ...
اون 2 تا فرت چيز خاصي نيست كه بخاي غمش رو بخوري ... خيلي كسايي كه فندر دارن اين نظر رو دارن كه سازاي 24 فرته بيشتر به درد موسيقي هاي فانتزيك ميخوره و به درد موسيقي پدر مادر دار نميخوره .... :am
حتماً برو يه فندر استاندارد ساخت آمريكا بگير .... خدا شاهده ارزش داره !!!

miralienca
Wednesday 27 October 2010, 08:50 PM
تو یه تاپیک که دوتا از دوستان سر فندر بحث داشتند کلی مطلب نوشتم و تا ارسال کردم دیدم تاپیک قفل شده وکل او نوشته هام پرید.:106:
خلاصه بگم که فندری که 24 فرته باشه دیگه فندر نیست و دیگه نمیتونه انتظاراتت رو براورده کنه.فقط تا حدودی شکلش شبیه فندر میشه.فندر برای 21 فرت طراحی شده و زوری فرت22 رو هم بهش خوروندن.
ولی 24 فرته شدنش با حفظ ظاهر فعلیش غیر ممکنه.

pouyan_Ibariander
Wednesday 27 October 2010, 08:51 PM
دوست عزيز شما ميخواي راك بزني شك نكن و برو فندر رو بگير ...
اون 2 تا فرت چيز خاصي نيست كه بخاي غمش رو بخوري ... خيلي كسايي كه فندر دارن اين نظر رو دارن كه سازاي 24 فرته بيشتر به درد موسيقي هاي فانتزيك ميخوره و به درد موسيقي پدر مادر دار نميخوره .... :am
حتماً برو يه فندر استاندارد ساخت آمريكا بگير .... خدا شاهده ارزش داره !!!
اما وقتی اون دو تا فرت نیست همش احساس میکنم یه چیزی کمه! اما حق با شماست. فندر برای راک عالیه.

mika120
Wednesday 27 October 2010, 08:56 PM
اما وقتی اون دو تا فرت نیست همش احساس میکنم یه چیزی کمه! اما حق با شماست. فندر برای راک عالیه.

خودتون ميگيد كه احساس ميكنم ...
به نظرم اصلاً اين طور نيست...
ايشا الله يه نوازنده حرفه اي ميشيد و ميبينيد كه صداي فندر رو فقط بايد زير فرت 20 شنيد و بعد از اون ديگه واقعاً راك معنا نداره ... چيزي كه من هميشه ديدم و درك مي كنم .
شما اگه فندر نواز بشي ديگه صداي اون دو تا فرت برات هيچ ارزشي نداره :43:

shahram201
Wednesday 27 October 2010, 09:08 PM
راستش سبکایی مثل مالمستین.سرعت انگشتام تو کلاسیک بد نیست...

بسیار عالی

بنظر من شما میتونی به فکر یه فندر استرت امریکایی باشی. البته سلیقه بچه ها مختلفه (همونطور که احتمالاً از همین چندتا پست اخیر متوجه شدی!) ولی فندر استرت امریکایی، سازیه که شما حتی اگه هشت تا ساز توپ دیگه هم داشته باشی، دوست داری این یکی رو هم حتماً داشته باشی!

گزینه مناسب دیگه، یکی از مدلهای PRS SE هست مثل این:
You can see links before reply

یا اگه ساز 24 فرت و ترمولودار میخوای، این مدل:

ضمناً نظر بنده اینه که تا حد امکان اولویت هزینه کردن رو به ساز بدی و بهترین ساز ممکن رو با بودجه فعلی ات که خوشبختانه بد هم نیست بگیری. امپ در اولویت بعدی قرار میگیره.

قربان شما

Palasht
Wednesday 27 October 2010, 09:10 PM
اگه صدای فندر رو بخوای باید با 22 تا فرت کنار بیای !
ولی باید ببینی اون 2 تا فرت واقعا" اون قدر به دردت میخوره که از صدای فندر بگذری ؟
اخه یه کسایی هستن که اون 2 تا فرت خیلی به دردشون میخوره ( مثل خودم ) مخصوصا" تو زدن کارای باروک و سبکای سنگین تر از راک خیلی به کار میاد ولی به نظر من واقعا برای راک اون 2تا فرت یا 3 تا زیاد به کار نمیاد !
دیگه از مالمستین که فندر باز دیوونه تر نداریم ! داریم ؟

mika120
Wednesday 27 October 2010, 09:16 PM
اگه صدای فندر رو بخوای باید با 22 تا فرت کنار بیای !
دیگه از مالمستین که فندر باز دیوونه تر نداریم ! داریم ؟

كلاً كسي كه عشق فندره زياد دنبال كاراي فانتزيك نيست و بيشتر موسيقي هاي نوستالژيك رو مي پسنده....
از طرفي خود مالمستين خودش يه فنر 24 فرته داره ...

rezaranjbaraan
Wednesday 27 October 2010, 09:24 PM
بله چه سازای خوبی چه عالی فندر esp ایبانز گیبسون چه اسمای قشنگی....

mika120
Wednesday 27 October 2010, 09:33 PM
بابا استاد رو آب كردي و رفت پايين تو سفره ها ديگه نميتونه برات گيتار بسازه ها !!!!

TheGoldMAN
Thursday 28 October 2010, 04:19 AM
راستي دوستان من سيم 6 گيتارم پاره شده
چي كارش كنم؟
آمپ و مولتي افكت كه بگيرم اسپيكر هم ميخواد ديگه، نه؟
ارزونشون رو هم چند ميشه؟

nayuop
Thursday 28 October 2010, 07:32 AM
نه دیگه اگه آمپ بگیری اسپیکر نمیخوای... البته اگه با پول کم میخوای هر دوتا رو بگیری جفتش چیز خوبی در نمیاد...یا افکت بگیر فعلا یا آمپ

patrick
Thursday 28 October 2010, 07:43 AM
سلام.
ممنون از راهنمایی
این فندر استرت امریکایی که گفتی چنده؟
از کجا اصلشو گیر بیارم؟
اون prsهایی که معرفی کردی چنده؟
یه افکت و یه امپ هم واسم معرفی کنید بی زحمت.
یه دنیا ممنون

nayuop
Thursday 28 October 2010, 09:54 AM
ما هم تو نخ فندریم... هم آمپ هم گیتارش ....
یکم مدل های فندر رو تفکیک کنید plz ...الان فرق اساسی standard و deluxe و highway و ... چیه ؟
فندر هایی که 999 $ تو سایتش ...تو ایران چند در میاد ؟
-------------
من فکر میکنم به جاروی خونه هم پیکاپ فندر (مخصوصا lace sensor ) وصل کنیم یه آمپ hot rod deluxe هم بزنیم بهش صدای eric clapton و budy guy و jef beck در میاد ازش.... این آمپ فوق العادسستتتتتتت...... تو ایران هست ؟ بیش از یک و نیم ؟

T-800
Thursday 28 October 2010, 10:46 AM
سلام
من در جمع بچه های نوت اهنگی تازه واردم و اطلاعات زیادی هم راجع به گیتار به خصوص الکتریک ندارم.
میخواستم برای خرید گیتار تا سقف حداکثر 1.5 برای سبک راک و کانتری راهنماییم کنید . ممنون میشم . خودم نظرم روی custum 24 prs , se torero هست البته میگن se torero برای متال و هارد راک بیشتر به کار میاد تا کانتری . البته از برندای دیگه تا سقف 1.5 مشکلی نیست فقط راک و کانتری و البته اگر با انعتاف بیشتر در سبکهای دیگه هم باشه که چه بهتر .
متشکرم.

TheGoldMAN
Thursday 28 October 2010, 10:57 AM
نه دیگه اگه آمپ بگیری اسپیکر نمیخوای... البته اگه با پول کم میخوای هر دوتا رو بگیری جفتش چیز خوبی در نمیاد...یا افکت بگیر فعلا یا آمپ

1.اگه افكت بگيرم به كجا وصلش كنم كه صداي گيتار بياد آخه؟
2.آمپ رو بايد به يه چيزي وصل كنيم كه صداي گيتار بياد. نه؟

shahram201
Thursday 28 October 2010, 10:59 AM
سلام.
ممنون از راهنمایی
این فندر استرت امریکایی که گفتی چنده؟
از کجا اصلشو گیر بیارم؟
اون prsهایی که معرفی کردی چنده؟
یه افکت و یه امپ هم واسم معرفی کنید بی زحمت.
یه دنیا ممنون

سلام
متاسفانه من قیمت دقیق ندارم. راجع به فندر میتونی از آقای موسوی (miralienca) سئوال کنی. در مورد PRS ها هم جناب موسوی یا دوست دیگه مون آقا حامد (hvnprs) یا آقای قمری (arash ghamari) میتونن راهنمایی کنن. از پیام خصوصی استفاده کنی بهتره البته.
قربان شما

sahandmsh
Thursday 28 October 2010, 11:01 AM
سلام
من در جمع بچه های نوت اهنگی تازه واردم و اطلاعات زیادی هم راجع به گیتار به خصوص الکتریک ندارم.
میخواستم برای خرید گیتار تا سقف حداکثر 1.5 برای سبک راک و کانتری راهنماییم کنید . ممنون میشم . خودم نظرم روی custum 24 prs , se torero هست البته میگن se torero برای متال و هارد راک بیشتر به کار میاد تا کانتری . البته از برندای دیگه تا سقف 1.5 مشکلی نیست فقط راک و کانتری و البته اگر با انعتاف بیشتر در سبکهای دیگه هم باشه که چه بهتر .
متشکرم.

سلام دوست عزیز... خوش اومدی... ما کسی نیستیم که نظر بدیم فقط به عنوان عقیده می گم
Custom 24 Se یه ساز فوق العادس و از جز و بلوز تا هوی رو ساپورت می کنه...
نمایندگی PRS در تهران هست و قیمت ساز فکر کنم حدود 1تومن باشه ( دقیق نمی دونم )
خودم که در آینده قصد خرید این ساز رو دارم... اما گزینه های دیگه هم هست
فندر مدل های خوبی داره اما نمی دونم تو قیمت شما پیدا بشه یا نه!

shahram201
Thursday 28 October 2010, 11:03 AM
سلام
متشکرم.

سلام
خوش اومدی عزیز

احتمالاً نظری که راجع به سئوال patrick عزیز دادم به کار شما هم میاد. صفحه قبل رو ملاحظه کنین. بله PRS SE Torero به در متال میخوره. Custom 24 SE هم گزینه بدی نیست. اما فندر استرت امریکایی رو هم در نظر داشته باشید!

مخلصیم

shahram201
Thursday 28 October 2010, 11:09 AM
1.اگه افكت بگيرم به كجا وصلش كنم كه صداي گيتار بياد آخه؟
2.آمپ رو بايد به يه چيزي وصل كنيم كه صداي گيتار بياد. نه؟

1- خروجی افکت رو میتونی بزنی به ورودی یه سیستم صوتی معمولی مثل ضبط صوت یا هرچیز دیگه ای که آمپلیفایر داشته باشه. یعنی همون روشی که جناب دسیرونا استفاده میکنن! حتی میتونی بزنی به ورودی کامپیوتر.
2- آمپ گیتار خودش اسپیکر داره دیگه! مگه اینکه بخوای هد و کبینت بگیری بدون کبینت!! :43:

sbimanand
Thursday 28 October 2010, 05:08 PM
بچه ها من امروز رفتم نمایندگی ایبانز .خیابان *** . RG 2550 رو گفت 1620000

sahandmsh
Thursday 28 October 2010, 05:50 PM
ماشالله!!! این نمایندگی دیگه شورشو در آورده این قیمت خیلی زیاد شده!!!
نمایندگی دست جمهوری چی ها رو هم بسته!!!

mika120
Thursday 28 October 2010, 05:56 PM
سلام
متشکرم.

عزيزم اگه شما كانتري كار ميكنيد چرا گيتار الكتريك -آكوستيك نميگيري؟؟
بيشتر به كارت مياد :30:
ولي اگه فقط ميخواي الكتريك بگيري مثل نظر آقا شهرام برو دنبال فندر استاندارد امريكا و اگه گرون بود دست دو مدل ژاپني !!!

symphony-x
Thursday 28 October 2010, 06:04 PM
ماشالله!!! این نمایندگی دیگه شورشو در آورده این قیمت خیلی زیاد شده!!!
نمایندگی دست جمهوری چی ها رو هم بسته!!!
یکم خیلی زیادی دارن چیز ملت رو میبرن با این قیمتها !!!!
با این وضعیت فکر کنم دیگه چیزی از اینجا نخرم حتی یه دونه پیک !900 کجا 1600 کجا ؟؟!؟!؟!!!!!؟!!؟!؟!
پ.ن: باور کن جان پتروچی و چاک شلداینر هم باشیم تو این مملکت هیچ ** نمیشیم ! بهتره فرار کنیم از این خراب شده

mika120
Thursday 28 October 2010, 06:14 PM
با این وضعیت فکر کنم دیگه چیزی از اینجا نخرم حتی یه دونه پیک !900 کجا 1600 کجا ؟؟!؟!؟!!!!!؟!!؟!؟!
پ.ن: باور کن جان پتروچی و چاک شلداینر هم باشیم تو این مملکت هیچ ** نمیشیم ! بهتره فرار کنیم از این خراب شده

اين قدر چيز نگو سعيد كل كشور بارون ميادا !!!!
اين همه آدم رفت اونور چي شد !!!
برا تو يكي كاوه يغمايي كه اونور هست بيشتر ارزش داره يا همايون مجدزاده اي كه اينجا داره مثل ...... جون ميده و كار ميكنه !!!

midnight 1
Thursday 28 October 2010, 06:15 PM
1620 وای خدا مخم سوت کشید:35:...ماه پیش به خودم تلفنی قیمت داد 1300...
عجب ادمایین.منم دیگه عمرا از اینجا ساز بخرم برم دوبی بخرم و برگردم هم کلی حال و حوله هم ساز خریدی بازم این قیمت این **** نمیشه...
اقا راستی ارمنستان هم ساز خوب گیر میاد؟؟هم بلیطش ارزونه هم راحت و نزدیکه...
شاید این دفعه رفتم اونجا واسه خرید:21:

mika120
Thursday 28 October 2010, 06:21 PM
1620 وای خدا مخم سوت کشید:35:...ماه پیش به خودم تلفنی قیمت داد 1300...
عجب ادمایین.منم دیگه عمرا از اینجا ساز بخرم برم دوبی بخرم و برگردم هم کلی حال و حوله هم ساز خریدی بازم این قیمت این **** نمیشه...
اقا راستی ارمنستان هم ساز خوب گیر میاد؟؟هم بلیطش ارزونه هم راحت و نزدیکه...
شاید این دفعه رفتم اونجا واسه خرید:21:

درباره خريد از خارج برا من كه اينجوريه :
برا گيتار : 1. دوبي 2. بحرين 3. هند 4. كويت 5. تركيه 6. افغانستان :21: ( كارت گرافيك من از افغانستان سفارش دادم !!! )

برا آمپ : 1. تركيه 2. كويت 3. عمان 4. بحرين 5. دوبي 6. هند

برا افكت : فقط تركيه

mika120
Thursday 28 October 2010, 06:30 PM
كسي ميتونه قيمت اين پدال ها رو برام از بازار تهران در بياره :
Boss odb-3 و ceb-3 و geb-7 و پدال dunlop 105q

symphony-x
Thursday 28 October 2010, 06:32 PM
برا گيتار : 1. دوبي 2. بحرين 3. هند 4. كويت 5. تركيه 6. افغانستان :21: ( كارت گرافيك من از افغانستان سفارش دادم !!! )

واسه من
1دوبی2.کویت 3 آلمان ( یه خاله ای آلمان داشتیم کلا به شوهرش چند وقت پیش پشت تلفن کلی فحش دادم منتفی شد این گزینه :))
بازار دوبی و کویت نمیدونید چجوریه بیشتر کویت مدنظرمه !
البته واسه راک باید رفت اروپا این سوسمار خورا هیچی حالیشون نیست !

midnight 1
Thursday 28 October 2010, 06:34 PM

به خدا همون افغانستان ازینجا بهتره...
میگم از ebay بخریم چطوره؟چه چیزایی میشه گیر اورد تو این ebay :38:
یونیت دیستروشن 60 دلار--کامپرسور 65 دلار:38:
با پستشم نمیشه این قیمت اینجا:21:
دوبی هم خوبه شنیدم ..واسه خودم حساب کردم تا برم سربازی و برگردم:17: کارتمو میزنم زیر بغلم میرم دوبی یه استرت امریکایی میارم واسه خودم میرم صفا میکنم باهاش.:24:

mika120
Thursday 28 October 2010, 06:39 PM
عزيزان البته اينا كه من گفتم خيلي مهمه ها:
برا مثال تو كويت فندر show room داره
تو عمان ampeg
تو تركيه ibanez و warwick
البته بچه ها ميگفتن تو يه انجمن ديگه كه موقع كريسمس كويت فروشنده ها سازايي كه رو دستشون مونده رو حراج مي كنن و به نصف يا دو سوم قيمت به مشتري ميدن !!! نميدونم راسته يا نه !!!

DesironnA
Thursday 28 October 2010, 06:39 PM
درود
در صورت ادامه تاپیک قفل خواهد شد..
سپاس

pouyan_Ibariander
Thursday 28 October 2010, 06:47 PM
ترکیه ویزا نمی خواد دیگه درسته؟فروشگاه موسیفی درست و حسابی داره؟
یه بار قرار بود یکی از بچه ها بره کلی چیز میز سفارش دادیم بهش که برامون بیاره از لامپ آمپلیفایر فندر گرفته تا یونیت و استرپ!کلی شکمموون رو صابون زدیم که مسافرت طرف کنسل شد و نرفت! خودمم چند وقت دیگه می خوام ساز بگیرم می خوام ببینم ارزش داره با قطار بریم ترکیه برای خرید ساز و فرداش برگردیم یا اگه از همینجا بگیریم ارزون تر در میاد؟ لب مرز به ساز گیر میدن؟

sahandmsh
Thursday 28 October 2010, 06:54 PM
سلام دوستان... اینجا هم که شد همش آرزوهامون...:دی
آقا یکی از دوستان نزدیک بنده... قبلاً 3 سال کار کرده و سبکش آلترنیتیو و پروگرسیو هست...
الان فعلاً یه آریا STG داره... می خواد 500 هزینه کنه ساز بگیره ... شما چی پیشنهاد می دین؟
این رفیقمون هم گیر داده به RG350 اما خوب من فکر می کنم نمی ارزه... شما چیزی مد نظر دارین؟
دم همتون آتیشی!!!! زنده باشین!!! ایشالله همه برین دبی ساز خوب بگیرین:دی!!! ایشالله همه رو رو استیج ببینیم!!!

azjunior
Thursday 28 October 2010, 06:58 PM
اقا یون کسی با esp ltd ec-401 کار کرده چه جور گیتاریه میدونم پیکاپش emg اما واسه راک خوبه ؟
قیمتشم اگه میتونید بگید .(تو تهران)

sahandmsh
Thursday 28 October 2010, 07:07 PM
اقا یون کسی با esp ltd ec-401 کار کرده چه جور گیتاریه میدونم پیکاپش emg اما واسه راک خوبه ؟
قیمتشم اگه میتونید بگید .(تو تهران)
سلام قیمت نو باید حدود 800 تومن باشه...
دست دوم ندیدم... در مورد راک نمی دونم

TheGoldMAN
Thursday 28 October 2010, 07:30 PM

تصميم گرفتم فعلاً كه تازه دارم شروع ميكنم فقط مولتي افكت بخرم
ممنون كه روشنم كردين

alimetallica_2
Thursday 28 October 2010, 11:45 PM
دوستان ببخشید من باز پریدم وسط....
عرض کنم که این افکتت بد نیست من با ax1000 کار کردم که خوب بود کلا چنس دیستورشنشون از زوم همردشون بهتره ولی زوم ها کلا ریورب و سیمولیت خوبی دارن و کیفیت درام شون هم بهتره این خوب کمی امکاناتش ساده و کمه که خوب برای کارای خونگی کفایت میکنه.....
دقیقا چی میخای بدونی ازش...؟
خیلی ممنون.
چیز خاصی مد نظرم نبود، یک کلیت بود.
مثلا من خودم احساس میکردم که دیستروشن این افکت به نسبت پولی که دادی باید بالاتر باشه اما خوب چون صدای زوم رو تو ذهنم نبود و کم شنیده بودم یقین نداشتم.
در مورد درام و اینها هم که نمیدونستم که خوب حالا متوجه شدم.
ریورب رو من تابحال در واژگان افکتم ندیدم و فکر نکنم اصلا داشته باشه.

رو دستگاه خودم هم این دکمه AMB نمیدونم چه میکنه. تفاوت صدا رو کمی متوجه میشم اما اینکه دقیقا چه مورد مصرف خاصی داره رو نه.
دکمه Tap هم همنیطور.

alimetallica_2
Thursday 28 October 2010, 11:49 PM
اونجور كه از استادم شنيدم نويزشون زياده
قيمت اين مدل هم 220 تومن هستش
چه گرون شده.
حالا این زوم 707 چنده؟
پس با این تفاسیر یک جورهایی رغیب 707 به حساب میاد و ارزش نداره این رو بدی 707 بگیری؟

حالا مثلا این افکت با یک افکت دو برابر قیمت خودش چقدر تفاوت داره از نظر کارایی؟ مثلا اونها چه آپشن هایی اضافه تر دارند و تفاوت کیفت صداشون چقدر فرق داره با این؟!
(من تو صدای های دیستروشن دار ضعف این افکت رو احساس نمیکنم به هیچ وجه، اما تو صداهای نزدیک به Clean چرا، به نظرم صدای تیزی نداره - که شاید هم مال گیتارم باشه)

سیم رابط من خیلی خوب نیست و نویز داره، شاید هم مقداری از نویز بخاطر افکت باشه. دقیقا نمیدونم.

alimetallica_2
Friday 29 October 2010, 12:04 AM
با دیدن پست های شما دوستان متخصص در زمینه گیتار سوالات ذهنی من لحظه به لحظه بیشتر میشه که خوب روم نمیشه اکثرش رو بپرسم.
اما خوب برای رفع فوضولی هم که شده با اجازتون یک سوال دیگه.
با تمام این تفاصیری که دارید اگر بخواهیم بهترین سازهای جهان را (در بالاترین قیمت ها و بهترین مدلهایشان) با هم مقایسه کنیم به ترتیب کدام 5 مارک در رده اول قرار میگیرند و مثلا گران ترین گیتار در دنیا چه قیمتی دارد؟
(در سبک متال معمولا من در دست اعضای باندهای مطرح فقط ESP و BCRICH میبنم، خیلی کم هم مارک هایی مثل gibson اما آفندر رو بیشتر دست گروههای راک میبنم و آیبانز رو هم دست سولو آرتیست ها - که البته به نظر من طراحی بی سی ریچ برای سبک متال حداقل از نظر بدنه بی نظیره)

---
راستی یک سوال دیگه!
آیا همه گیتارها سایز پهنای دستشون به یک حد هست؟!
من فکر میکنم (تو کلیپ ها که میبنم) دست برخی از گیتاریست ها مخصوصا بی سی ریچ بازها (کری کینگ مثلا) گویا سایز این گیتار بزرگتر از گیتارهای دیگست و مخصوصا اینکه دسته پهن تری داره، مثل گیتار کلاسیک. آیا این خطای دید منه یا چنین چیزی هست و سایز گیتارها متفاوته؟

Vai
Friday 29 October 2010, 12:33 AM

چه خبره ! آخه این قیمت ها بر چه مبناییه ! امروز یک قیمت میگیری 1 ساعت بعدش میبینی قیمتش تغییر کرده حرف هم که میزنی میزنن به صحرای کربلا که قیمت یورو اینه و قیمت دلار فلانه و ....
این افراد فقط دارن از عشق ما به موسیقی سوءاستفاده میکنن:31:

pouyan_Ibariander
Friday 29 October 2010, 07:34 AM
خیر.تنوع دسته ها زیاده و مثلا فندر دسته باریک داره اما آیبانز ها معمولا یه مقدار دسته هاشون کلفت تره(مدلی که مثل فندر باشه هم داره)این موضوع خیلی مهمه و برای کسایی که انگشتای کوتاهی دارن یه دسته پهن میتونه مشکل ایجاد کنه.توی انتخاب ساز به غیر از جنس چوب و متریال قسمت های مختلف و نوع پیکاپ و ... باید به آناتومی بدن خودتون هم توجه کنید.
استاد من یه گیتار فرناندز هم داره.یه بار تنه اش رو از دسته اش جدا کرد و پشت دسته رو با سمباده برقی سابید،پشت تنه رو هم در اون قسمتی که روی شکم قرار میگیره همینطور.همش یه مقدار میتراشید و چند لحظه ساز رو میگرفت توی بغلش که ببینه کی مناسب میشه. الان این ساز کاملا از نظر قوس پشت تنه و دسته مناسب آناتومی بدنش شده و خیلی باهاش راحته. یه فندر کاستوم و یه جکسون هم داره اما بیشتر با این ساز میزنه.
مثلا من از اون دسته آدمایی هستم که اصلا شکم ندارم.اما سازم برای یه آدم شکم گنده طراحی شده.اصلا با سازم راحت نیستم!
به امید روزی که کاستوم هامون رو به کمپانی های مختلف سفارش بدیم!

mika120
Friday 29 October 2010, 07:54 AM
خیر.تنوع دسته ها زیاده و مثلا فندر دسته باریک داره اما آیبانز ها معمولا یه مقدار دسته هاشون کلفت تره(مدلی که مثل فندر باشه هم داره)این موضوع خیلی مهمه و برای کسایی که انگشتای کوتاهی دارن یه دسته پهن میتونه مشکل ایجاد کنه.توی انتخاب ساز به غیر از جنس چوب و متریال قسمت های مختلف و نوع پیکاپ و ... باید به آناتومی بدن خودتون هم توجه کنید.
استاد من یه گیتار فرناندز هم داره.یه بار تنه اش رو از دسته اش جدا کرد و پشت دسته رو با سمباده برقی سابید،پشت تنه رو هم در اون قسمتی که روی شکم قرار میگیره همینطور.همش یه مقدار میتراشید و چند لحظه ساز رو میگرفت توی بغلش که ببینه کی مناسب میشه. الان این ساز کاملا از نظر قوس پشت تنه و دسته مناسب آناتومی بدنش شده و خیلی باهاش راحته. یه فندر کاستوم و یه جکسون هم داره اما بیشتر با این ساز میزنه.
مثلا من از اون دسته آدمایی هستم که اصلا شکم ندارم.اما سازم برای یه آدم شکم گنده طراحی شده.اصلا با سازم راحت نیستم!

عزيزم اون استادت فندر custom shop داره ؟؟؟ :43: عجيبه !!!
اين مدلو من تو دست بيشتر نوازنده هاي خدا ديدم مثل نوريك ميساكيان يا امين صفايي ...
بعدش هرچه دسته پهن تر باشه برا سولو زدم راحت تره از نظر من. البته سولو هاي غير سرعتي چون ميزان ارتعاش خوردن و تأثير پيك بر روي سيماي غير اصلي كمتر ميشه . تا دسته آدم هم راحت تر حركت ميكنه و دقت آدم بيشتر ميشه ... از طرفي زيبايي خاص خودشو هم داره ...
برا من كه اينطوره ... در گذر بعدي گيتار گرفتن حتماً سازي ميگيرم كه دسته پهني داشته باشه. دست باريك استيل آدم رو بد جلوه ميده ...

pouyan_Ibariander
Friday 29 October 2010, 08:48 AM
اين مدلو من تو دست بيشتر نوازنده هاي خدا ديدم مثل نوريك ميساكيان يا امين صفايي ...
بعدش هرچه دسته پهن تر باشه برا سولو زدم راحت تره از نظر من. البته سولو هاي غير سرعتي چون ميزان ارتعاش خوردن و تأثير پيك بر روي سيماي غير اصلي كمتر ميشه . تا دسته آدم هم راحت تر حركت ميكنه و دقت آدم بيشتر ميشه ... از طرفي زيبايي خاص خودشو هم داره ...
برا من كه اينطوره ... در گذر بعدي گيتار گرفتن حتماً سازي ميگيرم كه دسته پهني داشته باشه. دست باريك استيل آدم رو بد جلوه ميده ...
در مورد استادم گرچه اینجا جاش نیست اما باید بگم کافیه بخواد فعالیت کنه تا همه این نوازنده ها خودشون دیگه خجالت بکشن بیان کنسرت بزارن.حیف که دوست نداره در ایران فعالیت کنه.
دلیل نمیشه که هرکس رو که ما نمیشناسیم بگیم نوازنده خوبی نیست.
با جرئت میگم که روزی که فعالیتش رو شروع کنه،در سطح جهانی مطرح و جزو بهترین ها خواهد بود..خیلی کارش درسته.(اگه بازم صحبتی بود لطفا در PM)
در مورد دسته هم باید بگم که کاملا بستگی به خود شخص داره.من با دسته پهن حال نمیکنم چون احساس میکنم سرعتم رو کم میکنه.به هر حال با دسته ساز هایی مثل فندر راحت ترم.

symphony-x
Friday 29 October 2010, 10:07 AM
با دیدن پست های شما دوستان متخصص در زمینه گیتار سوالات ذهنی من لحظه به لحظه بیشتر میشه که خوب روم نمیشه اکثرش رو بپرسم.
اما خوب برای رفع فوضولی هم که شده با اجازتون یک سوال دیگه.
با تمام این تفاصیری که دارید اگر بخواهیم بهترین سازهای جهان را (در بالاترین قیمت ها و بهترین مدلهایشان) با هم مقایسه کنیم به ترتیب کدام 5 مارک در رده اول قرار میگیرند و مثلا گران ترین گیتار در دنیا چه قیمتی دارد؟
(در سبک متال معمولا من در دست اعضای باندهای مطرح فقط ESP و BCRICH میبنم، خیلی کم هم مارک هایی مثل gibson اما آفندر رو بیشتر دست گروههای راک میبنم و آیبانز رو هم دست سولو آرتیست ها - که البته به نظر من طراحی بی سی ریچ برای سبک متال حداقل از نظر بدنه بی نظیره)

---
راستی یک سوال دیگه!
من فکر میکنم (تو کلیپ ها که میبنم) دست برخی از گیتاریست ها مخصوصا بی سی ریچ بازها (کری کینگ مثلا) گویا سایز این گیتار بزرگتر از گیتارهای دیگست و مخصوصا اینکه دسته پهن تری داره، مثل گیتار کلاسیک. آیا این خطای دید منه یا چنین چیزی هست و سایز گیتارها متفاوته؟
حقیقت اینه که بهترین نداریم هر کدوم به یه کاری میان مثلا اپث تو استودیو واسه کارای کلینش از پی آر اس و گیبسون استفاده میکنه واسه ریف ها جکسون واسه سولوها پی آر اس
یا رومئو واسه کارای کلین از فندر واسه ریف و سولوها از ای اس پی و کاپاریسون ولی تو لایو بیشتر ای اس پی و کاپا استفاده میکنه !!! سلیقه ایه دیگه

rezaranjbaraan
Friday 29 October 2010, 10:11 AM

والا من به کرات فندر استرت دست گرفتم و خوب زیرو روش کردم وتجربه نشون میده کلا آیبانز و همه سازای ژاپنی ید طولایی در نازک کردن دسته و بدنه و همه چیزه ساز دارن وبرعکس سازای امریکایی با توجه به یه آدمایی با هیکل جیمز هتفیلد مالمستین حتی جو و استیو و خیلیهای دیگه سازای قطور و پری میسازن که البته جنبه فنی هم داره که جاش نیس بگم.....
مثلا من تجربه گیبسون استودیو لس پال رو دارم به مدت زیاد و همیشه عبارت تخم مرغی رو واسش استفاد میکنم چون به واقع مثه اینه که یه تخم مرغ گنده دستت گرفتی ولی خوب دسته های فندر اکثرا خیلی کلفت تر از ایبانزن به خصوص این مدلای اخیرش که 19 21 رو 17 19 کرده و واقعا من فکر میکنم سازو با دسته آویزون کنی دسته میشکنه....:21:

symphony-x
Friday 29 October 2010, 10:27 AM
والا من به کرات فندر استرت دست گرفتم و خوب زیرو روش کردم وتجربه نشون میده کلا آیبانز و همه سازای ژاپنی ید طولایی در نازک کردن دسته و بدنه و همه چیزه ساز دارن وبرعکس سازای امریکایی با توجه به یه آدمایی با هیکل جیمز هتفیلد مالمستین حتی جو و استیو و خیلیهای دیگه سازای قطور و پری میسازن که البته جنبه فنی هم داره که جاش نیس بگم.....
مثلا من تجربه گیبسون استودیو لس پال رو دارم به مدت زیاد و همیشه عبارت تخم مرغی رو واسش استفاد میکنم چون به واقع مثه اینه که یه تخم مرغ گنده دستت گرفتی ولی خوب دسته های فندر اکثرا خیلی کلفت تر از ایبانزن به خصوص این مدلای اخیرش که 19 21 رو 17 19 کرده و واقعا من فکر میکنم سازو با دسته آویزون کنی دسته میشکنه....:21:
تایید میشه نازک ترین نک گیتار رو آیبانز داره بعدش هم فکر میکنم جکسون
ولی من با نک جکسون خیلی حال میکنم

pouyan_Ibariander
Friday 29 October 2010, 11:06 AM
کاملا درسته منظور منم نک همه ی آیبانز ها نبود.گفتم بعضی هاشون.مثلا این::21:
و:
اما نک های خیلی باریک هم داره.

sahandmsh
Friday 29 October 2010, 11:15 AM
حالا دوستان... خودمانیم... ما را جولوی رفقا ضایع نکنید دیگه...
یکی از دوستان می خواد ساز بگیره واسه پروگرسیو و آلتر و ... قبلاً 3 سال کار کرده... چی بگیره؟
بودجش حدود 500ه..... خودش میگه RG350 اما ...
نظراتتون رو بگین....
-------------------------------------------------------------------
پ.ن : دوستان یه انتقاد دارم ها ... نه به خاطر خودم... چند تا از اعضای جدیدم این مشکل رو دیدم بینشون...
این تاپیک تبدیل شده به بحث فنی در باره گیتار ها نه مشاوره ی خرید... البته نظر منه
چون چند نفر هم در خواست مشاوره کردن اما به جز چندی از اساتید بقیه تحویل نگرفتن

pouyan_Ibariander
Friday 29 October 2010, 11:54 AM
چطوره که یه تاپیک برای بحث فنی ایجاد بشه؟موافقید؟

symphony-x
Friday 29 October 2010, 11:58 AM
یکی از دوستان می خواد ساز بگیره واسه پروگرسیو و آلتر و ... قبلاً 3 سال کار کرده... چی بگیره؟
نظراتتون رو بگین....
پ.ن : دوستان یه انتقاد دارم ها ... نه به خاطر خودم... چند تا از اعضای جدیدم این مشکل رو دیدم بینشون...
این تاپیک تبدیل شده به بحث فنی در باره گیتار ها نه مشاوره ی خرید... البته نظر منه
آیبانز ست دوم j گیرش بیاد خوبه جی کاستوم رو نمیگم :دی
آر جی 350 نگیره بهتره والا من تو این رنج کورت رو بیشتر میپسندم

symphony-x
Friday 29 October 2010, 11:59 AM
کاملا درسته منظور منم نک همه ی آیبانز ها نبود.گفتم بعضی هاشون.مثلا این::21:
و:
اما نک های خیلی باریک هم داره.
این اولیه که نکش خیلی باریکه شاید تو این عکس کلفت به نظر بیاد
دومی هم که دیگه 7 سیمه !!!

sahandmsh
Friday 29 October 2010, 12:07 PM
آیبانز ست دوم j گیرش بیاد خوبه جی کاستوم رو نمیگم :دی
آر جی 350 نگیره بهتره والا من تو این رنج کورت رو بیشتر میپسندم
چه مدلی ? j دیگه کدوم سری آیبزه؟ تو این رنج کرت کدوم مدل هاش هست؟
ltd چی هست تو این قیمت؟

mika120
Friday 29 October 2010, 12:11 PM
نظراتتون رو بگین....
عزيز اين 500 تومن رو نميتونه 800 تومن بكنه بره يه فندر دست دو بگيره ؟؟؟

symphony-x
Friday 29 October 2010, 12:14 PM
japan میگم !!
کورت x6 رو خوبه بریجش doubl lock 3 هست 420 فکر کنم باشه x11 پیکاپش ای ام جی hz هست بریجش double lock 2 میگن بریج 2 انگار پلاستیکه و بدرد نمیخوره !

rezaranjbaraan
Friday 29 October 2010, 01:17 PM
نظراتتون رو بگین....

ولا سری اس در حد قیمت 500 بتونه بگیره خوبه برای همه سبکیم مناسبه....!
فناوری ساخت بالایی داره و معمولا نوهاشم مشکلی ندارن و ساز اطمینانی ظریف و زیباییه....:22:

sahandmsh
Friday 29 October 2010, 01:35 PM
عزيز اين 500 تومن رو نميتونه 800 تومن بكنه بره يه فندر دست دو بگيره ؟؟؟

فکر نکنم بتونه به این زودیا زیاد کنه... اما اگه بشه قانعش می کنم که صبر کنه چون با 500 چیز معمولی میشه خرید اما اگه 200-300 بیاد روش کلی ساز خوب و تمیز هست... از جمله PRS SE Tremonti
800 ایناس دیگه؟

patrick
Friday 29 October 2010, 03:08 PM
سلام.به نظر شما واسه سبکهای سرعتی ltd-401 چطوره؟

patrick
Friday 29 October 2010, 04:57 PM
بابا دمتون گرم.یکی هم مارو بتحویله.واسه سبکای سرعتی ltd-401 خوبه؟

habib_best
Friday 29 October 2010, 05:00 PM
من از مدلاي گيتار زياد سردرنميارم.كدومش مال كدو سبك بهتره يا نه
منتظر باش تا اساتيد راهنماييت كنن
نترس دست خالي برنميگردي

midnight 1
Friday 29 October 2010, 05:23 PM
منظور ltd-mh401 هست؟؟لطفا مشخصات ساز رو بزارید تا دوستان بهتر راهنماییتون کنن.

patrick
Friday 29 October 2010, 05:29 PM
کلا واسه سبکای سرعتی چه گیتاریرو پیشنهاد میکنید؟

symphony-x
Friday 29 October 2010, 05:34 PM
راستش گیتاریست اگه گیتاریست باشه با هر چیزی میتونه سرعتی بزنه حتی با پیکاپ وسط
مثلا باکت هدم بعضی گیتاراش این تیپیه

sahandmsh
Friday 29 October 2010, 08:26 PM
دوستان علاوه بر بحث ساز تو مایه 500 تومن برای یکی از دوستان...

Vai
Friday 29 October 2010, 10:42 PM
سلام.به نظر شما واسه سبکهای سرعتی ltd-401 چطوره؟

دوست عزیز LTD 401 چندین سری داره مثل,EC,V, MH میشه بگید کدوم سری مد نظرتونه

patrick
Friday 29 October 2010, 11:01 PM
EC-401....
مرسی

Vai
Friday 29 October 2010, 11:14 PM

دوست عزیز مهم نیست سازتون چه برندی باشه اگه تمرین کنید و دستتون را بیوفته با هر سازی میتونید سرعتی کار کنید مثلا استیو وای با آیبانز کار میکنه اینگوی مالمستین با فندر اینجوری نیست که بگیم فلان ساز مخصوص سرعتی کار کردنه باید ببینید با کدوم برند راحتترین

rezaranjbaraan
Friday 29 October 2010, 11:27 PM

دوستان جوابای خوبی دادن منم موافقم همیشه هم مدلای مختلف ایبانز رو پیشنهاد کردم اگه پیکاپ خیلی برات مهمه میتونی کرت سری های Xیکی رو انتخاب کنی که من شخصا از دستش خوشم نمیاد...
اما یه ایبانز خوب واسه همه چی جوابگو هست به خصوص اگه پیکاپاشو عوض کنی....:9:

patrick
Friday 29 October 2010, 11:28 PM
خوب بیشتر منظورم پیکاپاشونه

patrick
Friday 29 October 2010, 11:32 PM
خب اگه اینجویه به ساز معرفی کنید تو قیمت 1.5 اگه میشه مشخصات فنیشو هم بگید.....
یه دنیا ممنون

rezaranjbaraan
Friday 29 October 2010, 11:40 PM
خب اگه اینجویه به ساز معرفی کنید تو قیمت 1.5 اگه میشه مشخصات فنیشو هم بگید.....
یه دنیا ممنون

خوب چون شما راهنمایی نمیکنی من اونایی که مورد نظر خودمه میگم واسه سبک نئو کلاسیک مناسبن....

حولو حوش 1000 1200 بهترین پیکاپای عالم روشه اما خوب بریجشو بچه ها دوس ندارن هی انتقاد میکنن

neck type 5pc Wizard II Maple/Walnut neck-thru w/KTS™ TITANIUM Reinforcement
body Mahogany wing body
fret Jumbo frets
bridge Edge III bridge
neck pu EMG® 85 (H) neck pu
bridge pu EMG® 81 (H) bridge pu
hardware color Black
Neck Dimension

Scale 648mm/25.5"
a : Width at Nut 43mm
b : Width at Last Fret 58mm
c: Thickness at 1st 19mm
d : Thickness at 12th 21mm
Radius 400mmR

hvnprs
Friday 29 October 2010, 11:47 PM
یه سوال فنی ( به خصوص از آقای موسوی ) :

آقا از کجا بفهمیم یک فندر امریکن استاندارد رز وود استراتوکستر , اصل هستش ؟

patrick
Friday 29 October 2010, 11:48 PM
اها..مرسی.خوب سرعت دستم تو کلاسیک بد نیست.اهنگای استاد ساتریانیو خیلی دوست دارم.اینی معرفی کردین خیلی خوبه اما راستش با ایبانز زیاد حال نمیکنم یه فندر یا گیپسون که معرفی کنید ممنون میشم...
بازم ممنون

rezaranjbaraan
Friday 29 October 2010, 11:55 PM
قیمت 1500 فندر اصل سیگنچر ریچی بلکمور...

- Model Name: Ritchie Blackmore Stratocaster
- Series: Artist Series
- Body: Alder
- Neck: Maple, U-shaped, (gloss polyurethane finish)
- Fingerboard: Graduated scalloped, rosewood, 7.25" radius (184 mm)
- No. of Frets: 21 vintage-style frets

Pickups:
- Neck: 1 Seymour Duncan Quarter Pound Flat SSL-4 single-coil Strat pickup
- Middle: 1 non-active "dummy" pickup
- Bridge: 1 reverse-wound/reverse-polarity Seymour Duncan Quarter Pound Flat SSL-4 single-coil Strat pickup

Controls: Master Volume, Tone 1. (neck pickup), Tone 2. (bridge pickup)

Pickup Switching — 3 Position Blade:
- Position 1: Bridge Pickup
- Position 2: Bridge and Neck Pickups
- Position 3: Neck Pickup

Bridge: Vintage-style synchronized tremolo
- Machine heads: Fender/Schaller vintage-style tuners
- Hardware: Chrome
- Pickguard: 3-ply white
- Scale Length: 25-1/2" (648 mm)
- Width at Nut: 1.650" (42 mm)

patrick
Saturday 30 October 2010, 12:01 AM
ادم سر دستشو که میبینه روحش شاد میشه
ببخشید که هی سوال میکنم...اگه میشه نظر شخصیتونو بگید..بعد اصلشو چطور میشه تشخیص داد و باید از کجا گیر اورد؟

rezaranjbaraan
Saturday 30 October 2010, 12:06 AM
آدرسشو توی خصوصی بهت میدم باور کن من اگه الان پول داشتم اینو یا ایبنزو رو میخریدم کلا فندر رو گزاشتم واسه وقتی که خیلی پولدار شدم بخرم فعلا هدفم افکتو emg هستش اما با توجه به سبکت این ساز تا ابد برات میمونه سیگنچر کم کسیم نیس ریچی بلکمور.....

Mehrshad_PRS
Saturday 30 October 2010, 12:25 AM
خوب چون شما راهنمایی نمیکنی من اونایی که مورد نظر خودمه میگم واسه سبک نئو کلاسیک مناسبن....

حولو حوش 1000 1200 بهترین پیکاپای عالم روشه اما خوب بریجشو بچه ها دوس ندارن هی انتقاد میکنن

neck type 5pc Wizard II Maple/Walnut neck-thru w/KTS™ TITANIUM Reinforcement
body Mahogany wing body
fret Jumbo frets
bridge Edge III bridge
neck pu EMG® 85 (H) neck pu
bridge pu EMG® 81 (H) bridge pu
hardware color Black
Neck Dimension

Scale 648mm/25.5"
a : Width at Nut 43mm
b : Width at Last Fret 58mm
c: Thickness at 1st 19mm
d : Thickness at 12th 21mm
Radius 400mmR

خوب چه کاریه ادم اینو بگیره رضا جون وقتی شاخی به اسم prs se torero هست سازهای ایبانز ژاپن پیشش لونگ میندازن وای به حال اینکه اندونزی هست

Body
Back Wood Mahogany
Top Wood Bound Maple Top with Flame Maple Veneer
Neck
Number of Frets 24
Scale Length 25 1/2"
Neck Wood Maple Through Body
Fretboard Wood Bound Ebony
Neck Shape Wide Thin
Inlays No Inlays
Hardware
Bridge Floyd Rose Tremolo
Tuners PRS Designed Tuners
Hardware Type Nickel
Treble Pickup EMG 81
Bass Pickup EMG 85
Pickup Switching Volume and Tone Control with 3-Way Toggle Pickup Selector

rezaranjbaraan
Saturday 30 October 2010, 12:28 AM
مهرشاد جون این prs رو فکر کم بچه ها بهش پیشنهاد دادن نپذیرفت سازه بسیار خوبیه از ایبانزه بهترم هست 100% ولی خوب من کلا با prs جور نیستم نمیدونم فکر کنم آلرژی دارم به سانتانا و هرانچه با او در ارتباط است....

Mehrshad_PRS
Saturday 30 October 2010, 12:47 AM
مهرشاد جون این prs رو فکر کم بچه ها بهش پیشنهاد دادن نپذیرفت سازه بسیار خوبیه از ایبانزه بهترم هست 100% ولی خوب من کلا با prs جور نیستم نمیدونم فکر کنم آلرژی دارم به سانتانا و هرانچه با او در ارتباط است....
:21:
اتفاقا من برعکس خودم از ایبانز فراریم
یخورده تحقیق کن دربارش مخصوصا امریکاییش کلیپ کارخونشو ببین من دیدیم کف کردم نظرت عوض میشه!
گیتار اخرای کارش بود به دلیل اینکه مشکل داشت ارش کردن انداختنش دور که به دست فروشنده ها نرسه به اسم سالم بدن دست مشتری و...

symphony-x
Saturday 30 October 2010, 01:13 PM
پی آر اس فقط کاستوم 24 رو میپسندم بقیش رو نمیتونم باهاش ارتباط برقرار کنم !!

ایشون ال تی دی ام-1000 تشریف دارن پیکاپاش خوار مادر پیکاپه ای ام جی 81 ....بدنه آلدر تیونر هاشم خوب بود مثل تیونر های جکسونه نک ترا بادی !!! فلوید رزشون spicial هست !!! من با این فلوید رز کار نکردم آقای موسوی چجور فلوید رزی هستن ایشون ؟؟؟ از اج-3 که فکر کنم بهتره ؟؟؟
آها ظاهرش خداست از ام-2 قشنگتره
آرتاک هم بجز گیتارایی که اقای موسوی براش ساخته یدونه از این ال تی دیه رو داره البته مشکی رنگش
نکته ی مهم برخلاف سایر ال تی دی ها که ساخت اندونزیه ایشون ساخت کره هستن

shahram201
Saturday 30 October 2010, 01:27 PM
در مورد انتخاب ساز توسط دوستمون patrick:

من راستش احساس میکنم patrick عزیز خودش بیشتر نظرش رو فندره و سازهای دیگه رو برای کسب اطلاعات بیشتر داره میپرسه! :10: (البته جسارت نشه!)

بنده خودم نوآموزم و شکی نیس که نظر اساتید قابل اتکا تره، ولی اگه من جای ایشون بودم، اگه با 1500 بشه فندر استرت امریکایی گرفت (که ظاهراً میشه)، لحظه ای درنگ نمیکردم! من خودم اگه بخوام یه روزی در کنار ساز فعلی ام یک ساز دوم هم بگیرم (در واقع ساز سوم، چون اون ltd viper چینی که دارم ساز حساب نمیشه آنچنان!)، بدون شک فندر استرت امریکن استاندارد (یا اگه خدا قسمت کنه دیلاکس) خواهم گرفت.

بهرحال patrick جان ایشالا هرچی میگیری مبارک باشه!

آقا اذیت نکن تروخدا! با احساسات خلق الله بازی نکن!

mika120
Saturday 30 October 2010, 01:32 PM
من اگه مثل patrick يه 1500 تو دسن داشتم به جاي اينكه فندر گيتار بيس ميگرفتم يه فندر گيتار الكتريك مي گرفتم ...
آقا چرا درنگ و ترديد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

symphony-x
Saturday 30 October 2010, 01:42 PM
من که نمیگم بد هستن اتفاقا سازای خوبین خدای کیفیت رو هم دارن
مثلا گیبسون سلطان گیتاراست اما من از هیچ مدلیش خوشم نمیاد :دی
ولی این کاستوم 24 آمریکاییش عجب چیزیه شاید بخاطر وابستگی زیادم به میکائیل آکرفلد این حس رو نسبت بهش دارم !!!
کلا من ساز تو تیپ ای اس پی -جکسون-کاپاریسون (آیبانز بعضی سری هاش ) رو میپسندم
اینم بقیه عکسای ال تی دی ببین چه نازه :دی

این عکس نشون میده خدای اکشن !

آها قیمت این ساز رو فکر کنم 900 تا 1200 باشه البته اگه تو این چند روزه که قیمت ها ترکیده نشده باشه 2 تومن :))
چند هفته ای میشه از قیمتها اطلاع ندارم

Mehrshad_PRS
Saturday 30 October 2010, 01:44 PM

اقا شما کارو زندگی ندارید :21:به ساز من چیکار دارید اخه این همه prs ساز خوب داره!:redguitar:

patrick
Saturday 30 October 2010, 01:45 PM
خیلی ممنون از راهنمایی تون.یا همینو میگیرم(فندر) یا میزنم به سیم اخرو یه گیپسون که حدود 1800 هست رو میگیرم.فعلا یه گیتار چینی مزخرف دارم که باهاش سر میکنم تا هم تصمیمو بگیرم و هم دستم راه بیوفته....
یه دنیا ممنون

Mehrshad_PRS
Saturday 30 October 2010, 01:49 PM

ایشون ال تی دی ام-1000 تشریف دارن پیکاپاش خوار مادر پیکاپه ای ام جی 81 ....بدنه آلدر تیونر هاشم خوب بود مثل تیونر های جکسونه نک ترا بادی !!! فلوید رزشون spicial هست !!! من با این فلوید رز کار نکردم آقای موسوی چجور فلوید رزی هستن ایشون ؟؟؟ از اج-3 که فکر کنم بهتره ؟؟؟
آرتاک هم بجز گیتارایی که اقای موسوی براش ساخته یدونه از این ال تی دیه رو داره البته مشکی رنگش
اگر اشتباه نکنم spicial طرح اورجینال فلوید روز بود که خود طرف میتونه ابگریدش کنه به اورجینال

symphony-x
Saturday 30 October 2010, 01:52 PM
خیلی ممنون از راهنمایی تون.یا همینو میگیرم یا میزنم به سیم اخرو یه گیپسون که حدود 1800 هست رو میگیرم.فعلا یه گیتار چینی مزخرف دارم که باهاش سر میکنم تا هم تصمیمو بگیرم و هم دستم راه بیوفته....
یه دنیا ممنون
من بودم گیبسونه رو نمیگرفتم آخه گیبسون خوب باید بالای 3 تومن خرجش کنی البته نه اینکه بد باشه ها ولی انتخابای بهتری هم هست از گیبسون استودیو

patrick
Saturday 30 October 2010, 01:56 PM
اقا شرمنده کردید مارو با راهنمایاتون.این لینکو ببینید
تو ایران هست؟
یه دنیا ممنون

symphony-x
Saturday 30 October 2010, 02:00 PM
سایت فلفله ......فلفل باز کنای من هم دو روزه کار نمیکنن !!!
اما من از گیبسون سر در نمیارم آقای موسوی بهتر میتونه کمکتون کنه

Mehrshad_PRS
Saturday 30 October 2010, 02:59 PM
اقا شرمنده کردید مارو با راهنمایاتون.این لینکو ببینید
تو ایران هست؟
یه دنیا ممنون
اپیفون اسلش ساز بدی نیست ولی اینجا گیر نمیاد
اگرم بیاد فکر نکنم زیر 2500 بدن همین جوری عشقی قیمت میزارن روش چون نیست!

shahram201
Saturday 30 October 2010, 04:11 PM
من بودم گیبسونه رو نمیگرفتم آخه گیبسون خوب باید بالای 3 تومن خرجش کنی البته نه اینکه بد باشه ها ولی انتخابای بهتری هم هست از گیبسون استودیو

کاملاً تایید میشه. گیبسون با این قیمت گرفتن نداره.

Mehrshad_PRS
Saturday 30 October 2010, 04:27 PM
کاملاً تایید میشه. گیبسون با این قیمت گرفتن نداره.
اپیفونو من شنیدم تو سری گرون قیمتش که یکی همین اپیفون باشه خوبه میشه گفت حتی کیفیتش مثل سری استدیو هست ولی در کل من شنیدم استدیو فقط اسم گیبسونو داره

rezaranjbaraan
Saturday 30 October 2010, 06:17 PM
هم فندری که من گفتم به دلیل اصالت و اسم سیگنچر وحشتناک و سایمور دانکن های عالیش و همه چیزش هم ltd که دوستان گفتن هردو عالین من ltd رو واقعا پسندیدم و فکر کنم سعید معرفیش کرد که دستش درد نکنه خیلی سازه خوبو به صرفه اییه...!

patrick
Saturday 30 October 2010, 09:40 PM
ممنون از همه دوستان.خیلی کمک کردید بهم.یه دنیا ممنون

miralienca
Saturday 30 October 2010, 09:42 PM
یه سوال فنی ( به خصوص از آقای موسوی ) :

آقا از کجا بفهمیم یک فندر امریکن استاندارد رز وود استراتوکستر , اصل هستش ؟
از کیفیت چوب مپل دسته و سایر لوازم خیلی چیزها رو میشه فهمید.
دو پیچه بودن بریج و کیفیت بریج و نات و ماشین هد ها و استفاده از بلوک بزرگ و فنر های نرم و سیاه برای بریج مشخصۀ خوبیه.
ولی نکته مهم در مورد فندر استفاده از معیار اینچ در لوازمشه.
کلیۀ قسمتهای اچار خور یک فندر فقط با آچارهای اینچی درست باز و بسته میشن و آچارهای میلیمتری بهشون نمیخوره.
ضخامت فینگربرد فندر کمه.اصولا" خیلی بیشتر از تیغۀ فرت نیست.
در مورد فینگربرد های مپل هم اصولا" از خود مپل دسته استفاده شده و فینگربرد جداگانه چسبانده نشده.

miralienca
Saturday 30 October 2010, 10:08 PM
اها..مرسی.خوب سرعت دستم تو کلاسیک بد نیست.اهنگای استاد ساتریانیو خیلی دوست دارم.اینی معرفی کردین خیلی خوبه اما راستش با ایبانز زیاد حال نمیکنم یه فندر یا گیپسون که معرفی کنید ممنون میشم...
بازم ممنون
اگه میخوای آهنگهای ساتریانی تجربه کنی بهتره گیتار فلویدرزدار بگیری.
باید سازی بخری که نیازهات رو براورده کنه .
گیبسون زیاد بکارت نمیاد. فندر هم برای راک انتخاب بدی نیست ولی حداقل 1،5 باید هزینه کنی و بدرد بخورش رو سوا کنی.

miralienca
Saturday 30 October 2010, 10:18 PM

چند سال پیش یکی داشتم ولی اون تمام ماهوگانی و ست نک بود. کره ای بود و در کل ساز خوبی بود.
البته اون موقع فلویدرز اسپشیال ساخته نشده بود.
این مدل از نظر ظاهر کاملا" مثل اورجینال میمونه ولی اصلا" از نظر آلیاژ و کیفیت در اون سطح نیست.

miralienca
Saturday 30 October 2010, 10:29 PM
اپیفونو من شنیدم تو سری گرون قیمتش که یکی همین اپیفون باشه خوبه میشه گفت حتی کیفیتش مثل سری استدیو هست ولی در کل من شنیدم استدیو فقط اسم گیبسونو داره
خیلی گیبسون رو اون بالا بالاها نبر. من یه استدیو تمام ماهوگانی دیدم بد نبود. گیبسون چند میلیونی هم دیدم. والا چیز عجیب و غریبی نیست. بیشتر عشق و تعصبه تا اون ساز ماورایی که تو ذهنتون ساختید.

patrick
Saturday 30 October 2010, 10:33 PM
[quote=miralienca;158595]اگه میخوای آهنگهای ساتریانی تجربه کنی بهتره گیتار فلویدرزدار بگیری.
باید سازی بخری که نیازهات رو براورده کنه .
گیبسون زیاد بکارت نمیاد. فندر هم برای راک انتخاب بدی نیست ولی حداقل 1،5 باید هزینه کنی و بدرد بخورش رو سوا کنی.[/quote

خیلی ممنون.پیش نهاد شما چیه؟چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟

electric2010
Saturday 30 October 2010, 10:40 PM
آقا من کامل میتونم راهنمایی کنم
فقط باید بدونم چقدر می خوای هزینه کنی

patrick
Saturday 30 October 2010, 11:20 PM
آقا من کامل میتونم راهنمایی کنم
فقط باید بدونم چقدر می خوای هزینه کنی

سلام.ممنون
1.5

avar
Sunday 31 October 2010, 01:08 AM
این m_1000 لعنتی عجب سازیه عاشقشم کسی قیمت الانشو میدونه؟

midnight 1
Sunday 31 October 2010, 08:10 AM
اینم خیلی ساز خوبیه ...فکر نکنم بیشتر از 1.5 هم باشه...عجب m2 هستش.

Mehrshad_PRS
Sunday 31 October 2010, 09:10 AM
خیلی گیبسون رو اون بالا بالاها نبر. من یه استدیو تمام ماهوگانی دیدم بد نبود. گیبسون چند میلیونی هم دیدم. والا چیز عجیب و غریبی نیست. بیشتر عشق و تعصبه تا اون ساز ماورایی که تو ذهنتون ساختید.
والا نظر بچه ها بود من تکرار کردم خودم تا حالا یه بار دستم بهش خورده اونم فقط به بدنش! یدونه کاستوم بود!

hvnprs
Sunday 31 October 2010, 10:50 AM
از کیفیت چوب مپل دسته و سایر لوازم خیلی چیزها رو میشه فهمید.
دو پیچه بودن بریج و کیفیت بریج و نات و ماشین هد ها و استفاده از بلوک بزرگ و فنر های نرم و سیاه برای بریج مشخصۀ خوبیه.
ولی نکته مهم در مورد فندر استفاده از معیار اینچ در لوازمشه.
کلیۀ قسمتهای اچار خور یک فندر فقط با آچارهای اینچی درست باز و بسته میشن و آچارهای میلیمتری بهشون نمیخوره.
ضخامت فینگربرد فندر کمه.اصولا" خیلی بیشتر از تیغۀ فرت نیست.
در مورد فینگربرد های مپل هم اصولا" از خود مپل دسته استفاده شده و فینگربرد جداگانه چسبانده نشده.

ممنون از لطفتون

آچار هاش که اینچیه چوب میپلش هم به نظر اوکی میاد ... از کجاهاش براتون عکس بذارم که از رو عکس بتونید راهنماییم کنید ؟

midnight 1
Sunday 31 October 2010, 11:28 AM
ممنون از لطفتون

آچار هاش که اینچیه چوب میپلش هم به نظر اوکی میاد ... از کجاهاش براتون عکس بذارم که از رو عکس بتونید راهنماییم کنید ؟
کلا اگه میشه یه چندتا عکس درست درمون ازش بگیر بزار....چون خودمم بعدا قصد خرید یدونه ازش رو دارم...تا یکم بیشتر با هاش اشنا بشم.
دمت گرم

symphony-x
Sunday 31 October 2010, 11:55 AM
اینم خیلی ساز خوبیه ...فکر نکنم بیشتر از 1.5 هم باشه...عجب m2 هستش.

چند وقت پیش ام-2 شده بود 2 تومن البته نک ترا رو میگم این یکی نک ترا نیست ولی خداست
راستی
در مورد سازهای کاستوم بخصوص سری ای اس پی اطلاعی دارید !!! ؟؟؟؟(منظورم هزینه ی سفارش و طریقه ی سفارش این چیزاست آخه تو یه فاروم خارجی طرف میخواست 4 تومن بده سیگنچر راستی کولی بخره بقیه بهش پیشنهاد میدادن با پولش بره ای اس پی کاستوم یا کاپاریسون کاستوم سفارش بده ! )

miralienca
Sunday 31 October 2010, 12:34 PM
ممنون از لطفتون

از سردستۀ گیتار (پشت و رو)
از بقل دسته جوریکه ضخامت فینگربرد و نقطه های کوچک رو دسته دیده بشه.
بریج از پشت و رو
مهمتر از همه ارتعاش سیم 6 و سیم 3 رو در حالت آزاد دقت کنید .
باید ارتعاش یکنواختی داشته باشید.اونجور نباشه که وقتی سیم رو ضربه میزنی و سیم مرتعش میشه در یک لحظه سیم مثل خط ثابت دیده بشه و دوباره مرتعش دیده بشه.

electric2010
Sunday 31 October 2010, 01:52 PM
آقا سلام
صدای گیتار های stratocaster و flying V زمین تا آسمون فرق میکنه

electric2010
Sunday 31 October 2010, 02:02 PM
منم یه چیز کلی تو خخرید گیتار واسم مهم بوده و هست همیشه ساز هایی که واسه خودم و دوستام گرفتم هم اصل بوده هم کاری

یکی از نکات اینکه همونجا موقع خرید گیتار رو به آمپ وصل به بدنه گیتار با دست یواش ضربه بزن
اگه صدای ضربه توی آمپ نیومد اوون گیتار رو نخر

یکی دیگه تمام پیکاپ ها رو با سوویچ تست کن

گیتار الکتریک نباید سبک باشه البته گیتارهایی مثل ibanez سری JS به خاصر جنس چوبش سبک هست اما نه زیاد
حواست باشه اگه سبک بود 100% چینیه

به پشت گیتار خووب دقت کن مطمئن شو که ساییده نشده باشه

hvnprs
Sunday 31 October 2010, 05:51 PM
ممنونم آقای موسوی ... امیدوارم این عکس ها گویا باشه :

تصویر هد استاک

تصویر نک و فینگر برد از بقل

تصویر بریج

تصویر هد استاک از پشت

تصویر مشین هد و سریال نامبر ساز

تصویر اتصال بولت آن نک به بادی

تصویر برند و مدل بر روی هد استاک

تصویر کلی از ساز

باز هم ممنونم از راهنماییتون در ضمن بابت یک گیتار آکوستیک برید لاو هم باید مزاحمتون بشم ... قسمت اینپوت جک ورودی براش یه مشکلی پیش اومده و کلا ً احساس میکنم پیک آپش جا به جا شده .

miralienca
Sunday 31 October 2010, 06:51 PM
این فندر 100% تقلبیه و امریکایی نیست

pouyan_Ibariander
Sunday 31 October 2010, 07:05 PM
کاملا تایید میشه.توی بعضی جزئیات اصلا کیفیت نداره.
آقای موسوی،فندر مکزیکی از چند تومن شروع میشه؟آمریکایی چطور؟با 800 تومن میشه گرفت؟

miralienca
Sunday 31 October 2010, 07:20 PM
کاملا تایید میشه.توی بعضی جزئیات اصلا کیفیت نداره.
آقای موسوی،فندر مکزیکی از چند تومن شروع میشه؟آمریکایی چطور؟با 800 تومن میشه گرفت؟
بهتره مکزیکی رو فراموش کنی. تازه از بین امریکاییها هم باید خوبش رو انتخاب کنی .فکر نکنم کمتر از 1.5 میلیون چیز بدرد بخور نو گیرت بیاد.

sahandmsh
Sunday 31 October 2010, 09:34 PM
hvnprs جان!!! فکر کنم اسمتون حامد بود دیگه؟!
آقا گیتار فندر رو ول کن... الهی قربان اکوئیپمنتت بشم من! آمپ Hughes & Kettner ات را بخورم!!!
دمت گرم ... آقا کمی از این آمپ بگو دلمون آب شه:دی
-------------------------------------------------------
برا رفع بلا : این مدل آمپتون چیه و چنده؟

alimetallica_2
Sunday 31 October 2010, 09:48 PM
من خودم گیتار دسته پهن رو بخاطر این دوست دارم که بتونم ریتم بزنم. (ما که از زدن سولو ناامید هستیم، اما اندک استعدادی در ریتم زدن داریم - البته نه به اندازه حضرات حاضر در این فاروم)
فکر میکنم برای پاورکردها دسته پهن خیلی بهتر جواب بده از اون گذشته دست من هم یکم درازه و انگار دسته گیتار براش کوچیک.

alimetallica_2
Sunday 31 October 2010, 09:59 PM
من خودم گیتار دسته پهن رو بخاطر این دوست دارم که بتونم ریتم بزنم. (ما که از زدن سولو ناامید هستیم، اما اندک استعدادی در ریتم زدن داریم - البته نه به اندازه حضرات حاضر در این فاروم)
فکر میکنم برای پاورکردها دسته پهن خیلی بهتر جواب بده از اون گذشته دست من هم یکم درازه و انگار دسته گیتار براش کوچیک.

hvnprs
Sunday 31 October 2010, 10:54 PM

میشه یکم بیشتر توضیح بدید ... البته یه چیزی هم هست و اون اینه که این ساز از استرالیا اومده و شماره سریالش طبق سایت فندر مربوط میشه به سال 1997 و 1998 ... یکم میشه بیشتر توضیح بدید که چرا تقلبیه ؟

بعد اگر تقلبی باشه چند می ارزه ؟

hvnprs
Sunday 31 October 2010, 10:59 PM
hvnprs جان!!! فکر کنم اسمتون حامد بود دیگه؟!
آقا گیتار فندر رو ول کن... الهی قربان اکوئیپمنتت بشم من! آمپ Hughes & Kettner ات را بخورم!!!
دمت گرم ... آقا کمی از این آمپ بگو دلمون آب شه:دی
-------------------------------------------------------
برا رفع بلا : این مدل آمپتون چیه و چنده؟

قابل شما رو نداره ... این آمپ Switchblade 50 هستش ... قیمتش فکر کنم در حدود 1300 الی 1500 دلار باید باشه ... دو تا لامپ در امپ و دو تا هم در پری امپ داره . امپ خوش صدایی هست اما صداش به گرمای یک امپ لامپی نیست و یکم صداش مدرن هستش ... البته من صداش رو دوست دارم چون صدای خیلی شفافی داره . بازم قابل شما رو نداره .

miralienca
Sunday 31 October 2010, 11:19 PM
میشه یکم بیشتر توضیح بدید ... البته یه چیزی هم هست و اون اینه که این ساز از استرالیا اومده و شماره سریالش طبق سایت فندر مربوط میشه به سال 1997 و 1998 ... یکم میشه بیشتر توضیح بدید که چرا تقلبیه ؟

بعد اگر تقلبی باشه چند می ارزه ؟
کیفیت چوب مپل دسته مال گیتارهای حداکثر -300 -200تومنیه.
فینگربرد ضخیم و دات های تابلو با فندر واقعی خیلی فرق داره.
گوشیهای تقلبی و بی کیفیت. اگه محصولات شالر رو بشناسید کاملا" فرقشون رو متوجه میشید.
بریج 6 پیچ بر روی امریکن استاندارد؟
با اینکه عکس پشت بریج رو ننداختی ولی 99% باید بلوک کوچک باشه.
آرم بی کیفیت فندر رو دسته .
آرمهای فندری که من میزنم از این خیلی با کیفیت تره:32:
string tree های افتضاح در حد آریا stg .
فرم و تراش بد دسته. عملا" فقط از دور شبیه دستۀ فندر میمونه.
شماره سریال مهم نیست. منهم بخوام فندر جعل کنم با رعایت اصول فندر یه عددی میزنم و حتما" اون عدد مورد تایید فندر قرار میگیره.
یکی مثل این رو تو تهران یک نفر 450 خریده بود.

Dave.Raspberry
Sunday 31 October 2010, 11:24 PM
این m_1000 لعنتی عجب سازیه عاشقشم کسی قیمت الانشو میدونه؟

این ساز گیر نمیاد اگر هم گیر بیاد گرونه و نمی صرفه من دوبی پیدا کردم اما یارو امروز فردا می کرد و منم بیخیالش شدم و جکسون خریدم
Jackson DKMG

symphony-x
Sunday 31 October 2010, 11:27 PM
کیفیت چوب مپل دسته مال گیتارهای حداکثر -300 -200تومنیه.
فینگربرد ضخیم و دات های تابلو با فندر واقعی خیلی فرق داره.
گوشیهای تقلبی و بی کیفیت. اگه محصولات شالر رو بشناسید کاملا" فرقشون رو متوجه میشید.
بریج 6 پیچ بر روی امریکن استاندارد؟
با اینکه عکس پشت بریج رو ننداختی ولی 99% باید بلوک کوچک باشه.
آرم بی کیفیت فندر رو دسته .
آرمهای فندری که من میزنم از این خیلی با کیفیت تره:32:
string tree های افتضاح در حد آریا stg .
فرم و تراش بد دسته. عملا" فقط از دور شبیه دستۀ فندر میمونه.
شماره سریال مهم نیست. منهم بخوام فندر جعل کنم با رعایت اصول فندر یه عددی میزنم و حتما" اون عدد مورد تایید فندر قرار میگیره.
یکی مثل این رو تو تهران یک نفر 450 خریده بود.
آره من از این کارا کردم البته نه رو گیتار رو سایر لوازم و قطعات !:30:
پ.ن:اعتراف به گناه کثیف

Dave.Raspberry
Sunday 31 October 2010, 11:30 PM
دوستان نظرتون راجبه ساز من چی هست؟

فکر می کنم عزیزانی که دنبال ساز هستند می تونن یه نگاهی هم به ساز های Jackson
بندازند

مشخصات ساز : You can see links before reply

rezaranjbaraan
Sunday 31 October 2010, 11:31 PM
دوستان من میپل رو برا دسته و فینگر برد پیشنهاد میکنم میتونید از EMG سینگل هم استفاده کنید وافعا عالین.....!!!
بله دیگه خودمون جواب خودمونو میدیم:24::24::24::24:

symphony-x
Sunday 31 October 2010, 11:34 PM
دوستان نظرتون راجبه ساز من چی هست؟

فکر می کنم عزیزانی که دنبال ساز هستند می تونن یه نگاهی هم به ساز های Jackson
بندازند

مشخصات ساز : You can see links before reply
داوودجکت عالیه
نمیدونم قبلا بهت گفته بودم یا نه من قربون اون ای ام جی 81-85 میشم :21:لوید رزشم lo-pro هست ایول راسی کولی حال میکنی دیگه

symphony-x
Sunday 31 October 2010, 11:36 PM
آقای موسوی نظرتون در مورده دسته فول میپل چیه تفاوتش با رزوود چقدره و مزایا یا معایبش چیه...؟
emg سینگل هاشم مثه هامباکراش خوبه...؟
رضا ببخش میپرم وسط صحبتتون فکر کنم خوب باشه آخه من تن لرد گیلمور دوست دارم اونم ای ام جی سینگل هست دیگه ؟؟

miralienca
Sunday 31 October 2010, 11:38 PM
ساز خوبیه و طرح پرفروشی داره. ولی من کلا" نک ترو رو بیشتر میپسندم.
چند گرفتی؟
کجاییه؟ ژاپن؟

miralienca
Monday 1 November 2010, 12:14 AM
دوستان من میپل رو برا دسته و فینگر برد پیشنهاد میکنم میتونید از EMG سینگل هم استفاده کنید وافعا عالین.....!!!
بله دیگه خودمون جواب خودمونو میدیم:24::24::24::24:
جنس فینگربرد بستگی به نیاز نوازنده داره.
مپل باعث میشه نتها سریع و شفاف باشندattack & bright
رز وود سرعت کمتری نسبت به مپل ایجاد میکنه ولی تون صداش عمیقتر و گرمتره.
آبنوس فوق العاده سریع وتیزه ولی ساستین بالانس و خیلی خوبی میده.
عملا" به هیچکدوم ایرادی وارد نیست. هر کدوم مزایا و موارد مصرف خاص خودشون رو دارند.
مشکل از ماست که نمیتونیم از همه مدلش داشته باشیم.
حالا اگه بخوایم مته به خشخاش بزاریم میشه گفت ابنوس بهترینه
عمر بیشتری داره و خیلی ترمیم پذیره.
مپل دردسرش برای تعویض فرت بیشتره امگان صدمه خوردنش بیشتره و بیشتر مواقع مجددا" باید رنگ هم بخوره.
رزوود هم زیادی عمومیه.

sina_zakeri
Monday 1 November 2010, 07:23 AM
آقای موسوی جدا این فندره قلابی بود؟ بابا خیلی مردی! من که عمرا نمیفهمیدم :دی

sina_zakeri
Monday 1 November 2010, 08:43 AM
قابل شما رو نداره ... این آمپ Switchblade 50 هستش ... قیمتش فکر کنم در حدود 1300 الی 1500 دلار باید باشه ... دو تا لامپ در امپ و دو تا هم در پری امپ داره . امپ خوش صدایی هست اما صداش به گرمای یک امپ لامپی نیست و یکم صداش مدرن هستش ... البته من صداش رو دوست دارم چون صدای خیلی شفافی داره . بازم قابل شما رو نداره .

از این تیپ آمپهای شاخ توی ایران کم پیدا میشه میتونی یه چیزی ضبط کنی باهاش بذاری حالشو ببریم؟:redguitar:

Mehrshad_PRS
Monday 1 November 2010, 09:31 AM
از این تیپ آمپهای شاخ توی ایران کم پیدا میشه میتونی یه چیزی ضبط کنی باهاش بذاری حالشو ببریم؟:redguitar:
تو امپهای این برند mk2 50 خیلی جالبه

Poweramp 4x EL34
Preamp 9x 12AX7

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!:43::43::43:

hvnprs
Monday 1 November 2010, 11:13 AM
آقای موسوی جدا این فندره قلابی بود؟ بابا خیلی مردی! من که عمرا نمیفهمیدم :دی

والا من هنوز خودم هم شک دارم !! ولی حرف آقای موسوی در رابطه با ساز حق هستش و بایستی پذیرفت . در مورد صدا آمپ هم چشم انشالله در اولین فرصت یه صدا براتون میذارم .

Mehrshad_PRS
Monday 1 November 2010, 11:28 AM
والا من هنوز خودم هم شک دارم !! ولی حرف آقای موسوی در رابطه با ساز حق هستش و بایستی پذیرفت . در مورد صدا آمپ هم چشم انشالله در اولین فرصت یه صدا براتون میذارم .
از شما بعدیه!!!
ضخامت فرت بورد رو نگاه کن! خیلی زخیمه!
چوب دستم یه جوریه شبیه چوب جعبست!:21:
راستی مگه وقتی باهاش میزنی فرق رو احساس نمیکنی؟

hvnprs
Monday 1 November 2010, 12:45 PM
از شما بعدیه!!!
ضخامت فرت بورد رو نگاه کن! خیلی زخیمه!
چوب دستم یه جوریه شبیه چوب جعبست!:21:
راستی مگه وقتی باهاش میزنی فرق رو احساس نمیکنی؟

والا فرت بردش کمتر از 6 میلیمتر هستش ... چوب میپل و Clear Coat و پلی استر روش هم اونقدر بد به نظر نمیرسه ... صداش هم خیلی فندره !! تنها چیزی که من رو به شک انداخته صداش هست ! وگرنه وقتی اساتید میگن نیست حتما ً نیست ... اما صداش خیلی هست ! مگر اینکه تو صداش هم من دارم اشتباه میکنم .

البته یه تصحیح هم من بکنم که این ساز American Standard نیست ... در اصل Fender Stratocaster Standard هستش :

shahram201
Monday 1 November 2010, 01:40 PM
والا فرت بردش کمتر از 6 میلیمتر هستش ... چوب میپل و Clear Coat و پلی استر روش هم اونقدر بد به نظر نمیرسه ... صداش هم خیلی فندره !! تنها چیزی که من رو به شک انداخته صداش هست ! وگرنه وقتی اساتید میگن نیست حتما ً نیست ... اما صداش خیلی هست ! مگر اینکه تو صداش هم من دارم اشتباه میکنم .

البته یه تصحیح هم من بکنم که این ساز American Standard نیست ... در اصل Fender Stratocaster Standard هستش :

سلام
آقا قضیه جالب شد! حالا فرق American Standard با Stratocaster Standard چیه؟ دومی ساخت امریکا نیست؟
ضمناً سازی که میگید، اگه فرضاً اصل باشه، قیمتش حدوداً چقدره؟
ممنون

symphony-x
Monday 1 November 2010, 02:03 PM
یه پیشنهاد مهیار جونم خواهش میکنم پستم رو ویرایش نکن تبلیغ شلغی نیست
من گیتارای alien رو پیشنهاد میکنم به قول آقای موسوی ساخت ایلات متحده کرج !
آخه خیلی ها که باهاش کار کردن و دارنش میگن خیلی خوبه من باهاش کار نکردم اما عکساش رو که دیدم پشمام فر خورد !
پ.ن: مهمترین خصوصیتش قیمت مناسب و کیفیت بالای قطعاته

Mehrshad_PRS
Monday 1 November 2010, 02:26 PM

من تو عکس میبینم فرتبدرش زیادی زخیمه فندرهایی که من دیدم فرتبوردشون خیلی نازکه تقریبا اندازه خود فرت قطرشه!
البته از ساز 700 دلاری نمیشه انتظار بیشتر از اینو داشت ((در مورد دسته))

hvnprs
Monday 1 November 2010, 02:32 PM
سلام
آقا قضیه جالب شد! حالا فرق American Standard با Stratocaster Standard چیه؟ دومی ساخت امریکا نیست؟
ضمناً سازی که میگید، اگه فرضاً اصل باشه، قیمتش حدوداً چقدره؟
ممنون

والا تا جایی که من فهمیدم هر دو ساخت آمریکا هستند اما استاندارد ارزان قیمت تر از آمریکن استاندارد هستش ... !

قیمت استاندارد در سایت تقریبا ً 800 دلاره که این ساز دوستمون که دسته منه رو حدود 1 و 300 قیمت گذاشتند .

قیمت امریکن استاندارد تو سایت 1300 دلاره که فکر کنم تو ایران در حدود 2 میلیون و خورده ای فروخته میشه !

باز شاید دوستان بهتر از من بدونند ... من زیاد سر رشته ندارم تو این داستان ها فندر .

DesironnA
Monday 1 November 2010, 02:36 PM
آخه خیلی ها که باهاش کار کردن و دارنش میگن خیلی خوبه من باهاش کار نکردم اما عکساش رو که دیدم پشمام فر خورد !
درود
این یک مورد ایراد نداره !

hvnprs
Monday 1 November 2010, 02:42 PM

آقا منم پستم تبلیغاتی نیست به خدا ...

اگر منظورتون از گیتار های Alien ساز های آقای موسوی هست که منم موافقم خیلی زیاد ... نه بحث حمایت از تولید کننده داخلیه ! نه حمایت از دوست و آشنا ... واقعا ً سازهای به قیمت و خوبی هستند ... تو این رنج قیمت شما چیزی که میخرید در برابر سازهای آقای موسوی در اون استایل اصلا ً قابل مقایسه نیست ...

من هم البته این سازها رو از نزدیک ندیدم ولی تاییدش رو از افراد معتبر شنیدم و توجه به قطعات به کار رفته روش و شناختی که از آقای موسوی دارم ندید تایید میکنم .

( باور کنید این تبلیغ نبود ... مشاوره بود )

patrick
Monday 1 November 2010, 03:45 PM
سلام به همه اساتید.از این گیتارای alien سایتی یا عکسی و یا مشخصاتی دارید؟
ممنون...

pouyan_Ibariander
Monday 1 November 2010, 03:45 PM
alien ایرانیه؟کی میسازه؟

Mehrshad_PRS
Monday 1 November 2010, 05:46 PM
alien ایرانیه؟کی میسازه؟
بله اسم برندیه که اقای موسوی (( miralienca )) زحمت ساختشو میکشه
من که سازاشو دستم گرفتم خیلی خوشم امد فقط مونده یخورده قوص به کاراش بده خیلی حال میده:19:

randy_rhoads
Monday 1 November 2010, 06:23 PM
alian فوق العادست من كامل اين سازو تست كردم و يكي هم دارم به جرات كيفيتش در حد يك ساز چند هزار دلاريه ...حتي با jackson usa يكي از دوستانم كه از usa اورده بود مقايسه كردم در يك حد كه نه خيلي بهتر بود ....

shahram201
Monday 1 November 2010, 07:16 PM
آقا خواهشاً یه عکسی، نمونه صدایی، مشخصاتی چیزی از این Alien بذارید من شدیداً کنجکاو شدم! مرسی.

rezaranjbaraan
Monday 1 November 2010, 07:23 PM
alian فوق العادست من كامل اين سازو تست كردم و يكي هم دارم به جرات كيفيتش در حد يك ساز چند هزار دلاريه ...حتي با jackson usa يكي از دوستانم كه از usa اورده بود مقايسه كردم در يك حد كه نه خيلي بهتر بود ....

بله اسم برندیه که اقای موسوی (( miralienca )) زحمت ساختشو میکشه
من که سازاشو دستم گرفتم خیلی خوشم امد فقط مونده یخورده قوص به کاراش بده خیلی حال میده:19:

آقا منم پستم تبلیغاتی نیست به خدا ...

اگر منظورتون از گیتار های Alien ساز های آقای موسوی هست که منم موافقم خیلی زیاد ... نه بحث حمایت از تولید کننده داخلیه ! نه حمایت از دوست و آشنا ... واقعا ً سازهای به قیمت و خوبی هستند ... تو این رنج قیمت شما چیزی که میخرید در برابر سازهای آقای موسوی در اون استایل اصلا ً قابل مقایسه نیست ...

من هم البته این سازها رو از نزدیک ندیدم ولی تاییدش رو از افراد معتبر شنیدم و توجه به قطعات به کار رفته روش و شناختی که از آقای موسوی دارم ندید تایید میکنم .

( باور کنید این تبلیغ نبود ... مشاوره بود )

درود
این یک مورد ایراد نداره !

چه عجب یه بار بیش از دو نفر با حرفای من موافق بودن من قبلا هم اعلام کردم ما چون خاطره های زیادی ازین برند ها داریم حاضریم همه جور هزینه ای پاش بدیم نمیدونیم همشون تقریبا خیلی گرونتر از اصلشن و احتمال تقلبی بودنشون 60% هستش و اکثرا مرجوعی هستندو اصلا هم نمیپزیریم که یکی بقل گوشمون داره از همه چی (اعلاش) مایه میزاره و با قیمتی عادلانه ساز خوب تحویل میده من مدتها پیش نحوه ساخت دسته تراس رود چسبوندن ابونی دراوردن سایز ها و خیلی چیزا رو از ایشون پرسیدم و با توضیحات ایشون متوجه شدم چقد این سازا عالی و استانداردن حیف ...حیف که ایشون به جای alienceنمیزنه esp وگرنه باید برن 20 تا کارگرم استخدام کنن از صبح تا شب ساز بزنن...!

Mehrshad_PRS
Monday 1 November 2010, 07:25 PM
آقا خواهشاً یه عکسی، نمونه صدایی، مشخصاتی چیزی از این Alien بذارید من شدیداً کنجکاو شدم! مرسی.
برای صدا که میتونی کارای ارتاکو گوش بدی البته همه جور کاری داره:redguitar:

اینم 4 نمونه عکس ساز هتزفیلد خیلی باحاله:19:

من سرعتم خونه خیلی پایینه اگه خودش نیومد امروز فردا بازم براتون اپ میکنم

یادش بخیر اوایل تا من میومدم درباره موسوی جان حرف بزنم یه سری سرم خراب میشدن الان که فهمیدن حقیقته ساکتن!
حقیقت اینکه کارای جناب موسوی تو رده قیمتی خودش رقیب نداره

midnight 1
Monday 1 November 2010, 07:39 PM
:43:به به عجب سازهای خفنی هستن اینا:43:
چه کرده اقای موسوی :43: خداییش خیلی حال کردم..اگه بازم عکس دارین بزارین حال کنیم.:42:
سوال:
اگه قوس دسته زیاد باشه(یعنی شعاع کم باشه!) روی سیم های 3 و 4 اثرش اینه که اکشن روی ای دو سیم پایین تر از بقیه سیم ها میشه دیگه؟؟بعد این نا میزانی اکشن سیم ها باعث نمیشه سرعت یکم پایین بیاد؟مثلا بریج هم از نوعی باشه که نشه برای هر سیم جداگانه اکشن رو تنظیم کرد..مثلا edge pro باشه..

rezaranjbaraan
Monday 1 November 2010, 07:50 PM
عرض کنم که منم دو سه تا عکس دارم که خوب اینارو گزاشتم و چندتاشو خود ایشون اجازه ندادن که مربوط به یه esp خیلی عالی و با کیفیت و البته گرون قیمتیه که آرزوی هر نوازنده ایه که دستش بهش بخوره...!

pouyan_Ibariander
Monday 1 November 2010, 07:59 PM
این ساز ها توی چه رنج قیمتی هستن؟

Mehrshad_PRS
Monday 1 November 2010, 08:00 PM
این ساز ها توی چه رنج قیمتی هستن؟
700 الی 1800 البته اگه قیمتهاشو تغییر نداده باشه

shahram201
Monday 1 November 2010, 08:24 PM
آقا من جداً حال کردم! بخصوص با اون علامت فروهر که روی یکی از سازها بود! :41:

باید تشکر کنم از symphony-x عزیز که این بحث رو پیش کشید و همچنین دسیرونای گرامی که با سعه صدر و تشخیص صحیح، اجازه دادند این بحث ادامه پیدا کنه و دوستانی که زحمت عکسها رو کشیدن چون واقعاً به قول بقیه دوستان، این تبلیغات شغلی نیست بلکه یک اطلاع رسانی کاملاً ضروریه! من خودم شخصاً فکر نمیکردم چنین سازهایی همینجا بغل گوشمون با این کیفیت بالا و قیمت مناسب تولید بشه!

جناب موسوی واقعاً دست مریزاد! :41:

symphony-x
Monday 1 November 2010, 08:26 PM
700 الی 1800 البته اگه قیمتهاشو تغییر نداده باشه
چرا تغییر داده گیتار گرون شده :دی
ولی از همون 600 شروع میشه تا 1500 :21ox66r:
البته میگفتن هر چقدر جزئیات و ریزه کاری گیتار بیشتر باشه قیمت ساز قائدتا بیشتر میشه
پ.ن: اصلا من چه فوضولیم:40: جای استاد حرف میزنم :39:

symphony-x
Monday 1 November 2010, 08:31 PM
برای صدا که میتونی کارای ارتاکو گوش بدی البته همه جور کاری داره:redguitar:

اینم 4 نمونه عکس ساز هتزفیلد خیلی باحاله:19:

من سرعتم خونه خیلی پایینه اگه خودش نیومد امروز فردا بازم براتون اپ میکنم

یادش بخیر اوایل تا من میومدم درباره موسوی جان حرف بزنم یه سری سرم خراب میشدن الان که فهمیدن حقیقته ساکتن!
حقیقت اینکه کارای جناب موسوی تو رده قیمتی خودش رقیب نداره
البته مهرشاد جان گیتارای آرتاک فکر کنم سری های معمولی بود همون 600 الی 700 آخه فلوید رزش اسپیشیال بود پیکاپشم سیمور دیزاین اگه اشتباه نکنم

DesironnA
Monday 1 November 2010, 08:41 PM
همین یک روز هم که وجود موسوی جان بیشتر از همیشه لازم الوجود شده، نیست توی سایت !

Mehrshad_PRS
Monday 1 November 2010, 08:46 PM
همین یک روز هم که وجود موسوی جان بیشتر از همیشه لازم الوجود شده، نیست توی سایت !
الان بهش sms میزنم!

Mehrshad_PRS
Monday 1 November 2010, 08:47 PM
البته مهرشاد جان گیتارای آرتاک فکر کنم سری های معمولی بود همون 600 الی 700 آخه فلوید رزش اسپیشیال بود پیکاپشم سیمور دیزاین اگه اشتباه نکنم
اره اون سفیده همین قیمتهاست

Mehrshad_PRS
Monday 1 November 2010, 08:49 PM
آقا من جداً حال کردم! بخصوص با اون علامت فروهر که روی یکی از سازها بود! :41:

باید تشکر کنم از symphony-x عزیز که این بحث رو پیش کشید و همچنین دسیرونای گرامی که با سعه صدر و تشخیص صحیح، اجازه دادند این بحث ادامه پیدا کنه و دوستانی که زحمت عکسها رو کشیدن چون واقعاً به قول بقیه دوستان، این تبلیغات شغلی نیست بلکه یک اطلاع رسانی کاملاً ضروریه! من خودم شخصاً فکر نمیکردم چنین سازهایی همینجا بغل گوشمون با این کیفیت بالا و قیمت مناسب تولید بشه!

جناب موسوی واقعاً دست مریزاد! :41:
اون ساز برای ارتاک بوده هنوزم موسوی جان دارش بدنش الدر بود اینجوری که یادمه فرتبورد ابونی بریجم اورجینال فلوید روز

symphony-x
Monday 1 November 2010, 08:50 PM
اره اون سفیده همین قیمتهاست
سفید نبود یه طرح چوب بود یه اس وی !!!!
بیخیال بابا اس ام اس نزن شاکی میشه :دی دیشب انقد سوال پیچش کردم :))

symphony-x
Monday 1 November 2010, 09:10 PM
منم یه عکس میزارم
اینم گیتار دنیز گیتاریست بند استالک
ایشونن هم کار استاده !

mika120
Monday 1 November 2010, 09:10 PM
طرح فندره چقدر جالب بود !!!!
يه نفر آقا موسيوي بپرسه گيتار بيس نميسازه !!! :D

Mehrshad_PRS
Monday 1 November 2010, 09:44 PM
سفید نبود یه طرح چوب بود یه اس وی !!!!
بیخیال بابا اس ام اس نزن شاکی میشه :دی دیشب انقد سوال پیچش کردم :))
یدونه سفید هست طرح جکسون که روش خط خط مشکی داره:26:
نه بابا من که تا حالا ندیدم شاکی با صبرو حوصله جواب میده:16:

patrick
Monday 1 November 2010, 09:46 PM
اقا ما که کف کردیم....خیلی اطلاع رسانی خوبی بود.اخه چکاریه بری بازار با یه بدبختی یه ساز انتخاب کنی که بعد بفهمی تقلبیه یا فلانه...
ادم میتونه با توجه به سبکی که داره و اون سازی که میخاد یکی داشته باشه...اخه ادم کدوم سازی رو میتونه پیدا کنه که تمام مشخصه های ظاهری و فنیش توش باشه؟ولی اینجوری میتونی اونی که میخای رو سفارش بدی....به اقای موسوی تبریک میگم...

Mehrshad_PRS
Monday 1 November 2010, 09:46 PM
منم یه عکس میزارم
اینم گیتار دنیز گیتاریست بند استالک
ایشونن هم کار استاده !
من اینو ندیده بودم!
چاپشم کار جناب موسویه؟

miralienca
Monday 1 November 2010, 09:47 PM
از تمام دوستان ممنونم. لطف زیادی نسبت به من و کارهام دارید نشون میدید.
هنوز خیلی فاصله بین کارهای من و کارهای خوب وجود داره.
در کیفیت مناسب رنگ و ظرافت ساخت فاصله زیاده.
مشکلات و محدودیتها زیاد و تموم نشدنی به نظر میرسه.
ولی تلاشم رو میکنم تا علاقمندان به گیتار، سازهای مناسبی در اختیار داشته باشند.
بیشتر از نکات ظاهری به نکات فنی و پنهان در ساز تکیه میکنم.
هر کاری برای دوستان از دستم بر بیاد کوتاهی نمیکنم.

Mehrshad_PRS
Monday 1 November 2010, 09:49 PM
طرح فندره چقدر جالب بود !!!!
يه نفر آقا موسيوي بپرسه گيتار بيس نميسازه !!! :D
من دیدم میسازه عکسشو دیدم ولی طرف اشنا بود جزء کاراش نیست

الانست که جناب موسوی صداش دربیاد:21:

symphony-x
Monday 1 November 2010, 09:52 PM
بعد میگن کار نیست اگه این سنده نپخته ( همون چرکو رو میگم ) بودجه در اختیار استاد بزاره ای اس پی رو نابود میکنه :دی منم میشم شاگردش !:redguitar: کار آفرینی هم میشه

Mehrshad_PRS
Monday 1 November 2010, 09:55 PM
حلال زاده پیداش شد:10:
سلام داداش شبت بخیر شرمنده زابرات کردم :37:بچه ها دنبالت میگشتن:am

بابا کارت درسته داداش همینم هیچ کس تو ایران نمیتونه بسازه من فقط روی قوص و رنگ مشکل دارم اگنه واقعا هیچی کم نداره
دستگاه فرز رو بخری و همچنین یه رنگ کار بهتر از این پیدا کنی همه چی عالی میشه:38:

symphony-x
Monday 1 November 2010, 09:58 PM
بابا استاد رفته تو کار هوریزون 3 قوسشم میده برات

miralienca
Monday 1 November 2010, 10:05 PM
من اینو ندیده بودم!
چاپشم کار جناب موسویه؟
بعضی کارها بر اساس خواستۀ سفارش دهنده انجام میشه. خیلیهاش هم اصلا" منطقی و یا از نظر فنی صحیح نیست. ولی کار من اینه که اون چیزی که سفارش دهنده میخواد انجام بدم.کارهایی مثل این رو هم میتونم براتون انجام بدم.
البته این ساز داستان داره و جزو کارهای دستساز من نیست.

Mehrshad_PRS
Monday 1 November 2010, 10:11 PM
بابا استاد رفته تو کار هوریزون 3 قوسشم میده برات
واقعا!!!!!!!!!!!!
خبر نداشتم جناب موسوی قبلا خبرهای جدیدو به من زود زود میدادی منو یادت رفت!:46:

miralienca
Monday 1 November 2010, 10:13 PM
حلال زاده پیداش شد:10:
سلام داداش شبت بخیر شرمنده زابرات کردم :37:بچه ها دنبالت میگشتن:am

بابا کارت درسته داداش همینم هیچ کس تو ایران نمیتونه بسازه من فقط روی قوص و رنگ مشکل دارم اگنه واقعا هیچی کم نداره
دستگاه فرز رو بخری و همچنین یه رنگ کار بهتر از این پیدا کنی همه چی عالی میشه:38:
البته رنگ کارام رو دوست بسیار خوبم آقای نصری انجام میده که در ساخت گیتار کلاسیک و فلامنکو غوغا میکنه و از بهترینهاست.اگه رنگ الکتریک رو هم در سطح کارای ساخت خودش در می آورد در این زمینه هم دیگه جای حرفی باقی نمیموند.

Mehrshad_PRS
Monday 1 November 2010, 10:14 PM
بعضی کارها بر اساس خواستۀ سفارش دهنده انجام میشه. خیلیهاش هم اصلا" منطقی و یا از نظر فنی صحیح نیست. ولی کار من اینه که اون چیزی که سفارش دهنده میخواد انجام بدم.کارهایی مثل این رو هم میتونم براتون انجام بدم.
البته این ساز داستان داره و جزو کارهای دستساز من نیست.
گیتاری مثل این مگه اینکه کنسرت خصوصی باشه بشه بردش!!! اونم با ترسو لرز! بدرد تو خونه میخوره فقط!:26:

پس طرح چاپی هم میدی بعد این پاک میشه یا همیشه موندگاره روی ساز؟

miralienca
Monday 1 November 2010, 10:18 PM
گیتاری مثل این مگه اینکه کنسرت خصوصی باشه بشه بردش!!! اونم با ترسو لرز! بدرد تو خونه میخوره فقط!:26:

پس طرح چاپی هم میدی بعد این پاک میشه یا همیشه موندگاره روی ساز؟
طرح زیر رنگ نهایی ثابت میمونه.

rezaranjbaraan
Tuesday 2 November 2010, 12:25 AM
دوستان یه سوال rg420 اون مشکیا که میدونین چه رنگ مات و زبری داره من چند روز پیش دقت کردم به قسمتی که ساعد دست راستمه دیدم اون قسمت ساز به طرز باور نکردنی و زیبایی در اثر تمماس با ساعدم براق شده راهی هست همه ساز اونجوری شه...!

pouyan_Ibariander
Tuesday 2 November 2010, 05:07 AM
قرار بود فندر بخرم،پشیمون شدم.
از این استراتوکستر خیلی خوشم اومد،چند در اومده قیمتش؟هنوز موجوده؟
جنس چوب تنه اش چیه؟تیونر هاش قفل میشن؟

sina_zakeri
Tuesday 2 November 2010, 07:32 AM
آقا دست مریزاد! جدا که هنر نزد ایرانیان است و بس! :دی
پولدار بشم میام یه ساز توی طرح بی سی ریچ کری کینگ میدم بسازین برام :دی

armageddon_st
Tuesday 2 November 2010, 12:08 PM
دوستان یه سوال rg420 اون مشکیا که میدونین چه رنگ مات و زبری داره من چند روز پیش دقت کردم به قسمتی که ساعد دست راستمه دیدم اون قسمت ساز به طرز باور نکردنی و زیبایی در اثر تمماس با ساعدم براق شده راهی هست همه ساز اونجوری شه...!

سلام
خوبي

يه نگاه به پشت ساز هم بنداز
ممكنه توي قسمتهايي كه با لباسهاي تنت تماس داره هم اينجوري شده باشه
اگه اينطور شده كه خوب
ميتوني مشابه اون با بقيه قسمتهاي سازت كه ميخواي براق بشه رفتار كني
يعني يه چيزي شبيه پوليش نرم (يعني فقط با پارچه هايي از جنس لباسهايي كه مي پوشي!)

اگه فقط زير جاي قرار گرفتن ساعدت ميشه كه ...
گمونم چربي پوست و عرق تنت هم دخيل بوده ...(البته اگه با لباس آستين بلند تمرين نميكني!!)
اينجوري فرق ميكنه

براي پشت سازت ميشه پيشنهاد كرد بدون پيراهن تمرين كني
براي روي ساز ... شرمنده!
شايد مجبور شي همه جاش رو با پوست دستت پوليش كني!

شاد باشي:bc
فعلا

rezaranjbaraan
Tuesday 2 November 2010, 01:18 PM
والا نه هرجایی که چه بدن چه لباس باهاش در ارتباط بوده براق شده مثه چرم شده.....!
حالا میخام هرروزی گیر بدم به یه قسمتش هی با پارچه بسابم که اونجوری بشه مرسی عزیزم یه عمر دیگرانو راهنمایی کردیم حالا که کمک میخایم همه رفتن خاب زمستونی...:45:

miralienca
Tuesday 2 November 2010, 01:22 PM
قرار بود فندر بخرم،پشیمون شدم.
از این استراتوکستر خیلی خوشم اومد،چند در اومده قیمتش؟هنوز موجوده؟
جنس چوب تنه اش چیه؟تیونر هاش قفل میشن؟
این کار 5 سال پیشه و بادی این ساز Ash و پیکاپش fender lace sensor gold بود.سایر لوازمش کیفیت متوسطی داشت و 800 تومن فروختمش.صدای فوق العاده تمیزی داشت.یادمه پیام اسلامی وقتی صدای این ساز رو شنید خیلی از صداش خوشش اومد و همین پیکاپها رو خواست.همینها رو باز کردیم و روی فندر خودش بستیم ولی صدا دیگه اون صدایی که رو ساز من میداد نبود و پیکاپها رو نگرفت.
البته دوستان میدونن زیاد از ساخت فندر و کلا" سازهای bolt on لذت نمیبرم.ولی قیمت ساخت فندر با لوازم اصل فندر از 1200 شروع میشه.

DesironnA
Tuesday 2 November 2010, 01:28 PM
والا نه هرجایی که چه بدن چه لباس باهاش در ارتباط بوده براق شده مثه چرم شده.....!
حالا میخام هرروزی گیر بدم به یه قسمتش هی با پارچه بسابم که اونجوری بشه مرسی عزیزم یه عمر دیگرانو راهنمایی کردیم حالا که کمک میخایم همه رفتن خاب زمستونی...:45:
راهنمائیت کرد دیگه !:10:

miralienca
Tuesday 2 November 2010, 01:46 PM
سایش دستت دقیقا" مثل پولیش کردن عمل میکنه.اگه رو رنگ رو با دقت پولیش کنی در همون حدی که دیدی براق میشه.ولی زیاده روی نکنی کل رنگ پاک بشه.

rezaranjbaraan
Tuesday 2 November 2010, 01:54 PM
سایش دستت دقیقا" مثل پولیش کردن عمل میکنه.اگه رو رنگ رو با دقت پولیش کنی در همون حدی که دیدی براق میشه.ولی زیاده روی نکنی کل رنگ پاک بشه.

آقای موسوی درود بر معرفت و تخصصت پمادی ضمادی اسپری محلولی چیزی نداره از دست افتادم تقریبا همه قسمتارو توی این دوروزه اونجوری کردم ولوم و سوچر رو دراوردم نشستم پاش دارم جون میکنم پشتش چون فضای دست زیاده خوب شده باورت نمیشه اون رنگ مزخرف 420 شده چرم مار.....!

Mehrshad_PRS
Tuesday 2 November 2010, 02:06 PM
آقای موسوی درود بر معرفت و تخصصت پمادی ضمادی اسپری محلولی چیزی نداره از دست افتادم تقریبا همه قسمتارو توی این دوروزه اونجوری کردم ولوم و سوچر رو دراوردم نشستم پاش دارم جون میکنم پشتش چون فضای دست زیاده خوب شده باورت نمیشه اون رنگ مزخرف 420 شده چرم مار.....!
عکس بگیر خوب ببینیم چی شده!

rezaranjbaraan
Tuesday 2 November 2010, 02:21 PM
دوستان این سه تا عکسو الان گرفتم دوربین خوب نداشتم ببخشین دوتاش که مشخصه کجای سازه و اونجاها رو سابیدم اما سومی جاییه که هنوز کار نشده مثه کاهگل دیوارای ارگ بم میمونه...

sina_zakeri
Tuesday 2 November 2010, 02:28 PM
من اگه جات بودم دست بهش نمیزدم باحالیه ساز به اینه که به مرور رنگ و رو رفته بشه بذار همینطوری که زمان میگذره سازت هی قیافه اش دستخوش تغییر میشه مثل این فندر قدیمیها خیلی حال میده اونطوری بهتر نیست؟

symphony-x
Tuesday 2 November 2010, 02:31 PM
رضا جان من آیبانزم رنگش براقه یه قسمت هاییس مثل اونجایی که ساعدم برخورد میکنه رنگش ساییده شده مات شده ! (یعنی نسبت به بقیه ساز شفافیتش کم شده و حالت لکه افتاده روش) امکان داره این رنگ از بین بره و به چوب برسه ؟!

miralienca
Tuesday 2 November 2010, 02:34 PM
دوستان این سه تا عکسو الان گرفتم دوربین خوب نداشتم ببخشین دوتاش که مشخصه کجای سازه و اونجاها رو سابیدم اما سومی جاییه که هنوز کار نشده مثه کاهگل دیوارای ارگ بم میمونه...

این رو سنباده نزن. نمیدونستم روش برجسته هستش.

sina_zakeri
Tuesday 2 November 2010, 02:35 PM
من توی کلاس گیتاری که باهاش میزدم یه آیبانز بود rg570 از این قدیمیهاش اونقدر باهاش زده بود که جایی که دست راست میشینه اول براق شده بود بعد رنگش (سرمه ای ایناست) رفته بود سفید شده بود فکر کنم با این وضع به چوب هم میرسه میشه مثل فندر قدیمیها لول !

rezaranjbaraan
Tuesday 2 November 2010, 02:38 PM
رضا جان من آیبانزم رنگش براقه یه قسمت هاییس مثل اونجایی که ساعدم برخورد میکنه رنگش ساییده شده مات شده ! (یعنی نسبت به بقیه ساز شفافیتش کم شده و حالت لکه افتاده روش) امکان داره این رنگ از بین بره و به چوب برسه ؟!

والا چی بگم من خودم در مقام پرسنده هستم ولی با چیزی که من این چن ساله دیدم حتما در آینده رنگش میره و ساییده میشه...:24:

sina_zakeri
Tuesday 2 November 2010, 02:41 PM
کلا انگار آیبانزها خوراک رنگ رفتنن بدتر از فندر. آقا ما با این بریج گیتارمون انقدر ریف اسلیر زدیم رنگش کامل سفید شده فکر کنم کم کم پودر میشه :دی

rezaranjbaraan
Tuesday 2 November 2010, 02:42 PM
من توی کلاس گیتاری که باهاش میزدم یه آیبانز بود rg570 از این قدیمیهاش اونقدر باهاش زده بود که جایی که دست راست میشینه اول براق شده بود بعد رنگش (سرمه ای ایناست) رفته بود سفید شده بود فکر کنم با این وضع به چوب هم میرسه میشه مثل فندر قدیمیها لول !

آره این موارد زیاده اما خوب اگه توجه کرده باشی مشخصه این مدل ساز رنگ ..رکی خورده و غلضت و تراکم رنگش خیلی زیاده شک دارم به این زودیا بره.....:10:

sina_zakeri
Tuesday 2 November 2010, 02:46 PM
باید بشینه روزی 10 ساعت باهاش بزنه داداشمون فکر کنم

آقا چی هست گیتارت؟:redguitar: من که این 2550 رو فکر کنم دارم بریجش رو کامل از صحنه روزگار محو میکنم. تمام بالاهاش رنگش رو باخته :19:

symphony-x
Tuesday 2 November 2010, 02:48 PM
آره ولی نقد های ساز خودم رو که خوندم از نقطه ضعف های گیتارم رنگش هست خیلی رنگش نازکه بی پدرا گدا بازی درآوردن یکم رنگ بیشتر نزدن بهش

midnight 1
Tuesday 2 November 2010, 02:49 PM
من که این 2550 رو فکر کنم دارم بریجش رو کامل از صحنه روزگار محو میکنم. تمام بالاهاش رنگش رو باخته :19:
خسته نباشی...چیکاره بریج بدبخت داری اخه؟؟
من خودم از اونایی ام که به ساز خیلی ور میرم ولی دیگه نه اینجوری:21:
اسید ریختی روش؟:24:

rezaranjbaraan
کلا انگار آیبانزها خوراک رنگ رفتنن بدتر از فندر. آقا ما با این بریج گیتارمون انقدر ریف اسلیر زدیم رنگش کامل سفید شده فکر کنم کم کم پودر میشه :دی

برعکسش BCRICH باور کن 5 سال این سازو من جر دادم رنگش نرفت هیچ روزی که فروختمش طرف عاشق براقیش بود...:21:
انگار رنگرو مثه لباس تن ساز کرده بودن مگه میرفت لاکردار....!
باور کنین پایین ترین رده های BCRICH از نظر فینیش از بالا ترین آیبانز بالاترن من اینو عیناتوی سری JS که شاهکاره رنگ امیزی در ایبانزه مقایسه کردم و میگم...
هیچوقت در زندگیم اون فینگر برد BCRICH رو فراموش نمیکنم که 6 سال باهاش ریتم زدم و ترش کار کردم این حتی جرمم نگرفت مثه آینه دستت روش سر میخورد این موردو حتی توی GIBSON که دستم بود و مجلل ترین سریشم بود(استودیو) ندیدم....:9:

symphony-x

آقا چی هست گیتارت؟:redguitar: من که این 2550 رو فکر کنم دارم بریجش رو کامل از صحنه روزگار محو میکنم. تمام بالاهاش رنگش رو باخته :19:
نترس بریجش طوری نمیشه اج پرو و زیرو خیلی خر کارن :دی:19:
قابلت رو نداره یه آر جی 550

sina_zakeri
Tuesday 2 November 2010, 02:53 PM
نترس بریجش طوری نمیشه اج پرو و زیرو خیلی خر کارن :دی:19:
قابلت رو نداره یه آر جی 550

نه چیزیش که نمیشه ولی رنگش رفته بریجه سفید شده :43: ایول فکر کنم پس عملا یه گیتار داریم بابا 2550 عین همون 550 قیافش دمت گرمه داداشم:41:

sina_zakeri
Tuesday 2 November 2010, 02:55 PM
برعکسش BCRICH باور کن 5 سال این سازو من جر دادم رنگش نرفت هیچ روزی که فروختمش طرف عاشق براقیش بود...:21:
انگار رنگرو مثه لباس تن ساز کرده بودن مگه میرفت لاکردار....!
باور کنین پایین ترین رده های BCRICH از نظر فینیش از بالا ترین آیبانز بالاترن من اینو عیناتوی سری JS که شاهکاره رنگ امیزی در ایبانزه مقایسه کردم و میگم...
هیچوقت در زندگیم اون فینگر برد BCRICH رو فراموش نمیکنم که 6 سال باهاش ریتم زدم و ترش کار کردم این حتی جرمم نگرفت مثه آینه دستت روش سر میخورد این موردو حتی توی GIBSON که دستم بود و مجلل ترین سریشم بود(استودیو) ندیدم....:9:

آقا بی سی ریچ که سلطانه حضرت کری کینگ سیگ داده باهاش کم چیزی نیست دمت گرمه. ریتم چیا میزنی من که چسبیدم به اسلیر هیچی به اندازه این باند بهم فاز نمیده واسه ریف

rezaranjbaraan
Tuesday 2 November 2010, 02:58 PM
آقا بی سی ریچ که سلطانه حضرت کری کینگ سیگ داده باهاش کم چیزی نیست دمت گرمه. ریتم چیا میزنی من که چسبیدم به اسلیر هیچی به اندازه این باند بهم فاز نمیده واسه ریف

عزیزم من از وقتی که THRASH SPEED استتینا رو تموم کردم دیگه سراغش نرفتم الان 3 ساله توی نئو کلاسیکم البته هرچی متد ریتم موجود بوده زدم و اگرم ریتم بزنم از آلبوم 2003 متالیکا میزنم...:22:

sina_zakeri
Tuesday 2 November 2010, 03:00 PM
خسته نباشی...چیکاره بریج بدبخت داری اخه؟؟
من خودم از اونایی ام که به ساز خیلی ور میرم ولی دیگه نه اینجوری:21:
اسید ریختی روش؟:24:

:21: نه بابا ریف زیاد میزنم همش میوت میزنم رو سیم 6 بعد یه روز دیدیم زرشک نصف رنگ بریج پرکشیده و رفته :21:

miralienca
Tuesday 2 November 2010, 03:05 PM

دقیقا" یکی از ضعفهای ایبانز کیفیت بریج هاشه. اگه دقت کنی میبینی که فقط قسمت کوچکی در زیر هر سیم از فلز مناسب ساخته شده و باقی قسمتها خیلی زود دچار خوردگی میشن.

rezaranjbaraan
Tuesday 2 November 2010, 03:08 PM
آقای موسوی یه فکری به حال من بکن...!
خواهشا یه راهی یه چاهی یه روشی فنی ....!
موادی چیزی مورد نیاز هست برم از بازار بگیرم...؟
(مهیار و مدیریت محترم ببخشی اگه خصوصی نمیدم چونکه میخام دیگرانم اگه مشکل منو داشتن دیگه تاپیک نزنن خودم میدونم یه پای اسپم شدم امروز)

pouyan_Ibariander
Tuesday 2 November 2010, 03:32 PM
این کار 5 سال پیشه و بادی این ساز Ash و پیکاپش fender lace sensor gold بود.سایر لوازمش کیفیت متوسطی داشت و 800 تومن فروختمش.صدای فوق العاده تمیزی داشت.یادمه پیام اسلامی وقتی صدای این ساز رو شنید خیلی از صداش خوشش اومد و همین پیکاپها رو خواست.همینها رو باز کردیم و روی فندر خودش بستیم ولی صدا دیگه اون صدایی که رو ساز من میداد نبود و پیکاپها رو نگرفت.
البته دوستان میدونن زیاد از ساخت فندر و کلا" سازهای bolt on لذت نمیبرم.ولی قیمت ساخت فندر با لوازم اصل فندر از 1200 شروع میشه.
پولم که جور شد مزاحمتون میشم که بیزحمت یکی برام بسازین!یه چیزی مثل همین سازی که توی عکس هست.
ممنون

miralienca
Tuesday 2 November 2010, 03:32 PM
چیزی جز پولیش رنگ (جلا سنج)لازم نداری. از پارچه و در اخر از پنبه میتونی استفاده کنی.

abrash
Tuesday 2 November 2010, 04:57 PM
سایت خوب برای خرید گیتار میشه معرفی کنید ؟؟

abrash
Tuesday 2 November 2010, 05:17 PM
همچنین فرق بین ibanez rg270 و 370 تو چیه قیمتشون چنده ؟ کدوم بهتره ؟

symphony-x
Tuesday 2 November 2010, 07:48 PM
همچنین فرق بین ibanez rg270 و 370 تو چیه قیمتشون چنده ؟ کدوم بهتره ؟
من جفتش رو داشتم آر جی 270 من داقون بود اولین سازم بود نکش لق بود و ... کلا نظری ندارم چون سازم خراب بود ولی 370 ساز خوبی بود ولی در حال حاضر من باشم آر جی 370 نمیگیرم !!! کرت میگیرم:21ox66r:

symphony-x
Tuesday 2 November 2010, 07:50 PM
اسپم : طلبه سازهای وی استاد شدم یه ارزونش رو میخرم اگه پولم رسید به مرور upgrade میکنمش !!!!!!!!
مخصوصا طلبه ی نکش شدم دنیز میگفت ساز رو که از آرتاک خرید آرتاک نک گیتار رو بهش نداده بود :)) آخه فیت دست آرتاک بوده !

abrash
Tuesday 2 November 2010, 09:27 PM
اگه 370 کره ای باشه چی ؟ قیمتش چنده ؟ بهم قیمت کره ای رو دادند 450 خوبه ؟ ؟ همچنین افکت های Digitech Gnx 1 چطورند ؟ یکی از دوستان 220تومان پیشنهاد دادند

symphony-x
Tuesday 2 November 2010, 09:38 PM
کره ای رو نداشتم من اندوننزی رو داشتم کره ای فکر کنم بریجش اج پرو 2 باشه !! نمیدونم چجوره
عزیز کلا چقدر میخوای خرج کنی؟

miralienca
Tuesday 2 November 2010, 09:55 PM
اگه 370 کره ای باشه چی ؟ قیمتش چنده ؟ بهم قیمت کره ای رو دادند 450 خوبه ؟ ؟ همچنین افکت های Digitech Gnx 1 چطورند ؟ یکی از دوستان 220تومان پیشنهاد دادند
دست دو یا نو؟
البته فکر نکنم نو تو بازار باشه. آخه مدل سالها پیشه.
gnx3 فکر کنم 300 تومن موجود باشه.

sina_zakeri
Wednesday 3 November 2010, 07:20 AM
دقیقا" یکی از ضعفهای ایبانز کیفیت بریج هاشه. اگه دقت کنی میبینی که فقط قسمت کوچکی در زیر هر سیم از فلز مناسب ساخته شده و باقی قسمتها خیلی زود دچار خوردگی میشن.

آقا رنگش رفته اصلا کامل :22: حالا نمیدونم دیگه کی خورده میشه آهن خور هم شدیم دیگه!:19:

abrash
Wednesday 3 November 2010, 12:33 PM
نه نوع یکی از اشنایان فروشندست
gnx هم دست دو گفته 220
بودجه معلوم نیست چون خودم پولش رو نمیدم اما فک نمکنم بیشتر از 600 باشه

Mehrshad_PRS
Wednesday 3 November 2010, 01:05 PM
از بچه ها کسی اشنایی با mesa boogie mark5 داره؟

یه سویئچ داره که میتونی انتخاب کنی روی لامپ 6l6 باشه یا el34 !!!!

symphony-x
Wednesday 3 November 2010, 07:37 PM

آشنایی آنچنانی ندارم اما نقد هاش رو که خوندم
فکم افتاده
آمپ مورد علاقه ی منه ایشون
ویلی آدلر-مایک مورتون-جان پتروچی تعریف این آمپ رو زیاد کردن
میگن کلینش خداست !!
عکس دسک تاپم مایک مورتون به همراه مارک 5 خودش هست !

Mehrshad_PRS
Wednesday 3 November 2010, 10:04 PM
آشنایی آنچنانی ندارم اما نقد هاش رو که خوندم
فکم افتاده
آمپ مورد علاقه ی منه ایشون
ویلی آدلر-مایک مورتون-جان پتروچی تعریف این آمپ رو زیاد کردن
میگن کلینش خداست !!
عکس دسک تاپم مایک مورتون به همراه مارک 5 خودش هست !
16 تا لامپ داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!:43::43::43:

4x6L6 (or 4xEL-34), 7x12AX7, 1x5U4

اون اکولایزی که داره باحاله یه جورایی اینو داشته باشی فکر نکنم اصل به یونیت نیازی داشته باشی!

مهمترین حسنی که من میبینم!

Bias Select Switch (6L6/EL34)

فکر نمیکنم امپی با این امکان باشه!

اینجوری که از لاپها پیداست هم صدای گرمی میتونه داشته باشه هم مدرن!

sbimanand
Wednesday 3 November 2010, 11:25 PM
بچه ها قیمت m-II چنده ؟
از کجا می تونم بخرم ؟
اگه کسی میدونه پیغام خصوصی بده؟
واقعا ساز خدایی

hvnprs
Wednesday 3 November 2010, 11:56 PM

من از امپهای مسا با Rectoverb زدم و یک امپ 30 وات کوچیکش .

یکی از خصوصیاتی که برخی از امپ های مسا مثل رکتو ورب داره اینه که صدای خاص خودشون رو دارند و اصولا ً هر گیتاری رو بهشون پلاگ کنی در نهایت یه صدا میده !! البته اون صدایی که میده خیلی دوست داشتنی هستش ! اما برای کسی که بخواد صدای سازش رو درست و خوب بشنوه برخی از امپ هاش زیاد جوابگو نیست ( مثل رولند های Cube , که نسبت به قیمتشون خیلی صداشون خوبه ... اما پردازش صداشون طوری هست که هر گیتاری بهش وصل میشه اون بازم صدای خودش رو میده ! ) .

شرکت مسا کلا ً یک شرکت مهندسی هستش ... برای همین هم در زمینه آمپهای لامپی خیلی پیشرفته تر هست نسبت به شرکت های دیگه ...

اکثر هد های مسا که لامپی هستند تعداد لامپهای امپ و پری امپشون قابل انتخاب هست ... یعنی مدارشون طوری طراحی شده که میتونید لامپ ها رو تعدادیشون رو از مدار خارج کنید ... این قضیه تو جنس صدا خیلی تاثیر میذاره و در اصل امپ شما با این امکان گستره جنس صدا دهیش زیاد میشه ... مثلا ً فکر کنید که با خاموش کردن برخی لامپهای پری امپ , صدا برای کلین زدن شفاف تر و گوش نواز تر میشه و با روشن کردن مجدد لامپها صدا برای یک دیستورشن توپل و گرم اوکی میشه !

یکی دیگر از تکنولوژی های مسا هم تغییر وات یا توان امپ هستش ... این تکنولوژی در سری مثل 5/25 هستش که امپ با سه توان مختلف با کمترین کسری صدا کار میکنه .

کار کردن با امپهای مسا تجربه و تخصص میخواد ! البته صداش اونقدر خوب هست که بدون تخصص هم ازش صدای خوب گرفت ... ولی صدای گرون قیمت یک شخصی مثل جان پتروچی از زیر تکنیسین های صداش رد میشه که کار با لامپهای مسا رو خوب بلدن و برای هر دیستورشن و کلین پتروچی از تعداد خاصی لامپ روشن و خاموش با چیدمان خاص استفاده میکنند ... ! این کار خیلی گوش و شناخت قابل قبولی میخواد ... در حدی که خود پتروچی میگه که من جنس صدایی رو که میخوام رو به تکنیسین هام میگم و اونها مشغول میشن به ساخت صدا با اکویپمنت و آمپ های مسا ... بعد که نزدیک میشیم به صدای دلخواه من اونها پارامتر ها رو دستکاری میکنند و من مینوازم ... وقتی به صدای دلخواه رسیدم میگم آهان همین جا است و من این صدا رو میخوام و همه چیز ثبت میشه .

Mehrshad_PRS
Thursday 4 November 2010, 09:25 AM
جالبه یه اریا 100 تومنی بهش وصل کنی یا یه prs dragon که قیمتش 25 هزار دلار هست یه صدا میده!:31:
در مورد خود این امپ چی ؟ چه جوری میشه فهمید !:26:
این امکانی که بهت میده دو صدا داشته باشی خیلی حسنه انگار دو تا امپ داری!

خصوصیت امپ مارشال سری jvm و jcm و امپهای Hughes and Kettner مدلtriamp mark 2 چطور اطلاعلاتی داری؟ کلا مدلهایی که حتما el34 رو داشته باشن باهاشونم هم راک هم متال بشه کار کرد! فکر کنم همین مسا این قابلیت رو داره:29:

patrick
Thursday 4 November 2010, 10:49 AM
سلام به همه دوستان....ببخشید دارم سوالی میپرسم که به بحث ربطی نداره....میخاستم بدونم میشه به نمایندگی ایبانز تو تهران اعتماد کرد؟یعنی اگه همه جنساش اصله؟

sbimanand
Thursday 4 November 2010, 10:54 AM
سلام به همه دوستان....ببخشید دارم سوالی میپرسم که به بحث ربطی نداره....میخاستم بدونم میشه به نمایندگی ایبانز تو تهران اعتماد کرد؟یعنی اگه همه جنساش اصله؟
من که رفتن تقلبی بود البته rg2550 یه ویژگی مهم رو نداشت . بعد بهم گفت به شرکت ایمیل میزنم بهت جواب می دم ولی جوابی نداره که بده:45::45::45::45:

Mehrshad_PRS
Thursday 4 November 2010, 11:25 AM
من که رفتن تقلبی بود البته rg2550 یه ویژگی مهم رو نداشت . بعد بهم گفت به شرکت ایمیل میزنم بهت جواب می دم ولی جوابی نداره که بده:45::45::45::45:
اگه نمایندگی بود که اسمش تو سایت ایبانز هست میتونی شکایت کنی به ایبانز که پوستشونو بکنن البته یه ادم گیر میخواد

حالا چی کم داشت! ممکنه مدل جدیدش باشه قیافش فرق کنه!