PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست مشاوره فوري براي خريد گيتار الكتريك و لوازم جانبی آن

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

patrick
Monday 22 November 2010, 10:04 AM
سلام دوستان.control in روی افکت واسه چیه؟

mika120
Monday 22 November 2010, 02:18 PM
در تأیید صحبت های سعید عزیز، تقریبا بیشتر اساتید با وجدان گیتار الکتریک به هنرجوهای خود میگند از ابتدا بهتره روی سازی تمرین داشته باشید که سخت ترینه ! تا وقتی نوازندگی ای به نسبت بهتر دست یافتید، اون موقع هزینه کنید برای داشتن یک ست خوب..

البته خود من این عقیده رو اصلا نمی پسندم. اما خب !

با نظر اساتيد موافقم ... چرا كه وقتي شما يه سازي داري كه مادر زاد نيوز داره و فقط در بهترين شرايط فرت گيري صداش سالم ميشه رو بتونيد صداي خوب در بيارين صد در صد سر يه گيتاري كه نيوزش كمه همون فرد بخواد بزنه ديگه اون قدر درد سر نداره ... يا وقتي كسي بتونه روي گيتاري كه اكشنش پايين نمياد زياد و خيلي بالايه بتونه تپينگ رو خوب اجرا كنه پس سر يه گيتار با اكشن پايين خدا تپينگ مي كنه !!!
اين حرفا برام اثبات شده و از نظر من قابل رد كردن نيس :21:

montreux
Monday 22 November 2010, 07:22 PM
prs طرح جالب زیاد داره!
همشم مربوط به جانداران هست!

من عقاب و گلشم دیدم مثل jem ibanez ولی این کاستوم 24 با این گلی که روش در اوردن خیلی بیشتر کار برده از jem! البته قیمتشم زمین تا اسمون فرق داره این کاستوم 24 حدود 14 هزار دلاره!
یدونم داره که خداست کل بدنه اژدهاست! یا روی فرت بورد فقط! حتی ماهی هم زده! و.....

You can see links before reply

اینم ایبانز jem7v که تفاوتو احساس کنید! هنر نزد prs هستو بس!:21:

اینم بقیه هنر نمایی ها!

البته همه اینا حرومه چون بالای 8 هزار دلاره البته دسته کم قیمت دقیق ندارم!:21:

خفاشش یه سریا دوست دارن یه سریام نه منم دوست ندارم روی فرت بورد گیتارم خفاش باشه بهترینش همین پرنده خودشه

عزیزم با زیر مجموعه دستگاههای cnc هیچ کدوم از این طرحها کاری نداره

بیشتره ابزار های مکانیکی رو براحتی با حدود 20 میلیون تومن میشه cnc کرد فقط کافیه طرح گرافیکی رو در محیط برنامه های کتیا یا سالید و ... در اورد

به طورکلی با اندازه گیری ، کنترل و ابزار دقیق (You can see links before reply ist.aspx%3Fcatid%3D2983&rct=j&q=%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84%20%D8%A7%D8%A8%D8 %B2%D8%A7%D8%B1%20%D8%AF%D9%82%DB%8C%D9%82&ei=yLrqTL6DGMrLswaL3tyjCw&usg=AFQjCNFkLUwEp3sFOsMbc8pdLNjIxuqhxg) میشه هر کاری حتی در اندازه های نانو کرد

:30:

farhook
Monday 22 November 2010, 08:55 PM
سلام
من چند وقت پیش برای خرید گیتار برای تازه کار صفر در این تاپیک چندتا پست دادم و دوستان لطف کردن و من را راهنمایی کردن ولی کسی نگفت از کجا گیتار بگیرم.
تو این شهر لعنتی جایی (خیابون) نیست که فروشگاه گیتار داشته باشه؟؟؟؟

Mehrshad_PRS
Monday 22 November 2010, 09:35 PM
عزیزم با زیر مجموعه دستگاههای cnc هیچ کدوم از این طرحها کاری نداره

بیشتره ابزار های مکانیکی رو براحتی با حدود 20 میلیون تومن میشه cnc کرد فقط کافیه طرح گرافیکی رو در محیط برنامه های کتیا یا سالید و ... در اورد

به طورکلی با اندازه گیری ، کنترل و ابزار دقیق (You can see links before reply ist.aspx%3Fcatid%3D2983&rct=j&q=%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84%20%D8%A7%D8%A8%D8 %B2%D8%A7%D8%B1%20%D8%AF%D9%82%DB%8C%D9%82&ei=yLrqTL6DGMrLswaL3tyjCw&usg=AFQjCNFkLUwEp3sFOsMbc8pdLNjIxuqhxg) میشه هر کاری حتی در اندازه های نانو کرد

:30:
خیلی جالبه
اینو میدونم که قوص بدنه رو با دستگاه میزنن ولی قکر نمیکردم اینم با cnc بزنن فکر میکردم هنر دسته!:40:

patrick
Monday 22 November 2010, 10:34 PM
سلام به همه بروبچ.درسته ما مبتدی هستیم اما یکم تحویل بگیرید خو :23:

control in روی افکت واسه چیه؟

3pehr
Tuesday 23 November 2010, 06:02 AM
سلام به همه بروبچ.درسته ما مبتدی هستیم اما یکم تحویل بگیرید خو :23:

control in روی افکت واسه چیه؟

فكر كنم دليل اصلي اينه كه شما جاي درستي مطرح نكردي
اينجا مطرح كن احتمال زياد بچها زود جواب بدن
( شرمنده من جواب سوالتون رو هم نمي دونستم وگرنه همينجا مي گفتم )

azjunior
Tuesday 23 November 2010, 01:35 PM
اقايون اساتيد . من فردا ميخوام كيتار بكيرم حدود ١٢٠٠ هم دارم .ميخوام يه ltdec400 بكيرم بقيشم باراهنمايي شما amp وافكت . اكه ميتونيد راهنمايي كنيد مرسي.

sina_zakeri
Tuesday 23 November 2010, 03:11 PM
آقا فکر کنم ادواردز هم بتونی بگیریها سازهای شاخین آربی داره

Khashayar
Wednesday 24 November 2010, 09:58 AM
درود
لطفا پست خارج از موضوع تاپیک نزنید...
اما به عنوان توضیح مهیار گرامی دوست خوب من نتونستیم برای ادامه همکاری به توافق برسیم...و ازشون تشکر و قدردانی کردیم ...
دوستان دیگری هم که اخراج شدند به خاطر فحاشی و توهینی بود که در تاپیک تشکر و قدردانی از مسئول سابق بخش گیتار الکتریک کرده بودند...هنوز هم موجود هست میتونیم برش گردونیم همه ببینند..خوشبختانه همه هم با قوانین آشنا هستند...
لطفا بعد از پست من به موضوع اصلی تاپیک بپردازید...
پاینده باشید

metal-militia
Wednesday 24 November 2010, 12:54 PM
با سلام خدمت همه دوستان.میخواستم بپرسم نظرتون راجع به گیتار آیبانز طرح JS چیه؟گیتارهای خوبی هستن؟ممنون.

Vai
Wednesday 24 November 2010, 02:05 PM
با سلام خدمت همه دوستان.میخواستم بپرسم نظرتون راجع به گیتار آیبانز طرح JS چیه؟گیتارهای خوبی هستن؟ممنون.

درود

گیتار های ایبانز سری JS ساز های خوبی هستن من خودم شخصا تنها اشکالی که از این ساز دیدم 22 فرته بودنشون بود

TheGoldMAN
Thursday 25 November 2010, 02:54 PM
درود

گیتار های ایبانز سری JS ساز های خوبی هستن من خودم شخصا تنها اشکالی که از این ساز دیدم 22 فرته بودنشون بود

جسارتاً
بقيه ي گيتار ها چند تا فرت دارن مگه؟
من مبتديم
به من نخندين خواهشاً

Mehrshad_PRS
Thursday 25 November 2010, 03:23 PM
جسارتاً
بقيه ي گيتار ها چند تا فرت دارن مگه؟
من مبتديم
به من نخندين خواهشاً
خنده نداره که سوال میکنی یاد میگیری دیگه!
21 یا 22 یا 24 یا 27 اینجوری که من میدونم 24 تا به بالا بدرد متال میخوره یعنی 22 تا برای راک کافیه

Vahid_FDR
Thursday 25 November 2010, 03:56 PM
سلام
21 فرت اگه گیر بیاری، مخصوصا استراتوکستر، چون پیکاپ Neck جلوتر اومده، صداش خیلی قشنگه؛ ولی الان خود فندر چندین ساله که 21 فرت رو فقط Signature میکنه واسه کسایی مثل اریک کلاپتون و اینگوی مالمستین و ...! الان همه اش 22 فرت می زنن. 24 فرت هم سازیه که باید فکر صدای پیکاپ Neck رو از کلت بیرون کنی، چون در حد پیکاپ Middle استراتوکستر هم صدا نداره! طبق گفته ی دوستمون؛ 24 و 27 و( حتی من 32 فرت دست مایکل آنجلو دیدم) به درد سبک های هوی متال و زیرشاخه های متال می خوره فقط.
این بود تجربه من

Vahid_FDR
Thursday 25 November 2010, 04:01 PM
سلام
ببین عزیزم، مثلا شما یک افکت Z00M GFX-8 داری، توی یک آهنگ هم می خوای از Wah pedal استفاده کنی، هم از پدال واسه Vol !!! نمی تونی چون فقط یک پدال داریم... Control in رو واسه این گذاشتن که شما در این جور مواقع یک Expression Pedal خارجی رو بتونی بذاری توی مدار افکتت. یا مثلا از صدای Dist خوشت نمیاد، یا یک Stomp Box مثل BOSS MT-2 رو می خوای استفاده کنی، با Control in می ذاریش توی مدار، حالشو می بری...
استفاده اش توی همین مایه هاست. البته چیزای دیگه هم می تونی استفاده کنی، من اینارو گفتم که فقط روشن شی.
نوازنده بمونی

Mehrshad_PRS
Thursday 25 November 2010, 06:43 PM
32!!!
خدایی این دیوونست! چه جوری میتونه برسه به 32!!!
دقیقا درست میگی گیتاری که مثلا 22 فرت داره دلیل بر بد بودنش نیست! باید ببینی از سازت چی میخوای!
من تنها سازی رو که 24 فرت داره دیدم میشه هم ازش صدای فندر 21 فرته هم les paul 22 گرفت prs custom 24 هست کامل ترین سازی هست که تا حالا من دیدم

randy_rhoads
Thursday 25 November 2010, 08:36 PM
البته شركت esp تو سال 2009ساز 37 فرت رو هم توليد كرد

Mehrshad_PRS
Thursday 25 November 2010, 09:27 PM
البته شركت esp تو سال 2009ساز 37 فرت رو هم توليد كرد
عکسی چیزی ازش داری؟

randy_rhoads
Thursday 25 November 2010, 09:35 PM
متاسفانه الان ندارم

metal-militia
Thursday 25 November 2010, 09:59 PM
من یه عکس پیدا کردم.
با اجازه دوستان

randy_rhoads
Thursday 25 November 2010, 10:09 PM
البته اوني كه من ديدم pick up زير فينگرد برد بود ولي بازم ممنون كه اين عكس رو پيدا كرديد

Mehrshad_PRS
Thursday 25 November 2010, 10:22 PM
عکس فیل تر بود من یه جا دیگه اپ کردم

فکر نکنم این esp باشه بیشتر به سازهای دست ساز شبیه هست

randy_rhoads
Thursday 25 November 2010, 10:24 PM
esp_m-36_1.jpg (39.2 كيلو بايت) فقط شرمنده من بلد نبودم عكس رو مثل شما بزرگ ذزارم شرمنده

Mehrshad_PRS
Thursday 25 November 2010, 11:46 PM
esp_m-36_1.jpg (39.2 كيلو بايت) فقط شرمنده من بلد نبودم عكس رو مثل شما بزرگ ذزارم شرمنده
خیلی جالبه چه جوری صدای پیکاپش زیر فینگربورد در میاد من موندم!:29:

خیلی راحته یه سری سایت هست میتونی توش اپ کنی مثل این

ادرسو بهش میدی بعد لینک رو میزاری تو کد ایمیج همین

راستی 36 فرت داره

Vai
Friday 26 November 2010, 01:25 AM
خیلی جالبه چه جوری صدای پیکاپش زیر فینگربورد در میاد من موندم!:29:

خیلی راحته یه سری سایت هست میتونی توش اپ کنی مثل این

ادرسو بهش میدی بعد لینک رو میزاری تو کد ایمیج همین

راستی 36 فرت داره

این ساز جز ساز هایی هست که من دوست دارم بهشون بگم بی مصرف اخه 36 تا فرت بدرد کی میخوره خیلی دوست دارم ببینم چجوری میشه از فرت 30 به بعد انگشت گذاری کرد این ساز ها بیشتر بدرد کلکسیون میخوره تا اجرا

randy_rhoads
Friday 26 November 2010, 08:58 AM
شايد احتمالا از اسلايد استفاده ميكنن.............من فكر نمي كنم بي مصرف باشه شايد ما از كار بردش خبر نداريم در هر صورت اگر كسي از دوستان اطلاعي داره ما رو هم در جريان بذاره

بنجامین
Friday 26 November 2010, 07:52 PM
ممنون از راهنماییتون

Mehrshad_PRS
Sunday 28 November 2010, 01:14 AM
قانونا بدرد همون اسلاید میخوره!
اخه هم جاش بده هم خیلی ریز میشه دیگه نمیشه انگشت گذاشت مگه اینکه scallop کرده باشن! که دیگه نیازی به پایین اوردن سیم نباشه اونم فکر میکنم! اینجوریم که تو عکس مشخصه مثل اینکه این کارو نکردن!

patrick
Monday 29 November 2010, 08:17 AM
سلام دوستان.میخام بجای امپ یه هدفون بگیرم.چه مدلی پیشنهاد میکنید؟

Mehrshad_PRS
Monday 29 November 2010, 09:27 AM
سلام دوستان.میخام بجای امپ یه هدفون بگیرم.چه مدلی پیشنهاد میکنید؟
میتونم علتشو بپرسم!
خود من هم با کامپیوتر کار کردم هم هدفون باز کامپیوتر بهتره ولی هدفون خیلی دستو پاتو میگیره یه امپ ارزون بخر امپ 100 تومنی!

patrick
Monday 29 November 2010, 09:38 AM
میتونم علتشو بپرسم!
خود من هم با کامپیوتر کار کردم هم هدفون باز کامپیوتر بهتره ولی هدفون خیلی دستو پاتو میگیره یه امپ ارزون بخر امپ 100 تومنی!

والا شرایطم جوریه که نمیتونم سر و صداشو راه بندارم تو خونه... :17: میدونید که... :29:

Mehrshad_PRS
Monday 29 November 2010, 10:18 AM
والا شرایطم جوریه که نمیتونم سر و صداشو راه بندارم تو خونه... :17: میدونید که... :29:
اره میدونم دقیقا چی میگی این مشکلیه که اکثر ما که الکتریک کار میکنیم داریم!مخصوصا اگه ساز و امپ بد باشه:26:

خود من صدای امپمو بیشتر از 1 نمیکنم گاهی اوقات تا 2!
یه کاری کن برو مغازه تست بگیر فکر کنم با صدای 1 و 2 مشکلی نداشته باشی! حتما هم امپ وات پاین بگیر مثلا laney lx12 ! هدفون کلا اذیت میکنه:26:

Matthew Bellamy
Tuesday 30 November 2010, 12:40 AM
سلام:4:
من تازه عضو این انجمن شدم، خیلی انجمن خوبی به نظر میاد! :4:
من میخواستم از دوبی افکت BOSS GT-10 بخرم، ولی هیچ جایی پیدا نکردم،فقط یه جایی به اسم Zak Electronics داشت، که وقتی صبح زنگ زدم، گفت داره، ولی بعد از ظهر که رفتم، گفت فروختش....!!! :22:
حالا ظاهرا مجبورم بیخیال BOSS بشم، بین این 4 تا افکتی که میگم،شما کدوم رو پیشنهاد میکنید؟؟
Digitech RP500
Digitech RP1000
Line 6 POD HD500
Line 6 POD HD400
(کلا بین Line6 ها)

من خودم گروه مورد علاقه ام MUSE هستش، و فقط راک دوست دارم (آلترنیتو، پراگسیو، post-rock)
مثلا muse بیشتر کارهاش افکت fuzz داره، توی post-rock مثل گروه explosions in the sky بیشتر صدای clean و delay و یه سری جا ها هم distortion داره.
یکی از چیزای خوبی که اون GT-10 داشت، یه پدال عالی بود که خیلی کار ها میشد باهاش کرد! مثل fade in و fade out، اضافه کردن مقدار افکت delay با پدال و ......
حالا با توجه به این چیزا، کدوم یکی از این 4 تا افکت رو پیشنهاد میدین؟؟کدوم یکی امکانات GT-10 رو داره؟؟ من کلا حدود 500 دلار میتونم هزینه کنم (قیمت اصلی رو در نظر بگیرید)
راستی خود GT-10 توی ایران (تهران) چنده؟؟

ممنون:4:

DesironnA
Tuesday 30 November 2010, 01:23 AM
سلام:4:
من تازه عضو این انجمن شدم، خیلی انجمن خوبی به نظر میاد! :4:
من میخواستم از دوبی افکت BOSS GT-10 بخرم، ولی هیچ جایی پیدا نکردم،فقط یه جایی به اسم Zak Electronics داشت، که وقتی صبح زنگ زدم، گفت داره، ولی بعد از ظهر که رفتم، گفت فروختش....!!! :22:
حالا ظاهرا مجبورم بیخیال BOSS بشم، بین این 4 تا افکتی که میگم،شما کدوم رو پیشنهاد میکنید؟؟
Digitech RP500
Digitech RP1000
Line 6 POD HD500
Line 6 POD HD400
(کلا بین Line6 ها)

من خودم گروه مورد علاقه ام MUSE هستش، و فقط راک دوست دارم (آلترنیتو، پراگسیو، post-rock)
مثلا muse بیشتر کارهاش افکت fuzz داره، توی post-rock مثل گروه explosions in the sky بیشتر صدای clean و delay و یه سری جا ها هم distortion داره.
یکی از چیزای خوبی که اون GT-10 داشت، یه پدال عالی بود که خیلی کار ها میشد باهاش کرد! مثل fade in و fade out، اضافه کردن مقدار افکت delay با پدال و ......
حالا با توجه به این چیزا، کدوم یکی از این 4 تا افکت رو پیشنهاد میدین؟؟کدوم یکی امکانات GT-10 رو داره؟؟ من کلا حدود 500 دلار میتونم هزینه کنم (قیمت اصلی رو در نظر بگیرید)
راستی خود GT-10 توی ایران (تهران) چنده؟؟

ممنون:4:

درود
به سایت نت آهنگ خوش آمدید.
البته مولتی افکت BosS GT-10 در طهران موجود هست ! قیمتش هم باید دور و بر 650 تا 730 هزار تومن باشه.
اما همانطور که پیش از این هزاران بار به تمامی دوستان پیشنهاد دادم، با توجه به علایق شما و استایلی که می نوازید و انتظاراتی که از مولتی افکت دارید، من 100% مولتی افکت معروف ZooM G9.2tt رو به شما پیشنهاد میدم.
هم مثل مولتی افکت BosS GT-10 سردرگم کننده و تو در تو نیست، و هم اینکه دو عدد لامپ داره برای طبیعی کردن و پخته کردن صدا، سه عدد پدال داره به این صورت که یک پدال عمودی در سمت چپ، یک پدال عمودی دیگه سمت راست، و یک پدال افقی روی پدال عمودی سمت راست داره !
و شما آزادید، برای هر کدوم از این پدال ها، هر چیزی رو بخواید تعریف کنید ! از قبیل شدت و ضعف EQ، Delay, Reverb, Gain, Wah. Wammy, Volume, Yai yai, و خلاصه هر افکتی که روی صدا میگذارید !!
تقریبا هم قیمت و حتی ارزون تر از مولتی افکت BosS GT-10 هم هست !
و ببینید چقدر کامل و پخته ست این مولتی افکت، که با وجود گذشت چندین سال از تولید این مدل در کارخانه ZooM، بعد از محصول ZooM G9.2tt کارخانه ZooM هنوز محصول جدیدی رو روانه بازار نکرده !!!!!!!!
بقول یکی از مدیران کارخانه ZooM که میگفت مولتی افکت ZooM G9.2tt معجزه کارخانه ماست !
سپاس

Matthew Bellamy
Tuesday 30 November 2010, 01:30 AM
درود
به سایت نت آهنگ خوش آمدید.
البته مولتی افکت BosS GT-10 در طهران موجود هست ! قیمتش هم باید دور و بر 650 تا 730 هزار تومن باشه.
اما همانطور که پیش از این هزاران بار به تمامی دوستان پیشنهاد دادم، با توجه به علایق شما و استایلی که می نوازید و انتظاراتی که از مولتی افکت دارید، من 100% مولتی افکت معروف ZooM G9.2tt رو به شما پیشنهاد میدم.
هم مثل مولتی افکت BosS GT-10 سردرگم کننده و تو در تو نیست، و هم اینکه دو عدد لامپ داره برای طبیعی کردن و پخته کردن صدا، سه عدد پدال داره به این صورت که یک پدال عمودی در سمت چپ، یک پدال عمودی دیگه سمت راست، و یک پدال افقی روی پدال عمودی سمت راست داره !
و شما آزادید، برای هر کدوم از این پدال ها، هر چیزی رو بخواید تعریف کنید ! از قبیل شدت و ضعف EQ، Delay, Reverb, Gain, Wah. Wammy, Volume, Yai yai, و خلاصه هر افکتی که روی صدا میگذارید !!
تقریبا هم قیمت و حتی ارزون تر از مولتی افکت BosS GT-10 هم هست !
و ببینید چقدر کامل و پخته ست این مولتی افکت، که با وجود گذشت چندین سال از تولید این مدل در کارخانه ZooM، بعد از محصول ZooM G9.2tt کارخانه ZooM هنوز محصول جدیدی رو روانه بازار نکرده !!!!!!!!
بقول یکی از مدیران کارخانه ZooM که میگفت مولتی افکت ZooM G9.2tt معجزه کارخانه ماست !
سپاس

مررررسی! :4:
راستش من هم چیزای خوبی از Zoom شنیدم، هم چیزای بد. به خصوص استادم که خیلی طرفداره Digitech هستن! :4:
خودم اول Zoom رو انتخاب کرده بودم ولی بعد با چیزایی که استادم میگفت دو دل شدم و سمت Digitech رفتم و بعدش هم که boss رو انتخاب کرده بودم.
واقعا ارزش داره zoom بخرم؟ مثلا کیفیت amp modeling چطوره؟؟
یکم توضیح بدید شاید این دو دلی من بر طرف بشه! :4::10:

راستی، اگر جسارت نیست، میشه بگید که چند ساله گیتار کار میکنید؟

DesironnA
Tuesday 30 November 2010, 01:34 AM
آقا این چه کاریه !
شما یک سر به نمونه کارهای تصویری من بزن، خودت قضاوت کن !

Matthew Bellamy
Tuesday 30 November 2010, 01:46 AM
آقا این چه کاریه !
شما یک سر به نمونه کارهای تصویری من بزن، خودت قضاوت کن !

ممنون :) حتما نگاه میکنم الان.
فقط دوست دارم نظر بقیه دوستان رو هم بدونم. :aq

DesironnA
Tuesday 30 November 2010, 01:52 AM
بسیار خب.
البته دوستان دیگر هم با نظر من پیش از این موافقت کردند اینطور که یادم هست..
بالاخره از من گفتن بود !
سپاس

avar
Tuesday 30 November 2010, 03:41 AM
خب زوم داریم تا زوم حتما استاد شما zoom707 گفته بد دلیل نمیشه.شما کاره دسیرونای عزیزو ببینید ببین چه صدایی ذاره این افکت در مورد این شک نکن.جناب دسیرونا اینجا استاد و بزرگ همه ماست در مورد حرف ایشونم شک نکن

sina_zakeri
Tuesday 30 November 2010, 01:06 PM
آقا چه بوس جی تی 10 بخری چه زوم جی 9 ضرر نکردی داداشم هردوشون شاخن

habib_best
Tuesday 30 November 2010, 02:23 PM
مهيار gt 10كه 600 الي 650 هستش.

nayuop
Sunday 5 December 2010, 06:33 PM
کابل خوب که نویز نده چی بگیرم ؟ چنده 3 متری ؟
اگه مولتی افکت بگیرم به باند ضبط خونه وصل کنم باید یه کابل دیگه هم بگیرم براشون نه ؟ اونم باید noiseless باشه یا فقط کابل گیتار به افکت مهم ؟
الان 2تا کابل 3 متری دارم یکیش دست سازه ...یکی esp ( البته 18 تومن گرفتم...یه esp دیگه داشت 30 تومن ! )
به خروجی میکرفن باید وصل کنم ؟

Mehrshad_PRS
Sunday 5 December 2010, 09:53 PM
کابل خوب که نویز نده چی بگیرم ؟ چنده 3 متری ؟
اگه مولتی افکت بگیرم به باند ضبط خونه وصل کنم باید یه کابل دیگه هم بگیرم براشون نه ؟ اونم باید noiseless باشه یا فقط کابل گیتار به افکت مهم ؟
الان 2تا کابل 3 متری دارم یکیش دست سازه ...یکی esp ( البته 18 تومن گرفتم...یه esp دیگه داشت 30 تومن ! )
به خروجی میکرفن باید وصل کنم ؟
من planet wave دارم راضیم کلا مارک خوبیه

بله یدونه کابل میخوای وصلش کنی بین گیتار و مولتی اون یکیم وصلش کنی بین مولتی و ضبط والا بهتره کلا کابلت خوب باشه حالا فرقی نمیکنه به چی وصل باشه

esp اگه اوریج باشه خوبه اگه مواد مصرفیت خوب باشه کابل دست ساز بهتر از اونم میشه درست کرد کابل 200 تومنیم هست:26:

اونم من تا حالا به ضبط وصل نکردم ولی فکر کنم همون میکروفن باشه

evani
Thursday 9 December 2010, 12:04 AM
سلام
می خواستم ببینم که با RG 1570 به این عنوان که هم باهاش شروع کنم و هم اینکه خیلیم سریع نخوام عوضش کنم ، موافقین ؟ الان قیمته دقیقش رو ندارم. کسی می دونه الان چه قیمتاست ؟ تو رنج قیمتیش مدل های بهتر از برند های دیگه میشناسین؟
راستی اگه بخوام یه آشنایی از لندن برام با خودش بیاره کسی می دونه که گمرک بهش گیر میده یا نه ؟

Mehrshad_PRS
Thursday 9 December 2010, 12:34 AM
سلام
می خواستم ببینم که با RG 1570 به این عنوان که هم باهاش شروع کنم و هم اینکه خیلیم سریع نخوام عوضش کنم ، موافقین ؟ الان قیمته دقیقش رو ندارم. کسی می دونه الان چه قیمتاست ؟ تو رنج قیمتیش مدل های بهتر از برند های دیگه میشناسین؟
راستی اگه بخوام یه آشنایی از لندن برام با خودش بیاره کسی می دونه که گمرک بهش گیر میده یا نه ؟
1570 گیتار بدی نیست ولی 2570 بهتره! حدود 300 تومنم گرون تره فکر کنم 1570 حدود 1تومنه

prs se انتخاب بهتریه باید تست کنی تا متوجه بشی

بستگی به شانست داره معمولا اگه یه نفر با خودش ساز بیاره گمرکی نمگیرن

evani
Thursday 9 December 2010, 12:45 AM
فکر کنم 2550 با 2570 فرقی نداشته باشه ؟ درسته ؟ راستش ظاهر 2550 رو بیشتر می پسندم .
میشه در مورد پیکاب DiMarzio یه توضیحی بدین .

Mehrshad_PRS
Thursday 9 December 2010, 09:05 AM
فکر کنم 2550 با 2570 فرقی نداشته باشه ؟ درسته ؟ راستش ظاهر 2550 رو بیشتر می پسندم .
اره درست مثل جریان 350 و 370 هست

میشه گفت هر پیکاپی یه صدای خاصی میده روی دیمارزیو این ساز نمیشه حساب کرد البته برای تمرین خوبه

البته بستگی به خود فردم داره یکی با همین ساز رو استیجم میره!

با این پول میتونی prs se torero بگیری واقعا ساز خوش ساختیه فقط کلی قیمت emg 8185 که روشه
فقط تو جمهوری دنبالش نگرد که 1800 اینا بهت میدن فقط از طریق نمایندگیش اقای قمری اقدام کن شماره ایشون تو سایت prs به اسم پرشین گلف ثبت شده

evani
Thursday 9 December 2010, 09:52 AM
از نمایندگی پارسیان قیمت گرفتم ، خیلی نامرده !!!!!!!!!!!!
1570 رو گفت 1290
2550 هم گفت 1620

Mehrshad_PRS
Thursday 9 December 2010, 10:08 AM
از نمایندگی پارسیان قیمت گرفتم ، خیلی نامرده !!!!!!!!!!!!
1570 رو گفت 1290
2550 هم گفت 1620
فقط میشه گفت

:21::24::21::24::21::24:

فقط تنها نمایندگی که ارزون تر از بازار کار میکنه اقای قمری هست بقیشون همه بالاتر میدن:26:

armageddon_st
Thursday 9 December 2010, 02:16 PM

سلام
خوبي

فرق اين دوتا مدل توي اينه كه 2550 يه Pick guard هم داره و البته Pickup هاي 2550 روي همين Pick guard نصب شده ولي توي 2570 ديگه Pickguard وجود نداره و Pickup روي چوب بدنه نصب ميشه.
اينجوري جنس صداها با هم يه نمه فرق مي كنه.
ضمنا رنگ 2570 يه جورايي مثل اين كاغذ ديواري هاي PolyEster ميمونه (مخلص رئيس قبيله هم هستيم!!! :77:) و بعد از يه مدتي رنگ روش خراب ميشه و ديگه اون Trim لكه لكه و قشنگ روش رو نداره.

ولي رنگ 2550 واقعا رنگه
Pickup هاي هردو هم Ibanez\Dimarzio هست كه سفارشي هاي Ibanez به حساب مياد و البته قابل مقايسه با Dimarzio نيست (نقل قول از آقا جلال: با پول هر سه تا Pickup يه دونه Dimarzio هم نميشه خريد)

البته خودم 2550 دارم به رنگ Galaxy Black با Edge Zero Bridge و البته بسيار دوستش دارم.

پيشنهاد خاصي ندارم
فقط صداها رو بشنو
قيمت 2570 رو هم 1 و 350 دارم از جمهوري كه حتما هم جاي چونه داره.
فقط وقتي اين ساز رو دستم گرفتم خيلي از 2550 خودم سبكتر بود ... كسي ميدونه چرا؟

شاد باشي:bc
فعلا

Mehrshad_PRS
Thursday 9 December 2010, 09:44 PM
دلیش اینکه هر چقدر چوب بافتش ریزتر باشه سنگین تر میشه
اون گیتاری که دستت گرفتی چوبش درشت بافت بوده اونیکه خودت داری ریز بافته

ولی کلا این چوب اینجوری که من میدونم درشت بافته و خیلیم سبکه البته grg رفیق خود منم سنگین بود

قانونا علتش باید این باشه

xir_xir
Thursday 9 December 2010, 11:11 PM
نظرتون چیه خوبه برا 1 مبتدی
Ibanez GRG170DX
آهان سلام

Mehrshad_PRS
Thursday 9 December 2010, 11:39 PM
نظرتون چیه خوبه برا 1 مبتدی
Ibanez GRG170DX
آهان سلام
بستگی به شخص داره ممکنه طرف با یه ساز 100 تومنیم مشکلی نداشته باشه!

NeoN
Friday 10 December 2010, 01:26 PM
سلام

با 400تا500 تومن کلا چه گیتار آمپ و افکتی میشه خرید ؟ البته واسه کاور آهنگ های رامشتاین

مرسی

Vahid_FDR
Friday 10 December 2010, 04:10 PM
یک امپ Laney یا Aria (اگه پولت رسید همون Laney)، یک افکت ZOOM G1x یا ZOOM G2.1u یا Digitech RP90 و (خودم ZOOM G1x پیشنهاد می کنم) یک گیتار میشه تقریبا 200 تومن! بقیه شم گیتار می خری دیگه! بستگی داره به سلیقه ات! این Gear که پیشنهاد کردم واقعا صدای فوق العاده ای می سازه! یک گیتار Ibanez Grg (که مدلهای Starter هستند) یا Cort اگه توی این قیمتی که می خوای پیدا کنی خوبه!

NeoN
Friday 10 December 2010, 05:20 PM
اگه بیخیال آمپلی فایر بشم چی ؟

hvnprs
Friday 10 December 2010, 09:41 PM
اگه بیخیال آمپلی فایر بشم چی ؟

سلام

پیشنهاد میکنم یک آمپ مارشال MG 30 وات تهیه کنید ... تا حدودی هم دیستورشن خود آمپ جواب کارتون رو میده ... بعد ها میتونید مولتی افکت خوب تهیه کنید ... به نظر من اول آمپ بعد افکت .

Vahid_FDR
Saturday 11 December 2010, 09:28 AM
اصلا فکر بی خیالی AMP رو از کلت بیرون کن، می تونی بیخیال Effect شی!
حهمون امپ Laney (یک dist که نه چون بیشتر شبیه Fuzz صداش) نسبتا خوب داره که کارتو تا یک مدت راه میندازه! دوست من داشت، صداش بد نبود در اندازه ی خودش خوبه!
اینجوری 300-400 تومنی برات می مونه! گیتار رو دیگه باید خودت بری ببینی چی می تونی پیدا کنی!
Aria و Zinn و Yabo فقط نگیر!
Ibanez و Cort و ... Washburn (جدیدا Neck های افتضاحی میذارن روش) ولی Cort چون توی بازار ایران تازه کاره جنسای بهتری داره هنوز!

sina_zakeri
Saturday 11 December 2010, 11:21 AM
آقا منم خودم 2550 دارم تایید میکنم فرق آنچنانی با 2570 نداره قیافه یکیشون با پیک گارده که بعضیها دوست دارن بعضیها نه 2570 هم پیک گارد نداره

evani
Saturday 11 December 2010, 01:32 PM
آقای قمری فعلاً که prs se torero نداره!!!:17:
فکر کنم همه رو بچه تموم کردن !

Mehrshad_PRS
Saturday 11 December 2010, 02:01 PM
آقای قمری فعلاً که prs se torero نداره!!!:17:
فکر کنم همه رو بچه تموم کردن !
سفارش داده فکر کنم تا دو هفته دیگه برسه دستش
برای زمان دقیق تر باهاش تماس بگیر

راستی چه سبکی میخوای کار کنی این گیتار خوراک هارد راک و متاله

prs se ساز خوب زیاد داره

evani
Saturday 11 December 2010, 02:32 PM
سفارش داده فکر کنم تا دو هفته دیگه برسه دستش
برای زمان دقیق تر باهاش تماس بگیر

راستی چه سبکی میخوای کار کنی این گیتار خوراک هارد راک و متاله

prs se ساز خوب زیاد داره

راستش هارد راک . مسئله ای که هست اینه که این سازو بیشتر واسه پیکاپاش می خوام .
یه دونه se Orianthi داشت ولی فکر کنم اون بیشتر به درد راک می خوره . قیمتش پایینترم بود ولی فکر کنم در مقایسه با این گیتار انتخاب های بهتری داشته باشم .

Mehrshad_PRS
Saturday 11 December 2010, 02:52 PM
یه دونه se Orianthi داشت ولی فکر کنم اون بیشتر به درد راک می خوره . قیمتش پایینترم بود ولی فکر کنم در مقایسه با این گیتار انتخاب های بهتری داشته باشم .
برای هارد راک این انتخاب خیلی خوبیه
torero گرونترین ساز کره ای prs هست البته تنها سازیم هست که فلوید روزم داره فکر کنم تنها ساز prs م هست که نک ترو هست!
من هر چی ساز prs دیدم ست نک بوده که صدا رو فت تر میکنه
SE Nick Catanese و SE Paul Allender هم پیکاپشون emg هست که بدرد هارد راکم میخوره

من تعریف Paul Allender رو خیلی زیاد شنیدم

در مورد Orianthi ساز خیلی خوبیه میشه گفت خیلی شبیه se custom 24 هست امریکایی این ساز از بلوز تا متالو جواب میده قانونا اینم باید اینجوری باشه ولی با کیفیت پایین تر دقیقا پیکاپهای se custom 24 روشه

shahram201
Saturday 11 December 2010, 04:13 PM

سلام
عزیزجان من خودم Paul Allender دارم و بینهایت راضیم. صداش عالیه و بسیار هم خوش ساخته. هردو پیکاپش امکان سینگل کویل شدن هم داره و به همین خاطر طیف وسیعی از صداها رو میتونی با ترکیب حالت های مختلف پیکاپها داشته باشی. فقط inlay فینگربردش بجای پرنده خفاش داره. اگه با این قضیه مشکلی نداری (چون سلیقه ایه)، این مدل هم میتونه انتخاب خوبی باشه.

قربان شما

Mehrshad_PRS
Saturday 11 December 2010, 05:34 PM
سلام
عزیزجان من خودم Paul Allender دارم و بینهایت راضیم. صداش عالیه و بسیار هم خوش ساخته. هردو پیکاپش امکان سینگل کویل شدن هم داره و به همین خاطر طیف وسیعی از صداها رو میتونی با ترکیب حالت های مختلف پیکاپها داشته باشی. فقط inlay فینگربردش بجای پرنده خفاش داره. اگه با این قضیه مشکلی نداری (چون سلیقه ایه)، این مدل هم میتونه انتخاب خوبی باشه.

قربان شما
چطوری داداش شهرام

شما بودی که سازتو از اروپا گرفته بودی دیگه!
کدوم کشور بود چند برات در امد؟

یه نکته جالب که حال کنی اقای قمری میدش 1200:19:

nayuop
Saturday 11 December 2010, 06:09 PM
se orianthi گیتار بسیارررررررررر خوبی مخصوصا تو اون قیمتی که نمایندگی بهتون دادن...
من از چند ماه قبل دنبال این مدل بودم...و از نزدیکم تستش کردم...
se torero خوب یه کم سرتر و قیمتشم بالاتر...ولی با اوریانتی هم میتونی همون صدا و سبکی که میخوای در بیاری شک نکن(مثل پیکاپ گیتار من ) ...با تفاوت قیمتش هم میتونی بقیه تچهیزاتت رو بهتر کنی که برای هارد راک مناسب باشه...

nayuop
Saturday 11 December 2010, 06:28 PM
roland یا laney از کجا میتونم قیمت بگیرم ؟( کسی اگه شماره ی نمایندگی دار پ.خ کنه ممنون میشم )
یه آمپ کوچیک زیر 200 تومن میخوام ...افکت هم روش نباشه بهتر... سبک باشه که همه جا بشه برد...
چی پیشنهاد میدین ؟ ( افکت دارم خودم )

shahram201
Saturday 11 December 2010, 06:38 PM
چطوری داداش شهرام

شما بودی که سازتو از اروپا گرفته بودی دیگه!
کدوم کشور بود چند برات در امد؟

یه نکته جالب که حال کنی اقای قمری میدش 1200:19:

احوال آقا مهرشاد!

آره عزیز یکی از دوستان از آلمان برام آورد واسم در اومد تقریباً 1150 :26:
متاسفانه اون موقع از وجود جناب قمری خبری نداشتم وگرنه...

مخلصیم

Mehrshad_PRS
Saturday 11 December 2010, 06:40 PM
roland یا laney از کجا میتونم قیمت بگیرم ؟( کسی اگه شماره ی نمایندگی دار پ.خ کنه ممنون میشم )
یه آمپ کوچیک زیر 200 تومن میخوام ...افکت هم روش نباشه بهتر... سبک باشه که همه جا بشه برد...
چی پیشنهاد میدین ؟ ( افکت دارم خودم )
laney lx12 بد نیست ولی کلا از امپ با این قیمت نباید توقع زیادی داشته باشی فقط یه امپیه که صدای سازتو در بیاره همین

اوای پارسیان چیه که نمایندگی ایبانز رو داره اون داره

Mehrshad_PRS
Saturday 11 December 2010, 06:48 PM
احوال آقا مهرشاد!

آره عزیز یکی از دوستان از آلمان برام آورد واسم در اومد تقریباً 1150 :26:
متاسفانه اون موقع از وجود جناب قمری خبری نداشتم وگرنه...

مخلصیم
چاکریم شهرام جون:10:
اره شهرام جون من شانس اوردم افتخار اشنایی با ایشون نصیبم شد
واقعا قیمتش خیلی خوبه مخصوصا تو سازهای امریکایی prs حالا ساز خودمو گرفتم یه ویدئو و چند تا عکس ازش میگیرم زیباییش رو حس کنید!:19:

خیلی خوشحالم سر خرید ساز با این قیمت نیاید برم دزد بازار ((جمهوری)):29:

3pehr
Saturday 11 December 2010, 07:09 PM
اصلا فکر بی خیالی AMP رو از کلت بیرون کن، می تونی بیخیال Effect شی!
حهمون امپ Laney (یک dist که نه چون بیشتر شبیه Fuzz صداش) نسبتا خوب داره که کارتو تا یک مدت راه میندازه! دوست من داشت، صداش بد نبود در اندازه ی خودش خوبه!
اینجوری 300-400 تومنی برات می مونه! گیتار رو دیگه باید خودت بری ببینی چی می تونی پیدا کنی!
Aria و Zinn و Yabo فقط نگیر!
Ibanez و Cort و ... Washburn (جدیدا Neck های افتضاحی میذارن روش) ولی Cort چون توی بازار ایران تازه کاره جنسای بهتری داره هنوز!

بنظر من آمپ اصلا نخره بهتره .
اگه اسپيكر خوب تو خونتون موجوده بيخيال امپ شو . منم خودم اولش بدون افكت بودم با امپ خالي ! البته الانم هستم . امپ هاي ارزون چيز خاصي نيستن كه بگيم حتما امپ باشه تا صداي خوب بده ! البته اگه يه امپ 100 تومني بتوني بگيري 100% بهتر از اسپيكر ولي اگر بودجت نمي رسه اول افكت بگير .
با بقيه پولت هم انتظار گيتار خيلي خوب نداشته باش . بنظرم يه Yamaha pacifica بتوني پيدا كني دست بردي ! يكي از دوستام 3 سال داره الان باهاش چيلدرن هم ميزنه ! انچنان ناراضي هم نيست . يعني اشكال خاصي ندارند

Radiohead
Sunday 12 December 2010, 01:18 AM
بچه ها نظرتون در مورد prs custom 22 se چیه ؟ قیمت تو ایران چنده ؟ سیستم کوکش چطوریه ، آیا راحت از کوک خارج میشه ؟؟ ( من روی سیستم کوک خیلی حساس هستم ، نیم پرده که هیچ حتی اگه 100 هرتز دچار تغیر کوک بشم از ساز ناراضی میشم ، با این حال بنظرتون این ساز قابلیت رو داره که منو راضی نگه داره ؟ ) بعد این آقای قمری به شهرستان هم ارسال می کنند ؟
بنظرتون با بودجه 1 تومن بهترین گیتاری که میشه گرفت چیه ؟ نظرتون در مورد Ibanez چیه ؟ چه مدلی رو پیشنهاد میدید ؟

با تشکر ...

shahram201
Sunday 12 December 2010, 05:46 AM
بچه ها نظرتون در مورد prs custom 22 se چیه ؟ قیمت تو ایران چنده ؟ سیستم کوکش چطوریه ، آیا راحت از کوک خارج میشه ؟؟ ( من روی سیستم کوک خیلی حساس هستم ، نیم پرده که هیچ حتی اگه 100 هرتز دچار تغیر کوک بشم از ساز ناراضی میشم ، با این حال بنظرتون این ساز قابلیت رو داره که منو راضی نگه داره ؟ ) بعد این آقای قمری به شهرستان هم ارسال می کنند ؟
بنظرتون با بودجه 1 تومن بهترین گیتاری که میشه گرفت چیه ؟ نظرتون در مورد Ibanez چیه ؟ چه مدلی رو پیشنهاد میدید ؟

با تشکر ...

سلام،
Custom 22 ساز خوبیه. فکر کنم دوستمون حامد خان (با نام کاربری hvnprs) یه دونه داره میتونی توی پیام خصوصی ازش بپرسی.
در مورد کوک: شما حتماً بریج ترمولو دار میخوای؟ اگه اینطوره و اگه حفظ کوک برات خیلی مهمه و با ترمولو هم زیاد کار میکنی باید بری سراغ مدلهای فلویدرز دار (مثل torero). وگرنه پیشنهاد میکنم بریج ثابت بگیر (مثل tremonti). بستگی به سبکی داره که کار میکنید.
پیروز باشید!

پ.ن: راستی 100 هرتز بیشتر از نیم پرده است ها! :39:

Mehrshad_PRS
Sunday 12 December 2010, 09:26 AM

با تشکر ...
خدا بیامورزه این سازو دیگه تولید نمیشه
سری custom se دیگه تولید نمیشه اخرینش همین 25th custom 24 بود که اونم چند روز پیش تولیدش متوقف شد البته ممکنه شانس داشته باشی بشه هنوز سفارش داد میخوای سریع با اقای قمری تماس بگیر ببینه میشه برات سفارش بزاره

در حال حاظر نزدیک ترین ساز به custom 24 se مدل Orianthi هست

اگه میخوای کوک رو بهتر نگه داری میتونی لاک تیونر بخری روی سری امریکاییش معمولا این دو مدل رو استفاده میکنه البته اگه تروملو میخوای

اگرم خیلی حساسی هزینه اضافم نمیخوای بکنی بهتره ثابت بگیری

تو سازهای 22 فرته که ترملو هم داشته باشه در حال حاظر SE Singlecut Trem و SE Santana

برای ثابت هم SE Singlecut و Tremonti SE و SE Singlecut Korina هم هست

کلا سازهای فلوید روز دار دردسر کوک از دست دادنش زیاده مگه اینکه خوب تنظیم بشه البته ناگفته نماند Torero فلوید روز خوبی روش نصبه منظورم کلی بود
همه سازها هم کوک از دست میدن بستگی به بریج و تیونرشو دیرو زود داره اگه خیلی حساسی باید ساز گرون قیمت بگیری prs امریکایی خیلی خوب جواب میده ولی 2500 به بالاست

nayuop
Sunday 12 December 2010, 10:31 AM
کلا مدل های 25th anniversary ها تولیدشون متوقف شده یعنی ؟
من نفهمیدم قضیشون چیه... این custom 24 اولین بار 25 سال پیش به تولید رسید و بعد از 25 سال تو سری های SE قرار دادن با همون طرح اولیش؟

Radiohead
Sunday 12 December 2010, 10:43 AM
با تشکر از جواب های دوستان
نه من اصلا از ترمولو استفاده نمی کنم ، این se singlecut تو ایران چنده ؟
بعد نگفتید آقای قمری به شهرسات هم ارسال می کنند ؟
نظرتون در مورد ایبانز پرستیژ چیه ؟

پ.ن: راستی 100 هرتز بیشتر از نیم پرده است ها! :39:

یه صفر اضافه نوشتم :4:

Mehrshad_PRS
Sunday 12 December 2010, 10:55 AM
کلا مدل های 25th anniversary ها تولیدشون متوقف شده یعنی ؟
من نفهمیدم قضیشون چیه... این custom 24 اولین بار 25 سال پیش به تولید رسید و بعد از 25 سال تو سری های SE قرار دادن با همون طرح اولیش؟
25th برای 25 سالگی prs بود من 20th رو هم دیدم اره فوقش تا اخر اکتبر بگیرن ولی فکر نکنم فکر کنم 5 تولیدش متوقف شد البته سفارشی که گرفتن رو میسازن اشتباه میکنی se چند سالی باید باشه امده 25th که ساز خودته همین امسال امده

البته اطلاعات دقیق تر اقای قمری:10:

داشت یادم میرفت این موردی که سفارش میگیرن برای مدلها امریکایی هست کره ای رو همین جوری میزنن اگه داشته باشن میدن اگرم نه که ....

Mehrshad_PRS
Sunday 12 December 2010, 10:58 AM
با تشکر از جواب های دوستان
نه من اصلا از ترمولو استفاده نمی کنم ، این se singlecut تو ایران چنده ؟
بعد نگفتید آقای قمری به شهرسات هم ارسال می کنند ؟
نظرتون در مورد ایبانز پرستیژ چیه ؟

یه صفر اضافه نوشتم :4:
خواهش میشه
جمهوری 1800

نمایندگی 1 تا 1200 قیمت دقیق بهش زنگ بزن شمارش تو سایت prs هست قسمت Dealers به اسم پرشین گلف ثبت شده
ساز خیلی خوبی انتخاب کردی صداشو باید بشنوی

من کلا مخالف ایبانز هستم
چون از چوبش خوشم نمیاد ماهاگونی از دید من بهترین چوب برای الکتریک هست و هم از ظاهرش
اینم در نظر بگیر معمولا ایبانز ها فلوید روز داره

NeoN
Sunday 12 December 2010, 11:32 AM
اگه بخوام بیشترتر خرج کنم ESP EC-1000 چه جور مدلیه ؟؟؟؟؟

nayuop
Sunday 12 December 2010, 11:38 AM
25th برای 25 سالگی prs بود من 20th رو هم دیدم اره فوقش تا اخر اکتبر بگیرن ولی فکر نکنم فکر کنم 5 تولیدش متوقف شد البته سفارشی که گرفتن رو میسازن اشتباه میکنی se چند سالی باید باشه امده 25th که ساز خودته همین امسال امده

البته اطلاعات دقیق تر اقای قمری:10:

داشت یادم میرفت این موردی که سفارش میگیرن برای مدلها امریکایی هست کره ای رو همین جوری میزنن اگه داشته باشن میدن اگرم نه که ....
نه نه من منظورم این بود که se custom 24 25th رو بعد از 25 سال از طرح اصلیش تولید کردن.
تولیدش فکر کنم تا آخر سال ادامه داره .... با se custom 24 اشتباه کردیش...
این مال من
اینم همونیه که تولید نمیشه
تو ساختشون چوب هاشون فرق داره... 25th هم طرح Inlaysپرنده prs old school داره ... پیکاپشونم فرق داره

Mehrshad_PRS
Sunday 12 December 2010, 12:17 PM
نه نه من منظورم این بود که se custom 24 25th رو بعد از 25 سال از طرح اصلیش تولید کردن.
تولیدش فکر کنم تا آخر سال ادامه داره .... با se custom 24 اشتباه کردیش...
این مال من
اینم همونیه که تولید نمیشه
تو ساختشون چوب هاشون فرق داره... 25th هم طرح Inlaysپرنده prs old school داره ... پیکاپشونم فرق داره
خوب من پیغام ها رو دوباره خوندم متوجه شدم ناقص جوابتو دادم:26:من تو کار تعمیرات دوربینم امروزم سرم شلوغ بود مشغله ذهنی زیاد دارم :43:

اولین custom 24 سال 1985 ساخته شده البته امریکایی مدلهای کره ای چند سالیه امده
دلیل اینکه مثلا میگن 25th سالگرد 25 سالگی شدن prs هست ربطی به custom 24 نداره البته برام جالبه که همون اول کارشون custom 24 رو تولید کردن اینو میتونی از گیتارای دیگه سری 25th متوجه بشی قسمت بالا

تولید سازهای گروه 25th فکر کنم تا 5 دسامبر ادامه داشت که من اشتباه گفتم اکتبر!البته امکان داره هنوز سفارش بگیرن کسی خواست فقط سریع با اقای قمری هماهنگ کنه ببینه میشه کاری کرد!این اطلاعات من مربوط به مدل های امریکایی هست میشه گفت اونا رو سفارش میگیرن میسازن همین جوری رو هوا تولید نمیشه در مورد کره ایشم قانونا باید تا اخر امسال برای فروش داشته باشن
انشالله دفعه بعد میره 30th یعنی 5 سال دیگه کلانم سازهای این موقع یخورده فرق میکنه مثلا فرتبورد پیکاپها حتی کیس هم فرق میکنه

راستی منظورت میپل روی گیتار بود گفتی فرق میکنه؟درسته برای شما Quilt هست برای قدیمیش Flame برای امریکاییش هر کدوم رو که دوست داری سفارش میدی با این رنگها و البته چند تا اپشن دیگه مثل هاردور طلایی 10 تاپ و....

پیکاپشونم فرق میکنه با نقش روی فرتبورد

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
یه قسمت تو سایت prs هست به اسم Discontinued Products پایین صفحه گیتارایی که دیگه تولید نمیشه اونجا هست

Mehrshad_PRS
Sunday 12 December 2010, 08:02 PM
اگه بخوام بیشترتر خرج کنم ESP EC-1000 چه جور مدلیه ؟؟؟؟؟
ساز خوبی باید باشه
esp ltd deluxe کره ای هست
24 تا فرت داره پیکاپها هم emg و Seymour Duncan هست یه مدلشم فلوید روز داره البته سری هزار فلوید روز رو

یه جورایی فقط استایل les paul رو داره به روز تر شده:26:

فکر کنم اینجا 1200 باشه اگه حوس کردی انقدر پول بدی یخورده دیگه جمع کن esp eclipse رو بگیر حدود 1800 هست و البته 22 فرته هست

Radiohead
Sunday 12 December 2010, 09:07 PM
به آقای قمری پیام دادم مثل اینکه فعلا فقط SE Singlecut korina و Se custom 24 دارند ، تصمیم دارم singlecut korina بگیرم ، یه خورده رنگش تو زوق می زنه ولی بنظر چیز خوبیه میاد مثه اینکه بدنش ماهوگانی نیست تو رویو های که ازش تو یوتیوب دیدم مثل اینکه تفاوتش با مدل معمولی singlecut توی وزن سبک تر و صدای bright تره :4: .
اقایون تایید نهایی می کنید ؟

Mehrshad_PRS
Sunday 12 December 2010, 09:57 PM
به آقای قمری پیام دادم مثل اینکه فعلا فقط SE Singlecut korina و Se custom 24 دارند ، تصمیم دارم singlecut korina بگیرم ، یه خورده رنگش تو زوق می زنه ولی بنظر چیز خوبیه میاد مثه اینکه بدنش ماهوگانی نیست تو رویو های که ازش تو یوتیوب دیدم مثل اینکه تفاوتش با مدل معمولی singlecut توی وزن سبک تر و صدای bright تره :4: .
خوب اسمش روشه دیگه! چوبش korina هست این سلیقه منکه ماهاگونی دوست دارم! دلیل بر بد بودن ساز نمیشه یکی الدر دوست داره یکی میپل! بستگی به طرف داره میشه گفت گرونترین سازهای دنبا بیشترشون ماهاگونی هستن

رنگشم رنگ خود korina هست میبینی یه سری سازها نقشو نگار زیادی روشه روش معمولا میپل هست

ایراد بزرگ ماهاگونی همون وزنشه که البته تو سازهای امریکاییش سعی کرده به حداقل برسونه یکی از بزرگ ترین ایرادات les paul اینکه وزنش وحشتناک زیاده:26:

evani
Sunday 12 December 2010, 10:51 PM
سلا به همگی
بچه ها کسی می دونه قیمت Gibson SG Standard و
Gibson Les Paul Studio Silverburst

چنده ؟

راستش من که تا حالا جایی مدلاشو ندیدم .
می دونید گیبسون اصل رو از کجا میشه پیدا کرد ؟

hvnprs
Sunday 12 December 2010, 10:54 PM

SE Custom : یک ساز چند منظوره با صدایی با کیفیت و تو پر ! نوع پیک آپ ها و چوب به کار رفته در این ساز باعث میشه که شما با تکیه بر امپ و افکتتون بتونید انواع صداهای رنج مید رنج تا صداهای فت رو با کیفیت خیلی بالا تولید کنید . وزن ساز مطلوب هستش و ساز بسیار خوش دست هست ... ( من خودم یه دونه اس ای کاستوم 22 دارم که دیگه الان تولید نمیشه و معمولا ً هم برای تمرین و کارهای دمه دستی ازش استفاده میکنم و واقعا ً راضی هستم و حتی گاهی وقت ها ریکورد های استودیو رو هم با این ساز انجام میدم )

SE SC Korina : این ساز از شکل بادی و نوع چوبش معلومه که قرار صدای فتی به شما بده ... من حقیقتش با این ساز نزدم ولی با مدل SE SC زدم و چند مدل هم SC آمریکایی ... در درجه اول شکل بادی و نوع تاچ ساز باید با روحیه اتون سازگار باشه و دوستش داشته باشید تا بتونید بهترین ارتباط رو باهاش برقرار کنید . صدای تولید شده در این ساز ماهیتا ً باید گرم تر از بدنه ماهوگانی باشه چون چوب کورینا تقریبا ً انسجامش مثل ماهوگانی هستش با یک سری تفاوت ها که موجب میشه گستره مید رنج صداش بیشتر بشه .

در مجموع هر دو ساز , سازهای خیلی خوبی هستند و بایستی بنا به سبکی که میخواین کار کنید و نوع صدایی که از ساز توقع دارید بین این دو ساز انتخاب کنید .

در ضمن در پستی خوندم که شما تاکید زیادی رو کوک دارید ... گیتار های PRS به علت فیزیک ساختارشون و همچنین نوع بریجشون و اینکه بریج هاشون با چهار فنر با فشردگی خاص تولید میشند , اصولا ً اگر به خوبی Setup بشند و سیم های مطلوبی هم روشون باشه خیلی کم پیش میاد که حتی در اثر جا به جایی در کیسشون هم کوک در بدند !

مدل های آمریکایی که دارای تیون لاک مخصوص هستند از لحاظ اینکه چرخش سیم های بر روی هم رو در تیونر ها کم تر میکنه و احتمال خارج شدن کوک رو به حداقل میرسونه مفید تر هستند ولی این حتما ً یادتون باشه که زمانی که یک گیتار به حداکثر ثباتش در رابطه با کوک در دادنش برسه بستگی داره به تنظیم دقیق و درست اون ساز نسبت به اکشن و سایز و نوع سیم ها و خیلی موارد دیگه ...

ولی در کل خیالت راحت ! سازهای پی آر اس خیلی کم کوک در میدند ! و این کوک در دادنشون بیشتر به خود شما بستگی داره تا ساز !

موفق باشید

hvnprs
Sunday 12 December 2010, 11:02 PM
سلا به همگی

چنده ؟

سلام

اگر اشتباه نکنم در جمهوری تهران این مدل ها رو میتونی پیدا کنی ولی خب اصل و فرع بودنش رو باید از نزدیک به همراه یک فرد مطلع بررسی کنید ...

اما قبل از اون میخوام این سوال رو ازتون بکنم که تا به حال از نزدیک با لس پاول نواختید و یا دستتون گرفتید ؟ چون اگر این کار رو نکردید حتما ً قبل از اینکه قصد خرید لس پاول داشته باشید , سعی کنید مراجعه کنید به دوستانی که لس پاول دارند و با سازشون بزنید ... چون خیلی اتفاق افتاده کسانی بودند که رو حساب اینکه فلان نوازنده با گیبسون لس پاول میزنه رفتند و با هزار زحمت و خرج هزینه های سنگین ساز رو تهیه کردند ! اما بعد از مدتی کم دلشون رو زده و متوجه شدند به هیچ عنوان گیتار مورد نظرشون نیست .

موفق باشید

evani
Sunday 12 December 2010, 11:16 PM
سلام

اگر اشتباه نکنم در جمهوری تهران این مدل ها رو میتونی پیدا کنی ولی خب اصل و فرع بودنش رو باید از نزدیک به همراه یک فرد مطلع بررسی کنید ...

اما قبل از اون میخوام این سوال رو ازتون بکنم که تا به حال از نزدیک با لس پاول نواختید و یا دستتون گرفتید ؟ چون اگر این کار رو نکردید حتما ً قبل از اینکه قصد خرید لس پاول داشته باشید , سعی کنید مراجعه کنید به دوستانی که لس پاول دارند و با سازشون بزنید ... چون خیلی اتفاق افتاده کسانی بودند که رو حساب اینکه فلان نوازنده با گیبسون لس پاول میزنه رفتند و با هزار زحمت و خرج هزینه های سنگین ساز رو تهیه کردند ! اما بعد از مدتی کم دلشون رو زده و متوجه شدند به هیچ عنوان گیتار مورد نظرشون نیست .

موفق باشید

عزیز من می دونم لس پاول چیه و از نزدیکم دستم گرفتم. البته ادعا نمی کنم که این ساز رو به خوبی شما می شناسم . ممنون برای تذکرت .
راستش دوستم قصد خرید داشت و از من قیمت این دوتا مدل رو خواست . حتماً تاکید داشت که گیبسون بگیره . حدود قیمتش رو کسی می دونه؟

hvnprs
Sunday 12 December 2010, 11:31 PM
عزیز من می دونم لس پاول چیه و از نزدیکم دستم گرفتم. البته ادعا نمی کنم که این ساز رو به خوبی شما می شناسم . ممنون برای تذکرت .
راستش دوستم قصد خرید داشت و از من قیمت این دوتا مدل رو خواست . حتماً تاکید داشت که گیبسون بگیره . حدود قیمتش رو کسی می دونه؟

قصدم جسارت نبود قربان ... فقط خواستم اتفاقی که بار ها و بارها افتاده رو و باعث تجربه شده رو در این جا با شما دوست عزیز به اشتراک بگذارم .

قیمت استاندارد SG در حدود 1200 دلار هستش که اگر در تهران بتونید گیر بیارید ( که بعید میدونم البته این مدل رو بتونید در فروشگاه ها نو پیدا بکنید ! ) باید چیزی در حدود دو میلیون باشه !! ( با توجه به رشد ماورایی قیمت ها در جمهوری ! ) که به اعتقاد من اصلا ً ارزشش رو نداره دوست شما بابت همچین سازی انقدر پول بده ! چون با پول کمتر میتونه سازی با صدا دهی و کیفیت مشابهش رو بگیره !

قیمت لس پاول استودیو هم با اون رنگی که مد نظر دارید در حدود 1450 دلار هستش ! که اون رو شما در ایران ( البته نه با اون رنگی که مد نظر دارید ) روی دو میلیون و هفتصد هشتصد حساب کن ( که باز هم به نظر من ارزش نداره ! ) ...

اگر کسی هست و میتونه برای دوستتون از آمریکا ساز رو تهیه کنه شاید حتی از این قیمت هایی که من دادم هم بتونه ارزون تر پیدا کنه و بیاره .

اروپا یکم گرون تره ! و شاید از این قیمت هایی که من دادم کمی بالاتر باشه .

به هر حال اگر دنبال صدای گیبسون هستند , سازهای به قیمت تری رو میتونند در ایران تهیه کنند ... مثل PRS SC و یا PRS Tremonti که البته قیمت این دو ساز بالاتر از قیمت های لس پاول و SG هستش و در عوض کیفیتشون هم چند برابر لس پاول استودیو و SG استاندارد هست و هر دو هم قابلیت هایی دارند که برخی عیوب لس پاول رو از جمله وزن زیاد , نبودن امکان نواختن راحت در فرت های 15 به بعد و قطر زیاد دسته رو بر طرف کردند .

موفق باشید

evani
Monday 13 December 2010, 12:00 AM
قصدم جسارت نبود قربان ... فقط خواستم اتفاقی که بار ها و بارها افتاده رو و باعث تجربه شده رو در این جا با شما دوست عزیز به اشتراک بگذارم .

قیمت استاندارد SG در حدود 1200 دلار هستش که اگر در تهران بتونید گیر بیارید ( که بعید میدونم البته این مدل رو بتونید در فروشگاه ها نو پیدا بکنید ! ) باید چیزی در حدود دو میلیون باشه !! ( با توجه به رشد ماورایی قیمت ها در جمهوری ! ) که به اعتقاد من اصلا ً ارزشش رو نداره دوست شما بابت همچین سازی انقدر پول بده ! چون با پول کمتر میتونه سازی با صدا دهی و کیفیت مشابهش رو بگیره !

قیمت لس پاول استودیو هم با اون رنگی که مد نظر دارید در حدود 1450 دلار هستش ! که اون رو شما در ایران ( البته نه با اون رنگی که مد نظر دارید ) روی دو میلیون و هفتصد هشتصد حساب کن ( که باز هم به نظر من ارزش نداره ! ) ...

اگر کسی هست و میتونه برای دوستتون از آمریکا ساز رو تهیه کنه شاید حتی از این قیمت هایی که من دادم هم بتونه ارزون تر پیدا کنه و بیاره .

اروپا یکم گرون تره ! و شاید از این قیمت هایی که من دادم کمی بالاتر باشه .

به هر حال اگر دنبال صدای گیبسون هستند , سازهای به قیمت تری رو میتونند در ایران تهیه کنند ... مثل PRS SC و یا PRS Tremonti که البته قیمت این دو ساز بالاتر از قیمت های لس پاول و SG هستش و در عوض کیفیتشون هم چند برابر لس پاول استودیو و SG استاندارد هست و هر دو هم قابلیت هایی دارند که برخی عیوب لس پاول رو از جمله وزن زیاد , نبودن امکان نواختن راحت در فرت های 15 به بعد و قطر زیاد دسته رو بر طرف کردند .

موفق باشید

ما کوچیکتیم . ممنون بابت اطلاعات خوبت .
خودم هم می خوام ساز بخرم .راستش بچه ها بهم se torero رو بهم پیشنهاد کردن که یه مقدار واسه بودجم گرونه . (نهایتاً حدود 1200دارم)
به نظرت سازی با قابلیت های نزدیک بهش می تونم پیدا کنم ؟

Mehrshad_PRS
Monday 13 December 2010, 12:22 AM
سلا به همگی

چنده ؟

گیبسون خریدش تو ایران واقعا اشتباه هست یه بدی که داره اینکه تقلبیهاشم کیفیتش انقدر بد نیست که نشون بده:43:
اگرم گیر بیاد بیخودی خیلی بالا میگن بهترین جا برای خریدش همون امریکاست

hvnprs
Monday 13 December 2010, 12:27 AM
ما کوچیکتیم . ممنون بابت اطلاعات خوبت .
خودم هم می خوام ساز بخرم .راستش بچه ها بهم se torero رو بهم پیشنهاد کردن که یه مقدار واسه بودجم گرونه . (نهایتاً حدود 1200دارم)
به نظرت سازی با قابلیت های نزدیک بهش می تونم پیدا کنم ؟

مخلص شمام ...

حقیقتش Torero سازی خیلی به قیمتی هستش ... یعنی با توجه به امکانات و کیفیتش شما اگر بخوای ساز دیگه ای بخری خیلی باید بیشتر از اینها پول بدی .

من پیشنهاد میکنم اول یکبار اگر امکانش رو دارید با توررو بزنید و بعد فکر کنم خیلی راحت تر میتونید تصمیم بگیرید که نسبت به قیمتش خیلی ساز خوبی هستش ...

فکر میکنم ارزشش رو داشته باشه که کمی صبر کنید و بودجه اتن رو ارتقا بدید براش ... چون سازی هست که صد در صد اگر اهل موسیقی متال و تکنیک و ... هستید , سالیان سال راضی نگه اتون میداره و همیشه از قیمت و خود سازتون راضی خواهید بود .

من با این ساز چندین بار ساز زدم و هر بار کلی لذت بردم از کیفیتی که داره , صدایی که داره و اینکه ثباتش خیلی زیاده . البته من زیاد اهل موسیقی متال و نواختن تکنیک نیستم ولی با همین حال هم نواختن با این ساز برام خیلی لذت بخش بود , به خصوص ریتم زدن .

به هر حال در خدمت هستیم
موفق باشید

popooli
Monday 13 December 2010, 12:34 PM
با سلام
آقا گیتار Ibanez RGA72TQM گیتاره خوبیه؟؟؟

evani
Monday 13 December 2010, 05:15 PM
با سلام
آقا گیتار Ibanez RGA72TQM گیتاره خوبیه؟؟؟
Edge III ترمولو که واقعاً مزخرفه ! ولی جنسش از ماهوگانی که این تو گیتارای Ibanez کم پیدا میشه . بستگی به نظر خودت داره . اگه صدای گرمی که از ماهونه رو دوست داری انتخاب خوبیه(البته با توجه به قیمتی که داره)

ولی کلاً سازهای ماهونه Ibanez به نظرم زیادی گرونن.
اگه صدای تیزتری رو می پسندی برو سراغ جنس basswood .

Mehrshad_PRS
Monday 13 December 2010, 05:32 PM
Edge III ترمولو که واقعاً مزخرفه ! ولی جنسش از ماهوگانی که این تو گیتارای Ibanez کم پیدا میشه . بستگی به نظر خودت داره . اگه صدای گرمی که از ماهونه رو دوست داری انتخاب خوبیه(البته با توجه به قیمتی که داره)

ولی کلاً سازهای ماهونه Ibanez به نظرم زیادی گرونن.
اگه صدای تیزتری رو می پسندی برو سراغ جنس basswood .
این همچینم گرون نیست
مثل کورته

ماهاگونی داریم تا ماهاگونی از 300 تومن!!! هست تا 30 میلیون من دیدم
در مورد خود ساز هم نظر من منفیه ارزش خرید نداره تو این رنج esp ltd و cort بهتره

evani
Monday 13 December 2010, 05:55 PM
این همچینم گرون نیست
مثل کورته

ماهاگونی داریم تا ماهاگونی از 300 تومن!!! هست تا 30 میلیون من دیدم
در مورد خود ساز هم نظر من منفیه ارزش خرید نداره تو این رنج esp ltd و cort بهتره
با توجه به خصوصیاتش به نظرم گرونه . به نظرم که در کل اجزای خوبی نداره . منم میگم که انتخاب های بهتری خواهد بود .

Mehrshad_PRS
Monday 13 December 2010, 06:17 PM
با توجه به خصوصیاتش به نظرم گرونه . به نظرم که در کل اجزای خوبی نداره . منم میگم که انتخاب های بهتری خواهد بود .
درسته 600 دلار گرونه:26:

shadel
Monday 13 December 2010, 07:41 PM
کسی قیمت داره esp signature km چنده؟اگه اشتباه نکنم تو مدلش.

Mehrshad_PRS
Monday 13 December 2010, 08:00 PM
کسی قیمت داره esp signature km چنده؟اگه اشتباه نکنم تو مدلش.
km!
منظورت سیگنچر همت هست kh?

مدل زیاد داره!

عکسیم که گذاشتی باز نمیشه

shadel
Monday 13 December 2010, 08:06 PM
km!
منظورت سیگنچر همت هست kh?

مدل زیاد داره!

عکسیم که گذاشتی باز نمیشه

بله همونو می گم که روش یه برچسب قرمز داره و روش نوشته hot . اگه اشتباه نکنم.اولین مدل تو خود سایت esp .

Mehrshad_PRS
Monday 13 December 2010, 09:17 PM
بله همونو می گم که روش یه برچسب قرمز داره و روش نوشته hot . اگه اشتباه نکنم.اولین مدل تو خود سایت esp .
esp kh2 vintage رو میگی فکر نکنم اینجا گیر بیاد باید سفارش بدی بیاد ولی بالای 4 هزار دلار بود

avar
Monday 13 December 2010, 11:21 PM
اگه نبرده باشن یه دونه تو جمهوری هست که چندین ساله کسی نخریده قیمتشم 4تومانه

popooli
Tuesday 14 December 2010, 12:16 AM
چه مدلی از این esp ltd میتونم بگیرم اخره پولم 1 تومنه

avar
Tuesday 14 December 2010, 12:45 AM
ال تی دیm_400 هم سازه خوبیه قیمتش دقیق نمیدونم چنده ولی قطعا زیره 1تومنه من m_200 دارم واقعا راظیم تازه m_400 پیکاپ EMG activam داره دیگه عالی

popooli
Tuesday 14 December 2010, 02:20 AM
کسی جایی که معتبر باشه میشناسه که گیتار های ltd با کیفیت عرضه کنه

burzum
Tuesday 14 December 2010, 08:04 AM
سلام دوستان
لطفا در مورد گیتار ibanez-jtk40 بی زحمت نظر بدین.من ازش خوشم اومده خواستم نظر اساتید رو هم بدونم
منظورم همون jet king هستش

popooli
Tuesday 14 December 2010, 12:20 PM
آقایون ایا ltd m-400 سازه خوبیه

Mehrshad_PRS
Tuesday 14 December 2010, 02:16 PM
آقایون ایا ltd m-400 سازه خوبیه
برای چه سبکی میخوای
این بدرد متال میخوره

popooli
Tuesday 14 December 2010, 07:42 PM
برای راک متال امروز بازار بودم یه ESP LTD KH-202 Kirk Hammett Signature پیدا کردم میده 900 تومان چطوره؟؟؟

Mehrshad_PRS
Tuesday 14 December 2010, 11:42 PM
برای راک متال امروز بازار بودم یه ESP LTD KH-202 Kirk Hammett Signature پیدا کردم میده 900 تومان چطوره؟؟؟
واقعا بیخوده!
پیکاپ ESP LH-301 !!!:37:

من سازم پیکاپش emg-hz h4هست بهت میدم 500 تومن برو تا تهش!:40:

kh602 ساز خوبیه

popooli
Wednesday 15 December 2010, 12:45 AM
آقا خوب بگید من با 1 تومن چی بگیرم برا راکو هارد راک میخوام گیتارو

popooli
Wednesday 15 December 2010, 12:47 AM
این به درد میخوره Jackson DXMG Dinky With Gator

Mehrshad_PRS
Wednesday 15 December 2010, 01:06 AM
آقا خوب بگید من با 1 تومن چی بگیرم برا راکو هارد راک میخوام گیتارو
prs se paul allender هست حدود 1200
من یه مورد در مورد esp ibanez های تو ایران شنیدم که جرات نمیکنم پیشنهاد بدم:29:
خیالم از همه چیزهای prs اقای قمری راحته برای همین پیشنهاد میدم

popooli
Wednesday 15 December 2010, 01:15 AM
ادرس این اقا قمری کجاست؟؟؟

Mehrshad_PRS
Wednesday 15 December 2010, 01:34 PM
ادرس این اقا قمری کجاست؟؟؟
اقا قمری یه 10 روزی رفته اسپانیا
2 تا se paul allender سفارش گذاشته بود که فکر کنم اونم تا 10 روز دیگه برسه

شماره تلفنش تو سایت prs قسمت Dealers به اسم پرشین گلف ثبت شده یه 10 12 روزی صبر کن تا برگرده یه نکته خیلی خوب دیگه ای که اقای قمری داره قیمتشه مثلا همین se paul allender رو جمهوری حدود 1700 میدن ولی اقای قمری 1200 میده روی ساز امریکایی prs که واقعا عالیه که یه مشتریش خود منم دارم باهاش هماهنگ میکنم یدونه سفارش بدم سازهای امریکاییشم از حدود 2500 شروع میشه به بالا

popooli
Wednesday 15 December 2010, 02:07 PM
از جکسون چیزی نیست که بخرم؟؟؟؟

Mehrshad_PRS
Wednesday 15 December 2010, 03:38 PM
از جکسون چیزی نیست که بخرم؟؟؟؟
جکسون تقلبیش زیاده تو بازار

evani
Wednesday 15 December 2010, 04:00 PM
نظرتون دربارهESP LTD Deluxe EC-1000 FR چیه ؟ فکر کنم بشه یه ذره بیشتر از 1 تومن گیر بیاری .

popooli
Wednesday 15 December 2010, 04:02 PM
Ibanez که نمایندگی داره چی؟؟؟

popooli
Wednesday 15 December 2010, 04:05 PM
نظرتون دربارهESP LTD Deluxe EC-1000 FR چیه ؟ فکر کنم بشه یه ذره بیشتر از 1 تومن گیر بیاری .

به نظرتون از کجا میشه تهیه کرد که اصل باشه

evani
Wednesday 15 December 2010, 04:09 PM
نمایندگیش آوای پارسیانه که خیلی گرونتر از جمهورری می ده . دیگه خودت تا آخر خط برو . حداقل از 200 تومن گرونتر می داد .

Mehrshad_PRS
Wednesday 15 December 2010, 04:11 PM

فلوید روزش سری 1000 هست 24 تا فرت داره یه جوری فقط استایل les paul رو حفظ کرده! پیکاپ خوبی داره

ساز فلوید روز دار prs SE Torero هست با اورجینال فلوید روز

Mehrshad_PRS
Wednesday 15 December 2010, 04:13 PM
یکی از بچه ها میگفت ساز تقلبی بهش دادن:43:
قیمتشونم که بالاست:45:

popooli
Wednesday 15 December 2010, 04:18 PM
در ضمن مهرشاد جان شما خیلی لطف میکنی که کمک میکنی ممنونم که وقت میزارید

evani
Wednesday 15 December 2010, 04:21 PM
فلوید روزش سری 1000 هست 24 تا فرت داره یه جوری فقط استایل les paul رو حفظ کرده! پیکاپ خوبی داره

ساز فلوید روز دار prs SE Torero هست با اورجینال فلوید روز
آره تنها فرقش به جز شکل بدنه ، اینه که Torero نک ترو هست ولی این ست هست . البته قیمتشم 100 دلاری کمتره .

popooli
Wednesday 15 December 2010, 04:24 PM
برادر Evani میدونی از کجا میشه خریدش که نکنن تو پاچمون

evani
Wednesday 15 December 2010, 04:33 PM
برادر Evani میدونی از کجا میشه خریدش که نکنن تو پاچمون
راستش نمی دونم . ولی حتماً با کسی برو خرید که ساز رو می شناسه . فکر کنم جمهوری پیدا کنی ولی اینکه به قیمت بدن یا اینکه اصل باشه زیاد مطئن نیستم . حالا شاید بچه های دیگه از esp تو ایران بیشتر اطلاعات داشته باشن .

popooli
Wednesday 15 December 2010, 05:01 PM
کسیو ندارم یه جکسون بود تو بازار سفید V مانند بود میداد 1400 میخواستم اونو بگیرم

miralienca
Wednesday 15 December 2010, 05:16 PM
کسیو ندارم یه جکسون بود تو بازار سفید V مانند بود میداد 1400 میخواستم اونو بگیرم
اگه تازه میخوای شروع کنی که اصلا" سراغ گیتارهای طرحهای غیر معمول مثل V نرو.
اگه ساز اصل و تقلبی رو نمیتونی تشخیص بدی هم خودت خرید نکن.چون 99-100% تقلبی بهت میدن.
حتی اگه میلیونی ازت پول بگیرن.

popooli
Wednesday 15 December 2010, 05:35 PM
خوب کسیو ندارم به خدا :((

popooli
Wednesday 15 December 2010, 05:38 PM
من تازه نسیت شروع میکنم 4 ساله میزنم یه Gt 10 دارم با یه گیتاره دره پیته Stagg که دیگه باهاش حال نمیکنم میخام یه سازه پدر مادر داره خوب بگیرم

Mehrshad_PRS
Wednesday 15 December 2010, 06:41 PM
در ضمن مهرشاد جان شما خیلی لطف میکنی که کمک میکنی ممنونم که وقت میزارید
خواهش میکنم

برای تشکر کردن برای اینکه پست اضافه زده نشه فقط روی دگمه تشکر کلیک کنید ممنون

Mehrshad_PRS
Wednesday 15 December 2010, 06:50 PM
من تازه نسیت شروع میکنم 4 ساله میزنم یه Gt 10 دارم با یه گیتاره دره پیته Stagg که دیگه باهاش حال نمیکنم میخام یه سازه پدر مادر داره خوب بگیرم
4 سال مدت زمان کمی نیست:23:
اگه میخوای توپ بخری میتونی prs امریکا بگیری البته بودجت خیلی کمه
بعد ساز تقلبی خودشو نشون میده البته باید ساز اصل رو بشناسی

خود من با شرایطی که الان بازار داره فقط prs میخرم
خود منم چند وقته دارم جمع میکنم برای یه prs custom 24

جکسون تقلبیش زیاده
اقای موسوی هم دقیقا درست میگه فکر نکن مثلا داری 2 تومن پول میدی سازی که بهت میدن حتما اصله

Mehrshad_PRS
Wednesday 15 December 2010, 06:54 PM
آره تنها فرقش به جز شکل بدنه ، اینه که Torero نک ترو هست ولی این ست هست . البته قیمتشم 100 دلاری کمتره .
Torero ساز بهتریه

در مورد اتصال دسته هر اتصالی یه صدایی میده خود من ست نک رو دوست دارم میشه گفت 99 درصد سازهای prs ست نک هستن من فقط Torero رو دیدم که نک ترو هست البته اینم بگم من با نک ترو راحت ترم چون ساز الان نک ترو هست

metal-militia
Wednesday 15 December 2010, 06:55 PM
اگه کسی رو داری که بتونه کمکت کنه ساز اصل بخری.آیبانز سیگنچر جو ساتریانی و استیو وای مدلای خوبی هستن.من یدونه JS100 أارم که برام از هلند آوردن.خیلی راضیم.

nayuop
Wednesday 15 December 2010, 09:13 PM
اگه کسی رو داری که بتونه کمکت کنه ساز اصل بخری.آیبانز سیگنچر جو ساتریانی و استیو وای مدلای خوبی هستن.من یدونه JS100 أارم که برام از هلند آوردن.خیلی راضیم.
سیگنچر استیو وای و ستریانی 2-3 تومن ... با این پول احتمالا rg2550 یا rg2570 مناسب تره تو ibanez ها...
rg1570 یکم پایینتر ...اینم مدل خیلی خوبی تو پرستیژ ها... بگردی دست دوم سالم هم پیدا میشه البته

popooli
Wednesday 15 December 2010, 09:15 PM
یه نگاهی به این سایت بندازید ببینید گیتاراشو

popooli
Wednesday 15 December 2010, 09:24 PM
پیکاپ EMG 85 خوبه؟؟؟

Mehrshad_PRS
Wednesday 15 December 2010, 09:28 PM
یه نگاهی به این سایت بندازید ببینید گیتاراشو
اینترنتی خرید کردن اشتباه هست حتما خودت باید تست بگیری

Mehrshad_PRS
Wednesday 15 December 2010, 09:30 PM
پیکاپ EMG 85 خوبه؟؟؟
اره پیکاپ خوبیه معمولا برای پیکاپ باس استفاده میشه
بدرد هارد راک و متال میخوره بسته به شرایط ساز

evani
Wednesday 15 December 2010, 09:36 PM
پیکاپ EMG 85 خوبه؟؟؟
کلاً پیکاب های emg عالی هستند ولی برای متال بهترند . معمولاً روی گیتارها 81 و 85 و60 وبعضاً 89 دیده میشن . هر نوازنده حتی نوازنده های به نام از یه ترکیبی از این پیکاب ها استفاده میکنن . مثلاً81/81 یا 85/81 یا60/81 .
کلاً اگه دنبال گیتار برای متال هستی می تونی گیتاری با این پیکاب ها رو مدنظر قرار بدی .

sowat
Wednesday 15 December 2010, 11:28 PM
سلام دوستان

به نظر شما این نمایندگی ای اس پی تو ایران.(رفی میوزیک) که نماینده رسمیه ای اس پی هستش و اسمش تو سایت ای اس پی (ژاپن) ثبته .اگه ساز سفرش بدیم ساز اصل میاره؟یا اینم.... .

من بهش که زنگ زدم گفت که سازو موقعه تحویل میتونم وصل کنم به امپ صداشو بشنوم.تستش کنم.

میخام یه m2 چپ دست بگیرم.راستش 1800 .چپش 2100 .(من چپ دستم .میخام چپ بگیرم)
نظر شما چیه؟

یه سوال دیگه. همونطور که میدونید پیکاپای m2 سته 81 هستن. آیا من میتونم بعد خریدن نک پیکاپو عوض کنم 85 بندازم؟
یعنی پیکاپارو بکنم=81 بریج 85 نک.

popooli
Wednesday 15 December 2010, 11:36 PM
Prs SE Torero کی میدونه قیمت دقیقشو؟؟؟

miralienca
Thursday 16 December 2010, 12:03 AM
سلام دوستان

به نظر شما این نمایندگی ای اس پی تو ایران.(رفی میوزیک) که نماینده رسمیه ای اس پی هستش و اسمش تو سایت ای اس پی (ژاپن) ثبته .اگه ساز سفرش بدیم ساز اصل میاره؟یا اینم.... .

من بهش که زنگ زدم گفت که سازو موقعه تحویل میتونم وصل کنم به امپ صداشو بشنوم.تستش کنم.

نظر شما چیه؟

یه سوال دیگه. همونطور که میدونید پیکاپای m2 سته 81 هستن. آیا من میتونم بعد خریدن نک پیکاپو عوض کنم 85 بندازم؟
به نظر من خود ترکیب 81-81 فوق العادست.نگران تعویض پیکاپ هم نباش.

sowat
Thursday 16 December 2010, 12:12 AM
به نظر من خود ترکیب 81-81 فوق العادست.نگران تعویض پیکاپ هم نباش.
آقای موسوی من بیشتر نگران اصل بودن سازم
نضر شما راجع به اصل یا تقلبی بودنش چیه
ممنونم.

Mehrshad_PRS
Thursday 16 December 2010, 12:27 AM
Prs SE Torero کی میدونه قیمت دقیقشو؟؟؟
قیمت نمایندگی اقای قمری 1400:26:

Mehrshad_PRS
Thursday 16 December 2010, 12:29 AM
سلام دوستان

نظر شما چیه؟

در مورد تعویض پیکاپ مشکلی نیست
در مورد نمایندگی هم نمیدونم!
ولی امیدوارم مثل جمهوری ساز استوک نیارن:40:

evani
Thursday 16 December 2010, 09:33 AM
یه سوالی !
چرا قیمت ESP LTD KH-602 Kirk Hammett Signature و ESP M-II اینقدر متفاوته ؟

patrick
Thursday 16 December 2010, 02:36 PM
سلام به همه.این گیتار چه امکاناتی داره... ibanez prm1x

metal-militia
Thursday 16 December 2010, 02:45 PM

مطمئنی مدل رو درست نوشتی؟من توی سایت آیبانز همچین مدلی پیدا نکردم:39:

patrick
Thursday 16 December 2010, 03:01 PM
مطمئنی مدل رو درست نوشتی؟من توی سایت آیبانز همچین مدلی پیدا نکردم:39:

سلام دوست عزیز...تو سایت ایبانز نیست اما تو گوگل سرچ کن...یه اطلاعاتی ازش هست

levilove
Thursday 16 December 2010, 03:11 PM
این گیتار سیگنچر یه گیتاریست فرانسوی به اسم Patrick Rondat هست که سال 1998 تو g3 هم زده گیتار بر اساس مدلای j.custom ساخته شده و دو تا پیکاپ Virtual PAF + Dimarzio Humbucker from Hell داره و بریجشم Double Edge Pro هستش کلا گیتار خیلی خوبی به نظر میرسه حالا این گیتار کمیابو از کجا پیدا کردی؟

patrick
Thursday 16 December 2010, 03:22 PM
این گیتار سیگنچر یه گیتاریست فرانسوی به اسم Patrick Rondat هست که سال 1998 تو g3 هم زده گیتار بر اساس مدلای j.custom ساخته شده و دو تا پیکاپ Virtual PAF + Dimarzio Humbucker from Hell داره و بریجشم Double Edge Pro هستش کلا گیتار خیلی خوبی به نظر میرسه حالا این گیتار کمیابو از کجا پیدا کردی؟

مرسی...همون طور که از اسم کاربریم هم پیداست بنده به ایشون و کاراشون علاقه خاصی دارم.راستی قیمتش رو هم پیدا کردید؟اصلا گیر میاد یا نه؟؟:39:

levilove
Thursday 16 December 2010, 03:35 PM
مرسی...همون طور که از اسم کاربریم هم پیداست بنده به ایشون و کاراشون علاقه خاصی دارم.راستی قیمتش رو هم پیدا کردید؟اصلا گیر میاد یا نه؟؟:39:

تو ایران بعید میدونم چون تو گوگل هم که سرچ میکنی بیشتر سایتای فرانسویو میاره یه جا قیمتشو دیدم دور و بر 2000 یورو بود

armageddon_st
Thursday 16 December 2010, 09:18 PM
سلام دوستان

نظر شما چیه؟

سلام
خوبی

خودت میدونی
ولی به نظرم بهتره که یه گیتار راست دست بگیری و تمرین کنی تا با دست راستت بنوازی
گیتار چپ دست مشتری اول و آخرش خودتی
ولی اگه با راست کار کنی
دست راستت راه می افته
و ضمنا احساس خوبی هم بهت میده
ضمن اینکه دیگه محدود به دست چپت هم نمی شی
اگه یه جایی هم بودی که گیتار موجود راست دست بود و تو سازت رو نبرده بودی
اذیت نمی شی و باز هم میتونی گیتار بزنی

شادباشی:bc
فعلا

metal-militia
Thursday 16 December 2010, 09:32 PM
به نظر من هم بهتره با گیتار راست دست تمرین کنی.منم خودم چپ دست هستم.اما وقتی میخواستم گیتار رو شروع کنم استادم گفت حتی راست دستها هم اولش مشکل دارن.پس بهتره که خودتو با حالت اونا تطبیق بدی.منم همین کار رو کردم و الان راضیم.

Mehrshad_PRS
Thursday 16 December 2010, 10:14 PM
یه سوالی !
چرا قیمت ESP LTD KH-602 Kirk Hammett Signature و ESP M-II اینقدر متفاوته ؟

جواب سوالت مشخصه!
چرا اپیفون از گیبسون ارزون تره!؟
یا چرا prs se از prs امریکا ارزون تره؟
یا چرا squier از fender ارزون تره؟

این مربوط میشه به کیفیت و کشوری که ساز توش ساخته میشه
ltd رو اندونزی و کره میسازه esp رو ژاپن و امریکا. یه زیر مجموعه دیگه از esp هست به اسم edwards اون رو هم ژاپن میسازه البته ارزون تره از esp میشه گفت بین esp و ltd هست

درضمن حتما m2 ساز بهتری باید باشه

Mehrshad_PRS
Thursday 16 December 2010, 10:16 PM
بهتره اگه اول کاری با راست دست تمرین کنی که بتونی محدودیت اینده رو از بین ببری

sina_zakeri
Friday 17 December 2010, 07:52 AM
منم میگم بهتره با دست راست شروع کنی داداشم

patrick
Friday 17 December 2010, 02:17 PM
سلام به همه دوستان.نظرتون در باره ibanez s 520 یا s570 چیه؟قیمتش چنده؟

Punk
Friday 17 December 2010, 03:25 PM
اگه فقط می خواهی متال کار کنی آیبانز خیلی خوبه ولی مدال های غیر از پرستیژاش ومی بار هاشون کوک در می کنه . قیمت گیتار های ایبانز هم به طور عجیبی رفته بالا نمی دونم برای چی مثلا یه سال پیش من 2550 خریدم یک میلیون الان شده 1450. اصلا باورم نمشد. اگه می خواهی گیتار بگیری حتما از دست بگیر.

Punk
Friday 17 December 2010, 03:27 PM
راستی گفتی اس . مدل اس 520 یا 70 به نظر من بدرد نمی خوره اسباب بازیه دسته و فینگر بوردش خیلی خشکه قیمتش هم اون موقع 600 این طورا بود

Punk
Friday 17 December 2010, 03:30 PM
sheena is a punk rocker and me tooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooo

BE A WORKING CLASS HERO

Mehrshad_PRS
Friday 17 December 2010, 07:04 PM
اگه فقط می خواهی متال کار کنی آیبانز خیلی خوبه ولی مدال های غیر از پرستیژاش ومی بار هاشون کوک در می کنه . قیمت گیتار های ایبانز هم به طور عجیبی رفته بالا نمی دونم برای چی مثلا یه سال پیش من 2550 خریدم یک میلیون الان شده 1450. اصلا باورم نمشد. اگه می خواهی گیتار بگیری حتما از دست بگیر.
اخه ایبانزم شد ساز:43:
همین جوریش که ارزون بود من ساز حسابش نمیکردم وای به حال الان!

وقتی prs و esp هست کی میره ایبانز بخره:29:

evani
Friday 17 December 2010, 07:22 PM
سلام به همه دوستان.نظرتون در باره ibanez s 520 یا s570 چیه؟قیمتش چنده؟sghl
S570 از جمهوری پرسیدم 730 از نمایندگی دقیقاً یادم نیست فکر کنم 760 . منم موافق نیستم به نظرم که ساز خوبی نیست . دوستمونم راست میگه کوک در می کنه . اگه خواستی آیبانز بگیری از سری RG بگیری بهتره تازه اونم سازهای پرستیزش که حداقل از ا تومن شروع میشن . RG 1550 یا 1570 بتونی بگیری بهتره که نمایندگیش 1200 می داد ولی میشه 1 تومن گیر آورد .

patrick
Friday 17 December 2010, 07:23 PM
نظرتون در مورد esp ltd ec-1000fm چیه؟قیمتش چنده؟

patrick
Friday 17 December 2010, 07:26 PM
sghl
S570 از جمهوری پرسیدم 730 از نمایندگی دقیقاً یادم نیست فکر کنم 760 . منم موافق نیستم به نظرم که ساز خوبی نیست . دوستمونم راست میگه کوک در می کنه . اگه خواستی آیبانز بگیری از سری RG بگیری بهتره تازه اونم سازهای پرستیزش که حداقل از ا تومن شروع میشن . RG 1550 یا 1570 بتونی بگیری بهتره که نمایندگیش 1200 می داد ولی میشه 1 تومن گیر آورد .

حرفتون کاملا درسته..خیلی از دوستان هم همینو گفتن..ممنون :am

metal-militia
Friday 17 December 2010, 08:24 PM
آخه ایبانزم شد ساز
همین جوریش که ارزون بود من ساز حسابش نمیکردم وای به حال الان!

وقتی prs و esp هست کی میره ایبانز بخره
ببخشید پس استیو وای و جو ساتریانی و خیلی از هنرمندای بزرگ دیگه که از گیتارهای آیبانز استفاده میکنند بوق تشریف دارند؟

Mehrshad_PRS
Friday 17 December 2010, 08:48 PM
ببخشید پس استیو وای و جو ساتریانی و خیلی از هنرمندای بزرگ دیگه که از گیتارهای آیبانز استفاده میکنند بوق تشریف دارند؟
یه جورایی!
اونا پول میگیرن فکر کردی مثلا مفت ساز ایبانز رو دست میگیرن!!!! یا عشقشونه ایبانز!:40:
به منم پول بدن ایبانز رو دست میگیرم چرا که نه!:19:

اگه سازهای همه رده رو تست کنی متوجه میشی ایبانز چیه مثلا prs چیه!

Mehrshad_PRS
Friday 17 December 2010, 08:56 PM
sghl
خدایی 1 تومن ارزش نداره:43: باید prs se ها رو یه تست بگیرید حتما تا متوجه منظورم بشید!
البته اصلا جمهوری نرید سراغش چون قیمت چرت میدن از نمایندگیش خرید کنید

یه علتیم که جمهوری انقدر بالا میدن prs se رو اینکه ایبانز ها رو اب کنن بره:26:

metal-militia
Friday 17 December 2010, 09:04 PM
خیلی ببخشید اما اگه شما با یه نوع گیتار راحت نیستید دلیل نمیشه به اون کارخونه یا بهترین هنرمندهای گیتار توهین کنید.

Mehrshad_PRS
Friday 17 December 2010, 09:11 PM
نظرتون در مورد esp ltd ec-1000fm چیه؟قیمتش چنده؟
خواهشا برای نظر خواهی مشخصات ساز یا لینکی که ساز و مشخصاتش باشه رو ضمینه کنید!

Set-Neck
24.75" Scale
Mahogany Body
Flamed Maple Top
Mahogany Neck
Rosewood Fingerboard
42mm Earvana Compensated Nut
Thin U Neck Contour
24 XJ Frets
Chrome Hardware
ESP Locking Tuners
Tonepros Locking Bridge & Tail
Seymour Duncan JB (B) /
'59 (N) p.u.
Finish: Amber Sunburst

اگه اشتباه نکنم کره ای هست بهترین سری ltd کره میشه

اگه استایل les paul رو دوست داری ساز بدی نیست 24 فرت بودنش کار رو خراب کرده این استایل ساخته شذه برای 22 فرت بودن

کلا باید سازو از نزدیک تست کنی:26:

Mehrshad_PRS
Friday 17 December 2010, 09:23 PM
خیلی ببخشید اما اگه شما با یه نوع گیتار راحت نیستید دلیل نمیشه به اون کارخونه یا بهترین هنرمندهای گیتار توهین کنید.
عزیز دل برادر من اصلا توهین نکردم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ازم پرسیدی بوق تشریف دارن منم گفتم یه جورایی برای اینکه اونا اصلا دنبال کیفیت و... ساز نیستن هر جا که پول بیشتری بهشون بده میرن اونجا
نمونش michael amott esp بود ولی رفت سیگنچر Dean شد اونم به خاطر چی!!!!! فقط پول
سازهای esp اخرشه از قیمتشم معلومه اون زمانی که بود جزء گرونترین و با کیفیت ترین سازهای esp بود الان سازهای Dean حدود هزار دلاره:37: که نیاز به بحث نداره!

در ضمن استیو وای جو ستریانی جزء گیتاریست های مورد علاقه من هستن مخصوصا استیو عزیز:5:

سیگنچر های ساز دلیل بر خوب بودن ساز نمیشه داداش اونا فقط حکم تبلیغ رو دارن همینو بس

metal-militia
Friday 17 December 2010, 09:25 PM
یعنی صرفا به خاطر پول این نوازنده ها 20 ساله دارن با یه ساز بد میزنن؟درضمن شاید یک یا دو مورد مثل اونی که شما گفتی وجود داشته باشه که بخاطر پول برن سراغ سازهای دیگه.اما اگه یبار سیگنیچر جو ساتریانی رو امتحان کرده باشی میبینی که چه ساز خوب و عالی هستش.

Mehrshad_PRS
Friday 17 December 2010, 09:39 PM
یعنی صرفا به خاطر پول این نوازنده ها 20 ساله دارن با یه ساز بد میزنن؟درضمن شاید یک یا دو مورد مثل اونی که شما گفتی وجود داشته باشه که بخاطر پول برن سراغ سازهای دیگه.اما اگه یبار سیگنیچر جو ساتریانی رو امتحان کرده باشی میبینی که چه ساز خوب و عالی هستش.
سازی که دست اوناست با سازی به ما میفروشن زمین تا اسمون فرق داره:22:

تو همین فروم کسایی هستند که از کیفیت قطعات ایبانز شاکی هستن خود من یه esp ltd f250 دارم نه کوک در میده نه هیچی این نشون دهنده چی میتونه باشه؟:35:

من منظورم بیشتر سازهای رده پایین هست خود من بدم نمیاد jvm 7v رو داشته باشم:10: اون سازو میتونی با prs custom 24 مقایسه کنی custom 24 درسته میخوره این سازو:19:

metal-militia
Friday 17 December 2010, 09:53 PM
به قول عادل فردوسی پور"من حق دارم قانع نشده باشم؟"

Mehrshad_PRS
Friday 17 December 2010, 10:00 PM
به قول عادل فردوسی پور"من حق دارم قانع نشده باشم؟"
این حرفها چیه عزیز جان سلیقه ها مختلفه البته باید تست کنی تا دقیق متوجه بشی چی میگم

کل حرف من اینکه ایبانزهای رده پایین اندونزی هیچ حرفی برای گفتن ندارن سری پرستیج سازهای بدی نیستن ولی پیش سازهای هم رده خودشون باز.....

اینم بگم خود من اول طرفدار ایبانز بودم که خوشحالم الان ایبانز ندارم:26:

hvnprs
Friday 17 December 2010, 10:04 PM

یک مسئله ای در مورد برخی برند های تولید کننده گیتار هستش و اون اینه که سازی که دست آرتیستشون هست با همون ساز سیگنیچری که وارد بازار میشه فرق داره ! ( از لحاظ کیفیت ) ... اما برخی برند های دیگه دقیقا ً روی همین تطابق مانور میدن و تبلیغات میکنند و دقیقا ً هم سعی میکنند گیتار دست آرتیستشون با همون گیتار که وارد بازار میکنند از لحاظ کیفی یکی باشه ( خب البته پول بیشتری هم بابتش میگرند . ) !

این سیاست کاری کارخانه ها هستش و رو قیمتشون هم خیلی تاثیر میذاره ! برای همین رده بندی ساز هاشون طوری میشه نسبت به هم که شاید مقایسه سازهاشون یکم کار درستی نباشه ! مثل این میمونه که شما بگی خودرو Azera خودروی سدان خانوادگی هستش و مرسدس بنز کلاس E هم همینطور و حالا بیایم اینها رو با هم مقایسه کنیم ! حقیقتش کاربرداشون یکیه ! ولی از لحاظ قیمت و کیفیت قابل مقایسه نیستند .

اون چیزی که کیفیت گیتار محسوب میشه هم از روی پشت ویترین نمیشه تشخیص داد !! تمام گیتار ها پشت ویترین مغازه ها خوش کیفیت و خوب هستند ! زمانی یک ساز کیفیتش مشخص میشه که زیر دست یک نوازنده حرفه ای سالیان سال دوام بیاره و مثل قالی کرمون هر روز هم بهتر از دیروز بشه !

در نهایت هم مسئله ای وجود داره برای اکثر نوازنده هایی که ساز های سیگنیچر دارند و اون اینه که اونها در اصل با این حرکت هم ساز باب میلشون رو دارند و هم بابت داشتن اون پول میگیرند ! و این خیلی خوشایند هستش ! اما فراموش نکنیم که این نوازنده ها انقدر حرفه ای هستند که با هر سازی میتونند به خوبی بنوازند و نمیشه گفت برای همشون ! ... بهتره بگم برای اکثرشون زیاد تفاوتی نداره اگر یه روزی یه پیشنهاد بهتری از جای دیگه داشتند , برند و آرتیست سیگنیچر کارخانه دیگه ای بشن .

در نهایت اون چیزی که برای ما باقی میمونه اینه که ببینیم در سبک مورد علاقه امون کدوم کارخونه با بهترین کیفیت و بهینه ترین قیمت ساز میسازه ... و برای من به شخصه مهم نیست که چه کسانی آرتیست یک کارخانه هستند ! بیشتر برام مهمه چه کسانی که آرتیست یک کارخانه نیستند دارند از اون ساز به دلخواه خودشون استفاده میکنند , نه به خاطر پول ! .

موفق باشید ... ببخشید پا برهنه پریدم وسط بحث و گفتگوی شما دو عزیز .

evani
Friday 17 December 2010, 10:07 PM
بچه ها این طوری نمیشه که قضاوت کرد . به نظرم همه ی این برندها خوب هستند باید دید که سازی رو با چه کیفیتی وارد بازار می کنند . به نظرم اگه کسی دنبال ساز با جنس بسوود و پیکاب دیمارزیو هست باید بره دنبال ساز آیبانز . خوب اگه کسیم دنبال جنس هایی مثل ماهون و پیکاب های emg هستند باید سراغ esp یا prs بره . درسته این برندها از همه نوع جنس چوبی و تجهیزاتی استفاده می کنند ولی به نظرم همه می دونند جنس صداهای این سازها کمی فرق می کنه و هر کدومشون هم طرفدارهاییم دارن ، پس نباید یه نظر رو به کل سازهای یه برند تعمیم داد.

evani
Friday 17 December 2010, 10:15 PM
یک مسئله ای در مورد برخی برند های تولید کننده گیتار هستش و اون اینه که سازی که دست آرتیستشون هست با همون ساز سیگنیچری که وارد بازار میشه فرق داره ! ( از لحاظ کیفیت ) ... اما برخی برند های دیگه دقیقا ً روی همین تطابق مانور میدن و تبلیغات میکنند و دقیقا ً هم سعی میکنند گیتار دست آرتیستشون با همون گیتار که وارد بازار میکنند از لحاظ کیفی یکی باشه ( خب البته پول بیشتری هم بابتش میگرند . ) !

این سیاست کاری کارخانه ها هستش و رو قیمتشون هم خیلی تاثیر میذاره ! برای همین رده بندی ساز هاشون طوری میشه نسبت به هم که شاید مقایسه سازهاشون یکم کار درستی نباشه ! مثل این میمونه که شما بگی خودرو Azera خودروی سدان خانوادگی هستش و مرسدس بنز کلاس E هم همینطور و حالا بیایم اینها رو با هم مقایسه کنیم ! حقیقتش کاربرداشون یکیه ! ولی از لحاظ قیمت و کیفیت قابل مقایسه نیستند .

اون چیزی که کیفیت گیتار محسوب میشه هم از روی پشت ویترین نمیشه تشخیص داد !! تمام گیتار ها پشت ویترین مغازه ها خوش کیفیت و خوب هستند ! زمانی یک ساز کیفیتش مشخص میشه که زیر دست یک نوازنده حرفه ای سالیان سال دوام بیاره و مثل قالی کرمون هر روز هم بهتر از دیروز بشه !

در نهایت هم مسئله ای وجود داره برای اکثر نوازنده هایی که ساز های سیگنیچر دارند و اون اینه که اونها در اصل با این حرکت هم ساز باب میلشون رو دارند و هم بابت داشتن اون پول میگیرند ! و این خیلی خوشایند هستش ! اما فراموش نکنیم که این نوازنده ها انقدر حرفه ای هستند که با هر سازی میتونند به خوبی بنوازند و نمیشه گفت برای همشون ! ... بهتره بگم برای اکثرشون زیاد تفاوتی نداره اگر یه روزی یه پیشنهاد بهتری از جای دیگه داشتند , برند و آرتیست سیگنیچر کارخانه دیگه ای بشن .

در نهایت اون چیزی که برای ما باقی میمونه اینه که ببینیم در سبک مورد علاقه امون کدوم کارخونه با بهترین کیفیت و بهینه ترین قیمت ساز میسازه ... و برای من به شخصه مهم نیست که چه کسانی آرتیست یک کارخانه هستند ! بیشتر برام مهمه چه کسانی که آرتیست یک کارخانه نیستند دارند از اون ساز به دلخواه خودشون استفاده میکنند , نه به خاطر پول ! .

من کاملاً موافقم . حتی به نظرم سازهای سیگنیچر یه برند از لحاظ کیفیت از سازهای با همون قیمت درجه پایین تری دارند . البته می دونم این نظر رو نمیشه به همه سازها تعمیم داد !

metal-militia
Friday 17 December 2010, 10:21 PM
به نظر من هم باید ببینی خودت با اون ساز راحتی یا نه.من یه ساز JS100 آیبانز دارم.یعنی پائینترین مدل از سری سیگنیچر جو ساتریانی.اما ازش راضیم و همه توقعاتم را برآورده میکنه.اما این دلیل نمیشه که بیام و از تمام سازهای این کمپانی یا حتی همین ساز خودم دفاع کنم.چون ممکنه یه نفر دیگه این ساز رو بگیره دستش و نتونه نیازهاش رو با اون مرتفع کنه.بنابر این به نظر انتخاب ساز یک امر کاملا شخصیه.

Mehrshad_PRS
Saturday 18 December 2010, 12:28 AM

این حرفها چیه حامد جان خوشحال شدم نظر دادی:10:

electric2010
Saturday 18 December 2010, 12:32 AM
سلام آقا یه سوال و یه کمک فوری
.
آمپ های stagg ترجیحا 20watt کیفیتشون چطوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Mehrshad_PRS
Saturday 18 December 2010, 12:42 AM
به نظر من هم باید ببینی خودت با اون ساز راحتی یا نه.من یه ساز JS100 آیبانز دارم.یعنی پائینترین مدل از سری سیگنیچر جو ساتریانی.اما ازش راضیم و همه توقعاتم را برآورده میکنه.اما این دلیل نمیشه که بیام و از تمام سازهای این کمپانی یا حتی همین ساز خودم دفاع کنم.چون ممکنه یه نفر دیگه این ساز رو بگیره دستش و نتونه نیازهاش رو با اون مرتفع کنه.بنابر این به نظر انتخاب ساز یک امر کاملا شخصیه.
دوست خوبم ما اینجا جمع شدیم تا راهنمایی کنیم هر کسی نظری داری اون نظرشو میگه اون کسیم که کمک میخواد خودش باید انتخاب کنه برای همین من میگم کسی که میخواد اون سازو بخره حتما تست کنه احتمال داره اون صدایی و اون تریپ سازی که من دوست دارم یه سری دوست نداشته باشن:26:

من یه دوست دارم rg370 کره داره با این حال که اذیتش میکنه ولی دوسش داره عوضشم نمیکنه!اگه من جای اون بودم تا حالا 10 بار از پنجره پرتش کرده بودم بیرون:21:

حالا اگه وقت کردی یه تستی بزن سازهای هم رده ساز خودتو

من کلا با این جریاناتی که از سازهای ایبانز دیدم زده شدم ازش:29:

Mehrshad_PRS
Saturday 18 December 2010, 12:49 AM
بچه ها یه خبر خوب برای خودم!:21:
کمتر از 2 ماه دیگه یعنی قبل اموزشی prs custom 24 رو سفارش میدم به احتمال زیادم باید بعد اموزشی دستم باشه:38:

تو انتخاب رنگش شک دارم که وقتی برگشت اقای قمری باهاش هماهنگ میکنم ببینیم چه میشه کرد:19:

احتمال داره یه رنگ خاص سفارش بدم که روی سازهای Private Stock میخوره که باید یه پولیم به خاطر این اپشن بدم

یه جورایی مثل pc جمع کردن میمونه کم کم یهو میبینی مثلا 5 هزار دلاری پولش شد:24::24::24:

Mehrshad_PRS
Saturday 18 December 2010, 12:53 AM
سلام آقا یه سوال و یه کمک فوری
.
آمپ های stagg ترجیحا 20watt کیفیتشون چطوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این منظورته؟

You can see links before reply USA

والا من تا حالا اسمشم نشنیده بودم چه برسه به اینکه صداشم شنیده باشم!:26::26:

تو انتخاب امپها تو این قیمت زیاد خودتو مشغول نکن چون امپ تمرینه تو این رنج laney بد نیست

sina_zakeri
Saturday 18 December 2010, 08:51 AM
استاد من همیشه یه حرفی میزد که به نظر من خیلی درسته! میگفت هر کمپانی گیتار سازی بزرگی گیتار خوب داره گیتار بد هم داره. اصلا نمیشه گفت فلان شرکت بده اون یکی خوبه. همشون مدلهای خوب دارن و سلیقه حرف اول رو میزنه. هیچ کمپانیی رو هم نمیشه گفت به درد نمیخوره

nayuop
Saturday 18 December 2010, 10:36 AM
استاد من همیشه یه حرفی میزد که به نظر من خیلی درسته! میگفت هر کمپانی گیتار سازی بزرگی گیتار خوب داره گیتار بد هم داره. اصلا نمیشه گفت فلان شرکت بده اون یکی خوبه. همشون مدلهای خوب دارن و سلیقه حرف اول رو میزنه. هیچ کمپانیی رو هم نمیشه گفت به درد نمیخوره
دقیقا همین...
قدرت یک brand رو باید تو بهترین محصولاتش دید...نه ساز های ارزونش

Mehrshad_PRS
Saturday 18 December 2010, 11:27 AM
دقیقا همین...
قدرت یک brand رو باید تو بهترین محصولاتش دید...نه ساز های ارزونش
این فکر از نظر من درست نیست!
برندی خوبه که تو همه کلاس سازش حرف برای گفتن داشته باشه نه سازهای گرونش!!!!:43:

نمونش دستت هست prs se چه جور سازیه؟

popooli
Saturday 18 December 2010, 01:08 PM
افا چرا سایت esp *****ه سایت دیگه ازش ندارید؟؟؟

popooli
Saturday 18 December 2010, 01:10 PM
در ضمن مهرشاد جان من از کجا میتونم سازه esp شمارو به صورت نو گیر بیارم

Mehrshad_PRS
Saturday 18 December 2010, 01:24 PM
در ضمن مهرشاد جان من از کجا میتونم سازه esp شمارو به صورت نو گیر بیارم
عزیز دل برادر نوش نیست
ساز من با سه مدل پیکاپ تولید شده
emg-hz که ساز من باشه esp-emg و esp
پیکاپ esp یه چیزی تو مایه های inf اشغال ایبانز هست

Mehrshad_PRS
Saturday 18 December 2010, 01:27 PM
افا چرا سایت esp *****ه سایت دیگه ازش ندارید؟؟؟
خیلی وقته ف ل تر شده

popooli
Saturday 18 December 2010, 01:51 PM
ادرس نمایندگی esp رو تو تهران کسی داره؟؟

Mehrshad_PRS
Saturday 18 December 2010, 01:57 PM
ادرس نمایندگی esp رو تو تهران کسی داره؟؟
تو سایتش باید باشه:26:

Punk
Saturday 18 December 2010, 02:09 PM
مهرشاد جون حالا پی ار اس هم اون قدر هم که تو می گی خوب نیست قیمتش هم بالاس. تو روش تعصب داری. البته من از ایبانز هم خیلی بدم میاد مال خودمم رد کردم رفت. تو انتخاب ساز سبک مهمه مثلا با تله کستر نمی شه ترش متال زد یا با ای اس پی پانک زد.

Mehrshad_PRS
Saturday 18 December 2010, 02:17 PM
مهرشاد جون حالا پی ار اس هم اون قدر هم که تو می گی خوب نیست قیمتش هم بالاس. تو روش تعصب داری. البته من از ایبانز هم خیلی بدم میاد مال خودمم رد کردم رفت. تو انتخاب ساز سبک مهمه مثلا با تله کستر نمی شه ترش متال زد یا با ای اس پی پانک زد.
ساز خوب بهت میده پولم میگیره دیگه!
خدایی به نصبت به قیمتش سازهای خوبی داره باید از نزدیک ببینی!:26:
ساز میخوای prs custom 24 از بلوز تا متال رو جواب میده:43:

levilove
Saturday 18 December 2010, 02:19 PM
این همه گیتاریست شاخ تو دنیا هست کلا چند نفرشون مگه prs میزنن شایدم اکثر نوازنده ها نمیدونن prs چه سازیه و الا یکی یدونه از سریse اونم میگرفتنو و بقیه سازاشونو میریختن دور به نظر من prs هیچوقت نمیتونه اصالتی که فندر وگیبسون دارنو داشته باشه

Punk
Saturday 18 December 2010, 02:25 PM
ساز خوب بهت میده پولم میگیره دیگه!
خدایی به نصبت به قیمتش سازهای خوبی داره باید از نزدیک ببینی!:26:
ساز میخوای prs custom 24 از بلوز تا متال رو جواب میده:43:

من بیشتر دسته نوازنده های گروه های الترناتیو و پست-گرانژ دیدم البته سانتانا. فکر نمی کنم نوازنده های هوی متال یا ترش باهاش بزنن:19:

popooli
Saturday 18 December 2010, 02:34 PM
من بیشتر دسته نوازنده های گروه های الترناتیو و پست-گرانژ دیدم البته سانتانا. فکر نمی کنم نوازنده های هوی متال یا ترش باهاش بزنن:19:

نوازنده گروه cradle of filth از برند prs استفاده میکنه

Mehrshad_PRS
Saturday 18 December 2010, 02:35 PM
این همه گیتاریست شاخ تو دنیا هست کلا چند نفرشون مگه prs میزنن شایدم اکثر نوازنده ها نمیدونن prs چه سازیه و الا یکی یدونه از سریse اونم میگرفتنو و بقیه سازاشونو میریختن دور به نظر من prs هیچوقت نمیتونه اصالتی که فندر وگیبسون دارنو داشته باشه
در مورد نوازنده ها قبلا بحث شده!
چند تا پست قبل رو بخون!:26:

باید تست کنی تا ببینی!
کنترل کیفیت کارخونه prs مثال زدنی هست گیتارای امریکاییش مشکل داشته باشه ارش میکنن میندازن دور که هیچ جوری از کارخونه خارج نشه

درضمن prs 25 ساله تولید میشه فندر گیبسون چقدر وقته!!!!! میشه گفت همه گیتارا تقلیدی از فندر و گیبسون هستند

Mehrshad_PRS
Saturday 18 December 2010, 02:44 PM
سانتانا خودش ساز داره!!!

میتونی یه کارایی باهاش بکنی تو youtube یه سرچ بکن اهنگهایی که کاور کردن رو به خاطر چیدمان و نوع پیکاپ طیف مختلفی از صدا رو پوشش میده
البته اگه بخوای خوب جواب بده با یه ست emg جواب میده:26:

levilove
Saturday 18 December 2010, 02:45 PM
25 سال وقته کمی نیست ولی ایا تو این 25 سال تونسته یک دهم فندر هم نوازنده ها رو جذب کنه من هم با شما موافقم که prs سازه خوبیه ولی لهجه ای که مثلا استراتوکستر و لس پاول به این لهجه هاشون معروفنو نداره شاید یه سازه همه کاره باشه ولی بیشتره نوازنده های حرفه ای معمولا دوست دارن چند ساز با لهجه مختلف داشته باشند تا یه سازی که همه لهجه ها رو داشته باشه البته همرو به طور ناقص نه کاملا مشابه

Punk
Saturday 18 December 2010, 03:05 PM
سانتانا خودش ساز داره!!!

میتونی یه کارایی باهاش بکنی تو youtube یه سرچ بکن اهنگهایی که کاور کردن رو به خاطر چیدمان و نوع پیکاپ طیف مختلفی از صدا رو پوشش میده
البته اگه بخوای خوب جواب بده با یه ست emg جواب میده:26:

حوصله سرچ ومرچ ندارم من یه گیتار آشغال با پیکاپ های نویزی داشته باشم پانکمو میزنم:redguitar:
از پیک اپ های ای ام جی هم خوشم نمیاد ولی یه زمانی طرح گیتار های پی ار اس رو خیلی دوست داشتم واقعا خوشگلو سکسیه مخصوصا رنگ هاش که برعکس ایبانزه

Mehrshad_PRS
Saturday 18 December 2010, 03:08 PM
25 سال وقته کمی نیست ولی ایا تو این 25 سال تونسته یک دهم فندر هم نوازنده ها رو جذب کنه من هم با شما موافقم که prs سازه خوبیه ولی لهجه ای که مثلا استراتوکستر و لس پاول به این لهجه هاشون معروفنو نداره شاید یه سازه همه کاره باشه ولی بیشتره نوازنده های حرفه ای معمولا دوست دارن چند ساز با لهجه مختلف داشته باشند تا یه سازی که همه لهجه ها رو داشته باشه البته همرو به طور ناقص نه کاملا مشابه
مثلا الان esp و ibanez و..... این لهجه رو دارن!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من گفتم میشه گفت تمام سازها تقلیدی از فندر و گیبسون هستند به یه سمتی کشیده شدن

نوازندهای سیگنچر رو بیخیال پول کجاست فقط دنبال اینن ساز کجا بوده دلت خوشه:19:

بازم custom 24 نماینده prs میشه چون شخصیت صدای prs هست باید صدای این سازو از نزدیک بشنوی صدای خواصی داره

Punk
Saturday 18 December 2010, 03:13 PM
سانتانا خودش ساز داره!!!

طیف صدا دیگه چیه ؟:10: اینجا ایرانه ها:38:

Mehrshad_PRS
Saturday 18 December 2010, 03:29 PM
حوصله سرچ ومرچ ندارم من یه گیتار آشغال با پیکاپ های نویزی داشته باشم پانکمو میزنم:redguitar:
از پیک اپ های ای ام جی هم خوشم نمیاد ولی یه زمانی طرح گیتار های پی ار اس رو خیلی دوست داشتم واقعا خوشگلو سکسیه مخصوصا رنگ هاش که برعکس ایبانزه
بازم من ذهنم تو دوربین بود پست رو درست متوجه نشدم!

مثل اینکه رفرش این سایتو باید بزارم برای بعد ساعت کاری:21:

منظور شما فکر کنم سیگنچر ساز بود من در مورد custom 24 گفتم!

سیگنچر درستم داره!
مثلا Mark Tremonti - Mike Akerfeldt - Orianthi ,... کم کسی هستند؟
کلا سیگنچر دنبال پوله سیگنچرهای ساز دلیل بر خوب بودن ساز نمیشه عزیز جان

از نظر فینیش با چه سازی مقایسش کردی!!!:24:
فینیشش رو با گیبسون شاید بشه مقایسه کرد هر رنگی که دوست داری برات میزنن

popooli
Saturday 18 December 2010, 03:29 PM
یه سایت دیگه هم دوستان داده بودن برای esp چینی نبود سایته

levilove
Saturday 18 December 2010, 03:30 PM
مثلا الان esp و ibanez و..... این لهجه رو دارن!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من گفتم میشه گفت تمام سازها تقلیدی از فندر و گیبسون هستند به یه سمتی کشیده شدن

نوازندهای سیگنچر رو بیخیال پول کجاست فقط دنبال اینن ساز کجا بوده دلت خوشه:19:

بازم custom 24 نماینده prs میشه چون شخصیت صدای prs هست باید صدای این سازو از نزدیک بشنوی صدای خواصی داره
همه چیزو شما با پول میسنجی شما فکر میکنی prs چقدر باید بده تا کلپتن strat رو بذاره کنار و با ساز اونا بزنه همینطور گیلمور همینطور بلکمور و....

Mehrshad_PRS
Saturday 18 December 2010, 03:32 PM
طیف صدا دیگه چیه ؟:10: اینجا ایرانه ها:38:
راست میگی اینجا با یه RG 350 اشغال هم کار ادم راه میفته چه کاریه ادم 30 هزار دلار پول PRS بده!:21::24::21::24::21::24:

Mehrshad_PRS
Saturday 18 December 2010, 03:34 PM
همه چیزو شما با پول میسنجی شما فکر میکنی prs چقدر باید بده تا کلپتن strat رو بذاره کنار و با ساز اونا بزنه همینطور گیلمور همینطور بلکمور و....
حتما انقدر بهشون میدن که نگهشون داشتن:am

hvnprs
Saturday 18 December 2010, 03:35 PM
این لیست نوازنده هایی هست که در دنیا از ساز های PRS استفاده میکنند :

در رابطه با لهجه فندر و گیبسون باید بگم یکیشون سمت راست جدول فرکانسی دستش هست و دیگری سمت چپ ! از اونجایی هم که تشخیص صدای خیلی فت و خیلی برایت و کریستالی کار ساده ای هست ! برای همین این باب شده که فقط این دو گیتار رو دارای لهجه میدونند ! و این ذهنیت اشتباه پیش میاد که هر کارخانه دیگه ای که تو این رنج صدا ساز بسازه در اصل داره دنباله روی میکنه از این دو برند ! در صورتی که اینطور نیست !

طبیعیت صدا , شفافیت , برجستگی و گرمی در رنج خاص و خیلی چیز های دیگه هست که لهجه یک ساز رو میسازه و کم نیستند ساز هایی که در سبک های گوناگون دارای لهجه هستند ! مثلا ً برند ESP ( که من خودم به هیچ عنوان حاضر نیستم با هیچکدوم از ساز هاش بنوازم !! ) شخصیتی منحصر به فرد در ژانر موسیقی متال داره !

اوصلا ً هر کارخانه ای در یک وادی سعی میکنه پیشرفت داشته باشه و مانور بده ! مثلا ً آیبانز همیشه سعی داشته ساز هاش رو به تجهیزات مدرن مجهز کنه ! و تولیداتش بر این پایه باشه ( یکی از مسائل اش که هم حسن محسوب میشه ! و هم ایراد همین نک های پنج تکه اش است ! ممکنه از لحاظ استقامت در طولانی مدت و همچنین تاب دسته زیاد مناسب نباشه ! اما تکنولوژی پشت این قضیه هست و زیاد هم تولید با چنین سیستمی کار ساده ای نیست ... این امر موجب ارزون تر شدن ساز هاش هم شده )

شرکتی مثل PRS یک شرکتی است که سازهای لوکس تولید میکنه ! عادی ترین سری PRS قیمت هاش از حدود یک میلیون تومان شروع میشه ! ( سر ساز های SE پی آر اس ) و سازهای معمولی سطح بالاش از سه میلیون تومان تازه شروع میشه !! این فقط به خاطر کیفیت خیلی بالایی هست که در Finish ساز هاش داره ... شاید خیلی از عزیزان در این فروم تجربه نوازندگی طولانی مدت رو با PRS نداشته باشند ... و شاید تا به حال ساز های پی آر اس رو در کنار دیگر سازها در مقام مقایسه درست و حسابی ندیده باشند ( مثل همون فندر و گیبسون ! ) ... ساز های پی آر اس آمریکایی نسبت به خیلی از مدل های گیبسون و فندر آمریکایی قابل مقایسه نیست از لحاظ کیفیت ! و البته این مطلب لازم به ذکر هم نیست زیرا قیمت هاشون کاملا ً مشخص هستش !! PRS ساز گرون قیمتی هست در دنیا نسبت به ساز های دیگه و به همون نسبت هم ساز بسیار خوش ساخت , با کیفیت و لوکسی هستش ! ( به اعتقاد من کیفیت در طولانی مدت خودش رو در ساز نشون میده ! ن یک سال و دو سال یک ساز و یا پشت ویترین ! ) .

در مجموع باز هم تاکید میکنم که انتخاب ساز بستگی به خیلی فاکتور ها داره که به خود آدم برمیگرده و اولین و مهمترینش بودجه هستش و اینکه شما دوست داری سازت رو در چه سبکی استفاده کنی و چه انتظاراتی از سازت داری .

مطلب مهم بعدی اینکه در ایران الان اکویپمنت ها و سازهای خوبی پیدا میشه و نوازندگان زیادی رو من در ایران میشناسم که وسایل بسیار حرفه ای و خوبی دارند و صداهای بسیار دقیق و عالی هم میگیرند و روی این صدا ها بسیار حساس هستند !

Mehrshad_PRS
Saturday 18 December 2010, 04:15 PM
یه سایت دیگه هم دوستان داده بودن برای esp چینی نبود سایته
چینی کجا بوده بابا این سایت اصلی ESP هست ژاپنیه

popooli
Saturday 18 December 2010, 04:41 PM
چینی کجا بوده بابا این سایت اصلی ESP هست ژاپنیه

منظورم اینه که سایت ژاپنی ننوشته بود تو سایته
:23:

Acetic
Saturday 18 December 2010, 04:51 PM
سلام دوستان میدونم سوال بسیار نکراریه و تو صفحات قبلی میتونم جوابمو پیدا کنم اما با عرض پوزش سوالمو میکنم

بودجه 1.300 کلا برای گیتار و آمپ و افکت و ...

ممنون میشم پیشنهادتون رو بدونم ، و سبک هم بیشتر راک - هارد راک - متال میخوام

Mehrshad_PRS
Saturday 18 December 2010, 04:57 PM
منظورم اینه که سایت ژاپنی ننوشته بود تو سایته
:23:
من متوجه شدم منظورت چیه!
من گشتم برات ولی همین دو تا سایت توش بدرد بخور بود

popooli
Saturday 18 December 2010, 05:06 PM
آقا Vox Valvetronix VT50 این امپ خوبه؟؟؟

metal-militia
Saturday 18 December 2010, 05:42 PM
من یه سوال دارم.به نظر شما نمیارزه شرکت پی آر اس به چندتا نوازنده مطرح پول بده تا از گیتاراش استفاده کنن؟خودتون میدونید تاثیر تبلیغات خیلی بالاست ولی در نظر داشته باشید هرچقدر هم که خرج کنند در یک بازه زمانی جبران میشه.مثلا اگه اریک کلاپتون از گیتارای پی آر اس استفاده کنه توی فروش گیتاراشون تاثیر نمیزاره؟پس چرا این کارو نمیکنه؟

Mehrshad_PRS
Saturday 18 December 2010, 06:00 PM
تاثیر که داره نمونشو همین جا داریم میبینیم بچه ها فکر میکنن هر چقدر سیگنچرهای ساز بهتر باشن سازم بهتره!!!

علتشو باید از paul reed smith بپرسی!

برام جالبه کسی مثل سانتانا رو نوازنده نمیدونید!!!
برای من که اصلا مهم نیست برای اینکه نمیخوام ساز سیگنچر بخرم!

arash_gh
Saturday 18 December 2010, 06:14 PM
Al Di Meola ham PRS signature dare

metal-militia
Saturday 18 December 2010, 07:45 PM
یه نکته ای که هست اینه که به نظر شما اشخاص بزرگی مثله ایتو وای و جو ساتریانی میان و فقط بخاطر پول از یه ساز بد طرفداری میکنن؟درسته مدلی که به اونا میدن با مدلی که به ما میفروشن فرق میکنه.اما یعنی اونا انقدر نسبت به طرفداراشون بی تفاوت هستن که با خودشون بگن:من که هم پول میگیرم و هم ساز دلخواهم رو.پس گور بابای این جمعیت؟
من اینطور فکر نمیکنم.

Mehrshad_PRS
Saturday 18 December 2010, 11:31 PM
یه برگشتی به پستهای دیشب من بزن جوابتو پیدا میکنی!!!
از دید من سازی مثل jem7v ساز بدی نیست ولی با این پول میشه مثلا custom 24 گرفت که از اون بهتره هم از نظر تنوع صدا هم از نظر فینیش که واقعا prs تو این ضمینه استاده

درضمن وقتی ساز سیگنچر میخری دردسر صدا هم داری مگه اینکه دنبال صدای ساز نوازنده اون ساز باشی!

کیفیت سازهای رده پایین ایبانز افتضاحه برای سری پرستیجشم میشه جایگزین مناسب پیدا کرد

این نظر منه هر کسی نظری داره از جمله خودت که مشخصه مخالف نظر منی

popooli
Sunday 19 December 2010, 01:18 AM
آقا Vox Valvetronix VT50 این امپ خوبه؟؟؟

جوابه ما رو هواس دیگه :22:

levilove
Sunday 19 December 2010, 07:55 AM
[/URL]
تاثیر که داره نمونشو همین جا داریم میبینیم بچه ها فکر میکنن هر چقدر سیگنچرهای ساز بهتر باشن سازم بهتره!!!

علتشو باید از paul reed smith بپرسی!

برام جالبه کسی مثل سانتانا رو نوازنده نمیدونید!!!
برای من که اصلا مهم نیست برای اینکه نمیخوام ساز سیگنچر بخرم!
فکر میکنی همه گیتاریستهایی که با فندر یا گیبسون میزنند یه مدل سیگنچر خودشونو دارن یا اینکه شما فقط گیتاریستایی رو که سیگنچر فندر یا گیبسون میزنند رو استفاده کننده از محصولات این دو تا شرکت میدونی این چند تا لینکو میذارم برای مقایسه نوازندگان این چند تا برند که اکثرشون نه به خاطر پول بلکه به خاطر کیفیت و صدای ساز با این سازا میزنن You can see links before reply (You can see links before reply) You can see links before reply (You can see links before reply) [URL]You can see links before reply You can see links before reply_PRS_Guitar_users

shahram201
Sunday 19 December 2010, 09:21 AM
سلام دوستان

ببخشید میپرم وسط بحث. من فکر میکنم همونطور که حامدخان هم فرمودند انتخاب ساز یه امر سلیقه ایه و کاملاً بستگی به این داره که آدم چه صدایی رو مد نظر داره. بنابراین نمیشه با قاطعیت گفت کدوم ساز یا حتی کدوم برند بهتره.
گیبسون و فندر با توجه به قدمتی که دارند، انواعی از ساز رو طراحی کردند که هنوز هم بعنوان طرح های استاندارد بصورت وسیعی استفاده میشن، حتی توسط سازنده های دیگه. ولی این لزوماً به این معنی نیست که این دو برند هنوز هم بهترین ها هستند (و البته لزوماً هم به این معنی نیست که از نظر بعضی ها بهترین نیستند!!)

در انتخاب ساز، عوامل مختلفی دخیل هستند که میشه گفت جنس صدا و کیفیت ساخت، مهمترین اونها به شمار میان. اما در بعضی موارد مشاهده میکنیم که بعضی برندها، علیرغم اینکه خیلی هم اسم درکرده اند، نمیتونن صدای دلخواه یا حتی در بعضی موارد کیفیت ساخت عالی رو تضمین کنند، حتی در مدلهای بالاشون.
شاید قبلاً (یعنی بیست سی سال پیش) این مشکل کمتر دیده میشد (احتمالاً چون بیشتر سازهای قدیمی بصورت دست ساز یا نیمه دست ساز تولید میشدند و خط تولید به مفهوم امروزی برای اونها ایجاد نشده بود. در ضمن تولید ساز در محل اصلی تولیدکننده بصورت متمرکز انجام میشد) ولی این مسئله بخصوص در مدلهای جدیدتر که خیلی از مراحل ساخت در کشورهای فرعی انجام میگیره و مراحل ساخت هم بیشتر مکانیزه شده، بیشتر به چشم میخوره. حالا با این شرایط، میشه گفت برند بهتر و قابل اعتمادتر برندیه که کنترل کیفیت رو به شکلی جدی تر انجام بده.

یه مثال بزنم: حدود یکماه پیش دو مدل فندر استرت رو همزمان در منزل یکی از رفقا تست میکردیم. امپ مورد استفاده هم یک هد و کبینت Peavey لامپی قدیمی بود. یکی از اونها یک Standard Stratocaster بود (یعنی پایین ترین مدل استرت، البته امریکایی) و دومی هم یک استرت American Deluxe بود. از نظر کیفیت ساخت، واضح بود که امریکن دیلاکس زمین تا آسمون با اون یکی فرق داره و خوش ساخت تره، ولی باورتون نمیشه... اون یکی ساز به مراتب خوش صدا تر بود!! طوری که صاحب امریکن دیلاکس خودش هم حسابی تو ذوقش خورد و گفت یا باید ساز رو عوض کنم یا پیکاپهاشو! چون در مقایسه با اون ساز (که حداکثر یک سوم قیمت دیلاکس رو داشت) صدای فندر نمیداد! ضمناً امریکن دیلاکس رو صاحبش شخصاً از امریکا آورده بود و بهیچوجه تقلبی نبود.

البته دلایل دیگه ای مثل امپ و اکوئپمنت مورد استفاده هم در انتخاب ساز تا حدودی دخیل هستند و اینکه خیلی از اکوئیپمنت ها با یک ساز خاص خوب جواب میدن و ممکنه با ساز دیگه ای صدای خوبی تولید نکنند! یادمه یه بار یه گیبسون لس پال دیلاکس دهه هفتادی رو وصل کردیم به یه امپ Line6 Spider Jam. نتیجه افتضاح بود!! جالبه که همین امپ (که مالی هم نیست البته بنظرم)، با آیبانز بهتر صدا میداد.

خلاصه بنظرم نباید خیلی به برند حساسیت نشون بدیم. باید ببینیم کدوم ساز صدای دلخواه مارو با توجه به سبکی که کار میکنیم و حتی اکوئیپمنتی که داریم (یا خواهیم داشت) تولید میکنه، بدون اینکه تعصب نشون بدیم!
من خودم از طرفداران PRS هستم به دلیل اینکه یکنواختی کیفیت رو در اون بیشتر دیدم (احتمالاً به دلیل رویکرد کنترل کیفیت سختگیرانه ای که این برند داره). به عبارتی ساز PRS مشکل دار تا حالا ندیدم. ولی با این حال، یه استرت امریکایی خوش صدا و بدون عیب و ایراد (و صد البته اصل) رو هم خیلی دوست دارم داشته باشم!!

قربان همگی!

Mehrshad_PRS
Sunday 19 December 2010, 09:51 AM
[/URL]
فکر میکنی همه گیتاریستهایی که با فندر یا گیبسون میزنند یه مدل سیگنچر خودشونو دارن یا اینکه شما فقط گیتاریستایی رو که سیگنچر فندر یا گیبسون میزنند رو استفاده کننده از محصولات این دو تا شرکت میدونی این چند تا لینکو میذارم برای مقایسه نوازندگان این چند تا برند که اکثرشون نه به خاطر پول بلکه به خاطر کیفیت و صدای ساز با این سازا میزنن You can see links before reply (You can see links before reply) You can see links before reply (You can see links before reply) [URL]You can see links before reply You can see links before reply_PRS_Guitar_users
این دیگه جوک بود!:40::43:
میدونی تو سازهای امریکایی فندر باید ساز سوا کنی موقع خرید نمونشو شهرام جان گفت

عزیز دل من چرا وقتی حتی یدونه ساز امریکایی prs دستت نگرفتی برای چی نظر میدی!:37:
تقصیریم نداری برای اینکه اصلا جمهوری نمیاد اگرم بیاد که نمیاد 2 تومن میزارن رو قیمتش

همین الانش سازهای کره ای این برند رو با 800 تومن اختلاف میفروشن بعد ملت اونم میخرن این میدونی برای چیه؟
این برای اینکه کیفیت ساخت حتی سازهای رده پایینش که کره باشه عالیه همین جا چند تا از بچه ها ساز کره ایشو دارن واقعا هم راضی هستند

میتونی بری پیش اقای قمری سازهاشو تست کنی بعد بیای نظرتو بگی

یکی از بچه ها تو همین فوروم رفته بود تحقیق کرده بود تو امریکا دومین برندیه از نظر کنترل کیفیت اولیش گیبسون چند سالم به عنوان گیتار سال انتخاب شده این برند

در کل این بحث به جایی نمیرسه منم وقت بیخود برای کل کل ندارم هر کسی نظری داره شما برو ساز فندرتو بخر منم افتخار میکنم چند ماه دیگه prs میرسه دستم

موفق باشی

metal-militia
Sunday 19 December 2010, 10:22 AM
خب شما آدرس این آقای قمری رو برام پ.خ کن من برم یه تستی بکنم.شاید مشتری شدیم.

hvnprs
Sunday 19 December 2010, 10:50 AM
جوابه ما رو هواس دیگه :22:

من حقیقتش خودم صدای این امپ رو نشنیدم ولی میگن آمپ های خوبی هست ... اگر بتونی با این قیمت Peavy پیدا کنی خیلی به صرف تر و بهتر هستش از لحاظ کیفیت و همه چی .

Mehrshad_PRS
Sunday 19 December 2010, 11:54 AM
خب شما آدرس این آقای قمری رو برام پ.خ کن من برم یه تستی بکنم.شاید مشتری شدیم.
خیالت راحت میشی!

خود من دنبال یه ساز بودم که شبیه les paul باشه محدودیت ها اون رو هم نداشته باشه که به prs custom 24 رسیدم

تو سایت prs قسمت Dealers شمارش به اسم پرشین گلف ثبت شده
الان باید اسپانیا باشه یه 10 روزی قرار بود بمونه بعد زنگ بزن برو شو رومش تست کن تو سعادت اباد هست

Punk
Sunday 19 December 2010, 01:48 PM

عزیز دل من چرا وقتی حتی یدونه ساز امریکایی prs دستت نگرفتی برای چی نظر میدی!:37:
تقصیریم نداری برای اینکه اصلا جمهوری نمیاد اگرم بیاد که نمیاد 2 تومن میزارن رو قیمتش

همین الانش سازهای کره ای این برند رو با 800 تومن اختلاف میفروشن بعد ملت اونم میخرن این میدونی برای چیه؟
این برای اینکه کیفیت ساخت حتی سازهای رده پایینش که کره باشه عالیه همین جا چند تا از بچه ها ساز کره ایشو دارن واقعا هم راضی هستند

یکی از بچه ها تو همین فوروم رفته بود تحقیق کرده بود تو امریکا دومین برندیه از نظر کنترل کیفیت اولیش گیبسون چند سالم به عنوان گیتار سال انتخاب شده این برند

در کل این بحث به جایی نمیرسه منم وقت بیخود برای کل کل ندارم هر کسی نظری داره شما برو ساز فندرتو بخر منم افتخار میکنم چند ماه دیگه prs میرسه دستم

موفق باشی

آره فهمیدم تو خیلی مایه داری خیلی هم می فهمی ما با همون گیتار های چیپ حال میکنیم:21::21:

metal-militia
Sunday 19 December 2010, 02:02 PM
آره فهمیدم تو خیلی مایه داری خیلی هم می فهمی ما با همون گیتار های چیپ حال میکنیم

:24::24::24::24:

Mehrshad_PRS
Sunday 19 December 2010, 03:22 PM
آره فهمیدم تو خیلی مایه داری خیلی هم می فهمی ما با همون گیتار های چیپ حال میکنیم:21::21:
اتفاقا من خیلی وقته دارم جمع میکنم نزدیک 1 ساله

اگه پولشو داشتم یدونه Private Stock سفارش میدادم به میل خودم بسازنش

درضمن خیلی خوشحال که میفهمم افتخارم میکنم که خودمو نمیزنم به نفهمی!:29:

موفق باشی

Punk
Sunday 19 December 2010, 03:38 PM
آخه آیبانز اصل هم گیر نمیاد
اکثرا چینی هستن

ایبانز دیگه چیه که اصلهم نباشه

Punk
Sunday 19 December 2010, 03:43 PM
اتفاقا من خیلی وقته دارم جمع میکنم نزدیک 1 ساله

اگه پولشو داشتم یدونه Private Stock سفارش میدادم به میل خودم بسازنش

درضمن خیلی خوشحال که میفهمم افتخارم میکنم که خودمو نمیزنم به نفهمی!:29:

موفق باشی

نفهمی هم عالمی داره همیشه اونهایی که می فهمیدن مردم دنیا رو گمراه کردن تا الان ولی پی ار اس هم خوبه ها فندر هم بد نی گیبسونم بگی نگی:19:

Mehrshad_PRS
Sunday 19 December 2010, 03:58 PM
نفهمی هم عالمی داره همیشه اونهایی که می فهمیدن مردم دنیا رو گمراه کردن تا الان ولی پی ار اس هم خوبه ها فندر هم بد نی گیبسونم بگی نگی:19:
من هیچ موقع نگفتم فندر ساز بدیه!!!
گیبسونم که اصلا صحبتشو نکن صدای اون باعث شد مخم زده بشه بیام تو این بادی!
خدا قسمت کنه یدونشو میخرم البته اصل خریدش کار خیلی مشکلیه

در کل من تو این برند هایی که تو ایران گیر میاد فقط ایبانز رو قبول نداریم همینو بس

درضمن یخورده تند جواب دادم به دل نگیر!:26:

popooli
Sunday 19 December 2010, 04:01 PM
بهترین امپ برای سبک راک هارد راک متال چیه؟؟؟

popooli
Sunday 19 December 2010, 04:03 PM
Laney LV300TWIN 120 Watt (You can see links before reply)

Punk
Sunday 19 December 2010, 04:04 PM

تنها امپی که همه هنرمند ها استفاده می کنن مارشال دیگه

Punk
Sunday 19 December 2010, 04:08 PM
من هیچ موقع نگفتم فندر ساز بدیه!!!
گیبسونم که اصلا صحبتشو نکن صدای اون باعث شد مخم زده بشه بیام تو این بادی!
خدا قسمت کنه یدونشو میخرم البته اصل خریدش کار خیلی مشکلیه

در کل من تو این برند هایی که تو ایران گیر میاد فقط ایبانز رو قبول نداریم همینو بس

درضمن یخورده تند جواب دادم به دل نگیر!:26:

این حرف ها چیه بابا من اون اسم گیتار ها رو نوشتم که پاسخمو از بالا پاک نکنن آخه باید به تاپیک مربوط باشه راستی گیتار هم ساز خوبیه ها از ارگ:21: بهتره گیتار گیتار الکتریک چنده؟

Punk
Sunday 19 December 2010, 04:10 PM
تا حالا کسی گیتاری با برند GUYATONE شنیده؟

levilove
Sunday 19 December 2010, 04:16 PM

موفق باشی
اقا مهرشاد عزیز من اصلا قصد کل کل با شما رو نداشتم این اجازه هم به خودم نمیدم ولی خواستم به همین حرف برسم که همونطور که شما با prs راحتین شاید کس دیگه با ایبانز راحت باشه این دلیل بر این نمیشه چون شما از ایبانز خوشتون نیومده ایبانزو نفی کنید البته همه ما میدونیم که prs ساز خیلی خوبیه ولی شاید هرکس از یه سازی خوشش بیاد که حتما برای اون دلایل خودشو داره امیدوارم شما هم هر چه زودتر ساز مورد علاقت به دستت برسه پیشاپیش مبارکت باشه:36::36::36:

popooli
Sunday 19 December 2010, 04:16 PM

بازار لوازم موسیقی ما گند ترین نوعه شه هیچی پیدا نمیشه توش کدوم مدلشو پیشنهاد میکتی؟؟

Mehrshad_PRS
Sunday 19 December 2010, 04:17 PM
تا چقدر؟
امپ خوب بخوای بالای 1 تومنه

popooli
Sunday 19 December 2010, 04:21 PM
تا چقدر؟
امپ خوب بخوای بالای 1 تومنه

500 600

Mehrshad_PRS
Sunday 19 December 2010, 04:42 PM
500 600
من چیزی به ذهنم نمیرسه من اگه انقدر ول داشتم هیچی نمیخریدم جمع میکردم مثلا 1300 شد dsl401 میخریدم

امپ حدود 700 تومن خوب هست ولی دیستش خیلی کمه

Mehrshad_PRS
Sunday 19 December 2010, 04:45 PM
این حرف ها چیه بابا من اون اسم گیتار ها رو نوشتم که پاسخمو از بالا پاک نکنن آخه باید به تاپیک مربوط باشه راستی گیتار هم ساز خوبیه ها از ارگ:21: بهتره گیتار گیتار الکتریک چنده؟
ساز خوب از 2 تومن شروع میشه
بستگی داره!
گرونترین سازی که من دیدم یه prs دو دسته بوده 30 هزار دلار

Mehrshad_PRS
Sunday 19 December 2010, 04:51 PM
مارشال برند خوبیه
ولی برندهای دیگم همچین بد نیستن!

Punk
Sunday 19 December 2010, 04:54 PM
بازار لوازم موسیقی ما گند ترین نوعه شه هیچی پیدا نمیشه توش کدوم مدلشو پیشنهاد میکتی؟؟

من تو عمرم مارشال از نزدیک ندیدم چجوری پیشنهاد بدم

metal-militia
Sunday 19 December 2010, 05:01 PM
من یدونه مارشال دارم که خودش صدای کلین و دیستورشن رو بدون افکت هم داره.صداش هم بد نیست.به نظر من مارشال مارک خوبیه