PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست مشاوره فوري براي خريد گيتار الكتريك و لوازم جانبی آن

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

alimetallica_2
Sunday 6 March 2011, 11:07 PM
خواهش می کنم.

ولی سعی کن این کارو نکنی بهتره من خودم تجربه نکردم ولی از تجربه دیگران شنیدم که کار درستی نیست دلیلشو نمیدونم.

اگه میتونی گیتاری بگی که بعدن چیزیشو عوض نکنی یعنی خوب باشه نه اینکه بعدن پشیمون بشی به نظرم RG420 و RG470 گزینهای خوبی هستن.
من هم بودم RG420 میخریدم.
سری جدیدش خیلی خوشکل تر شده و بریجش هم بهتر شده.
البته نمیدونم تو ایران چنده!
ولی خدایی انتخاب خوبی میتونه باشه.
حالا اگر پیکاپ هم بشه عوض کرد خیلی عالیه.

(راستی پیکاپ های دیمارازیو آیبانز تو بازار موجود هست اصلا؟)

alimetallica_2
Sunday 6 March 2011, 11:11 PM
تعویض پیکاپ کار اشتباهی نیست. ولی هر گیتاری ارزش اینکار رو نداره. بعضی اوقات هم از نظر مالی توجیه پذیر نیست که ادم ساز ارزونی بگیره و بعد برای پیکاپش بیشتر از اون گیتار هزینه کنه.
فکر میکنم برای آیبانز RG420 این تعویض پیکاپ کار مناسبی باشه.
چون مشخصات خوبی داره و فقط پیکاپ های ضعیفی داره.

اما یک مسئله هست که خیلی وقته برای من سوال شده.
مسئله ای که شما بهش اشاره کردید واقعا موضوع درستیه اما همیشه هم قیمت و حتی ظاهر ساز نشون دهنده همه چیز نیست.
مثلا گیتار خود من که از نظر همه امکانات حداقل ها روش هست و شاید بدترین گزینه ها، با گذاشتن پیکاپ خوب صدای خاصی پیدا کرده به گونه ای که هم خودم هم یک سری دیگه صداش رو بیشتر از صدای یک سری گیتار با قیمت بالا و جنس های خوب تشخیص میدند.
مثلا همون نمونه فرناندزی که برای دوستم گفتم پیکاپ بریجش مثل مال من EMG 81 بود با این تفاوت که چوبش ماهگونی بود، اما باز به نظر خودم و (طرف البته) صدای گیتار من صدای دیگری بود. (حالا رو چه حسابی این پیکاپ اینقدر رو گیتار من خوش صدا ظاهر میشه نمیدونم واقعا و خیلی های دیگه هم مثل من تعجب کردند)

miralienca
Sunday 6 March 2011, 11:37 PM
فکر میکنم برای آیبانز RG420 این تعویض پیکاپ کار مناسبی باشه.
چون مشخصات خوبی داره و فقط پیکاپ های ضعیفی داره.

اما یک مسئله هست که خیلی وقته برای من سوال شده.
مسئله ای که شما بهش اشاره کردید واقعا موضوع درستیه اما همیشه هم قیمت و حتی ظاهر ساز نشون دهنده همه چیز نیست.
مثلا گیتار خود من که از نظر همه امکانات حداقل ها روش هست و شاید بدترین گزینه ها، با گذاشتن پیکاپ خوب صدای خاصی پیدا کرده به گونه ای که هم خودم هم یک سری دیگه صداش رو بیشتر از صدای یک سری گیتار با قیمت بالا و جنس های خوب تشخیص میدند.
مثلا همون نمونه فرناندزی که برای دوستم گفتم پیکاپ بریجش مثل مال من EMG 81 بود با این تفاوت که چوبش ماهگونی بود، اما باز به نظر خودم و (طرف البته) صدای گیتار من صدای دیگری بود. (حالا رو چه حسابی این پیکاپ اینقدر رو گیتار من خوش صدا ظاهر میشه نمیدونم واقعا و خیلی های دیگه هم مثل من تعجب کردند)
من هم نوشته بودم (بعضی اوقات)
البته همۀ مسائل رو با گوش نمیشه تشخیص داد .کیفیت سایر قطعات گیتار رو هم باید در نظر گرفت یکهو میبینی از پیکاپ شروع میشه و به تعویض بریج و فرت و گوشی و .. منتهی میشه و بار سنگینی از هزینه به دوش صاحب ساز میزاره

miralienca
Sunday 6 March 2011, 11:39 PM
من هم بودم RG420 میخریدم.
سری جدیدش خیلی خوشکل تر شده و بریجش هم بهتر شده.
البته نمیدونم تو ایران چنده!
ولی خدایی انتخاب خوبی میتونه باشه.
حالا اگر پیکاپ هم بشه عوض کرد خیلی عالیه.
(راستی پیکاپ های دیمارازیو آیبانز تو بازار موجود هست اصلا؟)
باید باشه. ست بریج و میدل و نک با هم 150 تومنی میشه.

alimetallica_2
Monday 7 March 2011, 01:01 AM
فکر کنم اینها به درد جناب پاتریک میخوره اگه گیربیاره.

alimetallica_2
Monday 7 March 2011, 01:46 AM
این گیتار چقدر میارزه دوستان؟

You can see links before reply

BODY: Mahogany NECK: Mahogany / Rosewood , 22Frets SCALE: 628mm JOINT: Set-Neck PICKUPS: GH-1G x2 CONTROL: Neck&Bridge Volume
Master Tone
PU Selector BRIDGE: Tune-Matic / Stop Tailpiece

راستی گرس روت چه ربطی به ESP داره؟!

james
Monday 7 March 2011, 10:22 AM

BODY: Mahogany NECK: Mahogany / Rosewood , 22Frets SCALE: 628mm JOINT: Set-Neck PICKUPS: GH-1G x2 CONTROL: Neck&Bridge Volume
Master Tone

گیتارهای GRASS ROOTS رو شرکت ESP ژاپن میسازه مثل EDWARDS و NAVIGATOR
GRASS ROOTS نصبت به قیمتهاش سازهای با کیفیتی میسازه نمونشو popooli داره

3pehr
Monday 7 March 2011, 10:23 AM
دوستان . گیتار حدود 1 تا 1200 چی پیشنهاد میدید ؟

سبک زک . و کلا متال ...
تا البته خیلی وقته توی نخ گیتار نبودم . ولی آخرا به این نتیجه رسیدم PRS single cut و یه مدل دیگه بود تو همین قیمت ... به کارم میاد .

james
Monday 7 March 2011, 10:26 AM
این روش ساخت نیست. یک نفر گیبسونش رو به شکل ایرون کراس دراورده.

منم منظورم همین بود یعنی طراحی ایرون کراس روی گیبسون
ببخشید بد رسوندم:9:

james
Monday 7 March 2011, 10:40 AM

سبک زک . و کلا متال ...
تا البته خیلی وقته توی نخ گیتار نبودم . ولی آخرا به این نتیجه رسیدم PRS single cut و یه مدل دیگه بود تو همین قیمت ... به کارم میاد .

یه مدل هست اپیفون سیگنچر زک وایلد که فکر کنم به بودجه شما و سبکتون
میخوره چند وقت پیش یدونه تو جمهوری بود که 1200 میگفت
You can see links before reply .jpg
Epiphone Zakk Wylde Les Paul Custom Electric Guitar Bulls-Eye Features:
USA EMG HZ-H4 passive bridge humbucker
USA EMG HZ-4A passive neck humbucker
Gold hardware
Mahogany body wood
Hard maple set neck with rosewood fretboard
24-3/4" scale
1-11/16" nut width
Neck joint set at 16th fret
Zakk's signature bull's-eye paint job
Antique ivory finish
Body, neck, and headsdtock binding
LockTone Tune-O-Matic bridge and stopbar tailpiece

3pehr
Monday 7 March 2011, 10:50 AM
یادمه تا جایی که رفتم دنبالش اکثرا می گفتن سینگل کات رو خیلی بیشتر از این مدل اپیفون قبول دارند .
البته من خودم خیلی دوست داشتم سیگنچر زک بخرم ولی گیبسونش حدود 6 7 تومن در میاد ...
نمی دونم دقیق قضیه ی این اپیفون ها چیه ...
اما james عزیز خیلی ممنون !
باز هم منتظر نظرات هستم
توی گیتارای ُESP چیزی هست که پیشنهاد کنید ؟
سیگنچر الکسی فکر کنم مدل 600 Blacky بود اگر پیدا بشه نظرتون چیه ؟

imanlotus
Monday 7 March 2011, 10:52 AM
سلام دوستان...
با هزارتا بدبختی تونستم حدود 600 700 جور کنم برا کل مخلفات;) چه کنم زندگی دانشجویی و دستا تو جیب تنگ بابا!
حالا ازتون خواهش میکنم راهنماییم کنید...
من تهران نیستم که به جمهوری و اینا دسترسی داشته باشم یکی از دوستامو که تهرانه فرستادم پاساژ پیروز سوال کنه که خیلی وارد نیست و خودمم نفهمیدم چی میگه:D
یکیشون یه کورت دست دو تو مغازش داشته که نه مدلشو پرسیده نه چیز دیگه فقط قیمت که گفته 400 و اینو بهش گفته که کورت برندی نیست که مثل آیبانز نون مارکشو بخوره و یه کورت با امکانات یه آیبانز مثل js 1000 قیمتی بس کمتر داره...
حالا من یه چیزیو میخوام بدونم این که چقدر ازین 700 تومن رو روی ساز چقدرشو روی افکت یا روی آمپ سرمایه گذاری کنم...
این سازهای کورت انگار زیر 500 تومنیش سازهای خوبی باشه یعنی به نسبت قیمتش خوب می ارزه چه برسه به اینکه دست دوشم پیدا کنیم...سراغ چه مدلیش برم؟می خوام یه ساز باشه که بصرفه بعدا که حرفه ای شدم پیکاباشو عوض کنم یعنی جون دار باشه و امتحان پس داده;)
چون اینجور که بر می آد برا اول کار نیازی به افکت و آمپ در کنار هم نیست!و کارم با یکیش جور میشه فقط بهم بگید بین افکت یا آمپ سراغ کدومش برم؟
میخوام هارد راک کار کنم...
بسیار ممنونم

amir666
Monday 7 March 2011, 12:49 PM
سلام دوستان...
با هزارتا بدبختی تونستم حدود 600 700 جور کنم برا کل مخلفات;) چه کنم زندگی دانشجویی و دستا تو جیب تنگ بابا!
حالا ازتون خواهش میکنم راهنماییم کنید...
من تهران نیستم که به جمهوری و اینا دسترسی داشته باشم یکی از دوستامو که تهرانه فرستادم پاساژ پیروز سوال کنه که خیلی وارد نیست و خودمم نفهمیدم چی میگه:D
یکیشون یه کورت دست دو تو مغازش داشته که نه مدلشو پرسیده نه چیز دیگه فقط قیمت که گفته 400 و اینو بهش گفته که کورت برندی نیست که مثل آیبانز نون مارکشو بخوره و یه کورت با امکانات یه آیبانز مثل js 1000 قیمتی بس کمتر داره...
حالا من یه چیزیو میخوام بدونم این که چقدر ازین 700 تومن رو روی ساز چقدرشو روی افکت یا روی آمپ سرمایه گذاری کنم...
این سازهای کورت انگار زیر 500 تومنیش سازهای خوبی باشه یعنی به نسبت قیمتش خوب می ارزه چه برسه به اینکه دست دوشم پیدا کنیم...سراغ چه مدلیش برم؟می خوام یه ساز باشه که بصرفه بعدا که حرفه ای شدم پیکاباشو عوض کنم یعنی جون دار باشه و امتحان پس داده;)
چون اینجور که بر می آد برا اول کار نیازی به افکت و آمپ در کنار هم نیست!و کارم با یکیش جور میشه فقط بهم بگید بین افکت یا آمپ سراغ کدومش برم؟
میخوام هارد راک کار کنم...
بسیار ممنونم

دوست عزیز اگه میتونی تا 700 جور کنی یدونه rg350 و یدونه امپ 200 تومانی فکر کنم 10 وات مارک ibanez /vox/line 6/cort پیدا کنی میدونم ibanez/vox/cort 10 وات زیر 200 دارن.

فکر نمی کنم بعدن پشیمون شی تا اینکه کرت بخوای بخری rg350 گزینه ای خوبیه

patrick
Monday 7 March 2011, 01:19 PM

مرسی...حالا اگه بخوام این گیتارو بگیرم بعد پبکاپاشو عوض کنم قبلیاشو ازم میخرن..؟بدرد کسی میخوره؟

randy_rhoads
Monday 7 March 2011, 01:50 PM
سلام .........فكر نمي كنم پيكاپ ها رو كسي ازتون بخره مگر اينكه كسي دنباله پيكاپ شما باشه ................البته اين نظر شخصيه منه......

imanlotus
Monday 7 March 2011, 03:33 PM
سلام دوباره...
آقایون نظرتون راجع به این ساز چیه؟
cort XTH
خداییش خوراکه خودمه;)
بادیش ماهگونیه پیکاباشم که emg روانی کننده:D
Features:
- Finish Color: Black Titanium
- Neck Radius: 15 3/4" Radius - Modern "U" Shape
- Fretboard Type: Rosewood
- Fretboard Inlay: White Dot
- Pickups: EMG 81/85 (H-H)
- Bridge / Tremolo: Double locking-II
- CONSTRUCTION: Thru-neck
- BODY: Mahogany
- NECK: Maple/Walnut 5pc, Modern "U" Shape
- NECK WIDTH 1F : 43mm / 24F : 56mm
- NECK THICKNESS 1F : 19mm / 12F : 21mm
- FINGERBOARD: Rosewood, 15 3/4" Radius (400mm)
- FRET: 24 / Jumbo (2.9mm)
- INLAY: White Dot
- TUNER: Die cast
- SCALE: 25 1/2" (648mm)
- NUT: Locking Nut w/ Retainer Bar
- BRIDGE: Double locking-II
- PICKUP: EMG 81/85 (H-H)
- CONTROL: 1vol, 1tone, 3way s/w
- PICKUP SWITCHING: 3-Position
Position1 : Neck
Position2 : Neck & Bridge
Position3 : Bridge
- HARDWARE: BN (Black Nickel)
- UNIQUE FEATURE: Comfort Neck Heel Shape
- Contoured: Body
- STRING: D'addario EXL120(042-009)

amir666
Monday 7 March 2011, 03:37 PM
سلام دوباره...
آقایون نظرتون راجع به این ساز چیه؟
خداییش خوراکه خودمه;)
بادیش ماهگونیه پیکاباشم که emg روانی کننده:D
Features:
- Finish Color: Black Titanium
- Neck Radius: 15 3/4" Radius - Modern "U" Shape
- Fretboard Type: Rosewood
- Fretboard Inlay: White Dot
- Pickups: EMG 81/85 (H-H)
- Bridge / Tremolo: Double locking-II
- CONSTRUCTION: Thru-neck
- BODY: Mahogany
- NECK: Maple/Walnut 5pc, Modern "U" Shape
- NECK WIDTH 1F : 43mm / 24F : 56mm
- NECK THICKNESS 1F : 19mm / 12F : 21mm
- FINGERBOARD: Rosewood, 15 3/4" Radius (400mm)
- FRET: 24 / Jumbo (2.9mm)
- INLAY: White Dot
- TUNER: Die cast
- SCALE: 25 1/2" (648mm)
- NUT: Locking Nut w/ Retainer Bar
- BRIDGE: Double locking-II
- PICKUP: EMG 81/85 (H-H)
- CONTROL: 1vol, 1tone, 3way s/w
- PICKUP SWITCHING: 3-Position
Position1 : Neck
Position2 : Neck & Bridge
Position3 : Bridge
- HARDWARE: BN (Black Nickel)
- UNIQUE FEATURE: Comfort Neck Heel Shape
- Contoured: Body
- STRING: D'addario EXL120(042-009)

این به نظرم شاه تو برند کرته حتی از evl-k6 هم بهتره مال 2 سال قبله من خودم یک مدت به این گیر داده بودم نمایندگیش میده 930 .اقای موسوی میده 830

گیتار خوبیه به نسبت چیزای که داره خوبه

imanlotus
Monday 7 March 2011, 03:47 PM
این به نظرم شاه تو برند کرته حتی از evl-k6 هم بهتره مال 2 سال قبله من خودم یک مدت به این گیر داده بودم نمایندگیش میده 930 .اقای موسوی میده 830

گیتار خوبیه به نسبت چیزای که داره خوبه
مطمئنید قیمتش اینه؟
چون من یه جا تو فروشگاه اینترنتی دیدم 700 قیمت خورده با یه سال گارانتی:ad
حالا جریان چیه خدا میدونه:39:

randy_rhoads
Monday 7 March 2011, 03:55 PM
دوست عزيز 930 بابت كورت هزينه كردن به نظر من خيلي درست نيست...................اگه بتونيد يه ibanez دست دو تميز پيدا كنيد يا اينكه با يكم هزينه بيشتر از prs يا ساز هاي مختلف ديگه كه دوستان معرفي ميكنند استفاده كنيد قطعا ساز بهتري نصيبتون خواهد شد...............البته اين نظر شخصيه منه..........

imanlotus
Monday 7 March 2011, 04:21 PM
دوست عزيز 930 بابت كورت هزينه كردن به نظر من خيلي درست نيست...................اگه بتونيد يه ibanez دست دو تميز پيدا كنيد يا اينكه با يكم هزينه بيشتر از prs يا ساز هاي مختلف ديگه كه دوستان معرفي ميكنند استفاده كنيد قطعا ساز بهتري نصيبتون خواهد شد...............البته اين نظر شخصيه منه..........
کاش یه خورده بیشتر توضیح میدادید خوب چرا این نظرو در مورد این برند دارید؟
البته خودم یه جاهایی خونده بودم که کورت ریگلارژکردنش کار حضرت جرجیسه و زود کوک خالی میکنه و بریج ضعیفی داره ولی این یکی مدلو همه تایید کردن...
از طرف دیگه من 900 پول ندارم که بخوام این ساز و بخرم:46:گفتم یه دوسه روز بیام تهران و بذارم زیر پام شاید دست دوش گیرم اومد:30:
اینو یه جا به قیمت 700 دیدم که واقعا نسبت به امکاناتی که روش سواره اون بدنه ماهگونی و به خصوص پیکاباش خیلی خوب به نظر میاد 700!
یه کم بیشتر توضیح بدید که چرا سراغ این برند نرم بسیار ممنون میشم دوست عزیز:39:

amir666
Monday 7 March 2011, 04:29 PM
کاش یه خورده بیشتر توضیح میدادید خوب چرا این نظرو در مورد این برند دارید؟
البته خودم یه جاهایی خونده بودم که کورت ریگلارژکردنش کار حضرت جرجیسه و زود کوک خالی میکنه و بریج ضعیفی داره ولی این یکی مدلو همه تایید کردن...
از طرف دیگه من 900 پول ندارم که بخوام این ساز و بخرم:46:گفتم یه دوسه روز بیام تهران و بذارم زیر پام شاید دست دوش گیرم اومد:30:
اینو یه جا به قیمت 700 دیدم که واقعا نسبت به امکاناتی که روش سواره اون بدنه ماهگونی و به خصوص پیکاباش خیلی خوب به نظر میاد 700!
یه کم بیشتر توضیح بدید که چرا سراغ این برند نرم بسیار ممنون میشم دوست عزیز:39:
درست می گی تو سایت چاره زده 700 در این مورد با اقای موسوی صحبت کردم گفت 700 غیر منطقیه برای این گیتار .

شاید ساختش مال جای دیگه است که اینقدر ارزونه ولی من نظرم اقای موسوی را قبول می کنم حتما دلیلی داره واسه نظرش.

دوستمون randy درست می گه اگه بتونی برس سراغ ibanez بهتره بالای 500 کسی نمیره سراغ کرت انتخابای بهتری هست.

ولی خوب سلیقتون حرف اول میزنه

imanlotus
Monday 7 March 2011, 04:41 PM
درست می گی تو سایت چاره زده 700 در این مورد با اقای موسوی صحبت کردم گفت 700 غیر منطقیه برای این گیتار .

شاید ساختش مال جای دیگه است که اینقدر ارزونه ولی من نظرم اقای موسوی را قبول می کنم حتما دلیلی داره واسه نظرش.

دوستمون randy درست می گه اگه بتونی برس سراغ ibanez بهتره بالای 500 کسی نمیره سراغ کرت انتخابای بهتری هست.

ولی خوب سلیقتون حرف اول میزنه
خوب این درسته که خیلی ها نمیرن سراغ کورت ولی خوب واقعا دلیلش چی هست چه چیز نا امید کننده ای تو ساز کورت وجود داره؟میشه واضح توضیح بدید؟
من واقعا گیج شدم:ad
در مورد اون ساز هم اسپادانا تامین کنندش هست من حتما یه زنگ بهشون میزنم...ببینم جریان از چه قراره که 200 زیر بازار دارن قیمت میذارن اونم با یه سال گارانتی!!!
خود کورت اصلا ساخت چه کشوری هست؟
چیزی که به حتم وجود داره مدل های چینیش هم پره تو بازار...

randy_rhoads
Monday 7 March 2011, 04:45 PM
به نظر من شما باز با اقاي موسوي هم مشورت كن.................بايد ببيني توقعت از ساز چيه و چه كاريو ني خواي انجام بدي باهاش.................طبق حرف دوست عزيزمون سليقه هم بسيار دخيل هست در انتخاب......من با توجه به بودجه 900 گفتم چون شما اين قيمت رو گفتيد منم فكر كردم بودجتون اونقدره..........ولي در كل اگر بگردي ساز دست دو خوب خبلي مواقع بهتر از نو هست چون عملا در صورت سالم بودن هيچ فرقي ندارن مگر در قيمتشون............البته اين نظر شخصيه منه............

amir666
Monday 7 March 2011, 04:54 PM
خوب این درسته که خیلی ها نمیرن سراغ کورت ولی خوب واقعا دلیلش چی هست چه چیز نا امید کننده ای تو ساز کورت وجود داره؟میشه واضح توضیح بدید؟
من واقعا گیج شدم:ad
در مورد اون ساز هم اسپادانا تامین کنندش هست من حتما یه زنگ بهشون میزنم...ببینم جریان از چه قراره که 200 زیر بازار دارن قیمت میذارن اونم با یه سال گارانتی!!!
خود کورت اصلا ساخت چه کشوری هست؟
چیزی که به حتم وجود داره مدل های چینیش هم پره تو بازار...

من از طریق سایت اصلش متوجه شدم.برند کرت که سالهاست داره ساز میزنه فقط یک سری سیگنچر داره شما به فرناندز یک نگاهی بنداز ایبنز همینطور برندهای که تو رنج پایین گیتار می زنن منظورمه چندین مدل سیگنچر دارن جای تعجب نیست چرا کرت فقط یک نفر سیگنچر داره.حتما تو کیفیت هست با اون پول ساز بهتری می تونن بگیرن ولی x-th با این تو ضیحات گیتار بدی نیست باز هم می گم سلیقتون مطرحه.ولی برای تمرین مناسبه.

اگه بیشتر می خواهی بدونی از اقای موسوی که در این زمینه خیلی سر رشته دارن بپرس پشیمون نمیشی

imanlotus
Monday 7 March 2011, 05:03 PM
واقعا ممنونم از شما...
والا خودمم نمیدونم از گیتارم چی میخوام:106:
یه وقت میشینم پای موزیکای جو ساتریانی عاشقش میشم گاهی استیو وای گاهی اسلش خودمم در عین گیجی و منگی به سر میبرم!:ad:ad:ad
به نظر میاد عاقلانه ترین کار این باشه که یه ساز دست دو با قیمت فوق پایین:10: بگیرم استارت رو بزنم بعد که یه خورده بیشتر وارد این مقوله ها شدم تصمیممو برا یه ساز خوب قطعی کنم!
ولی خداییش تا وقتی آدم پول دستش نیست خوب برا خودش نقشه میکشه وقتی پول میاد دستش یه آدمی مثل من وا میمونه چه کار کنه اونم چه پوووووولییی:29:
بازم ممنونم من با آقای موسوی هم حتما مشورت میکنم البته اگه قابلمون بدونن:48:

amir666
Monday 7 March 2011, 05:25 PM
واقعا ممنونم از شما...
والا خودمم نمیدونم از گیتارم چی میخوام:106:
یه وقت میشینم پای موزیکای جو ساتریانی عاشقش میشم گاهی استیو وای گاهی اسلش خودمم در عین گیجی و منگی به سر میبرم!:ad:ad:ad
به نظر میاد عاقلانه ترین کار این باشه که یه ساز دست دو با قیمت فوق پایین:10: بگیرم استارت رو بزنم بعد که یه خورده بیشتر وارد این مقوله ها شدم تصمیممو برا یه ساز خوب قطعی کنم!
ولی خداییش تا وقتی آدم پول دستش نیست خوب برا خودش نقشه میکشه وقتی پول میاد دستش یه آدمی مثل من وا میمونه چه کار کنه اونم چه پوووووولییی:29:
بازم ممنونم من با آقای موسوی هم حتما مشورت میکنم البته اگه قابلمون بدونن:48:

خواهش می کنم اگه من جاتون بودم میرفتم ibanez می گرفتم من خوشگل داره تو قیمتای پایین هم معتبر تره تا یکی دو سال کفاف میده.
مو فق باشی دوست عزیز:am

miralienca
Monday 7 March 2011, 08:39 PM

Master Tone

هنوز تمام مدلهاش رو ندیدم و قیمت تمام مدلهاش رو ندارم ولی حدس میزنم بزودی تبدیل به پرفروشترین و بهترین انتخاب بشه.
خیلی امیدوار کننده میبینمش.
فرصت کنم میرم تمام مدلها و قیمتاشون رو چک میکنم تا بهتر و درستتر مشاوره بدم.

alimetallica_2
Monday 7 March 2011, 10:55 PM
هنوز تمام مدلهاش رو ندیدم و قیمت تمام مدلهاش رو ندارم ولی حدس میزنم بزودی تبدیل به پرفروشترین و بهترین انتخاب بشه.
خیلی امیدوار کننده میبینمش.
فرصت کنم میرم تمام مدلها و قیمتاشون رو چک میکنم تا بهتر و درستتر مشاوره بدم.
من این رو برای خودم نمیخواستم اما اگر اینقدر خوبه ما هم به فکرش باشیم. (البته بستگی به قیمتش داره که هنوز نمیدونم چقدره)
یعنی برای نوازنده نیمه حرفه ای هم کارایی داره؟! (یا یک ریتم زن حرفه ای؟!)

راستی آقای موسوی من ساز جامبوفرت دستم گرفتم، اما دقیقا نمیدونم این جامبو چه چیز خاصیه. میشه یکم توضیح بدید در این مورد و تفاوتش با ساز معمولی رو.
مثلا سازی که جامبو فرته چجوریه در واقع؟

alimetallica_2
Monday 7 March 2011, 11:01 PM
دوست عزیز اگه میتونی تا 700 جور کنی یدونه rg350 و یدونه امپ 200 تومانی فکر کنم 10 وات مارک ibanez /vox/line 6/cort پیدا کنی میدونم ibanez/vox/cort 10 وات زیر 200 دارن.

فکر نمی کنم بعدن پشیمون شی تا اینکه کرت بخوای بخری rg350 گزینه ای خوبیه
آمپ چیه آقا؟!
به نظر من اصلا کسی که تازه کاره و پول زیادی تو دست و بالش نیست باید آمپ رو فاکتور بگیره از انتخابهاش.
یک افکت و یک گیتار کافیه.
همون یک سوم پول آمپ رو بده یک اسپیکر یا یک هدفون خوب (که تازه معمولا تو هر خونه ای هم هست) بهتره.

alimetallica_2
Monday 7 March 2011, 11:01 PM
مرسی...حالا اگه بخوام این گیتارو بگیرم بعد پبکاپاشو عوض کنم قبلیاشو ازم میخرن..؟بدرد کسی میخوره؟
فکر کنم نوش هم 10 تومان نباشه. :5:

alimetallica_2
Monday 7 March 2011, 11:10 PM
دوستان با هم تکرار میکنم نظر شخصی خودم رو که خیلی ها هم این نظر رو دارند.
من نه اهل تبلیغ برای کسی هستم و نه آقای موسوی رو بیشتر از شما میشناسم. من هم فقط یک بار پیش ایشون رفتم و دادم پیکاپ نسب کردند برام نه بیشتر، اما خوب تعریف کارهای ایشون رو زیاد شنیدم و تو این چند ماه هم نسبت به پست هایی که ایشون زدند سطح اطلاعاتشون رو متوجه شدم و استاد بودن تو کارشون رو.

اگر کسی واقعا برای خرید ساز عجله نداره و نمیخواد روزی که پولش جور شد فرداش ساز بخره بهترین گزینه اینکه یکی دو سه ماهی تحمل کنه و چیزی که میخواد رو به جناب موسوی سفارش بده.
به نظر من انی بهترین گزینه هست برای خرید ساز.

بنده خودم اگر پولم جور باشه و نخوام گیتارم رو بفروشم (و یک ساز تو خونه داشته باشم) حتما میرم پیش آقای موسوی به جای اینکه گیتارهای 400 دلاری اونطرف رو اینجا بخرم 800 دلار.

miralienca
Monday 7 March 2011, 11:54 PM
من این رو برای خودم نمیخواستم اما اگر اینقدر خوبه ما هم به فکرش باشیم. (البته بستگی به قیمتش داره که هنوز نمیدونم چقدره)
یعنی برای نوازنده نیمه حرفه ای هم کارایی داره؟! (یا یک ریتم زن حرفه ای؟!)

راستی آقای موسوی من ساز جامبوفرت دستم گرفتم، اما دقیقا نمیدونم این جامبو چه چیز خاصیه. میشه یکم توضیح بدید در این مورد و تفاوتش با ساز معمولی رو.
مثلا سازی که جامبو فرته چجوریه در واقع؟
عجله نکنید. هنوز جوابش رو پس نداده.
منهم فقط یک نمونه رو تست گرفتم.یک سری از مسائل تو ماههای اینده خودش رو نشون میده.
ولی نسبت بهش کمی خوشبین هستم امیدوارم تو زرد از اب در نیاد.
اسمال ،مدیوم ،مدیوم جامبو و جامبو و اکسترا جامبو و.... این جور اصطلاحات همگی به سایزهای مختلف فرتها ارتباط داره
فرتهای گیتارهای قدیمی اکثرا" باریک و کم ارتفاع بودند(اسمال) و نوازندگی با اینجور سازها واقعا" عذاب اور بود و جوابگوی نوازندگی تکنیکی و سرعتی نبود. چون همواره انگشتان با سطح فینگربرد در تماس بود و اصطکاک مضاعفی ایجاد میکرد.
فرتهای پهن و بلند(جامبو) برای کار لید بسیار مناسب هستند و ویبره و بندهای بهتر و راحتتر و سریعتری رو به ارمغان میارند. ساستین خوبی هم دارند.
ولی برای اونهایی که میخوان بهترین گیتار رو برای ریتم داشته باشند بهتره گیتارشون دارای فرتهایی پهن و با ارتفاع نسبتا" کم باشه.
یعنی پهناش مثل فرتهای جامبو باشه ولی مثل اونها بلند نباشه.مثلا" پهناش بین 2.6 تا2.8 میلیمتر باشه و ارتفاعش 1.2یا 1.1
خودم فرتهای جامبو و درشتتر رو بیشتر دوست دارم 3 میلیمتر پهنا و حدود 1.5 ارتفاع
به نظرم بهترین انتخاب برای اکثر ماها که یه گیتار بیشتر نمیتونیم داشته باشیم اینه که گیتارمون فرتهایی با پهنای 2.8-2.9 و ارتفاع 1.3 داشته باشه.
درشترین فرتهایی که دیدم 4.33 پهنا و 3 میلیمتر ارتفاع داشتند. تا حالا رو سازی ندیدم و خودمم نصب نکردم. حس میکنم گیتار رو مثل گیتارهای اسکالوپ میکنه (مثل گیتار مالمستین)

miralienca
Tuesday 8 March 2011, 12:02 AM
دوستان با هم تکرار میکنم نظر شخصی خودم رو که خیلی ها هم این نظر رو دارند.
من نه اهل تبلیغ برای کسی هستم و نه آقای موسوی رو بیشتر از شما میشناسم. من هم فقط یک بار پیش ایشون رفتم و دادم پیکاپ نسب کردند برام نه بیشتر، اما خوب تعریف کارهای ایشون رو زیاد شنیدم و تو این چند ماه هم نسبت به پست هایی که ایشون زدند سطح اطلاعاتشون رو متوجه شدم و استاد بودن تو کارشون رو.

اگر کسی واقعا برای خرید ساز عجله نداره و نمیخواد روزی که پولش جور شد فرداش ساز بخره بهترین گزینه اینکه یکی دو سه ماهی تحمل کنه و چیزی که میخواد رو به جناب موسوی سفارش بده.
به نظر من انی بهترین گزینه هست برای خرید ساز.

بنده خودم اگر پولم جور باشه و نخوام گیتارم رو بفروشم (و یک ساز تو خونه داشته باشم) حتما میرم پیش آقای موسوی به جای اینکه گیتارهای 400 دلاری اونطرف رو اینجا بخرم 800 دلار.

ممنونم علی آقا. ولی خودم هم سعی میکنم جوری دوستان رو راهنمایی کنم که این حس به کسی دست نده که دارم برای خودم تبلیغ میکنم .
نمایندۀ فروش گیتاری هم نیستم. فقط نکات مثبت و منفیشون رو اگه وجود داشته باشه و متوجه شده باشم میگم

alimetallica_2
Tuesday 8 March 2011, 12:42 AM
عجله نکنید. هنوز جوابش رو پس نداده.
منهم فقط یک نمونه رو تست گرفتم.یک سری از مسائل تو ماههای اینده خودش رو نشون میده.
ولی نسبت بهش کمی خوشبین هستم امیدوارم تو زرد از اب در نیاد.
اسمال ،مدیوم ،مدیوم جامبو و جامبو و اکسترا جامبو و.... این جور اصطلاحات همگی به سایزهای مختلف فرتها ارتباط داره
فرتهای گیتارهای قدیمی اکثرا" باریک و کم ارتفاع بودند(اسمال) و نوازندگی با اینجور سازها واقعا" عذاب اور بود و جوابگوی نوازندگی تکنیکی و سرعتی نبود. چون همواره انگستان با سطح فینگربرد در تماس بود و اصطکاک مضاعفی ایجاد میکرد.
فرتهای پهن و بلند(جامبو) برای کار لید بسیار مناسب هستند و ویبره و بندهای بهتر و راحتتر و سریعتری رو به ارمغان میارند. ساستین خوبی هم دارند.
ولی برای اونهایی که میخوان بهترین گیتار رو برای ریتم داشته باشند بهتره گیتارشون دارای فرتهایی پهن و با ارتفاع نسبتا" کم باشه.
یعنی پهناش مثل فرتهای جامبو باشه ولی مثل اونها بلند نباشه.مثلا" پهناش بین 2.6 تا2.8 میلیمتر باشه و ارتفاعش 1.2یا 1.1
خودم فرتهای جامبو و درشتتر رو بیشتر دوست دارم 3 میلیمتر پهنا و حدود 1.5 ارتفاع
به نظرم بهترین انتخاب برای اکثر ماها که یه گیتار بیشتر نمیتونیم داشته باشیم اینه که گیتارمون فرتهایی با پهنای 2.8-2.9 و ارتفاع 1.3 داشته باشه.
درشترین فرتهایی که دیدم 4.33 پهنا و 3 میلیمتر ارتفاع داشتند. تا حالا رو سازی ندیدم و خودمم نصب نکردم. حس میکنم گیتار رو مثل گیتارهای اسکالوپ میکنه (مثل گیتار مالمستین)
خیلی جالب بود.
من فکر میکرم جامبو به نرمی فرت ها و ایزی فنیگر شدن اونها ارتباط داشته باشه.
پس این یک امر سلیغه ای میتونه باشه تا حدی و به سایزها مربوط میشه!
پس جامبو فرت بودن یا نبودن ساز اونقدر هم مهم نیست درسته؟!

evani
Tuesday 8 March 2011, 01:12 AM

سبک زک . و کلا متال ...
سپهر جان PRS Paul Allender هم هست . به نظرم پیکاپ هاش واقعاً خیلی منحصر بفرده .

miralienca
Tuesday 8 March 2011, 01:14 AM
خیلی جالب بود.
من فکر میکرم جامبو به نرمی فرت ها و ایزی فنیگر شدن اونها ارتباط داشته باشه.
پس این یک امر سلیغه ای میتونه باشه تا حدی و به سایزها مربوط میشه!
پس جامبو فرت بودن یا نبودن ساز اونقدر هم مهم نیست درسته؟!
اتفاقا" مهمه . باید بدونی از گیتارت چی میخوای. گفتم که نوازندگی لید با فرتهای درشت جامبو خیلی راحتتره.
فقط برای اونها که میخوان گیتار ریتم جداگانه داشته باشند بهتره فرتهاشون زیاد درشت و بلند نباشه.
بهتره پهن و نسبتا" تخت باشه.حرکت انگشتان و دست بر روی فرتهای تخت و پهن برای ریتم و ریف نوازی خیلی روانتر انجام میشه.
البته الان بیشتر گیتارهای مدرن و متال مده و اکثرا" دارای فرتهای جامبوی نیکل 18% هستند.
میشه گفت فرتهای جامبو متالتره.
فرتهای کوچکتر برای کارهای راک و غیره بیشتر بکار میره

alimetallica_2
Tuesday 8 March 2011, 02:09 AM

سبک زک . و کلا متال ...
خیلی گیتارها هست، در برندهایی مثل LTD مخصوصا.
اما خوب ظاهرا این روزها جمهوری چیان تصمیم بر این گرفتتند که این برند رو از بازار ایران کلا خارج کنند، نمیدونم چرا، شاید بخاطر اینکه فروش برندهای دیگه رو تحت الشعاع قرار داده بوده.
من اصلا PRS نزدم تابحال ببنم چی هست.
اما تو برند فرناندز سری دلوکس تابحال تو خرید موفق برای دوستانم داشتم با همین قیمت.
خوبی این برند اینکه تو ایران نمایندگی داره و اگر قیمتش کمتر از قیمت کره نباشه بیتشر نیست.
البته میگم ال تی دی هم خیلی عالیه، اما باید ببنی گیر میاری چیزی یا نه. به نظر من یک سری به جمهوری بزن و اگر دیدی چیز خاصی گیر نیاوردی یک سری هم به تخت طاووس و نمایندگی فرناندز بزن.
اونجا هم گیتارهایی با پیکاپ های سیمور دانکن و EMG با چوب ماهون برای سبک مورد علاقه شما وجود داره.

3pehr
Tuesday 8 March 2011, 07:20 AM
خیلی گیتارها هست، در برندهایی مثل LTD مخصوصا.
اما خوب ظاهرا این روزها جمهوری چیان تصمیم بر این گرفتتند که این برند رو از بازار ایران کلا خارج کنند، نمیدونم چرا، شاید بخاطر اینکه فروش برندهای دیگه رو تحت الشعاع قرار داده بوده.
من اصلا PRS نزدم تابحال ببنم چی هست.
اما تو برند فرناندز سری دلوکس تابحال تو خرید موفق برای دوستانم داشتم با همین قیمت.
خوبی این برند اینکه تو ایران نمایندگی داره و اگر قیمتش کمتر از قیمت کره نباشه بیتشر نیست.
البته میگم ال تی دی هم خیلی عالیه، اما باید ببنی گیر میاری چیزی یا نه. به نظر من یک سری به جمهوری بزن و اگر دیدی چیز خاصی گیر نیاوردی یک سری هم به تخت طاووس و نمایندگی فرناندز بزن.
اونجا هم گیتارهایی با پیکاپ های سیمور دانکن و EMG با چوب ماهون برای سبک مورد علاقه شما وجود داره.

متاسفانه من تهران نیستم . و باید قبل از اینکه برم چند مدل رو انتخاب کرده باشم ... چون نهایتا یه بعد از ظهر وقت داشته باشم.
ولی مرسی. اگر مدل خاصی از LTD ها مد نظرتون بود یا هرچی ! بگید اینجا در موردش بحث کنیم .

متشکرم از دوستان ;)

evani
Tuesday 8 March 2011, 01:14 PM
متاسفانه من تهران نیستم . و باید قبل از اینکه برم چند مدل رو انتخاب کرده باشم ... چون نهایتا یه بعد از ظهر وقت داشته باشم.
ولی مرسی. اگر مدل خاصی از LTD ها مد نظرتون بود یا هرچی ! بگید اینجا در موردش بحث کنیم .

متشکرم از دوستان ;)
LTD مدل های خوبی داره ولی یافت می نشود !
مدل های MH-1000 , EC1000 FR , H-1001QM FR مدل های خوبی هستند .همشون پیکاپ 81/85 و بدنه ماهون و ّفلویدرز سری 1000 هستند . کلاً ساز های LTD هم با کیفیتن هم خیلی به قیمت . من از هر کسی که داشته تعریفشو شنیدم . باز واسه ی اطمینان از کیفیتش از آقای موسوی هم یه سوالی کن . راستی حالا که داری دنبال سازی که نایابه می گردی اینم اگه ببینی بد نیست .
ولی فک نکنم پیدا کنی . جمهوری که فقط آیبانز داره و چندتا کورت !!!
این فرناندز هم علی آقا میگه هم ببینی بد نیست . ولی من چیزه زیادی ازش نمی دونم . PRS رو هم در نظر داشته باش . ESP اصلاً به پولت نمی خوره و گرنه بهترین گزینه و بهترین کیفیته به نظرم .

majid1985
Tuesday 8 March 2011, 08:42 PM
دوستان نظرتون درباره امپهاي randall چيه؟
rx25dmi چطوره. 320 تومنه. با اين پول گزينه بهتري هست؟

AdrianH
Tuesday 8 March 2011, 08:51 PM
سلام دوستان
به نظر شما با بودجه 1-2 میلیونی فندر خوبه یا جکسون؟

3pehr
Tuesday 8 March 2011, 08:59 PM
LTD مدل های خوبی داره ولی یافت می نشود !
. ESP اصلاً به پولت نمی خوره و گرنه بهترین گزینه و بهترین کیفیته به نظرم .

منم به همین نتیجه رسیدم ...

miralienca
Tuesday 8 March 2011, 09:18 PM
سلام دوستان
به نظر شما با بودجه 1-2 میلیونی فندر خوبه یا جکسون؟
چه اختلافی.
فندر و جکسون هر دو خوبن ولی نیاز شما چیه؟چی میخوای کار کنی و بزنی؟

evani
Wednesday 9 March 2011, 12:48 AM
دوستان نظرتون درباره امپهاي randall چيه؟
rx25dmi چطوره. 320 تومنه. با اين پول گزينه بهتري هست؟
vox 30 هست هیبریدیه 350 ، Line 6 30 هست 300 ، لنی 40 هست 320 . به نظرم vox از همه بهتره ولی هر چهارتاشون تو بازار هست صداشونو بشنوی ببینی کدوم رو بیشتر می پسندی بهتره ولی زیاد با هم فرق ندارن .

popooli
Wednesday 9 March 2011, 02:13 AM
دوستان به نظرتون این مدلر Line 6 DM4 Distortion Modeler Pedal تو بازاره ما پیدا میشه؟؟؟

amir666
Wednesday 9 March 2011, 10:29 AM
vox 30 هست هیبریدیه 350 ، Line 6 30 هست 300 ، لنی 40 هست 320 . به نظرم vox از همه بهتره ولی هر چهارتاشون تو بازار هست صداشونو بشنوی ببینی کدوم رو بیشتر می پسندی بهتره ولی زیاد با هم فرق ندارن .

برای خونه بهتره چه امپی من بخرم 30 یا 40 وات نهایت.

line 6 دوست دارم صداشو نمیدونم چه جوریه.به نظرت اوانی جان چی بگیرم؟

مرسی

evani
Wednesday 9 March 2011, 12:10 PM
برای خونه بهتره چه امپی من بخرم 30 یا 40 وات نهایت.

line 6 دوست دارم صداشو نمیدونم چه جوریه.به نظرت اوانی جان چی بگیرم؟

مرسی
ببین زیاد متفاوت نیستن . vox یه مقداری صداش گرمتره واسه این که یه لامپ داره ولی line 6 هم خوبه و تعریف شنیدم . من خودم vox گرفتم . حتماً تست کن ببین صدای کدومشون رو می پسندی. البته وکس 50 تومنی گرونتره . من این دوتا رو بیشتر از بقیه صداشو پسندیدم .

amir666
Wednesday 9 March 2011, 12:41 PM
ببین زیاد متفاوت نیستن . vox یه مقداری صداش گرمتره واسه این که یه لامپ داره ولی line 6 هم خوبه و تعریف شنیدم . من خودم vox گرفتم . حتماً تست کن ببین صدای کدومشون رو می پسندی. البته وکس 50 تومنی گرونتره . من این دوتا رو بیشتر از بقیه صداشو پسندیدم .

مرسی evani جان

برند vox هم بهتر هم گرونتر از line 6 هست.

زیاد بزرگ نمی خوام باشه که براحتی جابجا بشه.

vox 10 وات تو سایت چاره زده 120 تومان نمیدونم خوب هست یا نه

راستی vox تو ایران نمایندگی داره؟

evani
Wednesday 9 March 2011, 02:37 PM
مرسی evani جان

برند vox هم بهتر هم گرونتر از line 6 هست.

زیاد بزرگ نمی خوام باشه که براحتی جابجا بشه.

vox 10 وات تو سایت چاره زده 120 تومان نمیدونم خوب هست یا نه

راستی vox تو ایران نمایندگی داره؟
نمایندگی رو نمی دونم .اونی که میگی تو سایته زیاد جالب نیست . سری Valvetronix بهتره . اگه می خوای 15 شو بگیر . james یه ماه پیش گرفت 250 .

ashkan_23th
Wednesday 9 March 2011, 11:48 PM
دوستان من قیمت cort x11 چند وقت پیش از نمایندگی گرفتم و تو سایت زدم. نمایندگی گفت 480 بعد آقای موسوی گفتن 435 و حالا یه چیزه خیلی جالب تو سایته چاره زده 349 با گارانتی!!!!
(تامین کنندشم تو چاره اسپاداناس)

armageddon_st
Thursday 10 March 2011, 09:08 AM
سلام
خوبي

باز شب عيد شد و پول تو دست و بالمون اومد ...
ما هم كه بلا نسبت شما بي جنبه .....

دنبال يه امپ كوچيك تمريني هستم
يه AVT100 دارم ولي سنگينه و همه جا نميشه دنبال خودم بكشم و ببرمش ...
يه امپ سبك و كوچولو و جمع و جور ...
با يه صداي خوب ...
پيشنهادتون چيه؟
البته نسبت به كيفيت ارزون ترين رو پيشنهاد بدين ...
براي بقيه پولم يه سوراخ باز شده اين هوا ......( .................................................. . )
از همه دوستان قدرداني ميكنم!

شادباشي:bc
فعلا

arash_gh
Thursday 10 March 2011, 11:07 AM
CUBE 60 دست دو خوبه؟

armageddon_st
Thursday 10 March 2011, 12:10 PM
CUBE 60 دست دو خوبه؟

سلام
خوبي

ممنون از جوابت آرش جان قمري (البته اگه اشتباه نكنم!)
ولي گمونم 14.5 كيلو سنگين باشه ...
حالا قيمتش چنده ... پيام خصوصي بده لطفا!
و البته وضعيت ظاهريش و همينطور سلامت امپ چطوره ...
آپشنهاي خوبي داره كه مورد علاقه منم هست ...
همينطور كه گفتم دنبال يه چيز جمع و جوري ميگردم كه راحت بشه بزارم پشت ماشين يا دستم بگيرم و بدون اينكه از كت و كول بيفتم با خودم حملش كنم ...

از بقيه دوستان هم دعوت به مشاوره مي شود ها ا ا ا ا!!!!!

فعلا

imanlotus
Thursday 10 March 2011, 08:14 PM
دوستان من قیمت cort x11 چند وقت پیش از نمایندگی گرفتم و تو سایت زدم. نمایندگی گفت 480 بعد آقای موسوی گفتن 435 و حالا یه چیزه خیلی جالب تو سایته چاره زده 349 با گارانتی!!!!
(تامین کنندشم تو چاره اسپاداناس)
nدوست عزیز این موضوع فقط تو برند کورتش صادقه من زنگ زدم به همین یارو گوشی برنداشت:30:
ولی یه کاسه ای زیر نیم کاسست:17:
عاشق چشم و ابرو منو شما نیستن...:30:
شاید دلشون برا جامعه الکتریک زنای ایران به خصوص کرت زنهای ایران سوخته:39:

sahandmsh
Thursday 10 March 2011, 11:03 PM
دنبال يه امپ كوچيك تمريني هستم
يه AVT100 دارم ولي سنگينه و همه جا نميشه دنبال خودم بكشم و ببرمش ...
يه امپ سبك و كوچولو و جمع و جور ...
با يه صداي خوب ...

فعلا

آمپلی های میکرو مارشال و رولند خوب هستن! مارشال 1دونه 1وات داره یکی دیگه هم هست که دو تا کب داره شده 2 وات:دی
رولند خیلی قوی تره اگه اشتباه نکنم 5واته و افکت هم داره....
البته من میکرو مارشال 1وات رو خریدم 40 چند ماه پیش دو کبینتش 65 بود فکر کنم
رولند هم الان دقیق نمی دونم اما تو نت 150 بود فکر کنم باز چک کن
البته اگه منظورت از جمع و جور ایناس که من میگم:دی چون اینا بیشتر جنبه ی پرتابل و همراه دارن
واسه بی سوادی هم شرمنده دوستان و اساتید
این دو تا تو ذهنم بود گفتم که گفته باشم:دی

hamid_pc64
Friday 11 March 2011, 11:37 AM
دوستان من همون popooli هستم نمیدونم چرا نمیتونم با ID خودم بیام انگار مصدودش کردن اخه چراااااااااااااااااااا؟؟؟ ؟؟؟؟؟

popooli
Friday 11 March 2011, 01:50 PM
درست شد خدا را شکر

amir666
Friday 11 March 2011, 03:30 PM
آمپلی های میکرو مارشال و رولند خوب هستن! مارشال 1دونه 1وات داره یکی دیگه هم هست که دو تا کب داره شده 2 وات:دی
رولند خیلی قوی تره اگه اشتباه نکنم 5واته و افکت هم داره....
البته من میکرو مارشال 1وات رو خریدم 40 چند ماه پیش دو کبینتش 65 بود فکر کنم
رولند هم الان دقیق نمی دونم اما تو نت 150 بود فکر کنم باز چک کن
البته اگه منظورت از جمع و جور ایناس که من میگم:دی چون اینا بیشتر جنبه ی پرتابل و همراه دارن
واسه بی سوادی هم شرمنده دوستان و اساتید
این دو تا تو ذهنم بود گفتم که گفته باشم:دی

چه کوچولو ند اینا

از اینا صدا در میاد؟ تو دست اینا جا میشن؟اینجا خیلی کوچولو به نظر می رسن

Mehrshad_PRS
Friday 11 March 2011, 04:14 PM
خوب دوباره من برگشتم
دوباره شنبه ساعت 5 صبح باید برم پادگان
قراره عید رو دو قسمت کنن نصف به نصف بفرستن مرخصی
پوستم تا الان کنده شده ولی کاشکی به موقع میرفتم هر کسی نرفته حتما هر چه سریع تر بره من الان به یه مشت بچه متولد 69-70 خوردم زبون نفهم اگه منم 69 بودم خیلی راحت تر بودم به هر حال میگذره تا الان که 1 ماهش گذشت:26:یدونه متولد 57 هم بینمون هست زنو بچه داره:43::21:

من سعی کردم بیشتر پستها رو که نبودم بخونم

در مورد فرشید من شاگردش بودم بهم گفت سازش rg570 هست
اگه سالمشو پیدا کنید ساز خوبیه

در مورد امپ سبکم از دید من خرید یه امپ 1 وات یا 5 وات کار درستی نیست امپ 10 تا 15 وات هم سبکه هم میشه اسمشو گذاشت امپ!

amir666
Friday 11 March 2011, 05:25 PM
خوب دوباره من برگشتم
دوباره شنبه ساعت 5 صبح باید برم پادگان
قراره عید رو دو قسمت کنن نصف به نصف بفرستن مرخصی
پوستم تا الان کنده شده ولی کاشکی به موقع میرفتم هر کسی نرفته حتما هر چه سریع تر بره من الان به یه مشت بچه متولد 69-70 خوردم زبون نفهم اگه منم 69 بودم خیلی راحت تر بودم به هر حال میگذره تا الان که 1 ماهش گذشت:26:یدونه متولد 57 هم بینمون هست زنو بچه داره:43::21:

من سعی کردم بیشتر پستها رو که نبودم بخونم

در مورد فرشید من شاگردش بودم بهم گفت سازش rg570 هست
اگه سالمشو پیدا کنید ساز خوبیه

در مورد امپ سبکم از دید من خرید یه امپ 1 وات یا 5 وات کار درستی نیست امپ 10 تا 15 وات هم سبکه هم میشه اسمشو گذاشت امپ!

خوش اومدی مجدد.

نگران نباش چشم به هم بزنی تمومه فقط خاطرهاش واست میمونه نه سختیاش.

اره امپ 10 وات هم خیلی کوچیکه چه برسه به 1 و 5 واتش

evani
Friday 11 March 2011, 07:22 PM
خوش اومدی مهر شاد جان . اول اردیبهشت منم کارم زاره .
اینا آمپ مینی هستن . ولی به نظر منم یه 10 وات بهتره !

Mehrshad_PRS
Friday 11 March 2011, 08:53 PM
گذشتن که میگذره
2 روز اول خیلی سخت گذشت
هفته اول بهت سخت میگذره بعد دیگه کم کم تنت عادت میکنه منم 1 ماه دیگه تحمل کنم دیگه تمومه امیدوارم یگان جای خوبی بیفتم

imanlotus
Saturday 12 March 2011, 12:19 AM
درود دوستان...
کسی از برند ملودی تو گیتار الکتریک چیزی میدونه؟
من که تو نت سرچ کردم همش gibson melody میاد که گیبسونه ولی ملودی مارک جدا گونه هم داریم؟
والا یکی از دوستان رفته بود قشم تو یکی از مغازه ها فقط همین مارک ملودی رو دیده بود:|
که رو بریجش ملودی حک شده بود...

meysam-lamster
Saturday 12 March 2011, 11:43 AM
سلام به همگی.
دوستان کسی میتونه یه گیتار تو رنج 700 تومن معرفی کنه؟
من یه 6 سالی میشه گیتار میزنم سبک کارم ترش متال و هارد راک هست ملودی میزنم و با پیکابای اکتیو مثل emg 81 صفا میکنم لطفا اگه کسی گزینه ای داره معرفی کنه.
فقط یه چیزی ibanez نباشه من از این گیتارا چندشم میشه D:

amir666
Saturday 12 March 2011, 05:10 PM
سلام به همگی.
دوستان کسی میتونه یه گیتار تو رنج 700 تومن معرفی کنه؟
من یه 6 سالی میشه گیتار میزنم سبک کارم ترش متال و هارد راک هست ملودی میزنم و با پیکابای اکتیو مثل emg 81 صفا میکنم لطفا اگه کسی گزینه ای داره معرفی کنه.
فقط یه چیزی ibanez نباشه من از این گیتارا چندشم میشه D:

فکر نکنم پیدا کنی اگه پیدا کنی emg-hz پیدا می کنی جز اینکه دست دو بخری یا اینکه بری تا 830 تومان cort x-th که اقای موسوی داره و نو هم هست بخری چون نمایندگیش میده 930

من دنبالش بودم فقط همینو پیدا کردم اگه ltd نمایندگیش میاورد خیلی خوب بود:am

amir666
Saturday 12 March 2011, 05:46 PM
اقایون این مدل ibanez j-custom داستانش چیه؟

شنیدم از پریستیج بالاتره نه؟

You can see links before reply (You can see links before reply)

Alir3za
Saturday 12 March 2011, 11:28 PM
بچه هه من PRS Se Torero بلک چری میخوام !
جایی سراغ دارید که 100 % داشته باشه !؟

ahmadreza6600
Saturday 12 March 2011, 11:51 PM
سلام
نظرتون در مورد ibanez gxa30 واسه شروع چیه ؟
میخام صدا گیتار کلاسیک ازش در بیاد
البته از خودش که نه:10:
اگه مالزی باشه خوبه دیگه
فرقش با چینی چیه ؟

evani
Sunday 13 March 2011, 01:45 AM

ببین آقای قمری نداره ؟ پیغام خصوصی بده بهشون .
ایشون نمایندگی هستن . راستش من که تو جمهوری prs ندیدم .

alimetallica_2
Sunday 13 March 2011, 03:50 AM
راستی دوستان الان آیبانز رو ژاپن هم میزنه؟!
اگر میزنه مثلا تفاوت قیمت یک RG2570 زاپنی با ساخت کشور دیگه چقدر میشه حدودا؟!

sina_zakeri
Sunday 13 March 2011, 08:02 AM
آیبانز پرستیج ها همه ژاپنی هستن. قدیمیها هم خیلیهاشون که عددشون از 4 و 5 بالاتر بود مثل 470 و 570 و 550 و اینها ژاپنین اگه دست دوش رو گیر بیاری. J custom هم مال بازار خود ژاپنه که بهترین آیبانزها رو میسازن برای خودشون!

armageddon_st
Sunday 13 March 2011, 08:03 AM
راستی دوستان الان آیبانز رو ژاپن هم میزنه؟!
اگر میزنه مثلا تفاوت قیمت یک RG2570 زاپنی با ساخت کشور دیگه چقدر میشه حدودا؟!

سلام
خوبي

مدلهاي RG2550 و 2570 مدلهاي Prestige و ساخت ژاپن هستند ...
اگه چيني اينها توي بازار بياد قطعا فروش نداره (اونهم با مارك Maid in China)
اگه با مارك تقلبي Team J Craft بياد هم قطعا بايد با قيمت اصل بياد ديگه ... تا بتونه فروش داشته باشه ... و اگر نه همه ميفهمن تقلبيه و كسي نميخره ....
اين مدلي كه گفتي ساخت اندونزي، كره يا چين نداره ... فقط ساخت ژاپن داره ...
البته اين اطلاعات و تحليل من از وضعيت بازار بود...
شايد دوستاي ديگه چيزاي بيشتري بدونن كه قطعا اگه مطرح بشه استفاده ميكنم ...

شاد باشي:bc
فعلا

alimetallica_2
Sunday 13 March 2011, 09:03 AM
عجب. خوب خدا رو شکر که متوجه این مطلب شدم.
راستی الان قیمت این ساز تو بازار چقدر هست؟!
(البته نمیدونم طرح قدیمش هنوز هست یا نه، و یا طرح جدیدش مثل قدیمیه جواب پس میده یا نه؟)
2570 رو میگم.

ahmadreza6600
Sunday 13 March 2011, 01:38 PM
یعنی اینجا به تازه واردا جواب نمیدن ؟
یا سوال من نامربوطه ؟
طبق تحقیقات گسترده ای که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که فقط clean فندر استراتوکستر می تونه صدایی شبیه به گیتار کلاسیک داشته باشه اونم آمریکاییش
ibanez gxa30 بد نیست cleanش
میشه بگین چطوری میشه چینی رو تشخیص داد ؟

arash_gh
Sunday 13 March 2011, 03:18 PM
گیتار کلاسیک سیم نایلون داره. چطور گیتار الکتریک میتونه صدای گیتار کلاسیک بده؟ فکر کنم فقط پیزو بتونه تا حدی صدا رو شبیه کنه.

خیلی گیتارها صدای کلین خوب دارن.

تشخیص گیتار چینی مشکله. ما معمولا از اقای موسوی میپرسیم.

evani
Sunday 13 March 2011, 04:47 PM
عجب. خوب خدا رو شکر که متوجه این مطلب شدم.
راستی الان قیمت این ساز تو بازار چقدر هست؟!
(البته نمیدونم طرح قدیمش هنوز هست یا نه، و یا طرح جدیدش مثل قدیمیه جواب پس میده یا نه؟)
2570 رو میگم.
این مدل که الان تو سایتش هست رو نمایندگی 1650 می داد ! که کلاً تو بازار باید ارزونتر باشه .

evani
Sunday 13 March 2011, 04:55 PM
یا سوال من نامربوطه ؟
طبق تحقیقات گسترده ای که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که فقط clean فندر استراتوکستر می تونه صدایی شبیه به گیتار کلاسیک داشته باشه اونم آمریکاییش
جدا از مسئله صدا که آقای قمری گفتن . این مسئله هم مهمه که بدونی هر سازی رو تو سایت یه شرکت میبینی اینجا گیر نمیاد . مگه اینکه نمایندگیش قبول کنه و واست سفارش بده . این سازی که شما گفتین هم من تا حالا این ایران ندیدم کسی داشته باشه . آیبانز سری RG و سری S و چندتا از سری های سیگنچر تو ایران راحت پیدا میشن . البته با توجه به اینکه آیبانز تقریباً تو جمهوری پر هست !!!!

montreux
Sunday 13 March 2011, 05:15 PM
یا سوال من نامربوطه ؟

همون طور که دوستان گفتن صدای گیتار الکتریک نهایت بتونی شبیه صدای گیتارجز کنیش

تازه گیتار کلاسیک رو اگر پیکاپ ببندی باز هم صداش از حالت کلاسیک خیلی دور میشه و برای همین خیلی ها از پیکاپ برای گیتار کلاسیک استفاده نمی کنن !!!!!!!!!!

صدای گیتار فندر هیچ شبهاتی با کلاسیک نداره چه جوری میگی مثل کلاسیک می مونه

alimetallica_2
Sunday 13 March 2011, 07:29 PM
یا سوال من نامربوطه ؟
فندر صدای تو دماغی داره دیگه به قول همه.
اما خود فندر هم بستگی داره چی روش باشه؟! مثلا فندری هم هست که ای ام جی روش وصل باشه.
به نظر من ای ام جی بهترین حالت گیتار اکوستیک رو به تصور میکشه، البته به افکت هم بسیتگی داره. مثلا افکت من برای اکوستیک گز آکوستیک رو هم کامل و دقیق تقلید میکنه که خوب این کار رو خیلی طبیعی جلوه میده. خواستی یک نمونه کار از صداش برات میگذارم.

با قوی کردن گوش و دقت و شناخت سازها میشه اینها رو تشخیص داد.
مثلا من خودم چون تابحال گیبسون و فندر از نزدیک ندیدم اصلا نمیدونم چی هستند و فقط اطلاعاتم در حد این یکی دو ماه تحقیق راجب به برندهای گیتاره.

(این الطلاعات خیلی زود به دست میاد البته معمولا. من در کل هیچی از ساز نمیدونستم و فقط یک نوازنده بودم - اما وقتی تو این سایت وارد شدم با رضا رنجبران که آشنا شدم حسابی حساب کار دستم آمد و سوالاتم رو هم از اساتیدی مثل آقای موسوی پرسیدم و خوب اطلاعاتم تو چند ماه به حد کافی برای یک انسان عادی رسید. حداقل به جایی که اگر یک روز خواستم ساز بخرم، پشیمون نشم)

alimetallica_2
Sunday 13 March 2011, 07:31 PM
این مدل که الان تو سایتش هست رو نمایندگی 1650 می داد ! که کلاً تو بازار باید ارزونتر باشه .
چرا از هرچی من خوشم میاد یا کمیاب میشه تو بازار، یا دیگه گیر نمیاد.
ببنا این آرجی 2570 تا دو سال پیش 900 تومان بود تو بازار. :22:
تا چندی پیش هم 1200 ظاهرا.

این وضعیت گرونی گیتار تاجایی احتمالا ادامه پیدا میکنه که من ساز رو کلا بیخیال میشم. مخصوصا الان ک هبه این نتیجه رسیدم که هیچی حالیم نیست از موزیک.

alimetallica_2
Sunday 13 March 2011, 07:32 PM
همون طور که دوستان گفتن صدای گیتار الکتریک نهایت بتونی شبیه صدای گیتارجز کنیش

تازه گیتار کلاسیک رو اگر پیکاپ ببندی باز هم صداش از حالت کلاسیک خیلی دور میشه و برای همین خیلی ها از پیکاپ برای گیتار کلاسیک استفاده نمی کنن !!!!!!!!!!

صدای گیتار فندر هیچ شبهاتی با کلاسیک نداره چه جوری میگی مثل کلاسیک می مونه
بابا منظورشون گیتار آکوستیکه دیگه. :23: چرا گیر میدی آخه!؟ :28:

patrick
Sunday 13 March 2011, 08:04 PM
سلام.کجا میشه پی یو دیمارزیو پیدا کرد؟نمایندگی که نداره

sbimanand
Sunday 13 March 2011, 08:48 PM
کسی قیمت boss me-50 یا 70 رو داره

rezaranjbaraan
Sunday 13 March 2011, 09:06 PM

پاتریک جان من میشناسمت و صدایی که میخای رو میدونم دیمارزیو رو ول کن اگر طالبی پیکاپ بگیری سیمور رو پیشنهاد میکنم مدلشم میتونم بهت بگم:16:

metal-militia
Sunday 13 March 2011, 09:08 PM
سلام دوستان
من میخوام پیک آبهای JS100 خودم رو عوض کنم.صدایی مثله صدای جو ساتریانی و استیو وای میخوام.چه پیک آبی رو پیشنهاد میدین؟

rezaranjbaraan
Sunday 13 March 2011, 09:14 PM
سلام دوستان
من میخوام پیک آبهای JS100 خودم رو عوض کنم.صدایی مثله صدای جو ساتریانی و استیو وای میخوام.چه پیک آبی رو پیشنهاد میدین؟

سلام پیشنهاد من از دیمارزیو tone zone و air norton هست اگه صدای استیو وای میخای معمولا اوولوشن جواب میده البته mo joe هم برای ساتریانی تازگیا اومده

metal-militia
Sunday 13 March 2011, 09:19 PM
ممنون.حالا کدومش رو بگیرم؟

rezaranjbaraan
Sunday 13 March 2011, 09:27 PM
ممنون.حالا کدومش رو بگیرم؟

عزیزم حالا ممکنه حرفمنم غلط باشه ها اما انتخاب با خودته و اینکه کل پیکاپای استیو های پاورن و خروجیشون بالاس اما پیکاپای جو برعکس خروجی پایینی دارن

montreux
Sunday 13 March 2011, 09:29 PM

حتما همین مدل رو میخوای از دیماریزیو

مثلا مدل های دیگه کلاسیک راک :

ببین اگر از صداش خوشت بیاد دارم 5 الی 6 سال پیش خودم گرفته بودم سالمه اگه خواستی بهت بدمش

metal-militia
Sunday 13 March 2011, 09:29 PM
فکر کنم چون گیتارم سیگنچر جو هست بهتر باشه پیک آبای اون رو بگیرم

montreux
Sunday 13 March 2011, 09:34 PM
من این پیکاپها رو گرفته بودم به کارم نیومد و چند سالی همین طور تو انباری مونده

هرکی از این طرح دیماریزیو خواست بهش میدم ( اصلی هم هستن )

چون صداش خاص هست بدرد هرکسی نمی خوره

rezaranjbaraan
Sunday 13 March 2011, 09:59 PM
فکر کنم چون گیتارم سیگنچر جو هست بهتر باشه پیک آبای اون رو بگیرم

بله جو معمولا توی بریج از فرد یا موجو و توی نک از پف جو استفاده میکنه قیمتاشم مشخصه و خیلی بالا نیس

metal-militia
Sunday 13 March 2011, 10:02 PM
میشه لطف کنید و بگید قیمتاش چقدره؟

rezaranjbaraan
Sunday 13 March 2011, 10:33 PM
میشه لطف کنید و بگید قیمتاش چقدره؟

اینا قیمته پارساله الان بالاترم رفته
air classic air norton air zone 100$
evoloution evo2 115$
mojo fred liquidfire paf joe paf pro 109$

Alir3za
Sunday 13 March 2011, 11:09 PM
ببین آقای قمری نداره ؟ پیغام خصوصی بده بهشون .
ایشون نمایندگی هستن . راستش من که تو جمهوری prs ندیدم .

قبلا پرسیدم
نداشتند

ahmadreza6600
Sunday 13 March 2011, 11:28 PM
با عرض سلام و تشکر بابت جوابای صادقانه دوستان
به قول آقای علی متالیکا گیر ندین دیگه
حالا که الکتریک صدای کلاسیک نمیده منم منظورم آکوستیک بود پس
ولی در کل 2 دلیل دارم واسه انتخاب الکتریک
1....قبلا کلاسک داشتم هیچی نتونستم یاد بگیرم آخه وقت آکورد گرفتن دستام درد می گرفت ولی به نظر می رسه الکتریک راحت تر صداش در بیاد
2...الکتریک کلاس داره واسه خودش.هنوز جواد نشده:10:
ولی کلا از صدای دیستورشن خوشم نمیاد
یه چیزی بهم معرفی کنید مثل فندر که بشه باهاش هر ریتمیو زد
تو مایه های 200 تا 300 تومن
البته تو تحقیقات گسترده ای که گفتم به ibanez gax30 رسیدم که بچه ها میگن نیست تو بازار
ولی فک کنم تو لیست قیمتای یه سایت ایرانی دیدم
قیمتشم 200 تومنه
فقط ترس من از اینه که چینی نباشه
چون به قول دوستان مفت نمی ارزه

alimetallica_2
Monday 14 March 2011, 12:36 AM
با عرض سلام و تشکر بابت جوابای صادقانه دوستان
به قول آقای علی متالیکا گیر ندین دیگه
حالا که الکتریک صدای کلاسیک نمیده منم منظورم آکوستیک بود پس
ولی در کل 2 دلیل دارم واسه انتخاب الکتریک
1....قبلا کلاسک داشتم هیچی نتونستم یاد بگیرم آخه وقت آکورد گرفتن دستام درد می گرفت ولی به نظر می رسه الکتریک راحت تر صداش در بیاد
2...الکتریک کلاس داره واسه خودش.هنوز جواد نشده:10:
ولی کلا از صدای دیستورشن خوشم نمیاد
یه چیزی بهم معرفی کنید مثل فندر که بشه باهاش هر ریتمیو زد
تو مایه های 200 تا 300 تومن
البته تو تحقیقات گسترده ای که گفتم به ibanez gax30 رسیدم که بچه ها میگن نیست تو بازار
ولی فک کنم تو لیست قیمتای یه سایت ایرانی دیدم
قیمتشم 200 تومنه
فقط ترس من از اینه که چینی نباشه
چون به قول دوستان مفت نمی ارزه
داداش اصلا فکر این رو هم نکن که گیتار الکتریک راحتراز کلاسیک باشه. اصلا از نظر سختی قابل مقایسه نیست. مخصوصا گیتارهای ارزون که معمولا خیلی سخت فینگر هستند و خیلی باید انگشت قوی داشته باشی روش آکورد بگیری یا حتی ملودی بزنی.
من رو کلاسیک تو 5 ثانیه 7 تا اکورد عوض میکردم، اما رو الکتریک تو 5 ثانیه شاید 4 تا بتونم عوض کنم.
خلاصه کار کردن الکتریک سخت تره و حتی تحمل صداش موقع تمرین از کلاسیک سخت تره.

shahram201
Monday 14 March 2011, 06:23 AM
قبلا پرسیدم
نداشتند

سلام
اگه عجله نداری به آقای قمری سفارش بده برات بیارن. بنظرم ارزش داره یه کم منتظر بمونی در عوض ساز رو با قیمت مناسب و از جای مطمئن تهیه میکنی.

ashkan_23th
Monday 14 March 2011, 10:14 AM
دوستان ESP این جا نمایندگی داره؟

یا جایی هست که ltd داشته باشه؟

evani
Monday 14 March 2011, 10:50 AM
دوستان ESP این جا نمایندگی داره؟

یا جایی هست که ltd داشته باشه؟
esp نمایندگی داره ولی ltd نمیاره !!!

ashkan_23th
Monday 14 March 2011, 10:59 AM

:43: بسیار جالبه.
چرا آخه نمیاره!!!!!!!

evani
Monday 14 March 2011, 11:00 AM
:43: بسیار جالبه.

شماره و آدرسشو داری به من بدی اوانی جان؟
پ. خ واست دادم .

meysam-lamster
Monday 14 March 2011, 11:11 AM
سلام دوستان نظرتون در مورد این گیتار چیه؟
من تو سایت های خارجی تحقیق کردم خیلی ازش تعریف میکنن میخوام اطمینان حاصل کنم بعد بخرم تا پشیمون نشم.

randy_rhoads
Monday 14 March 2011, 11:26 AM
دوست عزيز ساز رو تا تست نكني نميتوني در موردش نظر بدي..............

meysam-lamster
Monday 14 March 2011, 12:20 PM
دوست عزيز ساز رو تا تست نكني نميتوني در موردش نظر بدي..............
:adخوب اون که آره ولی منظور من در مورد اطلاعات و مشخصه های اصلی مثل پیکاب و جنس چوب و فرتا و از این جور مسایل بود نه مسائل نوازندگی چون شاید یه ساز از نظر شما ساز خوبی باشه ولی از نظر من یا یکی با یه سلیقه ی دیگه نه.
مورد دوم که گفتم زیاد ازش تعریف کردند هم از هر دو نظر بود.
حالا گفتم شاید کسی اطلاعاتی داره بگه ما هم استفاده کنیم ممنون از نظر شما.
اساتید لطفا نظرشونو بگن چون واسم مهمه ممنون.

randy_rhoads
Monday 14 March 2011, 12:37 PM
من در راستاي حرف شما گفتم ببنيد منظورم اينكه كه ممكنه نوشته باشه emg ولي emg hz باشه يا اينكه كيفيت چوبش اوني نباشه كه نوشته يا قسمت هاي ديگش...............در ضمن وقتي شما از سايت خريد ميكني اگر خدايي نكرده اوني نباشه كه بايد ميبود اونوقت ديگه دستت به جايي نميرسه واسه پس گرفتن پولتون..............

amir666
Monday 14 March 2011, 12:42 PM
منم با دوستمون رندی کاملا موافقم باید به قولی چار چشم سازتو ببینیو با دقت تستش کنی

patrick
Monday 14 March 2011, 12:50 PM
پاتریک جان من میشناسمت و صدایی که میخای رو میدونم دیمارزیو رو ول کن اگر طالبی پیکاپ بگیری سیمور رو پیشنهاد میکنم مدلشم میتونم بهت بگم:16:

سلام رضا جان...حرف تو واسم ثابت شده...من حرف تورو چشم بسته قبول میکنم...مرسی...:redguitar:

patrick
Monday 14 March 2011, 12:53 PM
حتما همین مدل رو میخوای از دیماریزیو

مثلا مدل های دیگه کلاسیک راک :

ببین اگر از صداش خوشت بیاد دارم 5 الی 6 سال پیش خودم گرفته بودم سالمه اگه خواستی بهت بدمش

سلام .لطفا مدل و قیمتشو واسم پ.خ کن...مرسی :am

meysam-lamster
Monday 14 March 2011, 01:00 PM
حرف شما کاملا درسته و من قبول دارم ولی من نمیخوام از سایت بگیرم البته عذر میخوام من باید اینو اول میگفتم.
من میخوام مطمئن شم که گیتار درست درمونیه بعد از شهر خودمونم میتونم تهیه کنم مگر اینکه مغز ... خورده باشم که از سایت گیتار بگیرم.
حالا میتونین با توجه به مشخصاتش نظرتونو بگین؟
در ضمن یه مساله داخل پارانتزی (از کجا میشه تفاوت پیکاب emg 81 با emg hz رو تشخیص داد؟ یا مثلا 81 با 85 چون خیلی شبیه همن)
ممنون میشم راهنماییم کنین.

rezaranjbaraan
Monday 14 March 2011, 01:18 PM
عزیزم emg نمایندگی رسمی داره در ایران که آدرسشم موجوده در سایت اصلی اما طریقه شناختش کاملا واضحه (البته اگه یه آدم حرفه شبیه سازی نکرده باشه)....
به عکسا دقت کنید
اینا 81 اصل آمریکاس
و اینا هم اچ زد ها

randy_rhoads
Monday 14 March 2011, 02:02 PM
البته براي شناسايي emg 81از 85 يا ساير emg ها انكه روي پيكاپ هر مدلي رنگ نوشتاري emg با سايرين فرق ميكنه ............

meysam-lamster
Monday 14 March 2011, 03:00 PM
ممنون از راهنماییتون آدم کیف میکنه تو این سایت D:
اگه میشه در مورد همون گیتار مدلشم esp ltd h-351fr نظر بدین میدونم گیر سه پیچ دادم.

sbimanand
Monday 14 March 2011, 03:46 PM
کسی قیمت boss me-50 یا 70 رو داره
دوستان یه لطفی بکنیدبه این هم جواب بدید

randy_rhoads
Monday 14 March 2011, 04:09 PM
دوست عزيز اينطور كه از مشخصاتي كه داده به نظر ساز خوبي مياد ولي در مورد اينكه ايا بادي از چه نوع ماهوگانيه يعني مزقوبيتش چطوره يا اينكه فينگر بردش از چه نوع رز هست و يا اينكه فلود رز ايا ليسانس هست يا ارجينال چيزي نگفته..........در مورد بحث فني ساخت و سوار كردن قطعات و نوع برش ها و... هم تا خود ساز نباشه نميشه نظري داد............البته اينها نظرات منه باز هم دوستان با تجربه تر و به خصوص اقاي موسوي بيشتر ميتونن راهنماييتون بكنن..........

evani
Monday 14 March 2011, 05:06 PM
ممنون از راهنماییتون آدم کیف میکنه تو این سایت D:
اگه میشه در مورد همون گیتار مدلشم esp ltd h-351fr نظر بدین میدونم گیر سه پیچ دادم.
خوب با توجه به سایت ها فلویدرز اسپشیال داره که این یک نقطه ضعف هست . بقیه قطعات به نظر خیلی خوبن فقط Tuners ماله ESP هست که نسبتاً ضعیف تر از گوتو و گروور هست . نک ترو بودنش جالبه ولی باید حتماً تست کنی ببینی که واقعاً ساز خوبیه یا نه .
تو یه سایتی دیدم یکی نوشته که نکش زیاد جالب نیست . البته نمی شه با یه ریویو از یه نفر گفت که سازی بده یا خوب .

montreux
Monday 14 March 2011, 06:08 PM
سلام .لطفا مدل و قیمتشو واسم پ.خ کن...مرسی :am

نمونه صدای پیکاپ دیماریزیو

هرچی گشتم فقط یه ویدئو که برای خیلی سال پیش بود پیدا کردم که اونم چون وکال داشت فقط اولش رو میزارم

ملودی با پیکاپ نک (البته کلیین هست)

من این پیکاپ هارو روی گیتار یاماها sbg نصب کرده بودم و این نمونه هم برای همون زمانه

ببخشید که خیلی ضایع هست (جوون بودیم و بی تجربه )
:am

montreux
Monday 14 March 2011, 06:47 PM
ببخشید یه نمونه صدای دیگه البته این هم کلین اما با پیکاپ بریدج زده شده

این هم کات کردن تا راحت اپ بشه

پیکاپ نک با گیتار یاماها sbg

(بازهم ملودی منظورم نه ارپژ )

شرمنده این کارها حدود 6 سال پیش ضبط شده ( سر تا پا ایراد داره)

ahmadreza6600
Monday 14 March 2011, 09:14 PM
سلام
من که نمی تونم به شکل حرفه ای بیان کنم
لطفا این نمونه صدارو گوش کنین
اگه مورد مناسبی هست که بتونه راحت همچین صدایی بده معرفی کنید
با تشکرات فراوان
راستی کسی می تونه بگه ibanez gax30 تو بازار ایران ÷یدا میشه یا نه ؟
البته طبق تحقیقات فک کنم دیگه تولید نمی شه
5200

popooli
Monday 14 March 2011, 09:22 PM
سلام
با تشکرات فراوان
5200

فک کنم از برند Fender بتونی این صدارو بگیری صداش چیزه خاصی نیست که نشه پیدا کرد

ahmadreza6600
Monday 14 March 2011, 10:17 PM
فک کنم از برند Fender بتونی این صدارو بگیری صداش چیزه خاصی نیست که نشه پیدا کرد

اولا تشکر می کنم بابت جواب( بقیه دوستان که محل نمی ذارن )
ولی حرفه ایا می گن اول باید با یه چیز متوسط شروع کرد
فک کنم این صدایی که من خوشم اومده اگه پیدا شه اصلش بالای 2 تومنه
گیتارای طرح فندرم مثل squir و yamahaو cort تا اونجایی که من نمونه هاشو دیدم موقع زدن صدایی که از دمو دسگاشون در میاد بیشتر از اون صداییه که ازآمپ در میاد:106:
پس من باید با چی شروع کنم
یعنی هیچ کدوم این گیتارا صدایی شبیه این ندارن ؟

Eragan
Monday 14 March 2011, 10:21 PM
با عرض سلام به همه ی اساتید محترم من تازه عضو شدم واقعا ایول داره چقدر اینجا فعالن همه:clapping:
من میخواستم گیتار الکتریکی تازه شروع کنم:guitarplay1:
بودجم 500 برای گیتار 200 برای امپ بود حالا چرا میگم بود بخاطر اینکه من با گشت زدن توی اینترنت از مدل ltd kh 202 خوشم اومد قیمتش زده بودن 500 اما امروز رفتم قیمت کردم توی بازار قیمت بهم دادن 750 بخاطر همین از این مدل پشیمون شدم به فروشنده گفتم اونم در اومد گفت با این بودجه باید ایبانز بگیری ولی راستش از ایبانز خوشم نیمده اون بهم سه تا مدل معرفی کرد
rg350
rg370
s520
ایا واقعا انتخاب دیگه ای ندارم؟ سبک مورد علاقم متال کدوم یکی از اینا بدرد متال میخوره؟ من با چندتا کلیپ که دیدم بنظرم s520 بیشتر بدرد متال میخوره نظر شما چیه ؟
بعد میخواستم 200 بدم برای امپ اما فروشنده بهم گفت با 200 امپ زیاد خوب در نمیاد بهتر 3 .4 ماه وصلش کنی به ضبطی چیزی بعد که پولت بیشتر شد یه 370 تومن بده یه امپ 30 واتی مارشال ورداری نظر شما اساتید چیه؟

montreux
Monday 14 March 2011, 10:22 PM
سلام
با تشکرات فراوان
5200

این صدا مختص پیکاپهای سینگل کویل

حالا میتونی هم اکتیو و یا پسیو استفاده کنی اکتیو هاش یه نمه صداش عروسکی تر میشه
سلیقه ای هستن

البته این صدا با پیکاپ نک

popooli
Monday 14 March 2011, 10:24 PM
گیتارای طرح فندرم مثل squir و yamahaو cort تا اونجایی که من نمونه هاشو دیدم موقع زدن صدایی که از دمو دسگاشون در میاد بیشتر از اون صداییه که ازآمپ در میاد:106:

ببین اگه میخای تازه شروع کنی من Esp grass roots رو بهت پیش نهاد میکنم که توی نمایندگی ESP تو جمهوری موجوده صدای کلین خوبی داره پیکاپای خودش ولی دیس قوی نداره

من خودم از این مدل گرفتم و قیمتشم بین 600 650 هستش

montreux
Monday 14 March 2011, 10:26 PM

نه اسک.ار گیتاربدی نیست

بگرد ازون ژاپنی ای قدیمیاش رو گیر بیاری حدودا می تونه با فندر برابری میکنه

popooli
Monday 14 March 2011, 10:37 PM
دوستان ما امروز به سرمون زد یه Esp Grassroots گرفتیم با قیمت خیلی خوب ولی نمیگم چند چون قول دادم نگم ولی از صدا و کیفیت خوبی برخورداره

اینم این Grass roots که گرفتم از لحاظه کیفیت ساخت حرف نداره

miralienca
Monday 14 March 2011, 10:46 PM
خوب با توجه به سایت ها فلویدرز اسپشیال داره که این یک نقطه ضعف هست . بقیه قطعات به نظر خیلی خوبن فقط Tuners ماله ESP هست که نسبتاً ضعیف تر از گوتو و گروور هست . نک ترو بودنش جالبه ولی باید حتماً تست کنی ببینی که واقعاً ساز خوبیه یا نه .
تو یه سایتی دیدم یکی نوشته که نکش زیاد جالب نیست . البته نمی شه با یه ریویو از یه نفر گفت که سازی بده یا خوب .
شاید درست نباشه که از فلویدرز اسپشیال به عنوان نقطه ضعف یاد کنیم.
از خیلی مدلهای فلویدرز چیزی کم نداره.
درسته که کیفیت اورجینال و برندهای معتبر رو نداره ولی این قابلیت رو به ساز میده که بعدا" بتونید اورجینال روش نصب کنید.
در نظر بگیرید که 200-250 تومن کمتر هزینه میکنید

ahmadreza6600
Monday 14 March 2011, 10:48 PM
ایول
مبارکه
اون مدل آیبانزی که من گفتمم شبیه همین بود
ولی پیکاپای esp یه چیز دیگست
البته اون قیمتش 200 بود
فک نکنم وسعم به این برسه

popooli
Monday 14 March 2011, 10:53 PM
ایول
مبارکه
اون مدل آیبانزی که من گفتمم شبیه همین بود
ولی پیکاپای esp یه چیز دیگست
البته اون قیمتش 200 بود
فک نکنم وسعم به این برسه

البته من اینو برای تنوع صدا گرفتم دادم آقای موسوی یه دست پیکاپ سیمور سیگنچر اسلش انداخت روش که صداش عالیه سازه اصلیم یه Esp Horizon FR-II هست که یه دونس خدایی

evani
Monday 14 March 2011, 11:06 PM
شاید درست نباشه که از فلویدرز اسپشیال به عنوان نقطه ضعف یاد کنیم.
از خیلی مدلهای فلویدرز چیزی کم نداره.
درسته که کیفیت اورجینال و برندهای معتبر رو نداره ولی این قابلیت رو به ساز میده که بعدا" بتونید اورجینال روش نصب کنید.
در نظر بگیرید که 200-250 تومن کمتر هزینه میکنید
بله از این نظر بهش فکر نکرده بودم . حق با شماست .
راستی قیمت فلوید رز اورجینال یا تیتانیمی چند هست ؟ و کلاً چقدر هزینه داره واسه تغییرش ؟

alimetallica_2
Monday 14 March 2011, 11:23 PM
منظورت بابکه در پاساژ پیروژ؟

evani
Monday 14 March 2011, 11:26 PM
منظورت بابکه در پاساژ پیروژ؟
آره . خودشه . می گفت که یه ساله دیگه LTD نمیاریم . بعد یکی از بچه رفته بود مغازش هفته بعد می گفت LTD داشت !!!!!!!!!!

meysam-lamster
Tuesday 15 March 2011, 06:19 AM
آقای موسوی پس به نظر شما من این گیتارو بگیرم؟
اینو هم در نظر داشته باشین که من اولین سازم نیست برا همین اگه چیز خیلی حرفه ای هم نباشه لااقل بشه گفت ساز خوب و درست درمونیه.

(راستی کسی میتونه یه نمه توضیح بده نک ترو بودن به چه معناست؟ و اینکه این مورد نقطه ضعفه یا نقطه قوت؟ من نمیدونم:ad)

evani
Tuesday 15 March 2011, 09:23 AM
با عرض سلام به همه ی اساتید محترم من تازه عضو شدم واقعا ایول داره چقدر اینجا فعالن همه:clapping:
من میخواستم گیتار الکتریکی تازه شروع کنم:guitarplay1:
بودجم 500 برای گیتار 200 برای امپ بود حالا چرا میگم بود بخاطر اینکه من با گشت زدن توی اینترنت از مدل ltd kh 202 خوشم اومد قیمتش زده بودن 500 اما امروز رفتم قیمت کردم توی بازار قیمت بهم دادن 750 بخاطر همین از این مدل پشیمون شدم به فروشنده گفتم اونم در اومد گفت با این بودجه باید ایبانز بگیری ولی راستش از ایبانز خوشم نیمده اون بهم سه تا مدل معرفی کرد
rg350
rg370
s520
ایا واقعا انتخاب دیگه ای ندارم؟ سبک مورد علاقم متال کدوم یکی از اینا بدرد متال میخوره؟ من با چندتا کلیپ که دیدم بنظرم s520 بیشتر بدرد متال میخوره نظر شما چیه ؟
بعد میخواستم 200 بدم برای امپ اما فروشنده بهم گفت با 200 امپ زیاد خوب در نمیاد بهتر 3 .4 ماه وصلش کنی به ضبطی چیزی بعد که پولت بیشتر شد یه 370 تومن بده یه امپ 30 واتی مارشال ورداری نظر شما اساتید چیه؟
اولاً که مارشال MG اصلاً پیشنهاد نمی کنم بگیری . هر چی بگیری بهتره از MG هست . البته سری AVT خیلی عالیه ! مخلص بچه های AVT باز هم هستیما !!! :42:
سری S رو میگن که کلاً ژاپنی هست و بچه هایی که داشتن می گفتن از 350 بهتره ولی فکر نمی کنم هم قیمت باشن .

popooli
Tuesday 15 March 2011, 10:29 AM
اینو هم در نظر داشته باشین که من اولین سازم نیست برا همین اگه چیز خیلی حرفه ای هم نباشه لااقل بشه گفت ساز خوب و درست درمونیه.

(راستی کسی میتونه یه نمه توضیح بده نک ترو بودن به چه معناست؟ و اینکه این مورد نقطه ضعفه یا نقطه قوت؟ من نمیدونم:ad)

سلام دوستم

نک ترو بودن یه نقطه قوته نک ترو بودن یعنی اینکه بدنه کل گیتارت با فرت بردت از یه چوبه یه دست ساخته شده یعنی کله گیتارت چوبه یه دسته ولی بالت ان از دو تکه که بدنه و نک باشه ساخته شده

meysam-lamster
Tuesday 15 March 2011, 11:24 AM
سلام دوستم

نک ترو بودن یه نقطه قوته نک ترو بودن یعنی اینکه بدنه کل گیتارت با فرت بردت از یه چوبه یه دست ساخته شده یعنی کله گیتارت چوبه یه دسته ولی بالت ان از دو تکه که بدنه و نک باشه ساخته شده

ممنون که جواب دادین.
ولی به نظر من اینطوری خیلی بده که چون تو گیتارای معمولی اگه دسته طوریش بشه میشه اونو باز کرد و یا حتی تعویض کرد ولی اینوطوری که شما میگین اگه یه اتفاقی واسه دسته بیوفته کار گیتار تمومه اینجا هم آمریکا نیست که زود ببری گارانتی کمپانی esp واست کامل عین روز اول تعمیر کنه
میبریم میدیم بر میداره دسته گیتار c40 روش میندازه:g :icon_cheesygrin:

meysam-lamster
Tuesday 15 March 2011, 11:28 AM
تو رو خدا راهنماییم کنین آقا اصلا گور بابای ltd h-351fr آقا من 700 800 تومن بودجه دارم میخوام گیتار بگیرم سبک کاریم هارد راک و ترش متاله صدای گرم و پوف کرده ای میخوام 4 ساله گیتار میزنم چیکار کنم؟

(ibanez نباشه)

popooli
Tuesday 15 March 2011, 11:34 AM
تو رو خدا راهنماییم کنین آقا اصلا گور بابای ltd h-351fr آقا من 700 800 تومن بودجه دارم میخوام گیتار بگیرم سبک کاریم هارد راک و ترش متاله صدای گرم و پوف کرده ای میخوام 4 ساله گیتار میزنم چیکار کنم؟

(ibanez نباشه)

یه یکم دیگه بزار روش Prs paul allender بگیر فک کنم 1 تومان باشد یا برو سراغ Cort

rezaranjbaraan
Tuesday 15 March 2011, 12:34 PM

(ibanez نباشه)

ltd m400 m300 رو پیشهناد میکنم همون حدودان و همونیه که میشه توی اون سبکا روش حساب کرد

Eragan
Tuesday 15 March 2011, 12:56 PM
اولاً که مارشال MG اصلاً پیشنهاد نمی کنم بگیری . هر چی بگیری بهتره از MG هست . البته سری AVT خیلی عالیه ! مخلص بچه های AVT باز هم هستیما !!! :42:
سری S رو میگن که کلاً ژاپنی هست و بچه هایی که داشتن می گفتن از 350 بهتره ولی فکر نمی کنم هم قیمت باشن .

سلام
ازجوابت ممنونم درمورد هم قیمت بودن والا قیمت دقیق ندارم اخه من رفتم پرسیدم از فروشنده اون این سه مدل معرفی کرد بعد بهش گفتم قیمتشون چند اون گفت الان بهت قیمت نمیدم تو برو هرجا خواستی قیمت کن بعد بیا پیش من باهات راه میام ارزون تر حساب میکنم میگفت که نمایندگی ایبانز توی اصفهانه گفت اینا حدود 500 کسی قیمت s520 نداره؟
در مورد سوال اولم کسی تو این رنج قیمت مدل دیگه ای بجز ایبانز سراغ نداره ؟
LTD M-100FM این مدل چطوره؟
درمورد امپ چه پیشنهادی دارید حدود350 تومن؟
خیلی ممنون

randy_rhoads
Tuesday 15 March 2011, 01:56 PM
در مورد امپ دوست عزيز هم ميتوني line 6 30 w بگيري هم vox 30 w..................

paorva
Tuesday 15 March 2011, 02:13 PM
بچه ها تا بودجه 700 تومن گیتار طرح دار و با بریج ثابت حتی دست دوم چی پیشنهاد می کنید ؟

arash_gh
Tuesday 15 March 2011, 02:17 PM
طرح دار چیه؟

paorva
Tuesday 15 March 2011, 02:46 PM
منظورم مثلا V شکل بود ! دی دو نقطه

evani
Tuesday 15 March 2011, 03:10 PM
نک ترو بودن رو ساستین خیلی تاثیر داره . البته جنس صدای ساز های نک ترو و نک ست و کلاً هر نوع اتصالی مقداری متفاوتند و هر کدومشون طرفدارایی دارن ولی اصولاً نک ترو اتصال مرغوب تر و گرانتری هست .
البته این فرضیه که قرار باشه نک رو بشکونی و بعد بخوای عوض کنی رو دیگه نمی دونم . ما که PRS مون رو شبا رو تخت می خوابونیم و خودمون رو زمین می خوابیم .
:5:

arash_gh
Tuesday 15 March 2011, 03:11 PM
اها. از alimetalica بپرس فکر کنم توی مدلهای فرناندس سراغ داشته باشه. چند صفحه پیش عکساشو گذاشته بود.

Orpheus
Tuesday 15 March 2011, 03:55 PM
بچه ها تا بودجه 700 تومن گیتار طرح دار و با بریج ثابت حتی دست دوم چی پیشنهاد می کنید ؟

داداش ببین از این طرحا خوشت میاد اگه برای ریتم میخوای سازای خوبی داره:redguitar:

meysam-lamster
Tuesday 15 March 2011, 04:29 PM
سلام دوستان.
آقا میدونم اینجا یاهو نیست آنلاین جواب بدین ولی جون هر کی دوست دارین این سوالمو زود جواب بدین که...
من یه گیتار دیدم esp sv-standard میده یکو دویست چه طوریاست؟ سوال مهم این که از کجا میتونم به تقلبی یا اصلی بودن اون پی ببرم؟ چون یه نمه پول کلونه.
و اینکه اصلا صلاح میدونین لطفا هرکی هرچی در مورد این ساز میدونه بهم بگه تا طرف بهم نندازه.
ممنون

Orpheus
Tuesday 15 March 2011, 04:47 PM
esp sv-standard

COLOUR : White with Black pinstripe, Black with White pinstripe
BODY : Alder
NECK : Maple
FINGERBOARD : Ebony with White binding
CONSTRUCTION : Thru
SCALE : 25.5"
TUNERS : Deluxe Gotoh
BRIDGE : Original Floyd Rose
HARDWARE COLOUR: Chrome , Gold
FRET : 24 / XJ
NECK PICKUP : EMG81
BRIDGE PICKUP : EMG81
CONTROL : 1 Volume , 3way toggle switch

ساز خوبیه پیکاپاش خوبه و بریجش هم عالیه ولی اگه داری از جمهوری میگیری بهت پیشنهاد میدم خرید نکنی مخصوصا ساز دست دوم
پیشنهاد من اینه از برندایی که تو ایران نمایندگی دارن خرید کنی مطمئن تره حالا خود دانی
در ضمن اقای موسوی هم این طرح گیتار رو خودش میسازه که به نظرم واقعا سازهای عالی هستن
اگه واقعا از این طرح خوشت میاد پیشنهاد من سازهای اقای موسوی هست
موفق باشی

randy_rhoads
Tuesday 15 March 2011, 05:09 PM
من هم با orpheus عزيز موافقم...........ساز هاي اقاي موسوي حرف نداره.............

arash_gh
Tuesday 15 March 2011, 05:19 PM
اره حتما یه تماس با اقای موسوی بگیر. نام کاربری ایشون miralienca هست.

meysam-lamster
Tuesday 15 March 2011, 06:34 PM
دوستان خیلی خیلی ممنون که به سوالام جواب میدین ولی من نمیخوام از جمهوری بگیرم من شهرستان هستم فقط اگه کسی میدونه فرق اصلی با تقلبی این ساز چیه لطفا اینوهم جواب بده ممنون از لطف بیکرانتون ایشالا جبران میکنم.

randy_rhoads
Tuesday 15 March 2011, 07:29 PM
دوست عزيز فرق اصلي و فرعي چيزي نيست كه فرد با چند سال نوازندگي به راحتي بدست بياره............مهارت خيلي زيادي ميخواد...........حتي اگه لازم باشه بايد سازتون باز بشه..........مثلا بايد انواع چوب هايي كه تو گيتار بكار ميره رو بشناسي .......مثلا از قطر فرت برد....جنس فرت ها..........براي شناسايي دقيق پيكاپ ها هم بايد باز بشن و با اهم متر اندازه گيري بشن..............فلويد رز هم رو معمولا از روي جنس و كيفيت و تعداد فنر ها ميشناسن........البته من اطلاعات بسيار كمي در اين مورد دارم...............ولي با تمام اين وجود فقط يك متخصص ميتونه ساز اصلي رو از فرعي تشخيص بده ..............كه جناب موسوي متخصص بي رقيب اين مطلب هستن.............

meysam-lamster
Tuesday 15 March 2011, 08:06 PM
ممنون ولی گفتم شاید از لحاظ ظاهری هم فرقی داشته باشه.
اینو هم بگم که پشت سردسته شماره سریال ساز موجوده که من شنیدم سازای تقلبی سریال ندارن درسته؟
آقای موسوی تورو خدا شما یه کمکی بکنین بابا بحث یک و 200 تومن پوله ها.
میتونین چند تا عکس اصلی و تقلبی از این نوع سازا بزارین بهتر متوجه بشم؟

randy_rhoads
Tuesday 15 March 2011, 08:18 PM
اينم بگم كه اصلا به شماره سريال اعتماد نكن كه چاپ كردنش خيلي راحته ويكي از اپشن هايي كه راحت ميشه باهاش مشتري رو گول زد..............

Orpheus
Tuesday 15 March 2011, 08:28 PM
عزیز در ایران سریال به هیچ وجه ملاکی برای اصل بودن ساز محسوب نمیشه اگه حرف مارو قبول نداری حرف اقای موسوی رو مستقیم واست نقل قول میکنم

شماره سریال مهم نیست. منهم بخوام فندر جعل کنم با رعایت اصول فندر یه عددی میزنم و حتما" اون عدد مورد تایید فندر قرار میگیره.

miralienca
Tuesday 15 March 2011, 09:49 PM
بله از این نظر بهش فکر نکرده بودم . حق با شماست .
راستی قیمت فلوید رز اورجینال یا تیتانیمی چند هست ؟ و کلاً چقدر هزینه داره واسه تغییرش ؟
فلویدرز اورجینال 250-350 قیمت داره.
فکر کنم فلویدرز اورجینال تیتانیوم 1میلیون تومنی قیمت داره.

miralienca
Tuesday 15 March 2011, 10:01 PM
سلام دوستان.
آقا میدونم اینجا یاهو نیست آنلاین جواب بدین ولی جون هر کی دوست دارین این سوالمو زود جواب بدین که...
من یه گیتار دیدم esp sv-standard میده یکو دویست چه طوریاست؟ سوال مهم این که از کجا میتونم به تقلبی یا اصلی بودن اون پی ببرم؟ چون یه نمه پول کلونه.
و اینکه اصلا صلاح میدونین لطفا هرکی هرچی در مورد این ساز میدونه بهم بگه تا طرف بهم نندازه.
ممنون
اگه اصل باشه ساز خوبیه. به شرطی که طرحش هنگام نوازندگی وتمرین اذیتت نکنه و عادت داشته باشی. از کیفیت ساز وقطعاتش مشخص میشه که اصله یا نه.
به فلویدرزش و پیکاپها دقت کن.

miralienca
Tuesday 15 March 2011, 10:05 PM

نک ترو بودن نه ضعفه نه قوت.یک خصوصیته. بد و خوبش هم بستگی به نیاز نوازنده داره.

miralienca
Tuesday 15 March 2011, 10:18 PM
ممنون که جواب دادین.
ولی به نظر من اینطوری خیلی بده که چون تو گیتارای معمولی اگه دسته طوریش بشه میشه اونو باز کرد و یا حتی تعویض کرد ولی اینوطوری که شما میگین اگه یه اتفاقی واسه دسته بیوفته کار گیتار تمومه اینجا هم آمریکا نیست که زود ببری گارانتی کمپانی esp واست کامل عین روز اول تعمیر کنه
میبریم میدیم بر میداره دسته گیتار c40 روش میندازه:g :icon_cheesygrin:
گارانتی شامل شکستگی نمیشه. هزینۀ تعمیرات اینجا خیلی کمتر از امریکاست و اونور کسی چنین سازی رو تعمیر نمیبره. بهمین سادگی هم قرار نیست چنین سازی دچار مشکل بشه ولی اگه پیش اومد نگران تعمیرش نباش.

ahmadreza6600
Tuesday 15 March 2011, 11:21 PM
ای بابا آقای موسوی اینجا هست و ما نمی دونستیم ؟
خواهش می کنم شما حد اقل راهنمایی کنین
تازه می خوام شروع کنم
یه چیزی می خوام یه صدایی تو مایه های فندر داشته باشه
لااقل بشه باهاش nothing else matter متالیکارو زد
قیمتش بین 200 تا 300 حالا فوقش 400 باشه
میشه از این یاماهایی که سینگل کویل دارن بگیرم دمو دسگاشو عوض کنم صدا فندر بده ؟

octavarium
Tuesday 15 March 2011, 11:29 PM
تازه می خوام شروع کنم
اگه میخوای تازه شروع کنی زیاد تو نخ اکوئیپ و ساز و تن گیتار نباش فقط تمرین کن به نظر من در اوایل راه دنبال تن خاص و بازی با افکت و آمپ باعث میشه از تمرین عقب بمونی

ahmadreza6600
Tuesday 15 March 2011, 11:47 PM
اگه میخوای تازه شروع کنی زیاد تو نخ اکوئیپ و ساز و تن گیتار نباش فقط تمرین کن به نظر من در اوایل راه دنبال تن خاص و بازی با افکت و آمپ باعث میشه از تمرین عقب بمونی

ممنون ولی اگه آدم از یه صدایی خوشش نیاد که نمی تونه تمرین کنه
دلزده میشه کلا بیخیال میشه
ایول اینتر میلان:41: با کلاس ترین تیم دنیا

popooli
Tuesday 15 March 2011, 11:49 PM

موافقم تو اگه بدرد نخور ترین سازه دنیارو بدی به مثلا جو ساتریانی با تکنیک خاصه خودش یه صدایی برات در میاره که میگی عجب سازه خفنیه ساز خوب به تنهایی فایده نداره این مهارته که مهمه

alimetallica_2
Tuesday 15 March 2011, 11:59 PM

(ibanez نباشه)
یک BCRICH جمهوری دیدم، تابحال گیتار از این زیبا تر ندیدم در امرم. اینقدر این ساز خفنه. (بادی خیلی خیلی بزرگی هم داره)
از مشخصاتش هیچ خبر خاصی ندارم، فقط میدونم یپکاپاش BCRICH هست که پیکاپ های بدی نیست ظاهرا. (من از رضا رنجبران که مدتی بی سی ریچ داشته شنیدم که از صداش هم خیلی راضی بوده)
اما خوب یک جورایی شاید تقلبی باشه، چون قیمتش 880 هست. (آمریکا و ژاپن که اصلا نیست) اما ایرانی باشه (دست ساز) کره ای باشه یا چینی دیگه خدا میدونه. احتمالا به اسم کره ای میدند. (البته شاید هم واقعا قیمتش همین باشه)
البته ترمولو نداره اما بریج ظاهرا خوبی داره.
بری جمهوری دو تا مغازه مونده به آخرین مغازه لوازم موسیقی حتما میبنش و میتونی اطلاعاتت رو هم راجبش بیشتر کنی.

یک وی دن دیوماسیتن هم تو جمهوری دیدم، از نزدیک اصلا حال نکردم باهاش، چون کذایی بزرگ بود. خیلی گنده بود دیگه. اما مشخصاتش رو تو نت خوندم خدایی خوب بود. فکر کنم همین قیمت بود.

ال تی دی طرح وی و اکس هم این قیمت ها ممکنه گیربیاد، اما فکر نکنم دیگه تو جمهوری.

اما گیتارهای تو این قیمت ها مثلا اینها هستند:

(اگه داشته باشند واقعا)

alimetallica_2
Wednesday 16 March 2011, 12:10 AM
اها. از alimetalica بپرس فکر کنم توی مدلهای فرناندس سراغ داشته باشه. چند صفحه پیش عکساشو گذاشته بود.
وی فرناندز چهار تا کلاس داره که دو کلاسش بریج ثابت هستند.
(التبه تو ساخت کره هاش)
یکیش تو سری X هست که 400 قیمتشه به نظر من هم عالیه نسبت به قیمت. (حتی میشه یکی از پیکاپ هاش رو هم عوض کرد و حالا حالاها باهاش راحت بود)
یکی هم تو سری Deloux هست که قیمتش 1200 هست.

تو ژاپنی ها هم داره که بالای 2 تومان هستند.

این 400 هست.

Body: Alder
Neck: Maple, Bolt On
Fingerboard: Rosewood, 25 1/2" Scale,
24 Jumbo Frets, 16" Radius, Center Dot Inlays
Nut: Composite 1 5/8"
Tuning Gears: Die Cast
Bridge: Tune-O-Matic W/Stop Tailpiece
Controls: 3-Way Toggle Switch, 1 Volume, 1 Tone
Pickups: Neck : High Output Humbucker, Bridge :
High Output Humbucker
Colors: Black, Snow White

اینم 1200:

Vortex® Deluxe
Body: Mahogany
Neck: Mahogany, Neck Through
Fingerboard: Ebony, 25 1/2" Scale, 24 Jumbo Frets, 14" Radius, Abalone Diamond Shape Inlays
Nut: Graphtech TREM NUT
Pickups: Neck : EMG-85, Bridge : EMG-81
Colors: Black Satin, Dark Red Satin

یک مدل هم داره نمیدونم چنده اینه (تو ایران هم نیست، اما میشه سفارش داد که بیارند)

فکر نکنم 500 بیشتر باشه:

V-Hawk® X
Body: Alder
Neck: Maple, Bolt On
Fingerboard: Rosewood, 25 1/2" Scale,
24 Jumbo Frets, 16" Radius, Center Dot Inlays
Nut: Composite 1 5/8"
Pickups: Neck : High Output Humbucker, Bridge :
High Output Humbucker
Colors: Black, Snow White

miralienca
Wednesday 16 March 2011, 12:12 AM
تازه می خوام شروع کنم
قرار نیست هر چیزی صدای فندر بده.
ولی cort G260 به خواستۀ شما نزدیکتره.

alimetallica_2
Wednesday 16 March 2011, 12:16 AM
ممنون ولی گفتم شاید از لحاظ ظاهری هم فرقی داشته باشه.
اینو هم بگم که پشت سردسته شماره سریال ساز موجوده که من شنیدم سازای تقلبی سریال ندارن درسته؟
آقای موسوی تورو خدا شما یه کمکی بکنین بابا بحث یک و 200 تومن پوله ها.
میتونین چند تا عکس اصلی و تقلبی از این نوع سازا بزارین بهتر متوجه بشم؟
بابا 99 درصد ما اصلا نمیتونیم ساز اصل رو از تقلبی تشخیص بدیم. بعضی مواقع خود تقلبی از اصل بهتر ساخته شده. (هرتقلبی هم بد نیست البته - اما حال مخاطب گرفته میشه وقتی میفهمه تقلبیه)

اگر یک ساز خیلی تمیز کار شده تقلبی به پستت بخوره شاید به جز آقای موسوی کسی نتونه تشخیص بده. (من خودم بعد 9 سال نوازندگی تقلبی ترین ساز موجود در بازار رفت تو پاچم - بماند که البته اون زمان اطلاعاتم اگر الان در زمینه ساز 2 باشه اون موقع 0 بود):23:

alimetallica_2
Wednesday 16 March 2011, 12:21 AM
تازه می خوام شروع کنم
ناسینگ رو با فندر نزدند که.
با ESP زدند. البته ربطی باز به ESP هم نداره. ربط اصلیش به همون پیکاپ EMG 81 هست.
من خودم با افکتم و پیکاپ گیتارم صدای این آهنگ رو خیلی خیلی شبیه به اصلش در میارم. اما فکر نکنم یک فندری که 10 برابر ساز من قیمت داشته باشه هم نتونه به تمیزی مال من این یک آهنگ رو بزنه.

من به این نتیجه رسیدم به درد ما ایرانی های جماعت فندر نمیخوره که دوست داریم همه سبک هامون رو با یک گیتار بزنیم. (دوست که نداریم، مجبوریم معمولا)

ahmadreza6600
Wednesday 16 March 2011, 12:39 AM
[quote=alimetallica_2;182388]ناسینگ رو با فندر نزدند که.
با ESP زدند. البته ربطی باز به ESP هم نداره. ربط اصلیش به همون پیکاپ EMG 81 هست.
من خودم با افکتم و پیکاپ گیتارم صدای این آهنگ رو خیلی خیلی شبیه به اصلش در میارم. اما فکر نکنم یک فندری که 10 برابر ساز من قیمت داشته باشه هم نتونه به تمیزی مال من این یک آهنگ رو بزنه.

من به این نتیجه رسیدم به درد ما ایرانی های جماعت فندر نمیخوره که دوست داریم همه سبک هامون رو با یک گیتار بزنیم. (دوست که نداریم، مجبوریم معمولا)[/quote

اینو می دونستم
ولی خداییش فندر همه کار می تونه انجام بده
درسته تو این زمینه اطلاعات ندارم .ولی نمونه کارارو زیاد دیدم
کلین esp خیلی خوبه .با افکت فک کنم مثل اون نمونه صدای فندر بشه
ولی قیمتاشون بالاست

alimetallica_2
Wednesday 16 March 2011, 12:46 AM
میگم که بیشتر از اینکه به مارک گیتار ربط داشته باشه به مارک پیکاپ ربط داره. همه ESP ها که EMG ندارند.
شما اصلا رو ساز 10 دلاری EMG بنداز. (رو خود فندر هم گاهی ای ام جی میندازند تازه)
من ولی فکر نمیکنم فندر بتونه همه کار انجام بده، مثلا با فندر فکر نکنم بشه دث متال زد یا بلک.
(البته تو سطح حرفه ای، وگرنه اگر برای ضبط استدیویی نخوای من برات با کلاسیک هم دث متال میزنم - با وصل کردن به افکت مناسب - درضمن مناسب نه گرون)

راستی تو مدلهای آیبانز یک سری گیتار هستند با قیمت های پیایین که میتونند صدای فندر رو هم تقلید کنند تقریبا.

ahmadreza6600
Wednesday 16 March 2011, 01:07 AM
میگم که بیشتر از اینکه به مارک گیتار ربط داشته باشه به مارک پیکاپ ربط داره. همه ESP ها که EMG ندارند.
شما اصلا رو ساز 10 دلاری EMG بنداز. (رو خود فندر هم گاهی ای ام جی میندازند تازه)
من ولی فکر نمیکنم فندر بتونه همه کار انجام بده، مثلا با فندر فکر نکنم بشه دث متال زد یا بلک.
(البته تو سطح حرفه ای، وگرنه اگر برای ضبط استدیویی نخوای من برات با کلاسیک هم دث متال میزنم - با وصل کردن به افکت مناسب - درضمن مناسب نه گرون)

راستی تو مدلهای آیبانز یک سری گیتار هستند با قیمت های پیایین که میتونند صدای فندر رو هم تقلید کنند تقریبا.

آهان
واسه همین بچه ها که ساز می گی رن می دن آقای موسوی پیکاپ اوریجینال میندازه روش
خوب منم از همون مدلا مد نظرم بود.ولی تو بازار نیست مث اینکه gax30

alimetallica_2
Wednesday 16 March 2011, 01:23 AM
آهان
واسه همین بچه ها که ساز می گی رن می دن آقای موسوی پیکاپ اوریجینال میندازه روش
خوب منم از همون مدلا مد نظرم بود.ولی تو بازار نیست مث اینکه gax30
من دقیقا متوجه سوال شما نشدم. این GAX30 هم نمیدونم چیه.

اما اینکه بچه ها ساز بگیرند و بعد پیکاپ عوض کنند احتمالا بخاطر تاپ بودن اون سازه نسبت به قیمت و ارزیدن خریدش با محاصبه تغییر پیکاپ یا حالا مسائل دیگه. (مثل من که ساز داشتم و پول نداشتم عوض کنم و به خرید پیکاپ اکتفا کردم)
اما در مورد اینکه میدند به آقای موسوی علتش اینکه به ایشون بیشتر از همه اعتماد دارند و تنها جایی که میشه مطمئن بود سازت رو اگر دادی سالم و تمیز پس میگیری و یک وقت خدایی نکرده اتفاقی هم برای سازت نیمافته یا از نظر پول تو پاچت نمیره.

اما اونهایی که از آقای موسوی ساز میگیرند و سفارش میدند که آقای موسوی براشون بسازه خیلی علل میتونند داشته باشند. (همانطور که بنده اگر پول داشته باشم و وقت برای گرفتن ساز همنی کارو میکنم)

به چند علت:
هر طرحی که خودم بخوام سفارش میدم.
هر شکلی که بخوام روش میکشم و یا در مورد رنگش انتخاب دارم.
اسکایل مورد نظرم رو میدم بسازند جوری که برای دستم مناسب باشه و هدفم، دقیقا فیکس دست خودم.
از وسایلی که برای سبک کاریم نیاز دارم فقط استفاده میکنم و چیزی رو کمتر یا بیشتر و الکی و بیکار رو سازم اضافی یا کم ندارم.
پول مارک الکی نمیدم.
با اون پول کیفیت بالاتری دستم رو میگیره و علل های دیگه منطقی که این خرید رو منطقا به صرف تر میکنه از خرید ساز برندار تو ایران.
و علل دیگه.

داشتن یک ساز سیگنچر آنچیز که باب میلت است پوئن بزرگی به حساب میاد تو ساز.
مخصوصا اگر حرفه ای باشی و دوست داشته باشی ساز کس دیگه رو دستت نگیری.
(مثلا یک بند داشته باشی با فلسفه و اندیشه خاص)

ahmadreza6600
Wednesday 16 March 2011, 01:37 AM
من دقیقا متوجه سوال شما نشدم. این GAX30 هم نمیدونم چیه.

اما اینکه بچه ها ساز بگیرند و بعد پیکاپ عوض کنند احتمالا بخاطر تاپ بودن اون سازه نسبت به قیمت و ارزیدن خریدش با محاصبه تغییر پیکاپ یا حالا مسائل دیگه. (مثل من که ساز داشتم و پول نداشتم عوض کنم و به خرید پیکاپ اکتفا کردم)
اما در مورد اینکه میدند به آقای موسوی علتش اینکه به ایشون بیشتر از همه اعتماد دارند و تنها جایی که میشه مطمئن بود سازت رو اگر دادی سالم و تمیز پس میگیری و یک وقت خدایی نکرده اتفاقی هم برای سازت نیمافته یا از نظر پول تو پاچت نمیره.

اما اونهایی که از آقای موسوی ساز میگیرند و سفارش میدند که آقای موسوی براشون بسازه خیلی علل میتونند داشته باشند. (همانطور که بنده اگر پول داشته باشم و وقت برای گرفتن ساز همنی کارو میکنم)

به چند علت:
هر طرحی که خودم بخوام سفارش میدم.
هر شکلی که بخوام روش میکشم و یا در مورد رنگش انتخاب دارم.
اسکایل مورد نظرم رو میدم بسازند جوری که برای دستم مناسب باشه و هدفم، دقیقا فیکس دست خودم.
از وسایلی که برای سبک کاریم نیاز دارم فقط استفاده میکنم و چیزی رو کمتر یا بیشتر و الکی و بیکار رو سازم اضافی یا کم ندارم.
پول مارک الکی نمیدم.
با اون پول کیفیت بالاتری دستم رو میگیره و علل های دیگه منطقی که این خرید رو منطقا به صرف تر میکنه از خرید ساز برندار تو ایران.
و علل دیگه.

داشتن یک ساز سیگنچر آنچیز که باب میلت است پوئن بزرگی به حساب میاد تو ساز.
مخصوصا اگر حرفه ای باشی و دوست داشته باشی ساز کس دیگه رو دستت نگیری.
(مثلا یک بند داشته باشی با فلسفه و اندیشه خاص)

ممنون از اطلاعات کاملی که دادین
حیف من به آقای موسوی دسترسی ندارم وگرنه می دادم یه فندر بسازه برام:10:
]You can see links before reply
اینم عکس اونیه که گفتم

alimetallica_2
Wednesday 16 March 2011, 01:57 AM
ممنون از اطلاعات کاملی که دادین
حیف من به آقای موسوی دسترسی ندارم وگرنه می دادم یه فندر بسازه برام:10:
]You can see links before reply
اینم عکس اونیه که گفتم
چرا دسترسی نداری؟ آقای موسوی که تو همین سایته. تا لحظات پیش هم که آلان بود، معمولا این تایم هم هستند ایشون.
یک ساز ارزش دو بار تا تهران آمدن رو داره به نظرم.

sina_zakeri
Wednesday 16 March 2011, 07:36 AM
آقا 1.200 واسه esp یه خورده کمه ها! اونم ساز شاخی مثل SV. فکر نکنم زیر 1800 باشه. احتمال اینکه تقلبی باشه هست دقت کن داداشم

montreux
Wednesday 16 March 2011, 08:05 AM
یه سوال ؟

برادران این مشکل فقط برای منه یا برای شما ها هم هست

من وارد هر سایت برندهای گیتار از گیبسون و. فندر . ایبانز .. دین و موزیک من و.... هرکدوم

برم ( ف ی ل ت ر) شده

حتی بعضی سایتهای قطعات بوازم جانبی هم یمرم باز همین طور هست

برای شما ها هم هم این طوره یا نه ؟

اینها که چیزی نداره که این طوری شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

Orpheus
Wednesday 16 March 2011, 08:26 AM
یه سوال ؟

من وارد هر سایت برندهای گیتار از گیبسون و. فندر . ایبانز .. دین و موزیک من و.... هرکدوم

برم ( ف ی ل ت ر) شده

اره یرای منم همینطوره:40:
اینا الات لهو ولعب هستند و موسیقی هم نوای شیطان
وقتی سایتهای اپلود فایل رو میبندند توقع دارین اینا هیتلر نشن؟ :22:
---------------------------------------------
حالا برای اینکه پستم اسپم نشه یه سوال داشتم
emg 707 چه نوع پیکاپیه؟
اسمشو به تنهایی شنیدم ولی تا حالا ندیدم روی سازی نصب باشه

armageddon_st
Wednesday 16 March 2011, 08:32 AM
یه سوال ؟

برم ( ف ی ل ت ر) شده

سلام
خوبي

براي من ESP و Marshall ف ي ل ت ر ه ه ه ه ه

بقيه اش رديفه

فعلا

sina_zakeri
Wednesday 16 March 2011, 08:39 AM
آره آقا تایید میشه اینجا هم *****ه

sina_zakeri
Wednesday 16 March 2011, 08:41 AM
اره یرای منم همینطوره:40:
اینا الات لهو ولعب هستند و موسیقی هم نوای شیطان
وقتی سایتهای اپلود فایل رو میبندند توقع دارین اینا هیتلر نشن؟ :22:
---------------------------------------------
حالا برای اینکه پستم اسپم نشه یه سوال داشتم
emg 707 چه نوع پیکاپیه؟
اسمشو به تنهایی شنیدم ولی تا حالا ندیدم روی سازی نصب باشه

ای ام جی 707 پیکاپ مخصوص ای ام جی برای گیتارهای 7سیمه داداشم:redguitar:

meysam-lamster
Wednesday 16 March 2011, 08:52 AM
آقا 1.200 واسه esp یه خورده کمه ها! اونم ساز شاخی مثل SV. فکر نکنم زیر 1800 باشه. احتمال اینکه تقلبی باشه هست دقت کن داداشم
بله درست میگین.
یارو گفت چون مدل 2007 هست اینطوریه اگه مدل مثلا 2010 بخوای بگیری کمتر از 1800 گیر نمیاد.
من خودمم مرددم نمیدونم چرا نمیتونم بهش اعتماد کنم احساس میکنم یه کاسه ای زیر نیم کاسشه
کسی میتونه آدرس نمایندگی تو تهران و شماره تلفنشو اگه داره به من خصوصی پیغام بفرسته؟
میخوام بزنگم هم اینو هم چند تا مدل دیگرو بپرسم اگه داشت بیام تهران بگیرم.

sina_zakeri
Wednesday 16 March 2011, 08:55 AM
فقط اینو بگم که سال گیتار هیچ ربطی به قیمتش نداره. الان شما یه فندر قدیمی پیدا کنی دهه 50 یا 60 از مدل امسالش گرونتره!

miladeng98
Wednesday 16 March 2011, 02:55 PM
سلام خدمت دوستان
من از گیتار چیزی الان سم نمیشه رفتم یه گیتار قیمت کردم ibanez rg170dx بهمراه یه amp 15 وات و وسایل جانبی گفتن 400000 تومان
به نظر شما خوب گفته البته بدون افکت ،گفت برا شروع افکت نیاز نیست
یه فروشگاه تو جمهوری که گفت نمایندگی ibanez تو ایرانه
لطفا منو راهنمایی کنید:29:

popooli
Wednesday 16 March 2011, 03:36 PM
سلام خدمت دوستان
من از گیتار چیزی الان سم نمیشه رفتم یه گیتار قیمت کردم ibanez rg170dx بهمراه یه amp 15 وات و وسایل جانبی گفتن 400000 تومان
به نظر شما خوب گفته البته بدون افکت ،گفت برا شروع افکت نیاز نیست
یه فروشگاه تو جمهوری که گفت نمایندگی ibanez تو ایرانه
لطفا منو راهنمایی کنید:29:

چه سبکی میخای کار کنی کله بودجت چقدره؟؟؟

کوروش هوی متال
Wednesday 16 March 2011, 03:54 PM
ناسینگ رو با فندر نزدند که.

من به این نتیجه رسیدم به درد ما ایرانی های جماعت فندر نمیخوره که دوست داریم همه سبک هامون رو با یک گیتار بزنیم. (دوست که نداریم، مجبوریم معمولا)
با اجازه ی بزرگترا ... !!
منم باورم نمیشد که nothing else matters و unforgiven رو با الکتریک زده باشن و همیشه فکر میکردم با آکوستیک زدن. تا اینکه ... !!!!
چند وقت پیش یه مستند از پشت صحنه متالیکا دستم رسید که تو استودیوی باب راک بود.
جیمز ، لارس ، باب راک و مهندس صداشون نشسته بودن پشت دستگاه ضبط و داشتن در مورد صدای آکوستیک این دو آهنگ حرف میزدن . اولش مهندسه برای جیمز و لارس صدای آکوستیک معمولی رو پخش کرد ( روی اون دو تا آهنگ ) و گفت این آکوستیک استاندارده و اون دو تا خیلی عادی گوش کردن ، یهو مهندسه بهشون گفت حالا این صدای آکوستیک گیتار الکتریک با هارمونیتوره سپس یک دکمرو زد و اینجا بود که قیافه ی جیمز هتفیلد دیدنی بود ...!!!! ( البته خود منم کفففففف کردم که یهو این صدا داره از گیتار الکتریک پخش میشه !!! خودتونم دیدین که چقدر صدای آکوستیک این 2 آهنگ از آکوستیک استاندارد بهتره ...!!!! در واقع فکر میکنم مهندسه با زدن اون دکمه هارمونیتور رو وارد مدار کرده بود !!!! )
در کل میخوام بگم که تجهیزاتم خیلی تاثیر داره.
جالب بود که جیمز به باب راک میگفت تا حالا چیزی راجب به هارمونیتور نشنیدم و باب راک هم بشدت تاجب کرد !!!!
در ضمن توی برنامه ی amplitube 3 یه یونیت به همین اسم هارمونیتور وجود داره که چون من تازه کارم و تئوریم زیر صفره نمیتونم ازش به درستی استفاده کنم !!!! ( به امید اینکه شما بتونید استفاده کنید و به ما هم یاد بدید ...!!! )

miladeng98
Wednesday 16 March 2011, 04:39 PM

سبک که والا بلوز یا راک هر کدوم شد بودجه هم زیر 400000 یا همون 400000 هزار تومن!!!!!!!!

miladeng98
Wednesday 16 March 2011, 05:47 PM
پس چی شد راهنمایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟////:106:

Orpheus
Wednesday 16 March 2011, 06:11 PM
پس چی شد راهنمایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟////:106:

عزیزم اتفاقا به نظر من برای شروع امپ نیاز نیست چون میتونی با امپ کامپیوتر و برنامه ی افکت تمرین کنی
سازم فکر کنم همون ایبانز مناسب شما باشه
rg350 قیمتش باید همین حدود 400 تومن باشه
برای شروع زیاد سخت نگیرید:am

miladeng98
Wednesday 16 March 2011, 07:52 PM
خب به نظر شما یعنی rg 350 رو بگیرم من پرسیدم گفتن برا شروع یه مقدار گرونه
بعد اون 400000 تومنی که نوشتم به نظر شما خوبه یعنی گرون نگفته
و یه سوال دیگه اگه بخوام rg 350 رو بگیرم تنها گیتار رو بخرم یا باید tuner و وسایل جانبی رو هم بخرم منظورم اینه که اونا با امپ باهم فروخته میشن یا میشه جدا از امپ خرید:18:

Code6
Wednesday 16 March 2011, 07:56 PM
و یه سوال دیگه اگه بخوام rg 350 رو بگیرم تنها گیتار رو بخرم یا باید tuner و وسایل جانبی رو هم بخرم منظورم اینه که اونا با امپ باهم فروخته میشن یا میشه جدا از امپ خرید:18:
یه گیتار با یه کابل و یه تبدیل فیش کارت رو راه میندازه اگه میخوای با کامپیوتر کار کنی

miladeng98
Wednesday 16 March 2011, 08:03 PM
[quote=Code6;182578]یه گیتار با یه کابل و یه تبدیل فیش کارت رو راه میندازه اگه میخوای با کامپیوتر کار کنی[/quo

نه اتفاقا قرار نیست با کامپیوتر کار کنم

Code6
Wednesday 16 March 2011, 08:08 PM
پس یه آمپ هم باید بگیری یا یه مولتی افکت
اما برا شروع به نظره من همون کامپیوتر کار رو راه میندازه خرجت هم کم تر میشه آمپ یا افکت حدودا 100 تومن آب میخوره

Orpheus
Wednesday 16 March 2011, 08:10 PM

خب شما قیمت و سبکتو گفتی من اینو معرفی کردم
به نظر من ساز برای شروع زیاد تفاوتی نداره چون شما الان دقیقا نمیدونی چی از سازت میخوای(البته این نظر منه ممکنه دوستان مخالفت کنند)
ولی این ایبانزو من باهاش کار کردم ساز خوبیه فینگرش هم راحته یعنی کلا بگم برای شروع زیاد اذیتت نمیکنه:am
در ضمن این ساز رو به صورت تک میفروشن فقط سازهای که به صورت پک هستند رو با امپ و وسایل جانبی میفروشن
تیونر هم ضروری نیست شما اگه میخوای با امپ کامپیوترت کار کنی نرم افزار تیونر برای کامپیوتر هم موجوده و به راحتی میتونی سازت رو کوک کنی
در حال حاظر شما به یک گیتار و یک سیم لاین و یک تبدیل برای اتصال گیتار به امپ کامپیوتر نیاز دارید
موفق باشی :am

ARDALAN_m
Wednesday 16 March 2011, 08:11 PM
دوستان من فردا ميخوام برم يه گيتار آكوستيك بگيرم با حدود 200 تومن ميدونم كمه ولي ديگه همينه كه هست متاسفانه
ميخوام ببينم چي ميتونم بگيرم خودم امروز رفتم جمهوري چند تا Ibanez v50 ديدم از اين پك ها هستش نظرتون راجع به اين ساز چيه؟
ديگه تو اي قيمت چي پيشنهاد ميدين؟
لطفا فوري
سپاس

miladeng98
Wednesday 16 March 2011, 08:15 PM
خب شما قیمت و سبکتو گفتی من اینو معرفی کردم
به نظر من ساز برای شروع زیاد تفاوتی نداره چون شما الان دقیقا نمیدونی چی از سازت میخوای(البته این نظر منه ممکنه دوستان مخالفت کنند)
ولی این ایبانزو من باهاش کار کردم ساز خوبیه فینگرش هم راحته یعنی کلا بگم برای شروع زیاد اذیتت نمیکنه:am
در ضمن این ساز رو به صورت تک میفروشن فقط سازهای که به صورت پک هستند رو با امپ و وسایل جانبی میفروشن
تیونر هم ضروری نیست شما اگه میخوای با امپ کامپیوترت کار کنی نرم افزار تیونر برای کامپیوتر هم موجوده و به راحتی میتونی سازت رو کوک کنی
در حال حاظر شما به یک گیتار و یک سیم لاین و یک تبدیل برای اتصال گیتار به امپ کامپیوتر نیاز دارید
موفق باشی :am

اون سیم و تبدیل که گفتین جدای گیتاره؟
بعد پیکاپ ها چی میشن اونا رو گیتار هست یا با پک لوازم فروخته میشن

miladeng98
Wednesday 16 March 2011, 08:40 PM
پس یه آمپ هم باید بگیری یا یه مولتی افکت
اما برا شروع به نظره من همون کامپیوتر کار رو راه میندازه خرجت هم کم تر میشه آمپ یا افکت حدودا 100 تومن آب میخوره

عزیزم من امپ کامپیوتر رو چطوری درست کنم
من بلد نیستم لطفا راهنماییم کنید:39:

Orpheus
Wednesday 16 March 2011, 09:05 PM
اون سیم و تبدیل که گفتین جدای گیتاره؟
بعد پیکاپ ها چی میشن اونا رو گیتار هست یا با پک لوازم فروخته میشن

سیم لاین و تبدیل رو باید به صورت جداگانه خودتون تهیه کنید

ولی پیکاپ روی ساز نصب هست
در واقع گیتار الکتریک بدون پیکاپ وجود نداره

miladeng98
Wednesday 16 March 2011, 09:14 PM
ای خدا کدوم سوالو بپرسم ؟:106:
اول مارک سیم مهمه؟ اگه هست چه مارکی بگیرم ؟
دوم پیکاپ رو گیتار رو خودم می تونم انتخاب کنم مثلا پیکاپ single coil باشه ؟
سوم یه سوال ابتدایی گیتار الکتریک به برق وصل میشه؟
چهارم و آخری امپ کامپیوتر رو چطوری می تونم درست کنم ؟
خیلی ممنون orpheus جان از لطفت اگه میشه همه ی سوالامو جواب بده
بی نهایت ممنون:9:

Orpheus
Wednesday 16 March 2011, 09:24 PM
ای خدا کدوم سوالو بپرسم ؟:106:
اول مارک سیم مهمه؟ اگه هست چه مارکی بگیرم ؟
دوم پیکاپ رو گیتار رو خودم می تونم انتخاب کنم مثلا پیکاپ single coil باشه ؟
سوم یه سوال ابتدایی گیتار الکتریک به برق وصل میشه؟
چهارم و آخری امپ کامپیوتر رو چطوری می تونم درست کنم ؟
خیلی ممنون orpheus جان از لطفت اگه میشه همه ی سوالامو جواب بده
بی نهایت ممنون:9:

در حال حاظر مارک سیم برای شما خیلی مهم نیست ولی سعی کن از سیم های که بسته بندی شده هستن استفاده کنی(بعضی از سیم های بی نام ونشونی که میفروشن دوام زیادی نداره)
بعضی از لوازم الکتریکیا هم میتونن این سیم ها رو به اندازه ی مورد نیازتون درست کنن
پیکاپ هم بستگی به سازتون داره بعضی ساز ها فقط از سینگل کویل هم استفاده میکنن بعضی هم فقط هامبوکر استفاده میکنن در بعضی سازها هم ترکیبی از هر دوشون استفاده میشه که در حال حاظر این مسئله برای شما خیلی ضروری نیست
گیتار الکتریک به برق وصل نمیشه!
امپ به برق وصل میشه و گیتار الکتریک به امپ وصل میشه و ارتعاشات سیم از طریق پیکاپ گرفته میشه و از طریق امپلی فایر صداش به بیرون منتقل میشه
امپ کامپیوتر رو لازم نیست درست کنی خودش امادست فقط به جای سیمی که از کارت صدا ی پشت کیس به امپ وصل میشه سیم رو از گیتار به اون وصل میکنید
در ضمن خواهش میکنم عزیزم وظیفمه من خودم اینجا باید شاگردی کنم:9:
موفق باشی:am

miladeng98
Wednesday 16 March 2011, 09:45 PM
و در جمبندی شما میگی که من امپ نخرم یعنی
مگه فازش به امپش نیست؟ باند کامپیوتر میتونه فاز بده :9:

randy_rhoads
Wednesday 16 March 2011, 10:11 PM
ببنيد دوست عزيز....................همونطوري كه orpheos عزيز توضيح داد كافيه شما سازتون رو از طريق كابل و احتمالا يك فيش تبديل به پشت كيس وصل كنيد كه اين قسمت در تاپيك وصل گيتار به كامپيوتر كاملا توضيح داده شده..........امپ در واقع يك خرو جي و تقويت كننده هست ولي شما با كمك برنامه هاي افكت موجود ميتونيد صداي بسيار شفافي بگيريد........البته اگر شما تازه ميخوايد شروع كنيد كه اصلا به صداي افكت شده احتياجي نداريد و بايد روي تمرينات با صداي كلين و در بعضي موارد ديستروشن ساده اي تمركز كنيد..............البته اين نظر شخصيه منه..........دوستان ديگه هم قطعا با نظرات خودشون شما رو به يك جمعبندي ميرسونن.........

patrick
Wednesday 16 March 2011, 10:49 PM
نظرتون در مورد این چیه؟
Neck Material: 3pc Maple
Neck Type: Wizard II
Body: Basswood body
Frets: Jumbo frets
Fingerboard: Bound Rosewood
Bridge: Edge III bridge
NeckPU: V7
Bridge PU: V8
inishes: BRD, BWH

rezaranjbaraan
Wednesday 16 March 2011, 10:57 PM
نظرتون در مورد این چیه؟
Neck Material: 3pc Maple
Neck Type: Wizard II
Body: Basswood body
Frets: Jumbo frets
Fingerboard: Bound Rosewood
Bridge: Edge III bridge
NeckPU: V7
Bridge PU: V8
inishes: BRD, BWH

خیلی خوبه با اون قیمتی که طرف گفته:24:

patrick
Wednesday 16 March 2011, 11:03 PM
خیلی خوبه با اون قیمتی که طرف گفته:24:

:24: :21: ضایه شدم رفت :19:

alimetallica_2
Wednesday 16 March 2011, 11:15 PM
امروز رفتم پیش رفیق شما، قیمت گرس روت رو گرفتم، اما بعد نتونستم جلوی دهنم رو بگیرم و گفتم چطور به یکی از رفیقای ما این قیمت دادی (یعنی شما ولی خوب نگفتم کی) بعد گفت خیلی خوب به تو هم همیین قیمت رو میدیم. :23:
گرس روت های خیلی خوبی داشت، اما یک BCRICH کری کینگ (بریج ثابت) دست دو پیدا کردم 600 بدجور تو کفشم. نمیدونم واقعا چی کار کنم!!!
اگر گیتارم رو بتونم بفروشم عالی میشه تا این رو رد نکرده بگیرم. بین این و گرس روت ها موندم.
(طرف میگفت اگر بخوای اکس هم میارم برات تا هفته دیگه، اما خوب نمیدونم میاره واقعا تو این مدت یا نه - البته من نمیخواستم برم پیشش تو راهرو دیدمش سلام علیک کرد من هم باهاش رفتم تو مغازه) :23:
حالا گرس روت با تخفیف 100 رو بچسبم یا بی سی ریچ دست دوم رو؟!

alimetallica_2
Wednesday 16 March 2011, 11:18 PM
با اجازه ی بزرگترا ... !!
منم باورم نمیشد که nothing else matters و unforgiven رو با الکتریک زده باشن و همیشه فکر میکردم با آکوستیک زدن. تا اینکه ... !!!!
چند وقت پیش یه مستند از پشت صحنه متالیکا دستم رسید که تو استودیوی باب راک بود.
جیمز ، لارس ، باب راک و مهندس صداشون نشسته بودن پشت دستگاه ضبط و داشتن در مورد صدای آکوستیک این دو آهنگ حرف میزدن . اولش مهندسه برای جیمز و لارس صدای آکوستیک معمولی رو پخش کرد ( روی اون دو تا آهنگ ) و گفت این آکوستیک استاندارده و اون دو تا خیلی عادی گوش کردن ، یهو مهندسه بهشون گفت حالا این صدای آکوستیک گیتار الکتریک با هارمونیتوره سپس یک دکمرو زد و اینجا بود که قیافه ی جیمز هتفیلد دیدنی بود ...!!!! ( البته خود منم کفففففف کردم که یهو این صدا داره از گیتار الکتریک پخش میشه !!! خودتونم دیدین که چقدر صدای آکوستیک این 2 آهنگ از آکوستیک استاندارد بهتره ...!!!! در واقع فکر میکنم مهندسه با زدن اون دکمه هارمونیتور رو وارد مدار کرده بود !!!! )
در کل میخوام بگم که تجهیزاتم خیلی تاثیر داره.
جالب بود که جیمز به باب راک میگفت تا حالا چیزی راجب به هارمونیتور نشنیدم و باب راک هم بشدت تاجب کرد !!!!
در ضمن توی برنامه ی amplitube 3 یه یونیت به همین اسم هارمونیتور وجود داره که چون من تازه کارم و تئوریم زیر صفره نمیتونم ازش به درستی استفاده کنم !!!! ( به امید اینکه شما بتونید استفاده کنید و به ما هم یاد بدید ...!!! )
با تشکر از پست خوبت فقط یک مسئله ای:
ابتدای آهنگ Fade To Black و اواسط آهنگ Unforgiven با گیتار اکوستیک هست. من تو هوم پیج های متالیکا هم این رو دیدم و خوب گوشم هم میتونه صداش رو تشخیص بده.
صدای ملودی آکوستیک و الکتریک رو واقعا نمیشه از هم تشخیص داد اگر افکت خوب باشه. اما صدای ریتم زدنش رو چرا یک جورایی میشه.

alimetallica_2
Wednesday 16 March 2011, 11:19 PM
سبک که والا بلوز یا راک هر کدوم شد بودجه هم زیر 400000 یا همون 400000 هزار تومن!!!!!!!!
بگرد دنبال دست دوم دیگه. یا همون فرناندز که گفتم خوبه واقعا. (اگر آیانبز نمیخوای)

alimetallica_2
Wednesday 16 March 2011, 11:24 PM
دوستان من فردا ميخوام برم يه گيتار آكوستيك بگيرم با حدود 200 تومن ميدونم كمه ولي ديگه همينه كه هست متاسفانه
ميخوام ببينم چي ميتونم بگيرم خودم امروز رفتم جمهوري چند تا Ibanez v50 ديدم از اين پك ها هستش نظرتون راجع به اين ساز چيه؟
ديگه تو اي قيمت چي پيشنهاد ميدين؟
لطفا فوري
سپاس
تو اردلان رفیق خودمی؟! یا با کس دیگه اشتباه گرفتم!

اگر همونی بیا بهت شماره بدم فردا بهم زنگ بزن ببرمت یک جای خوب که حتی از دیدنش کف بر و متعجب بشی.
:23: (شاید 12 سیم هم بتونی بخری اگر خوشت بیاد)

paorva
Thursday 17 March 2011, 07:27 AM
آقا این گیتار فرناندر که معرفی کردید کجا داره ؟ دیروز یه سر رفتم جمهوری خبری نبود ! آخه من خودم یه هورایزن ای اس پی دارم ولی چون فلوید رز داره و این حرفا یه گیتار دم دستی می خوام که بتونم تیونهای دیگه هم روش راخت تغییر بدم واسه همین فکر کنم همین یه گیتار ریتمی ساده برام کافی باشه .

paorva
Thursday 17 March 2011, 07:30 AM
امروز رفتم پیش رفیق شما، قیمت گرس روت رو گرفتم، اما بعد نتونستم جلوی دهنم رو بگیرم و گفتم چطور به یکی از رفیقای ما این قیمت دادی (یعنی شما ولی خوب نگفتم کی) بعد گفت خیلی خوب به تو هم همیین قیمت رو میدیم. :23:
گرس روت های خیلی خوبی داشت، اما یک BCRICH کری کینگ (بریج ثابت) دست دو پیدا کردم 600 بدجور تو کفشم. نمیدونم واقعا چی کار کنم!!!
اگر گیتارم رو بتونم بفروشم عالی میشه تا این رو رد نکرده بگیرم. بین این و گرس روت ها موندم.
(طرف میگفت اگر بخوای اکس هم میارم برات تا هفته دیگه، اما خوب نمیدونم میاره واقعا تو این مدت یا نه - البته من نمیخواستم برم پیشش تو راهرو دیدمش سلام علیک کرد من هم باهاش رفتم تو مغازه) :23:
حالا گرس روت با تخفیف 100 رو بچسبم یا بی سی ریچ دست دوم رو؟!

این جایی که شما رفتی کجاست رفیق ؟ دی : !!

bigbig
Thursday 17 March 2011, 05:09 PM
سلام دوستان يه سوال داشتم قيمت Yamaha Pacifica 012 رنگ قرمزش با مشكيش فرق داره ؟

Mehrshad_PRS
Thursday 17 March 2011, 05:39 PM

من دوباره برگشتم
یه مرخصی توپ بهمون دادن از 26 تا 7 عشقو حال:10:

زیادی روی رنگ حساس نباش!
بلک چری دیگه تولید نمیشه

از اقای قمری سوال کن میتونه برات بگیره

اسکارلت رد رنگ قشنگیه

کوروش هوی متال
Thursday 17 March 2011, 05:48 PM
دوستان نظرتون راجب سیگنچر جیمز هتفیلد ltd truckster چیه ؟ الان تو یوتیوب تمام ویدیو هاشو زیرو رو کردم خیلی باهاش حال کردم !!! رفته رو مخم !!! نظر بدی راجبش ندیدم همه ازش خوب میگفتن واقعا هم خفن بود !!! صدای هیولایی داشت و بهش لقب " ماشین ریف " داده بودن !!!
حالا نظر شما چیه دوستان ؟

soulfly
Thursday 17 March 2011, 10:30 PM
بچه ها کسی قیمت اینارو داره ؟؟؟ left handed

Ibanez GRG170DX
--------------------------You can see links before reply

ibanez rg350mdx

------------------------------------

ibanez rg350ex bk

اگه میشه یه نظر هم بدین که خوب هستن یا نه ؟

ARDALAN_m
Thursday 17 March 2011, 10:56 PM
تو اردلان رفیق خودمی؟! یا با کس دیگه اشتباه گرفتم!

اگر همونی بیا بهت شماره بدم فردا بهم زنگ بزن ببرمت یک جای خوب که حتی از دیدنش کف بر و متعجب بشی.
:23: (شاید 12 سیم هم بتونی بخری اگر خوشت بیاد)
درود
بله خودمم علي جان زنگ زدم ولي گوشيت در دست رس نبود هر كاري كردم نتونستم تماس بگيرم
به هر حال رفتم اين نمايندگي فرناندز(عجب مغازه اي بود:38:) يه Stagg W203 پيك آپ دار گرفتم با تخفيف 205 تومن
جالبه تو نت قيمت زدن 203 دلار:43: خيلي برام عجيب بود اون 12سيمه رو هم ديدم ولي به درد كارم نمي خورد گفت 180 تومن
ولي خدايي عجب جايي رو نشونمون دادي دست درست برادر:am

alimetallica_2
Thursday 17 March 2011, 11:38 PM
آقا این گیتار فرناندر که معرفی کردید کجا داره ؟ دیروز یه سر رفتم جمهوری خبری نبود ! آخه من خودم یه هورایزن ای اس پی دارم ولی چون فلوید رز داره و این حرفا یه گیتار دم دستی می خوام که بتونم تیونهای دیگه هم روش راخت تغییر بدم واسه همین فکر کنم همین یه گیتار ریتمی ساده برام کافی باشه .
نمایندگی فرناندز ابتدای تخت طاووس (یا همون شهید بهشتی از طرف ولی عصر - 100 متر جلو تر - نمایندگی فرناندز و یاماها) هست.
خوب معملومه جمهوری نداره. چون گیتاری که تو سایت 400 دلار هست و رو اینجا هم میده 400 (حتی با تخفیف گاهی) حالا تو جمهوری وقتی چنین جایی هست بیاد ساز 400 رو بده 800 که کسی دیگه نمیخره. :23:

paorva
Thursday 17 March 2011, 11:40 PM
مرسی علی جان جمعه ها هم هستند فکر می کنی ؟؟ بعد جز فرناندز و یاماها چیز دیگه ای هم داره ؟

alimetallica_2
Thursday 17 March 2011, 11:48 PM
درود
بله خودمم علي جان زنگ زدم ولي گوشيت در دست رس نبود هر كاري كردم نتونستم تماس بگيرم
به هر حال رفتم اين نمايندگي فرناندز(عجب مغازه اي بود:38:) يه Stagg W203 پيك آپ دار گرفتم با تخفيف 205 تومن
جالبه تو نت قيمت زدن 203 دلار:43: خيلي برام عجيب بود اون 12سيمه رو هم ديدم ولي به درد كارم نمي خورد گفت 180 تومن
ولي خدايي عجب جايي رو نشونمون دادي دست درست برادر:am
ای بابا، خوب گفتم که زنگ بزن. حتما به 0912 زنگ زدی که یک طرفه شده. کاش هماهنگ میکردی یک تخفیف خفن برات میگرفتم. (خودم هم اونجا کار داشتم دنبال یک پا میگشتم برم - تنههایی حالش نبود)
مثلا همون 12 سیم رو من خودم تا 140 میتونستم بگیرم، خوب رو همین هم میگرفتیم یک 20 تومانی دیگه.
حالا که دیگه خریدی، کاش باز میگفتی از آشنایی.
خالاصه تو که خوب خریدی، مبارکت باشه، واقعا گیتارهای آکوستیکیش نصف قیمت همه جاست. آدم کف بور قیمت آکوستیک میشه اونجا واقعا. خیلی مبارکه. :23:

alimetallica_2
Thursday 17 March 2011, 11:54 PM
مرسی علی جان جمعه ها هم هستند فکر می کنی ؟؟ بعد جز فرناندز و یاماها چیز دیگه ای هم داره ؟
جمعه ها هستند، اما مسئولین گیتارشون که بیشتر از باقی با من آشناست ممکنه نباشه و خوب اینجوری سرتخفیف گرد میشه. :22: آره، Stagg های خوبی دارند قیمت های پایین.
مارک های دیگه هم دست دوم هست، بیشتر آیبانز. (چون تعویض هم دارند)

ARDALAN_m
Friday 18 March 2011, 12:01 AM
ای بابا، خوب گفتم که زنگ بزن. حتما به 0912 زنگ زدی که یک طرفه شده. کاش هماهنگ میکردی یک تخفیف خفن برات میگرفتم. (خودم هم اونجا کار داشتم دنبال یک پا میگشتم برم - تنههایی حالش نبود)
مثلا همون 12 سیم رو من خودم تا 140 میتونستم بگیرم، خوب رو همین هم میگرفتیم یک 20 تومانی دیگه.
حالا که دیگه خریدی، کاش باز میگفتی از آشنایی.
خالاصه تو که خوب خریدی، مبارکت باشه، واقعا گیتارهای آکوستیکیش نصف قیمت همه جاست. آدم کف بور قیمت آکوستیک میشه اونجا واقعا. خیلی مبارکه. :23:
خيلي ممنون دست شما درد نكنه :am
ولي من يه 0938 از شما بيشتر نداشتم كه به همون زنگ زدم

alimetallica_2
Friday 18 March 2011, 12:22 AM
خيلي ممنون دست شما درد نكنه :am
ولي من يه 0938 از شما بيشتر نداشتم كه به همون زنگ زدم
عجیبه، من امروز تا ساعت 8 شب جلوی تلویزون خواب بودم، اما کلا موبایلم همین جور زنگ میخورد و از خواب میپریدم و حرف میزدم و دوباره میخوابیدم. حالا چی شده که آنتن نبوده خدا میدونه. (آخه دکل ایرانسل جلوی خونه ماست و 0912 دیگه کار نمیکنه، اما ایرانسل مثل شیر کار میکنه)

عکس گیتارت رو دیدم، خوشکل هم بود :9:

soulfly
Friday 18 March 2011, 12:28 AM

Ibanez GRG170DX

ibanez rg350mdx

ibanez rg350ex bk

............................ up.

alimetallica_2
Friday 18 March 2011, 12:37 AM
............................ up.

خوب حتما کسی نداره دیگه. اما اگر اشتباه نکنم اینها باید از مدلهای بالاترشون قیمت پایین تری داشته باشند، دیروز قیمت RG420 گرفتم 620 بود.
:23:
خوب اینها کمتره دیگه، حالا 20 تومان یا 200 تومان خدا میدونه. (مثل اینکه اینیجا نمایندگی هم داره، ببین اگر کیر آوردی یک سر بری بد هم نیست)

alimetallica_2
Friday 18 March 2011, 01:36 AM
دوستان من امروز رفتم تو سایت بی سی ریچ و دیدم اصلا بادی با جنس باسوود و مپل نداره.
در حالی که تو ایران این مارک بادی جز باسوود نداره.
حالا جریان چیه؟! مسئله اینکه آخرین مدلها رو مینویسه این سایت و فقط تولیدات آمریکا!!
کلا جریان اون BCRICH ها با بنده باسوود چیه؟! کیفت خوبی داره؟!
مثل و کری کینگ.

راستی خصوصیت جنس صدای چوب مپل چیه؟! بیشتر به چه صدایی نزدیکه و به درد چه سبکی میخوره؟!

popooli
Friday 18 March 2011, 01:41 AM
سلام امروز رفتم یه مولتی Zoom برای دمه دست گرفتم عجب چیزه خفنیه سیگنچر جرج لینچه

evani
Friday 18 March 2011, 01:47 AM

Ibanez GRG170DX

ibanez rg350mdx

ibanez rg350ex bk

هر دو مدل 350 قیمتشون حدود 420 تا460 هست البته نمایندگی حدود 520 530 قیمت میده . مدل 170 هم کمی ارزونتره ولی قیمت ندارم . البته این قیمتا مال یه ماه پیشه !
اینکه ساز خوبی هست بستگی به قیم ت داره ولی یه انتخاب خوبه همینه . در ضمن با این مقدار پولی که می خواین هزینه کنید باید تو برند هایی مثل کورت و استیج و فرناندز بگردین .

این سلیقه ای هست ولی من اگه بودم کورت و این فرناندز رو که علی آقا معرفی کردن بیبشتر می پسندم به خاطر قطعات به کار رفته !

alimetallica_2
Friday 18 March 2011, 01:47 AM
این با این قیافش خفنه؟!
چند هست حالا؟
چی داره؟

popooli
Friday 18 March 2011, 01:51 AM
این با این قیافش خفنه؟!
چند هست حالا؟
چی داره؟

نه علی جون هیچی نیست خودشو ناراحت نکن

alimetallica_2
Friday 18 March 2011, 01:57 AM
نه علی جون هیچی نیست خودشو ناراحت نکن
من اتفاقا با این چیزها خوشحال میشم. اگر بفهمم یک چیز مناسب با قیمت کم هست بال در میارم.
حتی اگر به درد خودم نخوره تو دوستام خیلی ها هستند که میتونم بهشون معرفی کنم و اگر اونها خرید خوب داشته باشند من هم طبیعاتا خوشحال میشم. (اگر خودم معرفی کرده باشم مخصوصا)
از این جهت سوال میکنم.
حالا چند بود جدی؟!
یاد زوم 505 افتادم یکم که صدای دیستروشنش از همه نوع زوم بهتر بود.

evani
Friday 18 March 2011, 02:15 AM
دوستان من امروز رفتم تو سایت بی سی ریچ و دیدم اصلا بادی با جنس باسوود و مپل نداره.
حالا جریان چیه؟! مسئله اینکه آخرین مدلها رو مینویسه این سایت و فقط تولیدات آمریکا!!
مثل و کری کینگ.

راستی خصوصیت جنس صدای چوب مپل چیه؟! بیشتر به چه صدایی نزدیکه و به درد چه سبکی میخوره؟!

من هر چی گشتم دقیقاً اینو که گفتی پیدا نکردم ولی فک کنم اینو خیلی گرون زده . من یه مدل پیدا کردم با پیکاپ های اصل .
ولی اینا همه بادی میپل یا باسوودن . میپل معمولاً واسه نک استفاده میشه و ندیده بودم واسه بادی هم به کار ببرن .

alimetallica_2
Friday 18 March 2011, 02:50 AM
راستش من هم تعجبم از همینه، چون تو همه سایت هایی که من دیدم مشخصات سازها این بوده، اما تو سایت اصلی اصلا چنین ساهایی که تو سایت های دیگه هستند یافت هم نمیشه.

randy_rhoads
Friday 18 March 2011, 08:31 AM
از ميپل براي بادي خيلي استفاده ميشه و صداي تيزي پيدا ميكنه.............اكثر ساز هاي جرج لينچ باديشون از ميپل هست....خيلي از ساز هايي كه شركت charvel ميسازه هم باديشون ميپل هست...........كلا ميپل چوبي هست براي قسمت هاي مختلف ساز مثل بادي...دسته...فينگربرد استفاده ميشه و انواع مختلقي هم داره.....كه فكر ميكنم top maple بهترينشون باشه...........بازم اقاي موسوي بهتر ميتونه توي اين زمينه كمك كنن..............

paorva
Friday 18 March 2011, 09:07 AM
مثل و کری کینگ.

اینی که توی این سایت گذاشته چینیه علی جان و فکر نکنم بیارزه که براش پول بدی اگر بی سی ریچ چینی می خوای می تونی خیلی کم تر پیدا کنی . در ضمن من پبش یکی از اساتید می رفتم بی سی ریج سیگنچر کری کینگ داشت که اونم امریکایی نبود و کره ای بود ولی واقعا فوق العاده بود که فکر کنم سفارش داده بود و کلی هم مایش بود . در مورد چوب maple هم باید بگم که سبک تر و نرم تره ولی دوامش نسبت به پچوبهای دیگه کمه که البته توی بیشتر گیتارها به صورت ترکیبی به کار می ره در حالی که بیس وود صدای تریبلی تری داره و ساستین یشتری به صدای ایجاد شده می ده به خصوص مدل امریکاییش البته همه ی اینها بستگی به نوع تجهیزات شما هم داره مسلمه که اگر آمپ مناسبی نداشته باشید و پیکاپ قوی نباشه صدای خوبی نمی تونید بگیرید .

Mehrshad_PRS
Friday 18 March 2011, 12:12 PM
من هر چی گشتم دقیقاً اینو که گفتی پیدا نکردم ولی فک کنم اینو خیلی گرون زده . من یه مدل پیدا کردم با پیکاپ های اصل .
ولی اینا همه بادی میپل یا باسوودن . میپل معمولاً واسه نک استفاده میشه و ندیده بودم واسه بادی هم به کار ببرن .

میپل چوب عجیبی نیست روی یه سری فندر هست
من حتی رزوود رو دیدم برای بدنه استفاده میکنن

میپل صدا رو کریستالی میکنه یه چیزی تو مایه های الدر جناب موسوی هم با این چوب ساز میسازه

کوروش هوی متال
Friday 18 March 2011, 01:46 PM
دوستان نظرتون راجب سیگنچر جیمز هتفیلد ltd truckster چیه ؟ الان تو یوتیوب تمام ویدیو هاشو زیرو رو کردم خیلی باهاش حال کردم !!! رفته رو مخم !!! نظر بدی راجبش ندیدم همه ازش خوب میگفتن واقعا هم خفن بود !!! صدای هیولایی داشت و بهش لقب " ماشین ریف " داده بودن !!!
حالا نظر شما چیه دوستان ؟
helllllllllllllllllllllllllo ...!!? :106:

soulfly
Friday 18 March 2011, 01:57 PM
هر دو مدل 350 قیمتشون حدود 420 تا460 هست البته نمایندگی حدود 520 530 قیمت میده . مدل 170 هم کمی ارزونتره ولی قیمت ندارم . البته این قیمتا مال یه ماه پیشه !
اینکه ساز خوبی هست بستگی به قیم ت داره ولی یه انتخاب خوبه همینه . در ضمن با این مقدار پولی که می خواین هزینه کنید باید تو برند هایی مثل کورت و استیج و فرناندز بگردین .

این سلیقه ای هست ولی من اگه بودم کورت و این فرناندز رو که علی آقا معرفی کردن بیبشتر می پسندم به خاطر قطعات به کار رفته !
دوست عزیز اگه میشه مدل این گیتارهایی که فرمودید بگید (( منظورم کورت و استیج و فرناندز هست ))
اگه میشه یه آمپ خوب با قیمت مناسب هم به من معرفی کنید.

راستی left handed این گیتارها رو میشه پیدا کرد؟؟؟

paorva
Friday 18 March 2011, 02:57 PM

دوست عزیز اولا که من شخصااصلا LTD رو بهت پیشنهاد نمی کنم آخه مگه می شه به LTD اعتماد کرد ؟! من دستم گرفتم ولی باید اعتراف کنم که نه تنها خیلی از کیفیتesp فاصله داره بلکه واقعا جکسون های کره ای بازار و بی سی ریچ ها کره ای رو بهش ترجیح می دم ! البته همه ی اینها سلیقه ای است ممکنه شما دستت بگیری و خیلی هم باهاش حال کنی ولی من که اصلا به پیشنهاد نمی کنم بگیری در ضمن اونی هم سیگنچر جیمز است ESP هست که واقعا فوق العاده است اگه می خوای باید سفارش بدی و خیلی هم گرون در میاد برات ! موفق باشی .

pinky
Friday 18 March 2011, 04:12 PM
آقا ما همه جا رو گشتیم به دنبال گیتار الکتریک دست دوم با 100 تومن ولی چیزی پیدا نشد که نشد

خلاصه خسته شدم دیگه شاید یه گیتار کلاسیک یا اکوستیک بخرم اما برام جالب شد ببینم حالا اگه من چقدر پول بزارم
میتونم یه گیتار الکتریک نو بخرم

یه گیتار الکتریک نو که واسه یه هنرجو که بر فرض میره کلاس تا 3 سال جواب بده

پول افکت رو هم حساب کنید

بعدش از اونجایی که من دیگه گیتار الکتریک خریدنم مشروط به نو خریدن شده می خواستم ببینم طبق این توضیحایی که اول همین تاپیک هست یا مطلبای مشابه جاهای دیگه راجع به دسته بندی گ الک برای کسی که میخواد شروع کنه اصولا همان stracoster یا telecaster هست دیگه؟ یعنی کسی نمیره اول کار سراغ اون مدل های دیگه

و اصلا میخواستم ببینم این مدل های مختلف اصلا تو ایران هسـت؟ یا نه همه ی چیزی که تو بازاره مثلا فقط telecastere ؟مثلا گیتارای وی شکل داریم اصلا تو مغازه ها؟

خلاصه اگه با 300 تومن بشه یه چیزی خرید که همونطور که گفتم برای یه هنرجو گ الک تا 3 سال جواب بده (منظورمو امیدوارم بفهمید منظورم زمان نیست منظورم اینه که مثلا تو ویولون اگه بگیم 5 تا کتاب له ویلن داریم شما واسه این که کتاب چهار و پنج رو درست بزنی واقعا یه ویولونی میخوای پوزیشنای بالا رو ساپورت کنه یعنی اگه با ویلن ارزون بخوای بزنی پدرت در میاد آخرشم نمیشه)

حالا من میگم با 300 تومن میشه یه همچین گیتاری خرید که بر فرض اگه گیتار الکتریک هم کلا 5 تا کتاب داره مثلا شما تا 3 یا 4 رو بتونی باهاش بزنی؟ منظورم مثلا نرسیده به نیمه حرفه ایی

amir666
Friday 18 March 2011, 04:22 PM
300 کل پولته؟منظور با افکت یا فقط گیتار؟

اگه فقط گیتار باشه می شه کاری کرد اگه با افکت بخوای فکر نکنم که بشه ولی من جات بودم تمام پولمو گیتار می گرفتم ibanez rg270 مناسبه 270 280 تومانی هست

popooli
Friday 18 March 2011, 04:34 PM
دوست عزیز اولا که من شخصااصلا LTD رو بهت پیشنهاد نمی کنم آخه مگه می شه به LTD اعتماد کرد ؟! من دستم گرفتم ولی باید اعتراف کنم که نه تنها خیلی از کیفیتesp فاصله داره بلکه واقعا جکسون های کره ای بازار و بی سی ریچ ها کره ای رو بهش ترجیح می دم ! البته همه ی اینها سلیقه ای است ممکنه شما دستت بگیری و خیلی هم باهاش حال کنی ولی من که اصلا به پیشنهاد نمی کنم بگیری در ضمن اونی هم سیگنچر جیمز است ESP هست که واقعا فوق العاده است اگه می خوای باید سفارش بدی و خیلی هم گرون در میاد برات ! موفق باشی .

داداش عمرا LTD اصل دستت نگرفتی پس من LTD ساخت اندونزی دستم گرفتم مهشر بود حالا چه برسه به اصلش

popooli
Friday 18 March 2011, 04:59 PM

حاجی چقدر پول داری برای خرید؟؟؟

کوروش هوی متال
Friday 18 March 2011, 04:59 PM
ممنون
اتفاقا اون گیتار ltd هم داره !!! خودم علاوه بر اینکه تو سایتای ایرانی چند وقت پیش دیدم ( 930 قیمت داده بودن ) تازه اگه دقت کنی تو پستم نوشتم که یو تیوب رو زیرو رو کردم و هرچی ویدیو بود راجبش دیدم روی همشونم مارک ltd هک شده بود و پشتش بالای دسته یه esp کوچولو :25: نوشته بود . ( البته حق با شماست که بین زمین تا زیر زمین بین ltd و esp فرقه ها ) ولی از همین هم خیلی خیلی به خوبی یاد کرده بودند !!! حتی یکی از کسایی که رو ویدئوش کامنت گذاشته بود نوشته بود " از نظر کیفی چیزی از esp کم نداره "

popooli
Friday 18 March 2011, 05:05 PM
ممنون
اتفاقا اون گیتار ltd هم داره !!! خودم علاوه بر اینکه تو سایتای ایرانی چند وقت پیش دیدم ( 930 قیمت داده بودن ) تازه اگه دقت کنی تو پستم نوشتم که یو تیوب رو زیرو رو کردم و هرچی ویدیو بود راجبش دیدم روی همشونم مارک ltd هک شده بود و پشتش بالای دسته یه esp کوچولو :25: نوشته بود . ( البته حق با شماست که بین زمین تا زیر زمین بین ltd و esp فرقه ها ) ولی از همین هم خیلی خیلی به خوبی یاد کرده بودند !!! حتی یکی از کسایی که رو ویدئوش کامنت گذاشته بود نوشته بود " از نظر کیفی چیزی از esp کم نداره "

دقیقا من هم LTD دستم گرفتم هم ESP فرقش این جوری نیست که میگید

کوروش هوی متال
Friday 18 March 2011, 05:11 PM
حاجی چقدر پول داری برای خرید؟؟؟
ممنون
والا از اونجایی که پول در اووردن سخته ، همیشه اول تحقیق میکنم بعد اگر ارزش دل بستن داشت اقدام میکنم . در واقع میخواستم ببینم اگه سازه توپیه و میره رو مخم ( که متاسفانه رفته بخصوص بعد از دیدن اون ویدئوها :43: ) برم تو کاره فروختن سازم و گوشیو و ... اینکه نقدینگی ندارم متاسفانه ...!!! ( خدایا همه ی جوانان را به سازه مورد علاقیشان برسان !!!! آمییییییییییییین ...!!! )
حالا از بحث خارج نشیم ، ولی بعید میدونم که سازه بدی باشه ....!!! به نظر من حتی میتونه یه گزینه ی مناسب برای علاقه مندان به گیتارای فیکس بریج و طرح لس پائولی باشه ( مثل من :am)
چون تمامی فاکتورهای یک گیتار خوب برای ریف و ریتم سبک متالو داره...!!! ( قبلا هم گفتم بهش لقب" ماشین قدرتمند ریف" دادن :35::43: )

popooli
Friday 18 March 2011, 05:18 PM
ممنون
والا از اونجایی که پول در اووردن سخته ، همیشه اول تحقیق میکنم بعد اگر ارزش دل بستن داشت اقدام میکنم . در واقع میخواستم ببینم اگه سازه توپیه و میره رو مخم ( که متاسفانه رفته بخصوص بعد از دیدن اون ویدئوها :43: ) برم تو کاره فروختن سازم و گوشیو و ... اینکه نقدینگی ندارم متاسفانه ...!!! ( خدایا همه ی جوانان را به سازه مورد علاقیشان برسان !!!! آمییییییییییییین ...!!! )
حالا از بحث خارج نشیم ، ولی بعید میدونم که سازه بدی باشه ....!!! به نظر من حتی میتونه یه گزینه ی مناسب برای علاقه مندان به گیتارای فیکس بریج و طرح لس پائولی باشه ( مثل من :am)
چون تمامی فاکتورهای یک گیتار خوب برای ریف و ریتم سبک متالو داره...!!! ( قبلا هم گفتم بهش لقب" ماشین قدرتمند ریف" دادن :35::43: )

ESP TRUCKSTER نه LTD میاد تا 1 ماه دیگه برای نمایندگی ESP

کوروش هوی متال
Friday 18 March 2011, 05:19 PM
دقیقا من هم LTD دستم گرفتم هم ESP فرقش این جوری نیست که میگید
شما که عزیز دل برادرید :10: با اون آرشیو مخوفی که از esp دارید ...!!! :38:
جای خوشحالی که این حرفو از شما میشنوم !!!! چون شما که esp رو به ته رسوندی اینو میگی ، پس حتما ltd ها عم عالین ....!!! درسته ...!!! ( هر چی باشه هر دونوع رو کنار هم داشتید یا از نزدیک دیدید دیگه... )

کوروش هوی متال
Friday 18 March 2011, 05:24 PM
ESP TRUCKSTER نه LTD میاد تا 1 ماه دیگه برای نمایندگی ESP
ببخشید منظورتون رو نفهمیدم ! منظورتون اینه که esp نمیاد ولی ltd میاد ؟ درسته یا منظورتون چیزه دیگه بود ؟

paorva
Friday 18 March 2011, 05:50 PM
poopoli جان یعنی تفاوت زیادی بین esp با ltd اونم ساخت اندونزی به قول شما نیست ؟؟!! ...!!!!
والا من نظرم رو دادم کوروش جان حالا شما اگه جاییدیدی حتما یه تست درست حسابی بگیر ازش امیدوارم که همونی که می خوای باشه و باهاش حال کنی .

popooli
Friday 18 March 2011, 06:15 PM
ببخشید منظورتون رو نفهمیدم ! منظورتون اینه که esp نمیاد ولی ltd میاد ؟ درسته یا منظورتون چیزه دیگه بود ؟

ESP میاد تا 1 ماه دیگه