PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست مشاوره فوري براي خريد گيتار الكتريك و لوازم جانبی آن

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

abbys
Tuesday 17 May 2011, 02:35 PM
طبقه دوم پاساژ پیروزه.
فکر نکنم تقلبی تو کارش باشه، فقط اگر گفت میارم خیلی حساب باز نکن.
:23:

تا اونجایی که من میدونم دیر یا زود داره ولی سوخت و سوز نداره
میشه بیشتر توضیح بدی

alimetallica_2
Tuesday 17 May 2011, 02:50 PM
همون مسئله دیر یا زوده دیگه.
شما الان پول میدی، میخوای یکی دو هفته ای ساز داشته باشی، چون اینطور بهت گفتند، یک دفعه میبنی 6 ماه طول کشید که دیگه اصل ضدحاله.
من خودم بخاطر اینکه یک روز بدون ساز نمونم حتی حاضر نشدم صبر کنم همه مغازه های جمهوری باز بشند.
(تازه سازهای دیگه داشتم، اما ساز اصلیم نمیشد برام)

pouyan_Ibariander
Tuesday 17 May 2011, 05:12 PM
ممنون.
پس یعنی تاثیری توی نواختن و استفاده از ساز نداره دیگه؟
هیچ مشکلی نداره.
تنها تاثیرش روی ظاهر سازه.

LORD-LUCIFER
Tuesday 17 May 2011, 10:25 PM
دوستان یه سوالی برام پیش اومده. این پیکاپهای Duncan Designed با Seymour Duncan چه فرقی دارند؟؟

(مطمئنا اصلیه بهتره) اما واقعا خیلی فرق دارند با هم؟

راس میگن که SD ها توی آمریکا درست میشه و اون DD ها توی کره؟

miralienca
Wednesday 18 May 2011, 12:26 AM
دوستان یه سوالی برام پیش اومده. این پیکاپهای Duncan Designed با Seymour Duncan چه فرقی دارند؟؟

(مطمئنا اصلیه بهتره) اما واقعا خیلی فرق دارند با هم؟

راس میگن که SD ها توی آمریکا درست میشه و اون DD ها توی کره؟
مسلما" فرق دارند. هم از نظر تنوع و سبک هم کیفیت هم قیمت
کشور سازنده هر کدوم رو هم که خودتون میدونید.

LORD-LUCIFER
Wednesday 18 May 2011, 12:46 AM
مسلما" فرق دارند. هم از نظر تنوع و سبک هم کیفیت هم قیمت
کشور سازنده هر کدوم رو هم که خودتون میدونید.

ممنون.

پس من انتخاب درستی کردم؟؟

بین جکسون RR3 دست دوم تر و تمیز و با پیکاپ SD ( یکم بدنه اش خط و خش داره جلو و عقب!)

و RR3 نو Limited Edition با پیکاپ DD

(هر دو هم ژاپنی)

اولی رو انتخاب کردم.

sina_zakeri
Wednesday 18 May 2011, 08:49 AM
آره داداشم صددرصد درست انتخاب کردی

alimetallica_2
Wednesday 18 May 2011, 12:49 PM
آقا کسی قیمت G10 رو داره؟!
تفاوت هاش با G9 رو کسی میدونه و اینکه آیا از کیفیت جی ناین برخوردار هست یا نه!

shahram201
Wednesday 18 May 2011, 03:33 PM
سلام

قیمت جدید و دقیق GT10 رو ندارم ولی فکر کنم الان حول و حوش 800 تومن باشه (مطمئن نیستم).

در مورد تفاوت هاش، لینک مشخصات هردو دستگاه اینجاست:

You can see links before reply

تفاوت های عمده ای که من دیدم اینهاست:

1- GT10 تعداد حافظه صداهاش هاش 400 تاست ولی جی ناین 200 تا (که چیز مهمی هم نیست اصلا)
2- GT10 قابلیت لوپ داره (یعنی مثلا میشه ریتم رو با گیتار روش ضبط کرد و روی همون ملودی زد) ولی G9 این قابلیت رو نداره.
3- GT10 قابلیت جابجاکردن ترتیب افکت ها رو بصورت نامحدود داره، اما توی G9 این امکان محدودتره (که بنظر من این نامحدود بودن تغییر دادن ترتیب افکت ها شاید چندان هم کارآیی نداشته باشه، چون هیچکس نمیاد مثلا کمپرسور رو آخر بذاره یا delay رو اول! بهرحال بعضی افکت ها جاشون مشخصه)
4- GT10 با کابل USB امکان تبادل اطلاعات و بک آپ گرفتن و غیره داره اما جی ناین فقط این کار رو از طریق کابل MIDI انجام میده (البته جی ناین کابل USB هم میخوره اما فقط مال زمانیه که بخوای ازش بعنوان کارت صدا استفاده کنی و رکورد بگیری)
5- سرعت پردازنده G9 بالاتر از GT10 هست (با اینکه جی تی 10 جدیدتره). این به معنای اینه که موج تولید شده توسط دستگاه میتونه به موج واقعی نزدیک تر بشه.
6- G9 سه تا پدال داره ولی GT10 یه دونه داره.
7- G9 دو تا لامپ داره که بخصوص برای افکت هایی مثل اوردرایو شدیداً حال میده و صدا رو گرمتر میکنه. GT10 لامپ نداره.
8- G9 بنظر من خوشگل تر از GT10 هست (سلیقه ایه البته). ظاهرش یه جورایی مردونه تر و محکم تر بنظر میاد (بدنه اش کاملا فلزیه).
9- در مورد صدا نظری نمیتونم بدم چون سلیقه ایه. اما بنظر من صدای کلین و اوردرایو G9 بهتر از GT10 هست (گرمتره).
10- قیمت G9 بسیار مناسب تر از GT10 هست.

یه مطلبی راجع به مقایسه این دوتا توی تاپیک اکوئپمنت گیتار الکتریک هم نوشته بودم (پست شماره 1035). شاید به درد بخوره.

ضمناً دوستانی که GT10 دارند در صورت لزوم عرایض بنده رو تصحیح یا تکمیل کنند.

قربان شما

sina_zakeri
Wednesday 18 May 2011, 04:26 PM
بدنه gt10 هم فلزیه و فرقی از این نظر با جی ناین نداره
کار با افکتها توی gt10 به خاطر ال سی دی بزرگش راحتتره
دو تا control داره که باهاش کارهایی میشه کرد که با زوم نمیشه
spill over داره یعنی صدای دیلی شما میتونه از یه افکت تا عوض شدن صدا توی افکت بعدی ادامه پیدا کنه
جابه جا شدن افکتهاش خیلی چیز مهمیه مخصوصا وقتی شما بتونی چندین و چند جای مختلف صدات رو ای کیو کنی
در manual mode هر افکتی رو به هر پدالی میشه توی جی تی 10 تعریف کرد ولی در زوم امکانش نیست و ثابته
مزایای جی ناین رو هم که دوستان گفتن

amir666
Wednesday 18 May 2011, 04:36 PM
آقا کسی قیمت G10 رو داره؟!
تفاوت هاش با G9 رو کسی میدونه و اینکه آیا از کیفیت جی ناین برخوردار هست یا نه!

یک ماه پیش بود شاید کمتر از مغازه گلها که پرسیدم گفت 630 و me-70 را 500 تومان می گفت

Mehrshad_PRS
Wednesday 18 May 2011, 06:23 PM
خوب بچه ها منم یه مشاوره بگیرم!
زمان خریدن ساز دوم منم داره میرسه انتخاب خودم prs custom 24 هست ولی میخولم ببینم مورد دیگه ای پیدا میشه

مشخصات prs custom 24

فقط custom 24 رو دوست داشتم فلویدروز اورجینالم داشته باشه که prs فقط روی یه مدل ساز کره ایش یعنی torero فلویدروز گذاشته

Body
Top Wood Carved Figured Maple
Back Wood Mahogany
Finish V12
Neck
Number of Frets 24
Scale Length 25"
Neck Wood Mahogany
Fretboard Wood Rosewood
Neck Shape Pattern Thin or Pattern Regular
Fretboard Inlays Birds
Hardware/Electronics
Bridge PRS Tremolo
Tuners PRS Low Mass Locking Tuners
Truss Rod Cover "Custom"
Hardware Type Nickel
Treble Pickup Uncovered 59/09 Treble
Bass Pickup Uncovered 59/09 Bass
Pickup Switching Volume and Tone Control with Redesigned 5-Way Blade Switch
Option
Top Option Flame or Quilted Maple
10-Top Flame or 10-Top Quilted Maple
Neck Option East Indian Rosewood
Hardware Option Gold
Finish Option Special Order Finish

برام مهمه بادی پشت ماهون باشه روش میپل دسته ماهون 24 فرت باشه ست نک باشه اورجینال فلویدروزم داشته باشه طرحشم بهتره ساده باشه بدن هم قوص داشته باشه

خودم دو مورد تقریبا شبیه پیدا کردم ولی فرق میکنه

یدونه هوریزون ست نک بود دسته میپل تاپ میپل و بک ماهون اورجینال فلیود روزم بود که فکر نکنم اینجا اصلا باشه! هر چی دیدم نک ترو هست که اونم فقط یخورده چوب پشت ماهون میشه اون نصفیش بقیش همش میپله به خاطر اتصال

مورد دیگه اکلیپس فلویدروز دار هست بدنه بک ماهون تاپ میپل دسته ماهون اورجینال فلیودروزم داره ولی 22 فرت هست که کلا حذفش میکنه!

فعلا نزدیک ترن انتخاب هوریزون هست گرچه گزینه جالبی برای من نیست قیمتشم تقریبا نصفه

بروبچ شماها چی پیشنهاد میکنید سبک هم که مشخصه ساز با این قیمت همه چی باید بشه باهاش زد هارد راک و متال خیلی مهمه البته دوست دارم بلوز و... هم بشه باهاش زد

shahram201
Wednesday 18 May 2011, 08:04 PM
بدنه gt10 هم فلزیه و فرقی از این نظر با جی ناین نداره
کار با افکتها توی gt10 به خاطر ال سی دی بزرگش راحتتره
دو تا control داره که باهاش کارهایی میشه کرد که با زوم نمیشه
spill over داره یعنی صدای دیلی شما میتونه از یه افکت تا عوض شدن صدا توی افکت بعدی ادامه پیدا کنه
جابه جا شدن افکتهاش خیلی چیز مهمیه مخصوصا وقتی شما بتونی چندین و چند جای مختلف صدات رو ای کیو کنی
در manual mode هر افکتی رو به هر پدالی میشه توی جی تی 10 تعریف کرد ولی در زوم امکانش نیست و ثابته
مزایای جی ناین رو هم که دوستان گفتن

ممنون سیناجان بابت توضیحات تکمیلی ات!

فقط اگه ممکنه یه توضیحی راجع به اون دوتا control که گفتی بده. دقیقاً چیکار میکنن؟

اون manual mode که گفتی توی G9 هم هست. در این حالت میتونی افکت ها رو با 5 تا پدال (همونهایی که بانک های صدا رو عوض میکنه) روشن و خاموش کنی. اما فکر نکنم بشه ترتیب شون رو عوض کرد (یعنی به همون ترتیبی که افکت ها چیده شده اند، پدال ها هم به همون ترتیب عمل میکنند). منظورت همین بود دیگه نه؟

shahram201
Wednesday 18 May 2011, 08:09 PM
یک ماه پیش بود شاید کمتر از مغازه گلها که پرسیدم گفت 630 و me-70 را 500 تومان می گفت

اگه GT10 قیمتش 630 تومن باشه پس اختلافش با G9 نسبت به چند ماه پیش کمتر شده. چون اون موقعی که من G9 رو گرفتم 400 تومن، قیمت GT10 نزدیک 700 تومن بود (البته میگفتن یه مدت کمیاب شده و قیمتش کاذبه).
قیمت GT10 رو توی اینترنت 500 دلار و قیمت G9 رو حدود 300 دلار زده.

shahram201
Wednesday 18 May 2011, 11:00 PM
خوب بچه ها منم یه مشاوره بگیرم!
زمان خریدن ساز دوم منم داره میرسه انتخاب خودم prs custom 24 هست ولی میخولم ببینم مورد دیگه ای پیدا میشه

مشخصات prs custom 24

فقط custom 24 رو دوست داشتم فلویدروز اورجینالم داشته باشه که prs فقط روی یه مدل ساز کره ایش یعنی torero فلویدروز گذاشته

Body
Top Wood Carved Figured Maple
Back Wood Mahogany
Finish V12
Neck
Number of Frets 24
Scale Length 25"
Neck Wood Mahogany
Fretboard Wood Rosewood
Neck Shape Pattern Thin or Pattern Regular
Fretboard Inlays Birds
Hardware/Electronics
Bridge PRS Tremolo
Truss Rod Cover "Custom"
Hardware Type Nickel
Treble Pickup Uncovered 59/09 Treble
Bass Pickup Uncovered 59/09 Bass
Pickup Switching Volume and Tone Control with Redesigned 5-Way Blade Switch
Option
Top Option Flame or Quilted Maple
10-Top Flame or 10-Top Quilted Maple
Neck Option East Indian Rosewood
Hardware Option Gold
Finish Option Special Order Finish

برام مهمه بادی پشت ماهون باشه روش میپل دسته ماهون 24 فرت باشه ست نک باشه اورجینال فلویدروزم داشته باشه طرحشم بهتره ساده باشه بدن هم قوص داشته باشه

خودم دو مورد تقریبا شبیه پیدا کردم ولی فرق میکنه

یدونه هوریزون ست نک بود دسته میپل تاپ میپل و بک ماهون اورجینال فلیود روزم بود که فکر نکنم اینجا اصلا باشه! هر چی دیدم نک ترو هست که اونم فقط یخورده چوب پشت ماهون میشه اون نصفیش بقیش همش میپله به خاطر اتصال

مورد دیگه اکلیپس فلویدروز دار هست بدنه بک ماهون تاپ میپل دسته ماهون اورجینال فلیودروزم داره ولی 22 فرت هست که کلا حذفش میکنه!

فعلا نزدیک ترن انتخاب هوریزون هست گرچه گزینه جالبی برای من نیست قیمتشم تقریبا نصفه

بروبچ شماها چی پیشنهاد میکنید سبک هم که مشخصه ساز با این قیمت همه چی باید بشه باهاش زد هارد راک و متال خیلی مهمه البته دوست دارم بلوز و... هم بشه باهاش زد

احوال آقا مهرشاد؟

آقا از زمانی که ما خودمونو شناختیم(!) شما داشتی صحبت PRS Custom 24 رو میکردی که البته ساز مورد علاقه بنده هم هست شدیداً! پس حداقل ملاحظه نام کاربری و عکس آواتارت رو بکن و بیخیال هورایزن و اینا بشو! :68:

اما از شوخی گذشته، اگه واقعاً فلویدرز برات واجب نیست، کاستوم 24 بهترین انتخابه. اینکه میگم واقعاً، یعنی اینکه بریج ترمولوی معمولی عملاً جواب کارتو نمیده و واقعاً به فلویدرز نیاز داری، نه اینکه فقط بخوای سازت فلویدرز هم داشته باشه. اگه بخوای بلوز هم بزنی که دیگه مشخصه اوضاع از چه قراره! :guitarplay4:

این نظر شخصی منه البته.

مخلصیم

sina_zakeri
Thursday 19 May 2011, 06:59 AM
ممنون سیناجان بابت توضیحات تکمیلی ات!

فقط اگه ممکنه یه توضیحی راجع به اون دوتا control که گفتی بده. دقیقاً چیکار میکنن؟

اون manual mode که گفتی توی G9 هم هست. در این حالت میتونی افکت ها رو با 5 تا پدال (همونهایی که بانک های صدا رو عوض میکنه) روشن و خاموش کنی. اما فکر نکنم بشه ترتیب شون رو عوض کرد (یعنی به همون ترتیبی که افکت ها چیده شده اند، پدال ها هم به همون ترتیب عمل میکنند). منظورت همین بود دیگه نه؟

دو تا کنترل هرکاری میتونن بکنن. تا 8 تا کار رو به هریکیشون میشه تعریف داد. از تغییر میزان افکتها گرفته تا تغییر آمپ یا هرچی
در مورد منوال مود هم دقیقا منظورم همین بود. توی جی ناین ثابته همیشه اولین دکمه یه کار میکنه آخری یه کار ولی توی جی تی تن دسته خود آدمه.

sina_zakeri
Thursday 19 May 2011, 07:01 AM
داداشیم به نظر من هم پی ار اس بگیر تو از همون اول عشق این ساز بودی دلت رو گرفته

pouyan_Ibariander
Thursday 19 May 2011, 08:41 AM
سلام رفقا!
لامپ آمپلیفایر های هیبرید مثلا vox vt15 چیه؟ سایزش چجوریه،اندازه 6l6 هست؟ ممکنه خراب بشن؟
می خوام به یکی از اقوام بگم برام از سوئد یونیت بگیره بیاره،توی فرودگاه بهش گیر میدن؟
اون آمپلیفایر 1 وات مارشال که اسمش یادم نیست و کلا آمپ های کوچیک توی اون سایز اینجا پیدا میشن؟
دوستان ببخشید که زیادی سوال میکنم چون باید یه سفر بیام تهران هرچی می خوام یه جا بخرم،چون اگه برگردم که شهر خودم هیچی پیدا نمیشه.

Mariachi
Thursday 19 May 2011, 11:00 AM
اون آمپلیفایر 1 وات مارشال که اسمش یادم نیست و کلا آمپ های کوچیک توی اون سایز اینجا پیدا میشن؟درود!:53:
بله پیدا میشن اما باید یکم توضیح بدی که بفهمن چی میخوای!:18:
به جای این این آمپ 1 وات مارشال هم بهتره برید سراغ مینی امپهایی که بدون اسپیکراند.
مثل Amplug های Vox یا korg یا Joyo!

من این Joyo رو دارم ازش خیلی راضیم! :guitarplay1:

pouyan_Ibariander
Thursday 19 May 2011, 11:50 AM
با هدفون کار میکنه؟چند گرفتی؟
این amplug vox دیدم کابینت هم داره که جدا میفروشن،کابینتش رو دیدی جایی داشته باشن؟
فکر میکنم به عنوان آمپ همراه گزینه خوبی باشه.

popooli
Thursday 19 May 2011, 11:52 AM
درود!:53:
بله پیدا میشن اما باید یکم توضیح بدی که بفهمن چی میخوای!:18:
به جای این این آمپ 1 وات مارشال هم بهتره برید سراغ مینی امپهایی که بدون اسپیکراند.
مثل Amplug های Vox یا korg یا Joyo!

من این Joyo رو دارم ازش خیلی راضیم! :guitarplay1:

سلام دوستان

آقا اینا دقیقا چی کار میکنه طرز کارشو میگی
مرسی

Mariachi
Thursday 19 May 2011, 12:09 PM

با هدفون کار میکنه؟چند گرفتی؟
این amplug vox دیدم کابینت هم داره که جدا میفروشن،کابینتش رو دیدی جایی داشته باشن؟
فکر میکنم به عنوان آمپ همراه گزینه خوبی باشه.بله با هدفون کار میکنه، به طور بسیار شانسی 35 تومن به قیمت قدیم، الان فکر کنم 50 باشه!!
والا ما اون Amplug ها رو از طلا نایاب تر یافتیم! یه جا لطف کردن داشتن میدادن 70 تومن!!!!:45:
حالا دیگه کابینتش بماند! اگه میتونی بگی واست از اون ور بیارن حتما این کار رو بکن ارزششو داره من خودم اگه کسی رو گیر بیارم میگم واسم جو ساتریانیشو بیاره!!

سلام دوستان

آقا اینا دقیقا چی کار میکنه طرز کارشو میگی
مرسیعرض کنم خدمتتون اینا دوتا باتری نیم قلمی میخوره،وصل میشه به خروجی گیتار، هدفون وصل میشه بهش و شما میتونید به راحتی براکید!!!:19:

nayuop
Thursday 19 May 2011, 12:19 PM
بله با هدفون کار میکنه، به طور بسیار شانسی 35 تومن به قیمت قدیم، الان فکر کنم 50 باشه!!
والا ما اون Amplug ها رو از طلا نایاب تر یافتیم! یه جا لطف کردن داشتن میدادن 70 تومن!!!!:45:
حالا دیگه کابینتش بماند! اگه میتونی بگی واست از اون ور بیارن حتما این کار رو بکن ارزششو داره من خودم اگه کسی رو گیر بیارم میگم واسم جو ساتریانیشو بیاره!!
عرض کنم خدمتتون اینا دوتا باتری نیم قلمی میخوره،وصل میشه به خروجی گیتار، هدفون وصل میشه بهش و شما میتونید به راحتی براکید!!!:19:

اینا فکر کنم یه نوع افکت دیجیتالی هستند...منم دنبالش بودم برام از اونور بیارن..هم کوچیک هم قیمتش بد نیست ولی دیگه میخوام یه vox vt20+ بگیرم تقریبا همون صدا هارو ایجاد میکنه این آمپ...
.....
شما کدوم مدلش رو دارید؟ می ارزه بگیریم ؟ آمپتون چیه ؟

Mariachi
Thursday 19 May 2011, 12:30 PM
من تونستم joyo بگیرم( vox گیرم نیومد)، نسبت به قیمتش واقعا می ارزه، صداشم با متال Vox زیاد فرق نداره(با اون نمونه هایی که تو اینترنت هست)
افکت نمیشه گفت همون امپ بهتره، حداقل خودشون که میگن امپ!!
گفتم که اگه قیمت پایین گیر بیارید واقعا میارزه، هر چی باشه بک هزارم یه آمپ معمولی وزن داره و تقریبا اندازه همون کارایی!
دیگه خودتون بهتر میتونید قضاوت کنید!

alimetallica_2
Thursday 19 May 2011, 12:46 PM
خوب الان افکت های کوچیک اینجوری هم هست، اگر قرار باشه با هدفون کار بشه شاید اونها بیشتر کارایی داشته باشه.
فقط از نظر قیمتی خیلی با اینها فرق داره، شاید 3 تا 4 برابر.
ولی خوب دیگه همه چیز داره جز پدال.

Mariachi
Thursday 19 May 2011, 12:53 PM
خوب الان افکت های کوچیک اینجوری هم هست، اگر قرار باشه با هدفون کار بشه شاید اونها بیشتر کارایی داشته باشه.
فقط از نظر قیمتی خیلی با اینها فرق داره، شاید 3 تا 4 برابر.
ولی خوب دیگه همه چیز داره جز پدال.
یه چیز تو همین مایه ها از Korg داشتن 70-90 قیمت میدادن، سر ناهار آقایون رسیدیم، وقت تست کردن نداشتن :45:
ما هم بی خیال شدیم!

marlo
Thursday 19 May 2011, 12:57 PM
سلام.بچه ها من مدتیه دنبال مولتی افکت boss me 70هستم.شما جایی رو سراغ ندارید که احتمال بدید داشته باشه؟اگه ممکنه شمارشو بهم بدید.ممنون

nayuop
Thursday 19 May 2011, 05:19 PM
من تونستم joyo بگیرم( vox گیرم نیومد)، نسبت به قیمتش واقعا می ارزه، صداشم با متال Vox زیاد فرق نداره(با اون نمونه هایی که تو اینترنت هست)
افکت نمیشه گفت همون امپ بهتره، حداقل خودشون که میگن امپ!!
گفتم که اگه قیمت پایین گیر بیارید واقعا میارزه، هر چی باشه بک هزارم یه آمپ معمولی وزن داره و تقریبا اندازه همون کارایی!
دیگه خودتون بهتر میتونید قضاوت کنید!

حالا یه سوالی...
این amplug های وکس 55 تومن میارزه ؟
احتمالا یه ستریانی یا آکوستیکش رو میتونم بگیرم با این قیمت
مرسی

Mehrshad_PRS
Thursday 19 May 2011, 06:37 PM
بد نیستم شهرام جون دارم کم کم عادت میکنم به این خدمت لعنتی اینجوری که من امار در اوردم بدترین جا از نظر زمانی افتادم پارتیمم تا الان هیچ کاری نتونسته برام بکنه از این زباله دونی کسر کنه منو با این اوضاع مالی که من دارم 21 ماهم باید بیکار بمونم دلم خوش بود بعد اموزشی میرم سر کار!
----------------------------------------
والا بچه ها خود منم عاشق custom 24 هستم حتی میتونم بیخیال فلویدروز بشم ولی خیلی گرونه حداقل برای من
میتونم با حدود 4 تومن هم یه امپ خیلی خوب بگیرم هم یه ساز خیلی خوب پولش بدجوری دودلم کرده اگنه خودش که تکه

اینجوری که اطلاعات من قد میداد همین دو تا ساز شبیه بودن شما مورد دیگه ای نمیشناسید؟

Orpheus
Thursday 19 May 2011, 07:37 PM
بد نیستم شهرام جون دارم کم کم عادت میکنم به این خدمت لعنتی اینجوری که من امار در اوردم بدترین جا از نظر زمانی افتادم پارتیمم تا الان هیچ کاری نتونسته برام بکنه از این زباله دونی کسر کنه منو با این اوضاع مالی که من دارم 21 ماهم باید بیکار بمونم دلم خوش بود بعد اموزشی میرم سر کار!
والا بچه ها خود منم عاشق custom 24 هستم حتی میتونم بیخیال فلویدروز بشم ولی خیلی گرونه حداقل برای من
میتونم با حدود 4 تومن هم یه امپ خیلی خوب بگیرم هم یه ساز خیلی خوب پولش بدجوری دودلم کرده اگنه خودش که تکه

اینجوری که اطلاعات من قد میداد همین دو تا ساز شبیه بودن شما مورد دیگه ای نمیشناسید؟

اقا این فرناندز ما هم دقیقا همین مشخصاتی رو داره که شما میخوای فقط 22 فرت هست.
این مدلی که من دارم از سری های قدیمیش بوده که نک ترو هست ولی این جدیدا رو ست نک میزنه پشتش ماهونه و جلوش هم میپل فینگربرد هم ابونی ولی جدیدا رو فک کنم رزوود میزنه فلوید رز licensed هم داره:16:
این مدلیه که من دارم با پیکاپهای emg 81 و emg 60
این یکی هم همون مشخصات رو داره با این تفاوت که یه پیکاپ سیمور دانکن داره با ساستینر
قیمت هاشون هم مناسبه حدود 1و200 که یه هاردکیس هم اشانتیون داره که خود هارکیسه حدود 120 تومن قیمتشه:30:
به نظرت نداشتن دوتا فرت ارزش این همه پول خرج کردن رو داره؟!!؟ :106:

Mehrshad_PRS
Thursday 19 May 2011, 07:51 PM
اقا این فرناندز ما هم دقیقا همین مشخصاتی رو داره که شما میخوای فقط 22 فرت هست.
این مدلی که من دارم از سری های قدیمیش بوده که نک ترو هست ولی این جدیدا رو ست نک میزنه پشتش ماهونه و جلوش هم میپل فینگربرد هم ابونی ولی جدیدا رو فک کنم رزوود میزنه فلوید رز licensed هم داره:16:
این مدلیه که من دارم با پیکاپهای emg 81 و emg 60
این یکی هم همون مشخصات رو داره با این تفاوت که یه پیکاپ سیمور دانکن داره با ساستینر
قیمت هاشون هم مناسبه حدود 1و200 که یه هاردکیس هم اشانتیون داره که خود هارکیسه حدود 120 تومن قیمتشه:30:
به نظرت نداشتن دوتا فرت ارزش این همه پول خرج کردن رو داره؟!!؟ :106:
ممنون عزیز
والا اگه بخوام اینو بگیرم 1800 میدم esp اکلیپس رو میگیرم با اورجینال فلویدروز تازه ژاپنم هست!
22 فرت بودن دردسر سازه:26:

popooli
Thursday 19 May 2011, 09:27 PM
ممنون عزیز
والا اگه بخوام اینو بگیرم 1800 میدم esp اکلیپس رو میگیرم با اورجینال فلویدروز تازه ژاپنم هست!

سلام آقا مهرشاد خوبی خدمت خوش میگزره به نظرم درست میگی ادم Esp اکلیپس بگیره خیلی بهتره تا فرناندز ولی خودم تو کفه یه اکلیپس کاستومم خیلی شاخه

دوستان کسی تجربه اوردن گیتار از خارج همراهه خودشو نداره؟؟؟

Orpheus
Thursday 19 May 2011, 10:16 PM
ممنون عزیز

سلام آقا مهرشاد خوبی خدمت خوش میگزره به نظرم درست میگی ادم Esp اکلیپس بگیره خیلی بهتره تا فرناندز ولی خودم تو کفه یه اکلیپس کاستومم خیلی شاخه

منم میخواستم esp eclipse بگیرم ولی زیر 2 تومن اینجا پیدا نکردم اون مشخصاتی هم که شما میفرمایید من در هیچکدوم از این سری ندیدم منظورم بادیش هست که پشت ماهون و جلوش میپل باشه
در ضمن به پیکاپ سیمور وساستینر هم توجه داشته باشید که من چنین ستی رو رو هیچ ساز دیگه ای ندیدم
و یه مشکل دیگه هم که این اکلیپس ها دارند اینکه من فکر میکنم بیشتر گیتار ریتم هستن چون فرتهاشون جامبو نیست ولی این فرناندز جامبو فرت هست و هم برای ریتم و هم برای لید عالیه:16:

Arash-ab
Thursday 19 May 2011, 11:17 PM
سلام

دیگه خوب یا بد خریدمش..

evl k6
فقط مشکل نویز شدید تو افکت اعصابمو خرد کرده نمیدونم ایرادش از کجاست؟

delta38
Friday 20 May 2011, 12:05 AM
سلام دوستان ...
از این مدلا کدومش برای متال بهتره؟
JACKSON PDX DEMMELITION KING V RD (You can see links before reply)
یا
JACKSON WRXT WARRIOR TR W/GIGBAG (You can see links before reply)
......
بودجه ای که میتونم بزارم چیزی حدود 900-800 است (فقط گیتار)
اگه کسی مدل دیگه و بهتر تو همین رنج سراغ داره معرفی کنه ممنون میشم
و همچنین اگه ادرش جایی که معتبر باشه بتونم ازش خرید کنم

amir666
Friday 20 May 2011, 09:29 AM
سلام

دیگه خوب یا بد خریدمش..

evl k6

افکتت نویز میده؟بیشتر توضیح بده من که نفهمیدم. خود گیتار نویز نداره؟بدون افکت نویز داره؟کابلای که داری بررسی کردی؟

گیتار خوبی خریدی مبارکت باشه عکسشو بذار

miralienca
Friday 20 May 2011, 11:03 AM
سلام

دیگه خوب یا بد خریدمش..

evl k6
باتری نو بنداز و ببین صدا درست میشه.
کابلت رو هم نوع خوب انتخاب کن.
اگه قبلا" با گیتار دیگه ای صدا سازی رو افکتت انجام دادی، باید مجددا" برای این گیتار پارامترهایی رو کم و زیاد کنی.

miralienca
Friday 20 May 2011, 11:07 AM
سلام دوستان ...
از این مدلا کدومش برای متال بهتره؟
JACKSON PDX DEMMELITION KING V RD (You can see links before reply)
یا
JACKSON WRXT WARRIOR TR W/GIGBAG (You can see links before reply)
......
بودجه ای که میتونم بزارم چیزی حدود 900-800 است (فقط گیتار)
اگه کسی مدل دیگه و بهتر تو همین رنج سراغ داره معرفی کنه ممنون میشم
و همچنین اگه ادرش جایی که معتبر باشه بتونم ازش خرید کنم
دومی کلا" برای نوازندگی مناسبتره. و بعدها میتونی پیکاپهای بهتری روش نصب کنی.

delta38
Friday 20 May 2011, 12:50 PM
منظورتون رو درست متوجه نشدم .....
از چه لحاظ برای نوازندگی بهتره؟
منظورتون از فرم و مدل گیتاره ؟(که راحت تو بقل جا میشه)؟
یا صداش؟
من بیشتر صدا ملاکمه
کسی از دوستان جایی یا سایتی رو مد نظر داره که یکی از این مدل ها رو بفروشه ( ترجیحا JACKSON WRXT (WARRIOR TR W/GIGBAG (You can see links before reply)

Mehrshad_PRS
Friday 20 May 2011, 01:26 PM

دوستان کسی تجربه اوردن گیتار از خارج همراهه خودشو نداره؟؟؟
بد نیست میگذره داداش
بابا بیخیال اگه میخوای انقدر پول بدی اکلیپس کاستوم نگیر یه prs custom 24 بخر تازه ارزون ترم در میاد

alimetallica_2
Friday 20 May 2011, 01:32 PM
ممنون عزیز
ساز ایشون از اون سازهای خفن خوشدسته که جای تامل داره. (من خودم تست کردم)
600 تومان هم اختلاف قیمت وجود داره که کم پولی نیست.

یک سری ساز هم تو سایت بی سی ریچ دیدم، بد نیست یک سری به اون سایت بزنی. تو رنج 1700 تا 2 تومان چیزهای عالی داره.
PRS هم که دیگه خودت استادشی.

دنبال فلویدرزی؟ یا بریج ثابت خوب گیرت بیاد هم میخوای؟

Mehrshad_PRS
Friday 20 May 2011, 01:47 PM
منم میخواستم esp eclipse بگیرم ولی زیر 2 تومن اینجا پیدا نکردم اون مشخصاتی هم که شما میفرمایید من در هیچکدوم از این سری ندیدم منظورم بادیش هست که پشت ماهون و جلوش میپل باشه
در ضمن به پیکاپ سیمور وساستینر هم توجه داشته باشید که من چنین ستی رو رو هیچ ساز دیگه ای ندیدم
و یه مشکل دیگه هم که این اکلیپس ها دارند اینکه من فکر میکنم بیشتر گیتار ریتم هستن چون فرتهاشون جامبو نیست ولی این فرناندز جامبو فرت هست و هم برای ریتم و هم برای لید عالیه:16:
اگه اشتباه نکنم همشون بک ماهون تاپ میپل هستند

Specifications - ESP Eclipse I CTM FR
Construction: Set Neck
Scale: 24.75 in.
Body: Solid Mahogany Body with Maple Top
Neck: 3 Piece Mahogany Neck - Thin U Shape
Fretboard: Ebony
Nut: Floyd Rose Locking Nut - 42mm
Inlays: Flag Inlays
Binding: Custom Binding around the body neck and headstock
Pickups: EMG 81 (B) / 60 (N) Active
Electronics: 2 x Volume, 2 x Tone, Toggle
Hardware: Black
Tuners: Gotoh Magnum Lock Tuners
Bridge: Locking Floyd Rose Tremolo
Frets: 22 XJ
Case: ESP Hard Case is Included with ALL ESP Japan models.

این سری اول هست سری دوم 3 تا ولوم داره
راستی قیمتی که من داشتم 1800 بود الان نمیدونم چنده
فرتهاش اکسترا جامبو هست در کل فکر نکنم انقدر تاثیر گذار باشه!!!

ساستینر بدرد من نمیخوره اگرم بخوام میتونم بدم برام نصب کنن معیار انتخاب نیست

راستی جدیدا یه مدل زده 24 فرته هست اگه اون اورجینال داشت روی اون فکر میکردم!

Mehrshad_PRS
Friday 20 May 2011, 02:08 PM
ساز ایشون از اون سازهای خفن خوشدسته که جای تامل داره. (من خودم تست کردم)
600 تومان هم اختلاف قیمت وجود داره که کم پولی نیست.

یک سری ساز هم تو سایت بی سی ریچ دیدم، بد نیست یک سری به اون سایت بزنی. تو رنج 1700 تا 2 تومان چیزهای عالی داره.
PRS هم که دیگه خودت استادشی.

دنبال فلویدرزی؟ یا بریج ثابت خوب گیرت بیاد هم میخوای؟
من الان 2 تومن دارم مشکلی از نظر مالی ندارم تا چند روز دیگه پول از یه نفر میخوام اونم بهم بده میتونم custom 24 رو بخرم حدود 4 تومنه ولی توی این فکرم که خودمو نتکونم برای یه ساز!
ساز ایشون نک ترو هست ست نک این مدل همون les paul رو من روی چند مدل تست گرفتم حتی روی prs 25th sc245 دستم راحت نبود تنها اتصال ست نک که دستم راحت تر بود اتصال خود ست نک prs بود روی فرتهای پایین ازادی عمل نمیده نک ترو هم که اخرت ازادی عمله:19:
لینکشو بهم بده ببینم چیا داره فقط طرح ساده از v و.... خوشم نمیاد ممنون

فلویدروز داشته باشه اورجینال یا شالر:48:

miralienca
Friday 20 May 2011, 03:21 PM
منظورتون رو درست متوجه نشدم .....
از چه لحاظ برای نوازندگی بهتره؟
منظورتون از فرم و مدل گیتاره ؟(که راحت تو بقل جا میشه)؟
یا صداش؟
من بیشتر صدا ملاکمه
کسی از دوستان جایی یا سایتی رو مد نظر داره که یکی از این مدل ها رو بفروشه ( ترجیحا JACKSON WRXT (WARRIOR TR W/GIGBAG (You can see links before reply)
از نظر نوع چوب این دو مدل هیچ فرقی ندارند.
میشه انتظار داشت برتری صوتی خاصی وجود نداشته باشه.
با اینکه پیکاپهای اولی بهتر و گرونتر هستند ولی برتری قیمت با دومی هستش.
برتری راحتی هم با دومی هستش.
طرح V با سیستم بولت آن اصلا" جالب نیست.
این طرح V تو بازار ایران زیاد تقلبی داره.

Orpheus
Friday 20 May 2011, 04:18 PM
اگه اشتباه نکنم همشون بک ماهون تاپ میپل هستند

Specifications - ESP Eclipse I CTM FR
Construction: Set Neck
Scale: 24.75 in.
Body: Solid Mahogany Body with Maple Top
Neck: 3 Piece Mahogany Neck - Thin U Shape
Fretboard: Ebony
Nut: Floyd Rose Locking Nut - 42mm
Inlays: Flag Inlays
Binding: Custom Binding around the body neck and headstock
Pickups: EMG 81 (B) / 60 (N) Active
Electronics: 2 x Volume, 2 x Tone, Toggle
Hardware: Black
Tuners: Gotoh Magnum Lock Tuners
Bridge: Locking Floyd Rose Tremolo
Frets: 22 XJ
Case: ESP Hard Case is Included with ALL ESP Japan models.

این سری اول هست سری دوم 3 تا ولوم داره
راستی قیمتی که من داشتم 1800 بود الان نمیدونم چنده
فرتهاش اکسترا جامبو هست در کل فکر نکنم انقدر تاثیر گذار باشه!!!

ساستینر بدرد من نمیخوره اگرم بخوام میتونم بدم برام نصب کنن معیار انتخاب نیست

راستی جدیدا یه مدل زده 24 فرته هست اگه اون اورجینال داشت روی اون فکر میکردم!

همشون بک ماهون و تاپ میبل نیستند
مثلا اینو ببین تمام ماهونه
این سازی که شما گزاشتین مشخصاتش دقیقا مثل ساز من هست تنها تفاوتش اینه که ساز من نک ترو هست و این ست نک(که خود شما میفرمایید با ساز ست نک راحت تر هستید)فکر میکنم بیشتر این گیتار برای ریتم باشه چون من دست نوازنده لید ندیدم این ساز رو ولی حالا ارجینال فلویدرز داشتنش هم جای تامل داره چون برای گیتار ریتم فلویدرز نمیزارن معمولا! :106:
ساستینر خیلی چیز به درد بخوری ایه من الان پشیمونم که چرا بیخیال فلویدرز نشدم و مدل ساستینر دارش رو ور میداشتم ولی خوب از این هم راضی هستیم دیگه! :10:

Orpheus
Friday 20 May 2011, 04:24 PM
من الان 2 تومن دارم مشکلی از نظر مالی ندارم تا چند روز دیگه پول از یه نفر میخوام اونم بهم بده میتونم custom 24 رو بخرم حدود 4 تومنه ولی توی این فکرم که خودمو نتکونم برای یه ساز!
ساز ایشون نک ترو هست ست نک این مدل همون les paul رو من روی چند مدل تست گرفتم حتی روی prs 25th sc245 دستم راحت نبود تنها اتصال ست نک که دستم راحت تر بود اتصال خود ست نک prs بود روی فرتهای پایین ازادی عمل نمیده نک ترو هم که اخرت ازادی عمله:19:

چنین سازی که شما میخواین فک نکنم پیدا بشه شما که طرح ساده میخواین چرا از سازهای اقای موسوی استفاده نمیکنید؟!!؟
من ساز طرح لس پاول میخواستم که متاسفانه ایشون نمیساختند ولی ساز بعدیم رو 100% از ایشون میگیرم چون یه ساز از کارای اقای موسوی دیدم که مشخصات بسیار خوبی داشت و قیمتش هم بسیار مناسب بود

Mehrshad_PRS
Friday 20 May 2011, 05:54 PM
این سازی که شما گزاشتین مشخصاتش دقیقا مثل ساز من هست تنها تفاوتش اینه که ساز من نک ترو هست و این ست نک(که خود شما میفرمایید با ساز ست نک راحت تر هستید) و فرتهاش که جامبو نیست و فکر میکنم بیشتر این گیتار برای ریتم باشه چون من دست نوازنده لید ندیدم این ساز رو ولی حالا ارجینال فلویدرز داشتنش هم جای تامل داره چون برای گیتار ریتم فلویدرز نمیزارن معمولا! :106:
ساستینر خیلی چیز به درد بخوری ایه من الان پشیمونم که چرا بیخیال فلویدرز نشدم و مدل ساستینر دارش رو ور میداشتم ولی خوب از این هم راضی هستیم دیگه! :10:
والا من ساز ست نک دوست دارم صدایی که من دوست دارم با ست نک در میاد نک ترو فقط خوش دستی داره برای من بولت ان که افتضاحه حداقل تو این چند مدلی که من دستم گرفتم
فقط همون اورجینالش 400 تومنی میبره روی قیمت ساز سازم که ژاپنه و از همه مهمتر esp هست نه فرناندز!
کاری نداره اگه میخوای بده جناب موسوی برات نصب کنه

Mehrshad_PRS
Friday 20 May 2011, 06:00 PM
چنین سازی که شما میخواین فک نکنم پیدا بشه شما که طرح ساده میخواین چرا از سازهای اقای موسوی استفاده نمیکنید؟!!؟
من ساز طرح لس پاول میخواستم که متاسفانه ایشون نمیساختند ولی ساز بعدیم رو 100% از ایشون میگیرم چون یه ساز از کارای اقای موسوی دیدم که مشخصات بسیار خوبی داشت و قیمتش هم بسیار مناسب بود
اتفاقا دارم به این موردم فکر میکنم طرح ساده ساده مثل ایبانز و فندر منظورم نیست قوص دار مثل خود custom 24 ولی ساده که الانم نمیسازه تا وسایلشو بخره البته بهش بگم برای من میسازه:19:
به من قیمت 2 تومن داده برای سازی که بهش گفتم

یه نمونه از ساز مورد نظر من از custom 24 رنگ black gold فقط کلی دنبال این رنگ گشتم:46:قوص بدنه رو میتونی ببینی!

Arash-ab
Friday 20 May 2011, 09:33 PM
سلام

افکتت نویز میده؟بیشتر توضیح بده من که نفهمیدم. خود گیتار نویز نداره؟بدون افکت نویز داره؟کابلای که داری بررسی کردی؟

گیتار خوبی خریدی مبارکت باشه عکسشو بذارممنون قابل نداره..
نویز داره..وقتی به اداپتور و برق شهری میزنم نویز میده..با اداپتای دیگه امتحان کردم فرقی نکرد..لامصب این یونیت عجب چیزیه هم صداش قشنگه هم نویز نداره..
همه جوره امتحان کردم نه مشکل امپه نه سازم..فقط افکت..

باتری نو بنداز و ببین صدا درست میشه.
کابلت رو هم نوع خوب انتخاب کن.
اگه قبلا" با گیتار دیگه ای صدا سازی رو افکتت انجام دادی، باید مجددا" برای این گیتار پارامترهایی رو کم و زیاد کنی.باطری انداختم اون نوز قطع میشه..اصلا با باطری صدا درست میشه..فقط یه مشکلی داره انگار یه پنکه دور بالا داره کار میکنه این صدا رو میده .. زیاد تاثیر نداره تو کارم ولی بازم من صدای تمیز و بدون صدای اضافی مد نظرمه مثل یونیت..

خود ساز هم احساس میکنم یه صای ویز هم میده که فک کنم از کابل دومم باشه چون ازین ارزوناس..
باطری خود ساز هم ولتاژش 8.95 ولته درسته دیگه؟

راستی عکس ست من:

alimetallica_2
Friday 20 May 2011, 09:52 PM

لینک چیه بدم؟! سایت بی سی ریچ که ف... باید با یک چیزی دیگه ای بری سراغش دیگه.
4 تومان پول گیتار میخوای بدی؟! اگر از گیتار پول درمیاری به نظر من این کارو بکن اما اگر نمیاری، یکم بالاست این مبلغ. شاید دو تا ساز خوب بگیری بیشتر بهت حال بده تا 1 ساز عالی. و یا یونیت های خوبی جمع کنی و صدای عالی داشته باشی.

البته من که اصلا ساز شناس نیستم و حق نظر دادن ندارم.
اما این DBZ ها رو ببین:

تو این سایت هم یک سری دیگه هست که احتمالا دیدی:

alimetallica_2
Friday 20 May 2011, 09:54 PM
این سازی که شما گزاشتین مشخصاتش دقیقا مثل ساز من هست تنها تفاوتش اینه که ساز من نک ترو هست و این ست نک(که خود شما میفرمایید با ساز ست نک راحت تر هستید) و فرتهاش که جامبو نیست و فکر میکنم بیشتر این گیتار برای ریتم باشه چون من دست نوازنده لید ندیدم این ساز رو ولی حالا ارجینال فلویدرز داشتنش هم جای تامل داره چون برای گیتار ریتم فلویدرز نمیزارن معمولا! :106:
فرناندز الان یک مدل زده با سیموردانکن و ساسیتنر و فلویدرز.
قیمتش باید حدود 1500 باشه.

miralienca
Friday 20 May 2011, 11:12 PM
سلام

دیگه خوب یا بد خریدمش..

evl k6
اگه با باتری مشکلت حل میشه پس آداپتورت کیفیت خوبی نداره و برق صاف و ثابتی به افکت نمیرسونه.

sina_zakeri
Saturday 21 May 2011, 08:45 AM
داداش اگه منم جات بودم 4 تومن رو یه کاسه نمیدادم واسه ساز. به نظرم برو یه آمپ مشتی بخر با یه ساز 2 تومنی دیگه تا آخر عمر جواب میده صدای هیولا میگیری. بهتر نیست؟

amir666
Saturday 21 May 2011, 12:30 PM
داداش اگه منم جات بودم 4 تومن رو یه کاسه نمیدادم واسه ساز. به نظرم برو یه آمپ مشتی بخر با یه ساز 2 تومنی دیگه تا آخر عمر جواب میده صدای هیولا میگیری. بهتر نیست؟

منم موافقم. مهرشاد جان با 2 تومن ساز بگیر مثلا esp m2 یا هر چی دوست داری بگیر با بقیش امپ خوب و یونیت جمع کن و سراغ مولتی هم اصلا نرو

delta38
Saturday 21 May 2011, 12:37 PM
اگه با باتری مشکلت حل میشه پس آداپتورت کیفیت خوبی نداره و برق صاف و ثابتی به افکت نمیرسونه.
من هم همچین افکتی رو دارم مرسی از راهنمایی من هم مشکل این نویز را داشتم قبلش یک صدای (فووووووووووووووووووووووو وو) داشتم
الان با باتری کاملا حل شد:redguitar: .....حالا راه حل دیگه ای دارید که با اداپتور این مشکل حل بشه؟:ad
اداپتور من New Trans Ac-Dc adaptor
( ac-Dc input:Ac220V/240v 50 Hz Output: :1.5-3-4.5-7.5-9-12v Current:1000mA)

miralienca
Saturday 21 May 2011, 03:36 PM
من هم همچین افکتی رو دارم مرسی از راهنمایی من هم مشکل این نویز را داشتم قبلش یک صدای (فووووووووووووووووووووووو وو) داشتم
الان با باتری کاملا حل شد:redguitar: .....حالا راه حل دیگه ای دارید که با اداپتور این مشکل حل بشه؟:ad
اداپتور من New Trans Ac-Dc adaptor
( ac-Dc input:Ac220V/240v 50 Hz Output: :1.5-3-4.5-7.5-9-12v Current:1000mA)
برای کلیۀ مولتی افکتها و پدالهایی که با ولتاژ DC کار میکنن باید از آداپتور مخصوص به خودش که همراهشون ارائه میشه استفاده کنید.
در صورتیکه مجبور شدید خودتون تهیه کنید باید به ولتاژ و میلی امپر مورد نیازتون هم توجه کنید.
آراپتورهای خوب مثل دیجیتک یا بوس خودشون مدار رگلاتور خوب و مناسبی دارند که برقی صاف و نسبتا" بدون نوسان برای دستگاهتون میده ولی آداپتور های معمولی که توی بازار موجوده اکثرا" با مداری ساده برق رو تبدیل به مستقیم کرده و درنتیجه همیشه نویز و هام در صدای دستگاهتان ایجاد میکنن.
بهترین کار اینه که آداپتور اصلی رو تهیه کنید و یا خودتون مدار درون اداپتورتون رو با یک مدار مناسب عوض کنید.
میتونید خودتون درست کنید یا از فروشندگان کیتهای الکترونیکی برای این کار کمک بگیرید و مدار رو تهیه کنید.

LORD-LUCIFER
Saturday 21 May 2011, 05:43 PM
سلام دوستان.

با 250 تومن چه آمپی توصیه میکنید؟

( از صدای Thrashy اصلا خوشم نمیاد!)

Arash-ab
Saturday 21 May 2011, 06:51 PM
برای کلیۀ مولتی افکتها و پدالهایی که با ولتاژ DC کار میکنن باید از آداپتور مخصوص به خودش که همراهشون ارائه میشه استفاده کنید.
در صورتیکه مجبور شدید خودتون تهیه کنید باید به ولتاژ و میلی امپر مورد نیازتون هم توجه کنید.
آراپتورهای خوب مثل دیجیتک یا بوس خودشون مدار رگلاتور خوب و مناسبی دارند که برقی صاف و نسبتا" بدون نوسان برای دستگاهتون میده ولی آداپتور های معمولی که توی بازار موجوده اکثرا" با مداری ساده برق رو تبدیل به مستقیم کرده و درنتیجه همیشه نویز و هام در صدای دستگاهتان ایجاد میکنن.
بهترین کار اینه که آداپتور اصلی رو تهیه کنید و یا خودتون مدار درون اداپتورتون رو با یک مدار مناسب عوض کنید.
میتونید خودتون درست کنید یا از فروشندگان کیتهای الکترونیکی برای این کار کمک بگیرید و مدار رو تهیه کنید.

دیجیتک چنده؟
من کاسیو رو 10 خریدم..رو خود مولتی خودم اداپتور نداشت..
تو این 2 روز 2 بار باطری عوض کردم زود میخوره باطریا رو..
...
میخوام امپمو عوض کنم چی بگرم میخوام 30 وات بگیرم؟
مارشال mg 30 وات چطور امپیه؟چنده؟

Mehrshad_PRS
Saturday 21 May 2011, 07:19 PM
این حرفها چیه علی جان هر کسی نظری داره دیگه!
والا من برای دلم پول خرج میکنم خیلی مونده تا نوازنده بشم که بتونم از توش پول در بیارم تازه نوازنده هم بشم اونم با این ساز بدتر از اون با این کشوری که داریم!!! پولی نمیشه از توش در اورد!
بی سی ریچ ساز با این مشخصاتی که من میخوام داره؟
ف ی ل ت ر شکن به روز ندارم که چک کنم!
نمایندگی درستو درمون چی؟

کلا با برند dbz اشنایی ندارم اولین بارم هست اسمشم میشنوم این سازهایی که گذاشتی 22 فرت هستند و کره ای! 2 تومن پول ساز کره ای بدم!

سینا جان منم دارم به همین فکر میکنم! ولی مورد بدرد بخوری پیدا نکردم! فعلا موردی که روش دارم فکر میکنم یکی هوریزون فلوید روز دار هست یکی دیگم اکلیپس 22 فرته

امیر جان تو فکر یه هدو کایبینت خوبم یونیت برای بعدها

delta38
Saturday 21 May 2011, 07:39 PM
دوستان امپ تو رنج 400-300 خوب چی پیدا میشه؟
یک چیز کار درست میخوام که بیشتر سبک هارو ساپورت کنه ولی سبک خودم Metal است
و یک سوال دیگه :
من 4 تا باند دارم 2 تاش 90W است و 2تا دیگش 130W است و 3 حالت داره (soft , clean , natural) میخوام بدونم چطوری میشه ازشون استفاده کنم ؟
ایا امپی است که خروجی داشته باشه که بتونم این باندارو بهش وصل کنم؟
اگه هست معرفی کنید , ممنون میشم

twisted
Saturday 21 May 2011, 10:13 PM
دوستان امپ تو رنج 400-300 خوب چی پیدا میشه؟
یک چیز کار درست میخوام که بیشتر سبک هارو ساپورت کنه ولی سبک خودم Metal است
و یک سوال دیگه :
من 4 تا باند دارم 2 تاش 90W است و 2تا دیگش 130W است و 3 حالت داره (soft , clean , natural) میخوام بدونم چطوری میشه ازشون استفاده کنم ؟

به نظر من vox vt بخر. خودم هم دارم پول جمع میکنم یکی بخرم. review هاشو هم توی سایتهای خارجی خوندم و feedback های خیلی خوبی داشته. 15 واتش توی جمهوری 280 تومنه. 30 واتش فکر کنم 380 اینا باشه.

miralienca
Saturday 21 May 2011, 10:55 PM
دیجیتک چنده؟
من کاسیو رو 10 خریدم..رو خود مولتی خودم اداپتور نداشت..
تو این 2 روز 2 بار باطری عوض کردم زود میخوره باطریا رو..
...
میخوام امپمو عوض کنم چی بگرم میخوام 30 وات بگیرم؟
مارشال mg 30 وات چطور امپیه؟چنده؟
نمیدونم آداپتور مخصوص به افکتت تو بازار موجوده و چند قیمته.
ولی ارزونترین حالت اینه که مدار درون آداپتورتون رو عوض کنید.
mg30 از اون آمپهاییه که زیاد صدمه میبینه.

delta38
Saturday 21 May 2011, 11:01 PM
به نظر من vox vt بخر. خودم هم دارم پول جمع میکنم یکی بخرم. review هاشو هم توی سایتهای خارجی خوندم و feedback های خیلی خوبی داشته. 15 واتش توی جمهوری 280 تومنه. 30 واتش فکر کنم 380 اینا باشه.
صداشو گوش کردم VOX VT20+ (You can see links before reply) ولی بیشتر به کار هایی مثل Funck & blues میخوره ..... نمیدونم حالا صداش اونجا اینجوری بود یا کلا اینجوری است.
امپ های مارشال چطوره؟ تو این رنج قیمت و سبک چیزی گیر میاد؟
راستی جواب اون یکی سوالمو ندادید ...... ممنون میشم اگه جواب بدید

pouyan_Ibariander
Sunday 22 May 2011, 07:28 AM
سری vt با vt+ از vox چه فرقی دارن؟

alimetallica_2
Sunday 22 May 2011, 09:23 AM
والا من برای دلم پول خرج میکنم خیلی مونده تا نوازنده بشم که بتونم از توش پول در بیارم تازه نوازنده هم بشم اونم با این ساز بدتر از اون با این کشوری که داریم!!! پولی نمیشه از توش در اورد!
نمایندگی درستو درمون چی؟

کلا با برند dbz اشنایی ندارم اولین بارم هست اسمشم میشنوم این سازهایی که گذاشتی 22 فرت هستند و کره ای! 2 تومن پول ساز کره ای بدم!

سینا جان منم دارم به همین فکر میکنم! ولی مورد بدرد بخوری پیدا نکردم! فعلا موردی که روش دارم فکر میکنم یکی هوریزون فلوید روز دار هست یکی دیگم اکلیپس 22 فرته

خوب این هم حرفیه.
راستش بی سی ریچ و دی بی زد اگر بخوای باید کره ای بگیری با 2 تومان. (البته زیر 2 تومان هم داره، بالای دو تومان هم داره)
آمریکن بی سی ریچ اصلا فکر نکنم تو ایران باشه (من تو جمهوری ندیدم ححداقل و هیچ سایتی) مگر اینکه کسی برات پیدا کنه که قیمتش احتمالا میره بالای 2 تومان. اما خوب همین کره ای و چینیش حتی زیر نظر خود آمریکاست و تو سایت بی سی ریچ تایید شدست.
بی سی ریچ اکثر گیتارهاش به درد متال میخوره دیگه. تو همون کره ای ها از سایتی که دادم باید نگاه کنی. البته بی سی ریچ بولت آن داره و نک ترو، من تابحال ازش ست نک ندیدم.

اگر واقعا میخوای بیشتر از این حرفها هزینه کنی به نظر من دنبال ساز تک باش از گیبسون یا بی سی ریچ(آمریکا) یا جکسون (آمریکا) حتی اگر دست دوم گیرت آمد.
یا اگر میری سمت ESP سیگنچرهای درست درمونی هست. 7 سیم هم هست که خیلی ها دوست دارند (اما من باهاش راحت نیستم مثلا).

اگر دنبال سولو زدنی هم برو دنبال JEM:23:
اینقدر ساز هست که آدم واقعا نمیدونه چی انتخاب کنه، باید ببنی چی به خودت حال میده دیگه. به نظر من تو ساز خودت رو انتخاب کن و بعد اینجا از آقای موسوی و دیگر دوستان کمک بگیر.

تو فقط کافیه یک ف... بگیری حداقل 1 روز و بری تو سایت تمام برندها معروف و خودت یک دوری بزنی ببنی چی بیشتر به کارت میاد.
در مورد فرناندز با پولی که داری ژاپنیش هم گیرت میاد.
اما طرحهای ژاپنیش رو من فقط رو فلای وی و طرح فندرش دیدم. حالا شاید رو طرحههای دیگه هم داشته باشه.

alimetallica_2
Sunday 22 May 2011, 09:26 AM
ن
mg30 از اون آمپهاییه که زیاد صدمه میبینه.
ممکنه راجب این قسمت بیشتر توضیح بدید.
من هم از این آمپها گرفتم و از صداش خوشم نمیاد. برای همین بیشتر مواقع افکت رو وصل میکنم به وردی Line in که مشکل بمی صدا دارم وقتی اینجوری وصل میکنم.
چه صدماتی ممکنه بخوره؟!

pouyan_Ibariander
Sunday 22 May 2011, 10:47 AM
اگه اشتباه نکنم
AC4TV تمام لامپیه.فک کنم قیمتش خیلی پایین باشه. تهران پیدا میشه؟؟
انتخاب بهتری به نظر میاد در مقایسه با vt15.چون اون هیبریده و این تمام لامپی البته vt15 افکت و ... داره که این نداره اما لذت لامپ یه چیزه دیگست.

nayuop
Sunday 22 May 2011, 01:46 PM
سری vt با vt+ از vox چه فرقی دارن؟
vt+ جدیدتره...جایگزین vt شده تقریبا
تعداد پریست های مدلینگ امپ و پدالش زیاد تر شده...
باندش ظاهرا بهتر شده
و یه دکمه کم و زیاد هم power level داره که vt نداشت

nayuop
Sunday 22 May 2011, 01:51 PM
اگه اشتباه نکنم
AC4TV تمام لامپیه.فک کنم قیمتش خیلی پایین باشه. تهران پیدا میشه؟؟
انتخاب بهتری به نظر میاد در مقایسه با vt15.چون اون هیبریده و این تمام لامپی البته vt15 افکت و ... داره که این نداره اما لذت لامپ یه چیزه دیگست.

من کلیپ زیاد ازش دیدم با اینکه از زو کلیپ ها نمیشه دقیق نظر داد ولی به نظرم همون vt بهتره به عنوان امپ تمرینی...کلا ac4tv یه دونه el84 داره تو پاور آمپ

pouyan_Ibariander
Sunday 22 May 2011, 02:01 PM
قیمت vt20+ از vt15 خیلی بیشتره؟

نظرتون در مورد پیکاپ های texas special فندر چیه؟

nayuop
Sunday 22 May 2011, 02:13 PM

در واقع نباید زیاد تفاوت داشته باشن ولی خوب ایران دیگه تکلیف که نداره...
vt+ زیاد نیست هنوز واسه همین اگر پیدا کنی یه خورده ممکنه قیمت رو الکی بالا بدن
-------
از اونجایی که خودم قبلا دنبال فندر بودم یکم پیکاپ هاشون رو میشناسم
پیکاپ بدی نیست ولی به نظر من اگر فندر میگیری حتما پیکاپ های lace sensor بذار روش...قبلا آقای موسوی هم گفته بودند بهترین پیکاپ lace sensor برا فندر

pouyan_Ibariander
Sunday 22 May 2011, 02:58 PM
کلا ac4tv یه دونه el84 داره تو پاور آمپ
پس تمام لامپی هم نیست.
vt لامپش چیه؟
با این اوصاف vt به نظر بهتر میاد

popooli
Sunday 22 May 2011, 03:03 PM
نمایندگی درستو درمون چی؟

اینو هستم باهات هد کابین خیلی میرزه یه مسا بوگی یا مارشال DSL انگلیسی

از صدای چه پیکاپی خوشت میاد سیمور یا Emg ??

nayuop
Sunday 22 May 2011, 03:46 PM
پس تمام لامپی هم نیست.
vt لامپش چیه؟
با این اوصاف vt به نظر بهتر میاد
چرا اینم تمام لامپی حساب میشه ولی یدونه کلا el84 داره ... یدونه هم 12AX7 تو پری آمپ داره vt هم همین 12AX7 رو داره..اون انتظاری که ما از امپ لامپی داریم یا صداهایی که از امپ های لامپی شنیدیم حداقل 4-5 لامپ باید داشته باشه
مثلا این سری های ac15c1 vox چهار تا لامپ... 15 وات ... زیر 1 تومن هم هست آمپ خوبیه
ac4tv ضعیف به نظرم فقط اسم آمپ لامپیو یدک میکشه

Mehrshad_PRS
Sunday 22 May 2011, 07:30 PM
خوب این هم حرفیه.
راستش بی سی ریچ و دی بی زد اگر بخوای باید کره ای بگیری با 2 تومان. (البته زیر 2 تومان هم داره، بالای دو تومان هم داره)
آمریکن بی سی ریچ اصلا فکر نکنم تو ایران باشه (من تو جمهوری ندیدم ححداقل و هیچ سایتی) مگر اینکه کسی برات پیدا کنه که قیمتش احتمالا میره بالای 2 تومان. اما خوب همین کره ای و چینیش حتی زیر نظر خود آمریکاست و تو سایت بی سی ریچ تایید شدست.
بی سی ریچ اکثر گیتارهاش به درد متال میخوره دیگه. تو همون کره ای ها از سایتی که دادم باید نگاه کنی. البته بی سی ریچ بولت آن داره و نک ترو، من تابحال ازش ست نک ندیدم.

اگر واقعا میخوای بیشتر از این حرفها هزینه کنی به نظر من دنبال ساز تک باش از گیبسون یا بی سی ریچ(آمریکا) یا جکسون (آمریکا) حتی اگر دست دوم گیرت آمد.
یا اگر میری سمت ESP سیگنچرهای درست درمونی هست. 7 سیم هم هست که خیلی ها دوست دارند (اما من باهاش راحت نیستم مثلا).

اینقدر ساز هست که آدم واقعا نمیدونه چی انتخاب کنه، باید ببنی چی به خودت حال میده دیگه. به نظر من تو ساز خودت رو انتخاب کن و بعد اینجا از آقای موسوی و دیگر دوستان کمک بگیر.

تو فقط کافیه یک ف... بگیری حداقل 1 روز و بری تو سایت تمام برندها معروف و خودت یک دوری بزنی ببنی چی بیشتر به کارت میاد.
اما طرحهای ژاپنیش رو من فقط رو فلای وی و طرح فندرش دیدم. حالا شاید رو طرحههای دیگه هم داشته باشه.
ممنون علی جان
از jem7v خیلی خوشم میاد تنها ساز بدرد بخور ایبانزه از دید من ولی بولت انه و بدنه الدر بعدشم تقریبا هم قیمت custom 24 هست!
انتخاب من که هنوز همون custom 24 خودم هست!:26:

Mehrshad_PRS
Sunday 22 May 2011, 07:32 PM

والا هم سیمور خوبه هم emg ولی سیمور های سیگنچری که دیدم بیشتر توجهمو جلب کرده
در مورد کابینت هم مارشال خوبه هم مسا

miralienca
Sunday 22 May 2011, 09:14 PM
ممکنه راجب این قسمت بیشتر توضیح بدید.
من هم از این آمپها گرفتم و از صداش خوشم نمیاد. برای همین بیشتر مواقع افکت رو وصل میکنم به وردی Line in که مشکل بمی صدا دارم وقتی اینجوری وصل میکنم.
چه صدماتی ممکنه بخوره؟!
مشکلی که تو این مدل زیاد پیش میاد صدای خش خشی هستش که همراه با اون صدای آمپ کم میمونه و بعد با بالا بردن صدا ناگهان صدا زیاد میشه . این کم وزیاد شدن حجم صدا و خش خش براتون دردسر ساز میشه.

miralienca
Sunday 22 May 2011, 09:41 PM

در واقع نباید زیاد تفاوت داشته باشن ولی خوب ایران دیگه تکلیف که نداره...
vt+ زیاد نیست هنوز واسه همین اگر پیدا کنی یه خورده ممکنه قیمت رو الکی بالا بدن
-------
از اونجایی که خودم قبلا دنبال فندر بودم یکم پیکاپ هاشون رو میشناسم
پیکاپ بدی نیست ولی به نظر من اگر فندر میگیری حتما پیکاپ های lace sensor بذار روش...قبلا آقای موسوی هم گفته بودند بهترین پیکاپ lace sensor برا فندر
texas special پیکاپ خیلی خوبیه و لهجۀ خاص فندر رو خوب نشون میده ولی باید بدونید چی قرار هست بنوازید مسلما" بدرد هر سبکی نمیخوره.
fender lace sensor هم پیکاپ خوبیه که صدای تمیزی داره .کلاپتون و جف بک و بادی گای از این مدل استفاده میکنن.
پیکاپهای noiseless میتونن انتخاب خوبی باشن چون مشکلات نوبز رو که ما تو ایران زیاد باهاش سر وکله میزنیم رو کاهش میده.خصوصا" سری scn)samaruom cobalt noiseless)
البته ست پیکاپهای گلیمور(emg-dg20) هم خیلی خوب هستند.

Ali_Gilmour
Sunday 22 May 2011, 10:10 PM
texas special پیکاانتخاب خوبی باشن چون مشکلات نوبز رو که ما تو ایران زیاد باهاش سر وکله میزنیم رو کاهش میده.خصوصا" سری scn)samaruom cobalt noiseless)

پیکاپ emg که گیلمور بعضی مواقع و در چند لایو اجرا کرده فقط جنبه تبلیقاته

پیکاپهای گیلمور عزیز ( عشق من)

عمدتا از این پیکاپها در آلبومها و ترکهای مختلف استفاده کرده برای ریکرد :

Seymour Duncan SSL-1

DiMarzio FS-1

Seymour Duncan SSL-5

CS'69 fender

CS'57 fender

CS'54 fender

و ....

حتی تجهیزات نحوه تنظیمات و غیره از اکویپمنتی که گیلمور در هر ترک تنظیم کرده رو بعد چندین سال جستجو در تعدادی از ترکهای معروف مستند جمع اوری کردم

sina_zakeri
Monday 23 May 2011, 07:58 AM

داداشمون مهرشاد گفته بود 4 میلیون تومن داره انگار. اگه بخواد هد و کابینت مسابوگی بگیره که بالای همون 4 تومن رو باید بالای اون بده مارشال هم فکر کنم 3 تومن دربیاد براش. به نظر من به ای اس پی مشتی با 2 تومن بگیر با یه مارشال کومبوی لامپی خفن مثل tsl وای چه شود. دقیقا همون 4 تومن میتونی خود صدای اسلیر رو بگیری وایییییی!:redguitar:

sina_zakeri
Monday 23 May 2011, 08:03 AM
خوب این هم حرفیه.

آخ گفتی علی جون من آرزومه یه روز بی سی ریچ آمریکایی حضرت کری کینگ رو بگیرم دستم ببینم این با چی میزنه آخهههههههه. ولی از آیبنانزم هم راضیم گیتار خوبیه خداوکیلی ولی بی سی ریچ هم عشقه:redguitar::38:

pouyan_Ibariander
Monday 23 May 2011, 08:08 AM
texas special پیکاپ خیلی خوبیه و لهجۀ خاص فندر رو خوب نشون میده ولی باید بدونید چی قرار هست بنوازید مسلما" بدرد هر سبکی نمیخوره.
fender lace sensor هم پیکاپ خوبیه که صدای تمیزی داره .کلاپتون و جف بک و بادی گای از این مدل استفاده میکنن.
پیکاپهای noiseless میتونن انتخاب خوبی باشن چون مشکلات نوبز رو که ما تو ایران زیاد باهاش سر وکله میزنیم رو کاهش میده.خصوصا" سری scn)samaruom cobalt noiseless)
ممنون.
من سبکم راکه. اما شنیدم تگزاس اسپشیال بیشتر برای بلوز ساخته شده.مدل بیشتر لید میزنم و از نظر جنس صدا می خوام شبیه به صدای گیتار black strat گیلمور باشه.لازم به گفتن نیست که با این قیمت صدا مثل اون نمیشه اما می خوام تا حد امکان شبیه باشه. اما شنیدم تگزاس اسپشیال صداش اصلا در یک وادی دیگه ای هست! اول می خوام بدونم این حرف درسته یا نه؟دوما می خوام بدونم بین تگزاس و lace sensor کدوم بهتر جواب میدن برای این کار.
یه سوال دیگه هم دارم برای اطلاعات عمومی میگم،اگه من یه ست پیکاپ استاندارد استراتوکستر رو بعد از خرید سریعا باز کنم (نوی نو)و بخوام بفروشم کسی پیدا میشه که بخره؟ چه قیمتی داره؟

alimetallica_2
Monday 23 May 2011, 08:10 AM
آخ گفتی علی جون من آرزومه یه روز بی سی ریچ آمریکایی حضرت کری کینگ رو بگیرم دستم ببینم این با چی میزنه آخهههههههه. ولی از آیبنانزم هم راضیم گیتار خوبیه خداوکیلی ولی بی سی ریچ هم عشقه:redguitar::38:
اون بی سی ریچی که دست من بود هم اسکایلش همون بود دیگه. در کل کینگ وی گیتار سختیه برای نشسته کار کردن، اما آی ایستاده زدنش آسون بود.
جای پیکینگ اون گیتار رو من تو هیچ گیتار دیگه ای مشابه ندیدم. خراک ریف های سرعتی بود و واقعا جای پیکینگش عالی بود.
کلا بی سی ریچ نام دوست داشتنیه، برای من که اینجوری بوده، دیگه امریکاش عشق واقعیه.
:23:

alimetallica_2
Monday 23 May 2011, 08:14 AM
مشکلی که تو این مدل زیاد پیش میاد صدای خش خشی هستش که همراه با اون صدای آمپ کم میمونه و بعد با بالا بردن صدا ناگهان صدا زیاد میشه . این کم وزیاد شدن حجم صدا و خش خش براتون دردسر ساز میشه.
این خشش رو من فقط رو حالت اوردرایو دارم و وقتی از Line In وصل میکنم مشکلی ندارم.
البته در کل آمپ شاخی نیست، بخاطر اینکه قیمت خیلی پایینی داره. آمپ خوب تو این رنج فکر نکنم وجود داشته باشه.

sina_zakeri
Monday 23 May 2011, 08:16 AM
اسلیر هم که خدای ریفهای سرعتی :دی قسمت شه همینش رو گیر بیاریم تست کنیم هم خوبه

alimetallica_2
Monday 23 May 2011, 08:18 AM
داداشمون مهرشاد گفته بود 4 میلیون تومن داره انگار. اگه بخواد هد و کابینت مسابوگی بگیره که بالای همون 4 تومن رو باید بالای اون بده مارشال هم فکر کنم 3 تومن دربیاد براش. به نظر من به ای اس پی مشتی با 2 تومن بگیر با یه مارشال کومبوی لامپی خفن مثل tsl وای چه شود. دقیقا همون 4 تومن میتونی خود صدای اسلیر رو بگیری وایییییی!:redguitar:
خوب شاید از اون صدایی که اسلایر میگیره خوشش نیاد.
اول باید ببنه واقعا چه صدایی رو دوست داره.
من خودم بین صدایی که اسلایر میگیره و صدایی که متالیکا تو Kill'em All گرفته اصلا شک ندارم که کیل ام آل رو میخوام. البته به قول یکی میگفت متالیکا یک بار یک معجزه کرده که حتی خودش هم دیگه قادر به تکرارش نبوده و اون هم صدایی بوده که تو البوم اول گرفته. من هم این نکته رو قبول دارم و نظیر اون صدا رو هیچ وقت هیچ جا نشنیدم. (حداقل تو 400 گیگ آرشیوی که دارم) :23:

من از صدای گیتار کری کینگ تو برنامه فوجیاما که با مارتی فردمن کار میکنه خیلی خیلی خوشم آمد.
:10:

sina_zakeri
Monday 23 May 2011, 08:22 AM
خوب شاید از اون صدایی که اسلایر میگیره خوشش نیاد.
اول باید ببنه واقعا چه صدایی رو دوست داره.
من خودم بین صدایی که اسلایر میگیره و صدایی که متالیکا تو Kill'em All گرفته اصلا شک ندارم که کیل ام آل رو میخوام. البته به قول یکی میگفت متالیکا یک بار یک معجزه کرده که حتی خودش هم دیگه قادر به تکرارش نبوده و اون هم صدایی بوده که تو البوم اول گرفته. من هم این نکته رو قبول دارم و نظیر اون صدا رو هیچ وقت هیچ جا نشنیدم. (حداقل تو 400 گیگ آرشیوی که دارم) :23:

من از صدای گیتار کری کینگ تو برنامه فوجیاما که با مارتی فردمن کار میکنه خیلی خیلی خوشم آمد.
:10:

آره من بیشتر نظر خودم رو گفتم که اگه 4 تومن دستم بود چی کار میکردم لووووول! فقط تو قسمت اول خواستم بگم با 4 تومن نمیشه هم مسابوگی گرفت هم گیتار خدا. یه پولی هم باید سرش گذاشت مسابوگی گرفت. بعدش به مارشال فکر کردم. بعد یهو فکر کردم 4 تومن دست خودم باشه چی کار میکنم زدم به صحرای کربلا. داداش مهرشاد شرمنده دیگه عشق اسلیر چه میکنه با آدم :دی

Mehrshad_PRS
Monday 23 May 2011, 10:30 AM
درسته پولمو بگیرم 4 تومن دارم ولی کم کم 400 تومن باید بدم بابت موتور برای رفتو امد

مثلا من از مسا مارک v خوشم میاد (چقدر خوش اشتها!:21:)فکر کنم اینجا یه 5 تومنی با یه کابینت در بیاد:26:

به احتمال زیاد همون custom 24 رو میگیرم بدون 10 تاپ همین 10 تاپ که زیبایی میپل روی ساز باشه 400 دلار مایشه که متاسفانه باید بیخیالش بشم به احتمال زیادم سازو دبی تحویل میگیرم که بازم هزینه دبی تا تهرانم کنسل میشه مگه اینکه یه مورد بهتر ازش پیدا کنم

delta38
Monday 23 May 2011, 12:38 PM
دوستان من 4 تا باند دارم 2 تاش 90W است و 2تا دیگش 130W است و 3 حالت داره (soft , clean , natural) میخوام بدونم چطوری میشه ازشون استفاده کنم ؟

pouyan_Ibariander
Monday 23 May 2011, 12:42 PM
دوستان من 4 تا باند دارم 2 تاش 90W است و 2تا دیگش 130W است و 3 حالت داره (soft , clean , natural) میخوام بدونم چطوری میشه ازشون استفاده کنم ؟
بعضی آمپ ها خروجی دارند.اگه محاسبات رو انجام بدی و یه کابینت هم برای باند هات بسازی و وصل کنی به یکی از آمپ هایی که خروجی دارند میتونی حالشو ببری.
مثلا ac4tv از شرکت vox خروجی داره.لامپی هم هست.
آمپلیفایر Mustang II فندر اینجا پیدا میشه؟مشخصاتش خیلی عالیه نسبت به قیمتش!
آدرس یا شماره فروشگاه اسپادانا رو کسی داره؟

popooli
Monday 23 May 2011, 01:40 PM
کسی تجربه اوردن جنس با هواپیما به صورت اضافه بار رو داره میخام شرایطش رو بدونم

delta38
Monday 23 May 2011, 01:48 PM
میخوام چندتا پدال بردارم بودجهم هم 300-200 است کسی میتونه راهنمایی کنه؟ سبکم هم متال است
فعلا تصمیم گرفتم این 2 تا رو بر دارم (DIGITECH DEATH METAL & DIGITECH HOT HEAD)
کسی میتونه راهنماییم بکنه؟

sina_zakeri
Monday 23 May 2011, 02:29 PM
به نظر من که متال زون بگیر خیلی صدای خفنی داره واسه ریتم. فکر کنم 170 اینا باشه قیمت نوش. اگه دسته دومش هم گیر بیاری که چه بهتر ارزونتر میشه

delta38
Monday 23 May 2011, 03:18 PM
خب کلا من چندتا پدال باید بگیرم برای متال که تقریبا در حد متوسط بتونم بنوازم
خرجم چقدر میشه؟
اگه میشه مدلشم بهم بگید ممنون میشم

Arash-ab
Monday 23 May 2011, 04:01 PM
من خودم میخوام metal master بگیرم..death metal 120 تومنه..متال مستر 160...متال مستر صداش بهتره به نظرم...

randy_rhoads
Monday 23 May 2011, 04:07 PM
دوست من توی digitech به نظر من گزینه خوبی پیدا نمی کنی جز grunge بقیش جالب نیست خیلی.........البته این نظر منه............

amir666
Monday 23 May 2011, 05:01 PM
میخوام چندتا پدال بردارم بودجهم هم 300-200 است کسی میتونه راهنمایی کنه؟ سبکم هم متال است
فعلا تصمیم گرفتم این 2 تا رو بر دارم (DIGITECH DEATH METAL & DIGITECH HOT HEAD)
کسی میتونه راهنماییم بکنه؟

metal zone چیزه دیگری هست پینچ هارمونیک با این پدال خیلی راحته نوش 185 تومانه ولی جناب موسوی یکیشو داره 100 میده ظاهرا استفاده ای هم نشده شاید خیلی کم.

اگه هم دیجی تک می خواهی رندی دوستمون درست میگه فقط grung بردار دیستورشن خیلی سنگینی داره اونم 130 تومانه.پیشنهاد من متال زون.:am

Code6
Monday 23 May 2011, 05:55 PM
metal zone چیزه دیگری هست پینچ هارمونیک با این پدال خیلی راحته نوش 185 تومانه ولی جناب موسوی یکیشو داره 100 میده ظاهرا استفاده ای هم نشده شاید خیلی کم.

اگه هم دیجی تک می خواهی رندی دوستمون درست میگه فقط grung بردار دیستورشن خیلی سنگینی داره اونم 130 تومانه.پیشنهاد من متال زون.:am
البته من زیاد وارد نیستم ولی تو نت یه چرخ زدم دیدم Metal Muff رو بیشتر تعریف کردن ازش تا این MSRP اش هم 120 $ هست. البته نمی دونم تو بازار هست یا نه.

amir666
Monday 23 May 2011, 06:11 PM
البته من زیاد وارد نیستم ولی تو نت یه چرخ زدم دیدم Metal Muff رو بیشتر تعریف کردن ازش تا این MSRP اش هم 120 $ هست. البته نمی دونم تو بازار هست یا نه.

metal muff تو جمهوری هست 200 تومانه.
mxr fullbore metal این هم چیزی خوبیه ولی موجود نیست تا یک ماه دیگه.

popooli
Monday 23 May 2011, 08:10 PM
metal muff تو جمهوری هست 200 تومانه.
mxr fullbore metal این هم چیزی خوبیه ولی موجود نیست تا یک ماه دیگه.

این 1 ماه دیگه برای بابک ه که 1 سال دبگه میاره

delta38
Monday 23 May 2011, 08:23 PM
از دوستان کسی سایت معتبر برای خرید گیتار الکتریک و تجهیزاتش سراغ نداره؟؟؟؟؟

Mehrshad_PRS
Monday 23 May 2011, 08:59 PM
واقعا این بابک که نمایندگی esp رو داره ابن مدلیه؟
امروز زنگ زدم امار این دو تا رو گرفتم هوریزونه رو که نمیشناخت! میگفت تو کاتالوگ نیست!:21:با کلی توضیح گفت سفارش بدی 2 ماه دیگه بهت تحویل میدم اکلیپس رو هم گفت سفارش بدی یک ماه دیگه (دوبار زنگ زده بودم!) قیمت هم حدود 1900 تا 2 میگفت

esp horizon fr 2

Neck-Thru-Body, 25.5″ Scale, Mahogany Body, Quilted Maple Top, Maple Neck, Ebony Fingerboard, Locking Nut, 42mm Neck Width, Thin U Neck Contour, 24 XJ Frets, Black Nickel

esp eclipse 2 fr

Set-Neck 24.75 Scale Mahogany Body Maple Top Mahogany Neck ¡Ebony Fingerboard ¡42mm Locking nut Thin U Neck Contour 22 XJ Frets Black Nickel Hardware Gotoh Deluxe Tuners Floyd Rose Original Bridgel EMG 81 (B) / 60 (N) Active p.u.

بچه ها یه سوال برام پیش امده وقتی بخوام اهنگهایی رو کاور کنم که با فرت 23 و 24 کار داشته باشه و من سازم 22 فرت باشه چیکار میتونم بکنم؟میشه کاری کرد یا نه؟:29:

shahram201
Monday 23 May 2011, 09:59 PM
بچه ها یه سوال برام پیش امده وقتی بخوام اهنگهایی رو کاور کنم که با فرت 23 و 24 کار داشته باشه و من سازم 22 فرت باشه چیکار میتونم بکنم؟میشه کاری کرد یا نه؟:29:

بستگی داره آهنگه چطوری با فرت 23 یا 24 کار داشته باشه!:26:
بعضی مواقع میشه با بند کردن به نت مورد نظر رسید اما گاهی هم امکانش نیست.

ولی تا جایی که من میدونم تعداد اینطور آهنگها واقعاً زیاد نیس و اکثر آهنگها حداکثر تا فرت 22 میرن، اگر هم در یک آهنگ فرت های 23 و 24 لازم بشه، در خیلی موارد (نه همیشه) میتونی با تغییر تنالیته (همون گام خودمون)، مشکل رو حل کنی (یعنی اگه مثلا آهنگ در لا مینور هست، روی سل مینور بزنیش).

amir666
Monday 23 May 2011, 10:09 PM

گفته دبی رسیده تا 4 یا 5 روز دیگه نهایت میرسه

amir666
Monday 23 May 2011, 10:12 PM
واقعا این بابک که نمایندگی esp رو داره ابن مدلیه؟
امروز زنگ زدم امار این دو تا رو گرفتم هوریزونه رو که نمیشناخت! میگفت تو کاتالوگ نیست!:21:با کلی توضیح گفت سفارش بدی 2 ماه دیگه بهت تحویل میدم اکلیپس رو هم گفت سفارش بدی یک ماه دیگه (دوبار زنگ زده بودم!) قیمت هم حدود 1900 تا 2 میگفت

esp horizon fr 2

Neck-Thru-Body, 25.5″ Scale, Mahogany Body, Quilted Maple Top, Maple Neck, Ebony Fingerboard, Locking Nut, 42mm Neck Width, Thin U Neck Contour, 24 XJ Frets, Black Nickel

esp eclipse 2 fr

Set-Neck 24.75 Scale Mahogany Body Maple Top Mahogany Neck ¡Ebony Fingerboard ¡42mm Locking nut Thin U Neck Contour 22 XJ Frets Black Nickel Hardware Gotoh Deluxe Tuners Floyd Rose Original Bridgel EMG 81 (B) / 60 (N) Active p.u.

احتمالا بابک نبوده چند وقت پیش یدونه هوریزون تو مغازش دیدم . اول فکر می کردم نمایندگیش الکیه...ظاهرا اینطور نیست نمایندیگشه.

delta38
Monday 23 May 2011, 11:18 PM
به به مثل اینکه سوال مارو خوردید:aw

popooli
Tuesday 24 May 2011, 12:43 AM
به به مثل اینکه سوال مارو خوردید:aw

اخه برادر چه انتظاری داری اینجا ایران است خرید اینترنتیم بکنی باید بری همون جا دستی پول به یارو بدی :21:
ولی ای You can see links before reply (You can see links before reply) هست ازش خرید نکردم ولی از اینا ادم خرید نکنه بهتره ادم خودش میره میبینه جنسو باز میندازن بهش چه برسه اینترنتی

miralienca
Tuesday 24 May 2011, 01:18 AM
ممنون.
من سبکم راکه. اما شنیدم تگزاس اسپشیال بیشتر برای بلوز ساخته شده.مدل بیشتر لید میزنم و از نظر جنس صدا می خوام شبیه به صدای گیتار black strat گیلمور باشه.لازم به گفتن نیست که با این قیمت صدا مثل اون نمیشه اما می خوام تا حد امکان شبیه باشه. اما شنیدم تگزاس اسپشیال صداش اصلا در یک وادی دیگه ای هست! اول می خوام بدونم این حرف درسته یا نه؟دوما می خوام بدونم بین تگزاس و lace sensor کدوم بهتر جواب میدن برای این کار.
یه سوال دیگه هم دارم برای اطلاعات عمومی میگم،اگه من یه ست پیکاپ استاندارد استراتوکستر رو بعد از خرید سریعا باز کنم (نوی نو)و بخوام بفروشم کسی پیدا میشه که بخره؟ چه قیمتی داره؟
اگه به صدای خاص فندر زیاد دلبستگی نداری من همون ست گیلمور رو پیشنهاد میکنم. با مدارهای تن کنترلی که داره خیلی بکارت میاد.
پیکاپ lace sensor رو بیشتر با بوستر استفاده میکنن و بابت بوستر هم باید هزینۀ جداگانه انجام بدی.
اگه منظورت فروش پیکاپهای فندر امریکایی هستش مسلما" میتونی بفروشی.قیمتش هم بستگی به مدلش داره.البته ممکنه فروشش زمان ببره.ولی رو فروش پیکاپ مکزیک اصلا" حساب نکن.

delta38
Tuesday 24 May 2011, 02:22 AM
.... ایا jackson نمایندگی داره تو ایران؟

popooli
Tuesday 24 May 2011, 02:42 AM
.... ایا jackson نمایندگی داره تو ایران؟

خیر

sina_zakeri
Tuesday 24 May 2011, 07:48 AM
آقا تبریک میگم عجب سازهای شاخی انتخاب کردی به نظر من که eclipse با floyd رو بخر چیزی از prs کم نمیاره خداییش
در مورد فرت 24 هم کاری نداره که. صدای natural harmonic فرت 5 سیم یک میشه همون صدای فرت 24. صدای فرت 23 رو هم که نیم پرده میشه بند داد فرت 22 رو. برو تو کارش

Mehrshad_PRS
Tuesday 24 May 2011, 09:00 AM
ممنون بچه ها من هر دو بار با خود بابک صحبت کردم (اسمشو گفتم گوشیو دادن بهش)

این اکلیپس مشکل بزرگی که من باهاش دارم اتصال دستشه قانونا باید مثل بقیه این طرح سازهایی که دست گرفتم رو فرتهای پایین ازادی عمل نداشته باشم خودم نظرم بیشتر روی هوریزونه هست البته اینو باید بدونید که هر ماهونی صدای گرم نمیده به احتمال خیلی زیاد باید پیکاپ اینا رو با یه پیکاپ prs عوض کنم که بهتر شه

تا الان نزدیک ترین گزینه سفارش به جناب موسوی بوده یدونه طرح custom 24 با فلویدروز اتصالم ست نک طرح نک ترو روی les paul custom فلوید روز دار این اتصالو دیدم خیلی باحاله

اگه پولم ردیف شه از همه مهمتر طرف بتونه از دبی برام بیاره همون custom 24 خودمو بدون 10 میگیرم راحت!

اینجام یه گزینه دیگم دارم prs santana md ساز خیلی خوش صدایی هست ولی باید بتونم قیمتی با اقا ارش کنار بیام دقیقا هم همین رنگیه که تو سایتش هست

Back Wood Mahogany
Top Wood Flame Maple Top Inlaid with Abalone Purfling
Top Option 10 Top Flame Maple
Neck
Number of Frets 24
Scale Length 24 1/2"
Neck Wood Mahogany
Fretboard Wood Rosewood
Neck Shape Santana Wide Fat
Inlays Birds
Hardware
Bridge Tremolo
Truss Rod Cover MD
Hardware Type Nickel
Hardware Option Gold
Treble Pickup Santana MD Treble
Bass Pickup Santana MD Bass
Pickup Switching Volume and Tone Control with 3-Way Toggle Pickup Selector
Special Electronics Mastering Voice Control [MVC]

من دقیقا تونستم با این ساز صدای مورد نظرمو با هدو کابینت ارش بگیرم اینو به این شرط ازش میخرم که هم تخفیف درستو درمون بده هم هدو کابینتشو خواست بفروشه بفروشه به من:21:

abbys
Tuesday 24 May 2011, 09:56 AM
گفته دبی رسیده تا 4 یا 5 روز دیگه نهایت میرسه

اینا سفارشای 2 ماه قبلشه؟

sina_zakeri
Tuesday 24 May 2011, 10:10 AM
اوه اوه داداش عجب چیزیه چند این سانتانا؟

Mehrshad_PRS
Tuesday 24 May 2011, 12:33 PM
اوه اوه داداش عجب چیزیه چند این سانتانا؟
ساز خیلی خوبیه من با رنگش مشکل دارم کاشکی یه رنگ دیگه بود با سلیقه من جور نیست
دستش زخیمه میشه گفت زخیم ترین دسته prs هست اون صداییم که من دوست دارم و مد نظرمه از les paul در میاد هم از این خودم در اوردم هم تو کلیپها دیدم از custom 24 در میاد

حدود 3800 ناقابل:26:

alimetallica_2
Tuesday 24 May 2011, 01:05 PM
اگر یک یونیت ارزون بخوای بگیری که سر راه آمپ قرار بدی برای دیستروشن با صدایی مشابه با صدای Kill'em All متالیکا دوستان چه یونیتی رو پیشنهاد میدند؟! و قیمتش چنده!

alimetallica_2
Tuesday 24 May 2011, 01:07 PM
ساز خیلی خوبیه من با رنگش مشکل دارم کاشکی یه رنگ دیگه بود با سلیقه من جور نیست
دستش زخیمه میشه گفت زخیم ترین دسته prs هست اون صداییم که من دوست دارم و مد نظرمه از les paul در میاد هم از این خودم در اوردم هم تو کلیپها دیدم از custom 24 در میاد

حدود 3800 ناقابل:26:
آخه تو اول باید بگی چی میخوای با گیتار بزنی بعد ساز انتخاب کنی.
شاید برای یک سری از موزیک ها ESP MII بهترین گزینه باشه.
شاید برای سبک دیگری فندر به کار بیاد و یا برای سولو JEM.

Mehrshad_PRS
Tuesday 24 May 2011, 01:52 PM
آخه تو اول باید بگی چی میخوای با گیتار بزنی بعد ساز انتخاب کنی.
شاید برای یک سری از موزیک ها ESP MII بهترین گزینه باشه.
شاید برای سبک دیگری فندر به کار بیاد و یا برای سولو JEM.
من همه چی میخوام باهاش بزنم برای همین custom 24 انتخاب کرده بودم از بلوز تا متال باهاش میزدن البته فکر کنم با این سانتانا هم بشه از این کارا کرد!:26:

shahram201
Tuesday 24 May 2011, 01:56 PM
من همه چی میخوام باهاش بزنم برای همین custom 24 انتخاب کرده بودم از بلوز تا متال باهاش میزدن البته فکر کنم با این سانتانا هم بشه از این کارا کرد!:26:

مهرشاد جون میدونم الان میگی با جنس صداش حال نمیکنم و تعداد فرت هاش هم کمه، اما فندر امریکن دیلاکس هم بد گزینه ای نیست ها! :39::38:

Mehrshad_PRS
Tuesday 24 May 2011, 03:10 PM
مهرشاد جون میدونم الان میگی با جنس صداش حال نمیکنم و تعداد فرت هاش هم کمه، اما فندر امریکن دیلاکس هم بد گزینه ای نیست ها! :39::38:
خودت جواب خودتو دادیا:19:
فندر ساز خویه ولی 21 فرت بودنش دردسره تازه جوبو استایلشو بیخیال:26:

تو فندرها فندر سیگنچر مالمستین خوب چیزیه:23:البته اگه قرار باشه به فندر فکر کنم:16:

nayuop
Tuesday 24 May 2011, 06:13 PM
مهرشاد خودت استادی تو انتخاب ساز میدونم چیز خوبی میگیری
فقط به نظر من اصلا به خاطر 2 فرت آخر بقیه امکانات ساز رو بیخیال نشو
واقعا اونقدرا تاثیر نداره.... یعنی واقعا به ندرت به آهنگ هایی بر میخوری که ازون 2 فرت آخر استفاده کنن
تازه به راحتی میشه اون 2 نت رو هم اجرا کرد به تکنیک بند و یا حتی خود دسته ترملو
فندرم خداییش خیلی شاخ ولی خوب به درد متال شاید نخوره....22 یا 21 فرت ها بعضی وقتا مزیت حساب میشه برای ساز . به خاطر کوتاهتر بودن دسته جای پیکاپ ها هم تغییر میکنه صدای بهتری ایجاد میکنه ...مخصوصا تو فندرها
البته بازم خودت استادییییییییی تو این مورد ها
راستییی حتما پولت رو یه جوری تقسیم کن به پول آمپ خوب هم برسه... آمپ خوب خیلیییی تاثیرش تو صدا بیشتر از چوب بدنه و ...
یه هد و کبینت بگیر حالشووووو ببر
;)

miralienca
Tuesday 24 May 2011, 11:26 PM
اگر یک یونیت ارزون بخوای بگیری که سر راه آمپ قرار بدی برای دیستروشن با صدایی مشابه با صدای Kill'em All متالیکا دوستان چه یونیتی رو پیشنهاد میدند؟! و قیمتش چنده!
من از digitech Grunge خوشم میاد.با سلیقۀ من خیلی جوره. ارزونه و صداش با آمپ من عالیه.حس من اینه که برای ریف های متالیکا عالیه.
صدای جونداری داره و هر وقت برای خودم یکی میخرم دوستان تا میان و صداش رو میشنون میخرنش.
باز باید یکی برای خودم بخرم.

Mehrshad_PRS
Wednesday 25 May 2011, 07:19 PM
امروز رفته بودم جمهوری واقعا افتضاح بود
دیگه اخرت دزد بازار بود g9 رو قیمت گرفتم 570!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
قیمت سازم که نگو!

پیش بابکم رفتم جالب اینجاست این هوریزونی که تو سایت esp زده بدنه ماهون اونجا تو کاتالوگ الدر زده بود!
من که نفهمیدم کدوم درسته!موجودم نداشت از روی نقش چوب بفهمم! grassroots رو هم همه قرص 700 خورده بودن یدونه داشت از نزدیک که دیدم خوشم امد 500 میداد شاید میخریدم! ساخت کجاست؟ کره؟
glp50s بود فکر کنم!

AdrianH
Wednesday 25 May 2011, 09:49 PM
سلام دوستان
من یه گیتار الکتریک Ibanez RG350M دارم با تجهیزات زیر:
مالتی افکت Zoom G1N
آمپ Laney LX12

و به شدت به آیرون میدن و تن صداشون علاقه دارم در واقع تنها تن صدایی که دوست دارم تو متال مثلا تو این کلیپ ها :
YouTube - The Art Of Adrian Smith (You can see links before reply)

ولی با این تجهیزاتم اصلا به همچین صدایی نمیرسم ....طبق تحقیقاتی که کردم با یه آمپ مارشال ام جی میشه تا حدی به این صدا دست یافت(که البته دوستان میگن سری ام جی بدرد نمیخوره) و با این تجهیزاتم صدا اصلا دلچسب نیست.....
میخوام آمپم رو بفروشم و یه مارشال بخرم یه مدل خوب و بدرد بخور با تن مناسب برای سبک من یعنی موج نو هوی متال یا آیرون میدن....بودجمم تا سقف 500-600 تومنه هرچقدر ارزون تر بهتر....
لطفا راهنمایی کنید...

Mehrshad_PRS
Thursday 26 May 2011, 12:06 PM
اطلاعاتی در مورد navigator esp دارید؟قیمتش که یه چیزی تو مایه های خود esp هست!

AdrianH
Thursday 26 May 2011, 06:32 PM
مثل اینکه کسی نیست کمک کنه؟

patrick
Thursday 26 May 2011, 08:21 PM

سلام...قیمت اینو دارید؟

Orpheus
Thursday 26 May 2011, 08:24 PM

سلام...قیمت اینو دارید؟

من میخواستم اینو بگیرم ولی نمایندگی نداشت
قیمتش هم اگه موجود باشه باید حدود 1و 500 تومن باشه

patrick
Thursday 26 May 2011, 08:39 PM
من میخواستم اینو بگیرم ولی نمایندگی نداشت
قیمتش هم اگه موجود باشه باید حدود 1و 500 تومن باشه

مرسی امیر حسین ...خوبی؟ راستی ساز چی گرفتی؟

Orpheus
Thursday 26 May 2011, 08:46 PM
مرسی امیر حسین ...خوبی؟ راستی ساز چی گرفتی؟

مرسی احسان جان
من فرناندز گرفتم این مدل رو

alimetallica_2
Friday 27 May 2011, 01:14 PM
امروز رفته بودم جمهوری واقعا افتضاح بود
دیگه اخرت دزد بازار بود g9 رو قیمت گرفتم 570!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
قیمت سازم که نگو!

پیش بابکم رفتم جالب اینجاست این هوریزونی که تو سایت esp زده بدنه ماهون اونجا تو کاتالوگ الدر زده بود!
من که نفهمیدم کدوم درسته!موجودم نداشت از روی نقش چوب بفهمم! grassroots رو هم همه قرص 700 خورده بودن یدونه داشت از نزدیک که دیدم خوشم امد 500 میداد شاید میخریدم! ساخت کجاست؟ کره؟
glp50s بود فکر کنم!
حرفت درسته اما جی ناین رو بیشتر از 470 ندیدم تو جمهوری.
خواستی من 430 برات گیر میارم.

بابک گرس روت رو به من 530 قیمت آخر داده. اما من اگر بخوام بگیرم ازش 500 بیشتر پول نمیدم.
حالا اگر واقعا میخوای گرس روت بگیری من حاضرم باهات بیام.
اما گرس روت کجا و اون چیزهایی که دنبالش بودی کجا؟!!!

alimetallica_2
Friday 27 May 2011, 01:18 PM

سلام...قیمت اینو دارید؟
1600 قیمتشه. باهاش زدم چیز بدی نیست.
اما من گیتار ارزون تر از این هم با ساسیتر و ویبره تو فرناندز با 1200 اینها میشناسم.

alimetallica_2
Friday 27 May 2011, 01:24 PM
مرسی احسان جان
من فرناندز گرفتم این مدل رو
من با ساز خود تو چند دقیقه ای زدم و از همه نظر به نظرم OK بود.
فقط یک سوال برام پیش آمده راجب فلویدرزهای فرناندز. با این فلویدرز تابحال مشکلی نداشتی؟!
کوک چند وقت یکبار خالی میکنه؟!

من الان رو سازم اسپیشیال فلویدرز هست و تو یک ماهی و اندی که دارمش یک دهم هم کوک خالی نکرده با تمام وحشی بازهایی که من در میارم باهاش. اما واقعا دسته ویبره سفتی داره مال من که فکر کنم به همین علت هم هست که کوک خالی نمیکنه.

من با وی فرناندز که زدم از فلویدرزش خوشم نیامد. یعنی به نظرم خیلی ضعیف آمد. اما فلویدرز مال شما انگار فرق داشت با اون.

pouyan_Ibariander
Friday 27 May 2011, 02:40 PM
دوستان لطفا شماره تلفن فروشگاه اسپادانا و نمایندگی فرناندز رو به من پیغام خصوصی کنید،کار گیره!

Orpheus
Friday 27 May 2011, 03:50 PM
من با ساز خود تو چند دقیقه ای زدم و از همه نظر به نظرم OK بود.
فقط یک سوال برام پیش آمده راجب فلویدرزهای فرناندز. با این فلویدرز تابحال مشکلی نداشتی؟!
کوک چند وقت یکبار خالی میکنه؟!

من الان رو سازم اسپیشیال فلویدرز هست و تو یک ماهی و اندی که دارمش یک دهم هم کوک خالی نکرده با تمام وحشی بازهایی که من در میارم باهاش. اما واقعا دسته ویبره سفتی داره مال من که فکر کنم به همین علت هم هست که کوک خالی نمیکنه.

من با وی فرناندز که زدم از فلویدرزش خوشم نیامد. یعنی به نظرم خیلی ضعیف آمد. اما فلویدرز مال شما انگار فرق داشت با اون.

تا الان که اصلا کوک خالی نکرده گرچه من خیلی از فلویدرز استفاده نمیکنم البته استفاده میکنم ولی نه مثلا به سبک استیو وای بیشتر از دسته ویبره برای کارهایی مثل گیلمور یا ریچی بلکمور استفاده میکنم که نیازی نداره دسته رو به طرف پشت دایو کنم
ولی من از فلویدرزش هم راضی هستم گرچه زیاد از فلویدرز های licensed تعریف نمیکنن ولی من تا به حال مشکلی ازش ندیدم

Mehrshad_PRS
Friday 27 May 2011, 04:12 PM
حرفت درسته اما جی ناین رو بیشتر از 470 ندیدم تو جمهوری.
خواستی من 430 برات گیر میارم.

بابک گرس روت رو به من 530 قیمت آخر داده. اما من اگر بخوام بگیرم ازش 500 بیشتر پول نمیدم.
حالا اگر واقعا میخوای گرس روت بگیری من حاضرم باهات بیام.
اما گرس روت کجا و اون چیزهایی که دنبالش بودی کجا؟!!!
همین جوری دیدم خیلی خوب قیمت گیتارا رو زدن گفتم بپرسم!:21: به من گفت 570!!! گفت کی میخوای منم گفتم ممنون فقط سوال بود!:24:
ممنون داداش ترجیح میدم کنار این اسباب بازیا پیدام نشه همین جوری پرسیدم:19:

از نزدیک این مدلو دیدم خوشگل بود قیافش بیشتر از 700 تومن بدون چونه میرزید حالا از نظر کارایی نمیدونم!
خبر داری ساخت کجاست؟ کره باید باشه ساز ژاپن رو این قیمت نمیدن!:26:

فعلا منتظرم پول دستم بیاد ببینم میتونم از دبی سازو بگیرم یا نه!

popooli
Friday 27 May 2011, 05:44 PM
همین جوری دیدم خیلی خوب قیمت گیتارا رو زدن گفتم بپرسم!:21: به من گفت 570!!! گفت کی میخوای منم گفتم ممنون فقط سوال بود!:24:
ممنون داداش ترجیح میدم کنار این اسباب بازیا پیدام نشه همین جوری پرسیدم:19:

از نزدیک این مدلو دیدم خوشگل بود قیافش بیشتر از 700 تومن بدون چونه میرزید حالا از نظر کارایی نمیدونم!
خبر داری ساخت کجاست؟ کره باید باشه ساز ژاپن رو این قیمت نمیدن!:26:

فعلا منتظرم پول دستم بیاد ببینم میتونم از دبی سازو بگیرم یا نه!

منم از همین مدل گرفتم خیلی خوبه به قیمتش ساخته کره هستش

در مورد هوریزونم شما داری هوریزونیو میخری که تو ژاپن تولید میشه اونی که شما میگی که ماهون هست چوبش فکر کنم تو امریکا موجوده برای هوریزون FR-II تو وب سایت ژاپن چوب رو الدر زده ولی وب سایت امریکا ماهون زده و بابک از ژاپن نمایندگی داره البته اگه باشه :21: مثلا باز تو سایت نمایندگیه روسیه ESP باز یه سری مشخصات فرق داره :redguitar:

Code6
Friday 27 May 2011, 08:35 PM
دوستان تو رنج 500-600 تومن به نظر شما گرس روت بهتره یا آیبانز؟

popooli
Friday 27 May 2011, 08:44 PM
دوستان تو رنج 500-600 تومن به نظر شما گرس روت بهتره یا آیبانز؟

به نظر من گرس روت هم 24 فرتهای خوبی داره که بابک داره که روش پیکاپای EMG HZ به کار رفته ولی باید بزاریم تا زمان بگزره و اشکالای گرس روت در بیاد الان دیکه فکر کنم همه به مشکلات ایبانز اشنا هستن و از روی شناخت سازه ایبانزو انتخاب میکنن

Mehrshad_PRS
Friday 27 May 2011, 08:48 PM
منم از همین مدل گرفتم خیلی خوبه به قیمتش ساخته کره هستش

در مورد هوریزونم شما داری هوریزونیو میخری که تو ژاپن تولید میشه اونی که شما میگی که ماهون هست چوبش فکر کنم تو امریکا موجوده برای هوریزون FR-II تو وب سایت ژاپن چوب رو الدر زده ولی وب سایت امریکا ماهون زده و بابک از ژاپن نمایندگی داره البته اگه باشه :21: مثلا باز تو سایت نمایندگیه روسیه ESP باز یه سری مشخصات فرق داره :redguitar:
جالبه! باید حدست درست باشه:26:

بدم نمیاد یه گیتار ارزون قیمت با استایل les paul داشته باشم اخه میتونم یه پیکاپ ناب 57/08 prs هم بندازم روش:106::38:

popooli
Friday 27 May 2011, 09:04 PM

بدم نمیاد یه گیتار ارزون قیمت با استایل les paul داشته باشم اخه میتونم یه پیکاپ ناب 57/08 prs هم بندازم روش:106::38:

ولی به نظر من هر چی ادم میخره اگه تو سریه ساخت اول دوم بخره بهتره چون ثابت شده همه چی اوایل ساختش کیفیتش خوبه تو رنج قیمتهای پایین اگه هر چه زود تر بگیری بهتره یا حالا پیکاپای PRS بندازی روش یا EMG 81 60 یا سیمور

AdrianH
Saturday 28 May 2011, 08:45 AM
آمپ مارشال تا 600-700 تومن چی میشناسید؟

alimetallica_2
Saturday 28 May 2011, 11:13 AM

ظاهرش خوبه آره.
زدم با اون مدلی که مد نظرته. فینگرش هم بد نیست. فقط گوشی هاش خیلی ضایعه که مثل گوشی های گیتارهای 150 تومانی استگه که اون رو هم میتونی خودت عوض کنی.
در کل مشخصات اسکلتی خوبی داره این ساز، اما اگر بخوای باهاش بزنی باید یکم خرجش کنی. (گوشی، پیکاپ هم که از واجباته)
به نظر من این گرس روت ها از LTD های تو بازار ایران بیشتر میارزند.
من خودم اگر بخوام گرس روت بگیرم طرح X رو میگیرم البته اگر گیر بیاد. شکل گیبسونه اکسپلوره هست.
البته تو این رنج قیمت گیتارهای خوشکلی از کارخونه های دیگه هم هست.

من شک دارم گرس روت کره ای باشه البته. شاید هم باشه.

اما به نظر من تو این کارو نکن و همون ساز خوبی رو که میخوای بخری بخر.
تو مارک ها ESP و BCRICH رو که احتمالا بررسی کردی. جکسون رو هم یک نگاه بکن. خدا را چه دیدی، شاید یک جکسون آمریکن خوب گیرت آمد.
من خودم به شخصه قیافه ساز برام مهمه و هیچ وقت طرف prS بخاطر قیافش نمیرم با علم به اینکه ساز واقعا خوبیه.
اما این سه تا مارک یعنی ESP . BC RICH و Jakson سازهای خیلی خوشکلی هم دارند که میتونند مخاطب رو ارضا کنند.

(یک ASM PRO امریکن تو نت قیمت زده بود 5 تومان، به نظرم نمیارزید البته. چون کره ایش تو ایران 1300 هست و از نظر مشخصات هم به نظر من ساز عالی هست)

فرناندز ژاپن هم ساز خوبی به نظر میاد اما زیر 3500 نداره که به نظر من با اون پول انتخاب های بهتری هم هست.

به نظر من یک سری به سایت بی سی ریچ هرطوری شده بزن. ESP رو هم بیشتر بررسی کن. این دو تا مارک الکی گنده نشدند و الکی هم عشق متال بازها نیستند.

تو اگر اسم 5 تا گروه مسترت رو که دوست داری آهنگ های اونها رو کاور کنی حداقل بگو یکم گوشی دست بجه ها بیاد.

sina_zakeri
Saturday 28 May 2011, 11:52 AM
مارشال avt50 حتما میتونی بخری. avt100 فکر کنم گرونتر باشه

AdrianH
Saturday 28 May 2011, 03:42 PM
ممنون ولی اگر قیمت دقیق رو هم بگید ممنون میشم در ضمن اگر از این ارزون تر هم میشناسید لطف کنید مدلش رو بگید ممنون میشم چون من اصلا کاری به بلندی صدا ندارم چون در آپارتمان هم زندگی میکنم نمیوتنم ولوم را بالا ببرم الان بیشتر جنس صدا و کلا صدا درنظرمه....

Mehrshad_PRS
Saturday 28 May 2011, 07:06 PM
ظاهرش خوبه آره.
زدم با اون مدلی که مد نظرته. فینگرش هم بد نیست. فقط گوشی هاش خیلی ضایعه که مثل گوشی های گیتارهای 150 تومانی استگه که اون رو هم میتونی خودت عوض کنی.
در کل مشخصات اسکلتی خوبی داره این ساز، اما اگر بخوای باهاش بزنی باید یکم خرجش کنی. (گوشی، پیکاپ هم که از واجباته)
به نظر من این گرس روت ها از LTD های تو بازار ایران بیشتر میارزند.
من خودم اگر بخوام گرس روت بگیرم طرح X رو میگیرم البته اگر گیر بیاد. شکل گیبسونه اکسپلوره هست.
البته تو این رنج قیمت گیتارهای خوشکلی از کارخونه های دیگه هم هست.

من شک دارم گرس روت کره ای باشه البته. شاید هم باشه.

اما به نظر من تو این کارو نکن و همون ساز خوبی رو که میخوای بخری بخر.
تو مارک ها ESP و BCRICH رو که احتمالا بررسی کردی. جکسون رو هم یک نگاه بکن. خدا را چه دیدی، شاید یک جکسون آمریکن خوب گیرت آمد.
من خودم به شخصه قیافه ساز برام مهمه و هیچ وقت طرف prS بخاطر قیافش نمیرم با علم به اینکه ساز واقعا خوبیه.
اما این سه تا مارک یعنی ESP . BC RICH و Jakson سازهای خیلی خوشکلی هم دارند که میتونند مخاطب رو ارضا کنند.

(یک ASM PRO امریکن تو نت قیمت زده بود 5 تومان، به نظرم نمیارزید البته. چون کره ایش تو ایران 1300 هست و از نظر مشخصات هم به نظر من ساز عالی هست)

فرناندز ژاپن هم ساز خوبی به نظر میاد اما زیر 3500 نداره که به نظر من با اون پول انتخاب های بهتری هم هست.

به نظر من یک سری به سایت بی سی ریچ هرطوری شده بزن. ESP رو هم بیشتر بررسی کن. این دو تا مارک الکی گنده نشدند و الکی هم عشق متال بازها نیستند.

تو اگر اسم 5 تا گروه مسترت رو که دوست داری آهنگ های اونها رو کاور کنی حداقل بگو یکم گوشی دست بجه ها بیاد.
جناب موسوی اون مدلی رو که از نزدیک دیده بود میگفت نصبت به قیمتش خیلی خوبه
همین پیکاپ و تیونر که میگی کم کم 400 تومن مایشه با خود گیتار حالا اگه 600 بده میشه 1 تومن اینجوری باشه میتونم یه esp اکلیپس بخرم 1800 کل لوازمشم عالیه! البته کلا من نصبت به خرید ساز زیر 24 فرت شک دارم
من خونه سرعتم شدید پایینه فقط esp و prs رو زیرو رو کردم
جکسون نمایندگی داره مثل esp سفارش بدی بیاره که بتونم یه مدل از نت انتخاب کنم!
اتفاقا من درگیر همون قیافه prs هستم خیلی خوشگله (سلیقه ها فرق میکنه!)

احتمال ساز سفارش دادن به جناب موسوی هم هست

والا من سولو دوست دارم اونم سولو سنگین رنگین!
مثلا از صدای گیتار اسلش تو گروه گانزن خوشم میاد یه جورای همین شازده منو کشوند تو این بادی!
دیگه گروه arch enemy از صدای ساز جفت داداشها خوشم میاد دیگه از چند تا اهنگ متالیکا - جو ستریانی - استیو وای - مالمستین و.... خوشم میاد (استیو وای و جوستریانی فقط برای کاور از صدای سازشون خوشم نمیاد خیلی بی روحه! اگه خدا خواست به اون حد رسیدم با صدای ساز خودم اون اهنگها رو کاور میکنم!)
با custom 24 و یه امپ خوب همه اینا رو میشه کاور کرد فقط به خاطر تروملو کم میاره که اونم میتونم بدم جناب موسوی فلویدروزش کنه! یا مایه دار بازی در بیارم بدم ptc prs اپگرید کنه سازو!

patrick
Saturday 28 May 2011, 10:08 PM
سلام...یه سوال از جناب موسوی...

پیکاپهای ساستینر رو هر سازی(منظورم مشخصات فنی و جنس چوب سازه...) جواب میده؟مثلا ibanez js100

shahram201
Saturday 28 May 2011, 10:20 PM
مثلا از صدای گیتار اسلش تو گروه گانزن خوشم میاد یه جورای همین شازده منو کشوند تو این بادی!
دیگه گروه arch enemy از صدای ساز جفت داداشها خوشم میاد دیگه از چند تا اهنگ متالیکا - جو ستریانی - استیو وای - مالمستین و.... خوشم میاد (استیو وای و جوستریانی فقط برای کاور از صدای سازشون خوشم نمیاد خیلی بی روحه! اگه خدا خواست به اون حد رسیدم با صدای ساز خودم اون اهنگها رو کاور میکنم!)
با custom 24 و یه امپ خوب همه اینا رو میشه کاور کرد فقط به خاطر تروملو کم میاره که اونم میتونم بدم جناب موسوی فلویدروزش کنه! یا مایه دار بازی در بیارم بدم ptc prs اپگرید کنه سازو!

مهرشاد جان من احساس میکنم بیش از حد از custom 24 انتظار داری یا به اون بها میدی (منظورم «همه فن حریف بودنش» و تنوع صداهائیه که این ساز پوشش میده، نه اینکه ساز بدی باشه)
همونطور که قبلاً هم گفتم، من خودم از طرفداران این برند و بخصوص این مدلش هستم و باهاش هم زدم. بسیار ساز خوش دست و خوش صدائیه اما اینطور هم نیست که با یه custom 24 و یه امپ خوب بشه صدای همه افراد و گروه هایی که نام بردی رو ایجاد کرد (بخصوص که سبکهای بسیار متنوعی رو هم نام بردی!). البته اگه منظورت «نزدیک شدن» به صدای اونهاست که باید گفت با استفاده از تجهیزات و افکت های مناسب، شاید با خیلی از سازهای دیگه هم بشه به اون صداها «نزدیک» بشیم و این ویژگی مختص custom 24 نیست.

این درسته که مثلاً opeth از این ساز در اجرای لایو برای گرفتن طیف وسیعی از صداها استفاده کرده، اما باید دید چه تجهیزات و افکت هایی رو بکار برده تا این صداها رو بگیره، ضمناً تا جایی که من میدونم همین opeth عزیز برای ضبط استودیویی از سازهای بسیار متنوعی استفاده میکنه. این لیست رو از یکی از فروم های خارجی پیدا کردم (سازهایی که Mikael Akerfeldt استفاده کرده):

PRS Custom 24 (Tortoise Shell Flame Top)
Gibson Flying V ('67 Reissue)
PRS Custom 24 (Blue Flame Top)
PRS Custom 24 (Black Quilt)
Paul Reed Smith Custom 24 (Black)
Fender Stratocaster 1975 (Black)
Fender Stratocaster 1972 Reissue (Black)
Gibson Les Paul Standard (Tobacco Sunburst)
B.C. Rich Mockingbird (Black)
PRS 22 Fret Modern Eagle (Grey Flame Top)
PRS Modern Eagle Single Cut 24 Fret (Wine Flame Matt Top)
Gibson SG Standard 1961 Reissue
PRS Custom 22 12-String (Black)
PRS Custom 22 Single Cut (Black Quilt)
Randy Rhoads (Used In The Orchid/Morningrise Era)

اصولاً هیچ سازی (حتی گرون قیمت ترین private stock PRS) این قابلیت رو نداره که همه جور صدا رو پوشش بده. خودت بهتر میدونی که هر سازی بخاطر نوع چوب و ساخت، طرح، نوع پیکاپ و غیره، مزایا و محدودیت هایی داره و صدای خاص خودش رو تولید میکنه. حالا ممکنه بخاطر خصوصیاتی مثل ترکیب حالتهای مختلف پیکاپها و قابلیت سینگل شدن اونها، انعطاف پذیری بیشتری داشته باشه اما نمیشه انتظار داشت چنین سازی، نوازنده رو از سازهای دیگه بی نیاز کنه.

اینها نظر شخصی منه و ممکنه در اشتباه باشم. بهرحال امیدوارم هرچه زودتر ساز دلخواهت رو بگیری. custom 24 ساز توپیه و فکر میکنم برای سبک مورد علاقه ات (که تا جایی که من فهمیدم راک هست و نه متال)، بسیار خوب جواب میده.

alimetallica_2
Saturday 28 May 2011, 11:04 PM
همین پیکاپ و تیونر که میگی کم کم 400 تومن مایشه با خود گیتار حالا اگه 600 بده میشه 1 تومن اینجوری باشه میتونم یه esp اکلیپس بخرم 1800 کل لوازمشم عالیه! البته کلا من نصبت به خرید ساز زیر 24 فرت شک دارم

صدای ساز جو و استووای بی روحه؟! این دیگه از اون حرفها بود. اسلش اگر 100 بار دیگه هم به دنیا بیاد نمیتونه صدایی با روح صدای این دو ابرمرد تاریخ گیتار بوجود بیاره.
حالا تو که اینقدر صدای اسلشی دوست داری چرا نمیری گیبسون بگیری؟! ظاهرا فلویدرز اونقدر هم برات مهم نیست. (اگر آدم نخواد کارهای استتووای و جو رو بزنه این ویبرهه هم خیلی براش کارایی نداره)

ساز سیگنچر خودت که سفارش بدی و بسازند احتمالا تو رو به اونچیزی که میخوای واقعا بیشتر از همه نزدیک میکنه.

miralienca
Saturday 28 May 2011, 11:07 PM
سلام...یه سوال از جناب موسوی...

پیکاپهای ساستینر رو هر سازی(منظورم مشخصات فنی و جنس چوب سازه...) جواب میده؟مثلا ibanez js100
بله،سیستم کارش جوری هست که مشکلی بابت جنس چوب سازتون نخواهید داشت.

miralienca
Saturday 28 May 2011, 11:14 PM

تا اونجایی که یادم مونده رو ساز گرس روت آقا حمید پیکاپهای اسلش رو نصب کردم.
میتونی صدای سازشون رو بشنوی و راحتتر تصمیم بگیری.

sina_zakeri
Sunday 29 May 2011, 08:17 AM
ممنون ولی اگر قیمت دقیق رو هم بگید ممنون میشم در ضمن اگر از این ارزون تر هم میشناسید لطف کنید مدلش رو بگید ممنون میشم چون من اصلا کاری به بلندی صدا ندارم چون در آپارتمان هم زندگی میکنم نمیوتنم ولوم را بالا ببرم الان بیشتر جنس صدا و کلا صدا درنظرمه....

مارشال avt20 هم میتونی بخری ارزونتره ولی effect loop نداره که خیلی بده. قیمت Avt50 هم فکر کنم رو پایه 750 باشه

mika120
Sunday 29 May 2011, 09:05 AM

دوستان گفتن میتونی avt50 بگیری ... میتونی avt100 هم دست دو بگیری اگه پیدا بشه ... ولی به نظر من زیاد تو فاز اینکه مارشال باشه نباش ... میتونی laney هم بگیری lc 15 که تمام لامپی هست و صدای گرمی هم داره

amir666
Sunday 29 May 2011, 10:15 AM

مهرشاد جان شما که می خواهی 4 تومان هزینه فقط گیتار کنی پس چرا سراغ music man و parker و gibson نمیری.

من جای شما بودم موزیک من بر میداشتم :am

james
Sunday 29 May 2011, 06:26 PM
سلام مهرشاد جان چطوری
آقا اینم ساز خفنیه اگه بتونی بگیری
البته قیمتش یه مقدار بالاست

blackdragon_1365
Sunday 29 May 2011, 07:56 PM
سلام به همگی آقا به نظرتون js1000 خوبه یا فندر با فندر زدم ولی با js نه خیلی با فندر حال نکردم تو جمهوری از یکی پرسیدم js 1700.000 میداد به نظرتون قلابی نیست آخم نمایندگیش 2300000 میده ؟

smagoli
Sunday 29 May 2011, 09:59 PM
سلام دوستان

پسر عموی من میخواد به کلاس گیتار الکتریک بره

حدودا 10 سالشه

چه گیتاری براش پیشنهاد میکنید؟؟ با حدود قیمت 200 تا 300 هزار تومان

ممنون میشم اگر کمک کنید

با تشکر

shahram201
Sunday 29 May 2011, 10:33 PM
سلام مهرشاد جان چطوری

باحاله. اما نمیدونم چرا طرح لس پال با فلویدرز تو کت من نمیره!!

armageddon_st
Monday 30 May 2011, 12:56 PM
باحاله. اما نمیدونم چرا طرح لس پال با فلویدرز تو کت من نمیره!!

سلام
خوبي

يه نگاهي به گيتار اين برادر بنداز
Noel Gallagher گيتاريست Oasis هستن ايشون

به نظرت زيبا نيست؟

شاد باشي:bc
فعلا

nayuop
Monday 30 May 2011, 01:03 PM
سلام
خوبي

به نظرت زيبا نيست؟

فعلا
خیلیییی قشنگگگ...من عاشق این مدلم...فکر کنم این طرح semi hollow ..لس پائول نیستا , خوراک جاز و بلوز

shahram201
Monday 30 May 2011, 01:48 PM
سلام
خوبي

به نظرت زيبا نيست؟

فعلا

مخلصیم
آقا معلومه که این زیباست! بر منکرش لعنت.
من منظورم این نبود که این مدل ها اصلاً نباید بریج ترمولو داشته باشن (من قبلا هم گفتم عاشق این مدل ترمولوهای ماقبل تاریخم!!). منظورم این بود که لس پال با فلویدرز بنظر من چیز جالبی نمیشه (نظر شخصیه البته). فلویدرز کجا و ترمولوی این مدلی کجا!!

pouyan_Ibariander
Monday 30 May 2011, 02:34 PM
مخلصیم
من منظورم این نبود که این مدل ها اصلاً نباید بریج ترمولو داشته باشن (من قبلا هم گفتم عاشق این مدل ترمولوهای ماقبل تاریخم!!). منظورم این بود که لس پال با فلویدرز بنظر من چیز جالبی نمیشه (نظر شخصیه البته). فلویدرز کجا و ترمولوی این مدلی کجا!!
ترمولو قاجاری:5:
به عقیده من هم،وسایلی که آدم باید باهاشون ازتباط عاطفی برقرار کنه باید یه حس و حال خاصی داشته باشه،مثلا فندر با فلوید رز دیگه اون حس فندری رو نمیده، چون "فندر" نیست،همونطوری که nothing else matters به عقیده طرفدارای قدیمی متالیکا ، یه آهنگ "متالیکا" نیست و اون اصالت رو نداره.اما خوب دلیل نمیشه که آهنگ باحالی نباشه.
البته سبک هایی هم که با لس پال میزنن نیازی هم ندارن به فلوید رز معمولا...

arash_gh
Monday 30 May 2011, 06:40 PM
مخلصیم

Gibson ES-335 با Bigsby

Code6
Monday 30 May 2011, 06:53 PM
دوستان من الان حدود 4 ماهه دارم تحقیق میکنم یه گیتار درست حسابی بگیرم اینجا هم چند بار سوال کردم و سایتای خارجی رو دیدم و ریویو خوندم و...
خلاصه آخرش به این نتیجه رسیدم که برم یه Ibanez S420 بگیرم با یه آمپ VOX Vt-15 ولی بعدش این گرس روت ها رو دیدم و چون کلا عشق گیبسون و لس پاولم دودل شدم که آیباز رو بگیرم یا گرس روت از یه طرف آیبانزه یه ترمولو خوب ZR داره و 24 فرته هست و یه سیستم Zero Point هم روش هست ...
حالا اومدم از اساتید اینجا یه کمکی بگیرم ببینم کدوم برا من که اولین گیتار الکتریکمه و خوره متالم بهتره .یا تو همین قیمت اینا گیتار بهترم هست یا نه در ضمن میخوام برام تا 4-5 سال گیتار باشه و بعدا شاید پیکاپاشو عوض کنم و ....

smagoli
Monday 30 May 2011, 07:01 PM
کسی نیست به سوال من جواب بده؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

blackdragon_1365
Monday 30 May 2011, 07:08 PM
دوستان من الان حدود 4 ماهه دارم تحقیق میکنم یه گیتار درست حسابی بگیرم اینجا هم چند بار سوال کردم و سایتای خارجی رو دیدم و ریویو خوندم و...
خلاصه آخرش به این نتیجه رسیدم که برم یه Ibanez S420 بگیرم با یه آمپ VOX Vt-15 ولی بعدش این گرس روت ها رو دیدم و چون کلا عشق گیبسون و لس پاولم دودل شدم که آیباز رو بگیرم یا گرس روت از یه طرف آیبانزه یه ترمولو خوب ZR داره و 24 فرته هست و یه سیستم Zero Point هم روش هست ...
حالا اومدم از اساتید اینجا یه کمکی بگیرم ببینم کدوم برا من که اولین گیتار الکتریکمه و خوره متالم بهتره .یا تو همین قیمت اینا گیتار بهترم هست یا نه در ضمن میخوام برام تا 4-5 سال گیتار باشه و بعدا شاید پیکاپاشو عوض کنم و ....
رو گیتار 500 600 تومنی که پیکاپ 300 400 تومنی نمیندازن 4 5 سال دیگه پولتو جمع کن یه گیتار شاخ بخری -
آمپ به نظر من یا line 6 یا peavey یا marshal بگیر

alimetallica_2
Monday 30 May 2011, 07:19 PM
رو گیتار 500 600 تومنی که پیکاپ 300 400 تومنی نمیندازن 4 5 سال دیگه پولتو جمع کن یه گیتار شاخ بخری -
چرا میندازند.
الان رو فرناندز ریولر یک پیکاپ ساستنر هست و یک EMG81.
قیمت ساز هم 730 تومانه.

Code6
Monday 30 May 2011, 07:44 PM
حالا اگه حرفه ای شم چرا که نه ولی میخوام همین کارم رو فعلا راه بندازه ولی دیدم رو این S420 یه جفت EMG انداخته بودن صداش خیلی بد هم نبود

Mehrshad_PRS
Monday 30 May 2011, 07:44 PM
مهرشاد جان من احساس میکنم بیش از حد از custom 24 انتظار داری یا به اون بها میدی (منظورم «همه فن حریف بودنش» و تنوع صداهائیه که این ساز پوشش میده، نه اینکه ساز بدی باشه)
همونطور که قبلاً هم گفتم، من خودم از طرفداران این برند و بخصوص این مدلش هستم و باهاش هم زدم. بسیار ساز خوش دست و خوش صدائیه اما اینطور هم نیست که با یه custom 24 و یه امپ خوب بشه صدای همه افراد و گروه هایی که نام بردی رو ایجاد کرد (بخصوص که سبکهای بسیار متنوعی رو هم نام بردی!). البته اگه منظورت «نزدیک شدن» به صدای اونهاست که باید گفت با استفاده از تجهیزات و افکت های مناسب، شاید با خیلی از سازهای دیگه هم بشه به اون صداها «نزدیک» بشیم و این ویژگی مختص custom 24 نیست.

این درسته که مثلاً opeth از این ساز در اجرای لایو برای گرفتن طیف وسیعی از صداها استفاده کرده، اما باید دید چه تجهیزات و افکت هایی رو بکار برده تا این صداها رو بگیره، ضمناً تا جایی که من میدونم همین opeth عزیز برای ضبط استودیویی از سازهای بسیار متنوعی استفاده میکنه. این لیست رو از یکی از فروم های خارجی پیدا کردم (سازهایی که Mikael Akerfeldt استفاده کرده):

PRS Custom 24 (Tortoise Shell Flame Top)
Gibson Flying V ('67 Reissue)
PRS Custom 24 (Blue Flame Top)
PRS Custom 24 (Black Quilt)
Paul Reed Smith Custom 24 (Black)
Fender Stratocaster 1975 (Black)
Fender Stratocaster 1972 Reissue (Black)
Gibson Les Paul Standard (Tobacco Sunburst)
B.C. Rich Mockingbird (Black)
PRS 22 Fret Modern Eagle (Grey Flame Top)
PRS Modern Eagle Single Cut 24 Fret (Wine Flame Matt Top)
Gibson SG Standard 1961 Reissue
PRS Custom 22 12-String (Black)
PRS Custom 22 Single Cut (Black Quilt)
Randy Rhoads (Used In The Orchid/Morningrise Era)

اصولاً هیچ سازی (حتی گرون قیمت ترین private stock PRS) این قابلیت رو نداره که همه جور صدا رو پوشش بده. خودت بهتر میدونی که هر سازی بخاطر نوع چوب و ساخت، طرح، نوع پیکاپ و غیره، مزایا و محدودیت هایی داره و صدای خاص خودش رو تولید میکنه. حالا ممکنه بخاطر خصوصیاتی مثل ترکیب حالتهای مختلف پیکاپها و قابلیت سینگل شدن اونها، انعطاف پذیری بیشتری داشته باشه اما نمیشه انتظار داشت چنین سازی، نوازنده رو از سازهای دیگه بی نیاز کنه.

اینها نظر شخصی منه و ممکنه در اشتباه باشم. بهرحال امیدوارم هرچه زودتر ساز دلخواهت رو بگیری. custom 24 ساز توپیه و فکر میکنم برای سبک مورد علاقه ات (که تا جایی که من فهمیدم راک هست و نه متال)، بسیار خوب جواب میده.
شهرام جان custom 24 امریکایی با پیکاپ وینتیج و hfs تنوع صدا خیلی زیاد داره اگه باهاش درست کار کرده باشی اینو متوجه میشی با تعویض سوئیچ پیکاپ دو مدل داره 5 یا 6 حالته و دستکاری تون و ولوم ساز خیلی کارا میشه باهاش کرد منظور من نزدیک شدن بود خودش بشه که دیگه همه سرازیر میشن برای خرید این ساز ((گرچه میشه گفت پرفروش ترین ساز prs هم هست))
تو youtube میتونی ببینی با این ساز از بلوز تا متال رو کاور میکنن یه نمونه واقعا عالیش یه پسره هست دقیقا صدای گیتار متالیکا رو کاور کرده من که هیچ تفاوتی نمیبینم جالب اینجاست با فشار اوردن به ترملوش ویبره خوبی میشه ازش گرفت تو یه سری از کارا دیدم حتی ویبره دو طرفه میگیرن ازش! ولی یه سری تکنیک های فلویدروز رو حتما نمیشه روش پیاده کرد ((البته بازم اینو میگم کلا هر سازی شخصیت صدایی خودشو داره مثلا با یه m2 برای متال نتیجه بهتری میشه گرفت یا مثلا با یه هالو بادی برای جز نتیجه بهتری میشه گرفت)) حدستم درسته من راک رو خیلی بیشتر دوست دارم ولی از متالم خوشم میاد

Mehrshad_PRS
Monday 30 May 2011, 07:45 PM
صدای ساز جو و استووای بی روحه؟! این دیگه از اون حرفها بود. اسلش اگر 100 بار دیگه هم به دنیا بیاد نمیتونه صدایی با روح صدای این دو ابرمرد تاریخ گیتار بوجود بیاره.
حالا تو که اینقدر صدای اسلشی دوست داری چرا نمیری گیبسون بگیری؟! ظاهرا فلویدرز اونقدر هم برات مهم نیست. (اگر آدم نخواد کارهای استتووای و جو رو بزنه این ویبرهه هم خیلی براش کارایی نداره)

ساز سیگنچر خودت که سفارش بدی و بسازند احتمالا تو رو به اونچیزی که میخوای واقعا بیشتر از همه نزدیک میکنه.
علی جان من صدای سازی رو دوست دارم که گرم باشه به سازی که سوزنی باشه میگم بی روح البته بستگی داره این نظر شخصی منه کاری به توانایی اسلش ندارم گرچه ایشون جزء نوازنده های برتر احساسی دنیا حساب میان معمولا به استیو وای و ستریانی میگن نوازنده سریع نه احساسی!
والا من کارای به قول خودت این دو ابرمرد رو میخوام کاور کنم ولی با صدای ساز خودم نباید حتما برای کارو کردن صدای ساز طرف باشه که

اتفاقا اوایل تو کف les paul 59 بودم ولی دیدم نداشتن تروملو و 22 فرت بودن برام دردسر میشه بیخیال شدم فکر کردن منم روی grassroots برای اینکه ساز ارزونیه
سفارش دادن ساز که بهترین ایدست فعلا منتظرم ببینم اون چوب خاص مورد نظر منو میتونه جناب موسوی گیر بیاره همین جور دستگاه قوص زن بگیره!

Mehrshad_PRS
Monday 30 May 2011, 07:47 PM
تا اونجایی که یادم مونده رو ساز گرس روت آقا حمید پیکاپهای اسلش رو نصب کردم.
میتونی صدای سازشون رو بشنوی و راحتتر تصمیم بگیری.
موسوی جان بهش پیام خصوصی دادم ببینم چه میکنه

Mehrshad_PRS
Monday 30 May 2011, 07:47 PM
مهرشاد جان شما که می خواهی 4 تومان هزینه فقط گیتار کنی پس چرا سراغ music man و parker و gibson نمیری.

من جای شما بودم موزیک من بر میداشتم :am
از موزیک من و پارکر اصلا خوشم نمیاد گیبسونم علتشو بالا توضیح دادم گرچه این سه مدل واقعا کمه من از نزدیک تا الان پارکر و موزیک من ندیدم!

Mehrshad_PRS
Monday 30 May 2011, 07:48 PM
سلام مهرشاد جان چطوری
ممنون داداش بد نیستم
داداش این اینجا پیدا نمیشه اگرم سفارش بدم کم کم 7 تومن در میاد

blackdragon_1365
Monday 30 May 2011, 08:40 PM
چرا میندازند.
الان رو فرناندز ریولر یک پیکاپ ساستنر هست و یک EMG81.
قیمت ساز هم 730 تومانه.
اه اه رو چه گیتاری فرناندز - باز آیبانز یه چیزی

shahram201
Monday 30 May 2011, 09:11 PM
شهرام جان custom 24 امریکایی با پیکاپ وینتیج و hfs تنوع صدا خیلی زیاد داره اگه باهاش درست کار کرده باشی اینو متوجه میشی با تعویض سوئیچ پیکاپ دو مدل داره 5 یا 6 حالته و دستکاری تون و ولوم ساز خیلی کارا میشه باهاش کرد منظور من نزدیک شدن بود خودش بشه که دیگه همه سرازیر میشن برای خرید این ساز ((گرچه میشه گفت پرفروش ترین ساز prs هم هست))
تو youtube میتونی ببینی با این ساز از بلوز تا متال رو کاور میکنن یه نمونه واقعا عالیش یه پسره هست دقیقا صدای گیتار متالیکا رو کاور کرده من که هیچ تفاوتی نمیبینم جالب اینجاست با فشار اوردن به ترملوش ویبره خوبی میشه ازش گرفت تو یه سری از کارا دیدم حتی ویبره دو طرفه میگیرن ازش! ولی یه سری تکنیک های فلویدروز رو حتما نمیشه روش پیاده کرد ((البته بازم اینو میگم کلا هر سازی شخصیت صدایی خودشو داره مثلا با یه m2 برای متال نتیجه بهتری میشه گرفت یا مثلا با یه هالو بادی برای جز نتیجه بهتری میشه گرفت)) حدستم درسته من راک رو خیلی بیشتر دوست دارم ولی از متالم خوشم میاد

درسته مهرشاد عزیز، این تنوع صدا بخاطر ترکیب حالتهای مختلف پیکاپها وجود داره (5 حالت فکر کنم)، اما اگه بخاطر مقایسه با custom 24 امریکایی جفت پا نمیای تو صورتم(!) باید بگم این تنوع صدا و حتی بیشتر از اون توی ساز من هم یعنی Paul Allender (که با توجه به قیمت و کیفیت ساختش الهی قربونش برم!) وجود داره، و در واقع 8 حالت مختلف میشه پیکاپهای emg اش رو تنظیم کرد! ویبره دوطرفه هم داره.

نمیخوام بگم پل الندر بهتر از custom 24 امریکائیه ها! میخوام نتیجه بگیرم که اگه منظورت تنوع صداست، پس با پل الندر تنوع بیشتری در اختیار آدمه ولی ملاک انتخاب ما فقط این نیست. فاکتورهای مهم دیگه ای دخیل هستند که خودت بهتر میدونی.

با همه این حرفها، هنوز هم میگم custom 24 امریکایی ساز بسیار خوبیه و خود من اگه روزی بخوام یه ساز دیگه بگیرم و پولشو داشته باشم، به احتمال قریب به یقین همین custom 24 رو انتخاب میکنم.

راستی میدونستی اون custom 24 که دست فرزاد فخرالدینی هست، قبلش مال رفیق فابریک من بود (الان آلمانه) که قبلاً شاگرد ایشون بود؟ خداوکیلی چه اشتباهی کرد اون ساز رو فروخت (البته خوشحالم که دست آدم بزرگی مثل فرزاد افتاد چون اون میدونه چطور از این ساز به بهترین شکل بهره برداری کنه). واقعاً صدای اون ساز تک بود، حتی در مقایسه با custom 24 های دیگه (از اون موارد بود که صدای یه ساز شانسی توپ تر از بقیه درمیاد)

burzum
Monday 30 May 2011, 09:36 PM
سلام دوستان
کسی اطلاع نداره که گیتار squier رو از کجا میشه پیدا کرد؟ راستی یه سوال اساسی: این سازهای cort قلابی نیستن؟ منظورم اینه که نسبت به مشخصاتشون یه کمی ارزون نشون میدن. دلیلش چیه؟

Orpheus
Monday 30 May 2011, 11:00 PM

لطفا بدون اطلاعات کافی برندی رو زیر سوال نبرید!!! :45:

Favilla
Monday 30 May 2011, 11:16 PM
squier اینجا پیدا میشه ... اما خوب شما کرمانشاهی اینجا تبریزه.
راستی من چند روز پیش یه x6 cort evl دستم بود تقلبی نیستن اما انگار مدلاش طراحی شدن تا کارآمد و نسبتا ارزون در بیان... هرچند به کار من نیومد اما خوب به تجهیزات روش می ارزه . تکنولوژی ساخت نک و بریج و پیکاپاش که خوبن . پس مشکلی هم ندارن.

alimetallica_2
Tuesday 31 May 2011, 01:03 PM
لطفا بدون اطلاعات کافی برندی رو زیر سوال نبرید!!! :45:
آرتیست های این برند روز به روز دارند بیشتر میشند.
مخصوصا کسایی که از پیکاپ ساسیتنرش استفاده میکنند.

در کل من ناراحت میشم وقتی یکی یک برند رو میکوبه.
به هر حال یکی از یک برند یک ساز داره و بهش علاقه داره و احتمالا هم راضیه. این معنی نداره آدم بیاد و بگه فلان برند آشغاله.
مثلا من راجب کورت بارها این رو شنیدم. ولی وقتی امتحانش کردم دیدم بابا چیز خوبیه خدایی.

alimetallica_2
Tuesday 31 May 2011, 01:10 PM
من ادعای نوازندگی ندارم و تابحال هم ادعای نوازندگی نکردم.
اما به عنوان کسی که حداقل تمام آهنگ های متالیکا رو میزنه و این روزها رو کارهای اسیتووای و سولو آرتیست های دیگه کار میکنه و 12 سال ساز میزنه این ساز رو تایید میکنم و باهاش حال کردم.
من با اکثر محصولات فرناندز زدم و روی این برند از همه برندها بیشتر شناخت دارم. فرناندز زیر 1200 آیبانز زیر 1200 رو میخوره. من تو ایبانز سری پرسیتز رو قبول دارم. اما فرناندز رو سری Pro رو هم قبول دارم. حتی سری پرو فرناندز از اکثر سری های پرستیز فرناندز هم صدای بهتری داره و پیکاپ های بهتری روش سواره. دیگه در مورد دولوکس و ایلیت باید بری مقایسه با سری های سیگنچر آیبانز.
آیبانز هم از برندهای مورد علاقه منه، اما خوب دلیل بر این نیست که بگم نه قیمتش از فرناندز به صرف تره.
البته من فرناندز ساخت ژاپن رو تایید نمیکنم از نظر قیمت، چون به نظرم واقعا بالاست و با اون پول میشه سراغ گیبسون، فندر، جکسون و حتی بی سی ریچ و ای اس پی اورجینال رفت.

alimetallica_2
Tuesday 31 May 2011, 01:14 PM
علی جان من صدای سازی رو دوست دارم که گرم باشه به سازی که سوزنی باشه میگم بی روح البته بستگی داره این نظر شخصی منه کاری به توانایی اسلش ندارم گرچه ایشون جزء نوازنده های برتر احساسی دنیا حساب میان معمولا به استیو وای و ستریانی میگن نوازنده سریع نه احساسی!
والا من کارای به قول خودت این دو ابرمرد رو میخوام کاور کنم ولی با صدای ساز خودم نباید حتما برای کارو کردن صدای ساز طرف باشه که

اتفاقا اوایل تو کف les paul 59 بودم ولی دیدم نداشتن تروملو و 22 فرت بودن برام دردسر میشه بیخیال شدم فکر کردن منم روی grassroots برای اینکه ساز ارزونیه
سفارش دادن ساز که بهترین ایدست فعلا منتظرم ببینم اون چوب خاص مورد نظر منو میتونه جناب موسوی گیر بیاره همین جور دستگاه قوص زن بگیره!
آقا زودتر سازت رو بگیر. :16: فکر کنم همه بچه های سایت مثل من متتظرند ببنید با این پول کلون چی کار میکنی آخر:21:
وقتی گرفتی هم یک روز اگر حال داشتی بیا خونه ما یکی دو تا آهنگ با گیتارت بزنیم حداقل دستمون به گیتار بالای 2 تومان خورده باشه :36:

گرس روت برای ارضا کردنت حداقل 900 تا 1 تومان با تعویض پیکاپ برات آب میخوره.
اما من هنوز هم میگم با این پولی که داری اگر دو ساز از دو جنس متفاوت بگیری کار بهتریه. در واقع گرس روت شاید اون صدای گرمی رو که میخوای با پیکاپ مورد نظر بهت بده.
ساز دوم رو هم که میتونی بدی برات بسازند و یک صدای کاملا متفاوت داشته باشی.
البته به نظر من تو که یک پی آر اس داری دیگه هزینه اضافی همون گرس روت رو خریدن. به فکر سینگنجر خودت باش. :5:
تو که دیگه خودت حسابی ساز شناسی و آدم روش نمیشه بهت بگه چی بخری.

smagoli
Tuesday 31 May 2011, 01:24 PM
اینجا چرا اینطوریه؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا کسی توجه نمیکنه؟؟؟
چرا کسی جوابمو نمیده؟!!! :|:|

alimetallica_2
Tuesday 31 May 2011, 02:23 PM
سلام دوستان

پسر عموی من میخواد به کلاس گیتار الکتریک بره

حدودا 10 سالشه

چه گیتاری براش پیشنهاد میکنید؟؟ با حدود قیمت 200 تا 300 هزار تومان

ممنون میشم اگر کمک کنید

با تشکر
این قیمت کورت هست.
ایبانز و یاماها هستند.
استگ هم هست.
من با استگ نزدم اما قیافه استگ خیلی زیباست و مثل گیتارهای گرون قیمته.
استگ طرح فندر و هم طرح گیبسون.

ashkan_23th
Tuesday 31 May 2011, 02:36 PM

من گیتارم cort x-th ovdnl 730 که پیکاپهاشم EMG 81/85 , واقعا ازش راضیم و می تونم با اطمینان بگم بیشتر از قیمتش میرزه. پیکاپهاشم حد.د 350 تومانه

twisted
Tuesday 31 May 2011, 02:45 PM
سلام.

دوسته من میخواد یه cort z42 بخره. آیا کسی خبر داره که این مدل توی جمهوری هست یا نه؟

burzum
Tuesday 31 May 2011, 03:12 PM
squier اینجا پیدا میشه ... اما خوب شما کرمانشاهی اینجا تبریزه.
راستی من چند روز پیش یه x6 cort evl دستم بود تقلبی نیستن اما انگار مدلاش طراحی شدن تا کارآمد و نسبتا ارزون در بیان... هرچند به کار من نیومد اما خوب به تجهیزات روش می ارزه . تکنولوژی ساخت نک و بریج و پیکاپاش که خوبن . پس مشکلی هم ندارن.

ممنون، راستش من به سرم زده بود یه فندر بگیرم اما دیدم پولم نمیرسه گفتم به جاش یه سکویر بخرم البته تو فکر cort m600t هم هستم اما مطمئن نیستم که ساز خوبی باشه یعنی مشخصاتش که خوبه.ولی خوب اینقدر همه از صبح تا شب میزنن تو سر این برند که منم ترسیدم شاید واقعا مشکلی داشته باشه

Favilla
Tuesday 31 May 2011, 04:06 PM
نه اتفاقا خوب هم هست ... راستش یه بحث دیگه هم هست که cort رو یه گزینه ی خوب میکنه البته حداقل از نظر من.
الان بیشتر برند هایی که هستن مثل dean , cort , ibanez , esp , ... تقریبا همشون قابل استفاده و خوبن یعنی نمیشه گفت یکی نسبت به اونیکی خیلی بهتره ، اما..........
زمانی که من ایبنز خریدم هیچکی اینجا علاقه ای به این برند نداشت الآن خرید این برند اونقدر زیاد شده که یه جوری آدم احساس میکنه اسم برند یونیک نیست دیگه . اما cort یا fender یا squier برندهایی هستن که هم خوبن هم زیاد عمومی نشدن (حداقل اینجا)

Code6
Tuesday 31 May 2011, 06:01 PM
دوستان یه کمکی هم به بنده بکنید اینم مشخصات دو تا ساز رو میزارم
Grassroot-LP-50S

(Top) Flame Maple(thru color)
(Back) Mahogany
neck: Mahogany / Rosewood, 22Frets
Set-neck
pickups :GH-1G×2

bridge: Tune Matic / Stop Tailpiece

Ibanez S420

neck:3pc Wizard III Maple neck
Mahogany body
24Jumbo frets
bridge: ZR bridge w/ZPS2
Pickups: INF1 (H) neck pu
INF2 (H) bridge pu

burzum
Tuesday 31 May 2011, 06:23 PM
دوستان یه کمکی هم به بنده بکنید اینم مشخصات دو تا ساز رو میزارم
Grassroot-LP-50S

(Top) Flame Maple(thru color)
(Back) Mahogany
neck: Mahogany / Rosewood, 22Frets
Set-neck
pickups :GH-1G×2

bridge: Tune Matic / Stop Tailpiece

Ibanez S420

neck:3pc Wizard III Maple neck
Mahogany body
24Jumbo frets
bridge: ZR bridge w/ZPS2
Pickups: INF1 (H) neck pu
INF2 (H) bridge pu

اگه فقط این دو مدل رو مدنظر داری به نظر من ایبانز گزینه بهتریه البته اگه تونستی یه art120 بگیر.من تستش کردم گیتار خوبیه البته از نظر شباهت داشتن به گیبسون لس پاول ولی یه مشکل دیگه هم هست که ایبانز قیمتهاش دیگه مثل قبل زیاد خوب نیست منظورم اینه که خیلی کشکی قیمتش بالا رفته و اصلا ارزش پول خرج کردن رو نداره.اگه بتونی یه اپیفون پیدا کنی فکر کنم خیلی بیشتر به دردت بخوره.موفق باشی

burzum
Tuesday 31 May 2011, 06:30 PM
نه اتفاقا خوب هم هست ... راستش یه بحث دیگه هم هست که cort رو یه گزینه ی خوب میکنه البته حداقل از نظر من.
الان بیشتر برند هایی که هستن مثل dean , cort , ibanez , esp , ... تقریبا همشون قابل استفاده و خوبن یعنی نمیشه گفت یکی نسبت به اونیکی خیلی بهتره ، اما..........
زمانی که من ایبنز خریدم هیچکی اینجا علاقه ای به این برند نداشت الآن خرید این برند اونقدر زیاد شده که یه جوری آدم احساس میکنه اسم برند یونیک نیست دیگه . اما cort یا fender یا squier برندهایی هستن که هم خوبن هم زیاد عمومی نشدن (حداقل اینجا)

ممنون.من خودم قبلا عاشق ایبانز بودم و تقریبا به گیتارای دیگه توجهی نمی کردم اما وقتی یه کورت رو دستم گرفتم دیدم زیاد تفاوتی با گیتار خودم نداره به علاوه اینکه نمایندگی ایبانز هم خیلی آدم با وجدانی نیست و من خودم شاهد بودم که بدون هیچ دلیلی و تنها با استناد به اینکه خریدار چاره ای جز خریدن نداره قیمت روی گیتارهاش میزاره و همین باعث میشه که همه جا قیمت بره بالا و این شد که بعد از اینکه گیتارمو فروختم دیگه از تو نخ ایبانز بیرون اومدم

Mehrshad_PRS
Tuesday 31 May 2011, 07:36 PM
درسته مهرشاد عزیز، این تنوع صدا بخاطر ترکیب حالتهای مختلف پیکاپها وجود داره (5 حالت فکر کنم)، اما اگه بخاطر مقایسه با custom 24 امریکایی جفت پا نمیای تو صورتم(!) باید بگم این تنوع صدا و حتی بیشتر از اون توی ساز من هم یعنی Paul Allender (که با توجه به قیمت و کیفیت ساختش الهی قربونش برم!) وجود داره، و در واقع 8 حالت مختلف میشه پیکاپهای emg اش رو تنظیم کرد! ویبره دوطرفه هم داره.

نمیخوام بگم پل الندر بهتر از custom 24 امریکائیه ها! میخوام نتیجه بگیرم که اگه منظورت تنوع صداست، پس با پل الندر تنوع بیشتری در اختیار آدمه ولی ملاک انتخاب ما فقط این نیست. فاکتورهای مهم دیگه ای دخیل هستند که خودت بهتر میدونی.

با همه این حرفها، هنوز هم میگم custom 24 امریکایی ساز بسیار خوبیه و خود من اگه روزی بخوام یه ساز دیگه بگیرم و پولشو داشته باشم، به احتمال قریب به یقین همین custom 24 رو انتخاب میکنم.

راستی میدونستی اون custom 24 که دست فرزاد فخرالدینی هست، قبلش مال رفیق فابریک من بود (الان آلمانه) که قبلاً شاگرد ایشون بود؟ خداوکیلی چه اشتباهی کرد اون ساز رو فروخت (البته خوشحالم که دست آدم بزرگی مثل فرزاد افتاد چون اون میدونه چطور از این ساز به بهترین شکل بهره برداری کنه). واقعاً صدای اون ساز تک بود، حتی در مقایسه با custom 24 های دیگه (از اون موارد بود که صدای یه ساز شانسی توپ تر از بقیه درمیاد)

شهرام جان 8 تا!!! مگه هر کدوم از ولوم هات یه پیکاپ رو سینگل نمیکنه؟(من انقدر خستم دو روزه 11 میخوام ترکیبشو بنویس ببینم چیاست!)
راستی custom 24 سه مدل سوئیچ داره البته الان فقط بلید سوئیچ تولید میشه بلید یا همون خطی 5 حالته پوش تون که تون رو میدی بالا پیکاپها سینگل میشه 6 حالته حالت روتاری که تون میچرخه 5 حالته
البته پیکاپ مهمه تو این جریان اگه میتونی یه ست وینتیج و hfs بگیر ببین سازت چقدر تغییر میکنه البته پیکاپ خودت برای متال بهتره

جالبه این اقا فرزاد سازشو نمیفروشه؟:10::38::19:

Mehrshad_PRS
Tuesday 31 May 2011, 07:37 PM
آقا زودتر سازت رو بگیر. :16: فکر کنم همه بچه های سایت مثل من متتظرند ببنید با این پول کلون چی کار میکنی آخر:21:
وقتی گرفتی هم یک روز اگر حال داشتی بیا خونه ما یکی دو تا آهنگ با گیتارت بزنیم حداقل دستمون به گیتار بالای 2 تومان خورده باشه :36:

گرس روت برای ارضا کردنت حداقل 900 تا 1 تومان با تعویض پیکاپ برات آب میخوره.
اما من هنوز هم میگم با این پولی که داری اگر دو ساز از دو جنس متفاوت بگیری کار بهتریه. در واقع گرس روت شاید اون صدای گرمی رو که میخوای با پیکاپ مورد نظر بهت بده.
ساز دوم رو هم که میتونی بدی برات بسازند و یک صدای کاملا متفاوت داشته باشی.
البته به نظر من تو که یک پی آر اس داری دیگه هزینه اضافی همون گرس روت رو خریدن. به فکر سینگنجر خودت باش. :5:
تو که دیگه خودت حسابی ساز شناسی و آدم روش نمیشه بهت بگه چی بخری.
علی جون من الان 2 تومن دارم نه 4 تومن 2 تومنو بگیرم بعد:26:
والا خودمم دوست دارم ببینم بلخره چی میشه!:18::43:

گل پسر من یدونه esp ltd f250 داشتم فروختم رفت الان چند ماهی هست ساز ندارم
راستی اگه من وقت اضافه پیدا کنم خوشحال میشم بیارم سازمو باهاش بزنی ولی متاسفانه حداقل تا پایان خدمت از این خبرا نیست چون حتی من روزهای تعطیل هم پادگان هستم:40:

abbys
Tuesday 31 May 2011, 08:57 PM
سایت esp ایرانم بلاخره راه افتاد
مهرشاد جان می تونی یه نگاه بهش بندازی
تمام مدلای grass root &edwards&esp با مشخصاتش هست
خودت استادی ولی چون یه ساز حرفه ای می خوای esp وedwards ساز های قابل اطمینانی هستند(البته prsجای خودشو داره)
چون روی چوب هم توجه خواصی داری تنوعش زیاده یه بررسی دقیق انجام بده مخصوصا مدلهای eclipse
اینم لینکش You can see links before reply

alimetallica_2
Tuesday 31 May 2011, 09:19 PM
سایت جالبیه. ااما با سایت ای اس پی فرق خاصی نداره.
یعنی اصلا نه قیمتی نه چیزی!

shahram201
Tuesday 31 May 2011, 09:21 PM
شهرام جان 8 تا!!! مگه هر کدوم از ولوم هات یه پیکاپ رو سینگل نمیکنه؟(من انقدر خستم دو روزه 11 میخوام ترکیبشو بنویس ببینم چیاست!)
راستی custom 24 سه مدل سوئیچ داره البته الان فقط بلید سوئیچ تولید میشه بلید یا همون خطی 5 حالته پوش تون که تون رو میدی بالا پیکاپها سینگل میشه 6 حالته حالت روتاری که تون میچرخه 5 حالته
البته پیکاپ مهمه تو این جریان اگه میتونی یه ست وینتیج و hfs بگیر ببین سازت چقدر تغییر میکنه البته پیکاپ خودت برای متال بهتره

جالبه این اقا فرزاد سازشو نمیفروشه؟:10::38::19:

هشت حالت ایناست مهرشاد جان:

1- بریج تنها سینگل کویل
2- بریج تنها دبل کویل (هامباکر)
3- بریج + نک، هردو سینگل کویل
4- بریج + نک، هردو دبل کویل
5- بریج + نک، بریج سینگل و نک دبل
6- بریج + نک، بریج دبل و نک سینگل
7- نک تنها سینگل
8- نک تنها دبل

مدل پوش تون custom 24 هم اگه هردو پیکاپ رو سینگل میکنه قاعدتاً باید همین 8 حالت رو ایجاد کنه. اون مدل روتاری رو من اصلاً خوشم نمیاد چون نوازنده گیج میشه و موقع نواختن معلوم نمیشه وضعیت پیکاپها چجوریه!! موقعی که داشتم با CE Alder آقا حامد دوستمون میزدم متوجه این قضیه شدم. خودش میگفت وقتی میخوام سوئیچ رو تغییر بدم مجبورم یه بار تا آخر به یه طرف بچرخونم بعد برگردونم اونجایی که میخوام!
پیکاپ hfs که حرف نداره. اگه خدا بخواد ساز بعدی با این پیکاپ خواهد بود!!:29:

ضمناً بعید میدونم آقا فرزاد اشتباه این دوست ما رو تکرار کنه!!:21:

blackdragon_1365
Tuesday 31 May 2011, 09:30 PM
آمپ چی خوبه بین peavey line6 ?:redguitar:

shahram201
Tuesday 31 May 2011, 09:43 PM
آمپ چی خوبه بین peavey line6 ?:redguitar:

سئوال شما کمی تا قسمتی مبهمه عزیز!

اولا کدوم مدل از این امپ ها رو میخوای مقایسه کنی و تو چه رنج قیمتی؟ ثانیا برای چه سبکی میخوای؟ ثالثا چه جنس صدایی دوست داری؟ رابعا میخوای امپت چه امکاناتی داشته باشه؟ و ...

twisted
Tuesday 31 May 2011, 09:53 PM
سلام.

دوسته من میخواد یه cort z42 بخره. آیا کسی خبر داره که این مدل توی جمهوری هست یا نه؟

ممنون میشم جواب بدید :5:

blackdragon_1365
Wednesday 1 June 2011, 11:04 AM
سئوال شما کمی تا قسمتی مبهمه عزیز!

اولا کدوم مدل از این امپ ها رو میخوای مقایسه کنی و تو چه رنج قیمتی؟ ثانیا برای چه سبکی میخوای؟ ثالثا چه جنس صدایی دوست داری؟ رابعا میخوای امپت چه امکاناتی داشته باشه؟ و ...
آمپ 30 وات به پایین میخوام - 300 تومن به پایین سبک هوی متال البته کارهای ساتریانی و استیو وای هم میزنم ! افکت نداشته باشه
مدل و line6 spider peavey vypyr , trans tube

ashkan_23th
Wednesday 1 June 2011, 12:51 PM
nمن یه آمپ می خوام قیمتش 300 , 400 باشه. برای متال و هارد راک کیفیت خوب. بدون افکت. می خوام به g9 وصل کنم.

popooli
Wednesday 1 June 2011, 02:26 PM
خودت استادی ولی چون یه ساز حرفه ای می خوای esp وedwards ساز های قابل اطمینانی هستند(البته prsجای خودشو داره)
چون روی چوب هم توجه خواصی داری تنوعش زیاده یه بررسی دقیق انجام بده مخصوصا مدلهای eclipse

من نمیدونم این چه نمایندگی هستش که 2 تا گیتار نداره

alimetallica_2
Wednesday 1 June 2011, 03:08 PM
iهمون جاییست که بابک هست.
مغازه آربی دیگه.
سازهای زیادی هم داره به نسبت اگر لاف نباشه.

Mehrshad_PRS
Wednesday 1 June 2011, 08:37 PM
هشت حالت ایناست مهرشاد جان:

1- بریج تنها سینگل کویل
2- بریج تنها دبل کویل (هامباکر)
3- بریج + نک، هردو سینگل کویل
4- بریج + نک، هردو دبل کویل
5- بریج + نک، بریج سینگل و نک دبل
6- بریج + نک، بریج دبل و نک سینگل
7- نک تنها سینگل
8- نک تنها دبل

مدل پوش تون custom 24 هم اگه هردو پیکاپ رو سینگل میکنه قاعدتاً باید همین 8 حالت رو ایجاد کنه. اون مدل روتاری رو من اصلاً خوشم نمیاد چون نوازنده گیج میشه و موقع نواختن معلوم نمیشه وضعیت پیکاپها چجوریه!! موقعی که داشتم با CE Alder آقا حامد دوستمون میزدم متوجه این قضیه شدم. خودش میگفت وقتی میخوام سوئیچ رو تغییر بدم مجبورم یه بار تا آخر به یه طرف بچرخونم بعد برگردونم اونجایی که میخوام!
پیکاپ hfs که حرف نداره. اگه خدا بخواد ساز بعدی با این پیکاپ خواهد بود!!:29:

ضمناً بعید میدونم آقا فرزاد اشتباه این دوست ما رو تکرار کنه!!:21:
یه نگاهیم به 513 بنداز اخرت تعویض پیکاپ

تو کاستوم 24 حالت پوش تون جفت پیکاپها با هم سینگل میشه ولی برای خودت تک تک هست با این حساب 6 حالت داره
سانتانا md هم با یه سوئیچ کوچیک پیکاپ رو سینگل میکنه

درسته روتاری رو منم نمیپسندم فقط خوشگله! میشه روتاری رو با پوش تون عوض کرد حدود 150 خرجشه:26:

smagoli
Wednesday 1 June 2011, 08:48 PM
این قیمت کورت هست.
ایبانز و یاماها هستند.
استگ هم هست.
من با استگ نزدم اما قیافه استگ خیلی زیباست و مثل گیتارهای گرون قیمته.
استگ طرح فندر و هم طرح گیبسون.

بازم دم شما گرم!!!!!

این مارک هایی که گفتین خودتون کدوم رو پیشنهاد میکنید؟؟ چه مدلی؟؟؟

موقع خرید به چه نکاتی باید توجه کرد؟؟؟

لطفا زودتر جواب بدین من عجله دارم!!!!!!!!!!!!!

james
Wednesday 1 June 2011, 09:13 PM
مغازه آربی دیگه.

دقیقا همونجاست
ایشون منظورشون این بود که ESP نداره
سازهای زیادی داره ولی وقتی خود ESP رو نداره چه فایده
اسمش مثلا نمایندگی رسمیه!!!

miralienca
Wednesday 1 June 2011, 11:09 PM
ناشکری نکنید. باز همینها دوتا ساز بدرد بخور تحویل مشتری میدن.
فعلا" تو ایران prs و esp آبروداری میکنن، جکسون اصل هم کمی پیدا میشه.سایر برندها یا تقلبیشون زیاده یا اصلشون هم مالی نیست.

alimetallica_2
Thursday 2 June 2011, 06:35 AM
بازم دم شما گرم!!!!!

این مارک هایی که گفتین خودتون کدوم رو پیشنهاد میکنید؟؟ چه مدلی؟؟؟

موقع خرید به چه نکاتی باید توجه کرد؟؟؟

لطفا زودتر جواب بدین من عجله دارم!!!!!!!!!!!!!
والا من برای یکی از دوستان سایت کورت تست کردم و خوب بود و خریدیم. فکر میکنم 250.
اسم مدلش رو یادم نیست واقعا.
قیافه استگ رو هم که دیدم خوشم آمد. خودت هم باید تست کنی.
حالا من خودم چند روز دیگه ممکنه برم یک سر نمایندگی یاماها که استگ هم کنار کارهاش میاره. شاید یک تست بکنم. اما اگر عجله داری و تهران هستی میتونی هماهنگ کنی با هم بریم.
اول باید ببنی چه طرح گیتاری دوست داری و برای چه سبکی میخوای.
:16:

meysam-lamster
Thursday 2 June 2011, 09:12 AM
دوستان با 600 الی 700 تومن من بهترین گزینه ای که واسه آمپ گیتار دارم چیه؟ سبکی که کار میکنم هارد راک تا ترش متال هست.
خودم تو نظرم vox vt هست ولی میخوام با اطمینان کامل بگیرم.
ممنون میشم جوابمو بدین.

smagoli
Thursday 2 June 2011, 10:06 AM
والا من برای یکی از دوستان سایت کورت تست کردم و خوب بود و خریدیم. فکر میکنم 250.
حالا من خودم چند روز دیگه ممکنه برم یک سر نمایندگی یاماها که استگ هم کنار کارهاش میاره. شاید یک تست بکنم. اما اگر عجله داری و تهران هستی میتونی هماهنگ کنی با هم بریم.

متاسفانه من شهرسانم ):
من خودم راک دوست دارم. الترناتیو، پانک و تا حدودی هارد راک
ولی این ساز رو برای پسر عموم میخوام که سنش کمه و تازه میخواد ساز دست بگیره...

rezaranjbaraan
Thursday 2 June 2011, 10:41 AM

اینا خیلی وقته این برندو کار میکنن اما تازگی دیلر شدن مرسی که خبر دادی...!!
اما یه مشکل دارن اونم اینکه میشد یه جوری قیمتارو هم به بچه ها حالی میکردن یه گریدی چیزی میزاشتن چون ضعف ایرانی جماعت پوله...:46:
راستی سلام دوستان خوفیییییییییین....:9:

twisted
Thursday 2 June 2011, 11:03 AM
سلام.
حاجی یه زحمت میتونم بهتون بدم؟ میشه وقتی رفتید نمایندگی یاماها قیمت گیتار بیس RBX75 رو بپرسید؟ ( اصلش نه تقلبیشو)

:دی

abbys
Thursday 2 June 2011, 12:38 PM

باهات موافقم که هیچ شباهتی به یک نمایندگی نداره ولی تو این اشفته بازار گیتار تو ایران در سال مگه چند نفرespبا اون قیمت بالایی که داره می گیرند که پر کردن اون مغازه هم با espفقط سرمایه خوابوندنه.
با تمام این تفاسیر تنها مزیتش اینه که مشتری میدونه که ساز اصل بدستش میرسه.

abbys
Thursday 2 June 2011, 12:47 PM
اینا خیلی وقته این برندو کار میکنن اما تازگی دیلر شدن مرسی که خبر دادی...!!
اما یه مشکل دارن اونم اینکه میشد یه جوری قیمتارو هم به بچه ها حالی میکردن یه گریدی چیزی میزاشتن چون ضعف ایرانی جماعت پوله...:46:
راستی سلام دوستان خوفیییییییییین....:9:

خواهش میکنم
در مورد مدلهاش هم از نظر قیمت اختلاف چندانی ندارن واکثر مدلهای عامه پسندش مثل هوریزون -ام 2-اکلیپس-سری f و.....تو یه رنج قیمتی بین 1850تا1950 هستن البته من قیمت اینا رو اواخر فروردین گرفتم

popooli
Thursday 2 June 2011, 12:50 PM
مغازه آربی دیگه.

البته نظرا فرق داره بابک کلا الان 4 تا گیتار ESP داره که برای نمایندگی خیلی زشته اون بنده خدا هم دست خودش نیست شرایط مملکت اینجوریه بابک رو مقصر نمیشه دونست

alimetallica_2
Thursday 2 June 2011, 01:29 PM
البته نظرا فرق داره بابک کلا الان 4 تا گیتار ESP داره که برای نمایندگی خیلی زشته اون بنده خدا هم دست خودش نیست شرایط مملکت اینجوریه بابک رو مقصر نمیشه دونست
این آقا باید بیشتر رو برند گرس روت مانور بده، بخاطر اینکه هم گیتار خوبیه، هم طرفدار داره و هم قیمتش جوریه که قشر بیشتری میتونند ازش استفاده کنند.
اما خوب میبنیم که گرس روت های محدودی هم وارد کرده.
حالا انشالله بیشتر بیاره و مردم بتونند اون چیزی رو که میخواند گیر بیارند.

meysam-lamster
Thursday 2 June 2011, 01:50 PM
دوستان با 600 الی 700 تومن من بهترین گزینه ای که واسه آمپ گیتار دارم چیه؟ سبکی که کار میکنم هارد راک تا ترش متال هست.
خودم تو نظرم vox vt هست ولی میخوام با اطمینان کامل بگیرم.
ممنون میشم جوابمو بدین.
میشه جوابه منو هم بدین؟:9:
دستتون درد نکنه:ak

shahram201
Thursday 2 June 2011, 03:36 PM
میشه جوابه منو هم بدین؟:9:
دستتون درد نکنه:ak
سلام

البته سلیقه ها مختلفه ولی من اگه جای شما بودم میرفتم تو کار مارشال AVT. یکی از بچه ها گفت AVT 50 حدود 750 تومنه.

patrick
Thursday 2 June 2011, 03:44 PM

سلام...نظرتون در مورد این چیه؟قیمش چنده حدودا؟

Mehrshad_PRS
Thursday 2 June 2011, 04:07 PM
ممنون
ادوارد رو میگه 1250 اکلیپس بریج ثابتو میده 1800 یه مدلم خودم پیدا کردم هوریزون 3 که بادی ماهونم داره 2200 که موجود نداره 1 ماهو نیم زمان میخواد برای تحویل

خبر دارید پیکاپهاش چطوره؟به درد چه سبکی میخوره؟
کلا هوریزون 3 چه جور سازیه؟
نصبت به هوریزون 2 که حدود 300 تومنم گرون تره!از دید من که هوریزون 2 قشنگ تره!

burzum
Thursday 2 June 2011, 05:05 PM
در ابتدا سلامی به گرمای همین روزا
یکی از دوستای بنده میخواد یه گیتار بگیره اما بدجور قاطی کرده و تو شکه که کدوم از اینا رو بگیره،دوستان یه نظری بدن ثواب داره به خدا
1- ibanez grg250dx
2- cort x6
3- yamaha pac112v

Favilla
Thursday 2 June 2011, 05:26 PM
cort X6

randy_rhoads
Thursday 2 June 2011, 07:10 PM
مهرشاد جان شما دیگه داری بیش از حد مته به خشخاش میزاری..........................به خدا ماهوگانی اونقدر ها هم که شما فکر میکنی تاثیر نداره.................خودتو اینقدر اذیت نکن...............تصمیم بگیر و با خیال راحت خرید کن................

miralienca
Thursday 2 June 2011, 07:16 PM
ممنون
ادوارد رو میگه 1250 اکلیپس بریج ثابتو میده 1800 یه مدلم خودم پیدا کردم هوریزون 3 که بادی ماهونم داره 2200 که موجود نداره 1 ماهو نیم زمان میخواد برای تحویل

خبر دارید پیکاپهاش چطوره؟به درد چه سبکی میخوره؟
کلا هوریزون 3 چه جور سازیه؟
نصبت به هوریزون 2 که حدود 300 تومنم گرون تره!از دید من که هوریزون 2 قشنگ تره!
پیکاپهاش خوب هستند.
از معروفترین و پرمصرف ترین ستهای سیموردانکن هستند.
هم کلین خوبی دارند همو دیست خورشون خوبه.
پاپ و راک و متال همه رو جواب میدن.
هورایزون 3 از اون گیتارهایی هستش که احتمالا" خیلی کم وارد ایران شده(شایدم اصلا" نشده)
من یک مورد ازش دیدم که اونم ساخت خودم بوده:32:

popooli
Thursday 2 June 2011, 09:00 PM
آقای شهرام 202 میشه کل تجهیزاتی که دارید بگید من صدای گیتارتونو شنیدم عالی بود

blackdragon_1365
Thursday 2 June 2011, 09:04 PM
آمپ 30 وات به پایین چی بخرم ؟ متال - بدون افکت؟

shahram201
Thursday 2 June 2011, 11:14 PM
آقای شهرام 202 میشه کل تجهیزاتی که دارید بگید من صدای گیتارتونو شنیدم عالی بود

خیلی ممنون دوست عزیز!

دم و دستگاه من ایناست:

گیتار PRS SE Paul Allender
مالتی افکت Zoom G9
امپ مارشال MG 30 (همون امپی که همه نسبت بهش آلرژی دارن!!)

alimetallica_2
Friday 3 June 2011, 12:13 AM
مهرشاد جان شما دیگه داری بیش از حد مته به خشخاش میزاری..........................به خدا ماهوگانی اونقدر ها هم که شما فکر میکنی تاثیر نداره.................خودتو اینقدر اذیت نکن...............تصمیم بگیر و با خیال راحت خرید کن................
دقیقا اشتباهی که من کردم و زیادی روی چوب موهاگونی حساسیت به خرج دادم و بعد از گرفتم فهمیدم بابا اون چیزی نبود که من ازش شنیده بودم. (شاید حالا تو گیتارهای بالای 3 هزار دلار خودش رو نشون بده)
من از الدر هم صداهایی خیلی خوبی شنیدم. حتی از باسوود رو سری پرستیژ آیبانز و حتی کری کینگ بی سی ریچ.

من چوب گیتار قبلیم نمیدونم چی بود، ولی تابحال هیچ سازی رو ندیدم که خوش صدایی اون ساز رو بعد از انداختن EMG داشته باشه. حتی سازهای اورجینال. ساستینش وحشتناک بود و در رویاهام آرزو میکنم به طرفی که فروخته بودم برگردونه بهم تا بریج ثابتش کنم و از ریف زدن باهاش لذت ببرم.
(گیتار جدیدم برای سولو مناسبه)

popooli
Friday 3 June 2011, 12:16 AM
خیلی ممنون دوست عزیز!

دم و دستگاه من ایناست:

مالتی افکت Zoom G9

ممنونم که جواب دادید

من عاشق امپ مارشالم ولی انگلیسی چوم صدای هندیارو شنیدم بد بود
به هر حال موفق باشید من یه کلیپ تصویری نمونه کار از شما دیدم لذت بردم موفق باشید

alimetallica_2
Friday 3 June 2011, 12:16 AM

سلام...نظرتون در مورد این چیه؟قیمش چنده حدودا؟
اینو من تو ایران ندیدم اما قیمتش رو میدونم بالای 2 تومنه. قیمت طراحی شدش حدود 3 میلیونه و احتمالا این ساده یک مقدار کمی پایین تر باشه.
اما همین طرح بدون فلویدرز بریج ثابت 7 سیم ریولور 1300 قیمت داره. من 1200 هم میتونم بگیرم. ساز خوبیه. نک ترو هم هست.

alimetallica_2
Friday 3 June 2011, 12:19 AM
خیلی ممنون دوست عزیز!

دم و دستگاه من ایناست:

مالتی افکت Zoom G9
من حافظم خفن ضعیف شده. (البته در بخش موسیقی هنوز هم بیش از 1000 آهنگ با لایهای مختلفش حفظم و روز به روز هم بیشتر میشه)
شاید قبلا این سوال رو پرسیده باشم اما باز شما لطف کن جواب بده.
این جی ناینت رو به وردی LINE IN وصل میکنی یا ورودی اصلی آمپ؟!
اگر به ورودی اصلی آمپ وصل میکنی رو کدوم حالت با چه وضعیتی میگذاری؟

shahram201
Friday 3 June 2011, 08:08 AM
من حافظم خفن ضعیف شده. (البته در بخش موسیقی هنوز هم بیش از 1000 آهنگ با لایهای مختلفش حفظم و روز به روز هم بیشتر میشه)
شاید قبلا این سوال رو پرسیده باشم اما باز شما لطف کن جواب بده.
این جی ناینت رو به وردی LINE IN وصل میکنی یا ورودی اصلی آمپ؟!
اگر به ورودی اصلی آمپ وصل میکنی رو کدوم حالت با چه وضعیتی میگذاری؟

جی ناین رو وصل میکنم به ورودی اصلی امپ. میذارمش روی کانال کلین و Bass و Treble رو میذارم روی حالت وسط.

blackdragon_1365
Friday 3 June 2011, 11:30 AM
آمپ 30 وات به پایین چی بخرم ؟ متال - بدون افکت؟
یه مارشال 30 قیمت کردم گفت 330 بدون افکت بود به نظرتون چطوره؟
راستی line 6 چه مدلهاش افکت نداره ؟

alimetallica_2
Friday 3 June 2011, 12:00 PM
جی ناین رو وصل میکنم به ورودی اصلی امپ. میذارمش روی کانال کلین و Bass و Treble رو میذارم روی حالت وسط.
من وقتی این کارو میکنم اینقدر صدا تیز میشه که دیگه آدم جرات نمیکنه سولو بزنه.
شاید حالا بخاطر تنظیمات افکت باشه و یا این پیکاپ لعنتی راکفیلد.
:18:

Mehrshad_PRS
Friday 3 June 2011, 01:52 PM
منتظرم داداش ببینم پولم به دستم میرسه یا نه. از اون ور دوستم بهم گفته حدود 15 روز دیگه خبرشو بهت میدم میرم دبی یا نه:26:

به احتمال زیاد تا اخر خرداد تکلیفم معلوم میشه!

Mehrshad_PRS
Friday 3 June 2011, 03:14 PM
دقیقا اشتباهی که من کردم و زیادی روی چوب موهاگونی حساسیت به خرج دادم و بعد از گرفتم فهمیدم بابا اون چیزی نبود که من ازش شنیده بودم. (شاید حالا تو گیتارهای بالای 3 هزار دلار خودش رو نشون بده)
من از الدر هم صداهایی خیلی خوبی شنیدم. حتی از باسوود رو سری پرستیژ آیبانز و حتی کری کینگ بی سی ریچ.

من چوب گیتار قبلیم نمیدونم چی بود، ولی تابحال هیچ سازی رو ندیدم که خوش صدایی اون ساز رو بعد از انداختن EMG داشته باشه. حتی سازهای اورجینال. ساستینش وحشتناک بود و در رویاهام آرزو میکنم به طرفی که فروخته بودم برگردونه بهم تا بریج ثابتش کنم و از ریف زدن باهاش لذت ببرم.
(گیتار جدیدم برای سولو مناسبه)
والا اینم از اون حرفها بود چوبها صداهای مختلفی دارن این بار چندم چوبی که روی یه ساز 3 هزار دلاری میندازن با یه ساز 1 هزار دلاری خیلی فرق میکنه
درضمن شاید شما از الدر یا بسوود خوشت میاد!
تو جمهوری ساز گرون قیمت هست یدونه les paul کاستوم باید باشه 6 تومن طرف میگه اونو تست کن متوجه میشی البته خیلی بالا داره میگه اونو!

shahram201
Friday 3 June 2011, 06:01 PM
من وقتی این کارو میکنم اینقدر صدا تیز میشه که دیگه آدم جرات نمیکنه سولو بزنه.
شاید حالا بخاطر تنظیمات افکت باشه و یا این پیکاپ لعنتی راکفیلد.
:18:

اگه صدا غیرعادیه نمیتونه بخاطر پیکاپ باشه، احتمالا مشکل تنظیم وجود داره. یعنی الان اصلا به امپ وصل نمیکنی؟

از کدوم خروجی افکت استفاده میکنی شما؟ ضمناً اگه افکتت کلید تبدیل 4+ dB و 10- dB داره، موقع وصل کردن به ورودی معمولی امپ (ورودی گیتار) باید این کلید روی 10- قرار داشته باشه.

alimetallica_2
Friday 3 June 2011, 09:43 PM
والا اینم از اون حرفها بود چوبها صداهای مختلفی دارن این بار چندم چوبی که روی یه ساز 3 هزار دلاری میندازن با یه ساز 1 هزار دلاری خیلی فرق میکنه
درضمن شاید شما از الدر یا بسوود خوشت میاد!
تو جمهوری ساز گرون قیمت هست یدونه les paul کاستوم باید باشه 6 تومن طرف میگه اونو تست کن متوجه میشی البته خیلی بالا داره میگه اونو!
اگر اون آبیه تیکو رو میگی باهاش زدم.
چیز جالبی بود ولی به گروه خونی من نمیخورد.
یاد صحبت های یک بنده خدایی افتادم که میگفت اگر گیتار ویبره نداشته باشه من باهاش ساز نمیزنم. من هم دیگه دارم اینجوری میشم. (البته به عنوان ساز دوم حاضرم ساز بدون فلویدرز داشته باشم)

alimetallica_2
Friday 3 June 2011, 09:44 PM
اگه صدا غیرعادیه نمیتونه بخاطر پیکاپ باشه، احتمالا مشکل تنظیم وجود داره. یعنی الان اصلا به امپ وصل نمیکنی؟

از کدوم خروجی افکت استفاده میکنی شما؟ ضمناً اگه افکتت کلید تبدیل 4+ dB و 10- dB داره، موقع وصل کردن به ورودی معمولی امپ (ورودی گیتار) باید این کلید روی 10- قرار داشته باشه.
من صدای متعادل نمیتونم داشته باشم. از نظر تنظیم آمپ هم خوب یک کمکی واردم. کلا تنظیم صدا.
اما اینجا یک دیستروشن زیادی کم میشه یا زیادی زیاد.
وصل میکنم اما به ورودی Line In.
گاهی هم بدون افکت وصل میکنم و مستقیم.

Mehrshad_PRS
Friday 3 June 2011, 09:47 PM
اگر اون آبیه تیکو رو میگی باهاش زدم.
چیز جالبی بود ولی به گروه خونی من نمیخورد.
یاد صحبت های یک بنده خدایی افتادم که میگفت اگر گیتار ویبره نداشته باشه من باهاش ساز نمیزنم. من هم دیگه دارم اینجوری میشم. (البته به عنوان ساز دوم حاضرم ساز بدون فلویدرز داشته باشم)
یه ابیه هالو داشت که اون منظورم نیست یدونه les paul کاستوم داشت اون منظورمه:26:

alimetallica_2
Friday 3 June 2011, 09:56 PM
یه ابیه هالو داشت که اون منظورم نیست یدونه les paul کاستوم داشت اون منظورمه:26:
اها اون رو ندیدم. یک وی هم داشت که من با اون هم زدم و خیلی چیز خوبی به نظرم آمد.
خلاصه ماهون اونها با ماهون گیتار من مثلا فرق داره. :23:

shahram201
Friday 3 June 2011, 10:17 PM
من صدای متعادل نمیتونم داشته باشم. از نظر تنظیم آمپ هم خوب یک کمکی واردم. کلا تنظیم صدا.
اما اینجا یک دیستروشن زیادی کم میشه یا زیادی زیاد.
وصل میکنم اما به ورودی Line In.
گاهی هم بدون افکت وصل میکنم و مستقیم.

اگه منظور شما از تیز شدن صدا اینه که موقع وصل کردن به ورودی اصلی امپ صدا زیادی بلند و گوشخراش میشه، علتش میتونه این باشه که خروجی افکت شما برای Line In که ولتاژ بالاتری لازم داره تنظیم شده. بخاطر همین وقتی با همین تنظیم به ورودی اصلی امپ وصل میکنی صدا خراب میشه چون ولتاژ ورودی اصلی امپ ضعیف تره.

alimetallica_2
Friday 3 June 2011, 10:26 PM
اگه منظور شما از تیز شدن صدا اینه که موقع وصل کردن به ورودی اصلی امپ صدا زیادی بلند و گوشخراش میشه، علتش میتونه این باشه که خروجی افکت شما برای Line In که ولتاژ بالاتری لازم داره تنظیم شده. بخاطر همین وقتی با همین تنظیم به ورودی اصلی امپ وصل میکنی صدا خراب میشه چون ولتاژ ورودی اصلی امپ ضعیف تره.
نه منظورم چیز دیگه ای هست. حالا یک روز نمونه صدا میگذارم ببنی، شاید شما خوشت بیاد. من خودم حال نمیکنم. اما احساس میکنم علتش اینکه من به صدای EMG خو گرفته بودم.

Mehrshad_PRS
Saturday 4 June 2011, 12:33 PM
اها اون رو ندیدم. یک وی هم داشت که من با اون هم زدم و خیلی چیز خوبی به نظرم آمد.
خلاصه ماهون اونها با ماهون گیتار من مثلا فرق داره. :23:
وی گیبسونو چند میده؟
اره فرق میکنه من روی prs مطمئنم چوبهای گیتاراش با هم فرق میکنه بهترین چوبهاشو از همون اول سوا میکنن برای سری Private Stock که بالای 8 هزار دلار میشه مثلا چوب custom 24 ماهون سبک وزنه و....

alimetallica_2
Saturday 4 June 2011, 01:12 PM
وی گیبسونو چند میده؟
اره فرق میکنه من روی prs مطمئنم چوبهای گیتاراش با هم فرق میکنه بهترین چوبهاشو از همون اول سوا میکنن برای سری Private Stock که بالای 8 هزار دلار میشه مثلا چوب custom 24 ماهون سبک وزنه و....
2700 فکر کنم. اما اونجا با من آشنا هستند، تخفیف توپول میتونم برات بگیرم.

burzum
Sunday 5 June 2011, 09:10 AM
دوستان من یه8 مدت عاشق hollowbody شدم نظر شما چیه؟ اگه بخوام یه ارزونشو بگیرم چی رو پیشنهاد میکنید؟

miralienca
Sunday 5 June 2011, 07:21 PM
دوستان من یه8 مدت عاشق hollowbody شدم نظر شما چیه؟ اگه بخوام یه ارزونشو بگیرم چی رو پیشنهاد میکنید؟
cort yorktown(nat

delta38
Tuesday 7 June 2011, 02:03 PM
دوستان میخوام Cort X-6 VPR بگیرم چطوره؟
قیمتش چنده؟
واسه متال چطوره؟
x11 چنده؟

MOHAMMAD_GUITARIST
Tuesday 7 June 2011, 04:01 PM
سلام به دوستان
بچه من واسه این تابستون قصد کردم یه گیتار الکتریک بگیرم تقریبا تا 1 تومن می تونم هزینه کنم
برندش هم دوست دارم آیبانز باشه و پیکاپ وسط نداشته باشه یعنی 4 پیکاپه باشه
اگه بچه ها مدلی رو سراغ دارید که با این چیزایی که من گفتم مطابقت داره لطف کنید قیمت ومدلش رو برام بذارید
واینکه لطفا یه چیز خوب معرفی کنید که امتحان خودش رو پس داده باشه من درباره ی مدل های خاصی فقط اطلاع کامل دارم که اونا قیمتشون خیلی بالاست واینکه
خودم js رو خیلی دوست دارم
هر چی زودتر جواب بدید ممنون میشم

blackdragon_1365
Tuesday 7 June 2011, 04:38 PM
سلام به دوستان
بچه من واسه این تابستون قصد کردم یه گیتار الکتریک بگیرم تقریبا تا 1 تومن می تونم هزینه کنم
اگه بچه ها مدلی رو سراغ دارید که با این چیزایی که من گفتم مطابقت داره لطف کنید قیمت ومدلش رو برام بذارید
واینکه لطفا یه چیز خوب معرفی کنید که امتحان خودش رو پس داده باشه من درباره ی مدل های خاصی فقط اطلاع کامل دارم که اونا قیمتشون خیلی بالاست واینکه
js 100 بگیر 700 800 تومن

Code6
Tuesday 7 June 2011, 05:33 PM
سلام به دوستان
من خودم هم میخوام این تابستون گیتار بگیرم یکم تحقیق کردم دو مدل رو انتخاب کردم البته سبکی هم که میخوای کار کنی رو میگفتی راحت تر میشد راهنمایی کرد.
Ibanez S420 و RG420 که سری S ترملوش ZR هست میگن کوک و خوب نیگه میداره و RG420 یه ترمولو جدید Edge Zero 2 هست که تازه وارد بازار شده پیکاپای جفتشونم اینفینیتی 1و2 هست که بد نیس بعدا خواستی میتونی عوض کنی ولی سری S چون خیلی بادیش نازکه یکم دنگ و فنگ داره پیکاپ اکتیو بنداری.چوب جفتشونم ماهونه .
آخرین قیمتی هم که گرفتم S420 پونصد و چهل بود RG420 هم 670 بود. با بقیه پولتم باید آمپ یا افکت بگیری