PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست مشاوره فوري براي خريد گيتار الكتريك و لوازم جانبی آن

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

DesironnA
Sunday 18 July 2010, 11:01 PM
بالاخره دیگه!!
درسته مدیر این بخشم! اما به فکر کاربران بخش هم هستم! هر چند وقت یبار بخندین واسه روحیه هنریتون هم خوبه.
به این صورت فکر نکنم مشکل روحی براتون پیش بیاد که دیگه نخواین نوازندگیتون رو ادامه بدید و در نتیجه ضرر مالی هم بهتون وارد نمیشه! ادامه میدید به تکمیل اکوئیپمنتتون و ...
(به این میگن پست بی ربط مربوط به مبحث اصلی تاپیک! یاد بگیر!)
سپاس

nariman_mandi
Sunday 18 July 2010, 11:51 PM
سلام دوستان میخواستم ببینم کسی در مورد پیکاپ inf شرکت ibanez اطلاعاتی داره یا نه که جدیدا توی مدل های rg series این شرکت زیاده میخواستم ببینم در حد emg-esp هست یا اگه نیست چقدر فرقشه و نظرتون رو درباره دو گیتار m50 و mh50 هم می خواستم البته خودم تحقیق کردم ولی مشورت شما را خواهانیم

montreux
Monday 19 July 2010, 12:36 AM
پیکاپ inf3 و4 inf.و .... کمپانی ایبانز کاملا از نظر جنس صدا وساخت متفاوته با پیکاپهای emg

به طور کل پیکاپ emg از نوع اکتیو , پیکاپ inf از نوع پسیو ساخته میشه

من زیاد با پیکاپهای اکتیو حال نمی کنم و به همین علت پیکاپ inf رو به emg ترجیح میدم

(نظر شخصی من )

montreux
Monday 19 July 2010, 09:08 AM
به نظرتون اینها هم مدل چینی دارن ؟ (تقلبی) اینجوری که شما ازش تعریف کردین فکر کنم اینو بگیرم به صلاحمه ! ولی یه چند ماه دیگه باید صبر کنم ، امیدوارم ارزش صبر کردنو داشته باشه و یه 4 5 سالی کارمونو راه بندازه

نه عزیزم این گیتار رو شما بخری خیلی شانس بیاری اندونزی باشه تکنولوژِی ساخت این گیتار خیلی خیلی راحته

من پستهای قبلیو میخوندم دیدم یکی از بچه ها نوشته بود چین نمونه هایی رو میزنه که واسش هزینه زیادی نداشته باشه ! با این پیک آپهایی که این داره فکر نکنم چین جراتشو داشته باشه ! با یکو صد ازه میتونم بگیرم ولی واسه آمپو افکت میخورم به دیوار :دی گیتارو باید بزارم رو تاقچه ! همشو یه جا بخرم بهتره به نظرم :دی گیتارو بخری نتونی بزنی آدم میمیره !

گیتاری که پیکاپ اکتیو داشت که نشد گیتاره خوب همون پیکاپ emg رو هم چین و اندونزی و.. تولید میکنه

این گیتار بد نیست من کلا با ایبانز مخالفم ولی تو ایبانزا خیلی خوبه:29:
اگه اول کاری حدود 2 ماه نیازی به امپ نیست بعد میتونی یه امپ 200 تومنی برای تمرین بگیری افکتم نیازی نیست

انتخواب ساز سلیقه ای ولی نمیشه گفت فلان برند کیتار هاش خوب نیستن
یکی از مشکلاتی که ما داریم اینکه اکثر ایبانز های داخل بازار یا چینن یا حد اکثر برای اندونزی و کمی هم کره

ایبانز های ژاپن گیتار های بسیار خوبی هستن

نمیدونم اینجا چقدر بچه ها عاشق پیکاپ های اکتیو هستن فکر نکنم این قدر ها هم تفا وتی بین پیکاپ اکتیو و پسیو باشه

دوباره متذکر میشم :

با نزدیک 1 میلیون تومن به راحتی می تونید ایبانز ژاپنی بخرید هیچ وقط برای دارا بودن فلان پیکاپ و چوب بدنه پولتون برای یه ساز اندونزی و چینی دور نریزید

یک انتخواب خوب میتونه ایبانز ژاپنی باشه (پستهای قبلیم گفتم تفاوت زیادی بین ساز ژاپنی با اندونزی هست )

هر ساز اندونزی و نهایت کره ای با هر برندی که باشه در برابر گیتاره ژاپنی لنگ می ندازه

تفاوت زیادی بین پیکاپ و بریدج که ژاپن یا امریکا میسازه وجود داره تا نوع اندونزی و کره ای

Mehrshad_PRS
Tuesday 20 July 2010, 09:10 AM
نه عزیزم این گیتار رو شما بخری خیلی شانس بیاری اندونزی باشه تکنولوژِی ساخت این گیتار خیلی خیلی راحته

گیتاری که پیکاپ اکتیو داشت که نشد گیتاره خوب همون پیکاپ emg رو هم چین و اندونزی و.. تولید میکنه

انتخواب ساز سلیقه ای ولی نمیشه گفت فلان برند کیتار هاش خوب نیستن
یکی از مشکلاتی که ما داریم اینکه اکثر ایبانز های داخل بازار یا چینن یا حد اکثر برای اندونزی و کمی هم کره

ایبانز های ژاپن گیتار های بسیار خوبی هستن

نمیدونم اینجا چقدر بچه ها عاشق پیکاپ های اکتیو هستن فکر نکنم این قدر ها هم تفا وتی بین پیکاپ اکتیو و پسیو باشه

دوباره متذکر میشم :

با نزدیک 1 میلیون تومن به راحتی می تونید ایبانز ژاپنی بخرید هیچ وقط برای دارا بودن فلان پیکاپ و چوب بدنه پولتون برای یه ساز اندونزی و چینی دور نریزید

یک انتخواب خوب میتونه ایبانز ژاپنی باشه (پستهای قبلیم گفتم تفاوت زیادی بین ساز ژاپنی با اندونزی هست )

هر ساز اندونزی و نهایت کره ای با هر برندی که باشه در برابر گیتاره ژاپنی لنگ می ندازه

تفاوت زیادی بین پیکاپ و بریدج که ژاپن یا امریکا میسازه وجود داره تا نوع اندونزی و کره ای
من حواسم نبود!
بریج این ایبانزه اشغاله اصلا نباید با سازی مثل m2 با اورژینال بریج مقایسه کرد!!!!!

راستی رفیق گلم من هر چی emg دیدم usa هست!اندونزی چین ندیدم!

emg جزء قوی ترین سازنده های پیکاپ دنیا هست

نمونش 2 تا از گرون ترین سازهای esp مدلهای esp iron cross و esp kh2 ouija که قیمتشون حدود 10 هزار دلار هست

You can see links before reply

emg واقعا برای متال عالیه:26:

montreux
Tuesday 20 July 2010, 10:54 AM
حرف شما درسته و کسی نمی گه پیکاپ emg بده پیکاپ خوبی به شرطی اصل باشه

دوم پیکاپ های اکتیو مثل (emg) و پیکاپ پسیو مثل (duncan) جنس صدای کاملا متفاوتی با هم دارن واصلا نمیشه باهم مقایسه کرد

دلیل بر بد یا خوب بودن هیچ کدوم نیست

سوم پیکاپ emg چینی هم موجود هست وبازار رو اشبا کرده

جفتی 35 تومن پشتش هم نوشته usa و از چین میاد (ولی فروشنده ها همین رو به عنوان اصل بهت میدن 250 الی 300

symphony-x
Tuesday 20 July 2010, 12:25 PM
راستی یه نکته شاید بدرد بخور باشه
برای خرید ساز -پیکاپ و..... نگاه به خودتون و نیاز هاتون کنید ببینید چی بدرد سبک کاریتون میخوره مثلا من از مالمستین و پتروچی خوشم میاد اما خوب میبینم فندر مالمستین اون فاکتور هایی که من لازم دارم رو نداره موزیک من پتروچی هم زیاد گیتار غولی نیست البته بماند یه زمانی خیلی طالبش بودم :دی
مثلا رفیق من میخواست پیکاپ بخره از جو ستریانی خوشش میاد اما خوب ملو دث متال سبکشه رفته بود پیکاپ های دی مارزیو خریده بود دلیلش هم خیلی جالب بود :اکثر نوازنده های غول مثل پتروچی - رومئو - مالمستین و ... دی مارزیوئ استفاده میکنن !!!!!!!!!
خیلی بهش اصرار کردم seymour duncan یا emg بگیره الان خیلی پشیمونه میخواد ای ام جی بگیره !

symphony-x
Tuesday 20 July 2010, 01:34 PM
راستی بر و بکس
shecter c7 hellraiser
shecter c7 loomis signature
گیر میاد فکر میکنم گزینه ی بهتری نسبت به ای اس پی هوریزون 7 سیمه که معرفی کردم باشن آخه همه مشخصاتشون بجز تیونر هاش مثل همه البته بدنه ی هوریزون آلدر اینا ماهو قیمتش هم 1500 هست که خیلی به نسبت امکاناتش ارزونه

montreux
Tuesday 20 July 2010, 06:53 PM
گيتار Schecter هم مثل خيلي از کمپاني هاي ديگه گيتارهاش تحت ليسانس چين اندونزي و کره هست
بعضي از مدلها فقط برای خود کمپاني Schecter

وتعداده زيادي شون هم کمپاني تحت ليسانسشه

گزينه اول شما رو هرسه کمپاني چين اندونزي و کره ميزنه

توبازار ايران این برند بد گیر میاد وپیدا هم بشه بيشتر براي اندونزي و چين وجود دارده

گزينه دوم رو شک دارم دقيقا نمي تونم بگم

در کل چين واندونزيش با هر قيمتي که باشه سعی کن نخری و چون گیتار های دیگه ای هم هستن که بگیری اگر واقعا عاشقشي بگرد دنبال کره اي هاش

تبصره : (کمپاني چين تحت ليسانس کمپانيSchecter توليد مي کنه وجزو تقلبي هاش نيست )

نکته قابل توجه :((البته همين کمپاني تحت ليسانس در هنگ کنگ توانايش فقط محدود به همين چند مدل گيتار Schecter نيست !!!
بلکه بدون اينکه هيچ تعهدي داشته باشه به راحتي با اخذ وجه کمي گيتار با هر برند و با هر کيفيتي از کيفيت در حد اصل تا بي کيفيت ترين باحداقل قيمت هر گيتار 30.000 تومن براي شما گيتار مي سازه با حداقل تعداد 100 عدد))

symphony-x
Tuesday 20 July 2010, 08:32 PM
گيتار Schecter هم مثل خيلي از کمپاني هاي ديگه گيتارهاش تحت ليسانس چين اندونزي و کره هست
بعضي از مدلها فقط برای خود کمپاني Schecter

وتعداده زيادي شون هم کمپاني تحت ليسانسشه

گزينه اول شما رو هرسه کمپاني چين اندونزي و کره ميزنه

توبازار ايران این برند بد گیر میاد وپیدا هم بشه بيشتر براي اندونزي و چين وجود دارده

گزينه دوم رو شک دارم دقيقا نمي تونم بگم

در کل چين واندونزيش با هر قيمتي که باشه سعی کن نخری و چون گیتار های دیگه ای هم هستن که بگیری اگر واقعا عاشقشي بگرد دنبال کره اي هاش

تبصره : (کمپاني چين تحت ليسانس کمپانيSchecter توليد مي کنه وجزو تقلبي هاش نيست )

نکته قابل توجه :((البته همين کمپاني تحت ليسانس در هنگ کنگ توانايش فقط محدود به همين چند مدل گيتار Schecter نيست !!!
بلکه بدون اينکه هيچ تعهدي داشته باشه به راحتي با اخذ وجه کمي گيتار با هر برند و با هر کيفيتي از کيفيت در حد اصل تا بي کيفيت ترين باحداقل قيمت هر گيتار 30.000 تومن براي شما گيتار مي سازه با حداقل تعداد 100 عدد))
ممنون بابت راهنماییتون
راستشو بخوای بدجور طلبه ی این توله سگ شدم
منظورم هوریزون اف آر 7 هست
شانس بد من طالب هر گیتاری میشم یا limite edition هست یا گیر نمیاد نمونش همین هوریزون7 سال 2009 تنها 6 تاش تولید شده سال 2010 گویا تعداد رو بردن بالا بیشتر تولید کردن اما خوب هنوز نمیدونم limited edition باشه یا نه ؟؟؟البته نسخه ی بدون فلوید رزش پر هست اما خوب فلوید رز و وامی عشقه !
کل بودجم هم 3 تومنه تا 1 هفته پیش 4 تومن بود که 1 تومنش رو خرج کردم
البته بعد از این هوریزون گزینه هام dean های سیگنچر روستی کولی هستن فکر کنم 3 تا سیگنچر داره دیگه؟؟؟؟؟البته آمریکاییش رو میخوام نه کره ای ...یه بابایی میگفت سیگنچر کولی rc7 همون که اسکلت روش هست رو برات میارن 2800 والا چون خودم الان یدونه ساز(آیبانز آر جی 550) دارم زیاد عجله ندارم برای خرید ساز... آخه میخوام یه چیز خوراک بگیرم !
کلا بعد از
esp و dean کولی این schecter ها گزینه ی آخرن

miralienca
Tuesday 20 July 2010, 11:27 PM
حرف شما درسته و کسی نمی گه پیکاپ emg بده پیکاپ خوبی به شرطی اصل باشه

دوم پیکاپ های اکتیو مثل (emg) و پیکاپ پسیو مثل (duncan) جنس صدای کاملا متفاوتی با هم دارن واصلا نمیشه باهم مقایسه کرد

دلیل بر بد یا خوب بودن هیچ کدوم نیست

سوم پیکاپ emg چینی هم موجود هست وبازار رو اشبا کرده

جفتی 35 تومن پشتش هم نوشته usa و از چین میاد (ولی فروشنده ها همین رو به عنوان اصل بهت میدن 250 الی 300
عکسی از پشت و روی این emg های چینی و از جعبۀ اون و لوازم داخلیش دارید؟

monolith
Wednesday 21 July 2010, 06:39 AM
کل بودجم هم 3 تومنه تا 1 هفته پیش 4 تومن بود که 1 تومنش رو خرج کردم
البته بعد از این هوریزون گزینه هام dean های سیگنچر روستی کولی هستن فکر کنم 3 تا سیگنچر داره دیگه؟؟؟؟؟البته آمریکاییش رو میخوام نه کره ای ...یه بابایی میگفت سیگنچر کولی rc7 همون که اسکلت روش هست رو برات میارن 2800 والا چون خودم الان یدونه ساز(آیبانز آر جی 550) دارم زیاد عجله ندارم برای خرید ساز... آخه میخوام یه چیز خوراک بگیرم !
کلا بعد از
esp و dean کولی این schecter ها گزینه ی آخرن
من باشم با 3 میلیون به جای یک گیتار گرون، 2 تا گیتار متوسط میگیرم با دو سبک متفاوت.
آدم هر گیتاری هم داشته باشه، بعد از یه مدتی هوس یه مدل دیگه میکنه. ولی هر چی گیتارهای متنوعتری داشته باشی، بیشتر میتونی ازشون استفاده کنی.

montreux
Wednesday 21 July 2010, 07:54 AM
عکسی از پشت و روی این emg های چینی و از جعبۀ اون و لوازم داخلیش دارید؟

سعی میکنم چند تا عکس از شون بگیرم

طرفی که وارد میکنه یکی از دوستان دوران دانشجوی هست بچه همدان هست

هر وقط دیدمش یه عکس از پیکاپ های چینی emg اگر تموم نکرده باشه می ندازم

symphony-x
Wednesday 21 July 2010, 12:08 PM
من باشم با 3 میلیون به جای یک گیتار گرون، 2 تا گیتار متوسط میگیرم با دو سبک متفاوت.
آدم هر گیتاری هم داشته باشه، بعد از یه مدتی هوس یه مدل دیگه میکنه. ولی هر چی گیتارهای متنوعتری داشته باشی، بیشتر میتونی ازشون استفاده کنی.
آخه من سبک خودم رو شناختم
پروگرسیو متال دوس میدارم و فقط همین سبک کار میکنم
خودم یه آر جی 550 لیمیت دارم (پرستیج) احتمالا در آینده پیکاپ هاشو عوض میکنم
با این 3 تومن میخوام یه 7 سیم بگیرم فکر نکنم بیشتر از دو گیتار لازم داشته باشم
تقریبا اون تیپ ساز مورد علاقم رو شناختم چیه اما متاسفانه یا باید سفارش بدم یا گیر نمیاد

symphony-x
Wednesday 21 July 2010, 01:13 PM
راستی esp سری custom shop با standard چه فرقی با هم دارن ؟؟؟؟؟؟

k.sh
Wednesday 21 July 2010, 08:45 PM
بچه ها میشه یک سازه esp m2 تقلبی هم باشه؟!!!!!!!!!!!
مثلا پیکاپاش؟!!!!!!!!!!!!

symphony-x
Wednesday 21 July 2010, 08:57 PM
بابا خوب اگه به فروشنده ها اعتماد نداری میتونی از نمایندگی بگیری البته یکم بیشتر باید پول بدی !!!!!
اما خوب بچه هایی هستن تو این سایت که برای خرید کمکت کنن البته اگه تهران باشی یا کرج !!!!

Vai
Wednesday 21 July 2010, 08:58 PM

نه دوست عزیز اگه روی دسته نوشته باشه ESP و ساخت ژاپن باشه امکان نداره تقلبی باشه
من ESP تقلبی ندیدم:redguitar:

miralienca
Wednesday 21 July 2010, 09:37 PM
واقعیت اینه که من هنوز emg چینی و تقلبی ندیدم.هر چی دیدم یا اصل امریکا بوده یا کره ای که تقلبی نیست و با نام select تولید میشد و اکتیو هم نبود.اوایل کارم خودم از این کره ایها زیاد استفاده کردم.
چون به نسبت قیمتش پیکاپ بدی نبود.ولی برای هیچ سبکی ایده ال نبود.emg اگه تقلبیش هم زده شده باشه شک نکن کاملا" از اصلش قابل تشخیصه.

k.sh
Wednesday 21 July 2010, 09:54 PM
بابا خوب اگه به فروشنده ها اعتماد نداری میتونی از نمایندگی بگیری البته یکم بیشتر باید پول بدی !!!!!
اما خوب بچه هایی هستن تو این سایت که برای خرید کمکت کنن البته اگه تهران باشی یا کرج !!!!

نه خوب اطمینان که دارم به طرفم تقریبا...من اصفهانم...سفارش دادم از تهران واسم بییارن...ممنون

miralienca
Wednesday 21 July 2010, 10:00 PM
راستی esp سری custom shop با standard چه فرقی با هم دارن ؟؟؟؟؟؟
از اسمش هم معلومه. تولیدات عادی و تولیدات سفارشی.
استاندارد با مشخصاتیکه خودشون میخوان و تعداد زیاد ساخته میشه و کاستومها بنا به درخواست نوازنده با مشخصاتیکه درخواست میکنه و بصورت محدود ساخته میشه.

sowat
Wednesday 21 July 2010, 10:26 PM
بچه ها به نظرتون esp چپ دست اصل امریکا تو تهران میشه گیر اورد؟جایی یا کسیرو سراغ دارین کارش درست باشه؟بتونه ساز اصل تهیه کنه؟

به نظر شما از تو ایران میشه از ebay یا خود شرکت اصلیه سازنده ی ساز خرید کرد؟

miralienca
Wednesday 21 July 2010, 10:39 PM
بچه ها به نظرتون esp چپ دست اصل امریکا تو تهران میشه گیر اورد؟جایی یا کسیرو سراغ دارین کارش درست باشه؟بتونه ساز اصل تهیه کنه؟

اصل امریکا؟؟
تهیه کردن ساز کاری نداره. فقط جنسی که تو ایران موجود نباشه و مجبور باشی از اونور تهیه کنی گرون تموم میشه. مگه اینکه یه مسافر داشته باشی و بتونی زحمتش رو به اون بدی.
میتونم از ebay هم براتون خرید کنم ولی فکر مالیات و ترخیص از گمرک پست رو هم باید بکنید.
البته نظر من اینه که هیچ سازی رو ندیده و تست نکرده نباید خرید.بهتره همیشه یک نفر که نسبت به ساز شناخت داره این کار رو انجام بده.

Vai
Wednesday 21 July 2010, 11:03 PM
استاندارد با مشخصاتیکه خودشون میخوان و تعداد زیاد ساخته میشه و کاستومها بنا به درخواست نوازنده با مشخصاتیکه درخواست میکنه و بصورت محدود ساخته میشه.

نه خیر دوست عزیز منظور از کاستوم اینه که ساز دست ساز هستش و بنا به درخواست کسی طراحی نمیشن البته ساز های سیگنیچر هم دست ساز هستن ولی اینجور نیست که فقط ساز های سیگنیچر کاستوم باشن بعضی وقتا شرکت ها بعضی از گیتار ها رو به صورت کاستوم یا همون دست ساز طراحی میکنن و به این دلیل که کیفیت خیلی خیلی بالایی دارن قیمت های نجومی دارند:redguitar:

DesironnA
Wednesday 21 July 2010, 11:07 PM
نه خیر دوست عزیز منظور از کاستوم اینه که ساز دست ساز هستش و بنا به درخواست کسی طراحی نمیشن البته ساز های سیگنیچر هم دست ساز هستن ولی اینجور نیست که فقط ساز های سیگنیچر کاستوم باشن بعضی وقتا شرکت ها بعضی از گیتار ها رو به صورت کاستوم یا همون دست ساز طراحی میکنن و به این دلیل که کیفیت خیلی خیلی بالایی دارن قیمت های نجومی دارند:redguitar:
عزیز جان
تا اونجا که من میدونم کاستوم یعنی سفارش.
اونی که میگن کاستومه، یعنی سفارشی درست شده توی کارخونه. نه اینکه دست ساز بوده.
البته اشتباه میکنم شایدم...:5:

Vai
Wednesday 21 July 2010, 11:13 PM

واقعیتش اینه که الان ESP راست دست اصل آمریکا گیر نمیاد چه برسه به چپ دستش
اگه آشنا داری تو اروپا میتونی گیر بیاری زمینه چپ دست اونم ESP خیلی کمه:redguitar:

نمیدونم اگه بچه ها دیدن لطفا نوشته منو Edit کنن:39:

سوال دومتون هم باید بگم خیر نمیشه با این تحریم هایی که هست و هر لحظه هم داره بیشتر و بیشتر میشه نمیتونید از هیچ سایتی خرید کنید:12:

miralienca
Wednesday 21 July 2010, 11:44 PM
من خودم 10 ساله ساز کاستوم میکنم البته تماما" دست ساز.هرچند خودم هم دیگه دلیلی نمیبینم هر قسمتی رو حتما" دست ساز انجام بدم.
اونها هم همینکار رو میکنن ولی لزوما" تماما" دست ساز نیست.اما هر مرحله از کار کاملا" کنترل میشه. در قسمت کاستوم شاپ هر برند شما میتونید صفحه ای رو دانلود کنید و طبق سلیقۀ شخصیتون اون رو پر کنید. بعد براتون قیمت تمام شده رو محاسبه واعلام میکنند.

miralienca
Wednesday 21 July 2010, 11:47 PM
عزیز جان
قسمت اول درسته. ولی در محیط دیگه ای ساخته میشه.بیشتر باید بگیم کارگاه نه کارخانه.

Vai
Thursday 22 July 2010, 01:39 AM
عزیز جان

اره اشتباه میکنی ساز کاستوم به این معنی هستش که میان ساز دستساز درست میکنن با کیفیت و البته به تعداد محدود چون چند ماه باید وقت بذارن البته با قیمت نجومی
کسی هم سفارش نمیده سازنده تصمیم میگیره که چجوری باید ساخته بشه
برای گیتار های سفارشی از کلمه سیگنیچر استفاده میکنن
شما سفارش میدید که پیکاپش چجوری باشه و... و اونها هم براتون میسازن
ولی کاستوم اینجوری نیست 10 گیتار با کیفیت مثلا Horizon تولید میکنه کاری هم به هیچ کس نداره

مثلا ببینید این ساز کاستوم هیچ کس سفارش نداده جکسون این سازو به صورت دست ساز تولید کرده و به اسم کاستوم وارد بازار کرده

rezaranjbaraan
Thursday 22 July 2010, 09:25 AM
نه دوستان فکر نمیکنم چه بسیار مدل هایی که به تولید انبوه میرسند و مراحل خیلی کمی از کار با دست انجام میگیره مثل مدل های کاستوم گیبسون که نمونه های واضحه حرفمه....:30:
اونی که مد نظر شماست کاستوم های تکی با سفارش شخص و به اصطلاح هند کرافته...:ak

DesironnA
Thursday 22 July 2010, 10:41 AM
درود
دوستان چند وقت پیش بازار بودم (با یکی از دوستان نت آهنگی) شنیدیم گمرکی برای گیتار الکتریک و غیره 200% شده...
حالا راست یا دروغ، تا قبل از این هم شنیده بودم 150% بوده.
منی که داشتم پول جمع میکردم سیگنیچر استیو وای رو بخرم، فکر کنم اگر پشیمون بشم بهتره!
هی روزگار...
سپاس

Favilla
Thursday 22 July 2010, 11:19 AM
از گفته ی دوست بزرگوارمون بسیار ناراحت شدم انشاالله روزی میرسه که با ظهور حضرت حق دیگه تعرفه ی گمرک حذف و ما گیتاریستا به جنس 90 دلاری 200 هزار پول نمیدیم و برای تولید اینجور چیزا هم خودکفا میشیم .

ولی جدا منم شنیدم میگن تعرفه شده 200% تازه از اکبر شیری تو مغازش پرسیدم گفت دیگه جنسای آمریکایی هم که قبلا به ندرت میومد دیگه نمیاد و به جنسای غیر امریکایی و اینجور چیزا هم که میاد نمیشه زیاد اعتماد کرد . راستی شنیدم برای کارای کارگاهی هوی هم قراره قانونای جدید بزارن . بهرحال اینا زیاد به تاپیک ربط نداره فقط خواستم بگم منم شنیدم شده 200%!

Mehrshad_PRS
Thursday 22 July 2010, 11:35 AM
درود
دوستان چند وقت پیش بازار بودم (با یکی از دوستان نت آهنگی) شنیدیم گمرکی برای گیتار الکتریک و غیره 200% شده...
منی که داشتم پول جمع میکردم سیگنیچر استیو وای رو بخرم، فکر کنم اگر پشیمون بشم بهتره!
هی روزگار...
سپاس
200 درصد!!!

فکر کنم بشه دم این گمرکیا رو دید! یه پولی بزاری کف دستشون بیخی شن!
نمیشه؟

ibanez jem7v که هست مشکلت کجاست؟:23:

Favilla
Thursday 22 July 2010, 11:47 AM
بابا چی میگی مگه میشه تو این دوروزمونه پول کف دست کسی گذاشت تو رو خدا حرفای عجیب نزن تازه اگه پول بزاری با سه چار قرون مشکلت حل نمیشه این که ماشین نیست که 4 سال بخوابونی تو پارکینگ گمرک، این گیتاره درضمن اگه یه بار بری همین دم بازرگان میبینی وضع چه وضعیه بعد این حرفو نمیگی دوست گلم چون شما با قانون گمرک طرف هستی نه با مامور گمرک.

DesironnA
Thursday 22 July 2010, 12:07 PM
200 درصد!!!

فکر کنم بشه دم این گمرکیا رو دید! یه پولی بزاری کف دستشون بیخی شن!
نمیشه؟

ibanez jem7v که هست مشکلت کجاست؟:23:
درود
خیر متاسفانه! نیست توی بازار...:32:

Mehrshad_PRS
Thursday 22 July 2010, 12:30 PM
درود
خیر متاسفانه! نیست توی بازار...:32:
ای بابا خود من دیدم!
فروختن!

دوباره میاد!
میتونی بدی نمایندگیش برات بیاره ایبانز سازی نیست که سخت گیر بیاد خیلی زیاده

Mehrshad_PRS
Thursday 22 July 2010, 12:31 PM
بابا چی میگی مگه میشه تو این دوروزمونه پول کف دست کسی گذاشت تو رو خدا حرفای عجیب نزن تازه اگه پول بزاری با سه چار قرون مشکلت حل نمیشه این که ماشین نیست که 4 سال بخوابونی تو پارکینگ گمرک، این گیتاره درضمن اگه یه بار بری همین دم بازرگان میبینی وضع چه وضعیه بعد این حرفو نمیگی دوست گلم چون شما با قانون گمرک طرف هستی نه با مامور گمرک.
ولا من نرفتم گمرک تا حالا ولی تو مملکت ما این روش خوب جواب میده! 200 تومن بزاری کف دستش رد نمبکنه سازتو!
پس تنها راه مسافری هست:26:

DesironnA
Thursday 22 July 2010, 12:33 PM
ای بابا خود من دیدم!
فروختن!

دوباره میاد!
میتونی بدی نمایندگیش برات بیاره ایبانز سازی نیست که سخت گیر بیاد خیلی زیاده

بله میتونم چنین کاری انجام بدم:22:
اما با %200 گمرکی و خدا% سود اضافه...:45:

Mehrshad_PRS
Thursday 22 July 2010, 12:42 PM
بله میتونم چنین کاری انجام بدم:22:
اما با %200 گمرکی و خدا% سود اضافه...:45:
اینا که گمرک نمیدن که!!!!!
اگه میدادن سود نداشت براشون:43:

بپرس ببین چند میگیرن فکر کنم حدود 2800 باشه

rezaranjbaraan
Thursday 22 July 2010, 12:48 PM
دوستان نمایندگی 3300 میده که اگه اون پوله کف دستی و سودو گمرکو حساب کنی خیلی خوبه تازه میتونی سازو امتحان کنی...:guitarplay2:
گارانتی و بقیه پشتیبانی ها و تلف نشدن وقت هم هست...:42:

DesironnA
Thursday 22 July 2010, 01:18 PM
دوستان نمایندگی 3300 میده که اگه اون پوله کف دستی و سودو گمرکو حساب کنی خیلی خوبه تازه میتونی سازو امتحان کنی...:guitarplay2:
گارانتی و بقیه پشتیبانی ها و تلف نشدن وقت هم هست...:42:
درود
رضا قضیش چیه؟! من نفهمیدم درست و حسابی...
یعنی میگی نمایندگی آیبانز در ایران سیگنیچر استیو وای رو این قیمت میده الان؟:5:

symphony-x
Thursday 22 July 2010, 01:20 PM
مهیار جان نمایندگی ها ساز رو براتون میارن اما خوب یکم گرونتر از بقیه ی جاها میفروشن مثلا ای اس پی هوریزون 6 سیم رو چند روز پیش یکی از بچه ها خریده بود 1650 اما نمایندگی میده 1800 به نظر من 300 تومن یا 200 تومن بیشتر بازم قابل تحمل تره

symphony-x
Thursday 22 July 2010, 01:24 PM
راستی یه تحقیق کردم سری کاستوم ای اس پی اینجوری بود گیتار سازها ایده های جدیدی برای طراحی ساز انجام میدن و اون رو به تعداد محدود تولید میکنن مثلا 6 عدد (تعداد خیلی کم) بعد اونا رو برای فروش میزارن اگه دیدن استقبال خوبی از این ساز شده و سفارش ها زیاده سال بعدش اون رو در سری استاندارد قرار میدن با تعداد بیشتر اگه استقبال خوب شد هر سال تولید رو زیاد تر میکنن
مثلا هوریزون 7 سال 2009 تنها 6 تا تولید شد تو سری کاستوم بود اما سال 2010 اون رو تو سری استاندارد با تعداد بیشتر قرار دادن
برای سال 2010 هم کاستوم m-2 هفت سیم گذاشتن ( البته من اصلا از قیافش خوشم نیومد گند زدن به هدش ) باید دید استقبال خوب میشه اون رو تو سری استاندارد بیارن

rezaranjbaraan
Thursday 22 July 2010, 01:29 PM
این وب نمایندگی من یادمه تا اردیبهشت هم 777 اون مدل مورد علاقتو داشت الانم داره ولی عکسشو نزده آره حتی کمتر از 3300
اینم کمالی ولی 555 هست
حذف
(You can see links before reply)

Vai
Thursday 22 July 2010, 01:32 PM
درود
هی روزگار...
سپاس

من از دبی ساز اوردم ازم گمرک نگرفت کاری هم بهم نداشتن (البته چون شب شهادت حضرت علی بود یکم حالو تو فرودگاه امام گرفتن) ولی ازم گمرک نخواستن اگه تعدادش زیاد باشه گمرک میگیرن

symphony-x
Thursday 22 July 2010, 01:37 PM
راستی مهیار جان خودت استاد مایی اما اگه خواستی جم بگیری مدل سال 2010 رو بگیر بریجش ارجینال اج هست قبلیا اج پرو هستن ملت میگن ارجینال اج بهتره ها اما خوب به نظر من کیفیت یکسانی دارن

rezaranjbaraan
Thursday 22 July 2010, 01:43 PM
یکی از مزیات جم همون scalloped فرتای پایینشه که کاملا عاقلانه و حره ایه و دقیقا رادیوس فینگربرد اونجا زیاد میشه نه مثه مالمستین از فرت 0 سمباده زده تا 24.....:24:
البته پیکاپ سینگله واسه من یکم دست و پاگیره:18:
اون سریهایی هم که آلدرن دیگه عالین چون بسوودای جو نه از حجم نه از طنین چنگی به دل نمزنن و به گرد پای جم نمیرسن...:21:
حالا یکمم این هاردویره طلایش سلطنتیش کرده و اگه کمرنگ بشه بد تو ذوق میزنه اوولوشنم که گفتن نداره....:38:
چه منتقدی شدم من....:16:

DesironnA
Thursday 22 July 2010, 01:46 PM
یکی از مزیات جم همون scalloped فرتای پایینشه که کاملا عاقلانه و حره ایه و دقیقا رادیوس فینگربرد اونجا زیاد میشه نه مثه مالمستین از فرت 0 سمباده زده تا 24.....:24:
البته پیکاپ سینگله واسه من یکم دست و پاگیره:18:
درسته البته فقط چهار فرت آخر...
منو که میشناسی! روانی کار با پیکاپ ها بخصوص میدل سینگلم..!:19:

symphony-x
Thursday 22 July 2010, 01:49 PM
راستی مهیار جان یه پیشنهاد هم دارم براتون البته اگه حال میکنی
سیگنچر هر من لی هم بد گیتاری نیست من اون رو از جم بیشتر دوست دارم 3 پیکاپه هست پیکاپاش دی مارزیو سیگنچر هرمن لی خوراک سولو و کلا دراگون فرسی :دی
بریجش اج زیرو خیلی خیلی خوشگله بدنشم ماهوگانی بود با یه چیز دیگه که یادم نمیاد
قیافشم خیلی خوشگله
فکر کنم هم قیمت جم باشه

Mehrshad_PRS
Thursday 22 July 2010, 01:49 PM
من از دبی ساز اوردم ازم گمرک نگرفت کاری هم بهم نداشتن (البته چون شب شهادت حضرت علی بود یکم حالو تو فرودگاه امام گرفتن) ولی ازم گمرک نخواستن اگه تعدادش زیاد باشه گمرک میگیرن
خودت مسافرتی اوردی یا با پست؟

rezaranjbaraan
Thursday 22 July 2010, 01:56 PM
راستی یادم رفت بگم دسته جم برخلاف بقیه آیبانزا 18 20 هست که اونا همه19 21 هستن و تخم مرغی هستن اما جم وقتی خودشو نشون میده که سازو پایین آویزون کنی و درین حالت هم دستت راحته...:guitarplay1:

symphony-x
Thursday 22 July 2010, 02:00 PM
اوه یادم رفت بگم سوئیچ پیکاپ سیگنچر لی خیلی خفنه یه نگاه بنداز خیلی باحاله

rezaranjbaraan
Thursday 22 July 2010, 02:14 PM
آره egen هم سیگنچرش خوبه ولی چرا میدل پیکاپشو low profieیا کم پیدا زده خوب اگه نمیخاد کسی ببینه نمیزاشت اما اون جای دسگیرش و طراحی فوقالعاده ظریف و مدرن بدنش عالیهاما پیکاپاش اسکریم جم رو ندارن تازه ولوماش هم پولو پوش دارن وخوبن...:30:

Vai
Thursday 22 July 2010, 02:23 PM
خودت مسافرتی اوردی یا با پست؟
خودم اوردمش:am

rezaranjbaraan
Thursday 22 July 2010, 02:27 PM
از کجا آوردی استیو عزیز میشه اسم مغازه اونورم بگی شاید خدا نصیبمون کرد آخه من معافم وآزاد...

DesironnA
Thursday 22 July 2010, 02:31 PM
از کجا آوردی استیو عزیز میشه اسم مغازه اونورم بگی شاید خدا نصیبمون کرد آخه من معافم وآزاد...
:aq

symphony-x
Thursday 22 July 2010, 02:36 PM
بحث رو منحرف نکنم منم معافم چه حالی میده :دی
حالا بخاطر اینکه بحث منحرف نشه نک e-hen از نک جم باریکتره دیگه حسابشو بکن چه نک خفنی داره !!!!!

rezaranjbaraan
Thursday 22 July 2010, 02:42 PM
تبریک میگم سمفونی جن اما اصلا نکشون هیچ تفاوتی نداره کجاشو میگی...:18:

symphony-x
Thursday 22 July 2010, 08:25 PM
آخه نک جم فکر کنم 21-19 بود egen 18-20 البته به نظر من تفاوتی ندارن بستگی به دست و انگشت نوازنده هم داره مثلا جی اس ها تو دست اکثر نوازنده ها تخم مرغیه اما خوب بر اساس دست های ستریانی و نیاز اون ساخته شده در کل عادت میکنی :دی

symphony-x
Thursday 22 July 2010, 08:36 PM
راستی شما نمیدونید این نمایندگی ها سازهایی رو که سفارش میدیم از کجا میارن ؟؟؟؟؟
مثلا من به نمایندگی ای اس پی هوریزون 7 سیم رو سفارش دادم ...در مورد قیمتش و این چیزا گفت فردا خبرم میکنن گویا قیمت اینترنشنالش 2300$ که گفت همون اول پول رو میگیرن 1 ماه بعد تحویلم میدن ....
حالا من موندم این سازها رو از دوبی یا ترکیه میارن یا از خود japan ???????
البته در مورد نمایندگی آیبانز هم همین سوال رو دارم

Vai
Thursday 22 July 2010, 10:13 PM

اتفاقا آدرسش خیلی راحته چون یکی از قسمت های معروف دبی هستش
دبی:میدان ماهی مرکز موسیقی بتون
آدم با حالی بود 1 هفته تو دبی بودم 1 هفته هم در مغازش لنگر انداخته بودم
موبایل =+971 50-8759338
ایمیل=Mozart77@emirates.net.ae
هر جور برندی هم که بخواین داره آدم باحالی هم هست
من میرفتم در مغازش سازمو وصل میکردم به امپ مارشالش زندگی میکردم:38:
میگفت تو چرا هر روز میای سازتو تست میکنی :24:
بنده خدا هیچ وقت حال گیری نمیکرد بهش گفته بودم که تو ایران چه مشکلاتی داریم برای خرید تجهیزات و اینکه دیگه تو ایران نمیتونم از سازم همچین صدایی بگیرم :amپس تا امکانت هست باید استفاده کرد:21:

miralienca
Thursday 22 July 2010, 10:14 PM
اره اشتباه میکنی ساز کاستوم به این معنی هستش که میان ساز دستساز درست میکنن با کیفیت و البته به تعداد محدود چون چند ماه باید وقت بذارن البته با قیمت نجومی
کسی هم سفارش نمیده سازنده تصمیم میگیره که چجوری باید ساخته بشه
برای گیتار های سفارشی از کلمه سیگنیچر استفاده میکنن
شما سفارش میدید که پیکاپش چجوری باشه و... و اونها هم براتون میسازن
ولی کاستوم اینجوری نیست 10 گیتار با کیفیت مثلا Horizon تولید میکنه کاری هم به هیچ کس نداره

مثلا ببینید این ساز کاستوم هیچ کس سفارش نداده جکسون این سازو به صورت دست ساز تولید کرده و به اسم کاستوم وارد بازار کرده

همیشه لازم نیست که یه گیتار از سوی یک نوازنده (مشتری)طراحی شده باشه. خود سازنده ها هم گیتارهای زیادی رو خودشون کاستوم و معرفی میکنن. گیتارهای سیگنچر هم اصل و فرع دارند.اونییکه دست نوازنده میبینید محصول همون کارگاه و کارکنان کاستوم شاپه و سیگنجر های دیگه در محیط کارخانه سری سازی میشه.

DesironnA
Thursday 22 July 2010, 10:20 PM
پس با این حساب به هیچ عنوان نمیتونیم گیتاری رو که بر فرض مثال استیو وای در دست داره عینا داشته باشیم؟

miralienca
Thursday 22 July 2010, 10:50 PM
پس با این حساب به هیچ عنوان نمیتونیم گیتاری رو که بر فرض مثال استیو وای در دست داره عینا داشته باشیم؟
تقریبا"میشه. ولی باید همونقدر وشایدم بیشتر هزینه کنید و از همون ساخته های کاستوم شاپشون بگیرید.
اگه میگم تقریبا" برای اینه که ممکنه از این مدل 10 تا برای استیو وای بسازند. مسلما" خود استیو بهترینش رو جدا میکنه مابقی کیفیتی پایینتر خواهند داشت.
این رو هم بگم درک اینکه فرق ساز 10000$ با 2000$ چیه کار ساده ای نیست.
شاید ادم باید مثل استیو بشه بعد بتونه تفاوت این دو رو نشون بده.

rezaranjbaraan
Thursday 22 July 2010, 11:10 PM
سلام دوستان تازگی فندر مالمستین هم در ایران قابل تهیه شده و من دیدم چند جا و جالب اینکه با دوتومن و خردهای همusaهم تمامی خصوصیات اون سازو تا اونجایی که من میدونم داره و کم سازی نیست...:ad
انتخاب بدیه...:39:

Palasht
Thursday 22 July 2010, 11:23 PM
راستی مهیار جان یه پیشنهاد هم دارم براتون البته اگه حال میکنی
سیگنچر هر من لی هم بد گیتاری نیست من اون رو از جم بیشتر دوست دارم 3 پیکاپه هست پیکاپاش دی مارزیو سیگنچر هرمن لی خوراک سولو و کلا دراگون فرسی :دی
بریجش اج زیرو خیلی خیلی خوشگله بدنشم ماهوگانی بود با یه چیز دیگه که یادم نمیاد
قیافشم خیلی خوشگله
فکر کنم هم قیمت جم باشه

ساز هرمان لی رو جایی دیدی تو ایران ؟
خیلی قشنگه قیافش !( اون بنفشرو دوست دارم من ! )
طلایی و بنفشش باهم عالی کردن رنگشو !
قیمتش چقدره تقریبا" ؟

sowat
Thursday 22 July 2010, 11:48 PM
راستی شما نمیدونید این نمایندگی ها سازهایی رو که سفارش میدیم از کجا میارن ؟؟؟؟؟
مثلا من به نمایندگی ای اس پی هوریزون 7 سیم رو سفارش دادم ...در مورد قیمتش و این چیزا گفت فردا خبرم میکنن گویا قیمت اینترنشنالش 2300$ که گفت همون اول پول رو میگیرن 1 ماه بعد تحویلم میدن ....
حالا من موندم این سازها رو از دوبی یا ترکیه میارن یا از خود japan ???????
البته در مورد نمایندگی آیبانز هم همین سوال رو دارم
این نماینگی که میگی کجاست؟مثلا اگه من ی esp یا جکسون چپ دست اصل بخام کجا باید برم سفارش بدم؟میشه یکم اطلاعات بدین.آدرسی شماره ا

sowat
Thursday 22 July 2010, 11:58 PM
من چپ دست هستم.میخام ساز چپ دست بگیرم.ا ی اس پی یا جکسون یا فندر.تو تهران همچین چیزیرومیتونم گیر بیارم؟اینا تو تهران نمایندگی دارن ؟جایی هست که سفارش ساز بدم برام بیارن.البته اصله امریکاها.

DesironnA
Friday 23 July 2010, 12:05 AM
این نماینگی که میگی کجاست؟مثلا اگه من ی esp یا جکسون چپ دست اصل بخام کجا باید برم سفارش بدم؟میشه یکم اطلاعات بدین.آدرسی شماره ا
:45:You can see links before reply

miralienca
Friday 23 July 2010, 01:29 AM
سلام دوستان تازگی فندر مالمستین هم در ایران قابل تهیه شده و من دیدم چند جا و جالب اینکه با دوتومن و خردهای همusaهم تمامی خصوصیات اون سازو تا اونجایی که من میدونم داره و کم سازی نیست...:ad
بی تعارف باید بگم که هم بد نیست هم افتضاحه.
چند سال پیش هم بود ولی بیشتر از 1،400 قیمت نداشت.
البته برای این میگم افتضاحه که عادات ایرانیها رو خوب میدونم.
گیتار ایبانز خیلی از نوازندگان ما رو به دسته های باریک با رادیوس کم و اکشن پایین و فلویدرزهای lowpro عادت داده.
حالا میتونم بگم این مدل از فندر کاملا" با این مشخصات در تضاده.
خود اسکلوپ بودن دسته هم مزید بر علت میشه که یه تجربۀ دیگه ای از نوازندگی داشته باشید.
اگه شما به ایبانز اعتیاد داشته باشید این ساز براتون تبدیل به کابوس میشه ،
ولی اگه ذاتا" یک فندر نواز هستید زود با فرتهای جامبو و فینگربردش اخت میشید و از میزان فشاریکه از رو انگشتانتان برداشته میشه لذت خواهید برد.

Vai
Friday 23 July 2010, 01:39 AM
قیمتش 2,599,000 تومن
خدایی این ساز باید فقط دست مالمستین باشه

Features:
- Body: Alder
- Neck: Maple, Modern "C" Shape, (Nitrocellulose Lacquer Finish)
- Fingerboard: Scalloped Rosewood (p/n 01 0-7100) or Scalloped Maple (pin 010-71 02), 9.5" radius (241 mm)
- Frets: 21 Dunlop 6000 Super-Jumbo Frets
- Scale Length: 25.5" (648 mm)
- Nut Width: Brass Nut, 1.650" (42 mm)
- Hardware: Chrome
- Machine Heads: Fender Vintage "F" Style Tuning Machines
- Bridge: American Vintage Synchronized Tremolo
- Pickguard: 3-Ply WBW
- Pickups: 2 Dimarzio YJM Pickups (Neck & Middle), 1 Dimarzio HS-3 Stack (Bridge)
- Pickup Switching: 3-Position Blade
- Position 1. Bridge Pickup
- Position 2. Middle Pickup
- Position 3. Neck Pickup
- Controls: Master Volume, Tone 1. No-Load Tone Control (Neck Pickup), Tone 2. No-Load Tone Control (Bridge and Middle Pickups)
- Colors: (809) Candy Apple Red, (841) Vintage White, (872) Sonic Blue [Polyurethane Finish)
- Strings: Fender Super Bullets 3250L, Nickel Plated Steet, (.009 to ,042), p/n 073-3250-003
- Unique Features: Scalloped Fingerboard, pickups, machine screw neck mounting
- Made in USA

Unleash the fury!
The Fender Yngwie Malmsteen Stratocaster has been updated to be more like his current number-one Fender! Updates include a White /Black/White pickguard, bullet truss rod nut and machine screw neck mounting! This neck mounting method provides a better connection and overall tone transfer to the guitar body.
Like the original Yngwie Strat, this amazing axe features a solid alder body, modern "C" shape maple neck, and Yngwie's signature scalloped maple fretboard with Dunlop 6000 Super-Jumbo frets for a playing experience as fast as you are!

Vai
Friday 23 July 2010, 01:56 AM
چند سال پیش هم بود ولی بیشتر از 1،400 قیمت نداشت.
.

چجوری شده که اینقدر قیمتش رفته بالا 1400 کجا 2600 کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:106:

rezaranjbaraan
Friday 23 July 2010, 10:04 AM
واقعا درست میگه miralienca خیلی سخته با این مدل سازا ساز زد حالا من پارسال دوسه تا فندر استرت امریکن رو تهران دسمالی کردم ولی هیچکدوم مشخصات اینو نداشتن در کل این ساز دنیای دیگه ای داره کمی اصیل تراز آیبانز و ...بقیه سازای نوظهور و دهه هشتادیه این ساز برای انگشتای یه غول وایکینگی :iمثه اینگوی طراحی شده که هر انگشتش 5 سانت از انگشتای من درازتره(پس با این حساب منم انگشتام کم دراز نیستا...:24:)
آره دیگه کلا واسه یکی مثه نوریک خوبه...:21:
جالب اینجاس که تن های ساز در حالت فول dc شدن ودلیلش هم مشخص نیس یا مثلا پیکاپ میدلش کلا dc هستش و این سفارش خود اینگوی کوپولوئه...:106:
فکر کنم فقط بریج این ساز فندره اصله نمیدونم چرا انگولکش نکرده....:ah
همونطور که دوستان میدونن این دوستمون(اینگوی کوپولو) جوون که بوده توی یه مغازه گیتر فروشی و تعمیراتی کار میکرده که باعث شده طی یه مدت کوتاه فندر بیچاره رو به این روز دراره....:b

Vai
Friday 23 July 2010, 12:50 PM
واقعا درست میگه miralienca خیلی سخته با این مدل سازا ساز زد حالا من پارسال دوسه تا فندر استرت امریکن رو تهران دسمالی کردم ولی هیچکدوم مشخصات اینو نداشتن در کل این ساز دنیای دیگه ای داره کمی اصیل تراز آیبانز و ...بقیه سازای نوظهور و دهه هشتادیه این ساز برای انگشتای یه غول وایکینگی :iمثه اینگوی طراحی شده که هر انگشتش 5 سانت از انگشتای من درازتره(پس با این حساب منم انگشتام کم دراز نیستا...:24:)
آره دیگه کلا واسه یکی مثه نوریک خوبه...:21:
جالب اینجاس که تن های ساز در حالت فول dc شدن ودلیلش هم مشخص نیس یا مثلا پیکاپ میدلش کلا dc هستش و این سفارش خود اینگوی کوپولوئه...:106:
فکر کنم فقط بریج این ساز فندره اصله نمیدونم چرا انگولکش نکرده....:ah
همونطور که دوستان میدونن این دوستمون(اینگوی کوپولو) جوون که بوده توی یه مغازه گیتر فروشی و تعمیراتی کار میکرده که باعث شده طی یه مدت کوتاه فندر بیچاره رو به این روز دراره....:b
ولی ساز خدایی هستش تو کنسرت G3 چه صدایی از ساز میگرفت به نظر من ساز اینگوی از همه نظر شماره1 هستش و یه انتخاب خیلی خوب برای هر نوازنده هست :redguitar:

miralienca
Friday 23 July 2010, 05:17 PM
چجوری شده که اینقدر قیمتش رفته بالا 1400 کجا 2600 کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:106:
همون موقع یکی از دوستان قرار بود یکی از مدلهای فندر سیگنچر رو انتخاب کنه وبخره.سازها رو از فروشگاه معروفی در جمهوری قیمت گرفته بود. تنهایی جرات نکرده بود تا یکی از اونها رو انتخاب کنه.
دقیقا" 48 ساعت بعد اومد سراغ من تا در انتخاب ساز و تشخیص سلامتی ساز کمکش کنم.
ولی فروشنده به راحتی 300 تا 400 تومن تمام سازهاش رو برد بالاتر .کمتر از 48 ساعت سازها این مقدار گرون شده بود.
در جوابمون هم گفت یورو بالا رفته.
یکی از مشکلات ما همین مسئلۀ دلار و یورو هستش.
اینجا اگه سازی رو از امریکا هم بیارند مدعی میشن که از اروپا اوردن و با یورو خرید کردن و قیمتها اروپا هم از امریکا گرونتره و......

Vai
Friday 23 July 2010, 06:27 PM
همون موقع یکی از دوستان قرار بود یکی از مدلهای فندر سیگنچر رو انتخاب کنه وبخره.سازها رو از فروشگاه معروفی در جمهوری قیمت گرفته بود. تنهایی جرات نکرده بود تا یکی از اونها رو انتخاب کنه.
دقیقا" 48 ساعت بعد اومد سراغ من تا در انتخاب ساز و تشخیص سلامتی ساز کمکش کنم.
ولی فروشنده به راحتی 300 تا 400 تومن تمام سازهاش رو بالاتر گفت.کمتر از 48 ساعت سازها این مقدار گرون شده بود.
در جوابمون هم گفت یورو بالا رفته.
یکی از مشکلات ما همین مسئلۀ دلار و یورو هستش.
اینجا اگه سازی رو از امریکا هم بیارند مدعی میشن که از اروپا اوردن و با یورو خرید کردن و قیمتها اروپا هم از امریکا گرونتره و......

بازار ساز تو ایران دقیقا مثل جنگ جهانی دوم هستش
اون زمان میگفتن شما میرفتی رستوران باید همونجا پول غذارو میدادی چون 1 ثانیه بعد دوبرابر میشده جمهوری هم الان اینجوری شده باید همونجا بخری والا باز قیمتارو میبرن بالا:40:

اخه این چه دلیلی هستش که قیمت یورو بالا رفته وقتی سازو میخره 1 تومن خوب یکم سود بگیره و بفروشه سازو نه اینکه پول 2 تا گیتارو بگیره :33:

miralienca
Friday 23 July 2010, 06:45 PM
بازار ساز تو ایران دقیقا مثل جنگ جهانی دوم هستش
اون زمان میگفتن شما میرفتی رستوران باید همونجا پول غذارو میدادی چون 1 ثانیه بعد دوبرابر میشده جمهوری هم الان اینجوری شده باید همونجا بخری والا باز قیمتارو میبرن بالا:40:

اخه این چه دلیلی هستش که قیمت یورو بالا رفته وقتی سازو میخره 1 تومن خوب یکم سود بگیره و بفروشه سازو نه اینکه پول 2 تا گیتارو بگیره :33:
تازه اونیکه میخری کپی و طرح گیتار مالمستین میشه. گیتار خودش 12،500 $ قیمت داره

Vai
Friday 23 July 2010, 10:04 PM
تازه اونیکه میخری کپی و طرح گیتار مالمستین میشه. گیتار خودش 12،500 $ قیمت داره
درست میگی البته همه گیتار هایی که موجود در بازاره قیمتشم بالای 3 تومن هستش مثل استیو وای تنها کپی برداری شده از ساز اصلیه و اصلا کیفیت اون سازو نداره
البته اگر کسی چنین پولی داشته باشه چرا بره سیگنیچر مالمستین رو بخره میتونه خودش بره و از کمپانی که مد نظرش هست سیگنیچر سفارش بده

miralienca
Friday 23 July 2010, 10:38 PM
درست میگی البته همه گیتار هایی که موجود در بازاره قیمتشم بالای 3 تومن هستش مثل استیو وای تنها کپی برداری شده از ساز اصلیه و اصلا کیفیت اون سازو نداره
البته اگر کسی چنین پولی داشته باشه چرا بره سیگنیچر مالمستین رو بخره میتونه خودش بره و از کمپانی که مد نظرش هست سیگنیچر سفارش بده
من که خودم موندم رو گیتار دیگه چه کارهایی میکنن که قیمتش اونقدر بالا میره.
من گیتار تا 8،5 میلیون هم دست گرفتم ولی نتونستم فرقش رو با 4 میلیونی از همون برند درک کنم . تازه از نظر من اون 4 میلیونیه بهتر هم بود.
من هم موافقم که هر کی گیتاری مناسب برای خودش و نیازش داشته باشه.
هیچ دلیلی نداره گیتاریکه برای فلان گیتاریست ایده ال باشه واقعا" ایده ال و مناسب ما هم باشه.

symphony-x
Friday 23 July 2010, 11:25 PM
مثلا گیتار سیگنچر استیو وای پیکاپ نکش فرناندس سینگل هست که با یه دی مارزیو میکس میشه در صورتی که تو جم های آیبانز پیکاپ نک دی مارزیو اوولوشن هست
یا مایکا آکرفلد خودش پیکاپ گیتارشو با سیمور یا ای ام جی عوض میکنه در صورتی که پی آر اس های مایک پیکاپش پی آر اس هست ........

Vai
Saturday 24 July 2010, 01:41 AM
من گیتار تا 8،5 میلیون هم دست گرفتم ولی نتونستم فرقش رو با 4 میلیونی از همون برند درک کنم . تازه از نظر من اون 4 میلیونیه بهتر هم بود.
هیچ دلیلی نداره گیتاریکه برای فلان گیتاریست ایده ال باشه واقعا" ایده ال و مناسب ما هم باشه.
درست میگی الان خیلی ها فکر میکنن گیتار جو ستریانی یا استو وای بخرن الان سرعت دستشونو دقیقا مثل استیو یا جو میکنه در صورتی که اصلا اینجوری نیست شاید با یه گیتار فندر بهتر بتونن ساز بزن این گیتار ها معمولا جوری طراحی میشه که نیاز نوازنده ای که سفارش داده برطرف بکنه نمونش گیتار جو ستریانی که 24 فرته نیست ولی خیلی ها میخرن چون میگن گیتار جو ستریانی هست
نوازنده در درجه اول باید به فیزیک بدن خودش توجه کنه که چه گیتاری براش مناسبه درجه دوم استایل نوازنگیش:redguitar:

symphony-x
Saturday 24 July 2010, 01:55 PM
از بحث خارج نشم نوازنده اگه نوازنده باشه با بوق و قابلمه هم یه کار درست حسابی متال میسازه !!!!
رفیق من تازه 1 سال هست آیبانز 1527 پرستیج خریده قبلش یه آریا داشت اما به جرات میگم تو شیراز رو دست نداره نوازندگیش برخلاف این چند تا دیگه هستن اسم نبرم بهتره کلی سیگنچر دارن نوازندگی در حد **

Vai
Saturday 24 July 2010, 05:23 PM
از بحث خارج نشم نوازنده اگه نوازنده باشه با بوق و قابلمه هم یه کار درست حسابی متال میسازه !!!!
رفیق من تازه 1 سال هست آیبانز 1527 پرستیج خریده قبلش یه آریا داشت اما به جرات میگم تو شیراز رو دست نداره نوازندگیش برخلاف این چند تا دیگه هستن اسم نبرم بهتره کلی سیگنچر دارن نوازندگی در حد **

نه اینجوری که میگی نیست مثلا فکر میکنی اگه گیتار اریا رو بدن دست استیو وای میتونه سرعت دستشو نشون بده ؟ نوازنده خوب وقتی میتونه تکنیکشو نشون بده که سازش خوب باشه مثلا اگه Floydrose ساز اصل نباشه دستت بهش بخوره خیلی بهت حال بده کوک ساز درمیره والا باید با یکی از سیم ها خداحافظی کنی
اگه پیکاپ ها خوب نباشه موقع ساز زدن میدونی چه صدای گوش خراشی تولید میکنه اگه افکت خوب نداشته باشی که بدتر
همه مردم که از تکنیک و سرعت دست سر رشته ای ندارن بیشتر به صدای که از ساز در میاد توجه میکنن برای همینه که همه نوازنده های مطرح میرن گیتار سیگنیچر سفارش میدن اونم با قیمت های نجومی:am

montreux
Saturday 24 July 2010, 06:31 PM

برای کسب در امد بیشتر و بیشتر

ادمی زاد هرچی داشته باشه بازم میگه کمه

کمپانی ها با این همه تنوع گیتار و تبلیغات با شکلهای مختلف و..... فقط می خوان یه عده رو به اصطلاح ... کنند و درامد بیشتری کسب کنند

montreux
Saturday 24 July 2010, 06:33 PM

نه اینجوری که میگی نیست مثلا فکر میکنی اگه گیتار اریا رو بدن دست استیو وای میتونه سرعت دستشو نشون بده ؟ نوازنده خوب وقتی میتونه تکنیکشو نشون بده که سازش خوب باشه مثلا اگه Floydrose ساز اصل نباشه دستت بهش بخوره خیلی بهت حال بده کوک ساز درمیره والا باید با یکی از سیم ها خداحافظی کنی
اگه پیکاپ ها خوب نباشه موقع ساز زدن میدونی چه صدای گوش خراشی تولید میکنه اگه افکت خوب نداشته باشی که بدتر
همه مردم که از تکنیک و سرعت دست سر رشته ای ندارن بیشتر به صدای که از ساز در میاد توجه میکنن برای همینه که همه نوازنده های مطرح میرن گیتار سیگنیچر سفارش میدن اونم با قیمت های نجومی:am

بهتره بگیم یه نوازنده اگر نوازنده باشه با یه گیتار ارزون قیمت هم میتونه گیتار بزنه

ولی نمی تونه یه اجرای خوب وعام پسند داشته باشه

montreux
Saturday 24 July 2010, 06:39 PM

می تونه تقلبی باشه

ولی تحت لیسانسش به راحتی گیر میاد

در مورد قطعات ساز اگر شما يه سازي رو تهيه کنيد حالا کره اي باشه يا امريکاي و تحت لیسانس و .. پيکاپ و بريدجي که روي اون ساز نصب شده هيچ وقط تقلبي نيست کیفیتش از کمپانی اصلی پاین تر هست ولی تقلبی نیست

اين رو هم بدونيد قطعات يدکي که کمپاني ها که به بيرون ارائه مي کنند کيفيتشون مقداري از کيفيت قطعاتي که روي ساز نصب ميشه پاين تره

sowat
Saturday 24 July 2010, 09:45 PM
من چپ دست هستم.میخام ساز چپ دست بگیرم.ا ی اس پی یا جکسون یا فندر.تو تهران همچین چیزیرومیتونم گیر بیارم؟اینا تو تهران نمایندگی دارن ؟جایی هست که سفارش ساز بدم برام بیارن.البته اصله امریکاها.

miralienca
Saturday 24 July 2010, 11:47 PM
بالاخره اونقدر گیر دادم تا اون emg های تقلبی رو پیدا کردم.
چند نکته در موردشون میگم تا اشتباهی جای اورجینال نخریدشون.
اگه خوب ظاهر emg های اصل رو بشناسید کاملا" میتونید تشخیص بدید.
کیفیت جنس بدنۀ نوع قلابی کاملا" از مدل اصل پایینتره.
نوشتۀ روی پیکاپها مثل مدلهای قدیمی emg هستش ولی باز هم کیفیت حک شدن و حتی رنگش با اورجینال متفاوته، خصوصا" در مورد رنگ طلایی مربوط به emg85 . زردی خاصی ومتفاوت از مدلهای اورجینال داره.
سیم تقلبیها مثل مدلهای قدیمی emg میمونه و quick connect نیست.
نکتۀ مهمتر و سوتی بزرگ اینه که اصلا" اینها اکتیو نیستند و فقط با ظاهر emg 81,85 ساخته میشن.
درنتیجه فقط سیم شیلد پیکاپ رو دارند و سیم سوم برای تغذیه برق ندارند.
برای فریب مشتری وقتی رو گیتاری اینها رو نصب میکنند از یک بوستر هم استفاده میکنند تا بادیدن باطری اون خریدار فکر کنه پیکاپهاش اکتیو هستند.
البته بعید نیست مدلهای تقلبی بیشتری هم باشه ولی فعلا" این مورد رو پیدا کردم.

symphony-x
Sunday 25 July 2010, 12:12 PM
بابا نمایندگی ای اس پی رو که شمارش رو بهت دادم
ساز چپ دست کلا کم گیر میاد دیگه برسه به اون غول هایی که شما میخوای اما خوب اول تو سایت ها بگرد گیتار مورد نظرتون رو انتخاب بکن بعد بو نمایندگی ها یا جمهوری سفارش بده براتون میارن

rezaranjbaraan
Sunday 25 July 2010, 02:24 PM
دوستان تازه متوجه شدم آیبانز سازه خیلی خوبم داره اما واسه بازار خودشو امریکا و انگلیسو...هستش و لطف داره به ما rg350 های بنجولشو میندازه واقعا باید ممنون باشیم که همینم تحریم نشده:24:

Mehrshad_PRS
Sunday 25 July 2010, 04:24 PM
مدلهای جالبیه ولی من نظرم در مورد ایبانز هنوز=:31:

Vai
Sunday 25 July 2010, 08:29 PM
مدلهای جالبیه ولی من نظرم در مورد ایبانز هنوز=:31:
اره منم باهات موافقم من به اونهایی که تصمیم دارن الکتریک کار کنن و دنبال ساز خوب میگردن
پکیج های ESP Guitars رو پیشنهاد میکنم خیلی از ایبانز بهتره (البته از بنجل هایی که در ایران فروخته میشه):redguitar:

symphony-x
Sunday 25 July 2010, 08:37 PM
خوب آره ای اس پی و کلا همه کمپانیها اینجور سازها رو دارن
اما آشغالاشو میدن به ما مثلا
ای اس پی ام-2 سفید یا ای اس پی کاستوم استاندارد با فرت برد ابونی یا همین هوریزون 7 سیمه که عاشقش شدم و جدیدا شبها میاد به خواب من رو تو سایت japan گذاشته نه سایت انگلیس

symphony-x
Sunday 25 July 2010, 09:04 PM
راستی این مدل ای اس پی گیر میاد؟؟؟؟ esp m-2 ctm البته جز سری استاندارد ها هست که تو سایت japan ای اس پی بود تو سایت انگلیس نبود
چه خوشکه سگ پدر !!
البته بازم به پای هوریزون 7 سیمه نمیرسه :دی

Mehrshad_PRS
Sunday 25 July 2010, 09:23 PM
نظرت درباره این چیه؟

مدل خوف گیتار منه فقط برای خرید روش حساب نکن تو ebay یدونه هست اونم 3200 دلار قیمت اصلیشو نمیدونم

symphony-x
Sunday 25 July 2010, 09:28 PM
پیکاپ نکش حیف هامباک نیست
البته تا یه دو ماه دیگه من 800 تومن گیرم میاد کل پولم میشه 3800 از یه مادر **** طلب دارم ....
با 3800 میتونم هوریزون 7 سیم فلوید رز دار رو بخرم یا کلا باید بیخیال بشم ؟؟؟؟؟

Mehrshad_PRS
Sunday 25 July 2010, 09:42 PM
حیف پول!!!
3800!!!!!!
گیتار خوبی هست ولی نه دیگه انقدر!!!!
فکر نکنم بگی برات بیارن بیشتر از 3 تومن ازت بگیرن!!!

miralienca
Sunday 25 July 2010, 10:18 PM
اینها رو هم ببینیدYou can see links before reply

Mehrshad_PRS
Sunday 25 July 2010, 10:26 PM
موسوی جان این جکسونه که گذاشتی روش راش سوپره!!!!
جالبه نمیدونستم روی ساز راش سوپر میزنن!

Mehrshad_PRS
Sunday 25 July 2010, 10:32 PM
پیکاپ نکش حیف هامباک نیست
البته تا یه دو ماه دیگه من 800 تومن گیرم میاد کل پولم میشه 3800 از یه مادر **** طلب دارم ....
با 3800 میتونم هوریزون 7 سیم فلوید رز دار رو بخرم یا کلا باید بیخیال بشم ؟؟؟؟؟
راستی به ساز همت فکر کردی؟ اون تریپ سازیه که دوست داری!
مدل ESP KH-2 Vintage منظورمه!

یادمه تو جمهوری یه ساز فروشی بود اون بزرگه که گیتارای عجیب داره!:26:چند تا مارک داره که بقیه مغازه ها ندارن اینو داشت یادمه حدود 4 تومن میگفت! البته اگه نفروخته باشه

miralienca
Sunday 25 July 2010, 11:12 PM
30-40 روز دیگه خبرت میکنم kh2 رو بیای ببینی.:am
الان مشخصات اون جکسون یادم نیست. ولی فکر کنم روش هم افرا باشه. قبلا" خودم افرا که اینجور نقشدار شده بود داشتم.

Mehrshad_PRS
Sunday 25 July 2010, 11:38 PM
30-40 روز دیگه خبرت میکنم kh2 رو بیای ببینی.:am
الان مشخصات اون جکسون یادم نیست. ولی فکر کنم روش هم افرا باشه. قبلا" خودم افرا که اینجور نقشدار شده بود داشتم.
با منی:19:
بدم نمیاد از نزدیک این مدلو بیبنم گرچه ساز مورد علاقم نیست ولی شاخه:10:

خیلی جالبه رفیق:23:من خیلی راش سوپر کار کردم یه چوب مزخرفیه که نگو! فقط خوشگله اکثرا خیلی سبکه و پوک (یکی از چوبها اصلی تو معرق)! افرا یادم نیست نقشهاشو خیلی وقته امدم از اون بادی ببیرون:18:

Palasht
Monday 26 July 2010, 12:46 AM
دوستان تازه متوجه شدم آیبانز سازه خیلی خوبم داره اما واسه بازار خودشو امریکا و انگلیسو...هستش و لطف داره به ما rg350 های بنجولشو میندازه واقعا باید ممنون باشیم که همینم تحریم نشده:24:

بابا اینا که J customن !:دی
اینا کلا" هیچ جای دنیا نمیرن تو ژاپن درست میشن همون جا هم فروخته میشن
سرای شبیح ار جی ش با پیکاپای EMG و Dimarzio و Duncan هست( 3 مدل مختلف )
نک های مخصوص جی کاستوم دارن که فوق العاده وحشتناک نازک و خوش دستن
قیمتشونم حدود 4 ملیون ایناس
البته من سری قدیمی ام تو نت دیدم شکل JS بود گذاشته بود نزدیک 10000 دلار :دییییی
تو ایرانم تا اونجا که من میدونم فقط همایون مجد زاده یدونه ازش داره و دیگر هیچ!
اگه پول دارین اینا واقعا خدان !
بدم مگه این مدلای ESP که همه مردشن چی بیشتر از مثلا" RG4570 داره ؟
فقط EMG های ESP صداشو واسه متال خیلی بهتر کرده !

Vai
Monday 26 July 2010, 03:42 AM
بین ایبانز ها من این یکی رو ترجیح میدم

Wizard Prestige neck

5pc. maple/ walnut neck material

Basswood body

24/jumbo frets

Rosewood fingerboard

Edge Pro bridge

DiMarzio IBZ (H) neck pickup

DiMarzio IBZ (H) bridge pickup

Pearl dot inlay

sowat
Monday 26 July 2010, 09:27 AM
symphony جان چرا میزنی عزیزم.من پیامتو ندیده بودم.مننون از راهنماییت.فقط ی سوال دیگه:ای اس پی اصلش برا ژاپنه؟یا برا امریکا؟من اگه ژاپنیشو بگیرم با امریکایی برابری میکنه؟همون کیفیتو داره؟

Mehrshad_PRS
Monday 26 July 2010, 10:15 AM
من به خاطر چوب بدنه پیکاپ فرم بدنه خوشم نمیاد:29:
هورزون esp رو با اینا مقایسه کن متوجه میشی!فقط کافیه یه بار باهاش بزنی!

sowat
Monday 26 July 2010, 11:53 AM
ای اس پی اصلش برا ژاپنه؟یا برا امریکا؟من اگه ژاپنیشو بگیرم با امریکایی برابری میکنه؟همون کیفیتو داره؟
کی میتونه تو خرید ای اس پی چپ دست اصل کمکم کنه؟من ایبانز اصلا حال نمیکنم.ساز فقط ESP .

symphony-x
Monday 26 July 2010, 12:54 PM
نه بابا چاکرتیم
والا میگن اصلش مال آمریکا بوده که خیلی خیلی سخت گیرت میاد الان همه ی esp ها japan میزنه که کیفیت بالایی داره جدیدا من به ای اس پی خیلی علاقه مند شدم و هیچ گیتاری به چشمم نمیاد !!

symphony-x
Monday 26 July 2010, 12:58 PM
بدنه ی ای اس پی ها بیشتر به دل من میشینه که ماهو و آلدر و اش هستن
فلوید رزشون ارجینال شالر آلمانه ولی آیبانز gotohjapan البته آیبانز هم فلوید رزهای شاخی داره کیفیتش میگن در حد ارجینال هست
خوشگلی ای اس پی!!!

symphony-x
Monday 26 July 2010, 01:15 PM
بین ایبانز ها من این یکی رو ترجیح میدم

Wizard Prestige neck

Basswood body

24/jumbo frets

Rosewood fingerboard

Edge Pro bridge

Pearl dot inlay
فرزاد آجری گیتارش همین مدلیه !!!!!!!!:19:

symphony-x
Monday 26 July 2010, 01:15 PM
حیف پول!!!
3800!!!!!!
گیتار خوبی هست ولی نه دیگه انقدر!!!!
فکر نکنم بگی برات بیارن بیشتر از 3 تومن ازت بگیرن!!!
نه بابا دنیا دو روزه ما هم که عشق و زندگیمون شده متال هر چی در میاریم یجورایی داره خرج متال میشه یعنی اگه بگن متال و گیتار نابود شده من دیگه سر کار نمیرم !!!!:18::37::12:
بعد این مدلهای oversea ای اس پی چی چی هستن ؟؟؟؟
اینم سایتشه معمولا قیمت گیتاراش یه 40 -50 تومن بیشتره ببینید حتما سایت رو ببینید

در ضمن اون هوریزون 7 فلوید رز رو تو سایت ها قیمت گذاشتن 2200 یورو بعضی سایتها هم بین 2300 دلار تا 2500 دلار عجیب نیست قیمتش ؟؟؟(یعنی متغیر نیست زیادی؟)
بیاد اینور میشه چقدر قیمتش ؟؟؟

Vai
Monday 26 July 2010, 04:02 PM

تو ایران ساز ها اکثرا اونقدر که قیمتشون هست نمیارزن ESP جز ساز هایی هستش که از نظر کیفیت و ظاهر حرف اول رو میزنه و شما با هر بودجه میتونید یه ساز با کیفیت قابل قبول تهیه کنید
ولی ایبانز با پیکاپ های دیمارزیو فکر میکنی باید چقدر هزینه کرد ؟ :redguitar:

Vai
Monday 26 July 2010, 04:12 PM
ای اس پی اصلش برا ژاپنه؟یا برا امریکا؟من اگه ژاپنیشو بگیرم با امریکایی برابری میکنه؟همون کیفیتو داره؟
کی میتونه تو خرید ای اس پی چپ دست اصل کمکم کنه؟من ایبانز اصلا حال نمیکنم.ساز فقط ESP .

والا اصل این گیتار مال آمریکاست ژاپن برای خاورمیانه ساز تولید میکنه و آمریکا فقط برای اروپا و آمریکا ولی اینجوری که از یکی از دوستان شنیدم مدتی هستش که ESP آمریکا فقط داره سیگنیچر تولید میکنه و تولید ساز برای عموم به عهده ژاپن گذاشته شده (راست یا دروغشو نمیدونم)
البته که آمریکا جنس بهتری تولید میکنه و قیمتش هم خیلی بالاتر از ژاپنی هستش اینجور هم که دوستان گفتن اصلا آمریکایی تو ایران گیر نمیاد من خودم ESP چپ دست نه دیدم نه شنیدم ولی تو اینترنت چپ دست این سازو دیدم اگه دوستان اطلاعی دارن لطفا کمک کنن :redguitar:

Palasht
Monday 26 July 2010, 09:13 PM
تو ایران ساز ها اکثرا اونقدر که قیمتشون هست نمیارزن ESP جز ساز هایی هستش که از نظر کیفیت و ظاهر حرف اول رو میزنه و شما با هر بودجه میتونید یه ساز با کیفیت قابل قبول تهیه کنید
ولی ایبانز با پیکاپ های دیمارزیو فکر میکنی باید چقدر هزینه کرد ؟ :redguitar:

خوب شما میگی ایبانز با پیکاپ دیمارزیو !
بسته به مدل پیکاپا و چوب و اینا به نظر من تا 3000 دلار میتونه قیمت عادلانه ای باشه
وقتی دیمارزیو های پاور رو سازت داری
قطر دستت 17-19 باشه
با بریج Edge 7-Lo Pro یا Edge Zero یا Tremolo دیگه ادم چی لازم داره ؟
البته برای منی که راک کار میکنم نه متال هد ها ! ( که البته تو متالم خیلی خوب جواب میده کلیم نمونش هست دیگه! )

بادی هم که کلا" سلیقه ایه
ولی کلا" نمیشه گفت ایبانز ساز خوبی نیست !
تو قیمتای خیلی پایین قبول دارم که 350 و اینا خوب نسیتن ولی سازای خفن ایبانز یه چیزاییه که کسی نمیتونه واقعا ایراد بگیره ازش !

Vai
Monday 26 July 2010, 10:05 PM
خوب شما میگی ایبانز با پیکاپ دیمارزیو !
بسته به مدل پیکاپا و چوب و اینا به نظر من تا 3000 دلار میتونه قیمت عادلانه ای باشه
وقتی دیمارزیو های پاور رو سازت داری
قطر دستت 17-19 باشه
با بریج Edge 7-Lo Pro یا Edge Zero یا Tremolo دیگه ادم چی لازم داره ؟
البته برای منی که راک کار میکنم نه متال هد ها ! ( که البته تو متالم خیلی خوب جواب میده کلیم نمونش هست دیگه! )

بادی هم که کلا" سلیقه ایه
ولی کلا" نمیشه گفت ایبانز ساز خوبی نیست !
تو قیمتای خیلی پایین قبول دارم که 350 و اینا خوب نسیتن ولی سازای خفن ایبانز یه چیزاییه که کسی نمیتونه واقعا ایراد بگیره ازش !

درست میگی عادلانه هست ولی تو ایران همه نمیتونن از پس چنین هزینه ای بربیان از اون طرف ESP داره ساز با کیفیت باورنکردی و با هر رنج قیمت که فکرشو بکنی میزنه از 300 دلار بگیر تا 10 هزار دلار
ولی آیبانز اول اینکه از نظر ظاهر خیلی ضعیفه چیزی که الان خیلی ها دارن بهش توجه میکنن تو بازار اینه که سازشون علاوه بر اینکه ظاهری زیبا داشته باشه از نظر کیفیت هم خوب باشه ولی ایبانز هایی که خوب باشه شما باید کلی هزینه کنید 3000 دلار پول کمی نیست برای همین خیلی ها به سمت ESP کیشده میشن کیفیت خوب و ظاهری زیبا
البته خودت اصل مطلبو گفتی اینا همش وابسته به سلیقه شخص هستش و هر کسی باید سازی خریداری بکنه که به سبک و استایل نوازندگیش:redguitar:

rezaranjbaraan
Monday 26 July 2010, 10:08 PM
تا حدی موافقم vai عزیز به این نکته هم توجه کن 300 دلاری های esp هم درحد ایبانزن ولی واقعا از 1000$ که میریم بالا esp سر میشه:41:

symphony-x
Monday 26 July 2010, 10:09 PM
درسته
کسی نمیگه آیبانز ساز بدیه اما خوب
انتخاب ساز سلیقه ایه مثلا من از esp و dean خوشم میاد اما بعضیا از Dean متنفرن بخصوص هدش نمونش رفیق من

symphony-x
Monday 26 July 2010, 10:14 PM
مثلا با 1600 ای اس پی هوریزون 6 سیم دست بگیرین خیلی مرده
فلوید رز ارجینال
آلدر بادی
ای ام جی
ابونی ( که خوشکل کننده ی سازه)

rezaranjbaraan
Monday 26 July 2010, 10:18 PM
کلاساخت ساز به چندتا مکتب برمیگرده ما روز اول دوتا مکتب داشتیم مکتب فندر مکتب گیبسون....:26:
آیبانزو جکسونو دین و...رفتن طرف فندر
esp prs bcrich هم از روشهای ساخت گیبسون با کمی تغییر مثه فلوید رز استفاده کردن

Vai
Monday 26 July 2010, 10:30 PM
تا حدی موافقم vai عزیز به این نکته هم توجه کن 300 دلاری های esp هم درحد ایبانزن ولی واقعا از 1000$ که میریم بالا esp سر میشه:41:

من با یه Viper کار کردم که قیمتش بیشتر از 300 دلار نبود خدایی بهتر از این ایبانز های 300 دلاری اسباب بازی بود نمیگم عالی بود ولی وقتی مقایسه میکردم احساس میکردم واقعا از همه نظر بهتر بود
ولی در کل باهات موافقم به قول Wayne Static : در این سال هایی که ساز زدم اکثر ساز ها رو با هر برندی رو امتحان کردم ولی هیچکدومشون بهتر از ESP نبود:redguitar:

symphony-x
Monday 26 July 2010, 10:41 PM
من با امضاتون بیشتر حال میکنم که گفته ی کرک همته !!!!
راستی dean نمایندگی نداره ؟ اگه آره شمارشو بی زحمت بدین یه نیم نگاهی به سیگنچر کولی داریم !!

rezaranjbaraan
Monday 26 July 2010, 10:48 PM
همونطور که دوستان عزیزم میدونن گیتار الکتریک چنتا فاکتور داره مثل...
1.دقت در ساخت و کنترل کیفیت و فناوری ساخت
مثال برای عدم رعایت:توی بعضی از همین کرت ها نوک فرت از فینگربرد یه خورده بیرونه و دستو گاز میگیره
2.پیکاپ و کیفیت اون
مثال:لازم نیس بگم inf3 4 با دیمارزیو اوولوشن چقد توفیر داره
3.جنس بدنه و دسته
مثال:فکر نکنم بدنه آگاتیسو بشه با آلدر یا حتی بسوودم مقایسه کرد
4.مارک و سابقه کاری سازنده
مثال:آریا رو با آیبانز نمیشه همتراز کرد
5.پشتیبانی و گارانتی
مثال برای عدم رعایت:ایران
6.اتصالات به بدنه
که esp در همه موارد و آیبانز دربالای1000$ رعایت میکنن بقیه سازها هم که در ایران تعطیلا
و مواردی که میدونم دوستان اشراف کامل دارن نمیگم:21:

miralienca
Monday 26 July 2010, 11:43 PM

والا اصل این گیتار مال آمریکاست ژاپن برای خاورمیانه ساز تولید میکنه و آمریکا فقط برای اروپا و آمریکا ولی اینجوری که از یکی از دوستان شنیدم مدتی هستش که ESP آمریکا فقط داره سیگنیچر تولید میکنه و تولید ساز برای عموم به عهده ژاپن گذاشته شده (راست یا دروغشو نمیدونم)
البته که آمریکا جنس بهتری تولید میکنه و قیمتش هم خیلی بالاتر از ژاپنی هستش اینجور هم که دوستان گفتن اصلا آمریکایی تو ایران گیر نمیاد من خودم ESP چپ دست نه دیدم نه شنیدم ولی تو اینترنت چپ دست این سازو دیدم اگه دوستان اطلاعی دارن لطفا کمک کنن :redguitar:
esp=electric sound products
توسط یک ژاپنی Hisatake Shibuya و در توکیو بنا نهاده شده. اینکه اصل این ساز امریکاییه اصلا" درست نیست. نمیدونم چرا دنبال چیزی که نیست میگردید تا جنس قلابی بخرید.
ایبانز ساخت امریکا هم میخواهید؟ولی یه آشغال چینیه:10:.

sahandmsh
Tuesday 27 July 2010, 12:28 AM
توسط یک ژاپنی Hisatake Shibuya و در توکیو بنا نهاده شده. اینکه اصل این ساز امریکاییه اصلا" درست نیست. نمیدونم چرا دنبال چیزی که نیست میگردید تا جنس قلابی بخرید.
دمت گرم خیلی جالب بود!!! می گم آقا می تونی یه پست بدی بزنی کدوم برند ها تولید کدوم کشورن؟ و اینکه کیفیت کدوم کشور بهتره؟ اگه زحمتی نیست
راستی نگفتین کیفیت پیکآپ های دیزاین خود PRS چجوره از نظر کیفیت و نوع صدا؟ ( در حد کدوم پیکاپ)
بد مثلا اگه پیکاپ دیمارزیو بذاری رو SingleCut Trem جواب میده؟ تو ساز تضادی ایجاد نمیشه؟

اینم عجب چیز جالبیه؟ کسی اینو دیده؟ :

Vai
Tuesday 27 July 2010, 01:24 AM

درست میفرمایید ولی طولی نکشید که دفتر اصلی به آمریکا انتقال داده شد و وقتی کسانی مثل همیلتون و خیلی از گیتاریست های غول ازش استفاده کردن به جایی رسید
آدرس دفتر ESP هم در لس آنجلس هالیود شمالی هستش و دقیقا مثل جکسون هستش که هم ژاپنی داره و هم آمریکایی

این سایت Espguitars.com که برید تمام مدل های آمریکایی دراون موجود هستش و تمام سیگنیچر گیتار هایی که مثلا برای کرک همت یا جیمز هتفیلد تهیه شده آمریکایی هستن ولی برای خود نوازنده های ژاپنی در خود ژاپن طراحی میشه چون نوازنده بتونه از مراحل کار با خبر بشه
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
اینم خلاصه توضیحاتی بود که در رابطه با ESP آمریکا داده شده بود
ESP USA produces the ESP Standard line, as well as the lower end LTD, and Xtone series, and the latter two lines of guitars are roughly based on these models. ESP USA's standard series generally caters more towards to metal players, with characteristics such as active pickups common.

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

miralienca
Tuesday 27 July 2010, 01:31 AM
دمت گرم خیلی جالب بود!!! می گم آقا می تونی یه پست بدی بزنی کدوم برند ها تولید کدوم کشورن؟ و اینکه کیفیت کدوم کشور بهتره؟ اگه زحمتی نیست
راستی نگفتین کیفیت پیکآپ های دیزاین خود PRS چجوره از نظر کیفیت و نوع صدا؟ ( در حد کدوم پیکاپ)
بد مثلا اگه پیکاپ دیمارزیو بذاری رو SingleCut Trem جواب میده؟ تو ساز تضادی ایجاد نمیشه؟
گیتارهای اورجینال اکثرا" کیفیت قابل قبولی دارند. اینکه یک نفر از مدلی خوشش میاد وتعریف میکنه ویا بدش میاد فقط بحث سلیقه هستش.
هیچ گیتاری با هر قیمتی به تنهایی کامل نیست.
در هر مارک و مدلی از گیتار مزایا و معایبی وجود داره. ولی توانایی و نیاز هر نوازنده و نوع موسیقی باعث میشه که در هر جایی گیتاری خاص عملکرد بهتری داشته باشه.این نمیتونه نشان دهنده برتری مطلق اون گیتار باشه. چون جای دیگه گیتار دیگه ای برتریش رو میتونه نشون بده.
مسلما" در تولید انبوه کشورهای مطرح و توانمندی مثل امریکا و ژاپن و .... میتونن کالاهای با کیفیتی ارائه بدن.
برندهای گرونقیمت و با کیفیت زیادی هم وجود دارند ولی به تولید در سطح جهانی مثل برندهای معروف که میشناسید نمیرسند. در نتیجه گمنام میمونن.
prs یکی از همین گیتارها بود که تونست خودش رو مطرح کنه. هم خودش هم لوازمش گرون قیمتن و کیفیت خوبی دارند.(البته اگه بخوام سلیقه ای بهش نگاه کنم یک سری ضعف هم داره)
پیکاپهاش هم کیفیت خوبی دارند و از نظر قیمتی مثل برندهای مطرح میباشند.البته مدل اکتیو بینشون ندیدم.
در ایران ندیدم کسی که این گیتار رو گرفته باشه و پیکاپش رو با برند دیگه ای عوض کرده باشه.
وقتی سازی خوب باشه اصولا" با تغییر پیکاپ قرار نیست فاجعه ای رخ بده.البته بهتره انتخاب پیکاپ و گیتار بر اساس نیاز و سبک نوازنده اگاهانه انجام بشه.
اگه بدونم چه سبکی کار میکنی و چه مدل از دیمارزیو رو میخوای رو prs نصب کنی بهتر میتونم راهنمایی کنم که اصلا" این گیتار و پیکاپ و ترکیبش بدردتون میخوره یا نه.

rezaranjbaraan
Tuesday 27 July 2010, 01:40 AM
دوستان من به تازگی یه PRS توی دست رضا یزدانی دیدم که پیکاپاش رنگ چوب بود شایدم روکشی چیزی بود اما این آقا از فندر پرید PRS فکرم نکنم به این زودیا ولکن باشه:21:

miralienca
Tuesday 27 July 2010, 01:49 AM
درست میفرمایید ولی طولی نکشید که دفتر اصلی به آمریکا انتقال داده شد و وقتی کسانی مثل همیلتون و خیلی از گیتاریست های غول ازش استفاده کردن به جایی رسید
آدرس دفتر ESP هم در لس آنجلس هالیود شمالی هستش و دقیقا مثل جکسون هستش که هم ژاپنی داره و هم آمریکایی

این سایت Espguitars.com که برید تمام مدل های آمریکایی دراون موجود هستش و تمام سیگنیچر گیتار هایی که مثلا برای کرک همت یا جیمز هتفیلد تهیه شده آمریکایی هستن
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
ESP USA produces the ESP Standard line, as well as the lower end LTD, and Xtone series, and the latter two lines of guitars are roughly based on these models. ESP USA's standard series generally caters more towards to metal players, with characteristics such as active pickups common.

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
منم میدونم دفتر اونجاست ولی اینکه دوستان فکر میکنن باید دنبال خرید ساخت امریکا بگردند و ژاپنی رو غیر اصل بدونن اشتباست.من غیر از مدلهای ارزانقیمت و احتمالا" تقلبی ساخت امریکا ندیدم.
از فکر ساز دست نوازنده ها هم بهتره بیاییم بیرون. ایبانز کروم ساتریانی رو دیدم 18000$ . ما رو چه به این حرفها

Vai
Tuesday 27 July 2010, 02:25 AM
منم میدونم دفتر اونجاست ولی اینکه دوستان فکر میکنن باید دنبال خرید ساخت امریکا بگردند و ژاپنی رو غیر اصل بدونن اشتباست.من غیر از مدلهای ارزانقیمت و احتمالا" تقلبی ساخت امریکا ندیدم.
از فکر ساز دست نوازنده ها هم بهتره بیاییم بیرون. ایبانز کروم ساتریانی رو دیدم 18000$ . ما رو چه به این حرفها

درست میگی البته من هیچ وقت نگفتم که ژاپنی اصل نیست و آمریکایی اصل هستش هر دو عالی هستن دفتر ژاپن الان داره خاورمیانه رو تغذیه میکنه و داخل خاورمیانه خیلی خیلی کم USA پیدا میشه میشه گفت نایابه:redguitar:

sowat
Tuesday 27 July 2010, 09:15 AM
نظرتون در مورد pensa چیه؟:21:

miralienca
Tuesday 27 July 2010, 11:15 AM
نظرتون در مورد pensa چیه؟:21:
از نزدیک ندیدم. ولی چیزی متقاوت نیست. بعضی مدلهاش با چوبهای خیلی زیبایی ساخته شده .
در مجموع گیتارهای ترومولو با پیکاپهای sss ,Hss زیاد نظر من رو جلب نمیکنه.

rezaranjbaraan
Tuesday 27 July 2010, 12:01 PM
دوستان نظرتون در مورده suhr چیه من که خوشم نیومد یه نگه بندازین کارشناسیش کنید...:21:

symphony-x
Tuesday 27 July 2010, 12:43 PM
یکی از آشناهامون یه جم 7 میخواد البته مدل سال 2010 که با بریج ارجینال اج اومده امروز کل شیراز رو گشتیم گیر نیاوردیم :(
تو تهران گیرمون میاد یا نه ???حدود قیمتش چنده ؟؟؟ تو سایت دیشب چک کردم زده بود 2495 یورو بیارن ایران حدود چقدر میشه ؟؟
مرسی

symphony-x
Tuesday 27 July 2010, 01:05 PM
دوستان نظرتون در مورده suhr چیه من که خوشم نیومد یه نگه بندازین کارشناسیش کنید...:21:

نمیدونم شاید گیتار خوبی باشه اما خوب برای سبک مورد علاقه ی من نمیتونه انتخاب خوبی باشه در کل زیاد خوشم نیومد ازش
راستی گیتارای kramer چجور گیتارین ؟؟؟
من زیاد خوشم نمیاد از قیافش فقط سیگنچر پتری لیندروس خیلی خوشکله و شاخه به نظر من

rezaranjbaraan
Tuesday 27 July 2010, 02:06 PM
احتمالا از ترو طایفه گیبسونه چون من آرمشو بالای وبش دیدم:26:
حال نکردم قیمتاشم پایینه ولی کیفیت چوبو بریجو...بد نیس متوسطه...:37:
نیدونم چرا خجالت کشیده اسم پیکاپاشو بنویسه....:21:
کلا از بقیه 15 سال عقبه....:106:

ARDALAN_m
Tuesday 27 July 2010, 02:47 PM
درود
ببينم كسي تاحالا اسم اين برندو شنيده؟teuffel:43::21:
يه سر به وبش بزنيد عجب ديزايني دارن :25:
توي يه كنسرت هم كرك همت يه دونه از اينا دسشه

symphony-x
Tuesday 27 July 2010, 03:00 PM
چه بی ریختن کلا از سازهای که طرح های تخیلی و اینجوری میزنن اصلا خوشم نمیاد مثل بی سی ریچ بعضی مدلهاش خیلی عجیبه !!!
یا dean که من از ساده هاش خوشم میاد نه اون عجیب غریباش کلا گیتار فقط solid body
البته گیتار پرواز (فارسی را پاس بداریم)الکسی هم بد نیست

Vai
Tuesday 27 July 2010, 03:59 PM
چه بی ریختن کلا از سازهای که طرح های تخیلی و اینجوری میزنن اصلا خوشم نمیاد مثل بی سی ریچ بعضی مدلهاش خیلی عجیبه !!!
یا dean که من از ساده هاش خوشم میاد نه اون عجیب غریباش کلا گیتار فقط solid body
البته گیتار پرواز (فارسی را پاس بداریم)الکسی هم بد نیست

موافقم
من بین ساز های Dean سیگنیچر Michael Angelo Batio و Dave Mustaine ترجیح میدم
You can see links before reply gel%20Of%20Death%20Graphic%206-String%20Electric%20Guitar.jpg
اینم گیتار Michael Angelo batio

Vai
Tuesday 27 July 2010, 04:08 PM
درود

ظاهر جالبی نداره ولی صدای قشنگی داره و البته بزرگان موسیقی مثل همیلتون و بیلی گیبونس ازش استفاده میکنن:am

sahandmsh
Tuesday 27 July 2010, 08:28 PM
دوستان من به تازگی یه PRS توی دست رضا یزدانی دیدم که پیکاپاش رنگ چوب بود شایدم روکشی چیزی بود اما این آقا از فندر پرید PRS فکرم نکنم به این زودیا ولکن باشه:21:
آقا این عکسشو برام میفرستی؟
اما یزدانی فندر استفاده نمی کنه ها؟! رضا یزدانی تا قبل کنسرت آخرش بیشتر Cort استفاده می کرد مخصوصا G254
( نمیدونم چرا؟!:D) اما از کنسرت آخرش آوای پارسیان اسپانسرش شده و ساز های آیبنز دستشونه به جز بیسیست گروه که همون ساز قبلی دستشه
از فندر ففظ یکی از گیتاریست هاش قبلا استفاده می کرد

Palasht
Tuesday 27 July 2010, 08:59 PM
آقا این عکسشو برام میفرستی؟
اما یزدانی فندر استفاده نمی کنه ها؟! رضا یزدانی تا قبل کنسرت آخرش بیشتر Cort استفاده می کرد مخصوصا G254
( نمیدونم چرا؟!:D) اما از کنسرت آخرش آوای پارسیان اسپانسرش شده و ساز های آیبنز دستشونه به جز بیسیست گروه که همون ساز قبلی دستشه
از فندر ففظ یکی از گیتاریست هاش قبلا استفاده می کرد

تو کنسرت اخری ( اگه بعد از اون کنسرت نداده باشه ) بیسیستشم ( ارش زمانیان ) یه SR700 دستش بود

miralienca
Wednesday 28 July 2010, 12:42 AM

درود
به نظر من گیتار در دهۀ هشتاد به نهایت کیفیت و توانایش رسید.چه ساخت چه نوازندگی.
فکر کنم هرچی طرح زیبا (چه برای بدنه چه برای سر دسته )و با کیفیت که از نظر فنی به ساز صدمه نزنه ،ساخته شده.
الان هر کی بخواد چیز جدیدی ارائه بده واقعا" کار مشکلی داره.
خیلی سخت میشه زیبایی و قابلیت فنی رو همزمان حفظ کرد و چیز جدیدی که تقلیدی از گذشته هم نباشه ارائه داد.
پیدا کردن جایگاهی بین غولهای گیتار سازی کار خیلی سختیه.
بعضیها میتونن ترکیب خوبی درست کنن. مثل کنت لارنس یا prs و...
قسمتی رو تقلید میکنند وقسمتی رو بدون کاهش کیفیت تغییر میدن.
ولی بعضی مدلها فقط میخوان مثل سایرین نباشند. مسلما" براحتی نمیتونن جایی برای خودشون دست وپا کنن.

sowat
Wednesday 28 July 2010, 12:43 AM
نظرتون در باره سایت چاره چیه؟همه نوع ساز اورجینال داره.کسی تا حالا ازش خرید کرده؟از پرشین میوزیک مارکت خرید کردین؟chare(dot)ir
ی سری بزنید

ear_guitar
Wednesday 28 July 2010, 12:10 PM
سلام بچه ها خسته نباشید با دور بر 1 میلیون گیتار چی بگیرم خوبه

امپلی وافکت دارم وفقط می خوام با این پول گیتارم رو عوض کنم

rezaranjbaraan
Wednesday 28 July 2010, 12:16 PM

neck type 5pc Wizard II Maple/Walnut neck-thru w/KTS™ TITANIUM Reinforcement
body Mahogany wing body
fret Jumbo frets
bridge Edge III bridge
neck pu EMG® 85 (H) neck pu
bridge pu EMG® 81 (H) bridge pu
hardware color Black
Neck Dimension

Scale 648mm/25.5"
a : Width at Nut 43mm
b : Width at Last Fret 58mm
c: Thickness at 1st 19mm
d : Thickness at 12th 21mm
Radius 400mmR

ear_guitar
Wednesday 28 July 2010, 12:18 PM
قیمت این گیتار حدودا چنده

rezaranjbaraan
Wednesday 28 July 2010, 12:25 PM
ببین به نظر من سعی کن همه چیزتو حرفه ای ببندی تا به مشکل برنخوری
این گیتاری که رضا جان معرفی کرد اگه به جای آیبانز رو هدش نوشته بود ای اس پی یا جکسشون یا dean شک نکن الان قمت بین 1600 تا 1800 بود اگه بگردی این گیتار آیبانز rgt6ex 1 پیدا میشه حتی 6 ماه پیش استادم واسه یکی از هنر جو هاش خرید این مدل رو 900 تومن میتونی این ساز رو بخری در کنار یه افکت سوسکی بعد از یه مدت یه افکت خوب بخری این نظر منه شما مشخصات رو ببین دو پیکاپه
پیکاپ emg81-emg85 کرک همت -هتفیلد-روستی کولی -مایک آکرفلد و خیلیای دیگه از این پیکاپ غول استفاده میکنن بدنه ماهوگانی آیبانز رو کمتر سازی این چوب رو استفاده میکنه نحوه اتصال نک بصورت ترا
خیلی گیتار شاخیه و یه گیتار مناسبه متال

اینم قیمت ببخشی سمفونی که از پستت استفاده کردم:21:

ear_guitar
Wednesday 28 July 2010, 12:31 PM
بجز این ایبانز گیتار های دیگه هم میشه معرفی کنید

symphony-x
Wednesday 28 July 2010, 01:08 PM
به نظر من schecter c7 jeff loomis signatur رو بگیر
پیکاپ ای ام جی 707 نک و بریج
بریج ارجینال فلوید رز
بدنه
اش
نک فرت بردmaple دیگه چی میخوای از یه ساز
دست جف لومیس ببین خیلی خوشکله

symphony-x
Wednesday 28 July 2010, 01:14 PM
موافقم
من بین ساز های Dean سیگنیچر Michael Angelo Batio و Dave Mustaine ترجیح میدم
You can see links before reply gel%20Of%20Death%20Graphic%206-String%20Electric%20Guitar.jpg
اینم گیتار Michael Angelo batio
و البته سیگنچر کولی :redguitar:

symphony-x
Wednesday 28 July 2010, 02:16 PM
پسر سایت چاره یه مدل جکسون داره آر آر 5 البته نه مدل معمولیش رو جکسون یه مدل از این گیتار بصورت محدود 100 عدد تولید کرده این سایت داره میفروشه 3 تومن البته تفاوتش با نسخه ی عادیش اینه که طرح روشون فرق میکنه همین کیفیتشون یکیه نسخه ی معمولیش 1800 هست به نظر من 3 تومن خیلی زیاده بخاطر محدود بودن گرونه زیاد هم مالی نیست !!!!! یعنی خوبه ها ولی 22 فرت داره
به نظرم نسخه ی معمولیش بهتره هم ارزونتره هم خوشکلتر

Vai
Wednesday 28 July 2010, 02:22 PM
نظرتون در باره سایت چاره چیه؟همه نوع ساز اورجینال داره.کسی تا حالا ازش خرید کرده؟از پرشین میوزیک مارکت خرید کردین؟chare(dot)ir
ی سری بزنید

به نظر من هیچ وقت از اینترنت خرید نکن همیشه باید خودت بری و سازو دستت بگیری ببینی واقعا به کارت میاد یا نه وقتی اینترنتی میخوای ساز بخری فقط از روی ظاهرش میخری و اصلا نمیتونی سازو تست کنی:ad

sowat
Wednesday 28 July 2010, 02:26 PM
پسر سایت چاره یه مدل جکسون داره آر آر 5 البته نه مدل معمولیش رو جکسون یه مدل از این گیتار بصورت محدود 100 عدد تولید کرده این سایت داره میفروشه 3 تومن البته تفاوتش با نسخه ی عادیش اینه که طرح روشون فرق میکنه همین کیفیتشون یکیه نسخه ی معمولیش 1800 هست به نظر من 3 تومن خیلی زیاده بخاطر محدود بودن گرونه زیاد هم مالی نیست !!!!! یعنی خوبه ها ولی 22 فرت داره
به نظرم نسخه ی معمولیش بهتره هم ارزونتره هم خوشکلتر
پسر بالاخره از چاره خرید کنیم یا نه؟سازاش حرف نداره.کسی خرید کرده تاحالا؟کسی اطلاعات داره؟

MYanni
Wednesday 28 July 2010, 02:49 PM
بنده که چند بار ازشون سوال پرسیدم جواب ندادند
مثلا درباره اینکه مدل های چپ دست هم ارائه میدن یا نه

فک نمیکنم پشتیبانی خوبی داشته باشن...

زدن چنتا ایمیل که کاری نداره...

montreux
Wednesday 28 July 2010, 07:35 PM
سلام بچه ها خسته نباشید با دور بر 1 میلیون گیتار چی بگیرم خوبه

امپلی وافکت دارم وفقط می خوام با این پول گیتارم رو عوض کنم

با 1 میلیون من به جای شما بودم گیتار ایبانز مدل RGT 220 یا اگه پولم بیشتر بود RGT 320 میگرفتم

این سری گیتار رو قبلا داشتم و کاملا هم ازش راضی بودم

گیتار های فوق العاده خوبی هستن همشون هم اصل و ساخت ژاپن هستند

اگر گیر اوردی بگیری مرگ ندارن از نظر موارد دیگه درجه یکه عالین (مگر از صداش خوشت نیاد)

البته با 1 تومن دست دوم این گیتار ها رو میشه خرید بگردی پیدا میکنی

با 1.5 دست دوم تمیز RGT320 , گیر میاری و با 1 تومن دست دوم تمیز RGT220

موفق باشی

Mehrshad_PRS
Wednesday 28 July 2010, 07:54 PM
بلخره یه ایبانز بدرد بخور پیدا کردم!:21:
تو کل دنیا فقط 19 تا ازش هست!:10:

symphony-x
Wednesday 28 July 2010, 08:35 PM
از بقیه ی آیبنزا خوشکل تر بود اما واقعا قیمتش زیاده هفت و نیم چه خبره بابا !!!!! به نظر من ارزش واقعی این ساز 1700-800 هستش صد در سگ بخاطر محدود بودنش انقدر زیاده قیمتش

Mehrshad_PRS
Wednesday 28 July 2010, 08:39 PM
خوب دیدم خوشتون امد نظرتون درباره این دو تا چیه!

خود من عاشق رنگ کروم هستم

pkr_legend
Wednesday 28 July 2010, 08:46 PM
دوستان با حدود 600 تا حداکثر 700 گیتار الکتریک آکوستیک چی می شه خرید؟ یه سمیک دیدم 550 شبیه این بود:_سری TMJ)
یه جا هم می گفت Hofner HAJC03 , 05 اونم همون قیمت می فروشه

نظرتون چیه؟ راستی واقعا" نمی دونستم اینو کجا بگم اگه اشتباه زدم sry

با تشکر

symphony-x
Wednesday 28 July 2010, 09:47 PM
ی سری بزنید
به نظر شماها قیمتاش بالا نیست؟؟؟؟؟؟؟

Mehrshad_PRS
Wednesday 28 July 2010, 09:48 PM
خوب مشخصه بالاست!:23:

symphony-x
Wednesday 28 July 2010, 10:04 PM
خوب مشخصه بالاست!:23:
البته که سازایی رو که گذاشته قیمتاش بالاست
منظورم این بود که قیمتشون نسبت به ارزش واقعی ساز بالا نیست ؟؟؟
مثلا طهری یه eclips2 گذاشته بود 2 تومن اما خوب تو سایت قیمت این مدل هست 1900 دلار مثلا این یکی قیمتش عادلانه بود اما بعضی هاش قیمتش بد جور عجیبه ؟؟؟؟
راستی امشب سازم رو بردن :46: (یه دو هفته ای دست دوستم میمونه اما فردا قراره یه اس 520 دستم باشه تا سازم برمیگرده )

Mehrshad_PRS
Wednesday 28 July 2010, 10:22 PM
esp eclipse قیمتش 1850 هست

چند مدلی که حدود قیمتش رو دارم بالا داره میده که طبیعیه!

sowat
Wednesday 28 July 2010, 10:23 PM
فروشگاه ساز سایت چاره تو دبی هستش.ولی خوب تنوع سازیشون خیلی خوب.من این مدلای فندرو تو بازار ندیده بودم.فکر نکنم خرید ساز اورجینال از نت مشکلی داشته باشه.قابل اعتماده به نظرم.قیمتا هم بالا نیست.ساز چپ دست هم دارن.باید سفارش بدی.ی سایت دیگشون persianmusicmarket هستش.:17:

symphony-x
Wednesday 28 July 2010, 10:28 PM
نه بابا قیمتش انصافا بالاست
در ضمن باید جلو چشم فروشنده ساز تست بشه تا خیال آدم راحت باشه
در ضمن
این مدل هوریزون گیر میاد ؟؟ چرا انقدر قیمتش بالاست ؟؟؟؟
مگه هوریزون بین 1600 تا 1800 نبود ؟؟؟؟؟
البته هوریزون ها جدیدا بدنشون اش و آلدر هست که تو سایت ای اس پی زده
این بدنش ماهوگانیه شاید به این دلیل قیمتش بالاست
پ.ن: راستی جم سال 2010 قیمتش تو سایت زده 4000 دلار !

Mehrshad_PRS
Wednesday 28 July 2010, 10:47 PM
بودنش که باید باشه!
هورزون سری اول بدنش اش و الدر بود پیکاپ سیمور داشت سری دوم بدنش ماهاگونیه با پیکاپ emg البته معمولا!

خوب قیمتشو زده 1800 تا دیگه!

Mehrshad_PRS
Thursday 29 July 2010, 12:11 AM
بچه ها در مورد esp jh3 چیزی میدونید نوع بدنه و....

اینجوری که من متوجه شدم فقط 100 تا ازش تولید شده
قیمتشم حدود 3700 دلار هست

Palasht
Thursday 29 July 2010, 01:17 AM
از بقیه ی آیبنزا خوشکل تر بود اما واقعا قیمتش زیاده هفت و نیم چه خبره بابا !!!!! به نظر من ارزش واقعی این ساز 1700-800 هستش صد در سگ بخاطر محدود بودنش انقدر زیاده قیمتش

اخه داداش من رو چه حسابی میگی 800 تا 1700؟
من اگه بودم عمرا" اینو نمیخریدم
ولی انصاف داشته باش !
سلیقه ای برخورد نکن با ساز !
پیک اپاش که امریکاییه جزو بهترین پیکاپای دیمارزیو هم هست
از بریج و دسته و بادی هم که چیزی کم نداره !
ماهاگونی و میپل و ... نک ترو هم که هست !
کل بادی هم tree of life کار شده
رو چه حسابی قیمت یه ساز ژاپنی معمولی رو که تازه میفرستنش ایران میزاری رو یه همچین سازی ؟( جدی واسم جالبه بدونم :10:)
8000نمیارزه ( واسه من و توی نوازنده ! نه کلکسیونر خر مایه ) ولی به نظر من 5000 اینا میارزه سازش
البته یه همچین چیزی هیچ وقت دست من و تو نمیرسه پس چونه زدن سر قیمتش مهم نیس دیگه :دی
:am

symphony-x
Thursday 29 July 2010, 11:56 AM
اخه داداش من رو چه حسابی میگی 800 تا 1700؟
من اگه بودم عمرا" اینو نمیخریدم
ولی انصاف داشته باش !
سلیقه ای برخورد نکن با ساز !
پیک اپاش که امریکاییه جزو بهترین پیکاپای دیمارزیو هم هست
از بریج و دسته و بادی هم که چیزی کم نداره !
ماهاگونی و میپل و ... نک ترو هم که هست !
کل بادی هم tree of life کار شده
رو چه حسابی قیمت یه ساز ژاپنی معمولی رو که تازه میفرستنش ایران میزاری رو یه همچین سازی ؟( جدی واسم جالبه بدونم :10:)
8000نمیارزه ( واسه من و توی نوازنده ! نه کلکسیونر خر مایه ) ولی به نظر من 5000 اینا میارزه سازش
البته یه همچین چیزی هیچ وقت دست من و تو نمیرسه پس چونه زدن سر قیمتش مهم نیس دیگه :دی
:am
بابا منظورم 1700-1800 بود آخه ببین این ساز به نظر شما چیش از یه ای اس پی هوریزون بیشتره
بدنشون که ماهو بود
فلوید رزشون هم که کیفیت یکسانی دارن (البته ملت میگن فلوید رز ارجینال غولتره)
فرت برد هم ابونی
تیونر هاشونم که gotoh
نکشون maple
فقط پیکاپ هاشون فرق میکنه که بازم قیمت ای ام جی و دی مارزیو یکی هست
تازه تعمیر کار ها میگن قطعاتی که روی ای اس پی هست عمری تر هست از آیبانز این رو خودم نمیدونم مثلا میگن فلوید رز چوپ و این چیزا
فکر کنم یه گیتار باز به اسم آقای موسوی تو فاروم باشه این حرف درسته یا نه آقای موسوی آخه برای خودم هم سواله
خوب بازم بگین ای اس پی ساز هاشو سه لا پهنا میشینه به مشتری :am
5 تا هم خیلی زیادشه
فقط بدرد یکی میخوره که آیبانز باز باشه که بخواد کلکسیون جمع کنه و بزارتش تو خونه !!!

symphony-x
Thursday 29 July 2010, 12:07 PM
بابا بعضی سازها بخاطر محدودیت تولید قیمتشون بالا میره مثلا
همین جکسونه که گفتم
یا یه سری جم هست به اسم دی ان ای اگه اشتباه نکنم تولید محدود بود قیمتش 8 تومن بود
یا سال 2009 ای اس پی یه سری گیتار کرک تولید کرد اونم فقط 40 عدد دونه ای 10 تومن پولش بود

symphony-x
Thursday 29 July 2010, 12:45 PM
You can see links before reply yd%20Rose%20NEW%21%20Black%20Satin%20finish%202010 %207-String%20Electric%20Guitar.jpg

نظرتو راجع به این چیه گیتار سیگنچر جف لومیس هست که سال 2010 به رنگ مشکیش تولید شده قرمزش سال 2007 تولید شد خیلی خوشکله نکته ی جالبش قیمتشه که 1 تومن هست !

symphony-x
Thursday 29 July 2010, 01:44 PM
ببخشید انقدر سوال میپرسم آخه من تو خرید ساز یکمی حساسم هر وقت میخواستم ساز بگیرم خیلی گیر میدادم به رفیقام
این 3 مدل دین تو ایران چقدر هستن (منظورم اینه که اگه بخوان بیارن )
این آمریکایی هست
این کره ای
اینم آمریکایی
بعد شما با سری های سولو جکسون 7 سیم کار کردید یا نه اونا چجور سازایی هستن؟؟؟
آیبانز rg1527 چند قیمته ؟؟؟؟؟

Palasht
Thursday 29 July 2010, 05:40 PM
بابا منظورم 1700-1800 بود آخه ببین این ساز به نظر شما چیش از یه ای اس پی هوریزون بیشتره
بدنشون که ماهو بود
فرت برد هم ابونی
تیونر هاشونم که gotoh
نکشون maple
تازه تعمیر کار ها میگن قطعاتی که روی ای اس پی هست عمری تر هست از آیبانز این رو خودم نمیدونم مثلا میگن فلوید رز چوپ و این چیزا
فکر کنم یه گیتار باز به اسم آقای موسوی تو فاروم باشه این حرف درسته یا نه آقای موسوی آخه برای خودم هم سواله
5 تا هم خیلی زیادشه
فقط بدرد یکی میخوره که آیبانز باز باشه که بخواد کلکسیون جمع کنه و بزارتش تو خونه !!!

اخه شما اصلا" یه حرف دیگه داری میزنی !
بالا هم گفتم این سازی نیست که عمرا دست من یکی برسه !
شما نمیتونی اولا" جی کاستوم رو دوما یه همچین مدلیرو با یا ساز خیلی معمولی ای اس پی مقایسه کنی !
شما وقتی میرین یه میز بخرین میگین اوکی این دو تا میزی که دیدم جفتشون یکی بود ولی جنس چوب اون بهتره پس من اونو میخرم ولی وقتی یکی از این میزا روش کلی کنده کاری با دست داره نمیتونی این دوتا رو مقایسه کنی !
البته کاملا" سلیقه ایه !
مثلا" من اگه پول داشتم یه جی کاستوم میخریدم تا مثلا" ای اس پی هوریزون !
( البته گیبسون میگرفتم اصلا":دییییی )

symphony-x
Thursday 29 July 2010, 07:57 PM
به خدا قیمت این ساز آیبانز به این خاطر 8 تومن بود که فقط 19 تا از اون تولید شده
بابا بی خیال
ولی خوب انتخاب ساز سلیقه ای میشه تو این رنج قیمت چون میتونی انتخاب های حرفه ای داشته باشی و دستت بازه

miralienca
Thursday 29 July 2010, 11:14 PM
بدنشون که ماهو بود
فرت برد هم ابونی
تیونر هاشونم که gotoh
نکشون maple
5 تا هم خیلی زیادشه
البته من گیتار سازم نه گیتار باز:48:
قبلا" هم گفته بودم درک گیتارهای گرونقیمت کار سختیه.
البته رو این ایبانز هم خاص و تمیز کار شده بود.
شاید خیلی از گیتارهای گرونی که میبینید بخاطر قدیمی بودن و یا تعلق داشتن به شخص معروفی ارزش افزوده پیدا کرده باشند ولی همیشه هم اینگونه نیست.قیمت پیکاپ و سایر قطعات که مشخصه.
اونها در خالت عادی قیمت رو نمیتونن زیاد بالا ببرند.
چوب و کاراییکه رو اون میشه مهمتره.
من یه دونه warrior دیده بودم 100،000$ قیمت داشت از چوب ماهوگانی با قدمت بالای 100 سال ساخته شده بود.
کلا" با شرایط زندگی که بیشتر ماها داریم و فضای حاکم بر موسیقی، بهتره به سازهای بالای 2 تومن فکر نکنیم.

Palasht
Friday 30 July 2010, 06:27 PM
البته من گیتار سازم نه گیتار باز:48:
قبلا" هم گفته بودم درک گیتارهای گرونقیمت کار سختیه.
البته رو این ایبانز هم خاص و تمیز کار شده بود.
شاید خیلی از گیتارهای گرونی که میبینید بخاطر قدیمی بودن و یا تعلق داشتن به شخص معروفی ارزش افزوده پیدا کرده باشند ولی همیشه هم اینگونه نیست.قیمت پیکاپ و سایر قطعات که مشخصه.
اونها در خالت عادی قیمت رو نمیتونن زیاد بالا ببرند.
چوب و کاراییکه رو اون میشه مهمتره.
من یه دونه warrior دیده بودم 100،000$ قیمت داشت از چوب ماهوگانی با قدمت بالای 100 سال ساخته شده بود.
کلا" با شرایط زندگی که بیشتر ماها داریم و فضای حاکم بر موسیقی، بهتره به سازهای بالای 2 تومن فکر نکنیم.

خدا خیرت بده منم که از اول همینو گفتم که اخه !

symphony-x
Friday 30 July 2010, 06:43 PM
درسته حرفتون رو قبول دارم این دیگه به چوب برمیگرده اما خوب
ای اس پی که نمیاد روی هوریزون هاش آلدر بد بزاره تو سایت over sea نوشته آلدر تاپ !

miralienca
Friday 30 July 2010, 08:39 PM
درسته حرفتون رو قبول دارم این دیگه به چوب برمیگرده اما خوب
ای اس پی که نمیاد روی هوریزون هاش آلدر بد بزاره تو سایت over sea نوشته آلدر تاپ !
یادم نمیاد از بد بودن esp حرفی زده باشم. esp قیمت مناسب ولوازم خوبی داره.سوسولی و ظاهر فریب نیست. البته فعلا" برای پایین آوردن قیمت کمی داره از کیفیت قطعات کم میکنه، ولی جوری داره این کار رو انجام میده که بتونی بعدا" اون قطعه رو با اورجینالش تعویض کنی.
اون آلدر تاپ هم ربطی به کیفیت نداره. بادی این مدل از 2 لایه تشکیل شده. لایۀ اول که قسمت اصلی بادی رو تشکیل میده از الدر استفاده شده و روی اون(top)از مپل .
البته مدلهایی هم وجود داره که از ash یا ماهوگانی برای بادی استفاده شده.

symphony-x
Friday 30 July 2010, 08:45 PM
یادم نمیاد از بد بودن esp حرفی زده باشم. esp قیمت مناسب ولوازم خوبی داره.سوسولی و ظاهر فریب نیست. البته فعلا" برای پایین آوردن قیمت کمی داره از کیفیت قطعات کم میکنه، ولی جوری داره این کار رو انجام میده که بتونی بعدا" اون قطعه رو با اورجینالش تعویض کنی.
اون آلدر تاپ هم ربطی به کیفیت نداره. بادی این مدل از 2 لایه تشکیل شده. لایۀ اول که قسمت اصلی بادی رو تشکیل میده از الدر استفاده شده و روی اون(top)از مپل .
البته مدلهایی هم وجود داره که از ash یا ماهوگانی برای بادی استفاده شده.
آها اینجور ساخت بدنه باعث افزایش کیفیت میشه؟؟؟
آخه فکر میکنم دردسر زیادی داره !!

symphony-x
Friday 30 July 2010, 08:52 PM
راستی یه سوال راجع به قیمت سازها در ایران دارم شاید خیلی ها هم همین مشکل رو دارن
معمولا اون سازهایی رو که تو ایران نیست و فروشنده ها سفارشی میارن قیمتاش چجوریاست منظورم اینه که تو سایتها زده قیمت دین سیگنچر راستی کولی حدود 4000$ بعد یه خط رو اون کشیده زده قیمت ما 2700$ !!!
این اگه بیاد اینور یکی مثل من چقدر باید پیاده بشه دور و بر همون 4000 تا ؟

miralienca
Friday 30 July 2010, 09:16 PM
آها اینجور ساخت بدنه باعث افزایش کیفیت میشه؟؟؟
آخه فکر میکنم دردسر زیادی داره !!
اصولا" اینکار برای کیفیت صدا انجام نمیشه.با امکاناتیکه اونها دارن هیچ دردسری هم براشون نداره. ولی تو شکل ظاهری ساز تاثیر گذاره.بعضی چوبها مثل الدر یا ماهوگانی نقشهای زیبایی ندارن برای همین از چوبهای زیبایی مثل مپل نقشدار برای زیبا کردن اونها استفاده میکنن.
البته خود من گیتارهای تمام مپل با فینگربرد ابنوس رو خیلی دوست دارم.

miralienca
Friday 30 July 2010, 10:28 PM
راستی یه سوال راجع به قیمت سازها در ایران دارم شاید خیلی ها هم همین مشکل رو دارن
معمولا اون سازهایی رو که تو ایران نیست و فروشنده ها سفارشی میارن قیمتاش چجوریاست منظورم اینه که تو سایتها زده قیمت دین سیگنچر راستی کولی حدود 4000$ بعد یه خط رو اون کشیده زده قیمت ما 2700$ !!!
این اگه بیاد اینور یکی مثل من چقدر باید پیاده بشه دور و بر همون 4000 تا ؟
بستگی داره کی از کجا و چجور بیاره و چقدر منصف باشه.

Mehrshad_PRS
Friday 30 July 2010, 10:58 PM
این جالبه!بدنه فکر کنم پلاسیک باشه!

عمرا صداش خوب باشه

miralienca
Friday 30 July 2010, 11:13 PM
این جالبه!بدنه فکر کنم پلاسیک باشه!

عمرا صداش خوب باشه
ساتریانیه دیگه. حال کرده این مدلی باشه.
ولی بین این همه گیتاریست هیچ کدوم اندازۀ ریچی سامبورا از گیتار سر درنمیاره.

Mehrshad_PRS
Friday 30 July 2010, 11:20 PM
واقعا هیچی نداره!:23:

دوست نداره طرفداراش گیتار خوب دستشون باشه!

500 دلار

miralienca
Friday 30 July 2010, 11:29 PM

500 دلار
مسائل تجاری ربطی به اون چیزی که میگم نداره.

Mehrshad_PRS
Saturday 31 July 2010, 12:01 AM
مسائل تجاری ربطی به اون چیزی که میگم نداره.
من منظورتو متوجه شدم رفیق!
منظور من گیتار امضاء دارش بود!

خود ستریانی هم من تا حالا ندیدم گیتار شیشه ای دستش بگیره!

Vai
Saturday 31 July 2010, 12:43 AM

500 دلار

نمیشه گفت هیچی نداره حتما بر اساس یه اصولی این سازو ساختن :ad

Vai
Saturday 31 July 2010, 01:08 AM

فکر نمیکنم اینجوری که میگی باشه از چه نظر میگی هیچ کدوم اندازۀ ریچی سامبورا از گیتار سر درنمیارن:ad
چیز خاصی نداره این گیتار یکی از چوب آلدر استفاده میکنه و ترجیح میده یکی ماهوگانی
یکی از پیکاپ EMG استفاده میکنه یکی دیمارزیو
سامبورا هم با توجه به سبک و استایلش یه سیگنیچر سفارش داده بقییه گیتاریست هایی هم که سیگنیچر دارن که کمپانی نیمومده براشون یک مدل درست کنه بدون اینکه نوازنده در اون نقشی داشته باشه نوازنده های حرفه ای حتما باید تمام پیکاپ ها و چوب های گیتارو بشناسن تا بدونن کدوم بدرد استایلشون میخوره سامبورا هم دقیقا مثل بقییه هستش و اطلاعاتش با بقییه هیچ فرقی نمیکنه:ad
میشه یکم دقیقتر منظورتو بگی:am

miralienca
Saturday 31 July 2010, 07:35 AM
فکر نمیکنم اینجوری که میگی باشه از چه نظر میگی هیچ کدوم اندازۀ ریچی سامبورا از گیتار سر درنمیارن:ad
چیز خاصی نداره این گیتار یکی از چوب آلدر استفاده میکنه و ترجیح میده یکی ماهوگانی
یکی از پیکاپ EMG استفاده میکنه یکی دیمارزیو
سامبورا هم با توجه به سبک و استایلش یه سیگنیچر سفارش داده بقییه گیتاریست هایی هم که سیگنیچر دارن که کمپانی نیمومده براشون یک مدل درست کنه بدون اینکه نوازنده در اون نقشی داشته باشه نوازنده های حرفه ای حتما باید تمام پیکاپ ها و چوب های گیتارو بشناسن تا بدونن کدوم بدرد استایلشون میخوره سامبورا هم دقیقا مثل بقییه هستش و اطلاعاتش با بقییه هیچ فرقی نمیکنه:ad
میشه یکم دقیقتر منظورتو بگی:am
اصلا" بحث سیگنچر نیست. نوازنده ای هستش که مثل خیلیهای دیگه خودش رو محدود به برند خاصی نکرده.تقریبا" همه سبک ومدلی ساز دستش میگیره.کلکسیون جالبی داره و ازشون استفاده میکنه.
بهترین انتخاب ساز رو برای هر آهنگی انجام میده .نوازندۀ جالبیه. بقول خود ساتریانی اگه جزو 10 نفر اول دنیا نباشه 11 پایینتر هم نیست.

Mehrshad_PRS
Saturday 31 July 2010, 10:00 AM
البته فکر کنم مخترع اونم هست که به دهن وصل میشه بعد صدا گیتارو عوض میکنه!اسمشو نمیدونم!((البته مطمئن نیستم!!!))

miralienca
Saturday 31 July 2010, 08:09 PM
البته فکر کنم مخترع اونم هست که به دهن وصل میشه بعد صدا گیتارو عوض میکنه!اسمشو نمیدونم!((البته مطمئن نیستم!!!))
اگه منظورت تاکر هستش مخترعش سامبورا نیست.خیلیهای دیگه قبل از سامبورا از تاکر استفاده کردند.

Mehrshad_PRS
Saturday 31 July 2010, 11:57 PM
اگه منظورت تاکر هستش مخترعش سامبورا نیست.خیلیهای دیگه قبل از سامبورا از تاکر استفاده کردند.
فکر کنم همون باشه!حالا این سیستم چه جوری کار میکنه!اون شیلنگ!:21:که میذارن تو دهنشون به چی وصل میشه و....

Vai
Sunday 1 August 2010, 01:24 AM
فکر کنم همون باشه!حالا این سیستم چه جوری کار میکنه!اون شیلنگ!:21:که میذارن تو دهنشون به چی وصل میشه و....

اسم این وسیله TalkBox هستش و یه جور افکته . یه نوع کیبورد دیده بودم که به این روش کار میکرد.
به قول تو یه شیلنگ:24:(لوله پلاستیکی) داشت با دم و بازدم هوا میتونستی ساز بزنی
ولی در کل میشه گفت کار این وسیله اینه که Vocal رو با صدای ساز یکی کنه
چیز خاصی هم ندارهYou can see links before reply

nayuop
Sunday 1 August 2010, 04:51 PM
سلام
من میخوام با420-450 یه ibanez rg370dx بگیرم...دیدم ساز به درد بخوریه واسه ساز اول... قیمتشم مناسب ..اکثرا هم ازش تعریف کردن..
فقط یه سوال واسم پیش امده... احتمالا میتونم بگم برام از اروپا یا امریکا پیکاپ بیارن...حالا با این وحود هر پیکاپی میشه رو این مدل نصب کرد و خوب هم جواب بده ؟این مدل آر جی ها (که ساخت اندونزی اند) از نظر جنس بدنه تفاوت زیادی با آر جی های پرستیژ (ساخت ژاپن ) دارن ؟
نمیخوام پول الکی واسه گیتار بدم که همش واسه پیکاپش باشه...
rg370 رو انتخاب کردم هم واسه این که به درد هر سبکی میخوره ..هم قیمتش نسبت به کیفیتش خوب... پیکاپ هاشم خیلی بد نیست...
با این وجود انتخاب خوبیه ؟
در ضمن مدنظرم پیکاپ های dimarzio که رو گیتارم نصب کنم تا چند ماه دیگه... به نظر شما میتونم چه پیکاپ های دیگه ای رو سفارش بدم که برام بیارن ,کیفیتش خوب باشه قیمتشم نسبت به ایران به صرفه باشه؟(تو ایران یا گیر نیاد...یا قیمتش چند برابر قیمت اصلیش باشه ):am

symphony-x
Sunday 1 August 2010, 10:17 PM
دی مارزیو ها همشون قیمتشون یکیه فقط liquid fire و crunch lab یکم گرونتر از مدل های دیگشه چون این مدل پیکاپ رو جدیدا ساختن

pkr_legend
Sunday 1 August 2010, 10:34 PM
دوستان یه نیم نگاهی هم به تاپیک من کنید!
کمک برای خرید گیتار آکوستیک

rezaranjbaraan
Monday 2 August 2010, 12:18 AM
درود
دوستان گلم آیا پیچ و مهره برای بریج های آیبانز و کلا قطعات یدکی از نمایندگی آیبانز قابل تهیه هست تا زنگ نزدم خاستم اگه کسی تجربشو داره مطمئن بشم

Palasht
Monday 2 August 2010, 12:35 AM
درود
دوستان گلم آیا پیچ و مهره برای بریج های آیبانز و کلا قطعات یدکی از نمایندگی آیبانز قابل تهیه هست تا زنگ نزدم خاستم اگه کسی تجربشو داره مطمئن بشم

من استادم بهم 7 8 تا داد
ولی تو جمهوری میدونم که به یکی داده بودن دونه ای 1000 تومن !!!!!
ممکنه داشته باشه ! نمیدونم
ولی فک کنم بدی از اونور یهو بیارن برات بهتر باشه ( اصولا" باید اونور خیلی راحتتر و ارزون تو از این حرفا پیدا شه ! )

nayuop
Monday 2 August 2010, 06:58 AM
مرسی symphony
دوستان بازم راهنمایی کنید plz

symphony-x
Monday 2 August 2010, 12:45 PM
درود
رضا جان والا من قبلا یه آر جی 370 داشتم بریجش مشکل به هم زد یعنی اینکه بریج سالم بود خودم خرابش کرده بودم بردم پیچ هاش رو برام عوض کردن آره بابا گیرت میاد همچین چیزهایی

armageddon_st
Monday 2 August 2010, 01:06 PM
سلام
خوبي

تا به اينجا همه تاپيك و پستهاش رو خوندم و خيلي مفيد هم بوده.
از همه ممنون.:41:
حدود 16 ماهه كه گيتار كلاسيك مي زنم. الان ميخوام الكتريك كار كنم.
گيتار رو بسيار دوست دارم.:5:
كارهاي Joe Satriani و Steve Vai همينطور Jimmy Page در Led Zeppelin يا Slash در GUNS N' ROSES و Joe Perry در Aerosmith و البته Liam Gallagher در Oasis رو دوست دارم :redguitar:
خوب مي دونم كه دو سبك كاملا متفاوت مي شه ولي خوب من علايق خودم رو گفتم تا جهت حركتم معلوم بشه براي بهتر راهنمايي گرفتن از شما بزرگواران.:9:
بودجه ام 1 ميليون تومن هست كه البته بسته به اينكه پيشنهادها چجوري باشه تا اندازه اي قابل افزايشه.:44:

لطفا توي خريد گيتار بهم كمك كنين و پيشنهاد بدين چي بخرم كه::ad

1- متناسب با علاقه ام باشه (ساز توي يادگيري جوابگوي هر دو سبك باشه):39:
2- از نظر قطعات مكانيكي-ديناميكي (مثل Bridge) و الكترونيكي (Volume, Selector, PickUp) همينطور قطعات ثابت داراي استحكام و دوام لازم براي سبك كار باشه.:26:
3- اگه احتياج به تعمير، ارتقا و لوازم يدكي پيدا كرد، هم تعميركارش موجود باشه و هم بشه لوازمش رو پيدا كرد.:18:
4- ظاهر خوبي هم داشته باشه كه بشه باهاش ارتباط احساسي بهتري برقرار كرد.:16:

اينرو هم بگم كه از تجهيزات هم فقط يه آمپ AVT100 دارم، شايد توي انتخاب ساز موثر باشه (تركيب ساز با آمپ)

قبلا از همه ممنون

شاد باشي:bc
فعلا

symphony-x
Monday 2 August 2010, 01:46 PM
نظرتون راجع به جکسون slat3-7 pro series چیه این مدل گیر میاد یا نه ؟؟؟؟

فکر کنم نک های جکسون خوراک باشن اگه باشه حدود چنده قیمتش ؟

Mariachi
Monday 2 August 2010, 07:34 PM
سلام
خوبي

تا به اينجا همه تاپيك و پستهاش رو خوندم و خيلي مفيد هم بوده.
از همه ممنون.:41:
حدود 16 ماهه كه گيتار كلاسيك مي زنم. الان ميخوام الكتريك كار كنم.
گيتار رو بسيار دوست دارم.:5:
كارهاي Joe Satriani و Steve Vai همينطور Jimmy Page در Led Zeppelin يا Slash در GUNS N' ROSES و Joe Perry در Aerosmith و البته Liam Gallagher در Oasis رو دوست دارم :redguitar:
خوب مي دونم كه دو سبك كاملا متفاوت مي شه ولي خوب من علايق خودم رو گفتم تا جهت حركتم معلوم بشه براي بهتر راهنمايي گرفتن از شما بزرگواران.:9:
بودجه ام 1 ميليون تومن هست كه البته بسته به اينكه پيشنهادها چجوري باشه تا اندازه اي قابل افزايشه.:44:

لطفا توي خريد گيتار بهم كمك كنين و پيشنهاد بدين چي بخرم كه::ad

1- متناسب با علاقه ام باشه (ساز توي يادگيري جوابگوي هر دو سبك باشه):39:
2- از نظر قطعات مكانيكي-ديناميكي (مثل Bridge) و الكترونيكي (Volume, Selector, PickUp) همينطور قطعات ثابت داراي استحكام و دوام لازم براي سبك كار باشه.:26:
3- اگه احتياج به تعمير، ارتقا و لوازم يدكي پيدا كرد، هم تعميركارش موجود باشه و هم بشه لوازمش رو پيدا كرد.:18:
4- ظاهر خوبي هم داشته باشه كه بشه باهاش ارتباط احساسي بهتري برقرار كرد.:16:

اينرو هم بگم كه از تجهيزات هم فقط يه آمپ AVT100 دارم، شايد توي انتخاب ساز موثر باشه (تركيب ساز با آمپ)

قبلا از همه ممنون

فعلا
درود!
یه نگاه به مدلهای Ibanez RG1570 , RG2550 بنداز!
اگه ESP بخوای آقا مهرشاد راهنماییت میکنه!!
بدرود!:am

armageddon_st
Monday 2 August 2010, 11:26 PM
درود!
یه نگاه به مدلهای Ibanez RG1570 , RG2550 بنداز!
اگه ESP بخوای آقا مهرشاد راهنماییت میکنه!!
بدرود!:am

سلام
خوبی

RG2550 و RG1570 رو دیدم.
1- آیا مناسب سلیقه موسیقی هایی که گفتم هست؟
2- قیمتهاشون چتده؟
در باره ESP هیچ چی نمیدونم. خوشحال می شم مهرشاد کمکم کنه.
فقط از همه خواهش می کنم با توجه به سبک و نوازنده هایی که مورد علاقه ام هستند ساز معرفی کنند.

شاد باشی:bc
فعلا

Mehrshad_PRS
Monday 2 August 2010, 11:42 PM
خوب دو تا چیز مختلف رو دوست داری! esp گیتارای خوبی داره ولی 1 تومن فکر نکنم اصلا داشته باشه مگه اینکه esp ltd بگیری

نظر من روی prs torero هست حدود 1300 هست ساز خیلی خوبیه

بدنه ماهاگونی روش میپل فرت بورد ابونی پیکاپ emg 81 و emg 85 فلوید روز اورجینال

امپتم امپ خوبیه حالا حالا ها جواب میده اگه اشتباه نکنم چند تا افکتم روش داره اونم لامپی!

Vai
Tuesday 3 August 2010, 04:24 AM
خوب دو تا چیز مختلف رو دوست داری! esp گیتارای خوبی داره ولی 1 تومن فکر نکنم اصلا داشته باشه مگه اینکه esp ltd بگیری

نظر من روی prs torero هست حدود 1300 هست ساز خیلی خوبیه

بدنه ماهاگونی روش میپل فرت بورد ابونی پیکاپ emg 81 و emg 85 فلوید روز اورجینال

امپتم امپ خوبیه حالا حالا ها جواب میده اگه اشتباه نکنم چند تا افکتم روش داره اونم لامپی!

اینجور که این دوست عزیز گفتن اصلا نباید اسم ESP رو بیارن چون ESP بیشتر تو فاز متاله و اصلا حس خوبی نداره با پیکاپ EMG سولو های ستریانی یا اسلشو زد

من این سازو پیشنهاد میکنم

لطفا نظرتونو بگید من که میگن این ایبانز خیلی خوبه قیمت این ساز 1200 هست

Wizard Prestige neck

Basswood body

24/jumbo frets

Rosewood fingerboard

Edge Pro bridge

Pearl dot inlay

Chrome hardware

Mehrshad_PRS
Tuesday 3 August 2010, 09:09 AM
اون سازی که گفتم اگه از emg خوشش نیومد خیلی راحت میتونه پیکاپشو بفروشه یه ست پیکاپ اسلشو باهاش بخره!
اون ساز همه چیزش از این سرتره

armageddon_st
Tuesday 3 August 2010, 09:45 AM
سلام
خوبي

Vai ،Mariachi و مهرشاد عزيز
از هر سه شما ممنونم. پيشنهادهاي خيلي خوبي دادين
خوب.
Vai:
1- اگه ممكنه مدل اين گيتار رو بهم بگو. البته توي جمهوري ديدمش. فقط توي يك مغازه. يادم نيست كدوم. مي خوام Review هاي توي نت رو بخونم.
2- نداشتن Pickup وسط مشكلي ايجاد نميكنه؟ منظورم اينه كه توي كار بهش احتياج پيدا نمي كنم؟(مثلا براي كاراي استيو وي)
مهرشاد:
1- ساز خوبي رو معرفي كردي. هم زيبا و هم قوي. ولي خوب ... با اطلاعات كمي كه دارم فكر مي كنم Pickup هاش متال تر از اوني باشه كه به كارم بياد (البته بچه ها هم گفتن). تعويض Pickup و ساير قطعات رو مي خوام بعد از چند سال كه نواختن، صدا ها و تجهيزات رو بهتر شناختم انجام بدم.
2- پيشنهاد هاي بعدي تو هم قطعا و حتما مي تونه ديد بهتري بهم بده. ممنون مي شم.

Mariachi:
از دوتا سازي كه گفتي، RG2550 رو بيشتر پسنديدم. منتظر پيشنهادها و راهنمايي هاي بعديت هستم.

ساير هنرمندان توي فروم::clapping:
آيا كسي راجع به سازهاي پيشنهادي بچه ها تجربه نزديك يا شخصي اي داشته؟ اگه ساز خوبي ميشناسين بهم معرفي كنين لطفا!
ممنون از همه

شادباشي:bc
فعلا

DesironnA
Tuesday 3 August 2010, 10:12 AM
سلام
خوبي

خوب.
Vai:
1- اگه ممكنه مدل اين گيتار رو بهم بگو. البته توي جمهوري ديدمش. فقط توي يك مغازه. يادم نيست كدوم. مي خوام Review هاي توي نت رو بخونم.
2- نداشتن Pickup وسط مشكلي ايجاد نميكنه؟ منظورم اينه كه توي كار بهش احتياج پيدا نمي كنم؟(مثلا براي كاراي استيو وي)
مهرشاد:
1- ساز خوبي رو معرفي كردي. هم زيبا و هم قوي. ولي خوب ... با اطلاعات كمي كه دارم فكر مي كنم Pickup هاش متال تر از اوني باشه كه به كارم بياد (البته بچه ها هم گفتن). تعويض Pickup و ساير قطعات رو مي خوام بعد از چند سال كه نواختن، صدا ها و تجهيزات رو بهتر شناختم انجام بدم.

Mariachi:
از دوتا سازي كه گفتي، RG2550 رو بيشتر پسنديدم. منتظر پيشنهادها و راهنمايي هاي بعديت هستم.

آيا كسي راجع به سازهاي پيشنهادي بچه ها تجربه نزديك يا شخصي اي داشته؟ اگه ساز خوبي ميشناسين بهم معرفي كنين لطفا!
ممنون از همه

فعلا
درود
البته من از RG2550 استفاده نکردم. من RG2570 نقره ای دارم و بسی ازش راضی میباشم!!!!You can see links before reply
سپاس

armageddon_st
Tuesday 3 August 2010, 10:52 AM
درود
البته من از RG2550 استفاده نکردم. من RG2570 نقره ای دارم و بسی ازش راضی میباشم!!!!You can see links before reply
سپاس

سلام
خوبي
مخلص رئيس قبيله!!!!!:77:
اگه منظورت اين باشه:

اولا بايد بگم خيلي قشنگه
دوم هم بگم كه با 2550 بجز يه Pick Guard هيچ فرقي نداره

اين ساز:
1- قيمتش چنده؟
2- از نظر فني ازش راضي هستي؟
3- نيازهاي تكنيكي نوازندگيت رو پاسگو هست و كم نمياره؟
4- واقعا به همين قشنگيه كه توي اين عكسه؟
5- ميتوني يه عكس واضح كه ازش گرفتي بهم نشون بدي؟

ممنون
فعلا

Mehrshad_PRS
Tuesday 3 August 2010, 10:55 AM
سلام
خوبي

خوب.
Vai:
مهرشاد:

Mariachi:

ممنون از همه

فعلا
سازت بهتره پیکاپ وسط نداشته باشه ممکنه تو پیک زنی اذیت کنه البته بستگی به خودت داره!

دوست خوبم فقط پیکاپ نیست جنس بدنه و.... هم مهمه!
متونی تست بگیری emg پیکاپ جالبیه مخصوصا تو دیستریشن ( من مخالف دیمارزیو و سازهای ایبانز هستم!)

Palasht
Tuesday 3 August 2010, 11:06 AM
سازت بهتره پیکاپ وسط نداشته باشه ممکنه تو پیک زنی اذیت کنه البته بستگی به خودت داره!

متونی تست بگیری emg پیکاپ جالبیه مخصوصا تو دیستریشن ( من مخالف دیمارزیو و سازهای ایبانز هستم!)

چرا ؟
اتفاقا" به نظر من EMGو ESP کلا" به کارش نمیان !
________
اگه تونستی مدلای قدیمی ایبانزو بگیر دست دو ! ( اگه سالم بود البته )
خویلی بهتره مثلا RG550 :ه جدیداش شده 2550
در کل اینا که گفتن همه سازای خوبین !
برو جمهوری دور بزن صداهارو گوش کن خودت !

armageddon_st
Tuesday 3 August 2010, 11:17 AM

سلام
خوبي

از جوابت ممنون

اميدوارم جوابي كه دادي با توجه به جنس و نوع صدايي باشه كه گفتم بهش علاقه دارم. من تعصبي روي برند خاص ندارم. ميخوام يه ساز خوب بگيرم كه هم صدايي كه ميخوام رو بتونم ازش بگيرم، هم از نظر فني قابل باشه و هم اينكه علاوه بر ظاهر، توي اجراي تكنيكها و كارها چيزي كم نياره.

ميشه دلايل مخالفتت با برند Ibanez رو اعلام كني؟ ميتونه پند آموز و روشنگر باشه!

فعلا

rezaranjbaraan
Tuesday 3 August 2010, 11:20 AM
[You can see links before reply
پیشنهاد همیشگی من برای حدود یه تومن همه چیز درین ساز هست وعلاوه بر آش خوشمزه ای که میخوری یه دسر و سالادم بالاشه که همانا پیکاپا وچوبشه...:24:

armageddon_st
Tuesday 3 August 2010, 11:32 AM
پیشنهاد همیشگی من برای حدود یه تومن همه چیز درین ساز هست وعلاوه بر آش خوشمزه ای که میخوری یه دسر و سالادم بالاشه که همانا پیکاپا وچوبشه...:24:

سلام
خوبي

رضا جان
اين ساز بزرگ و برجسته ايه.RGT6EX
Pickup و چوب ماهوني هم كه داره رديفه
ولي آيا به درد صداهايي كه من دوست دارم مي خوره؟
مني كه نميخوام متال كار كنم (قبلا نوازنده ها و صداهاي مورد علاقه ام رو گفتم)
Pickup هاي EMG اين ساز به دردم مي خوره؟ صداي ساز متال و تودماغي نميشه!!!!!
من علاوه بر كاراي slash, Joe Perry و Noel Callagher كارهاي Vai و Satch رو هم دوست دارم هااااااا!!!!

فعلا

rezaranjbaraan
Tuesday 3 August 2010, 12:06 PM
عزیزم دوسه ت چیز متفات رو دوس داری برای joe perry فندرا خوبن برایslash گیبسونو prs برای vai هم ایبانزو جکسون من چی بگم...:guitarplay1:
با این پول میتونی متوسط های هرکدومو که بخای بخری ولی اگه تمایلت به دوتای اول زیادتره prs toreo عالیه که البته پیکاپاش...:106:
اما هم prs هم rgt6 هردو از نظر پیکاپ یه عمر تامینت میکنن چوباشونم خوبه و هردو عالین گیلمورم الان emg استفاده میکنه فکر نکنی خیلی متاله واسه هر کاری میشه استفاده کرد...:44:
البته میتونی با یکو نیم استرت آمریکایه بگیری و لی دیگه انتظار emg رو نداشته باشی:ad

Mehrshad_PRS
Tuesday 3 August 2010, 12:52 PM
تو دماغی نشه!!!!
مشخصه ساز slash تو دماغی بودنشه!
کلا بدنه ماهاگونی تو دماغی میکنه سازو مخصوصا ست نک بودن ساز که تو اینا با این استیل معرفی نشده اگه صدای تیز دوست داری همون ایبانز با پیکاپ دیمارزیو بهتره برات

کلا سازو خودت از نزدیک باید تست کنی ببنی خوشت میاد حواصم به امپی که داری ازش تست میگیری باشه!

در مورد ایبانز هم نوشتم!

از پیکاپ دیمارزیو خوشم نمیاد از بریجش خوشم نمیاد از نوع چوبش خوشم نمیاد از استایلش خوشم نمیاد کافی بود؟

خود من از بدنه ست نیک خوشم میاد

prs torero گیتار عالی هست بریج خیلی خوبی داره در مورد پیکاپ emg هم خودت باید گوش کنی ببینی دوست داری یا نه

در کل با این پول نمیشه همه چیز از یک ساز بخوای اینجوری که تا الان من متوجه شدم یه چیزی تو مایه های فندر بدردت میخوره که پولت نمرسه

rezaranjbaraan
Tuesday 3 August 2010, 12:59 PM

این rgt6ex هم که من پیشنهاد دادم نک ترو هست پیکاپاشم با prs یکیه چوبشم احتمالا 80% یکی باشه بریجش تفاوت داره اما هردو ویبره دوطرفن....!
در کل منم برای آرماگدون عزیز همون prs رو پیشنهاد میدم مرسی مهرشاد:41:

Mehrshad_PRS
Tuesday 3 August 2010, 01:15 PM

این rgt6ex هم که من پیشنهاد دادم نک ترو هست پیکاپاشم با prs یکیه چوبشم احتمالا 80% یکی باشه بریجش تفاوت داره اما هردو ویبره دوطرفن....!
در کل منم برای آرماگدون عزیز همون prs رو پیشنهاد میدم مرسی مهرشاد:41:
جفتشون نک ترو هستن
بریج از زمین تا اسمون فرق داره اورجینال بریج کجا ادج 3 کجا!!! این مدل بریج روی rg350 هست! بزرگترین ایراد این ساز همینه:26:

چاکریم داداش

rezaranjbaraan
Tuesday 3 August 2010, 01:21 PM
راس میگه مهرشاد خدایی بریج سازه یه تونی رو باید بتر میزاشت ایبانز....
ن تنها مشکلم با toreo اینلی نداشتن روی فینگربرده ایکاش اینلی داشت ولی در کل سرتره....

armageddon_st
Tuesday 3 August 2010, 01:51 PM
تو دماغی نشه!!!!
کلا بدنه ماهاگونی تو دماغی میکنه سازو مخصوصا ست نک بودن ساز که تو اینا با این استیل معرفی نشده اگه صدای تیز دوست داری همون ایبانز با پیکاپ دیمارزیو بهتره برات

کلا سازو خودت از نزدیک باید تست کنی ببنی خوشت میاد حواصم به امپی که داری ازش تست میگیری باشه!

در مورد ایبانز هم نوشتم!

از پیکاپ دیمارزیو خوشم نمیاد از بریجش خوشم نمیاد از نوع چوبش خوشم نمیاد از استایلش خوشم نمیاد کافی بود؟

prs torero گیتار عالی هست بریج خیلی خوبی داره در مورد پیکاپ emg هم خودت باید گوش کنی ببینی دوست داری یا نه

در کل با این پول نمیشه همه چیز از یک ساز بخوای اینجوری که تا الان من متوجه شدم یه چیزی تو مایه های فندر بدردت میخوره که پولت نمرسه

سلام
خوبي
حواسم باشه؟ يعني چه جوري حواسم باشه؟

فعلا

Mehrshad_PRS
Tuesday 3 August 2010, 02:01 PM
امپها صداهای مختلفی دارن میشه گفت بیشتر صدای گیتار به امپه تا ساز

montreux
Tuesday 3 August 2010, 02:02 PM

تو دماغی نشه!!!!

در مورد ایبانز هم نوشتم!

عزيان شما هر سازي و هر وسيله اي رو باهم مقايسه نکنييد

بايد در کلاس هم باشن تا بتونيد مقايسه کنيد

گيتاره rg350 قيمتش 400 تومنه !!

گيتاري که در کلاس c ساخته ميشه نبايد با گيتاري که در کلاس a ساخته ميشه مقايسه کرد

شما زماني ساز ايبانزي رو با گيتار x مقايسه کنييد که حد اقل از نظر قيمت و کلاس تو يه رنج باشن

ايبانز گيتار هاي غول زياد داره ولی خوب ....

منتها در ايران به علت وجود يسري مدلهاي تقلبي و سطح پايين اونم از نوع اندونزي و ... سبب شده که يه سري از اين گيتار خوششون نياد

وگرنه يه بريج EDGE PRO اصل و ژاپني باشه خيلي کيفيت خوب و قابله قبولي داره

ولي يه بريدج Edge-III چيني 100% کيفيتي نداره که بخوايم با مدلهاي ديگه مقايسه کنيم

تبصره :

هر برند گيتار که در يک کلاس باشند ( اصلي رو گير بياريد) داراي کيفيت بالايي هستند (فقط بحث سليقه مورد نظر هست)

Mehrshad_PRS
Tuesday 3 August 2010, 02:11 PM
عزيان شما هر سازي و هر وسيله اي رو باهم مقايسه نکنييد

بايد در کلاس هم باشن تا بتونيد مقايسه کنيد

گيتاره rg350 قيمتش 400 تومنه !!

گيتاري که در کلاس c ساخته ميشه نبايد با گيتاري که در کلاس a ساخته ميشه مقايسه کرد

شما زماني ساز ايبانزي رو با گيتار x مقايسه کنييد که حد اقل از نظر قيمت و کلاس تو يه رنج باشن

ايبانز گيتار هاي غول زياد داره ولی خوب ....

منتها در ايران به علت وجود يسري مدلهاي تقلبي و سطح پايين اونم از نوع اندونزي و ... سبب شده که يه سري از اين گيتار خوششون نياد

وگرنه يه بريج EDGE PRO اصل و ژاپني باشه خيلي کيفيت خوب و قابله قبولي داره

ولي يه بريدج Edge-III چيني 100% کيفيتي نداره که بخوايم با مدلهاي ديگه مقايسه کنيم

تبصره :

هر برند گيتار که در يک کلاس باشند ( اصلي رو گير بياريد) داراي کيفيت بالايي هستند (فقط بحث سليقه مورد نظر هست)
گل پسر RGT6EX با این قیمتی که داره بریجش ادج 3 هست من گفتم بریجش مثل rg350 هست

راستی rg 350 گرون شده شده 520 تومن اگه اشتباه نکنم!:10:

ایبانز گیتار خوب داره ولی من یکی موقعی بخوام بالای 2 تومن پول ساز بدم هیج وقت سراغ ایبانز نمیرم

montreux
Tuesday 3 August 2010, 02:14 PM
گیتار RGT6EX برای اندونزی و جدیداش اصلا زاپنی نداره

ادج تری ژاپنی هم کیفیته خوبی داره

اونهایی که تو بازاره همشون اندونزی و چینیه

قیمتها همه چیز رفته بالا

مثال :اهن الات در عرض 3 روز کیلویی 156 تومن رفته بالا وبیشتر هم میشه

armageddon_st
Tuesday 3 August 2010, 02:28 PM
گیتار RGT6EX برای اندونزی و جدیداش اصلا زاپنی نداره

ادج تری ژاپنی هم کیفیته خوبی داره

اونهایی که تو بازاره همشون اندونزی و چینیه

قیمتها همه چیز رفته بالا

مثال :اهن الات در عرض 3 روز کیلویی 156 تومن رفته بالا وبیشتر هم میشه

سلام
خوبي

شما پيشنهاد خاصي نداري؟ خوشحال ميشم نظر شما رو هم بدونم.

قابل توجه تمامي اساتيد و هنرمندان:
بچه ها ميگن بايد برم و امتحان كنم و صداها رو گوش بدم و بعد انتخاب كنم.
مني كه بلد نيستم گيتار الكتريك بزنم، چطوري بايد امتحان كنم و از نظر فني اونو ببينم.

كمكككككككككككككككك:frown::frown: :frown:

فعلا

Sir_Erick
Tuesday 3 August 2010, 03:11 PM
سلام دوست عزیز

شما اگه مدل های اصلی ايبانز رو می خوای یه سر به سایت خود ایبانز بزن و کشور ایران رو انتخاب کن تمام مدل هاش با عکس موجود هست
You can see links before reply (You can see links before reply)

Sir_Erick
Tuesday 3 August 2010, 03:11 PM
Ibanez RG2570Z Electric Guitar Features:

Neck: 5-piece Wizard Prestige neck
Body: Basswood body
Frets: Jumbo frets
Fingerboard: Bound rosewood
Inlay: Wedge sharktooth
Bridge: Edge Zero bridge
Neck pickup: DiMarzio IBZ
Bridge pickup: DiMarzio IBZ
Middle pickup: DiMarzio IBZ
HWcolor: CK
Tuning machines: Gotoh
قیمت در ایران حدود 1200000 تومان

Sir_Erick
Tuesday 3 August 2010, 03:42 PM
در مورد ایبانز هر چی خواستی می تونم کمکت کنم
ESP هم مارک خوبیه
Gibson و jackson هم که حرف ندارن
نظره من اینه با یه RG 470 یا Rg 520 شروع کن بزار که ره افتادی بیا pickup رو انتخاب کن ببین چی می خوای بعد عوض کن
من خودم با یه GRX 70 شروع کردم بعدا میخوام JS2400 بگیرم

Sir_Erick
Tuesday 3 August 2010, 03:47 PM
نظر من اینه امپت هم واسه شروع خوبه
کارت راه میفته
وقتی راه افتادی تونستی ریتم و ملودی بزنی به فکر یه افکت باش
اونم Zoom 8 بگیر عالیه

Sir_Erick
Tuesday 3 August 2010, 03:54 PM
امپ هم خواستی بهترین مارکش marshal هستش
اما IBANEZ هم امپ داره که من دارم راضیم
reyna و aria هم امپ میزنن

Sir_Erick
Tuesday 3 August 2010, 04:00 PM
نمیدنم چرا بعضیا میگن کارای چینی و اندنزی کیفیت نداره
ساز من الان چینیه کیفیتشم خوبه
من Aria pro 2 داشتم چند سال پیش ژاپنی بود مثه این کیفیت نداشت
من که نمیخوام باهاش کنسرت بزارم دارم روزی 4 ساعت هم باهاش تمرین میکنم
بستگی به خودت داره
همش سلیقه ای هستش

montreux
Tuesday 3 August 2010, 07:05 PM
سلام
خوبي

مني كه بلد نيستم گيتار الكتريك بزنم، چطوري بايد امتحان كنم و از نظر فني اونو ببينم.

فعلا

سليقه ها کاملا متفاوته در خريد

به نظرمن با اين مقدار بودجه حيف شما بري سازه اندوزي يا کره اي بگيري در مورد ساز قبلا زياد نوشتم

ببين تو بازار چي هست

داستان برندها در ايران ميدوني چه جوريه که مختصر توضيح ميدم :

هر چند وقط يکبار يه برندي تو گيتار الکتريک مد ميشه براي مثال يه زماني جکسون رو بورس بود هرکي مي خواست گيتار بگيره ميرفت جکسون مي خريد سره همين قضيه بعد از مدتي کوتاه بازار اشباع شد از جکسون هاي تقلبي والان هم فراوانه
يا ايبانز رو بورس افتاد يه مدت گيبسون و فندر و...............
و داستان همچنان ادامه داره ..........

بهترين کار اينه که شما دنبال سازهايي که تقلبيش تو بازار هست اصلا نريد

تو همين بازار با يکماه گردش با يک ميليون شما حتي ساز امريکايي دست دوم هم به راحتي ميخريد

سازهاي استوک ژاپني هم کم و بيش تو بازار گير مياد گيتار هاي خوبي هستن

شما برندهايي نظير prs و esp و بعضي از ايبانزها گيتار هايي هستند که بگردي اصلشون گير مياد حالا بسته به بودجه وسليقت از نظر استيل نو ودست دوم

وگيتار الکتريکهايي زيادي وجود داره که تقلبيش تو بازار نيست و با خيال راحتتري ميتونيد بخريد نظير گيتار هاي و edwardو BACCHUS و Ornetts و ..... (ساخت ژاپن)

وايبانز هاي نظيره PGM301و JEM77B RMR و MMM1 MOL و RGT220H وRGT320 و S2170FB و SA320X و SZ720FM و ...
نو اين ايبانز ها بالاي 2 ميليون تومنه ولي دست دوم ميشه با 1 الي 1.5 خريد ( بلا استثنا ساخت ژاپن)

Mariachi
Tuesday 3 August 2010, 08:42 PM
ااوووه!
یه روز نبودیما!!
دوست من سلیقت فکر کنم مثله خودمه!
فکر نکنم اصلا از EMG خوشت بیاد!
نمونش خودم به دلایلی پیکاپ گیتارم که EMG بود با V7 و V8 عوض کردم، به نظر خودم صداش بهتر شد!!( کلا EMG واسه متال به بالا خوبه)
با این پول سعی کن یه ساز ژاپنی یا آمریکایی (کلا سازهایی که تو هارد کیس هستند و آدم از اصل بودنشون مطمئنه و ...)
Ibanez اونطور که من فهمیدم یا نباید گرفت یا باید پرستیژ گرفت!
اگه فندر گیر بیاری نور علی نور میشه اما بدیش اینه که دیگه دیست خفنی تو مایه های vai بهت نمیده(میده؟!! من که ندیدم!!)
اما تا خودت راه نیوفتی تک تک مدلهایی که مد نظرته تست نکنی به جایی نمیرسی!
موفق باشید!
Mariachi, Out!

armageddon_st
Tuesday 3 August 2010, 08:51 PM
سلام
خوبي

فعلا

سلام
خوبی

بابا دمت گرم! دم همه شماها گرم!!
ممنون از جواباتون!!

فقط گمونم این قسمت که قرمزش کردم رو یادتون رفت جواب بدین
لطف می کنین؟؟

فعلا

Mariachi
Tuesday 3 August 2010, 09:05 PM
سلام
خوبی

ممنون از جواباتون!!

لطف می کنین؟؟

فعلا
معمولا فروشنده ها یکی دو تا آهنگ رو بلدن بزنن دیگه!!
فقط کافیه بری تو مغازه بگی میخوام فلان مدل رو تست کنم! خود فروشنده تست میکنه برات!
البته این برای اینه که ببینی از صدای ساز خوشت میاد یا نه از نظر فنی باید با یه باتجربه بری، اگه ساز اصل بگیری که خیالت راحته، فقط سازو بگیر دستت ببین باحاش راحتی یا نه.

armageddon_st
Tuesday 3 August 2010, 09:20 PM
معمولا فروشنده ها یکی دو تا آهنگ رو بلدن بزنن دیگه!!
فقط کافیه بری تو مغازه بگی میخوام فلان مدل رو تست کنم! خود فروشنده تست میکنه برات!
البته این برای اینه که ببینی از صدای ساز خوشت میاد یا نه از نظر فنی باید با یه باتجربه بری، اگه ساز اصل بگیری که خیالت راحته، فقط سازو بگیر دستت ببین باحاش راحتی یا نه.

سلام
خوبی

خوب! ای که گفتی یعنی ... چه!!!!!

شادباشی:bc
فعلا

Mariachi
Tuesday 3 August 2010, 09:32 PM
سلام
خوبی

خوب! ای که گفتی یعنی ... چه!!!!!

شادباشی:bc
فعلا

اگه سازت اصل باشه (منظور همون سازهای ژاپنی یا آمریکایی مثل همون پرستیژ) خیالت راحته که دیگه مشکل فنی ندارند چون اینا چند جور تست کنترل کیفیت میگذرونند،
راحت بودن با سازم بستگی به خود آدم داره دیگه!! چه جوری بگم؟! باید اکشنش مناسب باشه، ابعاد نک مناسب دستت باشه(Ibanez ها نک باریکی دارند، خیلیها به خاطر همین سمتشون نمیرند) وزنش فوق سنگین نباشه و ...!
شما تازه میخوای شروع کنی، به همین دلیل هم به گیتار خاصی عادت نداری، فکر نکنم این جور پارامترها زیاد اذیتت کنن، هر چی اول بگیری به همون تقریبا عادت میکنی،زیاد سخت نگیر!!
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم!
بدرود!

montreux
Tuesday 3 August 2010, 09:51 PM
ااوووه!
یه روز نبودیما!!
دوست من سلیقت فکر کنم مثله خودمه!
فکر نکنم اصلا از EMG خوشت بیاد!
نمونش خودم به دلایلی پیکاپ گیتارم که EMG بود با V7 و V8 عوض کردم، به نظر خودم صداش بهتر شد!!( کلا EMG واسه متال به بالا خوبه)
با این پول سعی کن یه ساز ژاپنی یا آمریکایی (کلا سازهایی که تو هارد کیس هستند و آدم از اصل بودنشون مطمئنه و ...)
Ibanez اونطور که من فهمیدم یا نباید گرفت یا باید پرستیژ گرفت!

Mariachi, Out!

سازه اوریجینال یه چیزه دیگست
خوب شد یه نفر هم نظر در مورد پیکاپ پیدا کردیم
پیکاپ اکتیو صدای واقعی گیتار الکتریک رو از بین میبره و اون حس رو از نوازنده میگیره
بخصوص کسانی که از دیست های متوسط و کم استفاده می کنند

montreux
Tuesday 3 August 2010, 09:56 PM
سلام
خوبی

ممنون از جواباتون!!

لطف می کنین؟؟

فعلا

همون طور که دستمون گفت

ساز اوریجینال نو زیاد مهم نیست تست کنی یا نه چون سازهای مشکل دار از کنترل کیفیت اونها خارج نمیشه

سازهای کشورهای دیگه چین و اندونزی و ... هستن که هر کدومشون یه ساز میزنه

تشخیص ساز دست دوم :

به طور خلاصه وار توضیح میدم وروشهای تست مختلفی برای هرقسمت هست
این روشهای تست قسمتهای مختلف گیتار رو چون زیاده یه فرصت دیگه می نویسم

1)

ظاهر ساز:

ساز دست دوم حتما چندتا خوردگی کوچیک در کناره ها داره
و در زیر سیم و پیکاپ حتما جای خطهایی که بر اثر برخورد ناخون نوازنده با بدنه هست رو داره
هیچ وقط تمیزه تمیز نیست اگر خیلی هم تمیز باشه باید شک کرد

2)

دسته گیتاره

اگر به طور افقی بگیری گیتار رو واز سمت بریدج بدسته نگاه کنی به راحتی صاف بودن دسته گیتار معلوم میشه

( این قسمت نیاز به تجربه داره و هرچه تجربه بیشتر انتخواب درستر ) در کل کاره سختی نیست
از پشت به دقت دسته گیتار رو نگاه کن و مواظب باش جای شکسته گی نداشته باشه خطوط چوب میپل رو با دقت نگاه کن

از گیتار های که از پشت دسته گیتار رنگ شده خود داری کن (مثل گیبسون) چون تشخیص شکستگی خیلی سخت میشه

3)
فرتهای گیتاره که در اثر نوازندگی زیاد ساییده نباشه
البته بسته به مقداره مصرف گیتار هم مربوط میشه

4)
صدای گیتاره

که تشکیل شده از صدای پیکاپ و نوع چوب (تجربه ای هست)
صدای سازی که دارای شکسته گی و ... باشه خودش رو نشون میده باید گوشهای کاملا اماده ای داشته باشی

5)

پیکاپ های گیتار سلکتورها و ولوم وتنها که به راحتی قابل تشخیصه

از نظر قدرت صدایی پیکاپ به راحتی تشخیص سالم بودن پیکاپ معلوم میشه

6)

اگر گیتار فلویدرز میگیری کاملا از سالم بودنه سیستم ترمولو و قفل کوک اون اطمینان حاصل کن

با 10 دقیقه نوازندگی و استفاده از دسته ترمولو به صورت پی در پی ساز نباید از حالت کوک خارج شه

سازهای اوریجینال به همین راحتی ها مستهلک نمی شن
.

symphony-x
Wednesday 4 August 2010, 12:26 AM
سازه اوریجینال یه چیزه دیگست
خوب شد یه نفر هم نظر در مورد پیکاپ پیدا کردیم
پیکاپ اکتیو صدای واقعی گیتار الکتریک رو از بین میبره و اون حس رو از نوازنده میگیره
بخصوص کسانی که از دیست های متوسط و کم استفاده می کنند
درود
البته من با این حرفتون مخالفم
آخه لرد گیلمور از ای ام جی استفاده میکنه
استیو وای هم از فرناندس اکتیو استفاده میکنه اما خوب جنس صدایی که دارن خیلی دلنوازه
برای متال هم که خداییش ای ام جی بهتره

sahandmsh
Wednesday 4 August 2010, 01:05 AM
والا به نظر من ( من کی باشم نظر بدم ) بهترین گزینه همون PRS SE Torero هرچی بگی هست!
24 فرت - فلویدروز اورجینال - ماهاگونی (خودم خیلی میپسندم) - ...
تنها مشکلی که با سلیقت داره پیکاپشه که قابل حله!!! عوض کن پیکاپ هارو!
من اگه 1تومنو داشتم می رفتم سراق این!

Palasht
Wednesday 4 August 2010, 01:40 AM
ببین اگه اینجا یه سالم بشینی به هیچ جایی نمیرسی !
چون هر کس میاد
یکی میگه EMG نگیر اون یکی میگه بگیر
Ibanez بگیر اون یکی مخالقه
خلاصه که هر کس یه چیزی میگه و حرف همه هم درسته ولی هر کس با توجه به اون پیش زمینه ای که تو مغزشه حرف میزنه !
خودت پاشو برو جمهوری پدر مغازه دارا رو درار انقد سوال کن که بندازنت بیرون تا به یه نتیجه برسی
کم کم هی سازایی که میخوای بگیری کمتر میشه تعدادش تا اخر سر یه سازو انتخاب میکنی میگیری!
البته بهتره با یکی بری که میشناسه سازو که سرت کلا نذارن ( البته به فروشنده هم بستگی داره ولی کلا" ادمای جالبی تو جمهوری نیستن ! به رفیق ترین رفییقتم اعتماد نکن چون یه موقعی پیک اپ امریکاییتو باز میکنه توام نمیفهمی :پی )
هیچ راهی بهتر از تجربه کردن نیست :5:

miralienca
Wednesday 4 August 2010, 02:23 AM
والا خیلی سخته جریان ساز اورجینال و غیر اورجینال رو با نوشتن توضیح داد. ما هم که عقلمون کلا" تو چشممونه.
میدونید که ضعیفتر از حس بینایی حسی نداریم. 90% مغز رو مشغول میکنه و آخرش هم مثل اب خوردن گول میخوره.

montreux
Wednesday 4 August 2010, 02:25 AM
درود
البته من با این حرفتون مخالفم
آخه لرد گیلمور از ای ام جی استفاده میکنه
استیو وای هم از فرناندس اکتیو استفاده میکنه اما خوب جنس صدایی که دارن خیلی دلنوازه
برای متال هم که خداییش ای ام جی بهتره

پیکاپ emg پیکاپ خوبیه وبرای کسانی که از دیست های متوسط و رو به بالا استفاده میکنند
و کاملا سلیقه ای و یه سری از اشون استفاده میکنند مثل گیلکمور و همت و خیلی های دیگه

استیو وای از و خیلی از نوازنده های دیگه از دیستورشنی پایین تر از اون چیزی که ما فکرش رو میکنیم استفاده میکنند

فرناندس یه سیستمه کاملا متفاوته و صدای گیتار رو به هیچ عنوان تغیر نمی ده بلکه سبب افزایش کشش نت میشه وهر وقط بخوای میوتنی از این سیستم استفاده کنی و میزان اون رو کنترکرد و بقیه موارد خاموش باشه

نحوه عمل کرد سیستم فرناندس :

با یک سری مدارات الکتریکی هر نتی رو کی میزنی موج مغناطیسی مربوط به اون نت رو تولید کرده واون سیم دوباره در اثر این میدان مغناطیس شروع به ارتعش میکنه ودر نتیجه یک کشش نت بی نهایتی رو در هر نتی که بخواین میده

و این سیستم روی پیکاپ اکتیو و پسیو قابلیت نصب داره

miralienca
Wednesday 4 August 2010, 02:32 AM
فکر میکنید چند نفر اصل و فرع رو بین سازها تشخیص میدن و پولشون به باد نمیره؟

montreux
Wednesday 4 August 2010, 02:54 AM
فکر میکنید چند نفر اصل و فرع رو بین سازها تشخیص میدن و پولشون به باد نمیره؟

با سپاس از شما

حرف شما کاملا درسته برای همین منظور همیشه میگم سازهایی رو دنبالش برید که تقلبیش تو بازار نباشه

جکسون و ایبانز وفندر و گیبسون و esp و .....
تقلبیش در بازار فراوان پیدامیشه

ولی گیتارهایی که مدلهاشون رو قبلا ذکر کردم و + بعضی برندها به جرعت میگم تقلبیش تولید نشده

واگر کسی پیدا کرد با خیال راحت خریداری کنه

.

ali5481b
Wednesday 4 August 2010, 07:03 AM
من میخوام یک گیتار بخرم کدوم بهتره rg350ex rg350dx rg370dx

miralienca
Wednesday 4 August 2010, 07:55 AM
با سپاس از شما

حرف شما کاملا درسته برای همین منظور همیشه میگم سازهایی رو دنبالش برید که تقلبیش تو بازار نباشه

جکسون و ایبانز وفندر و گیبسون و esp و .....
تقلبیش در بازار فراوان پیدامیشه

ولی گیتارهایی که مدلهاشون رو قبلا ذکر کردم و + بعضی برندها به جرعت میگم تقلبیش تولید نشده

واگر کسی پیدا کرد با خیال راحت خریداری کنه

.
گیتارهایی که در این عکسها میبینید بین 200 تا 400 دلار قیمت دارند و همگی چینی هستند.حالا هی ما میگیم باز هم....:dash2: