PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست مشاوره فوري براي خريد گيتار الكتريك و لوازم جانبی آن

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

صداي اعتراض
Saturday 22 December 2007, 04:31 AM
سلام دوستان گل و هنرمند اميدوارم هميشه موفق باشين

دوستان من يه درخواست دارم ميخوام يه ليست كامل از قيمت هاي انواع گيتار برقي و كاراييشون ميخوام البته

من تمام اين مطالب كه اين پايين گذاشتمو ميدونم ولي ميخواستم اگه بشه در مورد صدا و قيمت اين دو گيتار از شما سوال كنم

به نظر شما اگه بخوام يكي از اين دوتارو بخرم كدومو بخرم بهتر؟:ag

در ضمن تروخدا اگه صداي اين دوتا گيتارو دارين واسم به صورت جداگونه بزارين بهتون قول ميدم تا اونجايي كه ميتونم بهتون كمك كنم

من خودم يه سايت موسيقي دارم و مطمعن باشين اين زحمت و لطف شمارو جبران ميكنم

فقط در مورد كيفيت قيمت و صداي اين دوتا گيتار برقي واسم توضيح بدين

من واقعا موندم كه كدومو انتخاب كنم :ag

You can see links before reply
Stratocaster

Flying V

گیتار از جمله سازهایی است که امروزه به طور وسیعی در انواع موسیقی – از کلاسیک گرفته تا جز و راک- به کار می رود. انواع این ساز، با طنین صداهای منحصر به خود، طیف وسیعی از علاقمندان سبکهای موسیقی را ارضا می نماید که این موضوع گیتار را پر طرفدارترین ساز معاصر نموده است

به همین جهت قبل از انتخاب یک ساز مناسب، اولین قدم شناخت و انتخاب نوع ساز مورد علاقه فرد است

کسانی که برای اولین بار تصمیم به خرید یک گیتار دارند همواره با این سؤال روبرو هستند که چه نوع گیتاری انتخاب کنند. بنا بر این اگر تصمیم دارید برای اولین بار، گیتار را به عنوان یکی از سازهای خود انتخاب کنید بسیار مهم است که در وهله اول بدانید علاقمند به فراگیری چه سبکی از نوازندگی هستید و باید چه نوع سازی انتخاب کنید. این آگاهی شما را در فراگیری موسیقی علاقمند تر و هدفمند تر می سازد

انواع گیتار

Classic guitar
شناخته (Nylon string acoustic guitar) یا (Classic guitar) گیتار کلاسیک که با اسامی
شده است که از معروفترین و مرسوم ترین نوع گیتار در ایران است

ساختار گیتار کلاسیک از سه سیم نایلونی و سه سیم ابریشمی که با سیم پیچ فلزی پیچیده شده است تشکیل گردیده است. به همین دلیل طنین صدای آن نسبت به انواع دیگر نرم تر و لطیف تر بوده و به خاطر نوع سیمهای آن نوازندگی با آن و انگشت گذاری روی فرتها، نسبتاً راحت تر است. هر چند دسته (neck) گیتار کلاسیک از انواع دیگر پهن تر است و تکنیکهایی مثل باره گرفتن روی دسته آن نیاز به تمرین بیشتری دارد. دسته این ساز معمولاً (نه همیشه) دارای 12 فرت تا بدنه و 18 فرت تا سوراخ صدا است 3/4

Cutaway guitar
طنین صدای این ساز (بسته به جنس بدنه و سیم ها) مناسب برای موسیقی کلاسیک، فلامنکو و بعضاً موسیقی پاپ است. بنابر این اگر علاقمند به نوازندگی به سبک کلاسیک یا فلامنکو هستید یا تصمیم دارید برای اولین بار گیتار یاد بگیرید، این نوع گیتار برای شما مناسب تر است. جنس صدای گیتار فلامنکو خشن تر و تیز تر است در حالیکه صدای گیتار کلاسیک آرام، شفاف و لطیف تر است. تفاوت صدای این دو گیتار (با وجود ظاهر و ساختار یکسان) در جنس چوب و سیم به کار رفته است. بدنه گیتار فلامنکو معمولاً از چوب اقاقیای کانادایی (Rosewood) و رویه آنها از چوب صنوبر (Spruce) است که باعث ایجاد صدایی کاملاً خشک و منحصر به فلامنکو می شود

در نوعی از گیتارها موسوم به Cutaway بدنه دارای انحنائی در یک طرف است که به نوازنده اجازه می دهد تا از فرت های پایین برای اجرای ملودی استفاده نماید. این نوع گیتار کلاسیک در موسیقی پاپ و برخی اجراهای موسیقی جز به کار می رود و معمولاً دارای پیکاپ است

Acoustic guitar
گیتار آکوستیک (Acoustic guitar) ظاهر این ساز شبیه به گیتار کلاسیک است. سیمهای این گیتار فلزی است و کاسه صدای آن بزرگتر می باشد. به همین دلیل صدای گیتار آکوستیک دارای یک زنگ خاص است و به دلیل همین طنین زنگدار بیشتر در آهنگهای بلوز، کانتری، فولک و راک به کار می رود (و شاید به همین دلیل این نوع گیتار در ایران طرفداران چندانی ندارد). اما اگر از طرفداران موسیقی بلوز، کانتری یا فولک هستید بهتر است این نوع گیتار را انتخاب کنید

دسته گیتار آکوستیک نسبت به گیتار کلاسیک باریکتر است و سیمها به یکدیگر نزدیک ترند. لذا تکنیکهایی مثل باره گرفتن روی این ساز راحت تر است و حتی بعضاً تکنیکهایی روی این ساز قابل اجرا است که با گیتار کلاسیک امکان پذیر نیستند. مثلاً بعضی از نوازندگان آکوستیک، از انگشت شست دست چپ خود برای گرفتن سیمهای بالاتر استفاده می کنند. البته اجرای صحیح و شفاف نتها با این ساز قدرت بیشتری لازم دارد. چرا که سیمهای این ساز فلزی هستند و حتی در سازهای با اکشن پایین، نسبتاً به نیروی بیشتری برای نواختن نت یا بند کردن (Bending) احتیاج دارند

جنس این نوع ساز، در انواع مرغوب از جنس Rosewood یا چوب افرا Maple است و دسته آن معمولاً دارای 14 فرت تا لبه بدنه و 20 فرت تا سوراخ صدا است. انواع پیکاپ دار این ساز نیز در بازار وجود دارد

12 String Acoustic guitar
گیتار آکوستیک 12 سیم (12 String Acoustic guitar) این نوع گیتار کاملاً شبیه به گیتار آکوستیک است. با این تفاوت که دارای 12 سیم بوده، اما هر 2 سیم دارای یک کوک می باشند و با هم نواخته می شوند، لذا حجم صدای تولید شده آن بالاتر از آکوستیک است و به همین دلیل مناسب اجرای ریتم در موسیقی هستند و از آنها برای نواختن سولو استفاده نمی کنند. نواختن این نوع گیتار نیاز به قدرت زیاد و تمرین فراوان دارد
بهتر است هرگز این ساز را به عنوان ساز اول خود انتخاب نکنید

Ovation Guitar
گیتار آوِیشن (Ovation Guitar) گیتار آوِیشن نسل جدیدی از گیتارآکوستیک است که کاسه صدای آن از جنس PVC می باشد و اولین بار در دهه 50 مدلهای نخست آن تولید شدند. گیتار آویشن دارای یک پیکاپ "پیزو" است (لینک به مطلب پیکاپها) و صدایی بین گیتار الکتریک و آکوستیک تولید می کند. اما صدای بدون پیکاپ آنها مشابه گیتار آکوستیک است. برخی از انواع آویشن ها به دلیل تغییراتی که در سوراخ صدای آنها ایجاد شده است، دارای ظاهر بسیار زیبا و منحصر به فردی هستند

این ساز بیشتر مناسب نوازندگان آکوستیکی است که در کنسرتهایشان با مشکل فیدبک (Feed Back) در صداهای بالای آمپلی فایر دست و پنجه نرم می کنند

Dobro Resonator Guitar
دوبرو یا گیتار رزوناتور (Dobro- Resonator Guitar) در اواخر دهه 20 میلادی که گیتار به عنوان یکی از سازهای اصلی موسیقی بلوز مطرح شده بود، طیف جدیدی از درخواستها از سازندگان گیتار در آمریکا، مبنی بر ساخت نوعی از گیتار که صدای بلندتر و پر طنین تری داشته باشد و برای ضبط در استودیو های ابتدایی آن زمان مناسب باشد، آغاز شد

برای اولین بار در سال 1920 گیتارهایی با بدنه آلومینیوم، با طراحی خاص سوراخهای صدا، ساخته و عرضه گردید که مورد توجه نوازندگان بلوز قرار گرفت. این گیتارها به "دوبرو" موسوم هستند و صدایی به اصطلاح "تودماغی" دارند. این ساز معمولاً با اسلاید (یک لوله فلزی یا شیشه ای که در یکی از انگشتان دست چپ نوازنده قرار می گیرد و نوازنده آن را روی سیم می لغزاند) نواخته می شود. این نوع گیتار تنها در برخی قطعات بلوز (به خصوص سبک دلتا بلوز) و بلوگرس (Blue grass) به کار می رود و در ایران بسیار بسیار به ندرت یافت می شوند

گیتارهای الکتریک
در گیتارهای الکتریک، یک یا چند "پیکاپ" ارتعاش سیمها را به فرکانس صوتی تبدیل میکند و صوت حاصل توسط یک آمپلی فایر تقویت می شود

فرکانس صوتی تولید شده توسط پیکاپ ها قابل تغییر و ***** شدن است. لذا با استفاده از افکت ها (مثل distortion یا fuzz یا overdrive یا پدال wah-wah) صدای خروجی از گیتار الکتریک قابل اصلاح به سلیقه نوازنده است. Distortion یا Overdrive باعث ایجاد صداهای خشن تر و به اصطلاح دندانه دار می شوند در حالی که بعضی افکت ها صدای شفاف یا Clean ‌دارند.

گیتارهای الکتریک انواع مختلفی دارند، اما میتوان آنها را به دو نوع کلّی تقسیم کرد:

Guitar Hollow Body
Guitar Hollowed Body : این دسته از گیتار ها دارای بدنه تو خالی هستند و اصولا به عنوان نسل اولیه گیتارهای الکتریک به حساب می آیند. کاسه صدای این سازها معمولاً دارای دو سوراخ f‌ شکل (مثل ویولون) هستند. بهترین و معروفترین مدل های این نوع گیتار Epiphone و Gibson مدل ES هستند. این دسته از گیتارهای الکتریک در قدیم، در انواع موسیقی بکار می رفته اند، اما امروزه از این ساز، بیشتر در موسیقی جز و بلوز استفاده می شود.

Solid Body Guitar : این دسته از گیتارها دارای بدنه تو پر هستند و در اصل کاسه تولید صدای آکوستیک ندارند. شناخته شده ترین و معروفترین انواع این گیتارها- از نظر ظاهر- به صورت زیر طبقه بندی می شوند:

Stratocaster

Stratocaster : این نوع گیتار الکتریک برای اولین بار در دهه 50 میلادی توسط "لئو فندر" ساخته شد. گیتارهای مدل استراتوکستر، معمولترین نوع گیتار الکتریک هستند و به دلیل ویژگیهای خاص خود در تمامی سبکهای موسیقی، از بلوز گرفته تا راک و حتی متال، مورد استفاده قرار می گیرند. بهترین و شناخته شده ترین سازنده این نوع گیتار، فندر است و انواع این ساز را با امضاء بزرگترین نوازندگان استراتوکستر ( از Eric Clapton، Stevie Ray Vaughan و Mark Knopfler گرفته تا Jeff Beck و Yngwie Malmsteen) عرضه می نماید.

برای اولین بار Whammy Bar (دسته ای برای شل و سفت کردن پیچ سیمها یا در حین نوازندگی برای ویبراتو) روی خرک این نوع گیتار ها نصب شد. استراتوکستر ها دارای قابلیت نوازندگی فوق العاده ای هستند و نسبت به مدلهای دیگر، بسیار سبکترند و همه این عوامل باعث محبوبیت استراتوکستر ها است. بدنه این ساز از چوب توسکا (Alder) یا چوب درخت زبان گنجشک (Ash) و دسته از جنس اقاقیا یا Rosewood (دسته های تیره) یا افرا Maple (دسته های روشن) است و دارای سه پیکاپ single coil است.

بزرگترین نوازندگان استراتوکستر عبارتند از: جیمی هندریکس، اریک کلپتون، جف بک، مارک نافلر، دیوید گیلمور، ریچی بلکمور(نوازنده گروه Deep Purple وRainbow)، ینگوی مالمستین، بادی گای و ...

Telecaster
Telecaster : این نوع گیتار الکتریک قدیمی ترین نوع از دسته گیتارهای Solid body است و اولین بار توسط فندر ساخته شد. تله کستر بسیار ساده است و قابلیت های این ساز نسبت به Stratocaster ها محدودتر است، اما صدای منحصر به فرد تله کستر ها همچنان طرفداران زیادی دارد. صدای تله کستر مقطع، شفاف و زنگ مانند است و به همین دلیل بیشتر نوازندگان کانتری و راک اند رول از آن استفاده می کنند. بدنه این ساز معمولاً از چوب توسکا (Alder) یا چوب زبان گنجشک (Ash) و دسته آن از چوب افرا (maple) است و دارای دو پیکاپ single coil است.

بزرگترین نوازندگان این ساز "پیت تاونزند" (یکی از بزرگترین گیتاریستهای حال حاضر از گروه افسانه ای The Who)، کیت ریچاردز (گیتاریست Rolling Stones)، آلبرت کالینز (یکی از متفاوت ترین نوازندگان بلوز که سبک او به ice blues معروف است و به او The ice man: master of telecaster می گفتند) و روی بوكانن هستند.

Gibson Les Pauel
Gibson Les Pauel : گیتار مدل لس پاول گیبسون یکی از مرسوم ترین گیتار های الکتریک است. این مدل گیتار در آهنگهای بلوز، راک و هارد راک استفاده می شود. مزیت این سازها بکار گیری پیکاپ های هوم باکر (Humbucker) در آنها است که باعث از بین رفتن نویز در خروجی صدای آنها می شود و در نتیجه صدای گیبسون لس پاول به نسبت، کمی تودماغی و گرمتر است.

دسته یا neck این ساز نسبت به مدلهای دیگر کمی پهن تر است و کلاً گیتار گیبسون لس پاول، نسبت به انواع دیگر بسیار سنگین تر می باشد. بدنه انواع مرغوب این ساز از چوب ماهون (mahogany) و دسته آن از چوب ماهون یا افرا (maple) بوده و دارای دو پیکاپ هوم باکر است. بزرگترین نوازندگان این ساز گیتاریست گروه لد زپلین جیمی پیج (Jimi Page) ، اسلش، پیتر گرین (گیتاریست Fleetwood mac)، گری مور و زک وایلد (گیتاریست Ozzy Osbourn) و The Edge (گیتاریست U2) هستند.

Flying V
Flying V : این نوع گیتارهای الکتریک، جزء گیتارهای با طراحی مدرن محسوب می شوند و دارای شکلی شبیه به حرف V هستند. از این ساز بیشتر در موسیقی هارد راک و متال استفاده می شود، هرچند آلبرت کینگ در دهه 70 از این ساز در موسیقی بلوز استفاده می کرده است. بدنه این ساز از چوب ماهون (mahogany) یا Korina ‌است و دسته عمدتاً از اقاقیا (Rosewood) یا آبنوس (ebony) می باشد و دارای دو پیکاپ هوم باکر است. بزرگترین نوازندگان این گیتار رادلف شنکر (گیتاریست scorpions)، رندی رودز (گیتاریست سابق Ozzy Osbourn)، جیمز هتزفیلد و کرک همت (از گروه metallica) و لنی کراویتز هستند.

Explorer
Explorer : این نوع گیتار نیز مثل مدل Flying V جزء گیتارهای با طراحی مدرن به حساب می آیند. هرچند در ابتدای تولید این ساز، استقبال چندانی از آنها نشد، اما بعدها این گیتار در موسیقی هارد راک و متال مورد استفاده قرار گرفت. مشخصات ساختاری Explorer ها نیز مشابه Flying V است. از نوازندگان بزرگ این ساز می توان به مارتی فریدمن (گیتاریست Megadeath)، آلن کالینز (از گروه Lynyrd Skynyrd) ، جیمز هتزفیلد، ماتیاس جابز (گیتاریست scorpions) و جانی وینتر (Johnny Winter) اشاره کرد

توجه داشته باشید که صدای گیتار کلاسیک به فاصله یک اکتاو پائین تر از صدائی است که بر روی خطوط حامل نگارش و اجرا میشود

صداي اعتراض
Saturday 22 December 2007, 04:43 AM
كسي هست

يكي منو راهنمايي كنه

صداي اعتراض
Saturday 22 December 2007, 04:49 AM
راستي پيشنهادم اينه كه اگه ميشه تيكه هايي از موسيقي كه فقط صداي گيتار هست رو از موسيقيه كامل جدا

كنين و تو سايت قرار بدين مثلا تو آهنگ هاي مشهور متاليكا هميشه تك نوازي با گيتار بوده

به نظر من بهتر كه صداي انواع گيتارو همراه عكس تو تاپيك مخصوصش قرار بدين حالا هر چقدر بيشتر بهتر :aq

monolith
Saturday 22 December 2007, 02:21 PM
اگه بگی به چه سبکی علاقه داری یا کدوم نوازنده رو می پسندی، بهتر میشه نظر داد.

در مورد قیمت هم خیلی متفاوته:
stratocaster رو اکثر سازندگان گیتار تولید میکنند که هرکدوم هم قیمت خودشون رو دارند. ولی اگر منظور شما Fender باشه که اولین سازندش بوده، قیمتهاش از حدود 500 دلار (برای سری استاندارد) تا بالای 2000 دلار (برای سری Hot rod) متفاوته.
حالا اگر قیمت ایران رو بخواید، باید 100% عوارض گمرک و بی انصافی فروشنده رو هم بهش اضافه کنید.

flying V هم تولید کنندگان زیادی داره. اگر ساخت Gibson باشه فکر کنم حدود 1000 تا 5000 دلار باشه. Epiphone (که زیر نظر گیبسون کار میکنه) قیمتهاش حدوداً نصف اینه.
شرکتهای دیگه ای مثل Dean و Jackson هم Flying V تولید میکنند. ولی خوب حتماً میدونی که در ایران پیدا کردن گیتار برقی مارک دار تقریباً غیر ممکنه.

حالا باز اگه شما خواسته ات رو دقیقتر بگی شاید بتونیم جواب بهتری بدیم.

صداي اعتراض
Saturday 22 December 2007, 10:55 PM
سلام خيلي خيلي ممنون دوست عزيز

واقعا ممنون

من ميخوام سبك راك كار كنم

در ضمن من چندجا رفتم و قيمت گرفتم اونا گفتن گيتارstratocaster ا/ 300 هزار تومن البته من نميدونم چه جنسي بود و اصلا دست ساز بود

يا ساخت شركت بود

به نظر شما ساخت Hot rod رو بگيرم يا Fender ؟

اگه در مورد صداشم توضيح بدين و يه تيكه از صداي اين نوع گيتار برقي رو واسم بزارين خيلي خيلي ممنون ميشم:ak

ممنون

.t.A.T.u
Saturday 22 December 2007, 11:40 PM
سلام دوست عزیز!

عضویتتون را تبریک می گم!

لطفا از زدن پست های تکراری خودداری کنید، مطمئنا کاربران متخصص سایت بزودی پاسخ مناسب را به شما خواهند داد.
با تشکر

صداي اعتراض
Sunday 23 December 2007, 12:04 AM
سلام شرمنده

چشم سعي ميكنم كه ديگه تكرار نشه:ak

monolith
Sunday 23 December 2007, 08:14 AM
سلام خيلي خيلي ممنون دوست عزيز

واقعا ممنون

من ميخوام سبك راك كار كنم

stratocaster متنوعترین طیف صدا رو داره و برای تقریباً تمام سبکها استفاده میشه به جز سبک متال (البته بعضی از گروه های متال هم مثل iron maiden از استراتوکستر استفاده میکردند). به همین خاطر من strat رو پیشنهاد میکنم. flying V به خاطر شکل غیر عادی و همینطور سخت بودن نوازندگیش (به خصوص در حالت نشسته) زیاد طرفدار نداره.

در ضمن من چندجا رفتم و قيمت گرفتم اونا گفتن گيتارstratocaster ا/ 300 هزار تومن البته من نميدونم چه جنسي بود و اصلا دست ساز بود

فندر 300 هزار تومن نمشه. اونها حتماً قلابی بودند.

به نظر شما ساخت Hot rod رو بگيرم يا Fender ؟

همون طور که گفتم hot rod یکی از انواع strat هست. یعنی Fender strat خودش سریهای مختلفی مثل standard و classic و special و american و delux و hot rod و غیره داره. هرچی گرون تر باشه یعنی کیفیت ساخت، کیفیت قطعات به کار رفته (مثل پیکاپ)، نوع چوب و اینطور مشخصاتش فرق میکنه. خلاصه اینکه هر چی بیشتر پول بدی، بهترش رو میگیری.

اگه در مورد صداشم توضيح بدين و يه تيكه از صداي اين نوع گيتار برقي رو واسم بزارين خيلي خيلي ممنون ميشم:ak

ممنون

strat پر کاربردترین نوع گیتار برقیه. اکثر گیتاریستهای مشهور (غیر از متال) از این گیتار استفاده کردند. میتونی در کلیپهای ویدویی نمونه های زیادی رو بشنوی. یا در سایت youtube سرچ کنی.
ولی یک نکته ای هست. نوع صدایی که شما میشنوید 50% مربوط به افکت هست. 30% مربوط به نوع آمپلی فایر و فقط 20% مربوط به نوع گیتار میشه. منظورم اینه که با گوش کردن به آهنگها نمیتونید تفاوت صدای گیتارها رو تشخیص بدید چون بیشتر تفاوت مربوط به افکت و امپ هست.
بهترین راه اینه که خودتون گیتارهای مختلف رو دست بگیرد و صداش رو گوش کنید تا ببینید کدوم رو میپسندین.

صداي اعتراض
Friday 28 December 2007, 02:33 AM
خيلي خيلي ممنونم دوست عزيز

راستي به نظر شما كدوم مدل Fender strat

مثل standard و classic و special و american و delux و hot rod

هم از نظر قيمت و هم از نظر صدا و كيفيت بهتر از بغيه هستش؟

(دوستت عزيز واقعا شرمنده كردي منو واقعا موندم چه جوري جبران كنم):ak

monolith
Sunday 30 December 2007, 01:20 PM
خيلي خيلي ممنونم دوست عزيز

راستي به نظر شما كدوم مدل Fender strat

مثل standard و classic و special و american و delux و hot rod

هم از نظر قيمت و هم از نظر صدا و كيفيت بهتر از بغيه هستش؟

(دوستت عزيز واقعا شرمنده كردي منو واقعا موندم چه جوري جبران كنم):ak

اختیار دارید دوست عزیز، کار خاصی که نکردم. شرمندم که اطلاعات زیادی ندارم.
همونطور که خودتون میدونید پیدا کردن ساز خوب در ایران سختتر از پیدا کردن شیر مرغه! از اون بدتر اینکه وضعیت بازار دبی هم خیلی بهتر از ایران نیست. وگرنه میشد از اونجا آورد.
من خودم هم سازهای زیادی رو دست نگرفتم که بتونم نظر دقیق بدم. اگه شما دسترسی داشتید، بهترین راه اینه که با هر کدوم چند دقیقه ای کار کنید تا ببینید به نظرتون کدوم خوش دست تر و خوش صداتر هست.

تنها چیزی که به نظر من میرسه اینه که مدلهای استاندارد، کلاسیک، و اسپشیال رو نخرید چون ساخت مکزیک هستند و به نسبت قیمتشون، کیفیت بالایی ندارند.
بقیه اونها ساخت آمریکاهستند و واقعاً خوبند. البته فندر ژاپن هم داریم (اگه گیر بیاد) که قیمتش مثل مکزیکیهاست، ولی کیفیتشون بالاتره.
توی انواع آمریکایی ارزونترینشون سری Highway one هست که 1000 دلاره. گرونترینشون هم Vintage Hot Rod هست که حدود 2300 دلاره. البته انواع signature دار (مثلاً مدل دیوید گیلمور یا مدل اریک کلپتون) قیمتهای بالاتر دارند ولی ممکنه کیفیتشون زیاد فرق نکنه.
حال شما از کجا میخوای خرید کنی؟ اگر شما چیز خوبی پیدا کردی ما رو هم در جریان بگذار. :aq

moomak
Tuesday 1 January 2008, 09:42 PM
ببخشید انگار خیلی خیلی دیر رسیدم
مرسی از monolith عزیز به خاطر اطلاعات بسیار عالی که به همه ما دادن
من دیگه چیزی ندارم که بگم
فقط یه پیشنهاد دارم
سازی بگیر که اگر یه روز دلت رو زد یا خواستی تبدیل به احسنش کنی بتونی آبش کنی و رو دستت باد نکنه
سعی کن چیزی بگیری که کاربرد بالا و قیمت پایینتری داشته باشه و همه چیزاش هر موقع که خواستی در دسترست باشه
با احترام

صداي اعتراض
Thursday 10 January 2008, 11:00 AM
سلام شرمنده كه خيلي دير جواب ميدم بخاطر امتحانات نتونستم سر بزنم

بازم از دوست عزيز monolith تشكر ميكنم همچنين از بغيه دوستان

در ضمن من بعد امتحانات دوباره يه خورده تحقيق ميكنم و و در اخر سعي ميكنم بهترين گيتارو بخرم البته

تمام اطلاعات كه بدست ميارمو بهتون ميگم تو همين تاپيك و ميگم كه چه گيتاري خريدم

صداي اعتراض
Thursday 10 January 2008, 11:17 AM
من احتمالا از شهر خودم آمل ميخرم ولي از اونجاي كه گيتار خوب كمه احتمال داره سفارش بدم

صداي اعتراض
Saturday 12 January 2008, 09:39 AM
سلام حميد رضا جان

خيلي ممنونم از راهنماييتون
به روي چشم حتما يه گيتاري ميخرم كه هم باهاش راحت باشم هم بشه آبش كرد:af

Aria Bayat
Wednesday 23 January 2008, 10:22 PM
یه پیشنهادی شاید خیلی غیر منطقی می خوام بکنم!
با توجه به مطالبی که دوستان گفتن راجع به بازار ایران، یه مقداری بهتره موقع خرید توقعاتو کم کنیم!
البته باز هم میگم اگه امکان این رو داری که کسی برات از اونور بیاره خوب چه بهتر، ولی تو بازار ایران واقعا ایبانز مورد منطقی و اقتصادیه برای انتخاب.
درسته که صدای شفاف فندر رو با هیچ سازی نمی شه شبیه سازی کرد، ولی خوب با توجه به شرایط حاضر...
البته من خودم ایبانز ندارم!!! ولی ایبانز واقعا ساز جامعیه، گیتاریستهای بزرگی هم با اون میزنن! لازم نیست دیگه اسم ببرم!
همونطور که بقیه دوستان هم گفتن واقعا تو صدا با وجود امپ و افکت های مختلف و از همه مهتر! پیکاپ میشه تغییرات زیادی ایجاد کرد. رو صدا سخت نگیرین!
در آخر اینو هم بگم که اینکه توقعاتو کم کنیم منظورم این نیست که ایبانز ساز ضعیفتریه نسبت به فندر!
مرسی

moomak
Wednesday 23 January 2008, 10:53 PM
آخه آیبانز اصل هم گیر نمیاد
اکثرا چینی هستن

monolith
Saturday 26 January 2008, 04:07 PM
یه پیشنهادی شاید خیلی غیر منطقی می خوام بکنم!
با توجه به مطالبی که دوستان گفتن راجع به بازار ایران، یه مقداری بهتره موقع خرید توقعاتو کم کنیم!
البته باز هم میگم اگه امکان این رو داری که کسی برات از اونور بیاره خوب چه بهتر، ولی تو بازار ایران واقعا ایبانز مورد منطقی و اقتصادیه برای انتخاب.
درسته که صدای شفاف فندر رو با هیچ سازی نمی شه شبیه سازی کرد، ولی خوب با توجه به شرایط حاضر...
البته من خودم ایبانز ندارم!!! ولی ایبانز واقعا ساز جامعیه، گیتاریستهای بزرگی هم با اون میزنن! لازم نیست دیگه اسم ببرم!
همونطور که بقیه دوستان هم گفتن واقعا تو صدا با وجود امپ و افکت های مختلف و از همه مهتر! پیکاپ میشه تغییرات زیادی ایجاد کرد. رو صدا سخت نگیرین!
در آخر اینو هم بگم که اینکه توقعاتو کم کنیم منظورم این نیست که ایبانز ساز ضعیفتریه نسبت به فندر!
مرسی

آریای عزیز
شما چه مدلی از Ibanez رو پیشنهاد میکنی که هم کیفیتش خوب باشه، هم به سبک strat باشه و هم تو بازار ایران پیدا شه؟

صداي اعتراض
Friday 22 February 2008, 01:40 AM
شرمنده من يه مدت نبودم

واقعا ازتون ممنونم

شما علاوه بر راهنمايي من باعث ميشين تا بغيه عزيزاني كه ميخوان گيتار بخرن هم از اين گفتگو ها استفاده كنن

اين سايت واقعا جاي پيشرفت داره من بعد يه مدت ميخوام تو اين سايت فعاليت خوبي داشته باشم

Anonymouse
Monday 25 February 2008, 10:18 AM
به نظر من تا جایی که می تونید از مغازه ها خرید نکنید مخصوصا الان که دیگه جنس به غیر از چینی تو بازار پیدا نمیشه این چینیا دیگه اونقدر وارد شدن که طوری می سازن که با اصل مو نمیزنه شما اگه قصد خرید داری باید با کسی بری که از قدیم اصل اون ساز رو داشته باشه وگرنه احتمال اینکه سرتون کلاه بره خیلی زیاده . به نظر من شما به شکل وقیافه ی ساز دقت نکن وسعی کن یه گیتار قدیمی جکسون یا گیبسون اصل رو از دست بگیری البته اگه می خوای از ایران خرید کنی اما اگه اشنایی کسی رو داشته باشی که بتونه از امریکا یا اروپا برات بیاره خریدت خیلی مطمئن تره.

صداي اعتراض
Friday 4 April 2008, 11:59 PM
بازم همه لطفي كه دوستان دارن تشكر ميكنم

واقعا ممنون

من يكي دوماه با گيتار دوستم يه خورده تمرين كردم

اانم ميخوام يه گيتار خوب بخرم

تقريبا به اين نتيجه رسيدم كه يا فندر بخرم يا ايبانز يه چندتا عكس هم از اين ايبانز گرفتم نميدونم كمكي هم ميكنه يا نه

قيمتشم حدودا 330 هزارتومنه

اگه بازم راهنماييم كنين ممنون ميشم

اينم عكسايي كه از پشت ويترين گرفتم هر چند فايدهي نداره ولي بهتر از هيچيه!

صداي اعتراض
Saturday 5 April 2008, 12:20 AM
اينم آخريش

خوب به نظرم ديگه همه چيز مشخصه سوزوكي ياهاما و ايبانز من فقط قيمت ايبانزو پرسيدم كه 330 بود البته فكر كنم كمتر هم ميتونه بده
به نظر شماكدومش بهتره

در ضمن به گيتارايي كه رديف وسط هستن نگاه كنين همشون ايبانز هستن من ميخوام اون ايبانز وسطي كه سياه و سفيده رو بخرم اما ايبانز جلوييش كه كاملا سياه هست با سياه و سفيد فرق داره
اگه در اين مورد هم توضيح بدين واقعا ممنون ميشم

صداي اعتراض
Saturday 5 April 2008, 12:51 AM
ايبانز سوزوكي ياماها فندر و.... اين گيتارا اصلش ساخت كدوم كشورهاست مثلا ايبانز اصلش ساخت كره هستش؟يا ژاپن؟!

اينم يه عكس خوب از اين ايبانز خوشگل كه گفتم

اينم رنگ قرمزش

اينم رنگ سياه

البته اين دوتا مدل فرق داره !

اينم يه مدل ديگه كه شباهت بيشتري به اين ايبانز كه من ديدم و ازش عكس گرفتم داره

لطفا نظرتونو بگين چون خيلي واسم مهمه به نظر شما اين مدل خوبه همينو بخرم ؟!

صداي اعتراض
Saturday 5 April 2008, 01:25 AM
اينم يه توضيح كامل و به همراه عكس كه از يه سايت معتبر خارجي گرفتم

به نظرم اين عكساو اطلاعات با اين گيتار و عكسي كه از ايبانز (همون ايبانز سياه رو ميگم) گرفتم مطابقت ميكنه

اينم عكسايي كه از اون سايت معتبر گرفتم

اينم آدرس سايت

البته اين سايت فقط واسه ي خريد و فروش هست

You can see links before reply QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

قيمت اين گيتار ايبانز رو 340 يا 350 هزار تومن زده ولي قيمت كه اون يارو به من داد 330 بود كه كم كم گفت تا 300 تومن هم ميتونه بده

يه خورده مشكوك ميزنه

ديگه نميدونم چي بگم از اين كاملتر نميشه حالا منتظر نظرات خوب شما هستم با خيلي خيلي ممنون

صداي اعتراض
Saturday 5 April 2008, 01:31 AM
:guitarplay2::guitarplay2:

چقدر باحال شد

:guitarplay2::guitarplay2:

كف ميكنيمممممممممممممممممممم مممممممممم:ztrompette6::ztrompette3:

A.Sad
Saturday 5 April 2008, 12:17 PM
فندر 330 تومان!!! شک نکن چینیه.
فندر اصلش مال امریکا هست ولی به این راحتیا نمی تونی گیر بیاری مگه اینکه یا کسی از اونور برات بیاره یا اینکه قدیمیه تمیزشو از دست بگیری قیمتشم بالای 1 تومانه این جنسای خوشگل ارزون که می بینی همشون چینین.
ایبانزم اصلش ماله ژاپنه ولی کره هم میزنه ولی مواظب باش یه موقع جنس چینی نباشه جای کره ای بدن از این مغازه دارا هر کاری که بگی بر میاد.

صداي اعتراض
Saturday 5 April 2008, 10:18 PM
اينم يه توضيح كامل و به همراه عكس كه از يه سايت معتبر خارجي گرفتم

به نظرم اين عكساو اطلاعات با اين گيتار و عكسي كه از ايبانز (همون ايبانز سياه رو ميگم) گرفتم مطابقت ميكنه

اينم عكسايي كه از اون سايت معتبر گرفتم

اينم آدرس سايت

البته اين سايت فقط واسه ي خريد و فروش هست

You can see links before reply QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

قيمت اين گيتار ايبانز رو 340 يا 350 هزار تومن زده ولي قيمت كه اون يارو به من داد 330 بود كه كم كم گفت تا 300 تومن هم ميتونه بده

يه خورده مشكوك ميزنه

ديگه نميدونم چي بگم از اين كاملتر نميشه حالا منتظر نظرات خوب شما هستم با خيلي خيلي ممنون

نه منظور من اين بود كه ايبانز 330 تومن و احتمالا اروزونتر هم ميداد

من از شما كه حرفه اي تر هستين ميخوام بپرسم كه اين گيتار سياه رنگ آيبانز كه

عكسشو ازپشت ويترين گرفتم اصل هست يا نه ؟و اينكه با عكساي اصلي اين گيتار

ايبانز كه از تو سايتاي مختلف گرفتم يكي هست يا نه؟

درضمن اون مغازه دار به من گفت كه ساخت كره هستش واينكه بدون آمپلي فاير

وساير وسايل جانبي(وديگر هيچ) 300 هزار تومن هم ميتونه بده

با اين شرايط و توضيحاتي كه دادم به نظر شما اين گيتار خوبيه و اصل هستش؟

با تشكر:ilovemusic:

A.Sad
Saturday 5 April 2008, 11:08 PM
دوست عزیز همونطور که گفتم این چینیا خیلی حرفه ای می سازن طوری که حتی تمامی مشخصاتش با اصلش مو نمیزنه. به این راحتی نمیشه از دو تا عکس تشخیص داد. ولی اگه خودتون با چند تا گیتار حرفه ای کار کرده باشین تا حدودی می تونید تشخیص بدید وگر نه هیچ راه دیگه ای وجود نداره (البته فقط تو ایران اینجوریه همه جای دنیا این جنسا روشون لیبل چین میخورره و یک دهم جنس اصل فروخته میشه)
فقط چند تا نکته این که هنگام خرید نگاه کنید دسته ی گیتار کج نباشه و دیگه اینکه همه ی فرت ها رو هنگام خرید چک کنید که هیچکدوم گز نداشته باشه و اینکه اکشن گیتار بالا نباشه (فرت 12 رو نگاه کنید فاصله ی سیم 7 از فرت نباید بیشتر از 1.7 میلیمتر و فاصله ی سیم 1 از فرت 12 هم بیشتر از 1.2 باشه) و دسته ی گیتار کا ملا صاف نباشه برای اطلاعات بیشتر برید به این قسمت You can see links before reply
امیدوارم جنس اصل گیرتون بیاد

صداي اعتراض
Saturday 5 April 2008, 11:32 PM
ممنونم عزيز

از نظر قيمت كه مشكلي نداره قيمتش درسته؟

صداي اعتراض
Sunday 6 April 2008, 12:11 AM
راستي ميشه بيشتر درمورد فرت و اكشن و پيكاپ توضيح بديد منظورتون از فرت چيه و يا اكشن ويا اينكه پيكاپ كجاي گيتار قرار داره

كارشو تقريبا ميدونم اما چطوري بايد چكش كرد در مورد بغيه هم يه توضيح خوب كامل بدين

كلا من موقع خريد بايد چه قسمتهايي از گيتارو چك كنم و اون قسمت كجا هست و چطوري بايد چك كنم

واقعا ممنون ميشم اگه توضيح بدين

monolith
Sunday 6 April 2008, 11:57 AM
به نظر من این گیتاری که عکس گرفتی با اونی که توی ebay پیدا کردی یکی نیست.
اگر میتونی شماره سریال گیتاری که میخوای بخری رو به من بگو، شاید بتونم بگم اصله یا نه.

صداي اعتراض
Monday 7 April 2008, 02:52 PM
راستي ميشه بيشتر درمورد فرت و اكشن و پيكاپ توضيح بديد منظورتون از فرت چيه و يا اكشن ويا اينكه پيكاپ كجاي گيتار قرار داره

كارشو تقريبا ميدونم اما چطوري بايد چكش كرد در مورد بغيه هم يه توضيح خوب كامل بدين

كلا من موقع خريد بايد چه قسمتهايي از گيتارو چك كنم و اون قسمت كجا هست و چطوري بايد چك كنم

واقعا ممنون ميشم اگه توضيح بدين

ممنونم عزيز

حتما اين كارو ميكنم

در ضمن اگه ميشه به اين سوالها هم پاسخ بدين ممنون:ilovemusic:

صداي اعتراض
Monday 7 April 2008, 03:16 PM
راستي نقطه هاي روي گيتار مشخص كننده تعداد فرت ها هستش ؟

اگه به اين نقطه هاي بستگي داره چطوري كه اين تعداد تو بعضي از گيتار 11 يا 10 ؟

چطوري ميشه فهميد يه گيتار چندتا پيكاپ داره؟

A.Sad
Monday 7 April 2008, 04:13 PM
نه عزیز به قطعه های اهنی که به طور عمود در راستای دسته ی گیتار روی فرت برد کوبیده میشن رو میگن فرت
تو بعضی از گیتار الکتریک ها 21 و روی بعضی دیگه 24 تاس
تعداد پیکاپ های گیتار هم حداقل یه دونه و حداکثر 3 تاس
اونایی که بزرگترن یا دو تا به هم چسبیده هستن پیکاپ های Humbucker هستن که صدای پر تری دارن و برای کارای متال و راک و... به کار میرن و اونایی که کوچکتر هستن پیکاپ های singlecoil هستن که بیشتر برای کارای بلوز استفاده میشن.
اکثرا تو گیتار الکتریک 2 تا پیکاپ Humbucker به کار میره با یه singlecoil که وسط اون دوتا قرار میگیره که بعضی ها هم ترجیح میدن که اون singlecoil وسطی نباشه.
در کل اگه این جملرو شنیدید که گفتن فلان گیتار 5 تا پیکاپ داره بدونید در اصل 3 تاس که 2 تا هامباکر و یه سینگله و اصلا گیتار با 5 تا پیکاپ نداریم.

صداي اعتراض
Monday 7 April 2008, 04:22 PM
ممنون

چطوري ميشه فهميد اين پيكاپا سالم هستن ؟

فرق گيتار الكتريكي كه 8 سيم يا تار داره با اوني كه 6 تا داره چيه؟

A.Sad
Monday 7 April 2008, 05:39 PM
اصولا پیکاپ چیزی نیست که به این راحتی ها خراب شه فکر کنم همین که صداش تو امپ در بیاد و با پیکاپ سلکتور بشه صداشو چنج کرد مشکلی نداشته باشه.
در مورد سوال دومتون هم اگه میشه منظورتون در مورد کجای گیتاره پیکاپه گیتار 8 سیم , دستش .... کجاش؟
در کل فرقی ندارن 2 تا سیم بیشتر داره.

montreux
Monday 7 April 2008, 05:56 PM
صداش در بياد سالمه اما سيم پيچي شدنو و... به همين راحتي نيست

6 سيم 8 سيم هيچ فرقي نمي کنند 8 سيم يا 7 سيم يک اکتاو صداي بم تري رو بهت ميده

در موقع خريدن گیتار :

مرحله اول خود گيتار و مارکش و نگاه کلي مياندزي ببيني کجايي هست و کد رجيسترش و متريالش و ... به قيمت مي ارزه يانه اگر تاييد شد مرحله بعد

دوم گيتار رو تا زه دستت ميگيري ببين خوش دسته بکارت مياد تاييد شد مرحله بعد

سوم صدا ش رو ميگيري پيکاپهارو تست ميکني و. . . تاييد شد ديگه تمومه ميري براي خريد نش

يک چيزي کاملا متفاوت با گيتار کلاسيک (از همين جا ميفهمي چقدر ايين دو ساز باهم متفاوت هستند)

در مورد تست هم فکر نکنم هرچه قدر چيزي نوشته بشه منظورم رو بفهمي همش تجربه بالاخره 4 بار سرت بايد کلاه بره تا ياد بگيري
رفتي تو مغازه گفتي سلام مغازه دار ميفهمه چه کاره هستي

monolith
Tuesday 8 April 2008, 09:05 AM
ممنونم عزيز

از نظر قيمت كه مشكلي نداره قيمتش درسته؟

گیتاری که از تو سایت ebay آدرس داده بودی Ibanez RG5EX1 بود.
ولی گیتاری که میخوای بخری (همون وسطیه توی عکس) Ibanez GRG170DX هست.
الان سرچ کردم، ساخت اندونزیش 240 دلاره. با در نظر گرفتن عوارض گمرکی، قیمتی که بهت گفتن (300 تومن) خیلی خوبه! مگه اینکه دست دوم باشه و خیلی خط خطی شده باشه.
حالا باز اگه تونستی شماره سریالش رو هم نگاه کن.

latimar
Tuesday 8 April 2008, 11:37 AM
salam bacheha. man taze ozv shodam va alagheie ajibiam be saze electric daram amma az giutar va kolan mosighi taghriban hichi nemidunam . mikhastam un dustaii ke varedtaran mano rahnamaii konan ke aia mitunam bedune gozarundane doreie khasi yadgirie electrico shuru konam ya hatman aval baiad ye dore giutare mamuli begzarunam bad . dar morede kharide saz ham age dar hade 200 toman saze khubi mishnasin mano rahnamii konid. manzuram saze electrice tanhast bedune amp va efect . bazam mamnoonam
.................................................. .......................................
شرمنده تو پستتون دست میبرم اما بهتر بود قوانین سایت و قوانین تالار رو می خوندین و بعدا پست میزاشتین! لطفا از زبان فارسی استفاده کنید.
با احترام
Moomak
.................................................. ......................................

سلام بچه ها
من تازه عضو شدم و علاقه شدیدی به ساز الکتریک دارم اما از گیتار و کلا موسیقی چیزی نمیدونم.
می خواست اون دوستایی که واردتر هستند منو راهنمایی کنن که آیا می تونم بدون گذروندن دوره خاصی یادگیریه الکتریک رو شروع کنم یا حتما باید یه دوره گیتار معمولی بگذرونم بعد!!!!!
در مورد خرید ساز هم اگر در حد 200 تومن ساز خوبی میشناسین منو راهنمایی کنین.
منظورم ساز الکتریکه تنهاست بدون آمپ و افکت!
بازم ممنونم
.................................................. ........................................

Majed
Tuesday 8 April 2008, 02:44 PM
سلام دوست عزیز .. خوش اومدی

در مورد راهنمایی در خرید ساز الکتریک یه تاپیک دوست عزیزمون "صدای اعتراض" باز کرده...

میتونی از اون تاپیک حداکثر استفاده رو ببری ... اگه پیداش نکردی بگو لینکش رو بهت بدم....

از قوانین این انجمن هم تایپ فارسی هست .... اگه لطف کنی و فارسی تایپ کنی ممنونت میشیم...

دوستان الکترونیک کار زیادی تو سایت داریم.. حتما بهت کمک میکنن....
ایشالا بیشتر از این تو سایت میبینیمت

صداي اعتراض
Monday 28 April 2008, 10:33 PM
گیتاری که از تو سایت ebay آدرس داده بودی Ibanez RG5EX1 بود.
ولی گیتاری که میخوای بخری (همون وسطیه توی عکس) Ibanez GRG170DX هست.
الان سرچ کردم، ساخت اندونزیش 240 دلاره. با در نظر گرفتن عوارض گمرکی، قیمتی که بهت گفتن (300 تومن) خیلی خوبه! مگه اینکه دست دوم باشه و خیلی خط خطی شده باشه.
حالا باز اگه تونستی شماره سریالش رو هم نگاه کن.

بازم از همه دوستان ممنونم

از اينكه دير جواب دادم شرمندام يه مدت مريض شده بودم اين مريضي هم يه خورده طولاني شد

واسه ي همين كلي از كارام عقب افتاد و....

ولي الان بهترم به كاراي عقب افتاده رو هم دارم انجام ميدم

در ضمن گيتار مورد علاقه مو هم خريدم

:guitarplay1:

تا چند دقيقه ي ديگه عكس و شماره سريالشو ميزارم

:guitarplay1::ilovemusic:

صداي اعتراض
Monday 28 April 2008, 11:17 PM
اينم از عكسا

A.Sad
Tuesday 29 April 2008, 12:10 AM
اقا مبارک باشه ایشالا به پای هم پیر شید و هیچوقت ازش زده نشید.

صداي اعتراض
Tuesday 29 April 2008, 01:46 AM
اقا مبارک باشه ایشالا به پای هم پیر شید و هیچوقت ازش زده نشید.

ممنون شما هم همين طور:guitarplay2::ilovemusic:

xeovoex
Monday 26 May 2008, 12:02 AM
دوستان مدتی هست دنبال یه هارد کیس واسه گیتار الکتریکم میگردم
مدلهای بالا تو بازار بود ولی قیمتهاش زیاده
از این هارد کیسهای سامسونتی میخوام
حود قیمیت زیره 30 تومن
ممنون

Guitaro
Monday 26 May 2008, 11:25 AM
خب ، من دو جا بهتون معرفی میکنم که احتمالا پیدا کنید :

رازمیک : کریمخان زند ، انتهای خیابان آبان شمالی - البته پیدا کردنش با این آدرس یه کم سخته ، میتونید برید خیابون لارستان (ابتدای مطهری ، از طرف ولیعصر) و اونجا از یکی از همون پیانو فروش ها بپرسید ، خودشون دقیق راهنمایی میکنن ...

فروشگاه واقف : ابتدای مطهری کنار هتل بزرگ تهران ...

البته من خودم رازمیک رو پیشنهاد میکنم چون هم مدل های بهتری داره هم قیمت هاش منصفانه تره و هم اینکه خودش راهنماییتون میکنه.

moomak
Monday 26 May 2008, 03:26 PM
جمهوری - بعد از حافظ -رویال گالری - موسیو رافیک
اونجا هم اگر گذرت افتاد بد نیست
ایشون هم دارن!
فعلا

Guitaro
Monday 26 May 2008, 04:41 PM
جمهوری - بعد از حافظ -رویال گالری - موسیو رافیک

آهان آره ! رافیک رو یادم رفت بگم ... :دی

پ.ن : کلا همه ی عزیزان ارمنی صنف گیتار از این چیزا دارن ، هر کدومو خواستی بود :پی

xeovoex
Tuesday 27 May 2008, 09:25 AM

ممنون از دوستان
یه سوال فنی هم دارم نمیدونم کجای این فروم بپرسم ؟؟
برای رگلاژ کرد ن گیتار چیکاری باید بکنم و اصلا خودم میتونم انجام بدم؟(سیم سوم گیتارم وقتی ازاده مشکل نداره ولی وقتی فرت رو میگیرم صدا گز میده البته تو صدای گیتار گمه ولی وقتی کابل بهش وصل نکنم صدا میده
___ ( گیتار الکتریک )

Vahid_FDR
Tuesday 24 June 2008, 10:33 AM
به نظر من به غیر از بعضی ایبانزها و یه مدل گیبسونی که علی شکرانی استفاده می کنه بقیه سازها مفتشون گرونه حتی jackson ها
FENDER اصولا هم خوش صداس، هم خوش دسته هم بالانس خوبی داره هم خوش گله هم خوش فرمه
گیتار فقط Fender Strat

montreux
Tuesday 24 June 2008, 02:46 PM
با حرف شما موافقم البته همه گيبسونها عالين

به نظر من اول گيبسون بعد فندر

A.Sad
Tuesday 24 June 2008, 09:02 PM
اساتید به نظرتون گیتارای bc rich چه جور گیتارایی هستن من تا حالا دستم نگرفتم ببینم چه جوریه. البته از نظر خودم خیلی چیز بدرد بخوری نمیزنه یکمم استیلش خز میزنه ولی از لحاظ فنی کسی نظری دربارش داره؟

monolith
Wednesday 25 June 2008, 12:42 PM
^ گیتارهای خوبی نیستند. به خصوص انواع ارزان قیمتشون اصلاً ارزش ندارند.
هیچکدوم از گیتاریستهای معروف رو ندیدم که از BC Rich استفاده کنند.
معروفیت این گیتار فقط به خاطر شکلهای عجیب و غریبشه.

monolith
Wednesday 25 June 2008, 12:48 PM
به نظر من به غیر از بعضی ایبانزها و یه مدل گیبسونی که علی شکرانی استفاده می کنه بقیه سازها مفتشون گرونه حتی jackson ها
FENDER اصولا هم خوش صداس، هم خوش دسته هم بالانس خوبی داره هم خوش گله هم خوش فرمه
گیتار فقط Fender Strat

قطعاً fender strat معروفترین نوع گیتاره. ولی نمیشه گفت که بهترین هم هست. بر حسب سلیقه های مختلف، گیتارهای خوب زیادی وجود دارند.
gibson هم جزو بهترین گیتارهای دنیاست. ولی قیمتش کمی بیش از حد بالاست.

A.Sad
Wednesday 25 June 2008, 02:05 PM
قطعاً fender strat معروفترین نوع گیتاره. ولی نمیشه گفت که بهترین هم هست. بر حسب سلیقه های مختلف، گیتارهای خوب زیادی وجود دارند.
gibson هم جزو بهترین گیتارهای دنیاست. ولی قیمتش کمی بیش از حد بالاست.

منم قبول دارم به غیر از گیبسون که بین همه ی گیتاریستا طرفدار داره نمیشه گفت بعدش فندره یه کم سلیقه ای میشه من خودم اتفاقا با دسته ی فندر راحت نیستم ترجیح میدم جکسون بگیرم دستم.

montreux
Friday 27 June 2008, 12:59 PM
فندر دسته نرمی داره مخصوصا تله کاستر

A.Sad
Friday 27 June 2008, 09:08 PM
این تله کاستر ها که شکل دربد داغون دارن خیلی چیزای جالبین خوشگل ترین گیتارایی هستن که کلا فندر زده.

You can see links before reply You can see links before reply

montreux
Tuesday 1 July 2008, 04:55 PM
بعد از گیبسون بهترین گیتارها هستن

من عاشق ایین جور گیتارها هستم گیتار باید وزن و شکل داشته باشه

یاسمن 1989
Monday 25 August 2008, 08:03 PM
سلام.
میخواستم اگر امکان داشته باشه من را برای خرید گیتار الکتریک راهنمایی کنید.

2سال هست که گیتار را شروع کردم,کتاب مل بی 1 و2 (با گیتار اگوستیک) و کودی پو(با الکتریک) را زدم در حال حاضر کتاب troy estetina lead guitar heavy metal را میزنم.

aria004 دارم,یه گیتار بهتر میخوام بخرم(حداکثر 500,000 تومان)میشه من را راهنمایی کنید؟
(قیمت و مدل؟)

shbaharehs
Tuesday 26 August 2008, 01:50 AM
سلام خوبین؟ خوش امدین. لطفا به این تاپیکها هم یه سری بزنید شاید کمکی باشه.

تاپیک اول (You can see links before reply %AA%D8%A7%D8%B1)

تاپیک دوم (You can see links before reply %AA%D8%A7%D8%B1)

تاپیک سوم (You can see links before reply %AA%D8%A7%D8%B1)

امیدوارم این تاپیکها بتونن بهتون کمک کنن ولی اگر باز هم مشکلی بود مطمئن باشید الکتریک کارای خیلی خوبی داریم که حتما کمکتون خواهند کرد.

montreux
Tuesday 26 August 2008, 02:49 PM
سوالت برام اشناست به نظرم پیام بود
با ایین پول دونبال برند ومدل خواص نباش اگر باشی یک گیتار نهایت کره ای می تونی بخری

دستی هم تو ساز داری براحتی میتونی یک ساز سالم انتخواب کنی
اما چه سازی یک ساز 100 % ژاپنی بعیید میدونم بشه ایبانز بگیری مگر قدیمتر هاش رو سالم بود بخر
اصل ساز ژاپنی بودنشه اگر یک 700 داشتی کارت راحت تر و 4 تا مدل رو هم میشد گفت

تازه کار هم نیستی که زرق برق گیتار ها چشمت رو بگیره

کشور سازنده مده نظرت باشه
حالا از بین چند گیتار با برندهای مختلف و همشون هم ژاپنی بودند پیدا کردی و شک در خریدشون داشتی
مدل ها رو بگو تا از بینشون بهترینش رو انتخواب کنیم

montreux
Tuesday 26 August 2008, 10:19 PM
رفتی بازار برای خریید گیتار شاید به این اصطلاح برخوردی ایین گیتار استوک ژاپنیه

ولی چون استوک هست هیچ جاییش ننوشته ساخت ژاپن و کد رجیستر و غیره هم نداره برای اینکه مطمئن بشی اصله :

یکی از تجربیات خودم رو بهتون میگم :

اما راه شناخت اصل بودن گیتار الکتریک استوک ژاپن باهر اسمی که باشه :

1_حرفه ای باشی سریعا از روی فرت کوبی و نرمی و رنگ گیتار متوجه میشی

ولی را ه مطمئن تر :

2_در پشت بریدج ( باید بریدج گیتار رو بازکنی ) سال ساخت و نوشته ساخت ژاپن روش حک شده

ولی روی بدنه و دسته ایین گیتار ها هیچی از سال ساخت کشور سازنده و غیره نداره
برای همین از فروشنده بخواین که در فاکتورقید کنه اگر ژاپنی نبود تا 24 ساعت پس یا تعویض کنه و حتما زیر فاکتور مهر بزنه

اگر راست بگه که گیتار 100% زاپنیه حتما چنین چیزی رو بدونه دریغ در زیر فکتور قید میکنه

استوک هایی که با طراحیه خودشونه و نام معروفی نداره قیمتشون زیاد بالا نیست دست دو تمیز حدود 400 تومنه

.خیلی مهمه :

گیتار ژاپنی از استوک گرفته تا ال تی دی و ایبانز هاش دستت که میگری
متوجه میشی چه قدر خوشدسته ( چون قبلا هم ساز میزدی) سریع متوجه میشی که گیتار تو دستت میخوابه انگاری از خودته و سالها ست دستت گرفتیش وبهش عادت داری
خصوصا رنگ تمیز و قشنگی که دارند کاملا معلومه

Vahid_FDR
Saturday 11 October 2008, 05:03 PM
ببین با این پول نمی تونی چیز بهتری بگیری دنبال یه ست پیکاپ EMG یا فندر باش که روی یه پیک گارد وصله و تو فقط باید سیم رو باز کنی اونو بذاری و سیم فیش رو بهش وصل کنی
البته این در صورتیه که شما از وضع دسته یا طرح پیکتپ مشکل نداشته باشین

Vahid_FDR
Wednesday 22 October 2008, 05:15 PM
با اينكه من از طرفداراي سرسخته STRATOCASTER هستم ولي بهت پيشنهاد مي‌كنم كه يه IBANEZ بگيري به عنوان مثال يه RG350 كه متاسفانه پنج پيكاپه ولي دسته ويبره فول داره و حدودا بين 400 -600 تومنه چيزه خوبيه چون Bridge اون Humbucker و با امكانات ايران اين نوع گيتار ها بهترن

one
Friday 31 October 2008, 05:14 PM
هر کسی در مورد انواع سیم و قیمتاش برای کارا و سبکای مختلف چیزی میدونه توضیح بده !

Vahid_FDR
Tuesday 18 November 2008, 11:04 AM
عزيزم توجه داشته باش كه توي ايران به هيچ وجه سمت سيم DAddario نرو چون جديدا سيماش رو با سيماي چيني عوض مي‌كنن با همون بسته بندي مي‌فروشن سيماي فندر به نظر من گزينه خوبيه مي‌توني سايز 009 تا 042 بگيري كه سايز استاندارد اكثر نوازنده هاست مثل جو ساترياني استيو واي اينگوي مالمستين و ...
اگه بازم خيلي علاقه به داداريو داري مدل XL بگير كه جلدش سياه و بنفش و 009 - 042 كه سايز سيماي جو ساترياني اين بين المللي ترين سايزه.
من خودم 3 تا Pack سيم از استراليا سفارش دادم اومد يعني يكي برام آورد يكيشو انداختم رو ساز اول اصلا عادت نداشتم چون سيماي قبليم نازك تر بود ولي اينا بهتره صداي شفاف تري مي‌ده

one
Wednesday 19 November 2008, 03:42 PM
مرسی وحید ! قیمت سیم فندر چنده؟ من دو بار اخر DAddario گرفتم صدای خوبی داشت ولی این بار که گرفتم خیلی صدای بدی داشت

Vahid_FDR
Saturday 22 November 2008, 05:05 PM
ببین قیمت یه نوعش 18000 بود یه نوعش 25000 ولی می ارزه

one
Saturday 22 November 2008, 05:19 PM
سلام وحید عزیز مدل دقیقشو بگو چون من اهوازم

doorsfan
Thursday 8 January 2009, 02:41 PM
سلام دوستان خسته نباشید ببخشید اگه تایپیک رو بد جایی زدم راستش من میخوام گیتار الکتریک بخرم البته آمپ و افکت رو بعد میگیریم چون میخوام با نر م افزار کار کنم بیشترم برای متال میخوام البته از آیبانز خوشم میاد راستش من 400 تومن برای گیتار دارم با این پول یه گیتار حرفه ای گیرم میاد یا باید یه گیتار آماتور بگیرم بعدش چه مدلی از آیبانز بگیرم خواهشا راهنماییم کنید بعد مدلشو کجای گیتار نوشته من کاملا مبتدیم ...................

doorsfan
Thursday 8 January 2009, 02:51 PM
البته گیتارایی که ترمولو دارن با اونایی کهندارن فرقش تو چیه

Radiohead
Thursday 8 January 2009, 04:49 PM
سلام دوست عزیز در ابتدا ورودت به نت آهنگ رو خوش آمد میگم ...

راستش من 400 تومن برای گیتار دارم با این پول یه گیتار حرفه ای گیرم میاد یا باید یه گیتار آماتور بگیرم بعدش چه مدلی از آیبانز بگیرم خواهشا راهنماییم کنید بعد مدلشو کجای گیتار نوشته من کاملا مبتدیم ...................

خب جناب Doorsfan شما اول بگو می خوای تو سبکی از متال کار کنی ؟؟؟
همونطور که از آواتارت معلومه Death Metal درسته ؟؟؟ اگه برا Death می خوای معمولا گیتار های LTD برای شما مناسب هستند ....
و باز هم دو گذینه وجود داره که شما دوست دارید بیشتر Riff ریتم بزنید یا lead ؟؟؟؟

البته گیتارایی که ترمولو دارن با اونایی که ندارن فرقش تو چیه

ببین ترمولو Tremolo یه جور افکت که برای تولید اعواجاج در سیم های گیتار میشه ...

اصولا کسانی که لید میزنن از ترموله استفاده می کنند و برای ریتم زن ها استفاده از ترمولو ضروری نیست ...

doorsfan
Thursday 8 January 2009, 06:36 PM
مرسی عزیز من برای اسپید متال میخوام و لید البته از سبک دث متال هنم خوشم میاد اما برای اسپید و لید

doorsfan
Thursday 8 January 2009, 06:42 PM
خوب تا یه حدی مشخص شد من چی میخوام حالا مشکل قیمت هست پول من برای خرید یه گیتار خوب کافیه یا کم ؟ بعد چه مدلی از آیبانز مناسبه ؟ یه عکس از گیتار ltd میزاری نکنه همون که کرک همت استفاده میکنه عکس یه پیرمرد روشه نارنجیه؟

Radiohead
Thursday 8 January 2009, 07:31 PM
مرسی عزیز من برای اسپید متال میخوام و لید البته از سبک دث متال هنم خوشم میاد اما برای اسپید و لیدواسه Speed Metal من فقط گیتار های Dean رو پیشنهاد میکنم ...

خوب تا یه حدی مشخص شد من چی میخوام حالا مشکل قیمت هست پول من برای خرید یه گیتار خوب کافیه یا کم ؟بنظر من شما اول گیتارتو انتخاب کن بعد به فکر پول باش ....

__________________________________________________ ________

بعد چه مدلی از آیبانز مناسبه ؟من Ibanez رو واسه Speed مناسب نمی دونم ولی اگه Ibanez می خوایید کار کنید ،انتخاب تو این رنج قیمت اگه بتونید 100 تومن دیگه بزارید روش گیتار های زیر پیشنهاد میشه ...

Ibanez Rg 350 DX ....

You can see links before reply (You can see links before reply)

یا Ibanez Rg 370 Dx

یا Ibanez Rg 350 ExYou can see links before reply (You can see links before reply)

Radiohead
Thursday 8 January 2009, 07:45 PM
اگه همینجا ادامه بدی بهتره چون عزیزان دیگه هم هستن که بخوان از این راهنمایی ها استفاده کنن ...

سوال : ایبانز های که بالا معرفی کردی از کجا میشه تشخیص داد که تقلبی هستن یا نه ....

جواب :
1.اصولا گیتار ها رو جلدشون بار کد هستند و وقتی واسه خرید میری اگه رو جلد گیتار یا دفترچه یا برگ توضیحاتی گیتار یا رو جعبه گیتار بارکد زده ، که بعضی گیتار های تقلبی دارای بارکد نیستن ...
2.به پیکآپ های گیتار یه نگاهی بنداز ...
بایدپیکآپ دسته یعنی همون PickUp Neck مدل INF3 باشه که اگه دقت کنی روی پیک آپ نوشته ...
پیکآپ وسطی یعنی همون pickup Middle باید مدل INFS3 باشه ...
پیکآپ نزدیک به Bridge باید مدل INF4 باشه ...
مثل تصویر زیر ....

3.در تصویر های زیر نمونه های از گیتار اصل و تقلبی گذاشته البته این مدل jem 77 آیبانز هست ...

تقلبی

اصل

تقلبی

__________________________________________________ ___

اصل

تقلبی

4. به Inlay یا نقوش روی فرت برد هم دقت کن ، مدل های که بالا گفتم همگی دارای Inlay دندون کوسه ای هستن ... ولی تقلبی ها نقطه ای هستن ...

ببینید تشخیص گیتار اصل از تقلبی آنچنان که فکر میکنید سخت نیست ، مثلا یه نفری رو دیدم که تو یکی از همین سایت های فروش داشت یه آیبانز تقلبی رو میفروخت اینم عکسش ببینید زمین تا آسمون با آیبانز فرق داره ...

Radiohead
Friday 9 January 2009, 05:54 PM
سوال : گیتار مهمتره یا افکت ؟؟؟ منظورم اینه که صدایی که از گیتار جان در میاد می تونم از این گیتار در بیارم ...

جواب : ببین دوست عزیز کلا گیتار از خودش صدای نداره ، تنها کاری که گیتار میکنه اینه که به کمک پیک آپ ارتعاشات سیمهای ساز رو به سیگنالهای الکتریکی متناسب با شدت و فرکانس این ارتعاشات تولید میکنه همین .

کلا صداهایی که شما در آهنگ ها میشنوید به وسیله افکت تولید میشه که خودش یه مبحث دیگست و میتونید از اینجا کمک بگیرید ...

(You can see links before reply)

doorsfan
Sunday 11 January 2009, 11:11 AM
گیتارو گرفتم دوست گل من البته خیلی گرون میدادن تا سرانجام با همون قیمتی که گفتی مقداری بیشتر گیر آوردم ممنون از راهنماییت راستی با رفیقم رفتم البته من بواسطه ی اون وارد متال شدم خودش میخواد گیتار بخره البته اون میخواد بعد از کنکور حدود 5 ماه دیگه بخره خودش واسه گیتار600 میتونه بده به نظر تو چه گیتاری بگیره البته اونم مثل من از آیبانز خوشش میاد عکس گیتارو بعدا اگه فرصت شد میزارم تو سایت راستش خود رفیقم گفت از شما دوست عزیز راهنمایی بگیرم حسین جان فقط مدلایی که با این پول گیرش میاد عکسشو بذار بعد خودم نشونش میدم شب آن شو فعلا بای ساعت 10 آن شو بازم ممنون

Radiohead
Sunday 11 January 2009, 02:18 PM
چون تازه گیتار خریدی یه راهنمایی اساسی واست بگم اونم اینه که هیچوقت گیتارتو با ترمولو بلند نکن مثل تصویر زیر ...

اگه این کارو بکنی باید قید گیتارتو بزنی چون Bridge گیتارت اونقدر قوی نیست که بتونه همچین حجمی رو تحمل کنه ، خلاصه هیچوقت همچین کاری نکن ... (این بلا یر خودم اومده :4:)

من به دوست شما پیشنهاد میکنم اگه یه گیتار خوب و حرفه ای می خواد از سری Prestige آیبانز استفاده کنه که عکسش تو شکل زیر هست ...

البته این گیتار قیمتش حودو 1.100 تا 1.250 هست ...

RG2570Z

از خصوصیات این ساز اینه که ساخت ژاپن هست ،دارای Bridge Edge Zero هستن که نسبت به Edge 3 بهتره ...
دارای پیکآپ های dimarzio هستن ...
NeckPU: Dimarzio® IBZ RG MiddlePU: Dimarzio® IBZ RG-S BridgePU: Dimarzio® IBZ RG
و ...

Radiohead
Sunday 11 January 2009, 02:47 PM
خب البته یه مدل دیگه هم معرفی کنم ...

Ibanez STM1

Neck Material: 5pc Maple/ Walnut Neck Type: Wizard II thru-neck Body: Mahogany body Frets: Jumbo frets Fingerboard: Bound Rosewood Inlay: Angled block inlay Bridge: Edge III bridge NeckPU: DiMarzio® Evolution® DP158 BridgePU: DiMarzio® Evolution® DP159 HW Color: CH Finishes: WH

__________________________________________________ _

این گیتار از سری Signature گیتار های آیبانز هست و نوازنده این نوع گیتار هم Sam Totman از گروه Speed Metal -Dragonforce

قیمت این گیتار هم از 950 هزار تومان تا 1.150 پیدا میکنی ...

__________________________________________________ ______________
اگه من جای دوست شما بودم همینو انتخاب میکردم ...

doorsfan
Sunday 11 January 2009, 06:15 PM
الان با رفیقم مطلبو خوندیم خودش داره میگه پول 1ملیون نداره پسر خوبیه ولی مایه دار نیست آخه میخواد یه سیستم کامپیوتر خدا بگیره برای بازی :ilovemusic: خوراکش گیم هست و خیلی حساب کتاب کرده دیده 600 میتونه واسه گیتار بده یه چی تو همون مایه ها معرفی کن حال کنه واسه خودش راستی گیتار ریگ 3 چنده کجا گیر میاد و سیستم مورد نیاز برا اجراش چی چیه و چطور گیتارو به کامپیوتر وصلش کنم راستی همون مشکیه خریدم 370dx بعدش با برنامه ی گیتار ریگ 3 میتونم صدایی شبیه به ریتم گروه مرداب تو آلبوم دوم در بیارم ؟

doorsfan
Sunday 11 January 2009, 06:18 PM
بعدش میتونم با این گیتار کارامو رکورد کنم منظورم اینه که بصورت حرفه ای و استودیو یی راستی لینک آنجلو ایرانیه رو میزاری اسمش کی بود فرید آنجلو تا دوستان هم استفاده کنن مدل گیتارش چیه ؟

Radiohead
Sunday 11 January 2009, 09:22 PM
آخه میخواد یه سیستم کامپیوتر خدا بگیره برای بازی :ilovemusic: خوراکش گیم هستمگه می خواد تیاره هوا کنه :دی (شوخی) ...

خیلی حساب کتاب کرده دیده 600 میتونه واسه گیتار بدهخب باید دید که ایشون از چه سبکی خوشش میاد ؟!! و طالب چه نوع گیتاری هست ؟؟؟!

اگه آیبانز تو این رنج می خواد از میون همونایی که بالا پیشنهاد دادم یکیش رو انتخاب کنه بهترین انتخاب تو این رنج هموناست ...

باقی پول رو هم میتونه بده یه Hard Case و بند و پایه و یه بسته پیک مشت بگیره ...

راستی گیتار ریگ 3 چنده کجا گیر میاد کنترل ریگ بدون نرم افزار ارجینال 290 دلار با نرم افزار ارجینال 550 دلار ...

خیال واحی هم بسرتون نزنه چون فکر نکنم تو ایران گیر بیاد !!!

سیستم مورد نیاز برا اجراش چی چیه

Windows XP + Service Pack 2 or Windows Vista (32 bit)
Pentium/ Athlon XP 1.4 GHz
1 GB RAM
USB 2.0

چطور گیتارو به کامپیوتر وصلش کنم

باید با تبدیل به pc وصل کنی ...

راستی همون مشکیه خریدم 370dx بعدش با برنامه ی گیتار ریگ 3 میتونم صدایی شبیه به ریتم گروه مرداب تو آلبوم دوم در بیارم ؟

بله میشه ولی باید ریگ کنترلشو داشته باشی ...

بعدش میتونم با این گیتار کارامو رکورد کنم منظورم اینه که بصورت حرفه ای و استودیو یی

اگه امکاناتش رو داشته باشی چرا که نه ؟؟؟؟

راستی لینک آنجلو ایرانیه رو میزاری اسمش کی بود فرید آنجلو تا دوستان هم استفاده کنن

doorsfan
Wednesday 14 January 2009, 05:01 AM
سلام دوست عزیز حتما باید با افکت شروع کنم وضع مالیم بده از 1 ماه دیگه کلاس میگیرم راستی فرید چه گیتاریستیه شاگرد میساکیانه .
مدل گیتارش چیه ؟
اگه rg350dx هست چرا نقشای روی فرت بردش نقطه ایه مگه گیتارای اصلی دندون کوسه ای نیست ؟ راستی اون سه تا گیتاری که بالا معرفی کردی فقط تو شکل تفاوت دارن؟

Radiohead
Wednesday 14 January 2009, 06:42 AM
راستی فرید چه گیتاریستیه شاگرد میساکیانه .

میساکیانه کیه ؟؟؟

مدل گیتارش چیه ؟

نمی دونم احتمالا از این مدل هایی هست که دیگه تولیدش متوقف شده ...

راستی اون سه تا گیتاری که بالا معرفی کردی فقط تو شکل تفاوت دارن؟

بله

doorsfan
Wednesday 14 January 2009, 11:38 PM
نوریک میساکیان یکی از گیتاریستای خوب ایران راستی این گیتارایی که معرفی کردی و من خریدم اصلش ساخت کره هست یل اندونزی

doorsfan
Thursday 15 January 2009, 06:29 AM
سلام دوست گل دو هفته دیگه میخوام افکت بخرم هنوز نمیدونم چقدر پول گیرم میاد اما یه افکت میخوام که بتونم صداییی شبیه به گیتار فرید آنجلو ازش بگیرم خیلی صدای افکت فرید به دلم نشست راستی فکر کنم مدل گیتارش rg350ex باشه نظر شما چیه آقا حسین راستی مگه تولید سازها رو هم متوقف میکنن ؟؟ به نظر شما قیمت همون سازی که دست فریده چقدر میتونه باشه بالای 500 یا کمتر من فکر کنم کمتر باشه با توجه به شکل پیکاپ و خود گیتار فکر کنم همون مدلی که معرفی کردم باشه

Radiohead
Saturday 17 January 2009, 12:48 AM
نوریک میساکیان یکی از گیتاریستای خوب ایران راستی این گیتارایی که معرفی کردی و من خریدم اصلش ساخت کره هست یل اندونزیخب معلومه اندونزی ، سری پرستیژ ساخت ژاپن هست ...
__________________________________________________ ___________

سلام دوست گل دو هفته دیگه میخوام افکت بخرم هنوز نمیدونم چقدر پول گیرم میاد اما یه افکت میخوام که بتونم صداییی شبیه به گیتار فرید آنجلو ازش بگیرم خیلی صدای افکت فرید به دلم نشستعزیز شما احیانا اون آمپ 1.5 ملیونی اون بغل رو ندیدی :4:

شما باید بغیر از افکت آمپلی فابر هم داشته باشید ، که اون خودش یه بحث جداست ...
بنظرم افکت بگیر یه مدت به Pc یا ضبط وصل کن تا بعدا ...

پیشنهاد من برای افکت Boss هست حالا هر مدلی که دوست داری (بقیه برند ها رو دقیق نمی دونم مثلا Zoom و digitech هم مدل های با کیفیت و خوبی هستن ) ولی در کل من اگه بخوام افکت بگیرم سراغ Boss میرم ...

بنظرم اگه یه Boss Me50 بگیری خوبه (البته با توجه به پولی که می خوای خرج کنی ،چون 450 دادی گیتار فکر نکنم دیگه چیزه زیادی برات مونده باشه , البته این محصول نسبت به قیمتش مدل خوبی هست )

میتونی از لینک زیر دموش رو دانلود کنی ...

قیمتش هم تو بازار فکر کنم 300 تومان باشه ....

راستی فکر کنم مدل گیتارش rg350ex باشهفکر کنم سری قبلی باشه ....

مگه تولید سازها رو هم متوقف میکنن ؟؟ اگه یه قطعه ای بیاد که نسبت به کارکرد قیمت مناسب هم داشته باشه و نسبت به قطعه هم نوع خودش تو بازار بهتر باشه قطعا عوض میکنن ...

مثلا بریج یا پیکآپ ....

به نظر شما قیمت همون سازی که دست فریده چقدر میتونه باشه بالای 500 یا کمتر من فکر کنم کمتر باشه با توجه به شکل پیکاپ و خود گیتار فکر کنم همون مدلی که معرفی کردم باشهنمی دونم ، چون بعضی از سری های پرستیژ Ibanez دارای Inlay های نقطه ای هستن ...

doorsfan
Saturday 17 January 2009, 06:36 AM
مرسی حالا من میتونم 400 بدم واسه افکت البته پول دو الی سه هفته دیگه میاد تو دستم راستی گیتار ریگ تو ایران گیرم نمیاد ؟بعدش فرق پیکاپ ها تو چه چیزشونه ؟

Radiohead
Saturday 17 January 2009, 02:50 PM
مرسی حالا من میتونم 400 بدم واسه افکت البته پول دو الی سه هفته دیگه میاد تو دستم راستی گیتار ریگ تو ایران گیرم نمیاد ؟

بنظرم عاقلانه ترین کار خرید کنترل ریگ (گیتار ریگ) هست 0من خودم دارم واسه خریدش پول جمع میکنم) ...
بنظرم اگه بتونی یکیشون پیدا کنی عالیه ، اگه هم از اون ور آب آشنا داری بگو واست بفرستن خلاصه بکنم با وجود گتار ریگ دیگه لازم نیست یه کاامپیون پول بابت افکت و آمپ بدی ...

در ضمن اگه بخوای گیتار ریگ بگیری خیلی واست بهتره (از لحاظ Preset) میدونی چرا ...
مثلا من Preset آلبوم مرداب رو می سازم بعد تو سایت آپلود میکنم که همه بتونن راحت استفاده کن ...

Preset چیست ؟ به یه سری از تنظیمات که بر روی افکت و آمپ اعمال میشه تا صدای مورد نظرتو بتونی بگیری ...
__________________________________________________ __

بعدش فرق پیکاپ ها تو چه چیزشونه ؟

کیفیت ساخت و نوع کاربرد فقط همین ...

doorsfan
Sunday 18 January 2009, 06:55 AM
آهان مرسی اینجا گیر میاد گیتار ریگ اگه باشه چنه قیمتش بعدش آمپ باید حتما باشه یا فعلا لازم نیست ؟ راستی گیتار من اندونزیه گرفتم 450 اگه بخوام 400 بدم افکت یا گیتار ریگ آمپ رو باید 4 ماه دیگه بگیرم تا وضعم خوب شده باشه؟

Radiohead
Sunday 18 January 2009, 10:43 AM
اینجا گیر میاد گیتار ریگ اگه باشه چنه قیمتش

شیراز رو نمیدونم حالا بگرد یه چند جا پرس کن ببین هست اگه شیراز نباشه احتمالا تهران گیر بیاد !!!! قیمت اونور آب 280 دلار خودت حساب کن بیاد اینور آب چند میشه ؟؟؟!!!

بعدش آمپ باید حتما باشه یا فعلا لازم نیست ؟

خب وقتی کنترل ریگ داشته باشی دیگه آمپ نمی خوای چون کل پردازش تو کنترل ریگ انجام میشه و تو فقط به یه اسپیکر نیاز داری واسه پخش که اونم کاری نداره برو تو باند فروشی ها هر چی دیدی بردار قیمت ها هم از 150 شروع میشه تا برو بالا اگه دیگه خواستی یا چیز خوب بگیری بهتره بری سراغ کابینت ها ،

مثلا مدل Behringer ULTRASTACK BG412V
قیمت نمیدونم ولی فکر کنم بالای 400

البته اگه پول کم داشتی میتونی از همین مدل های ارزون بگیر تا بعدا مثلا :

مدل : Behringer EUROLIVE S1220

قیمت : حدود 200 تا 300 تومان ...

__________________________________________________ ______

راستی گیتار من اندونزیه گرفتم 450 اگه بخوام 400 بدم افکت یا گیتار ریگ آمپ رو باید 4 ماه دیگه بگیرم تا وضعم خوب شده باشه؟

آره فکر خوبیه ...

doorsfan
Sunday 18 January 2009, 04:34 PM
نوع کاربرد پیکاپ منظور شما مثلا استایل مختلف موزیک مثل راک - بلوز اینطور چیزا میشه دیگه راستی نظرت راجع به گیتارای فندر چیه من که اصلا خوشم نمیاد ازشون ولی قیمت خیلی بالایی دارن که به نظر من ارزش ندارن با اون قیمت

Radiohead
Sunday 18 January 2009, 05:28 PM
نوع کاربرد پیکاپ منظور شما مثلا استایل مختلف موزیک مثل راک - بلوز اینطور چیزا میشه دیگه

بله

نظرت راجع به گیتارای فندر چیه

گیتار های فندر طرفدارای خودشو داره ( یکیش منم)
و بیشتر بدرد راک و بلوز می خوره ...

من که اصلا خوشم نمیاد

چون سبکی که شما کار میکنید و استایلی که شما دوست دارید با فندر مطابقت نداره ...

ولی قیمت خیلی بالایی دارن که به نظر من ارزش ندارن با اون قیمت

البته قیمتاشون از 500 دلار شروع میشه ...

Radiohead
Thursday 5 February 2009, 09:49 AM
سوال : تفاوت بریدج های Edge III و Edge Pro و Edge Zero ???

جواب : Edge 3 نسبت به بقیه مدل ها ضعیفتره و روی گیتار های ارزون قیمت آیبانز نصب میشه و پس از یه مدت باید گیتارو کوک کنی حدودا 1 تا 2 ماه ...

Edge Zero مدل خیلی بهتر هست که اصلا کوک نمیریزن و روی گیتار های پرستیژ نصب میکنند ...

Edge Pro بهترین مدل بریدج که آیبانز رو گیتارهای Signature نصب میشه که قدرت و دقت بسیار بالایی دارند و دارای مقاومت بالایی نیز هستن بطوری که میتونی گیتار با دسته ترمولو بلند کنی و انقدر بچرخونی تا خودت خسته شی :4:

pedramhet
Wednesday 29 April 2009, 06:55 PM
سلام دوستان

من الان rg350 دارم و سبکم هوی هستش به نظر شما خوبه یا عوضش کنم
برای سبکheavy metal چه گیتاری مناسبه?

A.Sad
Wednesday 29 April 2009, 09:10 PM
rg350 برای شروع گیتار خوبیه حتی در سطح های حرفه ای هم میشه گفت جواب میده یکم بریدجش ممکنه که کوک بریزه
اگه کارتو تازه شروع کردی میتونم بگم خوبه فعلا عوضش نکن
در کل گرفتن یه صدای هوی خیلی به پیکاپ گیتار مربوط نمیشه شما حتی با یه فندر strat هم میتونی کار هوی بکنی مثل گیتاریست dio ولی عموما برای کارای هوی از گیتار هایی با پیکاپ های emg استفاده میشه

one
Friday 1 May 2009, 03:02 PM
اگه تازه کاری شاید الان لزومی نداشته باشه عوضش کنی ولی اگه می خوای عوضش کنی همونطوری که A.Sad گفت گیتار هایی با پیکاپ های emg بگیر چون صدای خیلی گرمی دارن.گیتار esp mh400 صدای خیلی خوبی داره ارزونم هست نسبت به صداش با ترملو ش 850 تومنه که اگه با ترملو کار نمیکنی ( none tremlo(nt
بگیر چون ترملوی خوبی نداره ارزونترم هست.اگه ibanez باپیکاپ های emg می خوای rgr321 & rgr421 خوب و ارزونن.

pedramhet
Saturday 2 May 2009, 09:43 PM
یه سوالی که خیلی وقته برام هست اینه که خیلی کم دیدم با این مدل گیتار هایی که شما فرمودید سولو های خیلی سریع بزنن. اما با fender وگیتار های مشابه اون این کار انجام میگیره یه نمونه که الان توی ذهنم هست اینگوی مالمستین هستش

A.Sad
Sunday 3 May 2009, 11:27 AM
دوست عزیز گویا همین اقا فرید گیتارش همین rg350 هستش باهاش سولوی no bounderies از مایکل انجلو رو میزنه از خودش بهتر دیگه فکر نکنم از این اسپیدی تر چیزی باشه
البته این چیزی که شما گفتید خیلی هم صحت نداره بیشتر با گیتار های فندر کارای بلوزی میکنن بیشتر گیتار شردر ها از گیتار های esp و dean و ibanez ... استفاده میکنن فکر می کنم تنها شردر فندر همین ملمستین باشه

rumour
Sunday 3 May 2009, 11:47 AM
البته همیشه هم این طوری نیست مثلا هر هر سه گیتاریست IRON MIADEN از گیتار هایی با پیکاپ های معمولی استفاده میکنن. دو نفرشون (Dave murray و Janick Gers) فندر استفاده می کنن و Adrian Smith از گیتارهای جکسون استفاده میکنه.

pedramhet
Monday 4 May 2009, 08:26 AM
دوست عزیز گویا همین اقا فرید گیتارش همین rg350 هستش باهاش سولوی no bounderies از مایکل انجلو رو میزنه از خودش بهتر دیگه فکر نکنم از این اسپیدی تر چیزی باشه
البته این چیزی که شما گفتید خیلی هم صحت نداره بیشتر با گیتار های فندر کارای بلوزی میکنن بیشتر گیتار شردر ها از گیتار های esp و dean و ibanez ... استفاده میکنن فکر می کنم تنها شردر فندر همین ملمستین باشه

کدوم آقا فربد؟ جریان چیه؟

A.Sad
Monday 4 May 2009, 07:44 PM
همین اقا فرید که شاگرد نوریک میساکیانه
اینم ویدئو ایشون تو سایت یوتوب

pedramhet
Monday 4 May 2009, 08:38 PM
همین اقا فرید که شاگرد نوریک میساکیانه
اینم ویدئو ایشون تو سایت یوتوب
ایول گیتارش مثل ماله منه .میگم این آمپ که داره باهاش کار میکنه چیه؟

pedramhet
Monday 4 May 2009, 08:56 PM
این صدای چه افکتیه؟overdrive هست؟

doorsfan
Monday 4 May 2009, 10:30 PM
دوست عزیز شما با گیتارت یه کار میتونی بکنی من گیتارم rg370dx هست پیکاپامو عوض کردم و دی مارزیو فرد-و paf pro گرفتم همون پیکاپای ستریانی الان خیلی چیز توپی شده این هفته هم میخوام بریجمو عوض کنم و edge pro بندازم روش که خدا میشه تو هم همینکارو کن نیازی به گیتار جدید نخواهی داشت

doorsfan
Monday 4 May 2009, 10:49 PM
چون پیکاپ استوک گیتارت inf پیکاپ معمولیه میتونی پیکاپهای خدای evolution هم بگیری که استیو وی استفاده میکنه اما بیرجتو عوض کن و edge pro بگیر حتما وی وهمچنین ستریانی از این بریج استفاده میکنن منم فردا پس فردا میخوام این بریجو بگیرم رو گیتارت هم نصب میشه

doorsfan
Tuesday 5 May 2009, 07:57 AM
سلا م من فردا قراره بریج بگیرم من تو عکسها دیدم رو گیتارم نصب میشه حالا کسی از دوستان مطمئن هست edge pro bridge رو ibanez rg 370dx نصب شه لطفا جوابمو بدین ضروریه خواهشا

A.Sad
Tuesday 5 May 2009, 11:30 AM
ایول گیتارش مثل ماله منه .میگم این آمپ که داره باهاش کار میکنه چیه؟

اون امپی که باهاش کار میکنه فکر کنم مارشال jcm 2000 باشه چیز توپیه

A.Sad
Tuesday 5 May 2009, 11:33 AM
سلا م من فردا قراره بریج بگیرم من تو عکسها دیدم رو گیتارم نصب میشه حالا کسی از دوستان مطمئن هست edge pro bridge رو ibanez rg 370dx نصب شه لطفا جوابمو بدین ضروریه خواهشا

مطمئن که نه منم تو عکس ها دیدم ولی از اونجایی که بعضیا رو فندر هم نصب میکنن احتمالا بشه
باز بیشتر تحقیق کن

pedramhet
Tuesday 5 May 2009, 03:35 PM
این صدای چه افکتیه منظورم آهنگی هست که فرید میزنه؟overdrive هست؟ چرا این سوال منو کسی جواب نداد
یه سوال دیگه ریتم باکس چیه؟

A.Sad
Tuesday 5 May 2009, 06:15 PM
افکتی که ازش استفاده میکنه رو نمیدونم ولی خوب چیزی که مشخصه اینه که احتمالا دیسترشنشو از امپش میگیره برای همینه که کیفیت قابل قبولی داره

rumour
Tuesday 5 May 2009, 07:30 PM
میدونید من یک چیزی متوجه شدم اینکه از هر گیتار الکتریکی مشه هر صدایی گرفت.مثلا Adrian Smith آهنگ
The Number of the Beast شش ساله پیش تویه کنسرت Rock In Rio با فندر زد بعدا 2 سال بعدش با گیبسون SG زد امسال هم تویه کنسرت همرو با Jackson زد.من گیتار الکتریک نمی زنم ولی فکر کنم بیشتر باید لم سار بیاد دست آدم بعد هم میشه از افکت استفاده کرد ولی نه اینکه بری یه گیتار 50 تومنی (مگه هست اصلا)بگیری بعد بگی که این که صداش در نمیاد بعد از 2 هفته هم تلنگش در رفت.

Radiohead
Monday 11 May 2009, 04:01 AM
میدونید من یک چیزی متوجه شدم اینکه از هر گیتار الکتریکی مشه هر صدایی گرفت.مثلا Adrian Smith آهنگ
The Number of the Beast شش ساله پیش تویه کنسرت Rock In Rio با فندر زد بعدا 2 سال بعدش با گیبسون SG زد امسال هم تویه کنسرت همرو با Jackson زد.من گیتار الکتریک نمی زنم ولی فکر کنم بیشتر باید لم سار بیاد دست آدم بعد هم میشه از افکت استفاده کرد ولی نه اینکه بری یه گیتار 50 تومنی (مگه هست اصلا)بگیری بعد بگی که این که صداش در نمیاد بعد از 2 هفته هم تلنگش در رفت.

زحمت کشیدی ، یعنی تا الان نمی دونستی ؟؟؟
پیک آپ ها فرق آن چنانی با هم ندارن ، یعنی اون قدر نیست که بشه تفاوت رو حس کرد ولی این موضوع در مورد شنونده ها صدق میکنه و یه گیتاریسته حرفه ای کوچکترین تغیر رو حس میکنه واسه اینه که وقتی اون آهkگ و با گیتار های مختلف شنیدی تفاوتی احساس نکردی ...

Vahid_FDR
Monday 11 May 2009, 03:45 PM
D'addario XL120 كه من خودم استفاده كردم و سيم سترياني هم همين ماركه دقيقا
ولي هر سيمي مي‌خواي بگيري 009 تا 042 باشه اندازه‌ي سيماش چون بين‌الملليه

ashkanos
Tuesday 19 May 2009, 12:02 AM
سلام به دوستان
من ميخواهم گيتار الكتريك شروع كنم،در حدود 400 تومان بودجه دارم آمپ هم دارم
بيشتر هم ميخواهم سبك نئو كلاسيك كار كنم مثل مالمستين گيلمور باكت هد و...
اطفا راهنمايي كنيد چه گيتار و افكتي بگيرم
يك گيتار آريا هم ديدم خوشم امده،خوبه؟

A.Sad
Sunday 7 June 2009, 03:52 PM
تو این رنج که عملا مجبوری دور گیتارایی مثل جکسون و گیبسون فندر و ... رو خط بکشی
اریا و یاماها و ... رو هم که بیخیال چون عملا جنسای بنجلش وارد ایران میشه
esp هم ممکنه دست دوم چیزای خوبی گیر بیاری باید بگردی
تو رنج پولت من که میگم فعلا بیخیال افکت شو چون مجبوری از گیتارت بزنی و بعدا مشکل پیدا میکنی پولتو بده یه ایبانز تو مایه های rg350dx اینا یا یه ltd بگیر برای افکتم یه مدت ببند به کامپیوتر و گیتار ریگ و ... تا بعد یه چیز بهتر بگیری
در ضمن بدنیست یه نگاهی هم به تاپیک های دیگه بندازی خیلی از این سوال و جوابها مطرح شده ممکنه که کمکت کنه

موفق باشی

Vahid_FDR
Wednesday 17 June 2009, 07:47 PM
سلام
من یه الکتریک Pao chia دارم از دسته و بقیه چیزاش راضیم می خوام پیکاپ هاشو عوض کنم
سبکم هم بیشتر Hard Rock,pop rock (Punk) , Rock bluse و ازین حرفایه.
حال یه ست پیکاپ EMG بهتره یا Fender یا dimarzio (که فکر نکنم پیداش کنم)؟؟؟
حالا اگه Fender بهتره چه نوعیش چون چن نوع داره مثلا زردش بلوزیه!!!

Vahid_FDR
Wednesday 17 June 2009, 07:57 PM

ممنون از دوستان
یه سوال فنی هم دارم نمیدونم کجای این فروم بپرسم ؟؟
برای رگلاژ کرد ن گیتار چیکاری باید بکنم و اصلا خودم میتونم انجام بدم؟(سیم سوم گیتارم وقتی ازاده مشکل نداره ولی وقتی فرت رو میگیرم صدا گز میده البته تو صدای گیتار گمه ولی وقتی کابل بهش وصل نکنم صدا میده
___ ( گیتار الکتریک )

واسه این مشکلوتون به میکو مراجعه کنید
(جناب میکو در همان مغازه ی رازمیک که البته اسمش آرمین میوزیک هستش کار می کنه)

rumour
Wednesday 17 June 2009, 09:00 PM
سلام
خوب راستش من گیتار الکتریک ندارم ولی چند وقته که دوستان بخش گیتار نیستن یا حداقل پست نمیزنن.پس من یک کم راهنمایی میکنم ولی توصیه میکنم تا صبر کنی و از اونا هم بپرسی.
1 single coils 2 humbucker
humbucker ها به صورت جفت و بیشتر توی گیتار های Gibson استفاده میشه و بیشتر برای کارهای متال و راک از این سبکاست و single coils ها تکیه و بیشتر هم برای کارهای جاز و بلوز استفاده میشه. ولی در کل دو تا پیک آپ، چه جفت و چه تکی اگر از نظر کیفیت یکی باشن تیک یا جفت بودنش توی صداش اونقدر تاثیر نداره البته اونقدر هست که یه نوازنده ی حرفه ای بفهمه.حالا دیگه باید ببینی کدوم به گیتارت میخوره.

monolith
Saturday 20 June 2009, 10:06 AM
سلام
من یه الکتریک Pao chia دارم از دسته و بقیه چیزاش راضیم می خوام پیکاپ هاشو عوض کنم
سبکم هم بیشتر Hard Rock,pop rock (Punk) , Rock bluse و ازین حرفایه.
حال یه ست پیکاپ EMG بهتره یا Fender یا dimarzio (که فکر نکنم پیداش کنم)؟؟؟
حالا اگه Fender بهتره چه نوعیش چون چن نوع داره مثلا زردش بلوزیه!!!

سلام. تو این سه مدلی که گفتی، از نظر کیفیت به ترتیب:
1. Diamarzio
2. فندر (اگه اصل باشه)
3. EMG (به درد بلوز که اصلاً نمیخوره)

Vahid_FDR
Saturday 20 June 2009, 07:48 PM
humbucker ها به صورت جفت و بیشتر توی گیتار های Gibson استفاده میشه و بیشتر برای کارهای متال و راک از این سبکاست و single coils ها تکیه و بیشتر هم برای کارهای جاز و بلوز استفاده میشه. ولی در کل دو تا پیک آپ، چه جفت و چه تکی اگر از نظر کیفیت یکی باشن تیک یا جفت بودنش توی صداش اونقدر تاثیر نداره البته اونقدر هست که یه نوازنده ی حرفه ای بفهمه.حالا دیگه باید ببینی کدوم به گیتارت میخوره.[/quote]

خیلی ممنون که به تاپیک بها می دین، اما این توضیحاتی شما دادین من وقتی که بچه بودم می دونستم (البته منظور بدی ندارما) ولی بهتره بذارین اون حرفه ای ها بیان نظر بدن باشه؟!

Vahid_FDR
Saturday 20 June 2009, 07:52 PM
خیلی ممنون
من آمار پیکاپ رو گرفتم، یکی گفت که یه دست پیکاپ فندر اصل داره که پشت پیکاپ یه کیت داره. گفت که کیت یه جورایی صدا رو قبل از فرستادن تقویت می کنه (شاید یه چیز تو مایه های Fernandez sustainer استیو وای).
در ضمن من با سیستم نویز امپم خیلی مشکل دارم افکتم Z00M GFX8 و یه امپ قدیمی Zinn 15w دارم به نظر شما اگه صدا تقویت شه نویزی تر نمی شه؟

monolith
Sunday 21 June 2009, 09:07 AM
احتمالاً پیکاپش اکتیوه. در اینصورت یه باطری 9 ولتی هم میخوره که باید تو گیتارت جاش بدی.
ولی من تا حالا ندیدم با امپ ترانزیستوری از پیکاپ اکتیو استفاده کنند.
حقیقتش اینه که به نظر من اول امپت رو عوض کن بعد به فکر تغییرات حرفه ای تر باش.

rumour
Sunday 21 June 2009, 08:43 PM
بالاخره من هم چیز هایی که میدونستم گفتم.

Radiohead
Tuesday 23 June 2009, 08:01 AM
بهترين انتخاب واسه punk و بلوز كار ها استفاده از pick up هاي seymour duncan هست . متاسفانه الان وقت ندارم توضيح بدم ، ولي ميتوني تو سايت يوتيوب تست هاشون رو ببيني ، خيلي از Punk باز ها مثل Green day از seymour duncan استفاده ميكنند ، كه واسه بلوز هم عالي جواب ميده . ميتوني كاتالوگ محصولاتشون رو از سايت زير مشاهده كني .

Vahid_FDR
Wednesday 24 June 2009, 07:00 PM
Thanks
یعنی مثله سری IBanez SR305 (که پیکاپاش باتری می خوره ؟)
ولی فکر نکنم با مشکلی بربحوره!!!! میشه از میکسر استفاده کرد یا واسه Rec یه کامپولوتر وصل کرد از افکت؟

A.Sad
Friday 17 July 2009, 02:45 PM
با سیمور موافقم خیلی به کارت میاد دیمارزیو هم خوبه ولی خوب سعی کن طرف emg نری چون بدرد بلوز نمیخوره البته نمیگم بده ها من خودم طرفدارشم بیشتر بدرد شردر ها و .. ها میخوره
میتونی یه گیتاری بگیری که هم humbucker داشته باشه هم single coil اینجوری هر جور صدایی میتونی بگیری البته خیلیم حساس نباش چون میشه گفت 70 تا 80 درصد صدات بستگی به امپو تجهیزات بیرونی داره

montreux
Friday 17 July 2009, 05:44 PM
سلام

!!!

سلام به همه دوستان گلم

مدتی مشکلاتی داشتم و نتو نستم به انجمن بیام

عزیزم به جای اینکه هزینه کنی و پیکاپ رو عوض کنی گیتارت رو عوض کن که خیلی خیلی بهتره

پیکاپ نو اصل گیر نمیاد ok

دست دو مگر از رو ساز باز شده باشه که اونم قیمت واقعا بالا ست (قیمت نوجومیه)

گیتارت رو عوض کنی هم دسته نرم تر و بهتری نصیبت میشه هم به طبع پیکاپاش بهتر میشه

اگر هم باز اصرار به عوض کردن پیکاپ داری :

1) _اگر پیکاپ نو میخوای بگیری emg تو پیکاپ نو (اک) هر چقدر هم تقلبی باشه باز از کیفیت بالاتری از بقیه برخوردار هست

2) _ دست دو همون طور که دوستان گفتن

یادت باشه ایین جا ایران هست همه چیز براحتی گیر نمیاد

.

Vahid_FDR
Thursday 23 July 2009, 05:45 PM
با تشكر از همه‌ي بچز خودم خيلي دوست دارم يه گيتار ديگه بگيرم كه Floyed Rose باشه ولي الان بودجه اصلان اجازه نمي‌ده حتي الانم كه دوباره قيمت گرفتم ديدم قيمت ها نجومي بود هيچ نجومي‌تر هم شده
فعلا بي‌خيال تعويض Equipment شدم تا خدا خودش كمك كنه بازم از راهنمايي هاي خوبتون ممنونم

Vahid_FDR
Tuesday 4 August 2009, 10:51 AM
با این قیمت یه Ibanez قلابی می تونی بگیری که الان مثل ... زیاده. من خودم چند روز پیش تو جمهوری دیدم که یه ساز JS با 24 فرت گذاشته بود رنگش هم اصلا توی لیست سازهای جو ساتریانی ندیده بودم
البته یه Fender اینگوی مالم استیم قلابی هم دیدم که از 5 متری با اون لاک سر دسته تابلو بود، پیکاپاش Dimarzio نبود، زاویه Wammy bar با بدنه خیلی کم، 22 فرت، و دسته ای که بیشتر شبیه چوب درخت نارنج بود نه Maple خلاصه اگه با یه حرفه ای توی این قیمت دنبال یه Fender مکزیک باشی خیلی سنگین تری

monolith
Tuesday 4 August 2009, 02:59 PM
سلام دوستان
کسی کابل گیتار به امپ خوب جایی سراغ داره؟
مثل monster, live wire, planet waves, mogami یا هر چیز دیگه ای که بدونید خوب باشه.

A.Sad
Friday 7 August 2009, 02:11 PM
من که فکر کنم با 800 کلا سمت ایبانز نری بهتره چون بازارش یه جورایی تو ایران خراب شده یه چیزی تو مایه های esp alexi 200 البته کمتره تو مایه های 600 700 یا بهتر اگه گیر بیاری بگیری باز مطمن تره

rumour
Monday 17 August 2009, 11:33 AM
این گیتار های silverstone چه طوره؟ماله شرکتیه که پیانو های سمیک میزنه.
فقط دنبال گیتار الکتریک هستم.

Radiohead
Monday 17 August 2009, 03:08 PM
با یه نگاه سطحی میشه فهمید همچین گیتار های مرغوبی نیستن ، ( البته نسبت به سایر برند های گیتار ساز معتبر کنونی .) در ضمن فکر نکنم هر چی که تو نت پیدا بشه تو ایران هم پیدا بشه .
اگه می خوای گیتار بگیری می تونستی تو تاپیک مربوطه بیان کنی ، ...

rumour
Monday 17 August 2009, 03:41 PM
اینجا نمایندگی پیانوی سمیک می فروشه.

Radiohead
Monday 17 August 2009, 03:59 PM
قیمتی که میفروشه ، چنده ؟؟؟ + چه مدلی ؟؟

rumour
Monday 17 August 2009, 05:36 PM
قیمت نمی دونم.
fast back, blues master.revoler

Radiohead
Monday 17 August 2009, 08:27 PM
همین الان یه Review ازش تو یوتیوب دیدم ، ...

1. پیک آپ های بسیار ضعیف و نامرغوب
2.اکشن بسیار بالا

کلا ارزش خرید ندارن ....

LORD-LUCIFER
Saturday 22 August 2009, 03:02 PM
با سلام خدمت تمامي اساتيد و دوستان.

بنده قصد خريد يك دستگاه گيتار الكتريك و شديدا به راهنمايي نياز دارم.

1.بنده آماتور هم نيستم يعني تا الان هيچ گيتاري نزدم و حتي بلد نيستم دستم بگيرم.

2.بودجه ام زياد نيست درحد 300 تومنه!

3.گيتارهاي موسوم به Flying V براي تازه كار ها خوبن؟؟؟؟(مثل همين كه عكسشو ضميمه كردم)

آيا خريداين گيتار رو توصيه ميكنيد؟؟

:123:

LORD-LUCIFER
Saturday 22 August 2009, 05:06 PM
چند پرسش ديگه دوستان:

من چپ دست هستم و آيا اين مشكلي در يادگيري من ايجاد نميكنه؟؟؟؟آيا توصيه خاصي براي چپ دستها داريد؟

اين گيتاري كه گذاشتم مال هيچ برند معروفي نيست.

مي ارزه ريسك كنم و بخرمش؟؟؟؟

Radiohead
Saturday 22 August 2009, 05:21 PM
درود دوست عزیز ، به سایت نت آهنگ خوش اومدی

2.بودجه ام زياد نيست درحد 300 تومنه!

دوست عزیز با این بودجه انتظار نداشته باش یه گیتار مدل دار گیرت بیاد ، ولی شاید بتونی یه گیتار دسته دو مارک دار پیدا کنی، در ضمن گیتار های V ارزون ترین مارکی که تو بازار سراغ دارم ، Ltd v200 که قیمتش حدودا 500 تا 550 باشه ، که نسبت به قیمتش بسیار گیتار با کیفیتیه ...

3.گيتارهاي موسوم به Flying V براي تازه كار ها خوبن؟؟؟؟(مثل همين كه عكسشو ضميمه كردم)

هیچ گیتاری در نوع خودش بد نیست ، فقط کاربرد ها متفاوته ، (فعلا وارد جزئیات نمی شم)

آيا خريداين گيتار رو توصيه ميكنيد؟؟

این گیتاری که تو زمیمه هست من تا حالا ندیدم ، تو گوگل هم سایتی ازش ندیدم به احتمال 100 درصد چینیه از رو سری RR جکسون کپی زده شده ، و به هیچ وجه خریدش توصیه نمی شه ...

من چپ دست هستم و آيا اين مشكلي در يادگيري من ايجاد نميكنه؟؟؟؟

اگه نخوایید از ترومولو ( دسته ویبراتور) استفاده کنید ، نه مشکلی نیست شما می تونید یه گیتار راست دست بگیرید و جای سیم هاروو عوض کنید .

نه

rumour
Saturday 22 August 2009, 05:46 PM
چند پرسش ديگه دوستان:

من چپ دست هستم و آيا اين مشكلي در يادگيري من ايجاد نميكنه؟؟؟؟آيا توصيه خاصي براي چپ دستها داريد؟

اين گيتاري كه گذاشتم مال هيچ برند معروفي نيست.

شمال میتونید با دست راست هم بزنید.یعنی دیگه نمی خواد سیم هارو عوض کنید و از این حرفا.اوایلش یه مقدار سخت میشه.ولی گیتاریست های معروفی Janick Gers هستن که چپ دستن ولی با دست راست میزنن.
خوب منم میخوام با 1 میلیون 500 گیتار و آمپ و افکت بگیرم چی گیرم میاد؟

Radiohead
Saturday 22 August 2009, 06:06 PM
خوب منم میخوام با 1 میلیون 500 گیتار و آمپ و افکت بگیرم چی گیرم میاد؟

با این پول ، اگه بخوای سه قسمت کنی ، باید یا یه گیتار خوب بخری با امپ و افکت ضعیف یا برعکس .

چند تا سوال دارم :

1.از کدوم shape گیتار خوشتون میاد ؟؟؟ ( چه طرحی )
2. از ترومولو استفاده می کنید ؟؟؟؟

rumour
Saturday 22 August 2009, 06:16 PM
از ترمولو استفاده می کنم.قیافشم فعلا مهم نیست.ولی ترجیحا شکل strocaster باشه.

rumour
Saturday 22 August 2009, 06:26 PM
من نمی فهمم این چه وضعیه تو ایران.چرا مارک های درجه 2 یا 3 جهان با این قیمت ها می فروشن؟
این epiphone Worn G-400 از زیر مجموعه های گیبسونه. 500 دلار.گیبسون 500 دلار!اونم SG!

LORD-LUCIFER
Saturday 22 August 2009, 07:17 PM
:guitarplay5:
درود دوست عزیز ، به سایت نت آهنگ خوش اومدی

دوست عزیز با این بودجه انتظار نداشته باش یه گیتار مدل دار گیرت بیاد ، ولی شاید بتونی یه گیتار دسته دو مارک دار پیدا کنی، در ضمن گیتار های V ارزون ترین مارکی که تو بازار سراغ دارم ، Ltd v200 که قیمتش حدودا 500 تا 550 باشه ، که نسبت به قیمتش بسیار گیتار با کیفیتیه ...

هیچ گیتاری در نوع خودش بد نیست ، فقط کاربرد ها متفاوته ، (فعلا وارد جزئیات نمی شم)

این گیتاری که تو زمیمه هست من تا حالا ندیدم ، تو گوگل هم سایتی ازش ندیدم به احتمال 100 درصد چینیه از رو سری RR جکسون کپی زده شده ، و به هیچ وجه خریدش توصیه نمی شه ...

اگه نخوایید از ترومولو ( دسته ویبراتور) استفاده کنید ، نه مشکلی نیست شما می تونید یه گیتار راست دست بگیرید و جای سیم هاروو عوض کنید .

نه

با سپاس از شما

اين گيتار رو توي آمازون يا Ebay ديدم!!!

پس به نظرتون بدرد نميخوره؟؟؟؟؟؟

راستي اين LTD كه گفتيد دست دومش رو بخوام بخرم چند در مياد حدودا؟؟:guitarplay2::dw26i1:

LORD-LUCIFER
Saturday 22 August 2009, 08:08 PM
راستي ميشه علل بد بودن گيتاري كه نشونتون دادم رو بگيد؟؟

معايب اين گيتار نسبت به يه گيتار ديگه توي قيمت 200 تا 300 چيه؟؟

Radiohead
Saturday 22 August 2009, 08:15 PM
از ترمولو استفاده می کنم.قیافشم فعلا مهم نیست.ولی ترجیحا شکل strocaster باشه.

مارک های متعددی هستند که دارای فلوید رز با کیفیت هستند . که من شخصا جکسون رو پیشنهاد می کنم ، می تونی از سری Mg و Pro یکی رو انتخاب کنی ...

بهتره بیخیال ترمولو بشی .
چون :
از یه جهت پول بیشتری برات می مونه برای خرید افکت و آمپ ، از جهت دیگه ، داشتن یه گیتار ترمولو دار با کیفیت خوب حد اقل به بودجه ای 1.200 واسه گیتار نیازه ، تازه اون کیفیتی که یه گیتار 800 تومانی بدون ترمولو رو نداره .
اگه انقدر پول داشتی که بتونی یه گیتار با ترمولو عالی بگیری اونوقت برو سراغشون ، اگه نداری ، نرو چون نه گیتار با کیفیتی گیرت میاد نه ترمولو ...

راستي اين LTD كه گفتيد دست دومش رو بخوام بخرم چند در مياد حدودا؟؟:guitarplay2::dw26i1:

دسته دوم ، خیلی کم گیر بیاد شانس پیدا کردن V دسته دو کمه ، بهتره صبر کنی تا پولت بیشتر شه بعد اقدام کنی ، یا اینکه فعلا یه تجهیزات معمولی بگیر تا سر وقت که حرفه ای هم شدی ، دستت تو کار افتاد خودت یه گیتار خوب ، مناسب سلیقت بگیری ...

LORD-LUCIFER
Saturday 22 August 2009, 08:25 PM
دسته دوم ، خیلی کم گیر بیاد شانس پیدا کردن V دسته دو کمه ، بهتره صبر کنی تا پولت بیشتر شه بعد اقدام کنی ، یا اینکه فعلا یه تجهیزات معمولی بگیر تا سر وقت که حرفه ای هم شدی ، دستت تو کار افتاد خودت یه گیتار خوب ، مناسب سلیقت بگیری ...

بازم سپاسگذارم.

پيشنهاد شما براي بودجه 200 تا 300 براي كسي كه هيچي بلد نيست چيه؟

Radiohead
Saturday 22 August 2009, 08:32 PM
پيشنهاد شما براي بودجه 200 تا 300 براي كسي كه هيچي بلد نيست چيه؟

گیتار Washburn 10x افکت هم zoom g2

Azot
Saturday 22 August 2009, 08:39 PM
میتونی یه نگا به گیتار های آریانا هم بندازی ... واسه 200 - 300 تومان هم هست و خوباش پیدا میشه ... البته تو بازار تا 1/5 - 2 میلیون تومان هم میتونی آریانا پیدا کنی ... یه کم پول هم واسه افکت و امپلی فایر هم نگه دارا ... کار خوبی میکنی با ساز ها گرون شروع نمیکنی ولی سعی کن یه چیز متوسط بگیری که حداقل نیاز هات رو برطرف کنه و بعد ها به مشکل نخوری ...

LORD-LUCIFER
Saturday 22 August 2009, 08:50 PM
گیتار Washburn 10x افکت هم zoom g2

يه عكس هم ازشون بذاريد ممنون ميشم + قيمت حدودي!:guitarplay1:

اين افكتي كه گفتيد بدرد دث متال هم ميخوره؟ دي!!

ميخوام صداي گيتار Michael Amott از Arch Enemy بده! يا Alexi laiho!! :دي.

میتونی یه نگا به گیتار های آریانا هم بندازی ... واسه 200 - 300 تومان هم هست و خوباش پیدا میشه ... البته تو بازار تا 1/5 - 2 میلیون تومان هم میتونی آریانا پیدا کنی ... یه کم پول هم واسه افکت و امپلی فایر هم نگه دارا ... کار خوبی میکنی با ساز ها گرون شروع نمیکنی ولی سعی کن یه چیز متوسط بگیری که حداقل نیاز هات رو برطرف کنه و بعد ها به مشکل نخوری ...

ميشه چند تا مدل و عكس معرفي كنيد؟؟

Radiohead
Saturday 22 August 2009, 09:00 PM

از اینجا هم می تونی ویدئوی تستش رو ببینی .

اینم افکت :

Aria Xl-std هم خوبه ولی قیمتش 280 این حدوداس ، واسه افکت پول کم میاری ، اگه تونستی همین aria xl-std رو بگیر ...

Radiohead
Saturday 22 August 2009, 09:05 PM
ميخوام صداي گيتار Michael Amott از Arch Enemy بده! يا Alexi laiho!! :دي.

دوست عزیز هر کدوم از گیتاریست های این بند ها یه کمد اندازه یخچال دارن که توش پره افکت ، کوپرسسور و هزار تا چیز دیگست که جمعا چند ملیونه ، بعد انتظار داری با یه افکت 100 تومانی واست این صدا رو تولید کنه ،
مولتی افکت ها قابلیت سیمولییت صدا رو دارن ، اونم تازه بستگی به قدرت پردازش مولتی داره ، ...
رو هم رفته انتظار نداشته باش صدایی اینهو سیستم های ملیونی اونا بدست بیاری ولی خب در حدی هست که بتونه تا وقتی Noob هستی ، سرت رو گرم کنه ...

LORD-LUCIFER
Saturday 22 August 2009, 09:20 PM
از اینجا هم می تونی ویدئوی تستش رو ببینی .

اینم افکت :

Aria Xl-std هم خوبه ولی قیمتش 280 این حدوداس ، واسه افکت پول کم میاری ، اگه تونستی همین aria xl-std رو بگیر ...

پس همين Washburn رو ميگيرم.چنده حدودا؟؟؟

بعد ميشه آدرس يه جايي تو تهران رو بديد من بگم كسي برام بخره و بفرسته؟ چون من خودم جزيره قشم زندگي ميكنم.

دوست عزیز هر کدوم از گیتاریست های این بند ها یه کمد اندازه یخچال دارن که توش پره افکت ، کوپرسسور و هزار تا چیز دیگست که جمعا چند ملیونه ، بعد انتظار داری با یه افکت 100 تومانی واست این صدا رو تولید کنه ،
مولتی افکت ها قابلیت سیمولییت صدا رو دارن ، اونم تازه بستگی به قدرت پردازش مولتی داره ، ...
رو هم رفته انتظار نداشته باش صدایی اینهو سیستم های ملیونی اونا بدست بیاری ولی خب در حدی هست که بتونه تا وقتی Noob هستی ، سرت رو گرم کنه ...

قيمت اين افكته چنده؟؟

rumour
Saturday 22 August 2009, 10:26 PM
گیتار هارو نگاه کردم از یکیش خوشم اومد.
شما هم یه نظر بده.من هم فکر کنم بتونم با چک چونه 500 تومن دیگه هم گیر بیارم.آمپ و افکت چی؟

Radiohead
Saturday 22 August 2009, 10:59 PM
Dk2s که بالای 1 ملیونه :دی یکی از بچه ها یه Dkmg داشت دسته دو فروخت 1 تومن ، حالا برو تو بازار ببین اصلا گیر میاد ، ولی فکر نکنم زیر 1 تومن بتونی گیرش بیاری ...

تو اول گیتاروو بگیر هر چی موند بده ، افکت و آمپ ...

پس همين Washburn رو ميگيرم.چنده حدودا؟؟؟حد اکثر 200 تومان

بعد ميشه آدرس يه جايي تو تهران رو بديد من بگم كسي برام بخره و بفرسته؟ چون من خودم جزيره قشم زندگي ميكنم.والا من خودم تهرانی نیستم ، ولی میتونی از سایت ،
حدف
بگیری ...

LORD-LUCIFER
Saturday 22 August 2009, 11:19 PM
Dk2s که بالای 1 ملیونه :دی یکی از بچه ها یه Dkmg داشت دسته دو فروخت 1 تومن ، حالا برو تو بازار ببین اصلا گیر میاد ، ولی فکر نکنم زیر 1 تومن بتونی گیرش بیاری ...

تو اول گیتاروو بگیر هر چی موند بده ، افکت و آمپ ...

حد اکثر 200 تومان

والا من خودم تهرانی نیستم ، ولی میتونی از سایت ،
حدف

بگیری ...

شرمنده داداش اما اينو نداشت!!

قيمت اون افكتم بدي خيلي خيلي ممنونت ميشم.:redguitar:

AmonAmath
Saturday 22 August 2009, 11:41 PM
سلام دوست عزیز من تو بازار الکتریک زیاد چرخیدم .
با 300 دنبال ibanez , ESP , یا کارای دیگه نباش حتی چینیش .
بهت یه توصیه می کنم . اصلا دنبال flying V هم نباش ، نمی خوای ساز بخری قاب کنی دیوار که . چون تازه کاری اول باید دنبال نوازنده شدن باشی بعد بری دنبال صلیقه هات رو shape o sound
اصلا انتظار نداشته باش با سازی ک میخری دیستروشنت بشه شبیه ALexi . چون صدای ساز ی 300 تومنی با آمپ و افکت 200 تومنی و که بشنوی میخوره تو احساست بعد زده می شی .
انرژیه پولت و بذار رو ساز . افکت و بعد هم که پول دستت اومد می تونی بخری ، حتی آمپ
تازه پول واسه رفتن به کلاسهای یه استاد خوب هم میخوای که حداقل میشه جلسه ای 10000 تومن .
واسه خرید ساز بهت دو تا پیشنهد می کنم
1 . Yamaha Pacifica 012 BL-PP Electric guitar Pro Pack
واسه از 0 شروع کردن فوق العادس . یه افکت و آمپ ترکیده هم داره واسه شروع . قیمتش با 250 تا 270 می تونی بخری
2 . Cort X-6 . ساز خوبیه . لااقل چین نیست اندونزیه . البته اگه می خوای متال کار کنی
اینم با 350 تا 370 میتونی گیر بیاری

ساز دست دوم و تو بازار بهت پیشنهاد نمی کنم . مگر از دست بگیری و با یه کار بلد بری واسه خرید

اینا فقط نظرات شخصی و تجربه ی کم من بود . همهی دوستان اینجا نسبت به من استادن
بازم اگه کمکی از من بر میومد خوشحال میشم کمک کنم

Radiohead
Saturday 22 August 2009, 11:50 PM
شرمنده داداش اما اينو نداشت!!

Aria xl-std داره ...

قیمت افکت هم تو خود سایت زده ، 110 فکر کنم ...

2 . Cort X-6 . ساز خوبیه . لااقل چین نیست اندونزیه . البته اگه می خوای متال کار کنی

بنده به هیچ وجه گیتار های Cort رو توصیه نمی کنم ، خصوصا X6 چون فلوید رز ضعیفی دارند ، و اکشن بسیار بالایی ...
یکی از دوستان خودم یکی داشت ، اکشن این گیتار افتضاحه ، دلیلشم بخاطر فلوید رز ضعیفی هست که روشه ...

موفق باشید ...

LORD-LUCIFER
Saturday 22 August 2009, 11:51 PM
سلام دوست عزیز من تو بازار الکتریک زیاد چرخیدم .
با 300 دنبال ibanez , ESP , یا کارای دیگه نباش حتی چینیش .
بهت یه توصیه می کنم . اصلا دنبال flying V هم نباش ، نمی خوای ساز بخری قاب کنی دیوار که . چون تازه کاری اول باید دنبال نوازنده شدن باشی بعد بری دنبال صلیقه هات رو shape o sound
اصلا انتظار نداشته باش با سازی ک میخری دیستروشنت بشه شبیه ALexi . چون صدای ساز ی 300 تومنی با آمپ و افکت 200 تومنی و که بشنوی میخوره تو احساست بعد زده می شی .
انرژیه پولت و بذار رو ساز . افکت و بعد هم که پول دستت اومد می تونی بخری ، حتی آمپ
تازه پول واسه رفتن به کلاسهای یه استاد خوب هم میخوای که حداقل میشه جلسه ای 10000 تومن .
واسه خرید ساز بهت دو تا پیشنهد می کنم
1 . Yamaha Pacifica 012 BL-PP Electric guitar Pro Pack
واسه از 0 شروع کردن فوق العادس . یه افکت و آمپ ترکیده هم داره واسه شروع . قیمتش با 250 تا 270 می تونی بخری
اینم با 350 تا 370 میتونی گیر بیاری

ساز دست دوم و تو بازار بهت پیشنهاد نمی کنم . مگر از دست بگیری و با یه کار بلد بری واسه خرید

اینا فقط نظرات شخصی و تجربه ی کم من بود . همهی دوستان اینجا نسبت به من استادن
بازم اگه کمکی از من بر میومد خوشحال میشم کمک کنم

دمت گرم داداش.

شما هم كه مثل من عشق Amon Amarth هستي.(آلبوم Versus The World و Fate Of Norns غوغاست)

من بودجه ام 300 بيشتر نيست!(تازگيا آيپادتاچ خريدم اوضاع مالي خرابه)

تازه آمپ هم نميخوام بخرم ميخوام با اسپيكر كامي فعلا كار كنم.

الان فقط ميخوام گيتار و افكت بگيرم كه ماكزيمم هم بشه 300!!!

اين دوتا گيتار ها رو عكسشونو ميذاري ببينم چه شكليه؟؟

راستي آدرس يه جاي خوب براي خريد رو داري بهم بدي؟؟

rumour
Sunday 23 August 2009, 09:38 AM
من اگه نخوام مولتی افکت بگیرم قیمتش نجومی میشه؟

Radiohead
Sunday 23 August 2009, 10:51 AM
من اگه نخوام مولتی افکت بگیرم قیمتش نجومی میشه؟

چرا Stompbox مگه می خوای بری Live ؟؟؟
واسه تو که تو خونه کار میکنی و به کیفیت بالا ، در حد لایو ولی با توان کمتر نیاز داری بهترین انتخاب Multi های line6 ، این مولتی ها با بقیه مولتی ها زمین تا آسمون فرق دارن ، و صدایی که تولید می کنن برابر Stomp Box ه ، Stomp Box فقط بدرد Live های می خوره که اینه مگس آدم میان تماشا ، و به توان بالای پردازش صوتی برای اجرا با صدای چند هزار واتی به کمک چند هد آمپ و کمپرسسور های خدا تومنی ، ...
در ضمن یه گروهی بود تو همین Live های چند هزار نفری از Line 6 Xt live استفاده میکنه ...
با وجود Multi های قدرتمند Line6 دلیلی برای خرید Unit Effect وجود نداره .
گروه های مثه Lamb of God هم تو ضبط استدیویشون ، از Line 6 Pod x3 Live استفاده میکنند ...

Radiohead
Sunday 23 August 2009, 11:16 AM
پیشنهاد میکنم Ltd ec 401 بگیری ، یه گیتار ساده ، زیبا و مناسب ...
قیمتش فکر کنم تو بازار باید 950 تا 1 تومان باشه .

LORD-LUCIFER
Sunday 23 August 2009, 12:36 PM
دوستان DigiTech DF-7 خوبه؟؟؟ديستورشنش چطوره؟

AmonAmath
Sunday 23 August 2009, 01:52 PM
من با X-6 یکی از دوستام چند بار اجرا کردم . به نظرم فلوید روزش فوق العاده نبود ولی خوب جواب می داد . اکشنشم خوب تنظیم شده بود .نمی دونم شاید چون از اونور آب اومده بود . ولی با سری cort z هم کار کردم . سازای خوبین . به شخصه نسبت به ibanez های چینی رنج قیمت 300 تا 500 ترجیهشون می دم .

البته نمایندگیه cort ندارم بخوام تبلیغ کنما ! ولی یه دفعه اومد دستم یه تست میگیرم ازش میذارم براتون یه نظر بدین .

rumour
Sunday 23 August 2009, 02:00 PM
اینو ببینید!!!!
Signature Model Adrian Smith 2000$!
اگه اینجا با این قیمت باشه 3 سوت رو هوا میزنمش!

AmonAmath
Sunday 23 August 2009, 02:10 PM
دمت گرم داداش.

شما هم كه مثل من عشق Amon Amarth هستي.(آلبوم Versus The World و Fate Of Norns غوغاست)

آره . Amon Amarth خداست . ریتم هاش و درامش فوق اعادست . آهنگ وحشتناکیم که خورشم Victorius March

من بودجه ام 300 بيشتر نيست!(تازگيا آيپادتاچ خريدم اوضاع مالي خرابه)

تازه آمپ هم نميخوام بخرم ميخوام با اسپيكر كامي فعلا كار كنم.

الان فقط ميخوام گيتار و افكت بگيرم كه ماكزيمم هم بشه 300!!!

آره . سیع کن سازو خوب بگیری با همین 300 تومنم . من اولین سازم و البته آکوستیک با 15 تومن خریدم ! و اولین الکتریکمم با همین 300 تومن . زیاد مهم نیست . فقط تمرین تمرین تمرین
چون یا آدم نوازنده میشه یا نمیشه . اگه نشه یه سازه 3 میلیونی هم به دردش نمی خوره . پس نوازنده شو و بعد برو یه سازه خر بگیر

اين دوتا گيتار ها رو عكسشونو ميذاري ببينم چه شكليه؟؟

راستي آدرس يه جاي خوب براي خريد رو داري بهم بدي؟؟

AmonAmath
Sunday 23 August 2009, 02:16 PM
اینو ببینید!!!!

بابا این قیمتا رو بی خیال اینجا ایرانه . من خودم ساز دیده بودم 250 دلار جمهوری کم ترین قیمتش 450 هزار تومن بود تازه ملوم نبود ساخت کجاست
یه gibson هم نشون کرده بودم 700 دلار . اینجا به زور پیداش کردم 1.300.000 !!
اگه آشنا داری از همونور بخر بگو واست بارن ایران
من خودم آخر همین کارو کردم
یا اگه نه خودت پاشو فرق این قیمتارو بده برو دوبی ! هم فال هم تماشا .

AmonAmath
Sunday 23 August 2009, 02:24 PM
اینو ببینید!!!!

این که راستی signature اینجا عمرا پیدا نشه
رو خود سایتم نگاه کنی 800$ off خورده . یعنی قیمت واقعیش هست 2800$ حالا با این اوضاع خودت تخمین بزن اگه یه وقت تو ایران پیدا شه قیمتش می شه چقدر ...

Azot
Sunday 23 August 2009, 03:03 PM
دوستان از بحث زیاد منحرف شدیم ، به نظر من شما برو بازار گیتار ها رو نشون کن مدلشون رو بنویس ، بیا با یچه ها مشورت کن .

من خودم زیاد از گیتار های الکتریکی نمیدونم ولی فکر کنم تو این رنج ، اون یاماها دوستمون گذاشت + آریانا بهتر باشه ...

LORD-LUCIFER
Sunday 23 August 2009, 03:31 PM
آره . Amon Amarth خداست . ریتم هاش و درامش فوق اعادست . آهنگ وحشتناکیم که خورشم Victorius March

آره . سیع کن سازو خوب بگیری با همین 300 تومنم . من اولین سازم و البته آکوستیک با 15 تومن خریدم ! و اولین الکتریکمم با همین 300 تومن . زیاد مهم نیست . فقط تمرین تمرین تمرین
چون یا آدم نوازنده میشه یا نمیشه . اگه نشه یه سازه 3 میلیونی هم به دردش نمی خوره . پس نوازنده شو و بعد برو یه سازه خر بگیر

اگه یاما ها می خوای یه نمایندگی تو ولیعصر تقاطع تخت طاووس داره . فروشندش بچه با حالیه

اگه غیر ازین که خوراکش جمهوری پل حافظ . البته خواستی بری با یه کار بلد برو . من خودم اونجا فقط به سه تا مغازه و سه نفر اطمینان دارم !!

ياماها نميخوام رفيق همون Washburn X10 رو ميخوام بگيرم.

چون افكت و آمپش بدردم نميخوره

قصد خريد آمپ ندارم فعلا.

يه گيتار با يه افكت ساده همين.

براي Washburn كجا رو پيشنهاد ميكني برم بخرم؟

LORD-LUCIFER
Sunday 23 August 2009, 03:31 PM

اگه یاما ها می خوای یه نمایندگی تو ولیعصر تقاطع تخت طاووس داره . فروشندش بچه با حالیه

اگه غیر ازین که خوراکش جمهوری پل حافظ . البته خواستی بری با یه کار بلد برو . من خودم اونجا فقط به سه تا مغازه و سه نفر اطمینان دارم !!

ياماها نميخوام رفيق همون Washburn X10 رو ميخوام بگيرم.

چون افكت و آمپش بدردم نميخوره

قصد خريد آمپ ندارم فعلا.

يه گيتار با يه افكت ساده همين.

براي Washburn كجا رو پيشنهاد ميكني برم بخرم؟

راستي پست 27 منم يه نيگا بنداز.

دمت

Vahid_FDR
Sunday 23 August 2009, 05:34 PM
عزیز به غیر از همون Washburn X10 دنبال چیز دیگه ای نباش که بقیه خیلی آشغالن.
افکت هم من بهت توصیه می کنم یه Z00M G1X بگیری صداهاش از G2 بیشتره Exp Pedal هم داره (واسه Wah و ...)
گیتارای مدل دار مثل Flying V و V shape و .... رو بی خیال شو موقع تمرین حالتو می گیره یعنی فقط باید سرپا تمرین کنی اگه بشینی گیتارو باید مثل فلامنکو کارا با زاویه ی 45 یا بیشتر دستت بگیری که من خودم متنفرم.
زیاد هم توی خرید عجله نکن جنسای قلابی زیاد شده حتی Fender Stratocaster اینگوی مالم استین که فرتاش چاله ی رو جعل کردن دارن با همون قیمت می فروشن

Radiohead
Sunday 23 August 2009, 05:41 PM
دوستان از بحث زیاد منحرف شدیم ، به نظر من شما برو بازار گیتار ها رو نشون کن مدلشون رو بنویس ، بیا با یچه ها مشورت کن .اتفاقا می خواستم همینو بگم ، تو برو بازار ببین اصلا چی گیرت میاد ، بعد بیا تا در بهترین انتخابی که می تونی انجام بدی راهنماییت کنیم .

من با X-6 یکی از دوستام چند بار اجرا کردم . به نظرم فلوید روزش فوق العاده نبود ولی خوب جواب می داد . اکشنشم خوب تنظیم شده بود .نمی دونم شاید چون از اونور آب اومده بود . ولی با سری cort z هم کار کردم . سازای خوبین . به شخصه نسبت به ibanez های چینی رنج قیمت 300 تا 500 ترجیهشون می دم .
اینم لینک فروش گیتار همون کسی هست که گفتم ، اگه باورتون نمشه لینک پستی هم که داده و توش گفته پیدا کنم بزارم .
حذف

LORD-LUCIFER
Sunday 23 August 2009, 06:21 PM
عزیز به غیر از همون Washburn X10 دنبال چیز دیگه ای نباش که بقیه خیلی آشغالن.
افکت هم من بهت توصیه می کنم یه Z00M G1X بگیری صداهاش از G2 بیشتره Exp Pedal هم داره (واسه Wah و ...)
گیتارای مدل دار مثل Flying V و V shape و .... رو بی خیال شو موقع تمرین حالتو می گیره یعنی فقط باید سرپا تمرین کنی اگه بشینی گیتارو باید مثل فلامنکو کارا با زاویه ی 45 یا بیشتر دستت بگیری که من خودم متنفرم.
زیاد هم توی خرید عجله نکن جنسای قلابی زیاد شده حتی Fender Stratocaster اینگوی مالم استین که فرتاش چاله ی رو جعل کردن دارن با همون قیمت می فروشن

چشم حتما به توصيه شما اساتيد عمل ميكنم.

اتفاقا می خواستم همینو بگم ، تو برو بازار ببین اصلا چی گیرت میاد ، بعد بیا تا در بهترین انتخابی که می تونی انجام بدی راهنماییت کنیم .

اینم لینک فروش گیتار همون کسی هست که گفتم ، اگه باورتون نمشه لینک پستی هم که داده و توش گفته پیدا کنم بزارم .

دوست عزيز آخه امكانش نيست واسه من. بهتون گفتم من خودم تهران نيستم و ميخوام يكي رو بفرستم برام بخره بفرسته.

واسه همين آدرس و حتي فروشگاه معتبر اگه داريد بهم بديد ممنون ميشم.

AmonAmath
Sunday 23 August 2009, 08:28 PM
You can see links before reply[/URL]

دوست عزیز ، واسه چی باورم نشه . اینکه x-6 پر از اشکاله که حرفی توش نیست یه ساز 300 تومنی که دیگه این حرفارو نداره مخصوصا اگه از بازار ایران خریده باشی .cort یه برنده که تازه اومده رو دور هرچند منشعب شده از کارهای کره ای ibanez هست ولی در یک نگاه چیزه زیادی نمی تونه داشته باشه من خودم چون چند بار باهاش کار کرده بودم با x-6 به نظرم برای 300 تومن خوب بود . شاید یکی دیگشو ببینیم هزار تا عیب داشته باشه رو یه ساز با دیدن یکیش نمی شه نظر داد .

در حال حاضر من به بازار خیلی بدبین شدم رو کارای مارک دار بزرگ . یکی از دوستای من ibanez خریده zinn تبدیلی از آب درومده . Ltd دیدم که پیک آپاش و عوض کرده بودن .
ولی خوب از اصول طراحی و قواعد ساخت ساز که بگذریم . تو الکتریک همه چی صلیقه ای هست . تو افکت و آمپ هم همینطور .
من خودم صدایی که از Gibson SG با افکت boss Metal Zone میگیرم و شاد با یه ibanez 5.000.000 تومنی عوض نکنم .

کلا زیاد از بحث خارج شدم منم . شرمنده . پست بعدی جبران می کنم

Radiohead
Sunday 23 August 2009, 08:39 PM
دوست عزیز ، واسه چی باورم نشه . اینکه x-6 پر از اشکاله که حرفی توش نیست یه ساز 300 تومنی که دیگه این حرفارو نداره مخصوصا اگه از بازار ایران خریده باشی .cort یه برنده که تازه اومده رو دور هرچند منشعب شده از کارهای کره ای ibanez هست ولی در یک نگاه چیزه زیادی نمی تونه داشته باشه من خودم چون چند بار باهاش کار کرده بودم با x-6 به نظرم برای 300 تومن خوب بود . شاید یکی دیگشو ببینیم هزار تا عیب داشته باشه رو یه ساز با دیدن یکیش نمی شه نظر داد .

بحث من رو یکی ، دو تا نیست ، بحث روی ترمولو های ضعیفی هست که بعضی برند ها رو گیتاراشون می بندن ، که باعث افزایش قیمت میشه در صورتی که خریدار ، میتونه با خرید یک گیتار بدون ترمولو ، با همون قیمت از کیفیت بیشتری برخوردار باشه ...
بنظر من خرید گیتار ترمولو دار زیر 1 ملیون اصلا به صرفه نیست ، ضرره هم هست ...

موفق باشید

AmonAmath
Sunday 23 August 2009, 08:48 PM
و اما Washburn X -10
ازش زیاد شنیدم ولی تا حالا نگرفتمش دستم . اگه اشتباه نکنم پیک آپاش HSS باشه .
یعنی humbucker/single-coil/single-coil
چون ندیدمش نمی تونم روش بهت نظری بدم . و جاییرم نمیدونم که بهت بگم بری حتما داره . چون بازار دست ibanez , Ltd , fender , cort ایناست و برندای دیگرو تک و توک پیدا کنی .
در مورد افکت و Digitech il ;i گفتی . چوت بازار افکت هم دست چینه زیر 200 زیاد فرقی نمی کنه ولی اگه می خوای 200 هزینه کنی Zoom G2 و اگه می خوای پایین تر هزینه کنی Zoom G1 . چهار ماه پیش 70 بود . فرقش با G1X فقط پداله و تفاوتهای دیگش به چشم نمیاد . که فکر نکنم حالا حالا ها پدال به کارت بیاد . پس پول الکی نده .
در مورد Digitech هم نمی تونم نظر بدم چون باهاش کار نکردم

AmonAmath
Sunday 23 August 2009, 08:55 PM
آها راستی اگه ibanez 270 RX هم به پستت خورد روش فکر کن و خوبه واسه شروع .
ولی نوش کم گیر میاد . اگه دست دو تمیز پیدا کردی ibanez کره یا ژاپن هم عالیه . هفته ی پیش جمهوری واسه داداشم یه Ibanez 370DX ژاپن گیر اوردم . البته بعد از 4 ماه رفتن اومدن . منظورم اینکه عجله نکن . چ.ن ممکنه یه کارایی یه وقت به پستت بخوره . بیشتر تحقیق کن و بیشتر بگرد .
ولی اگه مثل منی . پول و بزار تو جیبتو برو با هرچی حال کردی بخر و پشتتم نگا نکن !

LORD-LUCIFER
Sunday 23 August 2009, 09:38 PM
و اما Washburn X -10
ازش زیاد شنیدم ولی تا حالا نگرفتمش دستم . اگه اشتباه نکنم پیک آپاش HSS باشه .
یعنی humbucker/single-coil/single-coil
چون ندیدمش نمی تونم روش بهت نظری بدم . و جاییرم نمیدونم که بهت بگم بری حتما داره . چون بازار دست ibanez , Ltd , fender , cort ایناست و برندای دیگرو تک و توک پیدا کنی .
در مورد افکت و Digitech il ;i گفتی . چوت بازار افکت هم دست چینه زیر 200 زیاد فرقی نمی کنه ولی اگه می خوای 200 هزینه کنی Zoom G2 و اگه می خوای پایین تر هزینه کنی Zoom G1 . چهار ماه پیش 70 بود . فرقش با G1X فقط پداله و تفاوتهای دیگش به چشم نمیاد . که فکر نکنم حالا حالا ها پدال به کارت بیاد . پس پول الکی نده .
در مورد Digitech هم نمی تونم نظر بدم چون باهاش کار نکردم

آها راستی اگه ibanez 270 RX هم به پستت خورد روش فکر کن و خوبه واسه شروع .
ولی نوش کم گیر میاد . اگه دست دو تمیز پیدا کردی ibanez کره یا ژاپن هم عالیه . هفته ی پیش جمهوری واسه داداشم یه Ibanez 370DX ژاپن گیر اوردم . البته بعد از 4 ماه رفتن اومدن . منظورم اینکه عجله نکن . چ.ن ممکنه یه کارایی یه وقت به پستت بخوره . بیشتر تحقیق کن و بیشتر بگرد .
ولی اگه مثل منی . پول و بزار تو جیبتو برو با هرچی حال کردی بخر و پشتتم نگا نکن !

دمت گرم رفيق.

درباره اين Washburn تحقيق كردم تو سايتاي خارجي ميگن واسه شروع همين خوبه.

افكت رو هم همون G1 ميگيرم.

الان نميخوام زياد وسواس به خرج بدم چون كلا آدم گيري نيستم(واسه شروع سخت نميگيرم)

ميخوام يكي دوسالي كار كنم ببينم چجورياس.بعدش يه چيز مال ميخرم.

__________________________________________________ _______________

از تمامي دوستاني كه توي اين تاپيك به من كمك كردن بينهايت سپاسگذارم.
حذف

milad1985
Tuesday 1 September 2009, 11:49 AM
سلام به دوستان
من يه تازه كار هستم در حد ريتم هاي ساده و آكورد هاي انگشتي ( روي باره اي مسلط نيستم) و از 10 سال پيش عاشق كارهاي Gary Moore و Eric clapton و ملودي هاي گروه Pink Floyd بودم. تصميم گرفتم كم كم سراغ الكتريك برم. فكر كنم پولم واسه خريد يه Ibanez RG350 اندونزي كافي باشه (اين برند رو يكي از دوستانم كه نوازنده است معرفي كرده و من با پولم چك كردم و از قيافه اش خوشم اومده)
و كم كم كه راه افتادم براش آمپ و بعدش هم افكت بگيرم.
چندتا سوال دارم:

1. آيا اين مدل Ibanez 350 واسه سبك هاي مثل Blues يا Soft Rock بدرد ميخوره يا نه؟ اگه نه چه برندي بگيرم؟

2. من گيتار رو براي دل خودم يا نهايتا واسه دوستان مي خوام بزنم. (نه كار خفن يا ركورد خيلي حرفه اي توي استوديو) و اينكه مي خوام گيتاري بردارم كه نه خيلي مبتدي باشه و نه بعد از اينكه راه بيافتم مجبور باشم عوضش كنم. فكر ميكنين انتخابم درسته؟

3. ميتونم بدون خريد افكت و آمپ فعلا به PC خونه وصل كنم و از اسپيكرهاش صدا رو بگيرم؟ يا با كيفيت نسبتا خوبي (مثلا توي محيط برنامه Cubase يا نيوندو ركورد بگيرم) و اينكه آيا افكت ها رو ميتونم با نرم افزار بدم؟ ( افكت هاي معول)

اگه ميشه منو راهنمايي كنين

mamaD-Darvish
Tuesday 1 September 2009, 12:55 PM
من چند نفر رو میشناسم که حرفه ای کار خرید و فروش گیتار میکنن !

مدل خود رو بگید تا قیمت بدیم ! البته اگه قصد خرید دارید !

سمت خیابون جمهوری هم نرید که همه دزدن !

Radiohead
Tuesday 1 September 2009, 08:59 PM
آيا اين مدل Ibanez 350 واسه سبك هاي مثل Blues يا Soft Rock بدرد ميخوره يا نه؟ اگه نه چه برندي بگيرم؟

اگیتار مناسب این سبک من Squier و Fender رو پیشنهاد میدم . ولی از اونجا که فندر قیمت های بالایی داره ، مدل های squier هم هستن ، که رنج قیمتی 400 تا 500 تومانی دارند . ( تو ایران اکثرا به اسم فندر مکزیکی صداش میزنن )
من ibanez رو بهت پیشنهاد نمی کنم ، چون ترمولو ضعیفی داره و ممکنه بعدا به مشکل بربخوری ...

2. من گيتار رو براي دل خودم يا نهايتا واسه دوستان مي خوام بزنم. (نه كار خفن يا ركورد خيلي حرفه اي توي استوديو) و اينكه مي خوام گيتاري بردارم كه نه خيلي مبتدي باشه و نه بعد از اينكه راه بيافتم مجبور باشم عوضش كنم. فكر ميكنين انتخابم درسته؟

همون Squier برای شما مناسبه .

. ميتونم بدون خريد افكت و آمپ فعلا به PC خونه وصل كنم و از اسپيكرهاش صدا رو بگيرم؟ يا با كيفيت نسبتا خوبي (مثلا توي محيط برنامه Cubase يا نيوندو ركورد بگيرم) و اينكه آيا افكت ها رو ميتونم با نرم افزار بدم؟ ( افكت هاي معول)

بله ، واسه افکت های نرم افزاری چون از دیستورشن استفاده نمیشه ، و بیشتر Overdrive استفاده میشه ، می تونی کار کنی .

milad1985
Thursday 3 September 2009, 07:56 AM
سلام و تشكر فراوان از همه دوستان مخصوصا جناب alcatrazz عزيز
با عرض پوزش از استاد آلكاتراس، آخرش يه Ibanez Rg350 Ex گرفتم از نمايندگيش كه توي برج بهاره
ميشه نرم افزار افكت بهم معرفي كنين يا اگه توي پستهاي ديگه يا بحث هاي ديگه هست لينك اون بحث رو برم بزارين يا لينك دانلود
ممنون ميشم

AmonAmath
Thursday 3 September 2009, 01:51 PM
سلام و تشكر فراوان از همه دوستان مخصوصا جناب alcatrazz عزيز
با عرض پوزش از استاد آلكاتراس، آخرش يه Ibanez Rg350 Ex گرفتم از نمايندگيش كه توي برج بهاره
ميشه نرم افزار افكت بهم معرفي كنين يا اگه توي پستهاي ديگه يا بحث هاي ديگه هست لينك اون بحث رو برم بزارين يا لينك دانلود
ممنون ميشم

سلام دوست عزیز
مبارک باشه . امیدوارم سیم هاش واسط بلرزه !
چند گرفتین ؟ ساخت کجا هست ؟ یه عکسم تونستین ازش بذارین

افکت نرم افزاری واسه الکتریک زیاد هست . ولی برای بیشترش باید کارت صدای خوبی داشته باشی . با آنبورد زیاد جواب نمیدن . اگه خواستین با ساند کارت آنبورد کار کنین حتما Asio4All رو دانلود و نصب کنید . Asio4All برای رفع تاخیر در صدای ساز خیلی به کار میاد .
نرم افزار هایی که من میشناسم و باهاشون کار کردم :

IK Multimedia Amplitube Jimi Hendrix
IK Multimedia AmpliTube Live
Native Instruments Guitar Rig
GuitarFX

اگه تهران هستید . این نرم افزار هارو و خیلی بیشتر ازین هارو میتونید از پاساژ رضا - ولیعصر تهیه کنید البته اگه ADSl دارید که همشون رو نت هستن . ولی نکته ی مهم این که انتظاره خیلی زیادی ازین نرم افزار ها نداشته باشید . ولی اگه کار صدای قوی داشته باشید میشه روشون حساب کرد .

با احترام .

milad1985
Saturday 5 September 2009, 09:40 AM
مرسي AmonAmath (You can see links before reply) عزيز
والا توي جمهوري بين 430 تا 460 قيمت دادن بهم ولي رفتم از نمايندگي كه توي Ibanez.com معرفي كرده بود
اونجا گرفتم468 تا يه هارد كيس هم گرفتم. اوردم خونه نتوستم صداشو در بيارم فرداش بردمش نمايندگي سريع يه گيتار ديگه برام تست و ريگلاژ كردن بهم دادن. اون گيتار هم سالم بود و اونجا كاركرد!!! نميدونم چرا خونه كار نميكرد
با حالي كه به sound On board وصل كردم صداش خيلي خوب بود. ساخت اندونزي هست.
گيتار ريگ رو نميتونم زنده استفاده كنم. يعني فقط تونستم روي قطعه ركورد شده توي Cubase به عنوان يه پلاگين بيارمش و آمپ و افكت و اينا رو روش بزارم
مرسي واسه معرفي نرم افزار ها لطف كردين
اينم عكسشه البته خودم نگرفتم ولي دقيقا اينه:

Vahid_FDR
Saturday 5 September 2009, 03:20 PM
سلام دوست عزیز پیشنهاد می کنم یه Washburn X10 طبق راهنمایی دوست بالایی بگیر و اسصلا سمت مارک های دیگه نرو
واسه افکت هم یک Z00M G1x بگیر که هم صداهاش از G2 بیشتره هم پدال بزرگ (Expression Pedal) داره که واسه کنترل Wah, Volume, Delay Amount,Pedal Pitch و خیلی چیزای دیگه می تونی ازش استفاده کنی

Vahid_FDR
Saturday 5 September 2009, 03:26 PM
با این بودجه به نظر من واسه اینکه نه سیخ بسوزه نه کباب می گم یه فندر استراتو-کستر Mexico با یه Combo با مارک Behringer بگیری که با هم همون نزدیکای 1.5 میلیون می شه
Combo: یک Head amp که وظیفه ی صدا سازی رو داره به همراه یک Cabinet با 4 اسپیکر 10 یا 12 اینچی که وظیفه ی پخش صدا رو داره
احتمالا توی خودش یه سری افکت هم داره که به این زودیا به Multi Effect احتیاج پیدا نمی کنی

Palasht
Saturday 19 September 2009, 06:35 PM
کابل فقط Daddario ( Planet خوبه و Ernie ball ( ینی بهترینه )
ولی Monster باز از اینا بهتره ولی قیمتش خیلی بالاس تو ایرانم پیدا نمیکنی ( کابل داره طلا ! با تمام وجودت بازی میکنه :دییی )
داداریو 3 مترش حدود 15 تا 20 پیدا میکنی

Palasht
Saturday 19 September 2009, 06:55 PM
اگه هنوز نخریدی به نظر من فقط Ibanez بخر چون برندای دیگه به درد نخورت
البته میتونی گیتارای خوبی هم پیدا کنی
مثلا" من یه J&D Les Paul خریدم 450 ولی واقعا" داره خیلی عالی برام کار میکنه یه ذره م نویز نداره
کلا" برای ساز خریدن عجله نکن

AmonAmath
Saturday 19 September 2009, 11:52 PM
با 400 تومن فقط ساز بگیر و بی خیال افکت شو
حتی بهت پیشنهاد میکنم بذاری پولت 500 بشه چون ساز خیلی بهتری گیرت میاد .

منم پیشنهاد میکنم Ibanez بگیری و یه نگاهی هم به LTD داشته باش .
در مورد Aria هم که گفتی اگه ژاپنی باشه که نوش کم گیر میاد حرف نداره ولی اگه ساخت جای دیگه بود نرو دنبالش .

اینا همه نظرات من بود با اطلاعات کمم .
با احترام .

monolith
Monday 21 September 2009, 09:24 AM
کابل فقط Daddario ( Planet خوبه و Ernie ball ( ینی بهترینه )
ولی Monster باز از اینا بهتره ولی قیمتش خیلی بالاس تو ایرانم پیدا نمیکنی ( کابل داره طلا ! با تمام وجودت بازی میکنه :دییی )
داداریو 3 مترش حدود 15 تا 20 پیدا میکنی
خیلی ممنون
تو ایران آدم نمیتونه به اصل بودن هیچ چیزی اطمینان داشته باشه
آخرش از یه جایی Evidence Audio پیدا کردم. خیلی گرون بود ولی اقلاً مطمئن بودم که اصله.

Peram.
Monday 21 September 2009, 11:26 PM
با سلام وخسته نباشید خدمت دوستان محترم
میخواستم در مورد قیمت و کارایی دو مدل گیتار ibanez مدل RG 370 dx و مدل 320 SZ بدونم و به نظر شما کدومشون بهتر هستند؟
با تشکر.

Palasht
Tuesday 22 September 2009, 09:26 AM
بستگی داره چی بخوای
RG 370 دستش 24 فرته و 5 تا پیک اپ داره و فلوید رز داره
SZ 320 دستش 22 فرته و 4 تا پیک اپ داره که به احتمال 99% سویچش 3 حالت داره بریجشم ثابته

من شخصا" RG 370 رو ترجیح میدم بینشون چون یه موقعی تو یه قطعه میرسی به یه جایی که فرت 23 24 میخواد و نداری یا فلوید نداری
ولی خب 100% فلوید رز هم درد سر های خاص خودشو داره مثلا" کوک کردنش سخته و خب یه سری تکنیک هارو رو این نمیشه دراورد یه سری رو رو اون
و البته قیمت هم خیلی مهمه که نسبت به قیمت هر کدوم چقدر قابلیت داره
ولی در کل سازت رو خودت باید انتخاب کنی

Babak_mix
Tuesday 22 September 2009, 11:00 AM
RG 370

SZ 320

Vintage Ibanez Guitar Catalogs - 1971 through 2007

(You can see links before reply)You can see links before reply (You can see links before reply)

(You can see links before reply)You can see links before reply (You can see links before reply)

Peram.
Tuesday 22 September 2009, 01:26 PM
با سلام خدمت دوستان.
می خواستم قیمت و کارایی دو مدل از Ibanez مدل RG 370 dx و مدل SZ 320 با هم چه تفاوتی داره و قیمت هر کدومشون چنده لطفاً توضیح بدین.
با تشکر.

monolith
Tuesday 22 September 2009, 02:12 PM
بستگی داره چی بخوای
RG 370 دستش 24 فرته و 5 تا پیک اپ داره و فلوید رز داره

rg370 فلوید روز نداره ها ! فکر کنم قدیمیهاش داشت. ولی الان از همون Edge 3 روش میزارند که توی یک تاپیک دیگه گفته بودم خوب نیست.

با سلام وخسته نباشید خدمت دوستان محترم
میخواستم در مورد قیمت و کارایی دو مدل گیتار ibanez مدل RG 370 dx و مدل 320 SZ بدونم و به نظر شما کدومشون بهتر هستند؟
با تشکر.

همونطوری که دوستمون پلشت گفت، بستگی به سلیقه و سبک مورد نظر خودت داره.
ولی بطور کلی sz320 گیتار بهتری به حساب میاد. اگر هم حتماً ترمولو خواستی میتونی s320 بگیری.

AmonAmath
Tuesday 22 September 2009, 05:26 PM
سلام ، در مورد سوال Latimar : بستگی به این داره که شما چه هدفی داشته باشید از نوازندگی . معمول در یادگیری ساز این هست که هنر جو با یک متد خاصی شروع به آموزش میکنه مثلا برای الکتریک مرسوم ترین متد تروی استتینا هست .
منظورتونو از بدون گذروندن دوره ی خاصی متوجه نمیشم . برای نوازنده شدن باید سال ها کار کرد و شب و روز عرق ریخت . اگه کلاس نمیتونید برید . کار و با کتاب ها و فیلم های آموزشی شروع کنید وهرجا به مشکلی برخوردید در اینجا با دوستانم در میون بگذارید یا هر کسی که میتونه کمکتون کنه .
برای خریدن ساز با 200 تومن من پیشنهادی فعلا نمیتونم بهتون کنم . ولی عجله نکنید اگه قرار پول بیشتری بیاد دستتون صبر کنید تا ساز بهتری بگیرید تا در آموزش ها دچار مشکل نشید .

در مورد سوال .peram هم 370 به نظر من انتخاب بهتری هست . اگه کره ای یا زاپنیه این ساز رو پیدا کردید که چه بهتر . البته باز هم بستگی به سبکی داره که شما میخواید کار کنید . مثلا 370 فلوید رز داره که اگه براتون کار بردی نداشته باشه پول اضافی پاش دادید و حتی بعضی مواقع کارتون رو سخت میکنه .

Peram.
Tuesday 22 September 2009, 10:38 PM
با سلام.
با تشکر از amon amarth (You can see links before reply) (You can see links before reply)عزیز .اما (You can see links before reply) فلوید رز دار بیشتر به درد چه سبک و چه کارایی می خوره؟ (You can see links before reply)
و لطف کن قیمت هر دو تا شو هم بهم بگو.
با تشکر.

AmonAmath
Tuesday 22 September 2009, 11:47 PM
دوست عزیز به عکس های زیر یه نگاهی بنداز

فلوید روز باعث میشه که سیم ها از دو قسمت قفل بشن یک قسمت که روی سر دسته هست و به همین علت برای کوک کردن ساز باید با استفاده از پیچ های پشت فلوید رز تنظیم کنید .
تکنیکهایی که با استفاده از Termolo Arm صورت میگیره مثل Dive , Dip , Shake
اگه کارهای Van Halen ، Steve Vai رو گوش کرده باشین پر از این تکنیک هاست .
کلا یک تکنیک تزیینی به حساب میاد . مثلا من خودم 100 تا سولو کار کنم تو 10 تاش Termolo به کارم بیاد مگر اینکه خودم بعضی جا ها عشقی یه حرکتی با Termolo Arm بزنم
نمیتونم بگم تو چه سبکی کار برد داره و تو چه سبکی نداره

rg370 ژاپنی هاش فلوید روز ارجینال داره ولی چینی هایی که الان تو بازار هست فکر کنم از Edge III Termolo روشون استفاده میشه چون کلا آیبانز از Edge Termolo استفاده میکنه . Edge III یکی از ورژن های فلوید روز هست که کیفیتشم از فلوید رز ورجینال پایینتره ( عکس زیر )

نمیدونم شایدم صلیقه ای باشه من خودم گرچه استفاده ی زیادی از Termolo نمیکنم فعلا، ولی ترجیح میدم یه چیز برومده ی دسته دار رو گیتارم باشه !

اگه Termolo گرفتی اون اولش زیاد باهاش کار نکن چون کوک سازتو نابود میکنه و یکم با پیچ و مهره هاش ور ری سیم هات یه دفعه میپرن بیرون . خیلی انگولکش نکن !
در مورد قیمت ندارم که بهت بگم هرچی بگم پرت گفتم . اگه مسیرم جمهوری خورد حتما برات قیمت میگیرم ولی فکر کنم SZ تو بازار کم باشه .

Palasht
Wednesday 23 September 2009, 03:37 PM
rg370 فلوید روز نداره ها ! فکر کنم قدیمیهاش داشت. ولی الان از همون Edge 3 روش میزارند که توی یک تاپیک دیگه گفته بودم خوب نیست.

همونطوری که دوستمون پلشت گفت، بستگی به سلیقه و سبک مورد نظر خودت داره.
ولی بطور کلی sz320 گیتار بهتری به حساب میاد. اگر هم حتماً ترمولو خواستی میتونی s320 بگیری.

منظور منم همون Edge III بود از فلوید
قبلنم برینای ایبنز مال خودش بود نه فلوید رز فقط زیر بعضی از بریجا مثل Edge 7 Lo Pro نوشته بود تحت لیسانس فلوید رز ( حالا اینکه کارخونش با فلوید ربطی داشته یا نه نمیدونم )

Peram.
Wednesday 23 September 2009, 06:31 PM
سلام.
از بین دوستان کسی هست که قیمت ibanez rg 370 dx و ibanez sz 320 رو داشته باشه؟
اگه کسی میدونه لطفاً ذکر کنه.
با تشکر.

Sajjad-Baron
Thursday 24 September 2009, 05:29 PM
سلام به همه !!!
راستش من میخواستم یه گیتار برقی بخرم تا حدود 400تا450 تومن البته آمپ و افکت هم میخوام ولی راستیتش هیچی بلد نیستم میخواستم اگه میشه هر چه سریع تر راهنماییم کنید درضمن میخواستم بدونم که آیا گیتار های جم میت خوبن یا نه:dw26i1:

Peram.
Thursday 24 September 2009, 10:01 PM
سلام.یکی نیست این چا جواب ما رو بده؟؟؟
از بین دوستان کسی هست که قیمت ibanez rg 370 dx و ibanez sz 320 رو داشته باشه؟
اگه کسی میدونه لطفاً ذکر کنه.

top_night
Friday 25 September 2009, 01:42 PM
سلام رفقا و اساتید. عذر می خوام از پرسیدن یه سوال تکراری اما نیاز به مشاوره دارم.
من می خوام گیتار الکتریک بخرم و بودجه 300-400 تومن . می خوام تازه شروع کنم به یاد گیری به خاطره علاقه زیادی که دارم. سبک متال و بیشتر هوی متال ، سولو هم در کنارش.... پیشنهادتون به من تازه کار چیه ؟ چند تا نرم افزار افکت دارم اگه بخوام با کامپیوتر کار کنم. همینطور یه سیستم آمپلی فایر خانگی. به نظرتون می شه از افکت و آمپ چشم پوشی کرد فعلا و جاش یه گیتار نسبتا خوب گرفت؟ توع گیتار و قمیتشو اگه محبت کنید به من بگید. فکر می کنم پیکاب هاش هامباکر باید باشند برای سبکم... ممنون

rumour
Friday 25 September 2009, 01:45 PM
با آمپلی فایر خانگی فکر نکنم بشه.ولی اگه بشه خیلی خوبه من دیگه نمی خواد آمپ بگیرم.

siavash_eddie
Friday 25 September 2009, 05:02 PM
من میگم همون اندازه که روی گیتارت پول میذاری همون قدر هم بذار آمپ بگیر ... به خدا آمپ خیلی مهمه! ... با آمپ خاتگی هم فقط در صورتی میتونی بزنی که افکت داشته باشی ...

AmonAmath
Friday 25 September 2009, 07:21 PM
سلام به همه !!!
راستش من میخواستم یه گیتار برقی بخرم تا حدود 400تا450 تومن البته آمپ و افکت هم میخوام ولی راستیتش هیچی بلد نیستم میخواستم اگه میشه هر چه سریع تر راهنماییم کنید درضمن میخواستم بدونم که آیا گیتار های جم میت خوبن یا نه:dw26i1:

سلام

دور جم میت و کلا خط بکش . بیشتر اسباب بازیه تا ساز
با پولی که داری فقط ساز بخر چون اگه بخوای تقسیم بندی کنی میشه 100 آمپ 100 افکت و 200 میمونه واسه ساز که چیز خوبی نصیبت نمیشه . آمپ و افکت رو بذار هر وقت پول دستت اومد بگیر .
روی برند های ibanez , LTD بچرخ ببین چی میتونی با پولت بگیری بعد تو انجمن مطرحشون کن تا بچه ها نظر بدن

AmonAmath
Friday 25 September 2009, 07:26 PM
سلام رفقا و اساتید. عذر می خوام از پرسیدن یه سوال تکراری اما نیاز به مشاوره دارم.
من می خوام گیتار الکتریک بخرم و بودجه 300-400 تومن . می خوام تازه شروع کنم به یاد گیری به خاطره علاقه زیادی که دارم. سبک متال و بیشتر هوی متال ، سولو هم در کنارش.... پیشنهادتون به من تازه کار چیه ؟ چند تا نرم افزار افکت دارم اگه بخوام با کامپیوتر کار کنم. همینطور یه سیستم آمپلی فایر خانگی. به نظرتون می شه از افکت و آمپ چشم پوشی کرد فعلا و جاش یه گیتار نسبتا خوب گرفت؟ توع گیتار و قمیتشو اگه محبت کنید به من بگید. فکر می کنم پیکاب هاش هامباکر باید باشند برای سبکم... ممنون

دوست عزیز من پیشنهاد میکنم با پولت فقط ساز بگیری . چند ماه ابتدایی که نه افکت به کارت میاد آمپ رو هم یه جور با کامپیوتر سر و تهش و هم بیار تا پول بیاد دستتو بتونی یه آمپ خوب بگیری .
اگه تهران هستید که برید جمهوری و ساز هایی که میتونید با پولتون بگیرید رو بیاید اینجا مطرح کنید تا بچه ها نظر بدن . به برند های ضعیف توجه نکنید از جمله Zinn و ...
اگر هم که تهران نیستید یا دسترسی به جایی که نمیتونید دنبال قیمت برید بگید که بچه ها بیشتر کمکتون کنن .

با احترام

Radiohead
Saturday 26 September 2009, 09:22 AM

با این بودجه افکت و آمپ رو بیخیال بشید و دنبال یه گیتار خوب بگردید ، ترجیحا Fixed tremolo بگیرید که مشکلی از لحاظ تنظیم اکشن نداشته باشید . چون سبکتون هم متاله و وجود ترمولو بکارتون نمیاد .
من با این بودجه فقط برند Ltd رو معرفی میکنم ، لزمی نداره حتما گیتارت نو باشه ، اگه دسته دو ولی تمیز و اصل هم گیر آوردی دریغ نکن .

top_night
Saturday 26 September 2009, 09:28 AM
دوست عزیز من پیشنهاد میکنم با پولت فقط ساز بگیری . چند ماه ابتدایی که نه افکت به کارت میاد آمپ رو هم یه جور با کامپیوتر سر و تهش و هم بیار تا پول بیاد دستتو بتونی یه آمپ خوب بگیری .
اگه تهران هستید که برید جمهوری و ساز هایی که میتونید با پولتون بگیرید رو بیاید اینجا مطرح کنید تا بچه ها نظر بدن . به برند های ضعیف توجه نکنید از جمله Zinn و ...
اگر هم که تهران نیستید یا دسترسی به جایی که نمیتونید دنبال قیمت برید بگید که بچه ها بیشتر کمکتون کنن .

با احترام

ممنون عزیز. متاسفانه من شهرستانم. والا من زیاد در قید و بند مارک خاصی نیستم فقط کیفیت و صدای نهایی ساز با توجه به سبکی که گفتم برام مهمه. آهنگایی مثه orion متالیکا رو خیلی دوست دارم یا کارای گروه ARIA. بندهایی مثه بلک سبت، آیرون میدن ، وسپ ، دیوونه سولوهای wasp و pink یا گروههای قدیمی مثه quiet riot . یه ساز می خوام که بشه باش نزدیک به همه این صداها رو در آورد البته نه فقط سولو. حالا بحث افکت بماند. عرض کردم در نوازندگی مبتدی هستم . می خوام مشاوره بگیرم که چطور سازی بیشتر به دردم می خوره، HSH/HSS/HH...... ؟ و چه مارکی بیشتر. 300-400 برا گیتار تنها بودجه دارم. دوستان اگه لطف کنن قیمت هم بدن. مثلا مدلی مثه RG350EX BK یا GRG250DX BKF از ibanez چطوره ؟ ممنون

با این بودجه افکت و آمپ رو بیخیال بشید و دنبال یه گیتار خوب بگردید ، ترجیحا Fixed tremolo بگیرید که مشکلی از لحاظ تنظیم اکشن نداشته باشید . چون سبکتون هم متاله و وجود ترمولو بکارتون نمیاد .
من با این بودجه فقط برند Ltd رو معرفی میکنم ، لزمی نداره حتما گیتارت نو باشه ، اگه دسته دو ولی تمیز و اصل هم گیر آوردی دریغ نکن .

تشکر دوست عزیز. با توجه به سولو که گفتم بازم Fixed tremolo پیشنهادتونه ؟

Radiohead
Saturday 26 September 2009, 10:33 AM
تشکر دوست عزیز. با توجه به سولو که گفتم بازم Fixed tremolo پیشنهادتونه ؟

دوست عزیز واسه تبدیل شدن به یه گیتاریست معمولی حد اقل 6 ماه وقت می خواد در صورتی که هر روز 2 ساعت تمرین کنید ، طبیعتا تا موقعی که شما راه بیوفتی و گیتاریست خوبی بشی ماه ها وقت میبره ، و تا اون موقع خود به خود سازی که الان می خوایید بخرید شما رو ارضا نمی کنه و دنبال کیفیت بهتر هستید ، در ضمن این بند های که شما نام بردید انچنان هم از ترمولو استفاده نمیکنند ، شاید از هر 100 تا آهنگ 10 تاشون سولو با ترموله داشته باشه ، که ارزش این رو نداره بخاطر داشتن ترمولو قید کیفیت ساز (کیفیت ساخت ، پیک آپ و ... ) رو بزنید ، در ضمن خرید گیتار ترمولو دار زیر 1 ملیون اشتباه محض چون نه گیتار با کیفیتی گیرتون میاد نه ترمولو خوبی ....

top_night
Saturday 26 September 2009, 10:59 AM
دوست عزیز واسه تبدیل شدن به یه گیتاریست معمولی حد اقل 6 ماه وقت می خواد در صورتی که هر روز 2 ساعت تمرین کنید ، طبیعتا تا موقعی که شما راه بیوفتی و گیتاریست خوبی بشی ماه ها وقت میبره ، و تا اون موقع خود به خود سازی که الان می خوایید بخرید شما رو ارضا نمی کنه و دنبال کیفیت بهتر هستید ، در ضمن این بند های که شما نام بردید انچنان هم از ترمولو استفاده نمیکنند ، شاید از هر 100 تا آهنگ 10 تاشون سولو با ترموله داشته باشه ، که ارزش این رو نداره بخاطر داشتن ترمولو قید کیفیت ساز (کیفیت ساخت ، پیک آپ و ... ) رو بزنید ، در ضمن خرید گیتار ترمولو دار زیر 1 ملیون اشتباه محض چون نه گیتار با کیفیتی گیرتون میاد نه ترمولو خوبی ....

صحبت من فقط جنبه مشاوره گرفتن داشت. چشم استاد، طبق فرمایش شما که منطقی به نظر می یاد ترمولو رو بی خیال میشم. فقط بفرمایید ترکیب پیکاپ ها رو و اینکه ltd همون esp هستش؟ لطف می کنید یه مدل مناسب حال من پیشنهاد بدید و البته با ذکر قیمت. ممنون
(اگه امکان داره با یاهو لاگین بشید من الان هستم )

top_night
Saturday 26 September 2009, 12:52 PM
دوست خوبم مدل LTD viper 50 و یکی دیگه از دوستان ibanez xpt300رو پیشنهاد دادن ، نظر ما بقی دوستان چیه ؟

doorsfan
Sunday 18 October 2009, 10:44 PM
نوازنده های گل
به نظر شما بریج های edge pro بریج های بهترین یا original floyd rose لازم به ذکره افرادی که با پرو کار میکنن ستریانی و وای هستن و کرک همت و... هم از اورجینال فلوید رز
خوشحال میشم با دلیل کشف کنیم کدوم بیج با کیفیت تر هست هر چند این دو از بهترین نوع بریج هستن

monolith
Monday 19 October 2009, 12:41 PM
...این دو از بهترین نوع بریج هستن
همینطور که خودت گفتی هر دو شون درجه یک هستند.
البته OFR طرح اصلی هست و اج پرو کپی تحت لیسانس اونه. ولی تا حالا ندیدم کسی از اج پرو ناراضی باشه.

doorsfan
Monday 19 October 2009, 02:52 PM
پس با این حساب ofr بریج های بهتریه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

monolith
Wednesday 21 October 2009, 12:26 PM
پس با این حساب ofr بریج های بهتریه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نظر من این بود که اج پرو، کپی برابر اصل فلوید روز هست و نمیشه گفت کدوم بهترند.
اگه بخواهیم بهترین بریج رو انتخاب کنیم معمولاً رقابت بین فلوید روز و kahler هست.

doorsfan
Saturday 24 October 2009, 06:48 AM
خوب با ofr میشه اون جیغ های خفنی که ستریانی میزنه اجرا کرد چون یکی از دوستان میگفت ofr فقط موج میندازه ,و اج پرو خوراکش جیغ هست

monolith
Saturday 24 October 2009, 11:37 AM
باید بگم من زیاد با ترمولو تجربه ندارم و بیشتر از fixed bridge استفاده میکنم
ولی در مورد جو ستریانی به نظر من تکنیک اصلیش استفاده از هارمونیک با انگشست شست دست راست هست (pinch harmonic) که البته لازمه گین هم خیلی بالا باشه. و هر نوع Floating tremolo میتونه اون افکت رو تولید کنه.
اگه satch scream رو توی یوتیوب سرچ کنید، خیلی ها با انواع گیتار و بریج انجام میدند. (البته نه بخوبی ستریانی!)

siavash_eddie
Monday 26 October 2009, 09:54 AM
آقا به نظرتون rgr420ex بهتره یا rg370dx ؟
قیمتشون تو ایران چنده ؟ اصلاً تو ایران پیدا میشه؟
ساخت اندونزیشون ارزش داره یا نه؟

doorsfan
Monday 26 October 2009, 02:51 PM
آقا ساز من 370dx هست البته اونو حسابی ساختم کلا آیبانز ها همشون حتی پرستیج ها پیکاپهای استوک روشون زیاد جالب نیستن اگه این سازو خریدی حتما پیکاپاشو عوض کن بریج rg370dx از مدل اج3 هست که بریج های خوبی نیستن اگه پول داری بریجهای original floyd rose یا edge pro رو روشون نصب کن بدنش عالیه فرت برد هاشم معروفه شنیدم تو سازها اتصال بدنه به نک آیبانز از همشون بهتره در کل من حدود7 ماه پیش این سازو خریدم 450 تومن البته بریج و پیکاپاشو عوض کردم تو هم rg370 بگیر بریج و پیکاپتو عوض کن حالا در مورد بریج تحقیق کن ببین original floyd rose بهتره یا edge pro ؟؟؟؟؟اگه فهمیدی کدوم بهترن خبرشو به ما هم بده باشه عزیز چون منم دنبال اینم کدومشون بهتره قراره از بین این دو بهترینشونو بخرم
این ویدیو رو ببین ibanez rg370dx البته پیکاپاشو اولوشن روش گذاشته فکت میفته میبینی ساز خوبیه You can see links before reply

siavash_eddie
Monday 26 October 2009, 04:10 PM
آقا مرسی .... راستش من خودم نظرم رو rgr420ex هست ... چند تا review خوندم ازش امتیازش 10 بود!
اتفاقاً این مشکلی که گفتی رو (همین که پیکاپاش به درد نمیخوره) تو review های rg370dx گفته بودن ...
بیشتر میخواستم بدونم rgr420ex تو ایران گیر میاد یا نه؟ چشم رو این گیتاره گرفته!

doorsfan
Monday 26 October 2009, 04:21 PM
گیتارای آیبانز s320 هم گیتارای خیلی خرین در مورد اون گیتاری که گفتی تحقیق میکنم بهت اطلاع میدم

doorsfan
Monday 26 October 2009, 04:46 PM
منم قبل از خرید ساز این چیزا رو خوندم جالبه به ساز پتروسی نمره ی 7-8 دادن این چیزا بیخوده بدنه ی خوب-پیکاپ خوب- بریج خوب میشه یه ساز خیلی خوب

monolith
Tuesday 27 October 2009, 10:12 AM
بیشتر میخواستم بدونم rgr420ex تو ایران گیر میاد یا نه؟ چشم رو این گیتاره گرفته!
آیبانز که تو ایران نماینده رسمی داره.زنگ بزن از خودشون سوال کن شاید داشته باشند.
فقط چون rgr420 مدل خیلی جدیدیه و کمتر کسی امتحانش کرده، قبل از خرید خیلی دقت کن. به خصوص که ساخت اندونزی هم هست.

Vahid_FDR
Tuesday 27 October 2009, 03:12 PM
معلومه که OFR خیلی قوی تره.
وگرنه Fender و Washburn استفاده نمی کردن.
IBanez هم به نظر من یه Brand جواته که فقط Smart Design شده.
تکنیک نوازندگی و به دست آوردن لم گیتار و افکت و امپ خیلی مهمتر از مارک اینهاس.
چرا همه دنباله رو راه Satriani هستن؟ چرا نمی رین Stratocaster بگیرین از استیوی ری وان تقلید کنین (مثلا)
بابا این همه نوازنده.
اگه می خواین موفق باشین باید خودتون باشین

mahmoodrj13
Sunday 8 November 2009, 08:49 PM
سلام به همه ی دوستان

من میخوام یه گیتار الکتریک بگیرم واسه متال و هوی متال و هیچ چیز ازش نمیدونم حتی دستم نگرفتم.
اگه ممکنه تا سقف 300 تومن یه گیتار به همراه افکت معرفی کنید امپ هم نمیخوام با pc فعلا کار کنم تا بعد.

ممنون

monolith
Tuesday 10 November 2009, 11:32 AM
یعنی هیچکس نیست جواب بده!!!!
خوب آخه با 300 تومن ساز اسم و رسم دار پیدا نمیشه که معرفی کنیم. ولی اکثر گیتارهای معمولی که تو بازار هست زیر 300 تومنه. شما با یک نفر وارد برو چند تا گیتار برات امتحان کنه، هرکدوم که خوب در اومد بگیر.
افکت رو بزار برای بعد. به این زودی نیازی بهش نداری.
ولی استفاده از کامپیوتر رو من اصلاً توصیه نمیکنم. آمپ خوب از خود گیتار مهمتره. سعی کن در اولین فرصت یه امپ خوب بگیری.

mahmoodrj13
Tuesday 10 November 2009, 12:13 PM
خوب آخه با 300 تومن ساز اسم و رسم دار پیدا نمیشه که معرفی کنیم. ولی اکثر گیتارهای معمولی که تو بازار هست زیر 300 تومنه. شما با یک نفر وارد برو چند تا گیتار برات امتحان کنه، هرکدوم که خوب در اومد بگیر.
افکت رو بزار برای بعد. به این زودی نیازی بهش نداری.
ولی استفاده از کامپیوتر رو من اصلاً توصیه نمیکنم. آمپ خوب از خود گیتار مهمتره. سعی کن در اولین فرصت یه امپ خوب بگیری.

مشکل اینجاست که من هیچ فرد واردی نمیشناسم اگه میشناختم که اینجا نمیومدم...

AmonAmath
Tuesday 10 November 2009, 02:19 PM
مشکل اینجاست که من هیچ فرد واردی نمیشناسم اگه میشناختم که اینجا نمیومدم...

دوست عزیز . اگه تهران یا جایی هستی که به بازار گیتار دسترسی داری برو فقط قیمت بگیر و مدل هارو یادداشت کن . یعنی به فروشنده ها بگو الکتریک تا 300 میخوام .
بعد مدل هارو اینجا مطرح کن تا بچه ها کمک کنن .

نظر من اینه که با 300 تومن فقط ساز بگبر . بعد 70 تومن اومد دستت یه افکت Zoom g1 بگیر و با یه نرم افزار مثل Guitar Rig یا IK Amplitube کار کن تا پول دستت بیاد و یه آمپ خوب بگیری .

سازم یا LTD بگیر یا Ibanez . مثلا Ibanez با این پولت میتونی یه RG 270 بگیری یا LTD viper 50
.

mahmoodrj13
Tuesday 10 November 2009, 03:18 PM
دوست عزیز . اگه تهران یا جایی هستی که به بازار گیتار دسترسی داری برو فقط قیمت بگیر و مدل هارو یادداشت کن . یعنی به فروشنده ها بگو الکتریک تا 300 میخوام .
بعد مدل هارو اینجا مطرح کن تا بچه ها کمک کنن .

نظر من اینه که با 300 تومن فقط ساز بگبر . بعد 70 تومن اومد دستت یه افکت Zoom g1 بگیر و با یه نرم افزار مثل Guitar Rig یا IK Amplitube کار کن تا پول دستت بیاد و یه آمپ خوب بگیری .

سازم یا LTD بگیر یا Ibanez . مثلا Ibanez با این پولت میتونی یه RG 270 بگیری یا LTD viper 50
.

به بازار گیتار دسترسی ندارم ولی میتونم بگم کسی برام بگیره بیاره از تهران
اگه ممکنه قیمت این دو مدل رو بگید
یه سوال دیگه
من برای یادگیری حتما باید کلاس برم یا خودم هم با کتاب یا فیلم میتونم یاد بگیرم؟؟

agent-47
Sunday 22 November 2009, 08:09 PM
سلام به همگي
من مى خوام يه گيتار با مشخصات زير بخرم اگر يه نفر منو راهنمايي كنه ممنون ميشم:
- كل پولم 400 تا نهايتا 500 تومنه و مي خوام گيتار و آمپ و افكت بخرم (آمپ مي خوام چون كارت صدام ضعيفه و افكت مي خوام چون به دلايلي اگر نخرم بعدا نميتونم بخرم ترجيها هم نو مي خوام)
- من براي اولين باره كه دارم با گيتار كار مي كنم و يه چيزي مي خوام كه براي شروع خوب باشه و حداقل تا دو سه سال جوابمو بده.
- بيشتر مي خوام راك و سولو كار كنم.
- ترجيح ميدم كه رنگشم ساده نباشه!(البته فقط ترجيح ميدم و اگر مجبور باشم رنگ ساده بگيرم مهم نيست)
خيلي ممنون

moein babayee
Sunday 22 November 2009, 10:26 PM
سلام به همگي
من مى خوام يه گيتار با مشخصات زير بخرم اگر يه نفر منو راهنمايي كنه ممنون ميشم:
- كل پولم 400 تا نهايتا 500 تومنه و مي خوام گيتار و آمپ و افكت بخرم (آمپ مي خوام چون كارت صدام ضعيفه و افكت مي خوام چون به دلايلي اگر نخرم بعدا نميتونم بخرم ترجيها هم نو مي خوام)
- من براي اولين باره كه دارم با گيتار كار مي كنم و يه چيزي مي خوام كه براي شروع خوب باشه و حداقل تا دو سه سال جوابمو بده.
- بيشتر مي خوام راك و سولو كار كنم.
- ترجيح ميدم كه رنگشم ساده نباشه!(البته فقط ترجيح ميدم و اگر مجبور باشم رنگ ساده بگيرم مهم نيست)
خيلي ممنون

دوست من راستش یکم بودجت واسه خرید هر سه تاشون کمه ولی بازم می شه یه کاریش کرد:
-واسه گیتار چون تازه می خوای شروع کنی و معمولا گیتار زیاد دل می زنه بهتره یک گیتار آیبانز دست دوم بخری - اندونزیایش رو بخر (با توجه به پولت) - که هم اگه پشیمون شدی کمترین ضرر رو بکنی و هم حداقل 3 سالی رو واست کار کنه من خودم آیبانز 270 دارم ژاپنیه الان دو ساله داره عین ... کار می کنه و آخ نگفته همین مدل دست دوم اندونزیایش دور و بر 250 تومنه (تازه تو مشهد که گرون تره) این که از گیتار
-واسه آمپ عجله نکن چون آمپ باید کیفیتش خوب باشه تا بشه بعضی تکنیکا رو اجرا کرد واسه همین فعلا با اسپیکر کامپیوترت کار کن یا ام برو یک هدست قوی بخر وصل کن به افکتت که دیگه حداقل هزینه رو این جا بکنی
- و اما افکت : ببین الان خیلی نمی تونی با افکت کار کنی واسه همین بهتره یک G1 بخری که -تو تهران- می گن که حداکثر 100 تومنه واست 50 تا ریتم درام داره و یک دنیا افکت بعد حالا سبکت رو انتخاب کردی می ری با توجه به اون افکت و پدال و ... رو می خری

اما من جای تو بودم با پاپ شروع می کردم چون تکنیکا و کلا شروع الکتریک خیلی بی خوده! خیلی ها همون اول می گرخن! :-) واسه ی این که جلوی این ضربه رو بگیری می تونی با یک گیتار عادی یک 6 ماهی هم گاما و آکوردا رو یاد بگیری تا پخته و با پول بیشتر بری دنباله برقی

ولی یک وقت نری گیتار مارکای چیز بگیری ها ( حتی یاماها و زین و اینا ) الکتریک فقط آیبانز و ال تی دی ، درسته قیمتشون نسبتا بالایه ولی کارایی داره

سره خریدش به دسته ام خوب نگاه کن دستش راست باشه و فرتا گز ندن

سوالی بود در خدمتم
موفق باشی

mehdadoo
Monday 23 November 2009, 09:00 PM
منم دقیقا مثل سایرسن با همون بودجه می خوام شروع کنم،
بهر حال تو این همه پست گذشته گفته شد که: برید ببینید چی تو بازار واقعی هست اینجا بنویسید اساتید نظر بدن
پس من به زودی میرم جمهوری، اگه کسی پایه بود زود بگه اصلا با هم بریم، ببینیم چیا هست.
البته معلومه که باید سیصدو سی ، چهل رو ساز گذاشت. من هیچی از ساز نمیدونم، لطفا میشه بگید برای جمع آوری لیست(که میخوام اساتید نظر بدن) رو چه چیزایش دقت کنم.

Palasht
Tuesday 24 November 2009, 02:34 PM
دوست من راستش یکم بودجت واسه خرید هر سه تاشون کمه ولی بازم می شه یه کاریش کرد:
-واسه گیتار چون تازه می خوای شروع کنی و معمولا گیتار زیاد دل می زنه بهتره یک گیتار آیبانز دست دوم بخری - اندونزیایش رو بخر (با توجه به پولت) - که هم اگه پشیمون شدی کمترین ضرر رو بکنی و هم حداقل 3 سالی رو واست کار کنه من خودم آیبانز 270 دارم ژاپنیه الان دو ساله داره عین ... کار می کنه و آخ نگفته همین مدل دست دوم اندونزیایش دور و بر 250 تومنه (تازه تو مشهد که گرون تره) این که از گیتار
-واسه آمپ عجله نکن چون آمپ باید کیفیتش خوب باشه تا بشه بعضی تکنیکا رو اجرا کرد واسه همین فعلا با اسپیکر کامپیوترت کار کن یا ام برو یک هدست قوی بخر وصل کن به افکتت که دیگه حداقل هزینه رو این جا بکنی
- و اما افکت : ببین الان خیلی نمی تونی با افکت کار کنی واسه همین بهتره یک G1 بخری که -تو تهران- می گن که حداکثر 100 تومنه واست 50 تا ریتم درام داره و یک دنیا افکت بعد حالا سبکت رو انتخاب کردی می ری با توجه به اون افکت و پدال و ... رو می خری

اما من جای تو بودم با پاپ شروع می کردم چون تکنیکا و کلا شروع الکتریک خیلی بی خوده! خیلی ها همون اول می گرخن! :-) واسه ی این که جلوی این ضربه رو بگیری می تونی با یک گیتار عادی یک 6 ماهی هم گاما و آکوردا رو یاد بگیری تا پخته و با پول بیشتر بری دنباله برقی

ولی یک وقت نری گیتار مارکای چیز بگیری ها ( حتی یاماها و زین و اینا ) الکتریک فقط آیبانز و ال تی دی ، درسته قیمتشون نسبتا بالایه ولی کارایی داره

سره خریدش به دسته ام خوب نگاه کن دستش راست باشه و فرتا گز ندن

سوالی بود در خدمتم
موفق باشی

من با خودم قرار گذاشتم که دیگه اینجا چیزی نگم ولی خب دیدم یه چیزی گفتین که سوختم ! ( حالا الان یکی دیگه میاد یقم میکنه ... )
گیتار پاپ اخه چه ربطی به الکتریک داره ؟
یه تکنیک بگین که تو پاپ باشه ( اگه پاپ تکنیکم داره ! ) که تو الکتریک استفاده شه !
پاپ کلا اکورد گیریه
وقتی بتونی الکتریک بزنی تو 3 4 ساعت پاپ رو کامل یاد میگیری
ولی گیتار کلاسیک استایل دست رو داغون میکنه
واسه خودش خوبه ها
ولی وقتی کلاسیک بیاد رو الکتریک کلی باید تمرین کرد که استایل دستا رو درست کرد ( مخصوصا" پیک زدن رو )
به نظر من اگر ادم رشته ی تخصصیش رو از همون اول محکم بگیره پیشرفتش فوق العاده بیشتر میشه !
اگرم کسی از تمرینای اول الکتریک خسته میشه بهتره کلا" نزنه چون هرچی میره جلو تر تکنیکا سنگین تر میشه و تمرین بیشتر میخواد و خسته کننده تر میشه !

monolith
Tuesday 24 November 2009, 03:18 PM
...ولی یک وقت نری گیتار مارکای چیز بگیری ها ( حتی یاماها و زین و اینا ) الکتریک فقط آیبانز و ال تی دی ، درسته قیمتشون نسبتا بالایه ولی کارایی داره
موفق باشی
yamaha pacifica هم نسبت به قیمتش کاملاً می ارزه.

moein babayee
Tuesday 24 November 2009, 06:16 PM
من با خودم قرار گذاشتم که دیگه اینجا چیزی نگم ولی خب دیدم یه چیزی گفتین که سوختم ! ( حالا الان یکی دیگه میاد یقم میکنه ... )
گیتار پاپ اخه چه ربطی به الکتریک داره ؟
یه تکنیک بگین که تو پاپ باشه ( اگه پاپ تکنیکم داره ! ) که تو الکتریک استفاده شه !
پاپ کلا اکورد گیریه
وقتی بتونی الکتریک بزنی تو 3 4 ساعت پاپ رو کامل یاد میگیری
ولی گیتار کلاسیک استایل دست رو داغون میکنه
واسه خودش خوبه ها
ولی وقتی کلاسیک بیاد رو الکتریک کلی باید تمرین کرد که استایل دستا رو درست کرد ( مخصوصا" پیک زدن رو )
به نظر من اگر ادم رشته ی تخصصیش رو از همون اول محکم بگیره پیشرفتش فوق العاده بیشتر میشه !
اگرم کسی از تمرینای اول الکتریک خسته میشه بهتره کلا" نزنه چون هرچی میره جلو تر تکنیکا سنگین تر میشه و تمرین بیشتر میخواد و خسته کننده تر میشه !

عزیزم درست بخون تا بفهمی چی گفتم!
تو کلاسای الکتریک همون روز اول معمولا یکی از کتابای troy رو باز می کنن می گن از رو تب بزن حالا چی بزن ؟ متودای خشک الکتریک رو

از هر استادی بپرسی می گه اول با پاپ شروع کن بعد برو سراغ الکتریک
من که تا حالا تو این الکتریک کارای معروف مشهد کسی رو ندیدم که با گیتار الکتریک شروع کرده باشه! حالا...

آره اون طوری ام نیست که کلاسیک استیل دست رو بهم بزنه این حرفت بیشتر نشون می ده تو با سبکای الکتریک آشنایی نداری فقط سبکای متال و مشتقات اونه که حالت گرفتنش -اونم فقط تو انگشت p - یک تفاوت داره...

دوست من قصد توهین نداشتم، ناراحت نشو
ولی یکم سعی کن واقع بین باشی:ilovemusic:

آره بعضی کارای یاماها نسبت به قیمتشون ارزش داره ولی به نسبت پولی که می خوای بدی آیبانز بهتره
ممنون:guitarplay1:

Palasht
Tuesday 24 November 2009, 07:07 PM
عزیزم درست بخون تا بفهمی چی گفتم!
تو کلاسای الکتریک همون روز اول معمولا یکی از کتابای troy رو باز می کنن می گن از رو تب بزن حالا چی بزن ؟ متودای خشک الکتریک رو

از هر استادی بپرسی می گه اول با پاپ شروع کن بعد برو سراغ الکتریک
من که تا حالا تو این الکتریک کارای معروف مشهد کسی رو ندیدم که با گیتار الکتریک شروع کرده باشه! حالا...

آره اون طوری ام نیست که کلاسیک استیل دست رو بهم بزنه این حرفت بیشتر نشون می ده تو با سبکای الکتریک آشنایی نداری فقط سبکای متال و مشتقات اونه که حالت گرفتنش -اونم فقط تو انگشت p - یک تفاوت داره...

دوست من قصد توهین نداشتم، ناراحت نشو
ولی یکم سعی کن واقع بین باشی:ilovemusic:

آره بعضی کارای یاماها نسبت به قیمتشون ارزش داره ولی به نسبت پولی که می خوای بدی آیبانز بهتره
ممنون:guitarplay1:

بازم میگم اشتباهه این کار !
اکوستیک استیل شاید ولی نایلون به همیچ وجه !
راستی فکر کنم از استایل اسلشیم معلوم باشه من بلوز و کلاسیک راک ( باخ ) و دهه 70 80 کار میکنم

moein babayee
Tuesday 24 November 2009, 07:33 PM
نمی دونم من نظرم رو گفتم که طی این چند سال اطلاعاتشو بدست آوردم که حالا یا غلطه یا درست
بزار ببینیم نظر بقیه چیه؟

موفق باشی

mehdadoo
Wednesday 25 November 2009, 06:59 AM
آقا من رفتم جمهوری، معلومه باید همون 330 بزرای کنار برای آیبانز. مدلشم چیزی که بود آرجی هست یا چیزیای دیگه تو همون مایه ها. آمپم بنابه چندین نظر اساتید، باید حتما خوب باشه، پس فقط میمونه هدست که اونم باید اساتید نظربدن دیگه
افکت چی؟ برای شروع لازمه نه؟ بدون افکت آدم شاید لذت ساززدنو نچشه، زده شه، هان؟
بدون احتساب افکت، 400 یکم کمتر باید مایه بزاریم تا یه شروع خیلی وردکلاس(باتوجه به پول البته دیگه) داشته باشیم. بهتری حالا دیگه همه تایید کنن که این امکانات برای یه تازه کار، از خیلی هم یه خورده بیشتره.

کسی برای افکت راهی داشت، دمش گرم.(همون جی وان یعنی خوبه؟)
-------------------

راستی،
اصولی هست یکی خیلی ناوارد از دبی ساز بخره بیاره؟ نندازن بهش؟ اینطوری اگه بشه یه
ibanez jumpstart package
رو با 250 دلار میشه خرید که شامل همه چی هست. من خیلی پیچ شدم، لطفا کمک کنید
راستی این فروشگاه تو تبریز رو هم چک کنید.
حذف

Palasht
Wednesday 25 November 2009, 03:59 PM
افکت بخری هم به دردت نمیخوره چون کنترل صداش دستت نیست و همش صدای اضافی داری
باید کلین بزنی تا دستت را بیفته و کنترل صدا بیاد دستت
امپ یه مارشال 15 هم میتونه کارتو راه بندازه ولی خب اکه با هد فون میتونی خیلی بهتره ( من خودم عدت دارم صدام رو از امپ بشنوم واسه همین با هد فون نمیتونم ! )
دبی هم سازاش خیلی نسبت به ایران ارزونه ولی من نمیدونم بندازن یا نه !
اگر بشناسه خب خیلی بهتر میشه !

moein babayee
Thursday 26 November 2009, 03:24 PM
افکت هم می شه گفت لازمه هم نه... مثلا بعضی متودا هستن -تو سبک هوی متال- حتما باید افکت متال رو کارت باشه تا درست یعنی چهره ی واقعیش اجرا شه و این متود رو تو همون 5 یا 6 جلسه ی اول می خونی
بعضی آمپا هستن خودشون افکتم دارن مدلشون رو نمی دونم ولی قیمتش حدود 150ه بد نیست -البته واسه یک فرد که واسه خودش می زنه- حالا من که نظرم اینه آمپ الان نگیر چون کیفیت آمپ خیلی مهمه یک افکت بگیر بهش هدست بزن بازم خودت می دونی

واسه افکتم واسه شروع G1 با توجه به قیمتش خوبه ولی اگه zoom 747 تمیز گیر بیاری از همشون بهتره ریتم های درامش یکیه تفاوتش تو اینه که zoom پدال داره و پدالش تضمین شدس واسه هر نوع حرکت ناشی از جو و اتمسفر و... واقعا راسته -مرگ نداره- قیمتشم -دست دوم- همون 100 تومنه تازه نویز گیرشم قوی تره

واسه ی خرید از دبی بستگی داره کی می خواد بخره ... آخه الکتریک بر خلاف تصور همه که می گن یک ساز مصنوعیه، کاملا یک ساز طبیعه و جنس چوب و حتی رنگش خیلی اهمیت داره ...
دبی بد نیست اما اگه می تونی بری ترکیه اونجا خداست یک خیابون هست فقط مغازه های ساز فروشیه قیمتا ام پایینه -بچه ها از اونجا ساز می آرن ولی افکت و این چیزا رو از دبی و چین-

Peram.
Wednesday 16 December 2009, 01:16 PM
سلام.
دوستان لطف کنند راهنمایی کنن که با 400 تومان برای شروع ساز چی بگیرم بهتره ؟
و نظرتون در مورد Epiphone - les paul چی هست و قیمتش تو ایران چنده؟

moein babayee
Wednesday 16 December 2009, 01:35 PM
فقط گیتار 400 باشه؟ یعنی افکت و آمپ نمی خوای؟

Peram.
Wednesday 16 December 2009, 04:58 PM
سلام.
آره فقط ساز 400 باشه چون می خوام تا چند وقت دیگه عوضش نکنم.
فعلا میخوام با Pc کار کنم بعد که پول دستم اومد یک افکت و امپ هم میگیرم.
نظرت راجع به Epiphone .les paul چیه ؟ قیمتش الان تو ایران چنده یا اینکه نطر دیگه ای داری؟

moein babayee
Wednesday 16 December 2009, 05:17 PM
من این مارک هایی که می گی رو راستش تا حالا هیج جا ندیدم
ولی اشتباه نکن واسه ی الکتریک فقط آیبانز و ال تی دی بگیر اگه خیلی ام کارت گیر کرد فوقه فوقش یاماها

تو دور و بر 400 آیبانز کارای اندونزیش بهتره
من خودم n270 ژاپنی دارم از مدلش خیلی راضیم اندونزیشم دیدم سال پیش 450 بود الان احتمالا 400 بیشتر نیست.

فقط حواست باشه چینی نخری

AkonegaGua
Friday 18 December 2009, 12:59 AM
من هم خیلی با مارک Epiphone آشنایی ندارم، ولی مدلهای Les Paul متنوعی داره که یه دونه از اونو قبلا تو جمهوری دیدم حدود 900 تومن.
تو این رنج قیمت، آیبانز اندونزی چند مدل وجود داره:
Ibanez RG370: بریج Edge III داره و پیکاپ های Infinity سری 3 و 4 (قیمت زیر 400)
Ibanez RG420: بریج Edge III داره و پیکاپ های Ibanez سری V7 و V8 (قیمت زیر 450)
Ibanez S320: بریج ZR داره و پیکاپ های Infinity سری 1 و 2 (قیمت زیر 500)
بریج ZR خیلی بهتره، سری S خیلی سبکتره، پیکاپ ها هیچکدومشون شاخ نیستن ولی به نسبت قیمت مناسبن.
این قیمتا رو هم اگه جمهوری خرید می کنی طبقه بالای پاساژ پیروز چند تا مغازه هست که با کلی چونه زدن بهت می دن. وگرنه تو خود خیابون جمهوری 20 الی 30 درصد گرونتره.

doorsfan
Friday 18 December 2009, 07:10 AM
کلا رو گیتارهای آیبانز پیکاپ های خوبی وجود نداره !!!!!!
بجز رو گیتارهای پرستیج اونم مدلهای بالاش و همچنین رو گیتارهای سیگناتور اونها
من خودم rg370 دارم خیلی ازش راضیم البته بریج و پیکاپاشو کامل عوض کردم من s320 رو پیشنهاد میکنم بعد از مدتی که پول گیرت اومد نمیخواد گیتارتو عوض کنی یعنی با پولت پیکاپ و edge zero بریج بگیر