PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برای شروع.

danush
Saturday 19 April 2008, 07:13 PM
سلام
من تازه یک جلسه کلاس ویولن رفتم. این ساز و به عشق آهنگ های سنتی ای که شنیدم انتخاب کردم.
با 3 تا استاد در 3 تا آموزشگاه مختلف صحبت کردم. هر سه نفر گفتن که شروع با کتاب های آقای خالقی و قبول ندارند و توصیه میکنن حداقل بعد از تموم شدن ل ویولن 1 ، اون کتاب و شروع کنم.

میشه 2 تا کتاب و با هم پیش رفت؟! میشه با کتاب آقای خالقی شروع کرد و بعد از یک سال همون جوابی و گرفت که ل ویولن انخاب میشد؟

ممنون :)

...............

Hes_r
Saturday 19 April 2008, 07:39 PM
دوست من نظرها در این باره متفاوته .

هر کس عقیده ی شخصی داره .

ولی من بهت کاری که خودم کردم و راضی هستم رو پیشنهاد میکنم .

ابتدا پیش استادی که کارش فقط کلاسیک هست کتاب 1 ل ویولن رو برو تا از اول استیلت رو درست بار بیاره .

بعد هم پیش استادی که کارش فقط سنتی هست برو تا بتونه پنجت رو متناسب با سنتی درست کنه .

هر چند انتخاب استاد بزرگ مهمترین نکته هست .

ماریا
Saturday 19 April 2008, 08:11 PM
با صحبتهای حسام جان کاملا موافقم
و انتخاب یه استاد درست حتی برای ل ویلن 1 و درست شدن استیلت هم خیلی مهمه هر استادی نمیتونه چه ایرانی کار کنی چه کلاسیک
البته خود تو هم مهم هستی
ارزومند موفقیت همه شما عزیزان هستم

bardyaa
Sunday 20 April 2008, 01:11 AM
من خودم رو قاطی کنم؟!

به‌نظرم، یه فکر جدی بکن که نقش «معلم» رو چی می‌دونی. اگه معلم یه موجودی‌ه که می‌خوای بری پیشش ولی کار خودت رو بکنی، خوب، احتمالاً بهتره وقتت رو با معلم تلف نکنی: تقریباً مثل این‌ه که بری دکتر و بعد داروهاش رو بریزی قاطی داروهای جعبهٔ داروهای تو خونه، بعد هم سلکتیو بخوری. شاید هم خوب بشی، ولی به هر حال پول ویزیت و وقت انتظارت رو حروم کردی. اما اگه نه، فکر می‌کنی که بناست در شروع کار یه جورایی «اقتدا» کنی، بهتره که اول بگردی و کسی رو پیدا کنی که جداً معتقدی که این‌کاره‌ست، و بعد به «این‌کاره» بودنش اعتماد کنی. اگه گفت ل‌ویلن یا کتاب هنرستان یا متد سوزوکی یا کتابای سِوْچیک یا چیز دیگه، قبول کن و با همون پیش برو. یه‌کم دیرتر، می‌تونی یواش‌یواش ناخنک هم بزنی؛ اما از اولش، بذار با معلمت «بار» بیای!

در ضمن، ل‌ویلن لزوماً توصیهٔ «همه» نیست. تو آموزشگاه کامکارها مثلاً، آقای اردشیر کامکار ویلن سنتی درس می‌ده و آقای ارسلان کامکار [و خانم مریم ابراهیم‌پور] ویلن کلاسیک. هردوشون باراومدهٔ یک سنت‌ن و از اول یک جا و یک جور شروع کرده‌ن، و هردوشون هم باهم کار سنتی کرده‌ن و هم کار کلاسیک؛ ولی ارسلان ویلن کلاسیکش رو با ل‌ویلن شروع می‌کنه و اردشیر ویلن سنتی‌ش رو با کتابای هنرستان. اردشیر البته، وقتی کتاب اول رو می‌زنی، به‌ت می‌گه که اتودای ولفارت رو هم همزمان با کتاب دوم بزنی. فکر می‌کنم که این سلیقه‌ست و تجربه، و نظر اون آدم دربارهٔ این که چه چیزی بهتر جواب می‌ده، و به همین خاطر روی حرف رفقای بالایی تأکید می‌کنم و می‌گم که خیلی مهم‌ه که معلمت کی‌ه، و خیلی مهم‌ه که به روش اون بار بیای.

موفق باشی!

Mojtaba
Sunday 20 April 2008, 06:28 AM
به نظر من بد نیست که از کتاب اول خالقی شروع بشه چون خوده من این جوری شروع کردم ولی در کل باید به نظر هر استادی احترام گذاشت چون ایشون اینطور تشخیص میدن که بهتره

marzi_a1732
Sunday 20 April 2008, 10:14 AM
سلام danush جان
منم حدود 7 ماهه که کلاس ویولن میرم و اولش استادم بهم گفت که اگه بخوای از کتاب خالقی شروع کنی برات سخت می شه .اگه از ل ویولن شروع کنی و بعد از اینکه یه مقدار راه افتادی بری سراغ کتاب خالقی برات کمی ساده تر هست
الان که یه مقدار گذشته می بینم حرفش درست بوده چون تو کتاب اول خالقی هنوز انگشت گذاریت زیاد خوب نشده می ره سر پوزیسیون سوم و یه کم برات سخت می شه

Hes_r
Sunday 20 April 2008, 11:47 AM
بردیا جان بسیار از نظر جالبتون ممنون .

ولی من ، با پیروی کور کورانه از استاد اصلا موافق نیستم .

به نظر من آدم باید نظر استادش رو ملاک قرار بده . ولی خیلی اوقات هست که میبینه همه دارن میگن فلان حرف اشتباهه ... اون موقع دیگه دلیل نمیشه آدم بی دلیل پیروی کنه ... مخصوصا وقتی خود آدم هم یه کم تو یه ساز پیشرفت میکنه .

البته نظر شما هم کاملا برای بنده محترمه .

bardyaa
Sunday 20 April 2008, 02:23 PM
نه برادر. «کورکورانه» که حرفی دیگر است!

من مشخصاً ادعا می‌کنم که اگه اعتبار معلمت برات به‌قدر کتاب «شروع» هم نباشه، خوب اصلاً برا چی داری می‌ری پیشش؟ اگه دکترت رو قبول نداری، چرا می‌ری پیشش؟!

فرض بر این‌ه که وقتی یکی «معلم» شمرده شد، دیگه این‌قدر رو سرش می‌شه! اگه کاری رو جوری انجام می‌ده که «همه» می‌‌گن «غلط»ه، دیگه اصلاً چرا می‌ری پیشش؟ فقط، نکته این‌ه که این «همه» مهم‌ن، و به‌علاوه، «غلط» بودن هم موضوعی‌ه: من برا سه‌تار از کتاب آقای ذوالفنون شروع نمی‌کنم؛ چون به دلایلی به سلیقه‌م نیست ــــ چنان که کتابای هنرستان هم. اما نمی‌تونم ادعا کنم که اونایی که این کتابا رو کار می‌کنن دارن اشتباه می‌کنن، و اصلاً نمی‌تونم ادعا کنم که نتیجهٔ کارشون از نتیجهٔ کار من بدتره!

خلاصه، من هم ادعا نمی‌کنم که هرچی «استاد» گفت درست‌ه (ببین که حتی از عنوان «استاد» هم استفاده نمی‌کنم!)؛ اما فکر می‌کنم که اگه یکی رو به‌عنوان معلم «انتخاب» کردی، درواقع قبول کردی که این آدم کارش در این زمینه به‌اندازهٔ کافی درست‌ه. ممکن‌ه تو یه روزی ازش سر بشی؛ اما امروز باید حرف گوش کنی و دست‌کم تو «مقدمات»، اقتدا کنی. اگه معلمت در این حد قابل اعتماد نباشه، حتماً اون «انتخاب» غلط بوده! البته، از اولین قدما که رد شدی، «ناخنک» و «بازیگوشی» اصل اساسی یادگیری‌ه!

باز، مخلصیم.

Hes_r
Sunday 20 April 2008, 10:04 PM
من مشخصاً ادعا می‌کنم که اگه اعتبار معلمت برات به‌قدر کتاب «شروع» هم نباشه، خوب اصلاً برا چی داری می‌ری پیشش؟ ===> صددرصد موافقم

خلاصه، من هم ادعا نمی‌کنم که هرچی «استاد» گفت درست‌ه ===> باز هم موافقم .

نفس کلام هر دوی ما یکیه ... به نظر بنده هم باید حرف معلم رو همیشه یک درجه بالاتر قرار داد ولی پیروی کورکورانه رو همچون شما نمیپسندم .

یا علی

maryam_kh
Friday 25 April 2008, 08:06 PM
سلام من الان چند ساله ویلن کار میکنم من اول از کتاب ل ویلن شروع کردم حدود 8 ماه این کتاب فوق العاده خسته کنندست طوری که من از این ساز زده شدم بعد از 8 ماه که استادم و عوض کردم ایشون استاد بسیار قدیمی هستند گقتن از کتاب خالقی شزوع کنم و ایشون برای شاگرداشون که تازه اومدن از این کتاب شروع میکنه همشونم موفق بودن یعد از خیلی علاقه مند شدم به نظر من از خالقی شروع کنین مخصوصا برای اهنگهای سنتی چون ل ویلن کلاسیکه ولی کتابای خالقی ایرانیه چون با کتابای خاقی پیشرفتم بهتر بود ولی خلاصه هر کسی نظری داره

Hes_r
Friday 25 April 2008, 09:21 PM
برای شاگرداشون که تازه اومدن از این کتاب شروع میکنه همشونم موفق بودن ===>

دوست من این حرف به نظر من که هیچ منطقی نداره ... ایشون 55 ساله ویولن میزنه حد اقل 30 ساله درس میده همه ی شاگرداشون موفق بودن ؟؟؟؟

با فکر که جور در نمیاد .

ولی به هر حال موفق باشید .

در مجموع من فک میکنم بیشتر افراد با وجود نقطه ضعف های کتاب خالقی اون رو توصیه میکنند .

maryam_kh
Friday 25 April 2008, 11:21 PM
ایشون با این همه تجربه و این همه استاد بودن فکر کنم حتما اطمینان دارن که این کتاب و میگن و این کتاب در هنرستان تدریس میشه

arian
Saturday 26 April 2008, 08:25 AM
برای شاگرداشون که تازه اومدن از این کتاب شروع میکنه همشونم موفق بودن ===>

دوست من این حرف به نظر من که هیچ منطقی نداره ... ایشون 55 ساله ویولن میزنه حد اقل 30 ساله درس میده همه ی شاگرداشون موفق بودن ؟؟؟؟

با فکر که جور در نمیاد .

ولی به هر حال موفق باشید .

در مجموع من فک میکنم بیشتر افراد با وجود نقطه ضعف های کتاب خالقی اون رو توصیه میکنند .
سلام خدمت شما.
آيا به نظر شما عجيبه كه استادي از كتابهاي خالقي آموزش ويولن را شروع كنه؟
من خودم از كتابهاي خالقي ويولن را شروع كردم.
پسر بزرگم از 7 سالگي با خالقي شروع كرد .الان 2 سال و 4 ماه است كار ميكنه كتاب 4 خالقي را تمام كرده ، هجده قطعه را هم تموم كرده ، رديف 1 صبا را به جز بيات ترك و همايون كاملا حفظه(طبق گوشه ها). از چهار مضرابهاي صبا هم تعدادي را كار كرده ، هريمالي را هم از ابتداي كتاب 1 خالقي كار ميكرد . جديدا شروع كرده از اواخر ل ويولن كتاب 3 ، الان كتاب 4 ل ويولن است . تا پوزيسيون 9 را هم به خوبي اجرا ميكنه.
پسر كوچيكم از شش سالگي با 1 خالقي شروع كرد الان 1 سال و 3 ماهه كار ميكنه ، هريمالي را هم كار ميكنه اواخر كتاب 2 خالقي است و هيچوقت هم مشكلي نداشته .
به نظر من هم شروع كار با خالقي به خاطر نوع موسيقي كه دلچسب ما ايرانيهاست بسيار دلپذير تر است تا ل ويولن و همه براحتي ميتونند از خالقي شروع كنند. ولي اگر كسي ميخواهد نوازنده موفقتري باشه براي تكنيكها ي دست و تغييرات پوزيسيون و ..... حتما بايد سعي كنه اتود هاي كلاسيك را هم كار كنه.

bardyaa
Saturday 26 April 2008, 09:17 AM
Hes_r که این رو نگفت! گفت «با وجود نقطه ضعف های کتاب خالقی اون رو توصیه می‌کنن»، و این جمله کم‌وبیش درست‌ه. این تعریض «همهٔ شاگردای ایشون موفق بودن؟» هم معقول‌ه: بالاخره، «باران ــ که در لطافت طبعش خلاف نیست ــ / از باغ، لاله روید و از شوره‌زار، خس» دیگه!

فکر می‌کنم که عبارت arian هم یه‌جورایی درست‌ه که «شروع كار با خالقي به خاطر نوع موسيقي كه دلچسب ما ايرانيهاست بسيار دلپذير تر است تا ل ويولن» (هرچند که به‌شدت جای بحث داره، و مثلاً مفهومی از «رنگ» که اون‌جا پیدا می‌شه شکل چیزی که الان به‌ش می‌گیم «رنگ» نیست؛ اما سرجمع بدیهی‌ه که نسبت به ل‌ویولن خیلی جذاب‌تره).

اساساً، این ایده درست‌ه که «کتابی مناسب آموزش یه آدم‌ه که رپرتوار آموزشی‌ـ‌اجرایی‌ش از جنس رپرتوار شنیداری اون آدم باشه». اگه کسی اصولاً با موسیقی کلاسیک بزرگ شده باشه، قطعه‌های کتابهای هنرستان براش چیزای ناسازی می‌شن، و اگه کسی با موسیقی سنتی بزرگ شده باشه، تحمل سروصداهای ل‌ویلن براش سخت می‌شه.

نتیجهٔ اخلاقی: قبل از این‌که ببینین چه کتابی رو شروع کنین، ببینین که می‌خواین چه کاری انجام بدین. اگه آخرش می‌خواین کلاسیک کار کنین، خوب، کلاسیک شروع کنین. اگه نه، خوب، نه!

اما این متد سوزوکی هم خیلی چیز نازنینی‌ه. یه نگاهی به‌ش بندازی، بد نیست.

maryam_kh
Saturday 26 April 2008, 01:03 PM
خب درسته اتود های کلاسیک هم باید کار بشه چون برای قوی شدن انگشتها خیلی مفیده ولی اگه فقط اتد کلاسیک کار کنه فکر کنم فوق العاده خسته کنندست به نظر من باید کتابهای خالقی چون جذاب تره کار بشه و خود کتابها اتود دار حالا غیر اونم میشه اتود کار کرد واسه قوی تر شدن:21ox66r::ax

Hes_r
Saturday 26 April 2008, 03:15 PM
سلام خدمت شما.
آيا به نظر شما عجيبه كه استادي از كتابهاي خالقي آموزش ويولن را شروع كنه؟
من خودم از كتابهاي خالقي ويولن را شروع كردم.
پسر بزرگم از 7 سالگي با خالقي شروع كرد .الان 2 سال و 4 ماه است كار ميكنه كتاب 4 خالقي را تمام كرده ، هجده قطعه را هم تموم كرده ، رديف 1 صبا را به جز بيات ترك و همايون كاملا حفظه(طبق گوشه ها). از چهار مضرابهاي صبا هم تعدادي را كار كرده ، هريمالي را هم از ابتداي كتاب 1 خالقي كار ميكرد . جديدا شروع كرده از اواخر ل ويولن كتاب 3 ، الان كتاب 4 ل ويولن است . تا پوزيسيون 9 را هم به خوبي اجرا ميكنه.
پسر كوچيكم از شش سالگي با 1 خالقي شروع كرد الان 1 سال و 3 ماهه كار ميكنه ، هريمالي را هم كار ميكنه اواخر كتاب 2 خالقي است و هيچوقت هم مشكلي نداشته .
به نظر من هم شروع كار با خالقي به خاطر نوع موسيقي كه دلچسب ما ايرانيهاست بسيار دلپذير تر است تا ل ويولن و همه براحتي ميتونند از خالقي شروع كنند. ولي اگر كسي ميخواهد نوازنده موفقتري باشه براي تكنيكها ي دست و تغييرات پوزيسيون و ..... حتما بايد سعي كنه اتود هاي كلاسيك را هم كار كنه.

با سلام آریان جان ... منظور بنده رو اشتباه متوجه شدید .

ولی بردیای عزیز درست گفتن .

من خودم که تا حالا به چند نفر کمی ویولن آموزش دادم از کتاب خالقی شروع کردم و مطمئنا در آینده همینطور خواهد بود .

بنده گفتم که کتاب خالقی نقطه ضعف داره ولی با این کتاب هایی که الان هست این کتاب بهترینه .

منظور بنده بود که هیچ کس نمیتونه ادعا کنه ( حالا با هر کتابی که آموزش میده ) که تمام شاگرداش موفق و خوب بودن ... و بنده که نمیتونم باور کنم .

در استاد بودن پسر شما هم شکی نیست با وجود پدری مثل شما :guitarplay2::21ox66r: .

maryam_kh
Saturday 26 April 2008, 04:07 PM
من نگفتم این خانم معجزه گره هر کی بره پیشش موفقه منظورم شاگرد هایی که علاقه دارن و ادامه دادن و من تعریف ایشون خیلی جاها شنیدم حالا نمیدونم شما باور کنین یا نه نظر هر کی واسه خودش محترمه و اعتقاداتش و من به نظر خودم اعتقاد دارم و ایده خودم گفتم و نمیخوام نظرمو به کسی تحمیل کنم

Hes_r
Saturday 26 April 2008, 09:47 PM
با سلام

منظوری که از گفته ی شما برداشت شد توسط بنده ، چیز دیگه ای بود ... و من صرفا نظرم رو درباره ی چیزی که از گفته ی شما برداشت میشد گفتم . دلیل ناراحتی شما رو هم متوجه نمیشم .

بنده نظرم رو در باره ی اون جمله ی برداشت شده گفتم .

الان هم فک کنم بهتر باشه بحث تاپیک ادامه پیدا کنه .

شاد باشید

یا علی

bardyaa
Sunday 27 April 2008, 12:46 AM
رفقا، بیاید با هم دوست باشیم، و لطفاً بذارید حق دعوا راه انداختن کماکان در انحصار من بمونه!

جالب‌ه که همیشه «توضیح» لازم‌ه برای این که چیزایی که احتمالاً همه در موردشون متوفق‌ن باعث حرف و حدیث نشه ـــ و البته، بدتر همه، بنده!

فکر می‌کنم که کسی حرفی دربارهٔ استاد بودن فلانی یا بهمانی (به معنای سابقهٔ خانوادگی درخشان، توانایی‌شون در اجرا و یا آموزش) نزد. فکر هم نمی‌کنم که بشه مدعی بود دربارهٔ این‌که کتابای هنرستان رو نمی‌شه در مقابل «مکتب»های بزرگ ویولن کلاسیک کتاب فوق‌العاده‌ای حساب آورد. بالاخره، دست‌کم می‌دونیم که اساساً مسئلهٔ «آموزش» (در شاخه‌های مختلف علوم و فنون) در این پنجاه سال جداً تغییر کرده، و باید متأسف باشیم که کسی با جمیع جذابیتهای شخصیتی و دانشی آقای خالقی و انگیزه‌های [به‌نظر من] والای ایشون نداریم که دست‌کم جرئت کنه که زحمت ویرایش همین کتابها رو بکشه و نسخهٔ منقح و تروتمیز و «جدید»ی بده. اما خوب، بدیهی به‌نظر می‌آد که اگه بخوایم ویولن ایرانی کار کنیم، احتمالاً بهترین چیزی‌ه که گیر می‌آد ـــ درحالی‌که باید حواسمون باشه که یه چیزایی‌ش هم مشکل داره!

درمورد مکتب کلاسیک اما، یه‌کم وضع فرق می‌کنه، و [با احترام تمام به آقای کریگ‌باؤم!] یه چیزایی غیر از ل‌ویولن هم پیدا می‌شه! کاش یه نگاهی به مکتب سوزوکی بندازیم: نه تنها پر «اتود» نیست، بلکه پر شده از قطعه‌های کم‌وبیش هدفداری که آروم‌آروم پیش می‌رن، و خیلی‌هاشون هم به گوش آدمی که موسیقی کلاسیک می‌شنوه آشنان: فکر کنین چه‌قدر هیجان‌انگیزه کلاسی که با Twinkle, Twinkle, Little Star شروع می‌شه و با چندتا واریاسیونش ادامه پیدا می‌کنه، و خیلی زود قطعه‌هایی رو یاد می‌گیرین که خیلی شبیه همون چیزایی‌ه که همیشه می‌شنیدین و دوست داشتین! همین رو مقایسه کنین با چند صفحهٔ اول کتاب هنرستان، که [فارغ از نمکهای فنی‌ش!] کاملاً روی اعصاب‌ه (و، البته، باز هم کتابای هنرستان! ل‌ویولن که تا آخرش هم همون‌جاست!). بگذریم که حتی اگه فقط «تکنیک» مسئله باشه، شاید باز اوایل سوْچیک دوست‌داشتنی‌تره از اوایل کتاب اول هنرستان؛ هرچند که آدم رو واقعاً تا مرزهای خفه‌شدن پیش می‌بره!

یه کمی هم، شاید بد نباشه که حواسمون باشه که این که فلان «استاد» از فلان کتاب استفاده می‌کنه، معناش این نیست که اون کتاب خیلی خوب‌ه یا حتی خیلی بد. بالاخره، فکر می‌کنم که تجربهٔ درس دادن داریم، و لابد تجربهٔ انتخاب کتاب، و احتمالاً همه می‌تونیم تصور کنیم که چه سخت‌ه که آدم یه کتاب «تازه» رو به نیت «درس دادن» برداره و بیفته به جونش، و سعی کنه که همهٔ جزئیاتش رو در بیاره و کشف کنه که هدف مؤلف «دقیقاً» چی‌ه. خیلی طبیعی‌ه که آدم سعی کنه به همون شیوه‌ای آموزش بده که خودش یاد گرفته، و این تیکه یه‌کم تعیین اعتبار «کتاب» رو سخت می‌کنه. به همین خاطر بود که تو پستهای قبلی گفتم: فکر نکنین که «کتاب» چی باشه و چی نباشه. خیلی مهم‌تر از اون «کتاب»، اون «آدم‍»‍ی‌ه که داره اون کتاب رو درس می‌ده. معقول‌تر به‌نظر می‌آد که سعی کنین اعتبار کار «معلم» رو بررسی کنین؛ نه این‌که ببینین که مثلاً کی سوچیک درس می‌ده، کی سوزوکی، کی ل‌ویولن، کی کتاب هنرستان.

خلاصه، «دَمِ استاد»ه که بدجوری مهم‌ه! تصورش اصلاً سخت نیست که معلم بد، حتی با جذاب‌ترین کتاب، می‌تونه چنان شاگردش رو زده کنه که طرف کلاً موسیقی رو ببوسه [اگه خوش‌بینانه فکر کنیم!] و بذاردش کنار!

maryam_kh
Monday 28 April 2008, 08:11 PM
من دیگه ترجیه میدم واسه این تاپیک نظر ندم

Mojtaba
Monday 28 April 2008, 08:42 PM
من دیگه ترجیه میدم واسه این تاپیک نظر ندم

مریم خانم والا من تمام تاپییکهای این بخشو خوندم کلمه ای ندیدم که به شما توهین کنه شما نظرتون رو گفتین بقیه بچه ها هم بر اساس نظر شما نظرشون رو گفتن پس دلیلی برای ناراحت شدن نیست

bardyaa
Tuesday 29 April 2008, 01:11 AM
کاش که نظر ندادنتون به این خاطر باشه که جواب چیزی که دنبالش بودین رو گرفتین؛ نه «قهر» با کسایی که اینجا چیزی گفتن ـــ از جمله من.

فکر می‌کنم که کسی که می‌آد و با مصیبتی اینجا چیزی در جواب تایپ می‌کنه، می‌خواد که کار مثبتی انجام بده. حالا، یکی مثل من بداخلاق‌ه و همه‌ش هم حرف خودش رو می‌زنه و به‌نظر «یک‌دنده» می‌آد، یکی دیگه [مثل من!] سعی می‌کنه که به همهٔ جوانب قضیه توجه کنه و به همه‌چیز جواب بده و مثلاً «تیکه‌گیر» به‌نظر می‌آد، یکی هم [نمی‌خوام اسم خودم رو بیارم!] سعی می‌کنه که همهٔ مسئله‌های عالم رو یکجا حل کنه و به‌نظر می‌آد که «علامهٔ دهر»بازی درمی‌آره و یکی هم [!] کلاً با همه‌چیز مخالف‌ه و آدم رو یاد «گوچا» [اون سنجاب اخموی «بنر» رو یادتون می‌آد؟!] می‌ندازه؛ اما، با هر خلق‌وخو، یک کار رو داریم می‌کنیم. کاش به‌جای رنجیدن از هم، و به‌جای قهر کردن، سعی کنیم که وضع رو به شکل معقولی «درست» کنیم ــــ دست‌کم، برای این‌که بعدها خودمون خاطرهٔ خوبی بداریم، و البته چیزی بذاریم که بعدی‌های ما هم بتونن بخونن و ازش چیزی دربیارن.

معلوم‌ه که هرکسی می‌تونه بره پیش هر کسی و هرجوری که می‌خواد هر چیزی که می‌خواد رو یاد بگیره یا حتی یاد نگیره ـــ
یاد آقای [پرویز] منصوری به‌خیر باد و اون مؤخره‌شون بر فصل هفتم کتاب «هارمونی تحلیلی»شون! فکر می‌کنم که همه سعی کردیم که یه جوری، یه «نور»ی بتابونیم بر جنبه‌ای از مسئله که به‌نظرمون تاریک اومده. حالا، اگه چشم‌آزار شده، خوب، من (به‌عنوان پرحرف‌ترین!) معذرت می‌خوام؛ اما واقعاً فکر نمی‌کنم که کسی هدفی داشته بوده باشه جز تحلیل منطقی و انتقال تجربی‌ای، و درنتیجه هموار کردن راهی که خودش پیش‌تر تجربهٔ پا گذاشتن و قدم برداشتن درش رو داشته.

خلاصه، باز هم امیدوارم که این «ترجیح»تون، نه به خاطر رنجیدن از من و سایر رفقا، که به خاطر حل شدن مسئله باشه!

maryam_kh
Tuesday 29 April 2008, 08:56 PM
نه قهر کردم نه جوابی خواستم که بگیرم فقط نظرمو گفتم که خالقی بهتره پس نظرمو گفتم دلیلی نداره بازم نظر بدم:21ox66r:

marzi_a1732
Sunday 4 May 2008, 07:08 PM
سلام
یه سوال از آقای آرین داشتم .
من سابقه ی موسیقی دو پسر شما رو توی این تاپیک خوندم
می شه بگید استادشون کیه؟
ازتون ممنون می شم
:ax:ilovemusic: