PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صحبت های معاون خاتمی در مورد سياوش قميشی

Leon
Tuesday 22 April 2008, 11:24 AM
صحبت های معاون خاتمی در مورد سياوش قميشی

You can see links before reply

این گزیده ای از صحبت های سید محمد علی ابطحی ( معاون سابق ریاست جمهوری سابق ، آقای خاتمی ) می باشد . ایشان با توجه به مقام و همچنین داشتن مرتبه ی روحانیت صحبت هائی را ابراز داشته اند که جالب و قابل بررسیست . ما نیز قسمت هائی از گفته های او را که به حوزه ی علاقه ی ما ، یعنی موسیقی مربوط است در این وبلاگ می آوریم تا شما نیز با افکار وی آشنا شوید :

» ماشین شما سیستم صوتی قوی دارد ؟
از این اکو و این ها نه... در حدی که داخل ماشین بشنویم بله

» موسیقی گوش می کنید یا رادیو ؟
بیشتر وقت ها موسیقی گوش می کنم

» چه موسیقی گوش می کنید ؟
موسیقی با کلام را خیلی دوست دارم

» صدای چه خواننده هایی را گوش می کنید ؟
هر کسی که ترانه خوب بخواند . گاهی کلام در موسیقی پاپ به هم ریخته می شود ، به خصوص در موسیقی های سال های اخیر... من معتقدم که کلام موسیقی باید قشنگ باشد اما گاهی بد به ادبیات لگد می زند

» خواننده های امروزی را می گویید ، مثل کسانی که رپ می خوانند ؟
بله ... « تف به مرامت عوضی » بامزه است ولی عمر کوتاهی دارد . در بین خواننده هایی که این شعرها را می خواندند شما توجه کنید می بینید که عمر شعرهای قمیشی خیلی بیشتر از بقیه است چون موسیقی اش باوقارتر است

» پس شما در ماشین تان سیاوش قمیشی گوش می کنید ؟
بله

» از خواننده هایی که ما بتوانیم چاپ کنیم کدام را گوش می کنید؟
یعنی قمیشی را نمی توانید چاپ کنید؟ فکر نمی کنم. من فکر می کنم سر قمیشی داریم خیلی اشتباه می کنیم، چون خواننده ای است که نه تا به حال چیز بدی خوانده و نه صدایش خلاف شرع است، بعد یک سری آدم های دسته دوم و سوم که تقلید می کنند را می آوریم و به عنوان صدای موسیقی مطرح شان می کنیم در حالی که خود قمیشی می تواند در ایران برنامه داشته باشد و کنسرت بگذارد و به کسی هم آسیبی نمی رساند. من این طوری اعتقاد دارم

» یعنی اگر روزی سیاوش قمیشی بخواهد در ایران کنسرت بگذارد و شما کاری از دست تان بربیاید برایش انجام می دهید؟
حتما انجام می دهم. چون معتقدم که اشکال شرعی ندارد و شعرهایش پرمحتواست. واقعا شعری که راجع به جنگ ( ترانه یغما گلرویی ) می خواند خیلی خوب است. من به این دلیل بحث سیاوش قمیشی را مطرح کردم که نام بعضی خواننده ها در ذهن افراد تداعی کننده ابتذال نیست. حتی در مقایسه با خواننده هایی که در داخل ایران می خوانند. خیلی خوب است که زمینه هایی برای شان فراهم شود.

در انتها می توانید به وبلاگ رسمی او نیز رجوع کرده و از نظرات وی حمایت کنید
آدرس وبلاگ سید محمد علی ابطحی : You can see links before reply (You can see links before reply)

Leon
Monday 12 May 2008, 08:51 AM
وقتی با خودم اولين بار مقاله اول رو در مورد قميشی خوندم،خوشحال شدم،که روزنه های روشن فکری و آزادی انديشه هم ان طور که ما هم فکر ميکنيم،کاملاً از بين نرفته،و جالبه که خيلی از جوون ها،از حرف های اين چنينی،که آقای حجت الاسلام محمد علی ابطحی در مورد موسيقی زدن رو قبول دارن،و طرف داری هم ميکنن،و حتماً،همه هم از طرف داران پرو پا قرص ايشون هستن،اين خيلی مهمه،ارتباط صميمی ما بين 2 نسل متفاوت،با انديشه های مختلف،و تنها راهه ارتباط موسيقی!!!ولی خوب به اين راحتی ها هم نيست،و طبق معمول کسانی هستن که آتيش بيار معرکه هستن،و با بيان توهمات،خط بتلان،روی واقعيت ميکشن،به همين خاطر لطفاً ،به سايت رسمی ايشان سری بزنيد،و به عنوان جوانان اين مملکت،پشتيبانی خود رو از آقای حجت الاسلام محمد علی ابطحی ا علام بکنيد!مقاله زير از سايت مخالف ايشون هست،که ارتباط اين آقا رو با نسل جوون،مقاير با زهور امام زمان ميداند.

عالمی(ملا)که استین کوتاه می پوشه وارزوی نشستن در کنسرت قمیشی را داره وادعای ارتباط با امام زمان(ع).. (You can see links before reply)

- این که می گویند شما خارج از ایران شلوار جین و تی شرت می پوشید درست است؟
شلوار جین خیلی به من نمی آید و نمی پوشم. وقتی هم هوا گرمYou can see links before reply باشد تی شرت می پوشم.
- صدای چه خواننده هایی را گوش می کنید؟
هر کسی که ترانه خوب بخواند. گاهی کلام در موسیقی پاپ به هم ریخته می شود، به خصوص در موسیقی های سال های اخیر. من معتقدم که کلام موسیقی باید قشنگ باشد اما گاهی بد به ادبیات لگد می زند.
- خواننده های امروزی را می گویید، مثل کسانی که رپ می خوانند؟
بله ... "تف به مرامت عوضی" بامزه است ولی عمر کوتاهی دارد. در بین خواننده هایی که این شعرها را می خواندند شما توجه کنید می بینید که عمر شعرهای قمیشی خیلی بیشتر از بقیه است چون موسیقی اش باوقارتر است.
- پس شما در ماشین تان سیاوش قمیشی گوش می کنید؟
بله.

مصاحبه بالا توسط خبرنگار عصر ایران با حجت الاسلام محمد علی ابطحی معاون سابق پارلمانی ریاست جمهوری در زمان اقای خاتمی می باشدتهیه شده است که واقعا شرم اور است .
این صحبتها به هیچ عنوان از اقای ابطحی بعید نیست چون در گذشته نیز از اینگونه حرفها بسیار زده است و جالب این است که پدر و برادر جناب اقای ابطحی بر خلاف ایشان از ارتباط خود با امام زمان(عج) دم میزنند و خود را نایب امام زمان(استغفرالله) می دانند. بی شک باید در این مورد دادگاه ویژه روحانیت نسبت به وضعیت اینگونه علما رسیدگی کنند زیرا این حرفها و ان ادعا ها باعث میشود که جوانان نسل سومی و چهارمی به این پدیده واکنش نشان دهند و سئولاتی در ذهنشان در جهت سوق به الیاس(شیطان) پیش گیرد که این تفکرات و ان خرافات دست در دست هم می دهند ودژ محکی در برابر عقاید خالص جوانان پدید می اورند.
لذا در همین زمینه مردم از دستگاههای ذیربط خواهند خواست تا نسبت به این مشکل بسی بزرگ اندیشه ای کرده وجلو انحرافات بعدی اینگونه افراد را که اعمالشان به نام اسلام ربط داده میشود گرفته شود.

You can see links before reply (You can see links before reply)

Amir
Monday 12 May 2008, 09:24 AM
چرا بالا میاد

مطالب جالبی بود . منم فکر می کنم اشعار قمیشی دنیا پسند هست و هیچ مشکلی با هیچ دینی ندارد

peasegonzo
Thursday 15 May 2008, 10:37 AM
سلام دوباره به همه دوستان
من فقط از leon بابت پستش تشکر میکنم و هیچی نمیگم تا آقا امیر حرس نخوره که بحث سیاسی میشه.
ولی جدا چرا به بعضی از خوانندگان لس آنجلسی مثل قمیشی و ...(حالا حضور ذهن ندارم نکوبید تو سرم) اجازه اجرا نمیدن در حالی خیلی بهتر و قشنگتر از خیلیا تو ایران(اسم نمیبرم بحث سیاسی نشه)میخونند...
واقعا چرا؟؟؟

Amir
Thursday 15 May 2008, 05:42 PM
دوست عزیز اگر به طور علمی کارهای داخلی ها رو ببرید زیر سوال

و همچنین به طور علمی کارهای اون ور آبی ها رو هم ببری بالا کار درستی کردی

در مورد تخصص ها میشه واضح و بدون تعارف و روشن صحبت کرد . ولی در مورد اینکه چرا به گروه شیدا بها نمی دن و عوض به یکی که اصلا ارزش صحبت نداره بها می دهند چون جوابش واضح هست و همه می دانند دلیلی بر تکرار در اینجا نیست .

انتقادات در مورد تخصص ها وارد است و ربطی هم سیاست و این چیزا ندارد و اتفاقا کاملا ربط به موسیقی دارد.

با تشکر

Hes_r
Thursday 15 May 2008, 06:59 PM
قمیشی خواننده ی خوبیه ... صداشو دوست دارم ... ولی قبولش ندارم ... چون بیش از حد مغرور و خود پسنده + همه جا از موسیقی ایرانی ابراز بیزاری میکنه .

Majed
Thursday 15 May 2008, 11:19 PM
بابا مساله سیاوش قمیشی نیست...

مساله کلا موسیقی هست.. اینا به کنسرتهای مختاباد و ... بیان اجازه بدن اجرا کنن...

قمشی پیشکش...

اینا همش حرفای سیاسی هست....... مشک آن است که ببوید

peasegonzo
Friday 16 May 2008, 08:50 AM
به قول خدا بیامرز ....
میگفت عزیزم شما خودت مشکل داری با مرغ همسایه چیکار داری؟؟؟
به قمیشی و داریوش و ... اجازه نمیدن که اینا الن بلن فلانن...
حالا میرن کریس دین دی برگ و ور میدارن میارن.
حالا سو تفاهم نشه منظور از کریس دین دی برگ خوانندگان اروپایی...
برای یانی دعوت نامه نمیفرستند که ملت وسط موسیقی پامیشن میرقصند.
اصلا یانی خودش رقاصه...
یکی نیست بگه مردک نکه اولین شب کنسرت آرین ملت بزن برقص راه ننداختند؟؟؟
من نمیفهمم طرف با قطعه 16 موزارت چه جوری میخواد برقصه؟؟؟