PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استكاتو

sayeh
Wednesday 7 May 2008, 09:51 PM
من دقيقا مشكلم اينه كه كنترل درستي روي ارشم ندارم مو قع استكاتو زدن .و هر چي به نوك ارشه نزديك ميشم بد تره!
كسي ميتونه كمكم كنه؟:21ox66r:

A.Sad
Thursday 15 May 2008, 04:12 PM
منم همین مشکل رو قبلا داشتم. مشکلم این بود که با بازو ارشه میکشیدم. بیشتر این مشکلات ماله خود نحوه ی ارشه کشیه البته دقیق نمیدونم مشکلت چیه به استایل دست گرفتن ارشه و ... هم مربوط میشه. البته موقع تمرین کردن خودت متوجه نمیشی ولی اگه مشکلت اینه این تمرین رو انجام بده امیدوارم درست شه من خودم این کارو کردم تا حدود زیادی درست شد.
موقع تمرین میتونی پشت بازوتو بچسبونی به دیوار به طوری که هم کتف و هم ارنج به دیوار بچسبه شروع کنی به زدن اتود های ارشه کشیه سخت که من با متد ارشه ی شوچیک این کار رو می کردم سعی کن که پشت دستت از دیوار بلند نشه یه مدت که این کار رو انجام بدی خور به خود عادت میکنی و درست ارشه می کشی
یه راهه دیگه هم هست که یه کتاب رو بگیری زیر بغلت ارشه بکشی و مواظب باشی کتاب نیفته ولی چون زاویه ی دستتو تغییر میده همون بالایی بهتره.
اینا رو استادم قدیم برای من تجویز کرده بود. شما با استادت مشورت کن بعد این کار رو انجام بده یه موقع مشکلت این نباشه تمرین الکی کرده باشی.

maryam_kh
Wednesday 21 May 2008, 01:08 PM
من که همین مشکل داشتم پایین ارشه اشتباه دستم میگرفتم یعنی باید محکم تر میگرفتم

safa
Tuesday 27 May 2008, 10:40 AM
به نظر من مشکلتون اینه که از ساعد و بازو می خواهید واسه استاکاتو استفاده کنید در صورتی که به هیچ وجه نباید به طور کلی در ویولون زدن از ساعد و بازو آرشه کشید و فقط باید از مچ استفاده کرد.خصوصا در استکاتو زدن مسئله از مچ نواختن بسیار اهمیت دارد.و باید بدون هیچ نیروی اضافی (از بازو و ساعد) آرشه کشید

safa
Tuesday 27 May 2008, 11:33 PM
راستی یادم رفت اینو بگم که واسه استاکاتو نباید اصلا از نوک آرشه استفاده کرد و برای نواختی آرشه های استاکاتو باید فقط از 1/3 ابتدای آرشه استفاده کرد که در این صورت هم کنترل آرشه راحت تره و هم صدای شفاف تر به گوش خواهد رسید...:21ox66r: