PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد آموزش

golden_behzad
Thursday 8 May 2008, 11:51 PM
سلام من ویولن را چند سال پیش شروع کردم ولی به دلایلی نتوانستم کلاس بروم و ادامه بدم استعدادم هم بدی نبود من جلسه چهارم از سیم لا رفتم به سیم ر و دیگه نشد ادامه بدم خودم بعضی وقت ها کار می کنم حتی تعویض بین سیم ر و لا رو هم انجام می دهم ولی با بعضی از علایم آشنایی ندارم از عزیزان میخواستم بپرسم pdfی چیزی ندارین سایتی یا هر چیزی که بشه ازش یاد گرفت

bardyaa
Friday 9 May 2008, 01:56 AM
تا کسی نیومده، من بگم!

قبلاً هم مفصل از این حرفا زدیم، و فکر می‌کنم که خیلی‌ها موافقن که بهتره با معلم پیش بری. اگه این کار رو بکنی که خوب، تکلیف معلوم‌ه. اگه این‌جوره، ادامه رو نخون!

حالا، فرض می‌کنم که لزوماً مجبوری بدون معلم کار کنی. علی‌رغم این که جداً فکر می‌کنم که کار خوبی نمی‌کنی، بیا ببینیم که چه کاری ازمون برمی‌آد.

این که گفتی «pdfی، چیزی»، یعنی دنبال کتاب آموزشی می‌گردی؟ اگه «نه»، که خوب، لطف می‌کنی اگه منظورت رو دقیق‌تر بگی. اگه «آره»، اون وقت به‌راحتی می‌تونی چیزای معروف رو پیدا کنی:
-- اگه می‌خوای ایرانی کار کنی، کتابای هنرستان هستن. یه نسخهٔ اجرا شده‌شون هم هست، که اگه اشتباه نکنم، کار آقای «[شاملو] کاربند» بود.
-- اگه می‌خوای کلاسیک کار کنی، هم لُ‌ویلن هست و هم متد سوزوکی و هم کتابای سِوْچیک (و هم خیلی چیزای دیگه!). pdfهای متد سوزوکی، تا همین چند وقت پیش انگار رو صفحهٔ اصلی سایت بود، و به‌هرحال به راحتی قابل داونلودن. همهٔ اینها رو هم می‌شه به صورت کتاب پیدا کرد.

اما، با این توصیفی که از وضعت می‌کنی، به‌نظرم خیلی زوده که معلم رو بذاری کنار. باز هم توصیه می‌کنم که سعی کنی با معلم پیش بری. شاید اشکالی نداشته باشه که «نما»ی ساختمون آدم به سلیقهٔ خودش باشه و خیلی هم مهندسی‌ساز نباشه؛ اما «پی» و «ستون» ساختمون، خوب، به نظر می‌آد که مهندس لازم دارن و اگه به سلیقهٔ خودت درست کنی، ریسک خرابی کل ساختمون خیلی بالا می‌ره. قبول نداری؟!

درضمن، همین دور و بر یه تاپیکای مربوط دیگه‌ای هم پیدا می‌شه؛ از جمله تاپیک «برای شروع». یه نگاهی به اونا هم بندازی، بد نیست.

Amir
Friday 9 May 2008, 12:17 PM
سلام دوست من

به جمع ما خوش اومدید

تو همین بخش ویولن نت آهنگ می تونید خیلی از مطالب رو یاد بگیرید فکر نکنم جایی به کاملی اینجا باشه

باز هم اگر سوالی دارید بپرسید تا گام به گام با دوستان جلو بروید

با تشکر

Hes_r
Friday 9 May 2008, 01:48 PM
دوست من من هم با امیر موافقم

تازه اگر جایی علامت خاصی دیدی و ندونستی جیه یه عکسی چیزی بگیر ازش بعد تو سایت آپلود کنم مطمئنا بدون پاسخ نمیری

خوش باشی

یا علی

A.Sad
Friday 9 May 2008, 03:00 PM
یه کتاب بود فک کنم اسمش بود (اهنگ های اسان برای ویولن) قطعه های راحتو قشنگ ویولنو به سبک کلاسیک برای شروع جمع اوریو مرتب کرده بود همه ی علائمم کامل توضیح داده بود. خیلی بدردت میخوره نویسندشم اگه یادم باشه خانم فروغ ... بود. البته لازمش اینه که له ویولن یک رو تا یه جاهاییش زده باشی و با دسته ی ویولن تا حدودی اشنا باشی. به من که خیلی کمک کرد البته اگه بخوای کلاسیک کار کنی. برای سبکای دیگه هم دوستان بیشتر اطلاعات دارن میتونی ازشون کمک بگیری در کل نمیگم که بدون استاد نمیشه ولی کارت سخت میشه چون اول کارته احتمال اینکه نت ها رو کمو زیاد بگیری هم خیلی زیاده باید خودت بیشتر تلاش کنی.
میتونی از نرم افزار های در این رابطه هم استفاده کنی تا گوشت قوی تر بشه.

golden_behzad
Saturday 10 May 2008, 11:21 PM
خیلی از دوستان متشکر و ممنونم که من را در مورد کارم راهنمایی کردید و با نظر دوست خوبم bardyaa هم موافقم خودم هم می خوام برم ولی نمی تونم راستی سبک کاری من کلاسیک است و کتاب ل ویولن را کار می کنم ولی در کل از نظرات ارزنده و شناسایی کتاب های مفید شما ممنونم

golden_behzad
Saturday 10 May 2008, 11:58 PM
یه کتاب بود فک کنم اسمش بود (اهنگ های اسان برای ویولن) قطعه های راحتو قشنگ ویولنو به سبک کلاسیک برای شروع جمع اوریو مرتب کرده بود همه ی علائمم کامل توضیح داده بود. خیلی بدردت میخوره نویسندشم اگه یادم باشه خانم فروغ ... بود. البته لازمش اینه که له ویولن یک رو تا یه جاهاییش زده باشی و با دسته ی ویولن تا حدودی اشنا باشی. به من که خیلی کمک کرد البته اگه بخوای کلاسیک کار کنی. برای سبکای دیگه هم دوستان بیشتر اطلاعات دارن میتونی ازشون کمک بگیری در کل نمیگم که بدون استاد نمیشه ولی کارت سخت میشه چون اول کارته احتمال اینکه نت ها رو کمو زیاد بگیری هم خیلی زیاده باید خودت بیشتر تلاش کنی.
میتونی از نرم افزار های در این رابطه هم استفاده کنی تا گوشت قوی تر بشه.

من گشتم ولی کتابو پیدا نکردم میشه لطف کنی آدرسش رو بذاری

A.Sad
Sunday 11 May 2008, 02:43 AM
من 2 3 سال پیش تو اکثر کتاب فروشی ها میدیدم الانم اصولا باید باشه چون کتاب پر فروشیه و مال انتشارات بزرگ چنگ هست.
تو اینترنت که فکر نمی کنم بشه پیدا کرد اگه چیزی پیدا کردم حتما براتون میزارم اگه تونستین پیدا کنین که خیلی خوبه اگه نشد مجبورین یه سر برین خیابون جمهوری اونجا یه کتاب فروشی هست همه چیز توش پیدا میشه حتی دست نوشته های بچگی های ویوالدی هم بخوای داره فقط یه کم فروشندش ادمه قاطیه باید باهاش مدارا کنی وگرنه لج میکنه کلا بهت نمیده. این یارو رو بذار گزینه ی اخر اگه دیگه دیدی هیچ کجا کتاباییو که میخوای ندارن بعد برو پیش این.ادرسشم خواستی بگو دقیق بهت میدم.
اما چند نکترو از همین الان کاملا بهش توجه کن چون بعدا درست کردنش به این راحتی ها نیست.
1: استایل دست چپ که چون کلاسیک کار میکنی خیلی مهمه میتونی از 2 3 صفحه ی اول له ویولن کمک بگیری سعی کن کاملا شبیه خود ماتیو کریک بوم بگیری.
2: انگشتای دست چپت مخصوصا انگشت چهارم رو کاملا گرد بگیری چون بعدا تو اتود های سخت تر مشکل پیدا میکنی.
3: نحوه ی ارشه کشی که باید کاملا موازی با خرک بالا و پایین بره (هیچوقت از کتف ارشه نکش فقط مچ و ارنج و تا حدی هم انگشت)

MonaLisa
Thursday 15 May 2008, 01:00 PM
دوستان اگر کسی مایل هست نظرش رو در این موضوع بده لطفا رعایت احترام متقابل رو سر لوحه ی پستش قرار بده هر چند حرفش 100 در صد درست ....مرسی