PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خواندن نت

golden_behzad
Tuesday 13 May 2008, 10:18 PM
1123

1124

سلام دوستان این نت ها را باید چه طوری زد

در شکل اول می توان این 3 تا چنگ را به یک نت سیاه و یک چنگ تبدیل کرد چرا این کار را انجام ندادن و طریقه زدن آن ها چه طوری

این علامت # یعنی چه

نرم افزار خوب چی هست
از دوستان بی نهایت ممنونم

AliB
Tuesday 13 May 2008, 10:59 PM
سلام بر شما
اونچه به نظر من میرسه خدمتتون عرض می کنم امیدوارم مفید باشه و دیگر دوستان اصلاح و تکمیل کنند.
در شکل اول شما یک میزان 4/4 دارید منتها اتفاقی که برای ضرب دوم افتاده این است که به صورت بی قاعده ضرب دوم که یک سیاه هست تقسیم بر سه شده و تبدیل به سه نت با ارزش زمانی چنگ گردیده است که به این حالت "تقسیم سه بر دو" یا تریوله می گویند.که در این حالت شما باید این سه نت را در زمان همان یک ضرب اجرا کنید بنابر این این سه نت کمی سریعتر از نظر زمان بندی اجرا می شود تا در محدوده ی همان یک ضرب قرار بگیرد.
برای اجرا می توانید بشمرید یک - دو ،و، و - سه و - چهار (و) که و ی آخر سکوت می باشد که "دو و و" باید در زمان همان "دو و "اجرا شود.
شکل دوم هم _به احتمال زیاد_ باز یک میزان 4/4 است . شما میتوانید برای خواندن این ریتم هر ضرب را به چهار قسمت تقسیم کنید به این صورت: یک و و و - دو و و و - سه و و و - چهار و و و (که با این کار شما هر ضرب را به کوچکترین واحدی که در تقسیمات زمانبندی در این میزان مشاهده می کنید یعنی دولاچنگ تقسیم کرده اید)در اینجا مشاهده می کنید که در ضرب اول شما یک چنگ نقطه دار یعنی برابر با سه دولا چنگ دارید و بعد یک دولا چنگ دارید حال به این صورت عمل کنید : یک و و و - دو و و و- سه و و و - چار و و و خوبه در واقع شما بر روی یک + "و" سوم ضرب اول + دو نت اجرا می کنید و مابقی اعداد و "و" ها جزو کشش آنها محسوب می شوند. به این ترتیب شما ضربه ها را بلند خوانده و کشش ها را در دلتان می خوانید و ریتم اجرا را بدست می آورید. یا اینکه بر روی هر کدام از اعداد و یا "و" ها که در میزان ضربه وجود دارد یک ضربه بر روی میز میزنید و مابقی را در دلتان می شمارید تا ریتم را به دست آورید.
در مورد سوال بعدی علامت # علامت تغییر دهنده ی دیز هست که در سمت چپ هر نتی که قرار بگیرد صدای آن نت را به اندزه ی نیم پرده زیر تر می کند و یا افزایش می دهد.
فکر می کنم در باره این موارد در بخش آموزش سایت مطالب خوبی را بیابید.
امیدوارم این توضیحات کمکی به شما بکند.
موفق باشید

AliB
Tuesday 13 May 2008, 11:01 PM
توضیح اضافی اینکه روشی که برای خواندن شکل دوم توضیح دادم برای شکل اول هم می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و کلا به عنوان یک شیوه برای بدست آوردن ریتم ها مورد استفاده باشد.

A.Sad
Wednesday 14 May 2008, 07:51 AM
یه نرم افزار من بهتون معرفی می کنم که مفهوم همه ی اینا رو براحتی بتونید باهاش متوجه بشید
Guitar pro 5 که تو اینترنت با حجم 5 مگ میتونید دانلود کنید
اینم لینکش Guitar pro 5 (You can see links before reply)
البته نگاه به اسمش نکنید بدرد همه ی سازا میخوره.
ولی خیلی سعی کنید باهاش کار نکنید فقط برای رفع اشکال چون وابستتون میکنه و دیگه بدون این نمیتونید خودتون درست ریتم بگیرید. اول سعی کنید ریتمو خودتون در بیارید اخر از همه از این برنامه برای رفع اشکال کمک بگیرید.