PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اکوئیپمنت گیتار الکتریک (خرید، طرز کار، تعمیر، و..)

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

montreux
Wednesday 14 May 2008, 01:44 PM
چند وقط پيش من يکسري سرچ داشتم ميکردم سايت هاي فارسي در رابطه با گيتار الکتريک ديدم به به ماشاله چه نقدها و چه نظريه هاي تعداد محدوديش درست بود
خيلي هاش کاملا غلط

مثلا در يک سا يت دادشمون در مورد يونيت افکتها اومده بود مطلبي نوشته بود که 90% اشتباه و چرت و پرت

يعني اينو بگم که دادشمون دستش حتي به يک ريورب نخورده که اومده در مورد همه چيز بحث کرده

یا

در سايت ديگه از امپ فقط کيفيت صدا مده نظرش بوده و اپشنهاي ديگه يک امپ رو کاملا ازش صرفه نظر کرده و همه امپها رو دريک ديد ( کيفيت ) صدا مورد بررسي قرار داده

یا

در سايت ديگه اومدن در مورد چوب و پيکاپ گيتار بحث کردن يکسريش درسته ولي نه همش بعضي از گيتار ها رو انتقاد کردن که شرط ميبندم اون رفيقمون دستش تا حالا به اون گيتار ها نخرده که رد کردشون اینهمه مهندس یعنی گیتار چند ملیونی بیخودی ساختن

یا

در سايت ديگه يکي فقط طرف مولتي افکتها رو گرفتند مثل اينه که مولتي افکت يعني عاقبت افکت

از نظر من مولتي افکت = اسباب بازي چون کو چکترين اپشن مثلا اکولايزر يک مولتي مثل gt6 غير قابل مقايسه است با يونيت اکو لايزر

در جاي ديگه يکسري بايد و نبايدها در مورد يونيت ديدم کاملا خندم گرفت

و ...

در موقع خرید گیتار و لوازم جنبی زیاد به ایین حرفهایی که زده میشه توجه نکنیید

A.Sad
Wednesday 14 May 2008, 03:04 PM
حالا باز اینا که خوبه بعضی موقع ها توجه کرده باشی یکی میاد میگه با 200 تومان چه گیتاری بخرم یارو میگه برو گیبسون بخر. اخه من نمیدونم تو که تا حالا از مغازه سر کوچتون هم قیمت گیتار نگرفتی چرا نظر میدی. یا بعضی جاها طرف قیمت rp50 میگیره برمی گرده بهش میگه برو تیوب بخر. کلا یه تیوب به گوشش خورده هی تیوب تیوب میکنه نمیگه بابا این دوتا کمه کم 800 تومان اختلافشه این حرفی که من میزنم باعث میشه همون یه ذره ذوقی هم که طرف برای همون rp50 داره از بین بره زده بشه از گیتار.
در کل نظر من هم یکیه خیلی به حرف کسی گوش ندید چون اکثر این تجهیزات انتخابش سلیقه ایه و بستگی به بودجتون داره.اگه بیشتر بحثاتون در رابطه با اصل بودن و تقلبی نبودن باشه نتیجه ی بهتری تو خریدتون میگیرید.

montreux
Wednesday 14 May 2008, 05:20 PM
بحثی کلی در مورد گیتار ریز بحث در مورد ایینکه ایین صدا هارو چه جوری بسازیید (یونیت رو میگم مولتی رو که همه بلدند) اگر علاقه مند زیاد بود توضیحات مختصری میدم

برو بچ علاقه مند به گیتار برقی
صدای گیتار الکتریک از نمودار زیر خارج نیست

You can see links before reply

پس بر اساس این چهار حالت صدای شما تولیید میشه یا ما بین اینهاست
که صدای های دیستورشن در سمت چپ و بالای نمودار یعنی بین خشن و فلزی
صدای بلوز سمت راست پایین بین صاف و صدای خام
و .......

A.Sad
Wednesday 14 May 2008, 07:14 PM
اقا اطلاعاتی در زمینه ی noise gate داری؟ کلا اپشناش چه جوریاس و تا چه حد میتونه نویز گیتار یا کلا یونیت رو بگیره.
مثلا در مورد sensivity و attack این جور چیزاش اگه اطلاعاتی داری ممنونم.
کلا کدوم برنداش ازبقیه بهترن و خودت بیشتر با چه مدلاییش حال میکنی؟
اگه در مورد یونیت mxr noise gate هم اگه اطلاعاتی داری باز ممنمونم.
چقد سوال می پرسم نه؟

montreux
Wednesday 14 May 2008, 07:52 PM
در مورد نویز بگم :

چند جور وچند مدل نویز داریم که هرکدوم علت یک چیزی هست

بستگی به انتخواب (مدل) و چیدن و نصب و نحوه لوپ و خیلی موارد دیگه که اگر ایین بحث شیرین خاطر خواه زیاد پیدا شرح میدم

ولی همیشه هم ایین طوری نیست با رعایت موارد بالا بازهم امکان داره نویز داشته باشی با ایینکه سوپر نویز در سیستمت درست نصب کرده باشی

البته خود همون سوپر نویز که میخوای نویز بگیری باهش وچقدر و ..هم بستگی به چیدن و هم نصبت داره و برند و... (منظور از نصب کجا قرار بدین اصلا نیست یکسری موارد خاص )

یک مثال میزنم یکی از بچه ها از نویز گیت تو سیستمش استفاده کرده بود ولی باز هم سیستمش یک جور نویز رو بازهم تولیید میکرد

کل مشکلش رو با یک نسخه خیلی ارزون 3500 تومن حل شد البته میگم باید سیستم رو دید و نویز روشنید بعد دید مشکل از کجاست بعد نسخش رو پیچید

برندهای مختلف اگه در هنگام خرید مشورت داشته باشی چیرو و چی میگیری وبه چه طوری نصب کنی نه من خودم از 3 برند استفاده کردم

سیستم خودمم مثال میزنم بدون استفاده از سوپر نویز ذره ای نویز ندارم ( گیتار خیلی مهمه + خریدن مدلها و نحوه استفاده و چیدن و نصب )

یونیت رو همین طوری هرچی دوست داشتی نباید بگیری میبینی با نصب در کنار هم اون هم بدون رعایت خیلی از موارد هی هم بی خودی جابه جا میکنی بازهم میبینی صدای نویزت از صدای گیتار بیشتره

شما حتی دقیقا سیتم من رو دیده باشی و دقیقا همین هارو بخری و به همون ترتیب بچینی قول میدم کلی نویز داری بازهم بری نویز گیت بخری ونصب کنی باز هم نویز داری چون خیلی از فوت فن کوزه گری رو که در پشت ما جرا ست رو ندیدی (نه ایینکه یئنیت دیگه ای هم داشته باشم نه منظورم ایین نیست)

montreux
Wednesday 14 May 2008, 08:33 PM
اما سوال دومت خیلی طولانی شده بود

بهتریین برند بسته به مدل یونیتی هست که میخوای

در مورد ابشنهایی مثل attak برای کامپرسور ساستین که اینها ابشنهایی صدا سازی هست حالا دقیقا نمویدونم منظورت چیه

حالا یک نمونه مثال بزن ببینم منظورت چیه البته به شه با نوشتن تو ضیح داد

نویز گیت یا کلا نویز گیرها کاره شون برای حذف نویزه اونم تا حدودی البته موارد پست قبلی در کاراییش کاملا تاثیر گذاره
ولی بایدی نیست مثالی هم زدم من استفاده نکردم چون نویزی ندارم یا با شگردهایی حذف کردمش

A.Sad
Wednesday 14 May 2008, 10:37 PM
راستش من خودم فعلا با یه یونیت اکولایزر ساده و یه یونیت تیوب امپ سیمولاتور sansamp gt2 که جفتش از روی مدل اصلیش ساخته شده(اصل نیست) کار می کنم کلا همیشه یه خورده نویز تو کارم هست.(البته این نویز تو مدل اصلیش که ساخت شرکت امریکایی tech21 هست هم رو حالت hi gain وجود داره) یه کمم گیتارم نویز داره با هم دیگه یه خورده زیاد میشه. می خواستم ببینم کلا این نویز گیتا چجوری کار میکنن برای مثال کار اصلیشون اینه که یه سری از فرکانس های مزاحم رو از بالا و پایین محدوده ی صدای گیتار حذف میکنن یا به صورت حرفه ای تر فقط صدایی که از ارتعاشات سیم بلند میشه رو می گیرن بقیه رو ***** میکنن یا اینکه مدل های مختلفی دارن که هرکدوم بسته به کاری استفاده میشه.
یه کم اطلاعات تجربی در رابطه باهاشون احتیاج داشتم که ببینم بالاخره با چه جور حرکتی باید این نویز لعنتی رو از بین برد. چون اصولا چیزی نیست که بشه با فایل تصویریو این جور چیزا ازش سر در اورد حالا phaser یا flanger ... باشه میشه یه جورایی چکش کرد ولی این یکی چون کارش با بقیه فرق داره این جوری نمیشه.

montreux
Wednesday 14 May 2008, 11:10 PM
تا نشنوم و نبینم نمی تونم بگم ولی در حالت های گین اگر تمامی ابشنها رعایت بشه با دقت گوش کنی نویز خفیفی شنیده میشه که اگر ولوم معمولی نه زیاد نه خیلی کم از فاصله 1 الی1.5 متری شنیده نمیشه دیگه به اون نویز نمیگن

ابشنهایی زیادی برای حذف ایین جور نویزها هست موارد خیلی ریز که شاید به راحتی خیلی از نوازنده ها ازش میگزرند

متال زون boss max دیست با در نظر گرفتن یک سری موارد ریز ویا با یکم هزینه مثلا 7000 تومن نویز خیلی خیلی کمی میشنوی ولی اگه به موارد ریز ویکسری فکتورها رعایت نکنی به نویز قابل توجهی تبدیل میشه

حالا ساخت کجا هست چین یا تایوان

اگر نویز گیت هم یه چیز غلابی گیر بیاری بخری مقداری از نویزت رو میگره ولی در عوض خودش باز هم یک نویزه دیگه به سیستمت اضافه میکنه

کار کرد همه نویز گیتها مثل همه یعنی یک فرکانس خاصی رو کم میکنه که اگر در حالت max تنظیم کنی صدای گیتار عوض هم میشه

A.Sad
Wednesday 14 May 2008, 11:43 PM
نه ساخته چینه نه ساخته تایوان دست سازه.
این عکسشه که هنوز وقت نکردم بکنمش تو جعبه همین جوری وسط اتاق ولو هست.
این کار رو تو دنیا به عنوان musicians project می شناسن خیلی کار سختی نیست فقط یکم باید از الکترونیک سر در بیارید. در کل این یونیت ها برخلاف اونی که به نظر میرسه سیستمه پیچیده ای نداره. برای مثال همین gt2 که 190 دلار مایشه از 4 تا ای سی ساده و یه ترازیستور 2n5088 ساخته میشه که کلا میتونید از جمهوری با هزار تومان تهیه کنید بقیشم یه سری مدارات تغذیه هستن که اصلا به حساب نمیان. بیشتر این پولی که ما صرف خرید این یونیت ها میکنیم صرف تحقیقاتی میشه که این افراد دانشمند روی این قطعات می کنن و این شماتیک ها رو می سازن.
یه فایل از صداش براتون میذارم که رو حالت hi gain و bass رکورد شده نویزی هم که ازش صحبت میکنم چند ثانیه ی اولش هست میتونید بشنوید (البته چون با یه میکروفون ظبط کردم که بدرد voice chat هم نمیخوره اونم یه کم نویز توش داده ولی اصلش همون اولشه)
می خواستم ببینم که اگه کلا همه ی این نویز گیتا یه کار انجام میدن الان شماتیکه mxr noise gate رو دارم اگه بدرد خورد بعدا سر فرصت جمش کنم
پول قرار نیست پای چیزی بدم

montreux
Thursday 15 May 2008, 12:08 AM
از اولش بگو میخوای بسازی راهنماییت کنم

از ایین جور کارها بچه ها زیاد انجام دادن من و دوستام مدارهای تمام امپهای مارشال و فندر رو جمع کردیم و از رو همون یکی از دوستانم که فوق لیسانس برق داره

انواع امپ گیتار رو تعمیر میکنه چرا از روی مدار دیسترشن یونیت بسازی بسازی
از رو امپ مارشال بساز

خودمون امپ مارشال mg 15 رو کانال دارش کردیم از ایین جور کارها زیاد میکنند من که زیاد وارد نیستم ولی دیدم

چون تو کشور ما خیلی چیز ها بد گیر میاد

مثلا قبلا که dsII نبود یکی یادم dsI رو یک کلیید کار انداخته بود میشد dsII

امپ فندر من قدیمیه مدار لوپ نداشت با همون دوستم روش مدار لوپ بستیم

البته یک همچین چیزهای دستی نویز زیاد داره کاریش نمیشه کرد ولی برای تمریین عالیه حرف نداره

montreux
Thursday 15 May 2008, 12:27 AM
ایین مدار امپ مارشال 50 m بساز حالش رو ببر ایین برای دیسترشن و اکولایزر + فوت سوییچ امپ

A.Sad
Thursday 15 May 2008, 12:40 AM
دقیقا همین طوره حالا کاش بد گیر میومد همین یونیت چون امریکاییه اصلا گیر نمیاد بیادم خیلی گرونه صرف نمیکنه پول پاش بدیم.

درسته نسبت به یونیت های ساخت شرکت های معتبر نویزش بیشتره چون اونا از قطعات الکترونیکی بهتری تو وسایلاشون استفاده می کنن نه مثل ماها که باید برای 2 تا ترانزیستور و مقاومت وایسیم 2 ساعت چک و چونه بزنیم که چون اقا عمده فروشه حال نمیکنه 2 تا قطعه هم تک بده. کافیه یه بار بری تو مغازه ی یکیشون میفهمی چی میگم. بالایی میگه ندارم برو طبقه پایین پایینی میگه برو بالا باید خیلی سرسخت باشی تا بتونی از پس اینا بر بیای بد میگن چرا این مملکت پیشرفت نمیکنه با این شرایط پیشرفت کنه ادم باید شک کنه.همین فوت سوییچ رو نمیتونی به صورت push buttom پیدا کنی فقط کلنگی بهت میدن که فقط میشه با دست بالا پایین کرد عملا پات اینجا هیچ کارس.

ولی گذشته از همه ی اینا اون وقتی که میای یونیتتو چک میکنی جواب میده رو با هیچی نمیشه عوض کرد. شما خودت تجربه داشتی میدونی چی میگم واقعا حال میده حتی اگه یه تیوب امپ هم جلوت بذارن بگن مفت مال خودت انقد حال نمیده.

A.Sad
Thursday 15 May 2008, 12:50 AM
ایین مدار امپ مارشال 50 m بساز حالش رو ببر ایین برای دیسترشن و اکولایزر + فوت سوییچ امپ

اینی که گذاشتی تقریبا شبیه همینه تو جفتش از tl072 استفاده میشه ترانزیستورشم bc 549 که تقریبا معادل همین 2n5088 هست صداشو چک کردم تقریبا شبیه همینه یه کم سرم خلوت شه چند تا از قطعاتشو عوض میکنم که بیشتر بدرد کارای های گین بخوره . فعلا نویز همینو یه جوری بگیرم می خوام بزنم تو کار تیوب اگه تو ایران بشه گیر اورد.
اینم شماتیک این

montreux
Friday 16 May 2008, 05:41 PM
بعد از ايين که سيستم رو کامل جمع کردي ديگه نيازي به دستکاري نداشت تموم شد
اگر چسب رزيين داري که هيچ نداري از چسب چوب بيرنگ هم ميتوني استفاده کني
وروي برد با قلمو يک لايه چند ميلي متري بکش تا کامل عايق شه نويزت يک مقدار کمتر ميشه ولي کامل قطع نميشه

چون طراحي همون کيس و متريالش در کم شدن نويز خيلي تاثير ميزاره همينطور نحوه نصب برد و ريموتها در خود کيس

دقت کرده باشي هميين ظبط سوتهاي مثلا با کيفيت خيلي بالا از ميکرفن و aux استفاده کني کلي نويز دارند چون براي ايين جور کارها طراحي نشدند

درست که يک boss اور درايو 150.000 تومن چيزي جز چهارتا ريموت و ايسي خازن و ديود و مقاومت نيست
ولي طراحي وسيستمهاي انتي نيزشون خيلي پيچيده هست از انواع مهندسي از متالوژي گرفته تا الکترونيک توش بکار رفته وبا دقت ويکسري مدارهاي انتي نويز که مدار ها شون در سايتها قرار نميدند وکلي اپشنه ديگه

شما يک ريورب رو کاره خاصي نکني فقط باز کني و برد رو ازروش در بياري ودوباره همون پيچهارو و همه جارو سر جاش بببندي مي بيني يک مقدار نويز زیاد شده !

montreux
Friday 16 May 2008, 05:48 PM
یک نمونه هم از مستر درایو مارشال رو میندازم شاید به کارت بیاد
یک نمونه هم از های گین تریین صداییی که از سیستمم میتونم بگیرم چون من های گین کار نمیکنم نویزشو ببین

1 صدا کاملا بلنده اولش به حرکت صدای دست دقتکن
2 های گینه اونم ازروی کشش نت در اخر

اگر گیتار که کم نویز داشته باشه نزدیک به 40% قضیه نویز حل میشه بقیش نویز سیستمه که باید یه جورهایی رفع کرد کلا های گین نویز داره ولی نه ایینقدر زیاد یک رنجی رو داره

A.Sad
Friday 16 May 2008, 10:03 PM
رزین باید داشته باشم اگه نبود با اسپری پلی استر هم میشه همه جا هم دارن حتما این کار رو میکنم.

(درست که يک boss اور درايو 150.000 تومن چيزي جز چهارتا ريموت و ايسي خازن و ديود و مقاومت نيست
ولي طراحي وسيستمهاي انتي نيزشون خيلي پيچيده هست از انواع مهندسي از متالوژي گرفته تا الکترونيک توش بکار رفته وبا دقت ويکسري مدارهاي انتي نويز که مدار ها شون در سايتها قرار نميدند وکلي اپشنه ديگه

شما يک ريورب رو کاره خاصي نکني فقط باز کني و برد رو ازروش در بياري ودوباره همون پيچهارو و همه جارو سر جاش بببندي مي بيني يک مقدار نويز زیاد شده !)[/quote]

درسته خود شرکت ها این اطلاعات رو خیلی در اختیار کسی نمیزارن ولی یه عده تو این فروم هاشون هستن که خیلی کارشون درسته تجربه ی زیادی هم دارن کلی میتونن کمک کنن برای نویز همین یکی میگفت جای ای سی 2.3.4 اینو که با ne5532 عوص کنی کلی نویزت کم میشه صدات هوی تر هم میشه. دیگه تو این عصر کسی نمیتونه اطلاعات رو مخفی کنه بالاخره یکی یه جا تو کل این اینترنت که سرو ته نداره پیدا میشه جواب ادمو میده.
برای همین برد 72 نفر اومده بودن کارایی رو که کرده بودن نوشته بودن هرکدام هم با یه روشی یکی با کابل هارد کامپیوتر نویزشو گرفته بود یکی یه جور دیگه بسته بود کلی صحبت کرده بودن.
یه نمونه از صدای یونیت دست ساز (double d(dual channel distortion رو که یکی از همین افراد درست کرده رو براتون میزارم که یکم امیدوار تر شیم. فک میکنم دیگه حداکثر گین گیتار باشه ولی اصلا نویز نداره. خیلی تمیزه.

یک نمونه هم از مستر درایو مارشال رو میندازم شاید به کارت بیاد

این مستر درایو باید چیز جالبی باشه فک کنم اگه از این گین بگیرم بهتر نتیجه بده
اگه مدار pcb شو داشته باشی خیلی حال میده به 3 سوت میشه جمش کرد فوت سوییچشم خودم میبندم کاری نداره.

A.Sad
Friday 16 May 2008, 11:38 PM
این صدای اصل پدال gt2 هستش
امیدوارم بتونم یه جوری نویزشو بگیرم چون بد جوری تیوب رو شبیه سازی میکنه با این مدل صدا خیلی حال میکنم.

monolith
Saturday 17 May 2008, 08:26 AM
یه فایل از صداش براتون میذارم که رو حالت hi gain و bass رکورد شده نویزی هم که ازش صحبت میکنم چند ثانیه ی اولش هست میتونید بشنوید (البته چون با یه میکروفون ظبط کردم که بدرد voice chat هم نمیخوره اونم یه کم نویز توش داده ولی اصلش همون اولشه)
A.Sad عزیز،
البته شما خودت استادی ولی با توجه به فایل صدایی که گذاشته بودی به نظرم اومد اتصال زمین (ground) درست نباشه. بخصوص که مدار شما کاملاً بازه و براحتی نویزهای محیط رو جذب میکنه.
برای اطلاع دوستان دیگه بگم که: چون شبکه برق تو ایران اتصال زمین نداره، لازمه که حتماً امپ و افکت رو به زمین وصل کنیم. مثلاً میشه یک سیم رو از یک طرف به بدنه اونها و از طرف دیگه به رادیاتور شوفاژ وصل کرد. 90% نویز همینجوری برطرف میشه.

A.Sad
Saturday 17 May 2008, 12:24 PM
A.Sad عزیز،
البته شما خودت استادی ولی با توجه به فایل صدایی که گذاشته بودی به نظرم اومد اتصال زمین (ground) درست نباشه. بخصوص که مدار شما کاملاً بازه و براحتی نویزهای محیط رو جذب میکنه.
برای اطلاع دوستان دیگه بگم که: چون شبکه برق تو ایران اتصال زمین نداره، لازمه که حتماً امپ و افکت رو به زمین وصل کنیم. مثلاً میشه یک سیم رو از یک طرف به بدنه اونها و از طرف دیگه به رادیاتور شوفاژ وصل کرد. 90% نویز همینجوری برطرف میشه.

ممنون دوست عزیز استادی از خودتونه چشاتون استاد میبینه.
سیم ground امپ رو که قبلا وصل کرده بودم. مال اینم از شیلد گرفتم دادم به شوفاژ قسمتیش هم با دست از رو بریج میگیرم. فکر نمیکنم از ground باشه. ولی ممنون از یاد اوریت یه بار دیگه چکش میکنم شابد درست وصل نباشه یا شوفاژ یه جاهاییش عایق باشه.
بیشتر یونیت دیسترشنه که یه همچین مشکلاتی داره چون به همون مقدار که صدای گیتار رو تقویت میکنه نویز هم تقویت میشه. یونیت های دیگه مثل flanger و ... کمتر نویز دارن .

montreux
Saturday 17 May 2008, 04:25 PM
یتنها راه تست ارت اینکه اگه دستت رو ازروی سیمها برداری نویز اضافه شه یعنی ارت (ground) مشکل داره

بیشتر نویز ارت وقطیه که شما یا مولتی استفاده کنی یا گیتار رو به تنهایی به امپ وصل کنی

یونیت هارو اگر درست وطبق اوصولی که دارند وبا رعایت موارد خاص وصل شند نیازی به سیم ارت نیست یکی از ویژگیهای یونیت همینه ( به شرطی که از چندین یونیت استفاده شه )

سیم ارت عمل دست روی سیم رو اجرا میکنه

عکس زیر هم یک روش نصب سیم ارت هست سیم سفید بقل ولوم

مستر درایو خیلی من ازش استفاده میکنم خوراک تکنیکهای روی دسته هست البته امپ های فندر به صورت یک کانال مجزا دارند سعی کن درستش کنی

کاربرد اصلیش صدای بلوزی رو بهت میده ولی در ترکیب با دیسترشن یا کلیین خیلی صدارو قشنگ میکنه یک حالت خاصیه نمیشه گفت

.

A.Sad
Saturday 17 May 2008, 10:29 PM
بالاخره امروز با کلی ور رفتنو فکر کردن یه کارایی روش کردم که خیلی کمتر شد گفتم اینجا بگم شاید بدرد خورد.
اول از همه دست کم گرفتن روغن لحیم بود یه جاهییش که فقط با ذره بین قوی معلوم بود روغن لحیم مونده بود خشک شده بود اتصال میداد با چاغو ورش داشتم با الکل تمیز کردم.
باطری ای که بهش بسته بودم امپرش کم بود جاشو با ترانس عوض کردم.
سیم ارث هم سفت تر بستم.
با همین 3 تا کار کلی نویزش کم شد یه ذره دیگه داره که اونم فکر کنم بشه با یه نویز گیت گرفت

perin
Tuesday 20 May 2008, 10:23 AM
یک چیزی جالب دیگه :

تعدادی هم از نوازندگان حرفهای تو ایران هم هستن دارن از افکتها و امپلی فایر های معمولی استفاده میکنند

مثلا یک افکت rp300 و یک امپ لینی 50 وات

البته سبک در انتخواب و خرید خیلی مهمه

monolith
Tuesday 20 May 2008, 01:59 PM
یک چیزی جالب دیگه :

تعدادی هم از نوازندگان حرفه ای تو ایران هم هستن دارن از افکتها و امپلی فایر های معمولی استفاده میکنند

مثلا یک افکت rp300 و یک امپ لینی 50 وات

البته سبک در انتخواب و خرید خیلی مهمه

Laney امپ خیلی خوبیه ها. بعضی هاش مثل GC50 که ترانزیستوری هستند ممکنه خیلی حرفه ای نباشند. ولی مدلهای دیگه ای هم داره که جزو بهترینهای دنیان.
من اگه یه روزی یک LC30 یا VC30 گیرم بیاد، به یکی از آرزوهام رسیدم :guitarplay5:
ولی این مولتی افکت های دیجیتالی واقعاً فقط بدرد بازی میخورند. یا فقط برای آشنا شدن با افکتهای مختلف.

A.Sad
Tuesday 20 May 2008, 06:10 PM
البته امپ ترانزیستوری انقدا هم که همه تو سرش میزنن چیز بدی نیست. بیشتر این حرفا رو قدیما می زدن که هنوز ترانزیستور ها خیلی پیشرفت نکرده بودن نمی تونستن با تیوب رقابت کنن. ولی الان دیگه ترانزیستور ها خیلی حرفه ای تر شدن. شاید هنوز به پای تیوب نرسن ولی انقد هم داغون نیستن که یه عده بهش میگن اشغاله بدرد نمیخوره. متاسفانه بیشتر برای این این حرفا رو میزنن چون اکثرا مدل های قدیمی و استوک این امپها که از رده خارج شدن وارد ایران میشه.
در کل اگه شما بخوای صدای تیوب امپ رو شبیه سازی کنی هیچوقت اون کیفیت واقعی تیوب رو بهت نمیده. حالا باز سیمولاتور های یونیت انالوک خیلی بهتر هستن تا مولتی افکت ولی برای تمرین خوبن. به نظر من بیشتر بستگی داره برای چه کاری استفاده بشه برای تمرین یه گیتار خوب با یه 505 با یه امپ معمولی هم تا یه جاهایی کفایت میکنه.
همون امپ 10 واتشو تو خونه تا نصف هم نمیشه بلند کرد.

montreux
Tuesday 20 May 2008, 11:48 PM
بحث امپ ليني اومد وسط امپهاي قوي هم هستن حالا چه ترانزيستوريش وچه لامپيهاش مثل سري lc
تو بازار ايران سري laney lx به وفور پيدا ميشه

مزيت lx65:
1صدا از ليني lx65 گرفتم نسبت به قيمت امپ خوب وهم اپشنهاي خوبي داره

2 lx65 فوت سوييچ داره (خيلي پر کاربرد)

3ليني 2 کانال براي ديستورشن + 1 کليين ( اکولايزر مجزا براي هر کانال کليين يا ديستورشن )

4 دارای مدار افکت لوپ

نقص:

1 ليني 65 نداشتن افکت fx ( فقط ريورب داره)
2 لول برای میکسافکت لوپ نداره

A.Sad
Wednesday 21 May 2008, 11:09 AM
این کیوب های رولند که جدیدا در اومدن به نظرتون چه جورین.
من چکش کردم چیز بدی نبود برای تمرین خوبن افکت لوپشو چک نکردم ولی اکثر fx هارو داره. صداشم خیلی تمیزه. یکی دو تا ادم کار درست دیدم با اینا کار می کرد. نسبت به قیمتش از این مارشال های هندی که همه جا پر شده فکر کنم بهتر باشه فقط تا جایی که من دیدم فوت سوییچ نداشت.
یه 15 واتیش برای تمرین حدود 120 تا 140 باید خوب باشه.

monolith
Wednesday 21 May 2008, 12:08 PM
2 lx65 فوت سوييچ داره (خيلي پر کاربرد)

مطمئنی فوت سوئیچ داره؟ من یادمه یکی دیدم نداشت!

این کیوب های رولند که جدیدا در اومدن به نظرتون چه جورین.
من چکش کردم چیز بدی نبود برای تمرین خوبن افکت لوپشو چک نکردم ولی اکثر fx هارو داره. صداشم خیلی تمیزه. یکی دو تا ادم کار درست دیدم با اینا کار می کرد. نسبت به قیمتش از این مارشال های هندی که همه جا پر شده فکر کنم بهتر باشه فقط تا جایی که من دیدم فوت سوییچ نداشت.
یه 15 واتیش برای تمرین حدود 120 تا 140 باید خوب باشه.

حق با شماست. من هم صدای Roland Cube 15 رو شنیدم. به نسبت قیمتش خیلی خوبه.

montreux
Wednesday 21 May 2008, 01:52 PM
قیمتش 275.000 تومن و فوت سوییچ هم داشت

البته بر خلاف مارشالها سوکت فوت سوییچ از همیین جلو میخره

از پشت سوکتهای لوپ

monolith
Wednesday 21 May 2008, 02:17 PM
قیمتش 275.000 تومن و فوت سوییچ هم داشت

البته بر خلاف مارشالها سوکت فوت سوییچ از همیین جلو میخره

از پشت سوکتهای لوپ

الان سایتش رو نیگاه کردم. درست میگید سوکت فوت سوییچ داره، ولی خود سوییچ تو جعبه نیست و باید جداگانه خریده بشه. به همین خاطر من ندیده بودم.
حالا که بحث شیرین امپ پیش اومده:
با وضعیتی که "ساز" و بخصوص "گیتار" در ایران داره، به ندرت میشه چیز خوبی پیدا کرد.
شما چه امپهای خوبی رو میشناسید که تو بازار ایران پیدا بشه؟

montreux
Wednesday 21 May 2008, 04:23 PM
در بازار اگر بحث مالی کنار بیاد و صبر و شانس داشته باشی :

مدلهایی که به صورت شانسی دیدم دریک مدت زمان حدودا طولانی :

مارشالهاي سري avt , jcm (dcm) vs سخت و به صورت شانسي احتمال پيدا شدنش هست

تو مارشالها انتخواب من avt 150 هست ه البته اگر پيدا نکنم avt 100 ميگيرم

اختلاف 150 با 100 زياد نيست ولي فوت سوييچ 150 avt فقط 100 هزار تومن ارزش داره

در برند فندر هم سري Twin Reverb در بازار ايران پيدا ميشه ولي صداي بلوزي فوق العاده اي داره

و باز هم سري sq و سری super sonic خيلي بد پيدا ميشه

برندهای دیگه نه شاید به چشم من نیومده

A.Sad
Thursday 22 May 2008, 07:19 AM
avt رو یکی از دوستام کلی دنبالش گشت پیدا نکرد. تو مغازه ها که اصلا یه دونه هم من ندیدم شانس باشه یکی پیدا شه بخواد بفروشه ازش بخریم. به دوستان هم توصیه میکنم اگه یه چیز تو این مایه ها دیدید وقتو تلف نکنید سری بخریدش چون شانس یه بار در خونه ادمو میزنه.

monolith
Saturday 24 May 2008, 07:45 AM
در بازار اگر بحث مالی کنار بیاد و صبر و شانس داشته باشی :

مدلهایی که به صورت شانسی دیدم دریک مدت زمان حدودا طولانی :

مارشالهاي سري avt , jcm (dcm) vs سخت و به صورت شانسي احتمال پيدا شدنش هست

تو مارشالها انتخواب من avt 150 هست ه البته اگر پيدا نکنم avt 100 ميگيرم

اختلاف 150 با 100 زياد نيست ولي فوت سوييچ 150 avt فقط 100 هزار تومن ارزش داره

در برند فندر هم سري Twin Reverb در بازار ايران پيدا ميشه ولي صداي بلوزي فوق العاده اي داره

و باز هم سري sq و سری super sonic خيلي بد پيدا ميشه

برندهای دیگه نه شاید به چشم من نیومده
در مورد مارشال من یه نظر دیگه دارم:
مارشال (مثل اکثر برندهای معروف) فقط مدلهای گرون قیمتش خوبند. ولی مدلهای ارزونش (زیر هزار دلار) فقط اسم دارند و کیفیتشون اصلاً خوب نیست. به خصوص سریهای AVT و MG اصلاً به قیمتشون نمی ارزند.
در مدلهای ارزون مارشال تنها چیزی که خوب در اومده DSL401 هست (البته من صداش رو نشنیدم ولی ریویوهای خیلی خوبی ازش نوشته اند)

در مورد fender twin reverb با شما موافقم. صدای خوبی داره. اگه گیر بیاد خیلی شانس اوردیم. هر چند یه خورده گرونه.
fender blues junior / pro junior گیر نمیاد؟

A.Sad
Saturday 24 May 2008, 11:35 AM
این dsl401 یه کم مشکوک میزنه فکر کنم جزو رده ی jcm 2000 باشه که اگه اینجوری باشه بالای هزار دلاره
تو ایران قیمت خاصی از جایی داری؟
تازه با این قیمتایی که اینجا زده همین avt هم خیلی گرونه فقط یه avt20 و avt50 که پایینه هزار دلاره که تو ایران راحت گیر نمیاد.

monolith
Saturday 24 May 2008, 12:39 PM
درسته. اسم کاملش میشه: Marshall JCM2000-DSL401
اطلاعات کامل در موردش رو میتونید از خود سایت مارشال پیدا کنید:
ضمناً اون سایتی که شما آدرس داده بودی مال استرالیاست. قیمتهاش هم به دلار استرالیاست.
ولی به هرحال قیمتش همون حدودای هزار دلاره.
تو ایران هم که البته گیر نمیاد.

A.Sad
Saturday 24 May 2008, 03:28 PM
کلا مارشال همینجوریه . زیر 1000 دلار فقط mg که اونم اصلا ارزش خرید نداره.
یه جورایی مارشال فقط اسمه امپای دیگه مثل سریه mts شرکت randall به نظرم باید بهتر باشه قیمتاشم خیلی بهتر از مارشاله تقلبیش هم کمتره.
این لیست کل قیمتاشه که من تا حالا هیچ کدومشو تو ایران ندیدم (چون امریکاییه)
میشه اینارو از اونور درخواست داد. راهی داره؟ کلا چقد روش میکشن؟

montreux
Saturday 24 May 2008, 05:47 PM
در مورد مارشال من یه نظر دیگه دارم:
مارشال (مثل اکثر برندهای معروف) فقط مدلهای گرون قیمتش خوبند. ولی مدلهای ارزونش (زیر هزار دلار) فقط اسم دارند و کیفیتشون اصلاً خوب نیست. به خصوص سریهای AVT و MG اصلاً به قیمتشون نمی ارزند.
در مدلهای ارزون مارشال تنها چیزی که خوب در اومده DSL401 هست (البته من صداش رو نشنیدم ولی ریویوهای خیلی خوبی ازش نوشته اند)

در مورد fender twin reverb با شما موافقم. صدای خوبی داره. اگه گیر بیاد خیلی شانس اوردیم. هر چند یه خورده گرونه.
fender blues junior / pro junior گیر نمیاد؟

100% با حرفت در مورد مارشال موافقم ولی در بازار ایران همینهاشم بد گیر میاد

در مورد fender توین ریورب ها قیمت بالا شون به خاطر اینکه امپ های کوچک نداره زیر 60 وات نساخته

یک 85 واتی شو رو راحت تو ایران دور ور 700 میشه خرید یک از دوستانم چند سال پیش از جمهوری خرید

( یک 85 واتی ریورب فندر اندازش از مارشال avt 150 بزرگتره نه فقط اندازه صداشم همین طور )

البته خودم من لزون عشق امپ فندر هستم مخصوصا سوپر و توین ریورب

monolith
Sunday 25 May 2008, 07:44 AM
امپای دیگه مثل سریه mts شرکت randall به نظرم باید بهتر باشه قیمتاشم خیلی بهتر از مارشاله تقلبیش هم کمتره.
این لیست کل قیمتاشه که من تا حالا هیچ کدومشو تو ایران ندیدم (چون امریکاییه)
میشه اینارو از اونور درخواست داد. راهی داره؟ کلا چقد روش میکشن؟

یکی از دوستام Randall RG50TC داشت خیلی ازش راضی بود. 50 واته، فکر کنم حدود 400 دلار خریده بود!
گمرکی واردات ساز 100% هست. ولی برای امپ شاید کمتر باشه (گمرک که نمیفهمه امپ مربوط به ساز میشه)
یه نفر باید ریسک کنه تو ebay سفارش بده ببینیم چی میشه.

البته خودم من لزون عشق امپ فندر هستم مخصوصا سوپر و توین ریورب

اگه چیز خوبی پیدا کردن ما رو هم خبر کن.

A.Sad
Sunday 25 May 2008, 11:37 AM
400 دلار !! همین الان اگه بخواد بفروشه فکر کنم 600 ازش بخرن
ebay و amazon اخرین باری که من دیدم ایرانو از لیستشون پاک کرده بودن. بدبختی یکی دوتا که نیست اکانت pay pal مسر کارتو از این جور چیزا هم میخوان.
شاید این کشور های نزدیک که با ایران هم پیمانن بعضی از سایتاشون با پست ایران قرار داد داشته باشن شاید اینجوری به نتیجه برسیم تازه اگه اصلا با پست بشه یه همچین کاری کرد.

monolith
Sunday 25 May 2008, 12:21 PM
ebay و amazon اخرین باری که من دیدم ایرانو از لیستشون پاک کرده بودن. بدبختی یکی دوتا که نیست اکانت pay pal مسر کارتو از این جور چیزا هم میخوان.
شاید این کشور های نزدیک که با ایران هم پیمانن بعضی از سایتاشون با پست ایران قرار داد داشته باشن شاید اینجوری به نتیجه برسیم تازه اگه اصلا با پست بشه یه همچین کاری کرد.

بعضی شرکتها هستند که کارشون همینه. شما یک آیتم رو تو ebay بهشون معرفی میکنی، بعد اونها برات توی مزایده (bid) شرکت میکنند، پولش رو پرداخت میکنند، جنس رو تحویل میگیرند، از گمرک ترخیص میکنند و تحویل شما میدند. البته از قبل قیمتش و عوارض گمرک رو بعلاوه یه درصدی سهم خودشون ازت میگیرند.

A.Sad
Sunday 25 May 2008, 01:43 PM
درسته الان سرچ کردم یکی دوتا سایت اومد. اگه واقعا ور دارن بیارن فکر کنم بهتر از این باشه که بخواهیم تو این مغازه ها دنبال avt20 بگردیم اونم با دو برابر قیمت که معلوم نیست اصلا ماله کجا هست.
فقط باید یه امپی پیدا کنیم روش گیتارو از این جور چیزا ننوشته باشه که تو گمرک تابلو نشه.

monolith
Monday 26 May 2008, 07:59 AM
درسته الان سرچ کردم یکی دوتا سایت اومد. اگه واقعا ور دارن بیارن فکر کنم بهتر از این باشه که بخواهیم تو این مغازه ها دنبال avt20 بگردیم اونم با دو برابر قیمت که معلوم نیست اصلا ماله کجا هست.
فقط باید یه امپی پیدا کنیم روش گیتارو از این جور چیزا ننوشته باشه که تو گمرک تابلو نشه.

فکر کنم یه خورده داریم از موضوع تاپیک خارج میشیم. اگه مدیران تشخیص دادند، تو یه تاپیک دیگه ادامه بدیم.
چند تا ریسک برای خرید از اینها هست:
1- معمولاً برای خرید ساز و ملحقاتش باید اول صداش رو شنید. وگرنه چیزی که بعداً میگیریم ممکنه اونی که توقع داشتیم نبوده باشه.
2- خود سایتهایی مثل ebay امکان کلاه برداری توشون هست. خیلی وقتها فروشنده یه جنس قلابی میده. حالا ما اینور دنیا چطور میتونیم مرجوعش کنیم.
3- این سایت ایرانی هم معلوم نیست درست کار کنه یا نه. شاید اینها هم یه کلکی تو کارشون باشه.

خلاصه اینکه یه خورده خطریه. باید ببینیم کسی تا حالا اینکار رو کرده؟

A.Sad
Monday 26 May 2008, 02:41 PM
فکر کنم یه خورده داریم از موضوع تاپیک خارج میشیم. اگه مدیران تشخیص دادند، تو یه تاپیک دیگه ادامه بدیم.
چند تا ریسک برای خرید از اینها هست:
1- معمولاً برای خرید ساز و ملحقاتش باید اول صداش رو شنید. وگرنه چیزی که بعداً میگیریم ممکنه اونی که توقع داشتیم نبوده باشه.
2- خود سایتهایی مثل ebay امکان کلاه برداری توشون هست. خیلی وقتها فروشنده یه جنس قلابی میده. حالا ما اینور دنیا چطور میتونیم مرجوعش کنیم.
3- این سایت ایرانی هم معلوم نیست درست کار کنه یا نه. شاید اینها هم یه کلکی تو کارشون باشه.

درسته منم فکر می کنم تاپیک داره از موضوع اصلیش منحرف میشه. تقصیر من شد شرمنده.
بیشتر صحبتهای من در حد نظریه هست تا به یه نتیجه ی کلی برسیم که با این وضعیت بهترین راه چیه حالا اگه شما خودت صلاح دیدی یه تاپیک در موردش بزن تا اونجا بتونیم بیشتر با دوستان همفکری کنیم.

خلاصه اینکه یه خورده خطریه. باید ببینیم کسی تا حالا اینکار رو کرده؟

دقیقا منم همین نظر رو دارم ببینیم اگه کسی این کار رو کرده و به ریسکش میارزه بعد تصمیم بگیریم.

montreux
Monday 26 May 2008, 05:00 PM
جنس از طریق از طریق اینترنتی با واسطه بعضی شرکتها برای یک شرکتی که کار میکردم انجام دادیم

البته محوله 50 تا cd که یکسری برنامه های cnc cutter و برنامه کتیا بود

حالا جنس هی بزرگتر و .. نمی دونم

حالا از بحث خارج نشیم اینهم عکس از امپ فندر خودم

مدل 1986 سری sq
60 watt
فوت سوییچ یک کلیده
2 کاناله
صداش فوق العاده کلا امپهای فندر صدای تمیزی دارن
ریورب و اکولایزرش مجزا نیست برای هردو کانال کلیین و دیسترشن یکیه
ابعادش از مارشال mg50 بزرگتره

xeovoex
Tuesday 27 May 2008, 10:23 AM
باسلام خدمت دوستان
من خودم از کامپیوتر برای گیتارم استفاده میکنم و یه کارت صدا و هدفن و از این جور چیزا
حالا میخوام بدونم من که برای افکت از برنامه استفاده میکنم نیازی به این سخت افزار هایی که شما بحث میکنین هست؟
مثلا من الان برم یه مونیتور بخرم صدای فوق العاده ای یه من میده تا اینکه برم از آمپ استفاده کنم؟؟
البته همین الانم با هدفون کارم راه میافته (نویز هم اصلا ندارم)
در کل آمپ واسه چه افرادی لازمه یا بدرد میخوره؟

:guitarplay1:

A.Sad
Tuesday 27 May 2008, 11:50 AM
باسلام خدمت دوستان
من خودم از کامپیوتر برای گیتارم استفاده میکنم و یه کارت صدا و هدفن و از این جور چیزا
حالا میخوام بدونم من که برای افکت از برنامه استفاده میکنم نیازی به این سخت افزار هایی که شما بحث میکنین هست؟
مثلا من الان برم یه مونیتور بخرم صدای فوق العاده ای یه من میده تا اینکه برم از آمپ استفاده کنم؟؟
البته همین الانم با هدفون کارم راه میافته (نویز هم اصلا ندارم)
در کل آمپ واسه چه افرادی لازمه یا بدرد میخوره؟

:guitarplay1:

دوست عزیز بیشتر به خودتون و بودجه ای که برای این کار کنار گذاشتید بستگی داره. ولی در کل تا اونجایی که من دیدم اکثرا تو کارای حرفه ای صدای گیتار الکتریک رو از امپ ضبط می کنن
به این صورت و اتاقم کاملا اکوستیک میکنن
You can see links before reply You can see links before reply You can see links before reply

که برای این کار میکروفونه Shure SM57 اگه گیرت بیاد میگن چیزه خوبیه قیمتشم تا حدودی مناسبه ولی من خودم امتحانش نکردم ولی صدای باس گیتار الکتریکو بدجوری میگیره.

حالا اگه بخوای این کار رو با برنامه و ساند کارت انجام بدی مطمئنا اون کیفیت رو نداره

حتی لازمه این نکته رو هم بدونی که مولتی افکتای گرون قیمت مثل boss و ... هم درست نمیتونن صدای این امپای غول رو دربیارن دیگه چه برسه به نرم افزار

ولی بازم میگم بستگی به خودتون داره اگه انقدا نمی خواهین هزینه کنین کارای دیگه هم میشه کرد.

در مورد سوال اخرتون در مورد امپ هم بگم امپ بدرد همه میخوره مخصوصا اگه تیوب باشه. هر کسی که گیتار الکتریک میزنه امپ هم لازم داره.

monolith
Tuesday 27 May 2008, 02:01 PM
مدل 1986 سری sq
60 watt
فوت سوییچ یک کلیده
2 کاناله
صداش فوق العاده کلا امپهای فندر صدای تمیزی دارن
ریورب و اکولایزرش مجزا نیست برای هردو کانال کلیین و دیسترشن یکیه
ابعادش از مارشال mg50 بزرگتره

فندر sq من تا حالا نشنیده بودم. منظور همون Squier هست یا چیز دیگه؟

montreux
Tuesday 27 May 2008, 05:51 PM
فندر sq من تا حالا نشنیده بودم. منظور همون Squier هست یا چیز دیگه؟

البته فندر ژاپنه روش sq در پشتش هم squier ذکر کرده

اینم عکس از هلوگرام پشتش اگر بخوای پشتش رو هم باز میکنم یک عکس میندازم

من جنسام کلا تکه

حالا من یک گیتاره proII ساخت ژاپن دارم شرط میبندم اونم تا حالا کسی ندیده

چون کارخانه سازندش فقط تعداد محدودی رو از ایین گیتار رو در چند سری مختلف ساخته بهمراه هارد کیس با مارک خود proII کاملا اوریجیناله

و حتی در سایتش هم اون گیتار رو یک مدل کار کرده ازش گزاشته ولی بازهم سری گیتاره من رو نداره عکسش رو

montreux
Tuesday 27 May 2008, 08:36 PM
اینم عکس گیتاری که گفتم

البته من چون سیستمم رو کگلا دوست دارم و عاشقشم رو میندازم

گیتار رم رو نزدیک به 8 ساله که دارمش امپمم 6 سالی میشه

xeovoex
Tuesday 27 May 2008, 10:07 PM
ممنون از دوستان که در مورد آمپ توضیح دادن
ولی راستش من هنوز قانع نشدم
میتونین یه نمونه از rec با آمپ بزارین و همونو فقط با pc رکرد کنین؟؟؟
در مورد آمپ فکنم هر چقدر هم دقت کنیم (میکرفن عالی .فضای اکوستیک و...) بازم بنظرم احتمال نویز و کاهش کیفیت هست
ولی وقتی یه گیتار الکتریک مستقیما به یه کارت صدای خوب وصل میشه فکر نکنم مشکلات بالا رو داشته باشه
من راستش آمپ ندارم ولی یه ضبط سونی دارم که وقتی گیتارو بهش میزنم یه صدای بمی بهم میده ولی وقتی گیتار رو به pc وصل میکنم مثلا تو cubase sx و بدون افکت صدا کاملا شفاف و زیباست
حالا سوال اینجاست
من اگه آمپ بگیرم کیفیت صدا بالاتر ه یا اینکه با همین نرم افزارها کار کنم و واسه خروجی برم یه مونیتور خوب بخرم؟؟

montreux
Wednesday 28 May 2008, 12:07 AM
در مورد آمپ فکنم هر چقدر هم دقت کنیم (میکرفن عالی .فضای اکوستیک و...) بازم بنظرم احتمال نویز و کاهش کیفیت هست
من راستش آمپ ندارم ولی یه ضبط سونی دارم که وقتی گیتارو بهش میزنم یه صدای بمی بهم میده ولی وقتی گیتار رو به pc وصل میکنم مثلا تو cubase sx و بدون افکت صدا کاملا شفاف و زیباست
حالا سوال اینجاست
من اگه آمپ بگیرم کیفیت صدا بالاتر ه یا اینکه با همین نرم افزارها کار کنم و واسه خروجی برم یه مونیتور خوب بخرم؟؟

من با برنامه ها کار نکردم ولی امپ ها مخصوص گیتار هستند واصلا قابل مقایسه با ضبط سوت نیستند
از نظر صدا بستگی داره چه امپی بخری

گیتارت رو به بهتریین ظبط سوت وصل کنی وصداش رو زیاد کنی صداش به اندازه یک امپ 20 واتی مخصوص گیتار نمیرسه

بعد شما فقط بحث ریکرد رو میاری وسط مگه فقط میخوای ریکرد کنی

شما رو یکی معرفی میکنه به یک گروه کامپیوترت رو میخوای کولت کنی ببری

تازه بهتریین کارت صدا و اسپیکر هم داشته باشی صدا اصلا جلوی درام و سازهای دیگه کاملا گم میشه

با کامپیوتر که نمیتونی تند تند صدا هات رو عوض کنی یا از پدال واه و ... استفاده کنی

اگر میخوای تمریین کنی کامپیوتر خوبه ولی در مورد کارهای دیگه نه جواب نمیده

monolith
Wednesday 28 May 2008, 07:44 AM
من جنسام کلا تکه

حالا من یک گیتاره proII ساخت ژاپن دارم شرط میبندم اونم تا حالا کسی ندیده

آقا شما خودتم تکی :akما که جسارت نکردیم.
من هم حدس زدم squier باشه که البته مارک معتبریه.
گیتارت Arya Pro II هست؟ مدل دقیقش چیه؟

A.Sad
Wednesday 28 May 2008, 01:16 PM
ممنون از دوستان که در مورد آمپ توضیح دادن
ولی راستش من هنوز قانع نشدم
میتونین یه نمونه از rec با آمپ بزارین و همونو فقط با pc رکرد کنین؟؟؟
ولی وقتی یه گیتار الکتریک مستقیما به یه کارت صدای خوب وصل میشه فکر نکنم مشکلات بالا رو داشته باشه
حالا سوال اینجاست

من خودم خیلی تو کار ریکورد نیستم میکروفونه درست هم فعلا ندارم وگرنه حتما این کارو میکردم تا فرقشو متوجه بشی. ولی تا وقتی که صدای الکتریکو تو یه امپ درستو حسابی نشنوی فرقشو تشخیص نمیدی. (میتونی یه سرچ تو گوگل بزنی شاید بتونی تا حدودی منظورمو متوجه شی)

مطمئنا با این تجهیزات که تو دست ماهاست وقتی مستقیم به line in وصل کنیم صدای بهتری داریم چون نه اینجوری امپه درستی هست نه میکروفون درستی وسط کار ممکنه از خونه بقلی یکی داد بزنه صدای اونم ریکورد شه. ولی اگه 2 3 میلیون خرج کنی همه چیز درست باشه یه جایی هم باشه که وسطش ممد اقا داد نزنه مطمئنا کیفیتش بهتر از line in هست.
همونطور که اسمارت جان هم گفتن برای تمرین و دو سه تا ریکورد معمولی شاید تا حدودی بدرد بخوره ولی در کل بدرد نمیخوره (کار رابندازه)

ولی اول از همه بگو چقد می خوای هزینه کنی؟

اگه فقط میخوای ریکورد کنی در حد 200 300 میتونی یه مولتی یا یه چیزی که امپو شبیه سازی کنه بگیری (حالا خواستی بعدن ضرر نکنی دست دوم) بعد وصل کنی به ساند کارتت (ساند کارتتم تا جایی که من تو پستا دیدم چیز خوبی بود) یه مدت هم باهاش تمرین کنی هم ریکورد بعدا بری یه امپ خوب هم بگیری
من اگه شخصا بخوام با 200 300 فقط صداسازی و ریکورد کنم (گروه و ... رو دورش یه خط قرمز بکشم) میرم یه یونیت دیستروشن خوب میگیرم چون دیستروشن خیلی مهمه و سیمولاتور های دیستروشن کامپیوتری خوب کار نمی کنن بقیشم مثل phaser و delay ... و از کامپیوتر می گیرم. بعد کمکم تجهیزاتمو اپگرید میکنم. شما میتونی مولتی بگیری.

montreux
Wednesday 28 May 2008, 07:35 PM
آقا شما خودتم تکی ما که جسارت نکردیم.
من هم حدس زدم squier باشه که البته مارک معتبریه.
گیتارت Arya Pro II هست؟ مدل دقیقش چیه؟

شما لطف داری عزیز

aria pro II ts600

البته چون شما خیلی دقت داری : دقیق ترش میشه (ts600 ( Thor Sound

سری کمیابی هست به ندرت پیدا میشه طرح چوب تیره تیره که سنترش فقط از نزدیک معلوم بشه اونم سری 600 من تا حالا ندیدم

لینک :You can see links before reply

رنگ گیتاره من طرح چوب تیره تیره هست توعکس نور کافی نیست کیفیت دوربین پایینه مشکی میفته

الته چند سال پیش من عین گیتاره خودم رو تو جمهوری دیدم ولی اون ts500 بود

البته تو دست مدل ts 400 رو هم دیدم

A.Sad
Thursday 19 June 2008, 10:33 PM
خیلی از نوازنده های گیتار ممکنه بعد از خرید گیتار الکتریک به اطلاعاتی در مورد افکت نیاز داشته باشن که اصلا کار این دستگاهها چی هست و به چه دردی می خوره و مدلهاش چیه و ...
تو سایتهای ایرانی خیلی اطلاعات کاملی در مورد این جور چیزا پیدا نمیشه و باید تو سایتای خارجی جستجو کرد من برای راحت کردن کار این دوستان سعی میکنم اطلاعاتی رو در مورد این دستگاه ها تا اونجایی که چیزی بدونم تو این تاپیک قرار بدم. دوستان هم اگه موردی دیدن خواهشا اصلاح کنن.

اول از همه این که افکت اصلا به چه دردی می خوره یه توضیح کلیو بی دردسر بدم:
اصولا این رو خیلی ها میدونن که قدیم که ترانزیستور هنوز بوجود نیومده بود تو وسایل ها از لامپ خلا استفاده میشد که باعث میشد وسایل اکترونیکی خیلی گرون و هزینه بر ساخته بشن و در دسترس همه نباشن. با بوجود اومدن ترانزیستور تو خیلی از قسمت ها لامپ خلا جاش رو به ترانزیستور داد ولی تو دستگاهای صوتی از جمله امپلی فایر ها بدلیل اینکه هنوز کیفیت ترانزیستور نسبت به لامپ پایین تر بود باز از همون لامپ ها اسفاده کردن که هنوز هم این نکته در مورد ساخت امپلی فایر های گیتار صادقه.
اما از اونجایی که ساخت این امپ ها هنوز کار ساده ای نیست و در اخر خریدش برای خیلی ها سخته یه سری از شرکت ها با اسفاده از پیشرفت تکنولوژی دیجیتال و انالوگ به این فکر افتادن که صدای این امپ ها رو برای گیتار شبیه سازی کنن. از معروفترین این کمپانی ها در زمینه ی افکت دیجیتال یا همون مولتی افکت ها که عمل شبیه سازی رو با یک پروسسور انجام میدن میشه به zoom که تو ایران به دلیل کیفیتش و قیمت مناسبش طرفدار زیادی داره اشاره کرد. غول های دیگه هم تو زمینه ی ساخت مولتی افکت عبارتند از boss و digitech و line6
کمکم با گسترش این شرکت ها و تحقیق بر روی صداسازی برای گیتار این افکت ها جایگاه خاصی تو زمینه ی موسیقی بین گیتاریست ها پیدا کردن و افکت های بیشتری رو برای گیتار از جمله delay و phaser و ...(که سعی میکنم توضیحاتی رو در موردشون بدم) پیدا کردن.
البته هنوز هم این افکت ها نمیتونن صدای امپ های لامپی یا همون tube amp ها رو کاملا دقیق در بیارن ولی خوب نسبت به قیمت مناسبشون تا 400 500 گزینه ی خوبی هستن

A.Sad
Thursday 19 June 2008, 10:52 PM
افکت های گیتار رو به طور کلی به دو دسته تقسیم می کنن:
1.افکتور های دیجیتال (مولتی افکت ها) که بیشتر به درد تمرین و کار های عادی می خورن البته بدلیل کمبود امکانات و قیمت بالای تجهیزات گیتار تو ایران خیلی از گیتاریستای ایرانی مجبورن کار های حرفه ای شون رو هم با همین مولتی افکت ها انجام بدن.
توضیح اضافی هم اینکه مولتی ها بدلیل اینکه شبیه سازی رو دیجیتال انجام میدن شما با خرید یه دونه از اینا میتونید اکثر افکت ها رو داشته باشید.
2. افکتور های انالوگ (یونیت افکت ها یا Stomp box) : این افکت ها عملا کیفیت صدای بهتری نسبت به مولتی ها دارن ولی خوب گرونتر هستن و برای اینکه بتونید باهاشون صداسازی کنید باید برخلاف مولتی ها چند تا از این افکت ها رو کنار هم بچینید تا عمل صداسازی گیتار رو کامل انجام بدید که برای جمع کردن یک پدال برد معمولی کمکم 600 700 تومان پول لازم دارید.

A.Sad
Thursday 19 June 2008, 11:43 PM
اول سعی میکنم توضیحات رو در مورد مولتی افکت کامل کنم بعد به یونیت می پردازم.
مولتی های شرکت zoom : این مولتی ها بیشتر برای کارای بلوزی و کلین استفاده میشن و برای کارای متال و راک که باید با گین بالا کار کرد خیلی مناسب نیستن البته اکثرا از زوم تو ایران برای این کارها هم استفاده میشه ولی در کل برای کارای متال باید از یه یونیت دیسترشن در کنار زوم استفاده کرد.
البته اینو هم بگم این شرکت با این دوتا افکت اخریش (G9.2tt و G7) خیلی کولاک کرد چون این دوتا افکت لامپی هستن و به گفته ی این شرکت صدای امپ های لامپی رو تقریبا کامل در میارن.
مولتی ها شرکت digitech : تقریبا کاراییش شبیه زومه یکم نسبت به زوم گین بهتری میده بیشتر سری های rp این شرکت معروفه و طرفدار داره اگه دنبال یه صدا با گین معمولی میگردین بد نیست ولی تو مدل های گرونش خیلی حرفی برای گفتن نداره.
مولتی های شرکت boss : اگه دنبال مولتی برای کارای راک و متال هستین باس نسبت به مولتی های دیگه گین خیلی بهتری به شما میده ولی زیر 250 تومان من مولتی ازش ندیدم. اگه دنبال یه صدای های گین هستین بین 250 تا 450 باس بهترین انتخابه.
مولتی های شرکت line 6 : مولتی های این شرکت خیلی تو ایران طرفدار ندارن من خودم هنوز تستش نکردم ببینم چجورین ولی مثل اینکه بیشتر برای کارای های گین مناسب هستن
این افکت هم زیر 200 تومان که اصلا نرین سراغش بالای 200 هم بعد از اینکه همه ی افکتای این شرکت و همه ی شرکت های دیگرو چک کردین بعد اقدام به خریدش کنین تو قیمت های بالا هم فقط مدل pod xt هستش که من ترجیح میدم از G9.2tt شرکت زوم که تیوب هستش استفاده کنم.
البته این نکته رو هم ذکر کنم که این اطلاعات بیشتر تجربه ی خودم و کسای دیگه هستن و بیشتر تجربین شاید نظر ها متفاوت باشه.
نکاتی در مورد خرید مولتی افکت:
1. حتما قبل از خریدتون صدایی رو که میخواین داشته باشین رو ازش مطلع باشین.
2. هنگام خریدتون به حرف مغازه دارا توجه نکنین چون اونا فقط به فکر فروش جنس خودشونن و به صداسازی شما اهمیت نمیدن.
3. عجله نکنید و سعی کنید با اطلاعات کامل در مورد همه ی افکت ها و شرکت های مختلف اقدام به خرید کنید.
4. روی برند خاصی تعصب نداشته باشید چون ممکنه که یه برند دیگه صدایی رو که شما میخواهید بهتر تولید کنه و شما بخاطر تعصب روی یک برند خاص از اون صدا بهره مند نشید.

Vahid_FDR
Tuesday 24 June 2008, 10:59 AM
سلام
اینا ازون نویز گیتایی که خودش هوم یا هیس ایجاد می کنه؟!
چه جوری میشه این نویز گیت ها رو تهیه کرد

Vahid_FDR
Tuesday 24 June 2008, 11:01 AM
[quote=A.Sad;50084]اول سعی میکنم توضیحات رو در مورد مولتی افکت کامل کنم بعد به یونیت می پردازم.
مولتی های شرکت zoom : این مولتی ها بیشتر برای کارای بلوزی و کلین استفاده میشن و برای کارای متال و راک که باید با گین بالا کار کرد خیلی مناسب نیستن البته اکثرا از زوم تو ایران برای این کارها هم استفاده میشه ولی در کل برای کارای متال باید از یه یونیت دیسترشن در کنار زوم استفاده کرد.
البته اینو هم بگم این شرکت با این دوتا افکت اخریش (G9.2tt و G7) خیلی کولاک کرد چون این دوتا افکت لامپی هستن و به گفته ی این شرکت صدای امپ های لامپی رو تقریبا کامل در میارن.
==
امپ لامپی چه جور امپی است و صداش چه فرقی می کنه؟

Vahid_FDR
Tuesday 24 June 2008, 11:07 AM
Z00M : اکثرا هر صدایی رو دارن و واسه 2و3 سال اول نوازندگی خوبن،بعد یا باید یه مدل مثل G7,G9 بگیرین یا یه افکت دیگه
BOSS: برخلاف ظاهرش، به مظر من باید فقط به خاطر صدای Clean رفت خریدش
Line6: استید خردین این افکت رو به هیچ کس توصیه نمی کنن به خاطر کارای سخت،تنظیمات کم و ...
Korg: مدل ها Ax3000,Ax1500 دو مدل از بهترین مدل هاس که در حدBoss GT6

A.Sad
Tuesday 24 June 2008, 11:15 AM
ببین کلا دیسترشن امپ های لامپی یه جورایی نسبت به چیزای دیگه از شفافیت صدای فوق العاده ای برخورداره نویزشون هم خیلی کمتره حالا اگه دقیق یادم باشه فکر میکنم بهش میگفتن تونالیته. البته فقط تیوب بودن این امپها نیست که باعث بالا رفتن قیمتشون میشه اپشنهای زیادی هست در کل اینکه همه ی این افکت ها کارشون شبیه سازی امپ هستش.
یه سری پری امپ لامپی هم هستن که بصورت پدال هستن و صدای فوق العاده ای میدن خوراک دیسترشن گرفتنن
البته اینا هم باز تقریبا گرونن تو ایران که من تا حالا به چشمم نخورده ولی تو سایتای خارجی حدود 300 دلار هستن.

montreux
Tuesday 24 June 2008, 02:51 PM
يه تجربه ازخودم و چيزهايي كه ديدم در مورد ديستورشن بگم

هيچ وقط از يك افكت يا امپ حتي لامپي نبايد تمام ديسترشن رو گرفت

هميشه تركيبي از چند افكت و امپ ئيسترشن گرفته ميشه

براي مثال من از ds و md و امپ تركيبي از هر سه با % هاي مختلف ديسترشن ميگرم

ايين جوري كيفيت و تفكيك صدايه بالايي رو ميده

montreux
Tuesday 24 June 2008, 02:59 PM
جه برندي ؟
boss راحت پيدا ميشه

A.Sad
Tuesday 24 June 2008, 07:24 PM
البته تا جایی که من دیدم بیشتر این قضیه ی امپ لامپی و ... کیفیتش به صورت زنده باحاله وگرنه در مورد ریکورد خیلی هم با یه امپ سیمولاتور تفاوتی نداره و نمیشه تشخیصش داد اگه بتونید با یونیت دیسترشن حرفه ای صداسازی کنید کیفیت صدا خیلی خوب در میادمن خودم با یونیت دیسترشن خیلی حال میکنم به نسبت قیمتش 120- 140 کارای باحالی میشه باهاشون کرد حالا اگه بشه بقیشم مثل eq , delay ,... رو هم تهیه کرد که خیلی حال میده در غیر اینصورت ترکیبش با یه مولتی مثل 707II هم چیز باحالیه حتی با کامپیوتر هم میشه کارای جالبی باهاش کرد

montreux
Friday 27 June 2008, 01:34 PM
کملا درسته ولی برای پدل واه هم بهتره مثل دیسترشن ار مولتی ها استفاده نشه

چون پدل های جالبی ندارن

Vahid_FDR
Saturday 12 July 2008, 06:36 PM
من خودم Z00M GFX8 دارم به نظرم ديست هاي خوبي داره فقط واسه اذيت نشدن در صورتي كه نويز امپ زياد نباشه مي شه Eq رو از روي امپ تنظيم كرد مثلا من واسه صداي Rectifier به غير از روي افكت كه Eq خفن در رنج هاي بم تنظيم مي كنم از روي امپ هم Treble 3 Mid 5 Bass 4 مي ذارم چون بيشتر از اين هم نويز بدي واسم ايجاد مي كنه

montreux
Saturday 2 August 2008, 10:18 AM
فرق بین صدای کلیین با صدای خام گیتار ؟

همیشه توجه داشته باشین که صدای خام گیتار الکتریک (طبق نمودار ) دارای دیستورشن هست

ولی صدای کلیین عاری از دیست هست (صدایی کاملا تمییز داره )

gfx-8
Monday 18 August 2008, 10:44 AM
سلام و درود به همه اساتید

من یه سوال داشتم .اگه براتون امکان داره درباره افکت گیتار الکتریک زوم GFX-8 توضیح بدین.خیلی ممنون

montreux
Monday 18 August 2008, 02:19 PM
توضیح در رابطه با چه قسمتی کجاش خوده دستگاه ?

افکت خوبیه با امکانات خوب ولی قدیمیه افکت جدیدی نیست یعنی نباید با یک افکت جدید مثلا 600.000 مقایسه کنیش
خودم هم قبلا داشتم
(یک سری با زوم و از صدای زوم خوشششون نمیاد )

gfx-8
Friday 22 August 2008, 10:52 AM
سلام smart عزیز

یه سوال داشتم.میخواستم بدونم که آیا gfx-8 ریتم میزنه؟

خیلی ممنون

montreux
Friday 22 August 2008, 08:56 PM
هم ریتم میگیره هم قابلیت ریکرد داره

و هم خروجی و ورودیه میدی داره

(اینقدر را هم قدیمی نیست؟)

metallica01
Monday 8 September 2008, 11:29 AM
سلام من تازه یه افکت digitech rp250 خریدم و خواستم برنامش رو آپ دیت کنم ولی بعد از نصب usb driver و آپ دیت . برنامه هاش پاک شده قفل کرده هیچ کدوم از دگمه هاش کار نمی کنه اگه میشه منو راهنمایی کنید.

death
Thursday 25 September 2008, 02:21 PM
:guitarplay1:من یه گیتار ibanez rgt 42 dx دیدم برای کره بود 800 تومن و یه ibanez S520EX
هم دیدم 700 تومن میخواستم بدونم اگز کسی میدونه کمک کنه کدوم بهتره و چرا............:dw26i1:

monolith
Saturday 27 September 2008, 02:46 PM
تفاوتهای rgt42dx و s520 در اینهاست:

1- دسته RGT42 از 5 لایه تشکیل شده که باعث میشه دوامش از S520 که 3 لایه داره بیشتر باشه.
2- اتصال دسته به بدنه در RGT42 از نوع Neck Thru هست که گرانترین و به نوعی بهترین نوع اتصاله.
3- RGT42 دارای 24 فرت هست. ولی s520 دارای 22 فرت.
4- بریج RGT از نوع edge III هست ولی بریج S520 از نوع ZR که هر دوتاشون خیلی بدند! فکر کنم ZR کمی بهتر باشه. اگر tremolo برات مهم نیست از مدلهای بدون ترمولو بگیر که مشکلات این بریجهای ارزانقیمت رو نداشته باشه.
5- از نظر inlay (نقوش روی دسته) هم RGT نوع دندون کوسه ای هست که بیشتر طرفدار داره. (این موضوع بیشتر سلیقه ایه و شاید خیلی مهم نباشه)

death
Saturday 27 September 2008, 02:54 PM
RGT از نوع edge III هست ولی بریج S520 از نوع ZR که هر دوتاشون خیلی بدند
یعنی چه و چی فرقی با هم دارند.
تو صدای گیتار چه تاسیری دارن .......

monolith
Tuesday 30 September 2008, 09:13 AM
حتماً میدونید که در گیتارهایی که ترمولو دارند، بریج گیتار ثابت نیست و با استفاده از دسته ترمولو به عقب و جلو حرکت میکنه و به این ترتیب کشش سیمها تغییر میکنه و میشه صدای اونها رو بم و زیر کرد.
آیبانز در گذشته نوعی از این بریجها رو تولید کرد به نام Edge که کیفیت خیلی خوبی داشت و یکی از عوامل محبوبیت آیبانز بود.
بعدها مدلهای متفاوتی از اون رو تولید کرد که یکی از بدترینشون همین Edge III هست که در گیتارهای ارزونقیمت بکار میره. از ایرادهاش اینکه کوک گیتار رو به هم میزنه یعنی بعد از چند بار استفاده از ترمولو، باید دوباره گیتار رو کوک کرد. دیگه اینکه چون در ساختش از جنس مرغوب استفاده نشده، بعد از یکی دو سال خراب میشه. بخصوص قسمت تیغه ای که بریج را روی بدنه گیتار نگه میداره، تغییر شکل میده.
ZR ها کلاً نسل دیگه ای از بریج هستند که برخلاف اکثر اونها، به جای همون تیغه ای که گفته شد، اتصال بریج و بدنه رو با یک قطعه توپی شکل برقرار میکنند. به همین خاطر فشار کمتری روشون هست و عمر بیشتری دارند. به همین خاطر گفتم که شاید بهتر از EDGE III باشه. ولی به هر حال اینها هم کوک رو به هم میزنند و به خاطر نداشتن تیغه تیز، ترمولوی دقیقی به صدا نمیدند.
خلاصه که اگر شما از ترمولو استفاده نمیکنید، اصلاً یک مدل بدون ترمولو (Fixed bridge) بگیرید. در غیر اینصورت بهتره یک کم بیشتر خرج کنید و مثلاً از سری RG prestige بگیرید که بریجهای خوبی دارند.

amirbala22
Thursday 9 October 2008, 10:56 AM
سلام,
منم از این افکت تعریف زیاد شنیدم. خودم هم می خوام بخرم. اگه ساکن تهرون هستی می تونی بگی از کجا خریدی و به چه قیمت؟

در مورد برنامه هم فکر کنم بتونی ریست کنیش تو سایتش یه چیزایی نوشته بود من چون خودم هنوز نگرفتم نمی دونم دقیقا طرز کارش چه جوریه

prsmira
Thursday 9 October 2008, 01:24 PM
منم از پردازنده ی این افکت تعریف زیاد شنیدم. خود دیجیتک که میگه هسته پردازشیش خیلی قوی تر شده. حالا همین مدل رو زدن با همین پردازنده و همین کیفیت به اسم RP500 که خیلی خوش ساخته و کلی تنظیمات و پدال اضافه هم واسه راحتی کار داره. اینا فکر کنم از RP400 یا GNX3000 هم جدید ترن چون اونا تا اونجا که من فهمیدم از ورژن قبلی همین پردازنده استفاده میکنن. من خودم خیلی طلبه شدم این افکت دره پیتو رد کنم یه دونه از این RP250 ها بخرم. شما خودت از کجا خریدی چون چن جا رفتم پرسیدم گفتن تموم کردیم! تا چه قیمتی راه اومد فروشنده باهات؟

Vahid_FDR
Saturday 11 October 2008, 04:46 PM
آخه پسر خوب اين افكت هر چه قدر هم كه قوي باشه بازم از GNX2 به بالا بهتر نيست، اونا اون همه پدال دارن واسه راحتي كار ولي اين دو تا بيشتر نداره توي حالت Manual هم نمي‌ره كه اگه با افكت خيلي سر و كله بزني مي‌بيني كه چقدر Manual به درد بخوره

fire
Thursday 23 October 2008, 06:14 PM
سلام به همگی
من تازگی یک افکت RPX400 از Digitech گرفتم .
من تو تنظیمات پدال واه مشکل دارم کسی میتونه تو تنظیماتش کمکم کنه ؟

ilgar
Friday 24 October 2008, 08:04 PM
سلام
قیمت افکتهای g7 g9 zoom
چقدره؟ :guitarplay2:

fire
Sunday 26 October 2008, 09:57 PM
خیلی از همگی ممنونم که کمکم کردن !
خیلی ممنون ......

guitar
Monday 27 October 2008, 11:37 AM
خیلی از همگی ممنونم که کمکم کردن !
خیلی ممنون ......

سلام دوست من
وقتی کسی به شما پاسخ نداد دلیلش این می تونه باشه که اطلاعی در این مورد نداشته یا اصلا این تاپیک رو ندیده وگرنه تلاش تمام سایت کمک به دیگران است.....

Vahid_FDR
Wednesday 29 October 2008, 04:38 PM
ولی به نظر من دنبال یه چیزی مثل BOSS GT8 یا DIGITECH GNX4 باش صداش باحال تره
G7 حول و حوش 370-410 G9 هم 580 تومنه

one
Friday 31 October 2008, 04:33 PM
سلام بچه ها میخواستم قیمت یونیت افکتای بوس رو بدونم! دیستروشن؟

A.Sad
Thursday 12 February 2009, 10:16 PM
قیمت دقیق ندارم ولی دورو بر 150 تا 170 اینجورا باید باشه ایبته ds1 و ds2 ارزونتره
البته اول ببین از چه مدل صداهایی بیشتر خوشت میاد بعد برو بخر
اگه مدل صدای ستریانی و ... رو میپسندی ds1 , ds2 پیشنهاد میشه
اگرم که صداهای متالی و تیز مد نظرته metal zone و hm بگیر

fire
Sunday 15 March 2009, 12:03 AM
سلام
میشه در مورد افکت Digitech RPX 400 یکم توضیح بدید ؟
افکت خوبی هست ؟

A.Sad
Sunday 15 March 2009, 10:18 PM
عزیز سری rp دیجیتک پدال های تمرینین یعنی اینکه بدرد کار حرفه ای نمیخورن
اینکه بخوام بهت بگم افکت خوبیه یا بد یکم سخته اگه دنبال یه چیز کار راه بندازی در حد تمرین اره خوبه ولی انتظار صدای حرفه ای ازش نداشته باش
در کنارش به نظر من اگه دنبال صدای های گین هستی یه نظری هم به برندای دیگه از جمله line6 داشته باش ممکنه که با سلیقت بیشتر جور باشه
اگرم که دسترسی به خارج کشور داری من شخصا پدال guitar rig 3 رو ۲۹۰ دلار یکم اینور اونور بهت پیشنهاد میدم (فقط پدال نرم افزارشو از همین جا مفتی هم میشه دانلود کرد)

pedramhet
Friday 24 April 2009, 11:18 AM
با سلام خدمت اساتید

یه تقاضا هم از اساتید دارم امیدوارم جواب بگیرم من از یک نوع صدا که توی اکثر آهنگ های متال میشنوم خیلی خوشم میاد فکر میکردم metalcore یا metalzone باشه خریدم دیدم کوچکترین شباهتی نداره

:guitarplay1:اگه میشه دوستانی که یونیت دارن یه تکه صدای کوچیک از هر نوع از یونیتی که دارن بذارن تا با صدای یونیت های مختلف آشنا بشیم .مخصوصا
phaser,reverb,fuzz,flanger,chorus
اگه این کار رو واسه من بکنید لطف بزرگی در حقه من کردید البته فکر کنم به درد بقیه هم بخوره

rumour
Friday 24 April 2009, 03:08 PM
در بیشتر موارد از distortion استفاده میشه

pedramhet
Friday 24 April 2009, 03:29 PM
دوست خوبم متشکر از پاسخگویی ات اما نه صدای دیستروشن رو میشناسم صدایی که مورد نظر من هست صدای دیستروشن نیست ( گفتم که شباهتی به metalcore و metal zone نداره اما دیستروشن کم و بیش شبیه metalcore و metal zone هست اما خش دار تر و سنگین تر)
اگه از دوستان کسی یونیت داره یه زحمت بکشه از هر کدوم از این افکت ها یه 5 ثانیه هم ضبط کنه و بذاره ممنون میشم
خفن گیرم

rumour
Friday 24 April 2009, 03:49 PM
صدای overdriven هم هست ولی مطمن نیستم که افکته یا یه بلایی سره گیتارشون میارن.

pedramhet
Friday 24 April 2009, 03:57 PM
کم و بیش یه صدا هست که توی بیشتر سولو ها تکرار میشه اگه صدا تخریب شده باشه یا به قول شما دستکاری شده باشه باید توی گروه های مختلف متفاوت باشه اما این طور نیست فکر کنم خیلی صدای معروفی باشه به هر حال اگه بشنوم میشناسمش شما اگه یونیت داره یه زحمت بکش از یونیت هایی که داری یه صدا بگیر آپلود کن تو سایت .
دمت گرم رفیق

rumour
Friday 24 April 2009, 04:35 PM
نه من گیتار الکتریک نمی زنم البته می خوام شروع کنم پیانو و گیتار کلاسیک کار میکنم. ای چیز هارو به علت آهنگ سازی و علاقه میدونم

pedramhet
Friday 24 April 2009, 04:39 PM
پس لطفا اگه کسی داره زحمتش رو بکشه

A.Sad
Tuesday 28 April 2009, 10:22 AM
نمیدونم چرا این تاپیک رو ندیده بودم
دوست عزیز برای گرفتن یه صدای های گین خوب فقط دیسترشن ملاک نیست تنظیم اکولایزر و ... هم ملاکه
اصولا نوازنده های مطرح از یه امپ خوب مثل سری jcm مارشال یا ... برای گرفتن دیسترشن استفاده میکنن ولی نه کل دیسترشن همیشه مقداری رو هم از یونیت میگیرن
برای تنظیم اکولایزر برای ریتم یا لید متال هم میدل رو اصولا کم میکنن تریبل رو و باس رو زیاد میکنن که بسته به سلیقه میتونه متفاوت باشه
برای تستشم میتونید از نرم افزار guitar rig استفاده کنید اکثر یونیت ها و امپ ها رو شبیه سازی میکنه حتی با تجهیزات خودش برای ریکورد از خودشونم بهتره
سعی میکنم شبیه سازی شده ی اکثر این یونیت ها رو تو قسمت افکت های گیتار الکتریک قرار بدم

pedramhet
Wednesday 29 April 2009, 06:50 PM
دوست عزیز بسیار بسیار ممنون از پاسخ گویی شما
این آمپ رو بگیرم به نظر شما قضیه حله و اون صدایی که مورد نظر من هست تولید میکنه؟ اگه نه چه یونیتی باهاش ست کنم الان من از یونیت ها فقط متال مستر دارم اما تا 1.5 ملیون دیگه میتونم هزینه کنم این آمپ که شما میگی 50 واتش چه حدودی واسم در میاد؟ نویز نداره آمپ فعلی یه من خیلی نویز داره مخصوصا وقتی دیستروشن میگیرم اونقدر زیاده که آهنگم رو خراب میکنه

A.Sad
Wednesday 29 April 2009, 07:07 PM
اگه یه امپ تیوب تو مایه های jcm یا ... بتونی بگیری که دیگه زدی به هدف البته بسته به سلیقه صداها هم متفاوته
برای مثال من برای کارای بلوزی گیتارای fender tele caster یا strato caster رو با امپ های twin reverb fender پیشنهاد میکنم که صدای منحصر به فردی دارن و برای کارای متال هم امپ های messa bogie یا marshall مثل jcm 800 که یه مدت kirk hammet هم باهاش میزد رو با گیتار هایی مثل esp یا جکسون با پیکاپ های emg پیشنهاد می کنم
البته اینجور امپ ها هم جز کیفیت یه مقدار هم شاید کار باهاشون تو خونه سخت باشه چون صداشون باید از یه حدی بیشتر بشه تا به اصطلاح saturate شن و اون صدای دیسترشنی رو که باید بدن
من خودم امپ های randall رو خیلی می پسندم چون هم صدای خوبی دارن هم قیمت مناسبی دارن ولی چون امریکایین تو ایران راحت گیر نمیان احتمالا با 1000 1200 بتونی یه امپ خوب تهیه کنی
در ضمن اون نویزی هم که شما تو سیستمتون دارید به احتمال زیاد بدلیل نبستن سیم ارث هستش

pedramhet
Wednesday 29 April 2009, 07:21 PM
2تا سوال دیگه از خدمتتون داشتم
سوال اول:
jcm800یه ملیون هست؟ و اگه این آمپ رو بگیرم یونیت نیاز ندارم؟
سوال دوم :
این صدای یونیت ها که بالا نام بردم رو شما میتونی برام آپلود کنی
بینهایت ممنون و متشکر

A.Sad
Wednesday 29 April 2009, 07:34 PM
نه jcm 800 دو میلیون هست تازه اونور اینجا 2.500 باید باشه
jcm 2000 رو دورو بر 1300 1400 شاید بتونی تهیه کنی

برای تستش هم یه راه خوب بگم بهت اینکه برو تو سایت You can see links before reply اسم یونیت یا امپی رو که می خوای سرچ کن 50 نفر میان برات تستش میکنن اینجوری خیلی خوب میتونی به نتیجه برسی
موفق باشی

Vahid_FDR
Monday 11 May 2009, 03:43 PM
اين براي بار 1000 ام
يونيت بدون يه Power amp يك قرون نمي‌ارزه، سترياني هم كه مي‌بيني صداش باهاله به خاطره وجود پيكاپ هاي Dimarzio و دو سه تا Amp با مارك Peavy و Compressor و Sustainer هاي متعدديه كه با هم به صورت سري بسته مي‌شن

pedramhet
Thursday 14 May 2009, 11:16 PM
سلام
نظرتون در مورد آمپ های مارشال سری mg چی هست آیا این آ»پ ها لامپی هستن؟ آمپ های avt چه طور؟
اگه کسی اطلاعاتی داره میخواستم بدونم کدوم مدل از آمپ های مارشال و رولند لامپی هستن
مرسی

pedramhet
Thursday 14 May 2009, 11:34 PM
اين براي بار 1000 ام
يونيت بدون يه Power amp يك قرون نمي‌ارزه، سترياني هم كه مي‌بيني صداش باهاله به خاطره وجود پيكاپ هاي Dimarzio و دو سه تا Amp با مارك Peavy و Compressor و Sustainer هاي متعدديه كه با هم به صورت سري بسته مي‌شن

power amp دیگه چیه؟

A.Sad
Friday 15 May 2009, 12:58 PM
ببین عزیز وقتی دو تا امپلی فایر رو پشت سر هم ببندی اولی میشه pre amp دومی power amp
برای تست اینکه بفهمی منظور چیه میتونی دوتا ضبط خانگی تهیه کنی به ورودی ضبط اولی گیتارتو وصل کنی و خروجی ظبط اولی رو وصل کنی به ورودی ضبط دومی
در این صورت پیچ ولوم ظبط اول میشه همون gain و پیچ ولوم ظبط دوم هم همون ولوم دقیقا همون کاری که تو امپ های گیتار اتفاق میفته (ضبط اول میشه pre amp و ضبط دوم power amp)

A.Sad
Friday 15 May 2009, 01:09 PM
mg که اصلا تیوب نیست تو بازار هم اکثرا هندیاش ریخته به نظر من که خریدش یه قرون نمیارزه
avt با اینکه لامپیه ولی خیلی چنگی به دل نمیزنه در کل مارشال زیر 1200 امپاش به درد نمیخوره
مارشال فقط jcm که اونم بالای 1200 هستش
رولند هم اینجوری احساس میکنم که منظورت cube هاش هستش برای تمرین مناسبه هرچی هست از mg بهتره افکت هایی هم که روش گذاشتن ای بد نیست تا یه مدت کار رو راه میندازه (اینم تیوب نیستش)

در کل اینکه همه ی این امپ هایی که نام بردی بدون امپ سیمولاتور صدای درستی ازشون در نمیاد هرچند که با امپ سیمولاتور هم چیز کاملی مثل امپ های غولی مثل messa نمیشن

البته اینم بگم که خیلی هم دنبال فاکتور تیوب بودن امپ نباش اونم علاوه بر کیفیت صدا دردسر های خاص خودش رو داره

rumour
Friday 15 May 2009, 03:21 PM
من دستگاه صوتی دارم که آمپلی فایر و بلندگو و سی دی پلیرش و ... جداست میشه ازش به عنوانه آمپ گیتار استفاده کرد؟

A.Sad
Friday 15 May 2009, 04:54 PM
اساسا نمیتونی جای امپ گیتار ازش استفاده کنی چون اگه یه همچین کاری شدنی بود اونوقت دیگه چه احتیاجی بود که ادم بره 3 میلیون پول پای امپ گیتار بده ولی در صورتی که شما بخواهید از امپ سیمولاتور و مولتی و ... استفاده کنید در این صورت میتونید برای صدای خروجی گرفتن ازش استفاده کنید

Vahid_FDR
Saturday 16 May 2009, 11:42 AM
Power amp چیز خوبیه
عبارت است یک Cabinet با 4 اسپیکر 10 یا 12 اینچی که روش هم یه Head amp که توی ایران به کله گی شهرت داره یه چیز شبیه یه امپه که از بغل کشیده باشیش باید توی کنسرت ها دیده باشی ها
اول بیش از گیتار (افکت) می خوره به کل گی بعد از آنالیز صدا از Combo زیرش پخش می شه خیلی خفن!!!

pedramhet
Saturday 16 May 2009, 05:55 PM
اون مشکلاتی که در مورد آمپ لامپی گفتید چی هست؟
همون حدود 1200-1300 بخوام هزینه کنم بهتره jcm بگیرم یا چیزه دیگه ای پیشنهاد میکنید. البته تو ایران موجود باشه اون برند

A.Sad
Monday 18 May 2009, 07:32 PM
اولین مشکلش اینه که این جور امپها باید صداشون تا یه حدی بالا بره تا دیسترشن واقعیشون رو نشون بدن به اصطلاح saturate شه که تو خونه یکم مشکل ساز میشن البته تجهیزاتی هم وجود داره که این کار رو تو ولوم های پایین تر انجام بده.
دوم هم بزرگ و حجیم بودنشونه که تو تمرینات نمیتونید اینور اونورشون کنید ولی خوب صدای واقعی گیتار الکتریک رو باید تو این جور امپها شنید کیفیت فوق العاده و بدون نویز
البته من خودم امپهای رندال رو بقیه ترجیح میدم چون نسبت به قیمتشون فوق العاده هستن ولی خوب چون جنس امریکاییه تو ایران گیر نمیاد
اگه دنبال صداهای های گین هستی jcm مارشال گزینه ی خوبیه ولی اگه دنبال صداهای بلوزی هستی twin reverb فندر یه چیز دیگس فکر کنم بتونی گیر بیاریش

pedramhet
Tuesday 19 May 2009, 05:12 PM
خیلی خیلی متشکر از پاسخ گویی تون دوست عزیز
یه سوال دیگه هم داشتم fx loop توی آمپ ها چی هستش و اینکه میگن فلان آمپ 2 کاناله هست یعنی چی؟

A.Sad
Saturday 23 May 2009, 08:05 PM
ببخشید یه مدت نبودم
قبلا گفتم که امپ از دو قسمت preamp و poweramp تشکیل شده
حالا اگه بین این دو قسمت افکت قرار بدید افکت رو تو لوپ گذاشتین بعضی از افکتها تو این قسمت صدای بهتری میدن
اطلاعات بیشتر رو از اینجا بگیرید
من فکر کنم منظورتون از چند کاناله همون استریو مونو ... باشه که تو امپ های گیتار فکرنکنم کاربرد داشته باشه چون عموما امپ های گیتار یه گیتار هستن که مسلما مونو هستن بیشتر فکر کنم تو سیستم های خونگی و ماشین و ... کاربرد داشته باشه باز خیلی اطلاعات دقیقی ندارم

rumour
Saturday 11 July 2009, 06:17 PM
درود
من داشتم یکی از کنسرت های David Murray نگاه می کردم.وسط سولوش پاشو گذاشته بود روی یکی از پدال ها بالا پایین می برد.من فکر می کردم از پدال فقط برای قطع و وصل افکت ها استفاده می کنن.نه؟
آقا اصلا یکی قضیه ی این پدالا رو توضیح بده گیج شدم.
کنسرش خیلی طولانیه وگر نه میزاشتم ببینید چی می گم:guitarplay1:

Khashayar
Saturday 11 July 2009, 06:21 PM
درود
من خیلی با گیتار الکتریک کار نکردم.اما دوستان زیادی داشتم که کار میکردند.یک چنین پدالی در دستگاه افکت{اسمش رو درست گفتم؟}اونها بود که بالا و پایین میرفت و کارش کم و زیاد کردن صدا بود.به این صورت که با پایین بردن صدا کم میشد و با بالا آوردن صدا زیاد.حالا اینکه تنظیم ها و کاربردهای دیگه ای داشته باشه فکر نکنم.اما باز مطمئن نیستم.

sina.pesser
Saturday 11 July 2009, 09:13 PM
سلام به ashoo و rumour عزیز
اتفاقا این یک مسئله ای بود که من خیلی دوست داشتم کشفش کنم تا زمانی که یکی از دوستانم برای هم نوازی اومده بود خونمون, دقیقا همون کاری رو میکرد ashoo عزیز فرمودن ولی کارایی پدال بستگی به امکانات فاز یا همون تشکیلات افکت دادن صدا داره مثلا مال دوستم دو تا پدال داشت یکی برای قطع و وصل کردن صدا یکی هم برای کش دادن صدا , تا وقتی پا روی پدال بود صدا به طور یک نواخت پخش میشد , در هر صورت فکر نکنم همشون کارایی یکسانی داشته باشن
ممنون

Khashayar
Saturday 11 July 2009, 10:15 PM
درود
آره سینا جان درست میگی.میدونی اون پدالها به صورت جدا به دستگاه افکت وصل میشه و دستگاهای افکت مختلف ورودی خروجی های مختلفی دارن.و میشه از پدالهای مختلفی برای مقاصد گوناگون استفاده کرد.اما فکر میکنم همه یک پدال برای ولوم صدا داشته باشنو بعد هر کس بسته به نیاز و کارش پدالهای مختلفی اضافه میکنه.
HamedSedighi
Sunday 12 July 2009, 02:45 AM
گاها بسته به نوع افکت صدا رو در دایره مثلثاتی به حرکت در میاره این کار.اما نه هر نوع افکت

moomak
Sunday 12 July 2009, 12:38 PM
سلام
من یه zoom707 دارم
پدال دستگاه من این کارها رو انجام میده
1 - wah- تغییر میزان مدولاسیون واه واه در افکت های p-wah
2- pitch- تغییر میزان پیچ یا زیر و بم در افکت های p-pit
3- mod- برای تغییر مدول در مدولاسیون توسط پدال
4- Gain- برای تغییر دیستورشن
5- Rev- این پدال DLY/REV تغییر میده
6-vol - که تغییر میزان صداست
راستی پدال در کار ساختن افکت های جدید و پیش فرض ها در تنظیمات دستگاه هم کارایی داره
البته این کارایی های افکتور منه که دستگاه ساده ایه اما در افکت های مدل بالاتر کارایی ها خیلی پیشرفته میشه!
ارادتمند

Radiohead
Tuesday 14 July 2009, 01:05 PM
خوب تا جایی که اطلاعات همراهی کنه :

پدال جزء افکت های گیتار الکتریک هست ، که دارای دو حالت Open و Close هست وقتی پدال در حالت عادی قرار داره میگوییم پدال در حالت Open قرار داره ،

و وقتی پدال تا انتها فاشر داده شده میگیم پدال حالت Close داره .

کلا پدال دارای دو نقطه 1 و 0 محصوب میشه و به فواصل بین این دو نقطه ، به طور خیلی ساده گفتی ، عملکرد هایی واگذار میشه . این عمل کرد ها هر چیزی میتونه باشه . از افکت های Wah wah , Cry تا اکتاو ، ترمولو و رورب ، یا حتی تنظیم پیچ هی gain و ولوم صدا ، هر چیزی که بین فواصل کاهشی و افزایشی قرار بگیره ، مهم نیست که یه افکت باشه یا یه پیچ ترکیب صدای بین دو اسپیکر ...

siavash_eddie
Sunday 23 August 2009, 07:14 PM
میخواستم ببینم نظرتون راجع به آمپ های mesa boogie چیه؟ تو ایران گیر میاد ؟ چند تومن؟

monolith
Monday 24 August 2009, 02:10 PM
میخواستم ببینم نظرتون راجع به آمپ های mesa boogie چیه؟ تو ایران گیر میاد ؟ چند تومن؟
جزو بهترین و معروفترین برندهای امپ هست. و خوب تو ایران هم که گیر نمیاد.

Palasht
Saturday 19 September 2009, 07:11 PM
سلام
من یه یونیت Wah میخوام چی خوبه ؟
خودم دنبال Cry baby SW95 میگردم ( مال اسلش ) چون یه صدای همون جوری میخوام
کسی میدونی Satch از چه Wahی استفاده میکنه ؟
ممنون

Palasht
Saturday 19 September 2009, 08:53 PM
بیخیال Wah شو با همین پدالت یکم کار کن ولی انتظار نداشته باش صداهای جو ستریانی و اسلش و کلی Wah باز دیگرو دراری
اگر میخوای خیلی باهاش کار کنی به یونیت باید بگیری که حدود 150 200 تومنه

Palasht
Sunday 20 September 2009, 09:27 PM
فکر نمیکنین یکم دارین میزنین تو سر بریجای ایبنز ؟
Edge III چرا کوک در میده ؟
Top-Lok رو محکم کنین که دیگه کوک در نمیده ! فکر کنم جزو بهترین بریجای ایبنزم باشه ! Edge Zero هم خوبه تا اونجایی که میدونم !
خیلیا از این بریجا استفاده میکنن ! خیلی از خداها !
مثلا"
Joe Satriani , Steve Vai Herman Li, Sam Totman
و خیلیای دیگه
خودمم Edge 7 Lo Pro دارم و خیلیم راضیم ( البته گیتارم Prestige هست )
ولی خب درسته که جنسای بنجل چینی کیفیت خوبی ندارن
ولی با یکم گشتن میشه یه ایبنز ژاپین دست 2 پیدا کرد

monolith
Monday 21 September 2009, 09:27 AM
^
EDGE III و ZR روی مدلهای ارزونقیمت آیبانز استفاده میشه. هیچکدوم از خدا هایی که گفتید از این مدلها استفاده نمیکنند.

Palasht
Monday 21 September 2009, 08:08 PM
^
EDGE III و ZR روی مدلهای ارزونقیمت آیبانز استفاده میشه. هیچکدوم از خدا هایی که گفتید از این مدلها استفاده نمیکنند.

اول اینکه من حواسم نبود شما گفتین Zero Resis
فکر کردم گفتین Edge Zero
اگه منظورتون بلک داگ جو ستریانیه که قبول بریج داره در حد شاتل قیمت سازم 5 هزار دلاره نا قابل
JS100 که میدونم ارزون ترین JS هست ولی با این حال بازم JSه ! و JS20s ( که قیمتشم 1299$ هست ) Edge II دارن ( بقیه اکثرا" Pro هستن جز 1600 که Fixed هست )
استیو وای ها Pro هستن من اشتباه کردم معزرت میخوام فکر کردم IIIن

STM1 ساز سم تاتمن ( اگر درست نوشتم ) هست Edge III هست قیمتش 800$ هست
هرمن لی هم زیرو داره ( که شما زیرو رسیستنس رو گفتین )

در کل ولی Edge Pro رو من خیلی بریج خوبی میدونم III بریج قشنگ و راحتی هست ولی خب ...
در کل ببخشید شما درست میگین یه جاهایی رو اشتباه کردم ولی باز با این حال نمیشه گفت بریجای ایبنز به درد نخورن
چاکر شما

monolith
Tuesday 22 September 2009, 10:29 AM
شما هم درست میگید. آیبانز قطعاً برند بسیار معروف و پرطرفداری هست.
اتفاقاً یکی از نکات مثبت آیبانز اینه که گیتارهای ارزون قیمتش هم به نسبت خوب هستند. مثلاً یک فندر ارزون فقط اسم فندر داره ولی کیفیتش خیلی بده. اما آیبانز در مدلهای پایینش هم کیفت قابل قبولی داره. البته من هنوز اعتقاد دارم اگر کسی گیتار زیر هزار دلاری میخره، بهتره بدون ترمولو باشه. (Fixed bridge)

monolith
Tuesday 22 September 2009, 10:30 AM
یک نکته ای هم بگم: گیتاریستهای بزرگ هیچ وقت از سازهای معمولی که در بازار فروخته میشه استفاده نمیکنند. سازهای اونها همیشه سفارشی (custom made) هست. که البته مجانی در اختیارشون قرار داده میشه که برای تولید کنند تبلیغ بشه.
مثلاً همین slash (که شما هم مثل من دوستش داری) توی چندین اجرا بجای گیبسون از اپیفون استفاده کرده بود. قطعاً این از اون اپیفون های چند صد دلاری که همه میخرند نیست. بلکه به طور خاص برای خود slash ساخته شده. بعداً اپیفون سیگنچرش (signature) هم در اومد که البته خود slash هیچ وقت ازش استفاده نمیکنه. فقط اسمش باعث میشه که مردم بخرند.

Palasht
Tuesday 22 September 2009, 10:44 AM
یک نکته ای هم بگم: گیتاریستهای بزرگ هیچ وقت از سازهای معمولی که در بازار فروخته میشه استفاده نمیکنند. سازهای اونها همیشه سفارشی (custom made) هست. که البته مجانی در اختیارشون قرار داده میشه که برای تولید کنند تبلیغ بشه.
مثلاً همین slash (که شما هم مثل من دوستش داری) توی چندین اجرا بجای گیبسون از اپیفون استفاده کرده بود. قطعاً این از اون اپیفون های چند صد دلاری که همه میخرند نیست. بلکه به طور خاص برای خود slash ساخته شده. بعداً اپیفون سیگنچرش (signature) هم در اومد که البته خود slash هیچ وقت ازش استفاده نمیکنه. فقط اسمش باعث میشه که مردم بخرند.

صد درصد قبولت دارم
همین جو ستریانی تو کنسرتش یه گیتار میاره عین آینس ! یا یکی تو لایو سنفرانسیسکو فکر کنم میاره شکل املته :دی
ولی اسلش ادم لشیه !( با عرض پوزش )
گیتارای خدایی داره ولی بیشتر گیتاراش همیناییه که تو سایت گیبسون میفروشه
مثلا" خوراکش 59 Les Paul ه یا اکثرا" گیبسونای خودشو دست میگیره ولی بازم صد البته اون اپیفنی که میگیره دستش از جمهوری نخریده ( رجوع شود به اون اپیفون زک وایلد فیک تو جمهوری :دی )
ولی خب کسی هم که اسمشو میذاره رو یه گیتار هیچ وقت قبول نمیکنه که یه جنس اشغال رو سازش بذارن چون به هر حال خود طرف میره زیر سوال ! قبول نداری ؟ ( البته منظورم چین و مالزی و اون ورا نیست ! فقط ژاپن و امریکا و این کشورای تاپ )
در کل
چاکر شما
پلشت

jemis00
Saturday 26 December 2009, 02:31 PM
سلام...
مدتی هست که عضو این انجمن هستم و مطالبتون استفاده میکنم...تبریک میگم و خوشحالم که به چنین جایی با این سطح از معلومات دسترسی دارم.

اما این بحثی که امروز باهاشس برخورد کردم واقعا مشکل منهم هست.
میشه آمپی کپی آمپهای بازار ساخت؟من چندین و چند مدل از مدارها و نقشه هارو پیدا کردم اما نمیدونم هیچ کدوم مخصوص این کار هستند یا خیر؟
راستش برای من در حال حاضر پرداخت 200.000 T برای آمپ توجیه اقتصادی نداره..ولی از طرفی هم هروقت از جمهوری رد میشم آه از نهادم بلند میشه و قتی آمپهای پرزرق و برق رو میبینم.
آمپی که نت من میبینم میشه با 150 خرید ولی اینجا بایستی بالای 250 براش هزینه کنی کمی ناخوشاینده.
حالا به نظرتون عملی هست؟تو صفحه های قبلی صحبت شده بود همه از طرح و نقشه و عکس و فایل صوتی صحبت میکردند که من هیچ اثری از آثارشون ندیدم..هیچ لینک و یا عکسی وجود نداشت.
پرس و جوهای من برای مونتاژ یه آمپ، خیلی وقت که ادامه داره.با چندتا از دوستان الکترونیک صجبت کردم و چند نقشه رو چک کردیم.ساختشون عملی بود و حتی کیس هم قابل ساخت بود.اما نمیدونستیم که چی باید مونتاز کنیم..چه مدلی کیفیت و کارائی ارضا کننده رو در محدوده قیمت مربوطه اش بهمون میده.
ممنون میشم که کمی بیشتر راهنمایی بفرمائید.

برای اطلاع

Ibanez GRG270 BKN
Zoom 505 japan

MA_Happy
Tuesday 29 December 2009, 08:26 PM
سلام،آیا گیتار الکتریک همان صدای گیتار آگوستیک را در می آورد؟من میخواهم انشاالله چند وقت دیگر گیتار بخرم و صدای گیتار آگوستیک را خیلی دوست دارم ولی بچه ها میگن تو صدای چند ساز گم میشه؟
آیا صدا همان است و فقط یک pick-up دارد؟:guitarplay1:

moein babayee
Tuesday 29 December 2009, 09:05 PM
سلام، اگه به افکت وصلش نکنی که تقریبا می شه کلاسیک!
اگه خیلی به آکوستیک علاقه داری می تونی افکت آکوستیک بگیری روش بزاری که انصافا از آکوستیک بهتر می شه
اونم که دوستات گفتن صدا قاطی می شه و اینا نه اگه gain رو ببندی این مشکل رفع می شه

سوالی بود در خدمتم

MA_Happy
Tuesday 29 December 2009, 10:53 PM
سلام، اگه به افکت وصلش نکنی که تقریبا می شه کلاسیک!
اگه خیلی به آکوستیک علاقه داری می تونی افکت آکوستیک بگیری روش بزاری که انصافا از آکوستیک بهتر می شه
اونم که دوستات گفتن صدا قاطی می شه و اینا نه اگه gain رو ببندی این مشکل رفع می شه

سوالی بود در خدمتم
ممنون از پاسخت.فقط gain یعنی چه و با این اوصاف یعنی تو هم میگی که دیگه برم بخرم و یعنی میتونم صدای هر دو گیتار را بدست آورم؟روش زدنش با گیتار آگوستیک یا کلاسیک فرق میکند و یا همون روش و همان شکل است؟
و در آخر آیا میشود گیتار بیس را نیز با این گیتار زد؟
و در آخر افکت آگوستیک چیه و سخت افزار است و یا نرم افزار و قیمتش چنده،
بعدش قیمت یک گیتار آگوستیک حداقل و حداکثر چند است؟:guitarplay1:

moein babayee
Wednesday 30 December 2009, 08:47 AM
ممنون از پاسخت.فقط gain یعنی چه و با این اوصاف یعنی تو هم میگی که دیگه برم بخرم و یعنی میتونم صدای هر دو گیتار را بدست آورم؟روش زدنش با گیتار آگوستیک یا کلاسیک فرق میکند و یا همون روش و همان شکل است؟
و در آخر آیا میشود گیتار بیس را نیز با این گیتار زد؟
و در آخر افکت آگوستیک چیه و سخت افزار است و یا نرم افزار و قیمتش چنده،
بعدش قیمت یک گیتار آگوستیک حداقل و حداکثر چند است؟:guitarplay1:
ببین مسعود جان اگه بخوای این طوری بگی که برم یک الکتریک بخرم و با اون هم کلاسیک کار کنم هم سبک مربوط به الکتریک! سخت در اشتباهی درسته افکت آکوستیک داره واقعا قشنگه ولی اصلا نمی تونی با الکتریک مثلا کارای منوئت رو بزنی چون استیل گیتار الکتریک با کلاسیک سر تا پا فرق می کنه!
زدنشونم نه اصلا به هم ربطی نداره! الکتریک رو فقط با پیک می زنن، کلاسیک رو فقط با انگشت، آکوستیک رو با پیک و بعضی وقت ها با پیک! حتی آکوردا و گام هاشون با هم فرق داره (البته این مورد به سبکت بستگی داره)
نه گیتار بیس خیلی به اینا شبیه نیست! ولی خوب اگه اول یکی از اینا رو کار کنی بعد بری دنبال بیس خوب کارت یکم راحت تره!
در مورد افکت، ببین در اصل گیتار برقی و کلاسیک با هم هیچ فرقی ندارن فقط تو کلاسیک صدا می ره تو جعبه صدا و به صورت طبیعی تولید می شه، تو الکتریک نه بوسیله ی پیکاپ ها صدا گرفته می شه حالا وقتی تو الکتریک رو مستقیم به آمپ وصل کنی همون صدای کلاسیک رو می شنوی فقط با این تفاوت که صدا دیگه طبیعی نیست! حالا به خاطر این اومدن سخت افزارهایی طراحی کردن که به رو صدا کار کنه و حالت صدا رو عوض کنه که به اونا افکت می گن، حالا به میزان دستکاری رو صدا و به جورایی انحرافی که روی صدا ایجاد می کنه Gain می گن

فقط ما بچه های نت آهنگ به خاطر پول خدایی نکرده اطلاعات نمی دیم به خاطر هنر اطلاعاتمون رو در اختیار می زاریم! اون پستت رو پاک کن که ممکنه بعضی ها رو ناراحت کنه

یاعلی

monolith
Wednesday 30 December 2009, 03:20 PM
گیتار الکتریک در حالت کلین (clean) صداش کمی شبیه اکوستیک میشه، ولی اصلاً جای اون رو نمیگیره. همینطور از نظر تکنیکها کاملاً متفاوت هست.
اگر اکوستیک دوست داری، فقط خودش رو بگیر که هیچ سازی مشابه اون نیست.
اما این که گفتن در صدای چند ساز گم میشه:
هر سازی حجم صدای متفاوتی داره. مثلاً صدای درام از همه بلندتره، یا صدای فلوت یواشتره. ولی اینکه دلیل انتخاب ساز نمیشه. البته صدای گیتار اکوستیک به طور متوسط کمتر از کلاسیک و الکتریکه. ولی بر حسب نیاز میشه با امپ صداش رو افزایش داد.
یک سوال دیگه هم در مورد گیتار بیس پرسیدی که جواب اون هم منفی هست. با الکتریک نمیشه صدای بیس در اورد.

monolith
Wednesday 30 December 2009, 03:49 PM
سلام...

میشه آمپی کپی آمپهای بازار ساخت؟من چندین و چند مدل از مدارها و نقشه هارو پیدا کردم اما نمیدونم هیچ کدوم مخصوص این کار هستند یا خیر؟
راهنمایی بفرمائید.

برای اطلاع

Ibanez GRG270 BKN
Zoom 505 japan

بحث "صدا" تکنولوژی خیلی حساسیه. من خودم رشته ام الکترونیکه. فکر نمیکنم امپی که خودمون درست کنیم، صدای قابل قبولی بده.
بعضیها امپهای موجود رو تغییراتی میدند تا صدای متفاوتی تولید کنند (mod). ولی اینکه بخوای از اول خودت امپ درست کنی به نظر من فقط یک پروژه آموزشی/سرگرمی میشه. ولی کاربرد واقعی پیدا نمیکنه.
ضمناً اون امپ 200000 تومنی هم به نظر من چیز به درد بخوری نیست. فعلاً از همون امپ داخلیِ zoom505 استفاده کن تا وقتی حدود 700 هزار تومن دستت بیاد.

GameMaster
Wednesday 30 December 2009, 04:42 PM
امپ 30 وات قيمت دارين؟

jemis00
Thursday 31 December 2009, 02:22 AM
بحث "صدا" تکنولوژی خیلی حساسیه. من خودم رشته ام الکترونیکه. فکر نمیکنم امپی که خودمون درست کنیم، صدای قابل قبولی بده.
بعضیها امپهای موجود رو تغییراتی میدند تا صدای متفاوتی تولید کنند (mod). ولی اینکه بخوای از اول خودت امپ درست کنی به نظر من فقط یک پروژه آموزشی/سرگرمی میشه. ولی کاربرد واقعی پیدا نمیکنه.
ضمناً اون امپ 200000 تومنی هم به نظر من چیز به درد بخوری نیست. فعلاً از همون امپ داخلیِ zoom505 استفاده کن تا وقتی حدود 700 هزار تومن دستت بیاد.

ممنون.بله اینکه آمپ 200 T هم بدردی نخواهد خورد صحیح است.ولی خوب این مسائل رو باید نسبی قیاس کرد..مهم از فکرش تقریبا بیرون اومده بودم.اما با خونن پست های این بحث دوباره برام زنده شد.
:)

Palasht
Thursday 31 December 2009, 03:10 PM
دسته ها یکیه ولی صدا فرق داره
اگر جفتشو میخوای به نظر من الکتریک بگیر چون میشه باهاش کارای اکوسنیک رو تا یه حدودی زد
مثلا" اگر تو فکر nothing else matters و این جور چیزایی میتونی ردیفش کنی با یکم افکت بازی و صد البته یه پیک اپ خوب ( اکر معمولی باشه )
یه سری پیک اپ هم هست که یه سویچ داره صدای اکوستیک رو خیلی خوب میده که اون قیمتش بالاس ( مثلا" یکی از سازای اسلش داره ! )
در کل ببین میخوای چیکار کنی بعد برو دنبالش

A.Sad
Friday 1 January 2010, 10:21 PM
سلام...
مدتی هست که عضو این انجمن هستم و مطالبتون استفاده میکنم...تبریک میگم و خوشحالم که به چنین جایی با این سطح از معلومات دسترسی دارم.

اما این بحثی که امروز باهاشس برخورد کردم واقعا مشکل منهم هست.
راستش برای من در حال حاضر پرداخت 200.000 T برای آمپ توجیه اقتصادی نداره..ولی از طرفی هم هروقت از جمهوری رد میشم آه از نهادم بلند میشه و قتی آمپهای پرزرق و برق رو میبینم.
آمپی که نت من میبینم میشه با 150 خرید ولی اینجا بایستی بالای 250 براش هزینه کنی کمی ناخوشاینده.
حالا به نظرتون عملی هست؟تو صفحه های قبلی صحبت شده بود همه از طرح و نقشه و عکس و فایل صوتی صحبت میکردند که من هیچ اثری از آثارشون ندیدم..هیچ لینک و یا عکسی وجود نداشت.
پرس و جوهای من برای مونتاژ یه آمپ، خیلی وقت که ادامه داره.با چندتا از دوستان الکترونیک صجبت کردم و چند نقشه رو چک کردیم.ساختشون عملی بود و حتی کیس هم قابل ساخت بود.اما نمیدونستیم که چی باید مونتاز کنیم..چه مدلی کیفیت و کارائی ارضا کننده رو در محدوده قیمت مربوطه اش بهمون میده.
ممنون میشم که کمی بیشتر راهنمایی بفرمائید.

برای اطلاع

Ibanez GRG270 BKN
Zoom 505 japan

دوست عزیز من خودم مدت زیادی این قضیه ی ساخت تجهیزات گیتار رو دنبال کردم نتیجشم ساخت دو 3 تا یونیت شد یه سری از این اطلاعات هم تو سایت گذاشتم ولی اگه نظر من رو بخوای میگم که زیاد پی گیر این قضیه نباش چون هر کاریم بکنی اخرش چیزی که میسازی کلی نویز داره من که خودم فکر میکنم این شرکتها برای اینکه این نویز ها تو کارشون نباشه تکنولوژی خفنی پیاده میکنن که به این راحتی هام دست هر کسی نمیدن در کل اگه به این قضیه به فکر تفریح نگاه کنی خوبه ولی فکر نمیکنم نتیجه ی قابل قبولی بده (من که ندیدم)
اگه اطلاعات خوبیم تو این زمینه پیدا کردی خوشحال میشم که در اختیار کسای دیگه بگذاری تا استفاده کنن ممنون
البته نا امیدت نمیکنم چون خودم تستش کردم جواب داده اینم ادرس تاپیک امیدوارم بدردت بخوره

&unknown&
Tuesday 5 January 2010, 02:15 PM
سلام دوستان من امروز برای یکی از بچه ها یه آمپ دیدم خیلی خوشم اومد! دست 2 (خیلی تمیز)بود ولی خیلی محشر بود!قیمتش رو هم 400 هزار تومن میگفت! نظرتون چیه؟( آمریکایی اصل)
peavey 40w
مثل ای بود! یکم فرق داشت

doorsfan
Tuesday 5 January 2010, 03:02 PM
شرکت سازنده ی این آمپ خیلی معروفه و به نظر من با 400 تومن خیلی انتخاب خوبی هست اما اگه تونست آمپهای دسته دوم مارشال رو گیر بیاره عالیه

&unknown&
Tuesday 5 January 2010, 03:24 PM
موضوع اینه که مارشال 100w همین قیمت گیر اوردم! یه دو نه هم مارشال 250w با 2 تا باند حدود 500 بود!
ولی این peavey که دیدم مال خود مغازه دار نبود! ماله دوستش بود! داشت زیر قیمت میداد(طرف پول لازم بود)! تو بازار هم اصلا جای دیگه پیدا نکردم!!!!!

&unknown&
Tuesday 5 January 2010, 03:28 PM
از نظر صدا هم با اون مارشال 250w امتحان کردیم! صدای پی وی خیلی باحال تر از مارشاله بود!

doorsfan
Tuesday 5 January 2010, 04:35 PM
این آمپ برای کارای سنگین متال توصیه میشه مثل اکسترم پروگ متال و دث اپث هم از این سری آمپ ها و همچنین آمپ مسا استفاده میکنه و اگه اشتباه نکنم مایکل آکرفلد یه دونه آمپ همین شکلی داره برای تمرین خونه (نمیدونم مدلش این باشه یا نه اما مثل خودشه )
کلا یکی از سه آمپ معروف دنیاست اگه پسندیده که بخره خیلی خوبه

doorsfan
Tuesday 5 January 2010, 04:41 PM
اوه البته مسا هم تو این رده آمپ آمپ های خدایی هم داره اونا رو هم حتما یه تست کنید من که تو آمپ ها مسا رو میپسندم

Palasht
Tuesday 5 January 2010, 07:01 PM
پیوی خوبه !
من یه امریکاشو تو یاماها دیدم 800 میداد 100W
جو ستریانی هم پیویه !
خوبه کلا" به نظر من امپای فوق العادهاین !

monolith
Sunday 10 January 2010, 01:06 PM
سلام دوستان من امروز برای یکی از بچه ها یه آمپ دیدم خیلی خوشم اومد! دست 2 (خیلی تمیز)بود ولی خیلی محشر بود!قیمتش رو هم 400 هزار تومن میگفت! نظرتون چیه؟( آمریکایی اصل)
peavey 40w
مثل ای بود! یکم فرق داشت

شما که اصلاً نگفتی مدلش چی بود؟!
اگه مثل اون عکس studio pro 40 باشه که فکر نکنم 400 تومن بیارزه.

Mariachi
Tuesday 12 January 2010, 03:26 PM
آقایون و اساتید محترم راهنمایی کنید:
برای شروع با 200 تومن:1. آمپ بگیرم؟ 2.مولتی بگیرم و با سیستم صوتی خونگی کار کنم؟ 3.هیچ کدوم صبر کنم پول دستم بیاد یه آمپ درست حسابی بگیرم؟
اگه با 200 یه مولتی خوب و با کیفیت پیدات میشه بگید.(ببخشید اگه تکراریه چون تاپیکو نخوندم)

Mariachi
Tuesday 12 January 2010, 04:28 PM
اَ اَ اَ اَ !You can see links before reply
دارم شاخ در میارم!
با 200 دلار میشه آمپ فندر 65w به بالا گرفت!!
تو ایران هست؟
یه سر به اینجا بزنید:
You can see links before reply (You can see links before reply)
آمپ لامپی 5 واتی؟درست فهمیدم؟ 200 دلاره!

khalseh
Tuesday 12 January 2010, 05:49 PM
آقایون و اساتید محترم راهنمایی کنید:
برای شروع با 200 تومن:1. آمپ بگیرم؟ 2.مولتی بگیرم و با سیستم صوتی خونگی کار کنم؟ 3.هیچ کدوم صبر کنم پول دستم بیاد یه آمپ درست حسابی بگیرم؟
اگه با 200 یه مولتی خوب و با کیفیت پیدات میشه بگید.(ببخشید اگه تکراریه چون تاپیکو نخوندم)
سلام دوست عزيز.
اول به چند سوال جواب بديد.
1.چند مدت هست ساز ميزنيد
2.تجهيزاتي كه مي خواهيد بخريد تا چه مدت مي خواهيد نگه داريد
3.از اون چه استفاده اي مي خواهيد بكنيد(تمرين خانگي،تمرين گروهي،ضبط)البته در حال حاضر

Mariachi
Tuesday 12 January 2010, 07:27 PM
سلام دوست عزيز.
اول به چند سوال جواب بديد.
1.چند مدت هست ساز ميزنيد
2.تجهيزاتي كه مي خواهيد بخريد تا چه مدت مي خواهيد نگه داريد
3.از اون چه استفاده اي مي خواهيد بكنيد(تمرين خانگي،تمرين گروهي،ضبط)البته در حال حاضر
سلام و درود!
1. تازه الکتریک رو دارم شروع میکنم.
2.هرچی بیشتر بهتر اما کمتر از دو سالم دیگه نشه!
3.تمرین خانگی.

khalseh
Tuesday 12 January 2010, 09:10 PM
خوب در اين صورت من بهتون خريد آمپ 15 وات marshall مدل Marshall MG-15DFX رو پيشنهاد مي كنم كه خودش هم clean داره هم distortion و 4 تا افكت Reverb ,Delay,chorus,flanger هم داره قيمتش هم فكر مي كنم بين 170 تا 190 باشه.اگه نظرتون به خريد بود بگيد تا راهنماييتون كنم.
البته به اينم بستگي داره چقدر بايد صبر كنيد تا پول بيشتر بياد دستتون.

Mariachi
Wednesday 13 January 2010, 06:28 AM
خوب در اين صورت من بهتون خريد آمپ 15 وات marshall مدل Marshall MG-15DFX رو پيشنهاد مي كنم كه خودش هم clean داره هم distortion و 4 تا افكت Reverb ,Delay,chorus,flanger هم داره قيمتش هم فكر مي كنم بين 170 تا 190 باشه.اگه نظرتون به خريد بود بگيد تا راهنماييتون كنم.
البته به اينم بستگي داره چقدر بايد صبر كنيد تا پول بيشتر بياد دستتون.

ممنون بله قصدم همون خرید هست،
اما من شنیدم آمپ های Mg مارشال خوب نیستند مگر اینکه اصل اصلش گیر بیاد که معمولا نمیاد.
در مورد Line6 چطور؟تو ایران گیر میاد؟
در مورد fender چی چرا اینقدر ارزونند ؟ من شنیدم کیفیت خوبی دارند، آمپ لامپی فندر 5 وات هست تو google حدود 200 دلار!

Mariachi
Wednesday 13 January 2010, 07:46 AM
در مورد آمپهای MG15DFX و MG30DFX و Roland cube 20x و line6 spider IV 30 هم دوستان نظر بدن لطفا.

Radiohead
Wednesday 13 January 2010, 08:17 AM
بنده از میون آمپ های آرزون قیمت فقط line 6 رو میپسندم ، و به شما هم همین ماک رو پیشنهاد میکنم ...

khalseh
Wednesday 13 January 2010, 09:19 AM
در مورد آمپهای MG15DFX و MG30DFX و Roland cube 20x و line6 spider IV 30 هم دوستان نظر بدن لطفا.
سلام
بله خريد آمپ هاي سري MG در وات هاي بالا 1 اشتباه به تمام معناست كلا خريد آمپ ترانزيستوري از نظر من دور ريختن پول هست در وات هاي بالا پس حتي 30 وات هم توجيحي ندارد (آمپ 30 وات2 برابر آمپ 15 شدت صدا ندارد واحد اندازه گيري شدت صذا ذسيبل است نه وات).ولي دليلي كه من MG 15DFX رو پيشنهاد كردم اين بود كه ببينيد به هر حال اين آمپي كه الان مي خريد آمپ اصليتون نخواهد بود و شما اگر فرض كنيم مثلا تا دو سال ديگر نتوانيد حداقل 800 تومن جمع كنيد براي يك آمپ خوب به هر حال به آمپي با كانال ديستورشن خوب نياز داريد براي اينكه بتوانيد تميز زدن گام و تكنيك هايي مثل سويپ پيكينك يا لگاتو را تمرين كنيد.
خوب اين در مورد MG15,30
در مورد Roland من اطلاعي ندارم و چون زياد هم توي بازار ايران ازش موجود نيست فكر نمي كنم كار درستي باشه خريدنش
اما در مورد line 6 اولا من قيمت اين مدلي كه نوشتيد رو نمي دونم و توي بازار من بيشتر واتهاي بالاي اون رو ديدم مي دونيد كه آمپ هاي line 6 مدلينگ آمپ هستند كه به صورت ديجيتال صداهاي زيادي توليد مي كنند براي كارهاي متال بسيار مناسب هستند و كلا من هم موافقم با نظر دوستمون ولي خوب مشكلي كه دارن اينه كه من دوست مغازه داري داشتم كه مي كفت كاملا شانسي هستند و برگشتي كم نداشتند ولي اگر خوبش گيرتون بياد(اينو خود مغازه دار هم نمي تونه تشخيص بده)واقعا آمپهاي خوبي هستند البته بازم مي گم بايد هزينتون رو بسنجيد و به اين توجه داشته باشيد كه آمپي كه مي خريد آمپ اصلي شما نيست.
اما در مورد خريد توجه كنيد هم در صداي پايين و هم در صداي بالا آمپ را امتحان كنيد توجه كنيد 2010 يا 2009 باشد آمپ چون مشكل كهنه شدن صفحه ي خروجي صدا براتون پيش نياد تمام كنترل ها(پيچهاي تنظيم) رو از پايين ترين حد تا بالاترين حد امتحان كنيدهمانجا نحوه عملكرد آمپ را بپرسيد و همانجا امتحان كنيد و در نهايت فرصتي براي تست در خانه بگيريد.
اگر سوال ديگري داشتيد من خوشحال مي شم جواب بدم.

Mariachi
Wednesday 13 January 2010, 11:42 AM
سلام
اما در مورد line 6 اولا من قيمت اين مدلي كه نوشتيد رو نمي دونم و توي بازار من بيشتر واتهاي بالاي اون رو ديدم مي دونيد كه آمپ هاي line 6 مدلينگ آمپ هستند كه به صورت ديجيتال صداهاي زيادي توليد مي كنند براي كارهاي متال بسيار مناسب هستند و كلا من هم موافقم با نظر دوستمون ولي خوب مشكلي كه دارن اينه كه من دوست مغازه داري داشتم كه مي كفت كاملا شانسي هستند و برگشتي كم نداشتند ولي اگر خوبش گيرتون بياد(اينو خود مغازه دار هم نمي تونه تشخيص بده)واقعا آمپهاي خوبي هستند البته بازم مي گم بايد هزينتون رو بسنجيد و به اين توجه داشته باشيد كه آمپي كه مي خريد آمپ اصلي شما نيست.

منظورتون از شانسی هستند رو درست متوجه نشدم،
یعنی موقع خرید سالمند بعد خراب میشند؟ میسوزن یا کیفیتشون رو از دست میدن؟
آمپ Laney چطور مثل اینکه تو ایران نمایندگی داره.(همون آوا پارسیان)
در مورد اون آمپ فندر چرا کسی توضیحی نداد؟

khalseh
Wednesday 13 January 2010, 11:59 AM
منظورتون از شانسی هستند رو درست متوجه نشدم،
یعنی موقع خرید سالمند بعد خراب میشند؟ میسوزن یا کیفیتشون رو از دست میدن؟
آمپ Laney چطور مثل اینکه تو ایران نمایندگی داره.(همون آوا پارسیان)
در مورد اون آمپ فندر چرا کسی توضیحی نداد؟
بله مشكل آمپهاي line6 هميني هست كه گفتيد.
آمپ هاي laney هم در رده آمپ هاي كم قيمت آمپهاي نسبتا خوبي هستند
اول اينكه آمپ وات پايين فندر توي من خيلي كم ديدم توي بازار و بعد هم قيمتي ازشون ندارم و امكانات اين مدلي كه مي گيد چي هست اصلا؟

Mariachi
Wednesday 13 January 2010, 01:43 PM
بله مشكل آمپهاي line6 هميني هست كه گفتيد.
آمپ هاي laney هم در رده آمپ هاي كم قيمت آمپهاي نسبتا خوبي هستند
اول اينكه آمپ وات پايين فندر توي من خيلي كم ديدم توي بازار و بعد هم قيمتي ازشون ندارم و امكانات اين مدلي كه مي گيد چي هست اصلا؟
امکانات جانبی خاصی نداره فقط یه آمپ لامپی 5 وات 200 دلاریه. اگه تو ایران گیر بیاد خیلی خوب میشه چون حتما کیفیت خوبی داره اینم لینکش:

Mehrshad_PRS
Saturday 16 January 2010, 01:06 AM
دوستان برای خرید امپ کمک میخواستم!
نظرتون درباره امپ marshall mg100dfx چیه؟
یه مدل پشت ویترینی پیدا کردم 450 میداد ((امپ خیلی تمیز بود)) نوش دوروور 530 اینا باید باشه!
هزینه ای که میخوام بکنم حدود 500 تومن هست
ممنون میشم کمکم کنید

khalseh
Saturday 16 January 2010, 08:11 AM
دوستان برای خرید امپ کمک میخواستم!
نظرتون درباره امپ marshall mg100dfx چیه؟
یه مدل پشت ویترینی پیدا کردم 450 میداد ((امپ خیلی تمیز بود)) نوش دوروور 530 اینا باید باشه!
هزینه ای که میخوام بکنم حدود 500 تومن هست
ممنون میشم کمکم کنید
سلام
از نظر من كلا آمپ هاي ترانزيستوري توي وات هاي بالا هيچ توجيه مالي ندارن پس اگر عجله اي نداريد كمي صبر كنيد پول بيشتري دستتون بياد تا بتونيد آمپ لامپي يا همون تيوب(tube) يا همون , ولو(valve)آمپ خريداري كنيد ك صداي بسيار بهتري دارند.
براي اطلاعات بيشتري به پست هاي قبلي هم سر بزنيد فكر مي كنم در اين مورد بحث شده باشد
موفق باشيد.

Mehrshad_PRS
Saturday 16 January 2010, 10:35 AM
سلام
از نظر من كلا آمپ هاي ترانزيستوري توي وات هاي بالا هيچ توجيه مالي ندارن پس اگر عجله اي نداريد كمي صبر كنيد پول بيشتري دستتون بياد تا بتونيد آمپ لامپي يا همون تيوب(tube) يا همون , ولو(valve)آمپ خريداري كنيد ك صداي بسيار بهتري دارند.
براي اطلاعات بيشتري به پست هاي قبلي هم سر بزنيد فكر مي كنم در اين مورد بحث شده باشد
موفق باشيد.
علیک سلام
خیلی ممنون
این امپهای لامپی خوبه ولی خیلی گرونه!
سریشو میتونی بهم بدی مثلا تو مارشال اسم سریش چیه و پیوی و....
اطلاعاتی درباره وزنش داری؟!
میخوام از همون سایت موزیک 123 سفارش بدم البته باید سبک باشه!
فکر میکنم مثلا یه امپ 30 وات لامپی بیشتر از 5 کیلو نباشه!درسته؟حالا هر چقدر سبک تر بهتر!

اصل استفاده من فعلا تو خونه هست صدای زیاد به دردم نمیخوره

monolith
Saturday 16 January 2010, 11:31 AM
اصولاً سری MG فقط اسم مارشال داره، ولی از نظر کیفیت صفره. به نظر من از فکر خریدش بیا بیرون.
رد کردن امپ از گمرک کار سختیه. چون نمیتونی مثل گیتار بندازی رو دوشت و بگی مال خودمه.
یک گمرکی برای امپش میگیرند، یه گمرکی هم برای بلندگو.
بهتره از همینهایی که تو ایرانه یکی انتخاب کنی.

Mariachi
Saturday 16 January 2010, 02:06 PM
هیچ کس حتی محل هم نمیزاره؟!!! :62:
بابا فندر آمپ لامپی 200$ داره به خدا !!!!
چرا کسی نظر نداد؟!!!
سایتش اون بالا هست!!! :s
:dash1::dash2:

Mehrshad_PRS
Saturday 16 January 2010, 02:45 PM
چرا کسی نظر نداد؟!!!
سایتش اون بالا هست!!! :s
:dash1::dash2:
اره لامپیه!!!
با این قیمت 280 دلار واقعا قیمتش خوبه!

monolith
Saturday 16 January 2010, 03:06 PM
چرا کسی نظر نداد؟!!!
سایتش اون بالا هست!!!
خوب خودت که گفتی، اگه تو ایران گیر بیاد خوب میشه.
ضمناً این امپ کاملاً لامپی هم به حساب نمیاد. چون فقط 2 تا لامپ داره. اینطور که توضیح داده به نوعی امپ مادلینگ هست. (در واقع ترکیبی از تیوب و مادلینگ که فکر کنم نسبت به قیمتش خوب دراومده)

Mehrshad_PRS
Saturday 16 January 2010, 03:43 PM
این امپه که این دوستمون میگه خوبه من بخرم؟

5 وات کم نیست!؟!؟!؟

Mehrshad_PRS
Saturday 16 January 2010, 04:25 PM
بچه ها marshall avt20 چه جوریه؟
این خوبه؟

Mariachi
Saturday 16 January 2010, 06:00 PM
به! حالا شد!
اگه میدونستم باید خودمو بزنم در و دیوار زودتر این کار رو می کردم! :ap
پس اگه گیر بیاد آمپ خوبیه، انشااله گیرش میاریم!!

Mariachi
Saturday 16 January 2010, 06:54 PM
سلام!
امکان داره که یه آمپ با پیکاپ humbucker مشکل داشته باشه؟
تو یه review در مورد یه آمپ خوندم که آمپش (فندر بود) با سینگل صدای خوبی داره اما با هومباکر مشکل داره میشه همچین چیزی؟ اشکال از گیتار طرف نبوده احتمالا؟(آخه سه نفر این مشکل رو داشتن تویه سایت، ولی جای دیگه ندیدم کسی این مشکل رو داشته باشه)

khalseh
Saturday 16 January 2010, 07:38 PM
سلام!
امکان داره که یه آمپ با پیکاپ humbucker مشکل داشته باشه؟
تو یه review در مورد یه آمپ خوندم که آمپش (فندر بود) با سینگل صدای خوبی داره اما با هومباکر مشکل داره میشه همچین چیزی؟ اشکال از گیتار طرف نبوده احتمالا؟(آخه سه نفر این مشکل رو داشتن تویه سایت، ولی جای دیگه ندیدم کسی این مشکل رو داشته باشه)
كلا آمپ هاي فندر توي چنل كلين صداي بسيار عالي دارن مخصوصا براي جز و بلوز و ريورب ها خيلي خوبي هم دارن ولي توي چنل ديستورشن مشكلاتي دارن.

Mehrshad_PRS
Saturday 16 January 2010, 07:41 PM
این خوبه؟
من منظورم اینه!
اینجوری که با فروشنده حرف زدم منظورش marshall avt20x بود قیمت 460 داد!!! البته مثل اینکه لامپیه

نظرتون چیه؟

یه مدل دیگه هم داره marshall avt20xt

khalseh
Saturday 16 January 2010, 07:51 PM
من منظورم اینه!
اینجوری که با فروشنده حرف زدم منظورش marshall avt20x بود قیمت 460 داد!!! البته مثل اینکه لامپیه

نظرتون چیه؟

یه مدل دیگه هم داره marshall avt20xt

ببينيد بهترين سري هاي آمپ هاي لامپي مارشال سري JVM هستند و سري AVT سري عادي از آمپهاي لامپي هستند ولي از 2 آمپ بالا فكر مي كنم سري Tribute بهتر باشن البته بايد به سال ساخت هم دقت كنيد واينكه نو باشن (2010) آمپ ها چون هم صفحه ي بلند گو كهنه مي شه و هم آمپ هاي لامپي هر از چند گاهي بايد لامپ اونها عوض شه.

Mehrshad_PRS
Saturday 16 January 2010, 08:16 PM
ببينيد بهترين سري هاي آمپ هاي لامپي مارشال سري JVM هستند و سري AVT سري عادي از آمپهاي لامپي هستند ولي از 2 آمپ بالا فكر مي كنم سري Tribute بهتر باشن البته بايد به سال ساخت هم دقت كنيد واينكه نو باشن (2010) آمپ ها چون هم صفحه ي بلند گو كهنه مي شه و هم آمپ هاي لامپي هر از چند گاهي بايد لامپ اونها عوض شه.
پسر این امپ خریدنم دردسر داره ها:8ysyvb:
خوب اره سری jvm خیلی خوبه پولشم خوبه من زیر 1500 دلار ازش ندیدم حالا خدا میدونه چقدر اینجا میدن:42:
از کجاش میشه سال ساختشو فهمید؟
تو سایتها لامپهاشو دیدم اینجا میشه خرید اگه سوخت؟

doorsfan
Sunday 17 January 2010, 12:37 PM
اگه برای کارای سبک میخوای من mesa boogie رو پیشنهاد میکنم یکم از مارشال ارزونتره اما خداست

monolith
Sunday 17 January 2010, 12:48 PM
این خوبه؟
سری AVT برخلاف آنچه فروشنده های ما (بخصوص در راسته جمهوری) میگند لامپی نیست. بلکه هایبرید به حساب میاد. امپهای هایبرید فقط در قسمت پری امپ یک لامپ دارند ولی قسمت پاور امپ اونها تمام ترانزیستوری هست.
ارزونترین امپ مارشال که ارزش خرید داره DSL 401 هست که تو ایران یک میلیون تومن میشه خرید.

Mariachi
Sunday 17 January 2010, 01:08 PM
آمپ لامپی واقعا بعد یه مدت لامپش ایراد پیدا میکنه و باید عوض بشه؟!
بعد یه سوال چرا از آمپ Marshall MG30dfx بد میگن؟
ایرادش چیه تا 250 دلار یه آمپ خوب معرفی کنید لطفا.

Mehrshad_PRS
Sunday 17 January 2010, 03:52 PM
بچه ها نظرتون درباره این امپ جقله چیه؟ صداش اندازه خودش خوبه!

قیمت 59 دلار خوبیش اینکه حدود 510 گرم هست با پستم میشه خرید!
راستش من یه هدفون میشه گفت خیلی خوب دارم که برای استدیو هست

اینجوری که یادمه حدود 300 تومن خریدمش به این فکر افتادم که از این هدفون و خروجی هدفون این امپ استفاده کنم!!!
تا پولم جور بشه هم سازم رو عوض کنم هم امپ لامپی خوب بگیرم این مشخصات این امپ جقله!

ms4 مورد نظر منه نظرتون چیه؟

Mehrshad_PRS
Sunday 17 January 2010, 05:00 PM
این ویدئو کامل تره!

Palasht
Sunday 17 January 2010, 08:00 PM
خب چرا از افکتت استفاده نمیکنی ؟
افکتم پری امپ داره دیگه !

Mehrshad_PRS
Sunday 17 January 2010, 08:47 PM
پری امپ چیه؟
افکت من اینه

اونجوری باید وصل کنم به یه چیزی که صدا بگیرم!
صدای اسپیکر کامپیوتر رو دوست ندارم!با اینکه 12 واته ولی صدای این 1 واتی قشنگ تره!
یه جوریه!

اهان راستی کارت صدام خریدم جدیدا ولی بهش مولتی افکتم رو وصل نکردم!
افکت رو وصل کنم به کارت صدام میترسم بسوزه!
اینم کارت صدام!

اگه لپ تاپ و کارت صدام به ایراد نمیفته یه صدا ازش بگیرم البته با هدفون!!! اسپیکر لپ تاپ خراب میشه:8ysyvb:

&unknown&
Sunday 17 January 2010, 09:17 PM
یعنی میشه هدفون رو مستقیم به مولتی افکت وصل کرد؟

Mehrshad_PRS
Sunday 17 January 2010, 09:21 PM
اینم پورتهایی که خود مولتی افکت میخوره!

You can see links before reply mage

این aux in و phones پورت چیه؟

راستی این مولتی افکت که استریو هست فیش استریو 2 سره هم هست ازش استریو صدا بگیرم!

Palasht
Monday 18 January 2010, 10:10 AM
فون همون هد فونه دیگه !
اگرم فیش هد فونت نمیخوره یه تبدیل بگیر
لفت و رایتم میتونی مثلا" به دو تا امپ وصل کنی یا به لفت و رایت امپت وصل میشه !
با اون پیچای باس و تریبل و میدلم میتونی همون کار اکپ رو بکنی
چون اگه مثلا" یه 15 مارشال بگیری همین 3 تا پیچ رو فقط داری !

Mehrshad_PRS
Monday 18 January 2010, 10:16 AM
فون همون هد فونه دیگه !
اگرم فیش هد فونت نمیخوره یه تبدیل بگیر
لفت و رایتم میتونی مثلا" به دو تا امپ وصل کنی یا به لفت و رایت امپت وصل میشه !
با اون پیچای باس و تریبل و میدلم میتونی همون کار اکپ رو بکنی
چون اگه مثلا" یه 15 مارشال بگیری همین 3 تا پیچ رو فقط داری !
خیلی ممنون
نه مشکلی از نظر فیش نداره تو خود جعبش تبدلش هست اونم پیچی. چیزی کم نذاشته:Laie_28:

شب رفتم خونه تست میکنم ببینم چه جوری میشه:guitarplay2:

Mariachi
Monday 18 January 2010, 03:13 PM
اگر کسی از این آمپ ها استفاده کرده یا از نزدیک دیده یکم در موردشون توضیح بده لطفا
roland cube 30x ; Mg 30dfx ; MIMX65 ; zoom fire 30
برند Behringer چطور آمپهاش خوبند؟
تا 250 دلار یه چند تا آمپ با کیفیت معرفی کنید لطفا!

saeed 1975
Wednesday 20 January 2010, 11:41 PM
سلام به همه دوستان هنرمند
ببخشید دیدم بحث امپ بالا گرفته می خواستم یه سوال کنم :
ایا امپ لامپی خیلی خوب بدون توجه به قیمت بالاش به درد تمرین تو خونه می خوره؟؟؟؟؟
تا اونجایی که من می دونم هیچ فایده ای نداره و حالت گرفته می شه چون این مدل امپ ها
فقط تو صدای بلند خوب جواب می ده .
من فکر می کنم اول باید یه اتاق اکوستیک ردیف کرد بعد یه همچین امپی خرید......
در غیر این صورت برای تمرین در منزل بهترین انتخاب همین امپ های معمولی که در بازار هست خیلی خوب جواب می ده

:guitarplay2::guitarplay2:

Mariachi
Friday 22 January 2010, 10:24 AM
این انتخاب آمپ از انتخاب گیتار خیلی بیشتر پدر درمیاره!You can see links before reply!
آدم هزار جور انتخاب داره:
1. آمپ لامپی:
1/2.آمپ لامپی ارزون بخره یا نه(برای تمرین).
1/3.آمپ لامپی با امکانات و افکت بخره یا معمولی.
1/4.از کدوم برند بگیره.
2.آمپ ترانزیستوری:
2/2.از کدوم برند بگیره.
2/3.با امکانات و افکت بگیره یا معمولی.

از همه مهمتر آدم کیفیتشون رو نمیتونه مقایسه کنه(با این وضع بازار که جز MG چیز دیگه ای ندارند)
اصلا تو این برند ها کدوم سرتره؟
Roland ; Peavey ; fender ; .... ؟
You can see links before reply You can see links before reply You can see links before reply
You can see links before reply You can see links before reply

monolith
Saturday 23 January 2010, 03:03 PM
سلام به همه دوستان هنرمند
ببخشید دیدم بحث امپ بالا گرفته می خواستم یه سوال کنم :
ایا امپ لامپی خیلی خوب بدون توجه به قیمت بالاش به درد تمرین تو خونه می خوره؟؟؟؟؟
تا اونجایی که من می دونم هیچ فایده ای نداره و حالت گرفته می شه چون این مدل امپ ها
فقط تو صدای بلند خوب جواب می ده .
من فکر می کنم اول باید یه اتاق اکوستیک ردیف کرد بعد یه همچین امپی خرید......
در غیر این صورت برای تمرین در منزل بهترین انتخاب همین امپ های معمولی که در بازار هست خیلی خوب جواب می ده

:guitarplay2::guitarplay2:
اگه خیلی پول داری، یک امپ ترانزیستوری بخر برای تمرین و یک امپ لامپی هم بخر برای کارهای جدیتر.
ولی اگه میخوای فقط یکی بخری، فقط لامپی بگیر. به درد تمرین تو خونه هم میخوره.
اینکه گفتی فقط تو صدای بلند خوب جواب میده درست نیست. بیشتر امپها یک پیچ گین و یک پیچ ولوم جداگانه دارند. میتونی گین رو بالا ببری تا صدا دیستورشن بشه، ولی ولوم رو پایین بیاری که همسایه ها ناراحت نشند.

pkr_legend
Friday 12 February 2010, 03:16 PM
سلام دوستان من یه آمپ می خوام برای تمرین با گیتار آکوستیک قیمتش هم حدود 150 باشه چه چیزی رو پیشنهاد می کنین؟
نظرتون راجع به این چیه؟ Peavey - Vypyr

monolith
Tuesday 16 February 2010, 08:51 AM
سلام دوستان من یه آمپ می خوام برای تمرین با گیتار آکوستیک قیمتش هم حدود 150 باشه چه چیزی رو پیشنهاد می کنین؟
نظرتون راجع به این چیه؟ Peavey - Vypyr

وایپر، در بین امپهای نوع مادلینگ، امپ خوبیه. ولی برای اکوستیک نیست. مال گیتار الکتریکه.
برای گیتار اکوستیک باید امپ مخصوص بگیری وگرنه صداش فید بک خیلی زیادی میده (سوت میکشه).
سوالی که برای من پیش میاد اینه که "برای تمرین با گیتار اکوستیک" که امپ لازم نیست! امپ اکوستیک برای اجرای حرفه ای در محیطهای بزرگه.

milad1985
Monday 22 February 2010, 04:50 PM
سلام دوستان
گيتارم Ibanez RG 350 هست. مي خوام يه افكت پدال دار حدود 250 تا 300 تا بگيرم. مي خواستم ببينم نظرتون راجع به Digitech RP350 چيه؟ البته ديگه توليد نميشه ولي توي جمهوري ديدم. برند هاي ديگه چطور توي اين قيمت؟

Mehrshad_PRS
Tuesday 23 February 2010, 07:40 PM
بچه ها من حسابی گیج شدم! این یونیت کوچیک ها هست که تک صدا هست چرا از یه مولتی افکتی که کلی صدا میده بهتره؟!!!((البته من شنیدم!!!))
خود من یه gfx 5 zoom دارم بد نیست ولی بعد یه مدتی که خواستم عوضش کنم یونیت بگیرم یا مولتی افکت!
محصولات TC Electronic چطوره البته خیلی گرونه!
یدونه دست دومشو پیدا کردم تو نت 1500 دلار!

جالب اینجاست خیلی ساده هست مولتی افکت من خیلی خرتوپرت داره!

این بهتره یا یه 6 تا 7 تایی یونیت کنار هم؟

rumour
Tuesday 23 February 2010, 07:50 PM
6 7 تا کنار هم. اونا هر کدومش کلی صدای وحشتناک میده. اگه بخوای بری لایو از اونا فقط به دردت می خوره. هر چند اگه ضبط هم بکنی خیلی بهتره.

Radiohead
Tuesday 23 February 2010, 08:39 PM
بچه ها من حسابی گیج شدم! این یونیت کوچیک ها هست که تک صدا هست چرا از یه مولتی افکتی که کلی صدا میده بهتره؟!!!((البته من شنیدم!!!))چون پردازششون توسط لامپ خلاء صورت میگیره ولی مولتی افکت توسط IC ...

خود من یه gfx 5 zoom دارم بد نیست ولی بعد یه مدتی که خواستم عوضش کنم یونیت بگیرم یا مولتی افکت!شما هر چی پول داری بزار برای آمپ

محصولات TC Electronic چطوره البته خیلی گرونه!
یدونه دست دومشو پیدا کردم تو نت 1500 دلار!این محصول یه افکت سویچر هست ، که Preset ها رو تو بانک های مشخصی ذخیره می کنه ، این محصول افکت نیست ...

Mehrshad_PRS
Tuesday 23 February 2010, 09:28 PM
چون پردازششون توسط لامپ خلاء صورت میگیره ولی مولتی افکت توسط IC ...

شما هر چی پول داری بزار برای آمپ
این محصول یه افکت سویچر هست ، که Preset ها رو تو بانک های مشخصی ذخیره می کنه ، این محصول افکت نیست ...
پس با این حساب مثل جریان همون امپ ترانزیستوری و لامپی هست!
راستی منظورت این بود که همین افکتم خوبه با یه امپ خوب یا نه امپ خالی؟

من که با هدفون کار میکنم فعلا!
چون امپ بگیرم فکر کنم از خونه پرتم کنن بیرون!:8ysyvb:
البته یاد گرفتم حتما یدونه خوبشو میخرم

Radiohead
Tuesday 23 February 2010, 10:01 PM
راستی منظورت این بود که همین افکتم خوبه با یه امپ خوب یا نه امپ خالی؟

هر وقت احساس کردی دیگه افکتت جوابتو نمیده برو سراغ ارتقا وسایل ...

چون امپ بگیرم فکر کنم از خونه پرتم کنن بیرون!:8ysyvb:
صداشو کم کن ، کلا صدای آمپ قابل مقایسه با مولتی افکت نیست ....

meysam-lamster
Wednesday 24 February 2010, 09:05 AM
سلام وخسته نباشيد آقا من يه آمپ marshall CDR 15 گرفتم يه چيزي تو مايه هاي همون DFX-15 نظرتون چيه ميشه باهاش گروهي تمرين كرد؟

montreux
Saturday 27 February 2010, 11:47 PM
منظورت از تمرین گروهی کنار درام میخوای بزنی

صدای گیتاره خودت رو به سختی می تونی بشنوی

امپ cdr15 ولومش رو از نصف به بعد هرچه قدر بیشتر کنی وسعت صداش زیاد نمیشه و فقط کیفیت صداش میاد پایین

Mehrshad_PRS
Thursday 11 March 2010, 10:14 AM
بچه ها برای تمرین مجبورم یه امپ بگیرم قبلا با هدفون کار میکردم سیمش دستو پا گیره بعد سیستم با امپ فرق میکنه تا هدفون!

میخوام یدونه ارزون بگیرم که بعدا یدونه خوف بگیرم

پیش اعرابی یه امپ جزقل یاماها داریم فکر کنم از این 10 وات ها هست همچین امپی بدرد میخوره یعنی اصلا ارزش خرید داره؟

چند مدل مارشال تو سایتش هست

MG10CD
MG15CD
MG15CDR
MG15DFX
MG30DFX

اگه با 30 وات میشه با درام کار کرد صداش جواب میده یدونه 30 وات بگیرم اگه نه 15 وات یا 10!

راستی اگه دست دو پیدا کنم فکر کنم با پول 30 ولت بتونم MG50DFX رو بگیرم!

avm
Thursday 11 March 2010, 10:31 AM
بچه ها برای تمرین مجبورم یه امپ بگیرم قبلا با هدفون کار میکردم سیمش دستو پا گیره بعد سیستم با امپ فرق میکنه تا هدفون!

میخوام یدونه ارزون بگیرم که بعدا یدونه خوف بگیرم

پیش اعرابی یه امپ جزقل یاماها داریم فکر کنم از این 10 وات ها هست همچین امپی بدرد میخوره یعنی اصلا ارزش خرید داره؟

چند مدل مارشال تو سایتش هست

MG10CD
MG15CD
MG15CDR
MG15DFX
MG30DFX

اگه با 30 وات میشه با درام کار کرد صداش جواب میده یدونه 30 وات بگیرم اگه نه 15 وات یا 10!

راستی اگه دست دو پیدا کنم فکر کنم با پول 30 ولت بتونم MG50DFX رو بگیرم!

سلام
من به عنوان کسی که درامز میزنم تجربه داشتم که گیتاریست با آمپ 30 وات بزنه ولی یه کم سخته چون گینش را باید بالا برد و ممکنه صدا را کمی خراب کنه و دوم اینکه بستگی به تاچ درامر هم داره چون اگه کمی پیانوتر بزنه میشه یه کارایی کرد ولی اگه تاچش فورتس و مثلا میخواین دث بزنین ممکنه جواب نده

ارسلان

Mehrshad_PRS
Thursday 11 March 2010, 12:09 PM
این mg50dfx چطوره؟جواب میده؟ قیمت دارید چنده؟
البته باید یه سر جمهوری بزنم ببینم چی پیدا میکنم!

حالا ارزش داره یا با همین هدفون بسوزمو بسازم!

Radiohead
Thursday 11 March 2010, 03:59 PM
چقدر پول می خوایید خرج کنید ؟؟؟ mg شنیدم مالی نیست !!!

Mehrshad_PRS
Thursday 11 March 2010, 05:45 PM
چقدر پول می خوایید خرج کنید ؟؟؟ mg شنیدم مالی نیست !!!
هر چقدر کمتر بهتر! قبلا mg100dfx رو انتخاب کرده بودم که بچه ها گفتن ارزش خرید نداره امپ لامپی بگیر بعد avt20 رو انتخاب کردم که اونم فهمیدم فقط یدونه لامپ داره! طرفم خیلی گرون میداد 460 تومن! تقربا با mg100dfx یه قیمت
بعد بیخیال شدم شروع کردن با هدفون و مولتی افکت کار کردن که هدفون اذیت میکنه گرچه میشه تحملش کرد سیمش گیر میکنه اخر سر میترسم این هدفون رو به خاطر امپ خرابش کنم ((چون هدفون استدیو هست حدود 300 تومن پول دادم بابتش))

خودم فکر کردم یه امپ معمولی بگیرم برای همین تمرین معمولی تا یدونه jvm بگیرم نظرت چیه داداش همین جوری با هدفون کار کنم یا یه 200 تومنی هزینه امپ کنم؟

Radiohead
Thursday 11 March 2010, 06:32 PM
از میان آمپ های ارزون قیمت من Line 6 رو میپسندم ، 30 واتش 200 دلاره و 75 واتش 300 دلار ، نسبت به قیمت کیفیت واقعا عالی داره ...

montreux
Thursday 11 March 2010, 07:20 PM
یک نوازنده به چند تا امپلی نیازمنده

1 _ lمپ کوچک (همه کاره)
2_ امپ اصلی (امپهای اصلی)

1 لامپ کوچک یدکی که همیشه و همه جا بهش نیاز دارین در سفر تو چادر خونه تمریین گروهی ( به شرطی که درام نباشه) و...

برای ایین شما با قیمت حدود150 الی 250 یک امپ خوب با کیفیت بگیرین برند مهم نیست کیفیت صدا و وسعت مهمه
نظر من لینی امپ های خوبی داره تو ایین رنج ونسبت به برندهای دیگه بسیار مناسب هست
لینی lx65r قیمت حدود 170.000 هم مناسب وهم قابلیت های خوبی داره

لا مپ کوچک شما نیازی نیست لامپی باشه ترانزیستوری کفایت میکنه

2 امپ اصلی که وسعت صدا و کیفیت و تفکیک صدای بالایی داشته باشه سعی کنیید لامپی باشه میتونه فندر مارشال و... انتخواب شه

تبصره: ( وات امپ هرچه بیشتر باشه نشاندهنده وسعت صدای بالا نیست )

ایین لامپ اصلی رو تا حداقل 5 الی 6 سال گیتار نزده باشی نیازی به گرفتنش اصلا نیست به ایین امپ زمانی نیاز پیدا میکنی که بخوای کنسرت با سبک راک بخوای توش نوازندگی کنی وکنسرت های پاپ اصلا نیازی به امپ نداره همون افکت ها کافیه (یونیت یا مولتی ) ویا به استدو برای ظبط برین

مارشال سری mg اگر بخواین برای کار حرفه ای بگیرین کمتر ازmg150و سری avtavt 100 150,و فندر ReverbTwin

Mehrshad_PRS
Thursday 11 March 2010, 08:15 PM
از میان آمپ های ارزون قیمت من Line 6 رو میپسندم ، 30 واتش 200 دلاره و 75 واتش 300 دلار ، نسبت به قیمت کیفیت واقعا عالی داره ...

خیلی ممنون ولی من یه مولتی افکت دارم بدم نیست یدونه از این line 6 افکت دارم چند وقت پیش دیدم فکر کنم 120 وات بود یادمه قدیما میگفتن امپ افکت دار نخرید یادم نیست برای چی؟!
منم یه همچین چیزی بگیرم افکت خودمو باید بزارم کنار

Mehrshad_PRS
Thursday 11 March 2010, 08:28 PM
یک نوازنده به چند تا امپلی نیازمنده

1 _ lمپ کوچک (همه کاره)
2_ امپ اصلی (امپهای اصلی)

1 لامپ کوچک یدکی که همیشه و همه جا بهش نیاز دارین در سفر تو چادر خونه تمریین گروهی ( به شرطی که درام نباشه) و...

برای ایین شما با قیمت حدود150 الی 250 یک امپ خوب با کیفیت بگیرین برند مهم نیست کیفیت صدا و وسعت مهمه
نظر من لینی امپ های خوبی داره تو ایین رنج ونسبت به برندهای دیگه بسیار مناسب هست
لینی lx65r قیمت حدود 170.000 هم مناسب وهم قابلیت های خوبی داره

لا مپ کوچک شما نیازی نیست لامپی باشه ترانزیستوری کفایت میکنه

2 امپ اصلی که وسعت صدا و کیفیت و تفکیک صدای بالایی داشته باشه سعی کنیید لامپی باشه میتونه فندر مارشال و... انتخواب شه

تبصره: ( وات امپ هرچه بیشتر باشه نشاندهنده وسعت صدای بالا نیست )

ایین لامپ اصلی رو تا حداقل 5 الی 6 سال گیتار نزده باشی نیازی به گرفتنش اصلا نیست به ایین امپ زمانی نیاز پیدا میکنی که بخوای کنسرت با سبک راک بخوای توش نوازندگی کنی وکنسرت های پاپ اصلا نیازی به امپ نداره همون افکت ها کافیه (یونیت یا مولتی ) ویا به استدو برای ظبط برین

مارشال سری mg اگر بخواین برای کار حرفه ای بگیرین کمتر ازmg150و سری avtavt 100 150,و فندر ReverbTwin

ممنون پس حتما باید یدونه بگیرم
یه چیزی تو قیافه laney lx65r دیده بودم تو بازارفیمتش 300 دلاره نه 170 تومن فکر کنم منظورت lx35r بوده! اون 210 داره
شنبه برم بازار ببینم این هست میخرمش البته اگه طرف قیمت نجومی نده!

montreux
Friday 12 March 2010, 06:35 AM
ممنون پس حتما باید یدونه بگیرم
یه چیزی تو قیافه laney lx65r دیده بودم تو بازارفیمتش 300 دلاره نه 170 تومن فکر کنم منظورت lx35r بوده! اون 210 داره
شنبه برم بازار ببینم این هست میخرمش البته اگه طرف قیمت نجومی نده!

درسته 35 وات R بود دسته دوم (در حد نو خیلی تمیز) 170

دست دو سالم گیر بیار نو اصلا نگیر

مارشال mg15 fx میتونی با 80 تومن راحت بگیری

تا سقف 160 تومن یک 20 الی 35 وات سالم راحت گیرت میاد بیشتر از ایین هم بابتش پول نده

ایین مغازه دارا حرف مفت زیاد میگن خودشون ایین امپ های دست دو رو از ثلث قیمت هم کمتر می خرن
.

Mehrshad_PRS
Friday 12 March 2010, 11:53 AM
درسته 35 وات R بود دسته دوم (در حد نو خیلی تمیز) 170

دست دو سالم گیر بیار نو اصلا نگیر

مارشال mg15 fx میتونی با 80 تومن راحت بگیری

تا سقف 160 تومن یک 20 الی 35 وات سالم راحت گیرت میاد بیشتر از ایین هم بابتش پول نده

ایین مغازه دارا حرف مفت زیاد میگن خودشون ایین امپ های دست دو رو از ثلث قیمت هم کمتر می خرن
.
خیلی ممنون رفیق گلم
این mg15fx که مفیت نمیرزه!

من تو فکر این بودم 65r رو بیگیرم چون 65 وات هست کنا درامر هم میتونم ارز اندام کنم!:38: البته اگه تو بازار باشه حالا از شانس من بدبخت همون 35r رو هم خریدن چه برسه به این! چون یکی از دوستانم هست درام کار میکنه

این ویدئو 35 واتش

Mehrshad_PRS
Saturday 13 March 2010, 07:05 PM
laney lx35r خریدم 188 تومن نو نمیدونم چرا دیستروشن نمیگیره!
در کل صداش خیلی زیاده البته کنار درام باید تست کرد!

sandman
Sunday 14 March 2010, 06:26 AM
laney lx35r خریدم 188 تومن نو نمیدونم چرا دیستروشن نمیگیره!
در کل صداش خیلی زیاده البته کنار درام باید تست کرد!
مبارکت باشه
مگه تست نکردی تو مغازه ببینی صداش چطوره؟
کیفیتش چطوریاست؟ من که تو خونه میزنم دنباله یه آمپه با کیفیتم حجم صدا برام مهم نیست
قیمتشم خوبه
راستی تو که با اعرابی کار میکنی میگفتی بهش یه آمپ برات جور کنه هرچی باشه نسخه ایرانیه جو ستریانیه دیگه(چشمک)

Mehrshad_PRS
Sunday 14 March 2010, 08:55 AM
مبارکت باشه
مگه تست نکردی تو مغازه ببینی صداش چطوره؟
کیفیتش چطوریاست؟ من که تو خونه میزنم دنباله یه آمپه با کیفیتم حجم صدا برام مهم نیست
قیمتشم خوبه
راستی تو که با اعرابی کار میکنی میگفتی بهش یه آمپ برات جور کنه هرچی باشه نسخه ایرانیه جو ستریانیه دیگه(چشمک)
ممنون
من کلین تست کردم فروشنده هم حالیش نبود منم چون نو بود گیر ندادم زیاد!
کیفیتش خوبه نمیدوم شاید دیستروشنش وقتی صداش بازه در بیاد منم کلا نمیتونم این کارو بکنم مگه اینکه خونه تنها باشم:19:
همین یدونه بود تو بازار

mg15dfx رو میدادن حدود 220!:21:

راستی بچه ها یدونه avt100 بود دست دو میداد یارو 650 تومن کسی خواست بره بخره

montreux
Sunday 14 March 2010, 11:28 AM
مبارک باشه ولی هر چیزی رو حتی نو از کارتون هم در اومد رو تست کن

کانال دیستروشن رو روشن کن و گین و مستر بیار تا وسط ( حالا شاید اسما شون فرق کنه قسمت درایوت حتما هست) صداش رو روی 1 الی 2 بزار اگه در نیومد مشکل داره حتما پی گیرش باش

mg 15 برای کجا هست هندی نو 140.000 تومنه

امپ های لامپی مثل ترانزیستوری نیست باید کاملا تست کنیید وازش خاطر جمع شد

قیمتشم خوبه

امپای باکیفیت صدای خوب تو بازار ایران به نظر من اول فندر ( لامپی بهتره ترانزیستوریشم خوبه) فقط بازر مشترک
نباشه

فندر ژاپن هم گیر بیاری عالیه

مارشال avt و jcm ) ترانزیستوری های مارشال اصلا کیفیت نداره )

Mehrshad_PRS
Sunday 14 March 2010, 12:59 PM
ممنون

این عکسشه تو قسمت درایو دو تا ولوم داره اونا بیارم روی 1 الی 2؟

فعلا که شرکتم رفتم خونه تست میکنم اگه مشکل داشته باشه که زنگ میزنم!

montreux
Sunday 14 March 2010, 03:01 PM
تو عکس اون قسمتی که می خواستم واضح نبود

امپ شما یک ولوم کلی داره چه برای کلیین چه برای دیستروشن و بعضی امپها ولوم برای کلیین ودیست جداگانه داره امپ فندر زیر
عکس زیر :

وحتی بعض ها هم برای هر کانال اکو لایزر جدا گانه داره avt50 , 100 ,…

از بحث دور نشیم

1_ولوم رو باز کن مثال روی 2

2_ کلیید دیست رو روشن کن لامپش روشن میشه ( برای امپ شما کلیید سفید بقل ولوم)

3_ روی عکس برای شما ناخوانا ست از روی امپخودم میشه master & gain برای امپها و افکتهای مختلف اسمهای دیگه ای داره بسته به سلیقه از 1 تا ....
در بعضی افکتها وامپه مستر نباید ببند ی چون صداش در نمی اید

بطور مثال افکت یونیت boss میشه به ترتیب level_ton_dist_turbo
عکس زیر :

عمل کرد کنترل افکت رو امپ شما

1_ توربو برابر کلییدxts
2_دیست برابر master
3_ تون برابر .. ناخوانا
4_لول برابر volume

همه ایین کنتر لهارو از حالت بسته در بیار ببین صداش در میاد یا نه

اگر لول بسته باشه صداش در نمیاد همه رو امتحان کن ببین چه جوریه :41:

Mehrshad_PRS
Sunday 14 March 2010, 04:58 PM
صداش در امد همش مربوط میشه به crunch اینو کمو زیاد میکنی دیستروشن هم کمو زیاد میشه master هم در اصل ولوم دیستروشن هست اون ولوم اصلی هم ولوم کلین هست

پسر چقدر صدای این زیاده! من که میگم راحت کنار یه درامر جواب میده!
نوازندگی واقعا سخته تو ولوم بالا!!!خیلی حساس میشه!
یه سوال این سوت که میکشه برای چیه؟ من گیتارو ازش دور کردم کم تر شد ولی بازم هست

montreux
Sunday 14 March 2010, 08:10 PM
با صدای بلند باید عادت کنی و دقت بیشتری تو نوازندگی کنی

سوت همون فید بک به اکولایزر بلندی صدا و میزان gain یا crunch بستگی داره میدل (mid) امپ رو کمتر کن

البته به گیتارت و پیکاپها هم بستگی داره

روبه روی امپ هم نباش

Mehrshad_PRS
Sunday 14 March 2010, 09:02 PM
با صدای بلند باید عادت کنی و دقت بیشتری تو نوازندگی کنی

سوت همون فید بک به اکولایزر بلندی صدا و میزان gain یا crunch بستگی داره میدل (mid) امپ رو کمتر کن

البته به گیتارت و پیکاپها هم بستگی داره

روبه روی امپ هم نباش
خدا عمرت بده داداش من دوست دارم با صدای بلند کار کنم ولی جاشو ندارم که تمرین کنم:43:
gain تا ته بود ولوم مسترم تا ته صدام تا ته 10 ثانیه تست کردم:10:
پیکاپهای سازم emg-hz هست میشه گفت پیکاپ حساسیه

pkr_legend
Friday 26 March 2010, 06:46 PM
سلام.من می خواستم ببینم تو رنج 200 تومن(یا کمتر) چه افکتی برای گیتار آکوستیک می تونم بخرم؟(گیتارم سمیک گرگ بنت mj-10ce هست)

با تشکر

montreux
Friday 26 March 2010, 07:03 PM
برای گیتار اکوستیک سخته گیر اوردنش زوم a2 یا زوم 504

می تونی از افکتهای گیتار الکتریک ویا افکتهای vocal استفاده کنی

زوم pfx9003 وکال کرگ px4

و الکتریک زوم 8 دیجیتک rp200

افکتهای گیتار بیس زوم 708 یا 607

montreux
Tuesday 30 March 2010, 09:12 AM

عزیزم شما تا حالا با یونیت افکتها کار نکردی وتا حالا افکت و سیتمهای الکتریکی نساختی

اولا)

بحث اونجا در مورد یونیت بود شما که که با مولتی افکت کار میکنی نویزت یر میگرده به گیتار وامپ نه به افکت

ولی در یونیت کاملا فرق میکنه اگر از منبع قدرت اصلی استفاده کنی مشکلی نیست ولی اگر از اداپتور استفاده کنی کاملا دچار مشکل میشی ( پس باید سیتم رو دید )

یونیتها به شدت در برابر منبع های قدرتی که شدت جریانهای یکنواخت ویکسو نداشته باشن دچار مشکل میشن بخصوص برندتهای بهرینگر ودیجیتک بسیار به امپراژ ورودی حساس هستندوتولیید نویز و حتی منجربه خاموش وروشن شدن خود به خودی یونیت میشه

دوم )

اون دوست ما سعیید رشته تحصیلیش برق بود خودش یونیت افکت ساخته بود وکاملا مورد با چیزی که شما فکر می کنی فرق داره ونویزش به دلیل روغن لحیمی بود که روی بردش به جا مونده بود!!!!

سوم هیچ وقط نگفتم بزرگم نه عزیزم

محمود 2000
Tuesday 30 March 2010, 11:08 AM
سلام خسته نباشید

من یک سوال دارم میخواستم ببینم قیمت افکت zoom707 و zoomgfx8 چنده وکدوم مناسب تره بگیرم

montreux
Tuesday 30 March 2010, 06:15 PM
سلام خسته نباشید

من یک سوال دارم میخواستم ببینم قیمت افکت zoom707 و zoomgfx8 چنده وکدوم مناسب تره بگیرم

707 حدود 110 و ایت هم حدود 200 بسته به تمیزیشون بالا پایین داره

ایت 100% بهتر از 707 شک نکن ولی سری جدید زوم (سریg) کیفیت بهتری دارن

اگر ایت خاصی و محدودت به تهران می خوره یکی می فروشه دوربر 170 میشه ازش خرید

محمود 2000
Tuesday 30 March 2010, 06:29 PM
منظورت از ایت همونzoom gfx8 پس اگه بهتره باشه همینو میگیرم اره هرانم

چه جوری می تونم بگیرم

montreux
Tuesday 30 March 2010, 06:40 PM
منظورت از ایت همونzoom gfx8 پس اگه بهتره باشه همینو میگیرم اره هرانم

چه جوری می تونم بگیرم

اره منظورم همونه عکس زیر :

برای من نیست یک از بچه ها داره میفروشه سمت اریاشهر هم هست قیمتش هم ب 170 کمتر هم شاید بده صحبت کن

شماره تلفن و چیز های دیگرو پیغام می زارم

محمود 2000
Tuesday 30 March 2010, 07:15 PM
افکته مشکلی نداره مطمئن هست دیگه که برم فردا بگیرم

montreux
Tuesday 30 March 2010, 07:21 PM
خیالت راحت سالمه سالم واسه یکی از شاگردامه زیاد باهاش کار نکرده

pkr_legend
Wednesday 31 March 2010, 06:02 PM
من زوم A2.1u رو خریدم ، به قیمت 195 تومن، می خواستم بپرسم که با این افکت نمی شه صدای گیتار الکتریک با دیستورشن ایجاد کرد؟

با تشکر

montreux
Wednesday 31 March 2010, 06:35 PM
من زوم A2.1u رو خریدم ، به قیمت 195 تومن، می خواستم بپرسم که با این افکت نمی شه صدای گیتار الکتریک با دیستورشن ایجاد کرد؟

با تشکر

مبارک باشه

عزیزم شما اگر صدای گیتار الکتریک می خوای تولیید کنی تا دیر نشده سریع برو عوض کن ویک افکت گیتار الکتریک بگیر

فرق اکوستیک با الکتریک فقط تو درایو مدهاشه که با افکت اکوستیک نهایت یک صدای بلوزی می تونی تولیید کنی وصدای گیتار کلاسیک و....

ولی با الکتریک میتئنی صدا های های گینی رو تولیید + 1 الی چند مدل صدای محدود اکوستیک

pkr_legend
Wednesday 31 March 2010, 07:52 PM
مبارک باشه

عزیزم شما اگر صدای گیتار الکتریک می خوای تولیید کنی تا دیر نشده سریع برو عوض کن ویک افکت گیتار الکتریک بگیر

فرق اکوستیک با الکتریک فقط تو درایو مدهاشه که با افکت اکوستیک نهایت یک صدای بلوزی می تونی تولیید کنی وصدای گیتار کلاسیک و....

ولی با الکتریک میتئنی صدا های های گینی رو تولیید + 1 الی چند مدل صدای محدود اکوستیک

خب می شه با آکوستیک افکت الکتریک استفاده کرد؟ قیمتش چنده؟

montreux
Wednesday 31 March 2010, 08:34 PM
از اول بهت گفتم میتونی افکت گیتار بیس الکتریک واکوستیک از هر کدوم می تونی استفاده کنی بسته به صدایی که مخوای داره

قیمتش از 60 تومن هست به بالا بهترین مولتی افکت ( الکتریک ) رو میتونی با 700 تومن بگیری

به جای a2 می تونی g2

سری :

A =گیتار اکوستیک
g= گیتار الکتریک

بهترین کار باید همون جا تست بگیری باگیتار و افکت

ولی افکت الکتریک درایو مدهای اکوستیک رو نداره نهایت یکی یا دو تا شو داشته باشه

بستگی به صدایی که می خوای داره

pkr_legend
Wednesday 31 March 2010, 08:52 PM
از اول بهت گفتم میتونی افکت گیتار بیس الکتریک واکوستیک از هر کدوم می تونی استفاده کنی بسته به صدایی که مخوای داره

قیمتش از 60 تومن هست به بالا بهترین مولتی افکت ( الکتریک ) رو میتونی با 700 تومن بگیری

به جای a2 می تونی g2

سری :

A =گیتار اکوستیک
g= گیتار الکتریک

بهترین کار باید همون جا تست بگیری باگیتار و افکت

ولی افکت الکتریک درایو مدهای اکوستیک رو نداره نهایت یکی یا دو تا شو داشته باشه

بستگی به صدایی که می خوای داره

الان زنگ زدم برنداشت فردا هم که تعطیله فکر نکنم دیگه عوض کنه راستی از فروشگاه ملودی(تیکو) خریدم

Peram.
Wednesday 31 March 2010, 10:57 PM
سلام.

آقای smart با 150 برای امپ و 100 تا 150 برای افکت چه مدلهایی رو پیشنهاد میکنین؟

راستی این Z00M GFX-4 چطوره افکت خوبی هست. و الان قیمتش چنده؟

montreux
Wednesday 31 March 2010, 11:47 PM
سلام.

آقای smart با 150 برای امپ و 100 تا 150 برای افکت چه مدلهایی رو پیشنهاد میکنین؟

راستی این Z00M GFX-4 چطوره افکت خوبی هست. و الان قیمتش چنده؟

150 امپ لینی برای تمریین خیلی خوبه
افکت هم زوم از 707 , gfx3 , 4 دور بر 150 باید باشه زوم g2 پدال دار
دی جیتک rp200 , rp150 rp 100 هم میتونی بگیری
همشون خوبن سعی لول بالا تر هاش رو بگیری مثال ( به خاطر 30 تومن اختلاف rp 100 نگیر rp150 بگیر و... )

montreux
Wednesday 31 March 2010, 11:50 PM
الان زنگ زدم برنداشت فردا هم که تعطیله فکر نکنم دیگه عوض کنه راستی از فروشگاه ملودی(تیکو) خریدم

عوض می کنه

ولی یه مشکلی هم هست اگر افکت گیتار الکتریک بگیری و از درایو های های گین مثل متال و... استفاده کنی پیکاپهای گ
یتارت احتمال اینکه سوت بکشه واذیت کنه هست

صدای های گینی نمی تو نی درست کنی تا حدی می تونی دیستورشن بهش بدی و گین رو فکر نکنم ب طونی از نصف بالاتر ببری

ایین رو هم مد نظر قرار بده

Radiohead
Thursday 1 April 2010, 01:07 AM
البته باعث شرمساری هست که اینجا بیان می کنم ولی من قصد ارتقاء وسایلم رو دارم یه Digitech Rp200 دسته دو سالم ساخت آمریکا هم دارم (رو جلدش زده) ، اگه قیمت منصفانه بدید حاضرم بفروشم ...

pkr_legend
Thursday 1 April 2010, 09:14 AM
عوض می کنه

ولی یه مشکلی هم هست اگر افکت گیتار الکتریک بگیری و از درایو های های گین مثل متال و... استفاده کنی پیکاپهای گ
یتارت احتمال اینکه سوت بکشه واذیت کنه هست

صدای های گینی نمی تو نی درست کنی تا حدی می تونی دیستورشن بهش بدی و گین رو فکر نکنم ب طونی از نصف بالاتر ببری

ایین رو هم مد نظر قرار بده

پس با این حساب و یکم فکر کردن خودم! همین افکت خوبه،افکت الکتریک رو هر وقت گیتار الکتریک خریدم می خرم که دیگه مشکلی پیش نیاد و...

montreux
Thursday 1 April 2010, 04:02 PM
پس با این حساب و یکم فکر کردن خودم! همین افکت خوبه،افکت الکتریک رو هر وقت گیتار الکتریک خریدم می خرم که دیگه مشکلی پیش نیاد و...

بهترین انتخواب رو کردی هر سازی جای خودش رو داره شما از اکوستیک نباید انتظار الکتریک رو داشته باش

موفق باشی

montreux
Thursday 1 April 2010, 04:05 PM
البته باعث شرمساری هست که اینجا بیان می کنم ولی من قصد ارتقاء وسایلم رو دارم یه Digitech Rp200 دسته دو سالم ساخت آمریکا هم دارم (رو جلدش زده) ، اگه قیمت منصفانه بدید حاضرم بفروشم ...

از من می شنوی نفروش افکتهای دیگه در کنار اون استفاده کن

حالا یونیت یا مولتی خوب

شما rp200 رو میتونی در کنار مولتی های دیگه به صورت ترکیبی یا حتی از لوپ در امپ ویا در افکتهای دیگه استفاده کنی

بفروشی هم پول زیادی دست رو نمی گیره

sandman
Tuesday 6 April 2010, 01:41 AM
خریدن امپ دست دوم خیلی ریسکه؟
یک لینی 50 وات دست دو دیدم میده 200 تومن قیمتش چطوره؟
فروشنده میگفت که ببر مشکل داشت تا دو هفته دیگه بیار مال من

Siaavash
Tuesday 6 April 2010, 10:54 AM
برای شروع به چی نیاز دارم؟(یعنی بودنش ضروریه)
یعنی باید هم آمپ داشته باشم و هم افکت؟
برای تمرین چقدر باید هزینه کنم برای خرید لوازم جانبی؟(آمپ و افکت)

sandman
Tuesday 6 April 2010, 11:04 AM
برای شروع به چی نیاز دارم؟(یعنی بودنش ضروریه)
یعنی باید هم آمپ داشته باشم و هم افکت؟
برای تمرین چقدر باید هزینه کنم برای خرید لوازم جانبی؟(آمپ و افکت)
برای شروع فقط یه گیتار لازم داری با یه چیزی که صدا بهت بده به عنوان مثال:
1. pc که باید کارت صدات خیلی خدا باشه که بتونی ازش استفاده کنی
2. ضبطی سیستم استریو خونگی نداشتی هد فون هم جواب میده
3. آمپ
شخصا سومیو توصیه میکنم چون بقیش درده سره در ضمن صدای آمپ اصلا قابل مقایسه با بقیه نیست بستگی داره بودجت چقدره که ببینیم میتونی پخش کنی بین این سه تا یا اینکه نه کلشو باید بزاری واسه سازت
تا 6 ماه فقط همون گیتار ضروریه چون باید کلین بزنی تا یکم راه بیوفتی (مثل الان من)

Siaavash
Tuesday 6 April 2010, 11:15 AM
برای شروع فقط یه گیتار لازم داری با یه چیزی که صدا بهت بده به عنوان مثال:
1. pc که باید کارت صدات خیلی خدا باشه که بتونی ازش استفاده کنی
2. ضبطی سیستم استریو خونگی نداشتی هد فون هم جواب میده
3. آمپ
شخصا سومیو توصیه میکنم چون بقیش درده سره در ضمن صدای آمپ اصلا قابل مقایسه با بقیه نیست بستگی داره بودجت چقدره که ببینیم میتونی پخش کنی بین این سه تا یا اینکه نه کلشو باید بزاری واسه سازت
تا 6 ماه فقط همون گیتار ضروریه چون باید کلین بزنی تا یکم راه بیوفتی (مثل الان من)
ساز رو که چندین ساله دارم.(بنا به دلایلی گوشه اتاقم تقریباً خاک می خوره)یه آریا STG سری 3 فکر کنم.
با ساز هم آشنایی دارم. یه چند سالی هست هم با کلاسیک ور می رم هم با الکتریک. البته نه به صورت حرفه ای و فقط در حد ور رفتن.

حالا می خوام شروع کنم اگه بشه به صورت شاید نیمه حرفه ای.(شاید بعد ها ساز هم عوض بشه.)

برای شروع هم تا 200 حاضرم هزینه کنم.

sandman
Tuesday 6 April 2010, 11:32 AM
راستش من منظورتونو از در حد ور رفتن متوجه نشدم بلدی یا نه؟
میتونی یه ریف نسبتا سادرو بزنی؟
اگه میتونی بزنی باید بودجرو بیشتر کنی هم آمپ بگیری هم افکت کار درست
اگه نمیتونی بزنی همون یه امپ فعلا بگیر بعد ها خدا بزرگه با 200 میتونی یه رولند یا لینی بخری سری mg مارشال رو هم مد نظر داشته باش تو گیتار الکتریک کلا همه چیز سلیقه ای هستش برو ببین با چی حال میکنی همونو بگیر
حتما هم برو سراغ استاد بدونه استاد کار جلو نمیره

Siaavash
Tuesday 6 April 2010, 11:36 AM
راستش من منظورتونو از در حد ور رفتن متوجه نشدم بلدی یا نه؟
میتونی یه ریف نسبتا سادرو بزنی؟
اگه میتونی بزنی باید بودجرو بیشتر کنی هم آمپ بگیری هم افکت کار درست
اگه نمیتونی بزنی همون یه امپ فعلا بگیر بعد ها خدا بزرگه با 200 میتونی یه رولند یا لینی بخری سری mg مارشال رو هم مد نظر داشته باش تو گیتار الکتریک کلا همه چیز سلیقه ای هستش برو ببین با چی حال میکنی همونو بگیر
حتما هم برو سراغ استاد بدونه استاد کار جلو نمیره
چقدر باید بودجه در نظر بگیرم؟(برای قسمت Bold شده)

sandman
Tuesday 6 April 2010, 10:06 PM
خدمتت عارضم که هرچی پول بدی آش میخوری
اگه میخوای پول بزاری یه آمپ 20 وات مارشال انگلیسی بگیری من دست دومشو قیمت کردم 460 همین امروز فروشنده میگفت لامپی هم هستش خواستی بهت ادرس هم میدم
اگه بازم میخوای بیشتر هزینه کنی برو رو افکت های boss gt-6 یا boss gt-8 یا boss gt 10 اخری حدود 600 تومنه
فعلا یه آمپ دست دو لینی بگیر واتش هم خیلی مهم نیست با یه rp150 اینو خودمم میخوام بخرم بهت پیشنهاد دادم
مورد اخر حدودا 400 تومن میشه حالا برو ببین چی گیرت میاد

livefarshad
Wednesday 7 April 2010, 04:56 PM
سلام. میخواستم نظرتون رو درباره single effectهای مارشال بدونم. میگن صداش از مولتی بهتره. نظرتون چی هست؟ مرسی

montreux
Wednesday 7 April 2010, 05:26 PM
خریدن امپ دست دوم خیلی ریسکه؟
یک لینی 50 وات دست دو دیدم میده 200 تومن قیمتش چطوره؟
فروشنده میگفت که ببر مشکل داشت تا دو هفته دیگه بیار مال من

نه زياد اگر تست بگيري و... سالم بود مشکلي نداره وکاملا هم اقتصاديه

ليني 50 وات 200 قيمتش خيلي خوبه ولي حتمي 15 الي 20 دقيقه باهاش ور برو تست بگير

shahrooz666
Wednesday 7 April 2010, 05:30 PM
بخ نظر من سلیقه ایه . بعضی ها از صدای سینگل بیشتر خوششون میاد و بعضی های دیگه از مولتی.