PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در اجرا ... انگشتام کوچیکه..چی کار کنم؟

leila
Wednesday 21 May 2008, 10:32 AM
من حدود 6 ماه که شروع به یاد گرفتن ویولن کردم. اما خیلی در این مدت در اموزشم وقفه افتاد. استاد اولم ارشه کشیدن رو درست اموزش نداد و الان با اینکه جلوی ایینه تمرین می کنم درست نمیشه. ازتون راهنمایی می خوام. در مورد انگشتام هم استادم می گن چون کوچک هستند واسه انگشت گذاری مشکل دارم. ممنون میشم اگه در این مورد هم منو راهنمایی کنید. مرسی. :ax

Hes_r
Wednesday 21 May 2008, 11:33 AM
با سلام

دوست من عنوان تاپیک رو متناسب با موضوعش در نظر بگیرید .

در مورد راهنمایی که خواستید اول بگید که سنتون چقدره ؟؟؟ ( چون این مشکلاتی که گفتید برای هر سنی یه راه حلی داره ) .

maryam_kh
Wednesday 21 May 2008, 01:04 PM
فکر نکنم کوچکی انگشت مشکل ساز باشه البته اگه سنتون کم باشه که باید یه ویلن سایز کوچیکتر استفاده کنین ارشه کشی هم که همون تمرین جلو اینه خیی خوبه ولی باید استادتون راهمایی تون کنه که چه جوری ارشه کشی یکنین خب هر کسی یه مدل اشتباه میکنه

Hmd_N
Wednesday 21 May 2008, 11:56 PM
به قول دوستان برای هر رده سنی این موضوع متفاوته
اگه جثه ی کوچیکی دارین حتما باید ویولن سایز کوچکتر انتخاب کنین چون هم بهتون فشار میاد هم برای آرشه کشی و انگشت گذاری دچار مشکل میشین.
بهترین راه برای تمرین و نواختن بهتر آرشه کشی راهنمایی های استاد است ( البته راهنمایی درست ). وقتی که درست آموزش داده شد اونوقت برای ثابت نگهداشتن و تمرین بیشتر و بهتر همون راه جلوی آیینه مناسب ترین راه است. البته اول باید درست آموزش داده بشه اونوقت شما همین تمرینو به طور صحیح جلوی آیینه انجام دهید.
به نظره من کوچک بودن انگشت دلیل درستی برای اینکه مشکل در انگشت گذاری بوجود بیاد نیست. یا سایز ویولنتون مناسب نیست یا اینکه درست آموزش داده نشده.
فکر کنم شما استادتونو تغییر بدین و از ابتدا شروع به یادگیری کنین از همه ی راهها بهتر باشه.

با تشکر

Majed
Sunday 25 May 2008, 02:15 PM
عنوان تاپیک عوض شد.....

ناظم...

AliB
Monday 26 May 2008, 12:37 PM
سلام به دوستان گرامی
همه به درستی (به نظر من) مواردی را در این باره اشاره کردند.
من گله ای از استاد شما دارم و اینکه اگر واقعا بتوان واژه "استاد" را _که این روزها مثل نقل و نبات بر هر کسی می نهند_ بر ایشان گذاشت !
اصلا بیان اینکه «شما انگشتان کوتاهی دارید» و برای همین مشکل داربد حرفی بی اساس و بی معنیست! ایشان ضعف اطلاعات و توان آموزشی خودشان را با بیان این جمله ی منفی و دلسرد کننده می پوشانند و ماستمالی می کنند(به نظر من و ببخشید که خیلی رک نظرم را بیان می دارم).
دوست گرامی کوتاه بودن انگشت بی معنی ترین مطلبیست که در مورد مشکل داشتن با ساز می توان بیان کرد.
همونطور که دوستان اشاره کردند هر چیزی راهی دارد که با "سواد" و "تدبیر" مربی شما می توانید راه آن را سریعتر پیدا کنید.
اما علاوه بر موارد دوستان باید به مساله ی استیل اشاره کنم و البته نیاز به تمرین های اصولی .
ببینید اساسا در بر گرفتن ساز فیگور و فرمیست غیر متعارف برای بدن انسان و از جمله انگشتان. بنابر این در این فرایند باید مهارت بدنی لازم از نظر انعطاف انگشت و عضلات و پی های مرتبط با آن و همچنین قدرت این عضلات تامین گردد. که بسته به ساختار بدنی هر فرد نیاز به تمرین های مورد نیاز با مدت زمان منحصر به فرد برای هر شخص دارد(منظورم این است شخصی با تمرین بیشتر و شدیدتر و شخصی هم شاید با تمرین کمتر) .
با این توضیح باید بگویم که اساسا با هر طول انگشتی که شما داشته باشید می توانید بر روی ساز پنچه بگذارید و زیبا بنوازید به شرط اینکه به نحوی صحیح و در جهتی درست و به میزان کافی تمرینات و اتودهای هدفمند داشته باشید.
هر چه استیل شما به سمت استیل حرفه ای پیش میرود شما با سهولت بیشتر بر روی ساز پنجه میگذارید.
فقط تمرین کنید . به این حرف های بی ربط توجه نکنید . اگر برایتان مقدور است به دنبال مربی بهتری بگردید.