PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترين سازندگان تار چه كساني هستند و مهر تار شما چيست؟

mrbmaster
Saturday 31 May 2008, 11:10 AM
تار بعنوان يكي از زيبا ترين ساز هاي جهان داراي ساختاري پيچيده و مراحل ساخت طاقت فرساييست جنس و كيفيت و روش عمل آوري چوب صنعت ساخت و مواد بكار رفته و حتي حس سازنده در صدا دهي تار نقش ويژه دارند دوستان ضمن ارائه نقطه نظرات خود در خصوص كيفيت ساخت اساتيد سازنده قديم و جديد به مهر و ويژگيهاي ساز خود نيز اشاره نمايند اميدوارم بحث مفيدي باشد.

alireza_amirsamimi
Saturday 31 May 2008, 11:18 AM
وقتی بحث تار میات مهر یحیی(هر دوتا)رو نمیشه فراموش کرد.به قول استاد شهناز که میگفتند:((ساز یحیی توی تاقچه با آدم حرف میزنه آقا))

mrbmaster
Saturday 31 May 2008, 12:05 PM
اينكه جاي شكي نيست كه يحيي حكم استوره را در ساخت تار دارد و ايشان نابغه بودند و شرحي كه از هنر و نبوغ ايشان ميرود شبيه به افسانه است تمام سازندگان مطرح امروز همانند استاد پوريا از ايشان الگو گرفته اند.

بسياري از اساتيد معتقدند اصولا چوب با انسان حرف ميزند استاد پوريا در مصاحبه شان گفته اند كه گاه ساعتها بدو ن اينكه زمان را حس كنند در نگاه به چوبهاي تار به مفهوم اين بيت تامل ميكردند:

خشك سيمی خشك چوبي خشك پوست

از كجا مي آيد اين آواي دوست؟

AliB
Saturday 31 May 2008, 12:53 PM
بله یحی اسطوره است در هنر تار سازی و ساز سازی الان هم که سازهاش 20 میلیون به بالا معمله میشه چون هم از نظر صدا بی نظیره م هم به عنوان یک شی عتیقه و صنایع دستی قیمتی محسوب میشه.
صد در صد همه ی ساز سازها و اونهایی که دستی در این ساز دارند روی این مساله متفق القول هستند که چوب یه ارتباط حسی و معنوی با سازنده داره . حس و حال طرف موقع ساخت تو صدای ساز موثره و همه یا اینها درسته.
البته تجربه سازنده در انتخاب چوب مناسب و مهارت اون در ساخت ساز مساله ایست که در کیفیت صدای ساز نقس اساساسی داره.
در مورد سازنده ها الان بهترین هاشون جزایری و فرهمند و پوریا هستند که سازاشون خیلی گرونه بعد برزی هست (ک0 آقای علیزاده هم ازشون ساز میگیرن) و عزیزی فکر میکنم اینا مشهورتریناش هستند که تو اون مقاله دنیای اقتصاد هم بهشون اشاره شده.
بعد ژاله هست که سازاش خوبه(البته سه تار های خوب هم میسازه)
فعلا همینا یادمه

AliB
Saturday 31 May 2008, 12:55 PM
یادم رفت بگم که من تار ندارم در حال حاضر . خداوند قسمتمون بکنه
راستی تو شهر ما هم یه تار ساز خوب است به اسم قنادان . کارش خوبه واقعا . استیل یحی میسازه و صنعتش خیلی خوبه . فرهنگ شریف هم به نوعی تو یه اجرا که تو شهر ما داشت ازش تعریف کرد. ساز ساز خوبیست . نمی دونم الان چند میفروشه سازهاش رو.

mrbmaster
Sunday 1 June 2008, 07:36 AM
اميدوارم دوباره صاحب تار بشويد

آقاي فرهمند متاسفانه از بين ما رفتند و شخصا سازهاي استاد پوريا را بسيار ميپسندم خودم يك تار برزي بسيار خوب و خوش صدا دارم با صنعت ساخت عالي كه در سازهاي ايشون ميشه سراغ گرفت شخصا از ايشون خريدم به قيمت 1،5 مليون تومان شما هم اگر خواستيد ساز ارزان تر و گرانتر از اين هم دارن سايت ايشون You can see links before reply (You can see links before reply) هست كار ايشان نياز به تعريف و تمجيد ندارد تارهاي ايشان در حال حاضر جزو بهترين سازهاست كما اينكه استاد حسين عليزاده در چند برنامه از ساز برزي استفاده كردند و اين بهترين ملاك كيفيت كار ايشان است در حال حاضر هم از ايشان ساز دارند البته خود آقاي برزي به من گفتند ساز شما از سازي كه من به عليزاده دادم بهتر است!

AliB
Sunday 1 June 2008, 01:50 PM
رفیق شما گرون ترین سازهایی که برزی میسازه رو خریدی و خوشحالم که راضی هستی ازش. البته من همون سازی که از برزی دیدم تو بهارستان که صنعتش خوب نبود و 800000 قیمتش بود صدای بدی نداشت و قابل قبول بود.
خیلی ممنون برای آدرس سایت . قبلا سایت ایشون رو دیده بودم و از این طریق با کارهای ایشون آشنا شده بودم. من عقیده دارم همیشه ساز رو باید از سازنده خرید.
حالا که اینقدر از سازت تعریف کردی مشتاق شدم صداش رو بشنوم. یه چیزی ضبط کن و بگذار روی سایت تا بهره مند بشیم.
ارادتمند شما
علی

Blue Sky
Friday 18 July 2008, 12:28 PM
مسلما تار یحیی بهترین تاره . ولی الان تعدادش کمه و نایابه . بین ساز سازهای معاصر هم فکر میکنم کار بچه های مکتبخونه ( مکتبخونه میرزا عبدا... ) از بقیه بهتر بود . بخصوص کار مهران لطفی ( برادر محمدرضا ) ، چون نه تنها ساز میساخت بلکه در نواختن هم تالی برادرش بود و متاسفانه ناشناخته زندگی کرد و ناشناخته پر کشید . روحش شاد

fagher
Friday 12 September 2008, 01:40 PM
دوستان تارهای استاد یحیی بی نظیره چون خیلی از عمرشون میگذره و البته در شرایطی نگهداری شدن که معمولا سازهای استادان دیگه نگهداری نمیشه . اکثر استادان هم میگن که اگه تارهای ساخت استادان امروزی رو در 80 سال دیگه با تار ساخت یحیی که 80 سال داشته باشه مقایسه کنیم تارهای استادان امروزی خوش صدا تر خواهد بودولی باز هم سازهای یحیی یه چیز دیگست (البته بر اساس شنیده ها میگم خودم که ندیدم)

سپنتامهر
Saturday 13 September 2008, 07:27 AM
درود بر دوستان
تار یحیی که جای خود داره، تار مهر چایچی الگو گرفته از یحیی هستش که من یکیشو دیدم که صدای خیلی دلنشینی داره، از سازندهای شهر خودم ( اصفهان ) قادر پناه، علی خواستی، محمدی،میشناسم که خریدار دارن.
تار من مهر نداره ولی به گوشم نوای خوشی داره، پنجه سنتی، چند نفری که دیدن میگن الگو گرفته یحیی هسش، دستان بندی ظریفی داره که اگه به تکنیک کنده کاری ماهر باشی خوب جواب میده.
از سازهای قادر پناه و علی خواستی هر چی دیدم دستان بندی درشتی داشتن با صدا دهی بالا که برای نوازندگی گروهی خیلی خوبن.
ساز محمدی هم ندیدم ولی میدونم شهرت داره.

Majed
Saturday 13 September 2008, 08:21 AM
سپنتامهر اگه میتونی یه عکس از تارت بگیر بزار ببینیم چه شکلیه...

fagher
Saturday 13 September 2008, 12:23 PM
در مشهد هم اقایان شاهی و نجفیان سازندگان خوبی هستند

fagher
Sunday 14 September 2008, 04:09 PM
من مي خواهم به شخصيتي اشاره نمايم که در کمال گمنامي در ترکيه فوت کردند. بله فرزاد عليي از اولين و بهترين سازندگان تار ايراني که همه بويژه استاد قنبري سازنده ويولون ايشان را بهتر مي شناسند. بهترين تارهاي ايراني در زمان حال ايشان مي ساختند که به دليل عزلت گوشه نشيني و زندگي در يک روستاي دور افتاده از تهران به نام ايلخچي از بخشهاي تبريز بسيار گمنام فوت کردند. که استادان بسياري چون داريوش ×يرنياکان و استاد قنبري و جليل شهناز و… ايشان را مي شناسند
اين مطلب رو يکي از دوستان در قسمت نظر خواهي سايتي نوشته بود...
ايا کسي درباره ي استاد فرزاد عليي اطلاعاتي داره؟؟؟

Naakas
Friday 12 December 2008, 03:39 PM
درود بر همگی
بعد از مدتی دوباره قصدم دارم آموختن تار را از سر بگیرم. (البته از ۵،۶ ماه دیگر) یک ساز مشقی دارم که گرچه در مقایسه با رزوهای اول صدایش بهتر است. ولی قصد دارم یک تار دیگر بخرم. می‌خواستم ببینم کسی «باقرزاده» را می‌شناسد؟ تعریف سازش را شنیدم تا جایی که خواستن ندید یک ساز را بخرم.
سپاسگزار خواهم شد اگر من را راهنمایی کنید.

mrm43665
Saturday 13 December 2008, 01:36 AM
درود
من در تائید حرف علی آقا بگم که این آقای قنادان الان بر اساس زیاد شدن تجربشون سازهای بسیار خوبی دارند. من تازگیها یک ساز درجه دو ازشون شخصا خریدم که انصافا خلی خوبه به قیمت 1.100
درجه یک ها رو که اون موقع تو دست نداشتن رو گفتن به قیمت 3 میلیون.
ضمنا آقای شریف هم از ایشون ساز میگیرن و خود اقای قنادان هم رو کارهای شریف وقت میزارن و اونها رو نت نگاری میکن و بزودی چتپ میشه این کارها. نا گفته نماند به شدّت هم شبیه به استاد شریف مینوازند از همه جهت.
در مورد آقای پوریا باید نظرم رو و تحقیقات شخصیمو بگم که سازهای ایشون بگیر نیر داره. و هر کدوم هم ممکن یجور از آب در بیاد.
آقای چزایری هم که به علّت شلوغ بودن سرشون باید حدّاقل 1.5 سال تو نوبت سازهاشون معطل شید و ضمنا یه وقت هایی هم سازها ی خوب از آب در نیامدشون رو با یه ترفند های خاصی ترمیم میکند که قط صدای خوبی بده و برای افراد عاددی قابل تشخیص نیست.
از mrbmaster یه پست خوندم که گفته بودند آقای فرهمند از پیش ما رفتند !!! ببخشید عزیز ، کجا رفتند ؟!!
البته شککی نیست که فرهمند و پوریا و جزایری بهترین های ساز تار هستند بی شک.
سپاس. محمدرضا

Naakas
Saturday 20 December 2008, 10:06 AM
درود بر همگی
بعد از مدتی دوباره قصدم دارم آموختن تار را از سر بگیرم. (البته از ۵،۶ ماه دیگر) یک ساز مشقی دارم که گرچه در مقایسه با رزوهای اول صدایش بهتر است. ولی قصد دارم یک تار دیگر بخرم. می‌خواستم ببینم کسی «باقرزاده» را می‌شناسد؟ تعریف سازش را شنیدم تا جایی که خواستن ندید یک ساز را بخرم.
سپاسگزار خواهم شد اگر من را راهنمایی کنید.

هل من ناصر ینصرنی

mkh2026
Sunday 8 November 2009, 07:20 PM
خودم شاگرد استاد شریف هستم ایشان از تار قلمی و خجسته خیلی راضی هستند و میگند قیمتشون هم مناسبه

المیرا
Sunday 8 November 2009, 10:44 PM
mrbmaster (You can see links before reply) عزیز
چند وقت پیش پسر آقای فرهمند فوت کردن، نه خودشان!!!!!.....
آقای فرهمند به خاطر فوت پسرش 1 مدت کار نکرد، ولی الان دوباره شروع کرده به ساخت ساز، ولی فعلاً سفارشهای قبلیشون انجام می دهند و سفارش جدید قبول نمی کنن.
تار من ساخت آقای مرجانی، از چوب گردو و صدای خوبی هم دارد.
ولی کلاً به نظر من نوازنده باید بتونه با سازش ارتباط برقرار کنه، مهم نیست کی ساخته باشد

hidalgo_o_139141
Wednesday 21 April 2010, 12:28 AM
salam doostan, bebakhshid english neveshtam akhe kibordam font farsi roosh nist, man az koodaki be tar alaghe dashtam va ghabl az eide emsal ghesmat shod ke in saze azizo begiram, man ye tar ba mohre ESHRAGH hastesh, man in sazo az ostade navazande tar kharidam ke migan sazekhoobie, amma man vared nistam, nazare shoma chie azizan?

سلام دوستان،ببخشید انگبیسی نوشتم آخه کیبوردم فونت فارسی روش نیست،من از کودکی به تار علاقه داشتم و قبل از عید امسال قسمت شد این ساز عزیز رو بگیرم،من یک تار با مهر اشراق هستش،من این ساز رو از استاد نوازنده تار خریدم که میگن ساز خوبیه،اما من وارد نیستم،نظر شما چیه عزیزان؟

لطفا سعی کنید فارسی تایپ کنید

aligholi
Wednesday 26 May 2010, 11:50 AM
سلام من تاری دارم بدون مهر،پنجه باریک،بسیار سبک،تا حدودی از سازهایی است که به نظرم روی سینه قرار می گرفته و نواخته می شده است در ضمن این ساز به گفته ی یکی از سازندگان،قدیمی است و از غرب ایران این ساز به دست من رسیده است در دستگاه ماهور در هنرستان موسیقی اصفهان کوک شده و اساتید موسیقی از مضراب بالای آن به شگفت آمدند خلاصه کسانی که این ساز را نواخته اند زود با آن مأنوس می شوند و آن ها هم از قدیمی بودن آن می گویندوصدادهی آن به سه تار به نظرم نزدیک است و حال می خواهم کمکم کنید که با این توضیحات این ساز را چطور می بینید و چه نظری دارید؟خواهش می کنم کمکم کنید،ممنون.

r_a_m_i_n
Thursday 27 May 2010, 12:17 AM
سلام من تاری دارم بدون مهر،پنجه باریک،بسیار سبک،تا حدودی از سازهایی است که به نظرم روی سینه قرار می گرفته و نواخته می شده است در ضمن این ساز به گفته ی یکی از سازندگان،قدیمی است و از غرب ایران این ساز به دست من رسیده است در دستگاه ماهور در هنرستان موسیقی اصفهان کوک شده و اساتید موسیقی از مضراب بالای آن به شگفت آمدند خلاصه کسانی که این ساز را نواخته اند زود با آن مأنوس می شوند و آن ها هم از قدیمی بودن آن می گویندوصدادهی آن به سه تار به نظرم نزدیک است و حال می خواهم کمکم کنید که با این توضیحات این ساز را چطور می بینید و چه نظری دارید؟خواهش می کنم کمکم کنید،ممنون.

ميشه لطفا يه عكس از سازت بذاري تو سايت تا ببينيم؟

aligholi
Thursday 27 May 2010, 04:03 PM
ميشه لطفا يه عكس از سازت بذاري تو سايت تا ببينيم؟
حتما این کار را می کنم ولی الان در دسترسم نیست.ممنون.

r_a_m_i_n
Thursday 27 May 2010, 04:20 PM
اوكي

mehrsan
Wednesday 23 June 2010, 03:40 PM
به نظر من بهترین تار، تار فرهمنده که قیمتش هم 3 تومانه. نظر شما چیه در این مورد؟

tivasar
Wednesday 30 June 2010, 12:35 PM
سلام
من حدود 4 ماه است که یک تار ازآقای خجسته خریدم البته بعد از 18 ماه انتظار حدود 2 میلیون .ساز بسیار خوش صدایی است.

r_a_m_i_n
Thursday 1 July 2010, 03:16 PM
سلام.....دوستان كسي ميدونه تار (پيرجمالي) خوبه يا بد؟

music6808
Thursday 1 July 2010, 10:44 PM
من زیاد اطلاعات زیادی در مورد سازندگان تار ندارم
ولی تار خودم مهر استاد غلامرضا میرزایی داره
عکس تارم و مهرش رو میتونید توی آواتارم ببینید
600 تومن خریدمش
صداش هم خیلی قشنگه
فروشندش بهم گفت هر روز ربع ساعت باهاش بزن
صداش که پخته شد سر ماه بیا خودم 1 میلیون ازت میخرمش

r_a_m_i_n
Friday 2 July 2010, 12:40 AM
music 6808 اگه بگم فروشندهه آدم .............. بوده ...راست گفتم
حلا ميگن صداي ساز خوب ميشه ...اما نه تو 1 ماه 400 تومن بره رو قيمتش
شرمنده...نتونستم هيچ اصطلاحي كه لايق فروشندهه باشه و قابل گفتن باشه بگم

music6808
Friday 2 July 2010, 12:35 PM
حالا من دقیق یادم نیست گفت تا آخر ماه یا آخر سال ;)

r_a_m_i_n
Friday 2 July 2010, 02:37 PM
حالا باز بهتر شد............چون سال به سال سازهاي خوب گرون ميشن

وحید عشق موسیقی
Tuesday 24 August 2010, 12:23 AM
مهر تار من امیر میباشد یک بنده خدایی به من گفت باید مال تهران باشه شما نشنیدید

سرو
Sunday 5 September 2010, 11:50 AM
سلام دوستان نمیدونم کسی اسم مهران رشیدی شنیده؟
نمونه سازهای ایشون همین تار که مجید درخشانی ازش استفاده میکنه و تعدادی از اعضای شهناز مثل پویان بیگلرو...الگوی سازهاشون دقیقا الگوی یحی کاسه کوچیک و هم از لحاظ صدا و صنعت خوبه.البته ایشون شاید خیلی معروف نباشن البته تو ایران طبیعی بعضی ها اندازه کاری که انجام میدن شهرت ندارن.

r_a_m_i_n
Sunday 5 September 2010, 01:52 PM
نه والا نشنیدیم

rahim_nikzad550
Saturday 11 September 2010, 08:20 AM
درود،
این روزها خیلی ها ساز میسازند ولی ....
من یه ساز از استاد مجید آیتی دارم که مطمئن هستم یه معجزه است....
براتون عکسشو میزارم ببینید....

mirover
Saturday 18 September 2010, 07:43 AM
دوستان
بنده از دوستان جناب برزی (ابراهیم) هستم.ایشان قبل از آنکه یک سازنده قابل باشند، انسانی بزرگ و بسیار خاکی هستند.امیدوارم همواره موفق باشند.

hadi_ry
Saturday 25 September 2010, 09:27 PM
به نام بی نام او
سلام و خسته نباشید
میخواستم ببینم کسی در مورد تار با نام کنونی اطلاعات داره؟ چطور سازیه؟

hadi_ry
Sunday 26 September 2010, 10:13 PM
به نام بی نام او
سلام و خسته نباشید
میخواستم ببینم کسی در مورد تار با نام کنونی اطلاعات داره؟ چطور سازیه؟
?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????

rezamirakhori
Monday 4 October 2010, 12:55 PM
سلام دوستان عزیز
من می خواستم تار بخرم ولی متاسفانه نه آشنائی کامل در مورد خرید تار دارم و نه کسی و دارم که راهنمائیم کنه به همین خاطر از شما دوستان گرامی تقاضا می کنم منو راهنمائی کنید که برای شروع چه تاری با چه مهری بخرم.
ممنون می شم اگر بنده را قابل بدونید و راهنمائیم کنید.من حدود 450 تا 500 هزار تومان پول دارم.

maziarahmadi
Monday 4 October 2010, 12:59 PM
salam khedmate dostan mohr male man kianoshe

rahim_nikzad550
Tuesday 5 October 2010, 12:03 AM
سلام دوستان عزیز
من می خواستم تار بخرم ولی متاسفانه نه آشنائی کامل در مورد خرید تار دارم و نه کسی و دارم که راهنمائیم کنه به همین خاطر از شما دوستان گرامی تقاضا می کنم منو راهنمائی کنید که برای شروع چه تاری با چه مهری بخرم.
ممنون می شم اگر بنده را قابل بدونید و راهنمائیم کنید.من حدود 450 تا 500 هزار تومان پول دارم.

دروز بر شما
با 500 ميشه يه ساز متوسط خوب خريد اگه شما بفرماييد اهل كجا هستيد شايد بشه راهنمايي بهتري كرد

rezamirakhori
Tuesday 5 October 2010, 06:10 PM
دروز بر شما
با 500 ميشه يه ساز متوسط خوب خريد اگه شما بفرماييد اهل كجا هستيد شايد بشه راهنمايي بهتري كرد
با سلام و دروود خدمت جناب آقای رحیم نیکزاد.
در درجه اول باید از آقا رحیم تشگر کنم که افتخار دادن و جواب بنده را دادن.
من اهل گرمسار هستم.از شهرستان های استان سمنان.
امیدوارم که همیشه پایدار باشید آقا رحیم گل.

rezamirakhori
Tuesday 5 October 2010, 06:12 PM
دوستان عزیز می خواستم مختصری در مورد تار سازان قدیمی مطالبی بنویسم

rezamirakhori
Tuesday 5 October 2010, 06:18 PM
اول از همه می خواستم مختصری در مورد یحیی بزرگ بنویسم:
یحیی ثانی : بهترین و معروفترین تار ساز کل تاریخ موسیقی ایران .با نام اصلی" آوانس آبکاریان" سال تولد بطور تقریبی : 1873 میلادی
مدفون در قبرستان ارامنه جلفای اصفهان .سال فوت : 1312 خورشیدی
یحیی اصول کار با چوب را از دوران کودکی در کارگاه پدر و عموی خود خاچیک و هامبارسون فرا گرافته و با توجه به نبوغ سرشار و دید دقیق زیبائی سانه اش ؛ ترکیب اصول و معیارهای تارهای استاد فرج الله و با سلایق عالی خودش تارهایی ساخت که چه قبل و چه بعد از او نظیر آن دیده نشده است .
در ارزش کار یحیی همین بس که تارهای ساخت او حتی اگر برفرض محال صدای خوبی نمی داشت از نظر فرم تراش و الگوی زیبای آنها میتوانست بعنوان یک اثر حجمی هنری و در واقع یک مجسمه زیبا و خوش تراش در تاریخ هنری ایران باقی بماند .
یحیی تا اوسط عمر در زادگاه خود ، در محله سنگتراشان جلفای اصفهان کارگاه داشت و بیشترین تارهایش را در همین شهر و با استفاده از چوب های همین ناحیه ساخت . این تارها اکثراً رنگ روشن تری داشته و صدادهی آنها اکثراً زنگدار و زیر خوان است .

rezamirakhori
Tuesday 5 October 2010, 06:22 PM
یحیی برای مدتی کوتاه به قزوین رفته و نزد خواهر خود ساکن شد و ضمن اشتغال در اداره ارزاق آن شهر کارگاهی دایر نموده و با استفاده از چوبهای توت قزوین تارهای عالی ساخت پس از آن در تهران ساکن گردید و کارگاهی دایر نمود . عکس معروفی که از او به همراه میرزا عبدالله و میرزا حسینقلی و شاگردانشان باقی مانده یادگاری از آن دوره است .
یحیی در سالهای آخر عمر مجدداً به اصفهان برگشت و مشغول به کار گردید تا اینکه در سنین 57-60 سالگی و در سال 1312 خورشیدی در همانجا در گذشت .
بر طبق تاریخچه مختصربالا مشخص میشود که یحیی در سه مقطع زمانی و در سه شهر به تار سازی مشغول بوده و تعداد تارهای ساخت اصفهان او بیشتر از تارهای ساخت تهران و قزوین بوده است .
یحیی تار سازی خوش تکنیک و سریع بوده است . معمولا کارهای اولیه تراش کاسه تار از کنده توت و سبک کردن آنها توسط شاگرد ماهر او انجام میگرفته و خود یحیی کارهای ظریف و دقیق نهایی را روی آن اعمال میکرده است .

rezamirakhori
Tuesday 5 October 2010, 06:24 PM
با توجه به این امر و سرعت بالای او ، تعداد تارهای ساخت او به نسبت اساتید قدیم بیشتر بوده و تخمیناً از چند صد تا هزار عدد بر آورده میشود ( در عکس معروفی که از او در کارگاهش برداشته شده است در آن واحد تعداد نسبتاً زیادی تار در کارگاهش دیده میشود ) از دیگر ویژگیهای بارز یحیی نکته ای است که اساتید قبل و بعد از او کمتر به آن توجه داشته اند : یحیی اولین سازنده ای بود که از ابتدای کار روند کیفی ثابت و مستمری ( به اصطلاح امروز : استاندارد ) را برای خود در نظر گرفت . با مقایسه کارهای متعدد باقیمانده از او به نتیجه حیرت آوری میرسیم : انحراف معیار در کارهای متعدد یحیی بسیار ناچیز و در حد صفر است . تمام تارهای باقی مانده از او حتی از نظر کوچکترین معیارها و اندازه های فنی و الگو احتلاف چندانی با هم ندارند ( البته با در نظر گرفتن این نکته که یحیی کلاً در سه اندازه بزرگ و متوسط و کوچک تار میساخته است) و این امریست که بیشتر از یک کارخانه با تکنولوژی مدرن انتظار داریم و نه از یک سازنده در کارگاه کوچک و ابتدایی خود .

rezamirakhori
Tuesday 5 October 2010, 06:29 PM
در روز های اینده هم در مورد دیگر تار سازهای قدیمی واسه شما دوستان گلم می نویسم.
تا درودی دیگر پاینده باشید.

rahim_nikzad550
Tuesday 5 October 2010, 09:42 PM
با سلام و دروود خدمت جناب آقای رحیم نیکزاد.
در درجه اول باید از آقا رحیم تشگر کنم که افتخار دادن و جواب بنده را دادن.
من اهل گرمسار هستم.از شهرستان های استان سمنان.
امیدوارم که همیشه پایدار باشید آقا رحیم گل.
درود بر آقا رضا،
در ابتدا از بابت تاریخچه زندگی استاد یحیی بسیار سپاس گذارم...
در مورد خرید ساز هم باید بگم که متاسفانه من کسی که به گرمسار نزدیک باشه نمیشناسم...ولی اگه بتونی با استاد ساکت یه صحبتی داشته باشی بد نیست...ایشون کسانی رو میشناسند که سازهای خوبی میسازن و اتفاقا قیمت های مناسبی هم دارن...

rezamirakhori
Wednesday 6 October 2010, 07:17 PM
درود بر آقا رضا،
در ابتدا از بابت تاریخچه زندگی استاد یحیی بسیار سپاس گذارم...
در مورد خرید ساز هم باید بگم که متاسفانه من کسی که به گرمسار نزدیک باشه نمیشناسم...ولی اگه بتونی با استاد ساکت یه صحبتی داشته باشی بد نیست...ایشون کسانی رو میشناسند که سازهای خوبی میسازن و اتفاقا قیمت های مناسبی هم دارن...
سلام اقا رحیم عزیز.
واقعا نمی دونم از محضر شما چطوری تشکر کنم.
ممنون می شم اگر سایت و یا شماره از استاد ساکت در اختیارم بذارید البته اگر برای شما مقدور هست این لطف و در حقم بکنید.
راستی یه زحمت دیگه دارم می خواستم ببینم که مهر علی یاری به گووشتون خورده؟کاراش خووبه؟

amz_31
Wednesday 6 October 2010, 08:07 PM
سلام
توی این تاپیک میشه برای خرید تار کمک گرفت یا برم جای دیگه؟

amirkhan77
Sunday 21 November 2010, 06:17 AM
يکي از موفق ترين سازندگان تار که سازهاي بسيار خوبي مي سازند استاد عباسي هستند، ساز من ساخته ايشان است، بسيار راضي هستم و هر کس که با اين ساز نواخته از صدا و صنعت ساختش تعريف کرده ، عکس اون رو ببينيدYou can see links before reply
You can see links before reply

amirkhan77
Sunday 21 November 2010, 06:24 AM
Abbasi03.JPG (You can see links before reply)A (You can see links before reply)Abba (You can see links before reply)Abbasi0 (You can see links before reply)Abbasi06.JPG (You can see links before reply)5.JPG (You can see links before reply)si04.JPG (You can see links before reply)bbasi02.JPG (You can see links before reply)

rahim_nikzad550
Sunday 21 November 2010, 08:43 AM
سلام اقا رحیم عزیز.
واقعا نمی دونم از محضر شما چطوری تشکر کنم.
ممنون می شم اگر سایت و یا شماره از استاد ساکت در اختیارم بذارید البته اگر برای شما مقدور هست این لطف و در حقم بکنید.
راستی یه زحمت دیگه دارم می خواستم ببینم که مهر علی یاری به گووشتون خورده؟کاراش خووبه؟
درود بر آقا رضا،
ببخشید که یه کم دیر جواب دادم این ها شماره های آموزشگاه استاد ساکت هستندکه میتونی با ایشان تماس بگیری.
تلفن های آموزشگاه وزیری ۰۲۱۸۸۷۸۴۹۸۸ و ۰۲۱۸۸۶۷۰۸۶۸

A.Dastafckan
Sunday 21 November 2010, 12:42 PM
سلام

نظرهای جالبی بود نتونستم از همه ی دوستان تشکر کنم ولی اینجا از همشون تشکر میکنم و اینکه خیلی استفاده کردم...

به نظرم تو چه سطحی میخواد آدم کار کنه مهم در اکثر سطوح تار کلهر به نظرم جواب میده

ولی برای کنسرت صد در صد یه ساز باب سلیقه و معمولا دست ساز (احتمالا برند مطرحی هم نباشه) معمولا مورد استفاده قرار میگیره...

من هم خودم از یه ساز دست ساز که برند معروفی نمیتونه باشه استفاده میکنم..

در هر حال موفق باشید...

paolo
Thursday 9 December 2010, 12:11 PM
دوستان
بنده از دوستان جناب برزی (ابراهیم) هستم.ایشان قبل از آنکه یک سازنده قابل باشند، انسانی بزرگ و بسیار خاکی هستند.امیدوارم همواره موفق باشند.

سلام
در یکی از پست ها خوندم که از استاد برزی صحبت کرده بودید.شماهره های سایتشون پاسخ نمیده(همراهشون واگذار شده و شماره ی کارگاه رجکت میشه) میخواستم ازتون خواهش کنم یک تلفن و یک آدرس(تلفن واجبتره) از ایشون به من لطف کنید بدید خواهش می کنم ازتون.ساز آقای برزی نسبت به همکاراشون قیمت مناسب تری داره گویا

منتظر پاسختون می مونم.سپاسگزارم

mehrsan
Sunday 2 January 2011, 09:15 AM
شماره آقای ناصر برزی: 09125258626
شماره ی آقای ابراهیم برزی: 09122085776

farhad_m
Tuesday 4 January 2011, 02:08 PM
سلام

کسی از دوستان نظری در مورد تار علیاری داره ، چطور سازیه؟ به نظر خیلی خوش ساخت و ظریفه ولی نمیدونم صدای خوبی هم مثل ظاهرش داره؟ توی مغازه موزیک کاوه بهارستان دیدم 850 و 950

shorangiz_23
Tuesday 4 January 2011, 04:10 PM
من يه تار علي ياري ديدم. بد نبود اما من ساز محمد خماريان رو تو اين رنج قيمت پيشنهاد ميكنم. بسيار خوش الگو و خوش صداست.

farhad_m
Tuesday 4 January 2011, 04:28 PM
من يه تار علي ياري ديدم. بد نبود اما من ساز محمد خماريان رو تو اين رنج قيمت پيشنهاد ميكنم. بسيار خوش الگو و خوش صداست.

میتونم بپرسم کجا این ساز رو داره ؟ و یا شماره تماس سازندشو دارید؟

paolo
Saturday 8 January 2011, 09:29 PM
من زیاد اطلاعات زیادی در مورد سازندگان تار ندارم
ولی تار خودم مهر استاد غلامرضا میرزایی داره
عکس تارم و مهرش رو میتونید توی آواتارم ببینید
600 تومن خریدمش
صداش هم خیلی قشنگه
فروشندش بهم گفت هر روز ربع ساعت باهاش بزن
صداش که پخته شد سر ماه بیا خودم 1 میلیون ازت میخرمش

سلام.
آواتارتون بزرگ نمیشه که من مهر سازو ببینم.به تازگی یک تار با مهر میرزایی خریدم.540تومن.استادم هنوز ندیده اما صدای بازی داره خودم خوشم اومد.می خواستم بپرسم ازتون این میرزایی همون میرزایی ست؟و آیا شما میرزایی دیگه ای به گوشتون خورده؟

سپاسگزارم

gargan
Monday 10 January 2011, 07:42 PM
با سلام،

چوب کاسه‌ی این تار از گردوست؟ نقشش با چوب توت فرق داره، نه؟ یا رنگ و نقش درشتش من و گیج کرده؟

می‌بخشین، این سوال رو از آقای amirkhan77 (You can see links before reply) پرسیدم.

farhad_m
Tuesday 11 January 2011, 07:56 AM
بین تار رامین علیاری و بهروز کلهر کدوم بهتره ؟ چه از لحاظ صدا و چه از نظر ساخت

farhad_m
Sunday 23 January 2011, 08:57 AM
آخرش رفتم خدمت آقای خجسته که یکی از بهترین سازنده هاست و ساز رده حرفه ای با کد 81 رو خریدم به قیمت 1.700 و واقعا خوش صداست و الگو و ساخت خوبی داره به زودی عکس سازو آپ میکنم .
( این ساز رو با ساز برزی تو این رنج هم مقایسه کردم که پیشش حرفی برای گفتن نداشت )

amirkhan77
Sunday 23 January 2011, 02:51 PM
چوب کاسه از توت هست و بسيار هم از نزديک زيباست

Moory
Sunday 23 January 2011, 03:49 PM
چند روز پیش رفته بودم پیش مفاخری که سه تار میسازه دیدم تار هم میسازه واقعا بی نظیر ساخته بود چه از نظر ساخت و چه از نظر صدایی خیلی عالی بود من خیلی تار ساز دیدم اما هیچ کدوم الگوی استاد یحیی رو مثل امیر منصور مفاخری نساخته .

mehdi m
Sunday 23 January 2011, 10:16 PM
سلام میشه آدرس کارگاه مفاخری را بدید

mehdi m
Tuesday 25 January 2011, 10:03 PM
سلام دوستان نمیدونم کسی اسم مهران رشیدی شنیده؟
نمونه سازهای ایشون همین تار که مجید درخشانی ازش استفاده میکنه و تعدادی از اعضای شهناز مثل پویان بیگلرو...الگوی سازهاشون دقیقا الگوی یحی کاسه کوچیک و هم از لحاظ صدا و صنعت خوبه.البته ایشون شاید خیلی معروف نباشن البته تو ایران طبیعی بعضی ها اندازه کاری که انجام میدن شهرت ندارن.
سلام دوست عزیز من یک تار با مهر رشیدی دارم و خیلی راضی هستم اتفاقا استاد درخشانی معرفی کردند

himymate
Friday 28 January 2011, 06:47 AM
سلام به دوستان

ساز من ساخت اقای بیشه ای هست
حدود 6 سال پیش 700 تومان گرفتم
کسی اطلاعاتی داره ؟

ممنون میشم

farhad_m
Friday 28 January 2011, 08:20 PM
آخرش رفتم خدمت آقای خجسته که یکی از بهترین سازنده هاست و ساز رده حرفه ای با کد 81 رو خریدم به قیمت 1.700 و واقعا خوش صداست و الگو و ساخت خوبی داره به زودی عکس سازو آپ میکنم .
( این ساز رو با ساز برزی تو این رنج هم مقایسه کردم که پیشش حرفی برای گفتن نداشت )

اینم عکسش :

gargan
Sunday 30 January 2011, 01:26 AM
سلام دوست عزیز من یک تار با مهر رشیدی دارم و خیلی راضی هستم اتفاقا استاد درخشانی معرفی کردند

سلام، میشه بپرسم که سازهای آقای رشیدی چند هستند؟ و چه جوری میشه با ایشون تماس گرفت؟ پیشاپیش از راهنمایتون متشکرم.

mehdi m
Sunday 30 January 2011, 09:10 AM
سلام، میشه بپرسم که سازهای آقای رشیدی چند هستند؟ و چه جوری میشه با ایشون تماس گرفت؟ پیشاپیش از راهنمایتون متشکرم.
سلام سازهای رشیدی حدودا یک ونیم میلیون و من شماره ایشون را تا چند روز دیگه بهتون میدم چون الان پیدا نکردم ممنون

سرو
Sunday 30 January 2011, 12:29 PM
سلام دوست عزیز ،09377798600
این شماره بندست اگر مایل بودین تماس بگیرین تا شماره اقای مهران رشیدی خدمتتون بگم.در ضمن سازهای ایشون تقریبا یک ملیون پانصد هزار تومان است.

gargan
Sunday 30 January 2011, 09:37 PM
سلام دوست عزیز ،09377798600
این شماره بندست اگر مایل بودین تماس بگیرین تا شماره اقای مهران رشیدی خدمتتون بگم.در ضمن سازهای ایشون تقریبا یک ملیون پانصد هزار تومان است.

دوستان عزیز، سرو و mehdi_m, با سپاس از لطفتون. من تو یکی دو روز آینده با شما تماس می‌گیرم.

gargan
Monday 31 January 2011, 01:35 PM
دوست گرامی، سرو، با سپاس برای راهنمایی و کمک شما در مورد تارهای آقای رشیدی. متاسفانه من به علت کمبود پست نمیتونم برای شما پیام خصوصی بفرستم. اگر میتونین شما برای من، gargan، ایمیل خودتون رو بفرستین تا من با شما تماس ایمیلی بگیرم.

paolo
Wednesday 2 February 2011, 12:43 PM
دوستان فکر کنم خرک ِ تار من از اون نوعی هسن که چسبونده نشده،من دستکاریش نمی کنم ولی می ترسم اول ِ کاری یه چیزیش بشه،مشکلی یه؟؟

mehdipur
Wednesday 2 February 2011, 02:07 PM
من خودم تار آقای رشیدی رو دارم خود ایشونم بهم آموزش میدن اگه شمارشونو خواستین بهم ایمیل بزنین.ایشون جز چهل سازنده برتر کشور هستن
mehdipur@yahoo.com

mani_1360
Thursday 3 February 2011, 07:02 PM
سلام. از همه دوستان تشکر می کنم. لطفا منو در حد خرید یک تار در حد 400 تومان واسه شروع راهنمایی کنید. اگه لطف کنید و آدرس هم بدید یک دنیا تشکر می کنم.

hadiii
Sunday 22 May 2011, 12:39 PM
سلام دوستان عزيز
اگه كسي آدرس يا شماره تلفني از استاد فرهمند داره ممنون ميشم كه راهنماييم كنه ميخوام يه تار از خودش بخرم.

hadiii
Sunday 22 May 2011, 12:49 PM
دوست عزيز اگه خرك تارتو نچسبوني همش كوك خالي ميكنه
سيماتو شل كن خركو بلند كن با آب قند پايه خركو يه ذره مرطوب كن بزار سر جاش سازتو نيم پرده كوك كن 15 دقيقه بعد كامل كوكش كن

hadiii
Sunday 22 May 2011, 12:58 PM
سلام دوستان عزيز
اگه كسي آدرس يا شماره تلفني از استاد فرهمند داره ممنون ميشم كه راهنماييم كنه ميخوام يه تار از خودش بخرم. ممنون ميشم واسم ايميل بفرستيد.
hadi_lotfizadeh@yahoo.com

hadiii
Sunday 22 May 2011, 01:00 PM
سلام دوستان عزيز
اگه كسي آدرس يا شماره تلفني از استاد فرهمند داره ممنون ميشم كه راهنماييم كنه ميخوام يه تار از خودش بخرم. ممنون ميشم اگه برام ميل كنين
hadi_lotfizadeh@yahoo.com

sgh
Thursday 30 June 2011, 12:24 PM
درود
2 سال پیش به پیشنهاد استاد امیر عطایی سازنده کمانچه رفتم کارگاه ساز سازی سازمان میراث فرهنگی یه تار سه مهر بود ساخته قلمی که از ساز سازهای کارگاه بود باش زدم متحیر شدم به قدری خوش صدا بود .... اون تار را خریدم فقط 800000 هزار تومن از تار یحیی و جعفری که دارم سرتر هستش ساز رو نشون استاد ظریف و استاد شریف هم دادم که تایید کردند

bamiyani
Wednesday 6 July 2011, 09:01 PM
سلام.لطف می کنید اگه شماره یا ادرس کارگاه یا مکان فروش تار های اساتیدی چون جعفر . پوریا، فرهمند، جزایری.هامبارسون.ملكم- اوس فرج الله - شاهرخ برای من ایمیل کنید.

aminahmadi1991@yahoo.com

shervin1568
Monday 12 September 2011, 09:08 AM
با سلام خدمت همگی دوستان. من یه تار مشقی دارم که حدود 700 هزار تومن خریدم. الان قصد دارم یه تار خوب بخرم. استادم پیشنهاد کرد که ساز آقای ناظمی رو بخرم که سه تار هم میسازن. البته به تازگی یه ساز هم طراحی کردن به اسم رسا. حالا میخوام نظر دوستان رو بدونم. قیمت تار ایشون ظاهرا 4 میلیون تومان هست اما قیمت های ارزون تر هم وجود داره. نظر شما درباره ی تار های برزی چیست؟ اگر بخواهم با قیمتی در حدود 2 میلیون تومان تار بخرم کدام تار را
پیشنهاد می کنید.
نظر شما درباره ی تارهای آقای خجسته چیست؟ کلا اگر امکان دارد برای من 5 اولویت مشخص نمایید.
در صورت امکان پاسخی که در اینجا درج می نمایید به ایمیل من نیز بفرستید. با تشکر و قدردانی پیشاپیش از شما.
shervin.saremi@gmail.com

shervin1568
Friday 30 September 2011, 07:44 PM
کسی جوابی نمیده؟

*nvidia*
Friday 30 September 2011, 08:40 PM
با سلام خدمت همگی دوستان. من یه تار مشقی دارم که حدود 700 هزار تومن خریدم. الان قصد دارم یه تار خوب بخرم. استادم پیشنهاد کرد که ساز آقای ناظمی رو بخرم که سه تار هم میسازن. البته به تازگی یه ساز هم طراحی کردن به اسم رسا. حالا میخوام نظر دوستان رو بدونم. قیمت تار ایشون ظاهرا 4 میلیون تومان هست اما قیمت های ارزون تر هم وجود داره. نظر شما درباره ی تار های برزی چیست؟ اگر بخواهم با قیمتی در حدود 2 میلیون تومان تار بخرم کدام تار را
پیشنهاد می کنید.
نظر شما درباره ی تارهای آقای خجسته چیست؟ کلا اگر امکان دارد برای من 5 اولویت مشخص نمایید.
در صورت امکان پاسخی که در اینجا درج می نمایید به ایمیل من نیز بفرستید. با تشکر و قدردانی پیشاپیش از شما.
shervin.saremi@gmail.com

سلام
من اطلاعاتی در مورد سازندگان تار ندارم فقط خواهش می کنم ازت که بی گدار به آب نزن .
از سازنده ای که می خوای ساز بخری با سازهای ساخت اون بنواز ببین چطوریه؟راضیت می کنه؟

پولی هم که می خوای هزینه کنی پول کمی نیست.اگر یک سال هم تحقیقاتت طول کشید موردی نیست اما در آینده حصرت این رو نمی خوری که چرا تحقیق بیشتری نکردی.

فقط هم به این سایت و استاد خودت تکیه نکن سعی کن از اساتید دیگر هم در این مورد راهنمایی بگیری.

r_a_m_i_n
Friday 30 September 2011, 08:44 PM
درود.....دوست عزیز سازهای ایرانی مثل سازهای کلاسیک و کارخونه ای نیست.....نمیشه صرفا از روی اسم ساز گفت که خوبه یا بده......
باید با اون ساز بزنی و از صداش خوشت بیاد و با سبکت هم خونی داشته باشه.....

gargan
Saturday 1 October 2011, 12:55 PM
درود! خب، حرف همه‌ی دوستان رو در نظر بگیر؛ ولی اگر نمیدونی که تحقیقاتت رو از کجا شروع کنی، برای این بودجه من این سازنده‌ها رو پیشنهاد می‌کنم:
برزی: ساز حدود ۲ تومن هم ظاهرا دارن و کیفیت سازهاشون شناخته شده است و احتیاج به تعریف من نداره.
مهران رشیدی: حدود ۲ تومن، احتمالا کمی بیشتر. من از ایشون ساز دارم و ازش بیشتر از صد در صد راضی هستم.
جهانشیر بدیعی: حدود ۲ تومن. سازهاشون رو خیلی تعریف می‌کنن.
این هم نمونه‌ی ساز خجسته: You can see links before reply

r_a_m_i_n
Saturday 1 October 2011, 03:40 PM
درود! خب، حرف همه‌ی دوستان رو در نظر بگیر؛ ولی اگر نمیدونی که تحقیقاتت رو از کجا شروع کنی، برای این بودجه من این سازنده‌ها رو پیشنهاد می‌کنم:
برزی: ساز حدود ۲ تومن هم ظاهرا دارن و کیفیت سازهاشون شناخته شده است و احتیاج به تعریف من نداره.
مهران رشیدی: حدود ۲ تومن، احتمالا کمی بیشتر. من از ایشون ساز دارم و ازش بیشتر از صد در صد راضی هستم.
جهانشیر بدیعی: حدود ۲ تومن. سازهاشون رو خیلی تعریف می‌کنن.
این هم نمونه‌ی ساز خجسته: You can see links before reply

البته برزی رو فکر کنم اشتباه گفتید......ساز برزی بین 4 تا 5 تومانه

gargan
Saturday 1 October 2011, 07:15 PM
البته برزی رو فکر کنم اشتباه گفتید......ساز برزی بین 4 تا 5 تومانه

من شنیده بودم که آقای برزی سازهاش رو بر اساس کیفیت دسته‌بندی و قیمت‌گذاری می‌کنه و این که به این قیمت هم ساز دارن. ولی ممکنه که اشتباه کرده باشم.

r_a_m_i_n
Saturday 1 October 2011, 08:41 PM
من شنیده بودم که آقای برزی سازهاش رو بر اساس کیفیت دسته‌بندی و قیمت‌گذاری می‌کنه و این که به این قیمت هم ساز دارن. ولی ممکنه که اشتباه کرده باشم.

آخه 2 نفر هستن که برادر هستن و ساز میسازن...
ناصر برزی و ابراهیم برزی

gargan
Sunday 2 October 2011, 09:21 PM
آخه 2 نفر هستن که برادر هستن و ساز میسازن...
ناصر برزی و ابراهیم برزی

می‌بخشی، من ساز ابراهیم برزی رو می‌گفتم

r_a_m_i_n
Monday 3 October 2011, 10:52 AM
0o0o0o0okey

gargan
Monday 3 October 2011, 11:14 AM
در ضمن اگر با کارهای این دو برادر آشنا هستی، کارهاشون رو می‌تونی مقایسه کنی؟ می‌دونم که ابراهیم خان شاگرد استاد پوریا بوده، ولی در مورد ناصر چیزی نمی‌دونم.

r_a_m_i_n
Tuesday 4 October 2011, 01:25 AM
بین سازهاشون خوب و بد پیدا میشه.....ولی همشون گرون هستن.......
صنعت سازشون خیلی خوبه.......ولی صداشو باید ببینی و دوست داشته باشی.....
هر سازی یه صدایی میده حتی اگه 1 سازنده اونارو بسازه.......
از لحاظ ساختاری و اندازه ها و و اصول ساخت.....سازشون خیلی خوبه......اما صداهاش خیلی واقتا خشکه و به دل نمیشینه....( البته با اینکه خشکه ..خوش صداست و صدای اضافی نداره ) و بعضیاش خیلی خوش صداست

gargan
Tuesday 4 October 2011, 11:54 AM
با سپاس. جالبه، منم متوجه خشکی صدای بعضی از سازهای ابراهیم خان شده بودم، ولی نمیدونستم که اون سازها استثنا بودن یا نه.

arefshams
Saturday 17 December 2011, 03:08 PM
سلام در بالا یکی ار دوستان اشاره به تار آقای برزی کرد
من خودم تار برزی دارم ولی ناصر برزی نه ابراهیم برزی
از شاگردان استاد فرهمند / در صورت شناخت ساز آقای ناصر برزی ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارین در اختیارم بگدارین

mostafa_v65
Monday 19 December 2011, 02:17 PM
سلام یه ساز از استاد خاکسار دارم صدای خیلی خوبی داره
کسی در مورد ایشون چیزی میدونه ؟

faramarzlotfy
Wednesday 4 January 2012, 03:04 PM
تار خجسته هم تار بسیار خوش صدا و خوبی هست........

shervin1568
Wednesday 15 February 2012, 12:36 PM
دوستان از قیمت تار استاد پوریا اطلاعی دارید؟ چند وقت طول میکشه که تحویل بدن حدودا؟

r_a_m_i_n
Wednesday 15 February 2012, 07:13 PM
دوستان از قیمت تار استاد پوریا اطلاعی دارید؟ چند وقت طول میکشه که تحویل بدن حدودا؟

بعید میدونم بتونید نو این ساز رو گیر بیارید.....دست دومش هم حدودا 10 تومانه.....
و اینگونه سازها اگه هم بتونید سفارش بدید ...حداقل 3 تا 6 سال طول میکشه تا تحویل بدن

tanhatarin_ehsas
Thursday 23 February 2012, 10:21 AM
درود بر دوستان
تار یحیی که جای خود داره، تار مهر چایچی الگو گرفته از یحیی هستش که من یکیشو دیدم که صدای خیلی دلنشینی داره، از سازندهای شهر خودم ( اصفهان ) قادر پناه، علی خواستی، محمدی،میشناسم که خریدار دارن.
تار من مهر نداره ولی به گوشم نوای خوشی داره، پنجه سنتی، چند نفری که دیدن میگن الگو گرفته یحیی هسش، دستان بندی ظریفی داره که اگه به تکنیک کنده کاری ماهر باشی خوب جواب میده.
از سازهای قادر پناه و علی خواستی هر چی دیدم دستان بندی درشتی داشتن با صدا دهی بالا که برای نوازندگی گروهی خیلی خوبن.

سلام دوست خوبم
قیمتش اون تاری که صدای دلنشینی داشت حدودا چنده؟
ممنون میشم
دوست تو / نیما

paymun4129
Monday 21 May 2012, 06:35 PM
دوستان... سلام
اون فرهمندی که از بین ما رفته فرزند استاد محمود فرهمند بود که او هم تار می ساخت..اما خب استاد فرهمند خودشون در قید حیاتند و خدا بهشون عمر طولانی بده. دوستان من یه بار اومدم تهران و ساز های همه ی این هایی که می فرمایید رو دیدم. خجسته و برزی و آل یاسین و عباسی... اما یه ساز دیدم از فرهمند که خدا شاهده پوستش به اندازه 6 سانت پاره بود و چسب زده بودن... وقتی همون رو مضراب می زدی تا مغز استخون آدم می لرزید ...اینقدر خوش صدا بود که بنده دمبم رو گذاشتم رو کولم و ساز از هیچ کس نگرفتم و برگشتم شیراز و الان دارم پولام رو جمع می کنم که یا ساز پوریا بگیرم یا فرهمند. بقیه با فاصله ی زیادی بعد از این ها هستن. توی قیمت 4 میلیون.. آقای آل یاسین که گمنام هستن واقعا تارای حرفه ای داشتن. بقیه هم کشک بود...فقط ادعای پوچ.

nekooee
Monday 21 May 2012, 10:13 PM
سلام

کسی از دوستان نظری در مورد تار علیاری داره ، چطور سازیه؟ به نظر خیلی خوش ساخت و ظریفه ولی نمیدونم صدای خوبی هم مثل ظاهرش داره؟ توی مغازه موزیک کاوه بهارستان دیدم 850 و 950

من علیاری دارم. خیلی وقت پیش حدود 11 سال پیش خریدمش 250 هزارتومان الآن قیمتش همون 700 تا 900 هست اما من ازش راضی نیستم.
اولا که کاسش زیاد بزرگ نیست و طنین صدای زیادی نداره
دوما صداش کم هست یعنی بلندی صدا اصلا نداره
صداش یکم تیز هست و بم نیست (این سلیقه ای هست من صدای بم دوست دارم)
پایین دستش هم زیاد صدای جالبی نمیده و همیشه باید پوستت نو و سیمهات نو باشه اگر یکم پوست کهنه بشه و یا سیمهات مشکل داره بشه دیگه ساز صداش شبیه طبل میشه خیلی زود!

کلا ساز مشقی هست دیگه اگر برای اجرا و اینجور چیزها بخوای استفاده کنی خوب نیست

sol_do
Saturday 26 May 2012, 12:43 PM
دوستان تو رنج 400 تا 500 از سازهایی که عارف داره کدوم مهر بهتر و خوش صداتره
__
چه قدر اکتیو در پاسخ دادن !

tabatabaee
Thursday 31 May 2012, 03:26 PM
سلام

سلام
هفت سال پیش من هم از بهارستان یه تار بامهر علیاری خردیدم حدود 300 تومان
به نظر خودم که بی نظیره.هر استادی که با سازم نواخته نتونسته ازش ایراد بگیره.
صداش فوق العادست.

m_derakhshani
Saturday 11 August 2012, 09:21 PM
بعضی سازنده ها کارشون عالیه اما اسم در نکردن واسه همینم سازشون ارزونه وگرنه من 6 تومان متاسفانه ساز عباسی خریدم متوسطه صداش :\

chessmaster
Monday 13 August 2012, 11:31 PM
با سلام.
در شیراز هم استاد آرام هستن که سازاشون فوقالعاده زیبا هستن و خوش صدا.منم خودم گرفتم
البته یه نفر دیگه هم هستن اسمشو همیشه یادم میره.

hom_mom202
Tuesday 16 April 2013, 10:01 PM
سلام اتفاقا برعکس نظر شما استاد رشیدی نه تنها معروفن بلکه جز 10 سازنده برتر کشورن که سازاشوندست اساتید بزرگی از جمله استاد درخشانی استاد بشی پور و استاد حمید متبسم نیز هست

hom_mom202
Wednesday 17 April 2013, 04:07 PM
دوست من اگر میخوای ساز بخری ساز آقای باقر زاده خوبه ایشون کرج عظیمیه هستن
اما اگر ساز بهتر میخوای از سازهای استاد مهران رشیدی تهیه کن

- - - Updated - - -

سلام ایشون جز 10 سازنده برتر کشورن

hom_mom202
Wednesday 17 April 2013, 04:19 PM
منم ساز مهرانو دارم از فوق العاده هم بالاتره

bid
Monday 29 April 2013, 10:56 PM
خیلی ها سازخوب می سازن اما بسیاری از اساتید معتقد هستند تار های حرفه ای استاد رضا ژاله دارای بهترین کیفیت هستند و خوش دستی خاصی رو دارند ایشون برای استاد شجریان هم ساز اختصاصی ساختند و بیشتر نوازنده های بزرگ ترجیه میدن از ساز ایشون استفاده نمایند برای اطلاعات بیشتر میتونید از سایت ایشون بازدید نمایید
وبسایت رسمی استاد محمد رضا ایلدار ژاله

hosseinak
Tuesday 30 April 2013, 05:01 PM
خیلی ها سازخوب می سازن اما بسیاری از اساتید معتقد هستند تار های حرفه ای استاد رضا ژاله دارای بهترین کیفیت هستند و خوش دستی خاصی رو دارند ایشون برای استاد شجریان هم ساز اختصاصی ساختند و بیشتر نوازنده های بزرگ ترجیه میدن از ساز ایشون استفاده نمایند برای اطلاعات بیشتر میتونید از سایت ایشون بازدید نمایید
وبسایت رسمی استاد محمد رضا ایلدار ژاله

دوست عزیز عذر میخوام آیا میدونید حدود قیمت تار استاد ژاله چقدر هست؟؟ ممنون.

bid
Thursday 2 May 2013, 07:28 PM
دوست عزیز عذر میخوام آیا میدونید حدود قیمت تار استاد ژاله چقدر هست؟؟ ممنون.
کار ایشون به گونه نیست که دارای قیمت ثابت یا حدودی باشه ممکنه یه ساز ایشون طراحی منحصر به فرد داشته باشه یعنی اونو مخصوص شما درست کنه و نمونه ای نداشته باشه با شناسنامه وامضای داخل نقاره و یا یه ساز چند قلو باشه خوب فکرشو بکنید یه تار 3 قلو هست که دو قلو از اونها هر کدوم دست یه هنرمند معروف هست .طبیعی هست که قیمت بالاتری از سایر سازهای حرفه ای داره

asef1380
Thursday 9 May 2013, 09:34 PM
دوست عزیز با عرض سلام .من مدتی است که دنبال تلفن اقای رشیدی هستم میشه به من لطف کنین؟

homauon_gh
Friday 17 May 2013, 11:05 PM
سلام دوست عزیز اسم شهرتون چیه اخه من میخوا یه تار بخرم اونم یه تار خوب اگه بتونی راهنمایی کنید ممنون میشم

arpachi
Sunday 19 May 2013, 10:06 AM
با سلام
مهر تار من مصطفی نجفیان طهرانی هست.ایا کسی این مهر رو میشناسه؟

rtman_e
Wednesday 4 September 2013, 01:51 PM
با سلام
میخواستم ببینم کسی از دوستان مهر روح افزا رو میشناسن ؟ یا هر کدوم از این عزیزان شماره هر یک از این اساتید یا کارگاهاشون رو داران که به من بدن لطفا
استاد مهران رشیدی,استاد ژاله،استاد خجسته ,استاد فرهمند,استاد پوریا,
RTMAN_E@YAHOO.COM
با سپاس

elmiitraa
Wednesday 4 December 2013, 09:01 PM
دوستان سلام

یه تارگرفتم با قیمت 1.5 با مهر حجت الله تیموری ، اون کسی که آورده میگه 3 میلیون می ارزه کسی این مهر رو می شناسه ؟

چطوری می تونم قیمت واقعی رو بفهمم

pooria83
Thursday 5 December 2013, 09:49 AM

شاید هنوز خیلی معروف نشده باشه اما سازهاش رو ببینید و صداش رو بشنوید میبینید که حرف داره برای گفتن.
ضمنا ایشون شاگرد استاد ژاله هستن و سازهای ابداعی استاد ژاله رو هم میسازن

elmiitraa
Thursday 5 December 2013, 11:57 PM
ممنون ازپاسخ شما یه کم دلگرم شدم

شماره تماس یا آدرس یا سایتی ازایشون موجود هست ؟

pooria83
Friday 6 December 2013, 01:54 PM
ممنون ازپاسخ شما یه کم دلگرم شدم

شماره تماس یا آدرس یا سایتی ازایشون موجود هست ؟

لطفا تو پ خ باهام در تماس باشید.

ghaab
Sunday 8 December 2013, 01:40 PM
دوستان سلام

یه تارگرفتم با قیمت 1.5 با مهر حجت الله تیموری ، اون کسی که آورده میگه 3 میلیون می ارزه کسی این مهر رو می شناسه ؟

چطوری می تونم قیمت واقعی رو بفهمم

سلام دوست عزیز...به نظره من قبل از خریده ساز باید به فکره این مسئله بودید...الان که دیگه ساز تهیه شده... و اون دوسته خوبمون که ارزش تار رو 3 تومان رقم میزنن پس چرا تار رو به قیمت خودش نمی فروشند ,چطور میشه یک وسیله ای به یه قیمتی بیرزه و به نصف قیمت فروخته بشه(چه فروشنده ی با انصافی که حاضره خودش ضرر کنه ولی دیگران سود کنن ,اگه میشه به منم آدرسشو بدین که چندتا تار ازش به قیمته 1.5 بگیرم برم 3 تومن بفروشم پولدار شم...خودتون هم این کارو بکنین )...همیشه قبل از خرید, ساز رو به چند نفر با تجربه ی کافی نشون بدید تا از بابته قیمت و بخصوص مسائله فنی خیالتون راحت باشه و خرید درستی کرده باشید...موفق و سر بلند باشید

elmiitraa
Monday 9 December 2013, 01:25 PM
البته فرمایش شما کاملا متین هست منتهی این دوست واسطه به صورت عمده ای از ایشون تاروسه تارواسه هنرجوهاش می گیره ورو بعضی سازها تخفیف می گیره

دوستمون اشاره کردن آقای تیموری شاگرد استاد ژاله هستن جسارتا آقا پویا چقدر اطمینان دارید چون با استاد ژاله تماس گرفتیم ایشون گفتن هرچی فکر می کنم ایشون را یادم نمی یاد مگر اینکه از شاگرد های قدیمم باشه

r_a_m_i_n
Monday 9 December 2013, 05:40 PM
دوستان سلام یه تارگرفتم با قیمت 1.5 با مهر حجت الله تیموری ، اون کسی که آورده میگه 3 میلیون می ارزه کسی این مهر رو می شناسه ؟چطوری می تونم قیمت واقعی رو بفهممدرود....تار رو از روی مُهر اون نمیشه قیمت گذاری کرد....شما برای اینکه بدونی سازت چقدر می ارزه نشون یک استاد یا یکی که مدتهاست ساز میزنه یا کسی که حالیش میشه و گوش قوی داره بده تا واست قیمت گذاری کنه و بدونی که چقدر می ارزه

ghaab
Tuesday 10 December 2013, 12:38 PM
البته فرمایش شما کاملا متین هست منتهی این دوست واسطه به صورت عمده ای از ایشون تاروسه تارواسه هنرجوهاش می گیره ورو بعضی سازها تخفیف می گیره

دوستمون اشاره کردن آقای تیموری شاگرد استاد ژاله هستن جسارتا آقا پویا چقدر اطمینان دارید چون با استاد ژاله تماس گرفتیم ایشون گفتن هرچی فکر می کنم ایشون را یادم نمی یاد مگر اینکه از شاگرد های قدیمم باشه

دوسته خوبم اینقدر تحت تاثیر حرف های دیگران قرار نگیرید...حرفه درست رو آقا رامین زدنند...باید اضافه کنم که یحیای تار ساز هم ساخته های متفاوتی داشته ,بعضی از کارها فوق العاده خوب بوده و بعضی از کارها متوسط....مرحوم استاد هاشمی هم که در سه تار سازی بسیار نام آشنا هستند ساخته های خوب و بد داشتند...استاد پوریا استاد فرهمند استاد جزایری هم که از اساتیده به نام و با تجربه ی حاله حاضر هستند ,ساخته های متفاوتی ارائه دادند...پس در انتخابتون صرفا به اینکه تاری ساخته ی فلان استاد یا شاگرد فلان استاد هست توجه بیش از اندازه نکنید...بازار ساخته ساز بسیار خراب شده و سود جویی های زیادی از هنر جوها میشه و شما هنوز با بسیاری از این مسائل در سازندگی و فروش آشنا نشدید....البته من قضاوت غلطی در مورد این سازنده و دوستتون نمیکنم...صحبت هایی که شد صرفا جهت آگاهی شما بود...خوش باشید.

pooria83
Saturday 14 December 2013, 04:00 PM

من کوروش شکوهی رو گفتم شاگرد استاد ژاله هستن.لینک رو باز میکردین منظورم رو متوجه میشدین

prolog96
Thursday 19 December 2013, 01:27 PM
سلام
من یک تازه وارد هستم به این سایت . اما این رو میدونم که تا چند ماه پیش دوستان با آقای فرهمند صحبت کردن و ساز ازشون می خواستن بخرن . قیمت گرفتن . ایشون گفت بعضی از دوستان (منظورشون آقای پوریا بود) هر چی قیمت بدن ، من 3 ، 4 میلیون گرون تر میدم . الان هم ساز ایشون حدود 18 تا 20 میلیون هست .
البته من خودم تار می سازم . حدودا بین 800 تا 1500 .

mojtaba1505
Saturday 25 January 2014, 09:33 AM
من ساز با مهر حیدر دارم
از ایشون چیز زیادی نمی دونم ولی سازشون خیلی خوبه ! ایشون شاگرد برزی بودند که جدا شدن
من چند ساله این سازو دارم خیلی خوب جواب میده !
کسی از ایشون اطلاعات بیشتری داره ؟
ممنون

napal
Sunday 16 February 2014, 09:41 PM
با سلام این تار در گالری ما موجود است اگر کارشناس تار موجوده مهرش رو اسکن کردم خواشمند است راهنمایی فرمایید از اصفهان خریداری شده همراه یک دست نوشته قدیمی که داخلش تو پارچه پیچیده شده با تشکر در مورد قیمت یا فروش هم صحبتی نمی کنم چون رییس انجمن بسیارررررررررحساسن پستم رو پاک میکنن ممنون1038710388

ghaab
Wednesday 19 February 2014, 02:25 PM
1041810419
10417
فروش یک دستگاه تار حرفه ای به مبلغ 4 تومان...
شماره تماس : 09354224994

shobar
Tuesday 4 March 2014, 02:33 PM
هل من ناصر ینصرنی

سلام بهتره با مسئول این وبلاگ مشورت کنید

- - - Updated - - -

دوست عزیز با عرض سلام .من مدتی است که دنبال تلفن اقای رشیدی هستم میشه به من لطف کنین؟

سلام. اگر منظورتون مهران رشدی هست ایشون توی آموزشگاه موسیقی ایرانمهر شهرستان ملایر تدریس میکنند. میتونید آموزشگاه رو سرچ کنید با تماس با آموزشگاه شمارشونو پیدا کنید

kfm952
Thursday 13 March 2014, 02:08 PM
سلام
کاش می شد سازهای ایرانی هم مانند سازهای جهانی مانند ویلون ، گیتار و... بصورت استاندارد ساخته می شد . البته به یک مقدار تحقیقات نیاز دارد تا همان صدا را تولید کند. درست است کار دست است و زحمت زیادی دارد ولی این بازار شلم شوربایی که بعضی از این آقایان راه انداخته اند که درست نیست . بجز تعداد اندکی از سازهای خوبی که قدمت بالایی دارند ، قیمت های فضایی که بعضی از سازندگان زنده مثل 10 ، 20 ، 30 و بالاتر روی تار می گذارند که باعث تعجب و تاثر است . هزینه پیوند عضو هم اینقدر نیست . هیچ نظارتی هم بر روی این کار نیست . نهایتا" یک تار نو از هر سازنده ای از هرچقدر خوب باشد 5 میلیون تومان بیشتر نمی ارزد.

prolog96
Sunday 4 May 2014, 01:11 PM
اميدوارم دوباره صاحب تار بشويد

آقاي فرهمند متاسفانه از بين ما رفتند و شخصا سازهاي استاد پوريا را بسيار ميپسندم خودم يك تار برزي بسيار خوب و خوش صدا دارم با صنعت ساخت عالي كه در سازهاي ايشون ميشه سراغ گرفت شخصا از ايشون خريدم به قيمت 1،5 مليون تومان شما هم اگر خواستيد ساز ارزان تر و گرانتر از اين هم دارن سايت ايشون You can see links before reply (You can see links before reply) هست كار ايشان نياز به تعريف و تمجيد ندارد تارهاي ايشان در حال حاضر جزو بهترين سازهاست كما اينكه استاد حسين عليزاده در چند برنامه از ساز برزي استفاده كردند و اين بهترين ملاك كيفيت كار ايشان است در حال حاضر هم از ايشان ساز دارند البته خود آقاي برزي به من گفتند ساز شما از سازي كه من به عليزاده دادم بهتر است!

سلام
شما هم مثل من توهم زدی ؟ فرهمند ؟ کی رفته ؟ کجا رفته ؟ ....
توهم من چی بود ؟
این رو حالا میگم که واقعا استاد لطفی فوت کردن . اما من حدود 5 یا 6 سال پیش به راهنمایی از دوستان رفتم مکتب خونه . وقتی وارد شدم خلوت بود . صبح حدود ساعت 8 . زود رسیده بودم . پیش خودم فکر میکردم که استاد لطفی فوت کردن از قبلش اینجوری فکر میکردم آخه خبری ازشون نداشتم . وقتی هم وارد مکتب خونه شدم نشستم رو مبل کنار در و با چشم یک چرخی دور سالن زدم . در تابلو کنار در یک کاغذ دیدم که نوشته بود کلاس های فلان استاد لطفی روزهای فلان برگزار میشه . پیش خودم گفتم مگه لطفی زندس که کلاس داشته باشه . تو همین فکرها بودم که دیدم یک آدم بلند قد چهار شونه با ریش و مو بلند سفید وارد سالن شد . همه جلوش پا شدن و سلام استاد بود که از هر طرف نثار میشد . من با خودم گفتم این آدم چقدر آشناس . یک جا دیدمش . داشتم تو خزانه بایگانی مخم میشگتم که رسیدم به لطفی . گفتم ای دل غافل . این خود استاد لطفی هست . خلاصه با منشی صحبت کردم که کلاس ها چطوری هست و ... . استاد هم در طرف دیگه سالن نزدیک میز منشی نشسته بود . با منشی صحبت میکردم که میگفت برای تستی که باید استاد بگیره باید روز 5 شنبه بیای . من گفتم که از اصفهان میام امروز هم 2 شنبه است . باید برم و 5 شنبه دوباره بیام ؟ .. استاد شنید و گفت تار داری ؟ گفتم نه . گفت یه دونه تار بیارید تا همین الان ازش تست بگیرم . ....

بعد از اون بیش از 15 یا 20 بار دیگه ایشون رو دیدم.
بعد از مدتی ساز زدن را گذاشتم کنار و از قبلش که به ساختن تار روی آورده بودم به همین کار پرداختم . یک تار هم ساختم و حدود 2 سال پیش برم پیش استاد و ایشون هم راهنمایی هایی کردن و الان حدود یک سالی هست که می خواستم یک تار دیگه آماده کنم و دوباره برم اونجا . آمده نشد که نشد . که حالا دیگه اصلا نمیشه . نمی دونم چرا تو شکلک ها گریه نداره که اندازه تمام عمرم زار بزنم . که چه نازنینی رو از دست دادیم . .....

napal
Monday 26 May 2014, 10:44 PM
تار من هم البته یکی از تارهام که شوهرخاله ی عزیزم به من یادگاری داده با مهر یحیی اصل دو مهر ایشون نوازنده رادیو بودن سال گذشته فوت شدند مادر ایشون هم شاگرد دریش بودن اینم عکس از ساز جز انگشت شمار سازهای یحیی در کرج ممنون10679

- - - Updated - - -

یکی دیگه از تارهام با مهر چکاوک ساخت بروجرد بسیار عالی106801068110681

- - - Updated - - -

1068210683 این هم تار مهدی معماری الگوی ملکوم حرف توش نیست معرکه است

ekhraji111
Saturday 28 June 2014, 12:26 AM
سلام . چند روز پیش با استادم رفتیم تار بخریم . قیمتا خیلی بالا بود . چند تا تارو امتحان کردیم بالا خره یه تار پسند استادم شد با مهر خلیل 800 خریدم البته دست دوم بود . کسی این مهرو میشناسه؟ من که تازه کارم ولی به گفته ی استادم صداش خوبه عکساشم میذارم

mohammadOa
Saturday 28 June 2014, 12:29 PM
تار و سازهای ایرانی کلاً دست دوم زیاد روشون بحث نیست چون هر چی از سن ساز بگذره، بهتره. از تولیدش اگر مدتی بگذره باعث میشه رگه‌های چوب خشک بشه. کلاً ساز قدیمی‌ام آرزوست :)

mehranadibi
Monday 21 July 2014, 09:26 PM
دوستان کسی مهر حسینی از اصفهان رو میشناسه ؟ من یه تار دست دوم ازش دیدم ۷ ملیون.

bambos
Thursday 31 July 2014, 04:34 PM
سلام . چند روز پیش با استادم رفتیم تار بخریم . قیمتا خیلی بالا بود . چند تا تارو امتحان کردیم بالا خره یه تار پسند استادم شد با مهر خلیل 800 خریدم البته دست دوم بود . کسی این مهرو میشناسه؟ من که تازه کارم ولی به گفته ی استادم صداش خوبه عکساشم میذارم

دوست عزیز بنده هم دقیقا سال 86 همراه استادم برای تهیه ساز به بهارستان رفتم و هیچ سازی که به بودجه 600هزارتومنی اون موقع من بخوره نبود تا اینکه به کارگاه خلیل رفتیم و از بین تمام تارهای ایشون یک تار که حرفه ای تر و خوش ساخت و خوش صدا بود تهیه کردیم که از معدود سازهای خوش ساخت ایشون بود طوری که حتی استادم بهم گفت یه زمانی خواستی تعویض کنی به کس دیگه ای نده این ساز رو خودم ورش میدارم

تا اونجایی که من مطلع هستم مهر خلیل انچنان پراوازه نیست انچنان گمنام هم نیست و یک سازنده رده میانی محسوب میشه

در حال حاضر تارم هم پیش کاوه اس برای تعویض پوست و خرک و سیم
به دوستان حرفه ای ترم پیشنهاد میکنم حداقل یکی از مضراب های کاوه که از جنس عقیق هستند رو هم تجربه بکنید صدای بسیار عالی ایجاد میکنه

عکس و مهر سه تارمم که مشخصه و نیاز به توضیح نداره

akbarheidari
Friday 8 August 2014, 12:45 PM
سلام به همگی. من حدود یه هفته پیش هم یه پست دادم در مورد خرید تار که به نتیجه نرسید. حالا بعد کلی گشتن تو بین دوست و رفیقا یکی رو پیدا کردم که یه آشنا داره که یه هشت سالی میشه تار میزنه و میخوام برام ساز بخره خودم شیرازم و اون تهرانه. بهش اعتماد دارم والان یه ساز برام پیدا کرده با مهر ولی زاده و به قیمت یه میلیون و پونصد. میخواستم از دوستان بپرسم کسی در باره ی این مهر اطلاعی داره یا نه. خوبه یا کسی اگه داشته و از نزدیک باهاش کار کرده بگه چجوریه و به این قیمت میرزه یا نه. ممنون میشم.

akbarheidari
Monday 11 August 2014, 09:51 AM
سلام به دوستان آقا من بلاخره تارم رو گرفتم و متاسفانه هنوز بلد نیستم بزنم که فایل صداش رو آپلود کنم. و فقط تصاویرش رو گذاشتم از دوستان که واردن میخواستم بپرسم که مشکلی از لحاظ ظاهری و فنی نداره و به چه سبکی ساخته شده. عکساش رو آپلود کردم. راستی مهر ولی زادست که گفتم.

argoleijani
Thursday 14 August 2014, 09:46 PM
سلام کسی از تار با مهر امین آشنایی داره ممنون میشم راهنمایی کنه

bambos
Thursday 14 August 2014, 11:28 PM
منظورتون امین رحمانی ست؟ مهر ایشون مدتی ست که از امین به امین رحمانی پای سازها تغییر کرده و اسم و فامیلشون باهم پای ساز میخوره "علت تغییر مهر هم شباهت مهر برخی سازنده های متفرقه با مهر ایشون بوده
دوستانی که قصد خرید از سازهای امین رحمانی دارن مراقب باشن

اگر ایشون نباشه احتمالا جز سازنده های متفرقه ای هستند که کارشون تقلید مهر سازنده های خوبه علت اینکارشون هم قالب کردن ساز به هنرجویان و اموزشگاه های مختلفه

argoleijani
Thursday 14 August 2014, 11:55 PM
نمی دونم روش زده امین کار کرد هست می خواد به قیمت 800 بفروشه

bambos
Friday 15 August 2014, 09:26 AM
مهر ایشون 2ساله که تغییر کرده من عکس مهر قبلی و مهر فعلی رو از فیسبوکش براتون میزارم
بازم شما خودت میتونی با مراجعه به فیسبوکش و قرار دادن عکس سازت مطمئن بشی ولی مهری که من دارم میبینم تفاوت هایی با مهر قبلی امین رحمانی داره

مهر قبل و مهر جدید :

10848

baranib
Sunday 17 August 2014, 01:42 AM
تار یحیی شنا صد در صد تقلبی است

argoleijani
Friday 22 August 2014, 09:09 PM
درود کسی در مورد ساز با سه مهر سیاوش اطلاعی داره و میدونه حدود قیمتش چنده یا در مورد مهر وحید

ehsanparty
Sunday 31 August 2014, 08:13 AM
سلام
از دوستان کسی تارهای آقای سجاد عبدالمحمدی را دیده؟ با مهر سجاد.

hamedzarrabi
Monday 8 December 2014, 06:01 PM
دوستان کسی مهر حسینی از اصفهان رو میشناسه ؟ من یه تار دست دوم ازش دیدم ۷ ملیون.

بله حسینی الان خودش 12 ملیون میده سازشو ولی صداش خوبه

- - - Updated - - -

سلام
از دوستان کسی تارهای آقای سجاد عبدالمحمدی را دیده؟ با مهر سجاد.
بله من دیدم الانم خودم بش ساز سفارش دادم و همینطور دارم سایتشو می سازم قیمتشم 3تومنه واقعا خوش صداست سازشون

jdehgan
Sunday 25 January 2015, 08:08 AM
دوستان تار غلامحسن دهگان که ایشون جزء 7 نفر اول کشور هستن و عضو پیوسته خانه موسیقی که بدون استاد به اینجا رسیده ولی تو شهره کوچیک و دورافتاده گنبد کاووس مشغول کار هستن برای همینم به قیمت مناسب میفروشه . الگو تار یحیی رو درست میکنه . تار واقعا خوش صدایی درست میکنه .
09111717194 این شماره خود استاد هست متونید آدرس بگیرید و برید سازاشو ببینید

danesh72
Sunday 25 January 2015, 08:21 AM
دوستان تار غلامحسن دهگان که ایشون جزء 7 نفر اول کشور هستن و عضو پیوسته خانه موسیقی که بدون استاد به اینجا رسیده ولی تو شهره کوچیک و دورافتاده گنبد کاووس مشغول کار هستن برای همینم به قیمت مناسب میفروشه . الگو تار یحیی رو درست میکنه . تار واقعا خوش صدایی درست میکنه .
09111717194 این شماره خود استاد هست متونید آدرس بگیرید و برید سازاشو ببینید

من سازهاشون رو ديدم از نظر ساخت و صنعت بي نظيره .
صداش هم از خيلي ساز هاي گرون بازار بهتره حتما امتحان كنيد!

Massica
Tuesday 10 February 2015, 07:08 PM
دوستان من يك تار قديمي دارم كه هم مهر دارد و هم تاريخ. مهر روى كأسه بنام جمشيد و تاريخ ١٣١٨.كاسه تار قسمت رو به بالا و روى گوشى ها تزيين دارد ( مثل تزيين هاى لباسهاى دربارى) كسى ميتواند اطلاعى راجع به اين تار به من بدهد.
در ضمن خواهشمندم كسى از قيمت تار هاى استاد قنبرى مهر اطلاعى دارد؟
شنيده ام كه بعضى تارها از ايران ممنوع الخروج هستند. كسى ميداند تارهاى كدام استادان (البته تار استاد يحيى كه حتما ممنوع الخروج است )؟

alighameshlo
Monday 23 February 2015, 07:13 PM
تار های ساخت استاد رشیدی بهترین هستن خود اقای رشیدی تو قیمت دادن هم با انصافا مثل بعضی از سازندگان قیمت های نجومی نمیگن

- - - Updated - - -

تار های که ممنوع الخروج یکیش شاهرخ وقیمتتار قنبری مهر 28تومن

Massica
Monday 23 February 2015, 08:59 PM
خيلى متشكرم از اطلاعات شمت جناب على قامشلو. اميدوارم كه اسم شما رو درست نوشته باشم. شم آي ميدانيد تار قنبرى مهر هم ممنوعاخروج است يا نه؟ من در سايت گمرك خوانده ام كه آلات موسيقى كه جزء ميراث فرهنگى مشور محسوب ميشوند ممنوع الخروج هستند( كه البته واضح است). در سايت ميراث فرهنگى هم پيدا نكردم كه كدام آلات موسيقى و مخصوصا تار جزء ميراث فرهنگى محسوب ميشوند. آيا شما يا ديگر دوستان اطلاع داريد كه پاسخ اين مسئله را از كجا ميتوان براحتى كسب كرد.
شنيده ام كه استاد قنبرى مهر ديگر وقت تار درست كردن ندارند ولى شاگردان ايشان تار ميسازند. آيا شما اطلاع داريد قيمت اين تارها در چه حدود است ؟
ميبخشيد كه خيلى سئوال كردم و سر شما را درد آوردم.
با تسكر بسيار از سما و دوستان عزيز

hossein_goli
Sunday 8 March 2015, 08:55 PM
- - - Updated - - -

سلام به همه.من دنبال شماره کارگاه تار سازی استاد میرزایی یا شاگردشون استاد رنجبر تو اصفهان میگردم.نمیدونم اینجا مطرح کردن این سوال درسته یانه ولی اگه دوستی این شماره داشته باشه برام بفرسته ممنون میشم بدرود

Tarvatraneh
Monday 27 April 2015, 10:50 AM
درود بر دوستان

باسلام به حضورسازسازان قدیم وجدیداساتیدبزرگواری که فقط بایدبرای درک زحمات ایشان افتخارشاگردی داشته باشیم وگردسرشارازسیانول ناشی ازسمباده کاری کاسه تاررالمس وبدانیم این عزیزان درراه عشق چگونه وباچه پشتکاری حتی ازسلامتی خودگذشتندو... دراین که اساتیدفقیدی چون حضرت یحیی ودیگرایشان که بهتراست فقط ازیحیی خان به عنوان نماینده بی چون وچرای آنان نام ببرم درساخت این سازظریف ودرعین حال پیچیده تلاشهای زیادوثمربخشی انجام دادند،شکی نسیت ولی دوستان همه سازهای آن بزرگوارکه به دست اساتیدونوازندگان حرفه ای نرسیدمافقط سازهای دراختیاربزرگان رالمس ویالااقل صدای آنهاراشنیده ایم والبته بسیارباکیفیت هستند.(یحیی ، شاهرخ ،جعفرصنعت ،فرج اله ،و....)دوست عزیزوهمشهری بنده که ازسازهای اصفهان نام بردندوالبته بهتربودکاملتراشاره میکردندچون دراصفهان عزیزان دیگری هم به این صنعت مشغول به ساخت هستند.مگرمیتوان ازکنارتخصص استادی همچون سعیدرضوان گذشت ؟ ازلحاظ فنی سازایشان به سازیحیی بسیارنزدیکترازسایرین است .البته بنده خودم ساکن نجف آبادهستم ویه تارازحسن آقای علی خاصی دارم که آن را تاکنون نسبت به سایرعلی خاصی هاقوی ترومتفاوت تردیده ام ویه سازمنصوردارم والبته درمیان سازسازهای جوان اصفهان نیزیه تارازآقای مجتبی صفری دارم که به رویت جناب جهانمانی هم رسیده وموردلطف وتائیدایشان قرارگرفته وازلحاظ کیفیت مطلوب می باشد.ولی دراصفهان سازسازهای دیگری هم هستندکه میتوان ازجوانانی همچون کوهی وفرشادو...نیزاشاره شود حتی درشهرکردجناب آقای حسینی رانیزمیتوان سازسازی توانمندنام برد.
البته صرف اینکه آقای علیزاده ویاشخصی دیگرباسازکسی زده باشدکه ملاک نیست چون برخی ازدوستان ازلحاظ روابط عمومی شایدنتوانندبه محضراساتیدشرفیاب شونددلیل برقوی نبودن سازهای ایشان نیست بنده خودم باسازبرخی ازهمین تارسازان مطرح نوازندگی کرده ومتوجه شدم ورژن درجه یک سازایشان درتهران می ماندوبه شهرستانهانمیرسدمگردرموارد نادرومتاسفانه افرادخریدارنیزظاهراوجه مهرسازرامیپردازند.....
دوستان یه سازخوب باید1- چوب خوب 2- الگوی خوب 3- صدای خوب داشته باشه . جنس خرک ترجیحا قوچ وحشی باشه وازسیم باکیفیت استفاده بشه .
یه تارخوب بایدشمارابه نوازندگی دعوت بکنه وهیچوقت ازاون خسته نشین .فقط صدای بلند هم ملاک نیست والبته نبایدهم صدای سازدرون سازگیرافتاده باشه و... قطعا درسراسرکشورسازسازان خوبی هستن که دیگه این صنعت ازلحاظ کیفی انحصاری نیست شایدشمااگه شناخت داشته باشیدباقیمتی دو یاسه میلیون سازی تهیه کنین که عمری ازاون لذت ببرین .خیلی درگیرمهرسازنباشید.ازسازسا های شهرستانهای دیگه سازجناب تهمورث مرادی هم دارای کیفیت بالاست (کرمانشاه )همچنین خماریان خراسان برخی ازسازهای درجه یک علیاری (ملایر)
ببخشیدوقتتون راگرفتم البته نشدازسایرتارسازهائیکه محضرشان رادرک کرده وآثارایشان رادیده ام صحبت کنم انشاا...وقتی دیگر.مستدام باشید.

avazkhan
Tuesday 28 April 2015, 10:44 AM
سلام به همه دوستان و اساتید گرامی...کسی در مورد تار شوقی اطلاعاتی داره؟بنده درصدد خرید یه تار شوقی با قیمت حدود 2 میلیون هستم که ظاهرا دو مهره...از دوستان اگر کسی این ساز رو میشناسه منو راهنمایی کنه ممنون میشم:5:

mona10
Wednesday 17 June 2015, 07:03 AM
باسلام تشکر می کنم از دوستان عزیز که استاد های خوبی رو جهت خرید تار پیشنهاد کردند
بنده از آقای مهندس بهنقی تار گرفتم کلا که راضیم هستم هیچ استاد بنده هم خیلی تایید کردن و گفتن تار حرفه ای هستش!!!
بازم مرسی

ashkantar
Monday 29 June 2015, 05:36 PM
سلام دوستان
من قصد خرید تار خماریان رو دارم
نظرتون رو میشه بفرمایید
تو رنج 3.5 تا 5 تومن
چه پیشنهادی دارید؟

daffodil1393
Tuesday 30 June 2015, 08:51 AM
سلام دوستان.تار استاد سیاوش اکبری در تهران که قابل وصف نیست.و من برای کسانی که در نواحی شمالی زندگی میکنند یا علاقه مند به تار با گوشی هایی با سبکی جدید هستند تار استاد آزمایش در رشت رو توصیه میکنم.درضمن قیمت تارهای استاد آزمایش نسبت به استاد اکبری ارزان تر است.

tazvir
Thursday 2 July 2015, 01:11 AM
سلام دوستان
من قصد خرید تار خماریان رو دارم
نظرتون رو میشه بفرمایید
تو رنج 3.5 تا 5 تومن
چه پیشنهادی دارید؟
با سلام به شما استاد خماریان در نیشابور ساکن هستند اگر محدوده زندگی شما در خراسان هست در مشهد استاد حسین شاهی پیگیری فرمایید آخرین ساخته ایشان برای همسر آقای ژان دورینگ فرانسوی بود که عید 94 به ایشون تحویل دادن صدای سازشون بشنوید امیدوارم مورد پسندتون باشه به رنج قیمتی که شما فرمودید میتونید از ایشان تهیه کنید موفق و سربلند باشید

saaman
Sunday 19 July 2015, 12:06 AM
دوستان رنج ۶ تا ۷ تومن چه پیشنهاد میکنین؟

tar19
Friday 21 August 2015, 10:26 AM
نوروزی بگیر

aflak
Wednesday 2 September 2015, 12:48 PM
مهر تاز من کشاورز هست. تو مازندران بهترین ها کشاورز و مسافری هستند. البته سازهایی که از لحاظ کیفیت از نظر خود سازنده بهتر باشه روش دوتا مهر میزنن

Hormazd
Saturday 26 September 2015, 04:27 AM
باسلام.ساز من "فرهاد"هست صدایی بسیار خوبی داره.قیمتش هم 1.500

salarkhan
Wednesday 24 February 2016, 06:45 AM
سلام شما کی خریدین 1.5 میلیون
الان که قیمت میده 5 به بالا
لطفا بیا روی تلگرام 09131456856

- - - Updated - - -

سلام شما از برزی کی خریدین 1.5 میلیون
الان که میگه 5 به بالا
لطفا بیا تلگرام 09131456856

rahimdavatgar
Wednesday 23 March 2016, 01:39 PM
استاد ناصر آل یاسین هم یکی از تارسازهای خبره هستند. ایشان اهل تبریز و از استاد یحیی هم تار دارند و نمونه ای از آن نیز ساخته اند.
برای آشنایی بیشتر با این استاد می توانید به وب سایت شخصی استاد سر بزنید.
You can see links before reply (You can see links before reply)

j_mazdarany
Friday 8 July 2016, 11:23 PM
با سلام
قطعا یکی از بهترین اساتید سازنده تار استاد خجسته میباشد
انسانی متواضع مهربان با ادب دلسوز
قطعا با اولین برخورد شیفته اخلاق و کرامات استاد خواهید شد
در ضمن کارهای استاد هم که دیگر جای خود دارد
ساز بسیاری از نوازندگان داخلی و خارجی توسط استاد خجسته ساخته میشود

- - - Updated - - -

با سلام
قطعا یکی از بهترین اساتید سازنده تار استاد خجسته میباشد
انسانی متواضع مهربان با ادب دلسوز
قطعا با اولین برخورد شیفته اخلاق و کرامات استاد خواهید شد
در ضمن کارهای استاد هم که دیگر جای خود دارد
ساز بسیاری از نوازندگان داخلی و خارجی توسط استاد خجسته ساخته میشود

- - - Updated - - -

کانال تلگرام استاد خجسته عزیز

- - - Updated - - -

کانال تلگرام استاد خجسته عزیز

rasam_tq
Saturday 8 October 2016, 12:20 PM
سلام
من تار خماریان دارم خیلی راضی هستم. ولی سز قبلی من خجسته بود. متاسفانه ساز خوبی نبود ولی ایشان خیلی در تلگرام و اینستا گرام تبلیغ می کنن. ولی واقعیت چیز دیگری است چند ساز خوش صدا و خوب درند که از نوازنده های مطرح تایید می گیرند و در اینترنت می گذارند و سواستفاده میکنند من یک سال طول کشید توانستم ساز بفروشم به قیمت خیلی پایین تر. بعضی از دوستان دیگر هم همین نظر را داشتند. ساز خماریان خوش صدا وقیمتش هم مناسب است خود اقای خماریان هم ادم متواضع و خوبی است و مثل اقای خجسته تبلیغ نمی کنند. تار خجسته تار نیست وسیله تزئینی است سنگ یاقوت و روده گربه بجای پرده و اینها همه داستان هستند.....

- - - Updated - - -

سلام
من تار خماریان دارم خیلی راضی هستم. ولی سز قبلی من خجسته بود. متاسفانه ساز خوبی نبود ولی ایشان خیلی در تلگرام و اینستا گرام تبلیغ می کنن. ولی واقعیت چیز دیگری است چند ساز خوش صدا و خوب درند که از نوازنده های مطرح تایید می گیرند و در اینترنت می گذارند و سواستفاده میکنند من یک سال طول کشید توانستم ساز بفروشم به قیمت خیلی پایین تر. بعضی از دوستان دیگر هم همین نظر را داشتند. ساز خماریان خوش صدا وقیمتش هم مناسب است خود اقای خماریان هم ادم متواضع و خوبی است و مثل اقای خجسته تبلیغ نمی کنند. تار خجسته تار نیست وسیله تزئینی است سنگ یاقوت و روده گربه بجای پرده و اینها همه داستان هستند.....

ahmad1343
Thursday 13 October 2016, 11:45 AM
سلام دوستان
سری اول از کارهای استاد بهنقی بسیار عزیز...
ذالفنون هنر
نیکی را باید به جا آورد
آن بزرگی که به فضل و به هنر گشت بزرگ
نشود بد به بد گفتن بهمان و فلان...

kouroshsam
Monday 31 October 2016, 01:27 PM
سلام
یکی از اساتید نسبتا قدیمی استاد فیروز فر ملایری هستند
من یکی از ساخته های ایشون رو دارم که حدودا پنجاه سالی قدمت داره
صدای بسیار زیبایی داره
البته در نواختن تار مهارت ندارم و گهگداری بصورت تفریحی به سیمهاش زخمه میزنم
نمیدونم این استاد عزیز هنوز در جمع انسانهای روی زمین هستند یا نه
بدینوسیله خواستم یادی از ایشون بکنم و در جمع شما دوست داران این ساز خوش صدا نام ایشون رو برده باشم

abtine
Wednesday 28 June 2017, 01:08 AM
سلام دوستان
من حدود 4تا 5 میلیون میتونم هزینه کنم و پنجه قنبری باشه..
لطفا کمک کنید تار چه کسی بخدم و شماره ی تلگرام یا واتساپ هم بدید ممنون میشم..

- - - Updated - - -

سلام دوستان
من حدود 4تا 5 میلیون میتونم هزینه کنم و پنجه قنبری باشه..
لطفا کمک کنید تار چه کسی بخدم و شماره ی تلگرام یا واتساپ هم بدید ممنون میشم..

alipr
Saturday 1 July 2017, 12:57 PM
سلام دوست عزیز ساز وساز سازی به رنگ ولعاب وتبلیغات نیست
الان متاسفانه همش مافیای چوب شده ومثلا اگر کسی در فلان نقطه کشور تار با چوب غیر از توت بسازه بدرد نمیخوره ولی به لطف تبلیغات و....اگه مثلا آقای خجسته بسازه فروش میره وچون اقای قمصری هم برای مثال تستی زده به ساز دیگه تائیده .
نه اینطوری نیست اغلب سازنده های امروزی سازشون نمره قبولی داره ولی توی معرفی بعضا ضعیف هستند اونم بخاطر موقعیتشون هست .

danesh72
Saturday 1 July 2017, 04:18 PM
انشاالله که دروغه
ولی شنیده شده بعضی سازنده ها چند ساز و بعضی مواقع مبالغ زیادی به نوازنده معروفی داده اند تا با سازشون اجرای صحنه ای داشته باشه که بتونند تبلیغات کنند.....

fatemehthd
Thursday 7 September 2017, 11:45 AM
دوستان من تار رضا علیاری رو خریدم خیلی عالیه البته دو ماهه دارم ولی واقع ارزش راضیم

- - - Updated - - -

علیاری بخر من خریدم سه و نیم

hsabasi
Friday 22 September 2017, 10:07 PM
دوستان من دنبال يه ساز خوب و درجه يك مي گردم. مي دونم دسترسي به جزايري و فرهمند غير ممكنه و من هم تمام وقت ساز نميزنم به طور حرفه اي. حدود ١٠ سالي مي شه كه تار ميزنم و با ساز نيمه حرفه اي كه از آقاي مسعود مصلينژاد از شيراز خريدم راضي بودم. اخيرا" كنار دسته ساز ترك خرده و تصميم گرفتم كه تار بعدي كه مي خرم با كيفيت تر باشه. مي تونم حدود ٨-١٠ تومن هزينه كنم. با اين قيمت تار درجه يك گيرم مياد؟ اگه امكانش هست چند تا سازنده با اين حدود قيمت رو بهم معرفي كنيد. متشكرم

- - - Updated - - -

دوستان با ٨-٩ تومن مي شه تار درجه يك خريد؟ توي اين قيمت از كي مي شه تار خوب تهيه كرد؟

- - - Updated - - -

دوستان با ٨-٩ تومن مي شه تار درجه يك خريد؟ توي اين قيمت از كي مي شه تار خوب تهيه كرد؟

mod_mod
Friday 22 September 2017, 11:31 PM
کسی اینجا اپلیکیشن برای ios تار ...میشناسه که معرفی کنه.

alipr
Thursday 11 January 2018, 07:27 AM
سلام دوست عزیز من تار خماریان دیدم وباهاش زدم البته تاری ک دست نوازنده بوده وبا تار خجسته هم زدم انصافا خجسته میدونه که داره چکار میکنه ودقیقا چیزی که بخواهید براتون میسازه والبته من تار خجسته ندارم من علیخاصی دارم

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز من تار خماریان دیدم وباهاش زدم البته تاری ک دست نوازنده بوده وبا تار خجسته هم زدم انصافا خجسته میدونه که داره چکار میکنه ودقیقا چیزی که بخواهید براتون میسازه والبته من تار خجسته ندارم من علیخاصی دارم

- - - Updated - - -

ساز خماریان جون نداره وزود از صدا میافتد خیلی خبریش نیست تار خجسته شعور واگاهی خوبی درش هست وبا اگاهی بالایی ساخته میشه البته من ندارم من علیخاصی دارم وراضی هستم

llvllohammad
Wednesday 17 January 2018, 01:47 AM
بله
بنده سازی بسیار عالی دارم با مهر بدیعی که 10 قیمت دارد ولی به علت نیاز مالی 7 میفروشم
بسیار عالی و حرفه ای و مهری کاملا معروف و شناخته شده
دیدن تصاویر و صدا در تلگرام
09397700717

llvllohammad
Wednesday 17 January 2018, 01:57 AM
بنده سازی بسیار عالی دارم با مهر بدیعی که 10 قیمت دارد ولی به علت نیاز مالی 7 میفروشم
بسیار عالی و حرفه ای و مهری کاملا معروف و شناخته شده
دیدن تصاویر و صدا در تلگرام
09397700717

re2n2
Wednesday 26 December 2018, 09:22 AM
سلام، من بابل هستم، تو مازندران سازنده خوب میشناسید که بشه رفت کارگاهشون؟