PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در اجرای ساز

farzad226
Monday 9 June 2008, 07:58 AM
من وقتی ارشه را روی سیم ها میکشم هیچ گونه صدایی از ان بلند نمیشود.من تاه ویولن خریدم و فعلا قادر به گرفتن استا د نیستم.سیم ها هم کوک هستند.ارشه هم 8 پر. لطفا بگویید کجای کار من اشکال دارد؟

farzad226
Monday 9 June 2008, 09:24 AM
در ضمن من هیچ ماده یا مایع خاصی برای ارشه خود استفاده نکرده ام و به همان صورت اک از پلاستیک در اورده ام.ایا باید کار خاصی روی ان صورت بدهم ؟

AliB
Monday 9 June 2008, 11:44 AM
سلام
مشکل آرشه ی شما احتمالا همان آک بودن است .
باید از کلیفن استفاده کنید. اگر موهای آرشه تان به نحویست که کلیفن را به خود نمی گیرد باید مقداری کلیفن را پودر کرده و به خورد موهای آرشه بدهید.

farzad226
Monday 9 June 2008, 12:38 PM
ممنون. احتمالا باید پودرش کنم . چه مقدار از ان را باید بتراشم و پودر کنم و به چه صورت به ارشه بیامیزم ؟

maryam_kh
Monday 9 June 2008, 01:28 PM
احتیاجی به پودر کردن نیست فقط دفعه اول باید زیاد بکشین دفعه های بعد کمتر و تمامی ارشه ها کلیفن به خودشونو میگیرن و اگه پودر نشه همینجوری عادی استفاده کنین خیلی راحت تر و بهتره فقط دفعه اول یه خورده زیاد باید بکشین

farzad226
Monday 9 June 2008, 02:22 PM
مرسی عزیزم . خیلی از کمکت ممنونم . برم امتحان کنم ببینم این ارشه ما اخر ادم میشه کلیفن به خودش بگیره یا باید بزور به خوردش بدم

AliB
Monday 9 June 2008, 02:31 PM
ممنون. احتمالا باید پودرش کنم . چه مقدار از ان را باید بتراشم و پودر کنم و به چه صورت به ارشه بیامیزم ؟
دوست عزیز مقدار کمی رو میتونید با سمباده ی زبر پودر کنید و بر روی کاغذ بریزیز و موهای آرشه رو شل کرده و با حوصله سرتا سر اون رو به پودر کلیفن آغشته کنید . بعد از این نخستین بار که گرد کلیفن بر روی موها نشست دفعه های بعد به راحتی و با کشیدن آرشه بر روی آن کلیفن را جذب خواهد کرد.

احتیاجی به پودر کردن نیست فقط دفعه اول باید زیاد بکشین دفعه های بعد کمتر و تمامی ارشه ها کلیفن به خودشونو میگیرن و اگه پودر نشه همینجوری عادی استفاده کنین خیلی راحت تر و بهتره فقط دفعه اول یه خورده زیاد باید بکشین
دوست عزیز ظاهرا آرشه ی ایشان کلیفن را به طور معمول به خود نمی گیرد .موی ارشه اگر قبلا توسط سازنده با روشی که بنده گفتم آغشته به کلیفن نشده باشد ، ناگزیرا بار اول باید به همان طریق اقدام کرد.

مرسی عزیزم . خیلی از کمکت ممنونم . برم امتحان کنم ببینم این ارشه ما اخر ادم میشه کلیفن به خودش بگیره یا باید بزور به خوردش بدم
در هر حال نتیجه ی تلاش خودتون رو اعلام کنید.
امیدوارم آرشه ی شما روبراه بشه.

farzad226
Monday 9 June 2008, 02:43 PM
بله دوست عزیز . کلیفن خودش به خورد میرود یا باید با ماساژ دادن به خورد ارشه بدهم؟

AliB
Monday 9 June 2008, 02:51 PM
اگر مقصودتان در شیوه ایست که من خدمت شما عرض کردم ، با دست خشک کمی موها را روی کلیفن پودر شده باید ماساژ دهید تا به تمام موها برسد.

farzad226
Monday 9 June 2008, 03:07 PM
دست شما درد نکند.از کجا میشود فهمید که تمام مو ها اغشته شده اند؟ ایا پس از اغشته کردن موها تغییر حالت می دهند و خشک می شوند؟

AliB
Monday 9 June 2008, 03:18 PM
:) از اینجا می فهمید که آرشه تان بر روی ساز به حرف می آید .
ضمنا موهای آن به حد کافی داری اصطکاک خواهد بود و با کشیدن آرشه بر روی کلیفن آن را میساید و از آن پس کلیفن را به راحتی جذب خواهد کرد.

farzad226
Tuesday 10 June 2008, 07:13 AM
مرسی بچه ها . بالاخره به صدا در امد اما بعضی از قسمتاش صداش همچین خوب نیست.فکر کنم کلیفن کم به خوردش میره اون قسمت ها . ایا همینجوره ؟

hichnafar
Tuesday 10 June 2008, 09:30 AM
سلام
شاید کلیفن به همه جا خوب نرسیده ، قسمت هایی از آرشه که کلیفن ندارن خیلی کم رنگشون با جاهای دیگه فرق داره صداش هم فرق داره و نرم نیست .
البته ممکنه به فشاری که شما روی آرشه وارد می کنید هم مربوط باشه سعی کنید بک نواخت آرشه بکشید.

AliB
Tuesday 10 June 2008, 02:30 PM
سارا ی گرامی به موارد خوبی اشاره کردند.
سعی کنید دوباره با کلیفن پودر شده یک حال اساسی به موهای آرشه بدهید. سعی کنید که کلیفن به طور یکنواخت به عمق موها نفوذ کند.
در دفعه های بعد با کشیدن موهای آرشه در حالت کشیده شده بر روی کلیفن سطح بیرونی موهای آرشه را کلیفنی کنید.
امیدوارم که بهتر بشود.
البته باید مدتی با آرشه کار کنید تا جا بیفتد به اصطلاح.

maryam_kh
Wednesday 11 June 2008, 12:05 AM
از صدای ساز کاملا مشخصه و من که دست میزنم روی ارشه البته خیلی کم میفهمم

ولی من تجربه ای که داشتمم پودر بشه به بعضی از نقاط ارشه کمتر کلیفن میرسه

farzad226
Wednesday 11 June 2008, 02:49 PM
مرسی .کارایی که گفتین کردم.صداش در امد اما همه جاش کامل نگرفته.فکر کنم چون نو هستش کم کم درست میشه

Mojtaba
Wednesday 11 June 2008, 06:26 PM
علی جان نگفتی انقدر با ویلن آشنا هستی

ما شا الله دوستان همه نکات رو گفتن حالا منم یه نظر کوچیک میدم البته بستگی به جنس کلیفن داره که جنسش خوب باشه معمولا آرشه وقتی نو باشه باید اول حدود 10 الی 15 دقیقه کلیفن روی آن کشید و همچنین آرشه اول یکم صدای بدی میده و لی بایکم آرشه کشیدن صداش خوب میشه

Hes_r
Wednesday 11 June 2008, 09:14 PM
آقا منم با موضوع جنس کلیفن موافقم .

مطمئنن اگه کلیفن پیراسترو بگیری خیلی راحت تر مشکلت حل میشه .

شاد باشید

یا علی

farzad226
Saturday 14 June 2008, 08:47 AM
کلیفنی که من الان دارم تی اف هستش. نمیدونم جنسش خوبه یا بد ؟

Khashayar
Saturday 14 June 2008, 09:52 AM
tf جنس خیل خوبی نیست اما خوب نسبت به قیمت بد هم نیست.از مارک قمر که ایران میزنه که خیلی بهتره.اما پیراسترو خوب چیز خیلی خوبی هست تو ایران.و تو الویت هست.

farzad226
Sunday 15 June 2008, 10:41 AM
مرسی . ما ناشی بودیم کردن تو پاچمون